Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Indigo!Köszi az "aggódást",de nincs semmi gond, csak leléptünk egy kicsit vidékre a szüleimhez, tesóimhoz.Persze körbemutogattuk a 4D-s felvételünket!Nagyon élveztük ezt a jó időt, bár sajnos egy kicsit megfáztam (egész télen semmi bajom se volt!).Annyira nem vészes,mert nem fáj semmim és lázas sem vagyok,de azért nem élvezem. Szerintem a napon való üldögélés után a hűvösebb ház nem tett jót.

Emma!Tényleg mindjárt itt a Te napod!Olyan jó!Én már rengeteget gondolok a nagy napra!Olyan izgi!Tök jó, hogy Neked is bent lesz a férjed és az is, hogy a dokidban és a szülésznődben is megbízol!Ez nagyon sokat számít, én is vagyok mindkettővel!És olyan jó, hogy teljesen együttműködőnek tűnnek és nem a fejem felett terveznek meg akármit is!(Remélem ezt utána is elmondhatom)Ne félj semmit!KépBiztos csodálatos lesz, amikor végre először megpillantod a Picit!KépKépKépAz pedig minden fáradtságot, küzdelmet megér, nem?!Kép
Elkezdted már a málnalevél teázást és az orbáncfűolaj használatát?Találkoztál azóta az Etával?

Sero!Gratula az ikrekhez!

Akinorev!
Tényleg sok a császáros, de ne így készülj, mert akkor Te is könyebben rábólintasz majd.Pedig,ha nem muszály,akkor meg minek?!Te beszéltél már erről az orvosoddal?Én hétfőn megyek hozzá és rákérdezek, bár engem már a szülésznőm megnyugtatott, hogy a dokimnál nem jellemző a sok császár és tényleg, akik ajánlották nekem a dokit, azok rendesen szültek nála.

Üdv és szép napot Mindenkinek!
szilvi8
 
 


remélem, megint létezem
solya
 
 


Már én is ismét létezekKép

Edina
nedina
 
 

 
 

Solya,
Olyan édesek a gyerekeidKép
nedina
 
 


Sziasztok!

Nekem is újra kellett regisztrálnom magamat. De ahogy olvasgatom a fórumot nagyon sokan vannak ezzel így. Nem tudom mi történhetett valószínűleg valami vírus. Ja egyébként a profilból jöttem rá. Nincs profilom, azt írta ki, hogy törölt felhasználó. Kép Megnéztem párunkat és nem csak én vagyok így egyedül. Pl. Orsolynál is ez a helyzet. Kép

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Én is vagyok

Lini

Kép
lini
 
 


Nedina,
köszi Kép Szerintem is ;o)
solya
 
 


Próba
solya
 
 


Sziasztok!
Én is a Sote II-n szültem, Vermes dokinál, tavaly július végén. A dokival is és a kórházzal is meg voltam elégedve. Ha lesz következő gyerkőc őt is ott szülném. Anna lányom egyébként már 8 hónapos és nagyon aranyos. Viszont most próbálom rávenni, hogy újra egyedül aludjon el este. Van valakinek valami használható ötlete. A leendő anyukáknak ajánlom olcassák el Gonzalo Pin és Rosario Genis - Babánk édes álma című könyvét. Ha én tudtam volna előre.... :o)
Nagyon hasznosnak tartom most, hogy Annával éjjel sokszor fent vagyunk.
Réka
repa
 
 


Lehet, hogy nekem is sikerül újra regisztrálniKépKép

Picus
picus
 
 


ez a rendszer bugy bugy...mert a nevemet elfelejtette de a profilomba a képet teljesen visszarakta magától ki érti ezt???

Picus
picus
 
 


Sziasztok!

Mi történt itt? Nekem is újra kellett regisztrálnom.

Nálunk zajlanak az események, rohangászok hivatalokba, bankba, ezért is kerülök ritkán a gép elé.
Lefoglalóztuk az új házunkat, Biatorbágyon, a Viadukt lakóparkban. Már emeltszintű szerkezetkész állapotban van, kb. július elején tudunk beköltözni. Nagyon szép hely ez a BiatorbágyKép
Május végéig fogunk Veresen lakni, utána a barátnőmékhez költözünk Telkibe.

Indigo, olvastam mi történt VeledKép, gyógyulj meg hamar!

Picus, gratula Andika szobatisztaságához, nagyon jól haladtok. Nálunk még mindig csak fürdés előtt van WC, de Zsombi már magától ül fel rá. Ahogy jobb idő lesz, mi is elkezdjük a teljes leszoktatást.

A többiek is remélem jól vannak, a kismamáknak pedig boldog pocaknövesztést!

Ja, a Kaáliban is voltam múlt héten UH-n és konzultáción. Sajnos stimuláció nélkül nem volt tüszőérés, így a következő ciklusban újra a clostyval próbálkozunk, illetve a megfelelő időpontban kapok tüszőrepesztő szurit is. A hormoneredményeim most elég jók lettek, még nem tökéletes, de már jobb, mint a múltkor.Kép
Tehát, ha minden jól megy májusban bevetjük az éles tüzérséget. Csak csendben jegyzem meg, hogy Zsombi is május elején készültKép Tudom, hogy csodák nincsenek, de azért hátha.....

Zsombi jól van, imádja az ovit, és nagyon sajnálom, hogy ki kell vennem. Már találtam egy másik hasonló családi napközit Biatorbágyon is, így minden bizonnyal szeptembertől oda fog járni. A normál oviba meg sem próbálom beiratni, mert egyrészt májusban még csak a veresibe tudnám, de sajnos a biatorbágyiban is hasonló a helyzet, mint itt. Ha kisbaba van, vagy anyuka otthon van GYES-en nem veszik be, vagy ha beveszik, délben haza kell hozni. Sajnos ez minden dinamikusan fejlődő Budapest környéki településre jellemző. Nem tudnak az önkormányzatok lépést tartani az ütemmel. És én nagyon remélem, hogy mire Zsombi 3 éves lesz januárban, már lesz kistesó is, de legalább a pocakban.Kép

Na, legyetek jók!
Puszi: Pirus
pirus
 
 


Próba
k_gabi
 
 


Én megmaradtam.
k_gabi
 
 


Sziasztok!

Most kiderül, maradtam- e...

Gabi!
Ejnye, de szűkszavú vagy! Hogy vagytok? Képek Beniről?

Edina!
Sikerült fölhívnod a labort? Voltál már uh- n?

Enyhül a derékfájdalmam.Kép A patikában kiderült, hogy mégsem kellene használnom most a Voltarent... Helyette egy másik kenőcsöt alkalmaztam, és mostmár sokkal jobb.

puszi: Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Terika,
Pont ma de voltam uh-n. Minden rendben volt. Nem tudták sajna biztosra megmondani, hogy milyen nemű is a pocaklakó, de azt mondta, hogy inkább kislányos, de nem 100% Egész jó volt, nem kellett sokat várni. Amikor behívtak, megkérdezték, hogy hozzájárulunk-e, hogy tanulók végignézzék a vizsgálatot. Beleegyeztünk, és olyan részletesen láttunk mindent. Örültem nagyonKép
Érdeklődtem az egyágyas szobákról, azt mondta az orvosom, hogy lehetséges, de jól gondoljam át, Te gondolkozol rajta?
Baba adatai:
BPD:45mm
AC:150mm
Fl:30mm

puszi
Edina

nedinabp
 
 


Szia Edina!
Én is a többágyas szobára voksolok. Amikor tavaly ott szültem 5 ágyasban voltam és nagyon jó volt, hogy amikor kint voltak velünk a babák és el kellett mennem pl zuhanyozni, volt ki vigyázzon rá és esetleg elringassa ha felébredt. Éjjel pedig más gyerekének úgysem hallod a sírását. Arra mindenki immunis a mamát kivéve :o) Jó volt az is, hogy a 3. napon amikor rámtört a sírás (ezen minden friss anyuka átesik) ott voltak a többiek és segítettek. Szóval jó volt.
Puszi
Réka
repa
 
 


Szia Réka,
Én is tavaly szültem, és nekem nem volt túl felhőtlen a bent töltött idő. 15 napot voltam a gyermekágyon, és szerintem az ott elég sok. Nem azzal volt a bajom, hogy éjjel felébredtem volna más babára, mert az nem zavart, hisz Bálint is sírt, hanem az, hogy én egyátalán nem tudtam pihenni. A végén minden nap sírtam már szóval emiatt gondolkodok, és mivel Bálint 18 hónapos lesz a kicsi születésekor, ezért gondoltam, hogy oda jobban betudnának jönni látogatni
Puszi
Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Hát nekem totál új nevet kellett regisztrálnom Kép

Annamari
vadkörte
 
 


Sziasztok!

Ahogy itt olvasom a dilemmákat a szobaválasztást illetően, eléggé elszomorodtam, mert lassan én leszek az egyetlen a májusi csapatból, aki 5 ágyasba akar menni.Kép
Nekem a barátnőim mind nagyon élvezték bent a társaságot és persze a másiktól kapott segítséget is.Na, mindegy.Még reménykedem, hogy együtt babázok majd valamelyikőtökkel.Kép

Jó éjt!

Szilvi
szilvi8
 
 


Szilvi!

Én is az 5 ágyasat javaslom! Nekem nagy segítség volt, hogy pl el tudtam menni zuhanyozni és közben figyeltek Balázsra a többiek, sőt, volt, hogy kettesben is tudtam lenni a férjemmel. Persze betolhattam volna a csecsemőosztályra is, de az nem ugyanaz.

Annamari
vadkörte
 
 


Sziasztok!

Szerintem is jobb az 5 ágyasban lenni, főleg, hogy én is több időt töltöttem bent..meghülyültem volna még jobban egyedül..
Bár így is volt kis rossz érzés, ugye akinek a Gyermeke a Picen van hát és a többiek babáznak ..az kicsit gáz, de még mindig jobb volt így, mintha egyedül lettem volna!!!
Nadina..én is sírtam eleget, de szerintem a mi szobánkban ezen mindenki átesettKépKép
Bár én több embert is megismertem a bent töltött idő alatt, na az is rossz amikor mások mennek haza te meg már a harmadik turnust nyomodKépKépKép
De a mai napig van emberke akivel egyszerre szültem s találkozunk, követjük egymás életét, telefonon, személyesen. Bár Ő már még egyet szült s ki tudja lassan a haramadikat isKépKép

Pirus: Ti is jól haladtok a szobatisztaság felé...
Biatorbágy a Páromoknak mindig ott van sportnap rendezvényük szerintem is jó környék.
Május hát az a szerelmesek és a termékenység hónapja szurkolokKépKép
A szobatisztasággal az a baj, hogy rájött este lehet a bilin tronolni és akkor nem kell aludni...legalább 6X meglátogatja lefekvés után a bilikéjét:Kép
vannak új szavak pl. puki azt már nagyon jól használjaKép)

Üdv Picus
picus
 
 


Sziasztok

Szerintem van akinek az 5 ágyas felel meg jobban és van akinek az 1 ágyas.Szerintem mindkettőnek van előnye és hátránya is. A lényeg az hogy elvileg mindkettőt lehet választani és minkettő ingyenes.

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok Lányok!

Én még nem jártam itt köztetek. Jelenleg 19 hetes kismama vagyok, és én is a klinikán fogok szülni.
Örülnék, ha becsatlakozhatnék. Néha olvasgattalak már Titeket, és igen hasznos dolgokat láttam Kép

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki szült-e, vagy szül-e mostanában Radványi doktornőnél. Szívesen vennék pár hasznos infót. Előre is köszönet érte!

Azt tudja valaki, hogy szülésfelkészítő mikor indul, hogy lehet becsatlakozni, stb? Én még azt sem tudom, hogy ez ingyenes-e vagy fizetni kell érte.

Üdvözlet Mindenkinek
Kökény
kökény
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME ORVOS SZÜLÉSZNŐ ÉLETKOR
Emma8 2005.05.02 37+2 Első kisfiú Dr. Ács Zsoldosné Eta 29
Csücsök 2005.05.28 33+4 Első kisfiú Dr. Bánhidy Még nincs 30
Szilvi8 2005.05.29 33+3 Első kislány Dr. Sipos Zsoldosné Eta 29
Akinorev 2005.06.04 32+4 Első kisfiú Dr. Gimes Még nincs 22
Lini 2005.07.14 26+6 Első Kisfiú Dr. Valent Még nincs 29
Terika 2005.08.24 21+1 Második kisfiú Dr. Valent Még nincs 31
Nedinabp 2005.09.08 18+6 Második ? Dr. Kazy Még nincs 28</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNŐ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Igen
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Vadkörte Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika Botond (2002.05.31) 31 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocaklakó
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 29 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Igen
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Félig igen; nem
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Júniustól
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel</pre>

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok csak győzzem olvasni. Én gyógyulgatok, már elég jól megyek mezítláb, de cipőben még nem sikerül, mert azért van egy kis sarka. Valahogy azért fel tudtam húzni a téli cipőmet egyedül abba ment bele a lábam, és sikerült bemennem kedden a fősulira megírni a matek ZH-t. Úgyhogy gyógyulok.

Reka, üdv nálunk. Ha szeretnél bekerülni a táblázatba, akkor add meg az adataidat.

Pirus, nagyon örülök, hogy már kezdenek megoldódni a problémák. És ki tudja még a végén tényleg megismételjük a 2003-as eseményeket ugyanazon a napokon csak 3 évvel később. Hajrá kiskatonák!!!!! Kép

Edina, akkor ezek szerint van előnye is ha tanulók jelen vannak a vizsgálaton. Kép

Annamari tetszik az új neved. Kép

Kökény, üdv közöttünk. Ha van kedved a táblába felkerülni Te is add meg az adataidat. Sajna a szülésfelkészítőt nem tudom mikor indul de biztosan lesz olyan kismama aki segít. Azt viszont tudom, hogy ingyenes és keddenként van délután. Utána pedig kismamatorna. Ez is ingyenes!

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Jé most vettem észre, hogy visszaállt az üzenetek száma. Vagyis újra a régi vagyok és nem kezdő. Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Szia Kokeny!
A szulesfelkeszito 12.-en indul, azt hiszem du.fel 3-kor, de lehet, hogy ezt rosszul tudom...az biztos, hogy masfel ora, es utana kismamatorna.
12 heten keresztul lesznek az eloadasok, minden kedden,a Klinika alagsoraban az egyik ajtora ki is van fuggesztve a program heti lebontasban.
Ja, es en is Radvanyi dr.-nal fogok szulni, most vagyok a 25. heten.Ha van kerdesed, szivesen valaszolok, bar van itt olyan anyuka, aki nalam sokkal tapasztaltabb...
Minden jot a babavarashoz, remelem, problemamentes lesz, sajnos az enyem nem az, ezert sem tudok ide rendszeresen jonni.
Sziasztok,Dorka.
dorka34
 
 


Szia Indigo

Annyira jó ujra látni a táblázatot.
Örülök hogy gyógyulgatsz, csak így tovább.

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

A felkészítőre be kell előre jelentkezni vagy csak odamegyek és kész?KÖzületek tervezi valaki, hogy kedden megy/jön?Ha jól emlékszem, valaki a múltkor azt irta, hogy 14.30-16.00 között tartják a könyvtárban.

Indigo!További gyógyulást!

Szilvi
szilvi8
 
 


Jó reggelt!
A szülésfelkészítő e hét kedden indult. 14.30-16.00, utána 16.00-17.00 torna van. Mindkettő ingyenes és nem kell előre bejelentkezni. Ha jól tudom a jövő héten filmvetítés lesz magáról a szülésről.
e

Kép
emma8
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy elmondtátok mikor lesz a felkészítő és a torna Kép Én jövő héttől menni fogok.

Indigo! Magamról annyit, hogy 30 éves vagyok, első babámat várom (nemét még nem tudjuk), és éppen ma töltöm be a 19. hetet. A szülés várható időpontja szept. 8. Orvosom Dr. Radványi.

Dorka34, szívesen kérdeznék tőled Kép Esetleg megtudnád adni az e-mail címed? Vigyázz magatokra! Remélem azért annyira nem súlyos a problémád.

Üdv
Kökény
kökény
 
 


Sziasztok!

Kökény,
Üdv köztünk!Kép
Mi pont egy napra vagyunk kiírvaKép Ennek annira örülök!Kép
Szívesen válaszolok én is a kérdéseidreKép

Indigo,
Igen, szerintem teljesen pozitívum volt. Szóval én csak ajánlani tudom mindenkinek, akit esetleg megkérnek ráKép
Hogy vagy?

Szép napot!

Edina
19 Kép

nedinabp
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME ORVOS SZÜLÉSZNŐ ÉLETKOR
Emma8 2005.05.02 37+3 Első kisfiú Dr. Ács Zsoldosné Eta 29
Csücsök 2005.05.28 33+5 Első kisfiú Dr. Bánhidy Még nincs 30
Szilvi8 2005.05.29 33+4 Első kislány Dr. Sipos Zsoldosné Eta 29
Akinorev 2005.06.04 32+5 Első kisfiú Dr. Gimes Még nincs 22
Lini 2005.07.14 26+7 Első Kisfiú Dr. Valent Még nincs 29
Terika 2005.08.24 21+2 Második kisfiú Dr. Valent Még nincs 31
Nedinabp 2005.09.08 19 Második ? Dr. Kazy Még nincs 28
Kökény 2005.09.08 19 Első ? Dr. Radványi Még nincs 30</pre>

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Kismamák nézzétek már meg, hogy a terhességi hét mindenkinél jó-e, mert lehet, hogy elszámoltam magam.

Edina, köszi a kérdést jobban vagyok, ma már megfőztem és el is mosogattam. Eddig a párom csinálta este mikor munka után hazajött. Szegény elégé le volt terhelve. Most már visszaállunk a régi kerékvágásba, ami azt mutatja, hogy gyógyulok.
Ti hogy vagytok?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Indigo

Ma vagyok 27 hetes.De ugyis jó hogy 26+7. Nagyon szuper a táblázat.Mi jót főztél. Mindig bajban vagyok hogy kitaláljam az aznapi menüt mert a férjem minden nap meleg vacsit kér. Néha kitalálni nehezebb mint megfőzni.
Örülök hogy gyógyulsz

Terika
ma megyek Valent doktorhoz ultrahangra.Remélem minden rendben lesz. Te nem jösz? Nem tudod hogy tart--e felkészítőt ő is keddenként?

Lini

Kép
lini
 
 


Szia Indigo!
Itt vannak az adataim. Nevem Réka 34 éves vagyok, Anna lányom 2004 július 29-én született ő az első gyerekem és hüvelyi úton született 3 óra alatt kipottyant. Következőt majd Anna 2. szülinapja után szeretnénk elkezdeni. De addig még sok minden változhat. A dokim Vermes Gábor, viszont a szülésznő nevére nem emlékszem. Egy nagyon kedves, szimpatikus fiatal lány volt. Közép barna haja van és kb 165 magas. Valaki biztos ismeri.
Egyébként mi is a célja ennek a táblázatnak?
Üdv,
Réka
repa
 
 


Lini, babfőzeléket csináltam fasírozottal. Kép Párom kedvence.
Egyébként én is mindig bajban voltam a kajafőzés ügyben amíg össze nem írtam az összes létező kaját amit készíteni szoktam. Azóta mindig azon a listán megyünk végig. Így nem kell agyalnom hogy mit főzzek egyszerűen a soron következő lesz. Kép Azóta sosem vagyok gondban mi legyen a kaja. Kép
Én úgy emlékszem, hogy a felkészítő tanfolyamon egy előadást Valent doki tartott amikor az UH-ról volt szó. Úgyhogy biztosan most is fog tartani.

Réka, így legalább mindig mindenki képben van, hogy ki hányadik héten áll ki az orvosa, stb. Mert volt, hogy valakitől én pl. kétszer is megkérdeztem hányadik hétben van, mert időközben elfelejtettem. Így most ez egy jó kis puska. Kép
Az anyukáknál szintúgy tudjuk hány gyerkőc van milyen idősek, kinél szült, stb.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Indigo köszönöm, hogy máris beletettél a táblázatba! Nagyon aranyos vagy Kép

Edina, örülök, hogy egy napra vagyunk kiírva! Te nem jössz a szülésfelkészítőre keddenként?

Kökény
kökény
 
 


ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNŐ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Igen
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika Botond (2002.05.31) 31 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocaklakó
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 29 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Igen
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Félig igen; nem
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Júniustól
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel</pre>

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Emma, egyben vagytok még?

Akinorev? Hogy vagytok?

Szilvi?

Lányok tessék jelentkezni!!!!!!!

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Indigo, igen, még egyben vagyunk! A táblázatba írt adatok pontosak! Hétfőn voltunk CTg-n, meg UH-n és nyuszika semmi jelét nem adja, hogy ki akarna előbb bújni. Még növesztgeti amúgy sem kis méreteit...a BPD-je már most 96mm...
Örülök, hogy Te jobban vagy!

Lini, az UH-ról szóló előadást Valent doktor tartja, én voltam is meghallgatni, nagyon jó volt!

Anyukák, egy kérdés: azt tanácsolták a tanfolyáson, hogy pelust vigyünk majd be a kórházba, mert a napi kontingens 5 db és ha a picinek több kell, akkor ne legyen gond. Én nézegettem az újszülött pelusokat és két típus volt: 2-4 kg. és 3-6 kg. - melyiket érdemes mevenni? Vagy várjuk meg, hogy mennyivel születik és apa hozza be a megfelelőt?

Pusz,
e

Kép
emma8
 
 


Emma,
A pelus mérete szerintem a márkától is függ. A kórházban Liberót adnak(vagyis tavaly ez volt)mi Huggies new baby-t vettünk(2-5), és az kisebb méret, ezért még maradt egy csomag,de majd most elhasználjukKép Szerintem érdemesebb a 3-6-ig venni. De más márkánál nem tudom, hogy hogy van. Egyébként Bálint most 11 kg és most olyan pelust használunk ami 12-22kg-ig jó. Na ennek a hosszú kőrmondatnak az a lényege, hogy én jobb szeretem, ha egy picit nagyobb és a baba súllya az alsó határba tartozik. A kisebb méretnél, ahol a súly még a határon van, de a felsőnél, ott nekünk mindig minden elázik. Nem tudom, hogy mennyire voltam érthető.

Indigo,
Köszi, mi is megvagyunk. Szerencsére már kilábaltunk a náthából. Pont a legszebb időben voltunk szobafogságban, de legalább már túl vagyunk rajta. A pocim növöget, jobban látszik, mint anno a Bálinttal. 5,5hónapos terhes voltam amikor az esküvőnk volt, és még normál menyasszonyi ruhám volt, na ezt most nem tudnám megtenniKép
Viszont elkezdett nagyon fájni a derekam, vagyis inkább a csontom, néha alig tudok megmozdulni..

Kökény,
Én nem hiszem, hogy megyek felkészítőre. Császárral fogok szülni, és ő lesz a második baba, ami vonz az a kismama torna, de az is probléma, hogy nehezen tudnám megszervezni, hogy ki vigyázzon addig a Bálintra.

Edina

nedinabp
 
 


Lányok, kérdezhetek valamit?
Miért van az, hogy a többség császárral szült? Legalábbis a kismamák táblázatából ezt látom. Már előre tudtátok, vagy szüléskor így alakult?
kökény
 
 


Emma, én is csatlakozom Edina hozzászólásához. Mi is mindig olyan pelust választunk, hogy az alsó tartományba essen a súlyunk, mert így több pisit fel tud szívni. Nálunk anno a Libero 2-4 kg újszülött pelus jött be. Mondjuk Fanni 2,8-al született. Ha viszont nagyobb a bébid, mostanában sok baba születik 3,5 fölött sőt 4 kg fölött. Úgyhogy szerintem is vedd a 3-6 kg-t. Ha egy picit nagy lesz rá nem baj. De azt is megtehetitek, hogy a párod beviszi miután már megszületett a bébi, így tudni fogjátok melyik méret nektek a legjobb. Egyébként is ha jól tudom 12 óra megfigyelés alatt tartják a piciket és addig ők is pelenkázzák, így bőven beér a párod a pót pelusokkal. Kép

Kökény, nálam Fanni farfekvéses volt így tudtuk, hogy császár lesz.

Edina, meg sem kísérelitek a normál szülést?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Nekem szüléskor alakult így. Jobban mondva megrepedt a burok, szivárgott a magzatvíz, nem tágultam, nem voltak fájások, vártunk, 24óra után már muszály megindítani a szülést a fertőzésveszély miatt.(közben már kaptam antibiotikumot vénásan)Kaptam oxitocint, de sajnos nem segített, egyátalán nem voltak fájásaim, de mivel a Bálint szívhangja leesett, ezért muszály volt rogtön "kivenni" Szegénynek a köldökzsinór is a nyakán volt 2x. Szóval szerintem nagyon indokolt volt.
Egyébként apás szülés lett volna, és az orvosom is mindvégig, amíg a baba nem került veszélybe a természetes szülést szorgalmazta.

Edina

nedinabp
 
 


Indigo,
Elvileg nem, de addig még sok minden változhat. Még nem pontosítottuk, hogy mi hogy lesz, szóval még akármi is lehet. Eddig csak azt beszéltük meg, hogy mindenképp ébren akarok lenni. Most a baba épp farfekvéses, bár addíg még van hely és idő a forgásra.

nedinabp
 
 


Én is kérdeztem a császármetszést a dokimtól és azt mondta hogy ha egy mod van rá szülni fogunk de a babát nem akarja veszélyeztetni. kérdeztem azt is hogy körülbelül hány százalék szül császárral? azt mondta hogy kb 30%.
De a legfontosabb az anya és a gyerek egészsége.

Indigo, nagyon jó ötlet a kaja lista. Most éppen azon dolgozo vacsi helyett Kép

Lini

Kép
lini
 
 


Lini, azért jusson idő a vacsira is. A párod nem lakik jól a listával. Kép

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Bolonyai makaronit csinálok.

Az pik-pak meg van

Lini

Kép
lini
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?