Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
A matrica, tea, kiskanál stb. is ide tartozik, ja és melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy időt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


Sziasztok!
Lau:jobbulást neked.


Én kicsit helyre jöttem már,de a félsz nagyon bennem van.Azt hiszem elkezdem leépíteni a szopikat és ha a páromnak már végre nem lezs ennyi munkája bevonulok a kórházba megint megcsináltatni az a teljes allergia vizsgálatot.
Szép napot !
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, vasárnap kell befeküdnöm, hétfőn lesz a műtét. Nem tudják laporoszkópiás műtéttel megcsinálni, sajnos, vágni kell. Az majd csak közben derül ki, hogy mennyire komoly vagy nem az elváltozás, hát, csak reménykedni tudok, hogy nem az. Orvosom is bízik benne, hogy nem komoly a dolog.
Sajnos, nem tudok mellette fejni, elég nagy műtét lesz, így írt fel a doki gyógyszert, el kell apasztani a tejetKép Kivagyok most kicsit, mert nagyon szeretek és tudok is még szoptatni, de most nem javasolják. Utána is nagyon sok pihenésre lesz szükségem. Férjem úgy dolgozik, hogy nagyon sokat van itthon napközben, főleg délután megy dolgozni, de azt sem minden nap, ahogy a beosztás kívánja.
Ha hazajövök, és délután megy majd dolgozni, akkor szükség lesz majd segítségre, de még nem tudjuk, hogyan...Ákost biztos elküldjük táborba, így napközben neki meglesz az elfoglaltsága meg a mozgása is, de valószínű, nem emelhetek majd egyáltalán, így Balázs mellé kell majd valaki...
Kb. 1 hétre kell számítani a bentlétet illetően, remélem, a család is jól viseli majd.
Mindkét fiú nagyon anyás, Ákos mindig is az volt, Bazsika meg még pici nagyon.

Anita: tényleg nem árt az allergiás kivizsgálás, és adnak gyógyszert is akkor. Kíváncsi vagyok, hogy mire vagy allergiás, mi okozhatta ezt a reakciót.
Neked is jobbulást!

Lau
lau
 
 

 
 

Annamari: igazából tényleg csak rutinvizsgálatból derült ki, amúgy is esedékes lett volna a kontroll, két hete még nem is éreztem seemit, múlt héten kezdett el fájni a hasam is, mikor valami megnyomta.
Miből gondolod, hogy neked is vissza fog majd jönni a ciszta?

Lau
lau
 
 


Lau!
Sajnálom,hogy ilyen komoly dolog lett belőle,de remélem hamar rendbejössz. Nem tudom,estleg nincs-e Ákos ovistársai közül valakinek egy idős nővére...a fiatal lányok szívesen eltologatják egy óráig a babakocsit kevéske pénzért is.
De gondolom akkor majd inkább (mint vendéglátósfeleségnek)neked is az esték lesznek nehezebbek.Főleg a fürdetés.Bár Ákos biztos sokat fog segíteni már neked.
Szóval hétfőn már mész is be:ezt nagyon gyorsan eldöntötték.A Csapó műt,ugye?
a sajátomról:Én csak onnan gondolom,hogy most is visszajött szülés után egy évvel,gondolom legközelebb is így lesz.
Majd írok neked privit is,meg a mobilszámom is,hogy dobj majd egy smst,hogy jól vagy-e ,hogy sikerült,stb...Persze csak ha nem púp.
Sőt: úgyis jövő héten megyek dokihoz,akkor meg is látogatlak majd,de ezt majd megbeszéljük.
Addig is puszi
Annamari
A tejcsi dolgot sajnálom,de ha nem ajánlják a szopizást annak biztos van valami oka és a lényeg hogy ilyen sokáig tudtál szoptatni!!!

Ui.:többiek??? Mindenki nyaral már?
Sus,mizu? Lehet az új lakásban még nincs netetek?
kismuki
 
 


Anita!

a gyerekednek: Boooldog, boooldog, booldog születésnapot...

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Anita: Boldog 1. születésnapot Nimródnak!!Kép

AnnamariKép igen, a Csapó műt majd, nem akar várni, de én sem akarom, hogy várjunk, jobb minél hamarabb túlesni rajta. Ha megírod a mobilszámod, írok sms-t, persze, szívesen, és egyáltalán nem púpKép

Többiek: mizujs?
Krisz, Dóri, Bedi, Sweetlady és a többiek?

Gyönyörű idő lesz hétvégén, valami 37 fokot is mondtakKép

Lau
lau
 
 


Sziasztok!

Lau!
Sajnálom, hogy otthon kell hagynod a manókat. De jobb így, hogy túlleszel rajta.

Annamari!
Remélem, minden rendben és szépen növekszik a babóca.

Olvasgatlak ám Benneteket, csak írni nem nagyon van időm.

Magunkról:
A fiúk teljesen jól vannak, szépen növögetnek. Ádám 3600 g és 50 cm, Gergő 3785 g és 53 cm.
Amúgy minden este van egy kis műsor, de úgy tudom, mindenkinék kritikus a délután vagy a kora este. Amúgy jó gyerekek, nem lehet rájuk panaszom. Az esti 3 órás cirkuszokat leszámítva nem lehet rájuk panaszom. Esznek és alszanak.
Én még mindig szoptatom őket, most még elég a tej, bár nem tudom, hogy meddig, mert az igényük is folymatosan nő.

Hú, azt a nagyon meleget én várom, mert a kánikulát jobban szeretem, mint a hideget.

Csináltam a fiúknak albumot, ha érdekel Bennteket, íme:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=6074

Pussz mindenkinek
Annamari

U.i.: Bediékről én is szeretnék tudni.
Ja! És ha taliztok, mi is szívesen megyünk. Nem akarok itthon rostokolni csak azért mert ikreim vannak.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Lau: nagyon-nagyon sajnálom, hogy így alakult és nincs más mód. Remélem, hogy minél zökkenőmentesebben vészelitek át ezt az időt. Ne keseredj el, próbálj kitartani. Tudod, milyen érzés, hogy abba kell hagyni a szoptatást, én is átestem ezen, bár nálam aztán hálistennek mégis jól alakultak a dolgok. Úgy kell felfogni, hogy nagy adomány, hogy Bazsi eddig tudott szopizni. Remélem, jól viseli majd a változást.
Drukkolunk neked, nektek, hogy minden a lehető legjobban alakuljon. Ha tudsz, és megvan még a számom, küldj légyszi sms-t, ha már úgy vagy a műtét után vmikor.

Sus és Anita: utólag nagyon boldog szülinapot a fiúknak! Kérünk szépen egy-egy képet az egyéves nagyfiúkról! Kép

Bannamari: hát, először is még egyszer gratula a fiúkhoz, gyönyörűek és szépen megnőttek! Kép Olyan jók a képek, hogy az csuda! Főleg a szoptatósak! Kép Remélem, hogy minél tovább elbírsz velük! Kép
Nem tudom, Bedi jár -e erre mostanában, de ha nem, megmondom majd neki, hogy kíváncsi vagy rájuk, talán jövő héten tudunk vele talizni.
Vigyázz a kis lurkókra!

Mi hétvégén vidéken leszünk, remélem, végre lehet majd pancsolni Máté új medencéjében, kíváncsi leszek, mit szól hozzá!

Puszi mindenkinek: Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Lau!

Szerintem nem kell feladnod a szoptatást. Miért nem fejed ki, amíg nem adhatod oda? Utánna szopizhatna megint a manó.
Én 8 hétig fejtem, hogy legyen tej szopizni, amikor hazajönnek.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen Nimród nevében is.Képek majd vasárnap lesznek,akkor bulizunk.

A többi 1 éves manót is Isten éltesse sokáig!!!

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Nos már itt lakunk az új helyen, és ma végre a netet is bekötötték. most ülök a dobozok tetején, és írok Kép.
Egyévesek, boldog szülinapot! Misi 20-án volt 1, de torta meg ilyesmi csak a hét végén lesz talán, mert pl a tányéros dobozt csak ma találtam meg Kép. Elég vicces, mert az ágynemű sincs meg, úgyhogy hálózsákban alszunk, és lehúzható wc is csak 2 napja van Kép. No azért alakulunk, majd nyár vége felé itt is lehet egy tali!
Tigris, remélem jól vagy , mindjárt elküldöm a számom priv.-ben.
Lau, remélem gyorsan meggyógyulsz, tényleg dobj egy sms-t valakinek, aki majd szól nekünk, hogy mi van veled! Nagyon szorítok!!!

Misi is áll, és néha próbál lépni is, de nem túl nagy sikerrel. Mondja, hogy anya, apa, hamm, vau-vau, lámpa, nem. Majd rakok képet is, csak a letöltő kábel is valamelyik dobozban lapul Kép.

Jó hétvégét!! Sus
sus1
 
 


Sziasztook!
Na csak előkerül lassan mindenki!
Sus:örülök,hogy megvagytok,biztos kivagy már teljesen,de legalább van egy tök jó lakásotok! Várjuk a képeket!
Annamari: örülök,hogy te is írtál és a képek tényleg szupik.El sem tudom képzelni milyen lehet két fiúval.Van valaki aki segít neked? HOgy mentek sétálni? Tök jó,hogy így megnőttek már és az meg hihetetlen,hogy van annyi tejed hogy mindkettőnek elég legyen,arról nem is beszélve,hogy milyen sokáig nem tudtál szoptatni az elején.Szuper kitartásod van!!!!
Krisz:jó hétvégét nektek.
Mi majd csak júli 6-án utazunk el,de már alig várom.
Lau:küldtem mailt

Puszi mindenkinek!!!!
Annamari
Csirkeszről nem tudtok? Hazajöttek már vagy végleg kint maradnak?
kismuki
 
 


Bannamari, megnéztem a képeket, a gyerekek fantasztikusan sokat nőttek, változtak! Nagyon szépek Kép
Le a kalappal a kitartásodért! Remélem azért nem vagy olyan fáradt mindig, mint az egyik képen a két lurkóval! Kép
Növekedjetek szépen! És talán majd a nyár végi talira már ti is jöttök!! (remélem)
sus
sus1
 
 


Sziasztok!

BannamariKép Nagyon-nagyon jók a képek, gyönyörűek a srácok és gyorsan fejlődnek.
Nem tudom utána folytatni majd a szoptatást, úgy néz ki, mert kb. 1-1,5 hónapot kell feküdnöm.

Anita, Sus: Boldog Szülinapost a srácoknak!!

KriszKép légy szíves, küldd el még egyszer e-mailben a telefonszámodat, mert sajna múltkor nem mentettem el és nem találom a leveledetKép

AnnamariKép e-mailt kaptam, akkor, ha jössz a kórházba, nyugodtan bejöhetszKép Jól fog esni minden biztatás.

Most lemegyünk sétálni a srácokkal, mindenkinek szép napot kívánok!

Lau
lau
 
 


Hali,
Ti hogy álltok az agyhártya gyuszis oltással? Beadattátok? Én kiváltottam, de még gondolkozom mi legyen, beadassam-e, vagy sem. Hallottatok valamit ellene, vagy mellette?
Remélem, azért van aki még nem nyaral ! Kép

Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Sus: én anno beadattam Márknak,a doki nénink mondta,hogy ő ajánlja,de csak egy éves korban egyet,nem kell mind a kettő.Ugyan nem kötelező,de ha ezzel megelőzhetem hogy valami baja legyen akkor miért ne. A sógornőim nem adatták be,ők meg azt gondolták,ha nem kötelező akkor nem is fontos.
Mindenki maga dönt,de én amikor nyáron olyan helyen voltam gyakorlaton,ahol nagy erdő volt,kértem kullancsoltást.Nem kötelező - kb.1% esély van rá,hogy elkapj valamit,de ha elkapom és nem volt oltás,akkor csak magamat hibáztathatom. Én ezzel az oltással is így voltam. Rosszat nem igazán hallottam róla.
Azért érdeklődj körbe.
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Megvolt az első szülinapi buliKép Csajok fantasztikus volt! Igaz hogy csak mi és a párom unokanővéréék voltak itt ,így 7 voltunk,de nagyon jól sikerültKép
Ide tettem fel képeket:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=12032

Az oltásról,én nem adatok most a manónak semmi oltást csak a kötelezőt. A 15 hóstól félek egy kicsit mert annyi mindent hallottam róla,de hát muszály.
Szép napot mindenkinek!

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok Csajok!

Időnként sikerül egy-egy órát pihizni a csajszi mellett, de nem egyszerű! Nem is tudom Bannamari, hogy bírod a kettő mellett!!! Minden elismerésem Kép
Visszaolvastalak Benneteket és szörnyű, hogy ennyi rossz történik...minden betegnek mielőbbi gyógyulást kívánok!
Lau: kitartást, valószínű most műtenek, de gondolunk Rád! Nekem is volt annak idején egy ciszta ami 5 cm, de egy hormon gyógyszerrel vissza is húzodott, szerencsémre. Megmondom az igazat teljesen beijedtem amikor a Csapó Uh képet nyomtatott róla, olyan nagynak tűnt.
Anita: szerintem ez a bedagadás nem játék, mindenképpen menj el kivizsgáltatni magad.
Ezek az allergiák egyre veszélyesebbek Kép A férjem parlagfűre allergiás általában augusztusban szokott elkezdődni nála, de képzeld az idén már most elkezdődött a tűsszögés, köhögés, szem égés-viszketés Kép

A Noncsival múlt hét hétfőn voltam dokinál, mert mostanában annyit sír és nem tudok Vele mit kezdeni Kép A dokink nem volt, de helyette egy szimpi doki azt mondta, hogy "hasfájós" a kiscsaj. Ajánlott mindenféle szereket, hogy próbáljuk ki, hátha vmelyik használ. Most ezt tesszük! Remélem vmelyik tényleg használni fog, mert ez a velőtrázó síkitó sírás nagyon rossz és az, hogy bármit teszek semmi sem segít neki szörnyű! A múltkor már együtt sírtam Vele Kép Nem mintha ez is használna valamit...

Egy jó hír azért van. Nekem azt mondta a Csapó doki a kontroll vizsgálaton, hogy:
"Edina, ha nem tudnám, hogy szült meg sem mondanám!" Kép Így aztán teljesen megnyugodhatok.

Bannamari: gyönyörűek a fiúk! Mennyit nőttek és ezt mind anyatejen nagyon gratula!
A kislány már 3700 gr és 56 cm, ez is vmi, nem?
De sajnos Õ már kap tápszert kiegészítésként.

Nagyon Boldog Szülinapot minden kis lurkónak!!!

Köszi, hogy hiányoltatok Képa jövőben megpróbálok sűrűbben jelentkezni...

Puszi
Bedi

Edina

Kép
Kép
bedi
 
 


Sziasztok!
Ismét itt vagyok,pihiztünk Balatonon. Ma még lesz egy vizsgám este, holnap még szeretnék lekvárt főzni, aztán már mehetek is szülni. Azt álmodtam, hogy 14. helyett 4-én születik Marci, remélem így is lesz, mert már nem egyszerű a helyzet,pedig csak 5 kilót híztam, de úgy érzem magam, mint egy rokkant.
Tegnap este már voltak rendszeresen jóslófájásaim, épp indultunk volna a 7-8 perces fájásokkal a kórházba, amikor elmúltak. Biztos csak a meggyszedéstől volt.
Lau, remélem hamar rendbejössz, a fiúk biztos könnyedén veszik az akadályokat, néha a gyerekeink sokkal alkalmazkodóbbak, mint gondoljuk. Nagyon drukkolok Neked, hogy minden rendben legyen.
Anita, én tudok egy szuper allergológus doktornőt, az erzsébetligeti rendelőben van, a 16. kerületben, de sajnos a nevét nem tudom, megpróbálok utánajárni. Sima sztk-rendelés egyébként.
Megnéztem a képeidet Bannamari, nagyon tetszettek, főleg a szopizósak.
Bedi, ha fáj a hasa Noncsinak, tuti ősi módszer, tele a kiskádat vízzel, és ott pancsoltasd és mozgasd a lábacskáit. Egyrészt a felhajtóerő miatt kijönnek a buborékok, másrészt megnyugszik a meleg vízben.
Jelentkezem lányok, ha van valami fejlemény.
Pusz
tigris
 
 


Sziasztok!
Örülök hogy végre jelentkeztetek lányok!
Lau biztos túl van már mindenen,reméljük jól van.
Még nem küldött sms-t...
Dóri: minek neked meggyet szedni a 9. hónapban?! Még jó hogy nem lett belőle semmi komoly.Igaz 2 hét az már nem gáz,mit mondott a doki hány kiló lesz Marci?
Bedi:a meleg víz tényleg jó,meg a sok lábtorna.Nálunk is ilyen "gázok" voltak,én végül már Espumisan cseppeket adtam Márknak meg azt a gyógyszertári vizet is kipróbáltuk...de tudja fene mi segített végül vagy segített-e egyáltalán valami?!Õszintén szólva,akkor oldódott meg az összes (ilyen) problémánk,amikor már csak napi 2 tápszer volt a többi pedig szilárd kaja.Kitartás!!!! Kép
És szerintem nem tudsz nekem olyan anyukát mutatni aki ne sírt volna eleinte a babájával együtt!
Anita: hihetetlen,hogy milyen nagy lett Nimród is!!! És milyen kis jólfésült a képeken! Édespofa.

puszi mindenkinek
kismuki
 
 


Sziasztok lányok!
Sajnos a cukrom nagyon magas lett, lehet hogy inzulin lesz belőle, este kell hívni a dokimat.

Kismuki, Marci nem lesz olyan nagy, 3,5 kg körül:-)
Remélem minden ok lesz vele, most beijedtem a cukor miatt.
tigris
 
 


Sziasztok!

Dóri: vigyázz magadra a véghajrában, ne erőlködj! Szóval akkor július 4-én szurkoljunk? Kép Van azóta hír a cukorral kapcs.? Remélem, nem kell inzulin!

Sus: na, klassz, hogy előkerültetek! Várjuk a fotót, ha megvan a kábel! Kép

Anita: klasszak a fotók, nagyon aranyos Nimród! Milyen tortája volt? Látom, ízlett neki! Kép

Mi jól töltöttük a hétvégét. sikerült sokat pancsolni, kis medencében, nagyban egyaránt, Máté rettentően élvezte, ki sem lehetett szinte rángatni belőle, teszek fel két képet.
Most is jobb lenne ott ebben a melegben, de csak jövő héten megyünk újra.

Puszi mindenkinek, Krisz.


Kép
Kép

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
Krisz!
Csokitortája volt Nimródnak,igazi anya sütötteKép

Kép

Kép
anita23
 
 


ja még valami.Lauval mi van, jól van?

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyok, nem lett műtét. Először nem akartam ezzel terhelni a topikot, hogy ilyenről írok, de annyira aranyosak vagytok, hogy szurkoltok, így leírom, hogy mi van.
Vasárnap estére belázasodtam a kórházban, és köhécseltem. Reggel elküldtek gégészetre, az orvos nem javasolta a műtétet...
Dokim ezért mivel operálni nem tudott, átküldött a Sote I-es klinikára egy docenshez, akivel telefonon is beszélt már. Õ megvizsgált, és hát, sajnos úgy fest, hogy nem túl rózsás a helyzet. jövő héten operálnak a klinikán. Ha tényleg olyan komoly a dolog, utána kezelésekre is kell majd járnom.
Mind a két orvos azt mondta, hogy meg fogok gyógyulni, de ezt most végig kell csinálni.
Eléggé hullámzó a kedélyem, hol tök jó kedvem van, hol meg hullámvölgyben vagyok..
Szóval nem akartam elrontani a hangulatot, de kérdeztétek, mizujs velem, és ez nagyon jólesett.

Anita: nagyon jók lettek a képek, és mekkorát nőtt Nimród!Kép

Dóri: mit mondott a doki, kell inzulin? Milyen magas lett a cukor?

Kriszta: nagyon édes Máté a képeken!Kép

Most jöttünk haza a telekről, kicsit legalább kikapcsolódtunk, nálunk is pancsiztak a fiúk, de elfelejtettünk gépet vinni. Na, majd legközelebb.

Puszi
Lau
lau
 
 


Sziasztok!

Lau!
Kitartás, most ez biztosan nehéz időszak, de adjanak neked erőt a fiúk és az, hogy ha vége,
akkor újra minden rendben lesz!!!

Dóri!
Remélem szülés után visszatér minden a régi kerékvágásba, legfőképp a cukrod!

Mi tegnap babázni voltunk egy barátnőmnél és annyira jó érzés volt, hogy Máté odavolt a kicsiért Kép

Krisz!
NAgyon édes Máté!

Anita!
Nimródról is nagyon jók a képek Kép

Ja, egyébként Anyuéknál voltunk másfél hetet, mondanom se kell, hogy nagyon jó volt.
Volt egy kis várandós vaklárma is, csalódott voltam, hogy nem sikerült Kép

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Hát Lau, ezek tényleg nem jó hírek Kép, de tényleg kitartás, bízz abban, hogy minden jóra fordul!!!!!
Ha tudunk valamit segíteni, csak szólj, (én pl. tudok neked jó orvosokat keresni, ha szükséged van rá) vagy van még ötletem, majd priv.-ben megírom!

Alalkul a dolog, megvan a kábel, keresek egy jó képet Misiről és küldöm Kép

Képzeljétek, a héten levágtam a kisfickó haját, egy éve alatt először!! Nagyon sok haja volt, és nagyon édes lett Kép
sus1
 
 


Sziasztok Lányok!
Sajnos a cukrom továbbra is nagyon magas, de doki szerint erre a kis időre már nem kell inzulin. Most teljes koplalásban vagyok, egész nap korog a gyomrom.
Bébikém jól van. A méhszáj tegnap M5 volt, tudja valaki, hogy ez mit jelent? CSak most vettem észre, hogy ez van a kiskönyvben.

Lau, meglátod minden rendben lesz, és hamar meggyógyulsz, mindannyian küldjük Neked a pozitív energiát.

TEgyél fel majd képet a fiúkról.
Krisz, Máté nagyon szép kis fickó lett, hihetetlen, hogy milyen gyorsan nőnek.
Sus, Te is tegyél fel képet Misiről, jó?
Megpróbálok én is mindjárt, ha sikerül...
tigris
 
 


Sziasztok!

Csaju: köszi, igen, ez tartja bennem az erőt, hogy itt a család, és szerencsére férjem rengeteget segít, különben nem bírnám.

Sus: köszi az e-mailt, megnézem majd! Egyelőre csak azt láttam, hogy érkezett.

Dóri: M5 nekem is volt a méhszáj, és rá 6 napra szültemKép Pihenj sokat, hétfőtől megint melegfront, lehet, hogy jövő héten már babázolKép

Jó pihenést mindenkinek!

Lau
lau
 
 


Sziasztok csajok!

Irtó jó kedvem van,ma voltam a Tibánál és tökéletes lett minden mérés és az AFP is. Tök jó. Ráadásul megkérdeztem,hogy nem lát-e valamit a lába között és azt mondta,hogy nem tuti,de kicsit valószínűbb 60:40,hogy kiscsajszi!!!! Pont bejött a Szilvi ő is ránézett és elsőre ő is ezt mondta,de persze csak 1 hónap múlva mondanak majd biztosat.Reméljük így is marad !!! Kép
Dóri: szerintem jövő hét elején már nem fogsz ide írni nekünk,de azért rögtön küldj valamelyikönknek egy sms-t!!!
Lau: remélem minden oké lesz,majd írok még. Mikor kell bemenned?
Csaju: majd te is tuti akkor leszel terhes,amikor valami miatt pont nem tudsz odafigyelni,hogy mikor jön meg... Hajrá!
Küldjön mindenki képeket!!!
Puszi
Annamari
kismuki
 
 


Megpróbálok föltenni képet Misiről.Kép

Kép
sus1
 
 


Sziasztok!

Sus: nagyon aranyos Misi! Kép Megszokta már az új lakást? Tényleg nagy a haja az utóbbi képen,
nálatok is volt miből vágni! Mi is megfodrászoltuk Mátét már kétszer, először csak elölről vágtunk, mert ott nagyon hosszú és elvékonyodó volt a haja, aztán kb. két hét múlva mindenhonnan, mert jól növésnek indult. Remélem, majd elkezd kicsit erősödni a haja.

Annamari: örülök, hogy jól vagytok, drukkolok a kiscsajnak! Kép Mi is lányt szeretnénk majd egyszer, ha eljön az ideje.

Lau: drukkolok, hogy minden jól menjen, és mihamarabb meggyógyulj. Szólj, ha bármiben segíthetünk. Bazsi hogy van, hogy megy a járkálás? Kép

Dóri: hát igen, a frontok lehet, hogy tényleg előbb meghozzák Marcit! Mindenképp szólj, ha történés van! Szegénykém, nagyon sajnállak a koplalás miatt, én biztos nem bírnám, de mindenesetre kitartás!!!Képet akkor nem sikerült felvarázsolni? Kép

Csaju: ne csüggedj, biztos hamarosan összejön az a kistesó! Jó, hogy Máté pozitívan áll hozzá a kisebbekhez! Kép Figyu, ti is az egyéves szülinap előtt kaptátok az agyh.gyull. elleni oltást? Azt mondták, az a pár nap nem számít, kialakul a védettség mindenképpen, hát, remélem, tényleg... Hétfőn kell mennünk, 5 nappal Máté szülinapja előtt. Nem szeretném, ha még egyszer be kellene adatni, hogy használjon is.Ti visszaigényeltétek a visszaigényelhető összeget belőle?
Többiek, végül hogy döntöttetek oltásügyben?

Jó 7végét, puszi, Krisz.

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
A fiúk alszanak, én főzök Kép

Lau!
Mikor kell menned a kórházba?

Annamari!
Húúú, de jó hírek Kép Szurkolok a kislánynak!!!

Krisz!
Remélem, mert már nagyon vágyunk rá, de ezt a hónapot ki kell hagynunk a nyaralás miatt Kép

Mi egy nappal a szülinap előtt kaptunk, de nem hiszem hogy a szervezet annyira tudná, hogy csak pár nap múlva alakulhat ki a védettség, mert akkor lesz egy éves Kép Nyugi, nem lesz semmi baj!

Sus!
Nagyon édes Misi és tényleg hosszú a haja Kép

Dóri!
Lehet hogy már a mostani front meghozza neked Marcit? Kép

Lányok hogy lehet privit írni?

Mindenkinek kellemes hétvégét, már amennyire az lehet esőben...

Kép

Kép
csaju
 
 


Én is teszek fel két képet, fürdőkádasak, mert Máté ha tehetné ott lenne egész nap Kép

Kép


Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Csaju, Máténak van igaza Kép, egyébként Misi is imád fürdeni (mint a kép is bizonyítja).
Priv-ben úgy tudsz írni, hogy a bemutatkozó oldalon megnézed az e-mail címet, ha meg nincs, akkor reklamálsz annál, akinek írni akartál Kép. Más módszert én nem tudok, bár lehet, hogy van ?!
A nyaralás miatt miért nem lehet kistesót gyártani?
(Egyébként pedig hajrá a kistesónak Kép.)
sus1
 
 


Hello lányok!
Köszi mindenkinek!
Annyira helyesek a fiúk a képeken,hogy nagyon.
Csaju:te voltál ilyen szöke,vagy a férjed,mert így képröl nem úgy tünik,mintha Máténak valaha is bebarnulna majd a haja... Nagyon cuki.
Krisz:köszi a leveled!!! Kép

Képzeljétek nagyon úgy tqnik,hogy mégiscsak belevágunk egy új lakás projektbe.Mindent megérdeklödtünk és úgy tünik,hogy szerdán megyünk szerzödést kötni.
Pont anyuék mögött a Mogyoródi-Csernyus sarkán építenek társasházat decemberi költözéssel és egy 62nm-es 2,5 szobás tök szupi lakást találtunk itt 17,3 ért.Belekalkulálva,hogy a 2 gyerekre már 2,4millát kapunk nem is olyan rossz ár,ugye??? Szóval úgy tünik,hogy 13 évre hitelbe verjük magunkat.... Majd írok,ha már tuti az üzlet.
Puszi mindenkinek
kismuki
 
 


Helló lányok!

Csaju: nagyon cuki na és huncutka Máté a képeken, látszik, hogy imádja a vizet! Kíváncsi leszek majd, mit szól a tengerhez! Kép

Annamari: ez szuper hír a lakással kapcsolatban! És nagyon jónak tűnik az ár, új lakáshoz, Zuglóhoz és nagysághoz képest mondhatni olcsónak! Ebben minden benne van? Én 20 alatt nem nagyon láttam eddig ilyen méretű új lakást. Kár, hogy nekünk most nem aktuális ilyenbe belevágni, csak min. 1 év múlva. Drukkolok, hogy összejöjjön.

Hát, nálunk nem volt túl jó a hétvége, Máté belázasodott tegnap du., éjjel is lázas volt, meg ma este újra. Holnap reggel bemegyünk vele a Bethesdába, meg kell nézetni a vizeletét meg a veséjét, mert van benne egy kis eltérés a normálishoz képest, lehet, hogy ott van gyulladás, ezért lázas. Egyéb tünete abszolút semmi sincs. Úgyhogy a holnapi oltásunk biztosan elmarad. Remélem, semmi komoly nem lesz belőle. Kép

Lau, veled mizújs, van valami hír?
Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Sus!
Azért nem lehet ebben a hónapban kistesót gyártani, mert én Mátéval a 8-9. héten véreztem, és ha esetleg most is véreznék, pont a nyaralás alatt lenne... viszont ha aug. elejétől próbálkozunk, az már nem okozhat gondot aug. végén. Remélem érthetően írtam Kép

Annamari!
Húú, azt tényleg nagyon jól hangzik. Én se hallottam még 20 milla alatt Zugloban ekkora lakást. Tudsz esetleg róla több infot küldeni emailen? csaju@chello.hu
Persze nem hiszem hogy bele tudnánk vágni, ha a kocsit nem vállaltuk volna be, talán, de így sztem mi is csak 1-2 év múlva...

Krisz!
Sajnálom, hogy Máté belázasodott, remélem semmi komoly. Majd írd meg fejleményeket!

Nekünk szuper hétvégénk volt, tegnap Anyóséknál voltunk, ma pedig hajókázni, utána pedig a Margitszigeten.

Csajok, mikor talizunk? Bár lehet hogy megvárhatnánk Laut!!!!

Kép

Kép
csaju
 
 


Csaju, értem az aggodalmad, de szerintem ne parázz előre, lehet, hogy a második gyerkőccel a világon semmi vérzés és egyéb nem lesz! Nem törvényszerű, hogy ha egyszer volt, másodszor is lesz!!!! (ne várd, hogy legyen, akkor kisebb az esélye Kép) (Ezt nem azért írom, mert azt gondolom, hogy hipochonder vagy, hanem azért, mert a pszichés dolgok érdekes fizikai tüneteket produkálhatnak!) Hú, remélem nem veszed rossz néven, hogy ilyesmit irkálok, csak bíztatni akartalak, hogy nem lesz semmi gáz!!!!!! Kép

Kismuki, a lakás tök jó, van valami weblap, ahol meg lehet nézni, milyen lesz a ház? (nem mintha minket érintene, csak érdekel)

Krisz, remélem, már jól vagytok!

Szerintem talizhatunk most is, és majd ha már Lau tud jönni, akkor megint, vele együtt is Kép. Ki lesz itthon a jövő héten? Ki tudna jönni?
sus1
 
 


Sziasztok!
Mi mostmár megpróbálnánk elmenni a taliraKép Persze nem ígérem,nálunk ez olyan macerásKép

Képzeljétek,elszántam magamat és elmegyek tanulni.Néztem is már dajka tanfolyamot.Akkor ezzel el tudnék menni egyszer gyerekek közé dolgozni.Mindig ez volt az álmomKépCsak elég húzós ra van .
Költözés: Úgy néz ki hogy mi vidékre megyünk jövőre,valahova Zala megyébe.Még konkrét falu nincsen,csak a megye egyenlőre.Majd jöhettek nyaralniKép

Na megyek,zörgök egy kicsit,mert mennünk kellene anyumhoz a pocok meg nem nagyon akarodzik felkelni.

Szép napot!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sus!
Teljesen igazad van, a férjem is ezt mondta, de tudod úgy vagyok vele, hogy egyszer már megtörtént, akkor sem tudták hogy miért és nem szeretném, hogy ha az annyira várt nyaralást ez kettétörné. Egy hónapon nem múlik már semmi, aug. elején nyugodtan próbálkozhatunk Kép
És dehogy haragudtam meg Kép Kép

Anita!
Tényleg Zalába költöztök? Hogy-hogy? Miért pont oda?
A férjemnek ott laknak a rokonai (Türje, Zalaszentgrót) és Anyósomék is vissza fognak költözni egy-két év múlva! Én imádom azt a vidéket Kép

Mi jövő csüt.-ön megyünk éppen Zalába, de előtte elvileg ráérek!
Hol találkoznánk?

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok lányok, még mindig 2in1 vagyok, és semmi jel nem mutatkozik rá, hogy Marci ki akarna bújni. Hétvégén visszajött Viktorkám is a Balcsiról, hát elég kemény meló az utolsó héten foglalkoztatni egy két és fél éves gyermeket.
Szerencsére a szobatisztaság tökéletesen működik, remélem nem fog visszaszokni, ha itt lesz a baba.
Úgy szeretnék szülni, hogy se a doktorbácsinak, se a szülésznőnek ne pont egy 24 órás ügyelet után kelljen bejönnie, se a férjemnek egy átdolgozott nap után, se anyukámnak ne éjjel kelljen jönnie bébiszittelni Viktort :-)
Most már mindegy, mikor szülünk, a mai megálmodott nap nem jött be, rábízom a kisbabámra.
A gyerekek irtó aranyosak a képeken, de én sajnos nem tudok feltenni fotókat, majd a férjem átalakítja, és akkor, mert így nem engedi a szerver.
Tali: én a városban már nem vezetek, max Újpalotáig, azért majd értesítsetek, hol lesz a találkozó.
Nyaralás: mi nyár végén egy hétre olyan merészek leszünk, hogy egy hétre elmegyünk anyukámékhoz Balcsira a hathetes gyerekkel. Úgy gondolom, hogy apának muszáj pihennie egy kicsit.
Annamarik, utólag boldog névnapot!
Pusz
tigris
 
 


Tigris, megkaptam a képet, jó nagy már a pocakod!
Még nincs vége a napnak, lehet, hogy bejön az álom, ha Marci úgy akarja Kép
Szerintem Viktor nagyfiúnak fogja magát érezni a pici mellett, már csak azért sem fog visszaszokni a pelusra.
Talizhatunk hét elején vmikor. (vagy a mostani hét végén) Tigris, mikorra vagy kiírva? Előtte kéne, hátha még ott tudsz lenni Kép.
Kinek melyik nap lenne jó? És délelőtt, vagy délután? Szerintem a 12-15 órai időt ki kellene hagyni a déli rekkenő miatt.
sus1
 
 


Tigris!
Nekem is küldjél lécci képet: csaju@chello.hu

Annamari!
NAgyon sok boldog névnapot kívánok én is Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!
Köszi szépen lányok!
Mi holnap utazunk és csak hétfőn jövünk haza,de remélem ha addig csináltok talit akkor azért fotóztok jó sokat,hogy majd lássam én is!
Anita! ez tényleg érdekes,hogy pont oda mentek,bár vannak barátaink,akik a Tapolca mellett egy hegyre költöztek 5 éve és mára már vannak kecskéik,tyúkok,nyulak,szőlőjük,2 nagy házuk és persze egy kisbabájuk is.Csak magukkal foglalkoznak,bort,sajtot adnak el,de őszintén szólva azt nem tudom miből fizetik a számlákat...de szinte egy hegyoldal csak az övék.
Dóri: Mire hazajövök Balcsiról valószínüleg Marci már kint lesz,főleg,hogy most valami hidegfront jön.Már végre nekem is tökre mozog a picikém!!!
Csaju: akkor gondolom nálatok is szoktak dödöllét csinálni,ugye? Én csak egyszer ettem,de isteni volt.
Képzeljétek,tegnap voltam védőnőnél és megint nem tudta megmérni a vérnyomásomat,olyan alacsony volt.Jópofa!
Na megyek,mert 2 kilo vasalnivaló vár,meg csomagolás.Brrrr.....
puszi
Annamari
Ui: itt van a mi leendő házunk projektje,de ha a főoldalra léptek,a Rónán fog épülni jövőre 2 ház is és azok még olcsóbbak leszenk.A miénk a 61 nm-es,csak nem ezek az árak vannak.(viszont kiderült,hogy kötelező megvenni 2 millióért a mélygarázst!!! Kép így nem tudom most mi lesz,mert annnyit már sehonnan sem tudunk szerezni)
http://www.webing.hu/ujepitesu_projekt.php?id=1062&kieg=_webing
kismuki
 
 


Annamari!
Kérdezni akartam egyébként, hogy nem lehet, hogy garázst kell venni hozzá? Mert amikor másfél éve lakást kerestünk, egyszer mi is megjártuk így...

Igen, Anyósom is csinál dödöllét Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Azért szeretnénk vidékre menni,mert mi is állatokat szeretnénk tartani.Ezt így hosszú lenne leírni,hogy tulajdonképpen miért is jutottunk erre a döntésre,de majd ha egyszer sikerül találkozni akkor elmesélem.A Zala meg úgy jött,hogy ott azért elég olcson lehet házakat kapni.

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Judit: Én is így lennék ezzel a teherbeesés-nyaralás dologgal a te szitudban, inkább csak óvatosan... Biztos nagy élmény lesz az első közös családi nyaralás, ne is rontsa el aggódás, rosszullét, stb.! Kép

Annamari: hát, szép lett volna, ha nincs ez a garázs! Akkor most mi lesz?

Dóri: hát igen, a gyerkőc ha még maradni akar bent, akkor maradni is fog, álom ide vagy oda! Kép
Mit szólnál a júl. 9-hez, és akkor majd együtt ünneplik Mátéval a szülinapjukat, hm? Kép Azért remélem, nem jársz úgy mint én, hogy annyival később születik meg még a vártnál is, mint Máté (12 nap). Kép

Máté továbbra is hol lázas, hol nem, mát kezdtük azt hinni, minden oké, este nem volt láza, éjjel sem, tök jól aludt, erre ma de. ismét belázasodott. Kép Nagy nehezen sikerült tőle vizeletet venni, nem volt egyszerű. Vagy nem akart pisilni a vizeletgyűjtő zacsiba, vagy kifolyt belőle... Aztán végül üvegbe pisilt, mint egy nagyfiú, de ez is csak véletlen. Kép Csak csüt. lesz eredmény, így nem tudom, mi lesz az utazásunkkal a szüleimhez, meg a hétvégi szülinapozással, ha még mindig lázas lesz. Kép

Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Ja, és Annamari, gratulálok a picuri mozgolódásához, valmint jó nyaralást kívánok nektek! Kép

Kép

Kép
tkrisz
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?