Új privát üzeneted érkezett!

Mea

Szerintem nyugodtan hivd fel és ne várjál soká ha döntöttél mert telik az idő és halad a terhességed aztán nehogy az legyen a gond hogy valami kimaradt.Biztos nagyon kedves lesz mond hogy a babanetről vagy és onnan ajánlották őt. Tuti nem gáz de szerintem ne várjál mert lehet hogy szerdára akkor nem lesz időpontod jobb túl esni rajta ha már eldöntötted

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

Itthon van a párom, és most végre ráérek gépezni! Kép

Akinorev: nem volt szép a dokidtól, hogy így rádijesztett. DE!!!! Tuti, hogy nincs gáz, igaza van a lányoknak. Kép Szerintem csak nem mozgott a kis pocaklakó túl sokat. Engem a CTG-s néni paráztatott be mindig, és addig el sem engedett, amig a dokim nem írta alá a papírt. Ádám ugyanis nem volt hajlandó mozogni, hiába kóla, csoki, süti. Egyszer volt uh is, de minden rendben volt. Úgyhogy nyugi!!! Biztos, hogy minden rendben van! Kép

Ági: tündér ez a fiú! És jó a sérója! Kép
shine
 
 


Anitq Kép a keddi beszélgetésekre csak úgy be lehet esni, vagy elötte be kell jelentkezni valakinél, csak az ott szülő kismamák vehetnek részt ?

Ágiboszi Kép nagyon köszi a levelet, válaszoltam. Te csak babázol otthon vagy netán útban az utánpótlás is ? KépKép

Indigo Kép köszi, hogy betettél a táblába, kár hogy még csak a legutolsó sorban vagyok,már úgy szeretnék babázni, bár a pocakosságot is nagyon élvezem.

Szaffy
szaffy
 
 

 
 

Lini!Kép

Próbáltam hívni a dokit, de nem vette fel így időpontot kértem a másik mobilszámon.
Kaptam jövő szerdára 15.40-re.
Te mikor mész hozzá?

Akkor ott ő egy sima nőgy.vizsgálatot fog csinálni + szívhangot hallgatni vagy mit szokott magánrendelésen?

Gondolom ott akkor át is nézi az eddigi leleteimet stb. nem?

Remélem tud vállalni engem még szülésre(szeptemberben).

Köszi még egyszer mindentKép

Mea
mea
 
 


Én is megyek jövő héten a szüléselőkészítőre kedden.
Akkor simán csak oda megyek és kész semmi jelentkezés rá????

Mea
mea
 
 


SziasztokKép

MeaKép
Nem kell külön jelentkezni, simán mész és ott vagy Kép A földszinti könyvtárban van, ami az bejáratnál a nagy aula rész utáni folyosón van balra, utána van kismamatorna is, érdemes ott maradni, egy türülközőt és kényelmes ruhát kell csak vinni rá.

Szilvi Kép
Én még az első gézenguzzal babázom otthon, bár már felmerült az esetleges tesókérdés is, amit persze sokáig nem hallogathatunk, mert nem vagyok már fiatal csibe, inkább vén tyukanyó Kép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


szisztok!

Köszi lányok, biztos igazatok van. Próbálom arra fogni hogy vizsgáim vannak, beteg vagyok stb. Minden esetre hétfőn megint mennem kell. De! Ma voltam utoljára vérvételen :-))))))))))))))Ennek úgy örülök, nagyon nem szerettem ,gondolom ti se.
A kólát majd kipróbálom hétfőn.
A kényesztetést megemlítem a férjecskémnak, sajna a csokit utálom, de majd keresek valami mást!
Szép estét mindenkinek!

Emma: nagyon-nagyon gratula

Kép
Kép
akinorev
 
 


Sziasztok!

Akinorev!
Az nem jó, ha nem bízol az orvosodban!
Az én véleményem ezzel kapcsolatban kicsit különbözik a többiekétől. Én nem értem, hogy ha nem bízol az orvosodban, akkor miért kéne nála maradnod.
Nagyon sajnálom, hogy csalódtál benne.

Lányok!
Aranyosak vagytok. Majd mutatok friss képet is Balázsról, addigis van egy igazolványkép róla a profilomban Kép
Ja, megvan az ovi, ahova járni fog ősztől! Hurrá KépKép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok Lányok!

Hú, mennyit írtatok egy nap alatt!KépTök jó, szeretem olvasni, mindig tanul az ember valamitKép

Akinorev!
Nem tudom, olvastad-e, de én is így jártam a ctg-vel, nem lett jó, a dokim engem is behívott áramlásvizsgálatra, mondjuk nekem mondta a végén, hogy megnyugodott, mert ott jó eredményeket produkált a Manó!Bár ettől függetlenül a hétfői soron következő ctg előtt, kérte, h. holnap is csináltassak egyet és hívjam fel utána.Sőt még azzal is fenyegetett, hogy ha megint rossz lesz az átlagérték (az utolsó szám, aminek 6 felett kell lennie, nekem most 4.3 volt), akkor be kell feküdnöm.Na, hát nagyon remélem, hogy ilyen szóba se jön, mondtam is neki.
Szerintem nyugodtan kérdezz rá mindenre,amit nem értesz vagy amire kiváncsi vagy.Hiszen ezért van a doki és mellesleg meg is fizetjük érte őket!Biztos ő is elmagyarázza, ha kérdezed.Van, hogy az enyém is csak akkor "bontakozik ki", ha kérdezem.De hát nekik már minden természetes, nekünk meg nem.Talán majd a második, harmadik babánálKép
Egyébként én is ettem még csokit is előtte, de nem használt.Nekünk ez a délelőtti időpont pont nem jó.Reggel, délután és késő este a legaktívabb.Most mit csináljak, ez van.Azért remélem honap és hétfőn is mocorgósabb lesz.
Tényleg, hétfőn hányra mész?Én 11.30-ra. Jó lenne talizni!Kép
Hétfőn talizok az Etával(szülésznő) is, de csak utána.

Meg tudja valaki mondani, hogy mikor van látogatás a gyerekágyason?

Szilvi
(Tényleg!Látom, hogy csatlakozott hozzánk egy másik Szilvi is.Az ő felhasználó neve Szaffy.A félreértések elkerülése végett nem lehetne őt inkább úgy szólítani?Persze csak ha Neked is megfelel Szaffy!)Kép
szilvi8
 
 


Mea, Szaffy!!!
Ha kedden jöttök, talán meg is ismerkedhetnénk. Nem lesz egyszerű, mert 20-30 kismama van jelen egyszerre...de majd megoldjuk, jó?
anitq
anitq
 
 


Szilvi8Kép

Nincs igazán meghatározva a látogatás gyerekágyon, az üvegfalon kivül bármikor lehet látogatót fogadni, csak engedje be a portás (ezt az estire értem) Amugy ha emlékeim nem csalnak akkor az ebédlő részbe, persze ha még beengedik a látogatókat akkor fél négytől fél 6 ig volt látogatási lehetőség... A babócát meg tudod mutatni a kiskocsival a látogatóknak az üvegfalon keresztül.

Annamari Kép
Ezek szerint mostmár minden rendben a nagyfiúval és mehet oviba Kép Ez nagyon jó hirKép Friss képeket várunk ám.

Terika, Krizsi, PP és többi csak olvasó üzemmódban müködő topiclátogatók hol vagytok??

Tali???

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Szilvi,

Nekem is csillagos lett az utolsó, bár nem tudom mi az az MS, de megkérdezem aDokimat kedden.
Egyszer 5 lett egyszer4.1.
téged ezért akar befektetni?

Írd meg milyen lett az új eredményed!
Pusz Titi
titti
 
 


Anitq!

Nem tesztek fel Ti is képeket magatokról és akkor biztosan megismernénk egymástKép

Nekem van a profilomban(ha a nevemre kattintassz) és van a Fotóalbumban is (Mea albuma) egy csomó kép rólam.

Hátha így könnyebb.

Mea
mea
 
 


Lini!
Hat engem meg megnyugtattal azzal, hogy nem fekszel folyamatosan-visszaolvastam a hozzaszolasaidat-es megsem tortent nagyobb baj...Bar ez nagyon valtozo, van, aki meg tappenzre sem megy az enyemnel rosszabb leletekkel, dolgozik szinte vegig, es nem rosszabbodik az allapota, mas meg fekve is tovabb nyilik...ahogy az orvosok hozzaallasa is kulonbozo, bar Te mar eleg jol allsz idoben, gondolom, ezert sem ijesztettek Rad...
Hat azert csak vigyazz Magatokra, ezek az allando frontok is bekavarhatnak, amugy hany mg Mg-t szedsz?
sziasztok,Dorka
dorka34
 
 


Sziasztok,

Képzeljétek voltam a klinikán ultrahangon és nagyon édes a babám 1500g. Komoly nagyfiúKép

Lányos anyukák csak türelem azt üzenteKépKépKép

Mea
Meg fog vizsgálni tuti+ szivhangot is néz+vidd szerintem a leleteidet.Írtam mailt isKép
Nem kell most szerdán mennem csak jövöhéten Elszámoltam magam 1gyel,,én 2 hete voltam, jövö héten lesz 3 hete)

Dorka

20 héttől nyitva van a külső méhszájamKépmagne b6 szedek napi 3-4. Attól függ milyen az idő. Az esőt utálja a fiam és akkor sokat keményedik a hasamKépAmúgy tegnap voltam 30 hetes, még nem szabad szülnöm nekem sem .Nagyon vigyázok azért én is.

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok áttérni olvasó-üzemmódból író-üzemmódba. Kép

Muter,
jobbulást kívánok! Balázs már kész férfi!!! Kép
Várja az ovit? 22-én jártam a Klinikán, nem lehet, hogy téged láttalak az ambullancián?? Nem tudtam eldönteni, így nem mertem odamenni! Ha nem te voltál, akkor lehet, hogy jól tettem. Kép

Ágiboszi,
nagyon ritkán jelentkezel. (Mondom én..) Dani még mindig gyönyörűűű! Kép

Shine,
de jó rólatok is olvasni.
A járóka nálunk is mumus. Kép A formák nálunk általában nem a formabedobóba, hanem az ülőgarnitúra mögé kerülnek. Kép A kis csibész újabban azzal játszik, hogy bedobálja a játékait az ágy mögé, és ártatlanul néz rám, hogy halásszam ki. Kép
Megnéztem a képet, nagyon szép baba Ádám. Kép
Milyen hintája van?

Rólunk:
Beni lassan egy éves lesz, hihetetlen, olyan mintha most született volna.
Nagy érzékkel pakolja ki a szekrényeket, pápát integet, két kézzel tapsol, s ha fogom a két kezét, akkor lépeget. Nagyon sok mindent megért már, pl. ha kérdezem kér-e hamit, mutogat a turmixgép felé. Kép Mostanában nagyon anyás lett. Régebben míg játszott mellettem, legalább tudtam valami házimunkát végezni. Most meg kell várnom míg elmegy aludni, mert semmit nem hagy csinálni, mindig jön utánam, és húzza a ruhámat, hogy vegyem fel. Kép Olyan ari!

Végül egy kép, hétvégén a dédinél:

http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1608&page=3&image=129669

Pusza,
Gabi
k_gabi
 
 


Sziasztok!

Most találta rá erre a topikra, és nagyon tetszik.
Én is a klinikán fogok szülni június elején.
Jövőhét hétfőn megyek az első NST-re, kitől tudnék ott segítséget kérni hogy megmutassa a szülőszobát és a szobákat? hallottam van egyágyas is, azért fizetni kell? Én nem voltam még szülés előkészítőn, mikor van és mindíg ugyanaz a téma vagy változik?
Szülésznőt hogy kell választani? van értelme? mennyi lehet kb a tarifájuk?
Bocsi a sok kérdésért de ez lesz az első szülésem és nem tudom hogy mennek a dolgok.

Előre is köszi asegítségeket!!!!!!
Gratula a babásoknak és sok drukk a babaváróknak!
Anita
anita29
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Aysegül37 2005.05.05 39+5 Első Aysegül Prof. Asztalos Még nincs 37
Csücsök 2005.05.28 36+6 Első kisfiú Dr. Bánhidy Még nincs 30
Szilvi8 2005.05.29 36+5 Első Virág Dr. Sipos Zsoldosné Eta 29
Titti 2005.05.31 37+1 Első Klaudia Kitti Dr. Radványi Tóth Anna 28
Akinorev 2005.06.04 35+6 Első Gergely Dr. Gimes Dömötör Margit 22
Anitq 2005.07.10 30+2 Első Zsófi Dr. Radványi Tóth Anna 32
Lini 2005.07.14 30+1 Első Lacika Dr. Valent Még nincs 29
Dorka34 ? 27+5 Első Benedek Dr. Radványi Még nincs 34
Terika 2005.08.24 24+4 Második Zalán Dr. Valent Még nincs 31
Nedinabp 2005.09.08 22+1 Második Bence/Zita Dr. Kazy Még nincs 28
Kökény 2005.09.08 22+1 Első ? Dr. Radványi Még nincs 30
Mea 2005.09.11 21+5 Első Lívia Dr. Valent Zsoldosné Eta 26
Szaffy 2005.09.18 20+5 Első Kislány Dr. Matányi Dömötör Margit 31</pre>

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Dorka, a szülés idejét megadnád?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Igen
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika Botond (2002.05.31) 31 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocaklakó
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 29 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Igen
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Félig igen; nem
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Júniustól
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem</pre>

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is új vagyok még itt.
Segítséget szeretnék tőletek kérni. Aki Ács doktornál szült, vagy hozzá jár, jelentkezne a privát e-mail címemen? Lenne néhány kérdésem.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Móni
gmoni
 
 


Anita29! Szia!

A szülésfelkészítő tanfolyam programját megtalálod a learchivált május 4-ei dossziéban (17:10-kor írtam erről).
Ami a szülésznőválasztást illeti, nekem az orvosom javasolta és ahogy a táblázatban látod, a többség fel is kért valakit. KI az orvosod???
anitq
anitq
 
 


Szia Antiq!

Utána nézek a május 4.hozzászólásodnak.
Dr. Ruscsák Mihály az orvosom.Õ nem mondta hogy érdemes lenne választani. Így nem tudom kik vannak vagy kit kéne és hogy hogyan zajlik ez.
anita29
 
 


Szia Anita29!

Nem ismerem az orvosodat, így tényleg nem tudok mit mondani. Az én doktornőm is akkor beszélt erről, amikor rákérdeztünk. Elmondta azt is, hogy ez milyen anyagiakkal jár, kit és miért javasol. Dömötör Margit, Tóth Anna, Zsoldosné Eta neve hangzik el legtöbbet, gondolom ők már "veteránok" a szakmájukban és abszolut profik.
Én miután megkaptam a telefonszámot, felhívtam Annát, aki nagyon kedves volt és megbeszéltünk egy személyes találkozót. Ott pedig már rajtad múlik mit kérdezel, mit beszélsz meg vele.
Ha más is érdekel az ancsa72@citromail.hu-ra írjál, igyekszem gyorsan válaszolni!!!

Mea! Szia!

Szépek vagytok az esküvői képen!!! Ha megírod, hogy hol találom a fotóalbumot, akkor azt is megnézem. Ja, és kerítek én is valami konszolidáltabb képet magamról....

Szia Titi!!!

Hogy vagy??? Végül is csak ma voltam a Megatoysban. Pelenkákat vettem, semmi mást. Nem kapott el még mindig a nagy vásárolhatnék, pedig lassan kéne....
anitq
anitq
 
 


Indigo!

Aug.1.a szules varhato ideje, es koszi, hogy betettel!

Lini!

Hat, akkor Te is eleg regen nyiltal ki, de az a lenyeg, hogy jol vagytok, biztos erezned, ha baj lenne, nekem faj is a hasam-mehem-mehszajam-ha mozgok...

Anitq!

Kerdezhetek Toled privatban?

Dorka
dorka34
 
 


Sziasztok !

Anitq,
Köszi jól vagyunk, reggel fájt a keresztcsontom,
áááááá szülni fogok ....de nem öt perc múlva el is múlt Kép
Még ma is vásároltam , a Brendonba voltam ,nem nyugszom míg sines papírok vannak a pénztárcámbanKép
Meglátogattam a kollégáimat Képvicces volt a sok laposhasú között Kép

Szilvi , mi volt a CTGn?
Összepakoltad a cuccokat amiket viszel a klinikára?

Vajon mi az amit vinni kellene és biztos nem jut eszembe....?!

Lini, azért még ráérsz, növeszd szépen Lacikát ! Kép

Titi
titti
 
 


Üdv az újaknak!
Ha csatlakoztok a táblába is, akkor adjátok meg az adataitokat.

Mi jól vagyunk, ma tudtam meg, hogy a kedden megírt személyiségalakulása vizsgám 5-ös lett. Hurrá! Nem kell szóbeliznem!!!! Kép
A lábam sajna nem nagyon akar javulni. Még mindig hordom a bokarögzítőt. Anélkül egy idő után iszonyatosan el kezd fájni a bokám. Ja és még mindig be van dagadva. Lehet, hogy felkeresünk egy magánorvost, hogy vizsgálja meg rendesen.
Fanni már szépen fejlődik. Már 2 szót összerak és olyan szavakat is mond, amit nem tanítottunk neki, csak meghallotta.
Ja és anyák napjára az Apa megtanította neki a szeretlek szót. Nagyon édesek voltak. KépKép
A szobatisztasággal még nem állunk sehol, mert nem hajlandó bilibe pisilni. Kép De nem is nagyon izgatom magam. Előbb utóbb biztosan elhagyja a pelust.

Dorka, javítottam a táblát de most megvárom az új kismamákat utána rakom fel.

Most mennem kell tanulni, kedden magyar nyelv és beszédművelés vizsgám lesz. Kép

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Anitq!Kép

A Babanet főoldalán van olyan hogy fotóalbumok (hirdetés) és arra rákkantitva ABC sorrendben jelennek meg.
Csak ki kell keresni a Mea albumát.

Ti nem csináltok iylen albumot.
Tök egyszerűKép

Pusz mindenkinek!

Mea(21+5)

Mea
mea
 
 


Sziasztok Kép

Üdv az újaknak a fedélzeten, szépen nővöget a létszám Kép

Anita29 Kép
Javaslom, hogy a lányok által irt valamelyik szülésznőt hivd fel és beszélj vele személyesen, ő majd megmutatja neked a szülőszobákat és minden kérdésedre tuti szivesen válaszol. Én Zsoldosné Etánál szültem és nagyon meg voltam vele elégedve, ha gondolod szivesen megadom a telefonszámát.
Az egy ágyás szobák még nem fizetősek, viszont elég körülményes bejutni, sőt a további hátránya, hogy a gyerekágyhoz képest egy emelettel feljebb van, igy a csecsemős nővérek nem igazán sürün fordulnak meg arra felé. Mikor szükséged lenne valamire, akkor szépen le kell menni. A gyerekágyon 5 ágyas szobák vannak, a fürdő és a wc bent van mindegyikben. Az igazi előnyét abban látom, hogy ott többen vagytok, tudsz segitséget kérni a másik anyukától, főleg ha már nem első babás, rátud nézni a babádra a szobatársad amig a mosdóban vagy, és ha jó társaság jön össze akkor a lelkeden is sokat segit.

Anitq Kép
Ez Mea albumának urlje: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=4924&page=1

Mea Kép
Nagyon szépek a képek, meglestem mindegyiket.
Én is csináltam annak idején albumot: Danimanó cimmel van kettő is, ilyen volt mikor született. Azután inkább csináltam egy topicot és abba raktam a képeket, mert ott 48nál nem tellik be.


Indigo Kép
Nagy gratula az 5 ös vizsgához. A bokádhoz tudnám javasolni a feketenadálytőkrémet, nagyon hatásos. Sőt ha be van dagadva akkor érdemes kiprobálni a következőt: végy egy káposztalevelet (fejes), kicsit nyomkod meg, kend be a lában a krémmel, majd tekerd rá a levelet és fedd be folpackkal az egészet, este csináld és reggel szedd le, a bedagadást szépen eltünteti és segit gyógyulni.

Szaffy Kép
Ma voltam a dokinknál, és megkérdeztem amit mondtál, azt válaszolta hogy csak rémhir, vállal továbbra is kismamikat. NAgyon tetszett neki a fiam, igazi kiszsivány volt a lurkó.


Gabi Kép
Te se panaszkodhatsz, nagyon szééééééééééép Benjamin.
A link nem müxik, ezért bemásolom ujra (a képszerkesztésest tetted be véletlen)
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=1608&page=3&image=129669
Igen igen, baromi anyásak tudnak lenni, sőt ha valamit akarnak akkor fifikásak is, mostmár egyre kevesebb időd lesz, legtöbbször majd ha csak alszikKép

TittiKép
Ez a szinespapir nem tud megmaradni a pénztárcában ismerős dologKépKép
LEsz még neked is lapos pocidKépKép

Shine Kép
Képek, képek, képek??, dugdosod a manócskát?Kép
Készültök a szülinapra??

Dani ma nagyon édi volt, elég jól birta a klinikát, megszerelte a radiátort, felfedezte a pad minden zegét zugát és incselkedett az összes dokival. Mosolyt csalt a két V dokink arcára is.

Aysegül nagyon hallgat, lehet hogy már babázik?Kép Megy a drukk ezerrel Kép

Mindenkinek szép hétvégét

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági, köszi a tippet ki fogom próbálni.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Indigó!

Szeretném ha beraknál a táblicskuba:
név:Gabi, gyermek:Beni (2004.05.29), kor:30, doki: Dr. Bánhidy, szülésznő: nem volt, szülés:császár, kistesó projekt: júli-aug-ban indul.
Köszönöm.

Ági,
köszönöm, hogy javítottál. Kép

Jó hétvégét mindenkinek!

Gabi
k_gabi
 
 


ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Igen
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika Botond (2002.05.31) 31 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocaklakó
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 29 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Igen
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Félig igen; nem
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Júl. Aug.-tól
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Júniustól
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem</pre>

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Szépen gyarapszik a létszám!Kép
A tegnapi ctg-m tök jó lett!!!KépKépKépA keddi 4.3 helyett most 8.4 lett az átlagérték!A dokim is úgy örült, de tényleg!OLyan ari volt!Úgyhogy semmi befekvés a klinikára.Mondtam én neki, hogy hiába riogat ilyennel, úgyis "megjavulunk" péntekre!Kép
Hát ez az Eta is olyan rendi!Megbeszéltük, hogy csak hétfőn tudunk találkozni, mert pénteken nem lesz bent.Erre fel, a ctg-s néni azzal fogadott tegnap, hogy az Eta bejött szólni neki, hogy szóljon, ha megérkeztem, mert behívták egy szüléshez és megpróbál átjönni hozzám.KépÚgyhogy ment neki a telefon, és ctg közben váltottunk pár szót,de majd hétfőn hosszabban, mert várták vissza a szülészetre.Annyira egy kedves jelenség!
Abszolut nem bánom, hogy szülésznőt is fogadtunk!

Titi!
Én már teljesen be vagyok pakolva.Amikor elkezdtem néhány napja, akkor döbbentem csak rá igazán, hogy most már tényleg eljött a mi időnk!Kicsit sűrűbben kezdett verni a szívem.Kép

Hogy mi az, amit esetleg elfelejthettél?Mondjuk... külön zuhanyzós papucs?...intim törlőkendő?...haskötő?ha együtt leszünk bent, akkor én tudok adni,mert én kaptam kettőt is Kép...
WC papír(biztos ami biztos)?...kispohár, műanyag tányér, kés?(nekem a barátnőm ajánlotta)...
s legalább 4 db gombos hálóing!Ja, és telefontöltő,papír,toll!

Te tudtad, hogy egy hónapnál(van ahol elég a 3)nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat-másolat is kell?!És vszínüleg az apa személyi száma is!Ezt a babát anyakönyvező nőci fogja kérni másnap.
Ugye jól informáltak engem, lányok??????????????????

A babának: pelenkák 2 méretben, textilpelus, popsitörlő.Én kis pamutsapit is viszek.Még gondolkozom, hogy kis pamut kesztyűt is berakok, no persze nem a hideg miattKép, hanem, ha a hosszú körmöcskék miatt karmolászná magát.

Sikerült valamit eszedbe juttatnom?Ezen kivül még van jó pár dolog, amit betettem, de esetleg Te is adhatnál tippeket!Kép
Puszi

Szép napot Mindenkinek!
Szilvi
szilvi8
 
 


Sziasztok

Mea
Tényleg tök jók a képek.Főleg a karácsonyosak.Nekem is a kedvenc ünnepem.És a kandallótok is gyönyörűKép

Indigo
Nagyon gratulálok a vizsgához.És továbbra is imádni valo a táblázat. Olyan jó nézegetni.A lábad remélem gyógyulgat?!

Titi
Lászlóm szépen növöget. Életem pasijaKépKép

Képzeljétek el ma tapétázzák a gyerekszobát.Sárga alapon barna macis lesz. Állitólag holnapra kész lesz.Javaslom akinek még nincs a Csömöri bricostorba hatalmas a választék 1 tekercs kb 2200ft.De tényleg nagyon cukik vannak.

Jó lenne ha valaki leírná mit vigyek majd a kórházba.Biztos sokat segítene.Köszi

Lini

Kép
lini
 
 


Ági!Kép

Köszi, hogy megírtad Lininek a linketKép
Mi a tpic neve, ahol a képeid vannak?
Meglesném én isKép

Lini!Kép

KösziKép

Mindenkienk nagyon szép hétvégét ebben a csúnya időben!Kép

Meg is fájdult mára a fejemKép

Pusz

Mea(21+6)

Mea
mea
 
 


Kedves Dorka 34!

Hát persze, hogy írhatsz, ezért vagyunk itt mindannyian, hogy információkat cseréljünk. Ha van vezetékes telefonod azon is beszélhetünk, a UPC-nél ugyanis 6 óra után ingyenes és akkor fel tudlak hívni!

Lini! Szia!

Kértél egy listát, hogy mit kell vinni a kórházba. Babakelengye címen találtam a net-en egy csomót, egyet mellékelek (ezt tovább egészíthetjük):

2-3 db. hálóing (bár vannak kórházak, ahol szülés után adnak hálóinget, ebből a hosszan kigombolhatót ajánlható a szoptatás miatt)
2-3 db. neccbugyi vagy eldobható bugyi, haskötő
melltartó (szoptatós) és melltartóbetét 1 csomag nagy nedvszívóképességű betét
köntös
papucs (esetleg külön egy a fürdéshez)
törülköző (legalább kettő)
tisztálkodási szerek (wc-papírt is)
betét!!! (a legnagyobb, ami beszerezhető)

tányér
bögre
evőeszköz
konyharuha, szalvéta
ennivaló, innivaló

IRATOK!!! (személyi, a kiskönyv, házassági levél vagy apasági nyilatkozat, TAJ kártya)

Garmastan kenőcs a mellbimbó esetleges kirepedésének kezelésére (bár erre tökéletes az is, ha egy kis anyatejet kensz rá, és hagyod a levegőn megszáradni)

pelenka a babának ugyanis sok kórházban ezt nem biztosítanak

fényképezőgép vagy videokamera (érdemes előre tisztázni a kórházzal, hogy van-e lehetőség használni ezeket a szülés alatt)
Óra a fájások méréséhez

könyv, rejtvényújság, kazetták, walkman, telefon, töltő, toll, papír – erre azért vigyázni kell, mert úgy hallottam lopnak!!!!

56-os body
rugdalózó
zokni
sapka
(időjárás függvényében vékony vagy vastag) takaró
textilpelus a baba feje alá
hordozó vagy mózeskosár

Indigo!
Én is gratulálok a sikeres vizsgáidhoz! Gondolom te is kihasználod a tandíjmentesség lehetőségét. Minden simán intézhető ezzel kapcsolatban?? Szeptembertől én is szeretnék élni vele.

Mea!

Azóta megtaláltam a képeket, tényleg nagyon helyesek vagytok!!! Most, hogy már "kidöbrögisedtem" minden nehezebben megy és aludni se nagyon tudok, így aztán irígykedve néztem a te még "picinek" mondható hasad....

Lányok!

Az apasági nyilatkozatra is igaz, amit Szilvi írt, hogy nem lehet 1 hónapnál régebbi???

anitq
anitq
 
 


Anitq!Kép

Azóta már nőtt rendesen.)
Kis gombócka vagyoki én isKép
Sőt múltkor egy idegen lány megkérdezte az utcán, hogy kismama vagyok e, mert úgy megyekKép
KacsásanKépKép

Akkor talizuunk a tanfolyamon?
Én senkit nem ismerek ott, még nem voltam egyszer sem.
Sok mindenről lemaradtam?Ti párotokkal mentek?

Mea
mea
 
 


Sziasztok lányok!
Szerencsére napról napra jobban vagyok, végre átrágtam magam nagyjából a múlt héttől tartó hsz-eken. A kedvem is jobb már - azt hiszem a gyerekágy alatt és az első itthon töltött napok alatt megtámadott egy kis depi, de szerencsére úgy látszik hamar összeszedtem magam (csak el ne kiabáljam).

Szóval röviden a szülésről: csütörtök hajnalban kezdődött az egész mensi szerű fájásokkal, reggel bementünk a kórházba, de aztán haza is jöttünk, mert nem azt mondták zárt a méhszáj, ezek biztos csak jóslók. Aztán délután 1-kor már egyre erősebbek lettek ezek, 2-re bementünk, akkor egy ujjnyira voltam nyitva. Végül este 7 órára lett meg a manó, természetes úton. Erre a szülésznőm beszélt rá - közben nagyon megbántam, utólag viszont úgy érzem, hogy a baba miatt jobb volt így. A kitolás ugyanis nagyon lassan ment, a dokibácsinak is be kellett segítenie keményen. Szóval, ha érzéstelenítésben csináljuk, nem biztos, hogy ki tudtam volna nyomni drasztikusabb beavatkozás nélkül. Maga a szülés baromira fájt, de legalább nem tartott nagyon sokáig. Sajna közben volt egy pont, amikor teljesen elvesztettem a fejem és ordítottam, mint a sakál...Szégyellem is a dolgot, utólag bocsánatot kértem az össze jelenlévőtől...A férjem szerint nem volt olyan gáz és a doki, szülésznő páros is azt mondta, hogy láttak már rosszabbat is... A lényeg, hogy egészségesen megszületett Balázska! Ács doktor szuper volt, Eta úgyszintén, rengeteget segítettek, hogy minden simán menjen.
A gyerekágyon csak ajánlani tudom az ötágyast - az egyágyasban én begolyóztam volna. Mondjuk nekem nagyon jó szobatársaim voltak, rengeteget segítettek, de még így is megviseltek az első napok. Nehezen indult meg a szopizás, de szerencsére most már jól nyomjuk.
Amit kaptunk: napi 4 pelus, ez nekem elég volt, bébitörlő az ajándékcsomagban van, amit adnak, és adnak még 2 textilpelust, ez nekem kevés volt, és vittem be plusz 4 db-ot. A nővérek velem rendesek voltak, de szó szerint a nyakukra kell járni, ha akarsz valamit, mert nagyon le vannak terhelve és nem nagyon érnek rá foglalkozni egyesével az emberfiával.
Hát röviden ennyi, ha van kérdésetek, írjatok!

Puszi,
e

Kép
emma8
 
 


Kedves Emma

Jó újra hallani rolatok.Remélem mindenrendben és a nagyfiad szépen fejlődikKépSzerintem nincs szényelnivalód a szüléseddel kapcsolatban hiszen teljesen természetes hogy nagyon fáj és az szülőnők pedig kiabálnak. Sterintem ez ott megszokott dolog.És biztos nem is volt olyan gáz csak te vártál volna más reaciót magadtól.Lényeg Balázs aki biztosan gyönyörű. Mennyivel született?

Anitq

Köszi a listát sokat fog segiteni ha eljön az idő.Mi ez az apasági nyilatkozat? Akkor is kell ha a férjnél vagyok?

Lányok a gyest meg a gyedet az előző munkahelyem automatikusan intézi?Milyen papirmunkát kell nekünk intézni?

Ági
Köszi a linket

Lini

Kép
lini
 
 


Szia Emma!

Egy cseppet se stresszeld magad amiatt, hogy hogy viselkedtél!!! 20 éves koromba véletenül én voltam ott, amikor a főbérlőmnek elment a magzatvize, így én kísértem el a kórházba, és utána a szülőszobára. 3-an szültek egyszerre és mindenki egytől egyig vagy kiabált, vagy hisztizett vagy sírt.... A fájdalmat mindenki másként viseli. Kiszámíthatatlanok a reakcióink, hiszen nem lehet előre felkészülni a fájdalomra. A dokinőm azt mondta, hogy a szülő nőnek minden megbocsátható.... És ez így van jól!!!

Mea! Megyek kedden, de addig nem leszek internet közelben, majd megpróbállak leszólítani...(én egy rózsaszín csíkos tatyóval leszek, nagy valószínűséggel)

Lini!
Az apasági nyilatkozat azoknak kell, akik nem mennek férjhez a baba születéséig. Mi, a párommal úgy döntöttünk, hogy csak azért mert jön a baba nem házasodunk össze, enélkül is jól megvagyunk már évek óta...Szóval ezért kell. Ha megvan ez a papír, a baba rögtön megkapja az apa vezetéknevét, ha nincs, akkor viszont csak az anyuka nevére anyakönyvezik (persze ezen utóbb lehet változtatni).
anitq
anitq
 
 


SziasztokKép

Nah egy két kiegészités leendő kismamiknak :

A házassági anyakönyvi kivonatnak 300 napnál nem régebbinek kell lennie (két éve módositották 30 ról, mert az elég nagy hüleség volt)

Az apasági nyilatkozatnak nincs időtartama, vagyis mivel mikor már pocakos lettél akkor csináltattátok, ezért az érvényes végig (kettőt ugy se csinálnak ugyanarról a bébiről)

Korházi cuccos:

Itt nem adnak hálóinget, ezért arra ne számitsatok, de gondolom mindenki amugy is a sajátjában érezné jól magát Kép

Betétet valamennyit adnak a szobának, de az soha nem volt igazán elég, tudom javasolni a tennáét, mert az elég vastag és nagy ahhoz hogy biztonságos is legyen.

A bébinek egy napra adnak 4-5 pelust minden reggel, külön rucit inkább a hazamentelhez vitessetek majd be, minden nap kapnak tiszta ruhácskát, ha meg valami krach lenne, át is öltöztetik napközben. Textil pelust érdemes többet is bevinni, mivel a két darab sokszor hamar piszkolódik .

Fogtok kapni majd kismama csomagot, ami több termék mintát is tartalmaz, abbanlesz popsi törlő a bébiknek. A babaellátáshoz adnak bent a szobának alkoholt, hintőport, kamillát, krémet...

A személyes értékes cuccokra érdemes nagyon vigyázni, sajnos léteznek szarkák (telefon, fényképezőgép, pénztárca)

Emma Kép
Ne szégyeld magad mert kiabáltál, tök természetes dolog. Ami meg a depit illeti azon minden mami átesik az elején, ki korábban ki kicsit később. Probálj sokat pihenni és minden rendben lesz.

Szilvi8 Kép
Rendes a pocaklakód, tényleg nem lehet őt csak ugy megijeszteniKép
A házassági anyakönyvi kivonatról irtam hogy 300 napra emelték a másolat napszámát... Az anyakönyves nőci fogja kérni majd, és a 8. ker. önkormányzatban fogjátok majd megkapni a születési kivonatot, majd ott kell minden irat apától is meg tőled is.
De kár hogy nem tudtam hogy tegnap bent volt Eta, mi is bent voltunk és gondoltam is rá hogy csütörtökön volt bent igy nem tudtuk manót megmutatni neki...

Lini Kép
Nem teljesen automatikus a gyed és gyes.
Először is kell majd hozzá a baba TAJ kártyája, anyakönyvi kivonata és lakcimkártyája. Ha munkaviszonyban vagy most is akkor ezeket kell odaadnod nekik és ők intézik majd az OEPnél, először Tgyást kapsz 168 napig utána jön a gyed, és a gyerek két éves kora után a gyes.

Mea Kép
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/283/67641.html?1105023243 ez a topic. Az elejétől (arhivban) vannak képek a kölökről, de már nagyon régen nem irtam róla és nem tettem fel képet, lassan majd potlom a hiányosságokat Kép

Most mentünk sétálni

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Eltünt az elöző levelemKép

Ági
Megnéztem a képeket a fiacskádról. TüneményesKépKép
Tényleg nagyon cuki.A legédesebb szerintem amikor bealudt játék közben az elefántjávalKépKép
Köszi az infokat a gyes-gyed témában.

Mea
Te merre laksz? A képeiden egy nagyon szép kertes házas rész látszik.

Lini

Kép
lini
 
 


Szia Emma!

De jó, hogy újra írtál!Kép
Amikor azt írtad, hogy a szülésznő beszélt rá, hogy természetes úton, akkor a később említett fájdalomcsillapítás nélkülre utaltál, vagy esetleg császármetszésre?
Mivel ilyen szép nagy babátok lett és nehéz volt a kitolás, gondolom volt császármetszés.De valamiféle gátmasszírozást alkalmaz azért az Eta?
A patikában azt mondták 1.600 Ft az orbáncfűolaj.Te is ennyiért vetted vagy van esetleg olcsóbban is?

Lányok!
Az ajándék kismama-csomagot rögtön megkapjuk a gyerekágyon? (mert akkor lehet, hogy pl. popsitörlőt nem viszek be, így is tök sok minden kell)

Ági!Gyönyörű szemei vannak a lurkótoknak!

Szilvi
szilvi8
 
 


Emma!
Bocsi, de elírtam az előbb: nem azt akartam írni, hogy "gondolom, hogy volt császármetszés", hanem, hogy gátmetszés.

Szilvi
szilvi8
 
 


Sziasztok !

Köszi a sok hasznos infót ,a mit is vigyek magammal kérdéshez.
Ági Kép nagyon klasszak a fotók , rakhatnál fel újra és köszi a hasznos tanácsokat is.

Szilvi, gratula a jó CTGhez!
hol vettél cérna kesztyűt a babának?

Emmának !

! gratulálok akárhogy is érzed most, hatalmas teljesítmény volt ez mindkettőtöknek és legyél magadra nagyon büszke Kép
Szerintem ha sakálként ordítottál Kép biztos az tünt akkor a legjobbnak!
Kép még sose halottam , hogy valaki szavalt volna szülés közben
Kép Kép Kép
bár lehet hogy a szülésznők mesélhetnének....

A Tomim nem tudta megcsináltatni itt a kerületben az apasági nyilatkozatottKép
Azt mondták neki ott kell ahol majd születik a baba , mert ő német állampolgár. Kegyetlen hogy mit nem szivatnak emiatt itthon minketKép ezért nem is tudtunk összeházasodni.
Amerikában csak két útlevél kell. Kép itthon meg elvesznek a törvénytengerükbe még az ember életkedve is elmegy a sok hivatali hercehurcátólKép


Indigo, Kép grat. az 5. vizsgádhoz Kép
keddre meg drukkolok !

Titi
titti
 
 


Titi!

Tetszett ez a "szavalás szülés közben"!KépKépKép
Lehet, hogy jó figyelem elterelő lenne, amikor még nem szabad nyomni, de már késztetése van rá az embernek.Kép

Egyébként nem cérnakesztyűt vettem, hanem egy vékonyka pamutot.Lehet, hogy még az is túl meleg lesz neki?

Szilvi
szilvi8
 
 


Akinorev, Aysegül merre vagytok?

Valaki jön hétfőn délelőtt a klinikára 11 körül?

Szilvi
szilvi8
 
 


Titi

Ez tök jó volt. Szerintem csipnék az orvosok szülés közben a "Talpra magyart" KépKép

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok! Köszi a megnyugtató szavakat, igazából magammal szemben furcsa, hogy így ki tudtam fordulni önmagamból. De hát ez tényleg így természetes.

Szilvi, Eta abszolút természetes szülés párti - nekem nem volt beöntés, egy nagyon pici borotválást csinált (kb. egy-egy kis húzás egy pici területen), megpróbálkoztak a gátvédelemmel is, de mivel nagy volt a bébi és nehezen jött, ezért végül egy kb. 1.5 cm-es vágást csinált a dokim (egyáltalán nem fájt se a vágás, se a varrás). Eta egyébként az Edáról beszélt le, ez az, amit közben nagyon sajnáltam, miközben ott vergődtem, de ahogy meglett a pici, már örültem neki, mert saját lábamonvittem fel a gyerekágyra és tök jól voltam, leszámítva, hogy atom fáradt.

Ja, és az én nyuszim is hosszú körmökkel született, kapott kis kesztyűcskét, de annyira utálta, hogy én stukiban levágtam a körmét.

Puszi,
e

Kép
emma8
 
 


Emma!
Eta nekem is mondta, hogy nem szokott beöntést adni.A szülésznőbarátnőm viszont azt mondta, szerinte jobb túl lenni rajta, mert az meg tök rossz, hogy szülés közbnen azon görcsöl az ember, hogy nehogy oda....Kép
Vagy Te hogy élted ezt meg?Mert én már azon gondolkoztam, hogy kérni fogom, mert ráadásul a szülést is fel tudja gyorsítani.

Szilvi
szilvi8
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?