Új privát üzeneted érkezett!

Pirus, mennyibe kerül a magánovi, ha szabad kérdeznem?
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


SziasztokKép

Jelentem élünk mi is, csak hát a kisfönök nem mindig enged a gépközelébeKép

PirusKép
Drukkolunk, hogy gyógyszeresen javuljon a helyzet és nem sokára ujra pocaklakótok legyenKépKép
Mikor kezditek az épitkezést?

TerikaKép
Sose sikerül elcsipnelek az msn en Kép mindig a párodat találom meg, de ezért kifaggattam és megnyugatott hogy jól vagytok. Majd kérünk ám uh képet a pocaklakórólKép

PicusKép
Tényleg ti hogy álltok a szobatisztasági projecttel? Sikerült teljesen , vagy még dolgoztok rajta? Édes Andika igy rövid hajjalKép

CsillaKép
Mi a helyzet veletek mostanában??

KrizsiKép
Vagyok én vagyok én, de legtöbbször csak olvasó üzemmódban, irni már alig marad erőm. Dani egy szélvészjoe és minden felnött erejére szükség van ahhoz hogy lépést tartsunk vele, annyira csibész.
A tali ötletét pártolom és támogatom, ránk férne már egy összeröffenés.

ShineKép
Voltunk felétek csütörtökön, gondoltam is rátok mit csinálhattok éppenKép Nagykopé lehet a fiatokKép

IndigoKép
Mivel egyetemi korház ez sajna benne van a pakkban. Hála mikor szültem akkor a szülésznőm szépen kitessékelte őket, mert nem akartam plusz emberkéket magamkörül. Volt olyan szobatársnőm amig a pathon feküdtem aki vizsgaalany is voltKép

Valamelyikötök kérdezte a szülésznő felkérést...
Magam részéről megbeszéltem az orvosommal hogy kivel dolgozik szivesen, majd elkértem a telcsiszámát és megbeszéltem egy találkozot és simán megkérdeztem hogy elvállalna e. Csak tanácsolni tudom hogy válasszatok, nekem nagyon jó volt, hogy velem volt végig, csak rám figyelt.

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Piroska!

A prolactinszint a ciklusban nem mutat jelentős ingadozást,ezért gyakorlatilag mindegy,mikor nézzük.
Magas szintje a teherbeesést megakadályozza,de a magzat elhalását nem okozhatja.

üdv:
Vojőr
vojõr
 
 

 
 

Sziasztok!

Remélem, most sikerül írnom, az elmúlt 1 hétben 2-szer próbáltam meg, mindkétszer elszállt.
Szóval mi jól vagyunk, Apa hétfő óta külföldön, vagyis péntek este hazarepült, hogy lásson minket, aztán szombat hajnalban repdesett is tovább.
Balázs aranyos, legalább 30 verset tud és mond el, aztán ki tudja, mi van még elraktározva a kis fejecskéjében.
Ma egésznap következetesen szívecskémnek szólított, ebben az a jó, hogy senki nem szólítja így a másikat a családban és nem is igen viselném el senkitől, de neki olyan jól állt. Kép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok !

Megvagyunk ámKép

Oviban május a beiratkozás, de érdemes mostanság bekéretőzni egy két oviba körülnézni, megismerkedni a leendő ovónénikkel, benézni a csoport életébe. Logikusan a nagyokhoz is (ott van a leendő óvónéni(, de a legkissebbekhez is, hogy miket csinálnak. (ezt a látogatást érdemes 9-10 körül megejteni, mert akkor vannak a foglalkozások. Esetleg felhívni előtte az ovit, be lehet e menni, vagy esetleg van e nyitott nap. Mi egy ilyen nyitott napra estünk be (aznap hallottuk, hogy van), nem is oda alkartunk járni, mégis úgy beleszerettünk, el se mentünk a többi nyitott napra.
Nálunk új újság: ÚGY NÉZ KI, ELKÖLTÖZÜNK !!!!!!!!
Nyugi, van net, bár az igénylég miatt egy két hónap kiesésem lehet. Még kb 6 hétig vagyok, több kevesebb intenzitással.
Nem akarom még elkiabálni, de úgy néz ki, hogy Maglódra egy 110 nm-es házikóba (ikerház) picurka kerttel költözünk. Van 3 db teljesen egyforma szoba (12 nm), egy amerikaikonyhás nappali, terasz, kamra, garázs, fürdőszoba káddal + zuhanyzóval !!!!
Zsíros kenyeret eszünk majd három évig, de akkor is!!!! - azért 3 évig (a hitelt 20 évre vesszük fel) mert addig vagyok gyesen.

jajj, anna bekattant, de akkor is elküldöm

folytköv

katas
maszat
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, de nekem is elszallt az elmult heten minden amit irni akartamKép

shine: ha jobb ido lesz, randizzunk, most csak dagonyazni lehetne a jatszon gyanitomKép

Pirus drukkok szallnak fele tovabbra isKép

Mi jol vagyunk, Lacko dumal ezerrel, Boti novoget (1 honapja 7500 gr es 68 cm volt, 4 hosanKép), es nagyon erdeklodo. Na meg allandoan vigyorog, mindenkire, igy rogton belopja magat a szivebe barkinek, zabalnivaloKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Vojőr, köszi szépen. Ezek szerint mindegy mikor nézték a prolactint, ha magas, akkor magas, nincs mit tenni. Csak azért kérdeztem, mert rendszertelen a ciklusom. De a magas prolactin okozhat alacsony progeszteron szintet, ugye?

Indigo, én este szültem, akkor sem volt bent orvostanhallgató. Nem tudom mit szólnék hozzá, ha bejönnének. Mondjuk az igazat megvallva, ott és akkor, felőlem aztán egy egész évfolyam bent lehetett volna, annyira nem érzékeltem a külvilágot. Így is ugye ott volt a férjem, a dokim, Várbíró doki, Margit és egy nénike, aki ott sertepertélt (ő pakolászta el a használt cuccokat), plusz egy fiatal doki is benézett. Tapasztalatot és gyakorlatot ők is csak IRL tudnak szerezni. Gondolom azért előtte megkérdezik a kismamát, hogy nem zavarja-e.
Zsombi ovija 8000 Ft/hét, ez Gödöllőn van, és nagyon elégedett vagyok, mert látom, hogy Zsombi boldogan megy reggel és nagyon jól érzi magát ott. Veresen is van 2 ilyen családi napközi, azok 10-12e Ft/hét és nem házi kosztot kapnak, mint Zsombiék, a pesti árakat nem tudom.

Ági, jó végre Téged is látni ittKép Az építkezést akkor kezdjük, ha már eladtuk a mostani házat. Éppen a héten készülök csinálni egy weboldalt a háznak, egy ingyenes tárhelyen, ahova fotókat teszek fel. Így a hirdetéskor csak megadom a linket és szépen meg tudják nézni, akit érdekel.Kép

Annamari, nagyon édes lehet BalázsKép a tavaszi talira, mert nagyon remélem lesz, igazán eljöhetnétek, olyan régen nem láttunk már Benneteket.

Maszat, gratula a költözéshezKép Biztosan nagyon jó lesz majd az új házban!

Orsoly, nem semmi Boti micsoda méretekkel rendelkezikKép Megnéztem, Zsombi kb. 8 hónaposan tudott ilyen paramétereket produkálniKép Ugye Ti is jöttök majd talizni, ha lesz?

Na, megyek kicsit bepótolom a munkámat. 2-re megyek dokihoz, utána jövök beszámolni.

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Ja, ráadásképpen egy kép az ifjú helikopter pilótáról.Kép

Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Az én csaszim alatt - én aludtam- is voltak bent tanulok- Párom elmondása szerint.
Nem is kevesenKépKép, de én azt se tudtam ki kicsoda mikor betoltak a műtőbe- a dokimat kerestem Ő megvoltKépKépKép aztán hogy hányan jönnek be se érdekelt akkor nincs külvilág akkor ott szerintem kikapcsol az agyad s csak nem is magadra, de csak arra koncentrál az ember lánya, hogy a gyerek egészséges legyen és szépKépKép

Mi néztünk magánovit Andinak és 55E/hó..ez egy átlag.
Ha a gyerek hiányzik akkor az étkezés árát visszakapod a többit nem az étkezés kb. 10E/hó
Mi igazándiból nem győződtünk meg arról, hogy az az ovi többet adna az Andinak.
Elég "furcsa " volt a gondozónő..

Ha esetleg pl. nyelvórát vagy egyebet szeretnél ami még van foglakozás az + ktg.

Picus
picus
 
 


Hát, nekem nem csaszi alatt jöttek be. Nem tudom, hogy attól-e, de elszálltak a tolófájásaim. Ja, és akkor nem kérdezték meg, de ha jól emlékszem, a papirban, amit a vajúdás alatt aláiratnak, benne van, hogy a tanulók tanulását nem hátráltatod, vagyis, engeded a kukkolást. (Igaz, csodálkoztak, hogy el akarom olvasni, állitólag nem szokásKép)
solya
 
 


Sziasztok Lányok!

Megjöttem a dokitól.Kép

Clostylbegitet és bromocriptint kell szednem. Már ma este el kell kezdenem, mert akkor az a ciklus sem megy kárba. Igaz most még nem mehet az éles műsor, de 1 hónap nem számít. 1 hét múlva megyek UH-ra megnézni a tüszőket és még lesz egy 3 napos hormonvizsgálat is. Nagyon remélem, hogy minden jó lesz és talán már a következő ciklusban sikerül a kistesó.Kép Nincsenek ám elvárásaim, mi?Kép

Solya, én sem olvastam elKép Hogy őszinte legyek, még arra sem emlékszem, hogy aláírtam volna bármit is. Legközelebb én is résen leszek ;-)

Picus, akkor nem sokkal drágább, mint itt Veresen. Nálunk is kell fizetni, ha nem megy a gyerek, de ez érthető is. Én örülök, hogy Zsombinak találtam ezt a helyet, vegyesen vannak, 20 hónapos a legkisebb és 5 éves a legnagyobb, és annyira édesek így együtt. Amúgy angolra biztosan nem járatnék egy ovis korú gyereket. Mint nyelvtanár mondhatom, semmi értelme. Szerintem...Kép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


én elolvastam, s volt benne ilyen, ...
de mi van ha nem írod alá?? Szerintem ilyen ember még nem nagyon létezett.

Szerintem se kell a nyelv az idegen, hat évig hiszen magyarul se tudKép, de ha magáól tanulja hát akkor..gondolok itt arra, hogy a vegyes csoportban ugye a nagyobbak már tanulhatnak és akkor a kisebb ha akar odamehet.

Bár az Andi már hallgat angol mesét a neten s szereti. Elindítja pl. a babszemjankót és végighallgatja..
Hát azért az az 55E Ft/ hó szerintem nem olcsó!! Bár lehet, hogy ezt csak én látom így.
Nálunk az utcában pont van egy kicsi ovi két háztömbbel tőlünk. Azr is megnézzük és választunk, de valószínű nem megyünk magánóviba, mert ez az óvi is kicsi az udvara kb ugyan olyan mint a magánóvinak a belsejét meg már úgyis látom.
A reggeli a móviba, mikor ott voltunk perec volt és tescos tej- ilyet még itthonra se veszek..
Majd meglátom mégis milyen egy állami óvi.
Jövő héten megyünk szerdán vagy csütörtökön megnézni. Szeptembertől meg beszoktatom

Ágiboszi:
Bilizés hát a pisi néha bilibe néha bugyiba most pl. pelus van inkább. du. alváskor szólt, hogy pisilni kell..aztán amikor meg csak bugyi van rajta bepisiltKép,
Változó de nem sürgetem. Majd ahogy Ő látja.


Picus
picus
 
 


Sziasztok!

Remélem, nem mostanában lesz az a tali, mert én ma úgy ébredtem, hogy hoppá, benyaltam a hányós vírust... Kép Balázst gyorsan leadtam a bölcsibe, azóta agonizálok, aludni nem merek, mert azután vagyok a legrosszabbul, feküdni megintcsak nem, hasonló okokból, így félig ülve, kipeckelt szemekkel kornyadozom. A lázam szerencsére már lefelé megy, remélem, este sem megy fel, amikor Balázst teljesen egyedül kell majd ellátnom, mert Apa Frankfurtban és mást nem tudok idehívni segítségnek...

Pirus!
Zsombi nagyon nagyfiú!!! Nálunk is a helikopter a nagy kedvenc.

Maszat!
Gratula a költözéshez! Irigy-irigy!

Na megyek, lassan indulni kell Balázsért, jajj...

Annamari
muter
 
 


Ja, ezt délelőtt írtam, de csak most engedte elküldeni Kép
muter
 
 


Muter!

Nem irigyellek ezért a hányós vírusért...moss alaposan kezet állandóan dettollal, nehogy Balázs elkapja..

Na ennyit írhattam, Peti valamiért agonizál, tuti felébreszi Annát.

folytkövKép

Kata
maszat
 
 


Sziasztok!

Nagyon sokat írtatok, amióta nem olvastam. Köszönöm a válaszokat. Sajna az ovival kapcsolatban nálunk nincs sok jó hír. Budaörsön, csak akkor veszik fel a gyerkőcöt, ha már betöltötte a 3 évet és ráadásul csakis szeptembertől. Szóval Fanni 3 és fél évesen tud majd csak oviba járni. Az egyik óvodavezető azt tanácsolta írassam bölcsibe. Kép Amit én nem akartam. Nem tehetek róla, hogy Fanni januárban született. Na mindegy. Reméljük jön a tesó és akkor megoldódik ez a probléma.
A másik, hogy olvastam az interneten, hogy Bp-en van nyilt nap az ovikba. Ebből kiindulva felhívtam az itteni ovikat, hogy megtudakoljam mikor van itt olyan. Erre ez nem oktatási centrum itt nincs nyilt nap. Az ovit megnézhetem bármikor, de foglalkozásokon nem lehetek bent. -hangzott a válasz. Kép Ezen kicsit meglepődtem, hiszen pont a foglalkozásokon látni mire tanítják a kicsiket és hogyan.
Kicsit fel vagyok háborodva, az ovi kapcsán. Ráadásul, ha betelik a létszám, lehet, hogy még a 3 évet betöltöttet sem veszik fel. Ilyet is olvastam az interneten.

Pirus, nagyon édes Zsombi és hogy hasonlít Rád. Biztosan hamarosan beköszönt hozzátok a gólya. Én nagyon szorítok.

Annamari, gyógyulj meg mihamarabb. Egyszer én is elkaptam egy ilyen vírust és én nem tudtam ellátni Fannit. Mondjuk nekem a párom és a barátnőm tudtak segíteni.

Lányok, köszönöm a orvostanhallgatókkal kapcsolatos válaszokat. Gondoltam egyébként, hogy aláíratnak valamit velünk, amit sokan el sem olvasnak, én sem. De tényleg mi van akkor ha nem járulok hozzá és nem írom alá? Nem látnak el? Vagy ilyet meg sem tehetek, mert oktatókórház? Gondolják ha nem tetszik menjek máshová.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a 12.heti uh-n. Minden ok.
A pocaklakó már óriási CRL:69mm
a nyaki redő 1,5mm
olyan aranyos volt, mocorgott, kalimpált, hallottuk a kicsi szívét.
Terika,
Andrea csinálta a nyaki redő mérést. A genetikait nem tudom, hogy ki csinálja,

Olyan sokan voltak a vérvételen, nagyon sokat vártam a végére jutottam be csak. Meg is beszéltük az orvosommal, hogy legközelebb nem hétfőn megyünk. Kép
Ráadásul a drága férjem rossz helyen parkolt le és kaptunk egy szép, piros kerékbilincset.

Maszat,
Mi Pécelen nézünk ikerházat, elvileg ma megyünk megnézni. Kép
Annának boldog szülinapot!
Kép

folyt köv,
Bálint felébredt

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Indigo!
Ez egy egyetemi kórház és azzal, hogy egy beavatkozásba beleegyezel, beleegyezel abba is, hogy orvostanhallgatók jelen vannak a beavatkozásnál.
Nálam a szülésnél nem voltak, de az egyik laparoszkópiás műtétnél láttam, hogy sereglenek, meg is jegyeztem, hogy legalább azt megvárhatták volna, míg elalszom. Végül az egyik műtősfiú megszánt és betakart egy lepedővel, mert ott feküdtem felkötött lábakkal, meztelenül. Erre azért jobban figyelhetnének.

Annának énisénis boldog szülinapot kívánok!!!

Ma már valamivel jobban vagyok, most értem haza a bölcsiből, most azt hiszem, házimunkázom egy kicsit.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Mi az, hogy nem veszik fel három évesen az óviba a gyereket. Három éves kortól ha szobatiszta akkor fel kell venniük. Hála Istennek itt nem hiszem, hogy ilyen baj lesz, de majd jövőhéten megmondom. Azt mondták bármikor bemehetünk, de nyiltnap nincs.
Az udvar mindig nagyon rendezett de olyan téren, hogy a homokozó letakrva - ami ugye a macskakai és egyéb miatt hát biztonsággal tölt el..
Az én csemetém novemberi de már azt mondták beszoktatás néven már szeptembertől vihetem, de majd meglátjuk amikor oda jutunk.
Még addig a szobatisztaságon át kell esnünkKépKép

Minden begenek jobbulást.

Annának boldog szülinapot!
Már itt tartunk?? Milyen gyorsan megy az idő..

Picus
picus
 
 


Picus!
Lehet bizony, hogy csak szeptembertől, ha teltház van most!
Bár nekünk azt mondták januárban, hogy március 21-én már mehetünk (március 20. a szülinap ugye), de mi nem tudtuk addig megoldani az elhelyezést, így inkább bölcsibe irattuk Balázst és szeptembertől megy majd oviba. Oda fog járni, ahova én is jártam anno KépKép

Ananmari
muter
 
 


Sziasztok!

Igen, én is úgy tudom, hogy az önkormányzati ovikba, ha betelt a létszám, nem veszik fel a gyereket. Itt Veresen is ez a helyzet. Az utóbbi években annyian költöztek ide, pláne kisgyerekes családok, hogy nincs elég férőhely az óvodákban. Ezért is ilyen népszerű erre felé a családi napközi, meg azért is, mert bölcsöde egyáltalán nincsen, még a környéken sem. A veresi óvodákba, főleg a legnagyobban, ami éppen mellettünk a völgyben van, max. csak fél napra veszik be azt a gyereket, akinek az anyukája a kicsivel otthon van, ha nincs hely, még annyira sem. Ha nincs hely, csak 5 évesen kötelezhetőek a gyereket felvenni.

Annának nagyon Boldog Szülinapot kívánok!

Annamari, jobbulást kívánok! Sajnos nekem is volt márKép Együttérzek veled.
Ma elkezdtem a gyógyszereket és mondhatom kutyául vagyokKép

Megyek is, mert nagyon szédülök.

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Remélem valaki meg tud nyugtatni.Az lenne a problémám, hogy a 26. hét végén járok és a hasam jobb oldalt eléggé fáj. Nem folyamatosan, de gyakran. Régebben is volt már ilyen és a dokim (G.G.) mindig azt mondta nem baj,de én már kezdek aggódni!!
Esetleg tudna valaki tanácsot adni? Előre is köszi

Kép
Kép
akinorev
 
 


Sziasztok!

Ági!
De jó, hogy jelentkeztél!Kép Hogy van a térded? Képek Daniról?

Pirus!
Tetszik ez a repülős kép.Kép
Megy a drukk, hogy a bogyóknak ne csak a mellékhatását érezd...
A labort most is el tudod intézni itt?
Mesélte a férjem, hogy találkoztatok - csak ő nem ismert meg, no meg az autó sem volt ismerős neki....Kép

Picus!
Az ovi csak 5 éves kortól kötelező. Így aztán a 3 éves gyereket valóban csak akkor veszik föl, ha a szülők dolgoznak - és, ha a gyerek szobatiszta.
A dolgok jelenlegi állása szerint, hiába íratom be Bobót májusban az oviba ( ráadásul abban a hónapban tölti be a 3. évét), csak szeptembertől járhatna. Így viszont, hogy időközben megérkezik a kistesó is, valszleg föl sem veszik vagy ha mégis, akkor csak délig maradhat. Sajnos, ez van.Kép

Edina!
uh Kép Micsoda méretek!Kép

Maszat!
Boldog szülinapot Annának!Kép

puszi: Terika
terika
 
 


Lányok!Kép
A ( számomra) legfontosabbat elfelejtettem megírni:
pénteken már éreztem a POCAKLAKÓ mocorgását is.KépKépKép Most is épp ezt tette, erről jutott eszembe.

Terika
terika
 
 


Ez olyan fura nekem, hogy attól, hogy kistesó van, miért nem maradhat ott aludni a gyerek? Nekem pl., amikor elhozom ebéd után Sárát, az kész KO, mert meg kell szervezni, hogy pont uakkor ebédeljenek, és még oda is érjünk az oviba fektetés előtt, mert akkor ejnye-bejnye. Szóval fel a fejjel, próbáljátok meg átnyomni, mondván, hogy a pici napirendje nemengedi meg, a déli elhozatalt.

Akinorev,
szerintem, ha az orvos azt mondja, akkor ne aggódj. Nemmondta, mitől fájhat? Mondjuk a méhszalagok húzódnak, nő a méh, vagy az nyom vmit a gyomornál? Kérdezd Vojőrt, bár a monogrammból itélve, jó kezekben vagy. Kép

Mut,
gyógyulj!

terika,
de jó! A mocrgós időszak a legjobb. Amikor még nem rúgja szét a bordáidat! Kép
solya
 
 


Sziasztok!!!

Én nem ebbe a topikba szoktam irogatni,hanem a "babát szeretnék-be".De lenne egy kérdésem,vagy kettő!!A Sote2-re járok ott dolgozik a dokim.Dr Ács Nándor.Tud valaki róla valamit???Tavaly nyár óta járok hozzá.Milyen a szülészete a kórháznak???Előre is köszönöm az infókat!!!
csanita
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, mint "egy kicsit hozzáértő" bele kell szólnom az ovitémába.
A gyerekek betöltött három éves kortól óvodába adhatók. Attól a hónaptól kezdve, amikor a 3 évet betöltik. Persze, aki májusban tölti, általában csak szeptemberben kezdik. Egyetlen igazi feltétel: szobatisztaság.
Ha túljelentkezés van, a betölthető helyek száma szerint elsősorban a körzeteseket kell felvenni. Nem tudok olyanról, hogy csak akkor, ha a szülők dolgoznak. Ilyen nincs, pláne nem önkormányzati oviban!
Arra sem kötelezhető, hogy ebéd után vigye haza a GYES-es anyuka az ovis gyermekét. Az azonban kimondatlan kérés, ha összevonás van (iskolaszünetek idején), a GYES-es anyuka ne vigye oviba a gyermekét és ne vigye a reggeli, illetve a délutáni ügyeletekre. Ezeken kívül mivel otthon van az anyuka, jobban figyeljen arra, hogy a beteg gyermek ne menjen be a közösségbe.
Végezetül, az óvoda iskolakezdés előtti évben kötelező.

Amúgy 2006 őszétől kiscsoportos leszek KépKépKép...

Terika!
Irigy vagyok Kép..., de azért gratulálok! Problémamentes terhességet kívánok!

Nálunk ez sem az a hónap lesz... Kép.
Nem is tudom, lesz-e egyáltalán nálunk az a hónap...

Puszi - Kriszta

mohácska
 
 


Kriszta néni és hol? A kerületben?
solya
 
 


Sziasztok!

Solya: Köszi a választ, nem valami közlékeny, de ma megint rákérdezek majd nála.

Szerintetek mikor érdemes 4D-re menni?? Már nagyon kiváncsi vagyok a manócskára!

Kép
Kép
akinorev
 
 


Sziasztok!

Akinorev,
Szerintem már egész jó képeket lehet csinálni a 26.hét körül. Bálinttal én is kb ekkor voltam először, most pedig 10hetesen Kép
Hova fogsz menni?

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
Kép nem az a hónap
Hátha a következő lesz az...Kép
Hihetetlen- ahogy te írod: "ilyen nincs" - de itt Veresen ez van az önkormányzati oviban. Annyira kevés a hely, és annyira sok a gyerek, hogy tényleg csak azokat a 3 éveseket veszik fel, akiket fontos.( dolgoznak a szülők, ezért egyértelmű az óvodai elhelyezés, a gyesen lévő anyuka esete teljesen más kategória Kép). Az is igaz, hogy nem kötelezhetnek arra, hogy vigyem haza a gyereket ebéd után, de ha egyszer nincs elég ágy, akkor nincs választási lehetőségem sem..., ha már úgyis otthon vagyok a kistesóval... Külön kell választanunk azt, hogy mihez van jogom, és mire van lehetőségem. Ez pedig itt Kép.

puszi: Terika
terika
 
 


OFF
Muter,
megdobtalak egy maillel, bocsi Kép
ON
solya
 
 


Sziasztok Csajok!

Köszi a sok kedves hsz-t.
Látom most a babásodás körül forog a "beszélgetés fonala".

Úgy örülök, hogy Terika jól vagy.

FCS-vel mi van?
Olyan rég nem írt...

Pirus ne aggódj a baba miatt, hidd el összejön.

Most megyek haza.
Puszi Mindenkinek.

Üdv: Krizsi
krizsi
 
 


Sziasztok!

Solya mama!
A XIII. kerületben Kép.

Terika!
Hááááááááááát, nem tudom.... Miért? Ha 5 éves lesz a gyerek, akkor több helyük lesz? Ha dolgozni fogsz menni, több helyük lesz? Nem logikus...

Puszi - Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok!

Nedinabp:
Még nem tudom, a megatoys áruházra gondoltunk. Ti hol voltatok, és ha szabad érdeklődni mennyibe került?

Jó hír: a hasfájásom nem probléma
Rossz hír: Toxoplazma pozitív lett :-(((((((

Puszi mindenkinek, ovisok fel a fejjel!

Kép
Kép
akinorev
 
 


Kriszta, a néni az ovi miatt volt! ;o)

Akinorev,
és most mi leszen?
solya
 
 


Mi mosta a Brendonban voltunk 2 hete, és akkor 13eFt volt, ha jól emlékszem, de lehet, hogy 15. 3e Ft-al olcsóbb lett volna, ha nem kérjük a felvételt dvd-re feliratni, csak videókazettára (vinni kell a kazit)Plusz fotót most nem kértünk.
Tavaly a Praxisban voltunk, ott is kb ilyen árak vannak, a plusz képért fizetni kell még, 1 kép van benne az árban. Szerintem szinte mindegy hova megy az ember. A különbség csupán az, hogy a Praxisban tuti orvos nézi az uh-t, a Brendonban pedig nem.

Mit jelent az, hogy pozitív a toxoplazma, az mivel jár? Egyébként ezt mindenkinek szűrik, vagy csak kérésre? Ha szűrik, mikor?

Szép estét!

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak olyan hülye rossz kedvem van mostanában, egyszerűen már nagyon unom a telet, meg hogy egy óránál többet nem tudunk kimenni a lakásból, mert ha közösségbe megyünk, kétnapra rá mind betegek leszünk, ha sétálunk, kifagy a lelkünk is...

De itt szurkolok mindenkivel, csak írni nincs energiám...

Azért minden rendben, és Szabolcs továbbra is a világ legklasszabb gyereke Kép.
Fulescsacsi
 


Sziasztok !

Köszönjük szépen a köszöntéseket !!!!

Furdal is a lelkiismeret, hogy én meg nemgen köszöntöttem senkit itt, de istenbiza, olyan szita a fejem, néha a párom (na jó, elég sűrűn) ünnepeit is elfelejtem.....

Mi úgy döntöttünk, nem megyün kegy ideig oviba, hátha kikerüljük az infulenzát.

Ja, Akinorev! Várjálvárjál!!!
Nem mindegy, melyik sor lett pozitív. Három érték van nem?
Pillanatnyilag van toxaplazma fertőzésed, vagy már átestél rajta? Nem mindegy. !
Én is frászt kaptam

Na ennyit hagytak a lurkók, folytköv.
Kata
maszat
 
 


Ja és a legfontosabb:

Ilyen volt:
Kép
Ilyen lett:
Kép


Köszönet érte Bánhidy Ferencnek (akinek ezúton üzenem, nem tűntem ám el, csak Anna még mindig szopik, és azt beszéltük meg utánna találkozunk), Tóth Anna szülésznőnek, és az egész teamnak, aki azon a vasárnapon ott volt velünk.

Maszat
maszat
 
 


Kriszta!
Ha már ovit nem tudnak építeni, mert nincs miből ( a város az ország legeladósodottabb településeinek egyike...), szabályokat kell hozniuk, azok pedig ilyenek.Kép

Akinorev!
Köszi a bíztatást ovi ügyben Kép, de én igaziból nem vagyok kétségbeesve emiatt. Most is rengeteget járunk gyerekektársaságba, így valszleg ezt a részét meg tudom majd oldani. Ha 5 éves lesz, majdcsak fölveszik valahová.Kép
Kata nagyon jól írta: nem mindegy, hogy melyik sor lett pozitív. Reméljük, minden rendben!
Amúgy az első vérvételnél nekem egy határérték jött ki ( bár szerintem az nem is az én eredményem volt - de ez egy másik történet), így megismételték. Az már tökéletes lett. Ennek ellenére, a biztonság kedvéért a következő vérvételnél újra megnézik...

Edina!
A toxoplazmát szerintem mindenkinél nézik - akárcsak a rubeolát, CMV- t...

Fcs!
De jó, hogy újra itt vagy!Kép
Mi is nehezen mozdulunk ki ebben a hideg időben, de azért minden nap ráveszem magam egy kis sétára - Bobó nagy örömére. Ma pl. elmentünk a medvefarmra ( a medvék többsége még alszik Kép), a jegen csúszkálva közlekedtünk, de megérte. Bobó olyan boldog volt, mert ma ő dobálhatta be az almát a maciknak. Az élet apró örömei....

Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Szült valaki közületek dr. Várbíró Szabolcsnál? Milyen tapasztalataitok vannak?
Köszönöm válaszaitokat!

Floricsika
floricsika
 
 


FloricsikaKép

Kérdezd Fülescsacsit, ő nála szült.

Amugy meg fent van egy olyan funkció hogy keresés, ird be a nevét a dokinak és kifogja dobni az összes olyan hozzászólást amiben szerepel.

Nekem nem ő az orvosom, de ismerem őt, nagyon szimpatikus, lelkiismeretes doki, sokat beszélgettem vele én is mikor pocis voltam bent a pathologián.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Sajnos én nem estem át ilyen fertőzésen korábban, most kaptam meg, és mivel az utolsó labor október végén volt, elég sok idő telt el, és nem tudni mikor kaptam meg pontosan és hogy átjutott e a méhlepényen, ez csak a szülés után a köldökzsinórvérből derül ki. Ugyhogy kellőképpen el vagyunk keseredve, kaptam antibiotikumot, de azért elég gáz, hogy pont ebben a 9 hónapban kellett összeszednem, nagyon aggódom a manómért, de reménykedem ,hátha még nem késő.

Mindenkinek szűrik a laborvizsgálatoknál, csak az emberek 80%-a már átesett ezen a fertőzésen, így nincs jelentősége.

A megatoysban 9000FT és szintén vinni kell a kazit, ha valakit még érdekel. Eddig ez a legjobb ár.

Kép
Kép
akinorev
 
 


Akinorev, nekem van egy ismerősöm, akinél szintén pozitív lett a teszt. Elmentek egy kórházba, ahol komolyabb vizsgálatot végeznek ebben az ügyben és az meg negatív lett nekik. Az ottani doki mondta, hogy az a teszt amit minden kismamának megcsinálnak nagyon nem jó, szinte olyan eredményt ad, mint az AFP. Szóval szegényeket is halálra ijesztették aztán nem is volt semmi baja. Ha szeretnéd megkérdezhetem, hogy pontosan melyik kórházba mentek a komolyabb szűrésre. Szóval nem megijedni, nem biztos, hogy fertőzésed van.
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Edina,
3ooo forintért irnak egy dvd-t??????? Annyira útálom az ilyen fokú kihasználást.

Akinorev,
hát ez nem túl jó hir, de fel a fejjel!
solya
 
 


Ja és az ismerősömnek is azt mondták, hogy friss fertőzése van. Kép Pedig nem is. Kép
Úgy megtudják ijeszteni az embert. Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Indigo:
megköszönném, ha kiderítenéd! :-)

Kép
Kép
akinorev
 
 


Akinorev,
UH-ra mész a közeljövőben emiatt?

Vojőr,
ha már úgyis figyel Nagy Testvér minket Kép Ilyenkor UH-gal kiderithető, hogy a friss toxoplazma fertőzés miatt sérült-e a magzat?

És pl. hogy lehet, hogy vkinek azt mondták, friss fertőzése van és aztán mégsem?
solya
 
 


Akinorev, megpróbáltam elérni őket, de ki van kapcsolva a telefonjuk. Még próbálkozom. Ma biztos sikerül valamikor, amint sikerül megírom. Azt hiszem, hogy a László kórházban csinálták nekik. Esetleg hívd fel a kórházat kérdezz rá. Állítólag egy nagyon kedves doktornő fogadta Őket és Ő mondta, hogy a teszt amit csinálnak mindenkinek egy gyors teszt és ezért elég megbízhatatlan. Kép
Szóval fel a fejjel. Kép
Ja és az eset után, én biztos, hogyha pozitív lesz a teszt rohanok a László kórházba.
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?