Új privát üzeneted érkezett!

Márti, ha megszületik a pici akkor ugysem nagyon lesz időtök összebújni, meg kedved sem, szóval élvezzétek még ki ezt a pár napot. Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Terika!Kép
KösziKép örülök hogy ezt írtadKép

Indigo!Kép
Remélem, igazad leszKép
Muszáj volt, a dokim már előre mondta hogy ő nem vállalja a szülést már.

De olyan jó lenne, ha Valentban kellemesen csalódnékKép az eddigi tapasztalataimhoz képest.
Egy kis odafigyelés a dolgokra jól esne.
Eddig csak nyűg voltamKép

Puszi mindenkinek!

Küldök egy édi képetKép

Kép

Mea
mea
 
 


Mea

Nyugi Valent doki Nagyon kedves, tuti fogod szretni, és meg leszel elégedve.Édi a képKép

Titi


lehet hogy 151maci. Ma újra számoljukKépKépKép
Szerintem is édik a nevek.

Lányok
Én természetesen nem szeretnék senkit sem rábeszélni az 1 ágyas szobára mert ezt mindenki maga érzi.De nekem pont ez a fontos hogy apuci bent lehessen velünk amennyit akar és ne szóljon ránk a nővér.Látogatot igy sem kell többet fogadni mint amennyit akarsz.Szerintem a családdá váláshoz nagyon fontos az aapa jelenléte engem tudom megis fog nyugtatni.Segíteni meg fognak a barátnők vagy a csecsemősők egyy kis +pénzért. Pénzt igy is ugy is kell adni nekik.Szóval azért gondoljátok meg.
Apuci szeretgetése ránk fog férni és szerintem a babáknak is jól jönKépKép

Lini

Kép
lini
 
 

 
 

Márti,
hát itt a hivatalban a Nő kegyetlen volt, a Tomi egyedül ment le amikor az apaságit akarta elintézni, de úgy jött haza....huh annyit mondott csak hogy rácsapta a nőre az ajtót, pedig a Tomim egy igazi báránysimogató Kép én ilyet tőle nem láttam.
MI lesz ha nem lesz ilyen nyilatkozatunk ?
Nem lesz apukája hivatalossan Kép elég vicces lesz.
Holnap felhívok valamelyik másik kerületi önkormányzatot...

Lini, én is gondolkoztam az 1 ágyason, de azt mondják egyedül első babával és ott a sok izgalom ,félelem ...ott fogok mindenen parázni Kép
jujjjjj Kép


Szilvi, te mennyit mászkálsz még napközben? nekem azt mondták nyugodjak már le , még vezetek is ..Kép
Inkább mint a buszon az esernyőikkel bökdössenek...

titti
 
 


Mea, biztos hogy elvállal.
Nekem egy igazán negatív tapasztalatom volt vele.. a terhesgondozás során 1x nem 4 hétre mentem vissza, hanem kicsit később és ez nem tetszett neki (nekem meg az nem tetszett, ahogy ezt kifejezésre adta). De egyébként már kb. 5 éve járok hozzá és megbízom benne. Ez a legfontosabb szerintem.
Nem kifejezetten az a nyájas, mesélős típus, de mindenre korrekten válaszol, én fel szoktam kérdésekkel készülni.
Recece
recece
 
 


Szia Titi!

Hát én is sokat mászkálok.Mondjuk az a jó, hogy a közelben van egy csomó fontos dolog (posta, DM, bababolt, Spar), úgyhogy nem megyek messzire, de jól el szoktam időzni.Meszebbre a férjemmel megyek kocsival.De nekem is mondta a barátosném, hogy ne menjek messzebbre egyedül, nehogy egy kis magzatvíz-folyás egymagamban érjenKép
Hát tényleg vicces lenne mondjuk a Spar közepén egy tócsa felett telefonálni, hogy jöjjenek értemKép Persze simán megtörténhet,de remélem inkább otthon!
Amúgy összepakoltál már mindent?
A mai ctg-m is jó lett.Bár keményedéseket mutatott, a dokim azt mondta, hogy még nem állunk szülésre, továbbra is csak a külső méhszáj van egy kicsit nyitva,de még van is időnk.Viszont nagyon poén volt, mert a baba méreteire utalva ezt mondta, szó szerint:"Szilvia, maga tele van gyerekkel!Majdnem a torkáig ér!"KépDe tök jó, mert mégsem volt légszomjam soha, amire mások panaszkodni szoktak.Meg már megyeget is lefelé a pocakom.
Te ugye nem egyágyasba akarsz menni?

Szilvi
szilvi8
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy azért szinte csak jókat hallok ValentőlKép

Tettem fel pocis képet az albumomba(Mea albuma) ha esetleg érdekel valakit.Kép

Szép estét mindenkinek!Kép

Puszi

Mea
mea
 
 


Szia Szilvi!
Én úgy döntöttem jobb a társaság, főleg ha te is ott leszel Kép
Kép örűlök a Ctg eredményednek!
Érdekes nálunk hol egész lemegy hol feljebb jön egész a cicim alá Kép de én sem fulladok meg ilyesmi, Képszerencsére.
Remélem minden be van pakolva...most úgy gondolom...


Tényleg mintha azt olvastam volna ha elfolyik a magzatvíz akkor négykézláb kell állni Kép lehet hogy nagy baromság....
Állítólag azért hogy a k.zsinór ne essen előre...?
valaki tudja esetleg?..mit kell csinálni a SPAR közepén?Kép

Titi
titti
 
 


Sziasztok!

Orsoly! Kép

Jol esett, hogy gondolsz ram. Mi ujsag veletek?
Mi jol vagyunk, varom mar a nyarat, kell egy kis valtozatossag! Mostmar minden eleg olajozottan mukodik, jol megvan a ket mano egymassal. Dani egesz nap acsorog es persze egymas jatekait szedik el.
Kislegeny lassan 10 honapos, de egesz ejszaka szopizik. Nalatok alvas van? Kellene lepnem, de ejszakara olyan hulla vagyok, hogy inkabb az akkor konnyebbnek tuno megoldast valasztom.
Emma szerencsere teljesen kiegyensulyozott, lenyugodott a kezdeti ujdonsagok utan.
Dobok egy kepet, irj magatokrol!

Mindenkinek jo babavarast, szep szulest a tobbieknek pedig jo babazast,
KakukkfuKép
kakukkfu
 
 


Titti, nekünk együtt kellett mennünk az apasági miatt, mert nekem is alá kellett írnom, hogy tényleg igazán ő az apa.
Indigo, nagyon gyönyörű a kislányod! Mikor furattátok ki a fülét? Ki csinálta? A klinikán nem csinálják már, se a védőnénink, se a dokinénink nem vállalta. Azt hallottam, hogy a fülbelövés azzal a géppel meg baromi hangos és túl nagy lyukat csinál. Ráadásul csak futtatott arany a fülbevaló amit belőnek. Én azzal csináltattam még 15 évesen, de egy bébit szenvedtessek vele?
Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Titti,
lehet masik onkormanyzatnal is intezni az apasagit? Nem csak ahova tartozol? mert nalunk is pont ez volt, hogy a parom ugy jott el, hogy becsapta az ajtot, es, hogy oda biztos nem megyunk vissza...kepzeljetek, meg olyat is mondott a no, hogy elobb kellett volna a sorrenden gondolkozni...
Dorka.
dorka34
 
 


Márti, mi még a klinikán rakattuk be a fülbevalót. Honnan veszed, hogy már nem csinálják? Pedig úgy terveztem, hogyha másodjára is kislányom lesz, akkor neki is berakatom. Egyébként azon a napon rakták be amikor jöttünk haza. Azt hiszem 2000 Ft volt. Bár már nem vagyok benne biztos.

Titi, én csak arról hallottam, hogy nem szabad mozogni, amíg el nem áll a szivárgás, hogy nehogy a baba feje alá kerüljön a köldökzsinór. Pozitúráról nem tudok.

Mea, már szépen gömbölyödsz.Kép

Mindenkinek jó éjszakát!

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Most látom csak, hogy milyen béna vagyok. Tegnap írtam egy regényt, és nem küldtem el.

Solya,
Sajnálom, hogy nem tudsz jönni, és hogy nem sikerült személyesen találkoznunk.

Titi,
Nekem amikor szivárgott a magzatvíz sétálhattam, de mondjuk épp, hogy annnyira szivárgott, hogy észre sem vettem volnaKép Egy vasárnap gyanútlanul bementünk ctg-re, és megvizsgálta a dokim, majd mondta, hogy minden rendben a magzatvíz is tiszta, csak épp szivárogKép Akinek burkot repesztettek annak kellett feküdnie a vajúdóban. Egyébként a vajúdóba is be lehet menni a hozzátartozóknak, csak egyenként.

Tavaly márciusban amikor Bálint született annyian voltak a gyermekágyon, hogy az ebédlő rész is le volt függönyözve ott is feküdtek, de csak azok, akik 1napos műtétr jöttek. Az üvegajtón túlra nem lehetett tolni a babaát, kivéve amikor visszatoltad, mert mindig volt valaki aki rádszólt, hogy ne.
Én azért gondolkozok az 1ágyas szobán, mert engem nagyon megviselt a gyermekágyon töltött 16nap. plrossz volt, hogy a férjem nem foghatta meg Bálintot, nem lehettünk hármasban, amikor be akartam tolni a csecsemősöknek egy kicsit, hogy lemenjünk a büfébe, vagy egy emelettel feljebb menjünk, mert csak ott volt hely, akkor szinte könyörögni kellett. De ehhez az is hozzá tartozik, hogy nem voltak jó szobatársak.

Kakukkfu,
Nagyon édesek a gyerekekKép

Mennem kell, felébredt a haramiaKép

Szép napot!
Edina

nedinabp
 
 


Indigo!Kép

KösziKép Igen most már észreveszik rajtam, hogy pocakos vagyok nem dagadtKép

Edina!Kép

Hát most már én sem tudom mi lenne jobb az egyágyas vagy a többágyas kórterem.
Lehet, hogy nekem első gyereknél jobb lenne talán a többágyas.

Szerintetek?

Ma megyek előadásra a klinikára.
Ki jön ma még?

Anitq!

Remélem Te ott leszel, majd keressélKép mert én nem tudom hogy nézel kiKép

Néztétek régebben a szülőszobát?
Neten meg lehet nézni az összes részt www.szuloszoba.hu-n.

Ingyenesen és tök jóKép én már majdnem minet végig néztem.

Puszika

Mea(22+2)

Mea
mea
 
 


Jó reggelt mindenkinek,

Mea
Én leírtam a véleményem az 1 ágyasról. Kinek mi jön be. Nekem fontos a párom jelenléte és a nyugalom. Társaságom biztos lesz mert a barátnőim már mind mondta hogy jön. Olyan helyesek úgy veszik ki a szabit hogy nekem jó legyen.
Ja és Recece írta hogy Valent doki nem nyájas. Hát ezzel nem értek egyett mert szerintem hihetetlenül kedves, megértő. Nekem bejönKépKép

Terika
Szerinted milyen a dokink?

Lini

Kép
lini
 
 


Lini Kép
Bocs, de azt írtam nem kifejezetten nyájas... én találkoztam olyan orvossal, akitől elmenekültem olyan nyájas volt. A kedvesség az más, azzal nincs gond, de a nyájas kicsit pejoratív, én nem nagyon csípem a nyájas embereket, az nekem nem olyan szívből jövő...
Na, nem sértődtem meg, csak az én fogalmaim szerint nem írtam negatívat...
Recece
recece
 
 


Recece

Bocsi lehet hogy én értettem félreKép

Lini

Kép
lini
 
 


Holnap megyek hozzá este, beszámolok majd róla most milyen volt hangulatilag Kép
Néhány kérdést összeírtam, majd viszem a kis lapom...
Én a 28. héten voltam UH-n, vérvételen, te tudod mikor kell menni legközelebb ilyesmire?
Köszi
Recece (30+1)
recece
 
 


Én is akkor voltam, Szerintem több vérvétel talán nincs, de nem biztos, az ultrahangot nem tudom, ctg a 35 héttől lesz. És utána gyakrabban kell hozzá járni de a klinikára ha jól tudom

Lini

Kép
lini
 
 


kakukkfu orulok hogy jelentkeztelKép ezexerint csendben azert olvasgatszKép szepek a gyerekek, Emmat mar meg sem ismeremKép

Mi is jol vagyunk, mar egesz osszeszokott a csipetcsapatKép Boti lassan 8 hos, kuszik es kutyazik, itt tartunk. Lacko meg most kezdi felfogni hogy ez a joveveny nemsokara rabukik az o jatekaira isKép lesz neekm nemulass ha Boti elkezd maszni, azt hiszemKép

irjal gyakrabban, ejyne-bejnyeKép

Dokilatogatas: erdekes amit Valent dr-rol irtok. HOgy nala 4 hetente lathatas van. En a dokineninel kb 4x voltam a terhessegeim alatt, volt hogy eltelt biza 8 het is, na de ha semmi baj nincs, epp nincs vizsgalat sem, akkor minek?

Ja es voksolok a tobbagyas szoba mellett, en meg a 3-kal sem mennek egyagyasba, megenne ott a peneszKép mondjuk nalunk apa sokat melozik, nem tudna ott ulni egesz nap.

orsoly
orsoly
 
 


Kedves Mea!

Sajnos úgy alakult, hogy ma nem tudok menni a "fejtágítóra". Azért kíváncsi lennék rá, mi is hangzik el, majd írj róla ha tudsz!!!!

Recece és Lini!!!
Sajnos a vérvételeknek nincs vége a 28. héttel. Nekem most adta ide a doktornő a következő és egyben én is azt remélem, hogy utolsó beutalót. Teljes vérkép, vizelet lesz, ezen kívül pedig máj és egyéb funkciókat valamint 2 féle bakteriális fertőzést vizsgálnak majd. Az sztk-ban, ahova én járok, ez utóbbitól lehidaltak, az ottani főorvos el is küldött a búsba, hogy ott náluk ez nem szokás (biztos drága!!!), de aztán a terhesgondozós nénik mondták, hogy menjek le a vérvételesekhez és beszéljem meg velük, biztos megcsinálják. És szerencsére így is lett, ők nagyon készségesek voltak. Csak azért örülök neki, mert az sztk 5 percre van tőlünk, a klinika meg egy órára, és délután már az eredményekért is el tudok majd menni.



anitq
anitq
 
 


Szia Titi!

Úgy látszik ez az apasági nyilatkozat mindenkinél nagy gond... Nekünk egy egész napba került itt Zuglóban. A gyámügyön először, amikor betelefonáltam, hogy mit szeretnék, nagyon bunkók voltak, a szó legszorosabb értelmében, de mire beértünk hozzájuk a "zsák dokumentációval", addigra az a "néni" elment és egy kedves kis hölgy, ha körülményesen is, de megcsinálta nekünk és egy hét múlva kellett érte mennem, miután a jegyző is aláírta. Az a baj, hogy a lakhely szerinti önkormányzat gyámhivatala az illetékes ezekben az ügyekben, mégpedig az anya szerinti, úgyhogy nem tudom máshol sikerrel jártok-e majd. Szurkolok mindenesetre!!!!

anitq
anitq
 
 


Lányok ti nem 4 hetente jártok vizsgálatra?
Én azt hittem ez a kötelező.Mondjuk engem megnyugtatott mindig.

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

Most jöttem a Drnőtől a jó hírt írjam elöbb vagy a rosszat ?
Kép tegnap úgy felment estére a vérnyomásom hogy a félelemtől utána nem is tudtam aludni, csak nehogy baj legyen a bébivel...
szerencsére nem volt tartós úgyhogy nincs semmi gáz . CTG ma jó lett és egy gyors vizelet mintát is nézett semmi fehérje. Kép
huhh
Kép viszont erre a kis időre vérnyomáscsökkentőt kell szednem... Kép meg magneb6ot ezerrel...

Képkezd szépen kinyílni és felpuhulni a méhszájam.... 1 újjnyi .... ez a baba nem vár 31 ig. remélem 20.áig kibírja akkor jön vissza a szabiról Anna a szülésznő Kép

én már nagyon várom...


Nekem azt mondta a Krisztina, kezdjünk inkább az ötágyasban, aztán ha nagyon cudar lesz a közeg álltalában fel lehet kúszni az egyágyas rezidenciára....

Dorka, még nem telefonáltam dehát szerintem lehet másik helyen is.
A Tomim elég elfoglalt és elöbb vele kell időpontot egyeztetnem.
Furcsa , hogy ez az ország ilyen elnehézkesedett ügyintézőkkel és kusza hívatali hercehurcával, képes lett EU tag lenni.

Én sem jártam havonta vizsgálatra, dehát van aki szereti a gyakori látogatást....

A Drnőm már nem fogad el semmit, hiába rongyoltam be vizsgálatra meg CTGre,+vizelet vizsgálatra magánjába... Kép


pusz Titi
titti
 
 


Én is úgy éreztem, hogy vannak időszakok, mikor a 4 hét kicsit sűrű.
De a magánrendelőben nagy ledorongolást kaptam, "azt hitte már más orvoshoz mentem, nem illik ilyet csinálni stb...."
Nem tudtam eldönteni, hogy ez most aggódás vagy inkább más...
Mindegy, most vagyok a 30. héten, olyan sokat már nem kell 4 hetente mennem Kép
Az apaságit mi még nem csináltattuk meg, de érdeklődtem a VII. ker-ben (én vagyok ide bejelentve) és azt mondták nagyon egyszerű: két személyi kell és a terheskönyv, semmi más.

Recece
recece
 
 


Sziasztok lányok !
Sajna egy pár napig kimaradtam, de már gépközelben vagyok !
MeaKép AnitqKép
Megyek én is a klinikára remélem összefutunk, keresem a rózsaszín csíkos táskát Kép

Mea Kép Tényleg nagyon szép helyen laktok, azt hiszen én sem cserélném el a kertes házat semmiért, még azt is egészen megszoktam, hogy reggelente 1 órát autózok amunkahelyemre (bár most nem dolgozok, így aztán ki lehet bírni).

ÁgibosziKép
Nem tudom, hogy akkor nekem miért mondta, a doki.
Bár nem azt mondta, hogy nem vállal, hanem hogy nem nagyon vállal már szüléseket. Meg azt is mondta, hogy ha valamiért nem tudja elvállalni, akkor egy nagyon megbízható dokit fog ajánlani.???
REmélem erre nem lesz szükség.

A beöntéssel kapcsolatban nekem rossz élményeim vannak ( bár nem nekem adtak beöntést). Feküdtem 1-2 hetet a klinikán és a kismamákat ( akiknek eljött az idő) nem nagyon kérdezték meg, hogy szeretne e beöntést kapni vagy nem, csak beszóltak a szobába, hogy " na most jöjjön". Ez még szemlélőként is kicsit megalázó volt.

Szerintetek az nagy gáz, ha 21 hetesen még alig van pocakom. Az utcán senki sem mondja meg rólam, hogy babát várok ??!
Saffy
szaffy
 
 


Titi

ne keseredj el.A te babád már most is érett és életképes ugyhogy nagy baj már nem lehet. Ez tuti.A egy picit előbb megszületik az nem baj.

Anitq

Köszi az infot. Jövöhéten megyek akkor majd megkérdezem a dokimat hogy most mi következik

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

Most írhatom újra, mert megnyomtam egy rossz billentyűt és elszállt az irományomKép

Szóval...
Én is 4 hetente jártam dokihoz az elejétől kezdve, most meg már hetente.Bár anyagilag ez nem vmi frankó, de mindig nagyon vártam, várom, hogy mehessek, mert legalább láthatom a Bébit, meg lehet beszélni Róla a dokival.

Titi! Azért ez tök rendi a dokinődtől, hogy ő már nem fogad el semmit.Sajna nekünk mindig perkálni kell kint az asszisztensnél, akivel meg is beszéltük, hogy ez a heti fizetés tényleg nagyon húzós.De hát ez van.Emiatt nem váltanék dokit, mert nagyon birom.Persze csak míg ilyen anyagi helyzetben leszünk.S remélem, nem lefelé ívelünkKép
Amúgy képzeld, pont én is 20-a környékére tippelek, ha megkérdezik.KépNem tudom, miért.
A párom viszont most péntekre "rendelné", mert most lesz a szülinapja.Kép Én azért szeretném betölteni ezt a 38. hetet, s majd utána.De lehet, hogy csak magamnak akarok még egy kis időt a felkészülésreKép, mert a Baba már simán elérte a születési méreteket.
Te mennyire izgulsz már?

Puszi, Szilvi
szilvi8
 
 


Titi!
Ja, és örülök, hogy jó lett a ctg-d és a vizelet!Nekem is mindig csinált vizelet tesztet az asszisztens és mindig azt mondta, hogy tökéletes,de a múlt heti labor-eredményem alapján, a doki most írt fel egy kis "tisztítószert".Akkora tabletták, mint egy ház. A vér-eredmény hála Istennek jó lett.Ha az lett volna rossz, akkor gondolom azért az sokkal gázabb.
Amúgy, lehet tudni mitől ment fel a vérnyomásod?

Szilvi
szilvi8
 
 


Sziasztok!

SolyaKép Sajnálom, de azért gyere néha-néha!

Kicsit nekem is sok az új, és csak kapkodom a fejem, de ez így jó. Az én hibám, hogy nem jövök többet fel. Kép Úgyhogy, bocs, de sokszor nem vagyok képben. Kép

Na, mire szóhoz jutottam volna, felébred a fiam. Akkor most ennyi. Kép

shine
shine
 
 


Szia SZilvi!
Nem tudni mitől de szép lassan kúszott úgy a 27. héttől, talán túl kicsiket pumpál a szivem nem tudom.
a lényeg hogy a baba jól legyen, azt írták lehet jobb lenne Edat kérnem mert akkor szülés közben nem megy még esetleg kóros szintre ahol már csak a császár segít.
Én nem igazán szeretném pedig... de a Dokinőm majd úgyis megmondja Kép az a szerencsém hogy nagyon szeretem és nagyon megbízom benne, így csukott szemmel is megszülhetekKép Kép Kép
csak 19.én csütörtökön megyek CTGre 10:30ra jó lenne valakivel talizni.

Szilvi
Jó lenne együtt Kép majd megadom a mobilszámom , hogy hívj ha már bementek v. van valami!!!!
Szerintem a vizelet nem gáz, de azért gyűrd le az apróságokat!

Shine!
Gyere bátran Képmindenevők vagyunk...Kép

pusz Titi
titti
 
 


Sziasztok!

Légyszi drukkoljatok holnap megyek ctg-re fél 11-re és ha megint olyan gázos lesz be kell feküdnöm :-((

Mi van ha nem lesz apasági mikor bemegyünk szülni, nem lesz apukája a Manónak, vagy mi? Nem tudom mikor érne rá a párocskám fél napot üldögélni a hivatalban érte. A kórházban nem lehet elintézni?

Kép
Kép
akinorev
 
 


Csajok mi volt a felkészítőn?

Tudom talán messze van de nálunk a Jókai klubban ,
majdnem a Normafánál, csütörtökön 10 kor lesz egy előadás a szoptatásról , technikájáról stb.
Az itteni védőnő + vmi szaki tartja. Ha valakinek van kedve jöjjön. Kép

Antiq, remélem nem kell kivánszorognom a lakcím szerintihez ..Kép az szentendre... én még ráérek kirándulgatni de az Apuka nonstoppdolgozik.
Tényleg mi lesz ha mégse lesz papír?...dugják fel.
nem ismerik majd el az apát?ááááááááá nem tudok ezen már izgulni :#

Melyik billentyű csinálja azt a vicces fejet?nem jövök ra ! Kép
titti
 
 


Látom nem vagyok egyedul....

Akinorev , ne aggódj minden ok lesz!
Drukkolunk.
titti
 
 


Sziasztok!

Akinorev!
Nem lesz semmi baj, ne izgulj! Ha nincs apasági, akkor a Te nevedre anyakönyvezik a babót, és majd utánna együtt kell mennetek az anyakönyvi hivatalba apával és a papírokkal új névért.

Lányok!
Csak olvasgatok, olvasgatok, és le vagyok döbbenve! Micsoda herce-hurca van az apaságival!! Anno 11 éve, amikor mi intézük (csak 6 éve vagyunk házasok, de 12 éve élünk együtt), akkor bementünk az én lakhelyem szerinti anyakönyvi hivatalba (mai napig nem vagyunk azonos lakcímre bejelentve), kb. 15 perc és a kezünkben volt a papír. Biztonság kedvéért azért megkérdezte a néni, hogy nem lenne kedvünk esetleg hivatalossá tenni a kapcsolatot, de mi akkor nem akartunk esküvőt. Kellett a két személyi, kitöltöttünk egy papírt, aláírtuk és kész is volt, meg is kaptuk. Nem volt pofavágás, várakozás, és nem voltak irathegyek sem.

Kakukkfű!
Rég láttalak Titeket, jó hallani felőletek! Hogy repül az idő!!

Puszi Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok lányok!

Én is le vagyok döbbenve, hogy a kerületek között ekkora a különbség ügyintézésben. 18. ker.-ben lakunk, tényleg nem kellett hozzá semmi különös papír, csak mi ketten + 20 perc. Pedig én még akkor szereztem be a népességnyilvántartóból a családi állapotomról egy igazolást. Elváltam, azért.

Indigo, amikor bent táboroztam a kórházban, akkor mondta egy nővér, hogy ők már nem csinálhatják a füllyukasztást. De azért felkészülök, hátha valaki mégiscsak megcsinálná.
Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Szaffy!Anitq!Kép

Voltatok az előadáson???
Én igen, rózsaszínű felsőben voltam inkább pink színű és olyan kabátban is.
De nem jöttetek odaKép
Biztos nem voltam szimpiKép

Sok újat nem mondott nekem ez az előadás, de lagalább bemutatkoztam a ValentnakKép

Viszont nem emgyek holnap a rendelésére, majd ha Paulin átadott, hogy ne leygen ciki a helyzet, hogy megelőztem őt.
Remélem hamar kapok hozzá időpontot és hamar át is adKép

Sziasztok!Kép

Mea(22+2)

Mea
mea
 
 


Mea Kép
Az előadás elött nem láttalak, de alatta nagyon gyanus voltál nekem ( próbáltalak beazonosítani a kép alapján), ezek szerint jól gondoltam, de nem maradtál ott a végéig, utána már nem láttalak, amikor kiment a doki, még egy 20 perces röpke előadás volt arról, hogy mit vigyünk a kórházba, meg hogy mit adnak Õk.
Én pont szemben ültem a dokival, világos gatya, fehér ing rajta fekete póló.
Remélem legközelebb tudunk dumcsizni is. Kép

Anitq Kép Te nem voltál ? Pedig mindenkinek megnéztem a táskáját, de senkinek sem volt rózsaszín csíkos Kép

Szaffy
szaffy
 
 


Sziasztok!
Szaffy, Mea! Ahogy írtam, sajnos nem tudtam elmenni! Majd jövő héten!!!! Akkor biztos!!! Ma apuka csak a kedvemért kivett egy nap szabit, nem tehettem meg vele, hogy itthagyom....ráadásul sikerült így végre elmennünk közösen bevásárolni. Zsófinak most már legalább van hol aludnia, van miből ennie, van egy-két ruhácskája, és a fürdetéssel se lehetnek gondjaink már...Hurrá!!! A vásárlás volt a halálom.

Visszatérve az apaságira. Nálunk Zuglóban kellett egy igazolás az orvostól, hogy mikor fogok szülni előreláthatólag és egy igazolás a népességnyilvántartóból, hogy hajadon vagyok. Ezután mehettünk a gyámhivatalba. Ha nincs apasági, anyuka nevére anyakönyvezik a bébit és nem írnak be az apuka helyére senkit. Az önkormányzat gyámhivatalában aztán később ezen lehet és kell is módosítani, mert ha az anyuka önként nem csinálja, akkor a gyámhivatal megteszi helyette! Ez meg aztán pláne macerás lenne!!!!

Titi! Én is gratulálok a ctg-dhez!!! És az is örömhír, hogy a dokinőnk ennyire korrekt!


Szaffy!

MOndtak valami olyat a "kórházi poggyászról", amit mi nem szedtünk össze a napokban??? Mit adnak???

anitq
anitq
 
 


Szaffy!Kép

Hú nem emlékszem Rád, ne haragudj de én még Fotót sem láttam róladKép

És mit mondtak mit kell vinni és mit nem???Kép
Elmondod nekem, sajnos ki kellett rohannom a doki után, ugye őt szeretném dokimnakKép és mondta hogy okKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Mindig elfelejtem megkérdezni a klinikán, hogy a gyerekágyon mikor van látogatás.Azt olvastam (itt), hogy sajna az apukák sem jöhetnek beljebb az üvegajtón, de mikor lehet jönnie a látogatóknak?

Szilvi
szilvi8
 
 


Szia Szilvi!

Az én Párom szinte egésznap bent volt nálam, persze az üvegajtón kívül. Nem szólt senki, hogy menjen már haza Kép Mondjuk a másodiknál inkább majd többet pihenek és nem is engedem, hogy szabit vegyen ki. Elég kínos, amikor egy-egy szoptatás 2 óra hosszúra sikeredik, mert nem tud még normálisan szopizni a kölök, Apa meg közben kint malmozik a folyosón Kép

Annamari
muter
 
 


Annamari!

Köszi a választ.Igen, én is úgy vagyok vele, hogy nem fogom nagy dobra verni az ismerősök között, hogy bármikor jöhetnek, mert pihenni és szoptatni is kell vmikor és azért ezek előbbre valók.Majd ejönnek látogatóba, ha otthon leszünk, nem?KépPersze a férjemet nagyon fogom hiányolni, amikor éppen nem lesz bent.

Lányok!
Ez egyébként a múlt héten nyilallt belém,hogy mennyire furcsa lesz, hogy megszületik a Babánk,de többnyire csak én leszek vele, a párom meg otthon lesz. Persze erre én is azt mondom, hogy most mit csodálkozok ezen, hiszen mindenkivel így történik (bár nem tudom, hogy azzal mi van, aki otthon szül), de mégis feljött bennem.Nektek nem jutnak olyan dolgok eszetekbe, amire sohe nem gondoltatok előtte, vagy máshogy gondolkoztatok róla?Furcsa állapot ez a kismamaságKép

Puszi

Szilvi
szilvi8
 
 


Szilvi

Ezt hogy érted?
Mármint a kórházba csak veled lesz a baba a párod nélkül??

Amúgy azzal teljesen egyet értek hogy furcsa állapot a kismamaság. Tele vagyok én is kétségekkel+félelemmel hogy minden ok lesz-e.
Amúgy a kórházba csak max 5 napot leszünk.

Lini

Kép
lini
 
 


Lini!

Mármint úgy értem, hogy csak látogatóba jön és nem leszünk úgy együtt, mint most,pedig hát ugye 9 hónapja együtt várjuk a kis Jövevényt.Érted?
Lehet,hogy nem nagyon tudom megfogalmazni,amit érzek.Kép Persze tudom, hogy ez a kórházasdi csak 5 napig tart.Azt hiszem elég lesz belőle annyi is.Én egyetlen egyszer feküdtem kórházban, 20(!) évvel ezelőttKép Na jó, most persze nem betegként leszek ott, hanem mert anyává válok!!!
Hú, kezdek nagyon szentimentálisba váltaniKép
Lehet, hogy inkább pihenni térek.

Jó éjt!

Szilvi
szilvi8
 
 


Jó reggelt,

Szilvi
Hát igen, ez az időszak engem is izgat. És a párom is mondta hogy milyen furcsa lesz neki hogy eddig még sose voltunk külön, most meg több napig egyedül lesz itthonKép
Szerintem nekik sem lesz könnyü.
Mi a kórházban biztos nagyon le leszünk foglalva magunkkal meg a babával+a tejjel.Úgyhogy szerintem lesz dolgunk.
Amúgy a kórházasdit én is utálomKép

Lini

Kép
lini
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Aysegül37 2005.05.05 40+3 Első Aysegül Prof. Asztalos Még nincs 37
Csücsök 2005.05.28 37+4 Első kisfiú Dr. Bánhidy Még nincs 30
Szilvi8 2005.05.29 37+3 Első Virág Dr. Sipos Zsoldosné Eta 29
Titti 2005.05.31 37+1 Első Klaudia Kitti Dr. Radványi Tóth Anna 28
Akinorev 2005.06.04 36+4 Első Gergely Dr. Gimes Dömötör Margit 22
Anitq 2005.07.10 31 Első Zsófi Dr. Radványi Tóth Anna 32
Lini 2005.07.14 30+6 Első Lacika Dr. Valent Még nincs 29
Recece 2005.07.18 30+2 Első Virág/Botond Dr. Valent Még nincs 34
Gmoni 2005.07.24 29+2 Első Kislány Dr. Ács Még nincs 32
Dorka34 2005.08.01 28+3 Első Benedek Dr. Radványi Még nincs 34
Terika 2005.08.24 25+2 Második Zalán Dr. Valent Még nincs 31
Nedinabp 2005.09.08 22+6 Második Bence/Zita Dr. Kazy Még nincs 28
Kökény 2005.09.08 22+6 Első Bulcsú Dr. Radványi Még nincs 30
Mea 2005.09.11 22+3 Első Lívia Dr. Valent Zsoldosné Eta 26
Szaffy 2005.09.18 21+3 Első Kislány Dr. Matányi Dömötör Margit 31</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Igen
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika Botond (2002.05.31) 31 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocaklakó
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 29 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Igen
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Félig igen; nem
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Júl. Aug.-tól
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Júniustól
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem</pre>

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Indigo,
mi volt tegnap?
drukkoltam neked!
cool a táblázat még mindíg... Kép

Szilvi itt a mail címem írj légyszi a privibe !
Én sajnos nem tudom a tíédetKép

zsirif @freemail.hu

Szerintem a korházasdi még mindíg az apukáknak lesz nehezebb. Mi már vígan élvezhetjük a babánk társaságátKép,
míg ők otthon egyedül...Kép
Titi
titti
 
 


hat nem tudom, enyem pasi mondjuk nem buslakodott, egyreszt melozott meg ezalatt a par nap alatt, masreszt meg kb minden nap elment megunnepelni a fiai szuletesetKépKép
orsoly
 
 


Titi, rendes vagy, hogy gondoltál rám. Szerintem elég jól sikerült. Jövőhét kedden derül ki.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?