Új privát üzeneted érkezett!

Gratulálok minden új jövevénynek és anyukának, sok, sok boldogságot, tejcsit kívánok nekik.
Most nincs sok időm, csak dobok fel egy táblát, hiszen olyan sok adat változott. Holnap megyünk 1 hétre a másik nagyszülőkhöz nyaralni. Addig is jók legyetek és írjatok sokat, hogy ne győzzem olvasni!!!! KépKépKépKépKépKép

Annácska, üdv köztünk!

KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Nedinabp 2005.09.08 35+6 Második Bence Dr. Kazy Még nincs 28
Kökény 2005.09.08 35+6 Első Bulcsú Dr. Radványi Még nincs 30
Mea 2005.09.11 35+3 Első Lívia Dr. Valent Zsoldosné Eta 26
Kgina 2005.09.11 35+3 Első Kisfiú Dr. Mericili Még nincs 27
Szaffy 2005.09.18 34+3 Első Kislány Dr. Matányi Dömötör Margit 31
Piroska 2006.01.20 16+5 Második Szabolcs Zétény/Hanga Boglárka Szent Imre kórházban ? 30
Joe 2006.01.21 16+4 Első Kisfiú Dr. Ács ? 23
Shine ? 14 Második ? Dr. Vermes ? 29
Ágiboszi 2006.03.09 9+6 Második ? Dr. Matányi Zsoldosné Eta 38
Annácska 2006.04.04 7+1(UH szerint 5+1) Második ? Dr. Várbíró ? 24</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Nem
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Igen
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 31 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 30 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Pocakban
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Pocakban
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Pocakban
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 37 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 29 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Terika és Zalán sok boldogságot Nektek!KépKépKép

Dorka gratulálok, továbbra is ilyen jó napokat Benedekkel.KépKépKép

Annamari nagy élmény volt a németországi beszámolód olvasni.

Mea, a CTG-t egy nagyon kedves nő csinálja, a nevére nem emlékszem. 15-20 percig tart, egyél előtte legalább egy kis csokit, hogy a gyerkőc elemében legyen és ne késs el, mert azt nem bírják.
Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok!

Dorka, hatalmas gratula Benedekhez!!!Kép

CSilla, jó újra 'látni' Téged is. Majd mesélj, mi újság Veletek?

Picuskám, a beszéd miatt ne aggódjál, tudod, minden gyerkőc egy külön kis egyéniség. Zsombi is elég későn kezdett el beszélni, de egyik hétről a másikra a szavakból már mondatok lettek. Most már be sem áll a szája...ami néha igencsak fárasztóKép

Lányok, én ma voltam UH-n és kifogtam egy tök mufurc nőtKép Úgy beszélt az emberekkel, hogy na...Az egész genetikai UH 2 perc volt, kérdeztem, hogy esetleg megmondaná a baba nemét, erre Õ: vannak ennél fontosabb dolgok is, amit meg kell nézni. Olyan szomorú lettem, gondolhatja, hogy nem azért mentem, nekem is az a fontos, hogy minden rendben legyen, csak megkértem, ha már amúgy is vizsgál, megmondhatná a nemét. Persze nem mondta megKép Mindegy, 21-én megyünk a Praxisba, Hajdú Krisztinához. Akkor remélem fény derül a titokra.Kép
Mindenesetre jól rámijesztett a nő, mert van egy amnionszalagom, elég hosszú, hólyagszerűség, ez egy fejlődési rendellenessége a méhnek, súlyos esteben végtaghiányt okozhat a babánál, de szerencsére megvan minden végtagja a kis maszatkának, nem akadt bele. Azt mondta, hogy most már ennyi idősen nem fog gondot okozni. Nagyon remélem is.

Mi holnap nekivágunk a jól megérdemelt Kép nyaralásunknak. Reggel indulunk Horvátországba és jövő szombaton érkezünk.

Puszi mindenkinek: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 

 
 

SziasztokKép

Dorka Kép
Gratula a kisfiadhoz, majd azért dobj meg minket a tronörökösről egy sztráfotóvalKép

CsillaKép
Már annyit hiányoltalak ám, ugy eltüntél Kép
Mi van veletek? Lányok hogy vannak, hogy zajlik manapság az élet nálatok? Voltatok itthon idén nyáron? Tessék irni!!!!

Pirus Kép
Eh randa banyája, tuti valaki rálépett a tyukszemére aznap és azért volt ilyen negativ, csak hát ha valaki emberekkel dolgozik akkor legyen már édes istenem egy kicsit mosolygósabb, és meddig tartott volna neki kinyögni hogy kuki vagy puni Kép Nah inkább akkor most azon szurkolok nektek hogy ne aludjon a 4D esen , vagy ne gondolja ugy hogy a háta szebb mint a pocija Kép

Jó nyaralást nektek, pihenj sokat.

Én most eléggé nyüglődöm, mert összeszedtem valahol egy jó kis hólyaghurutot és állandóan pisilnem kell, valamint leszakad a derekam, de dokiaim persze mind nyaralnak, a helyettes háziorvos meg csak délután rendel, bár nem bizom benne hogy bármit is tud adni, mert tiz hetes terhesen nem szedek be semilyen vackot ami árthat.

puszi
Ági
10+0

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!
Hétfőn voltam uh-n. Újvári doki nézett meg. Egyedül az aggaszt, hogy a csöppség nem 28 hetes - számított - hanem 31 hetes - uh mérések alapján.
Most akkor mi lehet? Rosszul számolták ki a szülés időpontját. A dokim szabin van, és csak 30-án tudok menni hozzá. :-(
hópehely
 
 


sziasztok!

Hópehely: nyugi az a baba úgyis akkor jön ki amikor Õ szeretne KépKép
Mi pl napra pontosan tudtuk mikor fogant mégis a menszihez számolták a fejlődését pedig bizony nem a 14 hanem a 21 napon fogant meg...
Mondthattam én bármit senkit nem érdekeltKépKépKép
De hála Istennek ettől nem lett jobb vagy rosszabb bár lehet, hogy a 2,42 kg most baba lehetett volna pár dkg több ha még egy hétig bent csücsül..

Pirusom: Szép időt Nektek s remélem a Praxis után már tudni fogod azt, hogy punci vagy nem punciKépKép

Picus
picus
 
 


Sziasztok!

Terika!
Nagyon sok boldogságot, örömöt, egészséget kívánok Nektek Zalánkával együtt! Kép Kép Kép

Annácska!
Üdv a csapatban! Kép

Piroska!
Ma megyek Ács doktorhoz kiváncsi vagyok engem is elküld e a genetikai uh-ra.
Nálam is megmozdult a pici! Kép Azt hiszem.
Egyre többször érzek vmi furit, amit azelőtt soha.

További szép napot mindenkinek

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok,

Pirus,
Gratula neked is a pocaklakóhoz!

Ági,
Köszi, megvagyunk. Voltunk júliusban otthon, egy hónapot. A lányaim mint az ördögfiókák olyan rosszak, ha egymás közelében vannak. Egyébként kedves, aranyos teremtések.

Elkezdödött az ovi, jövö héten már élesben megy, mert akkor kezdödik hivatalosan a félév.

Kriszti cserfes, nagyon barátkozós kislány, magas fájdalomküszöbbel, mert ha vmi éri csak ennyit mond "jaj" és csinálja tovább amit elkezdett.

Daniella kicsit visszahúzódóbb, de könnyen barátkozó, minimális fájdalomküszöbbel. Ha megüti magát percekig tud sírni, mindenre ragtapaszt akar.

A vizet mindketten imádják, otthonosan mozognak benne, látszik, hogy "úszó" oviba járnak.

Mára ennyi, megyek aludni.

Jó éjt mindenkinek!

Puszi:

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk az élménypancsiból, beszámoló majd este, most csak azért ugrottam be, hogy Terikáéknak gratuláljak a nem is apró Zalánhoz KépKép
És persze, hogy az elveszett báránykát, Csillát üdvözöljem! Kép

Annamari
muter
 
 


Terika, gratulálok! Sok erőt és kitartást ez első hónapokhoz!
Mi ma vagyunk 6 hetesek... vannak jobb és elég rossz napjaink is, mert hasfájósak vagyunk és semmilyen szer nem segített eddig.
Van tapasztalatotok abban, hogy egy ilyen hasfájós babát mikor és hogy kell arra rászoktatni, hogy ne kézben, hanem kiságyban aludjon el?
Sajnos általában még akkor is felriad álmából a kiságyban, ha kézben próbáltuk elaltatni.
Köszi, Eszter
recece
 
 


Eszter kitartás!

Azt mondják, a hasfájósság a 3.hónap után elmúlik. Remélem nem Virág a kivétel. Én a Laktoherb teát iszom, ez nekünk bevált, mert azt vettem észre ha kihagyok egy napot, rögtön jönnek a pukik és nehezebben kakil. 1l-be csak egy filtert teszek és forrázás után jó félórát hagyom ázni. Ebből megiszom 2l-t naponta. Amikor úgy csináltam ahogy a dobozra volt írva, hasmenés lett mindkettőnknél és Ayse zöldet kakilt. Pukikra az a póz jött be, ami nálatok nem a kedvenc. Szerintem csak kivárni tudod ezt az időszakot amíg hozzászokik az anyatejhez /vagy tápszer?/.

Nálunk más a gond, olyan hisztis, hogy néha teljesen magam alatt vagyok. Ha hagyom "sírni" az a baj, ha nem hagyom az a baj. Képes 2 órákat végig üvölteni könny nélkül, iszonyat hangosan. Nem úgy sír mint amikor baja van, inkább hőbörög, veri az ökleit, a lábait a matrachoz. Jövő héten megpróbálom megnevelni, apuci külföldön lesz, nem fogja akkor minden kis nyikkanásra felvenni. Na kipanaszkodtam magam, bocsánat.
Jobb napokat Nektek lányok!Kép
Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok,

Egy gyors bekukk.

Eszter,

A kicsik amikor alszanak többször, picit kinyithatják a szemüket (valamikor csak az egyiket, kukucskálva), hogy "leellenörizzék", hogy minden rendben van-e körülöttük.

Ha a kezedben alszik el, akkor ö arra is számít, hogy végig ott van. Ha mást tapasztal, természetesen ezt sírással jelzi.

Ha alvásidö van, az ágyába fektesd le mindjárt és simogasd, altasd amíg el nem alszik. Ha megszokja, hogy az ágyában is biztonságban van, szerintem nem lesz gond.

De idö kell hozzá és ráadásul még hasfájós is, ami csak ront a helyzeten. Még ö nagyon kicsike, csak ismerkedtek egymással, nagyon vágyik a közelségedre.

Annamari,
Próbálok egy kicsit sürübben jelentkezni ezután. Várjuk a beszámolót.


Puszi

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!

Terika: nagy-nagy gratula Nektek! Kép

Ági: Neked is gratulálok! Kép Gondoltam, hogy valami "ilyesmiért" vagy ott. Kép

Pirus: nekem is az a tapasztalatom, hogy a Klinikán "csak" a fontos dolgokat nézik meg. Nem értem, hogy az az egy perc miért nem fér még bele nekik. Megnézi, megmondja, vagy közli, bocs, nem látszik. Szerintem ez kábé annyi időbe kerülne, mint puffogni rajta. Arról nem is beszélve, hogy mekkora örömöt okoznak vele. Az összes eddig szült barátnőmnek, akik más kórházba jártak, mindig megmondták, kérés nélkül, hogy milyen nemű.
Remélem, 21-én kiderül! Kép

Csilla: tényleg jó újra hallani felőletek! Kép

Eszter: Ádám is nagyon hasfájós volt, és mi mindent bevetettünk: hason altatás, mászkálás vele, szélcső, Infacol, Papaverin, torna, babamasszázs, stb... Nem akarlak elkeseríteni, de igazi megoldást csak az idő hozott. 3 hónapos elmúlt, amikor egyik napról a másikra megszüntek a görcsök. Addig csak kitartás! (Tudom, állati nehéz. Ádámmal már a fejlődésneurológián kötöttünk ki, mert annyit sírt.)
Egyébként Ádám kézben aludt el ezidőtájt, de amint elmúlt a hasfájás, rögtön ágyba dugtam, és bizony hagytam sírni(max 10 percet), és ez idő alatt el is aludt csodák csodája. Nagyon hamar belejött, mert egy pár hét alatt már csak beraktam az ágyba, ha álmos volt, befordult, és már húzta a lóbőrt.


Indigo: szülés várható ideje:2006. 02.11. Amit nem értek, mert a 40 hét 02. 08-án telik le. Na mindegy. Kép

Magunkról: szerencsére minden rendben van. Ádám napról-napra okosabb, a pocaklakó meg, remélem, jól van és növöget. Kép

puszi, shine
shine
 
 


Sziasztok!
Én most találtam rá erre az oldalra és gondoltam irok pár sort.Én is a klinikán szültem mindkettő lányomat.Klaudia 2003.01.03-án,Emma 2005.02.28-án született.Én is sok boldogságot kivánok minden "új"anyukának,és kitartást minden pocakosnak.Üdv:Ivett
hivett
 
 


Sziasztok!

Élménybeszámoló a hetünkről:
Most nem szállt meg az ihlet, úgyhogy csak szépen sorban leírom, azt, hogy mennyire jó volt, úgysem tudnám írásban átadni, ahhoz látni kellett volna Balázs ragyogó kis szemeit.
Szóval.
Múlthét vasárnap indultunk és be volt tervezve, hogy megállunk Kecskeméten, ahol éppen a repülősnap zajlott. Tekintettel arra, hogy dél körül értünk oda és nem terveztünk 4-nél tovább ott lenni, nem vettük meg fejenként 4.000,- Ft-ért a belépőt, hanem kint néztük a repülőket. Nem bántuk meg, hogy nem mentünk be. OK, Balázs biztos élvezte volna, hogy bemászhat egy igazi repülő pilótafülkéjébe, de ez szvsz egy olyan élmény, amire egy gyereknek emlékeznie KELL, tehát majd a következő repülős napon, 2 év múlva bemászik a pilótafülkébe. Kép Az esemény negatív oldala, hogy nem sejtettük, hogy ennyire alacsonyan jönnek a gépek és még az utánégetőt is bekapcsolják, és amikor jött a fülsüketítő zaj, Párom ösztönösen a füléhez kapott, én meg ösztönösen Balázséhoz, az enyémhez meg senki, úgyhogy még este is repülőgépek zaját hallottam a fejem felett, jó kis szédülés kíséretében. Később azért szerencsére Balázs befogta a saját fülét, de azért volt még egy jó kör, amikor már indultunk tovább és pont kanyarodtunk ki az 5-ös útra, na akkor jött megint egy utánégetős vadbarom, pont az autó fölött, 10 méter magasan.
Azért a látvány az csodálatos volt és az is, ahogy ezek a gépek különböző alakú kötelékekbe rendeződtek. Nemsemmi, ami terhelést ezek a pilóták kibírnak, miközben pl zuhanórepülésből visszaemelik a gépet vagy forognak a levegőben repülés közben. Átlagember szervezete ezt biztos, hogy nem bírja ki.

Este 5-6 körül értünk Gyopárosfürdőre, ez tulajdonképpen Orosháza üdülő-övezete. Amióta a fürdőjét élményfürdővel és fittness-wellness szolgáltatásokkal bővítették, rengeteg ház épült fel a tó mellett, kimondottan azzal a céllal, hogy nyáron kiadják a turistáknak. Így az addig valszeg kicsit sivár tó nagyon hangulatos lett. A következő 5 napunk itt telt, délelőtt-délután fürdéssel és napozással, délben jó kis éttermek felfedezésével, este pedig ágyba-dőléssel (8-ig van nyitva a fürdő, fél8-kor játsszák a búcsú-szimfóniát, na mi azt mindig megvártuk Kép ).
Balázs már többször próbálgatott korábban is egyedül úszni karúszóval, de mindig labdát kellett tenni az úszógatyájába, hogy ne süllyedjen le a feneke. Most megtanult úgy úszni, hogy nemcsak lefelé tapossa a vizet, hanem felemeli a popsiját és halad. Annyira élvezte, hogy többször körbeúszta a nagymedencét és közben mondogatta, hogy "látod?? egyedül úszom!" Kép
A csúszdán most csak egyszer volt hajlandó lecsúszni, mivel a végén bekerült a víz alá és megijedt. Pedig ment volna még többször is. Volt, hogy fent, a csúszda előtt mondta, hogy nem, ő inkább mégse. Bezzeg a beszari anyja! Életemben nem csúszdáztam még ennyit, nagyon élveztem!

Pénteken indultunk haza, Szeged felé vettük utunkat, Párom tős-gyökeres szegedi, én is rengetegszer jártam ott és kedvenc városaim egyike. Megmutattuk egymásnak és Balázsnak az emlékeinket, előszöris míg Balázs aludt, Párom virágot vitt apukája sírjára, ezután én megmutattam az evezőspályát, ahol országos bajnok lettem 11 és 12 évvel ezelőtt. Ezzel igazi meglepetést okoztam Apának, na nem a bajnoksággal, azt tudta, hanem azzal, hogy Szegeden van egy ilyen evezőspálya. Õ azt gondolta, hogy valami kis Tiszaágon pár bólya és kész, és ehhez képest látott egy igen profi pályát, hatalmas lelátóval, végig bólyasorral, beszámozott pályákkal, céltoronnyal, egyszóval mindennel, amivel egy olyan evezőspálya rendelkezik, ahol anno VB-t is rendeztek. Sajnos az evezős OB-t kb 10 éve Velencén és/vagy Tatán rendezik, ezt a pályát átadták a kajak-kenu szövetségnek, aki azelőtt is használta, de mostmár kizárólag az övék.
Megebédeltünk a Boci tejivóban, ami egy marhajó kis kajálda, olyan túrógombócot adnak, hogy leveses tányérban van 3 hatalmas gombóc és úszik a tejfölben. Nyammm Kép Ezután teszteltük a Virág cukrászdát, megnéztük a Dóm-ot és a Tisza-partot, Párom megmutatta a lakásukat, ahol anno laktak, meg az ovit, ahova járt, aztán szép kényelmesen elindultunk hazafelé.

Hát így telt ez a második hét, azt hiszem, nem lehet egy szavam sem, nekünk kényeztetés volt ez a javából, Balázsnak pedig igazi élmény.

Puszi!
Annamari
muter
 
 


Annamari nem akarsz könyvet írni?
KépKépKépKép

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Aysegül, mi tegnap kezdtük el a kiságyába bele nevelni picit... Azt jelenti, hogy állandóan kézben volt, itt aludt el stb. és most leteszem és ott próbálom mindenféleképp megnyugtatni, ha nagyon bömböl, akkor picit kézbe - majd vissza. Többször is eljátszuk ezt egymás után. Ha nem is vagyunk mindig sikeresek, de úgy veszem észre, hogy idővel menni fog a dolog. Az a baj, hogyha a pocija ébreszti fel mindig, akkor akármit csinálok úgyis felébred és sírni fog. De igyekszem türelmes lenni.
A két óra sírás tényleg nagyon idegtépő lehet, próbálj következetes lenni vele, nem felvenni, a kiságyában megnyugtatni (nekem majd le szakad a derekam).
A párom szerint most könnyebb talán kialakítani ezeket a dolgokat, mint később. Bár így sem könnyű!

Eszter
recece
 
 


Eszter!
Ezek szerint az elmélet egyszerűbb mint a gyakorlat? Én a Suttogó c. könyvet olvasom, amiből azt gondoltam, hogy sok mindent elsajátítok, mire a csöppségünk megérkezik.

Picus:
De akkor hogy számoljam mennyi idős a baba??
hópehely
 
 


ÁÁÁ szerintem nem lehet előre megfejteni, hogy fognak ezek a dolgok működni! Én mondjuk előre keveset olvastam, de valahogy nem számítottam olyasmikre, amik történtek velünk. (hasfájás, sok sírás, rossz kedv... stb.) Persze sok-sok jó is van, de azokra inkább számítassz Kép
recece
 
 


Ismered amúgy a könyvet? Szerintem nagyon érdekes. Az 1. rész az újszülöttekről szól, a második a nagyobbacskákról.
hópehely
 
 


Eszter

De jó nektek, én még nem kezdtem el a kiságyba való szoktatást.Azt mondják még rá ér.Most még szüksége van a közelségünkre, de félek hogy 20 évesen is velünk fog aludniKép

Lini

Kép
lini
 
 


Most csak a nappalokról van szó Kép
Éjszaka velem alszik még! Kép Kép

Hópehely: csak hallottam a könvről, nem olvastam.
recece
 
 


Aysegül!

NEMMM Kép
muter
 
 


Szerintem is egyszerűbb az elmélet, mint a gyakorlat. Ráadásul minden gyerek más és máshogy reagál a dolgokra. Csak amíg rájön az ember lánya a fortélyokra.....
Mindíg úgy képzeltem el a lányomat, hogy nem fog sírni, el lesz egymagában egy darabig, úgy mint én. Hát ez nem jött be. De az én esetem sokkal jobb(már a hiszti), mint Virág hasfájása. Az szörnyű azt látni ahogy szenved és tulajdonképpen nem tudsz igazán segíteni rajta.
Most jut eszembe, van az a vödör amit kád helyett lehet használni, arra azt mondták, hogy amikor fáj a poci, bele kell ültetni a babát. Lehet a meleg a megoldás. Amikor felfáztam az Anyu vasalóval megmelegített egy darab vásznat, azt tettem a hasamra, jó volt.

Hópehely, én is hallottam arról a könyvről. Mit ír, el lehet kényeztetni egy bébit?

Annamari, stabil olvasód volnék!!!!KépKépKép

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok!

Terika,
Hatalmas gratula! Minden szépet és jót kívánok nektek! Már gondolom, otthon is vagytokKép

Most vettem csak észre, hogy én szerepelek első helyen a táblibanKép Ez már olyan izgiKép
Tegnap voltunk vizsgálaton. Minden rendben van. Én szept.5-én fekszek be, és akkor valószínű, hogy 6-án fog megszületni. Már nagyon váromKép

Mea,
Ctg-vel kapcsolatban: Tényleg ne késs, én még a Bálintnál egyszer késtem, és úgy leszidott a néni, hogy percekig csak sírtam, ráadásul aznap mindenki késett,(4-ből csak én voltam ott, mert olyan ónosesső esett, hogy szinte nem lehetett közlekedni)

Hasfájás:
Bálint is nagyon hasfájós volt, szinte minden délután, menetrendszerűen következett az "őrület" Ekkor egyfolytában sétáltam vele a lakásban, úgy hogy a kezemben hason feküdt, ezt nagyon szerette, és közben a hátsimi sem maradhatott el. Amikor egy kicsit megnyugodott, akkor a mellkasomon feküdt, és csak úgy aludt.
Eszter,
Mi nem igazán vagyunk jó példák, de leírom. Bálintot én 10hónapos koráig szoptattam, (akkor azért maradt abba, mert a tesó beköltözött a hasamba, és Bálint egyik napról a másikra elválasztotta magát)egészen eddig cicin aludt el, és utána beraktam az ágyába. Addig pedig amíg hasfájós volt csak kézben aludt el, vagy úgy, ha az ágyban simiztem a hátát, de ez ritka volt. Egyébként ahogy elkezdtem a hasán altatni egy kicsit, de tényleg csak egy kicsit jobbak lettek az éjszakáink. (a védőnő tanácsára 2hónapos koráig nem altattam hason, hiba volt, ahogy elkezdtük csak 1x kelt éjjel)

Annamari,
Nagyon élveztem a beszámolót, jó kis nyaralásotok volt!Kép

Pirus,
Jó nyaralást nektek, remélem, jó időtök van.
Mi a Praxisban tudtuk meg, hogy ismét kisfiú lakik a pocakomba, és ez a 33.héten volt, addig a Klinikán vagy nem látták, vagy azt mondták amit neked..

Most mennem kell, Bálint lassan ébred, és nincs még kész az ebéd.

Puszi
Edina
36+5

nedinabp
 
 


Igazából az arany középutat írja le. Ha sír a baba fel kell venni, nyugtatgatni, és utána a saját kis helyére vissza kell tenni. Úgy kell Vele is viselkedni, mint egy felnőttel. Mindent el kell neki magyarázni, meg kell mutatni stb.
Ami kérdés, hogy ez megvalósítható-e.

Ismeri valaki dr Szabó Istvánt? Küldjetek infót, ha igen.
hópehely
 
 


Sziasztok Kép
Indigo Kép
Köszönöm, hogy beraktál a táblába Kép
Tegnap voltam dokinál és egyeztettük a baba korát, ma vagyok 7+1 Kép

Annamari Kép
Nagyon szép beszámolót írtál, élmény dús nyaralásotok volt Kép

További szép napot MindenkinekKép

Annácska

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


sziasztok lányok

sajnálom hogy csak ilyen ritkán van időm írni , de majd igyekszem!

Aysegül, Recece, Nálunk is ORIÁSI volt az a probléma ami nálatok,
szerencsére csak volt!!!!
Mivel koraszülött volt és nem lehetett sírni hagyni nálam is csak ölben aludt ha letettem sírt, se babakocsi se alvás se semmi.Hasfájás ezerrel.
de.
nálam bevált az étkezés utáni espumisan L, minden étkezés után 5 csepp(1 csepp/kiló) .és ha nagyon durvul a helyzet papaverin nevű görcsoldó kúp.
igy nem fáj a hasa azóta alszik háton is.

a kiságyba is beleszokott , eszik fennvan 1 órát de már csak magam mellé veszem, nem magamra és játszunk, beszélgetünk.ami megoldotta a sírás ordítást a cumi.
én nem hittem volna de a védőnőm tanácsára vettem neki.persze nem tudta szopni elösször őket végül a tizeneggyedik (legolcsóbb gyógyszertári cumi)kis dudli a végén , azt sikerült. azóta este 10kor elalszik (eddíg négy órát sétáltattam és ha megpróbáltam leülni v. letenni szemek ki , sírás).
így a cumival és felhúzós zenélővel elalszik fél óra alatt- Kép)))) NO séta.napközbe se.
Szerintem próbálgassátok, én sem akartam a cumit, de az nem jó ha nem alszik, vagy sokat sír a baba, + ti !
azóta alig várom hogy felébredjen , hogy egy kicsit felvehessem Kép))))

szépen fejlődünk, sokat nézelődik, van képünk a képtárban Martin Klaudia Kitti néven Kép
puszi mindenkinek

Titi
titti
 
 


Titi

nagyon, nagyon édes a kislányod!

gratulálok

Lini

Kép
lini
 
 


Lányok, Szabó dr. nem az a jóképű fiatal orvos, jó kis sportkocsival?

Titi, Kitty nagyon, nagyon helyes. (és a párnahuzat is jól néz ki..)
Viszont Ayse nem bírja a cumit, küzdenem kell vele, hogy bent maradjon. Olyan hülyén cumizik, hogy nem erőltetem rá, mert esetleg a cicizés látja kárát.

Márti

Új babákról is szeretnék képeket látni márKépKép

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok!

Titti, nagyon szépek vagytok!!! KépKép

Aysegül Kép

Balázs is hasfájós volt, iszonyúan üvöltött. Nekünk a nem igény szerinti szoptatás és a hason altatás segített.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!
Köszi a jótanácsokat.. azt hiszem az idő lesz a mi legjobb gyógyszerünk a sírásra, hasfájásra. Csak ki kell várni Kép
Itt vannak képek rólunk (vagy ezt már bemásoltam korábban ide? Kép, mindegy, vannak új fotók is):
http://community.webshots.com/album/390959725OMuxTH?481

Ja, és tudatosan még nem mosolygott, pedig nagyon várjuk (olyan kis bizalmatlannak érzem még a világgal szemben)
recece
 
 


De igen ő a Szabó doktor.
Tudsz valamit róla, milyen szülésnél?
hópehely
 
 


Sziasztok!

Köszönjük az összes jókívánságot - nagyon aranyosak vagytok!KépKépKép

Szombaton engedtek minket haza, még szokjuk egymást...

Remélem, lesz majd időm részletesebben is írni, de most ez nagyon távolinak tűnik. Gondolom, megértitek...Kép

puszi: Terika és Zalán + a már eddig is meglévő családtagok
terika
 
 


Kép

Zalán
terika
 
 


Terika!!
Gratulálok a kicsi Zalánhoz!!
Csodaszép baba!!!
hópehely
 
 


Terika Kép

Tündéri Zalán, gratulálok mégegyszer hozzá nektek Kép Pihenj amennyit hagy a két fiad és majd ha lesz időd számolj be nekünk mindenről Kép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Terika,
Zalán csodaszép! Kíváncsian várom a beszámolótKép pihenj amennyit csak tudsz, mégegyszer gratulálok nektek!

Puszi
Edina

nedinabp
 
 


Lányok,
Lenne pár kérdésem ami gyorsan eszembe jutott:
Volt valaki aki az egyágyas szobában volt?
Én a császár alatt ébren szeretnék lenni, van valaki aki így szült? Melyik orvos adhat ilyen érzéstelenítést, milyen stb

Előre is köszi,
Edina
36+6

nedinabp
 
 


Teerika! Zalán csodásKép

Edina!

Én úgy szültem, és ha programozott császárod lesz, akkor lesz aneszteziológus. Hűű szánombánom, nem emlékszem a doki nevére (de ha visszakeresel 2004. március elején van a beszámolóm, ott leírtam, naagyon nagyon kedves doki volt.
Ott részletesen leírtam a menetét is a császárnak.
De amennyire emlékszem:
Kicsit várni kellett, mert ettem előttte. A szülőszobában kaptam meg az érzéstelenítőt, nem fájt egyáltanán, inkább csak hülyének éreztem magam, mert a doki kérte, hogy ne az egész hátamat toljam ellent neki, csak azt az egy pontot, amit nyom az ujjával. Na ezt gyakorolgasd, mert nekem sokadikra ment.
Meg az volt rossz, hogy szúrta be a tűt, én ösztönösen húzódtam el, Õ meg kérte, hogy tartsak ellent.
Aztán a következő a zsibbadást megvárni, itt is féltem, hogy nem jól érzem, hogy mennyire kell elzsibbadnia, és majd fáj a műtét (nem fájt)
Érdekes egyénbként, mert olyan, mint a fogorvosnál, mert nem úgy van mint az edánál, hogy "eltűnik" a tested deréktól lefelé, hanem érzed, csak elzsibbadt.
Így fejfájás, és 24 óra mozdulatlanság sincs.
A műtét alatt az anesztes doki folyamtosan beszélgetett velem, így szerencsére semmit nem hallottam a műtétből (amúgy is zúgnak a gépek, meg hasonlók)mindig mondta mi történik, mit fogok érezni.
Aztán kivették a csajt, szólt, hogy fordítsan a fejem balra, ott viszik.
Aztéán a szülésznő odaült vele, néztem picit, de hát mondtam, vigye az apjának, az legalább megölelgeti, beszélhet hozzá.
A műtét du 2 körül volt, másnap reggel hatkor már lementem a csecsemőosztályra babázni (ki is kaptam). szval nafgyon oké volt. Mondjuk szerény véleményem szerint erősen dokifüggő a dolog....

Mennem kell, felszabadult a fürdőszobaKép

Pusz maszat folytköv.
maszat
 
 


Sziasztok!

Terika!
Gyönyörű kis Zalánod van!!! Nagyon szép baba!
Mégegyszer gratulálok!!!

Balázs beteg Kép Bejöttem 6-ra, délben megyek haza, addig Párom tartja a frontot, délután Õ megy dolgozni és én tartom.

Annamari
muter
 
 


Terika

Csoda szép a kicsi Zalán. Nagyon gratulálok!

Annamari

Javulást kívánok Balázsnak

Lini

Kép
lini
 
 


Terika még egyszer sok boldogságot ehhez a tündéri kisfiúhoz!

Hópehely, Szabó dr. nagyon szimpi volt, mikor a patológián voltam, azt hiszem ő az oszt. vez. Én ennél jobban nem ismerem, csak többször mellé parkoltam.

Recece, megnéztem Virág képeit, nagyon édes!!
Jó látni, hogy azért néha aludni is szokott.KépKépKép

Edina, egy ismerősöm volt most egyágyas szobában, előre kellett szólnia, hogy az orvosa kiverekedje a szobát. Ez nem jó szó rá. Hogy legyen üres abban az időben. Ezt programozott császár esetében lehetséges, nem?

Annamari, jobbulást Balázsnak, mi a baj?

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból. Nem igazán volt jó időnk, na de azért jót pihentünk.

Akkor még egyszer Dorka, Terika, nagyon gratulálok a picikhez.

Pirus, sajnálom, hogy rosszul sült el az UH. Néha nem is értem, hogy olyan emberek akik nem is emberek közé valók, miért dolgoznak emberekkel. Egyébként teljesen normális, hogy kíváncsi vagy a nemére. Ettől még ugyanúgy fontosnak tarthatod, hogy egészséges is legyen. Ne vedd magadra. Lehet, hogy a nőnek rossz napja volt, bár ez nem jogosítja fel arra, hogy így viselkedjen egy kismamával.

Ági, sajnálom, hogy felfáztál. Remélem azóta már javult a helyzet.

Joe, nagyon örülök, hogy érzed a picurt.

Eszter, sajnálom, hogy hasfájós a pici. Az egyik barátnőmnek is az volt a babája és vettek víztisztító berendezést és ahogy azt kezdték el inni, elmúlt a hasfájás. Ja és persze azzal is főznek. Szóval lehet, hogy érdemes kipróbálni, ha van rá keret. Megnéztem a képeket, olyan édes kis csöppség KépKépKép

Shine, az a 3 nap ide vagy oda már igazán nem számít.Kép

Ivett, üdv köztünk. Beraktalak a táblába.

Annamari, nekem is tetszett a beszámolód. Jobbulást Balázsnak. Mi a baja?

Titi, gyönyörű Klaudia!!!

Terika, nagyon aranyos Zalán.

Na akkor egy tábla, adatokat nézzétek át, hogy jók-e.

KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Nedinabp 2005.09.08 37 Második Bence Dr. Kazy Még nincs 28
Kökény 2005.09.08 37 Első Bulcsú Dr. Radványi Még nincs 30
Mea 2005.09.11 36+4 Első Lívia Dr. Valent Zsoldosné Eta 26
Kgina 2005.09.11 36+4 Első Kisfiú Dr. Mericili Még nincs 27
Szaffy 2005.09.18 35+4 Első Kislány Dr. Matányi Dömötör Margit 31
Piroska 2006.01.20 17+6 Második Szabolcs Zétény/Hanga Boglárka Szent Imre kórházban ? 30
Joe 2006.01.21 17+5 Első Kisfiú Dr. Ács ? 23
Shine 2006.02.11 15+1 Második ? Dr. Vermes ? 29
Ágiboszi 2006.03.09 11 Második ? Dr. Matányi Zsoldosné Eta 38
Annácska 2006.04.04 7+3 Második ? Dr. Várbíró ? 24</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Nem
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Igen
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 31 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Hivett <table>
Klaudia (2003.01.03)
Emma (2005.02.28)</pre> 29 Dr.Gidai ? Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 30 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Pocakban
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Pocakban
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Pocakban
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 37 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 29 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Jaaa!!! Dr Fontányi volt az a nagyon kedves emberséges orvos!!!!!!!!!!
Mármint aki az érzéstelenítést csináltaKép

Maszat
maszat
 
 


Maszat,
Köszönöm, aranyos vagy! Kép pont most olvastam vissza az arhívbanKép Különben ez hogy van, ott is lehet választani, hogy kit szeretnék, vagy aki épp bent van? Amikor a Bálint született, akkor pont nem volt bent olyan orvos aki szúrhatott volna, mert akinek aznap bent kellett volna lennie, annak pont elvolt törve a lába, sajnáltam is.
Próbáltam amit írtál, hogy egy ponton nyomni a hátam vissza, de szerintem egész béna vagyok.....
Örülök, hogy ilyen hamar fel lehet kellni, mert engem mindenki a 24órás mozdulatlansággal rémizget.
Az hogy dokifüggő a szúrásra mondod?

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Terika: Zalán iszonyú édes!!!! Kép Olyan helyes kölykök születnek nálunk, hoyg csak na! KépKép Még egyszer gratulálok nektek!


Recece: Virág is tündéri szép kislány! Kép

Muti: Balázsnak jobbulást kívánok! Szegénykém! Kép

Edina: nekem is dr. Fontányi adta be az epidurált. Lehet, hogy előre meg kellene kérni, hogy tuti ott legyen.

Indigó, nem tudom, maradhatok-e a táblában, de az az igazság lányok, hogy nem a SOTE-n fogok szülni. Ugyanis (Fan club figyelem!!) V. doki átmegy egy másik kórházba osztályvezető főorvosnak, és én mindenképpen vele tartok. Tudjátok, hogy ő a szívem csücske.Kép De azért nem szeretném végleg itthagyni ezt a topicot, ha lehet.

Ági: én 26-án tervezek egy látogatást a klinikára. Utána meg uh-ra mennék, ha kész az AFP.

Na , mennem kell, vár egy pöttöm hódolóm. Kép

Puszi, shine
shine
 
 


Terika!

[color=#ff0000]

Zalán nagyon gyönyörűséges baba! Nem úgy néz ki, mint aki most született!

Shine!
További problémamentes pocakosodást kívánok Neked! Hogy repül az idő...KépKépKép

Hogy repül az idő...KépKépKép

Puszi Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok Lányok! mit jelent az ha a 37 héten a közepesnél kevesebb magzatvizem és gennyes vizeletem van kérlek válaszoljatok minnél hamarabb köszi Kati
htkhnkhtháhp
 
 


Sziasztok!

Örömmel értesitelek benneteket, hogy Kováts Botond Olivér augusztus 9-én, Terika Zalánjával egy napon megszületett, 3100 gramm és 52 cm alapméretekkel.
Egészséges,tök aranyos, egyelőre jó baba, kajcsin kivül a hasfájás miatt sirdogál, de nem vészes. Egy hete vagyunk itthon, az első sokk után kezdünk belejönni....

Aranyos dolog, hogy a vajúdóban együtt voltunk Terikával,ő jött rá két fájás közt, hogy mi tul.képp leveleztünk egymással.

Gyorsan egy kis összefoglaló, nem tudok sokat irni, mert mindjárt etetés.
A kórházi tartózkodás nem volt vészes, csak gyorsan történtek a dolgok. Aug. 9-én bementünk rutinvizsgálatra, de azért úgy éreztem, nem árt, ha csomagostól megyünk. És lőn!
Doki megvizsgált és közölte, hogy akkor feküdjek be. A méhszáj csak 1 ujjnyi volt, de félórás fájások kisérték és miután tudtuk, hogy csaszim lesz, úgy gondolta, miért ne ma legyen A NAP. EDA-val történt a dolog, azt hiszem, egész jól birtam, csak a kajamegvonás okozott gondot.

A csasziból sikerült három nap alatt úgy-ahogy összeszedni magam, sokat segitett, hogy első három éjszakára beadhattam a babát megőrzésre.
Jó volt egyébként a 24 órás rooming-in, jó kis intenziv tanfolyam kezdő anyukáknak. Fárasztó volt, de hasznos, hogy már első perctől ismerkedhettünk egymással.

A dokimat külön kiemelném, azért is, mert azt hiszem, nem nagyon ismeritek őt és ismét bizonyitotta, hogy megérdemli a bizalmat.
Dr. Patai Kálmánnak hivják, idősebb már, egyetemi tanár és nagyon lelkiismeretes, kiváló szakember. Feleslegesen nem terheli az embert gyógyszerekkel, de ha baj van,maximálisan lehet benne bizni (szerencsére nem volt baj, de ez akkor is igaz rá). Nem tudom, mivel érdemeltem ki, mert nem ismerős ajánlott be hozzá, de annyira odafigyelt rám,hogy néha meg is lepődtem. Mindig kérdezgette, hogy minden rendben van-e,amikor összeakadtunk a folyosón, ha kerestem a nővéreken keresztül, tutira nem felejtett el felkeresni, és ráparancsolt a csecsemős nővérekre, hogy lássanak el tanácsokkal szoptatás ügyben, de ne akkorra hivjanak oda, amikor már senki nincs ott.

Szóval megnyugtató volt végig tudni, hogy lehet rá számitani, akkor is, ha rengeteg dolga van, állandóan szaladgál,de nem felejti el a betegeit és bár a stilusa kissé száraz, egy nagyon lelkiismeretes és valójában jóindulatú ember van mögötte.

Szülésznő: nem volt fogadott, de nekem Gönczi Katalin segitett, akivel nagy szerencsém volt. Nagyon kedves, mindig elmondta, hogy mi fog következni, nagyon megnyugtató volt végig és profi. Õ fiatalabb, kb. 35 lehet, rövid vörös haja van, nagyon ápolt nő. Pénzról ugye nem esett szó, de amikor vége volt a müszakjának, kihasználtuk az alkalmat és adtunk neki 10.000 forintot.

Szumma: jó tapasztalatokkal jöttem el a Klinikáról, remélem, mindenkinek ilyen szerencséje lesz majd ott.

Ja, a lényeg: a babánknak csináltam albumot: Kgk Kisbotondja cimen.

Puszi,

Kinga
kgk
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?