Új privát üzeneted érkezett!

Szti: 7év? Most milyen koruak? Van róluk kép fent?
Klára:Eleinte várta kistestvérét? Mikor lett ilyen a viszony? Ari a lányod a fiadról nincs közös kép?
Szerintem minél többet vágjuk a haját annál erőssebb és hosszabb lesz..de nem az számít,hogy hosszú legyen így is bájos kislány. Szerintem egyántalán nem fiús.

Ki mellé állnátok egy veszekedés során?

Jártunk a Hermina útra Zeg-Zug házban: szokott ott báb előadás,arcfestés,kézművesház lenni.
Valaki szokott oda is járni? Nekünk nagyon tetszett. Vasárnaponként van,olyan 500.-/fő.
Ebben minden benne volt:kézművesszoba,arcfestés is.

Ugyanitt voltam Baba-mama tornán: de itt a babákat tornáztatjuk. Az egész olyan volt mint egy játékos torna, ahol mi segítünk játszani a babáknak. Ide 1 éves kortól ovisig érdemes szerintük.

Nyetus: mennyi idős a picur? A nagyobbikkal nincs közös kép?

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszike, mi a Tihany térre, de csak fogunk Kép Egyelőre nagyon szimpi az egész. A fiam hajdanában még Budára járt, azóta költöztünk ide.
Közös kép? Te jó ég, nincs még elegetek belőlünk? Kép Olyat most hirtelen nem találtam, amin nem csak egy képen lennének, hanem együtt is. De majd keresek.
Nem emlékszem, hogy olyan nagyon várta volna a kistesót, de nehéz akkor lett, amikor a hugi elkezdte birtokba venni a lakást, meg a bátyja játékait. Apjuk erősen kivételez a lányával, én próbálok objektív lenni.
De most már egész jó a helyzet, sokat játszanak már együtt.
Puszi,
Klára
klara
 
 


Mesi, a tejkiütés nálunk az egész testen jelentkezett, egy piros folt közepént volt egy pattanás. Azóta kb. 5 fajta különböző kiütése a volt Eriknek, de erre mondták, hogy a tejtől van Kép.

Sziszike, 75-ös vagyok.

Kép

Kép
mzx
 
 

 
 

Klarissza!
Miért pont az 5.oldalon kell lennie a jellemzésnek?

Nálunk a tejkiütés, legalábbis amire a doki azt mondta, hogy a tejtől van, az egész testét beboríja. Úgy sajnálom szegénykét. Nem viszket ez neki? Amikor meg elhalványul, kis dudorok maradnak vissza, ettől meg tiszta ragya a gyerek bőre.

Sziszike, én 78-as vagyok.

Mesi
jnmesi
 
 


Klára, ezúttal inkább a Kassaira, ha nem gond. Legközelebb meg majd az Újvidék térre.
Ja, én 73-as vagyok.

Mesi-Tejkiutés, nekunk is volt, de én asszem ezen nem annyira idegeskedtem, viszont minden máson. Gyorsan elmúlt.

Sziszike, mesélj nekunk az említett bolcsirol, mert pont errol van szó.

Nyetus- Kamilla nagyon édes kisbaba.

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Mesi, állítólag nem viszket, ne izgasd magad, ezek a pöttyök gyorsan jönnek-mennek. A dudor is hamar elmúlik.

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziszike:
Mi is a Bácskaiba járunk, de eddig nagyon elégedett vagyok velük. Hát inkább faxnisak legyenek, mint lazák és mosolyogva kedvesen letojják a gyereket.
Csak lestem ma is, hogy mit kell szegény gondozóknak végig csinálni, ha csak a felét csinálják meg, ha már nem vagyunk ott, akkor is elégedett leszek Kép Kép
Érdekel a véleményed, mert eddig mindenki dicsérte őket, mármint, akik oda jártak, járnak.
Magasabbak voltak az elvárásaid, mint amit kaptál?

Bella:
Most egy 1,5 éves babával szokunk be Lacával, de jövő héten két 15 hónapos baba érkezik a csoportba. Mennyi idős a kislányod?

Mesi:
Tejkiütés nálunk is volt vagy 2-3 hétig, aztán elmúlt.
5. oldalra azért került a jellemzés, mert előtte való oldalakon valamit regisztrál a bölcsivezető néni.
klarissza
 
 


Sziasztok!

Sziszike!
És te hanyas vagy? Kép
Eddig én vagyok a legöregebb a 69-cel. Kép
Szeretnék menni a börzére, mert a fiúk kinőtték a ruháikat. Kép Ráadásul most több kell, mert kell a Bácskai bölcsibe is. Kép

Eri
simones
 
 


Szeretettel várunk minden szórakozni és börzézni vágyó családot:

Zuglói Közösségi Nap 2005


Helyszín: Zuglói Sport- és Szabadidő Központ
1147. Budapest, XIV. kerület, Csömöri út 19.
Időpont: 2005. szeptember 3. szombat, 10-18h
Szervező: Hittel Zuglóért Egyesület és a Nagycsaládosok
Országos Egyesülete Zuglói Szervezete
Védnök: Rátonyi Gábor Polgármester (Budapest-Zugló)

Program:
10-11: Ökumenikus nyitó imádság, köszöntések, megnyitó
10-13: BABA- és GYEREKRUHABÖRZE
11-13: sportversenyek (közben főzőverseny)
13-14: közös ebéd

Valamint:
- zuglói közösségek bemutatkozása sátrakban
- gyermekprogramok
- családi vetélkedő
- KRESZ vetélkedő
- hagyományőrző íjászat
- Sasvári Sándor színművész, énekes műsora
- Ferenczi Éva énekművész műsora
- Talmácsi Gábor motorversenyző élménybeszámolója
- Éllő Vivien válogatott asztaliteniszező bemutatója
- Uzsoki Egészségmodell-program keretében egészségügyi
állapotfelmérés, életmód tanácsadás
- Rendőrség, Tűzoltóság, Polgári védelem, Polgárőrség bemutatók,
vetélkedők
- Magyar Áruk Áruháza - egészséges magyar termékek vására
- Veterán autó és motor kiállítás
- Mező együttes magyar népzene és néptánc
- görög népzene és néptánc

A RENDEZVÉNYRE A BELÉPÉS INGYENES!
gabó
 
 


Bella2,Klarissza: Úgy látom egy bölcsibe járnak a picurkáitok.
Kik a gondozók? Nekünk Babi néni,Erika néni volt.

Nem voltak magas elvárásaim..amíg odajárt Zsolti nem történt vele nagy gond,szeretett odajárni.

Viszont láttam a pici babákat a kiscsoportban földre lerakott szivacsokon altatták,ha leeseett róla úgy hagyták. Ez nem tetszett.

Udvaron nem figyeltek igazán a gyerekekre, inkább egymással beszélgettek.
Ami furcsa volt alvásidő alatt ott hagyták a gyerekeket és családlátogatást tartottak. Ilyenkor néha benézett a konyhásnéni(Zsuzsi néni).
Mi a vezetőnőért nem rajongtunk. Állandóan ránk akart minden félét sózni(könyveket ált.). Azt mondta nem volt még lopás a bölcsiben, de a tapasztalat nem ezt mutatta, ő persze tagad mindent. Míg odajártunk,majd 1 év alatt 5 lopásról hallottam. Ne hagyjatok ott értékeket!!

Na jó nem rossz a bölcsi, bár az udvari mászókákat hiányoltam. Sok mindent a szülő nem lát,így azt hiszi minden rendben volt. De,amikor meglestem sokszor fájt a szívem, s láttam igazán mi is történik.
Zsoltit szerették és ez sokat segített.

Kép
sziszike1000
 
 


Gabó:
Máris kezdődik a kampányolás, pedig még csak szeptemberben sincs Kép

Sziszike:
Barbit, Erikát nem ismerem.
Nálunk Zsuzsi néni és Éva néni van.
Természetesen első nap elmondták, hogy a kiscsoportosok szivacson alszanak, mert pici a szobájuk.
Ha Lackó leesik, akkor ne vegyék fel, mert tuti, hogy felkel. Gyerek bárhol elalszik, ha igazán álmos, a többi rizsa, ha nem elég álmos úgysem alszik. Gyakorlatiasak a gondozónénik Kép Különben is gondolom a bölcsiben örülnek, ha egyáltalán elalszanak a babák Kép
(Évi néni szerint legalább 2 hónap elteltével alszanak valamennyit az újak...)
Õszintén, melyik bölcsiben, oviban rohangálnak az udvaron a gyerek után, főleg ilyen alacsony fizetésért??? Magyarországon élünk....
Családlátogatást nem tudom, hogy intézik, de 17-en vannak a bölcsiben hivatalosan munkatársak. Egy konyhás néni is érthet a gyerekek nyelvén, ahhoz nem kell diploma, főleg, amilyen idősek az alkalmazottak Kép tapasztalat az lehet.
Vezetőnéni szigorú, komolyan veszi a munkáját. Melyik orvos nem az általa "kedvelt" gyógyszergyár termékét írja fel. És csak meg sem kérdez bennünket....Egyébként nem lepne meg, miután a körzeti védőnők is "termékek reklámozásából" tartják el magukat.
"Hallottam lopásról"...ez nagyon jó. Én annyi mindenről szoktam hallani, ha mindent komolyan vennénk, már régen felakasztottuk volna magunkat. Volt feljelentés? Sorozatos lopások? Egyébként a mi gondozó nénink többször mondta, hogy a táskánkat ne hagyjuk őrizetlenül, mert bármi megtörténhet. Az értékeimet egyébként sem a bölcsis szekrényben tartom Kép
(A gyerekorvosnál a váróban, még a babakocsit sem hagyhatjuk ott, mert állandóan macerálnak a gyerekdokik, hogy el fogják lopni... Valószínűleg nem ők nyúlják le Kép)

Udvari játék szerintem túl sok van a bölcsiben, és azok is régiek, sajnos. De úgy hallottam, hogy a játszóterek fejlesztése (EU-s szintre) valahogy nem megy Magyarországon, mint ahogy az akadálymentesítés sem...

Szerintem sokkal jobb, hogy annyi mindent nem látunk, vagy nem akarunk látni a mai világban...

Különben is a bölcsit csak azok vegyék igénybe, akiknek igazán szükségük van rá, akik meg szórakozásból, fizessék a magánbölcsit. (Nem mintha ott többet nyújtanának, de legalább azt hiszi a szülő, hogy pénzért igen, mert pénzért minden megvásárolható Kép)

Klarissza
klarissza
 
 


Húúú, így visszalolvasva elég kemény vagyok Kép Kép
Tudjuk be a fáradtságnak...

Klarissza
klarissza
 
 


Klarissza mia! Most jól ledorongoltál mindenaggódó szülőt! Kép Szerintem neked sem fog tetszeni, amikor gyermeked fejét a padlón találod, miközben gondozó sehol...Persze ez még a jobbik eset, mert mi van, ha közben elkezd garázdálkodni, és felmászik valamire?

Megértőmóni

Kép

Kép
mzx
 
 


Hát igen, eléggé túlélő tábor a dolog Kép
De biztos vagyok benne, hogy vigyáznak rájuk, mert abból igen nagy média botrány lenne, ha ilyenek történnének.
(Én csak egy halálesetről tudok, de állítólag ott szívbeteg volt a baba nem a gondozónő hibája volt, mitn utólag kiderült.)
Na mosmá hagyjuk ezt az ijesztgetek témát, mert a végén senki sem meri a gyerekét bölcsibe, oviba vinni. Különben is az iskola sokkkal veszélyesebb Kép Minden egyes felelésre felszólítás egy nappal rövídíti az életet Kép

Klarissza és Lackó, aki mindjárt indul a bölcsibe rendet csinálni Kép
klarissza
 
 


Hupsz! Annak a gondozónéninek a helyében sem szívesen lennék! Kép

Kép

Kép
mzx
 
 


Klarissza-
Kislányom 21 hónapos, ha jól számolom. Orulok, hogy neked szimpi a bolcsi eddig, meg pláne a gondozók.Szerintem, Luca és Laca egy csoportban lesznek.

Sziszike- koszi, hogy leírtad a véleményed, mert ugye mi kérdeztunk rá. Nekem nincsenek nagy elvárásaim a bolcsitol, csak annyi,hogy a gyerek jól érezze magát és biztonságban legyen, de én egy kicsit laza anyuka vagyok, erre már rájottem.
Majd meglátjuk...

Klára-jól érzékeltem, hogy nem voltatok a Kassain tegnap?

Bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Bella, tök jól érzékelted. Kép De szerintem nem is írtam biztosra, vagy úgy értelmezted? 11-kor már túl meleg van ahhoz, hogy olyan messzire elbringázzunk... Luca délelőtt alszik még? Újvidék teret bevállalom, de a Kassait majd csak a hőség elültével.
Azért ez téboly, hogy nyáron ősz van, ősszel meg nyár. Tisztára meg van zakkanva az időjárás. Kép

Eszti, eltűntél megint! Tessék írni, meg várjuk a képet is! Kép

Klarissza, ezt aztán tényleg jól odamondtad tegnap Kép Pedig Sziszike sem akart rosszat ám. Kép Tudod, ha az ember belülről lát egy intézményt, akkor azért fény derül az árnyoldalakra is hamarosan - hogy ilyen képzavaros legyek Kép Én is tudnék mesélni bölcsikről, ovikról hideget, meleget egyaránt.
Hogy a babák a matracon, a földön alszanak, az pl szvsz egyáltalán nem gáz, hisz max. legurulnak. Dögmeleg van a bölcsiben úgyis. Az viszont elgondolkodtató, hogy otthagyják az alvó gyerekeket. Kép Mert mi van, ha megébred, és kétségbeesik egyedül? Vagy ha el sem alszik? Mert az enyémek pl nem vmi fényes alvók. Dehát ők tudják, ha eddig működött, biztos megoldják eztán is. A takarítónéni a mi régi bölcsinkben is sokszor nézett rá a gyerekekre, ezzel nincs semmi baj. De ha mind a 4 csoportra neki kell ránézni alvásidőben, az azért fura, nekem legalábbis...
Udvari játék: lényeg, hogy legyen homokozó meg kismotorok. Kép A többi ebben a korban csak balesetveszélyforrás. Az ovinkban viszont már vannak tök jó, EU konform udvari mászós, csúszós játékok, de nekik már való is. Zuglóban egyébként szvsz tök jó a helyzet ebből a szempontból, más kerületekben jóval siralmasabb a helyzet.

Mi megyünk szombaton, de nem börzézni, inkább a programokra.

Legyetek jók,
Klára
klara
 
 


...hát még mindig úgy felvagyok háborodva ezen az "én hallottam ám, meg láttam is", hogy nem jövök október 3-ig Kép
Amikor amúgyis érzékeny az ember, mert most szakad el a babájától, engem ne stresszeljenek ilyen hülyeségekkel. De nem is folytatom....mert tiszta boszi leszek Kép

Klarissza
klarissza
 
 


Klarissza, ha ilyen boszi vagy, akkor letagadlak! Kép
Sziszike csak a kérdésre válaszolt. Miért, Te hogy gyűjtöd be az infókat? Mindent nem láthatsz saját magad... Biztos valami alapján választottad ezt a bölcsit is. Lehet, hogy még ezekkel a stresszelő dolgokkal is jobb, mint a többi, de szerintem akkor is jobb tisztán látni, legalább nem lesznek illuzióid.

Ja, unoka-unokaöcséd lassan küldi az érettségi meghívót, addigra hátha átérsz Kép.

Móni, az ellenboszi

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Azért nem hiszem, hogy gyakran mentek családlátogatni. Egyébként nálunk tegnap voltak. Kép
It van sok motor, bicikli. Autó csak 1 van, azért megy is a harc. Kép Tavaly adta valamelyik szülő nekik. Lehet, hogy inkább olyan kellett volna, amibe ketten, sőt akár négyen is beülhettek volna. Kép
Ma megvolt az 1. alkalom nélkülem. El kellett bújnom, hogy ne lássanak. Jó sokáig bírták, kb 1,5 óra. Kép Egyszer sírt csak a Zoli, de sikerült megnyugtatniuk. Vikinek pedig csak a névrokonával gyűlt meg a baja, mert neki is ua. a motor kellett, és az én kisfiam volt a kisebb.
Még az ebédet is nélkülem fogyasztották el, így legalább sokat ettek. Kép Végén persze a nyakamba ugrottak. Kép
Aztán együtt mentünk be az iskolámba. Jövő hétig nincs órám. Ma pedig csak 3 osztf-i volt, nekem pedig most nincs osztályom. Viki szépen rajzolt a tanáriban, egyszercsak hátraesett a székkel. Úgy beütötte a fejét, hogy lett egy nagy púpja. Kép Irány a Bhetesda, ahol már törzsvendég. Idén ez a harmadik balesete 1 hónapon belül kétszer kellett a fejét megröntgenezni. Múltkor a lépcsőn esett el, és a szeme felett lett púpja. Utána sokáig azt hitték, hogy ki van festve a szeme. Kép Lányok! Kinek kell tartós szemfesték?
Szerencsére most is megúszta, nincs törés, pedig akkorát koppant a feje. Úgy látszik még mindig gumiból van a fejük. Kép Na de meddig?
A dokinő szerint folytathatjuk holnap a beszoktatást, ha nem lesz semmi más tünete.
Jövő héten megpróbálják ott altatni őket.

Klarissza is elbújt ma. Kép

Eri
simones
 
 


Klarissza:bocsi! Talán tényleg csak nekem voltak magasak az elvárásaim..,de mint írtam nem történt semmi nagyobb gond, amíg odajártunk.

Majdnem elkezdtem megmagyarázni..leírtam, de most mégis kitöröltem. Nem akarlak ilyenekkel zaklatni.
Amint írtam a gondozók rendesek,rutinosak ezért a pici pénzért sokmindent tesznek, a gyerekeknek nem lesz nagy baja.
Ehhez elhivatottság kell.

Nem tudtam, hogy bántásnak veszed..(amúgy a lopás közvetlenül is érintett.)

Kép
sziszike1000
 
 


Szoktatok találkozni is? Tudtok babás vagy kisgyerekes találkozó helyekről?

Simones:Valószínű én vagyok a legfiatalabb..81-es.
Börzére mi is megyünk,mert itt az ovi..sok ruha kell még. Bár folyamatosan vesszük mi is.

Szoktatok szólni itt a fórumon, ha van valamitek eladó vagy csak börzésztek?
Tényleg ti is mentek eladni?
Még idén szeretnék etetőszéket az asztalhoz,ha van ötletetek szívessen fogadom.

Bella2:valószínűleg te csinálod jól(laza anyuka vagy)..nekem Zsolti volt az első babám és talán nehezebben váltam el tőle,mint ő tőlem...de muszáj volt:kellett a pénz.Sokáig eljártam meglesni őt..midaddig,amíg láttam biztonságban van ott. Szeretik,ismerik,tud kihez,kinek szólni,ha valamit szeretne. Ez volt a legfontosabb nekem. :-)

Kép
sziszike1000
 
 


Klarissza:tudom bocsánatot kértem,de csak azért, mert aggodalmat kelltettem. Megpróbáltam őszinte lenni,leírni pár dolgot.. annyi jót halllottál a bölcsiről erre gondolj. Nekem van negatív élményem is,de összeségében pozitív. Sőt odavinném Annát is,akkor pedig már nem lehet olyan rossz:épp azért,mert tudom mi a negatívuma fogom ott biztonságban érezni a gyereket. Most már tudom mire számítsak!!
Amúgy jobb,ha az ember felkészül,tud a rossz dolgokról is,így csak pozitívum érheti. :-)

Kép
sziszike1000
 
 


Mesi:nekünk is volt tej pöttyünk. Születése óta:orrán,ami elmúlt párhetes korára. Arcán,de az nem akart múlni,majd kemény lett a fehér teteje. Dokinőnk szerint nem szabad nyomkodni,magától elmúlik.

Ti meddig szoptattatok? Azt vettem észre első babánál több tejem volt. Nálatok, hogy volt/van?

Bár most is van elég..naponta rakok félre is.(Biztos,ami biztos alapon)
Védőnő lebeszélt a tejadásról"körülményes"szerinte.
Azt javasolta keressek valakit a közvetlen környezetemben,nem találtam így maradt a mélyhűtő.
Tejadásról mi a véleményetek? Valaki volt tejadó?

Megyek aludni,jó éjszakát mindenkinek!

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike!

Nekem a sógornőm tejadó. Nem olyan körülményes, csak néhány vizsgálatot kellett elvégeztetnie.Õ nagyon szerencsés, rengeteg teje van. Nekem persze alig. Úgyhogy én is tőle kaptam egy csomót fagyasztottan. Jó lesz majd a szűkösebb napokra, amikor én már szinte teljesen elapadok.

Meglepő, amit a védőnőd mond, inkább győzködni szokták az embereket, hogy legyenek tejadók, mert hiány van belőle, és nagy a szükség rá.

Etetőszék engem is érdekelne, ha valakinek van fölösleges.

Mesi
jnmesi
 
 


Hali csajok!

Param, és itt vannak Eszti lányai a képeken Kép
Eszti, rossz nevet adtál a képeknek, az volt szerintem a bibi, ugyanis szóközt nem szabad beleírni. Azt kihagytam, és utána már lehetett vele dolgozni Kép
Kép

Sziszike, ne legyen lelkifurdalásod szerintem, hiszen csak a kérdésre válaszoltál. Azon felül különbözőek vagyunk, szerencsére, úgyhogy mindenkinek más jön be. Csak az a lényeg, hogy megtaláljuk a hozzánk valót Kép

Tejadás: én először adtam, de nem a központiba, hanem egy, a fiammal egy napon született ismerős korababának, több, mint fél évig. Gyönyörűen fejlődött a baba, egyéves kora körül majdnem utolérte a fiamat Kép A másodikkal érdekes módon nekem is kevesebb tejem volt, saját magunknak persze elég, de adni már nem tudtam. Igaz, akkor nem is volt ilyen, segítségre szoruló ismerős. Kép Egyébként a lányom még mindig nem hagyta abba a szopit, de én már nagyon unom... Kép A fiam is kb 2,5 éves koráig szopizott. Kép
A védőnő-féle lebeszélés a tejadásról nem olyan ritka dolog, sokszor mondják, hogy inkább tápszert adnak a veszélyeztetett babáknak, mint idegen anya tejét, mert asszem három dologra szűrik a tejadó anyukát, de azon felül még egy csomó baja lehet, ami az anyatejjel elkapható. És beteg vagy érzékeny babáknál ez korántsem mindegy. Ezért nem mentem én sem "hivatalosan" tejadónak, mert inkább lebeszéltek, mint rá. Viszont az ismerősék nagyon hálásak voltak minden korty anyatejért. Kép

Mi néhanap szoktunk találkozni, főleg Eriékkel, mert ők egy köpésre laknak tőlünk, és szuper játszóterüuk van az udvarukban, meg belláékkal a játszón, ha nem vagyunk ilyen lusták, és szépen elmegyünk. Kép
Eri, ez a Viki... Reméljükk, sokáig lesznek még gumiból... Jankus is abból van...

Etetőszék: nekünk olyan kis egyszerű, ikeás van. Janka nemsoká kinövi, akkor szívesen átadom, de egyelőre még használjuk. Kép

Puszi
Klára
klara
 
 


Bocsesz, a kisebbik csajszi lemaradt. Na majd most Kép
Kép
klara
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bekukk,bölcsi téma nálunk egyenlőre letudva de én is azt mondom nem kell túl sokat várni tőle és akkor nem olyan nagy a csalódás.Nekem Dini szerette de én nem altattam bennt.
Eszti,lányok csinik nagyon!Klára,én Gellértet szerintem nem ismertem volna fel,nagyon sokat nőtt,igazi nagyfiú már.
A babkocsinkat eladtam,képzeljétek 1napra rá,hogy itt meghírdettem.Erre nem számítottam,így rohanni kellett másikért.Most jöttem rá,hogy a mi kocsink milyen szuper volt mert venni elég macerás főleg nekem aki utál vásárolni.
Ovit megkeztük,viszonylag zökkenőmentesen,hétfőn már megpróbáljuk az ottalvást.Arra kiváncsi leszek mert Dini nyár óta nem alszik.
Majd még jövök.
Holnap én árulni is fogok.
sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert mennem kell etetni.

Képzeljétek, most jöttünk haza a vendégségből. Kisfiam hozta a formáját, órákon át üvöltött, majd a vendéglátók kitaláltaák, hogy vacsi közben hordozóstul tegyük fel az asztalra, mert hát milyen édi. Mondtam nekik, hogy ez nem túl jó ötlet, de nem hallgattak rám. mondanom se kell, Zsolti éppen a vacsi kellős közepén végezte el a dolgát. Elég kellemetlen volt, de hát én figyelmeztettem őket.

Mesi
jnmesi
 
 


Sziasztok!

Klára! Nagyon köszönöm a segítséget a képekhez. Remélem meg vagy elégedve a csajokkal.Gellért is nagyon ari.

Túl vagyunk az első óvodai napokon: először, amikor kijöttem utánam jött néhány perc múlva. Másnap az anyukám ment vele és az ott töltött két óra alatt hozzá nem jött ki. Jövő héten már ott is ebédelnek,és után a jönnek haza. Akkor egy időre már el is küldik a hozzátartozókat.De igazán majd csütörtöktől derül ki hogyan bírja a teljes napot egyedül. Én mindenre felkészítettem az óvónéniket.
Bár arra, ahogyan néha hisztizett anyahiányos állapotában, nem lehet felkészülni.

Elkészült a suliban az órarendünk, nincs első órám és lett egy szabadnapom is. Végül 17 órában tanítok, ez éppen elegendő, megspékelve értekezletekkel és belső továbbképzésekkel. Éppen egy ilyen nyomán pénteken Judit volt az utolsó a napköziben. Szegény pedagógusgyerekek.!

Ami az életkorokat illeti. Olyan évszámokat írtok, amelyeket már nem is ismerek. Azt hiszem én lehetek a legöregebb az 1965-s születési idővel.
Úgyhogy , Eri leköröztelek!

tejadás: sajnos én nagyon- nagyon rövid ideig tudtam őket szoptatni, de ismerős anyukától mind a ketten kaptak némi anyatejpótlást, ezt hívtuk desszertnek a tápszer mellett. Azt hiszem még ez a pótlás is jelentős volt az immunrendszerük erősítése céljából, nem sűrűn betegek.

Voltunk Zuglói Köz. napon. A lányok nagyon jól érezték magukat. Örülök, hogy találkoztunk Veled Nyetus.A nadrág teljesen jó lett.

További jó hétvégét és sikeres beszoktatást.

Szti
szti
 
 


Sziasztok!

Sokan voltatok a Zuglói Köz. napon?
Mi nem voltunk végül..Szülőknél voltunk-tárcsáztunk(sütögettünk husit)-nagyon szép idő volt.
Milyen időszakonként van Zuglói Közösségi Nap?
Csak évente?

Szti:Helyesek a lányaid,milyen idősek is?
Amúgy én is pedagógus gyerek vagyok..anyu ovónő.
Ott max 5ig vannak,utánna talán 5:30-6ig dadus van.
Lehet ez soknak tűnik, de amikor dolgoztam nem tűnt annak..nem tudom sokan, hogy tudják megoldani a gyerek haza vitelét korán-munka mellett. fél 4kor már mindenkiért jönnek..4után meg szinte alig vannak(2-3gyerek).
Egy 8órás munka mellett szinte ez lehetetlen. 6órásból meg alig.
Már előre félek mi lesz igaz ez még arrébb van.

Ti meddig maradtatok otthon a picurkáitokkal?

Etetőszék olyan évvége felé aktuális..azt szeretném, hogy,ha még nem is igazán eszik majd köztünk üljön,lássa, hogyan eszünk. Szerintem ez kb. fél éves korától fontos-ilyenkor már szépen is fog ülni. Kép)

Senki nem jár a ZEG-ZUG házba? Hermina u-on van. (Hungária kör út)
Vasárnaponként szokott 10-től lenni bábszínház,kézművesház..arcfestés. Mindezért 500/fő a beugró.
A hónap 2.vasárnapján pedig börze.
Én április vége óta nem voltam, de tervezem,amint hűvösebb lesz. Meg Annától is függ.

Anna még csak 3 hónapos múlt,de nagyon aranyosan gügyög már. És nem csak nevet,hanem egy hete kb. már kacag is. Ilyenkor a szívem is dalol. Kép)

Már 3hete szenvedünk:jön Anna foga. Nehezen bújik ki. Maszírozom neki Dentinoxal,gyakrabban szopizik.
Van ötletetek mit lehetne még?
Hűtős rágókán gondolkodtam, az szerintetek jó? Nektek mi vállt be?
Zsolti nem volt fog fájós,így,ha bevállt valami szívessen fogadék minden ötletet.

Ez most kicsit hosszúra sikeredett,megyek..lefektetek mindenkit. Nektek is jó éjszakát.

És köszi mindent.Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Tudtok valami tippet adni, mit tudnék kezdeni a fájó torkommal?

Mesi
jnmesi
 
 


Mesi, a szopi miatt kérdezed, hogy milyen gyógyszert szedhetsz?
Amitől biztos nem lesz baj, az a méz meg a gyógytea. Hársfa, csipkebogyó...
Aztán szopogatós gyógyszerek...
Jobbulást,
Klára
klara
 
 


Klara!

Igen, a szoptatás miatt kérdeztem.
Köszi a tippet.

Mesi
jnmesi
 
 


Sziasztok!
Szti,én is örültem,hogy összefutottunk!
Jucus nagyon hasonlít rád!
Én egy napot szoktattam be Dinit,a második nap még ott voltam a közelben majd egyzserűen elköszönt és magától mondta,hogy ő ott alszik stb..Hétfőn még 3-ra mentem érte,hogyha esetleg ébredés után nyűgös ott legyek.Hát még vagy fél órát várni kellett rá mert ő még szőlőt evett és magozott.Ma már fél négyre mentem erre közli,hogy jöjjek majd később,hogy még ki tudjon menni az udvarra a gyerekekkel.
Lehet,hogy ez a kezdeti lelkesedés majd múlik de eddig minden oké.Megnőtt a kisfiam KépKép
Bölcsiseknek hogy megy??
Mesi,vannak homeopátiás szerek is,bár nálam nem igazán jöttek be de hátha..Egyébként simán lehet minden szopogatós torokra való gyogyit enni.
Jobbulást!
Sziszike,
én is dentinoxozom de lett egy nagy piros folt az ínyén,most nem tudom ettől vagy vmivel felsértette.
3hósan kissé korai a fogzás nem?Nem semmi kis csaj lehet.Kamilla rájött,hogy tud sikítani most ezt gyakorolja,a szomszédok nagy öröméreKép
sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Ovisoknál már ilyen egyszeru a beszokás? Egy-két nap és kész?
Mi 26-án megyunk eloszor, sajnos nem lehet késobb, egyszeruen nem fér a fejembe, hogy miért nem kezdhet el a gyerekem év kozben a bolcsit, ha akkor tolti a kettot és be van íratkozva rendesen, tehát helye is van.?!?
Na jó, továbblapozok. Lányok, Klarissza, Eri, a rovidített fogadóórán én nem értettem meg, hogy a mamusz az a benti lábbeli lesz? A váltócipo meg az udvarra kell? De miért nem lehet az érkezési cipõben az udvaron? Vagy hogy van ez? Igazából a mamuszt nem értem, hogy az minek?
Eri, neked hogy tetszik a bolcsi?

Klára- jó lenne tényleg találkozni már, valamikor, egy kicsit nekunk az Újvidék tér messze van, inkább a Kassain, vagy a Torontálon.

Sziszike- nem tudok okosat mondani fogzásra, dentinox, hogy mennyit segít nem tom, lehet csak az anyukának megnyugtatás, hogy megpróbált segíteni.

Szti nagyon szép barna szemu kiscsajaid vannak.

szia mindenki

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Sziasztok!

Bella!
A fiaim elfogadták Jutka nénit.Kép Zoli néha pityereg azért, de sikerül megnyugtatniuk. Kép Ma és tegnap már ott is aludtak, így valószínűleg hétfőtől már be is tudok menni dolgozni.
A mamusz akkor kell, mikor feljönnek az udvarról, ebédelnek, aztán alszanak. ha közben ki kell menniük, akkor ott a mamusz. Egyébként reggel benti cipő, udvarra kinti cipő, és a mamusz. Kép

Eri
simones
 
 


Bella!
Melyik csoportban lesztek? Mi a Katicában vagyunk. Kép

Eri
simones
 
 


Eri!
Mi a Süniben leszünk, a kicsiknél. Egyelore csak ennyit tudok, és még nem dolt el, hogy Évi vagy Zsuzsi nénihez leszünk beosztva. A Katica a legnagyobbak csoportja?

Még egy kérdés cipougyben-ez a mániám!!! A kinti cipo, vagyis az udvari az lehet ugyanaz, amiben visszuk, ugye? Vagy?
Egyébként minden kiderul majd az elso nap.
Ja, igen és elso nap már vittetek is ruhákat, meg a mindenfélét?

Bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Sziasztok!
A csudába, írtam egy tök hosszút délután, és most látom, hogy sehol sincs... Kép
Na akkor még egyszer:
Bella, holnap délelőtt a Torontál utcain pl jó lenne talizni. Gellért is itthon van, úgyhogy valahová biztos kimegyünk. Kép Mennyire árnyas az délelőtt?
A mi bölcsinkben lehet kezdeni akár januárban is a beszoktatást, mi is novemberben fogjuk feltehetőleg.
A mamusz az nekem is fura, ráadásul eléggé utálom, ha olyan a lábbeli, ami nem fogja rendesen a bokát. Kép Az lenne csak szép, ha az udvarra még egy külön cipő kéne, az utcain felül. Anyagi csőd.
Eri, ügyesen veszik a fiúk az akadályokat Kép Azért remélem, lesz még olyan szép idő valamelyik délután, hogy át tudjunk menni játszani az udvarra.
A beszoktatás ideje oviban és bölcsiben is abszolút gyerekfüggő, pár naptól pár hétig vagy épp a lehetetlenig... Azonban sajnos olyan ovi is akad, ahol egyáltalán nincs beszoktatás.
Szombaton mi is voltunk a Csömörin, de sajna senkit nem láttunk közületek - börzézni ugyanis egyáltalán nem engedett a család Kép
Na remélem, ezt már nem dobja ki a rendszer,
puszi,
Klára
klara
 
 


Klára, akkor nemsoká indulunk a Torontálra.

Bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk szemészeten, Annával.
Mióta megszületett könnyes volt az egyik szeme..tegnap átfújták neki.
Ami furcsa volt, hogy nem maradhattam vele.
Kiküldtek arra az időre(max2perc volt),azt mondták menjek sétálni, de én nem tudtam elmozdulni az ajtó elől..sőt odatapasztottam a fülemet is.
Tudni akartam mennyire sír..mikor mehetek, ölelhetem át..
Szerencsére hamar megnyugodott,állítólag nem fáj nekik, csak azért sírnak,mert piszkálják őket.
Na mind1,azóta a szeme nagyon szép. Még kell szemcsepizni(fertőzés elkerülése miatt),de nincs gond.
Ma voltak rokonok köszönteni(picur nézőben..most látták előszőr). Kaptam virágot,húslevest...Azt mondták ilyenkor az anyát kell kényeztetni.
Ez fura, mert páromat(szűk családot) levéve eddig még mindenki csak a piciknek hozott valamit. Hallottatok ilyen szokásról? Akárhogyis jól esett. Kép
Zsolti mostanság állandóan produkálja magát mások előtt, hogy ne a kishugával, hanem vele és őt figyeljék.

Ovi,bölcsi,hogy vált be kinek? tetszik a gyerkőcöknek?

Kép
sziszike1000
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
tavasz
 
 


Ime 2 kép a picurkáimról Kép

Kép

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Nagyon helyesek Kép

Hol vagytok, többiek? Kép

Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Klára!
A héten már dolgozom, fiúk a bölcsiben alszanak. Kép Zoli pityereg néha.Kép
Mikor jöttök át hozzánk?

Eri
simones
 
 


Eri, Gellért egész héten itthon van, ráadásul antibiotikumot kapott, inkább csak megelőzésképpen. Először kruppozott, aztán hallottak már némi hurutusságot is... Õszintén szólva leginkább heveny oviundoritisz Kép Vagy Kép
Szóval így inkább nem mentünk, bár nem lehet túl ragályos, mert Jankának persze kutyabaja. Kopkop.
Szóval hétfő délután milyen lenne? Viszem a szandit.
K.
klara
 
 


Sziazstok!

Klára !
Gyertek. Kép
Jobbulást Gellértnek! Vagy inkább minél előbb múljon el az oviundoritisz? Kép

Szerda óta ők sem akarnak menni. Mindig bőgnek, hogy ne menjünk be. Kép Aztán persze abbahagyják, mikor már nem látnak. Kép

Eri
simones
 
 


Halihó,
Sziszike,nagyon aranyosak a gyerekek.Kamillámnak is volt egy ilyen rugija.Kép
Klára,jobbulást.Milyen antibiot kap Gellért?
Janka mikor kezdi a bölit.Lehet,hogy írtad de teljesen kiesett.
Szerencsére eddig nekünk bejött az ovi.Sőt még alszik is pedig itthon nem mindig szokott.
Kiváncsian várom a továbbiakat.Az első szülőin már túl vagyunk.
Szti,mi újág?Meló milyen?Ja,lett még egy tanítványom,annak a kisfiúnak az osztálytársa aki az első volt.Na ezt most jól elmondtamKép
Szóval most ketten jönnek majd.
megyek,írjatok
nyetus76
 
 


Klacid. Régen egyébként rengeteg antibigyót kapott, aztán kiszedték a manduláit, és 3 éve senkinek nem kellett szednie. Most olyan rossz megint...
Amúgy teljesen jól van, már nem is nagyon köhög. Teljesen pszichésnek tűnik nekem.
Eri, akkor hétfő du, kivéve, ha esik.
pusz,
Klára
klara
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?