Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Betti,
Torta ugy: Gyuszko hetfon eleri a 4 eves kort, ezert a torta-mizeria, miutan Anyosomek ma ertek ra koszonteni, igy tegnap akartam rendelni, de lekestem.. igy ma olyat vettem, ami voltKép Hetfon viszont nincs nyitva a cuki, igy holnap kell elhozni a megrendelt tortat, amit az oviba viszunk be.
Babakocsi ugy: kerestem neten olyan kocsit, mi esernyore csukhato, megse csak ulo kocsi, es nem is draga igazan. Vegul egy Pierre Cardin kocsit talaltam megfelelonek, konnyu, kicsi, de meg a lurkom elfer benne, majdnem teljesen lefektetheto, van teteje es labzsakja. Mindez 15e Ft volt, de befektettem az ugybe, es eddig meg megerte, mert a lurko is imadja es en isKép

Boldog Nevnapot Kevinnek! Lemaradtam a koszontesrol, pedig a naptaramba bekarikaztam Kép Csak persze a naptar nem jart napok ota a kezemben..

Momo,
En tuti nem tudnek olyan szepen nezni a nenire a cukiban, hogy a kedvemert kinyissa az ajtotKép Belolem hianyzik parod kisugarzasaKépKép
Dumcsit enis sajnalom, ugyhogy majd hamarosan bepotoljukKép

Na, megyek aludni, koran lesz reggel 6Kép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Momo!
Jajj, dehogy haragudtam meg!Kép
Tényleg elég mozgalmasak a napjaid Kép
Mi sem nagyon járunk ekkora utakra, két éve voltunk utoljára ott, Mendi akkor még jól bírta az autózást, meg persze közben megálltunk nyújtózni.
Na, azért nem én főztem a 25 emberre, csak segítkeztem Kép!

Mica!
Itt nevetek magamban, mert a leírásod alapján olyan kocsit vettél amit én is kinéztem Kép
Akkor ha holnapig nem leszek, előre is boldog szülinapot Gyuszkónak!!
Kevin nevében is köszi Kép
A rosszulesést a rokonokra értettem ám, nem kiimádkozni akartam a köszöntéseket ;) Kép

Jaa, anno Mendinek vettem Sinlac-ot, de Mendi se ette meg (pedig ő ugye HA tápon nőtt), nem volt valami jó íze, de a Hipp HA tápnál pl. nincs rosszabb, azt mégis ette.

Viszont most kicsit nemtom mi van, mert Mendinek ilyenkor már adtam tejpépet is meg banánt is, most meg mindenki ijesztgetett itten hogy tejpépet se lehet adni 9 hós kor előtt, mer ugye az is tejből van, a banán meg allergizál, ja, meg a hal is, 10 hó előtt nem lehet. Most akkor mi van? Mendi mindet kapta hamarabb. Kevin is szereti a banánt. Lassan tényleg az lesz hogy semmit nem lehet adni nekik 1 éves kor előtt Kép
Na, megint belementem a filozofálásba Kép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Tök jó volt az ovis banzáj,Patrik is olyan jól érezte magát,hogy 2-től 8-ig vigyorgott alvás nélkül.Kép

Betti!
Lovat én látok,ha tükörbe nézek:egy gebét.Kép
Patrikom olyan pöttyös a banántól,hogy csak lesek.
Raul vígan ette és semmi baja nem volt.Lehet,hogy ezek a banánok sem a régik?Kép


Momo!
Szerencsém van a fiúkkal,eddig úgy tűnik Patrik is szeret utazni.Raullal 3 és fél éves korában Ukrajnát is megjártuk.Kép
Sinlacot Patrik magában nem eszi,csak gyümivel.Raul annak idején nem akarta a kanálból megenni a tejpépet,így jó nagy lyukú cumival üvegből kapta.KépÚgy meg repetázott mindig.
Nem semmi,micsoda rablás megy a gyereknapokon,búcsúkban és egyéb ilyen helyeken!Kép
Ilyen egy átlagos napod??Asszem én már tök ősz lennék!Kép
Milyen gyerekes buli volt Nálatok?Hogy sikerült?


Mica!
Kívánok Gyuszkó barátomnak nagyon boldog szülinapot!Kép
A mi ovinkba tilos tortát,sütit vinni egy ideje.


Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 

 
 

Sziasztok,

Koszonjuk a koszonteseketKép Atadom a lassan 4 evesnekKép (19.43kor szuletettKép)

Betti,
PC 625os a kocsiKép Es tenyleg szupiKép

Momo,
Remelem jo volt a partiKép

Kata,
Nalunk lehet vinni, vittunk is csokitortat. Persze nem volt egyszeru, mert a vasarnapi felfordulasban kiment a fejembol, igy delutan sikerult elernem a cukraszekat, hogy sorry, de mehetek most a tortaert? Kép Halistennek nagyon jo fejek, nem volt gond beloleKép

Nah, rohanok, kajam fo, lurko alszik, igy melohegyek..

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Kata!
Akkor csak igaz a banán-sztori Kép
Én meg most sajna arra jöttem rá, hogy Kevinnek csak egy évesen adhatok tejterméket Kép Tegnap bevágott egy Danonino-t apósommal, és ment tőle a hasa. Úgyhogy így jártunk, marad a zöldség, husi, gyümölcs. Pedig már örültem hogy szinesíthetem a dolgot.
Miért tilos sütit vinni?

Mica!
Hogy telt a szülinap? Mesélj, ha lesz időd Kép!
Aha, akkor ez a babakocsi majdnem olyan, nekem egy picivel másabb teccik, aminek a karfája más, de lényegében ilyesmi.

Pakolok ezerrel, mert ugye délután jön anyósom vigyázni a gyerekekre Kép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Betti,
Szerintem te a babakocsink erosebbik valtozatat nezted ki, az a 638as, ha jol tudom. Az masszivabb, nehezebb is, es egy picit szelesebb.
A szulinap jol telt, nagyot jatszott unokatesojaval, keresztanyjaval es a mamajavalKép El is felejtettunk kimenni a gyereknapra (amirol Momo mar irt), olyan jol elvoltak. A mi ajandekunkat hamarabb megkapta (penteken), mert a balga szulei elfelejtettek eldugniKépKép Tapados nyilvesszokkel ellatott ijat kapott, meg kardot es pajzsotKép A tobbiektol ugralokotelet, homokozocuccot, karikas celbadobalot, meg egy erdekes dobalos jatekot, ami ugy nez ki, hogy a "labda" az teli van tapadokoronggal, es tanyerformaju, kezre gumizhato eszkozzel kell elkapniKép Hat tomboltak vele, mertugye ez nemcsak oda, hanem a hutore, ajtora, szekrenyre, csempere is tapadKépKép Mindez vacsora es tortazas utan, a konyhaban KépKép

Sutit a kojal miatt tilos vinni, ugyanis a kremes-tejes-vajas dolgok konnyen romlanak.. szerintem.

Nah, melozom, mert reggel piacoztunk, aztan itthon kajalas, majd amig ebren volt, addig 3/4 reszt megcsinaltam a toltott karalabe elokeszitest, most mar fo, baba alszikKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Mica,
parti szuperül sikerült a reggeli időjárás kezdet ellenéreKép Tényleg átjöhettetek volna, max. elmélyült csevegésre nem lett volna jó az alkalom...
Boldog Szülinapot a nagyfiúnakKép

Betti,
ha szabad érdeklődnöm, ti melyik ceglédi oviba iratkoztatok be? És te bevallottad, hogy még otthon vagy Kevinnel, vagy hogy ment a dolog, hogy felvették Mendit?
Mert nekem tegnap óta lila köd üli az agyamat, mivel kiderült, még Timit se hajlandóak felvenni az oviba, mert itthon vakarom a s...met a 3 gyerek mellett. Majd csak 5 éves kortól kötelező bevenniük a gyereket, addíg üljek vele itthon, mert én biztos megengedhetem magamnak, ha amúgy is annyit szültem. Az nem számít, hogy a szomszédunk unokája úgy járt 2 évig ugyanabba az oviba, hogy anyuka otthon csücsült munkanélküliként és eszébe sem jutott állást keresni. Akkor vajon miért én vagyok a szemétláda, aki a dolgozó szülők gyerekeit ki akarom túrni???? Tök olyan érzésem van, hogy szültem 3 csemetét, amiért folyamatosan szivat az állam, lásd átalakított családtámogatás, gyerekelhelyezés nincs megoldva, és akkor lesz még nemulass, ha dolgozni is akarok...erről hallottam már rémtörténeteketKép
Most úgy döntöttem, ha Ceglédbercelen vagy Cegléden van még valahol férőhely, azért Timit megpróbálom beadni az utazgatás meg a benzinköltség ellenére, mert még egy tél itthon, és halálra unja magát...én meg megőszülök. Arról nem is beszélve, hogy ha mennék vissza dolgozni, nem egyszerre akarom a 3 gyereket beszoktatni, mert az nonszensz...
Bocs, hogy neked füstölögtem, de lényegében csak el akartam magyarázni, miért kérdeztem azt az elején...csak kicsit bő lére eresztettemKép

Most megyek is, mert amúgy sincs nagy napomKép

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok,

Momo,
Megmondom oszinten, akkor szallt el az agyam attol, hogy a torta kiment a fejunkbol, es miutan elmentem a cukihoz, ott sehol senki (mertugye maganlakas is), hazajottem, es elegge szerencsetlennek ereztem magam, hogy meg egy rohadt szulinapi tortara se tudok figyelni, es akkor gondoltam, hogy elugrom hozzatok a picivel. Viszont akkor nem hianyzott nekem tobb emberke, igy inkabb ezert maradtunk itthon. Valamelyik nap mostmar majd tenyleg atjutunk, csak meg most kavarodas van, a nagyot alvo fiam delelott bezsongott, es alig aludt. Most epp alszik mar egy 1.5 oraja, remelem, hogy csak atmeneti gond volt.. talan estefele arranezunk, ugyis a fiam kijelentette, hogy a 4 eves nagyfiuk nem felnek a kutyaktol, hat letesztelheti a tietekenKépKépKépKép
Mocsok anyaKép
Ovi ugyben en is szorakozom veluk, ugyanis tenyleg gaz van, mert alig tudtak gyerkocoket felvenni par oviba (a Luther utibol pl. csak 7 lurko ment suliba, igy csak annyi gyereket lehetett felvenni oda..), igy most majd kiderul, hogy megy-e a fiam kozepsobe, vagy marad kicsi. Ugyanis ha nincs eleg hely a kozepsosok kozott, akkor lemarasztaljak. Mondjuk itt eleg jo volt a helyzet, mert itt tan 3 lurko maradt meg a nagycsoportbol, igy bizom benne, hogy lephetunk.

Na enis kiirtam magambol a siramomatKép Tiszta siratofalKép

Mica
mica
 
 


Mica,
Én elhiszem, hogy sok gyereknek van szüksége az óvodai helyre, de az a tetves viakolorozás meg virágültetés fontosabb a polgármesternek, mint hogy legyen elég ovi??? Ha ezt anno tudom, én biztos nem költözök ide, hogy aztán jót szívjak 3 gyerekkel. És nekem már olyat is súgtak, hogy a sulit is találjam ki jóelőre, mert az sem megy csak úgy pikk-pakk...tán meg kéne tervezni mindhárom csajszi teljes életpájáját, nem?
Ott meg azért valami gond van, ha az iskolaérett gyerekek mégsem azok...A szomszédom unokája is simán iskolás lenne ősszel, ha valamilyen mondvacsinált okkal nem tartják vissza az oviba még egy évre.
Komolyan fontolgatom, hogy írok egy sajátos hangvételű levelet erről az irsai ovihelyzetről, csak hol teregessem ki?

Momo


Momo
momo
 
 


TV ügyvédje??? Index fórum? Fókusz/Aktív stb? Kismama?

Meg tudlak érteni, a helyedben én is kaparnám a falat, amit előtte a fejemmel bontottam le Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Momo,

Sajnos tenyleg jol latjuk a helyzetunket.. meghogy varos.. a tetu telepi ovodat is miota igerik? kb. 50 eve.. vegulis az senkinek se szamit, hogy 60-80 gyerek csak innen jar oviba. A sulirol meg ne is beszeljunk.
Az tenyleg gaz mostanaban, hogy vagy a szulok, vagy az ovi azt mondja, hogy nem iskolaerett egy gyerek. Sok szulo csak azert nem hagyja, hogy iskolas legyen a lurkoja, mert igy konnyebb, nincs nehezseg, nincs meg gond a gyerekkel. Pont ma beszeltunk errol az ovonokkel, oke, megertem azt is, hogyha tenyleg nem iskolaerett a gyerek, nem tud 45 percen keresztul ulni es figyelni, nade kerem ez neveles kerdese, nameg hozzaallase-mintket reszrol (szulok-ovoda). Mi tavaly anyosomekat hurrogtuk le egyutt parommal, amikor ok is elkezdtek fontolgatni, hogy a keresztlanyunk ne menjen meg suliba. Az oviba mar unatkozott, mindent tudott, es o bizony kepes volt ulni sokaig a feneken (kiskora ota templomba jar anyukajaval-mamajaval, es ha egy miset vegig tud ulni, akkor egy "erdekes" tanorat miert ne..) Szoval tenyleg kene valami lakossagi forumot szervezni, mert az en agyam is elszall. foleg akkor, amikor nem azt veszik figyelembe, hogy a lurko mit tud, hanem azt, hogy nem majus 31 elott szuletett, hanem junius 6an.. szoval lesz meg csatam nekem is, ugyanis nem fogom hagyni, hogy ez a 6 nap miatt a fiam evvesztes legyen, amikor versel, enekel, es kreativ egyeb dolgokban.

Mica

Ui: egy dolog van, ami talan visszafoghatja, hogy nem teljesen tisztan beszel, de naprol-napra alakul ez is
mica
 
 


Nah, utanaolvastam, nem kell majd csataznom, hogy suliba mehessen (max. az ovonovel, ha nem egyezik a velemenyunk az iskolaerettsegrol):

A gyermek, ha az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget elérte, abban a naptári évben, amelyben a hatodik életévét május 31. napjáig betölti, megkezdi a tankötelezettség teljesítését. A szülő kérelmére a gyermek megkezdheti a tankötelezettség teljesítését akkor is, ha a hatodik életévét december 31. napjáig tölti be.

Mica
mica
 
 


Sziasztok,

Momo,
Hat megeszem a kiscsajodatKép Tegnap, amikor felem maszott, es utana az olemben volt, es cumizta az ujjat, majdnem osszepuszilgattamKép Nameg Zsebit is, amikor felkomasan valaszolgatott neked, hogy AnyaKép
Hazafele a nagyfiam megkerdezte, hogy mikor jovunk ugy ide, hogy hosszu ideig maradunk?KépKépKép

Pussz,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Húú, látom nagy témában vagytok.
Tegnap írtam, de elszállt.

Momo!
A Köztársaság úti oviba jár majd a lányom. Én sem reménykedtem benne hogy mindenképp felveszik, de azért is nem görcsöltem rá, mert ugye elvileg ráér, meg nekem könnyebb lett volna ha ketten játszanak, lefoglalják egymást. De ahogy írod, egy gyereknek is jó ha nem unja szét magát itthon velem, meg a kicsivel.
Ebben az oviban két csoport indult, tehát 50 gyereket vettek fel, ezért volt esélyünk. De máshova is felvettek Gyedes anyukát. Sőt, volt akit úgy vettek fel, hogy otthon is van a kicsivel, ráadásul a középső (akit felvettek) csak január végén tölti a 3-at.
Szóval a logikát én sem értem igazán.
Ez egy nagyon tuti ovi , mert azt mondják arra is van esélyem hogy egész napra beveszik. (itt mindenhol csak fél napra veszik be azokat akiknek a szülője itthon van gyeden vagy akármiért)
Megértem hogy ki vagy borulva emiatt, tényleg igazsgágtalan dolog, mert szivatják azt akinek gyereke van, főleg akinek kettő, akinek három meg annál több az egyenesen merénylő.

Az iskolaérettségről szeretnék még annyit, hogy én direkt örülök hogy mindkettő évvesztes lesz, semmiképp nem adnám be hamar a suliba, én sajna úgy jártam és sok dolognak lehetett ez az oka. Most nem akarom részletezni, de sztem nekem korai volt, ezért ez a véleményem. Persze lehet hogy más gyerekeknek ez nem volt hátrány, de nálam az volt sajna.
Na, megyekKép

Ja, a jánynak gólya lesz a jele az oviban. Még ilyen hülye jelet.. és szerencse hogy csak néhány dologra kell rárajzolni, inkább nevet kérnek mindenre. Bár szerencsém van mert lehetett volna karóra, cserepesvirág, vödör, bojtos sapka meg ilyen baromság.. de azért egy napocskának vagy kacsának jobban örültem volna Kép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
azért a hétfejű sárkánynál csak jobb a gólyaKépKépKép
Oviért még mindíg irígy, az én lányomnak hiányzik már nagyonKép Ez a Köztársaság úti az, amelyik Heppiékhez van elég közel? Csak mert ott dolgozik a férjem a vasútállomásnál a silóknál, ő is anno azt az ovit szemelte ki...

Mica,
azért most szemrevételeztem fiad husikáit, inkább nem cserélném el Mesit rá, így is elég gáz a gerincemKép
És Gyuszkó az akkus autót még nem is láttaKép Szerintem akkor az ovi helyett is ide akar majd jönni pár napigKép
Babakocsitok tényleg nagyon tuti, a mi Chicconk ugyan könnyebb, de szerintem nem ilyen kényelmes a gyereknek.

Most magamba roskadok, mert tegnap volt egy nagyon gázos vitánk, én oltárit csalódtam a férjemben, így most rámfér egy kis meditatív magány...


Momo


Momo
momo
 
 


Betti,

Hianyoltalak is tegnap, hiszen szoktal irni..
Jah, kicsit beragtunk az irsai ovi-helyzeten, aztan meg eloben is ragodtunk rajta, egy feloras latogatas soranKép
Golya? jujj, nekem a korte is eleg voltKép

Momo,
Lassan az en derekam is tropa, szoval gyorsan meg kene tanulni jarni a fiamnakKépKép
Jajj, az auto eszembe se jutott, pedig amikor feltetted a kepet, inkabb nem mutattam meg neki, mert meg elkezdi ragni a fulemet, hogy neki is kell..Kép Lesz oviszunet is, kersz egy fiut is a csapatba? Nalatok ugyis olyan jol viselkedett, ra se ismertemKépKép

Min vitaztatok mar paroddal, hogy az alompasiba csalodni kellett???

Mica
mica
 
 


Mica,
nem a témával volt bajom, hanem a stílussal. Eddig is voltak vitáink, de a kultúrált vita mindíg építő jellegű lett később. Most viszont nem ismertem rá a férjemre és ez nagyon nem teccKép Egy darabig csak a szükséges dolgokról szeretnék értekezni vele...
Úgy tűnik, Mesi nem viccelt a tejallergiával, mert tegnap későn fedeztem fel a bébiételes üvegen a teljes tejet az összetevők között és estére már pettyes is volt a gyerekKép Nagyon el vagyok szontyolodva, mert foggalmam sincs, hogy fogom a kicsinek elmagyarázni, miért nem ehet joghurtot vagy túrórudit a nagyokkal, ha meg azoknak nem adok a kicsi miatt, akkor nem fognak semmit enniKépKépKép
Még egy gyerek??? Azért most elkezdett kissé verejtékezni a homlokomKép

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Momo!
Az igazKép
Igen, az az ovi az. (ennyi az egy mondatban Kép )
Sztem érdemes megkérdezni, hátha vki visszamondja addig. Az egyik szomszédunk is úgy járt, két oviból kimaradt, aztán ő is feliratkozott, és bevették ide. Ha akarod megadom a számukat!

Mica!
Igen, elég hülye jelek voltak, meg az a ciki hogy csak kiosztották , nem lehetett válogatni Kép
Járni? dehát még csak fél éves leszKép


jaa, a vita engem is érdekel, miért buktál ki ennyire? Vagy csak minden összejött? Kép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Momo!

Egyszerre írtunk ahogy látom.
Hát nem hangzik túl jól ez a vita dolog Kép. Csak lesz vhogy. Biztos megbánta a férjed már a dolgot. Vannak ilyen esetek hogy az embernek rossz napjai vannak, lehet pont egy ilyet fogtatok ki. Nem hiszem hogy hirtelen megváltozott az az ember akit már régóta ismersz, és szeretsz!

Tejallergia Kép Igen, ez elég szomorú és nehéz dolog hogy most akkor egyik se kapjon vagy hogy is van ez. úgy látszik nálunk is van egy kis tejérzékenység, apai ágon örökölt tejzsírérzékenység. Úgyhogy nálunk is ugrottak a tejtermékek Kép
Az egyik ismerősöm okosan azt mondta, csináljak a tejemből túrórudit.. naja.. Kép


Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Momo,

Hat az en pasim is tud neha kiborito stilusu lenni, pedig nem egy olyan tipus. Ilyenkor inkabb hagyom a geppel jatszani. Tegnap is hazajott korabban, de lattam rajta, hogy valamivel tele van a hocipoje, igy gyorsan befejeztem a melomat, es atadtam a gepet, hadd jatszon, csatazza ki a bajatKép Rendbe is jott estereKép
AllergiaKép Sajnos tenyleg nehez egy picinek elmagyarazni, hogy mit es miert nem ehet (csinalhat, stb.) Szerintem az jon, hogy megtanulsz HA tapszerbol finomsagokat gyartani nekiKép

Betti,
Hmm, nalunk mazli volt akkor, mert nekem hagytak, hogy valasszak jelet a lurkonak, es azert lett korte, mert a bolcsiben is ez volt a jele, es ezt szokta meg.
JarasKép Najo, akkor kusszon-masszon, csak ne kelljen annyit cipelnemKép Mondjuk igy sem viszem tulzasbaKép Momo tegnap megemelte hordozostol, szerintem eleg volt neki az a fel pillanatKép Ezert is vettem a kocsit, cipeli a fene hordozostol a boltban..Kép Nameg a kezem is ugy nez mar ki, mint oregapamnak, pedig o a kapatol szerzett borkemenyedeseket az ujjaira, tenyerere, en meg a hordozotolKép

Mica
mica
 
 


Mica!

Igen, tényleg mázlid vanKép nem kellett újrahímezni/rajzolni mindent Kép
Megértelek, nekem is nehéz vinni a srácot, bár szerencsére nálunk már megoldott a helyváltoztatás. De az az igazság, én sokat fogom, mert igényli. Bár nincs egész nap kézben azért, annyira nem unatkozom Kép!
Hordozóstól a boltba? Elismerésem!
Mi most akarjuk a hordozót is lecserélni, mert uncsi állandóan bekötni (duplán ugye) nem vettünk autófixet a hordozóhoz Kép mert 16 lett volna +-ba.
Most gondolkodom hogy lassan nektek is kell egy nagyobb kategóriást venni, hisz kb. egy súlyban vannak a srácaink Kép.

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
ovi telcsiszámát megköszönnémKép Tényleg, itt korcsoportonkénti csoportok vannak, vagy vegyesek?
Nekem egyszer egy másik fórumos csajszi ajánlott egy internetoldalt, ahol vasalható ovijeleket lehetett rendelni, most azt nyomozom. Talán a gólyaproblémádon is segíteneKép

Mica,
én is hagytam egész délután a kapálásban kitombolnia magát, és mégis...Na ezért aggaszt a helyzet. És ami a legszörnyűbb, este csak megkérdezte, hogy mitől vagyok gondterhelt, én marha meg elmondtam a tejallergia velejáróit, ami most éppen tényleg nagyon aggaszt. Na erre úgy leoktatott, mint egy retardált kisiskolást, amitől persze még mélyebbre sikerült kedvetlenednem. És nem állt le, hiába kértem szépen, majd csúnyán, csak ordított velem, már igazságtalan dolgokat is a fejemhez vágott és bárhova mentem a nagy házban, jött utánam. Már ott tartottam, hogy otthagyok csapot-papot és felülök egy vonatra, mire a csajok felébredtek, és bementem őket megnyugtatni...ide legalább nem követett.
Tudom, fáradtak vagyunk mind a ketten, a 3 kicsi gyerek, meg neki a meló nem piskóta együtt, de én még soha nem viselkedtem így vele, és ezt tőle sem viselem el.

Ma meg úgy ébredtem, mint a mosott kakaKép

Momo


Momo
momo
 
 


Betti,

Jaja, kezdtem mar figyelni a kovetkezo kategoriat az autosulesek kozott, mert lassan tenyleg kell a sulya miatt is, nameg lassan kilog a feje is a hordozobolKép

Momo,
Hat nem irigyellek benneteket. Az igaz, hogy minden egyutt lestrapal benneteket, es nehez mashova kiadni, igy marad a tars.. Szerintem parodnak is rossz, hogy ilyen dolgok alakulnak Mesinel, es igy tudja csak kiadni.. ilyenkor venni kell egy boxzsakot nekik, es ussek aztKép
Remelem, hogy ma mar jobb hangulatban lesz, es sikerul neked is higgadtnak maradni, es sikerul nyugodtan megbeszelni a dolgokat. Ha nem, akkor kuldd at hozzank, johet kapalniKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Eredetileg a lányommal hasonló korú (6 éves) gyerkőccel bíró szülőket kerestem, mikor rátok találtam. Hamar kiderült, hogy BEtti közelében lakom, most a részletes bemutatkozást mellőzném...
Jelenleg azon szenvedek, hogy ne szálljon el, amit írok...
Szilvi

keksz
 
 


Hahó!

Ügyességemen felbuzdulva, most már folytatom... (bocsánat, de kissé gyakorlatlan vagyok)
Remélem, nem tűnök tolakodónak, de mivel a környékben nem találtam olyan szülőket a Társalgóban, akiknek 6 év körüli csemetéjük van, kicsit "belelapoztam" ebbe a topic-ba.
Nem szeretnék itt részletesebben bemutatkozni, de szívesen megtenném pl. e-mailon.
Az ovis témában is mesélnék ...

Jó éjt

Szilvi

keksz
 
 


Sziasztok!

Beugrottam gyorsan,Patrik nemalvási rekord megdöntésén fáradozik.Kép

Mica!
Remélem azért szombaton nem fog esni!Már várom,hogy találkozzunk!Ez a nyamvadt bárányhimlő teljesen elszigetelt mindenkitől és már kezdek megzavarodni.


Betti!
A mi ovinkban sem lehetett jelet választani.Én sem értettem,hogy mennyivel kerülne több fárdatságba,ha a gyerek választana...azóta beletörődtem,lassan úgyis a suliba megy Raul.


Momo!
Remélem hamarosan megnyugszanak a kedélyek!Bár én egy hasonló kaliberű vita után nem mindig tudok másnap mosolygós és kedves asszonyka lenni.


Szilvi!
Üdv!KépAz én nagyfiam öt éves múlt.


Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,
én semKép Nem is sikerült fényesen a tegnapi esténk se...

Keksz,
az ovitémával kíváncsivá tettél, de ha a profilodban sincs e-mail cím, akkor nehéz lesz téged kifaggatniKép
Az én lányaim ugyan kisebbek, a legnagyobb is csak 3,5 éves, de azért csak találunk valami beszédtémátKép

Betti,
már megszereztem a telcsiszámot, de mindegy volt, mert elhajtottakKép Bercelen sincs helyKép Szal tényleg én vagyok a barom, hogy nem 4-5 évente szültem csak egy gyereket. Kár, hogy nem jelentkeztem a tegnapi RTL-es Gyurcsányt kérdezünk műsorba, akadt volna néhány érdeklődő kérdésem nekem is.

Valami nyamvadt front lehet megint, mert a két nagy már tegnap óta egymást tépi megállás nélkülKép


Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Momo!
Elküldtem mailban a telefonszámot/okat.
Mivel két csoport indult, így van mini meg kicsi, korcsoportonként Kép
HÚ, ez a vasalhatós dolog jó volna Kép ha rálelsz ugye megosztod velem Kép léccccíííí
Itt van egy bolt (nemtom hogy méterárú vagy mi) ahol lehet venni ilyesmit, csak ugye nem biztos hogy pont gólya lesz.
Veszekedés tényleg nem hangzik jól Kép . Biztosan lesz valahogy, ne aggódj;)
EGyszer ennek a nyűgi korszaknak is vége lesz.
Tényleg kilátástalan a dolog. Az egyik barátnőmnek azt mondták próbálkozzon magánóvodával.. aha, és azt ki finanszírozza?

Mica!
Kép igen, nálunk meg a láb is probléma, amilyen hosszú gyerek. Ti néztetek konkrét típust?

Szilvi!
ÜdvKép!
Miért nem szeretnél itt részletesen bemutatkozni, meg írni? Na nem azt mondom hogy családfát is kérünk KépKép, de azért nyugodtan írhatsz bármit magadról, ami publikus Kép
Ovis téma is nagyon érdekelne minket!
Engem meg az hogy merre is lakszKép.

Kata!
Örülök hogy jöttél, mostanában nem sűrűn látlak erre Kép
Megdőlt a rekord? remélem nem Kép
Igen, elég butaság ez a jel dolog. Volt aki variált is hogy az ő fiának jusztis autó kell.. Sztem ciki volt hogy egyedül ő reklamált. Mondták hogy már a szekrényekre fel van szögelve minden jel.. Meg autó nem is volt..

Három napja nem tudok eljutni a könyvesboltba, pedig holnapra kellene.
Megyek mert MEndi fél órán belül harmadszorra kívánkozik bilire.. kicsit kezdek kiborulni hogy úgy mondjam. Nem tudom végigírni ezt a hsz-t..Kép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Na most durrant be az agyam, de rendesen. A Köztársaság úti ovitól kaptam egy telszámot, hogy ott meg tudják mondani központilag, van-e még valamelyik ceglédi oviban hely Timinek. Na ott aztán megkaptam a magamét: Hogy mit akarok én Albertirsáról, majd akkor menjek oda, ha már dolgozom Cegléden és gyesest, gyedest egyáltalán nem vettek fel amúgy sem, meg hogy van már 40 fellebezésük csak ceglédiektől, szóval tán kopjak le. A maca állítása szerint akkor Betti,te nem is létezel, és akikről te tudsz, azok is csak a képzelet szüleményei???? Szóval hogy is van ez? Szerintem akkora balfék vagyok, nem elég hogy tiszteségesen leadózunk családilag a bejelentett jövedelmünkből, de még az ovifelvételnél se hazudom le a csillagos eget...
Az senkit nem érdekel, hogy ha jövőre egyszerre kell beszoktatnom 3 gyereket, mi lesz a munkámmal, meg hogy Timi, az amúgy is visszahúzódó gyerek közösség hiányában hogy a füttyömbe lesz 2 év ovi után iskolaérett.
Itt bőgök már 10 perce és falhoz tudnék csapni egy két dolgot...

Momo


Momo
momo
 
 


Momo!

Hát nem tudok mit mondani sajnos Kép
A központi helyen az egyik szomszédom is volt, őt is elküldték a sunyiba, aztán ide mégis felvették a kisfiát.
Azt tudom hogy sokan kértek vhonnan papírt hogy dolgoznak azért hogy felvegyék a gyereket.
Sajnos ilyen gané világban élünk, és egyedül kevés az ember ezen változtatni. Bár tudnék mondani neked valami bíztatót, de csak remélni tudom hogy megoldódik a dolog.

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Hát látod Betti, erről beszélek én, hogy miért is kell nekem, a tisztességesen minden állami járulékot fizető polgárnak össze-vissza hazudozni, hogy a gyerekem részesüljön az őt egyébiránt megillető ellátásbanKép Komolyan, ha tudom, hogy ilyen szar a helyzet, azt hiszed nem lobogtattam volna kapásból munkáltatói igazolást én is? Nem lett volna nehéz beszerezni, csak nem érzem fairplaynek...Viszont így meg az én gyerekem fog szívni, talán hosszú távon is a közösséghiány miattKép
Megmondom őszintén, elment az életkedvem is, úgyhogy mostanában ne várjátok, hogy itten csacsogok majd felhőtlenül...

Momo


Momo
momo
 
 


Momo!

Dehogy várjuk hogy felhőtlen legyél!
Persze tudom hogy ha tudtad volna másképp csinálod. De ez meg úgy hangzik mintha a te hibád lenne, vagy annak tartanád, pedig nem így van, korántsem!
Tényleg szeretnék segíteni, de úgy érzem nem tudok Kép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Momo,
Még megeresztek egy telcsót az érdekedben, de csodára ne számíts

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Momo!
Ha gondolod,érdeklődhetek Pilisen is,van 3 ovi.Úgy tudom itt is csomó gyerek van,de hátha.Hm?

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Szó sincs arról, hogy nem szeretnék ide írni, és magamról beszélni! Az a helyzet, hogy úgy érzem, illik néhány szóban bemutatkozni, ez részemről tartalmazna néhány olyan dolgot, amit csak a számotokra szeretnék tudtul adni. Lehet, hogy furcsának tűnik, de ha kapok tőletek e-mail címeket, gyorsan egyértelművé teszem a helyzetet.

Betti!

Olyan közel lakom hozzád, hogy néhány emelettel feljebb. De légy szi' konkrétan ne kérdezz rá a nevemre!!!

Azért mindenkitől bocs, hogy nem vagyok gyakorlott "társalgó", már ami az internetet illeti, rászorulok majd néhány jótanácsra ebben. A tegnap esti regisztáció is problémás volt nekem.

A lányom a Köztársaság úti oviba jár, szeptembertől nagycsoportos. Amikor őt felvették, még más volt a vezetés, de gyanítom, nem csak rajtuk múlik, kit vesznek fel. Azt logikusnak érzem, hogy a lakó- és tartózkodási hely alapján fogadják a csemetéket, hiszen helyi finanszírozású intézményekről van szó.


Jövök még, de közben főzök is...

Szilvi

keksz
 
 


Szilvi,
az enyém a profilomban van közszemlére téveKép Most már nagyon kíváncsi vagyok rádKép

A lakóhely szerinti ovibajárás korrekt, de azért halkan megsúgnám, hogy én (már ha nem gyeden vagyok) és a párom Cegléden dolgozunk a vasútállomás mellett és törvényileg a lakó vagy a munkahely szerinti ovi is szóba jöhet. Nekem mellesleg sokkal jobb lenne a ceglédi ovi, ha már dolgozom, könnyebben ugrálok a gyerekekért gond esetén...

Kata,
köszi, de a másik irányba nem szívesen megyek, az minden szempontból nehéz eset lenne.

Betti,
tényleg úgy érzem magam, mint az egyetemen, ahol mindenki jobbnál-jobb jegyeket kapott...puskázással, én meg vért izzadtam saját kútfőből ugyanazért az eredményért. Hát nem az én hibám, hogy még mindíg ilyen naív vagyok???
És mivel Timinek már meséltem az oviról, ma az amúgy is rossz időben kicsit gondolkodott, majd megkérdezte, hogy mikor is megyünk már oda...Kép


Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Mindkét gyerekem lökött volt ezen a szép nyári napon.Ruszlán sem állt a helyzet magaslatán.Szóval frankó volt ma minden.Kép


Betti!
Mostanában vagy az időm kevesebb,vagy rosszul osztom be.KépKevinnek hány foga van?Patrik a
2.-kal kínlódik,de nagyon.
Jó lenne már személyesen is beszélgetni Veled és a többiekkel is.Ha jó idő lesz és mindenki hazajött a Floridai nyaralásból Kép összehozhatnánk valamit.


Momo!
Kívánom,hogy sikerüljön ovit találni!!!Tényleg,nem hergelni akarlak,de magánovi szóba sem jöhet?Fogalmam sincs a tarifákról.


Mica!
Merre jártál ma ebben az özönvízben?


Szilvi!
katanyo@freemail.hu Kép

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Igyekszem felidézni lányom óvodába íratását. A mi ovinkban általában két csoportot indítanak, minit és egy kiscsoportot. Ancsi szeptember 17-én töltötte be a 3-at, 11-étől már teljes jogú ovis volt, a hónap végére pedig az összes csemetét "beszoktatták", köztük a decemberben születetteket is!!
Javasolták, hogy a gyesesek is hagyják egész napra a gyerekeket, mivel a későbbiekben nehéz megmagyarázni nekik, (amikor az Anyuka már dolgozik) hogy eddig miért nem kellett bent aludni.
Ez a variáció nekünk tökéletes volt, mivel Ancsi belerázódott, mire én decemberben munkába álltam.

Momo!

Ne add fel! Albertirsán mennyi ovi működik? Mindet megpróbáltad? Azt mondják, egyre kevesebb gyerek születik, be kell zárni ovit, sulit!! Mégsincs hely? Azzal sem biztattak, hogy költözés, vagy egyéb okok miatt kiesők helyére felvennék Timit a későbbiekben? Cegléden másik tagóvodához is irányítják a gyerekeket.
Lehet, hogy egy személyes érdeklődést is megérne a dolog itt Cegléden!!
A cegled.lap.hu-ról eléred a Napsugár Magánovit, sajnos, semmi konkrétumot nem tudok róluk.
Mikor tölti be Timi a 3-at?

Szilvi

keksz
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
KépKép Hát nem gondoltam volna Kép Mostmár tudom bibíí Kép
Akkor az én emilem majd szóban Kép

Momo!
Nekem van olyan ismerősöm, akinek szintén mindkét szülője más városban lakik, és oda nem veszik fel a gyereket, itt kell majd oviba járatnia, vagy nekik kell odaköltözni. Nem eccerű dolog az biztos.
Megértem az érzéseid, tényleg szar a dolog, ha vki illegális módon kap "jobb jegyet".

Kata!
Jelentem Kevin még mindig 8fogú Kép Remélem gyorsan kijön még az a 12, és akkor le vagyunk tudva egy darabig Kép
Floridai nyaralás? ÚÚÚ de jó volna!
Talán egyszer.. ma megyünk a ballagásra, úgyhogy ma még menet van ajándékért, virágért. Meg édesanyámnak is ma van a szülinapja, úgyhogy neki is vadászom vmi ajándékot.
Remélem gyorsan kijön Patrik fogacskája is Kép Mind a 19 ami még hiányzik Kép

Na, most megyek mert még az ebéd előtt vissza kell érjünk. De legalább ma Ati is itthon van, így egy pettyet könnyebb lesz a dolog Kép
További szép napot!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szilvi,
te aztán tudsz kérdezniKép
Sorban: 4 önkormányzati és két evangélikus ovi működik, a vallásosakban már a beiratkozás előtt 1 hónappal dugig volt a létszámKép Sajna, nem gondoltam, hogy már a szülőágyról le kell jelentkezni az ovibaKépKép Az önkormányzatiknál is már 50 jelentkező volt a hivatalos beiratás előtt! Van olyan ovi (nekünk is ez lett volna a jó, ezért ide jelentkeztünk), ahova összesen 7! egész gyereket vettek fel, mert állítólag sok a 6-7 évesen sem iskolaérett csemete, aki még repetázik. Arra hivatkoznak egyébként, hogy rengeteg a betelepülő, így itt Irsán folyamatosan nő a gyereklétszám a fogyó népesség ellenére is! A polgármester minden megválasztása előtt beígér egy újabb ovit, amit ilyen tempóban még az unokáim se fognak látniKép De az óvoda makettje már állítólag ott porosodik az asztalánKépKép A vezető óvónéni szerint év közben is nagyon kicsi az esélye a felszabaduló helynek. Timi október 8-án tölti a 4. évet, így nem hiszem, hogy olyan nagy kérés lett volna részemről az óvoda, hiszen nem 3 évesen akartam betuszkolni az akkor még alig szobatiszta gyereket! Cegléden tegnap beszéltem a központi elosztóval is, hátha van másik oviban hely, na innen küldtek el elég durván a sunyibaKép
Napsugár ovit már én is megtaláltam egy honlapról, csak van pár gondom: fogalmam sincs, mennyi lenne anyagilag, ha nem bírjuk, akkor Timit ugye vissza kéne rakni államiba, ami természetesen új társaság szegénynek egy megszokott helyett, és én leginkább egy oviba szeretném járatni mindhárom csemetét, azt meg tuti nem bírom kiperkálni egy magánoviban, tehát Timi mindenképp rosszul járnaKép Nem tudom, érthető volt-e, kicsit sietnem kell, mert Mesi rángatja a lábamat közbenKép
Most patthelyzet van, mert hiába is jártatom a számat, csak 5 éves kortól kötelező felvenni a gyereket, vagyis én húzom mindenképp a rövidebbetKép
Pesten dúl a lakásmaffia, Albertirsán meg az óvodamaffiaKépKép, ahogy most már jól látom. Csak az a baj, hogy feláll a szőr a hátamon a ki kinek a támogatója sztoritólKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok,

CSak gyors bejelentkezes, mert Zolcsi epp nyafogoban, munkam hegyekben, szoval nem egyszeruKép

Kata kerdezte, hat tegnap az ozonvizben, en mazohista Pesten jartam autoval, es lurkoval (szoval szadista isKép). Bementem a cegemhez, meg korbejartuk az ismerosoket az irodahazban, aztan meg atmentem paromekhoz, es ott is korbejaras lurkovalKép Mindez azert erdekes, mert az en melohelyem a Lehet ter kornyeken van, parome meg a Hatar uti metromegallotol nem messzeKép
Igaz, hogy reggel, indulaskor Pilisnel elgondolkodtam, hogy visszafordulok, de megsem. Vegulis nem bantam meg, mert a lurko tunderi volt, az esot jol birtuk, forgalom meg szokasosKép

Na megyek, mert ordibalas vanKép
Remelem lesz meg idom ma irni.

Pussz,
Mica
mica
 
 


Ja,
dumcsizás megoldható nálunk rossz időben isKép Ha vasárnap 8 család (családonként 2-3 gyerekkel) elfért, talán mi se szorulunk beKép

Momo


Momo
momo
 
 


Momo,

Sajat maganovira meg nem gondoltal? ;) tudom, menjek a fenebe, oszulsz te igy isKép Szerintem lenne azert par szulo, aki benevezne ilyenre..

Mica
mica
 
 


Ja, csak a sok engedély beszerzéséig gyomorfekélyt meg agyvérzést kapnékKép Tudok olyanról, aki 3 évvel ezelőtt magánbölcsit akart nyitni, még a képesítése is megvolt hozzá, de ott tettek neki keresztbe, ahol tudtak.
Tudod, dögöljön meg a szomszéd tehene is...

Momo


Momo
momo
 
 


Momo,

Megnyerem a hetvegen a lotto5ost, es kapasbol felhuzatom a telepi ovit, oke? Az elso, akit felvesznek, a te lanyod leszKép

Mica, az almodozoKép
mica
 
 


Csak az egyik? Miféle kivételezés ez már megintKépKépKép


Momo
momo
 
 


Mit olvasok ma a magyarorszag.hu-n:

A GYES melletti munkavállalás lehetőségének biztosításával együtt segíti-e a kormány a kisgyermekek nappali felügyeletét ellátó intézmények fejlesztését?
Már ebben az évben jelentősen emelkedett a bölcsődei ellátáshoz és a gyermekek napközbeni ellátásához biztosított állami támogatás összege. A munkavállalás melletti gyes összege arra is lehetőséget terem, hogy az édesanya maga oldja meg gyermeke napközbeni ellátását, új, a kék munka intézményének bevezetésével legális munkaalkalmakat is teremthet.

Ha most lenne kedvem hozzá, jót röhögnék...de nincs.

Momo


Momo
momo
 
 


A masik nem ovis koru, nem? Kép Vagy bolcsit is kersz a telepre?Kép Najo, elore biztositott lesz minden lurkod ovijaKép

Jah, ezt a gyes melletti melot enis olvastam... meg a tobbi lepest is.. hat mit ne mondjak, jot rohogtem kinomban. Bar nekem ne jarjon a szam, melom van, lurkom oviban, a kicsi mellett meg itthonrol tudok dolgozni, benthagyva a gyedemet az allamnak..

Jah, ovihelyzetben meg meg az is gaz, hogy tan a meglevo allamibol 2-t min. fel kene ujitani, mert gazos a helyzet, barmikor bezarhatjak. Legalabbis a Dozsa Gy. utirol egy idoben ezt hallottam.

Mica
mica
 
 


Sziasztok,

Momo,
Sajna marad a telep ovi nelkul meg egy ideig..Kép Legalabbis nem en fogom finanszirozni a lottonyeremenyembol.

Kepzeljetek, tesomek itt voltak hetvegen, koszontottek Gyuszkot, hat a batyamnak mar megint egy uj digigepe van. Kerdeztem, hogy hat a "regit" hova tette, de lepisszegett, aztan kiderult, hogy miert: ugyanis nekem adta, elore, szulinapomraKép Igaz, hogy az meg hol van, csak meg garancias a gep, aztan mondta, hogy nyuzzuk mi, hatha kell meg a garancia..Kép
Ugyhogy most van egy digigepunkKép Kis elem- (akksi-)zabalo, de nem baj, van beloleKép
Ime ket probakepKép

Kép

Kép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Mica!
A fiad még mindig nagyon édes!
Nekünk is olyan kis csacsikánk van Kép
Örülök hogy "megörökölted" a gépet, bár a telefonod is nagyon szép képeket csinál Kép

Momo!
Nagyon köszi a mailt!

Na, jött anyu, gyorsan leírom még, hogy minden OK volt az endokrinológián, a doki szuper volt. Bár az időpont ellenére 3 óra alatt végeztem csak..
Gyerekek viszont jól bírták, legalábbis anyósom azt mondja ;)
Kaptam egy olyan gyógyit ami mellett szoptathatok, nem megy át a tejcsibe, a doki fel sem vetette hogy válasszam el, ezzel nagyon kellemeset csalódtam!
Na megyek ..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?