Új privát üzeneted érkezett!

Hát nem tudom...igazából nem is agyalok rajta,inkább olyan lesz ami lesz alapon gondolok az egészre.Eleinte rohadtul paráztam az egésztől,de ahogy halad előre az idő a babucival,úgy múlik a félsz.Most inkább ott tartok,h nem érdekel velem mi lesz,csak neki ne legyen semmi baja!Eddig olyan mázlista várandós vagyok,h bizakodva tekintek a jövőre a szülésre nézve.KépPersze lehet,h épp az nem fog simán menni
Benne van a pakliban ez a lehetőség is!
Vantal!
Szülés közben gépre vagy kötve,nem?Arra gondolok,h jelzi mikor van tolófájásod,így tud szólni az orvos v a szülésznő,h mikor kell nyomni,ha nem érzed az EDA miatt...Lehet,h hülyeséget kérdezek,akkor bocs érte!Kép
liu
 
 


Nem a tolókat érzed, hanem azt, hogy, ahogy nyomódik valami ezerrel kifele. Ez nem fájás, hanem maga a teste baba. Nekem úgy mondták, hogy olyan, mint egy székelési inger, amit nem tudsz megállítani. Azért nem pont olyan szerintem, de van némi hasonlóság, valóban. Érzed, hogy valami csúszik kifele megállíthatatlanul. Nekem kicsit vissza kellett tartanom, mert még nem voltam elég tág, na az nagyon szar volt. Sokan nem is tudják elég ideig tartani, és ezerrel nyomnak, és ilyenkor szakadnak szanaszét. Pl a barátnőmnél így volt. Én tudtam egy ideig. Ez nem fáj igazából, vagy már nem érzed, nemtom. Nálunk ez úgy zajlott, hogy mondta a szülésznő, hogy ne nyomjon, ne nyomjon, én meg mondtam, hogy de nem tudok nem nyomni. Erre ő, hogy de muszáj, mert szétszakadok. Én meg, hogy de nem tudom nem nyomni! Azért tudtam persze, de csak egy ideig Kép Aztán egyszer csak mondtam, hogy na most aztán tényleg nem megy, muszáj nyomnom, és ekkor elkezdett mindenki ezerrel beöltözni, átpakoltak a szülőágyra, talán itt kaptam kórházi hálóinget is (összefolynak ám az események) és akkor mondták, hogy nyomjak, ha jön a fájás. Fájást meg marhára nem éreztem, csak úgy nyomtam össze vissza, mert nem tudtam, hogy mikor kell. Meg is állt az egész ügy, a gyerek feje ott volt a bejáratnál, de nem mozdult. Közben meg baromi fegyelmezetlen voltam, mert folyton beszéltem, pedig nem szabad. Pedig tudtam, hogy be kéne fognom, meg koncentrálnom, de csak azt tudtam mondani, hogy nem megy, nyomok, de nem megy. Tisztára kiborultam, hogy milyen béna vagyok, és mi lesz most a gyerekkel, meg egyáltalán. Persze lehet, hogy csak a 16 órás vajudás miatt nem volt már energiám semmire. Szóval ekkor elkezdett romlani a gyerek szívhangja, és jött a vákuum. Azzal azt hiszem elsőre kint is volt a bébi.
Hogy EDA nélkül hogy megy mindez, azt nem tudom, de így tényleg nem éreztem fájásokat a végén, és ez nem volt túl előnyös.
Magyarán asszem legközelebb megint úgy állok a dologhoz, hogy nem kérek EDÁ-t, aztán persze megint meglátjuk, hogy mi a vége.
Ja, a kérdésedre válaszolva, nem volt rajtam gép, csak egy, amin a gyerek szívhangját nézték. Olyan nem, amin a fájásokat. Én is kérdeztem, hogy miért nem, megnéznék már egy igazi nagy fájást is a gépen - kíváncsi voltam, istenem! Kép - de azt mondták, hogy felesleges, úgyis látják, hogy jó nagyok a fájásaim. Aztán egy idő után már kevésbé az érdekelt, hogy milyen papíron egy szép nagy fájás, sokkal inkább más dolgok foglalkoztattak Kép
Viki
vantal
 
 


Lényeg a lényeg, hogy nem mások mondják meg, hogy mikor indul meg a kinyomás, hanem te érzed, és te szólsz, hogy itt az idő. Nyugi. Fogod tudni! Kép
vantal
 
 

 
 

Feltéve,h magamnál leszek és nem ájulok be a nagy ijedtségtől!:DBar gondolom a fájásoktól mindenképp magamhoz térek...:D
liu
 
 


Bizotsan nem ájulsz be, fájástól függetlenül Kép
A szülést ki lehet bírni. Ha már nagyon fáj, akkor blokkol az agyad. Legalábbis nálam így volt, és másoktól is ezt hallottam. A húzósabb részekre szinte egyáltalán nem emlékszem, csak felvillanó képek vannak meg. Okosan van ez kitalálva Kép Gondolkozz logikusan: ha annyira rémes és kibírhatatlan lenne, akkor mindenkinek csak egy gyereke lenne Kép
vantal
 
 


Persze,igyekszem logikusan gondolkodni,de ez nem minden szituban jön be...Szerintem nem kell példákat mondanom,h az ember mikor hagyja el az eszét (vagy az esze őt).KépAz is megeshet,h a többgyermekesek krónikus memóriazavarban szenvednek.KépCsak viccelek,nem kell mindig komolyan venni!;)
liu
 
 


Liu, Vantal!

EDA-t nekem esélyem se volt kérni, de nem baj, ez ugyanis azt jelenti, hogy gyors a szülés!
Az utolsó 3 fájásnál már én is úgy éreztem, hogy nyomnom kell, mondták, hogy még várjak nem tűnt el teljesen a méhszáj...
én is úgy éreztem, hogy nem bírom ki, aztán mégis, utána megnézett a doki és mondta, hogy ő ilyenkor még szeret várni 1-2 fájást azt hittem, hogy viccel, hát nem.
A másodiknál már kialkudtam, hogy nyomhassak, baromira fájt, nálam nem volt EDA és mindent premier plánban élveztemKép de nem túl sokáig! Az oxitocintól a végén már csillagokat láttam, viszont olyan tolófájásokat produkált...
Nekem nem volt semmi a hasam kézi monitorral nézték a gyerek szívhangját, így könnyebb volt nem éreztem olyan kiszolgáltatottnak magamKép

Vantal,Bea!
van valamelyikőtöknek Sangenic névre hallgató pelenkakukája?
Ha igen írjátok meg milyen?

Köszi!
Dóri
Vendég
 


Szia Dóri,

Nekünk van olyan pelenkakukánk. Nagyon praktikus, már ami a szagelzárást illeti, viszon elég drága bele a betét. Mi csak kakis pelusra használjuk. A rendes kukánk nagyon nagy, így azt nem visszük le minden nap, így jól jön az ilyen fajta kiegészítés. Barátnőim kisebb kukákkal rendelkeznek, ők inkább minden nap ürítenek. Simán meg lehet lenni nélküle, de kétségtelenül kényelmes.

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Nekünk nincs ilyen kukánk. Mi környezetszennyező módon különböző multicégektől kapott ingyen zacsikba pakoljuk. Kb. ezer van belőle mindig, úgyhogy kifogyhatatlan a készlet. Már ha nem változtatják meg a rendszert.

A fájásokat én is nagyon sokáig bírtam - oxitocin tényleg elég keményeket produkál - de a nemtom hányadik órában már elszakadt a cérna. Ezért is gondolom, hogy ha esetleg a következő szülésem gyorsabb lesz, akkor nem kérek, mert tényleg bírtam huzamos ideig előtte.
Viki
vantal
 
 


Lányok!
Kérek szépen tanácsokat orrszívás ügyben Kép
Kézi vagy porszívós? Mikor kell leszívni a babóka orrát? Biztosan meg fogom ismerni a "tüneteket"?Nálunk Bence szokott szörcsögni, de eddig nem okozott még neki gondot soha sem evésnél, sem alvásnál. Akkor ne idegesítsem magam?

Kép Kép
fricky
 
 


Fricky,

Én mindenképpen a porszívósra szavazok. Elsőre elég ijesztő, de sokkal hatékonyabb, és persze nem olyan erővel szív, mint a porszívó. Minden baba szörcsög néha, a nyálkahártyáik még nem olyanok, mint a nagyoknak. Nálunk már folyt is az orra, szóval elég egyértelmű volt. Az bizots, hogy eldugult orral se nem eszik, se nem alszik jól.

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Lányok!
Van valakinek mózeskosara?Örülnék,ha leírná a tapasztalatait a használhatóságával kapcsolatban.
Igazából sejtem,h a babahordozóval jobban jártam volna,de a tipikus +látni és +szeretni eset volt..abban a pillanatban el voltam veszve,h észerevettem.KépSzóval lehet,h most van 1 ilyen mutatós "izém",ami a látványon kívül semmire sem használható?Kép
liu
 
 


Liu,

Fogod tudni használni, de ha kocsival is jártok erre-arra, akkor a hordozót sem fogod megúszni. Mi kaptunk kölcsön az elején egy mózeskosarat. Én sokszor abba tettem ki a teraszra aludni, ill. sokszor volt, hogy abban aludt a nappaliban. Később már nem sokat használtuk, mert igyekeztem rászoktatni arra, hogy lehetőleg mindig az ágyában aludjon. Szóval használni mindenképpen fogod tudni, de egy hordozó is fg kelleni, ráadásul az sokkal tovább használható, mint a mózeskosár.

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Kárpijudit!
Köszi,mindenképp olyan babakocsit szeretnék,
amihez hordozó is van.A párom nagyapija +ígérte,h az első babakocsit Õ veszi,majd emlékeztetjük rá!Kép
liu
 
 


Orrszívás: mi is állatira féltünk tőle az elején. Pontosabban azt gondoltuk, hogy a gyerek üvölteni fog, meg félni, és rémes dolog az egész. De nem! A gyerek egyáltalán nem félt tőle, sőt! Most már hangosan nevetgél, hogy ha végre megszabadítjuk a cucctól és kap levegőt. Soha nem sírt vagy ilyesmi tőle, még először sem. Nekünk porszívós van. Úgy van kialakítva, hogy csak pont annyira szívjon, amennyire kell, "átalakítja" a kellő szívóerőre. Mi nagyon sokat használjuk, hetente többször is, mert ha nem náthás (szerencsére egyszer volt) akkor is jól jön, mert a babák sokszor nyelnek félre úgy, hogy az orrukon jön ki a tej. Na ilyenkor nagyon hálásak tudnak lenni, ha kiszippantod nekik. Meg néha nagyobb... na szóval nagyobb fikák is vannak az orrukba náthától függetlenül, amik bizony ugyanúgy zavarják őket a levegővételben Kép Ezeket is ki lehet kapni így egy pillanat alatt. Persze nem órákig szipákolunk ilyenkor, hanem csak egy pillanatra nyomjuk be, így az égvilágon semmi baja nem lesz a nyálkahártyájának, sőt!
Magyarán használhatod tej-balesetre, konkrét megfázásra (arra mindenképpen, mert homlok és/v. arcüreggyulladást is kaphat különben) ill. légzést zavaró nagy fika eltüntetésére. Már bocs, de ezt nemtom máshogy mondani Kép
vantal
 
 


Köszi Lányok!
Akkor egyenlőre nem izgulok, mert konkrét orrfolyás még nem volt, tehát a szörcsögések ezek szerint csak a nyálkahártyájának köszönhetőek. Viszont megyek, beszerzek gyorsba egy porszívóst, mert itthon csak kézi van.

Kép Kép
fricky
 
 


Szia Dóri!

Nekünk nincs pelenkakukánk. Számomra ez egy olyan dolog, ami nélkül lazán lehet élni. Ez egy kicsit olyan, mint a kutacsvédő, amit a Brendon reklámoz. Mikor megláttam a hirdetést, elfogott a röhögés. Már nem tudnak mit kitalálni, hogy még több pénzt akasszanak le a szülőkről. Ne haragudj, ez csak egy véleményKép

Meggyógyultál? Ági baba hogy van? Mennyiket eszik mostanság?

Bea

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Szia Bea!

Már egész jól vagyok, most a kicsi náthásKép és be van rekedve!
Most igen jól eszik,átváltottunk a mildibe HA tápszerre és így nem fáj a hasa és nincs szoruása+ minden alkalommal cicire teszem ,hol 10 hol 30 ml-t eszik még mellé.Összesen napi 650-700 ml-t eszik. Remélem hamar megyógyul, úgy sajnálom szegényt! szürcsög szegény, de nem tudom leszívni, alig jön valami, így nem kínzom, inkább, orrcseppel próbálkozunk, hátha ez felhigítja és így ki lehet szívni neki.

Amúgy én sem szeretnék ilyen kukát, csak a férjemKép Tényleg rengeteg dolgot rásóznak az emberre, ezért jó a második gyerek, ott már nem dőlsz be!

Luca most mekkora, elérte már az 5 kg-t?

Üdv: Dóri
Vendég
 


Szia Dóri!

Luca is szörcsög, néha elég durván, mint egy harákolós öregember. Voltunk vele a fülészeten, de csak a torka piros egy kicsit, szerencsére a füle nincs begyulladva, meg nem lázas. Én se nagyon tudok kiszívni a nóziból semmit, én inkább a torkából hallom a szörcsögést. A doki azt mondta, a babáknak még szűkebbek a légutaik, ezért vmilyen fokú szörcsögés náluk még elfogadható. Reméljük. De azért Ágikának jobbulást kívánok!Kép
Luca most 4540 gr, múlt hét óta 240 gr-ot gyarapodott. Nem írtam, de múlt hét elején azt hittem, a sárgaházban fogok kikötni. Luca hétfőn kis kihagyásokkal egész nap ordított, és tulképp egész nap nem evett. Kaptunk beutalót a Heim Pálba, ott nem foglalkoztak vele, merthogy "ninxcs leromlott állapotba, nincs kiszáradva stb." Így hazaengedtek minket úgy, hogy nem evett a gyerek már szinte egy napja. Ez már előtte pénteken is lejátszódott (a nem evés), így már teljesen ki voltam bukva, hogy mi van. Aztán kerestübk egy privát dokit (gyermek gasztroentorológus), aki szerdán megviszgálta, uh vizelet stb, mindene olyan hála Istennek, mint a nagykönyvben. Valszeg egy kialakuló reflux van nála. Ez azt jelenti, hogy időnként visszabukik, és több lehet a gyomorsava, ami kimarja a nyelőcsövét, és azért nem akar enni. Erre kaptunk egy szirupot, és nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, megoldódik a probléma. A doki szerint ettól függetlenül az alsó átlag az a mennyiség, amit megeszik. (napi 400-500 ml átl.)Azt mondta, hogy amíg ilyen szépen gyarapszik, nem kell ezzel törődni, feltehetőleg ő ilyen alkatilag, a szervezete jobban hasznosítja a kevesebbet. Végül is a férjem is keveset eszik, lehet, hogy tőle örökölte? De szerintem Ágikátok betermeli az előírt mennyiségetKép. Hány kg most?
Üdv, Bea

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Sziasztok!
2005.04.25-én megszületett a kislányom: Fruzsina. 3400g és 50 cm. 18 óra 35 perc telt el az első komolyabb fájás és a szülés között, szóval nem volt egy leányálom, de már életem legszebb élménye. A kórházban is nagyon pozitív hozzáállást tapasztaltam, úgyhogy panaszra semmi okom, sőt! Jobban tartottam a dologtól, mint kellett volna. Nagyon meglepett engem, hogy ennyire kedvesen és segítőkészen is tudnak kórházba az emberhez viszonyulni. Nekem nem volt fogadott szülésznőm, de választani sem tudtam volna jobb segítséget, mint Fné Böbét. Minden percben velem volt, maximális támogatást nyújtva, és a szülés után is meglátogatott minket, ami nagyon jól esett. Szintúgy Ilona látogatása, az ultrahangozóból. Ilyenkor még egy mosoly is rengeteget jelent az embernek, nemhogy az őszinte törődés, érdeklődés és segítség. Szóval nagyon örülök, hogy a JFK-ban szültem. És legfőképp hálás köszönet mindenért Csákány doktornak. Fruzsina is jól van szépen gyarapszik, anyatejet kap csak, de sajnos utolért minket a hasfájás. Elkezdtük az Infacolt 1,5 napja, de sajnos egyenlőre nem érezzük a hatását. Van valakinek tapasztalata ezügyben, tudtok valamit ajánlani? Minden babának és mamának gratulálok, még nem nagyon vagyok képben, de hamarosan talán sikerül visszaolvasnom... Szép napot mindenkinek! Kép
picipocak19
 
 


Gratulálok Picipocak, nagyon aranyos babód van! Kép
Az Infacol egy idő után valamennyire enyhíti a dolgot, de nálunk totálisan nem szüntette meg. Ami nagyon hatásos, az a tornáztatás. Nálunk szinte egész nap ez volt a program, viszont azonnali eredményt hoz (persze csak egy időre mindig)
Ezen az oldalon egész jól leírják, hogy kell a pocit masszírozni úgy, hogy segítsen:
http://www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babmasz12.htm
vantal
 
 


Szia Picipocak!
Én is gratulálok a kislányodhoz!
Hasfájásra még próbáld meg a mecsek teát, elég ha egy picit iszik, jól tud tőle büfizni+ higítja a kaját így nem fáj annyira a hasa és a masszázs tényleg jó, amit Vantal javasolt! Kitartás, nekünk 3 hét alatt múlt el, kop, kop kop, lekopogomKép

Üdv:Dóri
Vendég
 


Szia Bea!

Ági most
3800 gr, de tegnap nem mértük, mivel anyuék feljöttek vigyázni rá és mi a párommal elmentünk egy étterembe, és mire hazaértünk anyuéknak meg kellett etetni, szóval így nem fürödtünk... csak halkan mondom, de ez van.

Tegnap Ági átesett a ló túloldalára, mivel 780-at megevett, viszont szinte alig aludt egész nap, így tök kivagyok. A megfázás miatt igen levegősen eszik és így sokat bukik, szóval szenvedünk...
este viszont 7 órát aludt, és hála az égnek most is alszik. Én csak azon aggódom, hogy most nem tudunk úgy tornázni, mivel igen nyűgös, remélem nem lesz belőle baj.
Nem irigyellek. Én már bizti begolyóztam volna...
Én is állandóan azon parázok, hogy mi van, ha nem eszik eleget, mit csinálok vele...
Tényleg te írtad, hogy már megvolt az első mensid. Nálad ? napig tartott, nekem ez a már a 12. nap már nagyon unom...

Üdv: Dóri
Vendég
 


Picipocak!
Gratula a babucidhoz!Kép
liu
 
 


Epidural, peridural, (rövidítve:EDA) ugyanaz - szinonimák.
NEM IGAZ!!!!, hogy befolyásolja a tágulást, sőt, ha valamit csinál, inkább gyorsítja. Az igazság az, hogy meg kell tanulni, a szülészeknek is, EDA mellett szülést vezetni, az nem ugyanaz, mert bizonyos szignálok hiányoznak. Ez egy szakma. Az lenne a jó, ha az aneszteziologusok is végig tudnák követni a szülést, mert nekik is tanulnmi kell, nem elég időnként beadni az anyagot. Mivel nálunk a műtői munka mellett csinálják, erre kevés idejük van. Aki nem ezt tapaszatalta annak szerencséje volt.

Picipoc!
Remélem nem nekem kell köszönni a tisztasséges hozzáállást, remélem ez nélkülem is működne....
Tényleg.
gyuri
Szeged
 
 


Doktor úr!
A segítségét szeretném ismét kérni. Lombikozunk (még mindig sajnos) azt szeretném megtudni (mert elvileg nálam minden rendben volt már laparom, és hiszterom is) hogy van-e olyan vizsgálat amivel meg tudják vizsgálni, hogy a megtapadással van-e esetleg baj??? Alapjáraton a páromnál mutattak ki problémát, de ha visszateszik a szép embirókat valamiért még sem leszek terhes. Kép Kép Kép
Előre is köszönöm a segítségét.

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szia Dóri!

A mensi olyan 6-7 napig tartott az egyébként szokásos 5 helyett. Voltál már hat hetes kontrollon? Én a héten megyek, elvileg Te isKép.Csak azért, mert két nap eltéréssel szültünk.

Picipocak!

Gratulálok a babádhoz! Én úgy tudom, az Infacol inkább a pukiban segít, mivel a bélben(tehát nem a gyomorban) lévő kisebb buborékokat gyűjti össze egy nagyobbá. Egyébként a hasfájósággról azt olvastam az egyik babakönyvben, hogy "titokzatos", mivel nem tudják pontosan, mi okozza, egyáltalán nem biztos, hogy puki ill büfi. Lehet, hogy az emésztőrendszer éretlensége, enzimhiba v. mi, de a harmadik hónap végére elmúlik. A hasfájós baba minden nap kb. ugyanabban az időpontban vígasztalanul bömböl, lábait felhúzva. Na, erre emlékszem a könyvből. Van egy olyan szer is, hogy Gripp Water, kérdezd meg a patikában, hogy pontosan mi is ez, lehet, hogy segítene.

Üdv. Bea

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Picipocak,
gratulálok, nagyon édes a babád.

Két gyerekem van, ebböl kettö volt extrém hasfájós, fejenként 3,5 hónapig, gondolhatod, hogy mindent megpróbáltunk.. Nekünk kizárólag a Sab Simplex jött be, csepp, recept nélkül kapható, két hetes kortól adható asszem, napi max adag 15 csepp (nem egyértelmü a tájékoztatóból), elosztva, de nálunk min 5 csepp egyszerre kellett a hatáshoz (bár ismeröséknek müködött napi hatszor 2 meg 3 csepp formában is). Tökugyanaz a hatóanyag mint Infacol, meg Espulmisam, de valamiért azok nem hatottak, ez meg igen. Nem biztos, hogy nálatok is bejön, de szerintem egy próbát megér, ha tényleg hasfájós lesz a pici. Egyéb tanácsokat és sirámokat találsz az Index Szülöi munkaközösség Hasfájás c. topikjában.
moncaberta
 
 


Picipocak!
Bencénél mi is átéltük a hasfájásos időszakot. Sajna nálunk semmi sem segített Kép Sem a GripeWater, sem Espumisan, sem teakeverék ... Ám egyik pillanatról a másikra eltűnt. Ez így van. Próbálj ki lehetőleg több dolgot, természetesen ha vmelyik jó, akkor ne kísérletezz tovább Kép Ellenben ne keseredj el, ha nem találsz "orvosságot" a hasfájásra, tényleg elmúlik hirtelen. Kinél hamarabb, kinél később. Fel a fejjel, tudom ilyenkor csak az a rossz, hogy igazából nem tudsz neki segíteni, csak nézed és hallgatod, ahogy sír keservesen. Bencénél a torna valamelyest enyhített a dolgon.
Csatlakozom az előttem szólókhoz, nagyon édi a kislyány!

Kép Kép
fricky
 
 


Szia Bea!

Én majd két múlva megyek a doki kérte így, hogy ne kelljen visszamenni a rákszűrés miatt 2 hét múlva. és hogy próbáljuk ki, hogy milyenKép
a 6-7 nap még elmegy de nekem ez már a 13.!Kép
már kezdek aggódni.

Majd tudósíts, hgy mi volt, hogy mire számítsak...

Üdv: Dóri
Vendég
 


Kedves doktor Úr!

6 hete szültem, szülés után kb. 3 hétig véreztem, majd 1 hét kihasgyással megjött a menstruációm ami immár 14 napja tart. Kb. azóta görcsöl a hasam is.Ez szülés után normális? Vagy nézessem meg az orvosommal? két hét múlva kellene csak mennem hozzá.

Válaszát előre is köszönöm!
Üdv: Dóri
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a bíztatást és a tanácsokat! Aranyosak vagytok.
Remélem tényleg nem sokáig kell ezzel "szenvednie". Pontosan úgy van, ahogy Fricky írja: borzalmas nézni, ahogy sír és keserves az arcocskájaKép Persze tudom, szinte minden baba átesik ezen, dehát amitől tudom megkímélném.
Pocak
picipocak19
 
 


Picipocak!
En is gratulalok Neked! Gyonyoru a babad!!!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Csajok!
Este mar megint voltak fajasaim, de szerencsere elmultak. Honnan fogom tudni majd, hogy mikor kell korhazba menni, hogy ez mar a szules?
Megprobalom leirni mit ereztem. Fekudtem az oldalamon, es egyszer csak alul, bal oldalon a hasam kezdett megkemenyedni, de ugy, hogy szinte mar fajt, aztan a jobb oldalon. Nem mult am el olyan hamar. Aztan amikor kiengedett, kb egy perc es megint. Ez igy ment egy ideig. Megfordultam, gondoltam rosszul fekszem, de a masik oldalon is folytatodott. Olyan volt, mint a beton a hasam. A ferjem is megijedt. Ez kb fel orat ment igy talan. Kerdeztem a multkor a dokitol, de azt mondta normalisak a joslofajasok ilyenkor Kép

Elore is koszi a segitseget!

Judit + kis Atti
(34het+3nap)

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Zsebo!
a sikertelenség okai számosak, részben ismeretlenek. A legjobb lenne erről közvetlenül az IVF-t csináló kollégát kérdezni.

Dóri!
Lehet normális is, de a legjobb lenne megnézetni.
gyuri
Szeged
 
 


Ezvicc!
Szerintem ez a bizonytalanság arról, hogy mikor is kell indulni, mindenkiben benne volt, mindaddig amíg tényleg meg nem indult a szülés. Gondolom ez most hülyén hangzik, de nálam így volt. Viszont amikor elment a nyákdugóm, és másfél órán keresztül 10 percenként jöttek a fájások, amik erősebbek voltak, mint a jóslók, biztosan tudtam, hogy indulni kell. Hidd el Te is tudni fogod, de abban sincs semmi, ha potyára mész be, ez mással is előfordult már szerintem. Egyébként nekem is voltak még 7 perces joslóim is jóval a szülés előtt, de kb. fél óra után ritkultak, végül el is múltak. Készülődik a méhed.
Csak nyugalomKép
picipocak19
 
 


Kedves Doktor!
Kerdeznem, hogy a 40.heten mekkora szokott lenni altalaban egy baba BPD-je? Mekkoratol csaszaroznak? Mi a 33.het utan voltunk uh, es a baba meretei: BPD 91 (majdnem 92mm), Th: 92mm, Fl: 72mm Az orvosom meg is lepodott, hogy a mehem egesz a bordamig er mar most. Ez normalis kulonben igy a 33.het korul?
Volt egy konizaciom kb 3eve (HPV miatt) egettek, varrtak. Ez akadalyozhatja a tagulast?
Utolso kerdesem, hogy este, ha lefekszem mar ket alkalommal is voltak komoly fajasaim, ez fentebb irtam is. Fejlett mar ilyenkor a baba tudeje? Megszulehetem, nem lesz baja? Annyira felek!

NAGYON SZEPEN KOSZONOM ELORE A VALASZAT!
Elnezeset kerem, amiert ennyit nyaggatom, csak hat ez az elso baba,nagyon sokaig vartunk ra, es sok problema volt a terhessegem alatt, ezert izgulok ennyire.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Picipocak!
Halas koszonet a valaszodert. Tudod a multkori, es a tegnapi fajasok eleg komolyak voltak. A levegot ugy fujtattam, mert meg azt is nehez volt venni. Tul korainak tartom meg ezeket, meg nem szabadna megszulnom Kép Pedig a meretei alapjan mar 36hetesnek felel meg Kép A multkori joslok 3percesek voltak kb egy oran at, de elmultak szerencsere, a tegnapi annyira fajt, hogy ott nem figyeltem, de hamarabb vege lett. A dokim szerint a fronthoz van koze.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc!
Ne aggódj, az nem tesz jót!
Onnan tudod, hogy menni kell, hogy nem szünnek a fájások, amíg elmúlnak nincs gond! Ha erődsödnek, rendszeresek és nem szünnek, akkor érdemes benézni a kórházba.
Amúgy a 32. héttől igenjók az esélyei, de ezt a 2 és fél hetet gugolva is kibírodKép
Én nagyon szorítok.
Inkább pihenj sokat és élvezd a jóidőt!

Üdv: Dóri
Vendég
 


Kedves Doktor Úr!

Köszönöm a válaszát!
Üdv: Dóri
Vendég
 


Doktor úr!
Ebben teljesen igaza van hogy legjobb lenne őt kérdezni, de sajnos ők (báremennyire is szeretem mint orvos) nem nagyon bőbeszédűek és az ember próbál másfelé is tekintgetni, gondltam hátha van erre valami vizsgálat. Így jött az ötlet hogy megkérdezem. A testvére szült önnél idén márciusban és ő mondta rettentő jó szakerber és széles látókörű hátha volt már ilyen problémás esetes is. Azt mondják próba szerencse. A másik nagyon nagyra értékelem, hogy egy ilyen fórumon is aktívan segít a rengeteg teendője mellett.

Köszönöm.

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!
Fiunk lesz. Párom szerint.
Párom talált egy nőgyógyászt: dr. Bottyán Ferenc
Jahn Ferenc kórházban vezet szüléseket.
Viszont sem a kórházról, sem róla nem találtunk információkat. Decemberben jön a baby. A doki nagyon szimpatikus, de a kórházról eddig nem sok jót hallottunk. nem akarunk csak a kórház rossz híre miatt dokit is váltani. Tudnátok némi friss információval szolgálni a kórházról?
Köszi
rbzs
 
 


Szia RBZS!

Én most szültem ott 6 hete és semmi negatívumot nem tapasztaltam! Mindenki nagyon segítőskész volt! Nem volt fogadott szülésznőm, de az ügyelesetes is úgy viselkedett, mintha fogadott lett volna!
Írd meg mire vagy kíváncsi, szívesen válaszolok.
A te dokidat nem ismerem személyesen, de ha szimpatikus szereimtem nem érdemes váltani, én ugyanígy voltam. A 11. ker-ben lakom és a Szent Imrét most újították fel, így sokat gondolkodtam, hogy hol szüljek, de nem bántam meg, hogy a Dél-Pestit választottam, nem olyan puccos, de a személyzet nagyon felkészült és ez a lényeg.
Problémamentes babavárást!

Üdv: Dóri
Vendég
 


Sziasztok.

Voltunk hétvégén a börzén, és beszereztem a baba első ruhácskáit. Olyan jó volt vásárolgatni. Nagyon szép kis ruhákat vettünk. Babakocsit még nem tudjuk milyet vegyünk. Nekem tetszik az a típus amit hordozóval együtt adnak. Pierre Cardin típusú asszem. De azt mondják, hogy annak kicsi a hordozója.
Tegnap léptem a 28. hétbe, annyira megy az idő. Azt hiszem pár hét múlva lesz egy uh. Már alig váromKép

Jucus

jucus1
 
 


Szia Dóri!
Köszönöm, megnyugtató, amit írtál. Igazság szerint a kórházról annyit halottunk, hogy nagyon szocreál (ez még nem lenne feltétlenül baj, jártunk ott az első ultrahangon, és láttuk a saját szemünkkel). :-)
Még nagyon az elején vagyunk és járunk még ott eleget, majd körülnézünk. Ha lesz konkrét kérdés újra írunk. Köszönöm szépen.
rbzs
 
 


Rbzs!

Én is nemrég szültem a JFK-ban és hasonlókat tudok írni mint Dóri. Mindenkivel nagyon meg voltam elégedve, és csak pozitív dolgokat tudok mondani. Az pedig, hogy a kórház szocreál az nem az ott dolgozókon múlik, ez sajnos ennek az országnak a hibája, és ezen sajnos nem tudnak változtani. Emberileg viszont mindenki maximálisan megértő, segítőkész és minden tőle telhetőt megtesz. Ha tudonk bármiben segíteni kérdezz nyugodtan.

Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Szia Jucus!

Nekünk is olyan kocsink van Pierre cardin, amivel együtt van a hordozó, de igen gyorsan kopik a kereke és nagyon ráz a kocsiKép
De ettől függetlenül az ár/érték aránya jó. Mi 38000-ért vettük és ebbe már benne volt az esővédő és a lábzsák is! A jó hír, hogy lehet hozzá kereket kapni. Azzal viszont, hogy ráz nin csmit tenni. A jobb felfüggesztésü babakocsik 100000-től indulnakKép
Amúgy a 28-30. hét között néznek UH-t!
Élvezz ki minden percet, ripsz-ropsz és máris itt lesz a babaKép
Üdv: Dóri
Vendég
 


Jucus!
Én azt hallottam,h a Bergon babakocsik egész jók.
Én nézegettem 1 típust (2funkciós,de veszek hozzá hordozót is,mert nekem nincs szükségem mózeskosárra) ahhoz van pelenkázótáska,lábzsák, bogárháló,2 irányban tolható,és talán felfújható kerekes kb.60e Ft.Állítólag 300féle színben lehet válogatni náluk,ez sem utolsó szempont.Kép
Csak 1 5let,igazából én is most gondolkodom babakocsi ügyben.Kép100-120e-t én is sajnálnék kiadni 1 babakocsiért,ami nem biztos h jobb,max a márkát fizettetik meg velünk.Próbálok én is jó minőségűt korrekt áron találni.Ha találsz vmi jót,szólj nekem is!Kép
liu
 
 


Ezvicc!
Nekem is a frontokhoz voltak köthetők az erősebb jóslók, sőt amikor megindult a szülésem front és telihold volt, de a 40. hét után volt, tehát nem feltétlen fogsz akár egy nappal is előbb szülni. De ha esetleg előbb születik a babád, gondolj arra, hogy minden rendben lesz. Nyugodj meg tényleg, mert ezzel az idegeskedéssel csak ártasz. Tudom én könnyen beszélek, de hasonló aggódós vagyok én is, mint te. Nekem is az első és nagyon várt babám, ráadásul nekem az első babám el is ment 6 hetesen. Tehát én az elejétől végig aggódtam. A szülés utolsó pillanataiban is csak az járt az eszembe, hogy gyorsan toljak, nehogy beszoruljon a baba valahol, és nehogy baja legyen... De nem lettKép És csodálatos élmény volt, amikor kibújt, az már nem is fájt. Hidd, hogy minden rendben lesz, csak erre gondolj és akkor úgy is leszKép
Pocak
picipocak19
 
 


Liu!

Hát, mi biztos nem a brendonban vesszük a babakocsit, nagyon drágákKép
A www.gabriell.hu oldalon láttam egy hasonlót a pierre cardinhoz. Annak pikolo a neve, hordozóval együtt 39.999-be kerül. Nekünk ez az ár az elérhetőbb.

Dóri!
Itt nálunk az utak elég rossz minőségüek, ugyhogy leginkább csak arra használnám, hogy a kertben tologatom, vagy anyuéknál. Sajnos ezeknek az "olcsóbb" típusoknak tényleg az a baja, hogy ráznak. De előny, hogy benne van a hordozó, ami külön ugye megint elég drága lenne.
Nem tudom, mi még gondolkodunk.

Jucus

jucus1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?