Új privát üzeneted érkezett!

Uxi

Nagyon szorítok ,hogy ne legyen semmi baj!
Nem szebad feladni, Kép
A kórházban jó kezekben leszel.
6/ hetesen nekem is csak petezsák látszott-áa baba még nemKép

A barátnőim a terhességről-könyv nekem is nagyon tetszettKép
Én karácsonyra kaptam egy barátnőmtőlKép
Sokat lehet rajta nevetniKép
Mikor hisztisebb vagyok a kelleténél,és a férjem kezd kibukni-az orra alá dugom a könyvet -a terhestéboly fejezetnélKépKépKép

FalinaKép

Most olvastam a leveled(privit)
Bocs ,hogy nem reagáltam rá,-de 3 napja nemtudunk e-mail-t küldeni ,sem fogadniKép

Most annyirra sikerült megbuherálni,hogy a bejövőt eltudjuk olvasni,de küldeni továbbra sem tudunkKép
Valami okoskával beszélt a férjem,-és azt mondta ,hogy lehet ,hogy benyalt valami férget a gépKép
Holnap visszük "kipucoltatni,,


Ma votam vérvételen.Hát elég kalandosra sikerültKép

A kórház 7.-emeletére kellett menni.
A laboros behívott,de el kellet még szaladnia valahová.
Addíg elém rakott egy füzetet ,hogy töltsem ki az adataimat(ez az ő dolga lenne)
Ha jött volna valami idegen ,azt hitte volna ,hogy én vagyok a laborosKépKép
Miután végeztünk elindultunk a lifthez.
Beszálltunk 6-an.A lift becsukódott és nem indult semerreKép
Már mindenki nyomkodta a gombokat össze-vissza.
Az ajtó kinyílt -becsukódott.BeragadtKép
Aztán elindultunkKép-csakhogy fölfeleKép
A 8.-on megint eljátszotta ugyanazt.
Már kezdtem bepánikolni ,hogy mi lesz ha beragadunk ,úgyhogy mikor megint kinyílt az ajtó én gyorsan kiugrottam.
Megvártuk míg elindulnak lefelé,aztán pár perc múlval megint hívtuk a liftet.
Még mindíg ugyanazok voltak benne akikkel mi is beszáltunkKépKépKép:

Ahogy kinyílt az ajtó mindenki röhögőgörcsöt kapottKép

Ezt még eljátszottuk 2*

Aztán beidegesedtem ,és lementünk a 8.-ról gyalogKép
csillam
 
 


Humi!

Csak azért gond, mert a rendelési helyén nem mérnek nyaki-redőt, hanem csak a kórházban (az sokkal jobb gép), és oda előre be kell jelentkezni, kígyózó sorok szoktak állni (néha tényleg nincs ülőhely sem). Nekem pl. protekcióval is majd' 3/4 órát kellett várnom.

Na mindegy, asszem inkább lezárnám ezt a témát...
vikó
 
 


Lányok

Nekem furcsa ,hogy ezen anyaki redőn vitatkoztok.
Nekem már a 10-hetes uh-n is nézte-és rajta is van a papíromon.
Aztán voltam 4-D uh-n ott is nézték.
Aztán most a 14.-heti uh-is nézte -az is rajta van a papíromon( NT) Nuchalis réteg !

Külön nem rendelt vissza ,nyakiredő mérésre-mindíg az uh-alkalmával nézteKép

Ahány orvos -anyi szokás??????
csillam
 
 

 
 

Humi,
kérlek írd meg, h. hányadik héten történt veletek a szörnyűség. fontos lenne.
köszi,
falina
14+4
(uh szerint 1 héttel fiatalabb...)
falina
 
 


Falina!
Írj egy mail címet! Email cím a profilomban.
Humi
humi
 
 


FalinaKép

Ne idegeskedj márKépKépKép
Az uh szerint nekem is 1 héttel fiatalabbKép

Először mikor voltam uh-n ott is egy héttel fiatalabbat mutatott.

Aztán voltam másik orvosnál 4-D uh-n (SOKKAL MODERNEBB SZUPIBB GÉP)
Ott pont akkora volt mint kell lennie (napra pontosan)

Aztán megit voltam a saját dokimnál -ahol megint egy héttel fiatalabbat mutatott.

A dokim szerint minden renbenKép

De azért megint el fogok menni 4-D uh ra is.

Kíváncsi leszekKép
csillam
 
 


Uxi, én is nagyon szurkolok nektek! Reméljük nincs semmi baj, de ha mégis, igazad van, hogy jobb most, mint később.
Szerencséd a bajban, hogy hívő vagy, az sok erőt ad az embernek, bár magyarázatot nem ad a rossz dolgokra.

Biztos butaság, de mostanában egyre jobban félek, hogy nehogy valami baj legyen a babámmal és az utolsó UH előtt pont arra gondoltam (7. hét) hogy inkább most mint később. Szerencsére semmi baj nem volt és nagyon remélem, hogy nem is lesz. Minél régebben van a pocakunkban annál rosszabb lehet elveszíteni.

Persze tudom, hogy nem szabad ilyeneken gondolkozni, próbálom is elhessegetni az ilyen gondolatokat. Remélem most már senkivel nem történik semmi rossz, beleértve Uxit is és mindenki mást. Igaz nem ismerek senkit személyesen, de mégis nagyon rosszul érint mikor valami ilyesmit írtok, még a hányingert is átérzem, nem hogy az igazán rossz dolgokat.
Vigyázzatok magatokra! Boldog pocakosodást mindenkinekKép

Kép
Kép
hari
 
 


Sziasztok!

Én is a nyári babák topikból "jövök". Csak azért néztem át, mert Vikó elpanaszolta, hogy majd leharaptátok a fejét, amikor feltett egy kérdést.
Megjegyzem csak segítséget szeretett volna kérni.
Én 2-3 állandó topikban vagyok megtalálható, de meg kell, hogy mondjam ilyen kioktató stílust sehol nem tapasztaltam eddig.
Érhetnek még titeket is meglepetések a 9 hónap alatt, és gondolom ti sem örülnétek neki, ha ilyen beszólásokkal teli választ kapnátok.
Mindenkitől elnézést, aki nem érintett a dologban.

Üdv mindenkinek: Andi

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziaszok!

Ismét itt vagyok! Hazaküldtek a kórházbólKép.

Azt mondta a doki, hogy nem látja okát, hogy benntartson, egy hét múlva menjek vissza.

Köszönöm a bíztatást, meg az imákat, mi is imádkozunk ám!

Délután a szakrendelőben voltam. Egy fiatal pasi volt a doki, egy kicsit féltem a vizsgálattól, fájt, mikor belémnyúlt. Ja, azzal kezdte, mit akarok tenni a magzattal, elvetetem-e?Kép

Utána átmentünk UH-ra, az asszisztensnővel súgtak-búgtak, nem értettem, mi van, azán közölte, hogy nincs embrió, csak üres petezsák, valószínűleg elmaradt vetélésem van. (vagyis nem vetéltem, de nincs baba, majd abortuszt kell a kórházban végrehajtani). Az UH eléggé fájt, utána kicsi barnás vér jött. (komolyan, ha nem lennék férjnél, azt hinném, szűz vagyok...)

Azt mondta, még ma feküdjek be a Nyírőbe, nehogy otthon elöntsön a vér.

Hát... Hazavonszoltam magam cuccért, meg egy kicsit pihiztem, utána bementem.

Az ügyeletes doki behívott, nézi a beutalót, és csak annyit mondott: "mennyi elhalás van mostanában. Minden napra jut belőle...."
Hát, én meg csak ültem kukán, gondoltam, ez engem nem vígasztal, nekem ez az első és egyetlen terhességem...

Aztán megvizsgált, és annyit mondott, hogy ez egy szép terhes méh.
Kikérdezett, és semmi gyanúsat nem talált. Megnézett UH-gal (ez másmilyen volt, mint az sztk-ban), azt mondta, jó helyen van, csak éppen nem lát embriót. De lehet, hogy azért, mert kicsike még, későn fogant,a vérzés pedig természetes lehet vizsgálat és UH közben/után.

Mivel egyébként panaszmentes voltam, hazaküldött.Egy hét múlva lesz kontroll, addigra minden kiderül.
Ha mégis lesz baba, és megmarad, megtartom a dokit isKép.

Túlzottan persze nem élem bele magam, felkészültem a rosszra is, de azért még reménykedünk.Hátha csak bújkál a picike.

Csak ne görcsölnék időnként...

De nem adjuk felKép!

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Azért az megnyugtató, hogy többen írtátok, 6 hetesen még nektek sem látszott a baba.

Én még elvileg 6 hetes sem vagyok, csak 5+5.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a megnyugtatást a folyással kapcsolatban!

Megann,
ha Meáról szeretnél hallani, én találkozom vele a hétvégén, ha akarsz üzenni neki valamit én kinyomtatom neki és átadom szívesen, én is voltam már hónapokig net nélkül és tudom, biztos hiányoztok neki, nagyon örülne, ha üzennél!
Én is először a Mammutba mentem, nekem egy 17900-forintos 56-os kisbabaruha láttán akadt el a lélegzetem...a brendonban sokkal jobbakat kapsz ennek töredékéért!!!
én az első kismamigatyómat is ott vettem, azt hiszem 7000-ft körül volt, aztán persze felfedeztem itthon is egy kismamaboltot egy ugrásra a házunktól...addig nem tűnt fel, mert kicsikeKép)Kép) és ott vettem 5990-ért egy nagyon jót, kis pocira, alig akarom levenni, kényelmes és még előnyös isKép

Kismama,
először nekem is nagyon nagy étvágyat hozott az elevit, aztán jött a rosszullevős időszakom és mire elmúlt, az étvágyam is normalizálódott, mostanra beállt a súlyom is normálisra és még mindíg szedem a vitamint,
azt mondta a védőnéni aki jár hozzám, hogy ha nem szedném, a 20.héttől majd akkor is kellene, mert a babók megdézsmálják nagyon az anyukák vas és egyéb raktárait!

Rokica,
a terhesség nálam is dilivel jöttKép) talán ez volt a terhességem első jele is! mára már megtanultam nagyjából uralkodni a hormongőzös indulataimon, de ha bal lábbal kelek, akkor jaj annak aki felbosszant!Kép

Pipacsvirág,
én is mindenfélét álmodom időnként, legutóbb azt, hogy megszültem a babómat császárral és nem rooming-in szobába kerültem, és csak vártam, hogy hozzák már szopizni, de nem hozták és nem is mehettem be a csecsemőosztályra, hogy megkeressem...jaj, szörnyű volt ezt álmodniKép(

Viko!!!
a tesód nincs elkésve! a tarkóredő mérést általában a 11-12-13. héten végzik, nekem 11hetesen és 6 naposan csinálta a dokim.
szerencsére rendben volt, remélem még mindíg rendben van, azóta nem voltam UH-n mert majd csak 18-20. héten kell menni az AFP eredménnyel.
naaz is egy genetikai szempontból fontos UH

Tmarie,
Mea azt hiszem most lép a 12. hétbe

Uxi,
Kérlek ne aggódj, nagyon sokat pihenj, a barnás folyás sokaknál előfordul!!! pont a Vicky I. könyvben is esik erről szó!
akkor van gáz, ha élénkpiros vért látsz!
ha egy babó maradni akar, akkor marad is, hidd el!talán csak kicsit későnérő tipus vagy bújkál!
én szorítok neked!!!
gondolom ez sokaknak röhelyes meg gyerekes, mégis leírom.én a kicsi pocaklakó babák védőangyalkáit szoktam kérni, hogy segítsenek és eddig még rendben mennek a dolgok, kopp,kopp,kopp...azért lekopogom.

Kép

Szóval aki akar, írjon Meának, elviszem neki!

Üdv: Zsófi
zsófy
 
 


Sziasztok, én is a nyári babás topicból vagyok!
Csak azért írok, hogy Uxi-t megnyugtassam:
A hat hetes magzat többnyire még a jobb felbontású készülékekkel sem látszik. Sőt a szívverése sem. Igy annak a megállapítása, hogy "van petezsák de nincs benne magzat" szerintem egy kicsit elhamarkodott bármelyik orvostól is. A barnázgatás lehet sokféle dolog miatt (hormonok miatt is), erre egy jobb orvos vizsgálatot csinál és felír valamit (pl. progeszteront). Közülünk (a nyári babás topicban) többen is barnázgattak, majd ez elmúlt nekik a 12-14. hét körül.
Pihenj sokat (felteszem az orvos ki is írt és azt mondta, hogy feküdj) és ne aggódj, azzal teszed a legjobbat a babának, ha nem stresszeled magadat.
Viszont! (valaki itt írta, hogy ne az orvoshoz rohangálj) Ha valami baj van, igenis rohangálj az orvoshoz. Ez a mi topicunkban is többször téma volt és végső soron a többség egyet is értett vele (de bármelyik szakember is ezt tanácsolná) ha baj van, előbb az orvoshoz menj. Ő tud segíteni megakadályozni egy esetleges vetélést bizonyos módszerekkel (ilyen pl. a progeszteron, vagy a nagy mennyiségű B6 vitamin szedetése is).
És fel a fejjel!

üdv, hanee
hanee
 
 


http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=7486&post=480530#POST480530

szerintetek???
szerintem valami bibi van ott ahonnan ez kipattant...
zsófy
 
 


Sziasztok

Uxi
szorítok én is nektek nagyon.

Humi
üdvKép Nem direkt rakom csak a linket, hanem egyszerűen a táblát nem tudom feltenni úgy, hogy látszódjon is...Te tudod, hogy kell? Nekem is jobban tetszene úgy, de nem megy, sima kopizással szétesik a tábla, pedig valahogy be lehet tenni, az tuti.
Újaktól az infókat ide várom: dosap@freemail.hu
Nick, tesó neve szülinapja(ha van), kor, lakhely, kórház, utolsó mensi.
Most nem otthonról írok, úgyhogy nincs táblaKép


A nyaki redőt nekem sem mondta a doki, egyszerűen csak visszarendelt a 12. héten. Sőt, nekem az elsőnél sem mondták külön, csak utólag láttam a papíron, hogy nézték és okés.

Hangulatom nekem is változékony, de valahogy Kevinhez mindig van türelmem, mindig eszembe jut, hogy már olyan keveset vagyok csak az övé...Kicsit belefacsarodik a szívem mindig, de tudom, hogy ez normális, legalábbis a kétgyerekes barátnőim a második érkezése után 2-3 hetet végigbőgtek,hogy hogy lehettek ilyen "kegyetlenek" hogy a kicsi mellé még hazahoztak egy bőgőmasinát. Legalább nem ér váratlanul.
A férjemet viszont nem sajnálomKép úgyhogy racsattannak a szeszélyeimKép

Á, 7végén megkívántam a tejszínes-kéksajtos pennét, ma csináltam és nagyon sokat ettem belőle, most egy kicsit rosszul is vagyok tőle...

Vigyázzatok magatokra.
üdv
Penna
penna
 
 


racsattannak= rajta csattanak
ezt akartam írniKép
P
penna
 
 


Bocs, kicsit kiakadtam ezen az óvodás cirkuszon, amit a nyári babások rendeznek...én elvileg 2005 augusztusára várom a babám, de nem véletlenül jöttem ebbe a topicba. igaz, Mea miatt is, de más okom is voltKép( gondolom most már értitek.Kép
zsófy
 
 


Uxi!

Szerintem se aggódj, nálam is ugyanez volt a helyzet.
Elmentem két poz. teszttel, nem találtak semmit.
Be a kórházba, ott is fogtak, hogy méhenkívüli.
Persze csak tippeltek.
2 nap múlva már látták a petezsákot, üresen.
Végül egy hét múlva amikor hazaengedtek az embriót is.
A 12.hétig pedig barnáztam is, mindíg akkor, amikor az "aktuális" mensim lett volna.
Most pedig mindjárt 7 hónapos vagyok, úgyhogy ne izgulj, biztos, hogy minden rendben lesz. Kép

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok!

Hanee,
Én voltam aki Uxinak azt tanácsoltam, hogy "ne az orvoshoz rohangálj" és hidd el csak és kizárólag jó szándék vezetett. Sajnos 6 vetéléssel a háttérben van erről tapasztalatom. Ilyen korai terhességnél nem tudnak még mit csinálni, mindent vagy semmit elven működik a természet. Az egyetlen dolog ami segíthet, hogy stabilabbá váljon a terhesség az a folyamatos fekvés, mindaddig amíg el nem múlik a vérzés. Az orvoshoz utazás, autózás, nagyon nem tesz jót ilyenkor. A mostani terhességem nekem is így indult, vérzéssel az első vizsgálat után. Két napi fekvés helyrehozta és mikor a dokimnak elmondtam, azt mondta, hogy jól tettem. Szóval lehet, hogy félreérthető voltam, nem azt akartam írni, hogy ne lássa orvos mi a helyzet. Azzal én is teljesen egyetértek, hogy egy jó orvos ilyenkor rögtön progeszteron pótlást ad.

Uxi,
Szerintem is nagyon korai még ilyenkor kimondani, hogy baj van,mert nem látszik a babó. Majd látszik egy hét múlva. Nem lesz semmi baj, nagyon szorítunk neked!!!Kép

Vikó,
Ha netán rám neheztelnél, nem akartalak megbántani. Úgy érzem én semmi olyat nem írtam amiért haragudhatnál, de ha mégis így érzed bocs érte.

Falina,
Ne izgulj! Nekem 9-10. héten voltak a vetéléseim. Te már túl vagy az ilyen szempontból igazán "veszélyes" időszakon.Kép Nem lesz baj!Kép

Üdv,
Humi
humi
 
 


Sziasztok Lányok!


Újra köztetek. Úgy voltam vele, hogy nem igazán megyek fel a netre és nézegetlek benneteket, mert a szivem szakad meg sokszor, de egyszerűen nem találok rá szavakat, hogy megköszönjem nektek ezt a sok bíztatást, támogatást, annyira, de annyira jól esett.
Sokszor visszaolvatalak benneteket, sőt a páromnak is megmutattam aki persze végig bömbölte, velem együtt az egészet.Talán most már megértette, hogy mennyire fontosak voltatok a számomra.És még vagytok is.
Talán már lelkileg egy picit jobban vagyok, mert előre nézek. Ha túl leszek a pénteken akkor talán egy picit jobb lesz. Készülünk a május 20-i esküvőre, talán ezzel jobban tudom terelni a gondolataimat.

Uxi! Szörnyű amit olvastam, de nem akarlak elkeseríteni de kisértetiesen hasonlít az én történetemre. Bárcsak neked szerencséd lenne. Nekem sajna nem volt. Magamból kiindulva az utolsó percig ne add fel. De tudd, és lelkileg azért készülj fel a legrosszabra. Én így voltam, talán így könnyebb.Nagyon sokat gondolok rád, kérlek értesíts minket!

Irjatok majd nekem néha lányok és nagyon nagyon örülök, hogy köztetek lehettem és örültem annak, hogy úgy éreztétek, hogy hozzátok tartozom. Nagyon sok Boldogságot, egészséges Kisbabát kívánok mindannyiotoknak.

Vigyázzatok magatokra nagyon!

Puszi
Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


ZsuzskaKépKépKépKépKép:

DE JÓ ,HOGY ÍRTÁLKép

Ismét megbőgettél!
Nagyon sokat gondolok rád,minden napKép

Ez a beszéd! Csak előre nézniKépKép
Tevezgesd az esküvőt,az legalább leköti a figyelmedetKép
Remélem a nászéjszakán megfogan, a bébyKépKép

Szívből kívánomKép

Addíg is nagyon -nagyon sok boldogságot -és minden jót kívánok nektek,az élet minden területénKép

Jelenkezz még! Várunk és örülünk nekedKép

Puszi : Csilla
csillam
 
 


ZsófyKép

Szerintem nem kellene összeveszni senkinek egymássalKép

Minden kismama aggódikKép

Mindenkinek meg van a maga kis problémájaKép

Szerintem hülyeség az ellenségeskedésKép

Ha belegondolsz, Ők az "idősebbek-tapasztaltabbak,,
Lehet ,hogy még a későbbiekben mi is kérünk tőlük tanácsot-megnyugtatást.
És biztos meg is kapjukKép

inkább tartsunk össze!!! KépKépKép

Hasonló félemeink vannakKépKépKép
csillam
 
 


Csupán 3 napig nem jöttem és sírva olvasom a szormorú híreket...Kép

Zsuzska, az én barátnőmnél is van egy sikersztori az elhalt ikrei után. De sajnos a lelkieket nagyon nehezen élte meg. Nagyon nagy erőt kívánok neked most hozzá!

Uxi, remélem jó kezekben leszel a kórházban! Nagyon szorítok!


Az elmúlt héten nagyon megnőtt a pocakom. Az első terhességemkor kb. a 14.hét környékén volt ennyire látható. Szerencsére a nadrágjaim még jók, bár sikerült jó áron beszereznem nagyobb cuccokat is már.
Egy nagyon csípő nadrág (félig farmeros) bő rám derékban 4 EUR volt az osztrák parndorfi outletben a Mangóban, szintén itt vettünk egy tavaszi kosztümöt állítható derékrésszel 20 Euróért. Szerintem ezek még a megmaradt őszi cuccok voltak amit most tél végén kiraktak újból. Gondolom már azóta a méregdrága új tavaszi kollekciókat rakták ki.
Nagyon horror árai vannak néha itthon egy-egy terhesruhának!

Már megyek is lepihenni, képtelen vagyok sokáig fennmaradni, igaz szombaton kirúgtunk a hámból, mert buli volt hajnalig, lehet még most is azt nyögöm.

Cirmike
10+3

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Penna Kép
Küldöm majd az adataim. Köszi ha beleírsz a táblicskuba.Kép Igen tudom, hogy kell felrakni a táblázatot. Megpróbáltam a tiéd is átkonvertálni. Mükszik.Kép Felrakjam aztán megírjam hogy kell? Ha gondolod nézz át a "2004 tavaszi babás topikba", ott én csinálom a táblicskut! Ha akarod megírom, hogy lehet hasonlót alkotni.

Üdv,
Humi
humi
 
 


Zsuzska,
de jó, hogy írtálKép
Talán ha elfoglalod magad (az esküvő klassz dolog ámKép) akkor könnyebb lesz feldolgoznod ezt az egészet. Feledni nem fogod, sajnos...Kép
Nekem a múlt héten az állatkerti játszóban egy anyuka (mikor beszélgettünk, és mondtam neki hogy kispocakos vagyok) mondta, hogy ő jövő 7en szülne, de 6 hetesen elhaltKép... Mikor vigasztaltam és mondtam, hogy most már nincs értelme számolgatni, azt mondta, egyszerűen nem tud mit csinálni, mindig ott van a fejében. Hát, ezt nem kívánom senkinek, ténylegKép

Na, most teszek egy táblát
<!--attachment: 2005__szi_bab_k1-194565.unk*attachment_icon.gif*application/x-msexcel*18.4**2005+%f5szi+bab%e1k1%2exls --><center><pre>
Kép
2005 őszi babák1.xls (18.4 k)</pre></center><!--/attachment-->

jó éjt
Penna
penna
 
 


Humi
megnéztem a táblát, télleg szupi, jöhetnek a tippek dosap@freemail.hu meg hogy hogyan teszed fel...köszi!!
Belebotlottam a képeidbe is, a babád nagyon édesKépKépKép
na, most már tényleg megyek.
üdv
P
penna
 
 


Sziasztok!

Zsuzska te is nagyon vigyázz magadra, majd értesíts minket az esküvői fejleményekről. Kép Május az egy nagyon szép hónap.

Uxi! Szorítok neked, hogy minden rendben legyen. Kép

Zsófy!

Remélem azért nem minden éjszakánk ilyen álmokkal fog telni. Törekedjünk a pozitív gondolkodásra. Kép

Nekem nem mondtak semmit a nyaki redő vizsgálatról, de mivel itt a fórumon már ilyen jól kiokosodtam, már eleve úgy és akkor megyek, amikor ezt a vizsgálatot el lehet végezni. Kép Tehát a 12. hét után. Kép
pipacsvirág
 
 


Zsófy!

Válaszoltam a hozzászólásodra a topikunkon.
Ide már nem írok, mert részemről lezárva, és nem szeretnék ilyen oda-vissza ütésváltásokba bocsájtkozni.Kép
Mindenkinek minden jót kívánok.
Vigyázzatok magatokra, és a babáitokra.

Kép
Kép
pipocska
 
 


Lányok!
Szörnyű dolgot követtem el!
Most zabáltam fel egy egész tábla milkát, miközben titeket olvastalakKépKépKépKép
Most mi lesz??KépKépKép

Lányok, nem kéne összeugraniKép
Az tény hogy én is meglepődtem, hogy Vikó nem tudta pontosan kiszámolni pl hogy akkor most hanyadik hétben van a tesója, és hogy akkor most lekésett vagy nem, de ezért ez nem bűn!Csak furi, mert ő ugye idősebb terhes mint mi!
Inkább az volt szerintem a gond, hogy információszegényen próbált írni nekünk, mi meg azt hittük, hogy valóban egy felelőtlen kismamiról van szó a testvére személyében, pedig nem, csak éppen Vikó nem írta le az előzményeket!
Prüntyi meg biztos itt a sok szomorú hírKép hallatán fortyant föl hirtelen, hogy valaki belehal félig a fájdalomba mert elköltözik a babája, valaki meg nem törődik kellőképpen a terhességével. De mostmár tudjuk, hogy nem így van, úgyhogy Vikó, ha olvasod, nyugodj meg, biztos hogy fenti okok vezettek a félreértésre, ezért nem kell sírnod, hidd el, ez nem katasztrófa, ha esetleg valaki(info híjján, kicsit megtévedve a körülményektől) egy kicsit keményebben fogalmaz!(Sajnos az igazi tragédiából az elmúlt napokban kijutott a mi topicunknak is)
És pláne nem kell negatív jelzőkkel illetni az őszi babás fórumot, mert hidd el,én aki az elejétől itt vagyok(kicsit ősanyának érzem magam itt), bizton állíthatom, hogy mi szinte szó szerint szeretjük egymást, bárkit szívesen fogadunk,ugyanúgy aggódunk egymásért, segítjük egymást mint ti és még soha nem fordult elő hasonló szóváltás(ez is félreértés miatt). Tehát te, aki egy kérdés erejéig voltál csak velünk nem ítélhetsz ennyire ismeretlenül és elhamarkodottan minket.
És legfőképpen nem kell személyeskedni(Pipocska" valaki intelligenciáját kétségbe vonni"), mert annak aztán végképp semmi értelme és nem vezet sehová, ami hasznos lehet bárkinek is!
Remélem hogy elég tárgyilagos és tényszerű tudtam maradni és ez a pár sor nem volt olaj a tűzre!

Zsófy!
He megmondanád Meának, hogy nagyon megörültem neki, nagyon hiányzik és hogy nagyon várom, hogy tudjon jönni, és hogy nagyon gratulálok az (óriás 6 cm-es) babójához,
akkor nagyon hálás lennék neked!
Csütörtökön megyek a következő uh-ra, ha utána még tudsz jönni, megüzenném hogy hány mm-es a babóm,

Zsuzska!

Jaj olyan szívszorító sorokat írsz, hogy szerintem mindenki bőgött rajtaKép
Kívánom hogy csodálatos esküvőtök legyen!És hogy mihamarabb vígasztalást kapjatok egy új babában!

Uxi!
Mi a helyzet vérzés ügyileg???
Látod mennyi számodra pozitív vélemény jött???
TESSÉK REMÉNYKEDNI ÉS HINNI ÉS BÍZNI!!!!!
Nagyon drukkolok!

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Olyan sokat írtatok, hogy még nem tudtam visszaolvasni mindent, de igyekszem.
Most rövid leszek, mert borzasztó fáradt vagyok.

Humi!
Végre, már vártam, hogy csatlakozz hozzánk! Kép

Megann,
Ma megfőztem életem első székelykáposztáját,szerintem nagyon fini lett. Annyit ettem, hogy szinte rosszul vagyok. Kép

Ma voltunk a 12.heti uh-n.
A pocaklakó 69 mm, és olyan édes, izgága. Kép
A nyaki redő is rendben volt 1,5mm
A szívhangját is meghallgattuk 2x is. Az uh-n és a dokim is megnézte vizsgálat közben. Olyan jó volt hallani. Éjjel borzasztóan aludtam, szinte csak forgolódtam, rosszat álmodtam. Mondjuk minden vizsgálat előtt ez van, tiszta stressz vagyok.

Ráadásul az én életem párja rossz helyen parkolt, és kaptunk egy gyönyörű kerékbilincset. Nagyon örültünk, mehettünk postát keresni, faxolni stb.

Zsuzska,
Olyan jó, hogy írtál! Kép Azért, remélem fogsz nekünk írni. Igazad van, előre kell nézni, most az a legfontosabb, hogy lelkileg minnél hamarabb teljesen felépülj. Az esküvőtök biztosan csodás és feledhetetlen élmény lesz számotokra. Legyetek nagyon boldogok!

Zsófy!
Ne bosszankodj! Kép
Csak egy gondolat a fenntiekhez: Teljes mértékben osztom Megann véleményét.
Ha megmondanád Meának, hogy nekem is hiányzik, és remélem hamarosan jönni fog. Én is ma voltam a Klinikán uh-n, pont gondoltam is rá, figyeltem, de mivel még nem találkoztunk, így nem ismertem fel....

Uxi,
Mi a helyzet? Részemről is megy a drukk, és a sok pozitív energia. Kép
(Egyébként amikor én voltam 5+5 nekem sem látszott még semmi a petezsákban. Most előkerestem a Bálint 7 hetes uh-t és azon már van szívműködés.)


Anikó!
Köszi szépen. Ezek szerint olyan áron van majdnem mint nálink. Vagyis ez csak a váz ára, vagy van hozzá valamilyen ülés is?

Most mennem kell,lejárt a mosógép.

Jó éjt!
Edina
12+4

nedinabp
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Nagyon köszönöm, amiket írtatok!
Végigbőgtem, amíg olvastam.

Éjjel nem sokat aludtam.Zsuzska, nekem is ez jár a fejemben, hogy hasonlít a történetünk... Néha azt hiszem, jobb lenne már tudni valami biztosat, mint ez a várakozás. Most már felkészültem a rosszra is, de azért még reméljük a jót. Hétfőn kiderül, s akkor megnyugszom, ha nincs baba, azért, hogy vége az aggódásnak, ha van, akkor meg azért (bár akkor is aggódni fogok, de az már más lesz egy kicsit)

Sok sikert az esküvőtökhöz, legalább jól lefoglal a szervezés, ez nagyon izgalmasKép
És kívánok nektek egy igazi nászéjszakás babát!

Hála Istennek semmiféle vérzésem nincs, nem is volt azóta sem, csak mikor a doki kivette az ultrahangos bigyót, akkor volt egy-két csepp barnás.
Egyetlen folyadék, ami jön belőlem folyamatosan, az átlátszó, sós és a szememből folyik...

Nem írtak ki táppénzre, mindjárt megyek dolgozni, szerencsére nem megerőltető a munkám, se nem stresszes (mostanában legalábbis nem),egész nap ülök,van egy fotelom is,tudok pihizni.Legalább nem gondolok állandóan a babára, eltereli a gondolataimat. Helyette mások gyerekeivel töltöm a napot.
Persze, ha gond van, lefekszem.

A legjobbakat kívánom mindnyájónknak!

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Rokica! A Pregnavitban minimális eltéréssel néhány vitaminnal kevesebb, néhányból több van benne. De ne nagy mennyiségekben gondolkozz, mondjuk egyikben 5%-kal több van, mint a másikban egyik vitaminból. A Pregnavit is ugyanis terhes vitamin.
Az Elevit árát többször emelték, mióta terhes vagyok, pedig még csak 16. hetes leszek Kép


Vikó! Most volt a tesód UH-n? Mert nekem 10,5 hetesen csinálták a nyaki redőt, már akkor is lehet látni, hogy nem túl vastag-e. lehet, hogy látták nála, hogy minden oké, azért nem hívják vissza. Van az UH-n D érték?

Prüntyi! Egyáltalán nem felelőtlenség 10 hetesen dokihoz menni, mert aki nem tudja beküszködni magát egy dokihoz, annak azt szokták mondani, hogy 8-9 hetes terhesség előtt ne is menjen! Én bekönyörögtem magam, de csak a vizitdíj bánta, mert amúgy semmit nem csinált, elmondta, hogy hogyan tovább és hogy növesszem a kőcöt 10 hétig, majd jöjjek vissza Kép

Szóval ne dramatizáljátok már túl, nekem a doki azt mondta, hogy 10 hét előtt ne menjek semmiféle UH-ra, és persze mehettem volna, ha ki akarok dobni 10eFt-ot, de inkább megvártam azt, amit ő mondott, mert bízom benne!

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!

Zsófy,Humi, Csilla! Kép

Köszönöm a válaszokat!
Én tényleg a legkomolyabban mondom, hogy semmi rosszat nem akartam!!! Azt hiszem most mindenki kicsit érzékenyebb a kelleténél, de ez természetes. Egyáltalán nem neheztelek senkire, csak annyi, hogy nem tett jót a lelkivilágomnak ez az egész.
Zsófy!
Senki nem akart cirkuszt! Ha tudom előre, hogy egy ártatlan kérdés ilyen reakciókat vált ki, esküszöm, hogy nem tettem volna fel. Kép Én csak egy megerősítést vártam, mert azért nem vagyok totál járatlan az "ügyben", és megszoktam, hogy a topikunkban ebben mindenki maximálisan partner.

El kell, hogy mondjam, hogy nekem kb. szökőévben egyszer sikerül "összeugranom" valakivel, nem vagyok az a vitázós-veszekedős típus.

Úgyhogy mégegyszer bocsánat, ha felkavartam a kedélyeket!

Mindenkinek további kellemes Pocakosodást kívánok!!!

Viki(22+1)
vikó
 
 


Sziasztok,

csatlakozhatom hozzátok?

Falinával egy topicba "jártunk", aztán azt inkább elhagytam én is a 12. hét környékén, merthogy nekem is sikerült a babásodás Kép

A számítások szerint szeptember 1-jére várom a pocaklakómat.

Böbe
13+5
baba76
 
 


Szia böbe!

Üdv köztünk! Kép
Gratula a pocaklakóhoz! Kép
Írj magadról egy kicsit, hol fogsz szülni, hogy vagy, ilyesmi Kép

Köztünk pont egy hét van, én szep 8-ra várom a babót.

Szép napot!
Edina
12+5

nedinabp
 
 



MegannKép
Olvastam, hogy 16 éves korod óta folyással küzdesz. Próbálkoztál már Gynevac kúrával? Úgy gondolom, hogy 16 éves korától az ember már mindent megpróbál, hogy csökkentse a folyást, segítsen rajta stb, akkor miért ne pont ezt a kúrát ne próbálná ki?

Terhesség ideje alatt is beadható, de ha félsz tőle 5x1 ampulla 5 héten át, akkor persze várhatsz vele szülés utánig.
www.gynevac.hu

MJ-Móni nyári topikból
mj__móni
 
 


Húúúú.... akkor belevágok...

29 éves vagyok, Dunakeszin lakunk, a pici a második baba, az elsőt elvesztettük tavaly júliusban, elhalt a 8. héten.

A Margitban fogok szülni, a 12. heti UH-on 6,6 cm volt és nagyon eleven Kép Jövő hét kedden megyünk dokihoz Kép

Falinához hasonlóan én is Utrot kaptam, de egyelőre úgy fest, nagyobb szerencsém van, mint neki...

Mit írjak még????? Kép

Böbe
baba76
 
 


Én is libikókázom a nyári/őszi topikok között. Aug 30-ra vagyok kiirva, ebből lehet akár szeptemberi baba is, de nem ez a lényeg.
A lényeg hogy szerintem mindkét topikban nagyon kedves, segitőkész emberkékkel találkoztam, de ez nem jelenti azt, hogy mindig minden megnyilvánulás szimpatikus volt! Az ember nem mindenkivel ért mindig egyet, és nem mindenkinek a stilusa jön be.

A lényeg az, hogy mindannyian szerintem az átlagosnál sokkal érzékenyebbek vagyunk most, pro és kontra. Az is, aki ir, mert sokkal hamarabb beaggódik, az is, aki válaszol, és adott esetben sokkal könnyebben felháborodik és ennek hangot is ad. Szerintem mostanában nem szabad se magunkat se egymást véresen komolyan venni ilyen téren.

Érdemes mindig egy mély levegőt venni és mondjuk egy kis idő elteltével válaszolni az olyasmikre, ami valami oknál fogva feldúlt minket. Szerintem itt a Babaneten egyetlen topikban sem akarnak rosszat egymásnak a résztvevők, de mindannyian emberek vagyunk, ráadásul terhes hormonális emberek, félreértések és elhamarkodott kijelentések előfordulhatnak! Egyfelől nem kell meggondolatlanul, durván irni, másfelől ha egy-egy ilyen becsúszik, nem kell szivre venni!

Szóltam! Kép Ugye most mindenki megvilágosult? :D

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Küldök egy kis vidámságot a szomorkodóknakKép
Meg mindenkinekKép
Ő az új családtagunk Fanni, anyukám kapta az 50. szülinapjára:

Kép

Dia
10+6

Pussz: Pocak
pocakpacni
 
 


Megann, Mj-móni!

Mi az, hogy 16 éves kora óta folyás? Csak felvilágositást szeretnék...

Valamennyi ún fehérfolyás tök természetes ahogy a hüvely flórája tisztitja magát! Arról nem is beszélve, hogy a szeméremtest nagyrészt nyálkahártya, tehát hogy a leányember alsóneműje benedvesedik az is tök normális.

Gondolom ennél ti több folyásra gondoltok, na de mennyi az annyi ami már aggodalmat okoz?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!
Már régóta olvasgatlak benneteket, eddig babonából nem mertem csatlakozni.
Remélem azért befogadtok. Azt hiszem, a túl aggódósak csoportját fogom népesíteni.
Pont egy éve volt egy elhalt terhességem,szabálytalan petezsák embrió nélkül-be kellett fejezni művi úton. Ezért is vártam ilyen sokáig a bejelentkezéssel, nem akartam elkiabálni semmit. Én is Utrot kaptam. 11+4 -nél néztek nyaki redőt (szerintetek nem túl korán??) 1,7 volt. A baba 54 mm-es volt akkor, és nagyon ficánkolt. A férjem szerint integetett nekünk!Most 13+1-nél tartok.
A hasam szinte még semmit nem nőtt. Inkább csak puffad. Ez normális? Viszont van plusz 2 kiló.
Hányinger szerencsére csak 2 hétig....
Ami nagyon idegesít: Néha még mindig olyan érzésem van, mintha meg akarna jönni a mensim.(Azt hiszem, azóta, amióta leálltam az utroval) Az első hetekben ez normális, de ilyenkor?? Van valakinek hasonló tünete?
Szeretnék idézni egy verset, remélem nem haragusztok meg érte. Engem annak idején ez segített át a nehéz időkön, amikor elvesztettem a babámat:

Túrmezei Erzsébet: Kő az úton.

"Gondolod, hogy kerül életed útjába
egyetlen gátló kő is hiába?
Lehet otromba, lehet kicsike,
Hidd el, ahol van, ott kell lennie!
Nem azért, hogy vissza tartson téged
Sem, hogy lohassza kedved, merészséged!
Jóságos kéz utadba azrért tette,
hogy te megállj mellette,
nézd meg azt a követ, aztán kezdj el beszélni
róla Isteneddel!
Őt kérdezd, hogy milyen üzenetet küld
azzal az akadállyal neked!
S ha lelked Istennel találkozott,
Utadban minden kő áldást hozott!"
Mégegyszer bocs, de kikívánkozott belőlem. Gyakran elmondogatom magamban...

Szép délelöttöt mindenkinek.

Évi
popoka
 
 


Kép

Rokica,
Maximálisan egyetértek veled.
Szerintem próbáljunk túllépni a dolgon, és továbbra is segíteni egymást úgy, mint eddig.

Edina

nedinabp
 
 


pocakpacni, te nem jársz véletlenül az nlc felé is?
baba76
 
 


PocakpacniKép

Hát ez a kutyus ,nagyon édesKép
Biztos nagyön örült neki anyukádKép

Meg itt is van köztünk sok kutyabarát( pl: Zsuzska)Kép meg én isKép

KöszönjükKép

Popóka_Kép

Üdvözöllek közöttünkKép
Szívből kívánom ,hogy ez a baba-sok örömet és vidámságot hozzon az életedbeKép
Nagyon szép ez a vers!!!
Elgondoloztató....Kép

RókicaKép

Én megvilágosultamKépKép

BabaKép

Neked is azt tudom kívánni,amitPopókánakKép
Üdv. közöttünkKép

Csilla
csillam
 
 


Szia Évi!

üdv itt! Kép
Szerintem a nyaki redő nem volt korai, elvileg a 10-11.hét utántól nézik.
A puffadás normális, nekem is van. Amikor Bálinttal voltam terhes, akkor egyszer csak azt vettem észre, hogy ugyan már nem puffad a hasam, de a poci megmaradt. Kép A plusz kiló is normális,ez van Kép Én most próbálom nagyon kontrollálni a hízást, mert Bálinttal 26 körül sikerült, és még abból van rajtam 6 kiló. Én is azok közé a szerencsések közé tartozok akiknek nem igen volt hányingerük. Kép
Én az utroval kapcs. nem tudok segíteni, viszont nekem akkor fájdogál egy kicsit a pocim amikor elvileg meg kellene jönnie, de tegnap megnyugtattak, hogy ez nem probléma, hiszen nem nagyon fáj, csak érzem, hogy van.
Nagyon szép az idézet.

Szép napot, jó pocaknövesztést! Kép
Edina

nedinabp
 
 


Baba, de igen Kép Én is gondoltam, hogy te vagy az Kép Szerintem Tmarieval is fogsz itt is találkozniKép

Pussz: Pocak
pocakpacni
 
 


RókicaKép
Üdv itt isKép
Tudod normális esetben (ez alatt mondjuk azt értem, hogy van peteérése a nőnek és kb 21-35 naposak a ciklusai) menzi után a 14. napig alig észlelhető bármilyen fehér folyás. Bejön a peteérés és azután menziig több hüvelyváladék van, de ez nem folyás jellegű.

Nedves, fehér, lehet tapadós, nyúlós, de nem sárga és nem sok, de a bugyi nedves lehet tőle.

Kóros folyáson én azt értem, hogy sárgás, néha bűzös, és sok, és esetleg könnyen elkapja a gombás fertőzéseket (viszketés, pirosság, stb).

Ez természetesen a terhesség alatt változik, azért is irtam menziközi állapotról és nem terhességről!

Ahogy itt olvasbattam megakadt a szemem Megann hozzászólásán és ÚGY TŰNT gondja van ezzel már évek óta.

Üdv,
MJ-Móni
mj__móni
 
 


Popoka, nekem is van pocakfájdalmam, de azt mondta a doki, hogy könnyen lehet attól is, hogy nyúlik a méh... Nekem sokszor ébredés után vagy tüsszentéskor a oldalt fáj a hasam, azt mondják, ez pedig a méhszalagok... Ne izgulj, ha nincs vérzés, akkor most már nagy baj nem lehet Kép

Pocakpacni, nahát, nahát Kép
Nagyon aranyos a kutyus Kép

A puffadás teljesen normális (a szakirodalom szerint Kép)
baba76
 
 


Úgy látszik,hogy én egy kis- hülye naiv valaki vagyokKépKépKépKép

A tegnapi szóváltás után ,itt is olvastam-ott is olvastam.....Kép És van akiben nagyot csalódtamKép

De ez az én gondom!!!
csillam
 
 


MJ_Moni!
Szerencsére nem olyan tragikus ez a folyás dolog, mint amilyennek külső szemlélőként tűnhet!
Egyes orvosi vélemények szerint egy egészséges(nagykönyv szerinti) nőnek egy cseppnek sem lenne szabad lennie!
Nos szerintem, ez egy hülyeség főként azokból az okokból amit azt hiszem Rokica írt!Szerintem az én folyásom nem kóros, nem színes, nem szagos, csak egyszerűen több mint az átlagé, középidő tájt gyakran napi 2 tiszasági betét bánja,(nem beszélve arról ami WC-n ücsörgés közben távozik, bocsi)
Voltam ezzel dokinál, de mivel minden lelet többnyire negatív volt, nem kezelték ki!
A Gynevac-ról meg csak azóta tudok, hogy létezik, amióta aktívan elkezdtünk a babaprojekttel foglalkozni(2004 ősz)
De azért köszi a tippet, szerintem ha kérek is majd ilyet, akkor is csak a babó születése után jóval!

Popoka!Baba76
Szió, Isten hozott benneteket!Kép
Popoka!
Képzeld, majdnem ugyanazok az eredményeink, nekem is 11+4-en volt uh-m és 53 mm volt a babóm!És ugyanúgy ficánkolt mint a tiétekKépKépKép
Nyaki redőt nem nézett a dokim, azt mondta, ő azt a 13. ban szereti csinálni.
De szerintem ne izgulj, látod valakinem már a 10.-től figyelgetik, valakinek csak később csinálják, ez dokifüggő, úgy látszik!
És szerintem már úgy sem változik akkorát az érték,vagy tévedek???

Pocakpanci!
Hát ez egy zabálnivaló, dögönyöznivaló kis dögKépKépKépKép

Lányok!
Megjártam a védőnénit!(Velem egy idős lány, mivel az enyém beteg, ő helyettesített)
Megkérdeztem a pregnavitot, azt mondta abból napi 2 szem kell, egyébként ugyanugy jó, mint az elevit!
Mindegy!Én már maradok az Elevitnél, különösen mert most vettem egy jó adagot!
Bibibibibibibi, van terheskiskönyvemKépKépKép
Mosmár igazi kismami vagyokKépKépKépKép:
BibibibibiKépKépKépKép
Egyébként a hasam nekem sem nőtt, dühöngök is miatta, legalább egy picit látszodhatna, hogy babát várok, a méhemet se tudom mindig kitapintani, nagyon kis szégynlős a pindurka!!!KépKépKép

Uxi!
Látod, ez már nagyon jó jel, semmi vérzés!
Így kell ezt csinálni!
Nagyon szorítok!
Azért a biztonság kedvéért én legalább egy kis "jobboldali munkaundoritisszel" kiíratnám magam hétfőig a háziorvossal(ha már a nőgyogyi nem írt ki), azon a pár napon már nem múlik a világ dicsősége a melóhelyen, nem???
Vagy most szándékoztad megváltani a világot, ezen a héten???KépKép
Na látod, szerintem fontold meg a betegszabit!
Dolgozni ráérsz még, ha esetleg nem jól alakulnak a dolgok, de nem így leszKépKépKép

Megann 12+2

Kép

Kép
megann
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?