Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Én szerdán voltam 100 napos terhes! Tehát ma vagyok 102! :o)

KépKép
nicika
 
 


A honlapomra feltettem az eddig meglevő Babanetes képeket!

KépKép
nicika
 
 


Ezt most kaptam mail-ben:


Két kis magzat beszélget egy anya hasában:
>
-Te hiszel a születés utáni életben?
-Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.
-Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?
-Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni,és majd a szájunkkal eszünk.
-Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk . De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.
-De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínuleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.
-De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszeruen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben.
-Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát, és o majd gondoskodik rólunk.
-A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted o mégis hol van?
-Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetoen élünk. Nélküle egyáltalán nem lennénk.
-Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló,hogy nincs is.
-No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk.

Édes...Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 

 
 

Nicika: ha fizetsz adót, akkor igénybeveheted Kép És a táppénz adóköteles.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ja és Czuli és Ági én sem megyek azt gondolom 4D-s ultrahangra. A dokim azt mondta, hogy látványnak szebb, nem nem tud mást mint amivel ő néz, az egy jól felbontású 3D-s Uh. El szoktam gondolkodni a dolgon, de a babám pár hónap múlva úgyis ott lesz nekem, akkor annyit fogok benne gyönyörködni, hogy csak na!

Paga

Gabi
paga
 
 


Ági,Paga!
mi az a családi kedvezmény? én olyan hülye vagyok ezekhez .ezt is leírná valaki részletesen!
tunka
 
 


Az előző üzenetem elment kétszer is! Bocsi!

Lyly, Holdvilág a mail ment, de azt hiszem nem letölthető, legalább is nekem nem sikerült. De hátha nektek igen!

Paga 12+3

Gabi
paga
 
 


Kösz, Paga!
Vendég
 


Köszi Paga!

Ha jó. visszaküldöm!Kép
Kellemes hétvégét, jó pocakosodást kívánok mindenkinek!

Puszi: Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Fájlnév: 01. Baba zene1 - Baba első saját melódiája.mp3 (6.54 MB)
* Letöltés: http://freemail.hu/hugemail/download.php?id=52a16997ba2232e735af536c922f01d4

Na itt a Babazene1 01.szám

KépKép
nicika
 
 


Fájlnév: 02. Baba zene1 - Baba reggae.mp3 (4.67 MB)
* Letöltés: http://freemail.hu/hugemail/download.php?id=e23626cde3eb82f2227136e88eb4e834

Babazene1 02.szám

KépKép
nicika
 
 


Nicika!

Köszi, ez most átjött!
Gratula a 102 naphoz!!!Kép

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Köszönöm! A harmadik szám viszont megint makacskodik! Kép

* Fájlnév: 03. Baba zene1 - Zenés kérdés-felelet.mp3 (6.27 MB)
* Letöltés: http://freemail.hu/hugemail/download.php?id=bfdea41e6ddbb87577d7ba7cdf23d802
************************************************

KépKép
nicika
 
 


Csajok!

Lehet , hogy nem olvatam el figyelmesen amit a családi kedvezményről írtatok....

Azt szeretném kérdezni , hogy hol van ez az adatlap és mit kell hozzá csatolni? Mert természetesen amit meg lehet spórolni az meg kell! :-)) Gondolom utána amunkáltatónak kell odaadni.

Köszi előre is és bocsi a figyelmetlenségért.

Ilu 15+3
czuli
 
 


* Fájlnév: 04. Baba zene1 - Először hallom a tengert.mp3 (8.08 MB)
* Letöltés: http://freemail.hu/hugemail/download.php?id=baf203a80d4729b514e391ed22256808
************************************************
Babazene1 04.szám

KépKép
nicika
 
 


* Fájlnév: 05. Baba zene1 - Baba szereti a bluest.mp3 (5.34 MB)
* Letöltés: http://freemail.hu/hugemail/download.php?id=12a7ef7d2f7a542090542621ddeb7b95
************************************************
Babazene1 05.szám

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!

Most néztem meg én kaptam egy másik fórumon különböző listákat:
- mit vigyünk be a kórházba
- teendők szülés után, ügyintézések, Tgyár, gyed, gyes, segélyek, családi pótlék, stb.
- kórházi napirend (mondjuk ez kórházfüggő, ez a Schöpf-Méreire szól)
Ha kell valakinek, akkor küldöm.

Nikica, most mind az 5 számot letöltöttem. Köszönöm!


Paga 12+3

Gabi
paga
 
 


Paga, elküldenéd nekem? Cím a profilomban!
Köszi!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Köszönöm hogy ti is velem örültök!!Bocsi hogy csak most jelentkezem, de ma is orvosnál töltöttem a napom!
A vérnyomásom átlaga 24 óra után 130, de a doktornő azt mondta,hogy ez terhessen magasnak számít, írt fel gyógyszert!
ÁgibosziKép
értem az izgalmad, én is nagyon paráztam és olyan jó, hogy a babával minden oké, de rám még sajna két hét múlva a cvs vár, de erre még nem gondolok!

KépKép
csema
 
 


Sziasztok ujjak!!!Kép
Ágiboszi mikor lesz a cukorterhlés eredménye meg?

KépKép
csema
 
 


* Fájlnév: 06. Baba zene1 - A babajátékok találkozásának dallama.mp3 (7.75 MB)
* Letöltés: http://freemail.hu/hugemail/download.php?id=3121e2411647a24ee92f54c56c20aa43
************************************************
Babazene1 06.szám

KépKép
nicika
 
 


Most mi van?

Gabi
paga
 
 


SziasztokKép

CsemaKép
Elméletileg már ma délután meg lett, de én majd csak szerdán kérdezem meg, mert akkor megyek ujra 24 órás vérnyomásmérésre, vagyis akkor kapok kütyüt, mint te. Az előzőnél ki voltam rá rendesen kattanva, minden 6. mérés sikerült csak, nagy átlagban, felfujta a gép a mandzsettát, a szemeim már kocsányon logtak, annyira fájt, és erre pitypitypity nem sikerültKép brrrrrrrr, remélem most jobban felhelyezik.

Családi kedvezmény---- MAgzati kedvezmény

Nah szóval akinek már van gyerkőce, az ha elég adót fizet (vagyis nem minimálbérre van bejelentve) akkor igénybe tudta eddig is venni. Egy gyerek után 3000 Ft, két gyerek után 4000 Ft/gyerek vagyis 8000 Ft, három gyerek vagy annál többnél gyerekenként 10000 Ft most, és előreláthatólag decemberig ez lesz.

Amikor várandós lesz anyóca akkor ha betöltötte a 91. terhességi napot, onnantól jogosult lesz magzati kedvezményre, melynek összege megegyezik a családi kedvezmény összegével. Ez abban a hónapban már jár, amelyikben betöltjük, Paga! neked már jár augusztusra is. Akinek ez az első babója, az 3000 Ft adókedvezményt kap, vagyis ennyivel kevesebb adót fognak tőle vonni, ha nem fizet egyáltalán adót akkor sajna ezt nem tudja igénybevenni (minimálbér) Viszont a táppénz adóköteles igy annak az összegének az adójának a kiszámitásánál ezt majd figyelembe lehet venni.
Aki jelenleg a másodikat várja, annak az összege 4000 Ft lesz, de már nem csak a magzat után, hanem az egyes számu gyerköc után is ennyi adóval kevesebbet vonnak majd tőle (igy ha kiszámoljátok 5000 Ft tal több fizut kapunk a kezünkbe havonta, mint eddig) A harmadik vagy már többedik babónál a 10000 Ft ami életbe lép.
Akik pl most ikereket várnak azoknak, ha első babók akkor már 4000 Ft fejenként a kedvezmény, ha átlépnek a harmadik vagy többedik babószámba akkor meg 10 ruppo jár. Már ha igénybe tudja venni valaki a családból. Mint ahogy ezt Cory is leirta elötte, elég sok család sajna nem tud ezzel élni, ezen akarnak változtatni a mostani tervezettel, nah majd meglátjuk ki jár jobban vagy rosszabbul, sajna nem vagyok túl optimista....

NicikaKép
Te is augusztusban töltötted be igy a 91. napot igy ettől már jogosultak vagytok ráKép

Elméletileg a szülést megelőző hónapig jár a magzati kedvezmény, a szülés hónapjától már családinak hivják, de ugye a kormány álláspontja szerint ez csak decemberig tart, addig meg mi mindannyian még pocakosok leszünk.Kép

Az igazolást nem kerestem még meg a neten hogy létezik e rá formanyomtatvány, nekem 2003ban a dokim egy orvosi igazolást adott simán, aminek a másolatát adtam le a munkáltatónak és az eredetit megtartottam, mert ugye az adóbevallásunk mellékletének számit. Ha esetleg ellenőrzik az embert ezzel tudjuk bizonyitani hogy mért vettük és mikortól igénybe.

NicikaKép
A 4-est és az 5 öst nem sikerült letöltenem, elküldenéd majd ha ráérsz emailban nekem : gicus66@axelero.hu . Igazán nem értem mért nem, mivel a 6ost simán lejött.

Nah nagyon hosszu lettem, bocsánat mindenkitől, remélem nem untok meg Kép és bizom hogy igy kicsit tisztább lett a kép.

ÁgiKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági! Köszi! Sokat segítettél!!

Paga12+3

Gabi
paga
 
 


Lányok, a különféle támogatások az immár megjegyezhetetlen nevű szociális minisztérium honlapján összefoglalva, összegszerűen és röviden:
http://www.icsszem.hu/main.php?folderID=867&accessible=

Innen pedig letölthető sok hasznos dokumentum, pl. tájékoztató füzet a gyermekek után járó ellátásokról: http://www.icsszem.hu/main.php?folderID=848&accessible=

Lyly, én előző terhességemnél megnéztem egy anatómiai atlaszban, hogy mennek az izmok, és akkor megértettem, mért fáj a szeméremcsontomnál: oda tapadnak a hasizmok (?), és ahogy azok feszülnek a poci növekedése miatt... Szóval valahogy így, nem vagyok szakember, de az a rajz sokat segített - mondjuk amúgy is vizuális típus vagyok Kép

4D ultrahanghoz még egy szempont: nálunk anno az volt a karácsonyi ajándéka a család minden tagjának, hogy egy CD-n megkapta a felvételt. Így már nem is olyan drága! Kép És hatalmas élmény, tényleg, egész más, mint a 3d-s. Én a genetikai ultrahangot (18.hét) tervezem a Praxisban 4D UH-n.

Én nem tudom "chat-szerűen" használni ezt a topikot, úgyhogy csak azokra reagálok, akikre más nem reagál, meg igyekszem megosztani veletek, amit tudok. Úgyhogy elnézést mindenkitől, akire nem reagálok Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Nicika! Köszi a zenét, így már nekünk is megvanKép

Nektek is vacakolt a babanet? Órákig nem bírtam belépni...Kép

Na, itt vannak a mai fotók: gatyóról és a pocimról, remélem nem baj!


KépKépKép

Szakértők, többedik babójukat várokKép Szerintetek "lányos" v "fiús" poci? Még korai megállapítani? Ez foglalkoztat állandóan: kisfiú v kislány lakik odabennt? Végülis mindegy, csak szeretném tudni!Kép
Anita 14+0

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Bocsi, egy picit széles lett! Nem tudom, miért...

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita, jó nagy pocakod vanKép

én fiúsnak mondanám eyébkéntKép
A lányok a hiedelem szerinte feljebb vannak, és gömbölyűek. a tied inkább hegyesKép

És azért széles a kép, mert nem ütöttél entert, mielőtt feltöltötted az újabb képet, így egymás mellé tette őket.

Zsu
11+4

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk meg a nyaralásról, sikerült visszaolvasni mindent, de 4 órámba telt.

Tunka,Bori,Czuli: Eleinte én is úgy éreztem, hogy nem válaszol senki nekem, de nem így van! Itt mindenki próbál figyelni mindenkire, csak már nagyon sokan vagyunk (szerencsére) és sok a hozzászólás, így lemaradhat egy-egy válasz.

Anita: Nekem 2szer mondták, hogy hegyes, fiús a hasam és 2 lányom van Kép Kép

Titati: Nekem is szokott erősen dobogni a szívem, főleg ha fekszem, a helyzetváltoztatás szokott segíteni. Szépek vagytok a képeken!

Lyly: Küldenél listát? tpribus@invitel.hu
Előre is köszönöm! Ja, nagyon is látszik, hogy kismami vagy, szép a pocid!

Szisz2: Sorstársak vagyunk, nekem már ez a 17. hét, de még mindig émelygek, de már nincs erős hányingerem, mint pár hete. Remélem már elmúlik!

Gyezsu: Igazad van, hogy nem csak az egészséges gyereknek kell örülni. Persze mindenki erre vágyik, de néha sajnos másképp alakul Ismerek olyan családot, ahol 4 fiú után született egy beteg kislány és mindenki imádja, nem cserélnék el senkiért!!! Mi előzőleg azért nem csináltattunk amniocentézist, mert a 22. héten nem vetettem volna el, legfeljebb akkor, ha az élettel összeegyezhetetlen derült volna ki az UH-n.

Becsi: nálunk is vegyes volt a 3. baba fogadtatása, anyósom majd kiugrott a bőréből, anyukám már visszafogodtabb volt, van aki meg sajnál minket. Hát én is sajnálom őt.

Paga: Én is szénsavas vizet szoktam inni, egyszerűen jobban vagyok tőle.

Tunka: Nálunk 2 éve 40ezer volt a szülés, most 50 körül lesz. Mondjuk ez vidéki tarifa, Pesten elkérnek 70-80 ezret is.
Mi kb. a 18. héten és a 32. héten fogunk menni 4D-re. Multkor is így volt és bevált. Szerintem mindenképp érdemes legalább egyszer elmenni, később lehet mutogatni majd a gyerkőcnek is!

Nicika: Nagyon pörgős vagy, de nekünk így jó! Ne törődj más fórummal, ahol nem fogadják el a véleményed! Én nem 16+2 vagyok?, a szülés időpontja nekem 02.09.

Ja, el ne felejtsem: üdv. minden új pocakos kismaminak!!!

Már ideje aludni mennem, jó éjt mindenkinek!

Tündi 16+2?

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


<font color="0000ff">Családi adókedvezményt (magzatra is) az apa is (lehet, hogy csak férj esetében) ignybe veheti, ha az anyuka nem adózik esetleg!!!

ANita! Azért lett széles, mert nem hagytál helyet a képek között. Üss egy-egy space-t a képek feltöltése között és akkor nem egy sorba teszi!

Proone</font>

KépKépKépKép
proone
 
 


Sziasztok!

Gyezsu Te most hol fogsz szülni??
Most olvaslak a kistarcsai topicbaKép

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!
Látom azért tegnap este csak beindult a topic. Nekem is vacakolt egy darabig a babanet.

Csak hogy ne legyen annyira egyértelmű ez a hegyes pocak = fiú, gömbölyű =lányos. Nekem mindkét fiúnál göbölyű volt. Kép

Tünde
Üdv újra itt.
17. héten még mindig? Te jó ég. Reméltem, hogy már csak 1 hetet kell kihúznom.

Na én most le is lépek. Délután grillezni megyünk a barátnőmékhez. Remélem nem fog esni az eső.

Mindenkinek jó hétvégét.
Szilvi
14+5

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Paga ha megkérlek nekem is elküldenéd a listákat. wukk@freemail.hu
wukk
19+4

KépKép
wukk
 
 


Becsi, de ott fogok szülni most is, dr. Gerő György az orvosom, és remélem, a szülésznőm is elvállal mégegyszer (Ignáth Éva). Március 27-re vagyok kiírva. Egyébként Csillaghegyen lakunk, úgyhogy marha közel van - főleg ha esetleg csúcsforgalomban kellene odajutni. Előzőleg mindenki azzal nyugtatgatta a párom, hogy első szülés nem megy azért olyan gyorsan - hát ez most már nem lesz jó érv Kép De az is lehet, hogy ha szülni akarok, akkor elmegyek kóruspróbára, az ott van a közelben Kép Katával is végigénekeltem a terhességet, pont azért hagytam abba a próárajárást pár héttel szülés előtt, mert próba után azt hittem, mindjárt megszülök. Gondolom a rekeszlégzés megtette hatását.

Te mikorra vagy kiírva? (Bocsi, lusta vagyok visszakeresni a táblát...)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Anita: szép nagy pocakod van, de én még nem mondanám egyiknek sem, majd ha nagyobb lesz Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Én azt olvastam a szeptemberi Kismama magazinban, hogy az egy nagy tévhit hogy pl. hegyes pocak=kisfiú! Méghozzá azért, mert a pocak formája nem a baba nemétől függ, hanem a kismama alkatától. Szóval ha vékony a kismama, akkor hamar elfogy a hely a medencéjében és a baba előre türemkedik, így helyes lesz a pocak. Viszont egy teltebb, vagy normál testalkatú nőnél általában gömbölyű a pocak, mert több hely van a kismedencében! Az én hasam pl nagyon gömbölyű, de ez a testalkatomból is adódik!

KépKép
nicika
 
 


Anita! Tényleg jó nagy a pocakod és tényleg helyes, de ez szerintem alkati kérdés! Biztos nagyon vékony voltál előtte, vagy csak keskeny a csípőd!

KépKép
nicika
 
 


Egyébként nagyanyáink az alapján is vélekedtek hogy édeset vagy savanyút kíván a kismama! Azt hiszem az édes a kislány, a savanyú a kisfiú!

KépKép
nicika
 
 


Egyébként éppen nagyon mérges vagyok, mert már mindenkinek van kismama nacija, csak nekem nincs! Én olyan hülye helyen lakok, hogy itt nincs választék! Egy szem bolt van Sopronban, de az is olyan hogy havonta jön pár nadrág, aztán másnap már el is hordták! Rám meg már szinte egy nadrágom sem jön fel! Meg fogok bolondulni! Mindig szorongatom szegény hasamat és utána mindíg fáj!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!

Anita!
Szép nagy a pocid,de én se tudnám
kitalálni ,hogy fiús vagy lányos.

Gyezsu!
Én is Kistarcsán fogok szülni a Szentágotai Ferencnél.Láttam a szülőszobákat szerintem 5 csillagos.Te is láttad már vagy még a régibe szültél?

Becsi!
Neked ki az orvosod?
Azt szeretném tudni,hogy tudom megnézni a kistarcsai topikot köszönöm.

Nicika!
Nem vagy egyedül nekem sincs még kismama nacim.
De jövő héten megyek vásárolni.Két nadrág jön még rám,de már nem sokáig. Ha vettem majd megpróbálom feltenni, de nem bosszantás céljából. Sikerült letölteni a számokat,nagyon köszönöm.


Körkérdés mindenkihez,aki tud valamit az írjon.
KÖSZÖNÖM
Szeretnék fodrászhoz menni,de nem tudom hogy szabad-e hajfestést ilyenkor csinálni?

Mindenkinek szép hétvégét!

BABETTA 13+0

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Becsi!
Közben rátaláltam köszi.De az orvosod szeretném tudni!

Babetta

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Sziasztok Mamik!

Köszönöm a dícséretet, jól esik nekünkKép Szerintem viszonylag sokat nőtt 2 hét alatt, már észreveszikKép

Nicika! Sajnálom, hogy nem találsz nacit, mert már tényleg Neked sem lehet egyszerű öltözködni, hiszen már nagy a pocid! Tudom én is,hogy hiába nem hízik az ember, jók a régi gatyók combban, fenékben, de a poci nő... (SzerencséreKép)És tényleg nem szabad szorítani! Remélem, mihamarabb sikerül találnod!Kép
Én is olvastam a cikket a KismamábanKép Igazából a csípőm elég széles (ami a szülés miatt nem baj), viszont hasam nem nagyon volt. Mindig csak a fenekemre, meg combomra hízok!

Babetta! Én is festetem a hajam. Szerintem így, hogy már betöltötted a 3 hónapot, igazából nem lehet baj, mivel a festék, a vegyszer nem kerül be a szervezetedbe. Mivel én elég aggódós vagyok, a fodrászommal most a színezés mellett döntöttünk. (Azt is csak egy hete, amikor esküvőre mentünk 13.héten) Majdnem ugyanaz a szín lett, mint szokott egy picit sötétebb, de én akartam így. A képen látható hajszín 1 hete lett színezve.Kép

Zsu, Proone! Köszönöm az informatikai korrepetálástKép Legalább már ezt is tudomKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Ha minden igaz akkor hétfőre jön új áru a Panda Kismama boltba és akkor végre nekem is lesz nacim! Már alig várom!

KépKép
nicika
 
 


www.tictactuti.hu Ha regisztráltok akkor egyrészt kaptok ajándékba egy Titok tartót! Másrészt egymás Struccának látogatásával Tic-Tac szemeket lehet gyűjteni amit ajándékokra lehet váltani! Én tegnap regisztráltam és már 820 szemem van. Egy Tic-tac tartó 1200 szembe kerül, egy Tic-tac póló pedig 5000 szembe! Én a pólóra gyújtök! Regisztráljatok és látogassátok meg Nicika nevű struccomat!

KépKép
nicika
 
 


Akkor majd várjuk a képet rólaKép Olyan izgi beszerezni az új ruhadarabokat, én úgy élvezemKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Én is nagyon élvezem! Természetesen ha végre sikerül venni, akkor azonnal lefotózom és megmutatom nektek! Kép

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok! Most jutottam gépközelbe!
NicikaKép
Nekem sincs még kismama nacim, majd szeptemberben már veszek!
ÁgibosziKép
Ne is mond a vérnyomásmérést! Most a karom tiszta véraláfutás még a kézfejemen is bevérzett pöttyök vannak.Időnként sikítani tudtam volna

KépKép
csema
 
 


AnitaKép
Szép a pocid!!

KépKép
csema
 
 


Tünde! Üdv újra ittKép Te szegény, nem irigyellek, még a 17. héten is... Kitartás, csak ennyit tudokKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Már megint kitúrtak a géptől, majd jövök!

KépKép
csema
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?