Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Becsi!
Szegénykém, írtó kellemetlen lehet neked! A gomba szerintem nem ilyen jön-megy alapon okoz gondot. Nekem most is van sajna és főleg reggel érzem pisiléskor, de ez azért van mert nagyobb a koncentrátuma ilyenkor, de nem csak egyszer-kétszer kellemetlen. Szóval nem értem. Szerintem jobb ha kivárod a tenyésztést. Kép

Ágiboszi! Majd értesíts minket, hogy Te nyertél-e!!! Kép
Cory! Megy a drukk!
Már annyian írtátok, hogy ekkor meg akkor mentek AFP, meg UH, hogy totál összezavarodtam nekem mikor kellene menni. Jövő héten kezdjük a 12. hetet, akkor elég elmenni? És ha még nekem semmit nem csináltak, akkor mivel fogják kezdeni? Vagy ez orvos függő?
Nicika és Anita! Nektek is megy a drukk az AFP-hez!!!
Nekem bezzeg nincs bajom az alvással... este 10-kor fekvés, reggel így is alig bírok felkelni. Sajna még nekem is tart az émelygés, este a legrosszabb. Kép
Vas! Üdv nálunk! Tök jó, hogy gyarapítod a 3. babások táborát! Kép

Csináltam képet a pocakomról! Tudom, hogy ezek még csak a belek, mert 11 hetesen nem lehet a baba ekkora, de nekem ez nagyon látványos a lapos hasamhoz képest. A fejem lemaradt, de majd legközelebb az is rajta lesz. Kép
Kép

Puszi mindenkinek!
Bartika
10+3

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Jaj nekem!!!!
Bocsi kétszer ment át!!! Szórakozik itt velem a technika... Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Sziasztok!

Szia Ildikó ,szomszédok vagyunkKép

Köszi csajok!A védőnő azt mondta nekem azért fájhat este, mert addigra elfárad a hólyag , ez pár órát tart aztán éjjel mindkétszer elmúlt.....mondjuk ennek ellentmond Bartika koncentrátum dolga.......nem tudom, csak reménykedem, hogy nem okoz bajt.
Tudjátok hány nap egy ilyen tenyésztés??Remélem legalább keddre meg lesz mire este megyünk a dokihoz.

Becsi
becsi
Iklad
 
 

 
 

Sziasztok!

Becsi: nekem kereken 5 munkanap volt a tenyésztés. Kép

Ági: milyen antibiotikumot kaptál? Én nagyon élve szedtem be, de muszály volt. Kép Szerencsére most már sokkal jobban vagyok. Kép Igyatok annyi szénsavmentes vizet, amennyi csak belétek fér.

Ha minden jól megy, mi is a Szent Imrében (Tétényi) fogunk szülni, de mivel első baba lesz, semmi infom nincs róla.

Mariann

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Becsi,
Jobbulást!!!

Ildikó,
üdv köztünk! Levente elkezdte most a sulit vagy majd jövőre?

Bartika,
nekem is ekkora a pocakom, hát igen ez még nem a baba de a méh már sok helyet foglal Kép Szépen kezdesz alakulni!
A képen kismamanadrág van rajtad?
katicuska
 
 


Lányok! Az én hasam pedig megállt a növésben teljesen! Kép Pedig ezen a képen már 16 hetes vagyok!
Kép

KépKép
nicika
 
 


Van még valaki akinek ilyen kicsi a hasa 16 hetesen?

KépKép
nicika
 
 


Ágiboszi! Szavaztam az órádra!

KépKép
nicika
 
 


Ildikó! Üdv. közöttünk, jó hogy ilyen sokan vagyunk.

Becsi, Ági! Mindkettőtöknek jobbulást. Régebben én is gyakran felfáztam, de szerencseére mostanában elkerül ez a betegség, de tudom, hogy milyen nagyon rossz érzés.
Ja és Ági nagyon ügyi vagy, szavaztam rád én is. Remélem nyerni fogsz!

Bartika! AFP 16 hetesen van van. A pocid pedig nagyon kis aranyos, nem nagy, még ha annak is érzed, valószínű azért mert te a változást is látod. És nagyon vékony vagy!

Puszi nektek!

Paga 14+2

Gabi
paga
 
 


Nicika!!! Ez egyáltalán nem pici poci!!! Én nem vagyok ugyan 16 hetes, de azt gondolom nem arányosan nő, hanem van, hogy semmit, aztén hirtelen többet is. Szerintem... Kép

Katicuska! Igen ez egy kismama gatyó, nagyon kényelmes!!! Kép Muszáj volt vennem, mert rám már csak a lengatyáim jók, de abban néha olyan hűvös volt, hogy fáztam volna... A Mammuthban is néztem kordgatyát (4000-ért nagyon megérné), de azok gombosak voltak és nem lehet a 9. hónapig hordani (hacsak nem veszel most nagyobbat és lóg rajtad egy darabig). De szerintem amúgy is kényelmesebb a pamut betétes. Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Annyira belejöttem a kép küldésbe, hogy elküldöm nektek a babkocsit, amibe beleszerettem... Kép
Mondjuk nem tudom lehet-e itthon kapni, mert a Per-Pegro honlapjáról szedtem le...Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Szerintetek praktika szempontjából milyen? Nekünk BKV-zni nem kell, tehát nem baj ha nehéz és nagy a kocsink is, amiben utaznánk... Akkor jó?

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Itt a babaneten szinte minden kórháznak van saját fóruma is a kórházak/szülészetek alatt. Ott szerintem nagyon sok hasznos infót kapsz a kórházról, a körülményekről, személyzetről, kórházi rendről stb.. Szerintem nézd meg! Nekem a Schöpfis topik nagyon sokat segített!

Paga 14+2

Gabi
paga
 
 


Sziasztok!

Nicika: cseppet sem aggódj, minden a legnagyobb rendben van a pociddal. Nekem is hasonlóan néz ki, vagy inkább úgy, mintha híztam volna.
Különben hogy vagy mostanában?

Mariann

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Köszönöm Mariannka jól vagyok! Csak megint rajtam van az aggódós időszak! Ma megyek AFP-re, aztán 28-án UH-ra! Egy hete nagyon intenzív volt a babám mozgásilag, de mostanában csak néha néha érzek aprócska mozgást! Mindíg az van előttem hogy "A mozgékony babák általában egészségesek!"

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!!!

Köszi a kedves fogadtatástKép
Becsi, ha jól sejtem azért írtad , hogy szomszédok vagyunk, mert Iklad itt van Gödöllő mellett?Még csak febr. óta lakunk itt(előtte Pesten), aztán még nem annyira ismerem a környéket.Bár az Iklad név ismererősKép

Levente csak jövőre megy suliba, egyenlőre Pestre jár oviba, mert a párom is ott dogozik ,de suliba már ide fog Gödöllőre.

Mariannka, én is Tétényis vagyok, Oli is ott született, ha kell valami info, nyugodtan kérdezzKép
Ki az orvosod?

Hát, persze, hogy jó lenne már harmadikra végre lány,de nem akarom magam beleélni nagyon, nehogy megint koppanjak.Leventénél nagyon lányt akartam, hát nem az lett.Olivérnél már tartottam egy kicsit tőle(nem is éltem magam bele a lány témába), hát az is fiú lett.
Most megpróbálok úgy hozzáálni, hogy lesz, ami lesz.Ha lány, akkor sírva fakadok örömömbenKép, ha fiú, akkor meg tudomásul veszem ,hogy nekem ezt rendelte az élet, és örülök annak isKép

Olivért lassan lefektetem , aztán ebéd után visszajövök, kicsit visszaolvasok, hadd ismerjelek meg Bennneteket jobbanKép
Rólam itt egy múlt heti kép, már nekem is valami látszik.Ez kb.10 hetesKép

Kép

ildikó
vas
 
 


Na, mostanra olvastalak titeket végig, reggel nem volt netünk... Akkor szépen sorban:

Először is mindenkinek köszi a bókot Kép
Babetta: A Te megjegyzésed nagyon tetszett: szőnyeg, babakocsi Kép

Nicika
Nem pici a pocid, csak a kép becsapós, mert a bugyidat nagyon felhúztad a pocidra!

Bartika
Te aztán igazán vékony vagy!!! De a pocid már szépen alakul Kép

Vas
Valamit elírtál szerintem. Nem 20+6 vagy? Mert ha december 31-re vagy kiírva, akkor nem lehetsz 10+6.
De gratula a 3. babóhoz Kép

Becsi
Jobbulást!!!!

Ágiboszi
A hepatitisz eredményt a védőnőhöz küldik? Komoly????

Cory
Megy a drukk a nyaki redőhöz Kép

Mariannka
Örülök, hogy bejött a cukros tej Kép

Anita
jó sok vizsgálatod lesz, de legalább egyszererre túl leszel rajta! Drukk hozzá!!

Holdviola
Mitől lenne nagy poackod 8+5-nél? Kép Én 10 héttel előbbre vagyok nálad! Azért az rengeteget számít. 8 hetesen még nekem se volt hasam!

Esztipeszti
Aha, jól kiszúrtad, az tesó buksija Kép Ügyi vagy Kép
Igen még sima nacikban rohangálok, de ma nőtem ki egyet, szóval közeleg a KM nadrágok ideje...

Tünde
De jó, hogy már sejted milyen babád lesz Kép Szombati Uh után várjuk a pontos infót Kép Hány hetes is vagy?

Ráadás: nekem meg egyáltalán nem fáj a keresztcsontom. Vajon miért? Mert nem első baba??

Lányok: egy időben olyan ügyesen odaírta mindenki, hogy mennyi idős, de ez elmaradt... kérhetem újra, hogy mindenki bökje oda legalább a hetet???? Köszi Kép Kép

Képzeljétek, ma hogy jértam Kép Ennyit a NAGY hasamról Kép Üzemorvosnál gyorsan megmérettem a vérnyomásom, kiváncsi voltam. Kérdezi, miért, valami panasz van? Mondom nincs, csak terehs vagyok. Odasasol a hasamhoz: maga terhes?Mondom igen... Mennyi idős? 19 hetes vagyok... Erre újra szemügyre vett, de nem akarta elhinni Kép Igaz ma nem túl fezsülős a fölsőm...

Titati 18+6
titati
 
 


Sziasztok!

Meleg üdvözlet az újaknak és Nicika, te is itt vagy végre! Kép Köszi a táblát, és ne aggódj a pocid miatt, minden oké vele! Az AFP-re megy a drukk, és mindenkinek, aki vizsgálatra megy!

Mi ma voltunk dokinál, a baba majdnem egy héttel nagyobb, mint a mensi alapján számolt a doki, de hála istennek, mindent rendben talált. Nekem 20-23. között lesz AFP-m, de csak okt. 17-én megyünk genetikai uh-ra. Ekkor a 20. hétben leszünk. Szerintetek nem lesz késő?

Ja, és még valami: ellenanyagot találtak a véremben, nem is keveset (D1, D2: ++++/+++, A1, A2: +++/+++). Nem tudja valaki, mit jelent ez? Apa is, én is Rh+-ak vagyunk, igaz, nekem ritka, B-s vércsoportom van. A doki azt mondta, 2 hónap múlva újra megnézzük. SEGÍTSETEK, mert nagyon aggódom! Mi lehet ez? Kép

Puszi nektek!

Lyly
14+2 (vagy 15?)

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Titati! Ez édes volt! A dokis sztory... Kép

Vas!!! Milyen csinos vagy!!! Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

Nicika!!! Minden rendben lesz ne izgulj!!! Az, hogy nem mozog annyit sok mindentől függ! Meg nem is biztos, hogy minden mozgását érzed, lehet, hogy ficánkol ő, csak még nem mindig észrevehető!!! Megy a drukk!!! Ne izgulj, az nem tesz jót a babának, én ezzel győztem meg magam... Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Nicika! Szerintem se kéne izgulnod!!!!
becsi
Iklad
 
 


LYLY! Ezt találtam...

Kérdés:
Van egy három és fél éves egészséges kislányom. Terhességem alatt nagyon meglepett, hogy a baba vércsoportja AB Rh negatív lett, annak ellenére, hogy az apja és én is Rh pozitívak vagyunk. Amikor terhes lettem, vizsgálták az ellenanyag mennyiségét a véremben, és ebből a szempontból először negatív lett a leletem. Néhány hónappal később azonban ez az ellenanyag pozitív lett, és ez engem alaposan megijesztett. Az orvosom azzal nyugtatott, hogy ez nem káros, de én nem nyugodtam meg. Végül is a könyvbe
azt írták be, hogy "Savójában jelenleg nagy valószínűséggel anti P1antitest mutatható ki".
1. Mi lehet az oka az ellenanyag képződésnek?
2. Lehetett-e attól ellenanyag a véremben, hogy a lányom vércsoportja Rh negatív?
3. Az újabb terhesség előtt kell-e vérvizsgálatot végeztetnem?
Válasz:
A számos vércsoport faktor mindegyike két tagból áll: szüleink mindkét tagjából egy-egy gént kapunk. Az összesen négyféle variációból (ezt genotípusnak hívjuk) végül is a gének un. domináns jellege dönti el, hogy az egyén adott vércsoport tényezője pozitív vagy negatív lesz. Az Rh pozitivitás domináns, tehát ha az egyik szülőtől + gént kap, az újszülött Rh+ lesz. Valószínűleg Önök mindketten "+/-" típusúak és lányuk fogantatásakor két "-" gén találkozott.
Amit leír, az nem Rh jellegű ellenanyagra, hanem már jóval ritkább (minor) vércsoport ellenanyag jelenlétére utalhat. Elmondása alapján nagy valószínűséggel feltehető, hogy ebből érdemi szövődmény nem várható. Úgy gondolom, erre legfeljebb azon esetben kell tekintettel lenni, ha Ön az ellátás során valamilyen okból vérpótlásra szorulna. Ekkor az un. választott, mosott vörösvérsejt-koncentrátum adását szokták javasolni, mivel ez nem vagy csak minimális mértékben tartalmaz (az egyébként a vérsavóban jelen levő) ellenanyagokat.
Úgy gondolom, nincs oka komolyabb aggodalomra, de tanácsolom, hogy ezzel kapcsolatos leleteit őrizze meg, feltétlenül vegyen részt a terhesség során szokásos ellenanyag vizsgálatokon és javaslom, hogy korábbi leleteit adja is át (másolatban) a vérminta levételekor. Ezzel biztosíthatja a kellő gondosságot, maguknak a szövődmények megelőzését.
Dr. Nagy László

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Lyly! Kicsit összezavarodtam, én már nem is értem mi az ellenanyag... Kép
Talán valaki okosabb itt a lányok közül.
Én innen szedtem, nézd meg hátha Te érted a kérdésekből, válaszokból.

http://www.babanet.hu/faq/tergon01.php

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Sziasztok!

Titati, szerintem jól írtam (visszaolvastam), márc.31-et írtam ,nem decembert, és holnap leszek 11 hetes.KépKöszi a gratulációt a harmadikhozKép
Bartika, kösziKép, miért érdekel, hogy hány éves vagyok?Túl öregnek látsz, vagy túl fiatalnak?Kép
Egyébként júniusban voltam 30Kép
Lyly, az ellenanyagos dolgot én se nagyon vágom ,nekünk mindig rendben volt minden, de talán Bartika hozzászólása valamit segítKép, egyébként kösz az üdvözléstKép

Ildikó
vas
 
 


Nikica! Pocakméret miatt nincs aggódni valód szerintem! Nekem is mintha kisebb lenne, mint mondjuk 2 hete. De majd fog nőni is.

Gabi
paga
 
 


Lyly!

AZ ellenanyag szerintem, de most lehet, hogy hülyeséget írok, rád veszélyes. A babával biztosan minden rendben van, hiszen még nagyobb is a menstruáció alapján számítottnál. Vigyázz nagyon magadra.

Paga 14+2

Gabi
paga
 
 


VAS! Fiatalabbnak gondoltalak, azért kérdeztem, hogy hány éves lehetsz ha már a 3. babó jön! Kép
Mi is 3-at szerettünk volna, de ha 31 és fél évesen szülöm az elsőt, nem tudom belefér-e... Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Sziasztok!
Megjöttem Kép Minden oké, nyakiredő 2,1mm, a CRL 48mm, a buksija meg 20mm Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


SziasztokKép

BartikaKép
Ari nagyon a pocid, de legközelebb ne hagyd le róla fejed seKép
Jó a babakocsi nagyon amit találtál, ha esetleg tudod az ár paramétereit itthon majd áruld el.
Szeptember 25ig lehet szavazni a müvekre, utána derül ki hogy ki nyert, és feltétlenül elmondom majd nektekKép

MariankaKép

Augmentint kaptam, 7 napig kellett szednem, de valahogy nem vagyok meggyőzve a dologról hogy minden elmult volna... Háziorvosom azzal probál nyugtatni a sokszori pisilés miatt hogy nő a méhem és nyomja a hólyagot, hát nem igazán vagyok vele meggyőzve...

NicikaKép
Köszi szépen a voksotKép NAgyon édi a pocid és hidd el hogy nem lineárisan nő a mérete, fogsz te még "szörnyülködni" hogy mekkora már KépKép Jah és ezt az mondja neked, akinek még a 8. hó végén se nagyon vették észre hogy pocakos, tudod a sok háj takart Kép
Drukk az Afphez és hidd el minden rendben van! Kép

PagaKép
Neked is köszi a voksotKép
Én is reménykedem benne hogy végre meggyógyulok és ez az állandó pisilési inger megszűnik...

Vas Kép
Csini vagy nagyon, és nem látszik meg hogy most töltötted a 18. szülinapod KépKép Ugy hogy ne bánkodj egyáltalán Kép

Titati Kép

Igen a hepatitis eredményét a védőnő kapja meg és ő fogja odaadni... legalábbis eddig ez volt a rendszer... ha még se akkor tévedtem.. vagy éppen ott más a szokás...
Fogadjunk hogy pasi az üzemovosod?Kép csak azok akik ennyire vaksikKép

LyLyKép

Nálunk anyosoméknál hasonló a helyzet, mindketten + ak mégis negativ lett a sógor. Kérd meg a dokit hogy magyarázza el pontosan hogy mit jelent ez most számotokra..

CoryKép

Mesélj mi volt az uh? Zsoma hogy viselte a vizsgálatot?

Ági
14

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


SziasztokKép

BartikaKép
Ari nagyon a pocid, de legközelebb ne hagyd le róla fejed seKép
Jó a babakocsi nagyon amit találtál, ha esetleg tudod az ár paramétereit itthon majd áruld el.
Szeptember 25ig lehet szavazni a müvekre, utána derül ki hogy ki nyert, és feltétlenül elmondom majd nektekKép

MariankaKép

Augmentint kaptam, 7 napig kellett szednem, de valahogy nem vagyok meggyőzve a dologról hogy minden elmult volna... Háziorvosom azzal probál nyugtatni a sokszori pisilés miatt hogy nő a méhem és nyomja a hólyagot, hát nem igazán vagyok vele meggyőzve...

NicikaKép
Köszi szépen a voksotKép NAgyon édi a pocid és hidd el hogy nem lineárisan nő a mérete, fogsz te még "szörnyülködni" hogy mekkora már KépKép Jah és ezt az mondja neked, akinek még a 8. hó végén se nagyon vették észre hogy pocakos, tudod a sok háj takart Kép
Drukk az Afphez és hidd el minden rendben van! Kép

PagaKép
Neked is köszi a voksotKép
Én is reménykedem benne hogy végre meggyógyulok és ez az állandó pisilési inger megszűnik...

Vas Kép
Csini vagy nagyon, és nem látszik meg hogy most töltötted a 18. szülinapod KépKép Ugy hogy ne bánkodj egyáltalán Kép

Titati Kép

Igen a hepatitis eredményét a védőnő kapja meg és ő fogja odaadni... legalábbis eddig ez volt a rendszer... ha még se akkor tévedtem.. vagy éppen ott más a szokás...
Fogadjunk hogy pasi az üzemovosod?Kép csak azok akik ennyire vaksikKép

LyLyKép

Nálunk anyosoméknál hasonló a helyzet, mindketten + ak mégis negativ lett a sógor. Kérd meg a dokit hogy magyarázza el pontosan hogy mit jelent ez most számotokra..

CoryKép

Mesélj mi volt az uh? Zsoma hogy viselte a vizsgálatot?

Ági
14

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Cory gratula a jó eredményekhez!

Titati! Igen nekem is azt mondta a védőnő, hogy ő fogja megkapni a Hepatitis B eredményét. Õ fogja majd beírni a kiskönyvbe.

Paga 14+2

Gabi
paga
 
 


Ági: végül annyira gyorsan ment a dolog, hogy Laci épp odaért Zsomával a rendelőbe, és már én is következtem, úgyhogy nem kellett bevinnem Kép
Ja, mert Zsoma még aludt, mikor indultam.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory! A Zsoma melyik névnek a becézése?

Paga 14+2

Gabi
paga
 
 


Paga: Zsombor Kép
cory 13+0

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Először is Cory!
Nagyon örülök, hogy jó lett a nyakiredőtök.

Mi tegnap voltunk uh.-n, utána nagy bőszen, részletesen beírtam ide mindent, de mielőtt elküldtem volna valahogy elszállt az egész, és a lapot nem lehetett megjeleníteni.
Azóta most van egy kis időm.
Szóval, rendben volt minden, jött a férjem is, és én totál meglepődtem, hogy hüvelyi uh. volt (az tesóknál még nem mértek tarkóredőt).
Nagyon jól látszott a babánk, tisztán kivehető volt az arca, integetett az egyik kezecskéjével, látszottak a pici ujjacskái is.
A tarkóredőnk: 2.4 a CRL: 57. Láttuk a szivét, a gerincét, a két kezét, két lábát is.
Annyira jó volt.!

Vas! Üdv köztünk, nekem is a 3. baba a pocaklakó. Te simán szülted az első kettőt?

Mindenkinek üdv: Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Tudja valaki, hogy a képek méretét hogyan kell csökkenteni? Nem tudok képet berakni, mert mind nagyKép A kép nézegető prog. ráaadásul angol, amiből néhány dolgot értek, de többet nem.

Bartika!
Én ma babakocsikat nézegettem, de nagyon nehéz olyat találni, ami mindenben megfelel, és az ára sem horribilis.
Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de 100.000 Ft-ot vagy még többet kiadni egy kocsiért én nagyon irreálisnak tartom.
Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Jó estét mindenkinek (aki alszik, annak jó éjt!)

Becsi: Remélem hamar meggyógyulsz!!!!

Ildikó: Üdv. közöttünk, nagyon csinos vagy! Nekünk 2 lányunk van, talán szombaton kiderül milyen lesz a 3. Kép
Bartika: 12.-13. héten kell menni UH-ra, ahol a tarkóredő vastagságát mérik. 16.-17. héten kell menni vérvételre (AFP stb.) Az eredménnyel kell menni UH-ra, az kb. 18-19. hét.

Nicika: Talán azért érzed kisebbnek a pocid, mert a kezdeti felfúvódás megszünt, később majd akkora lesz, hogy nem látod állva a lábad! KépKépKép

Titati: A szombati UH-n leszünk 18+3

Cory, Ritaa: Örülök a jó UH eredménynek!

Ritaa: Ha ACDSee programotok van, akkor a kép méretét így tudod csökkenteni: Megnyitod a képet, Tools menü - Resize almenü: itt százalékosan , vagy méretet megadva is tudsz változtatni. Remélem sikerül!

Tündi (18+1)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Lyly: Az AB0 rendszer antitestjei nagy molekulájúak, nem jutnak át a méhlepényen, nem támadják meg a magzat vérét akkor sem, ha az az anyáétól különbözik.
Ez azt jelenti, hogy lehet, hogy a magzat más vércsoportú, de mivel Te Rh+ vagy, így csak a szülésnél lehet vértalálkozás. Azt írják, hogy a magzat ilyenkor erősen besárgulhat, amit ma már nagyon jól tudnak kezelni: kék fény és nagyon sok szoptatás az előtejből (is)!

Biztos fokozottan fogják nálad figyelni ezeket az ellenanyagokat, de nem lesz probléma! Azért beszélj erről részletesen az orvosoddal, vagy ajánljon hozzáértő dokit!

Tündi

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Köszi szépen, végre sikerült csökkentenem a képet (a resize nem a Tools, hanem a Moditify menüben volt, de azért megtaláltam).
Köszi!

Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Sziasztok kismamik!
Csak rövid időt tölthetek mindennap köztetek, mert tegnap doktornéni szigorúan előírta a FEKVÉST!
rossz napom volt, megrövidűlt a méhszáj, a vizelet eredményem pocsék lett így nekem is antibikit kell szedni,(Aktil duó-t), s mindezek felett jött a hír hogy a hugomnak rosszindulatú lett a szövettana, szóval kipakolják. totál padlón vagyok lelkileg.Képa tegnap du-m sírással telt,nem tudtam szép dolgokra gondolniKép
TündiKép
jővőhét kedden kell 11-re mennem a corion boholy biopsziára, gondolhatod most még jobban rettegeg, tőle!
Nagyon nagy szükségem lesz a drukkotokra!!!!
Jobb híreket, obb napot mindenkinek, üdv az új kismamiknak, s pusszancs mindenkinek!!!Kép

KépKép
csema
 
 


Lányok,
nagyon szépen köszönöm vigasztaló és bátorító soraitokat, olyan aranyosak vagytok!!!Kép
tegnap felhívtam a védőnőmet az ellenanyag miatt, ő is azt mondta, hogy ne aggódjak, a babánál minden oké, max. nálam pl. egy esetleges vérátömlesztésnél jobban oda kell figyelni. Mindenesetre a jövő hétfőn csináltatok egy ellenőrző vizsgálatot, mert ezt aug. elején vették le, a lapomra az volt írva, hogy két hónap múlva kontroll, de én azt nem bírom ki, mert ez okt. elejére esne. Inkább megyek havonta.
A dokim egy kicsit rám ijesztett, hogy az AFP után meglátjuk, kell-e mennem genetikai tanácsadásra. Elég ijedten nézhettem rá, mert azt mondta, hogy szerinte nem lesz semmi baj.

Cory,
nagyon örülök, hogy minden oké nálatok is!Kép

Nicika,
úgy érzem, az én pocim is kisebb lett, bár az is igaz, nem érzem már magam annyira felfúvódottnak. Szerintem se aggódj!

Lyly
14+3

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Drága Csema!
Nagyon elszomorított, amit írtál. Tessék feküdni, pihenni, te tudod, hogy a kicsi mindennél fontosabb!!! Az ex-anyósomat is kipakolták, hasonló okoból, mint a testvéredet, ma egészséges, nincs semmi baja, bízzunk benne, hogy nálatok is így lesz!
A vizelet miatt ne aggódj, az a legkevesebb, de mitől rövidült meg a méhszáj?
Puszilunk, nagyon drukkolunk, próbálj meg nem félni ennyire!!!

Lyly
14+3

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Sziasztok!

Gyorsan megpróbálok válaszolni a kérdésekre.
Rita, igen ,simán szültem mindkettőt.Bár nem voltak kis súlyú gyerkőcök, de simán kijött mindegyikKép
Levente 3750, Olivér 4270 g volt.Viszont Olivér születése sokkal könnyebb volt.Úgyhogy kíváncsian várom a harmadikatKép
Rita, láttam, hogy császáros voltál mind a kétszer.Mi volt ennek az oka?

Tünde, gondolom, most Ti meg fiút szeretnétekKépDe legalább szombaton kiderül.
Én még kb 7-8 hete várhatok erre.

Ági, köszi Neked isKép
No, de a 18KépKépKép??

Bartika, még simán belefér kettő gyerek Kép.Mésfél-két évente összehoztok még egyet-kettőt, aztán még ki se csúsztál az időből.Kösz Neked is , hoy fiatalabbnak gondoltálKép

Kedden én is megyek a 12.heti uh-ra.Láttam, többen is a Praxisba jártok.Én is oda jártam már Olivérrel isKépMeg most is.

Ildikó(ma 11)
vas
 
 


Csema,most látom ,milyen szomorú dolgokat írtál.Nagyon sok pihenést akkor Neked.
Köszi Neked is az üdvözlést.Kép
Egyébként nekem is van egy ismerősöm ,akit kb.35 évesen kipakoltak, és most tök egészséges, teljesen jól vanKép
Ne legyetek szomorúak!

Gyorsan egy jobb hír,a rossz után:láttam múltkor R.Rékát cikiztétekKép
Hát, tegnap mutatták, hogy ifjú Norbi megszületett 2800 grammalKép
Gratulálunk az örömapánakKépKépKép

ildikó(11)
vas
 
 


LylyKép
Nagyon jólesett amit írtál, én is bízom benne hogy rendbe jön már csak azért is mert neki is 4 gyermeke van s a legkisebb csak 3 éves!
a méhszájam Kriszinél is megrövidűlt, volt nekem is két méhszáj plasztikám. Tudtam, hogy a 18.hét környékén összevarrják, de reménykedtem benne, kibírja addig.
most megyek lefekszem, du még visszajövök kicsit!
Kitalálom majd hogy tudnék a gé elött feküdniKép

KépKép
csema
 
 


Sziasztok Mamik!

Ildi, üdv köztünk! Nagyon szép és csini kismama vagy, gratula a 3. babóhotKép

Ági, szavaztam az alkotásodra, nagyon tetszik, nagyon szépKép Jól állsz, de kellenek még a szavazatok! Szorítunk!

Nicika, milyen volt az AFP? A pocid egyáltalán nem kicsi, bár tényleg nem nőtt most úgy, mint eddig. De ez így van jól, majd nézd meg 2 hét múlva!Kép (Biztos nem ezt fogod mondani!) És különben is becsapós, mert nagyon felhúztad a bugyid, és a pont a méh nem látszik!

Lyly, ne aggódj, biztos nem lesz baj! Sajnos sokunkhoz hasonlóan én sem vágom ezt a témátKép

Cory, Rita, nagy gratula a babókhoz! Örülök, hogy minden rendben volt az UH-n!

Bartika, köszönöm a drukkot az AFP-hez!

Titati, az a doki vaksi volt! Már írtam vmelyik nap,hogy milyen jó nagy már a pocid, mennyit nőtt 2 hét alattKép Jó kis orvosok vannak...(még ha nem is szakmabeli)

Paga, nekem is minden véreredményt a védőnőnek fognak küldeni, és majd ő tájékoztat engem!

Becsi, szegénykém! Sajnos, most hajlamosabbak vagyunk az ilyen "fertőzésekre", főleg akinél a hajlam is megvan! Hátha hamar meglesz a tenyésztés eredménye, és gyorsan kikúrálnak!

Pfú, remélem nem hagytam ki senkit!

Anita 16Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Szép jó reggelt mindenkinek! Kép

Tünde: megy a nagy drukk a holnapi UH-ra. Gondolom nagyon kíváncsiak vagytok már... Nekem még több, mint két hét van addig, de már most tűkön ülök. Kép

Ágiboszi: Én is augmentint kaptam, amikor két hétig otthon nyomtam az ágyat. Azt mondta a doki, hogy az biztosan nem árt, mert a nőgyógyászati szakkollégium is azt ajánlja, és kisbabáknak is szokták adni. Igaziból a panaszaim azután szűntek meg, hogy beszedtem a doboz 2/3-át. Pihenj jó sokat, az segíteni fog.

Csema: hát, nem csodálom, hogy kibuktál egy kicsit. De próbáld meg úgy nézni a világot, hogy a lehető legjobban jössz ki a dologból. Pihenj amennyit csak tudsz.

Cory: gratula a jó nyakiredő eredményhez. Sokan azt mondják, hogy ez fontosabb, mint az AFP. Én is ezzel nyugtatom magam...

Nicika: Tudom és érzem, hogy miről írsz. Hétfőn megyek vérvételre, utána két hét múlva UH-ra. Én sem tudok teljesen megnyugodni addig, viszont el kell lazulnunk, mert a baba megérzi a feszültséget is.

Vas: én is sokkal fiatalabbnak néztelek. Kép Gratulálok a már meglévő két gyermekedhez. Nálunk most lesz az első, ezért nagyon tapasztalatlannak érzem magam, ismeretlen minden, ami történik. Ezért is választottam a Praxist. Szívesen kérdeznélek a kórházi légkörről, illetve az orvosokról is, de inkább privátban. mmka@freemail.hu

Szép napot, jó pocakosodást mindenkinek.

Mariann

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Jaj, Csema! Nagyon sajnállak a sok rossz miattKép Sok erőt kívánok neked, és próbálja nem idegeskedni, bár tudom ez most nagyon nehéz, a picurka miatt fontos lenne! Pihenj csak, amennyit tudsz!

Az ifjú Norbi... Hogyhogy ilyen "nagy" súllyal született? Nem szedett fel akkor Rékácska egy kicsit sokat?KépKép Nehogy kikapjon apucitól...Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita,
te nem sajnálod Rékát?! Kép No, de ilyet! + 6 kiló hízással nem is lehet sokat várni... Szóval, Mamik, csak hízzunk nyugodtan, most ennek van itt az ideje! HAJRÁ POCAKOSOK!!! Köszi a biztatást ellenanyag-ügyben.

Csema,
a gép előtt fekvés már nekem is eszembe jutott!Kép
A jövő hétre Apa beszkenneli az összes hímzőmintámat, amim csak van, és akkor már küldöm is neked, hátha egy kicsit felvidít! Sokat gondolok rád, te nagyon erős anya vagy, menni fog minden!!!Kép

Mindenkinek megy a drukk, aki vizsgálatra vár!

Puszi: Lyly
14+3

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Jó reggelt! tegnap rossz volt az internet.

Szed valaki elevitet és magne B6-ot.valaki kérdezte hogy nem sok.e a 3x2.a doki ezt mondta és a tájékoztatón is ez van.

Katicuska! mikor derül ki hogy hány pocaklakód van. örülnék hogyha te is gyarapítanád az ikres kismamik sorát.

Becsi! ne aggódj én most lábalok ki egy fertőzésből Canesten kúpot kaptam és a doki mondta hogy sajna ilyenkor a szervezet sokkal fogékonyabb ezekre.de ha kezelik akkor nem okoz gondot.

Lenne egy kérdésem főleg azokhoz akiknek már van gyerekük. Hanyadik hétben tudtátok meg a babátok nemét és kinél mennyire jött be amit az elején mondtak!

Nicika! az én pocim meg az elúlt 1-2 hétben nőtt meg.szerintem se növekszik egyforma ütemben. úgy imádok olyan rucit felvenni amiben jól látható a pocakom olyan büszke vagyok rá.persze sok pasi nem veszi észre és bókolnak.vaksik.csak lejjebb kéne nézniük .de majd jót röhögök rajtuk amikor ráeszmélnek hogy kismama vagyok.

15+5
tunka
 
 


Tunka, én is szedem mindkettőt! Nekem is 3x2-t kell szedni a Magne B6-ból! Mostanában nem vettem be annyit, és fáradtabb vagyok, ráadásul tegnap előtt reggelre úgy begörcsölt a vádlim, hogy azóta is alig bírok ráálni...Kép Vagy mástól lenne?

Már én is alig várom, hogy megtudjam a babánk nemét! Mindegy-mindegy, de nagyon kíváncsi vagyokKép 20-án megyek a dokimhoz, utána héten genetikai uh-ra, és még azon a héten el akarok menni 4D-re, hátha vhol megmutatja...Kép
A pocimat én is szeretem, ha látszik, baromi büszke vagyokKépKépKép

Anita
16

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?