Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bocsi, hogy csak most jelentkezem, de a hétvégén leestem a lépcsőn Kép és most egy hétig fekvőgipszem van. Repedés gyanúja áll fenn, de még majd röntgenezik és akkor elválik. Utána 2 hétig járógipszet kapok. Kép
Ez a hétvége nem volt a miénk, mert Fanni is megsérült. A nagymama beleesett vele egy üveges ajtóba és a fejét két helyen elvágta az üvegszilánk. Szerencsére csak felületi sérülés volt így csak lefertőtlenítették és kész. De ez a hétvége kész terror volt. Most egy kicsit jobban vagyok már nem fáj a lábam így gondoltam jelentkezem. Ja és trombózis ellen 3 hétig injekcióznom kell magamat a hasamon. KépKépKépKépKép
Még jó, hogy az anyukám nem ájulós így ő adja be, mert én nem bírtam. Ami rossz, hogy a gyógyszer miatt a babaprojekt a mostani hónapra még próba szerencse szinten is leáll. Kép

Szilvi, a vizitdíjon igen a magánrendelésen kért összeget értettem. De ez egy körülbelüli érték. Ha kevesebbet tudsz adni, nem hiszem, hogy visszaadná. Kép
Nálunk a császár szükséges volt, mert azért viszonylag nagy volt a Fanni buksija, így félő volt, hogy a lábacskája és a teste után, ami kisebb keresztmetszetű kifér-e majd a feje. Így nem kockáztattak.

Edina, a kismamatáblába is beírtalak, nézd meg, hogy jók-e az adatok. Kép

Akinorev, nagyon szép a kisfiad. Kép

Picus, nagyon szépen haladtok a bilizéssel. Pár napig nem jövök és tessék. Ízt hiszem megint eltűnök pár napra és a beszéd is megindul. Kép

Lini, üdv a csapatban, ha a tábliba szeretnél bekerülni ídd meg az adataidat.


Lányok, az anyukák táblát, a gyerkőcök szülinapozása szerint rendeztem. Így mindig tudjuk kinek kell gratulálni.
A táblában az adatokat tessék átnézni, mert már annyian vagyink, hogy félek elírtam valahol. Tessék szólni!!!!

Na most dobom a táblát, aztán megyek pihenni. Mindenkinek további szép napot.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME ORVOS SZÜLÉSZNŐ ÉLETKOR
Emma8 2005.05.02 35+2 Első kisfiú Dr. Ács Zsoldosné Eta 29
Csücsök 2005.05.28 31+4 Első kisfiú Dr. Bánhidy Még nincs 30
Szilvi8 2005.05.29 31+3 Első kislány Dr. Sipos Zsoldosné Eta 29
Akinorev 2005.06.04 30+4 Első kisfiú Dr. Gimes Még nincs 22
Terika 2005.08.24 18+7 Második kisfiú Dr. Valent Még nincs 31
Nedinabp 2005.09.08 16+6 Második ? Dr. Kazy Még nincs 28</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNŐ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Terika Botond (2002.05.31) 31 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocaklakó
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Júniustól
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Igen
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Félig igen; nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 29 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Igen
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem</pre>

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Nagyon ügyes a táblázat készítő!!!!!

Picus
picus
 
 

 
 

Indigó:
Jesszusatyaég!! Azért mostmár csak jobb jöhet!!!
Csillah végre Ő is jelenKépKép

Picus
picus
 
 


Szasztok!

Hú, mi egy évben, egy hónapban születtünk Shine-nal és ő 29 éves, én meg 30, nekem ez nem tetszik, öregnek érzem magam KépKép
muter
 
 


Indigo sajnalomKép kepzeld, nekem meg bokaszalagszakadasom volt amikor terhes lettem Lackoval (kb 5 hetes lehettem es kosaraztamKép), es nekem is kellett injekciozni magam a hasamon (en magamnak csinaltam, mondjuk en hajas vagyok, ugyhogy nem is lehetett erezni), de a babonak semmi baja nem lett. Azert biztos jobb ha kihagyjatok ezt a honapot, de valszinu ez a gyogyszer nem art (valami f betus voltKép

Tabla klassz, de esetleg nem lehetne a mar gyerkocoseket is rendezni mondjuk gyerek szuletesi ideje szerint vagy ilyes?Kép

orsoly
orsoly
 
 


Indigo, rádjár a rúd rendesen, nem mondom... Nagyon vigyázz magatokra! A hasbaszurik meglátod nem olyan vészesek (én a 2. lombik alatt már magamat lőttem), hozzá lehet szokni.
Remélem Fanni és anyukád is jól vannak!
e

Kép
emma8
 
 


Köszönöm Emma és Szilvi a felvilágosítást!
Ez a málnalevél-tea valami lazító és a orbáncfű olajat hányszor kell kenni naponta? Szintén reggel-este?
Lányok, valakinek zsibbadt a keze annyira, hogy nem tudott tőle aludni? Én most így jártam és egy kicsit megijedtem tőle. Remélem nem marad így 5 héten keresztül? Bocs, első gyerek, néha tanácstalan vagyok, minden apró hülyeségen fenn akadok.
Indigo, jobbulást kívánok.

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Terika!!!!!

Hat te itt vagy? Emlekszel ram a clostis topicbol?????????

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Sziasztok,

Dr Szabó Istvánról (SOTEII)szeretnék infót kapni, mert szeretnék hozzá járni. Próbáltam előző fórumokon is nézegeti, de csak a SOTEI Klinika vonatkozásában találtam infót, ami nem ugyanaz. Szült már nála valaki?
Előre is köszönöm
Gina05
 


Sziasztok !

Jómagam meg 29 éves vagyok de jó nekem a 28 isKépKép
Azért nekem így megha a Muti kicsit öregítve is vanKépKép, tetszik ez a táblázat!!

Picus
picus
 
 


Sziasztok

Előkerültem. Az ünnepek alatt elutaztunk és ott nincs internet. Remélem mindenki jól van és jól teltek az ünnepek.
Én már nem dolgozom. Élvezem az itthonlétet, bár most szobafogságon vagyok mert sokat keményedett a pocim. Veletek is volt ilyen? Holnap lesz a babám 25 hetes. És mire való ez a málnalevél tea?

Kép
lini
 
 


Sziasztok.

Elküldtem a kb 3 napja megirt levelemet is mert 2 napja nem találtam meg ezt az oldalt. Teljesen átvariálták és mire megtaláltam :-(
Már azt hittem mire bekapcsolódóm a társaságba megszünik az oldal.
Indigo szomorúan olvastam mi történt veled. Gyógyulj meg minnél hamarabb.

Ha lehet szeretnék bekerülni a listára

Név: Lini
SZül idő: 2005 07 14
terh hét: 25hét 1 nap
baba: első
baba neme: kisfiú
orvos: DR Valent
Szülésznő: Még nincs
kor:29

De jó hogy újra megtaláltalak titeket

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok Kép
Elég ritkán jutok el erre... bekerülhetünk mi is a táblába????

Név: Orsi
szül.idő: 2004.10.20.
gyermekek: Levente, Máté
életkor:25
orvos: dr. Ujvári Elemér
szülésznő: nem volt
szülés mód: császár 35+0 terhességi héten
kistesó: idővel Kép

Dodo Kép
Te itt????

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Indigo: Jobbulást neked és a manódnak is!

Figyu lenne egy valószínű elég hülye kérdésem: amikor azt írják hogy a mellben maradt tejet le kell fejni, hogy gyorsabban és több etrmelődjön újra, akkor csak arra értik amelyikból evett, vagy mind a kettőre??? (bocsi)

És még egy intimebb kérdésem is lenne: van valaki akinek befelé forduló mellbimbója van közületek és már túl van a szülésen, szoptatáson? Ugyanis nekem olyan és eléggé aggaszt a dolog.:-(

Kép
Kép
akinorev
 
 


Sziasztok!

Ezúton is nagyon nagy szeretettel gratulálok, Berényi Gyöngyi szülésznőnek kisfia megszületéséhez! Kívánok Nekik örömet, boldogságot, egészséget és sok-sok tejcsit!

Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok!
Még új vagyok;több szempontból is: előszőr levelezek így interneten,előszőr vagyok várandós, ráadásul ikrekkel. A II.nőin fogok szűlni, de nem sokat tudok róla. Ha esetleg valameikötök szült már ott mondhatna egy-két infót. Előre is köszönöm!
sero
 
 


Szia Sero,

Én is viszonylag új vagyok de ha tudok szívesen segítek. Gratulálok az iker babákhoz.

Te kinél fogsz szülni?
Amúgy én nagyon szeretem a klinikát. Gyönyörű a szülőszoba és nagyon profik az orvosok.

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

Terika,
Nekem kb a jövő héten lesz az az uh, mert nem hiszem, hogy hamarabb meglesz az AFP. A kérdésem az lenne, hogy neked azért csinálta dr. Valent, mert ő az orvosod, vagy egyébként is ő fogja?

Indigo,
Jobbulást! Kép
Jó lett a táblaKép

Sero,
Üdv ittKép gratula az ikrekhezKép
Én már szültem ott, és most is ott fogok, kérdezz, hogy mi érdekel, úgy könnyebben tudunk segíteni! Kép

Akinorev,
Én úgy csináltam, hogy abból fejtem a maradékot amelyikből a szopi volt. A másikat csak akkor, ha nagyon feszült már és nem bírtam volna a következő kajcsiig.Kép
Befelé forduló mellbimbóról nem sokat tudok írni, de az Avent-nak van valami spéci eszköze, ami segít még szülés előtt, bemásolom a linket, remélem segít.
http://www.pro-mama.hu/fomenu_elemei/niplette.htm

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Indigo!
Gyógyulást neked!Kép
Klassz a tábla!Kép

Dodó!KépKépKép
Hát persze, hogy emlékszem rád! Tudok ám a nagy hírről is, és csendben drukkolok, hogy problémamentes legyen a pocakosodásod!Kép
Hogy vagy? Mennyi idős a pocaklakód?

Edina!
Azért végezte Dr. Valent az uh- t, mert ő az orvosom.
AFP eredmény: fölhívtam a labort néhány nappal a vérvétel után, és a TAJ szám bediktálása után közölték. Mint utólag kiderült, jól tettem, mert a klinikára nem érkezett át az eredmény a uh- ig...

Lányok!Kép
Van valamilyen ötletetek a derékfájás enyhítésére? Mostanában ugyanis ismét szenvedek. Így jár az, aki nem kezelteti ki időben a problémát, aztán meg elkezd pocakot növeszteni...Kép (néha járni sem bírok a fájdalomtól)
Kétnaponta masszíroztatom, de valahogy nem az igazi még.

Itt a várva- várt remek, napsütéses, talira alkalmas idő... Van önként jelentkező szervező?

puszi: Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Nedinabp: köszi a cikket. meg akartam venni a kütyüt, de a harmadik trimeszterben már nem lehet használni, mert beindíthatja a tejtermelést, az meg a szülést. Úgyhogy sajna úgy néz ki várnom kell amíg a Lurkó kibújik, és bízni benne hogy ügyi lesz.

Láttam a táblát és nagyon sok a császáros. Tudja valaki hogy a G.G. mennyire gyakran csinál császárt, meg ilyesmi?

Terika: Az én derekam is rengeteget fáj, néha mozdulni sem tudok, és sírni tudnék tőle. A párom próbál segíteni de annyira szokott fájni a derekam, hogy nem tudok megmozdulni (szó szerint). Nekem a melegvizes borogatást, szóval a melegen tartását ajánlották, és egész jól beválik, de teljesen nem múlik el.

Tud valaki valamit arról hogy van e egyágyas, vagy kétágyas szoba és hogy mennyit kell érte fizetni? Az öt kicsit soknak tűnik! Vagy nem gáz az sem?? Lehet pihenni a többiektől, meg ilyesmi? Az apukák bejöhetnek amikor akarnak?

Kép
Kép
akinorev
 
 


Sziasztok!

Terika,
Köszi, holnap én is felhívom a labort. Kiváncsi vagyok ki csinálja az uh-t.

Akinorev,
Látogatni elvileg bármikor lehet. A látogató csak az előtérbe(vagy minek is nevezzem)jöhet, a folyosón kívülre. A szobába nem, de szerintem ez nem is baj, mert zavaró lenne szoptatáskor. Az ötágyas így utólag nem volt sok, de tudom, hogy akkor kivoltam egy kicsit. Ez szobatárs függő, mivel én két hétig feküdtem a gyermekágyon megfordult ott pár ember. Tudtam pihenni, amikor akartam. Ha jól tudom van egyágyas csak egy emelettel feljebb, de erről nem tudok semmit.

Szép napot!
Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok

Akinorev,

Én ugy tudom van egyágyas szoba mégpedig ingyenes. De nem könnyü bejutni mert főleg a protekciosok kapják meg. Szóval minél előbb beszéld meg az orvosoddal ha azt szeretnéd hátha tud segíteni. Szerintem biztos meghittebb mint az 5 ágyas.
Terika,

Te is Valent doktorhoz jársz. Én holnp megyek a rendelőjébe, te nem jösz?

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

Akinorev!
A befelé forduló mellbimbón tudnak segíteni. Ha szoptatással kapcsolatos bármilyen kérdésed van,kérdezz meg egy La Leche Liga vezetőt, ők biztosan tudnak segíteni. Az egyik ilyen vezető: Tátrai Katalin 403-2075. Mindegyikük telefonszáma nyilvános, rajta van a honlapjukon. Én már többször kértem segítséget tőlük, és sok jó tanácsot kaptam.

Üdv mindenkinek!

Floricsika
floricsika
 
 


Akinorev,
nálam is nagy dilemma a szoba kérdés. Az egyágyassal az a gond ugyanis, hogy egy emelettel feljebb van, mint a gyerekágy, tehát csecsemős nővér nem nagyon vetődik el oda, hogy segítsen neked. A másik, hogy bár elsőre jól hangzik, hogy bárki, bármikor mehet hozzád, de azért ez nagyon fárasztó is lehet ám, hiszen nem csak a párod fog bemenni, hanem az összes többi látogató is (és ez a babának sem olyan jó). Az 5 ágyas szobának az az előnye, hogy egyrészt nem vagy teljesen magadra utalva, másrészt, mindig van olyan mama, aki nem az első babájával van ott és így egy csomó dologban tud segíteni.
Én abban maradtam az orvosommal, hogy bemegyek az 5 ágyasba és ha nagyon nem bírom az összezártságot, akkor megpróbálunk átmenni az egyágyasba.

Kép
emma8
 
 


Kedves Lini és Nedinabp!
Nagyon köszönöm,hogy reagáltatok a levelemre! A 6. hónapot kezdtem el az ikrekkel és Ács doktornál fogok szülni a II-es nőin. Igazából a dokiról se tudok túl sokat, de a korházról sem. Tényleg fel van újítva a szülőszoba, és szüés után a babákkal lehet lenni? Nem tudjátok véletlenül, hogy császárnál beengedik e az apukát? Eddig csak a földszinten voltam a korházban, az nem túl bizalomgerjesztő! Ti amúgy hol tartotok időben és kinél fogtok szülni?
Mégegyszer köszönöm leveletek!
sero
 
 


Sziasztok!

Sero,
A földszint tényleg nem túl szimpi, sőt! De a szülőszoba és a vajúdó tényleg fel van újítva. A császárnál nem lehet bent az apa, legalábbis 1éve még nem lehetett és gondolom ez azóta nem változott. A férjem kint várt a folyosón, és ő látta és foghatta meg először Bálintot (enegm eltattak)még meztelen volt, és egy törölközőben volt amikor a kezébe adták. Vele volt amíg öltöztették, mivel anyukám és a hugom is a folyosón várt a szülőszoba előtt ők is láthatták, de már felöltözve, anyu meg is foghattaKép A gyermekágyas szobákban mindegyikben van fürdőszoba. A rendes szülésről, és hogy utána mi van nem igazán tudok semmit mondani. Császár után amikor felébredtem lehozták megmutatni a Bálintot, de hamar elvitték, utána csak másnap láttam, de onnantól szinte egyfolytában együtt voltunk.
Ha egy kicsit visszaolvasol van egy táblázat amiben legtöbbünk benne van.

Szép napot!
Edina
17+6

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Picus, kösz a dicséretet. Bár nem nagy nehézség megcsinálni egy ilyen táblázatot. Neked is biztosan menne.

Muter, na ne csináld már. Egy 30 éves még nem öreg. Most éled a legszebb éveidet. Legyél rá büszke!!!

Orsoly, nekem is volt ugyanezen a lábamon szalagszakadásom is. Szóval most azért ilyen rossz, mert ez a lábam amúgy sem jött rendbe rendesen és ez a baleset nem tett jót neki. Akkor viszont ez 99-ben volt nem kellett injekcióznom magam. Ezért nem értem most miért kell, vagy akkor miért nem kellett. És terhesen röntgeneztek?
A gyógyszer neve Clexane és sajna rá van írva, hogy terhesen ne használjuk. Annyira nem voltam észen a kórházban, hogy nem is jutott eszembe olyan gyógyszert kérni amit terhesen is lehet használni. Akkor nem kellett volna kihagyni egy hónapot. Na mindegy, a lényeg, hogy nem vagyok már elkeseredve.
Tábla javítva!!! KépKépKépKépKép Kérésed számomra parancs. Kép

Emma, köszi a bíztatást. Neked sem lehetett könnyű. De én úgy érzem nem tudnák hozzászokni az injekcióhoz. Fanni egyébként jól viseli a nagyi teljesen elkényezteti. Minden úgy történik ahogy Ő akarja. Az anya meg egy szigorú mumus lett. Kép Szegénykém, nehéz lesz majd neki visszaállni a régi kerékvágásba.

Aysegül37, üdv közöttünk. Nincs valami egyszerűbb neved, amin szólíthatunk. Elég nehéz volt leírnom. Kép

Lini, köszi. Betettelek a táblába.

Akinorev, sajna a szopi témában nem tudok segíteni, nekem nagyon kevés tejem volt és mind a két cicit adtam neki szoptatáskor és utána mind az egyiket fejtem le, amelyikből először evett. A következő szoptatáskor a másikkal kezdtük a szopit és aztán megint azt fejtem le amelyikből kezdtük. Szóval felváltva kapta a cicit és felváltva fejtem. Persze a lányok majd biztosan tudnak segíteni, főleg akinek sikerélmény volt a szoptatás.
Amikor a kórházban voltam a mellettem levő anyukának is befelé forduló volt a mellbimbója. Ő bimbóvédőt használt és nagyon bejött neki. Ennek olyan alakja van mint a cuminak. A mellre kell helyezni és a pici azt kapja be. Így nincs gond. Nekem nem tűnt soknak az 5 ágyas szoba. Igaz én elég alkalmazkodó alkat vagyok és annyira nem érdekelt semmi csak a pici. Meg a lányok vigasztaltak és segítettek is ha kellett. Az apukák a szobákba nem jöhetnek be, egyébként bármikor mehetnek csak Neked ki kell menned az előtérbe hozzá. Ja a picit is kitolhatod. Kép Ez volt a legjobb benne. Így legalább Ő is látta.

Sero, üdv köztünk és gratula!! A szülőszoba tényleg fel van újítva és a picik éjjel nappal veled lehetnek majd, ha úgy akarod. A császárnál az apa sajna nem lehet bent, mert állítólag volt már olyan, hogy a papa elájult és nem értek rá vele foglalkozni a felnyitott mama pocakja mellett. Szóval ebből kiindulva nem lehet bent.
Egyébként az alagsor tényleg nem valami bizalomgerjesztő a klinikán. Kép

Egyébként én már alakulok. Hétfőn voltam a gipszlevételen és a főorvos nem javasolt járógipszet csak egy bokarögzítőt kaptam. El sem tudjátok képzelni mennyivel jobb. Nem azt a dögnehéz gipszet kell emelgetnem. Ma már megtettem az első 20 lépésemet. Kép Persze még azért egy gurulós szék háttámlájára támaszkodtam, hogy ne terheljem teljes súlyommal a lábam. De azért elég jól ment. Kép

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME ORVOS SZÜLÉSZNŐ ÉLETKOR
Emma8 2005.05.02 36+2 Első kisfiú Dr. Ács Zsoldosné Eta 29
Csücsök 2005.05.28 32+4 Első kisfiú Dr. Bánhidy Még nincs 30
Szilvi8 2005.05.29 32+3 Első kislány Dr. Sipos Zsoldosné Eta 29
Akinorev 2005.06.04 31+4 Első kisfiú Dr. Gimes Még nincs 22
Lini 2005.07.14 25+6 Első Kisfiú Dr. Valent Még nincs 29
Terika 2005.08.24 19+7 Második kisfiú Dr. Valent Még nincs 31
Nedinabp 2005.09.08 17+6 Második ? Dr. Kazy Még nincs 28</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNŐ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Igen
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika Botond (2002.05.31) 31 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocaklakó
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 29 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Igen
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Félig igen; nem
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Júniustól
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel</pre>

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszi az infót mindenkinek. Kár hogy császárnál nem lehet benn a kispapa, de reméljük elkerülöm, bár a táblából kiindulva....
Indigo: örülök, hogy jobban vagy csak így tovább, jön a jóidő szükség van a lábikódra, hogy a babád után rohangászhass a játszótéren, :-)))
Emma8: jó ötlet, majd felvetem a dokinak ezt a megoldást. Fordítva is lehet, hogy ha nagyon egyedül vagyok átmegyek az 5 ágyasba?
Floricsika: köszi, megkerestem az itteni képviselő telefonszámát

Kár hogy a G.G.-ról senki nem tud semmit. :-(

Kép
Kép
akinorev
 
 


Sziasztok!

Lini, Sero!
Üdv itt!Kép (sajna ez a tegnapi hsz- emből kimaradt...)

Lini!
Én csak 2 hét múlva megyek a rendelőbe - így aztán nehéz lesz összefutnunk...De ami késik, nem múlik.Kép

Akinorev!
Köszi a tippet.Kép
Ma a védőnő a Voltaren gélt javasolta. Kíváncsi leszek a hatásra...
Igazán nekem sem okozott gondot anno, hogy öten voltunk a szobában. Sőt! A rutinosabbak segítettek a pelenkázásnál, szoptatásnál.

Indigo!
Csak egy apróság ( nyilván az én pontatlanságom miatt): ma 20+ 1 a Pocaklakó.Kép

puszi: Terika
terika
 
 


Akinorev: ha elso babadat varod, hidd el hogy sokkal jobb az 5 agyas szoba. Nem vagy olyan egyedul, ott vannak a tobbiek, ha van tobbgyerekes, az tud segiteni...en nem bantam az 5 embert, nem volt sok, es alt csend es nyugalom voltKép en amugy meg a 3-kal sem mennek 1 agyasba, halalra unnam magamKép ja nem beszelve arrol, hogy az egyagyasak ugye feljebb vannak, ergo ha akarsz valamit, le kell cipelned a babat a huzatos liften-folyoson, brrrr.
orsoly
 
 


Sziasztok!

Akinorev, hát azért a rohangálás nem tudom mikor fog újra menni. De tény anyukám nem lehet itt hónapokig, úgyhogy minél előbb fel kell épülnöm, mert a Fanni mellett nem lehet pihenni és ülni. Egyébként én is csatlakozom Orsoly véleményéhez, szerintem is jobb az 5 ágyas főleg az első babánál. Egyébként lehetőséged biztosan lesz pihenni, hiszen a többi anyuka sem lesz a toppon és pihenni akar majd. Szóval emiatt ne izgulj.

Orsoly, Te nem emlékszel mikorra sikerült újra rendesen közlekedned szakadás után? Nekem nem jut eszembe bármennyire is töröm az agyam.

Terika, javítottam a táblát. Kép

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME ORVOS SZÜLÉSZNŐ ÉLETKOR
Emma8 2005.05.02 36+2 Első kisfiú Dr. Ács Zsoldosné Eta 29
Csücsök 2005.05.28 32+4 Első kisfiú Dr. Bánhidy Még nincs 30
Szilvi8 2005.05.29 32+3 Első kislány Dr. Sipos Zsoldosné Eta 29
Akinorev 2005.06.04 31+4 Első kisfiú Dr. Gimes Még nincs 22
Lini 2005.07.14 25+6 Első Kisfiú Dr. Valent Még nincs 29
Terika 2005.08.24 20+1 Második kisfiú Dr. Valent Még nincs 31
Nedinabp 2005.09.08 17+6 Második ? Dr. Kazy Még nincs 28</pre>

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Indigo
Köszi hogy betettél a táblázatba. Nagyon jó lett.

Terika
Remélem azért összefutunk :-)

Akinorev
Ugy tűnik én vagyok egyedül aki az egyágyas szoba mellett vagyok. Nekem fontos hogy apuka bejöhessen hozzám a szobabá és még mindenki más akit én behivok. A barátnőim mind szültek már és mindenki megígérte hogy bejön segíteni nekem. Én bennük bízom. De a legfontosabb mégis az hogy a férjem akkor jön és addig marad ameddig akar. Nekem ez adta meg a döntést hogy ha lehet egyágyasba menjek.

Sero
Sajnos Ács doktort nem ismerem. Az biztos hogy császárhoz nem jöhet be apuka, de te kérjél epidurált akkor ébren lehetsz a kicsik érkezésénél :-)

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

Szoba ügyben nem tudok dönteni, Lininek is igaza van, hogy legalább hárman lehetünk, mint új család, de az is igaz, hogy segítségre lesz szükségem. ????????

Kérdés:
Kapok valami rucit amikor szülök, vagy a saját hálóingemben leszek?
A manónak kell vinni rucit, vagy csak egyet amiben hazahozom?
Pelust vinnem kell, mekkorát? Én pelenkázom, meg én fürdetem vagy elviszik?
Köszi

Kép
Kép
akinorev
 
 


Sziasztok,

Pont most kérdeztem ezeket én is meg a barátnőmtől aki ott szült.
Lehet saját háloingbe szülni. A manó kap ott rucit és neki nem engedték hogy mást adjon rá a sterilitás miatt. Pelust kapott a korházba napi 5 darabot. Fürdeni elviszik.

Hát ezeket sikerült megtudnom a barátnőmtől

Lini

Kép
lini
 
 


Akinorev: ahogy Lini mondjaKép de ha javasolhatom, szulni nagyon tuti a korhazi haloing is, legalabb nem neked kell utana kimosniKép

szoba: hat nem tom, apukaja valogatja, enyim tuti nem jott volna be olyan sokzsor, sok idore, el kellett menni megunnepelni a fiai szuleteset, aztan ki kellett jozanodni, stb....Kép szal en az 5agyas mellett voksolok tovabbra is, en szerettem ott lenni, jokat dumaltunk a tobbiekkel.

Indigo: huuu, jo sokaig rossz volt a labam, arra emlekszemKép en is ilyen jaroizet kaptam par nap gipsz utan, azzal mar ok volt egy ido utan, de amikor azt is levettem...brrrr. sot neha meg most is fajKép allitolag sose lesz ugyanolyanKép

amugy nekem anno csinaltak rontgent is, de meg nem volt tuti hogy terhes vgayok, csak ugye lehetett szal mondtam hogy valszinu, es igy dupla olomkotenyt kaptam. az f betus injekciot meg allitolag azert adtak, mert pont a terhesseg miatt megnott a trombozis vezselye vagy mi. amugy nagyon lelkiismeretes volt a dokineni, emlekszem felhivott valakit hogy ezt a szurit lehet-e terhesnek is adni.

na jo hosszu lere nyultam. shine, itt a jo ido, randizhatnankKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ritkán jövök, de most vannak matekkonzik a fősulin még 5 lesz minden szombaton és hát készülni erre brrr. kis függvény és transzformációiKépKép
most hagytam abba a tanulást két óra elmúlt. Ilyenkor csend van hangosan gondolkodhatom ide tolom oda tolom, jó nem jóKépKép


Minden új fórumozónak üdv körünkben biztos találtok megoldásokat kérdéseitekre !! Mi is itt nőttünk felKépKép ugye lányokKépKép
Indigó gyógyulgass!!!
Pirus Veled,???

Andi: napközben teljesen szobatiszta, már csak déli s esti alváshoz kap pelust meg ha megyünk valahova ...
Erről meg csak leszokik valahogy. Mivel még beszélni hát..van ám új szavunk addideKépKépKép
ezt aztán mindenre használja amit szeretne.
Szóval beszélni nem beszél de a bilit egyedül használja a kisrucit letólja aztán fel is húzza..gyakorlat teszi a mestertKépKép
Napi kb legtöbb három pelus milyen szép világ ezKépKép
Bár a beszéd egyre töb szót utánoz paprika pap, már az állathangok teljesen mennek pl. kuku= kukurríkúKépKép
Pipi = csirke
búú= milkás fagyiKépKép
Szóval ez van velünk...
Picus
picus
 
 


A profilomban is 28 éves vagyok ez hogy lehet?? 75 nov születtem, lehet, hogy nem öregszemKépKép

Picus
picus
 
 


Sziasztok!
Lini, ha lennének babás barátnőim én tuti az egyágyasba mennék, de sajna én leszek az első, így nem tudok tőlük segítséget kapni. Egyébként én is azt szeretném, ha a férjem akkor jönne be, amikor csak akarna, ráadásul én enyhén szólva mizantróp típus vagyok, szóval nem nagyon tudom elképzelni, hogy 4 vadidegen lánnyal egy szobában legyek...Na, majd meglátjuk.

Akinorev, ahogy Lini mondja, kapsz mindent - hálóing, babaruha stb. Nekem két dolgot javasoltak bevinni a babának: popsitörlő és plusz pelus (5 db-ot kapsz/nap és van, akinek ez nem elég).
Én azt szeretném valahogy elintézni, hogy én fürdethessem a kicsit. Nagyon nem szeretném, ha se szó se beszéd bedugnák a csap alá, mint a futószalagon...Persze tudom, szegény csecsemősöknek nincs nagyon más választásuk, mert egy óra alatt x gyereket meg kell fürdetniük, de akkor is... Lehet, hogy az egyágyasban megengednék, hogy ott fürcsizzen a picúr?

Kép
emma8
 
 


Sziasztok!

Engem is egyre jobban foglalkoztat ez az egyágyas dolog. Annál is inkább érdekel, hogy Bálint a kicsi születésekor lesz 18hónapos. Nem tudom, hogy ő oda bejöhetne-e, mert nálam igazából ez a sarkalatos pont. Én szeretném őt látni minden nap, és ha ez csak úgy oldható meg, hogy a gyermekágyon leszek, akkor legyen úgy. Azt hiszem, hogy majd erről megkérdem a dokimat, hogy hogyis van ez. Őszintén szólva ha biztos lenne, hogy legkésőbb az ötödik napon hazajöhetünk nem gondolkodnék én sem ennyit.
Emma,
Neked már nagyon közeleg a nagy nap! Kép

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Lini, nincs mit köszönni.

Akinorev, a picinek nem kell ruhát bevinned, csak majd, ha jöttök haza. Szüléskor velem lecseréltették a saját hálóingemet egy kórházira. De lehet ha kérem, hogy hagy maradjon a saját akkor megengedik. Nem kérdeztem. Pelust sem kell vinned. 5 db jár egy napra és nálunk elég volt, sőt még néha maradt is. Törlőkendő pedig a kismama csomagban lesz. Az is elég volt. Pelenkázni Te fogod, ha kint lesz veled a baba egész nap, csak fürdetés után pelenkázzák be Ők. Fürdetni pedig elviszik a babát.

Picus, Andi nagyon szépen fejlődik. Figyeld meg szinte minden nap lesz egy új szó nemsokára. Gratula a szobatisztasághoz. Mi még nem állunk sehol.

Szilvi, mi újság Veletek? Rég jelentkeztél. Csak nincs valami baj?

Tényleg!!!!! Emma már nem sok van hátra. Most már szinte bármikor megszülethet a pici. Hogy érzed magad? Nem izgulsz? Emlékszem én inkább nem gondoltam a szülésre, mert akkor a frász kapott el. Te hogy vagy vele?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Jaj, lányok! Az az igazság, hogy teljesen be vagyok tojva... Napközben még elvagyok, de estére teljesen bepánikolok. Ráadásul egy hete már vannak kisebb jóslófájásaim, bár ebből a CTG semmit nem mutatott ki.
Az az egy vigasztal, hogy a kórházban, az orvosomban és a szülésznőmben is maximálisan megbízom, a férjem meg eleve egy angyal Kép, tuti, hogy nagy segítség lesz, hogy ott lesz velem.

Sero, nekünk ugyanaz az orvosunk! Szerintem jól választottál! Eddig csak jót hallottam róla és a személyes tapasztalatom is nagyon pozitiv vele kapcsolatban. Megkérdezhetem, spontán ikrecskéid lesznek?

Indigo, remélem most már gyorsan helyrejössz! Utána nem lesz könnyű Fanninak visszaállni a régi rendre...A nagyi tutira elkényezteti, ugye?

Kép
emma8
 
 


Emma, igen teljesen elkényezteti. Mindig minden úgy zajlik ahogyan a Fanni akarja. Naponta kétszer mennek sétálni. És annyira élvezi a fürdőt, hogy már 1/2 órával előbb mondja, hogy pancsi. Szóval teljesen megváltozott. Én csak egyszer szoktam sétálni vele és a pancsi is mindig ugyanabban az időben történt. Szóval nehéz lesz majd az újrakezdés.
Ne izgulj minden rendben lesz. Mindig a végeredményre gondolj. KépKépKépKépKép Azért irigyellek, mindjárt babázhatsz. Olyan szép az az idő.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Szia Akinorev!

Én még nem írtam ide, de megláttam, hogy dr Gimes után érdeklődsz. Gondoltam írok neked, mert én is hozzá jártam az első terhességem idején, bár nem nála szültem, mert éppen elutazott. Nekem nagyon szimpatikus volt. Az én tapasztalataim alapján kevésbé közlékeny, de kérdezni kell és nekem mindig készségesen válaszolt. Szakmailag szerintem nagyon jó, több anyukát is ismerek, aki nála szült szerintem császárt csak szakmailag indokolt esetekben végez, de sokáig nem veszélyezteti a magzat "jólétét".
Hát nagyjából ennyi!
Sziasztok!
moni12
 
 


Sziasztok

Indigo
A táblázatba a terhességi hete te irogatod át naponta vagy automatikusan változik? Ma 26 hetes a pocaklakóm és egyre többet álmodok a szülésről.
Jaj mindjárt a táblázat közepén leszek pedig eddig mindig az utolsok közt voltam.

Kép
lini
 
 


Orsi!

Igen, itt vagyok, tudod mondtam az a doki akihez jarok, aki osszahozta a kisbabankat, akit neked is javasoltam anno a Sote II-n van, ugyhogy en is ott fogok szulni! Csak aztan neked inkabb az Ujvarit javasolta a Kaalis dokid, emlekszem, mert o ikres.
Neked milyen elmenyeid voltak a Sote II-s szulesrol es gyerekagyrol?

Terika!

Koszi, hogy csendben drukkolsz, jol esik. En most 7+4 vagyok, mult penteken az UH-n lattunk mar szivecsket, legkozelebb a 12 heten kell mennem. Hanyinger reggel, delben, este, alvas marha sok, egyebkent megvagyok, csak nincs kedvem semmit enni, felek, hogy elfogyok...

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Lini, én írom át. De nem nagy feladat, mert még nem vagytok sokan. Kép
Majd ha többen lesztek elgondolkodom más megoldáson is.
Egyébként teljesen normális, hogy sokat álmodsz a szülésről, hiszen ez most a legfőbb dolog az életedben.
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Üdv, Dodo, ne félj nem fogsz elfogyni. A terhesség első 3 hónapjában általános még a fogyás is. Sok hányinger. Kép
Fel a fejjel az a 5 hét elmúlik hamar. Kép

Indigo
Ja egyébként gratula!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?