Új privát üzeneted érkezett!

Szia Panni!

Sokkal jobbat mondok!
A Szabolcs utcai diabetológián keresd Bánvölgyiné Juditot, aki az egyik legjobb dietetikus szakember, tud segíteni neked abban, hogy mit, hogyan, mikor egyél!Tel.: 350-47-41

Ilyen kis "apró" trükköket is el fog mondani, hogy ha kicsit magasabb a reggeli cukrod, akkor az eredeti fele gyors-fele lassú Ch helyett 2/3 lassú és 1/3 gyors, vagy akár csak lassan felszívódó Ch-ot egyél.
Alapvetően gyors: tej, gyümölcsök, diabetikus méz...
Lassúak: lisztes termékek, pláne a korpával készültek, züldségek.

Judittal olyat is meg lehet beszélni, hogy mi az amit Te szeretsz, az hogyan fér bele a diétádba.
Szerintem ennyit megér, legalább egy telefon...

A glikémiás indexről pedig minden valamire való, cukorbetegek diétájával kapcsolatos könyvben van szó.

Hasznos infók:
dietetika.lap.hu
cukorbeteg.lap.hu
fiatalcukorbeteg.lap.hu
www.min.hu/diabtart.htm
www.mcd.hu
www.diabet.hu
www.diabetes.hu
www.diabeteshelpcenter.hu
www.diabetes.org
www.diet.hu

Most hirtelen ennyi
Ági
aszemenyei
 
 


OFF
Ági!
Sikerült döntened? Nem válaszoltál.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!

Összeomlott a számítógépes rendszerünk, törlődött az összes emil-cím...
Légyszi írj egy sort, hogy tudjak válaszolni!!!!!

BOcs
Ági
aszemenyei
 
 

 
 

Előző igaz a többi emil-címre is, úgyhogy akinek hiányzik a válaszom, légyszi, az emilke címet küldjétek el.. LÉGYSZI LÉGYSZI LÉGYSZÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

Ági
aszemenyei@chello.hu
aszemenyei
 
 


<font color="ff0000">Javítás:
</font>
www.diabeteshelpcenter.com

Hiába, már kezdek fáradni...
aszemenyei
 
 


Uran!"Látod ezért nem ajánlják az emberek, hogy egy orvos magát vagy közeli hozzátartozót kezeljen!" ALAPIGAZSÁG!!!
Az unokám születésének közelébe se mentem, hogy ne is befolyásoljam a csapatot, igy elég stresszes egy kolléga

Kunde!
Akkor sincs baj, ha sovány vagy. Talán kissé acetonosabb leszel, de tudomásunk szerint a babának nem árt. Egyébként az acenton okozhat kellemetlen közérzetet, el lehet tüntetni, többet eszel izulinnal. Régebben ezt csináltuk, de nem jobb.
gyuri
Szeged
 
 


Ági!

csesztr@freemail.hu
Sőt, a figuráid is hiányoznak! : )

Eszter
cseszi
 
 


Gyuri!

Kicsit más jellegű kérdés, de lehet, hogy összefügg az általad ismert állapotommal. Remélem lesz még mentő ötleted.

Minden éjjel görcsöl a lábam. De sajna nem "csak" a vádlim, hanem egyszerre a vádlim, elől a sípcsonton lévő izom, a bokám környéki,... Esetenként a combom. így ennek kimasszírozása, kihúzása sem egyszerű feladat. Arról nem isbeszélve, hogy minden éjjel felébredek emiatt. (tegnap 4x Kép )

Szedek kálciumot, magnéziumot. A háziorvosom ajánlotta a B1 vitamint, merthogy a Ch-diéta miatt esetleg lecsökkenhetett a B1 vitamin készletem, és ez is okozhat izomgörcsöt. Ez sem segít. Van még mentő ötleted?

Köszönettel
Panni
uran
 
 


Uran!
van. Napi 6 tbl Panangin, 2-3 nap és elmúlik, csaknem biztos, és még nem tudok olyanról akinek ne segített volna, és ártalmatlan. Viszont receptköteles. Ugyanis ez egyértelműen Mg hiány, és a magneb6 és társaiban nincs elég.
gyuri
Szeged
 
 


Szia Gyuri!

Köszönöm szépen. Kipróbálom, és majd beszámolok. Kép Remélem nem rontom majd a statisztikád. Kép

Panni
uran
 
 


Uran!
Miért nem alszol éjfélkor?
gyuri
Szeged
 
 


Szia Gyuri!

Kép Ez lemaradt, vagy valóban elmarasztalást kaptam?

Egyébként azért, mert az én drágalátos kisfiam 9-10 körül alszik el, és szeretnék egy kicsit kettesben is lenni a férjemmel. Kép

Meg egyébként is éjszakai bagoly típus vagyok. Kép

És mellesleg ez az éjféli fennlét sokszor azzal párosul, hogy 10-12 közt alszom egyet a nappaliban a Tv előtt (ez az együttlét kettesben a férjemmel Kép ) és utána felkelt, hogy akkor talán most már menjünk aludni tovább a hálóban. Kép Na ilyenkor még lehet, hogy ránézek a netre. Kép

Ja van még egy oka, ui. tapasztalat szerint, ha éjfél előtt bemegyek a hálóba aludni, akkor ezt valahonnan megérzi a kisfiam, és éjfélig randalírozik valamit, nehogy már kivételesen éjfél előtt megkezdjem éjszakai pihenésemet. Csak tudnám honnan tudja... Kép

Panni (aki remélem elég kimerítő volt.. Kép )
uran
 
 


Sziasztok!

Remélem, benéz még ide is valaki!
Van valaki közületek, akinek vércukorprofilra be kellett feküdni mostanában?Esetleg a Sote II-re?
Lenne pár fontos kérdésem...
Köszi előre is,
Dorka.
dorka34
 
 


Szia!

A mostanában az 2 éve, de sokat nem változik gondolom a dolog. Ja és nem SOTE II, hanem Péterfy, de írj, hátha tudom a választ, én hétvégén is benézek.

Panni
uran
 
 


Szia Panni!

De jo, hogy jottel, en meg annyira friss vagyok ebben az ugyben-alig egy hete derult ki-hogy biztos minden informacio uj lesz...
A dietaval mar megbirkoztam, ugy erzem, nem lesz nehez betartani, meg komolyan venni, ugyan egy kis vitam maris volt a Klinika diabetologusaval, mert nagyon hatarozottan allitotta,hogy a 180 g-mos dieta az egyeduli udvozito, o 20 eve ezt irja elo, en viszont elotte mar elegge kikupalodtam, Benneteket, meg a dokit olvasva, igy aztan meg hatarozottabb voltam...Szoval maradt a 150 g, viszont meresekre, kezelesekre, gondozasra megiscsak a Klinikara kell jarnom, tehat elofordulhat, hogy lesz meg belole kavar...Szerintetek?
A kerdesem most megis inkabb mas, gyakorlati jellegu, lehet, kicsit furcsanak is tunik, de megirnad, hogy hogy folyik egy ilyen befektetes a profilra?Bar biztos korhazfuggo ez is, de hatha annyira megsem...
Szoval, nekem csak annyit mondtak, hogy reggel 8-ra legyek ott ehgyomorra, es ugy felszerelkezve, mint aki egy napra befekszik...De en meg sosem fekudtem be egy napra se, sehova...
Szoval kb. mire szamitsak, miket kell vinni, ott egesz nap agyban leszek-mar a vervetelek kozott-es ha igen, akkor milyen ruhaban, ejjelre kiengednek, milyen mas vizsgalatok vannak, hanyszor adnak kajat, es azokat hogy szamoljak ki...na szoval ilyenek?
Meg barmi, ami meg eszedbejut...
Koszi,Dorka.
dorka34
 
 


Szia!

Hát nálunk nem volt a kórházban semmi extra kaja. Reggeli elvileg nincsen. Legalábbis azt hiszem így szokott lenni. Azt magadnak kell rendezni.

Pizsamát vigyél, mert ágyban fekve leszel elvileg egész nap. Nálunk annyi votl, hogy minden kaja után mennem kellett a nővékéhez, aki megnézte a cukorértéket és ráírta egy papírra. Ennnyi. De csak 3x. Azaz reggeli, ebéd, vacsi.

Bár elvileg van diétás kaja a kórházakban, de hogy azt számolgatják vagy sem, hát erre nemvennék mérget. Azrról nem is beszélve, hog nem mindegy, hogy 50 gr CH-ba mit viszel be a pocakodba. Mert pl. egy adag tejbegríztől nekem kiugrk a szemem egy óra múlva az éhségetől, uez a Ch adag hússal esetleg tojással feltöltött kajával egész emberi. Na de hát ez van.

Más vizsgálat, gondolom vérnyomás mérés. Lehet, hogy megnéznek UHval, meg kézi vizsgálatra is számíthatsz, nálunk legalábbis ezek voltak.

Na most ennyi jutott eszembe. Ja mellesleg annak idején nálunk is a 175 gr Ch volt menő diéta. De most én is inkább a 150 gr-t tartom. Most egyébként nemis nehéz ezt tartani. 1. nemkívánok enni a 33. hetem ellenére, mert annyira meleg van, inkább iszom. 2. most vannak, lesznek a fincsi kevés Ch tartalmű gyümik. És mondjuk nincsen dinnye, meg sárgabari, ... meg ilyen foncsi de tiltott gyümik. Kép

NEgyékbént hanyadik hétben vagy? MIlyen eredményekkel jutottál erre a sorsra? Írj magadról kicsit, ha van kedved, és kérdezz nyugodtan.

Panni
uran
 
 


Szia Panni!

Koszi, hogy ilyen gyorsan reagaltal...
A 32.hetet kezdem holnap, mar a 23.heten 7-es volt a zsemles-tejes eredmenyem, de mivel veszelyeztetett terhes is vagyok mas okokbol-nyitott kulso mehszaj-ezert a dokim nem ragaszkodott hozza, hogy azonnal terhelesesre menjek, igy azt csak a 30.heten csinaltak meg, 8,7 lett az eredmeny...szoval fogalmam sincs, hogy igazabol mikor lepett fel a diabetesz, es hogy artott-e a babanak...Az uh szerint inkabb kisebb 1-2 hettel, mint a kora, de gondolom, ez barmit jelenthet meg ilyenkor...
Ezek szerint nem kellett bent aludnod, amikor a profilt csinaltak, igaz? Mert en ettol irtozom a legjobban, szerettem volna a szulesig meguszni az ilyen korhazasdit...
Hat szerintem sem fog senkit erdekelni, hogy en 150 g-os dietan vagyok, es kb. miket szoktam enni, majd azt adnak, amit amugyis foznek a korhazban, igy viszont eleg furcsa lesz, mert en itt meg 1-2 grammokon is parazok, vagy ez annyira nem befolyasolja a cukorszintet?
Biztos naiv vagyok, meg tajekozatlan meg, de mind attol felek, hogy majd a masfele, meg tobb-kevesebb ch tartalmu kaja miatt-amit egy napig kell ott ennem-lesz magas az ertekem, es emiatt majd jon az inzulin...
Na,mindegy, majd beszamolok csutortokon, hogy mi volt, most megyek, mert mindjart lefordulok a szekrol a hoseg miatt...
Dorka.
dorka34
 
 


Szia Dorka,

Lehet, hogy én tudok neked hasznos infóval szolgálni. Két éve szültem a SOTE I.-n., én is diabeteses voltam, és többször kellett profilvizsgálatra mennem. Akkor ez úgy zajlott, hogy felvettek ugyan papíron, de nem kellett ténylegesen ágyban feküdni. Volt egy vérvétel éhgyomorra, aztán minden étkezés után egy órával. Viszont a kaját nem a kórház biztosította, hanem mindenki vitte magával az egy napi adagját, kiszámolva, hogy melyik étkezés mennyi CH-t tartalmaz. De ezt nekem előre megmondták, hogy így lesz.
Hát röviden ennyi. Azóta hogy van, nem tudom.

Üdv: Kunde
kunde
 
 


szerintem a profil (egész napos benntfekvéssel) csak akkor indokolt, ha járóbetegként a reggeli ékezés után (1órával a 25g reggeli után, tehát 8 kor) 7 feletti értéket mérünk. Egyébként minek?
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Hat en sokmindent nem ertek, hogy minek, szerintem korhaza valogatja, ahova nekem kell mennem, ott eleg ellentmondasos minden...Remelem azert, hogy holnap majd tobbet magyaraznak, mint elso alkalommal, amikor csak annyi volt, hogy akkor 18O grammos dieta-ami ellen fellazadtam-meg, hogy kb.miket szabad ennem, es, hogy akkor egy het mulva jelentkezzek a profilra...aztan hogy ez mit jelent, hogy meg egy szures, vagy ez hivatott eldonteni, hogy akkor tovabb is maradhat-e a dieta, vagy inzulin kell...?Merthogy az meg nem derulhetett ki, hogy jarobetegkent mekkora az ertekem reggeli utan, mivel nem mertek, es kihangsulyoztak, hogy itthon se mericskeljem magam...

Kunde!
Nekem azt mondtak, hogy csak a foetkezesek kozti kajakat kell vinni, de igazabol azt is be lehet szerezni a bufeben...mondjuk ezt nem nagyon tudom elkepzelni, beviszed a merleget, vagy hogy?
Dorka.

Hat
dorka34
 
 


Kedves Gyuri!

Jelentem nem rontom a statisztikád. Kép Nagyon kösöznöm a görcsmentes éjszakákat neked, mármint a tanácsodnak. Kép (aki nem követte volna a Panangin volt a "csodaszer")

Panni

ui. még azt mond meg nekem, hoyg összehasonlítva a Magne B6 és a Panangin magnézium tartalmát az előbbi győz, akkor hogy van ez? Jobban szívódik fel a Pananginé? Vagy mi lehet az oka, hogy mégis csak ez tudott segíteni?
uran
 
 


jobban szívódik fel, Ha a MgB6-ból bármi....
nem féltettem a statisztikámat: 30 éves.

Dorka!
Mint már olvashattad előzőleg is, a legfontosabb dolog a tanítás-tanulás, nem az hogy "mit nem ehet" Egy cukorbeteg is ehet bármit....
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok,

Olvasgattalak titeket, mert közel három hete terhességem 24. hetében a vércukorterheléses vizsgálat (75gr-os cukor, 2 óra múlva vérvétel) 8.2 lett. Most van egy kis gondom, hátha tudtok segíteni ...

Én a 2-es számú klinikára járok, ott egy szaknővér tanácsára 180 gr Ch-ot kell ennem napi öt leosztásban, ez nem is probléma (bár itt olvasom, hogy a 180 CH nem is diéta, 150 kellene, no de én nem vagyok orvos, így nem tudtam megítélni és azt tettem amit mondtak ). Egy hét diéta után voltam vércukor terhelésen (összes étkezés után egy órával vettek vért), rendebn volt a dolog, a reggeli utáni 6.6 volt (bár az ebéd utáni 7.0 lett ?)

Kaptam egy vércukorszint mérőt és néhány napja méregetem a reggeli, ebéd, vacsora után egy órával a vércukorszintemet, és eddig 4.8 és 5.8 közötti értékeket mutatott, úgyhogy egyelőre meg voltam nyugodva.

Csakhogy, és itt jönne kérdésem, tegnap az ebéd után rosszul éreztem magam, hányinger stb, így a vacsora kimaradt. Ma reggel később keltem (fél 8 helyett fél 10-kor reggeliztem) és megettem a szokásos 40 Ch-ot, és egy óra múlva 8.6 (!!) lett a cukorszintem. (a mérést többször is megismételte, sőt a páromat is rávettem egy szurira Kép, nem hiszem, hogy a mérő hibázna)

Szerintetek lehetséges, hogy a tegnap kihagyott vacsora és a késő reggeli miatt önmagában magas lehet a vércukorszintem ? (na de akkor mit tesznek a cukorbetegek ha épp hasmenésük van és nem tudnak enni ?)

Hát ...
kgina
 
 


Szia!

Én nekem csak egy gondom van az egésszel. Egyébként sajna nem tudom a választ, bár engem is érdekelne, hogy ha nem pont időben eszik a cukorbeteg emberlánya, akkor az mennyiben befolyásolja a vércukorszintet.

A gondom az, hogy a reggeli miért is 40 gr??? Merthogy a szűrővizsgálat (reggelire 40 gr Ch) után a 7,0 feletti érték gyanússá teszi az illetőt cukorbetegségre. Ekkor jönne humánusabb orvosok esetében(azaz akik csinálták eme szűrő vizsg.-t) a terheléses, ami neked a fentiek szerint már rossz lett. Na most ezek után hogyan lehet a reggeli 40 gr-ban meghatározva?????Ennek semmi, de semmi értelme. Ennek megfelelően nem is akkora gond az, hogy az 8,6. Hülyén hangzik, de a te esetedben kb ez a "normális", azaz a cukorbeteg állapotodnak megfelel, hogy a 40 gr Ch reggel magas vércukrot eredményes. Bár jó eséllyel ezt az értéket nagyon befolyásolta az előző esti kimaradás.
Egyébként azért is csodálkozom, mert a legtöbb diéta, amiről hallottam (beleértve a nekem az előző terhességem alatt adott 175 gr-ost is) reggelire csak 30 gr Ch-t enged. Ami ha Gyurit a múltkor jól értettem levihető 25 gr-ra.

Na most ennyi. De várom, hogy hozzáértőbbek hozzázóljanak.

Panni
uran
 
 


Szia Uran,

hát mint mondtam, én tudatlan, követtem a szaktanácsot (?): az én "diétámat" 180 gr CH-ban határozták meg, emígyen:
reggeli 40 CH
tízórai 20 CH
ebéd 55 CH
uzsonna 25 CH
vacsora 40 CH

Mint megtudtam, ezt szokták javasolni elsőre a 2.sz. klinikán. Mostmár mindezek tudatában, természetesen, utánajárok a dolognak. Azt hiszem legközelebbi terhességem előtt érdemes lenne elvégezni az orvosit, csak hogy tudja az ember lánya, hogy mi az a gyógymód ami gyanús és érdemes jobban utánanézni.

Kép Vagy inkább Kép
kgina
 
 


Kginga!
Urannak (szerintem) igaza van, de mint látod mások (pl. II.klinika) ezt másként gondolják. Szerintem a magasabb érték oka az a betegség lehetett, ami miatt hányingered volt, és persze a sok bevitt cukor (40g ugyan, de nem mindegy mit ettél, ittál?)
"diétádra" még azt is mondom, hogy nálunk nincs "reggeli", hanem étkezés van reggel 7h-kor (25g)továbbá 10(25g),13(50g),16(20g),19(30g) kor.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri köszönöm a választ,

A 40 CH-s "reggelim" 30 CH-nyi rozskenyér + 10 CH-nyi kefír volt.
Most is eléggé pocsékul vagyok, nem tudom eldönteni, hogy erőltessek magamba valamit ? (gond az, ha nem esik jól, akkor kihagyok néhány CH-t, mert azt is lelkemre kötötték a klinikán, hogy mindig be kell vinni a megfelelő mennyiséget, hogy "egyenletsen" adagoljam)
Holnap reggel viszont maradok a 25 CH mellett, majd meglátjuk.

Jó éjt !
kgina
 
 


Szia Kinga!

Nem reagaltal az emailemre, amiben eleg reszletesen ecseteltem Neked, hogy hogy mukodik ez a 2-es Klinikan...en is ugyanilyen cipoben jartam, mint Te, csak 1-2 hettel hamarabb mentem at mindenen...Amit nem ertek, hogy a vercukorprofil utan Teged nem kuldtek a klinika belgyogyaszahoz?Mert nekem minden heten oda kell mennem a heti reggeli vercukorkontrollok utan, es o teljesen szakszeruen-igaz, a diabetologussal homlokegyenest ellenkezoen-elmagyarazza Neked az egesz lenyeget a "betegsegnek", a dietanak, azt, hogy mikor mennyit ehetsz, es miert pont annyit...
Az a velemenyem, hogy surgosen konzultalj egy orvossal-a legjobb lenne a klinika belgyogyaszaval, mert megiscsak ott fogsz szulni, es o fogja ellatni vegig a "gondozasodat" ezen a teren, addig pedig olvasgasd vissza ezt a topikot szorgalmasan, vagy kerdezhetsz tolem is barmit privatban...Ugye emlekszel, hogy a Tiednel rosszabb eredmenyt produkaltam a terhelesen, azota ugy tunik, mukodik a dietam, es jok a kontrolleredmenyeim.
Nem akarlak remisztgetni, de szerintem a legfontosabb, hogy teljesen kepben legy, es ertsd, hogy mik, miert tortennek Veled, mert igy teljesen osszezavarodsz, pedig lehet, hogy amugy teljesen rendben lenne a cukrod...
Bocs, ha tudalekosnak tuntem, de klinika-tarsad leven azt hiszem, en tudom legjobban aterezni a problemadat...
Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok,
múlt héten szerdán voltam zsömlés vérvizsgálaton ami magas lett (bár nem tudom mennyire) pénteken el kellett mennem a terheléses vérvételre melynek eredményei:
ehgyomri: 5,3
30 p: 9,4
60 p: 10,5
90 p: 9,9
120 p: 10,0
Most holnap mehetek megint orvoshoz, hogy megmondja mit ehetek és mit nem. Eddig nem izgultam annyira, de most hogy olvastalak titeket és a 8-as értékeknél is már aggodtok igy eléggé elkeseredtem, hogy mi lesz most velem...
voltam elözö héten uh-n is, ahol átl. több magzatviz és 26 hét helyett 28 hetes adatokkal rendelezik a babám. majdnem 1,2 kg.
Ilyenkor mit lehet tenni? Mitől lehet ilyen magas a cukrom amikor sose volt az...
Köszike: Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Szia Dorka,

Köszi a leveled, a privátot is, épp csak elovashattam és aztán nem voltam gépközelben egy ideig. Kösz a tanácsokat, teljesen igazad van, készülök én is a belgyógyászhoz, csak a vizsgám miatt nem értem rá pénteken. Esetleg meg tudnád mondani, hogy a belgyógyászt mikor találom ott, sokan vannak-e nála, délután ott van-e ?
Mégegyszer köszi a tanácsokat, mostmár végképp utánajárok a dolgonak, csak a vizsgámon szerettem volna túlleni előbb.
kgina
 
 


Szia Dorka,

Köszi a leveled, a privátot is, épp csak elolvashattam és aztán nem voltam gépközelben egy ideig. Kösz a tanácsokat, teljesen igazad van, készülök én is a belgyógyászhoz, csak a vizsgám miatt nem értem rá pénteken. Esetleg meg tudnád mondani, hogy a belgyógyászt mikor találom ott, sokan vannak-e nála, délután ott van-e ?
Mégegyszer köszi a tanácsokat, mostmár végképp utánajárok a dolgonak, csak a vizsgámon szerettem volna túlleni előbb Kép
kgina
 
 


Kinga!

Engem a patologiarol kuldtek a belgyogyaszhoz az egesz napos vercukorprofil eredmenyekkel,azt mondtak,addig meg sem irjak a zarojelentesemet, amig nem beszeltem vele, mert csak o ertekelheti oket...furcsa, hogy Neked nem volt kotelezo...
Amugy mindennap ott van, kb.4-ig,Ambrus dr-nak hivjak.En mar ugy megyek a heti kontrollokra, hogy az ambulans lapomra is rairatom a nevet, igy az eredmenyek meg aznap delelott meg is vannak,es 11 korul mar nyithatok be a dokihoz ertekelni...Amugy 1-2 diabeteszes szokott az ajtaja elott ucsorogni, ugyhogy min.felorat mindig varni kell ra...
Ugye Neked is menned kell minden heten?
Tenyleg nem akartam Rad ijeszteni, de minel hamarabb el kellene kezdened egy normalis dietat, mert itt a klinikan nem viccelnek, ha legkozelebb is rossz eredmenyt produkalsz, jon az inzulin...
Amugy meggyozodesem, hogy ez az eleje a legnehezebb az egesznek, amig tisztan nem latsz, maga a dieta nem olyan szornyu...Meg biztos az inzulint is meg lehet szokni, vegulis a babaert mindent...


Kriszti!

Udv a csapatban, ha sikerulne visszaolvasnod egy jo adagot, lathatnad, hogy egyikunknek sem volt magas elotte a cukrunk, tovabba azt is, hogy nem kell megijedni, holnap majd jol megmondja az orvosod, hogy mi a teendo, es meglatod, 1-2 het mulva mar profi leszel Te is...
Meg majd biztos jonnek a "regiek" is jo tanacsokkal, en is csak 3-4 hete vagyok ilyen okos...

Dorka.
dorka34
 
 


Kinga!

Engem a patologiarol kuldtek a belgyogyaszhoz az egesz napos vercukorprofil eredmenyekkel,azt mondtak,addig meg sem irjak a zarojelentesemet, amig nem beszeltem vele, mert csak o ertekelheti oket...furcsa, hogy Neked nem volt kotelezo...
Amugy mindennap ott van, kb.4-ig,Ambrus dr-nak hivjak.En mar ugy megyek a heti kontrollokra, hogy az ambulans lapomra is rairatom a nevet, igy az eredmenyek meg aznap delelott meg is vannak,es 11 korul mar nyithatok be a dokihoz ertekelni...Amugy 1-2 diabeteszes szokott az ajtaja elott ucsorogni, ugyhogy min.felorat mindig varni kell ra...
Ugye Neked is menned kell minden heten?
Tenyleg nem akartam Rad ijeszteni, de minel hamarabb el kellene kezdened egy normalis dietat, mert itt a klinikan nem viccelnek, ha legkozelebb is rossz eredmenyt produkalsz, jon az inzulin...
Amugy meggyozodesem, hogy ez az eleje a legnehezebb az egesznek, amig tisztan nem latsz, maga a dieta nem olyan szornyu...Meg biztos az inzulint is meg lehet szokni, vegulis a babaert mindent...


Kriszti!

Udv a csapatban, ha sikerulne visszaolvasnod egy jo adagot, lathatnad, hogy egyikunknek sem volt magas elotte a cukrunk, tovabba azt is, hogy nem kell megijedni, holnap majd jol megmondja az orvosod, hogy mi a teendo, es meglatod, 1-2 het mulva mar profi leszel Te is...
Meg majd biztos jonnek a "regiek" is jo tanacsokkal, en is csak 3-4 hete vagyok ilyen okos...

Dorka.
dorka34
 
 


Csikken!

Nem akarlak felslegesen ijesztgetni, de ha jól emlékszem, akkor a 10 feletti érték bármikor is mérik azt, az nem jó. Az eléggé nem jó.

Az ugye jól látható, hogy igen kórház függő a kezelés. Az biztos, hogy min. diéta. max 150 gr. És ez szgorúan, mert ezek tényleg magas értékek. De sajna az inzulint sem zárom ki. Bár kívánom, hogy a diétával megúszd, ha lehet.
Ráadásul mint azt te is láthattad a több magzatvz, és a gyermek átlatgnál nagyobb értékei arra utlanak, hogy már régóta magas a cukrod.

Az hogy mitől van. Sok minden lehet az oka, ami elvileg befolyásolhatja. Az eleve nagyobb testsúly, vagy a sok felszedett kiló a terhesség alatt, örökölt hajlam, vagy egyszerű pech. Egyébként ha nemvagy az 1-2 százalékban benne, akkor aterhesség után minden visszaáll a régi kerékvágásba, és rendben lesz a cukrod. De ha túlslyod van, vagy nem élsz túl "egészéségesen", akkor tudsz tenni még annak érdekében, hogy később alakuljon ki alapállapotodban is a cukorbeteség. De a terhesség alatti diab. előre jelzi a sima diab.ot.

írj, hogy holnap mit mondanak neked. Drukkolunk.

Panni
uran
 
 


Csikken=Chicken(?) - Pipi. (bocs)

Urannak most is igaza van, de a 2órás érték, bár tényleg magas, de nem riasztó. irány a diétás szakember!
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Nehany het mulva szulok, ugyhogy kerdesem mar ehhez kapcsolodik:elso gyerek lesz, en sem vagyok mar huszoneves, ugyhogy elofordulhat, hogy a szules-vajudas tizenvalahany orat fog tartani, vajudoban, szuloagyon, ki tudja hol...es ugye mar az elotte levo orakban-napokban is valtozik a kismama ritmusa-hasmenes, hanyas, masfajta kajak, hogy a szulesre ne legyen tele, esetleg felnapokig nulla eves, stb.-szoval egyertelmu, hogy nem lehet majd megoldani a mostani, idoben, mennyisegben, milyensegben szigoru dietat.A kerdesem, hogy a hirtelen valtas, ami majd emiatt beall a cukorszintben, anyagcsereben, nem fog-e artani a babanak?
Tovabba, ajanljak, hogy szules alatt szolocukrot, csokit egyen az ember az energia miatt, gondolom, ez nalunk ki van zarva, lehet-e valamivel helyettesiteni?

Koszonom elore is,
Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok, köszi a válaszokat.
Egyenlőre ma kaptam egy füzetet, hogy miben mennyi szénhidrát van és 160-at mondott nekem a doki.
Átnéztem ezt, de hogy lehet azt megcsinálni hogy mindent mér az ember?
Megint vettek vért (egy hét alatt 8* szurtak) pénteken meg mennem kell vissza.
Nem vagyok túlsulyos, (szerintem...)166 cm-hez kezdtem 61 kiloval. Most vagyok 68.
Ami talán befolyásolhatta a cukromat az hogy három honapja köhögök és mindenki mondta egyek mézet. Ezidő alatt kb 3 litert ettem meg. A könyvben meg most azt olvastam hogy kerülendő a mézevés.
Illetve a legelső vérvételem ami még januárban volt (éhgyomri) szintén 5,3 volt. Azért ez eléggé közelít a felső határhoz. Nem kellett volna akkor már megnézetnie a doktornak a cukromat?
A babikámnak remélem nem lesz semmi baja, ugye?
K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Dorka!

Nem engem kérdeztél, de azért írok! Én azt gondolom, hogy rémeket látsz. Egy szülés nem ennyire szörnyű. Ha lenne ez az előjáték mindenkinél, hogy hasmenés, meg hányás, ... Akkor mindenki tudná néhány napra előre, hogy mikor fog szülni. És ugye ez nem így van. Az a tizennéhány óra vajúdás sem szentírás. Én az első méhösszehúzódást 16-kor éreztem, ami már a vajúdás kezdete lett, de ezt csak 2-3 órával később tudtam meg, amikor láttam, hogy ez rendszeres. Ez még nem fájt, és akkor biza még ettem valamit. A hadd elhadd az 22 óra körül kezdődött és 2.39-kor kinnt volt a babám. Ez 4-5 óra. Nem tizennéhány. Tehát ennyire ne láss rémeket. Kép

mellesleg jobb helyeken szerintem nézik a vércukrot időnként a cukorbeteg anyukáknál. Legalábbis ezt godolnám normálisnak. Nálunk mondjuk nem nézték. De rről majd Gyuri. Egyébként a babának szóló ártalomról nem nyilatkozom,, én is várom Gyuri válaszát.


Csikken!

Mérleg. Kép Ez az igazi titok, azzal lehet mindent megmérni. Ezen kíül az emebr rászokik azokra az ételekre, amikre rá van írva mennyi benne a Ch. Fontos ételek a reggeli és vacsi tekintetében a kifli, zsömle, esetleg diab. vátozatai ezeknek, és akkor a tejtermék, meg a felvágott féle, meg tojás (az nagy kics Kép )... Ezt az ember gyorsan megtanulja. Aztán egy kics zöldség.

Én részemről a tízórait és az uzsit tartom fenn az édesség vágyaim kielégítésére. Mint pl. joghurt, vagy túrós-joghurtos csoda mixem, ezt majd leírom, meg korpovit, meg túró rudi, gyümik.... Ezek úgy időnként kellenek.

Aztán az ebéd a legnehzebb. De az emebr gyorsan megtanul néháy receptet ami működik, és ha van esze, akkor abba a kiskönyvbe felírja, ami már egyszer megvolt.

Aztán segítséget nyújthat a www.kcal.hu oldal. Nézz rá!

Na a túrós-joghurtos csodamix: 25 dkg túró, egy natúr joghurt, fahéj, édesítő, és gyümi. A gyümit számolni kell hogy mennyi fér bele. De ez nagyon finom, és nem lesz az ember éhes egy jó darabig. Ez vacsira nagyon fincsi. gyümi nélkül pedig belefér a 20 gr-os Ch-ba is. Az is fini.

Tehát tanulj. Mérj, és 2-3 hét alatt belejössz. Kép

A köhögés. Mitől van. Azért 3 hónapos köhögést ki kellene vizsgáltatni. Allergia? Egyéb más. De nem hiszem, hogy ez annyira befolyásolná a sukrot. Igaz a betegség felviszi könnyen, de nem lehet erre ráfogni.
Azt, hogy mit kellett volna a dokinak csinálni. Hááát. Legalább egy szűrő vizsgálat elkelne a terhesség elején is, nem csak a 2x héten. De hát ezen már nem tudsz változtatni. Nálunk van terheléses már az elején.
A babád egészségén most ne aggódj. Tudomkönnyű mondani. Amit megtehetsz azt megteszed, azaz tartod a diétát, jársz kontrollra, és ha baj van, akkor hallgatsz az orvosokra. Akik reméljük a legjobbat teszik, amit megtehetnek. Ennyit tehetsz most. garanciát senki nem tud vállalni a baba egészségére, de ha tartod a diétát, akkor mindent megtetél, amit megtehetsz.

remélem segítettem


Panni
uran
 
 


Szia Panni,

koszi a valaszt, latom Te vagy az ugyeletes mostanabanKép
Hat igazad lehet, biztos nem szentiras a hanyas-hasmenes, tizenvalahany oras vajudas, de azert en tobb ilyenrol hallottam, mint ennek az ellenkezojerol, foleg elso babanal...Es a kerdesem lenyege vegulis az volt, hogy mi van akkor, ha igy lesz...Szerintem nalunk a klinikan szules alatt biztos nem fognak vercukrot nezni, esetleg majd utana a babanal...
Na, de meglatjuk, mit mond a doktor ur...

A turos-joghurtos-gyumis mixedet meg meg ma kiprobalom...pont valami ilyesmire vagytam...
Amugy Te eszel turo rudit?abban cukor is van, nem?

Dorka.
dorka34
 
 


Köszi Panni, hát biztos bele jövök, de ahogy számoltam én alapba se eszek sok szénhidrátot. Na jó, most sokat ettem fagyit, csokit, meg édeségeket, de mert azt kivántam és sose a savanyút.
De pl. amit nem tudok, hogy tegnap kaptam egy gyümöcscentrifugát, és a gyümiket ugyanugy nézni kell. de Kb 1 kilobol lesz 4 dkg, répalé. Akkor az most az egy kilonak kell nézni vagy a 4 dkgnak a szénhidrát tartalmát? Mert olyankor csak a lé jön ki... És ugyan ez a kérdésem az összes gyümölcsnél is.
Vannak olyan dolgok amik korlátlanul ehetőek? Pl. édesítőt bármennyit rakhatok a teába???
Köszi a receptet.
A köhögésre meg nem tudnak mit mondani. És adni, hogy elmúljon. A házi orvosomnál kb 10* voltam miatta, aztán gégészeten is, ahol azt mondták: "hát nem tudok mit mondani erre, gargalizáljon, használjon orcseppet (nincs is eldugulva az orrom), vérerezett a garatja."
Szóval ennyit erről. A héten megint vissza akartam menni, de már minden napra megyek valamilyen orvoshoz, és ugyse tudnak segíteni. Tehát marad a szenvedés. De szerintem allergiás lehetek valamire. Csak nem tudom mire mert már április óta tart.
K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Szia Csikken!

Ha jól emlékszem azon az oldalon amit írtam alevek külön vannak felsorolva, de ha nem, akkor sajna nem vagyok én sem biztos a válaszban. Bár nem hiszem CH-diéta mellett a gyümölcslevek nagyon üdvözítőek lesznek, de majd meglátod.

korlátlan kaják: húsfélék, tojás, édesítő (nagyjából, de azért száolni kell, hanagy adagot raksz valamibe, meg attól függ mit használsz)
Teára a gyümi teát ajánlom, abba semmi sem kell, és finom. Na persze a normális gyümi tea. (reklám helye: Milford, Teekanne)
A köhögé sjó kérdés. Allergia vizsgálat. Ha magánban írsz, akkor tudok ajánlani neked egy jó fül-orr gégészt, aki szerintem tud segíteni.
stu@vnet.hu
uran
 
 


Szia Dorka!

Igen időnként eszem túrórudit. KépValami kell.

Ja egy másik torta féle, ha már benne vagyunk.

4dl tej, egy "kék csomagolású" zselatin, édesítő ezt felforralni, aztán hozzákeverni 3 dl tejet 2 cs tejszínízű habporral kiverve, majd jó sok gyümi bele. Be a hűtőbe, és kész.

Fincsi. Ch-t még nem számoltam, de az nagyon gyümi függő úgy is.

Panni
uran
 
 


Panni, ehhez a recepthez milyen édesítőt használsz?
Én már próbáltam Canderellel sütni, és nem volt semmi íze a sütinek. El megye az íze a Canderelnek a melegítéstől.
andi70
 
 


Én a Huxol-t szeretem . Abból is afolyékony. De ez a süti azért is jó, mert az édesítőt a forralás után kell belerakni, és akkor nem megy el az ereje. Úgyhogy érdemes olyan sütiket kitalálni, csinálni, ami nem sütött, mert a sütőben elmegy az ereje az édesítőknek, hanem csak ilyen kikevert dolgok.
A zselatinnál figyeljetek 2 dologra. 1. kiwit nem szereti, nem merevedik tőle a zselatin. 2. ne kóstolgassátok sokat, mert a nyál is hátráltatja a szilárdulást.

Pusz
Panni

Egyébként még a polisweet-t szokták összetörve rakni a sütikbe.
uran
 
 


Sziasztok,

Panni az a túrós csoda nekem is megragadta a fantáziámat, kár hogy estig (most dolgozom) nem tudom megcsinálni Kép

Dorka, mostmár én is eljutottam a belgyógyászhoz és valóban, sok mindenre megadta a választ. Eredmény: tisztább fej Kép És nekem is kell mennem hetente vérvételre. Bár van egy kölcsön cukormérőm és meg is szoktam nézni reggeli után egy órával. Legközelebb majd azt is tisztázom a dokival, hogy ez ugyanza-e mint a korházi vérvétel.

Asszem rájöttem, hogy mitől vagyok rosszul néha (hányinger, hányás): "mesterséges" cukrok. Múltkor készítettem egy túrótortát, az egészbe tettem kb. 3 kanál Canderelt, 8 szeletre vágtam, és egy szeletet megettem, aztán jött a rosszullét.
Tudom, hogy nem ajánlatos 30 gr-nál többet megenni ezekeből az édesítőszerekből, de ez nem volt annyi. Ti mit használtok cukor helyett ?
Valahol olvastam, hogy a fruktóz nem okoz ilyen gondokat, de nem tudom...
kgina
 
 


Kinga!

Ha a szorbitot használod, akkor azt felejtsd. Elég sok embernek okoz hasmenést,... Igaz a sütéshez jó, mert nem veszíti el az édesítő erejét. Na de ami utána jön....

A cabnderelben az nincs, úgyhogy az nem tudom miért okoz gondot. Nézd meg mi van abban, és próbláj ki olyan édesítő szert, amiben azok nincsenek, vagy valamelyik része nincsen.

Sok sikert!

Panni
uran
 
 


Kedves Uran, Gyuri!

Hasonló cipőben járok mint itt sokan, a terheléses cukrom kicsit magas lett, ezért most diétáznom kell. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. 3 hete diétázom, nagyon szigorúan betartom, azóta nem ettem sem édességet, sem krumplit, sem rizst, vigyázok a szénhidráttal. A problémám az, hogy míg a fogyókúra előtt a baba rendesen fejlődött, a 3 héttel ezelőtti ultrahanghoz képest most azt mondta az orvos, hogy nem fejlődött eleget. Lehet ez a diétától? (méhlepény, magzatvíz, méhszáj rendben). A 22. héten 440 g volt a magzat, most kb. 685 g. Ez mennyire normális? Köszönöm: Erika
csinieri70
 
 


Kedves Gyuri,

Nekem is hasonló kérdésem lenne mint Erikának, csak fordítva.
Utóbbi ultrahangkor 27+3 napos terhesen azt mondta a doki, hogy kb. 1400 gr a pocaklakó, de szerinte ez teljesen normális. Nem nagy ez egy kicsit ? (én úgy tudom az átlag ilyen korban 900- 1000 gr körül van)(A mért értékek: BPD: 76mm, OFD: 85mm, TAD: 71mm, APD: 70 mm, AC:218mm, FL:49mm, belső szervek, magzatvíz, lepény rendben).
Csak aggódom, hogy nem kapott-e túl sok cukrot a kis picur milőtt uraltuk volna a helyzetet.
Hálás köszönet a válaszért, előre is.
kgina
 
 


Szia Kgina!

Bocs, hogy belefog..., de nekem volt egy koraszülésem, a 28. hét legelején jött a manó, és sajnos, az akkor elvárhatónál sokkal kisebb súllyal, a doktornő szerint már több mint egy kilónak kellett volna lennie, az én gyerekem 660 gr-ra "sikeredett".
Szóval nincs probléma véleményem szerint.
andi70
 
 


belefog= belepof...
elnézést
andi70
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?