Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Koszi a megnyugtatast ZSombi nem-beszede ugyeben. Akkor meg nem aggodok. :-) 18 hos kora uta van is egy konzekvensen hasznalt szava, ez a NEM. Kép

Toffi,
tyű a mindenit, de gyonyoru voltal! Kép Latom, megsem lett bordo az a ruha...Kép Sok boldogsagot kivanok meg egyszer! KépKépKép

Zulu,
at tudom erezni a helyzetedet. Semmi ertelmeset nem tudok irni, mint hogy kitartas (es nalunk Beres csepp+Cebion). Kép

Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


ZuluKép

A nagyszülők vihetik a gyereket csak a gyerek útlevelévelKép Elvégre a gyereket is meg az útlevelet is Te adod oda nekiKép

Melyik határnál mennek?
A férjem Füzesen dolgozikKép
Onna ily biztos az infoKép

Heni
heni1979
 
 


Sziasztok!

Minden betegnek jobbulast! Franya influenza, eltunhetne mar...Kép

Toffi,
Gyonyoruek vagytok!Kép Szandi ruhaja is csudaszep!Kép
Figyelj csak, a januari(?) kismamaban nem te vagy (tobb mas anyukaval egyutt) az egyik fenykepen? A szules utan behozta nekem a ferjem az ujsagot, es akkor lattam. Ha mar volt rola itt szo, akkor bocs, csak akkoriban nem volt idom mindent elolvasni itt. Mar annyiszor akartam kerdezni, de mindig elfelejtettem.Kép

Mano,
Nem, a macskak kozvetlenul biztos nem fertozhettek meg a kutyat. Kozvetve viszont elkepzelheto, azaz hogy beteg kutya urulekebe beleszagoltak, beleleptek, aztan ezt szetkentek a kutya helyen. De ilyen kozvetett fertozest cipotalppal, egyeb targyakkal emberek is bevihettek a kutyanak. de mondom, semmikepp sem tortenhetett az, hogy beteg macsek egy az egyben atadta a betegseget a kutyatoknak.

Udv:

Leszter
leszter
 
 

 
 

Elli Kép
Drukk, hogy ne legyen soká és komolyan beteg exdagid! Majd írd meg, mit mondott dokinőci! Amúgy nálunk ez a magaslázas cucc 2 napig tartott. Utána egy napig láztalan volt, majd megint belázasodott Kép Szóval ez az idei eddig életem legocsmányabb tele ebből a szempontból.

Zulu Kép
Influenza, basszus aranyos nagynéni KépKépKép Azért elképesztő, milyen emberek vannak. Én se vagyok a sterilitás bajnoka, de azért ha otthon komoly beteg van. eszembe se jutna bárkit a családból társaságba ereszteni.

Toffi Kép
Szépséges vagy a képeken! És gratula! KépKép

Csajok, én úgy örülök, végre divat a barna haj! Eddig mindig rágtam magam a szőke miatt, koromfekete szemöldököm miatt több, mint érdekesen néztem volna ki KépKép De most végre (hogy nem megyek sehová Kép) divatos a hajszínem, elégedett vagyok!

Kaska Kép
Viola dumáján mindig halálra vihorászom magam (depiben is sikerül, úgyhogy duplaköszi!)

Sül valami elbaltázott süteményem, megyek, mielőtt megint szénszobrászkodom kellene ...

Kangi
kangi
 
 


Basszus, elszállt.
Szóval Elli,
jobbulást kis beteg makkodnak.

Toffi,
nagyon szépséges menyasszony voltál. Sok boldogságot!

Kangi,
örvendj alvós Andrisnak! Ezt sok anyukától hallom, hogy ilyenek a kisbabák - főleg fiús anyáktól. Na nekem sosem adatott meg.

Zulu,
kutyakeksz Kép Szerintem is durva, hogy a sógornőd nem szólt. Mi családon belül mindig megvitatjuk a dolgot. Azért Macus 10+ kilóját irigylem.
Ja,Dana is hasonlóképpen ragoz. Ma: Anya, hol az a csomag, ami el van tenve? A -lak/-lek-et sem tudja még. 'Anya, lerajzoltam téged.' Pár napja a hugának az ágyon: 'Abi, lelököm téged.'

Na, már megint nyüszitenek (most hosszú i-m nincs), vagy veszekszenek, vagy rajtam lógnak. Asszem bekattanok, ha a hőmérséklet záros határidőn belül nem emelkedik 15 fokot.

Még megpróbálok egy-két képet föltenni.
A minap el mertem menni pisilni. (Asszem, igaza van a védő néninek, és már az egyévesemet is tornázni kéne hordani.)
Kép

Tegnap reggel hallom: 'Migint rábuktam a pakolásra... van nekem egy hegyem.'
Kép
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Sziasztok,
drnéni már csak rendelés után jön (2h után)
Láz kicsit lejjebb ment, de most átkozom magam, hogy nem tévézünk többet, milyen jó lenne most nyugiban tartani egy kicsit...A Toy Storyból 10 percet nézett meg fekve, de úgy, hogy végig mellette kellett ülni és kommentálni, mi megy épp...

Réka,
ne rémísztgess!!! Tegnap egész nap fájt a fejem, feladtam a küzdelmet (a bogyók nem segítettek) és bevettem egy felet délben, meg a másik felét este...De nekem is azt mondta most a patikus, amikor Quarelint vettem az Elevit mellé, hogy ugye nem én akarom beszedni (A Q-t) és hogy Algon kívül semmit.

üdv
e
ellimami
 
 


Zsuzsó Kép
Képek édesek ... bár gondolom, te nem fogadtad a látványt ilyen felhőtlenül Kép

Kérlek, ne utálj, de Andrist tegnap letettem ezte 9-kor, és csak fél 5-kor kelt ...

Kangi
kangi
 
 


ZuluKép
Anyósom minden nyáron viszi Dorkát Szlovákiába. Nem kell semmi, csak az útlevél.

ElliKép
Jobbulást a betegnek!
Itt az idő, hogy rászoktasd a TV-re, de azért ne aggódj, egyáltalán nem gond, hogy nem néz TV-t.

ToffiKép
Nagyon szép menyasszony voltálKép Furcsa volt nézni, hogy Te meg a kislány "levetkőzve", a többiek nagykabátbaKép

ZsuzsóKép
Mintha csak nálunk készültek volna a képekKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Zulu,
És ízlett Macusnak a kutyakeksz?Kép
Jobbulást nektek!

Beuról tudtok valamit? Megműtötték végül?

Elli,
Jobbulást Kevinnek! És mit mondott a dokinéni?
Roni azóta is kéri néha a gyógyszert, úgy látszik ízlett neki a panadol szirupKép

Toffi,
Nagyon szépek vagytok a képenKép (Havas hátterű kép nincs?Kép) Gratulálok!Kép
Mégis fehér ruhát választottálKép

Manó,
Emmának is jobbulást!

Zsuzsó,
Nagyon jók, igazi életképekKépKép

Roni újabban 'csók'-ot osztogat (főleg apának). Igazából szájra puszi, de kicsit el is fordítja a fejétKép Írtó édesKép

Maci_2
maci_2
 
 


SZiasztok!

Levizsgáztam 4-esre. Most áprilisig nyugi van..., legalábbis ami a sulit illeti.

Toffi!
Nagyon csinos voltál/voltatok mind egy szálig!Kép Mostmár mondhatom, hogy kívánok Nektek minden szépet és jót a jövöre nézve!Kép
Jelenleg náthásak vagyunkKép, remélem azért még ebben az évben összejön a találkánkKép
Tényleg a csokrod vmilyen spéci rózsából van? GyönyörüKép

Elli!
Ilang sem néz TV-t, még egy mesét sem látott, de nem hinném, hogy ez baj lenne. Persze vannak napok amikor jó lenne, ha békében ellenne a skac egy kazetta mellett, de hát inkább késöbb mint elöbb. Amúgy Ilangot sem köti le az ilyesmi 10 percnél tovább. Este a vacsi közben a reklámok közben nem lehet hozzászólni, na az nagyon bejön nekiKép Írj, hogy mit mondott a drnéni!

Zsuzsó!
Ezek a fotók! A ruhapakolós nagyon is ismerös, a felmászós nem annyira. Nekem böven elég, hogy mindig rohan a gyerek, tényleg sosem sétál, csak rohan. Persze esik is akkorákat mint egy házKép
Kitartást alvás ügyeben, sajna csak ennyit tudok mondnaiKép Jó, hogy írogatsz sürübbenKép

Kangi!
Megúsztad a szénszobrászkodást? Julcsi mostmár rendbejött?

Réka-drusza!
Ezek a dokik hajmeresztöek! Egyáltalán nincs Daninak nagy feje, egy teljesen okés kissrác, aki sztem haláli pofi. Már láttam párszor, nekem semmi rendellenes nem tünt fel. Ne csinálj belöle ügyet, a dokinénitek is megmondta, hogy minden okésKép

Andi!
Párod irattárcájaKép Hogy milyen szemét emberek vannakKép Sikerült amúgy elintéznie már a papírokat? Mi van a szüleiddel, rendezödtek a viszonyaitok? Dani és a pocaklakó hogy van?

Zulu!
Jó, hogy írogatsz mostanábanKép Milyen kedvesek tudnak lenni a rokonokKép Remélem Macán nem jön ki semmi!

Gombóc!
Ti hogy vagytok? Rendezödtek a dolgaitok Apacukával? Kicsit jobban vagy már lelkileg?
Ilang most kezdett el kicsit jobban beszélni (19 hós), de eddig ö sem jeleskedett. Most ismételgeti utánunk a szavakat, aztán van, hogy magától olyanokat mond amit én nem mondtam elötte neki. Sztem sincs semmi kóros Zsombinál, minden gyerek másképp fejlödik, ezt tudod Te isKép

Rólunk annyit, hogy Ilang egyre többet beszél, ölelget, meg ami legújabb, hogy nem puszit ad, hanem odajön "piszézni", az orrát odadugja az enyémhez.Kép Hát vmi zabálnivaló. Nem tudom honnan tanulta, mert eszkimó öse az tudtommal nincsKép
A Nagyikám temetése talán 2 hét múlva lesz.Kép
Márciusban nincs több vizsgám, de áprilisban cserébe lesz 3Kép Megyünk síelni is úgy néz ki, húsvétkor Ausztriába, hát már nagyon várom. Most hétvégén megyünk Szegedre, jó lesz mert kb. 2,5 hónapja nem voltunk sehol.

Na mostmár eldugulok, akit kihagytam attól bocsi, most ennyire futotta.

Pussz,
Tündér
tündér
 
 


Még lenne egy kérdésem babakocsi ügyben:

Van egy régi esernyökocsink az abszolút alapverzió, használatn kaptuk, most szakadt le a lábtartója.
Szal úgy gondoltam veszek egy másikat, de nem akarok megint ennyire alapot, mert azért nyáron jó, ha van kupolája, ne adj'Isten dönthetö a háttámlája, ha még pici csomitartója van attól már egyenesen el is ájulnék. Persze kizárólag esernyökocsi érdekel, de nem tudom milyet vegyek. Nem újat szeretnék, és max. 15 e-ig.

Elli Te ebben profi vagy, tanács?
Többiek?

Elöre is köszi,

Tündér
tündér
 
 


Minden anyukát és leány gyermekét sok szeretettel köszöntöm nőnap alkalmából:

Kép

Robó
anita77
 
 


Tündér,
Jó hogy írtálKép
Gratula a vizsgáhozKép
Jobbulást nektek is!

Anita,
Végre jelentkeztélKép
Mi van veletek? Magatokról nem is írtál. És képek is jöhetnének!

Maci_2
maci_2
 
 


Toffi,

gratulálok az esküvőtökhözKép Gyönyörű menyasszony voltál!

Sofka,
négy gyerek mellé még egy kutya!Te nagyon bátor vagyKépLaura már egy éve nyúz,hogy mikor lesz már neki kiskutyája,de én még nem mertem bevállalni.

Elli,
beteg KevinKép mihamarabb gyógyuljon meg!

Zulu,
InfluenzaKép Hogy fog így síelni menni szegény?
Ez a kutyakekszes story naggyon jóKép

Zsuzsó,

nagyon jók a képekKépbár Te biztos nem élvezted annyira a rámolást!

Réka,

van egy kismamáknak szóló könyvem,amiben a két év körüli gyerekek fejkörfogatához átlag 49-51centimétert írnak!És ennél még 1-2cm-rel nagyobb is normálisKép
Szerintem ne foglalkozz az ilyen dokikkal!!

Lányok,

én úgy el vagyok keseredveKép Mondja már meg valaki,hogy mit lehet csinálni egy olyan 2 éves gyerekkel, aki nem érti azt meg,hogy nem kell minden evés után a tányérban maradt kaját kiszorni a földre! Nem kell a cumisüvegben maradt tejet kiöntözgetni és nem feltétlenül szükséges a vajat a falra felkenniKép
Minden étkezés után porszívózok és felmosok,mert úgy néz ki minden,hogy az elkeserítőKép És hiába mondom Simonnak szépen,hiába kiabálok vele,abban a pillanatban,hogy nem figyelek egyből akciózikKép

Puszi:
Bombi
bombi
 
 


Lányok megint én.

Csak egy gyors kérdés: ti sem láttok más topicot a gyermekek/magzatok kor szerint, csak ezt meg a friss kismamikat???

Nekem minden eltünt csak ez a kettö maradt megKép

Tündér
tündér
 
 


Tündér,
de jó, hogy megvagy Kép

Bombi,
törődj bele hogy állandóan dzsuva van - ezt komolyan mondom. Fogalma sincs, mi az, hogy rumli, maszatolni, pancsolni pedig jó...

Robó,
édes vagy Kép

Lányok, valaki a múltkor föltette a tücsokzenés Gál Gabriella telefonszámát, lécci még egyszer. Köszi.

Kangi,
nem utállak csak irigy-irigy Kép Azért lehet, hogy egyszer még nekem is lesz fiam Kép

Zsuzsó
zsuzso
 
 


Anita, Robó!
Nem is reagáltam, nagyon köszike!Kép
Anita, te látod a 2003 nyári babás topikot? Én nemKép

Maci!
Édes lehet a csókos RoniKép

Bombi!
Tudom, hogy nem nyugtat meg, de az én 19 hósom ugyenezt csinálja. Már megszoktam, hogy takarítok utána, de hidd el ez is elmúlik egyszerKép
Amúgy eszik rendesen? Ha igen annak örülj, mert vannak páran akik 5-ször feltakarítanák a konyhát, csak egyen rendesen a kicsijük, igaz csajok? (Andi, Gombóc, Zsuzsó, ZsuzsiKép)

Na tényleg leléptemKép

Tündér
tündér
 
 


Apukám enyhe agyvérzést kapottKép Férj most megy érte KolozsvárraKép

ToffiKép gyönyörű menyasszony voltálKép És Szandi is gyönyörűKép meg a csokor is gyönyörűKép

BombiKép úgy tudom, hogy a 2 év körüli gyerekek már értik, hogy mi az a "nem szabad", de újra és újra próbálgatják, hogy háthaKép És én is szívesen maszatolnék, ha nem nekem kéne feltörülniKép Nálunk nem lehet inni kaja közben, mert Julka minden innivalót összetölt, utána meg a tányérjába önti. Minden kaja egy abrosz. + felmosás.

ElliKép gyógypuszik ex- de azért még mindig Dagimadárnak!

Én 3 nődokit fogyasztottam a 3 gyerekkel, mindegyik a paracetamol összetevőjű gyógyikat tiltotta, az Algopyrint ajánlotta. Valamit csak be kell venni, ha az embernek szétreped a feje, vagy netán láza van! Fejfájás a babának sem jó, és olyant is tudok sajnos, hogy ortodox módon lázcsillapítót, gyógyszert be nem vevő ismerősnek 9-ik hónapban halt meg a babája, egyértelműen a magas láztólKép

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

Tündér
én is csak ezt a 2 topicot látom
Jó, hogy előkerültél Kép vizsgához gratu, ügyes vagy Kép
szüleimmel még mindig fasírt, már lassan 2 hónapja! Kép hiába próbálkozom, állati nagyot vétkezhettem...
iratok folyamatban, még csak a forgalmi van készen és egy ideiglenes személyi, meg kell várni a véglegest a többi intézéséhez

Toffi
gyönyörű menyasszony voltál!! Kép és szép az egész családod Kép

Urszila
apukád Kép

Bombi
nálunk is ez megy, plusz még annyi, hogy a kajába belepacsál és azt a hajára keni. Van hogy az arcára is... Szóval mi minden nap mosunk hajat, múltkor volt erről szó Kép szóval nincs ötlet. Ja, van olyan is, hogy mondja, hogy dobál messzire, és valóban, dobálja messzire a kaját az etetőszékből, nagy öröm ez is

Nekem is az Algot mondta eddig minden orvos terh. és szopi alatt, a gyerekorvos is! és a láz ténlyeg nagyon veszélyes, muszáj csillapítani!

Most rohanok, megyek a Madarász u-i Kórházba, előadást tartanak arról, hogy mi a teendő, ha jelez a légzésfigyelő. Csak hogy újra legyen min paráznom Kép

Andi
33+4 Kép
psandi
 
 


Buci fejűm alszik, jöttem megint egy kicsit.

Algopyrin: Én is eddig úgy tudtam, hogy ez az egy amit lehet szedni és valamit kell is, ha nagyon nagy a baj, mert az többet árt a babának. Csak egy kicsit furcsa volt, hogy a könyv ezt írta. Barátnőmet kérdeztem, hogy Ő mint gyógysezrész mit mond, és ő nagyon nem ajánlotta, mert mondta, hogy van benne valami olyan hatóanyag, ami miatt például külföldön már nem is szabad forgalomba hozni. De azt is mondta, hogy nem tud olyat mondani, amit szabadna szedni. Ezért kérdeztelek Titeket, mert eléggé tanácstalan lettem, hogy most akkor mi is van.
Egyébként a kórházban is Algot osztogattak a gátfájásra, csak akkor nem igazán figyeltem a dologra, mivel úgysem szoptathattam.
De akkor ezek szerint az Algo a legjobb rossz.

Urszila!
Szegény apudKép

Bombi!
Szerintem pont azért csinálják, mert nem szabad.
Legalábbis én azt vettem észre, hogy amit nem szabad azt mindig csinálja Dani. Például én a kiborogatást nem tiltottam meg, kb. kétszer csinálta azután már nem is volt vicces. Viszont a "nem tesszük a koszos lábunkat a levesbe" eredménye az lett, hogy ha leves van ebédre egyből előkerül az asztal alól a lábikó és bizony a levesben landol.
Én csak abban bízom, hogy még sosem láttam olyan felnőttet aki vajas kenyérrel kente volna össze a falat, vagy a levesbe mártogatta volna a lábát, tehát valamikor majd csak leszoknak erről. Mert engem az ezen műveletek közbeni kaján vigyor arra enged következtetni, hogy nagyon pontosan tudja Dani, hogy mi az amit szabad és mi az amit nem. Lényeg: KITARTÁSKép

Zulu!
Ezért én is nagyon mérges tudok lenni, pláne amikor valaki eljön hozzánk vendégségbe és aztán még mondja is, hogy nem adok puszit, mert beteg vagyok.
Influenziumot próbáltad már? Biztos NEktek is ajánlotta már dokinénink.

Zsuzsó!
Ismerős helyzet. Dani is mindig csak a pillanatra vár, amikor nem figyelek. Annyira kis leleményesek. Gondolj arra, hogy az ilyen gyerkőcökből lesznek a kreatív felnőttekKép

Druzsa!
De jó, hogy megint itt!
Gratula a vizsgádhoz!
Dani sem tud menni, csak futni. És általában előre szalad, miközben hátrafelé néz. A többit el lehet képzelni. Nem véletlenül kerültünk mi a kórházba, őrangyalkánk már biztos hulla fáradt.

MAci!
Csókot osztogató Roni édes lehetKép

Lányok!
Köhögésre milyen homeobogyesz van? Dani egyre csúnyábba köhécsel, nincs rosszul, csak úgy sajnálom, nehezen alszik el.


NA ennyi voltam, megyek készülődni, apa el akar vinni valahovaKép

Réka
muki
 
 


Zsuzsó,
képek szuperek!Kép Dana szövegeKép. Ezek azok a szituk, mikor az ember nem tudja, sírjon, vagy röhögjön rajtukKép.
Kilókon kicsit aggódom, annyira igazságtalan lenne, ha most megint visszacsúsznánk, márpedig egy igazi kis hányós vírus vidáman leviszi 2 nap alatt 3 hónap fáradságosan összegyűjtött dekáitKép.

Urszila,
ApukádKépKépKép. Jobbulást Neki!

Tündér,
nekem sem jön be más. Nálam eleve vacakol a Babanet pár hete.
Piszézős Ilang tündérke lehet!Kép Macus mostanában azt csinálja, hogy ölelget (vagyis inkább fojtogatKép), és visít, hogy "údszejetlek aja". Tisztára, mint az amcsi szirupokbanKép.

Bombi,
megoldás, vedd meg Laurának a kutyátKép. Komolyan, nekünk mióta kutyánk van, a földre dobált kaják takarítása leegyszerűsödött, simán ráeresztem Teót, és utána csak elegánsan áttörlöm DomestossalKép.

Anita,
Robónak cuppcupp!KépKépKép

Elli,
Teletubbies nem köti le Kevint? 1-2 éves minik imádjákKép.

Maci_2,
ááá, szegényke csak nézett, akkor realizáltam, hogy vmi nem stimmelKép.
Csókos Roni édes lehet!Kép

Köszi mindenkinek az útleveles infókat! Bár most erősen kétséges, hogy lesz aktualitása péntekenKép. Szegény Malackám annyira kész van, hogy még nyafogni sincs erejeKép. Mindig onnan tudom, hogy jobban van, hogy elkezd férfiasan szenvedniKép. De ma gyakorlatilag egész nap alszik, néha beleimádkozom egy fél ropit, és egy kiskanálnyi kólát, de ez a max., ami benne maradKép. Ráadásul el van keseredve, mert 18.-án versenye lesz, és most fél, hogy lemaradKép.

megyek, mert felkelt szegénykém

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Tegnap este 5 órára sikeresen hazaértünk mi is. Jól vagyunk, bár Zsani vagy rajtam lóg, vagy a picit piszkálja. Szerencsére a kicsi egész jól tűri, pontosabban alszik állandóan míg nem szopik. Tejcsi is van bőven, az éjszakát is végigaludtuk, kétszer kelt fel szopizni csupán.

Na akkor a szüléstörténet:
2005.03.03. csütörtökön délután átvettük végre az új autónkat, így minden akadálya elhárult Grtéike érkezésének. Este már "furcsán" éreztem magam, de nem olyan szülésféle dolognak fogtam fel, csak az egész napos mászkálásnak.
2005.03.04. Hajnali 3 körül ébredtem mintha fájna a derekam és pisilni is kell. Amolyan csigatempómmal megjártam a WC-t majd visszafeküdtem, de elaludni már nem tudtam mert kb 10 percenként fájt a derekam. Egy darabig ott feküdtem az ágyban, majd inkább felkeltem. Ekkor ültem le a gép elé és írtam nektek. Majd a csomagomat készítettem össze teljesen, ami még hiányzott beleraktam. Közben a férjem is felébredt, ő is összekészült és végül 7-kor elindultunk a férjem munkahelyére. Ott ő elrendezte a diákjait, nehogy már ne csináljanak semmit, míg mi szülünk. Engem meg a kollégáim kaptak körbe hogy most tényleg meg biztos, hogy meglesz a lány. Nekem a"fájásaim" közti szünetek közben szépen rövidültek. Mikor 8 után elindultunk a klinikára már olyan 5-7 percenként jelentkeztek. Fél 9 után értünk oda, az orvosom megvizsgált, és közölte hogy mecóniumos a magzatvíz, 2 ujjnyi a méhszáj, így irány a szülőszoba, és amint megtörtént az előkészítés jön burkot repeszteni, mert ez a baba most már meg akar születni.
9 után értem fel a szülőszobára ott felvették az adataimat ( a felvételis orvos azt mondta, hogy ahogy nézi délre már szoptatok, pedig csak rám nézett), majd regisztrálták a babát 20 percig NST-vel, utána kaptam beöntést is (amit Zsanival kellemetlenebbnek éltem meg) végül lezuhanyoztam. Ekkor már fél 11 volt, a fájások már jöttek szépen 5 percenként, de olyan erősebb mensi szerű görcsnek mondanám őket.
10:40 körül ért fel az orvosom, ekor megtörtént a burokrepesztés és már 3 ujjnyi volt a méhszáj, majd bekötötték az oxitocinos infúziót. Na ekkor beerősödtek a fájások. A szülésznőm felajánlotta, hogy próbáljam ki a nitrodus gázt, max nem használ a babának nem ártok vele, és ha jó akkor jelentősen tudja csökkenteni a fájások érzetét. És nálam annyiban használt hogy míg a fájás tartott azt kellett mélyen lélegezni és arra figyeltem hogy ezt jól csináljam, majd mikor vége lett a fájásnak akkor elkezdett zsibbadni mindenem. Olyan vigyorgó gáz, mert mikor nincs fájás tök jó érzés. Közben mint kiderült a szomszéd vajúdóban volt az orvosomnak egy másik szülése így párhuzamosan itt is volt ott is. De inkább ott mert ott a babával nem volt minden rendben állandóan esett a szívhangja, míg mi haladtunk szépen. Emlékszem is hogy hirtelen eltűnt mindenki, mert annak a babának gyorsan meg kellett születnie, ekkor volt pontosan dél. Ekkor jött vissza a szülésznőm, akinek mondtam hogy úgy érzem nyomnom kell. Mondta hogy az orvosom épp "szülésben" van nem e tudnám kicsit visszatartani??? Na ekkor elég hangosan (kiabáltam ám :-O) mondtam hogy nekem mindegy hogy ki az ügyeletes orvos, vagy a ki felvett a szülőszobára, bárki, csak jöjjön mert én nem tudom visszatartani. Na ekkor gyorsan kitoltak a 2-es szülőszobára, az 1-esben az orvosom már varrta azt a kismamát akinek a babája "brachizott" és gyorsan meg kellett születni. Mire átmásztam a másik ágyra, odaért az orvosom is, pont jött egy fájás és már nyomhattam is. A második ilyen fájáskezdeténél volt a gátmetszés amit érezni nem éreztem csak azt hallottam hogy az olló elsőre nem "fogott" így az orvosom kicsit káromkodott, de még e fájás alatt meglett Grétike. 9/10 apgarral 4100g és 52 cm, 35-ös fejkörfogattal.
Na ez volt a szülésem kellemes része. A méhlepény kijött, az orvosom a kérésemre megmutatta, nem is volt olyan szörnyű. Majd mondta, hogy nagyon vérzek ezért be kell nyúlnia és a méh falát letisztítani. Hát azt a 20-30 másodpercet ellenségemnek se kívánom. Majd kaptam 3 öltést. Végül átvittek a megfigyelőbe, ahol kaptam egy méhösszehúzó infúziót (naladoros) amitől reszkettem mint a nyárfalevél és szédültem is. Végül csak sikerült rábeszélnem az orvosom hogy ne kelljen az egészet megkapnom, csak kb a felét és miután levették már fel tudtam kelni. Lezuhanyoztam, és utána kimentem a szüleimhez és a kislányomhoz, akiket közben a férjem behozott (persze kivittem Grétit is de erről hivatalosan senki nem tud) Végül 6 óra előtt kerültem le az osztályra mert csak akkorára szabadult fel hely.
A gyerekágyas osztályon is inkább negatív élmények értek most: nagyon meleg volt, igaz ezt a babák szerették, én kevésbé. Ráadásul péntek volt, így nem takarították egész hétvégén a WC-t és a fürdőt, épp csak a szobát mosták fel naponta 1-szer. Tiszta ágyneműt se kaptunk, csak szombat reggel egyszer, még szerencse hogy nekem nem lett se véres se koszos. Majd a csecsemősök is bunkóztak, ráadásul Grétitől vért kellett venni, a mecóniumos magzatvíz miatt, ezért a kis fején szétpukkasztottak egy vénát. A hallásvizsgálatot hajnali 2-kor végezte el a csecsemős szakápoló, mert épp akkor ért rá. Nem érdekelte hogy én is és a gyerek is alszik. Felkeltett minket. Ezért hétfőn 2005.03.07-én elvileg nem jöhettünk volna, de kicsit erélyesebb voltam és a doktornő bár megpróbált megijeszteni, alaptalanul és olyan dolgokat írt a zárójelentésre, amit ma 2005.03.08.-án a saját gyerekorvosunk egyszerűen nem értett. "A gyerek nyugtalan , irritábilis" Igaz hogy csak eszik alszik, kakál büfizik és tisztába tevéskor üvölt, de egész jól bírja hogy a nővére piszkálja, simogatja. És a doktornő akkor látta először, azt set udta milyen volt mikor megszületett, csak a pillanatnyi állapotából ítélte meg.

Na megyek mert a nagy nem akar nélkülem aludni. Majd jövök még ha tudok a 2 csajtól..... NA mire elküldöm túl vagyunk az alváson és a védő is járt itt...

Nadine és az 5 napos Gréti

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok,
úgy néz ki, hasmenéses vírus, torok, tüdő, nózi rendben. China Rubra CH9-t kaptunk rá, meg HIPP ORS-t ez valami répás-rizsnyákos tápszer vagy mi, és holnap jelentenem kell, hogy vanKép. Amúgy sokkal jobban, a du-i alvás után már csak hőem. volt, és határozottan élénkebb is, bár összesen fél répát meg 5 kanál tésztát evett a husilevesből, de az is valami.

Tündér
Kell neked az a kupolatető? Azok nehezebbek, és gondolom Ilang is megy már szépen, én legalábbis nem cipelem azt, bár mindig viszek.
Kupolásban PC-k vannak ilyen árban, akár újak is pl itt:http://www.babaruhabolt.hu/index.php?maintype=5&size=0&mit=menu&PHPSESSID=11f14b d659842d3539d82b9e9ada1d00
(Az oldal közepén, piros)
ABC Design Handy Plusom volt az 8 kiló, és tök ormótlan, olyat is adnak használtan, de én utáltam.
Ha meg nem kell a kupola akkor a Top Riderek tökjók, van alul kosaruk is, bár karfa nincs, és én azt szeretem...Újonan ezek 11 körül vannak. A fenti oldalon is van Bébé-go, ami hasonló, igaz annak nincs kosara...viszont a nagyobbacska kerékkel érdemes venni, a nagyon pici nem jó csak betonon, nálatok meg nem az a jellemző.Kép
Hát, asszem ennyiKép
Illetve még a Családinet.hu-n vannak felrakva az árak, és ott írják a Natural Love márkát, nekünk ilyen van, és most vadászom az újat, mert imádom, de nem tudom hol lehet kapni, eddig csak a használtpiacon találtam. NL-ból a legextrább is 9ezer, sztem az már kupolás, nézd meg a lapon. Bár hogy hol lehet kapni, azt én is nagyon szeretném tudni.

pusza
e
ellimami
 
 


Toffi,
Szandinak hogy tetszett, hogy neki is olyan ruhája volt, mint neked?

Bombi,
Nálunk sem maradhat a tányér szélén, netán az etetőszék tálcáján olyan kaja ami nem kell. 8955-ször is el kell mondani nekik. Most már annyit elértem, hogy nekem adja ide, nem egyből a földre küldi. Kitartás! Majd csak megnőnek és megértik.

Roni igazán dacos lettKép Ha mondom hogy csináljon valamit, rögtön megkapom 'nem'. Ha valamit nem szabad, akkor csak azért is újra. Már arra is gondoltam, hogy inkább nem szólok rá, és akkor talán megúszom eggyel. Különben addig folytatja, amíg pl. el nem veszem tőle amit dobál, rongál... Persze utána meg jön a hiszti.
Valami jó ötlet?

Tündér,
Én most 4 topicot látok összesen, meg egy csomó mappát, amire nem lehet rákattintani.

Urszila,
Szegény apukádKép Hogy van? Jobbulást neki!

Réka,
Hova mentetek?

Zulu,
Ölelgetős Macus édes lehetKép

Nadine,
SzüléstörténetKép és a végeKép miért kell bunkózni...

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Bocsi a belekotyogásért, Elli, ha megtalálom a Natural Love babakocsink papírjait, akkor mondok címet hozzá. A múltkor volt épp a kezemben. A szakszerviz (importőr) valahol a Váci út elején van, de többre nem emlékszem. Mi a kocsit Szekszárdon vettük újonnan egy bababoltban olyan 7-8 ezer Ft-ért, amikor anyukáméknál nyaraltunk. Azt hittem, másnak nincs ilyenKép Én is nagyon szeretem.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Réka Kép
Az Algopyrin hatóanyaga a metamizol nátrium (vagy noraminofenazon, novamidazofen, esetleg analgin néven is fut Kép). Egyéb hatóanyag nincs benne, csak segédanyagok. Onnan tudom, hogy anno én vettem a hatóanyagot hozzá. Nem tudok arról, hogy ne lehetne forgalomba hozni külföldön. A Quarelinben is van, csak abban van még egy kis No-Spa hatóanyag meg koffein.
Részletesebb info itt:
http://www.hazipatika.com/drugs/prod?pid=19;HPID=FB457D6C-18B08157-5F27AA93-C4EEA3ED

Nadine Kép
Gratula és mindjárt olvasom a szüléstörténetet, csak előbb Rékát akartam megnyugtatni.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Urszila, jaj!!! Apukádnak mielőbbi felépülést!!!!!!

Bombi Kép
Határait próbálgatja. Majd kinövi. Tudom, addig megőrülsz háromszor ...

Nadine Kép
Jó kis sztori, de ez a csecsemős banda rémes. Plusz sose mondanak semmit! Doktornő diagnózisa Kép
Nyakonlógó nagyobb gyerek jaj, de ismerős, honnan is?! Kép SOk boldogságot, jó egészséget!

Megyek, mert Apacuka itt toporog ...

Jó éjt!
KAngi
kangi
 
 


Bombi,
Gyertek at hozzank reggelizni, lehet, hogy megnyugszol majd, hogy Simi nem is olyan rossz gyerek! Egyebkent meg: fiu! Kép

Muki,
Nemcsak az Algopyrin. A nemet patikusnak amikor mondtam, hogy mi Amidozophen kupot adunk a gyereknek, amikor mar nagyon muszaj, csak legyintett, hogy o, azt itt mar reg betiltottak, mert ilyen-olyan szer van benne, ami artalmas.

Zsuzso,
Nemcsak a kep, a szoveg is nagyon jo!

Most engem kapott el a natha, ilyen is mar reg volt...biztos, hogy el ne felejtsem milyen klassz szajon at lelegezni!
Eeeees, nagyon nehezen, de vegul kibirtam a 4 napos lebojt kurat! A rossz hir, hogy semmit nem fogytam tole, pedig betartottam a jatekszabalyokat, a jo meg, hogy most biztos marha egeszseges vagyok tole! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Szirom,
nagyon-nagyon megköszönném, ezer éve vadászom újonan. Egy1x használtat sikerült anno venni 5ezerért, életem legjobb vétele volt, 1 éve nyúzzukKép

Kevin láztalanKépStramm kiskölökKép
Ma kell telcsizni a drnéninek, remélem holnapra kapunk kimenőt, sz*r így a 4 fal közt.

pusza
e
ellimami
 
 


Elli Kép
Láztalan Kevin, hurrá! Bezártság Kép Remélem, nem lesz már baj vele.

Franyo Kép
Boldog névnapot!!!
Kép

Ez egy őszi füzértekercs, más néven kukora tokafék Kép Az Őrség védett virága. Én imádom!


Pussz
Kangi
kangi
 
 


SziasztokKép

Még nem látok rendesen, szombat óta Zsombi 5-6x kel éjszaka, "cumit", "kérek inni" és "vigyél át" szövegekkel Kép

Köszönöm a dicséreteket és a gratulákatKép
Nem bordó lett a ruha, mert Apa nem olyat szeretett volna (pedig abból is lehetett volna nagyon szépet kölcsönözni, a másik ok, hogy anyósom bordó kosztümöt vett magának az esküvőre, de mégsem abban jött). Én meg fehéret nem akartam, így maradt ez.
Egyszerű volt az egész, 23-an voltunk (a szülők és a testvérek), mindenki jól érezte magát. Igaz, van 1-2 mellék- ill. utózönge, szerintem nem is kell mondanom, hogy anyósomtól jön...

Leszter
De, mi vagyunk Zsombival a KismamábanKép
Hogy hasonlít Nálatok is a két gyerkőc! (egyszer jöttem, de csak képeket nézni volt időm)

Zulu
Kispasinak jobbulást és drukk, hogy Macus ne kapja el a vírust, bár így már nehéz lesz elkerülni...Kép
Nagynénire nem tudok mit írni, nálunk is van a rokonságban ilyen kaliberű...Kép

Kangi
Barna haj divatKép Nemsokára bizti kimozdulsz!Kép
Jó alvó Andrisért én is kicsit irigy (most)

Zsuzsó
Azta, micsoda pakolózsenikKépKép Na, és a szöveg sem semmiKép

Nelli
Én nem fáztam, csak amikor rámtették a bolerót, belül selyem volt, háááát... Szandi is azt mondta, hogy nem fázott Kép (de neki vittünk váltóruhát, nehogy megfagyjon, naná, hogy nem öltözött át - de hazafelé egy csupa sáros kocsit letörölt a bolerójával Kép

Maci_2
Havas kép nincs, sárosat tudtunk volnaKép
Szandi nagyon büszke volt magára és a ruhájára is. Mázlink volt a ruhájával, az ő méretében csak ez volt éppen
Zsombi egy ideje nem ad puszit, azt mondja: "Nincs puszi, elfogyott" Kép

Tündér
Jobbulást Nektek! (egy kis náthától lehet, hogy nem félünk)
Nem tudom, milyen volt a rózsa, én csak rámutattam, nem kérdeztem a nevét + a macifüvet kértem a gyöngyökkelKép
Gratula a vizsgákhoz! Az áprilisiakig csak tudunk találkozni, nem?

Elli
Fejfájás-múlasztó homeobogyó? Vagy sima mezei praktikák?
Kevin issza a Hipp ORS-t? Zsombi nem itta, ha Nektek bejön, van egy itthon, szívesen odaadom.

Urszila
Jobbulást apukádnak!

Bombi
Zsombi nem dobálja le a kaját. Ha "kimegy" a tányérból, akkor szétkeni az asztalon Kép, de már nagyon gyors vagyok törlésben

Nadine
Gratulálok Grétihez!!!
Én sem értem, hogy lehetnek ilyenek az emberek ott, ahol a szülő is és a gyerek is teljesen kiszolgáltatott...

Zsuzsi
Nem mondod, hogy fogyózol! Nem is vagy kövér!
Gyors nátha-elmúlást!!!

Réka
Zsombi feje 50,5 cm. De 38-cal született.
Szerintem nincs nagy feje Daninak, egyébként a felnőttek között is van szórás.

Szandinak csináltattam harapásemelőt, mert már tönkretette az állkapocs-ízületét és a rágófogai majdnem simák. Tegnap lett kész az a vacak, elmentem angolra, hazajöttem és láttam, hogy nem ott van, ahova én raktam. Szandi felpróbálta és el is törte. Ma mehetek megint a fogorvoshoz, égethetem a képem. És megint fizethetek.

Egyébként most szakdolgozatot írokKép Közben mosok, ruhákat hajtogattam, megnéztük a kukásautókat, mesekönyvet nézegettünk, lefényképeztem Zsombit napszemüvegben...

Megyek, Zsombi igényel, házat kell neki építeni az ülőgarnitúrábólKép
PusziKép
Toffi
toffifee
 
 


SziasztokKép

Csak egy gyors kérdés erejéig ugrottam be. Szóval Kincső már 6. napja nem kakilt. "Lázmérőzni" már próbáltam, de semmi eredmény nem volt. Most vettem a gyógyszertárban glicerines kúpot, de még nem adtam be neki, gondoltam hátha magától... Meddig merjek várni? Ja, és a kúp dobozán az van, hogy 3 éves kortól, de én úgy tudtam, hogy már ekkora babáknál is használják. Szerintetek?

Amúgy nálunk most tombol a hasmenős-hányós vírus. Én már jól vagyok, csak baromi fáradékony vagyok, viszont Gergőnek meg apájának még mindig megy a hasaKép Szerencsére Kincsőnek semmi baja (kopp-kopp).

Szaladok is.

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Sziasztok!


Elli
A dagimadárnak azért maradt egy-egy ráncocska a combókján. Mi poharazunk Csongorral. A víz mehet mindenhol, de a tísztítani való innivalókat szigorúan konyhában v. kis mennyiségben kapja a pohárból. Jobbulást!

Momo
Isten éltesse Zsebit a tündi-bündi szöszit! 
Végre ideszabadulsz néha. Mesi biztos nagyot nőtt már, kérünk még képeket!

Réka
Fejpara  A barinőm kisfiát macerálják ezzel, neki feltűnően nagy és kerek a fejecskéje.
Náluk adottság, a fiúknak ilyen volt, de hozzánőttek (190 cm testmagasság)
Szerintem ne idegeskedj. Legalább a házidoki megnyugtatott.

Zulu
Végre újra itt. Kégli hogy áll? Kérünk képeket!
Malackának jobbulást! Szomorú, hogy mások nem gondolkodnak, én nem viszem a beteg gyerkőcöt sehova vendégségbe és elvárnám én is hogy betegek ne jöjjenek. 

Toffi
Gratulálok! Nagyon helyesek vagytok!

Tündér
Gratula a vizsgákhoz! Jó sok van belőlük. Akkor idén már végzel?
Nagyid miatt részvétem. 

Bombi
Nálunk mikor kicsifiam kiborogatóst kezd csinálni, akkor már nem éhes. Szépen kiszállhat az etetőszékéből és mehet mással szórakozni. 

Nadine
Hát, már nem talizunk a kórházban.
Szülés  Akkor a dokid rohangálhatott.
Csecsemősök  Doktornő  , szüléskor a picinek eltört a kulcsontja és azt sem vették észre, hiába mondtam hogy a bal oldalán nem akar szopni. Képzelem mi vár rám. Én annak idején a gyerkőc fürdetését is rosszul éltem meg, ahogy a csap alá vágták a piciket. Kétágyasban voltál?
Nálam már készülődik a srác, az éjszaka görcsölgettem, de semmi erős. Szombatra vagyok kiírva, dokim péntek estétől megy síelni. Amíg a kissrácnak jó addig maradjon bent én azt mondom.
Kérünk képeket!!!!!!


Csajok!
Van vmi tippetek hol tudok utánanézni „ nagyfeszültségű távvezeték élettani hatásai” témának?
Néztünk egy telket anyukám házának közelében, viszont a nagyfeszültségtől mintegy 60-70 méterre van. Én emiatt idegenkedek tőle. Szinte alatta is épülnek házak. Csak áramszolgáltatós infót találtam, amiben a legerősebbre írták hogy 40m az egészségügyi….
Meg egy leukémiás anyagot, amire azt írták hogy nem bizonyítható egyértelműen. 
A pali lakásra is cserélné, és ebben a sz@r lakáspiaci helyzetben nem mindegy.


No, indulok NST-re .

Ancsa (39+4)

Kép

Kép
anyicska
 
 


Tüni

Szerintem a glicerines kúp nem árthat.
Gyerekdokit nem kérdezed meg? Én már simán hívnám az enyémet.

Ancsa

Kép

Kép
anyicska
 
 


Ancsa!

Pont aktuális amit kérdezel, mert mi is ennek akarunk utánanézni. A mi telkünkön van egy ilyen magasfeszültségü oszlop, (konkrétan a háztól 10-15 méterre) de ezen a területen rengeteg ilyen van, mert 1 utcával lejjebb van az áramelosztó. Konkrétan a mi hézunk felett nem megy vezeték, de az oszlop itt van nálunk. Mi is csak ilyeneket találtunk, hogy nem bízonyított és tsai, de tervezem, hogy bemegyek az önkormányzathoz és érdeklödöm.
Ha megtudtál vmit, engem érdekelne.
Jól a végén jársz már a pocakosságnak!Kép

Bocsi többiektöl, most csak ennyi.

Pussz,
Tündér
tündér
 
 


Sztem ha ezután vesztek, ne vegyetek a közelében. Nem tudok bizonyítani semmit, de valahogy nem egészséges az tuti. A sarkon van egy trafódoboz, az meg akkora brummot csinál, nem tudom, hogy a mellette levő házban lakók hogyan tudnak pihenni tőle.

Tüni, kínlódik is Kincső, vagy csak nincs kaki? Ha nem kínlódik, akkor hagyd nyugodtan! Hallottam én már 17 napos nem kakilásról is! Tornáztasd, masszírozd, meg egyél te valami hajtósat (egy kis mirelit szilva, ringló, barack), meg a tuti nem tudommár melyik gyümölcslé, amiket lassan kétéve mindenki emlegetett.Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Csajok, kivagyok.Kép Ma reggelre volt idopontunk a kethos oltasra, de nem kaptuk meg a szurit. Marcinak lagyekserve van, minel elobb muteni kell.KépKép Majdnem elbogtem magam, amikor mondta a doktorneni. Pedig tudom, hopgy ettol nem dol ossze a vilag, de akkor is.Kép Holnap delre van idopontunk a Madaraszba, akkor derul ki, hogy valoban az van-e, es hogy mikor mutik. Ugy feltem a picikemet!KépKép

Es meg el sem tudom kuldeni.Kép Na talan most.

Udv:

Leszter
leszter
 
 


Tüni,
igyal HohesC narancsot (lehetoleg a gyumolcshusosat). NAlunk az mindig bejott, en ittam, a gyerkocok meg tojtak.Kép

Leszter,
Nem ertem, eddig nem vettek eszre? VAgy hoyg derult ez ki ilyen sokara? HA az van neki, azt nem kellett volna mar sokkal korabban eszrevenni? NAgyon drukkolok holnapra, es szoritok, hoyg megse az legyen....

Toffi,
beled hogy szorult ennyi energia???? Kép

Elli,
latom, Te babakocsi temaban nagyon otthon vagy. Kép Van a Plikon kivul masik olyan esernyore csukhato babakocsi, aminek van testverfelalloja? MArmint beepitett? MArt ha jol sejtem, az esernyokocsi CAM-unkre, ha testverfelallot szerelunk, akkor nem lehet majd osszecsukni...(jol gondolom, ugye?)

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Tüni!
Dani volt ilyen nem kakilós fazon, Ő konkrétan 4 hónapos koráig nem kakilt SOHA magától.
Mi használtuk a Glicerines kúpot én nem olvastam rajta, hogy nem szabad. Gondolom te is a pici változatát vetted. És a hozzászokás miatt ne aggódj, mert Dan 4 hónap alat sem szokott hozzá.
Én anno azt olvastam, hogy 7 napnál tovább ne hagyjam, de én volt hogy 4 napont kakiltattam, ha láttam, hogy a hasát is fájlalja.
Olyat is hallottam, hogy 2 hétig is volt baba, aki nem kaklt, de én addig soha nem vártam.
A lázmérőzés pedig akkor ér valamit, ha kb. 10-15 percig csinálod és közben megy a hasmaszírozás. (Bár gondolom neked sincs ennyi kezed)

Ancsa!
Én tuti nem vennék ott lakást.
Lehet, hogy csak rémhír ez a rák-nagyfeszültség összefüggés, de minek kockáztatni. Tudom, hogy jó lehetőség, de talán pont azért, mert nehezen eladható és az eladó is szabadulni akar tőle.
Remélem nem bántottalak meg ezzel, nem volt szándékom.
Olyan izgi, hogy te vagy a következő babás akiért izgulhatunkKép Drukkolok Nektek nagyon.

Leszter!
Drukkolok Marcinak nagyon. Úgy sajnálom szegénykét. Remélem, hogy a Madarászban jobb híreket hallasz és mégsem kell majd műtét. De már az is jó, hogy több orvos látja.
Írj mindenképpen, hogy mi volt, nagyon izgulok azért a pöttöm srácért.
Neked meg sok-sok erőt, mert nagyon átérzem, hogy min mész most keresztül.

Réka
muki
 
 


Leszter,
Nem ismerem a Madaraszt, de a Bokay u.-i klinikaval csak jo tapasztalataim vannak. Nalunk Danit is, Gyurit is mutottek, Danit 6 hetesen. Megertem, hogy felted Marcit, persze! Epp ezert vidd a legjobb helyre! Pl. Vörös doktorhoz a Bokayba. Ambulans mutet, ami nagyon rossz benne, hogy Marci meg pici, es kb. ejfeltol mar nem ehet, es a muteti beosztastol fuggoen elofordulhat, hogy csak masnap delben kerul sorra. Ez nagyon szar, Dani vegiguvoltotte, es meg veletlenul se aludt bele. Mindenkepp ragaszkodj hozza, hogy vele maradhass! Amikor felebred mar meg is szoptathatod, es delutan 4-kor mar mehettek is haza! Nem varrjak, ragasztjak a sebet, nem marad semmilyen heg utana! Csak legyel vegig vele, az a lenyeg, es a fejeshez vigyel magaddal cuccot- addig nem artana, ha parod tudna valtani teged Marci mellett! A mutet maga kb. 10 perc, az alatt nem lesz idod, es azt inkabb arra hasznald, hogy "relaxalsz"! Emlekeim szerint iszonyu stresszes!
Szoval ha nem akarsz nagyot csalodni megint a banasmodban, akkor fent emlitett helyet ajanlanam- magasan a legjobbak emberseges banasmodban. A technikai felszereltseg sajna kb. olyan, mint barhol mashol!
Basszus, mielott idejottem a gephez pont a serv fejezetet olvastam az uj meregdraga homeos konyvembol- nemcsak homeo, mielott megkerdeznetek milyen szer mulasztja el Kép, hanem komplex egeszsegmegorzes es homeopatia.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Nadine,
köszi a szüléstörténetet, a dokinő hozzáállása tényleg kiakasztó... Kép

Elli,
örülök, hogy jobban van Kevin! Kép

Toffi,
húúúú de szép voltál! Kép Gratulálok, és (további) sok boldogságot! KépKépKép

Kangi,
köszi Kép! Nagyon szép a virág, még sose láttam ilyet!

Tüni,
Anka se kakilt napokig, én azt olvastam, hogy ez normális, szoptatott csecsemők van, hogy egy-két hétig se produkálnak. Mi hőmérőztük, de csak mert láttam, hogy fáj a pocija, és ahhoz sem szokott hozzá Kép.

Anyicska,
naaaagy drukk neked a közelgő szüléshez! ÍRsz valakinek egy sms-t, ha megszületett a baba?

Leszter,
KépKépKép, ez tényleg nem jó hír! Nagyon szorítok nektek, hogy mégse kelljen műteni, és ha mégis, akkor meg minél előbb túl legyetek rajta, és ne legyen semmi gond!!! Sok-sok erőt neked!!!

F.
franyo
 
 


Sziasztok'

Gomboc,
Nem tudom, hogy miert csak most derult ki. A doktorneni eddig mindig megtapogatta Marcit, de csak most mondta ezt. Talan eddig nem turemkedett ki rajta belreszlet, es ugy nem erezte, vagy nemtom.

Reka,
Koszi. Holnap mindenkepp jelentkezem.

Zsuzsi,
Neked is koszi. Nemtom, mar bejelentkezunk egy dokihoz telefonon, akit a gyerekorvosunk ajanlott. Azt hiszem, azt csinaljuk, hogy holnap elmegyunk a Madaraszba, megbeszeljuk a megbeszelendoket, es ha barmi is nem szimpi, akkor telefonon lemondjuk a mutetet, es megyunk a Bokayba. Meg egyszer koszi, ha igy lesz, meg valszeg erdelkodom toled.Kép

Udv:

Leszter
leszter
 
 


Gomboc,
Serv barmikor kijohet. Daninal Anyunak tunt fel, hogy valami nem okes. 4 orvos azt mondta semmi baja, mentunk az otodikhez, aki megallapitotta, hogy total pici, de annal veszelyesebb, mert abszolut elzarodik minden, es azonnal muteni kell. Ejszakara meg hazakuldtek, de a doki megadta az otthoni szamat, ha ejjel hanyna a gyerek...
Jol sejted, testverfelalloval nem tudod majd osszecsukni az esernyokocsit. Felszerelni se nagyon, hacsak nem buggyboardrol van szo!

En semmi penzert nem koltoznek magasfeszultsegu tavvezetek ala! Van eppen eleg kornyezeti artalom, amit nem tudunk kivedeni! Legalabb ezt ne!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Reka,
Most jutott eszembe, hogy Ti a Madaraszban voltatok. Az a sok kellemetlen tapasztalat melyik osztalyon ert Titeket?

L.
leszter
 
 


Megszokásból belementem a legelső topicba. Félig elolvastam, mire rájöttem, valami nem stimmel. Én ezeket a csajokat egy másik topicból ismerem. Összekeverték a topicokat.

ElliKép
Láztalan KevinKép

KangiKép
Divatos barnaKép Az én hajszínem is barna, de 1 éve festetem. Erre nem most lett divat a barna?

NadineKép
Nagyon ügyi voltálKép Ezek a csecsemősök nem változnak? De legalább már itthon vagytok.

LeszterKép
Szegény Marci! Elhiszem, hogy kivagy. Ez olyan, mint mikor 4 hósan bevittük Domcsit 40 fokos lázzal a kórházba, ahol nemcsak az derült ki, hogy vesemedence gyulladása van, hanem, hogy veleszületett vesetágulata isKép

Ez olyan rutinműtét?

ToffiKép
Nincs puszi, elfogyottKép Nagyon édes lehetett Zsombi. Domcsi úgy ad puszit, hogy megnyalja az orrom. Most legalább már nem harapja meg, mint korábban.

ZsuzsiKép
Jobbulást! Hogy bírod a fogyit? Nekem, most hogy be vagyunk zárva, örökké a kaján jár az eszemKép

UrszilaKép
Szegény apukádKép Jobbulást neki!

Hiszti: következetesnek kell maradni, ami baromi nehéz, de hosszú távon megéri. Életkori sajátosság, hogy az a jó, amit nem szabad. Ha nem foglalkozunk vele túlságosan, rájön, hogy mégsem olyan jó dolog pl. kajával dobálózni.

Lányok! Lenne egy kérésem: ha valaki tud vagy hall olyan munkárűl, amit itthon lehet csinálni, nem kell hozzá különösebb kézügyesség, és nem ügynöki munka, szóljon Köszi előre is.

Puszi: Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

No, hazaértem NST-ről, és pitiszkálásról. Na a dokim úgy megpiszkált, azt hittem megszülök. Már rászóltam, hogy hagyja abba. Azt mondta csak a baba fejét nézi mennyire van beilleszkedve. Szegény picur, biztos megijedt. Azóta fáj a hasam alja.
Nadine száma megvan, azon tudok üzenni ha megvan picur.

Leszter
Drukk, hátha mégsem kell műteni Marcit. Csonginak vízsérve volt a heréjében, de felszívódott, hát tudom mit érezhetsz.

Tüni, Réka, Zsuzsi
Köszi válaszotok, nem vagyok sértődős, csak ezzel szemben van ellenérzésem és az már nem jelent jót. Szerencsére a kölkec nem, de én amúgy is beteges vagyok. Ez a telek egyébként kb.70 m-re van a nagyfeszkótól, de ha a vezeték alá állok (többször sétáltunk már arra) hihetetlen feszültség, szívdobogás fog el.

Zsuzsi ha erre jársz, vagy aki az elején a picit nem sokat fürdette, hogyan csináltátok?
Törölgetés, popsimosás?

Ja, beszereztem szülés utánra a tejszaporító Urtica Urenst, azt meddig lehet szedni. Ugyanis az elsővel nem voltam "jó tejelő". Kép


Ancsa

Kép

Kép
anyicska
 
 


Nelli,
En nem fogyozom, bojtoltem. 4 napig nem ettem semmit.

Leszter,
Te tudod! Nincs sebesz ismerosod valahol? Akiben tutira megbizol, es nem a sotetben tapogatozol, megint a veletlenre bizva az egeszet?
Baloldali a serv? Amugy minden reggel kb. 6-8 gyerekkel varnak serv miatt felvetelre, kb. fele csecsemo! Szoval ne izgulj! 1 nap alatt tul vagytok rajta. Nekem nagyon alacsony az ingerkuszobom, es borzasztoan irritalnak a korhazban latottak, nehezen dolgozom fel oket. Mert bizony az ember lanya szenved attol, hogy jaj a sajat gyereke, de borzaszto, es aztan meglatja, hogy mi az, ami tenyleg borzaszto lehet egy szulonek.
Gyurit keson, ket es fel evesen mutottek, amint felebredt szedettem ki az infuziot es jottunk haza. A taxiba meg en tettem be, de itthon mar csak egyedul volt hajlando feljonni a lepcson!
Szoval minel gyorsabban essetek tul rajta, ha lehet, mert amig van, addig faj, utana viszont nagyon gyorsan javul!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
ismeros nincs. De a gyerekorvosunk konkretan ezt a dokit javasolta, mert o viszont ismeri. Tenyleg nagyon koszi, hogy segiteni probalsz, de nem szeretnem a gyerekorvosunkat ciki helyzetbe hozni. Ugyanis ra kellett hivatkoznunk a telefonban. De ha barmi nem tetszik, akkor biztos, hogy korhazat valtunk.Kép
Ez a Bokay u-i klinika egyebkent ilyen neven fut, vagy van neki masik, ismertebb is? (Persze lehet, hogy csak en nem ismerem.Kép)
Erdekes, en nem vettem eszre Marcin, hogy fajna neki. Tok nyugodt, nagyokat alszik, stb.

Leszter
leszter
 
 


Anyicska,
Gyanitom holnap mar csak uzensz! Kép Esetleg meg ma! Kép
Popsimosas volt mindig, ha kakilt, ehhez egy sima konyhai kerek muanyag edenybe hoztunk be langyos vizet! A szagositott popsitorlokkel szemben eleve vannak fenntartasaim, ujszulottnek meg szerintem kifejezetten nem jo. (Azert ket ev alatt nalunk is fogyott kb. 1 csomag, utazashoz pl. jo).
Miki 3 hetesen furdott legeloszor (szuletese utan sem lett lemosva), aztan sem tul gyakran, tel volt, hideg, es utalta. Erdekes, mert a popsimosas ellen nem volt kifogasa! Kép

Urticat csak akkor, ha ugy erzed keves a tej, es addig, ameddig nem erzed, hogy helyreallt a termeles. Ismerosom homeos dokija azt javasolta, hogy felvaltva szedheti: egy het Alfalfa D12, napi 2*5 golyo, egy het Urtica D12 napi 2*5 golyo. En csak Urticat szedtem neha, C5-ost, de altalaban eleg volt egy adagot este bevenni, reggelre mar tobb is lett a tej. De a szaporitas titka, a gyakori szoptatas, ezt nem potolhatja semmilyen bogyo, vagy praktika! Tehat legjobb, ha az elso idokben orrverzesig szoptatsz! Kép
Szulesre meg Arnica c200 rulez, felepit 2 nap alatt!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Leszter,
Te latod a servet, kint van neki? Vagy csak tag a servkapu, es meg kell nezetni sebesszel?
Itt a cimuk:
http://www.gyerekklinika.hu/osztalyok_sebeszet.php
Egyedul dr. Kalman Attilahoz nem volt szerencsem, Vörös doki, Kiss doki tuti sebesz, Antal dokineni meg kedves, aranyos, o meg a mi csaladunkon nem gyakorolt. Az ambulancian dolgozo asszisztens csaj egy tunder, az osztalyon dolgozo noverek felejthetok- de ugyis ambulans mutet szerencsere.
Na most biztos azt hiszitek, hogy jutalekot kapok...pedig nem, csak gyakorlatilag az egyetlen olyan egeszsegugyi intezmenyrol van szo, ahol megbizom a dokikban, es meg soha nem vagtam ra senkire az ajtot...na jo, a multkor a novert, aki szetdurrantotta Gyuri venajat, es nem akarta megengedni, hogy anyukam behozza Mikit szopizni, azt szivesen lecsaptam volna- mar csak azert is, mert egy ujszulott babat a legnagyobb huzatban, telefonalas kozben etetett. Na de ezert kell a gyerek mellett maradni. A doki peldaul az elso vizsgalaton felvilagositja a szulot, hogy mirol is van szo, lerajzolja a servet, es megnyugtat. Nem lekezel, lekishulyezik, mint a legtobb helyen, hanem emberkent, aggodo szulokent vesz szamitasba.
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?