Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti,
hát ijesztő volt olvasni a kisfiad reflux-betegségével kapcsolatos dolgokat! Remélem, ez mára már nyomtalanul elmúlt! Az a doktornő pedig szégyellheti magát! Szerintem is mindig jelzik az anyai ösztöneink, mikor van baj. HSZ engem egyszer vizsgált, az 1. kislányom genetikai UH-ját csinálta. Csak 20 perc volt az egész, de a lényeget tapasztaltam: türelmes, nyugodt, emberséges, valóban figyelt a babára, pedig nem ő volt a választott orvosom.

Ágas,
meggyógyultak már a kislányok? Vártam a mailt, jól vagytok?

Flocika,
hogy vannak a gyerekek? Kicsi Andrissal minden rendben?

Borzalmas az időjárás, mintha október vége lenne...Kép
Z i t m i
zitmi
 
 


Kriszti,
hát ijesztő volt olvasni a kisfiad reflux-betegségével kapcsolatos dolgokat! Remélem, ez mára már nyomtalanul elmúlt! Az a doktornő pedig szégyellheti magát! Szerintem is mindig jelzik az anyai ösztöneink, mikor van baj. HSZ engem egyszer vizsgált, az 1. kislányom genetikai UH-ját csinálta. Csak 20 perc volt az egész, de a lényeget tapasztaltam: türelmes, nyugodt, emberséges, valóban figyelt a babára, pedig nem ő volt a választott orvosom.

Ágas,
meggyógyultak már a kislányok? Vártam a mailt, jól vagytok?

Flocika,
hogy vannak a gyerekek? Kicsi Andrissal minden rendben?

Borzalmas az időjárás, mintha október vége lenne...Kép
Z i t m i
zitmi
 
 


Szia Zitmi!

Ami késik nem múlik. Nem felejtettelek el! Köszi, a lányok meggyógyultak, Kaminak jönnek a fogai, s az eddig nyugodt, kiegyensúlyozott, tündéri baba átment egy elviselhetetlen boszorkányba. De majd túléljük ezt is.
Jó volt olvasni a soraidat Manóci!
Sziasztok: Ágas
ágas
 
 

 
 

Szia Zitmi!

Ami késik nem múlik. Nem felejtettelek el! Köszi, a lányok meggyógyultak, Kaminak jönnek a fogai, s az eddig nyugodt, kiegyensúlyozott, tündéri baba átment egy elviselhetetlen boszorkányba. De majd túléljük ezt is.
Jó volt olvasni a soraidat Manóci!
Sziasztok: Ágas
ágas
 
 


Sziasztok!

De jó újra ittKépés főleg ha még örülnek is nekem, annál nincs jobb!KépKép
Nálunk is van mostanság nyügizés, detto fogak. Egyszerre kettő is,most 11-nél tartunk már, de még rágni lusta a kis manó!KépMindegy turmixolok még ezerrel! Tegnap töltött paprikát, máskor sült csirkét stb.stb. De hát ez van!Viszont képzeljétek már reggelizik egyedül kalács csipetkéket a macis tányérkájábólKépAzért ez is haladás, úgy érzemKép
Ti adtatok már halat??Én már régóta szeretnék, csak még nem mertem.A védőnőnk azt mondta, hogy ne szardíniát, hanem ha már adok akkor tengeri filét, de még nem mertem.KépGombára meg eleve azt mondta, hogy azt ne, mert nehezen emészthető!
Ágas, látom közbe betegek voltatokKép Fő, hogy már minden okésKép
Időhöz mit szóltok??Fantasztikus, hogy nem tudni m,ilyen idő lesz még holnap, ez már nem olyan mint a mi időnkbe mégKépSajna se igazi tavasz, nyár semmi nincs már, össze-vissza van! Mi most 7végére szeretnénk lemenni balcsira, de hát nemtom mi lesz így??!! Esőbe, meg hidegbe nincs értelme ezzel a kis manóval, úgyse tudna mit csinálni! De állítólag most jó idő lesz!Bizzunk benne!KépMegyek is mert gerjedés van,pusyi mindenkinek!
Itt sül a napKépKépManó
manóci
 
 


Sziasztok!

De jó újra ittKépés főleg ha még örülnek is nekem, annál nincs jobb!KépKép
Nálunk is van mostanság nyügizés, detto fogak. Egyszerre kettő is,most 11-nél tartunk már, de még rágni lusta a kis manó!KépMindegy turmixolok még ezerrel! Tegnap töltött paprikát, máskor sült csirkét stb.stb. De hát ez van!Viszont képzeljétek már reggelizik egyedül kalács csipetkéket a macis tányérkájábólKépAzért ez is haladás, úgy érzemKép
Ti adtatok már halat??Én már régóta szeretnék, csak még nem mertem.A védőnőnk azt mondta, hogy ne szardíniát, hanem ha már adok akkor tengeri filét, de még nem mertem.KépGombára meg eleve azt mondta, hogy azt ne, mert nehezen emészthető!
Ágas, látom közbe betegek voltatokKép Fő, hogy már minden okésKép
Időhöz mit szóltok??Fantasztikus, hogy nem tudni m,ilyen idő lesz még holnap, ez már nem olyan mint a mi időnkbe mégKépSajna se igazi tavasz, nyár semmi nincs már, össze-vissza van! Mi most 7végére szeretnénk lemenni balcsira, de hát nemtom mi lesz így??!! Esőbe, meg hidegbe nincs értelme ezzel a kis manóval, úgyse tudna mit csinálni! De állítólag most jó idő lesz!Bizzunk benne!KépMegyek is mert gerjedés van,pusyi mindenkinek!
Itt sül a napKépKépManó
manóci
 
 


Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem abban, hogy mostanság mennyit fizet az ember a fogadott szülésznőnek? Három éve is a Mávban szültem, de gondolom, nem árt frissíteni a dolgot! Ha itt nem akartok válaszolni, jöhet ide: jkoltai@externet.hu

Egyébként új infó a kórházról: tegnap óta új főnök van a szülészeten, Marton prof is nyugdíjba ment. Az új emberke a II-es Nőiről érkezett, mást nem tudok róla. Remélhetőleg a jó dolgokat nem fogja megváltoztatni!

Sziasztok!
Judit

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 


Szia Jucc!
Azóta nem derült ki,hogy hívják ezt az átjött dokit?
Vagy ha más tudja,írja meg légyszi!
Köszi!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok,

én tudom Vermes doki az.
angelheart
 
 


Sziasztok,

Dórikám köszi a gyors infót, bár én arról sem hallottam, hogy a Marton prof.is nyugdíjba mentKépVermes dokiról én nem hallottam még, de jó lehet azért aki a II.-es Klinikáról is jön!/mármint szakmailag/Reméljük itt is megmaradnak a jó dolgok, az ő irányítása alattKép
Képzeljétek tegnap du. átmentünk a barátnőmékhez, neki van egy 5+fél, és egy 4 éves fia.Esztit nagyon szeretik a fiúk, és a kiscsaj is úgy néz fel rájuk mint az istenekreKépFiúk bicajoztak kint az utcán, és tök nagyot sétáltunk utánuk. Az egészben csak annyi az érdekes, hogy Eszti is a saját lábán jött végig. Nem is gondoltam volna, hogy ennyit kibír, sőt jött???szaladt a fiúk után, és magyarázott a kis halandzsa nyelvénKépAztán megmásztak egy épülő ház mellett egy sóderkupacot, és az én pici lánykám utánuk! Hát azt hittem megzabálom, sajnálom, hogy nem volt nálam gépKépOsztotta az egy évével rendesen a brigádotKépKépMár kihasználja, hogy lány!Aztán este persze holtfáradtan dőlt az ágybaKép
Jaj, képzeljétek világutazó lesz, van útleveleKépKép Olyan hamar megcsinálták, nem volt annyi macera mint a felnőttekével,4 nap alatt már ki is postázták!Nemsoká fel is avatjuk az utiokmánytKépKép
Küldök pár fotót, van állatkertes,/a nagy majmokért oda voltKép/de sajna a majomról nincs kép, csak a kicsirőlKépKépKép/meg anyamajomrólKép/
Szerintetek megyünk Balcsira???Most itt süt a napcsi, de reggel meg esettKép
Judit, és Emese nektek írtam privit isKépKép
Manó
KépKépKépKép
manóci
 
 


Sziasztok!

Én Vermes dokihoz járok már évek óta a 2es Női Klinikára, és most majd követem őt a Mávba. Szerintem, nem kell izgulnotok, nagyon jó szakember (engem már műtött, kezelt, császározott stb), és emberileg is nagyon rendes, megbízható, és emellett jófej is. Kép

shine
shine
 
 


Sziasztok!

1999-ben és 2001. szilveszter éjszakáján szültem a MÁV-ban. Semmi panaszom nem lehet, főleg azután, hogy a 3. Nagykanizsán született. Hát ég és föld!
Teljesen ismeretlenül fogadtam meg a Kisfalvi doktort, de minden szempontból megfelelt.
gya
 
 


Sziasztok!

Manóci!
Meg tudnád mondani, hogy mi kellett a Babó útleveléhez? (fénykép, szülői nyilatkozat, ilyesmi?) Mi is akarunk csináltatni.

MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok az új babásoknak, mivel már rég jártam itt, többen is vannak :-) Örülök neki, hogy gyarapodunk. Mostanában olyan sok kismamát lehet látni, ez nagyon jó.
Blanka baba jól van, már 63 cm és 6500 g. Most töltötte a 3. hónapot. Mivel nincs tejem, már elkezdtem neki gyümölcsöket meg zöldségeket adni. Minden nagyon ízlik neki. Legalább nem eszik annyi tápszert. Az uzsit meg a tízórait kiikattuk, helyette esszük az egyéb finomságokat :-). Nagyon édes, amikor eszi a főzeléket kanállal. Persze olyan, mint egy malac. Mindegy, lényeg, hogy szeret enni, ebben az apukájára hasonlít :-)

A védőnő témához annyit, hogy nálunk nincs nagy választék, a faluban csak 1 védőnő van. Persze a legváratlanabb időpontban esik ben, általában 1-kor, az ebéd és a mosatlanok kellős közepébe. Persze előszeretettel marad 3 órán át. Bejelentés nélkül. És mindenről szeret csevegni, csak a gyerekekről nem nagyon.

Kisfalvi nagyon aranyos (én Koós-Hutás Doktornőnél szültem), de ő szedte ki a varratokat. Petrócszi meg segített a császárnál. Mindekettő nagyon szimpi volt.


Az útlevélhez a szülők személyesen kellenek, papírokkal + születési anyakönyvi kivonat. 2 évre lehet kérni és 1500 Ft az illeték.

Üdv Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!
Rékánka hívnak és én is mint Shine Vermes doki után jövök át a MÁV kórház oldalára.

Anna lányom 13 hónapos és neki is csináltattunk útlevelet. Kellett a két szülő személyes részvétele, a baba lakcímkártyája és születési anyakönyvi kivonata. Szülőktől is minden papír amiket egyébként is húrcibálunk és persze pénz. Ha jól emlékszem 3000.- volt űrgősségivel. Érdemes telefonon időpontot kérni, mert akkor a babával nem kell sorban ülni.

Üdv,
Réka
repa
 
 


MSE
Az útlevél ahogy leírták 1500 ft kb 2 hét sürgősségi 3000ft.Mindkét szülő kell + lakcimkártyát kértek a babának a születési anyakönyv nálam volt,de arra nem emlékszem hogy kellett-e Kép Szülőknek személyi ,lakcimkártya vagyis a szokásos.2 évre adják

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok!

Azt nem tudjátok, hogy apának nem elég-e vmi nyilatkozatot írni? Nem nagyon tud elszabadulni a munkahelyéről, pláne ilyesmi miatt, amihez igazából nem nagyon kéne, hogy kelljen.
Az eddigi infokat is nagyon köszi.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

A 30. héten járok a pocaklakómmal és úgy hozta a sors, hogy orvos és ezáltal kórházváltásra kényszerültem. A MÁV-ban fogok szülni és sokat segít, hogy a tapasztalataitokat olvasgathatom. Ma voltam először az új dokinál a magánrendelőjében (13.ker.-ben). Hálás lennék,hogyha valaki tudna róla valamit, azt megírná nekem. A monogramja SzGy, nem tudom nevet írhatok-e. Előre is köszönöm az infot.
A sok-sok babához gratulálok nektek, remélem, hamarosan ilyen téren is csatlakozom már hozzátok!

Üdv mindenkinek
bigi
 
 


Mse
sajnos azt nem tudom,de próbáld meg felhívni az önkormányzatot ott megmondják neked.Elvileg azért kell mindkét szülő hogy nehogy "kicsempészd" az országból a másik tudta nélkül

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok,

Meske, már leírták a többiek, de annyi különbség van, hogy szerintem nem kell gyorsított mert nekünk 4 nap alatt már ki is küldték! Hétfőn voltunk reggel, és pénteken már megvolt!Kép
Viszont azt én sem tudom, hogy mennyire fontos apa jelenléte, bár azt hiszem, eléggé!
Ahogy Nikk is írta inkább kérdezd meg, de ne az önkormányzatot, mert onnan lepattintanak, hanem az Okmányirodát! Õk foglalkoznak ezzel!
Amúgy születési, lakcímkártya a babának, neketek személyi lakcím kártya, és fotót ott csinálnak sz.géppel!Esztinek fel kellett állni a székre, nem is az ölembe ülveKépOlyan édi volt táncikált össze- vissza a széken!KépKép
De végül csak volt sikerélmény!
Amúgy írtam emailt isKép

Dóri, jó, hogy jöttél már akartam kérdezni, hogy mizus!KépJó nagyok lettetek már ti is, hogy szalad az idő!
TejecskétKépsajnálom! De ha így lett akkor nincs más, etetni kell mással!Majd 4 hós kortól már vannak olyan fini tejpépek Hipp, meg Milupa, meg a Sinlac is tök jó!Kép Mi azt sokáig ettük.Meg a barátnőmék Humanat használnak, és mondta, hogy tök finom szeretik a gyerekek isKépJobb szerintük mint a Beba!
Mondjuk azt egyszer nekünk is írt fel a védőnő, de nem tudom minek, mert nekem bőven volt tejem, még reggel-este most is szoptatok! De mindegy kiváltottam,/1600-ért/és Esztinek egy kanállal sem kellett, mert HA-t kaptunk ráadásul, és olyan írtó keserű sz....r íze volt, hogy nem is csodálom!KépUgyhogy többet nem váltogattam ki akármit, tápszert meg egyáltalán!

Réka, Bea, örülünk, hogy csatlakoztatok a MávbaKépKépBea, szakmát illetően szintén zenészKépKép
És amint látom már nincs is sok hátraKépCélegyenesben vagytok!Lehet tudni, hogy lányka vagy fiúcska lesz-e?

Nikk, ti hogy vagytok mostanság?

Manó
manóci
 
 


Szia Reni,

Dani 8,5 kg körül van,1 hónapja mérték tanácsadáson.Most nem voltunk, mert meg van fázva és köhög.Ma viszem orvoshoz.
Még nincs foga, de szerintem kezdődik a fogzás, mert nagyon folyik a nyála és mindent"megrágna"
Dani még csak hátrafelé mászik"tolat" de az is nagyon tetszik neki.Amúgy eljut mindenhova pillanatok alatt,nagyon gyors a bébi.
Az altatással is hasonló a problémám mint neked.Sajnos egy kis sírással mi sem ússzuk meg, de úgy veszem észre, hogy ritkulnak ezek a sírások és nyugodtabban alszik el.Szerintem kezdi megszokni, hogy amint felébred megyek hozzá, tehát a közelben lehetek.Talán már nem nyugtalan emiatt.
Jó kisbaba az éjszakát végig alussza és 8 körül ébred.
Remélem Ti jól vagytok.Írj

Vera
cicmadar
 
 


Sziasztok!
Olvasgatom az alvással kapcsolatos problémákat. Annával sokat küzdöttünk. Végül elhívtam egy természetgyógyászt és felmérték a lakást. Kiderült, hogy Anna ágya alatt fut az összes létező törésvonal, vízér stb. Ajánlottak másik helyet és amióta ott az ágya jól alszik. Rosszabb ejszakákon 1x ébred inni. Az elalvásnál három napos drasztikus nevelés után sikerült rászoktatni, hogy egyedül aludjon el. Most már lerakon és szó nélkül maga alá gyűri a babáját és alszik.
Ja, egyébként tegnap volt 13 hónapos.

Puszi
Réka
repa
 
 


Szia Manó!

Egészen tegnapig 100 %-ra állították (két 4D-s ultrahang után), hogy kislány. Erre mi balgák mindenféle sárga és rózsaszín dolgot összevásároltunk, na meg persze olyan bababútort, aminél szebbet egy kislány szobájába elképzelni sem lehet.
Erre tegnap kérdezi ez az új doki az ultrahangnál, hogy mit is tudunk mi valójában erről a babáról. Mondom, hát csak annyit, hogy elvileg kislány. Erre ő: hát csak ELVILEG kislány, merthogy gyakorlatilag bizony fiú.
Na gondolhatod a férjem majdnem elájult!!!
Úgyhogy tegnap át kellett kissé értékelnünk a helyzetet, nomeg persze erőteljesen magunkra parancsolva leállítani azt a töménytelen Lilizést, amit az utóbbi hónapokban szegény kis pocaklakónak hallgatnia kellett. Hát egyenlőre ennyit tudunk, de jövő héten megyünk 4D-sre megint, majd azért kiváncsi vagyok, hogy ott is így látják-e a helyzetet, bár a tegnapi képeken igazán félreérthetetlenül látszott minden!
Megnéztem a képet rólatok, igazán édes a kislányod. Amúgy a szakmát illetően én tanítónő vagyok/voltam, ugyanis amint megtudták, hogy baba lesz, kiadták az utamat. Sajna, de azért most jobb így, hogy nem kell értekezletekre járkálnom, meg ilyenek, mert azt hiszem, nem igazán bírnám már a tempót...

Üdv Bea
bigi
 
 


Sziasztok,

Réka, alvással kapcsolatban a természetgyógyászati felmérésen kívül nálunk detto, zajlott az alvásra szoktatás, és azóta is du. is és az esti elalvásnál sincs semmi gond!KépMi ma vagyunk pont 14 hósak!KépKép
De erről nem is írnék többet, mert már régebben amikor kifejtettem nagggyon le lettem hurrogva,Képegyes emberkék által,/akik azóta sem írnak ide/nem tudom ugyan mért de mindegy! Azért ha érdekel a "vita" olvasgass vissza, megéri kis kabaré!KépDe örülök, hogy nem egyedül ÉN vagyok ilyen "gonosz anya", mert akkor is volt aki mellettem állt, és most írod, hogy ti is így szoktattátok!Na mindegy, de a mieink ALSZANAK, és ez a lényeg!KépKép

Bea, Hát ez naon durva!Amúgy én ugyanilyen cipőben jártam csak fordítva! Nekem, /igaz nem 4D-én/de a genetikai UN-on tutira mondta Harsányi, hogy ez fiatalember lesz!Kép Nekem mindegy volt, de férjem, örült mint majom a farkának!KépMert neki az az ideál, ha fiúcska az idősebb, ő másodikra szeretett volna csajszit!Most már max. fordítva lehet;)Egész addig amíg el nem jött a 32.-ik heti nagy UH és ott meg Tidi mondta, hogy ez kiscsaj, és 99,99%! Na, gondolhatod, a férjem is ezen az egy UH-on volt velemKépKép
Én meg csak mosolyogtam rajta, Tidi meg ilyedt arccal nézett minket, mert ő meg /lánypárti/Kép és azt hitte, hogy nem is fogjuk szeretni! De tévedett, mert természetesen imádjuk,persze már a férjem sem adná vissza a kis manótKépAztán Tidi is megnyugodhatott, mert nála született meg, és láthatta, hogy jó kezekbe kerültKépKép/remélem/;)
Cuccokat én is vettem akkor már egy pár kéket, de szerintem a sárga és piros is unisex így ne csinálj belőle gondot! Főleg, amíg ilyen picurokKép
A szoba nálunk alapon napsárga volt, mert nekünk nem volt külön szobában, a mi hálónkba került pelenkázóstól kiságyastólKépDe azért macis díszcsík került felKépÉn így nyugodtabb voltam!
Amúgy a ruci színek annyira nem jelentenek semmit, hogy Eszti már sokat jár rózsaszínbe, főleg most nyáron, ott a fülébe a fülbevaló is, és mégis vannak akik megkérdezik, hogy kisfiú?kislány? Nem akarok megbántani senkit, de ilyenkor úgy odaszólnék, hogy Szerinted?????
Köszi a dícséretet, Eszti nevében is!Kép

Puszi, manó
manóci
 
 


Szia Manó!
Nekem is nagy erőfeszítésembe került "gonosz banyának" lenni, de megérte Kép

Beus!
A színek szerintem sem fontosak. Persze azért kisfiút nem öltöztetnék rózsaszínbe, de lehet hogy a második kislány lesz Kép
Mi is kisfiúra készültünk és nálunk is a 4D-n derült ki, hogy kislány. A párom szintén ott volt velem először UH-n. Kissé csalódott volt Kép De Annár ő is imádja.
Egyszer mikor Anna tetőtöl talpig rózsaszínben virított tőlem is megkérdezték, hogy fiú-e. Erre én rádörrentem a nénire, hogy szerinte öltöztetnék-e fiút rsz-be mire azt válaszolta, hogy észre sem vette, hogy rózsaszínű a ruhája Kép
Mindjárt elolvasom az előző hozzászólásokat a drasztikus anyákról!!! Hihi

Puszi
Réka
repa
 
 


Szia Manó!
Nekem is nagy erőfeszítésembe került "gonosz banyának" lenni, de megérte Kép

Beus!
A színek szerintem sem fontosak. Persze azért kisfiút nem öltöztetnék rózsaszínbe, de lehet hogy a második kislány lesz Kép
Mi is kisfiúra készültünk és nálunk is a 4D-n derült ki, hogy kislány. A párom szintén ott volt velem először UH-n. Kissé csalódott volt Kép

Egyszer mikor Anna tetőtöl talpig rózsaszínben virított tőlem is megkérdezték, hogy fiú-e. Erre én rádörrentem a nénire, hogy szerinte öltöztetnék-e fiút rsz-be mire azt válaszolta, hogy észre sem vette, hogy rózsaszínű a ruhája Kép
Mindjárt elolvasom az előző hozzászólásokat a drasztikus anyákról!!! Hihi

Puszi
Réka
repa
 
 


Sziasztok!
Látom,nemcsak gonosz banyákkal bővült a tábor,de "azokkal a rossz pedagógusokkal" is...
Ezt is megéri visszaolvasni,mi,Manó???Kegyetlen anyák és jellemzően pedagógusok vagyunkKép)))))

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!
Elolvastam nagyjából mindent az előző témákról. Háááát!!!! Na jó akkor szeretnék csatlakozni a gonosz banyákhoz és remélem időm is lesz, mert Anna mostanában nagyon szeretne velem együtt gépelni Kép Õ tegnap kapta meg az agyhártya gyulladás elleni oltást és remekül viselte. Csak akkor és addig sírt amíg le kellett fognom. Utána el is feledkezett róla. Most épp telefonál Kép

Majd próbálok képet feltölteni, de át kell szabnom őket mert túl nagyok.

Üdv mindenkinek,
Réka
repa
 
 


Eltűnt a hozzászólásom...
Szóval gonosz banyák Kép elolvastam az előző hozzászólásokat.... hááát!!!
Na mindegy.
Anna tegnap kapta meg az agyhártyagyulladás elleni oltást és nagyon remekül viselte. Addig sírt csak amíg le kellett fognom. Pár perccel később már el is felejtette. Persze lufit is kapott a doktornénitől Kép
Próbálok képet feltölteni, de nagyon nagyok így át kell szabnom őket.

Addig is üdv mindenkinek. Nem tudom milyen sűrűn fogok tudni írni, mert Anna mostanában nagyon szeretne velem együtt gépelni.

Tud valaki valami jó fogyókúrát így szoptatás után??? Le kellene adnom pár száz kilót.

Réka
repa
 
 


hihi
mégsem tűnt el....
repa
 
 


Sziasztok!

Látom ez a fiú/lány kérdés azért erősen képlékeny. Én meg még azt hittem, csak minket tréfált meg a kiskrapek.
Amúgy valóban meglehetősen bosszantó lehet, ha a kislányodat fiúnak nézik, de azért fordítva sem lenne túl kellemes. Általában arra fogják az emberek, hogy "Hát mert rövid a haja!" vagy fordítva "Olyan szép lányos arca van!". Na köszi, én ezekből inkább nem kérnék, de úgyis kapni fogok... Nem csodálom, ha el-elfogy a türelmetek.
Lenne egy olyan kérdésem hozzátok, hogy van-e aki tanul a babuci mellett, és ha igen, akkor hogy bírja mindezt. Ugyanis nem tudom, hogy bele merjek-e vágni a következő félévbe, vagy inkább halasszak egy évet.

Puszi
Bea
bigi
 
 


Szia Bea!
Én ugyan nem tanulok, de sok mamáról hallottam aki meg tudta tenni. Anna mellett nem mertem volna belevágni, mert állandóan fáradt voltam az éjszakai szoptatásoktól és napközben is aludtam az első hónapokban amikor ő is aludt. Minden tiszteletem azoknak akik kisbaba mellett még a tanulást is bevállalják, de nekem nem volt segítségem és az esti fürdetésen kívűl(addigra ért a párom haza) majdnem mindent én csináltam.
Szóval én biztos halasztottam volna.

Puszi
Réka
repa
 
 


Kedves Szonibaba!

Az útlevél igényléséhez mindkét szülő beleegyező nyilatkozata kell, amit csak az okmányirodában lehet megtenni. Talán jogos is, hisz hallottunk már olyan esetet, hogy az apa/anya meglógott a gyerekkel, s évek óta pereskednek.
Muszály valahogy a munkahelyen elintézni. Nálunk pl. időpontra lehet menni az okmányirodába.
gya
 
 


Sziasztok!
Bea!
Nekem Domcsi 1 éves volt,mikor nekivágtam,és végigcsináltam,ha csak teheted,abba ne hagyd,nehezebb lesz visszazökkenned,és nekem is nagyon sokat segítettek a suliban,mivel kicsi volt még(előre engedtek,engedékenyebbek voltak a tanárok,elnézőek,nem nyaggattak annyira,stb.).Nem mondom,rengeteg ébren töltött éjszakám volt,volt,hogy a szakdolimmal reggel ötig tököltünk,mert elromlott a nyomtató,és 8-ra már követelte a tanár.Nem volt egyszerű,nekem majdnem 3 évig szopizott is Dominik,és csak azzal volt hajlandó elaludni.Hetente 2-3-4X jártam suliba,fél-3ra,és este 8-9re értem haza.Hányszor abba akartam hagyni,meg halasztani....Mindig volt,aki jól fenékbe rúgott,és ma már nagyon hálás vagyok érte,mert ennek köszönhetem a munkám,és a magasabb fizetésemet.Pedig akkor mennyit hisztiztem,hogy nem bírom,és mindenki hagyjon békén,mert a gyerekemmel akarom tölteni ezt az időt.Nem volt könnyű,és ha csak tehettem,egyes napokon-vagy órákra be sem jártam,mert megoldottam másképp.Gyártottam a puskákat otthon.Kisebb vizsgáknál a combomra írtam föl apró betűkkel minden fontosabbat,és onnan írtam le a papírra a számonkérésnél.Szoknyát fel,és mehet.Ha látják is,hogy valamit csinálsz,a szoknyád alá úgysem néznek be...Vagy a blézerem belsejébe tettem az A4-es lapokat.Minden lapra leírtam egy tétel rövidített változatát,és mikor kellett,vagy kicseréltem,vagy lemásoltam.Kellettek okosságok,másképp nem sikerült volna,mert én sosem voltam az a magolós tipus.Előtte átnéztem,és akkor jobban tudtam.Remélem tudtalak ösztönözni!!!!
Réka!
Nekem itt tanácsolták a 90 napos fogyit,szülés után 1 évvel kezdtem el.60-65kg körüli a súlyom normál esetben,de én 90 fölött mentem szülni.83-nál lejjebb nem mentem,bármit is csináltam.Sosem fogyóztam,mind túl drasztikusnak tűnt,mert szeretk enni,és a Párom is,meg a gyerekek is.Ezt elkezdtem,és lementem 70alá a 3 hónap alatt,és mindent ehettem,amit szeretk,csak nem mindegy,mivel.Ehettem sültoldalast,csak nem krumplival,hanem kenyérrel meg salival.Ehettem pizzát,csak nem husifélével meg sajttal,hanem paradicsommal,hagymával,gombával,stb.Ehettem lecsót is,csak nem tojással,hanem ha akartam rizzsel,de kenyérrel is szabad.Ehetsz fagyit,tortát is,de csak a szénhidrát napon.4 nap váltakozik,ezt a 4 napot kell mindig ismételni,és szétválasztani az ételeket.Minden reggel csak gyümit ehetsz,nekem ez nehéz volt.Ebéd van és vacsi,köztes nasi nincs.Hát ez is baromira nehéz volt,de mikor megszoktam,nagyon jó lett a közérzetem.Újra kaptam levegőt,nem fulladtam,nem voltam olyan fáradékony,fittebb voltam,és nem volt teltségérzetem,kellemesen éreztem magam.Alig jött vissza azóta valami.Tudom ajánlani!!Nekem volt olyan napom,ahol reggelire meittam a teámat,banán,barack,délelőtt a kávém( a habról nem tudtam lemondani...),ebédre sült husi joghurtos salival,kenyérke,és egy kis leves.Vacsorára sonka,kenyér,paradicsom,tejcsi.Ebből nem azt veszed le,hogy ez egy fogyi,nem??
Ha elkezded,sok sikert hozzá!Ha kell,tudok róla bővebben írni!
Sziasztok!
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Ismét újdonsült kismama vagyok Kép,(2003. nyarán szültem a lányom a MÁV-ban), de sajnos az a Doki, akihez régen jártam már nem rendel. Nagyon meg voltam elégedve mindennel, és ezt a babát is a MÁV-ban szeretném megszülni, tehát egy új Dokira van szükségem.
Még az első terhességem alatt párszor összetalálkoztam a Kisfalvival, nagyon jó hatással volt rám. (a varrataimat is ő szedte ki, és bár rettentően fájt nagyon emberségesen megoldotta a dolgot)
Arra szeretnélek benneteket megkérni, hogy aki hozzá jár, írja meg nekem, hogy hogyan tudnék elmenni hozzá vizsgálatra.

E-mail címem: vasane@freemail.hu

Üdv:

Alma
alma6
 
 


Sziasztok Csajok!
Köszönöm mindenki jókívánságát, amit Andris születése kapcsán kaptam.Tök jó érzés egy ilyen csapathoz tartozni.Látom azóta bővült a társaság.Üdvözlet nektek is.
Sajnos nem tudok gép elé keveredni olyan gyakran,mert a kis pasikám még mindig 2 óránként eszik.Néha szabvány gyerek és elvan 3 órát is.Szerintetek nem gáz ez így?
Igaz éjszaka kb.8-2-ig alszik, evés aztán alszunk megint 5-6-ig.
A másik kérdésem hozzátok a pelenka dolog lenne.Ti melyik márkát használjátok?Már 4kg felett vagyunk,de a mini pelus állandóan átázik.Nagy lenne?Maga a pelus száraz,de derékvonalnál mégis áztatjuk a ruhát.Pedig nem teszem lazán fel.Napi 3-4 átöltözés.Már most alig győzöm a vasalást.
A hétvégén haza jöttek a nagyok.Most kezdődik igazán a mélyvíz.Még nem tudom hogyan oldom meg a suli,ovi,baba projecteket,hogy mindenkinek jó legyen és időben ott legyünk mindenhol.
Kriszti!
Gratula a sikeres fogyókúrához.Ha akarod folytatni, tudok ajánlani egy méregtelenítő módszert amivel fogyni is szépen lehet.Nekem kb10kg ment le egy év alatt.Én nem a terhesség alatt híztam,hanem a szoptatás idején.Most három héttel a szülés után 4kg maradt rajtam ami sajnos menni fog felfelé.Ha vége a szopizásnak kezdem megint.
Minden elismerésem a gyerek mellett tanulóknak.Nekem most élni sincs időm.
Megyek is aludni,mert mindjárt ébred a kis haspók.
Üdv mindenkinek

Kép
flocika
 
 


Nem tudok képet feltenni. :-( Hogyan kell?
Segítsetek!
Köszi előre is.

Kép
flocika
 
 


Szia Floci!
Igen,érdekelne engem az a méregtelenítő módszer!!
A kisfiúk pisilési szokásaival kapcsolatban:lehet,hogy hülyének nézel,elnézést,ha már tudod,de én enm tudtam a fiam,és egyben első kisbabám születésekor:mindig átázott nekem is a pelusa fönt,de alul száraz maradt,és még a hasa is tiszta pisi volt.Hát mert a kis(neki jó méretes...) kukiját raktam a pelusba ahogy raktam,nem figyeltem,annak hogy kell állnia,nem is tudtam.Anyukám mondta,hogy ha fölfelé,a hasa felé "kanyarodik",és úgy adom rá a pelust,egyszerűen fölfelé fog pisilni,és kijön a hasánál egy idő után.Hányszor volt ez így...Nálunk ilyen egyszerű oka volt.Amúgy a márkákkal kapcsolatban:nekünk volt,hogy átázott a liberó is,pedig elég jó márka.Általában pamperst használtunk,de az elég drága.Most a dm-ből kipróbáltunk egy márka nélküli pelust,aminek nylon a borítása,hát minden alkalommal ruhacsere is kellett is egyben,ennyit az olcsó áráról...De ott a babylove nagyon bevált,ahogy a tesco-s pelus is.Nem a gazdaságos fehér,hanem a lila csomagos,mert az légáteresztő textiles,és tépőzáras is.
Ha egy képen vagy,akkor lent a menüsorban megkeresed,hogy bezárod azt a képet és megnyitod szerkesztésre,egy kis ábra mutatja ezt egy lépésben.Aztán fönt a kép címszó alatt a nyújtás/döntés,és ott már csak a számokat kell beállítanod.Lehet kísérletezni,mert ha nem jó a méret,el sem kell mentened.
Remélem tudtam segíteni!
A fogyit írhatod a címemre is(profilomban).
Köszi!
Ja,mikor nekem jött a lurkók foga,csak az használt,ha a dentinox bekenése(gél,nem csepp) mellett adtam nekik panadolt is,és csendes volt az éjszaka.Hiába vettük meg a drága rágókákat,nem érdekelte egyiket sem.
Puszi!
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a fogyókúra tippeket. Már hallottam a 90 naposról, de a csoki-nap nagyn nem jön be, mert utálom az édességet Kép hihetetlen nem ?!

Pelus kérdés?! Nálunk, bár lányról van szó szintén átázott az első "méret". Mindenfélét próbáltam és végül a liberót használjuk már hónapok óta. De azt hiszem kisérletezgetni kell, mert ez annyira alkati kérdés. Minden babánál más a jó. Szerintem próbáld ki mindet és majd kialakul. Kép

A fogzásnál mi használtuk még a Vigantol kúpot ami homeopátiás szer és van még a Chamomilla(15-ös sűrűségű)homeopátiás bogyó és mindkettőt lehet recept nélkül kapni. Únokahúgomék a kettőt egyszerre használták, mi a kúpot éjszakára és ha napközben volt nyűgös akkor a bogyót kapta (ezt vízben vagy anyatejben feloldva lehet adni). A panadolt a doki és a védőnő szerint sem ajánlott 3 napnál tovább adni ha nincs láza vagy egyéb betegsége. Én elfogadtam a véleményüket. Nem akartam Annát feleslegesen gyógyszerekkel tömni. Dentinoxot is próbáltunk, de a sokadik fognál már nem használt csak az elején. De a gyerekorvos is tud felírni ecsetelőt fogzásra.

Remélem a homeopátiával nem robbantottam ki újabb vitát. Nem szándékom!!

Puszi mindenkinek és még egyszer köszi a tippet egy fogyni vágyó elefántnak Kép

Réka
repa
 
 


Sziasztok!
Én is kacsintgatok a homeopátiás szerek felé,csak a mi dokinénink nem nagyon,sőt egyáltalán nem beszél róla.Panadolt én is csak végszükségnél adok,mikor már tudom,hogy egyértelműen fogzástól szenved,és nappal sosem,mert akkor elfoglalom inkább,ez nálunk bevált szerencsére,és csak este adom be neki,hogy nyugodtan aludjon.Dominik szenvedett az esküvőnk előtt hányásos torokvírussal,és a doki közölte,szigorú diéta mellett is örüljünk,ha minimum 4 napig szenved csak,mert ez makacs vírus,gyógyszert meg nem tud rá adni.Volt egy aloés ismerősünk,aki segített,hogy az esküvőre meggyógyulhasson.Propoliszos tablettát evett Domi,mi csodacsokinak hívtuk,és itta a nektárt meg az activátort.Másfél nap alatt elmúlt a hányása,a torokfájása és a láza.Érdemesebb lenne az orvosoknak is néha antibiotikum helyett ezeket ajánlani,mert nemhogy nem károsak,de némelyik tele van hasznos dolgokkal!

Ja,csokinap nincs!!!!Az szénhidrát nap,ahol ilyeneket ehetsz:pizza,tésztafélék,palacsinta,lángos,fánk,süti,fagyi,pogácsa,péksütik,ropi ,keksz,kalács,stb.Írja,hogy pár kocka étcsoki kellene vacsi után,de egye meg,akinek hét anyja van....Én kihagytam,így is fogytam.Lángost imádtam jó fokhagymásan,és laktató is!!!Nyáron meg kifejezetten jól esett a fagyi esti sétánál.
Puszi!!
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok Lányok!
Tegnap este írtam egy hosszú levelet, de a rendszer nem engedte, hogy megnézzem, s továbbítsam, így elveszett az iromány. Kép
Szép sorjában az írottakhoz.
Nekem 2 lányom van, mindkettőt rendszeresen fiúnak nézik, még akkor is, ha fodros ruha van rajtuk. Igaz, a nagyobbnak elég fiús a buksija, de a ruhával próbálom ezt ellensúlyozni. A piciről már messziről lerí, hogy kislány, igazi nőcis cuccokban jár, s mégis fiúnak nézik. Szerintem az ilyen emberek elég érzéketlenek a gyerekekhez. Azt nem értem, miért a fej után kell a nemét megállapítani a gyereknek. Tömören, rosszul vagyok ezektől az esetektől.
ÉN IS GONOSZ BANYA vagyok az alvást illetően, ráadásul pedagógus. ÚÚÚÚÚÚúúúúúúúúú ez már sok így együtt. Szerintem megalapíthatjuk a Gonosz Banyák Bt.-jét, azaz a GBB-t.Kép
Bigi! Felmondtak Neked a suliban, mikor kiderült a terhességed? Hány hetes terhes voltál akkor?
A múltkoriban a Hajógyári szigeten lévő szupi játsziról áradoztak többen. A hétvégén mehettünk volna, de az idő közbeszól. Ott tartották az egyik tájfutó versenyt, s férjem részt vett azon, s vigyorgó fejjel jött haza, hogy micsoda bomba játszi van ott. Egyszer tényleg összeszedem a lányokat és megnézzük. Állítólag a Sziget alatt nem rongálódott!!!! Remélem is!

Puszi mindenkinek: Ágas
ágas
 
 


Sziasztok!

Szia Ágas! Június közepén akarták velem aláiratni a közös megegyezést, amit nem tettem meg, ekkor a 19.héten jártam. A bizonyítványokat ennek ellenére megírtam ,az évzárón részt vettem és szívszaggató búcsút vettem a kicsiktől (2.osztályosok voltak a drágáim). Azóta is iszonyú sokat álmodok velük. A végén június 30-ával felbontották a szerződést. Mentem munkajogászhoz, de azt mondta, nem érdemes nekivágni pereskedésnek. Gondolhatod, hogy éreztem magam.Így aztán maradt a 90 nap táppénz, amiből jelenleg úgy kb már 60 letelt, mégsem kaptam még egy fillért sem... Dehát nem is ez a lényeg, ez egy ilyen világ. Csak az a fontos, hogy a kispicurral minden rendben legyen!
Sajnos a többi dologhoz, pelus meg fogzás én még nem tudok hozzászólni, de majd hamarosan!
Már nagyon várjuk a babát!

Puszi nektek
Bea
bigi
 
 


Sziasztok,

Bigi,

mi is úgy jártunk ahogy Te.Én kislányt vártam, úgy éreztem ez a bébi csak kislány lehet.Akkor még nem tűnt fel hogy szinte mindenből kéket kapunk teljesen véletlenül.Aztán a dokim a 36. héten közölte hogy kisfiam lesz.Úgy látszik a megérzéseim terhesen nem működnek.Rajtam kivül mindenki tudatalatt fiúra számított.

Szerintem keress fel egy másik ügyvédet is.Anyukám kolleganői is épp pereskednek, de nem tűnik az ügyük kilátástalannak.(bár ők nem terhesek, de náluk is szerződés gondok vannak)

Az alvás napközben nálunk is nehezebben megy, de majd belerázodunk.

Én nem nagyon tudok fogyókurázni, mert nagyon szeretek enni.Inkább tornázok, de az sem sokkal könnyebb.De ahogy egyre többet tornázom már meggondolom, hogy mennyit eszem, mert akkor hiába van a sok erőfeszítés.
cicmadar
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet az újaknak! Örülök, hogy gyarapszik a MÁV-os csapat :-))
Blanka lányom most 6,5 kg, és eddig a Liberot és Pamperst hsználtuk, nekünk mindkettő bevált. Most már a midit vettem, most fogom kipróbálni. A huggiest nem ajánlották kicsi méretben és a dm-est sem, csak a 10 kg körülieknek. De ez valószínűleg tényleg alkati kérdés. Miután ez a kettő eddig jól működik, nem próbálok újat, mert ha nem jó, akkor csak kidobtam egy csomó pénzt.

Nekünk a 22. hétig mondták, hogy fiú, apja nagy boldogságára, aztán hirtelen lány lett, az apja még nagyobb örömére :-), szóval először mindenkinek elújságolta, hogy fiú lesz. Aztán mégse, és pár hét múlva korrigáltunk. Persze mindenki röhögött rajtunk, és üzenték, hogy majd meglátjuk, ha megszületik. Én viszont igyekeztem semleges dolgokat venni. Rózsaszíneket meg kaptam a sógornőmtől, akinek lánya van. Szóval én elég jól megúsztam. De ne likvidáljátok a ruhákat, hátha lesz öcsi is egyszer :-)

A 90 napos fogyit sokan ajánlják, én is szemeztem vele, csak nincs türelmem. Barátnő kipróbálta, és 35 kg-t fogyott.
Nekem van egy két hetes módszerem, azzal 7-9 kg-t lehet fogyni. Már csináltam egyszer és sikerült. Most is annak állok neki, azt még végig tudom szenvedni. És -8 kg lett az eredmény. 3 hét kihagyás után pedig lehet ismételni, ha szükséges. (Nekem most az :-))

Az útlevélhez mindkét szülő jelenléte kötelező!!! Nem lehet kibújni alóla.

Manóci, köszi az infót, eszünk már most is tejpépeket meg gyümiket, főzeléket is és nagyon ízlik neki. Én is a Humana tápszert adom neki meg a Beba probiotikusat felváltva. A HA-t ki sem próbáltuk, mert marha drága, és felesleges szerencsére, mert nem allergiás.
Most megyek, üdv mindenkinek.
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Bigi,

határozott idejű munkaszerződésed volt, vagy határozatlan?
Miért nem kaptál eddig táppénzt?

Zitmi
zitmi
 
 


Sziasztok!
Kifelejtettem,hogy régen volt egy másfajta huggies,egy nagyobb csomagolású,és olcsóbb,nekünk az a fiammal bevált,de olyat már nem találok sehol.
Az én lányomról is kérdezték már:és,kislány vagy kisfiú???Pont egy fodrásznál,ahol fiatal csajok vannak,a kislánykám meg rózsaszín sapiban,két hatalmas fülbevalóval...
Úgy örülök,hogy nem rongálódott az a játszó a szigeten!!!Mi csak egyszer voltunk ott,de szeretnénk még menni,ha jó idő lesz.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Zitmi,
sajnos határozott idejű szerződésem volt, amit azért nem hosszabbítottakl meg, mert most figyelj: "nem tudtam garantálni, hogy szeptembertől viszem az osztályt az első félévben legalább". Kérdem én, hogy hogy is volna ez lehetséges, mikor november 11-re vagyok kiírva??? Na mindegy, így jártam, amúgyis egy szemét társaság volt. Nem jó szerintem, ha ennyi nő dolgozik egy helyen, mert folyamatosan megy a furkálódás meg ilyenek...

Más téma. Holnap megyünk 4D-s ultrahangra, és komoly megerősítést várunk, hogy most valóban fiú vagy mégiscsak lány a babuci. Drukkoljatok, hogy ne legyen szégyenlős!!!

Puszi
Bea
bigi
 
 


Sziasztok,

Mi is Pamperst használunk, az vált be. A kórházi kis ajándékcsomikban adnak minden fajtából egyet-egyet, és ott volt alakalmam kipróbálni. Az összes közül nekem a P. volt a legjobb. Nem rossz még a Babylove-os sem, de annak az anyaga szerintem szörnyű, olyan fura hozzáérni, nekemKép

Ágas, de jó, hogy te is GONOSZ BANYA vagyKépKépKépÉs még Pedagógus is, hát ez azért már durva!!KépBt-ben én is beszállnék, ha lehet valami kültagnak!Kép

Bea, gondolom akkor azért ki lehetsz egy kicsit borulvaKép Szar a helyzet nem mondom, de szerintem most sz....rd le magasan mert sokkal fontosabb, hogy pár csodálatos évet töltesz majd a picikéddelKépAztán majd ha megint ott tartasz, hogy eljön a meló ideje ráérsz kersgélni. Elvileg tanárhiány van;)

Krisztikém, csak tanulás témához még egy szóra , hogy le a kalappal előtted, de én ezt már régen is írtam, hogy ÉN NEM BÍRNÁM az biztos!KépSegítségem nekem sincs, így Rékával egy cipőben járokKép Általában fürdetésre megjön apa, de soxor még későbbKépKönyvet elolvasni nincs időm, nemhogy tanulni!!!
Pont most vasárnap beszélgettünk a barátnőmmel is erről, hogy ki szeretném használni én is a GYES-es tanulás támogatást, de nem most az tuti! Majd a második után, ha már őt is oviba küldtemKépPedig Eszti már 14 hós, nem pólyás de akkor is. Most van más ami miatt nem érnék rá tanulni, meg fárdt is vagyok azért általában estére! Igaz szopi annyi már nincs, de van szaladgálás utána. Kiscsajnak ugyanis kilóméterhiánya van, mert állandóan tudna menni, menni, menniKépKép De gondolom a hasonló koru babások is így vannak ezzel!

Fogyi,ühüm.......hát én szintén zenész mint FlociKép A terhességem alatt csak 7 kg-ot híztam amiből szülés után 2 héttel már nem is volt semmi!Viszont most a szopi egy éve alatt!Fú inkább le se írom, annyira gáz, hogy súlyosabb vagyok, mint 9 hónapos terhesen!KépKépDe végülis, én nem fogyiztam, és a kaját sose fogtam vissza, ha megkívántam vmit, vagy éhes voltam!Vacsizni meg imádok, apával ha hazajön! Ok. tudom most itt az eredmény, de viszont elmondhatom, hogy 6 hóig csak anyatejet tudtam adni, és soha nem volt gondom a tejem tápértékével, vagy a mennyiséggel!Pótlásokra nem volt szükség szóval megérte, úgy érzem, és nem bántam meg. Majd most, hogy azért elkezdem leválasztani a ciciről,/mert regg. este még mindíg van/ kicsit odafigyelek.
Én nem biztos, hogy a mindmegettét be tudnám tartani, mert az első az a csak gyümölcsnap.....hát az számomra halál lenne!KépSzóval megpróbálom a Norbiék módszerét, azaz:Update!Kép Sokan fogytak tőle, pár hónap alatt 8-10-15 kg-okat! Remélem nálam is bejön!;)

Hajógyári játszón még nem voltunk, nekünk elég messze van, de lehet, hogy ha arra járunk benézünkKép
Új mamiknak, üdv.
Bea, gondolunk rád holnap az UH-on!

Ja, még Rékának akartam írni a homeopátiához, hogy én jót is hallottam meg olyat is akinél egyáltalán nem jött be! Szerintem ez is alakati kérdés,mert mi Dentinoxoztunk, és nekünk az 10'elteltével totál hatott! Pedig azt mondta egy barátnőm, hogy hát vegyek, de csodát ne várjak tőle! Én vártam, és bejöttKépKép

Pusszancs, manó

Ja, most már tünök, de még egyet elfelejtettem, hogy nálam nem így kell képet föltenni ahogy a Kriszti leírta???!!!Igaz én nem vagyok egy PC-guru, de lehet, hogy attól is függ kinél milyen program van?Vagy ez baromság?Na, mindegy nekünk XP van!
manóci
 
 


Szia Bea!

A bicska kipattant egy pillanat alatt a zsebemben, mikor olvastam a soraidat. Én a helyedben nem hagynám annyiban a dolgot!!! Ugyanis, a terhes mamák védettséget élveznek (elvileg), s nem lehet csak úgy kirakni őket, akármilyen a szerződésed. Ha szemét banda volt, akkor pláne, hogy munkaügyi bíróságra vinném a dolgot. Nem igazán láttam még olyat, mikor a munkaadó nyert a munkavállalóval szemben. Szerintem erről Kitti többet tudna mondani. Persze, én is azt mondom, hogy a legelső a csöppség, de pofátlanság, amit még mindig ebben a "fejlett" világban megtesznek velünk. Nekem tavaly az első gyermekem után járó szabadságomat nem akarták kiadni, mert az előre nem tervezett költsége lett volna a sulinak. Én jobban jártam volna, mert akkor megszakad a GYED-em, állományba kerülök, s az új, emelt bérem alapján számolták volna a 2 szülésem után a GYED-et. Én elgondolkodnék, hogy belevágjak -e?
Remélem, holnap megtudhatjuk a babád nemétKép
Sziasztok: Ágas
ágas
 
 


Sziasztok!
Azért annyira okos nem vagyok ám..Kép)Volt,aki piszkált engem a padagógusságom mellett az ügyvédség miatt is,de én korántsem dolgozom még ügyvédként,úgyhogy nagyon melléfogott az a hölgy,de én csak mosolyogtam magamban...Abban biztos vagyok,hogy akinek határozatlan időre van szerződése,azzal semmit sem tehetnek sem terhesen,sem GYED-GYES alatt,ez biztos.A határozott idejűt nem tudom,de tényleg érdemes lenne mást is megkérdezni.A bíróságokon és nagyon sok helyen vagy ingyenes jogi tanácsadás,vagy akár telefonon ha megkérdezel egy ügyvédet,képbe igazít,hogy kiharcolhatod-e az igazadat.Sok helyen úgy csinálják,hogy elkérnek egy bizonyos összeget(általában 5000Ft) azért a pár percért,amiben felteheted a kérdéseidet,de legalább levonják,ha perre kerül a sor a végösszegből.Mindenesetre kiábrándító...Én egy kormányzati helyen dolgozom most,éveken át vártam egy irodai helyre Dominik születése óta.4 évbe telt,mire sikerült,ehhez meg kellett szereznem közben egy diplomát.Aranyos kitételeik vannak,mi?Mikor tavasszal felajánlottak egy helyet abban az évben,mosolyogva visszautasítottam,mert mondtam,köszönöm,nem aktuális,gyermeket várok.A kisbabámat elveszítettem nemsokra rá,és senkinek eszébe nem jutott,hogy azt az állást talán mégis én töltsem be.Nem volt elég a fájdalom,még kilátástalan volt a munka is,hogy egyáltalán lesz-e.Telt az idő,és nekem döntenem kellett,maradok-e az eredeti munkakörömben,ami lehetetlen volt egy kicsi mellett,vagy eljövök.A barátnőm mellé mentem volna óvónéninek,már alig várta.Kicsit én is megkönnyebbültem,hogy eljövök ettől a szemét cégtől,mert tényleg igaz,ahol sok nő van,ott akkora kavarás van,amit én még életemben nem láttam...Előtte évekig csak férfiak közt dolgoztam,na,azok meg olyan taplók voltak,hogy sokszor nehéz volt megállni egy-egy pofont..És nem volt utolsó szempont a pénz sem,mert az óvónői fizetésem dupláját keresem,ezért nem volt mindegy,hogy váltok-e.Az utolsó előtti pillanatban kaptam egy helyet,fellélegeztem.Előtte majdnem egy évig nem jött össze a babó,gondoltam,most is így lesz,és addigra legalább bejáratom itt magam,és úgy megyek el szülni.Pár nap múlva kiderült,hogy babát várok.Én azt sem tudtam,hogy közöljem a főnökömmel,aki ráadásul nő.Sokkal régebb óta vagyok itt,tapasztaltabb,mégis a hatalom az ő kezében van.Hát gondolhatjátok: a szemembe ment a nyali,a hátam mögött meg én voltam,aki ezt direkt eltervezte,hogy megfogja magának ezt a helyet.Ha ccsak 2 nappal előbb derül ki a baba,nyugodtan maradhattam volna az előző munkakörben,mert az első naptól veszélyeztetett terhes voltam,és betagállományban maradhattam volna,tehát pénzben mindegy.Sőt,ott még több is lett volna a pénzem.Mindegy.Az emberi utálat és butaság akkora tud lenni...Engem túlóráztatott,cipeltette velem az iratokat,én meg csak azért maradtam,hogy bebizonyítsam,érek annyit,sőt többet,mint a sok nyafka kolléganőm.Mert azok voltak majdnem mind.Százszor hamarabb megtanultam mindent,velem csináltatta egy idő után azt,amit az elődjeim képtelenek voltak elsajátítani.Kezdett rájönni őnagysága,hogy többet érek náluk,több eszem van,és tudok dolgozni.Nem volt mindegy,hogy jövök vissza dolgozni a gyerkőc után.De annyit bántott a hátam mögött,hogy az nem igaz.Mikor elkezdett leválni a lepényem,és feküdnöm kellett,nehogy baj legyen,az szerinte csak nyavajgás volt.Hát a k..a...ját az ilyennek!!!!Végü fél évig bírtam,és mikor Karácsonykor szemét módon betegállományba ment pár ember,úgy gondoltam,itt az én időm.Van nekem is családom,akik hazavárnak,nem fogok más helyett dolgozni a fenyőfa helyett,úgy,hogy bizonyítani szeretnék,de hiába teljesítek többet a többieknél,mindig az a nő fogok maradni,akinek a főnöknőm beállított.Elegem van,ezért is bíztam úgy ebben az ajándékboltban..Mindegy,tűrni kell,mert ennyi pénzt nehezen keresnék meg máshol.
Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni a szemét munkaadókhoz.Mintha nekik sosem lett volna terhes feleségük,vagy nem szültek volna,vagy egyáltalán nem is szeretnének,úgy viselkednek.De könnyű dolgokat elfelejteni,ha hatalom van a kézben...

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?