Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nagyon sz..r ez az egész rendszer, én is küldtem már levelet az illetékeseknek...

Ma voltam vérvételen... túléltem.

Kismama,
Én is gondban vagyok a nevekkel. Fiú nevem van, 2 is, de a lányról még lövésem sincs.
Kati
14+1
Vendég
 


Csilla,
Ha még csak a 14.hétben vagy, hogy lehet az, hogy hétfőn mész AFP-re.
A legjobb tudomásom szerint az AFP-t csak a betöltött 16.héten lehet levenni.

Edina

nedinabp
 
 


Csajok,
életemet egy kovászos uborkáért.

Bocsi, de egyedül vagyok itthon, és annyira ennék egyet, nem tudom másnak mondani...
Vendég
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Remélem, hogy mindenki jól van. Úgy sajnáltam Falinát amikor olvastam, hogy mi van. Már most kórházban. Szegény,, annyira együtt érzek vele.

Megann! Én ismerem a dokidat az Uzsokiból, a barátnőm 3-szor is nála szült. Megvan vele elégedve. Bár a barátnőmnél csinált furi dolgokat, de ez azért volt, mert az Barátosném vonza a krízis helyzeteket. Mielőtt megkérdeznéd,hogy mi történt vele elébe megyek. Mivel már három szép egészséges gyermeket szült nála, nem akart többet és szó szerint elkötette magát. Így is terhes maradt. Ráadásul kétszer. Az mondta neki a doki, hogy 10000-ből 1 az arány. Pont ő volt az.

Kismama! Gratula az ultrahanghoz.

SZORÍTSATOK HOLNAP LÁNYOK MEGYEK DÉLRE ULTRAHANGRA, ELVILEG 10 HETES LENNÉK, AMÚGY 8. HOLNAP KIDERÜL MEKKORA A BÉBIM. NAGYON IZGULOK!
REMÉLEM NEM LESZ BAJ!!!!!

Csilla! Gratulálok a fiadhoz! Én is fiút szeretnék!!!

Üdv lányok
Zsuzska
8+0

Kép
pgsuska
 
 


Hali!

Úgy döntöttem, pénteken délután elmegyek a körzeti szakrendelőbe, meg a mellette lévő kórházba (a Nyírőhöz lakunk közel, a XIII. kerületben) és megnézem, milyen orvosok vannak, mikor rendelnek, felderítem a terepet.Azután valamikor egy v. két hét múlva meglátogatom valmelyiket.

Sajnos itt nincs még saját dokim, az otthon maradt vidéken, de remélem találok majd.

Hogy szokás annál, aki nem magánba jár? Elmegyek a körzeti szakrendelőbe, vagy a kórházba, aztán akihez járok, egy idő után boríték kíséretében megkérem, hogy legyen a fogadott orvosom?
Mennyi idő múlva szokás pénzt adni?

Otthon még magándokihoz jártam, de itt Bp-n kétszeres-háromszoros az ára, ennnyit nem tudunk rászánni.

Folsavat + Béres Actival maxot szedtem a ciklusom 2. felében, hétfő óta ezeket felváltottam Elevittel (a folsav szerintem brutál adag lehetett, 3 mg-os tabletta, nem is mertem minden nap bevennni. Az Elevitben kb. 0,8 mg folsav van csak.

A hányingerre csak azért voltam kíváncsi, mert akkor "biztosabb" lenne a baba, lenne még egy tünetem...
De ha elmarad, azt sem bánom. Remélem, nem fogok sokat fogyni az első pár hónapban, gondolom, az sem jó.(Nincs sok "tartalékom",de ha izgulok, hajlamos vagyok fogyásra).


u.i. Ezt még reggel írtam, de nem sikerült küldeni. Hátha most.

Most itt ülök, befaltam egy fél pizzát, meg egész nap ettem, de még mindig farkaséhes vagyok.
Lehet, hogy egy éhenkórász baba lakik bennem?:-)

Anikó!
Igen, mi vagyunk a kivételek:-). Örülök, hogy nektek is sikerült!

Jó éjszakát!
Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Edina

Hétfön már 15+3 leszek!
És a dokim akkorra adta a beutalót!
Most szerinted vonjam kérdőre ,hogy miért????

Nagyon megvagyok vele elégedveKép
Nagyon alapos ,és minden kérdésemre válaszolKép
mellette pedig ,végig viccelődikKép

Én megbízom a döntésében,elvégre ő az orvosKép
csillam
 
 


PgsuskaKép

KöszönömKép
Szorítok neked az uh-raKép
Biztos sokat nőtt már a te "fiad,,Kép is!
csillam
 
 


NemesekKép

Küldöm a kovi ubit...........

Ugye finomKép

Másvalamit????
csillam
 
 


Na megjártam a Corát!

Jaj de jó, két visszajelzést is kaptam a kórházról meg a dokiról!

Vukkocska!
Ezeke szerint mi tényleg nagyon egyformák vagyunk!
Igen úgy gondoltam, ha már a sors az Uzsokiba vezetett, akkor kicsit körülszimatolok és ha minden ok, akkor maradok ott!
A dokim főorvos, úgyhogy gondolom nem rossz orvos, a kórházról már megtudtam, hogy lehet egyágyasat kérni ha akarok, lehet eda-val szülni ha akarok, és ha jól tudom van baba-rooming is!
Nekem egyenlőre ezek voltak a fontosak!

Pgsuska!
Jó fejnek tünik így a dokim, csak néha annyira lazának tűnik, mint aki a következő percben szét akarna esni a nagy lazaságtólKépKépKépKép
Ez nekem egy kicsit furi, de azért nem mondanám uniszimpi vonásnak!
Szorítok neked az uh-raKépKépKép

És most a mai uh:KépKépKépKép
53 mm -es egészségesnek tűnő babókánk vanKép 12 hetesnek megfelelő méretűKép
Hallottam a szívdobogásátKépKépKép
És olyan édesen fickándozott hogy tisztára majdnem elbőgtem magam!KépKépKépKép
Csak úgy kalimpált a pirinyó kis kezecskéivel meg lábacskáival!Olyan picik még a végtagjai, szegénykém mennyit melózhat velük, ha vándorolni akar egyik helyről a másikra!KépKépKépKép
Poénból a doki megkérdezte az asziszensnőjét, hogy na Jucika, ez mi, fiú vagy lány?
Persze egyből felkuncogtam, meg az asszisztens is!
Elmesélték, hogy Jucika nagy jósnő ettérenKépKépKép
Tehát jövő héten ismét megyek, mert azt mondta, inkább akkor nézi meg a nyaki redőt!
De addig is elmentem terhesrendelésre, ahol kaptam egy rakat beutalótKép + utánajártam a védőnőnek, szóval nem fogok unatkozni az tuti!KépKép

Uxi!
Én nem tudom te mit hallottál, de a folsavat pont azért kell szedni, mert az Elevitben lévő 0,8 egység kevés!
És mivel az el nem hasznalt folsav simán vizelettel ürül a szervezetből, a felesleges mennyiség nem okoz gondot!
Sőt mi több, ha beteg vagy(pl nátha,) akkor a bacik imádják "felfalni" a szervezeted elől a folsavat semmint nem hagyva nektek, így betegség idején akár napi 2-3 szemet is lehet szedni, hogy a vírusok ne tudják felfalni az összeset a babód elől!
Ezt a nődokim így magyarázta, már le is írtam egyszer ide valahova, csak akkor Te még nem voltál velünk!
Én így tudom, lányok erősítsétek meg!

Meg valami olyat is tudok, hogyha a megfelelő folsavmennyiséget akarnád produkálni akkor kb 8 tányér spenótot kellene enned napjában, a 8-ban nem vagyok biztos, de hogy lehetetlen mennyiség arra határozottan emlékszem!

Bocsi, nem akarok tudálékoskodni, csak hátha hasznos, tudod, több fül és több szem többet lát és hallKépKépKép

Csillám!
Ez igen, a kis szemérmetlen fickó, még mutogatja is milye vanKépKép
Hihetetlen hogy ilyen koránKépKépKépKép
A dokim ma azt mondta, hogy nemmeghatározás 30.hétKép de gondolom csak viccelt, addig tuti megölne a kíváncsiság.
Gondolom arra gondolt, hogy addigra már elég biztosat tud mondani!


Falináért én is aggódom továbbra is, de megpróbálok arra gondolni, hogy a legjobb helyen van most!
Lányok!
Egy tipp,akiknek elszállt az irománya, amíg szarakodik a gép:
megírom elküldöm, ha meg kiírja a hülyeséget(karbantartás stb. akkor visszalépek egy műveletet a felső eszközsoron és kimásolom az irományomat a szerkeztőablakból és lementem Wold-be!Énrajtam aztán nem fog ki a nyavalyás karbantartóKépKépKépKép
Persze a küldést megelőzheti egy biztonsági mentés is!

És továbbra is gőzerővel keresek modern kismamaboltot!

Kép

Kép
megann
 
 


Csilla,
Először is gratulálok a fiadhoz! Kép
Én nem azt mondtam, hogy vond kérdőre, mert ugy ő az orvos, én csak azt írtam le amit tudok. KépMindenhol ezt az időpontot olvasni, és anno engem is figyelmeztettek arra, hogy a betöltött 16.hét után menjek.
Lényeg a lényeg, ő tudja mit mikor kell, csak nekem feltünt.

Zsuzska,
holnap várjuk a beszámolót az uh-ról! Biztos minden rendben lesz!
Hogy esett a választásod a Bajcsy-ra?

Kati,
engem a nutella hívogat, sajna még elég sok van az üvegben,el kellene zárnom magamtól Kép

Kismama,
gratulálok az uh-hoz! Igen, roham léptekkel nőnek ezek a babók! Kép
Az érzékenységgel kapcsolatban:nálam megmaradt egész terhesség alatt. Mindenen el tudtam sírni magam, és ez a szülés után is így maradt pár hónapig, májd visszaállta a régi rend, és most ismét felborult Kép

Megann,
Milyen kismamaruhát szeretnél?
Én a 2in1-ban (Lövőház u.) vásároltam, és a Mammutban lévő Formes-ben. A Brendonban és a Megatoys-ban is sok rucit lehet kapni, de azokat nem ismerem.

Muszály ennem valamit...

Edina

nedinabp
 
 


Lányok!

Én rosszul leszek az Elevittől, ezért nem is szedem. Viszont szeretném tudni, folsavat még miből tudok összeszedni. Lehet külön is kapni a gyógyszertárban? Amúgy meg próbálom nyomni a narancsot, spenótot, ilyesmit.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Hali!

Végre felengedett a babanet, már nagyon elegem lett belőle.

De jó, hogy mindenkinek ilyen jó lett az uh-ja, és Falina babája is jól van, bár a kórház biztosan nem valami szívderítő ilyen fiatal terhesen, de hát a babóért mindent.

Az én érzékenységem az előző terhességem eleje óta fennáll, szóval már több mint két éve bőgök mindenen, mint a záporeső.Kép

Én eddig kb. másfél kilót híztam, de szerintem nagy része azért van, mert szörnyű az emésztésem. És úgy tudom, hogy 10-12 kiló teljesen normális.

A húgom és köztem 15,5 hónap van, na, az nem semmi korkülönbség! Anyu nem is igazán bírta, főleg, hogy hugi éjjel volt fent, én meg nappal, ezért totál lefogyott szegény. Én nagyon örülök, hogy kb. 2 év lesz a gyerekek között, biztosan nehéz lesz az elején, de majd segítenek a nagyik, ha muszáj.Kép

Rokica,
egy dokihoz fogunk járni.Kép Most már tutira kiválasztottam, csak mivel éppen szabin leledzik, kénytelen vagyok visszamenni az sztk-ba, hogy kérjek beutalót a nyakiredős uh-ra. Csak nem dobnak ki.Kép

Bocsi, most nem írok többet, mert éhen halok, és borzasztóan kell pisilni is, tényleg, ti is ezerszer jártok vécére egy nap?

Kóbor
kóbor
 
 


Rokica!

Igen van külön folsav tabletta!
Egyébként az elevitben van még más is ugye nem csak a folsav, nem is tudom....
Az biztos hogy nagzon sok zöldéség és gyümifélét kell enned, ha mellőzni kényszerülsz a magzatvédő vitamint!
Próbáltad már kaja közben bevenni?
Akkor is rosszul voltál???

Nedinabp!
Köszi a tippet, el is nézek holnap a Mammutba!
Legelősször is egy gatya kellene, mert már csak 1 db-ba férek bele!
A pulcsikkal még kihúzom tavaszig!

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Megann,neked szeretnék írni pár sort az Uzsokiról.
Én 11 hónapja szültem ott.Szülésnél kértem EDA-t,nem kaptam.Az egyágyas szobát is megbeszéltük a dokival,mégsem kaptam meg,pedig üres volt. Ezt most nem elrémísztésként írom,meg nekem más volt a dokim mint neked.Csak azt tanácsolnám,hogy beszéld meg az orvosoddal jó előre,hogy mit szeretnél.(EDA..stb...)

Orsi
orsi21
 
 


Orsi!

Nagyok köszönöm, hogy visszatértél ide, hogy ezt így ennyi idő távlatából megírd!
Tényleg hálás vagyok!
Minden vélemény érdekel, akár jó, akár rossz!
Köszi, hogy idetévedtél!

Megann

Kép

Kép
megann
 
 


Családon belüli megszólításokról készítek felmérést (magyar és norvég viszonylatban) és nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:

www.sammm.fw.hu

Nagyon szépen köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat. Köszönöm a megértést!
sadrien
 
 


Megann:

Próbálkoztam vele reggel, délben, este, kaja előtt, után, közben. Van hogy nem émelygek tőle, de gyakoribb hogy meghányat, és teljesen kiszámithatatlan. Azt mondják, állitólag a vas ami zavarhat benne.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


na?elküldi végre?mead, ha lenyugszom újra írom a regényeket!!!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


de a regényt miért nem?szivatópályán vagyok 4napja!Kép

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Ezt még tegnap írtam:

Üdv az újaknak! Az elevit tényleg nem büdös, bár hányósoknak nem a legjobb, mert tényleg elég nagy méretű. Panna, minél előbb elkezded szedni, annál hatékonyabb. Elvileg már a fogantatás előtt is érdemes szedni, mert mire a folsav beépül a szervezetbe, az több hét. Szóval szerintem kinn is keress valamit!

A mozgásra meg azt mondják, hogy ha jól esik, és nem túl megerőltető, akkor nyugodtan csináld, főleg ha már a terhesség előtt is rendszeresen mozogtál.

Én sem voltam még rosszul egyáltalán. Valamikor a 6. hét környékén 1-2 perces émelygéseim voltak, meg nem kívántam bizonyos kajákat, egyébként semmi arra mutató jel azóta se, hogy várandós lennék.

Örülök Marcsi véleményének, mi is az Istvánban fogunk szülni. Apa azt mondta, ő is jön, így előreláthatóan apás szülés lesz. Már most is elkísér a vizsgálatokra. Kép

Fiúnév már van, a lánynévvel nagyon hadilábon állok.

Bodza 10+3

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Szia Ppanna!


Ha eddig sportoltál akkor nem gáz, de ha nem volt sport akkor ne most kezd el, és várd meg a 3 hónap elteltét.Egyébként a hányinger és a rosszulléttel, hogy állsz?


A vitaminnal kapcsolatban nekem nem kimondottan a dokim mondta hanem a védőnőm.Szerintem nem árt ha szeded.
Hol szüljél? Nehéz kérdés!
Sztem ha elégedett vagy ott az ellátással akkor kint is szülhetsz.Ha viszont van egy szemernyi kétséged akkor gyere haza, persze ha megteheted.
Az is kérdés, hogy Algirban élsz, vagy csak átmeneti állapotról van szó?

Üdv a pocakosodók között!

Falina!
Jobbulást!!

Cirmike
mi újság a zsibbadással és a szédüléssel?

Érdekesek a dokik mert nekem még senki sem mondta, hogy egyek külön folsavat.Nektek ezt vérkép alapján mondták meg?

Jó nektek,hogy így megtudjátok beszélni a korházakat és a dokikat, én itt Vp-ben úgy látszik egyedül vagyok netező.

Az apás szüléssel kapcsolatban kinek mi a véleménye?

Megann
ruha ügyben feb 23-án tették fel a www.jessica.hu
állítólag jó anyagú és minőségű változatos rucik vannak.

Sziasztok!

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Uxi! Én is a XIII. kerületben lakom, bár eredetileg én is vidéki vagyok. Kép

Vuk! Én szeptember 15-re vagyok kiírva, bár hivatalosan még csak 10+4 vagyok. (Én még mindig nem igazodom ki ezekben a számolásokban.)

A kovászos uborkát én is megkívántam már, bár mostanában a mélyhűtött málnára voltam rákattanva.

Én is naponta 10-szer járok pisilni.

Megyünk ki kedden Németországba. Eddig csak Elevitet szedtem, de a doki azt mondta vigyek magammal az útra Magne B6-ot. Az mire jó, tudja valaki?

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Sziasztok!
Elküldöm a tegnapi levelemet, amit mentettem Kép
És majd elolvasom a tegnapi hozzászólásokat

Sziasztok! Kép

Nedinabp!
Én most megrendeltem anyukámtól zöldséglevest és töltött káposztát hétvégére (megyünk a szüleimhez vendégségbe). Halacska nagyon finom volt Kép most a csirkecomb látványát ki nem állhatom.

Csillam és
Nyúlné!
Mentsétek legközelebb word-be Kép Nekem is egyszer elszállt egy jó hosszú levelem, azóta most már mindig word-be mentem és onnan bemásolom ide, így a hosszú leveleim megmaradnak 100% Kép

Zsuzska!

A férjem (lassacskán már én is Kép ) szeretjük a borokat. A férjem sok borászt ismer személyesen, elég gyakran el is megyünk egy-egyhez. Utoljára Etyeken voltunk 1 hete, ahol sikeresen meg is fáztam Kép Ja és ír cikkeket a Borbarátba. Azért kérdeztem, mert ha most írtad volna a diplomamunkát, akkor lehet, hogy tudtunk volna anyagot adni…

Jucc!
Nálam is úgy van: valamit megkívánok, jó sokat megeszek abból és utána attól a kajától hányingerem van Kép

Penna!
Én nagyon szeretnék szoptatni, mert annál jobb dolog nincs a babucinak az első 6 hónapban…
Akkor Hohes-C is ihatok Kép a kedvenc italom, de valaki azt mondta nekem, hogy a rostosak nem olyan egészségesek, ezért már csak szénsavmentes ásványvizet iszok Kép

Uxi!
Szerintem tudnánk neked gratulálni! Kép Nekem is nagyon nagy fájdalmaim voltak és rendesen fájt a mellem. A terhességet, szerintem már a 3-4.ik héten is meg tudják állapítani (én 4.ik hétben voltam, amikor megállapították), csak akkor még a babuci nem látszik, csak a zsák….

Nemesek!
Nekem az elevitet mondta a doki, de én nem szedem, mert sok lánytól hallottam, hogy ettől lettek nekik óriás bébik. Én csak saját összeállításúakat veszek be: Centrum, B-vitamincsalád, C-, D-, E- + kalcium és magnézium pezsgőtabletta formában.

Bodza!
Köszi az infót! Mivel márc 12-én Prágába és április 23-án pedig Párizsba utazunk, akkor ezek szerint még ezt is ki kell váltanunk. Ezt hol lehet kérni???

Kismama: gratula a kis babucihoz! Örülök, hogy minden rendben volt.
A nevekkel kapcsolatban én már régen kitaláltam, hogy milyen neveket szeretnék a babáimnak adni. Ha fiú lesz, akkor Zoltán, ha lány akkor Mirabella Kép

Tmarie:
9+4


Ma már 9+5 Kép
tmarie
 
 


Tmarie,
Én épp elő akarok majd fizetni a Borbarát-ra. Van egy üzletünk, anyu dolgozik ott, és ő legalább tájékozott lenne jobban.

A szoptatás témához:
Bálint nagyon hasfájós volt, ami persze nem törvényszerű minden babánál, de a fiúk hajlamosabbak rá. A rostos ugyan egészséges (elvileg) de a narancslé hasfájást okozhat a babának.

Biztosítás: Én a Hungáriánál kötöttem, és abban a következő van:
nem terjed ki terhesség ellenőrző vizsgálataira és terhességmegszakításra,
Mi amikor kötöttük direkt jeleztük, hogy babát várok, és csak annyit javasoltak, hogy akkor a magasabb kategóriát érdemes megkötni, mert abban nincs limitálva a kórházi ellátás.

Az Elevit szedése különösen az első trimeszterben fontos. Én is csak addig fogom szedni, Bálinttal is szedtem, sőt tovább mint majd most, és nem lett óriás (3520gr 52cm)

Falina!
Jobbulást!
Gyorsan várunk vissza!

Szülés:
Mi ismét apás szülésre készülünk, de mivel Bálint is császárral jött világra, ezért lehet, hogy most is így lesz.
Egyébként a férjem minden vizsgálatkor bejön velem. A orvossal elbeszélgetnek, viccet mesélnek, egész jól oldják a feszültséget, és észre sem veszem, és már öltözhetek is vissza. Kép (egyedül a Bálintnál a ctg-re nem jöhetett be, mert ott egyszerre 6 kismama van, és mindenkinek látszik a pocija, és oda nem engedik be az apukákat, csak kintről hallgatóznak, )

Még jövök, most megyünk reggelizni,

Szép napot!

Edina (12+1?)

nedinabp
 
 


Terhesvitamin témában:

Most voltam a gyógyszertárban, ahol azt javasolták, hogy szedjek mellé naponta háromszor egy tabletta B6 vitamint, és az csökkenti a hányingert. Megpróbálom.

De ki tudja, mi a különbség a mezei B6 vitamin meg a MagneB6 között?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Bodza:

Gondolom hányinger ellen van a MagneB6, de ez csak tipp. Nekem hányinger ellen javasolták az egyszerű B6 vitamint.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


SziasztokKép
Tegnap voltam a dokinál, azt mondta 7 hetes. Október 14-re saccoltKép
Én eddig nem szedtem semmilyen vitamint, van még értelme elkezdenem? Nem is mondta a doki, hogy szedjekKép
Abban tud valaki segíteni, hogyha én magán dokihoz járok, akkor hogy jutok el a védőnőhöz? Addig ok, hogy az SZTK-ban van, de hol kell keresni? Ma voltam vérvételen, csütörtökön lesz eredmény és azzal kell felkeresnem a védőnőt.
Rendes volt a doki, javasolt táppénzre, úgyhogy ma megyek a háziorvoshoz is, hogy írjon ki. Ő meddig szokott, tudja valaki? Havonta kell jelentkezni, vagy most kiír a végéig?
Kezd javulni a hányingerem is egy kicsit, remélem nem jön visszaKép
Uxi gratulálok, hogy már te is itt lehetszKép
Jaj, lányok azt nem is mondtam, hogy hallottam a kis szivét is dobogni tegnap. Olyan kis szapora volt, gondoltam izgulKép De mondta a doki, hogy az így normális.
Írjatok vitamin ügyben, mert ha azt mondjátok még nem késő, akkor ma elmegyek a gyógyszertárba.

Kép
Kép
hari
 
 


Sziasztok,
Hát tényleg nagyon szar a rendszer, inkább nem is próbálkoztam (jó kis lusta vagyok, mi?)

Remélem Falina jól van a kórházban, örülök hogy van hír felőle.

Sajnos még délelőttönként nagyon sokat szédülök, kapkodom a levegőt a számon, a vérnyomásom nagyon alacsony (95/60) a pulzusom nagyon magas hozzá (85). Jövő héten megyek a háziorvosomhoz EKG-ra. Remélem mond rá valamit.

Én Bkomplex vitamint szedek, van benne folsav is, plusz egy multivitamint (mindegyik természetes alapú vitamin). Híztam már kb. 1-1,5 kg-t. Ez szerintem azért van mert abbahagytam a sok mozgást, már csak 1 vagy 2-szer megyek lightos tornára és otthon is próbálok sokat pihenni, sokat leülök, kicsit ráérősebben végzem a házimunkát is. Ráadásul nagyon jó lett az étvágyam, reggelizek rendesen, stb.

Edina, mi is szeretnénk apás szülést, de én is attól tartok lehet megint császár lesz és akkor csak az ablakon át kukucskálhat megint. Erről még nem is akarok beszélni a dokimmal, majd ha itt lesz az ideje.
Bár én csak 8 hónapig szoptattam, de azt végig igény szerint, volt ha nyáron szomjas volt fél óránként kért a nagy melegben, mégis többször volt sajnos beteg, most is szed egy csomó vitamint, mégis könnyen elkap mindent, ennek ellenére a december közepe óta jól vagyunk. (kopp-kopp)

Remélem el tudom küldeni kisregényem...
Cirmike
10+0

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Tmarie! Bp-en az Árpád hídnál van az OEP (Váci út 73/A), ott lehet igényelni az E111-et. Vinni kell munkáltatói igazolást, személyit és TB kártyát! 3 hónapra adják meg, szóval elég egyszer kiváltanod.

Nekem eddig egyszer sem volt hányingerem, akkor mért ajánlotta mégis a doki a Magne B6-ot? Rejtély! Ja, engem is érdekelne a mezei B6 és a Magne B6 közti különbség. Sőt asszem van Béres B6 is, ami tök uaz, mint a Magne B6, csak olcsóbb.

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Hari,
A védőnő nálunk a gyerekorvosi rendelőben található. (ahova körzetileg tartozol) Van külön terhestanácsadás, arra kell bejelentkezned.

Cirmike,
én hétfőn rákérdezek a dokinál, hogy milyen esélyünk van szülés terén, majd megosztom veled Kép De még csak 8-án lesz 1éve, hogy Bálint született, és ahogy utána olvastam.... Egyébként van egy másik dilemmám is, mi lesz, ha szülhetek rendesen, és majd más érzést vált ki belőlem, ettől is félek.
Remélem hamar rendeződik a szédülés dolog. Nem lehet egyszerű.

Edina

nedinabp
 
 


Hali!

A MagneB6 lazítja a méhet (meg a magnézium bármilyen formája), azért jó, mert ha esetleg jönnek erősebb méhösszehúzódások, azokat csökkenti vagy megszűnteti. Az előző terhességemnél a 12. héten keményedett be először a méhem (mezei szóhasználat a méhösszehúzódásra, jól fedi a dolog lényegét), ekkor kezdtem magnéziumot szedni.

Nekem nagyon kellett a párom a szülésnél, ő tartotta bennem a lelket.Kép

Kóbor
kóbor
 
 


Tényleg, nincs köztetek valaki a XIX. kerületből?
Köszi Edina, így legalább már sejtem, hol kell kezdenem a kereséstKép

Kép
Kép
hari
 
 


Cirmike:

Nekem is hasonlóan alacsony a vérnyomásom, és magas a pulzusom! Mindig is ilyen volt, de mióta terhes vagyok, még alacsonyabb lett. Azt mondta rá orvos (de nem szülész) ismerősöm, hogy akkor igyak nyugodtan kávét. Ugyanis én abbahagytam a koffeint is ahogy megtudtam hogy terhes vagyok, bár azelőtt se ittam sokat, max egy bögre fekete teát. Majd meséld el, mit mondott a háziorvosod. Nekem is kéne EKG-ra menni, csak halogatom.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok,

Megann,
Szerintem is viccelt a dokid, iszen a baba neme altalaban mar 18 hetes kortol felismerheto.

Ezzel kapcsolatban szoritsatok nekem. Du megyek vervetelre-AFP es a 16. heti ultrahangra. Remelem latni fogjuk a nemet annal is inkabb mert a kisfiam is jonni fog velem.Tegnap raadasul megutottem a medencemet, mar szoltam reggel a dokinak, azt mondta, ne aggogjak, du megvizsgal.

Hari, en sem szedek semmilele vitamint, itt nalunk nem is ajanljak ezt.

Rokica,
gratula ha a 18. hetig el tudod titkolni a terhesseged. Rajtam mar most 16+2 latszik. En mar nem tudnam letagadni. Egyebkent nekunk a ferjemmel van egy vallalatunk vagyis mi vagyunk a fonokok. Ezert is olvastam erdeklodessel es sajnos szomoruan, hogy mennyire visszaelnek egyes emberek ezzel. Sajnos ez a munkaltatok baromsaga miatt van, hogy szegeny munkavallalok ilyen dolgoknak vannak kiteve. valoszinuleg nincs megfelelo torvenykezes sem. Itt nalunk en ezt nem tudnam megtenni. Nalunk nagyon erosek a szakszervezetek. Raadasul mar irtam is, hogy csak ket es fel honapot fizet az allam a szules utan valamint 2-tot a szules elott. Ezt pedig ki lehet birni egy munkaltatonak.
Hogy igazat adok-e neked abban, hogy takargatod a terhesseget, nem tudom. Azt gondolom, hogy sajnos Mo-on ez mar letkerdes. Ha barmi baj er ki vagy rugva. Szerintem ez nem csak a munkaltatok vetke, hanem az egesz magyar rendszere.
Na elnezest kerek ezert az off-ert, de aterzem mit erezhet Rokica munkaba menet minden nap.

Szoritsatok nekem delutan!

Edina,
Megnezem neked a babakocsit is!

Udv
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

B6 vitamin.
Ne nagyon éljétek bele magatokat, hogy elveszi a hányingert és a hányást. Ez egyéntől függ, de lehet, hogy nektek szerencsétek lesz! Nekem egyáltalán nem vált be, ezért mos a Deadalon végbélkúpot írta felj a doki.Bár még nem használtam, mert (lekopogom ) 2 napja nem hánytam, csak hányingerem volt.Kép az meg elviselhető volt.

Válaszolva a saját kérdéseimre.
Nálunk még nagyon elején jár a névválasztás, és apuci nem is igen akar róla nyilatkozniKép.Bár nekem már vannak elképzeléseim lánynév ügyileg.Tetszik a Réka és az Eszter név, de a Netti vagy a Detti sem rossz, és ez jobban menne a vezetéknévhez is. Erre a két utolsóra a párom is azt mondta hogy nem rossz.Fiu ügyileg még nem nagyon van elképzelés.Megvettem a Magyar utónévkönyvet,de borzalmas nevek vannak benne. Már háromszor átnéztem, gyanítom még legalább ennyiszer fellapozom majd.

Apás szülés
Nagyon szeretnék apás szülést.Eddig úgy van, hogy bejön apa is. Remélem nem fogja meggondolni magát.
Ha esetleg ez bekövetkezne akkor anyósomat hívom.Lehet, hogy furcsa de tök jól kijövünk.Sajna az én anyum nem ilyen alkat.

Nem tudjátok véletlenül, hogy melyik császárnál lehet bent az apa is és melyiknél nem. Párszor már olvastam, hogy az apa is bent volt a császárnál.Nem értem hogy van ez.

Jaj lányok tudjátok mit ettem tegnap? Nem fogjátok kitalálni! Kovi ubit! Milyen kis szemét vagyok ilyeneket elmondok nektek.Kép Ja csak, hogy nekem se legyen jobb. Szívesebben ettem volna csemi ubit.De hát nem volt ez van.Kép

Sziasztok
Remélem elmegy ez is....

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Ja és még valami!

Valaki írta, hogy farkasétvágya van.Mit kezd vele?Már nagyon unom, hogy éjjel is fel kell kelnem enni.Már mos 5 kg-ót híztamKép mi lesz ebből?

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Kismama:

Nekem ugyan még nincs farkasétvágyam, de mostanában sokkal többször leszek éhes egy nap, viszont akkor kevéstől is már durranásig tele leszek.

Szerintem (mint veterán fogyókúrázós) próbáld meg kitölteni a hasad nagy űrtartalmú, de kalóriaszegényebb dolgokkal. Pl keksz, nasi, kenyér helyett tarts otthon csikokra vágott répát vagy almát, vagy bármi más gyümölcs/zöldésget amihez gusztusod van. Azt mondják, ha kézre álló adagokban tartod, akkor hajlamosabb vagy azt majszolni, mintha akkor kéne nekiállni elkésziteni.

Szénhidrátok (kenyér és tésztafélék) helyett próbálkozz inkább zöldségekkel, gyümölcsökkel, vagy sovány hússal, joghurttal, tojással. Igyál SOK vizet. Egyél leveseket, csak arra vigyázz, ne a krémesebb fajtából, meg ne a tasakosokból mert az szinte kizárólag sósviz.

És ne felejtsd el, hogy a telitettségérzéshez szükséges valamennyi zsiradék is, tehát ezt ne zárd ki teljesen az étrendedből. A fehérjéktől (hús, tejtermék, tojás, szója) is tovább érzed magad jóllakottnak, mint a szénhidrátoktól.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Anikó:

Őszintén szólva nem élem meg olyan tragikusnak a helyzetet. Kép Általában csak annyi, hogy reggel figyelek, hogy lengébb cuccot vegyek fel, és a testhezállóbbakban csak hétvégén viritok nagy büszkén a család előtt.

Megpróbálok úgy állni a dologhoz, hogyha sikerül, sikerül, ha nem, akkor legalább megpróbáltam. Szerintem nem rúgnának ki emiatt, most már hogy jobban ismerem itt a társaságot, de jobb félni mint megijedni. Ha netán mégis elveszteném az állásomat, egyszerűen visszatérnék a magántanitáshoz, ami kevésbé kényelmes, de mozgalmasabb, érdekesebb volt. De kaptam egy olyan munkaajánlatot is, nem tanárit hanem pszichológusit, amit azért nem fogadtam el, mert közalkalmazotti fizetésem lett volna, de oda várnak engem szülés után, tehát lehet hogy ha most innen kirúgnak, oda minden további nélkül felvennének, mert ott tudják hogy terhes vagyok. De a legrosszabb esetben is el tudnám magam tartani, kapnék minimálbér után valamennyi segitséget, és max egy kicsit összehúznánk magunkat a párommal, ha az ő magántanári (tök kiszámithatatlan mennyiségű) keresetéből kéne megélnünk. De tragédia nem történne. Csak kényelmesebb úgy, hogy egy helyre járok dolgozni, fix munkaidőm van, és magasabb a bejelentett fizetésem mint eddig.

Szóval sajnálni azért nem kell engem. Kép

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


SziasztokKép

Köszönöm a jótanácsokat!
A végén már rájöttem magamtól isKép És eleve a World-be írtam meg a levelet.
Aztán próbálkoztam még vagy 20-at mire sikerült elküldenemKép

A hányingerrel kapcsolatban:-ma reggel úgy ébredtem ,hogy rántottát akarok enni.Meg is csináltuk ,elkezdtünk enni ,és kb a 4-ik falat után be is fejeztem ,mert elkezdtem öklendezniKép
Még szerencse ,hogy nem jött visszaKép

Én is elevitet szedek+ folsavat3*1-et
De én olyan hülye vagyok,hogy délben sokszor elfelejtem bevenniKép
Szerintetek este bevehetek 2-t???


Én is apás szülést szeretnékKépDe először azt mondta a doki ,hogy biztos császár leszKép
Most meg azt ,hogyha továbbra is csak ilyen keveset hízok ,akkor könnyen fogok szülni!!
Mostmár nemtudom ,hogy szülni fogok-vagy császár lesz???

FalinaKép
Örülök ,hogy jó kezekben vagyKép
Várunk visszaKép

Látom megint többen vagyunk!
Üdvözlöm az újakatKépKépKépKép

AncsipancsiKép???

Te hova tüntél?
Téged sem enged fel a gép??????

Csilla
csillam
 
 


Annyira örülök!

Mostmár működik a melléklet feltöltés gomb is

Eddíg ezt sm tudtam használni

Kép
csillam
 
 


Sziasztok!
Ezt írtam tegnap:

Dejó, hogy hallottunk Falináról! Megy a drukk ezerrel! Vigyázz Magatokra!

Uxi, üdv Néked! Addig örülj, amíg nincs hányingered, nekem már nagyon elegem van. Gyakorlatilag egész nap, és semmi sem használ Kép

Én öthetesen voltam először dokinál, mert nagyon izgatott voltam, de nem látszott még, ezért mentem vissza 2 héttel később, szerencsére akkor már OK. volt a dolog. Az nagyon elkeserítő volt, hogy nem látszott, úgyhogy emiatt lehet, hogy érdemes várni.

Szopi: azt már írtam, hogy a fiam most 2,5 éves, és még szopik. Nem bánnám, ha leválna rólam, de sok reményt nem látok rá. Mindegy, szülés után lesz ennek egy csomó haszna is! A ráhangolódáshoz:én már az előző terhességem előtt is olvastam évek óta a Kismamát, szerintem minden kérdésben, de a szoptatásban mindenképpen nagyon sokat segít. Nekem-többek között ennek a lapnak is köszönhetően- eszembe sem jutott, hogy ha gondom is volt, hogy tápszert kérjek. Sokszor volt az az érzésem, hogy kevés a tej, de soha nem adtam volna mást neki, mint anyatejet. Nagyon sokat segít a LLL valóban, telefonon is adnak tanácsokat, számtalanszor hívtam őket. Balázs is makk egészséges, igaz a nyáron elkapta a bárányhimlőt, de szerintem szintén a szopinak köszönhetően pikk-pakk túl volt rajta. Egy éves koráig egyáltalán nem volt semmi baja, még az orra sem folyt, akkor kellett beszereznem az orrszívót isKép
Szóval jó ráhangolódást, egyébként meg nem nagyon érdemes a szoptatás elméletén rágódni most, majd a gyakorlat úgyis meghozza a kérdéseket, és a válaszokat!

Kismama, szerencsére van még időnk a nevekre, mert a párommal nem egyszerű megegyezni! / biztos ő is ezt mondja rólam Kép / A lánynév Réka, de szerintünk fiú lesz. Megnéztem a kínai számítást, az is ezt mutatta, nekem még tini koromban ingával három fiút jósoltak, és a férjem is fiúnak érzi. Viszont a fiúnév már nem olyan egyszerű.
Mi együtt szülünk, az elsőnél is egyértelmű volt, és most, hogy már van élménye, Apa is mindenképpen ezt akarja. Nyilván, ha valaki elzárkózik előle, nem érdemes erőltetni, sőt, olyan anyukát is ismerek, aki nem akarta, hogy a férje bent legyen, ő tudja. De aki egy kicsit is meggyőzhető, azt érdemes, nem fogja megbánni. Nekünk meg óriási támasz, segítség, nem vagyunk egyedül! Egyik szobatársam mesélte a szülése után, hogy a férje végig vele volt, de azt nem akarta megnézni, ahogy kibújik a baba. Így is lett, de utólag sajnálta, és mondta is, hogy a másodiknál bent marad!

Holnap utazunk anyukámékhoz hétvégére, és annyira izgulok, hogy a húgom ezalatt szüljön meg, annyira jó lenne! Még az is lehet, hogy én mennék be vele szülni. Persze hiába riogatják már hetek óta, hogy ez a baba korábban jön, nyitva van a méhszáj már régóta, és gyakran vannak görcsei, csak nem akar jönni. Márc.2-re van kiírva, de tart tőle, hogy ugyanúgy, ahogy a másik két gyerek, a harmadik is a 42. hétre jön!

Na, kicsit hosszú lettem!
Szép napot mindenkinek!
Judit 9+2

Eddig tegnap.
Ma már 9+3 Kép

Hari, szomszédok vagyunk, mi a XX. kerületben lakunk. Én a körzeti dokimtól tudtam meg a gyerekrendelő számát, ott lakcím alapján megmondják, melyik védőnőhöz tartozol.

Császár: szerintem ez kórház- és orvosfüggő, hogy be mehet-e az apuka, de elég ritka az ilyesmi nálunk.

Vitamin: én az első terhességem előtt elmentem a Családtervező Központba, ott hallottam először az Elevitről. Ajánlásuk szerint min. 3 hónappal a fogantatás előtt érdemes szedni, és kb. a 16. hétig. Folsav annyi van benne, amennyi kell. Egyéb vitaminok / Centrum, Béres Aktival, stb./ azért nem ajánlottak, mert más a vitaminösszeállításuk, mint ami nekünk kell.
Én 16 hetes koromig szedtem az Elevitet, és 3100 gramm lett a gyerkőcöm. Ja,és szoptatás alatt is nagyon jó, szülés után én újrakezdtem, és szedem azóta is.

Na,megyek csomagolni az utazáshoz.
Mindenkinek jó hétvégét!
Megpróbálom újra elküldeni...
Judit
jucc
 
 


Még egy próba!
Ígérem befejeztemKép


Kép
csillam
 
 


Rokica
Van egy rossz hírem!
Anyósommal megkérdeztettem ezt a probaidő alatti terhességet egy munkaügyestől.Simán kirughatnak ha megmondod próbaidő alatt.A másik: ha letellik a probaidőd és utána derül ki akkor is kirúghatnak jogkövetkezmények nélkül (csak az még kacifántosabb) mert félrevezetted a munkáltatót. Sajnos ez van. Azt ajánlották, hogy jobb ha megmondod.

Az evéssel kapcsolatban kössz a gyors infót.
Sajna gyümivel az a baj,hogy mindig is felpuffadtam tőle és ez most is így van! Tudja a dokim is és azt mondta lehetőleg kerüljem.De nem zártam ki teljesen az életemből csak mérsékelten ehetem.Pl napi 1 alma ha nagy akkor csak egy fél+banán+mandarin.
A fehérkenyérról áttértem/tünk (apa is Kép)a barna kenyérre, és tésztafélét csak ritkán eszem.
Éjjel most már tudok joghurtot enni egy kis nesquikkel mert már az nem jön ki belőlem.

Csilla
nekem is volt ilyen szitum. ettem a szenyót elkezdtem ökölődni futás a wc-re, kijött.Utána mint aki jólvégezte dolgát az utolsó 2 falatot jóízűen megettem.Mostanában ezek az apró "örörmök" elmúltak (kop-kop). Biztos enked is elmúlik. Egy kis kitartás. Mennyi idós is vagy?

Sziasztok!
Szilvia
13+3

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi Kép

Én ma vgyok,15-hetes

Nálam a 12.-hét után kezdődtek ezek a hányingerek igazán



CsillaKép
csillam
 
 


Sziasztok!
Zsuzska,
remélem minden rendben az uh-on. Drukkolok.

Csillam,
én is hagy gratuláljak a kukishoz. Nekem nagyon bevált...

Kismama,
én tuti ragaszkodom az apás szüléshez (akár akarja a párom, akár nem). Az első alkalommal olyan elesett és szerencsétlen voltam, nem volt mellettem senki csak a doki, aki nagyon aranyos volt, de még egyszer nem akarom így végigcsinálni.

Kati (14+2)
Vendég
 


Lányok Kép


Szerintem a mi EKG-k most ilyen:
Kép
csillam
 
 


Kismama:

Akkor most nem értem. Állitólag a terhes nők védelmet élveznek, és nem lehet őket kirúgni semmi oknál fogva, kivéve próbaidő alatt, mert akkor indok nélkül is fel lehet mondani. Aszerint, amit te irsz, ha a terhes nő nem mondja el azonnal hogy terhes, akkor félrevezetés miatt kirúghatják?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Hari!

Én a védőnő elérhetőségét a kerületi sztk-s terhesgondozáson kaptam meg, (cím telefonszám), ahova tegnap mentem a 12. heti uh-mmal!
Azt nem tudom, hogy 7 hetesen is lehet-e már menni hozzájuk, de szerintem legegyszerűbb ha felhívod őket telefonon és mindent megkérdezel tőlük, így kikerülöd a sorbanállást!
Velem az Örsön nagyon kedves volt a nővérke, mivel csak ő foglalkozott velem, hiszen nem ottani a nőgyogyászom!
Kaptam is egy csomó beutalót mindenféle vizsgálatra!

Lányok!
Fantasztikusak vagytok!Kép
Én nyitottam egy kis füzetet, amibe a tőletek származó infókat gyűjöm össze, tippeket, ötleteket, internetes weblapcímeket, stb.....
Erről a szoptatás ráhangolódás dologról még nem nagyon tudok, de majd utánaolvasok a lll.oldalon meg van mégegy a szoptatásért.hu!

Nem tudom ki hogy van vele, de én a sima vizet utálom, az ásványvizeket sem csípem!
Gyerekkorom óta nem szeretem azt aminek nincsen határozott íze, ezért én most ahhoz a trükkhöz folyamodok, hogy 1/3 fini rostos körtelevet, baracklevet, egyebet felhígítok 2/3 vízzel!
Így még megmarad a gyümölcslé illúziója, viszont sokkal kevesebb kalóriát veszel magadhoz!
Akit érdekel próbálja ki!Kép

Bodza!
A MagneB6- valóban hányingerre jó, annak akinek bejön, én úgy tudom hogy az egyik komponenes segíti a másik beépülését a szervezetbe, ezért ez a párosítás!De hogy melyik segíti melyiket,azt ne kérdezdKépKépKép

Egyébként megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok az az elvetemült, aki meg mer inni néha egy kis bort!
Jövő héten síelünk és imádom a forraltbort!(Ráadásul annak ugye fele tea!)KépKépKépKép

Egyébként borzalmas éjszakám volt!
Már este 8-kor azt hittem összesek, ezzel szemben éjfélig kutattam dr. Tiba János főorvos és az Uzsoki u-i kórház utáni vélemények után!
Lefeküdtem fél egykor, 1 órát bóbiskoltam, utána kipattantak a szemeim, és reggelig nem tudtam elaludni!Kép
Szörnyű volt!Kép
Azt hiszem ez még mindig az időzóna átállás hatásaKép
Most meg próbálok épbren maradni, mert ha lefekszem, tuti nincs éjjszaka alvás megintKép
Na most jól kipanaszkodtam magam!KépKépKépKép

Viszont jóhír:
Fő a székelykáposztám füstölt husival, kolbászkával!Nyami-nyami-nyamiKépKépKép

Kép

Kép
megann
 
 


MegannKép

Szerintem sem lessz bajod egy kis forralt bortólKép

Legalább melegen tartKép

Most volt a tesóm szülinapja ,és én is megittam 2-pohár pezsgőtKép
Nagyon szeretemKép

Ha nem pofátlanság-akkor én is kérek a káposztádbólKép

JA! ÉS NEM FELEJTETTÉL EL VALAMIT?????
Képek: óceán ,napsütés,pálmafák,...Kép
csillam
 
 


Megann,
Ez a székelykáposzta felér egy kínzással! Már érzem az illatát, ízét...KépHolnap kénytelen leszek csinálni. Kép
Nekem is jó pár napba telt az átállás Ausztrália után, én is pont így voltam mint Te, de nekem napközben itt volt még Bálint is, aki nem igazán hagy pihizni. Ma is olyan fáradt vagyok, a drágám 4-re állította be az ébresztőt, és persze nem kellt fel csak 6-kor, de már akkor is csak azért mert ráparancsoltam. Persze a gyerkőc ma csak 7-ig aludt, és azóta rendületlenül rosszalkodik.

Megyek is, megnézem, mert csöndben van!

Edina

nedinabp
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?