Új privát üzeneted érkezett!

Momo!
A Babaház olyan nagyon spontán és lendületes babás műsor szeretne lenni,az ötlet nem rossz,de a műsorvezető nálam nem jön be.
Minden szombaton 11 felé lesz.
Remélem a napod utána jobban alakult.
Most már Raul is szépen köhög.KépNálam ma már többször megvolt a magamba roskadás,ez a takonykór nagyon idegesít,nem sok javulást látok.Kép
Sokszor mondtam,de tényleg elismerésem a kettőnél több gyerekeseknek!KépNem tudom hogy bírnám.Kép

Betti???!!!

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Nem tom feltűnt e hogy két napja nem voltamKép, de nem volt netünk.. kezd kiakasztani a dolog.. Már függőségi tünetek mutatkoztak rajtamKép.
No, helyzet:
Tegnap vettem egy gimnasztikai labdát hogy majd azon ülve kímélem a hátam meg erősítem netezés közben. Be is vált tuti meg minden de olyan rohadt gumiszaga van hogy két perc után megfájdul tőle a fejemKép. Kiraktam az erkélyre hátha összeszed még valami benzinszagot is..
Enyémek is írtó hisztibe kezdtek egyébként amióta netem sincs.. lehet hogy ők is függők?KépKép
Tegnap elmásztunk a postára, Mendi végig hisztizett, a posta előtt elvágta magát, öt percen keresztül ordított, felkeltette Kevint is, meg Edit Annáját is.. arról nem is beszéltem hogy égtem mint a répa.. a város közepén üvölt a gyerekem.. De azér se adtam be a derekam, nem vagyok hajlandó a ruhástól 13 kilós seggét cipelni kilómétereken át! Az kéne még a hátamnak..
Apropó hát.. Ati állandóan szivat a "kimaszírozott" hátammal..
Kevin is tiszta hepp.. nem tom mi van megint. Nappal szinte semmit sem alszik, kb. kétszer fél órát nagy nehezen, azt is ha viszem . Nem karban hanem vállon, hogy kilásson. És csak a hintaszékbe ülhetek vele, mer ha le akarom rakni egyből felkel.. hajj.. nem egyszerűek..
Még mindig vergődöm, hogy adjak e mást vagy ne.. végigolvastam a bébitáplálós gasztronómiai könyvemet , nem árt előre felkészülni.Kép hajj..
NO, kezdek válaszolgatni, mert a fiam már a lábát rágja jelezvén hogy nem ártana valami rendes kaja..

Kata,
Én se vinném dokihoz ha nem lázas. Ha megnyugtat akkor vidd el, én is úgy szoktam. -nagy segítség voltam?Kép- De én nem adom be neki az antibigyót sose, ha csak szörcsög.. Az se mulasztja el az orrfolyást , úgyhogy csak az idő oldja meg a dolgot. Mindenesetre ha lázas lenne vidd el!
Jaaa, viszont! Az orcseppet három napon túl ne használd, mert ellenkező hatást vált ki! És -nem vicc!!!- rászokhat a baba!! -Van egy ilyen ismerősöm aki így járt!-
Ati megcsinálta a DVD-t, nem szólt semmit.. igazából ő a bűnös, mert megengedi Mendinek hogy ő cserélje a dvd-ket benne.. Mondtam hogy ne csodálkozzon hogy egyedül is próbálkozik..
No, ez a beszólás akár az én uram szájából is elhangozhatott volna! De jól megmondtad nekiKép!
Azért én azt gondolom hogy tíz gyerekkel lehet hogy már könnyebb, mert az első vigyázhat a kisebbekre, meg besegítettek a főzésbe, takarításba, meg mindenbe.. Hülyeség hasonlítgatniKép!
Melyik adón volt a Babaház? És mikor?

Heppi!
Te biztos nálunk jártál?? Én épp égtem mer ott legeltek az asztal alatt Ati büdös zokniaiKép, mindig a gép előtt vetkőzik, aztán beesnek az asztal aláKépKép.. ezexerint nem vetted észre..
NO, még sose vádoltak meg azzal hogy rend van nálunkKép..
Most jó nagy helyünk van mert tegnap elvitték a franciaágyat.. kicsit sajnáltam , mert feltörtek az emlékekKép.. Most egy jó kis édi olcsó sarkot akarunk venni..

Momo!
Jó ez a kis kütyü! Olyan mint amit a tévésopban reklámoznak? Gondolom ez se két fillér volt..
Tyú, tetszik a szék is, de apánál nem aratott sikert, pedig el se mondtam az árát..KépKépKép
Lehet hogy sejtette..
Atyavilág , mekkora már ez a csaj!! Hatalmas!
Huhh, ez a fejreesés nem hangzik valami jólKépKép! Lett vmi baja Zsebinek??
Az oltást nekem azt mondták hogy egyéves kor előtt felírva 2500, utána meg 4500 körül van..
A mi dokink nem igazán ilyen típusKép. A tanácsadáson marha sokan vannak mindig, aztán futószalagon mennek a gyerekek.. ha kérdezek se mindig kapok választKép..
MEgkérdeztem egyszer, de azt mondták majd nyáron.. majd rákérdezek azért mégegyszer..

No, megyek ránézek még a mailjaimra is.. meg azt se tudom mi van a másik topikba amit említettem..
Jó éjt mindenkinek!!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti!

Már kerestelek!Kép
Tépek aludni,csak mondom megnézem hátha írtál, én olyan jókat nevettem,míg olvastam,hogy Ruszlán azóta is kérdőn néz rám.KépKépKép

Másik topik jól elfajult.

Holnap írok többet.

Jó éjt!

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 

 
 

Sziasztok!

Ismeri/használta valamelyikőtök a Sambucus negra (C12) nevű homeós bogyót?Kifejezetten csecsemőknek való,akik nem tudnak szopizni eldugult orr miatt.

Ruszlánnak határtalan örömben lesz része este,mikor hazajön:nincs hangom.Kép

Patrik ma úgy látom egy fokkal jobban van,szinte csak enni kel fel-remélem ez jó jel.Jobban kap levegőt,többet is eszik.

Mindenkinek szép napot!

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

Úgy látom nem javul nálatok a helyzetKépKép.
Én nem ismerem ezt a homeobogyeszt, de a könyvemben azt találtam hogy: Sambucus nigra létezik 5CH-ban ,és 9CH-ban -lehet hogy ez azt jelenti hogy itthon így lehet kapni...de más infó nincs benneKép. Viszont a náthára -orrfolyás meg ilyenek- úgy tudom, hogy a pulsatilla /5-15CH/-is- való.
Remélem hamarosan jobban lesztek!
Nemsoká vége a télnek, remélhetőleg a taknyos időknek is..
Ma megint semmi kedvem se volt kimozdulni.. Én nem tudom de olyan éhségrohamok jönnek rám, hogy félek magamtól! Még jó hogy nincs itthon semmi kaja, mert hamarosan csak emelővel tudnának kiszedni a lakásból, ha így megy továbbKépKép
Mendi megőrült, fel -alá száguld a bébitaxival, és sikít közben, meg röhög.. Kevin meg nézi , és szintén nevet.. Ki érti ezeket..?
Jó éjt!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti!(a Kimasszírozott Hátú Kép )

Már napok óta nem voltam kint,csak ablak mellett szellőzködünk.Ebben a mínusz száz fokban akkor sem lenne kedvem kimenni,ha nem lennék beteg.
Ezen a 12C-n csodálkoztam is,na,majd holnap szalajtom Ruszlánt,hogy érdeklődjön a patikában.
Nekem pedig alig van étvágyam,ezt már rég tapasztaltam magamon,lehet,hogy a betegség miatt.
Tényleg,mióta szoptatok,egyik betegségből vándorlok a másikba,pedig szedek vitamint.Nem értem.
Fülem úgy néz ki,megússza.Egyszer volt komolyabb fülgyuszim,nem hiányzik.
Mica aztán jól kimamázza magát!Kép
Holnap lesz a farsang az oviban,Raul már nagyon izgatott.Alig tudja eldönteni,hogy kit kérjen fel először táncolni majd:a Beát,vagy az Anitát,vagy az Ákost(??!!),vagy Viki Nénit(gyakorlatát töltő óvónőjelölt,Raulnak nagyon tetszik,itthon csak Cici Néniként emlegeti)Kép Olyan nagy már!Jövőre iskolás lesz,el sem hiszem.Kép
A pár napos óránkénti szopitól most a fülemen is tej folyik,már tegnap is fejnem kellett.Remélem a mellgyuszi nem talál meg újra!

Na,megyek,fekszem!

Jó éjt!

Kata
Ide azt a tavaszt!!!

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Egyenlore csak gyors bekoszones, mert Zoltan lassan kajaidobe fog kerulni, en meg az olvasassal eltoltottem az idot..
Megvagyunk, tegnap hazaertunk, epp a 2 lurkoval toltom itthon az elso napomat, egyedul. Halistennek a nagyfiam epp jogyereket jatszik, igy meg egyenlore nyugi van. Zoltan is epp egesz jo, bar kezdtem aggodni a tejcsi miatt, de ugy latszik, hogy csak evett eleget. Ugy latszik, hogy a bal cici sokaknal problemas, nalam is, ha abbol eszik, akkor keri a masikat is, viszont kovetkezo szopira a jobb oldali magaban is eleg, meg megkezdetten is. Remelem, hogy ez is helyrejon, par napja van igy..
Viszont ami rossz, hogy elojon/jott a szokasos tavaszi (hol van megKép) inhuvely-gyulladas, mindket kezemben.. nos, zoknit huzni eleg nehezen tudok, es a lurkot is eleg ugyesen kell fognom... hatha helyrejon magatol, legutobb mar szurikat is kaptam...most nem kene, szopi mellett.
Nah, jovok majd meg, Zoltant megmerem este csupaszon, most 2 hetig nem mertem.
Amugy szuper volt otthon, bar nagyfiam megorult es orjongos lett, de most helyrejottKép

Momo,
Megegyszer koszi a segitseget, szolj, hogy mivel tartozom, mivel tudom meghalalni!

Mica
mica
 
 


Mica!

Üdv itthon!KépÉppen tegnap emlegettelek!
Férjeddel nem is találkoztál két hétig?
Ínhüvelygyulladás.KépBárcsak renbejönne!
Remélem nem vagytok betegek,minket jól elkapott ez a nyamvadt nátha.Kép
Biztos furcsa lesz most egyedül egy darabig,ha hazamegyünk,utána csomó ideig nem találom a helyem.
Nálunk a cici helyzet olyan,mint Nálatok és úgy tűnik már így is marad.Jobb cicivel lassan takarózhatok...Kép
Mesélj majd még,mi van Veletek!Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Végre Mica is megérkezettKép! Nekem többnek tűnt mint két hétKép, látod, hiányoztál!
Örülök hogy jól telt a "nyaralás"! Ez az inhüvely-gyulladás nem hangzik túl jólKépKép. ILyenkor milyen injekciót kapsz?
Kíváncsiak vagyunk Zoli méreteireKép!!
Miért aggódtál a tejcsi miatt?

Kata!
Nekem is jól jönne már a tavasz, de azért lényegesen közelebb vagyunk már hozzá, mint mondjuk novemberben! Mennyivel jobb már!
Legalábbis nekem tutiraKép..
Azért tessék kimozdulni, ha más nem az udvarra! Nehogy nekem bedepizz ott a négy fal között!!
Én szivesen átveszem az étvágytalanságot!! Pont azon gondolkodtam hogy lehet azért eszek többet mert Kevin állandóan szopizik, és kell az energia.. de akkor nálatok is így kéne legyen..
Cici néniKépKép vajon miért? Nem semmi csávó lehetKép. Majd írd meg hogy végülis ki kapta az első táncotKép.

Enyém gyermek mindkét cicimmel meg van elégedve, nem kivételez szerencsére.
Nemrég jöttünk meg a sétából, ma muszáj volt mennem kajáért, egyrészt mert egy falat kenyér se volt itthon, másrészt mert somlói volt a kajaKép. Ati nagyon szereti.. mostanában reklamál hogy miért nem csinálok neki..
Mendi jó nagyot hisztizett megint. De most legalább kibírta a játszótérig, innen már csak a szomszédok látták/hallották hogy üvöltKép. Ki is akasztott rendesen.
nem tom marha rossz passszban vagyok mostanában..szinte senkihez sincs kedvemKép.
Majd holnap kimasszíroztatom magamból a sok stresszt!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Ismet csak roviden, mert a kisebbik dedem nem alszik vmi jol, a nagyobbikrol peldat vehetneKép
Csoppsegem ruhaban 7kg felett van, kivancsi leszek ra csupaszon..Kép

Kata,
Sajnos a mamazas azzal jart, hogy nem lattam paromat 2 hetig..Kép Sajnos vmit vmiert..
Remelem jobban leszel es Patrik nozija is javul. A kezem most egesz jo, reggel nagyon szornyu volt.

Betti,
Legutobb Mydeton es Algopyrin injekciot kaptam, ha jol emlekszem. De szedtem mar vagy 4 fele gyogyszert is, nalam sajnos eddig minden osszel es tavasszal elojott ez a hulyeseg (kivetel a mult osz, mert akkor ugye nem csinaltam semmi megeroltetot a kezemmel, mert pocakos voltam)
A tejcsi miatt azert aggodtam/aggodom, mert idonkent mintha nem lenne teljesen oke a dolog, olyankor majdnem kikajalja mindket cicimet, en meg aggodhatok, hogy lesz-e a kovetkezo etetesre eleg. Eddig meg megoldodott, csak utalom, hogy mindig penteken parazok, hogy mi lesz a hetvegen,amikor ugye meg potkajat is nehez beszerezni.. Mostmar kevesbe, mert van autonk, el tudunk menni vhova, ha gond van, de eddig az se volt.
Jah, igen, kesz az auto, vegre nem boritja fust Irsa utcait, ha jobban gyorsitunk vele, es tan olajbol is kevesebbet fogyasztKép Majd idovel kiderulKép Nagyon remelem, hogy tenyleg jo lett, mert kisse draga mulatsag volt..

Nah megyek, pihenek enis 5 percet, ha Zoltan-herceg hagyKép

Mica
mica
 
 


Szia Mica!

Aha, értemKép.Remélem nem kell majd ilyen injekciót kapnod mostKép. És ezeket -ha mégis kellene- nem lehet szopi alatt?
Szerintem nem lehet nagy gond, ha a csávó ilyen szép súlyban van!
Elvileg minél többet szopizik annál több tejcsi vanKép. Persze én már nem merek szopiügyben meg se szólalni, nehogy valaki lehurrogjon érteKép.
Nekünk még mindig aksit kéne venni.. bár most úgyse használjuk az autót, úgyhogy még várhat. Meg az emblémát sem vettük még meg..
Most csináltattuk meg a zöldkártyát, úgyhogy elég kiadás volt az erre a hónapra autóügyben..
Jó pihit!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Nagyjából 10 másodpercem van Kép

Szóval Mica,
Bettinek igaza van!!! Minél többet szopik (minél gyakrabban üríti ki mindkét cicit) annál több a tejed. Ne izgulj, a természet jól kitalálta ezt. Egyébként pedig a tej jelentős része nem a szopi előtt, hanem szopi ALATT képződik, éppen a szopás ingere miatt!!!

Betti,
Szopi ügyben piros pont. Senki nem fog itt lehurrogni, ha igen, kitagadjuk a topikból Kép Egyébként hozzátápi ügyében olvasom, hogy vacilálsz.
Figyu, rajtad áll. Ha acc neki egyetlen kiskanál vmit, nem rontod el. A babák nem nézik a naptárat. Ettől még nyugodtan szoptathacc két évig egyfolytában. Sok olyan gyereket "ismerek" a netről, akik 6 hó előtt már kaptak mást, de még egyévesen is 5 kajából 3 anyatej volt Kép

Nálunk minden okés. Ma reggel mértem a srácokat 5600g/ kop Kép Hallod Mica? Pedig én nap közben általában 3óránként szoptatok mindkét mellből!!! Orsi is nagyon jó kislány, néha csak ránézek és sírni támad kedvem, hogy szegénykémmel nem tudok annyit foglalkozni Kép Néha úgy sajnálom. De sajnos ennyi telik tőlem Kép Ilyenkor szeretnék polip lenni, hogy az összes gyerekemet felvehessem és megöleljem Kép EGYSZERRE!!!

Na, lejárt az időm, ordítanak is, mennem kell

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Szia Heppi!

Pirospöttyöt kösziKép. Az új topik miatt nem merek már írni..
De én saját magamon tapasztalva ajánlhatom a gyakori szopit. most hogy KEvin óránként eszik, annyi tejem van, hogy ha már másfél órája nem evett, akkor kezd csomósodni a cicim. Egyszer nem lenne hülyeség megmérni hogy mennyit eszik. Lehet hogy elkérem a szomszédasszonyom mérlegét. Kíváncsi vagyokKép
Még ki akarok tartani a hozzátápival, az említett ok miatt is, meg mert az a "rendes anyuka" aki hat hóig csak anyatejet ad a babának. MÉgegyszer nem akarok szégyenkezni amiatt mer nem teljesítettem a normátKép.
Szépen hízogatnak ezek a csávókKép.
Ez a lelkiismi-furdalás nálam is jelentkezikKép. Főleg mikor lekiabálom mert megnehezíti a helyzetem. Sokszor Kevin felhúzza az agyam a bömbivel, és rajta csattan. Én olyankor bocsánatot kérek tőle, szégyen , nem szégyen!
nekem még a kettővel megy az egyszerre ölelésKép, bár nem egyszerűKép
MEgyek én is mert százfelé kéne szakadnomKép.
HOlnap találkozunk lehetKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Ma csak kétszer kellett Patrik orrát szívni(eddig).Juhhhé!Kép
Viszont Ruszlán hívott,hogy mire beért a munkahelyére hidegrázása volt és ramatyul van.KépGondolom sejtitek,hogy mit jelent ez számomra pár napig.Kép

Heppi!
Tényleg szépen gyarapodnak a fiúk!Kép
Raul már "nagy",de azért Vele is többet kellene foglalkoznom.Megérti a helyzetet,de annyira fáj látni,amikor szomorúan elkullog.Kép
Jó lenne Vele kettesben csinálni valami programot,de mikor?!

Mica!
Én is tapasztaltam ezt a tejmennyiség növekedést gyakoribb szopik után,de nekem kell 1-3 nap,mire a cickók kapcsolnak.Akkor pedig mindent bele-Lsd a múltkori mellgyuszi.Kép
Ha valamelyik hétvégén vagy éjszaka gáz lenne(de nem lesz)gyere,még van a fagyasztóban tejcsi,ha elfogadod,nagyon szívesen adok!!!
Mi készíti ki ennyire a kezeid?Nagyon pocsék lehet!Kép
Örülök,hogy végre rendben az autó,furi is a csend Irsa felől és egy ideje nem látni azt a szmogfelhőt sem!Kép
Hogy tudod majd kivitelezni az ovi-járatot?

Betti!
Olyan igazi depis hangulatom szerencsére ritkán van,ha pedig mégis,akkor tőlem száz ágra süthet a nap!KépDe tényleg nem bánnám,ha már többet lehetnénk kint,legalább az udvaron!
Raul nagyon élvezte a farsangot,nem tudom ki volt az első a sorban,de "sokakkal"táncolt.Kép
Jó Neked,hogy mindkét cicid egyformán fincsi!Kép
Nem tudom mi a túró lehet az én balommal,hogy egyik fiamnak sem ízlik.
Somlói..nyami!Kép
Hát ez a hisztis időszak nem könnyű,de mint egyszer mondtam,nem is múlik hamar!KépRaulnál tényleg elő szokott fordulni,csak más formában,az sem piskóta.Erről Mica tudna mesélni.Kép
Mindjárt küldöm fénypostán a hátamat,légyszi holnap azt is vidd a masszőrhöz!
Olvastan a másik topikot,szerintem ne hagyd magad lehurrogni,mert igazad volt!Tudom,nagyon lehangoló az ilyen helyzet!KépSzomorú,hogy az a topik már nem tölti be az eredeti funkcióját és nem is tudom lenyugodnak-e a kedélyek a "két tábor"között.Remélem.
Patrik már két órája nem evett,kénytelen leszek fejni...

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Jelentem, hogy Zoltan-herceg 6.81kgKép Ezek utan a vedono azt mondta, hogy dehogyis kapok en tapszert es felejtsem el az aggodasokatKép Amugy tenyleg foleg csak en aggodom, mindenki mas csak dicserKép Najo, szerintem kishitu vagyok, es meg bennem el Gyuszko tapozasa..
Zolibaba tegnap 4kor jol bekajalt, aztan nem aludt olyan jol, igy fel7kor pancsi es utana kaja, ami nem volt olyan nagy mennyiseg, meg picit kopott is vissza (nem csodalom, 4kor, ha jol mertem, akkor 220 kornyekit kajalt..), 8 utan elaludt es hajnali 3kor kelt csakKép Utana reggel 3/4 7kor.
Viszont a vedononek mondtam, hogy a Konakiont vagy abbahagyom, vagy adnak vmi mast, mert minden heten 2 napig megszenvedi.. eloszor a hasfajas miatt aznap delutan, utana masnap a sok kakalas miatt..
A kezem reggel/hajnalban szornyu, utana alakul, jovoheten be kell mennem a hazidokihoz, hogy szopi mellett mit lehet csinalni vele. Najo, a "ne emeljen nehezet" kilove, mert Zolis feneket nem tartja mas hetkoznapKép Szerdan Cegledre kene menni, mert a hallaskontrollal meg mindig logunk, csutortokon meg itt kene elmenni nekem 6 hetes kontrollra.. szoval szep hetKép Ha igy esik a ho, akkor erdekes lesz, meg autoval is. Raadasul szerdatol-pentekig nem lesz parom, ismet ceges csapatepites lesz.. mondjuk jon Anyosom, hatha jol ossze tudjuk hozni.

Heppi,
Amikor aggodom, akkor mindig te jutsz eszembe szopi ugyben, hiszen te kettot taplalsz, es a sulyokat nezve nem is akarhogyKép Szoval kosziKépKép

Betti,
Dehogy hurrog itt barkiKép Lehet, hogy nekem is csak lelkileg kell egy kis megerosites barkitol, aki nem csaladtagKép Mert eddig ment, es bizom benne, hogy igy is maradKép

Kata,
Orulok, hogy javulgattokKép Zolis alapbol szorcsog, de ez alkati dolog nala, ilyen volt Gyuszko is, szuk az orrnyereg alatti resz, anyai orokseg...Kép
Koszi a tejcsit, remelem jo lesz Patriknak fozelekbe, es nem nekem kellKép
A kezem mar szerintem alapbol beall erre a hulyesegre, egy kis hideg es megterheles, es mar jon is a gyulladas. Anno ilyen miatt vettek ki a mandulamat is, mert ha az begyulladt, akkor ment a kezeimre a gyulladas.. Most mas miatt lehet, mondjuk most a fogam hulyeskedett fajdalommal, lehet, hogy onnan jottKép Egyenlore meg nem veszelyes a dolog, de azert a dokit kikerdezem.
Ovi jarat erdekes lesz, lesz olyan, hogy viszem mindket lurkot, lesz olyan, hogy az apja viszi, es ha lesz Anyosom, akkor talan konyebb lesz par napig. Mondjuk ilyen idoben meg autoval is erdekes lesz...
Orulok, hogy Raul jot bulizottKépKép

Ha jobb ido lesz, es jol lesz mindenki, akkor majd tervezek mar egy latogatastKép

Most ennyi, fiuk bevasarolni, lurko alszik, volt gepidomKép Remelem, hogy azert meg ma idejutokKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

NO, megtettem azt amit nem kellett volna! MEgmértem Kevin előző kajálásának mennyiségét.. hát nagy jóindulattal kb.100-120 gramm -annyira mozgott, hogy nem pontos a dolog- Most letörtem.. TUdom hogy elég lehet neki, mert hát rendesen hízik. Viszont hogy MIca írta a kis Zoli 220-akat bevág.. Kevin ezekszerint újszülött kora óta ugyanannyikat eszik, sőt akkor volt hogy 170-eket evett.. De akkor mér van az hogy óránként eszik?Kevés neki a 100? Vagy? VAgy?? nem tom.. most tottál elbizonytalanodtam.
Pont azt akartam írni Micának, hogy én megértem hogy aggódik, én is ezt tettem az első -jó-néhány hétben. Mert hogy a szomszédban az ikrek 200-akat ettek, az enyém meg feleannyit. De aztán gondoltam más ha tápit kap a baba..
hajj...

Kata,
MOst hogy múltkor írtam hogy nemsoká tavasz, naná hogy esik a hó tegnap óta.. sirály..
Nesze neked depresszióKép. REggel muszáj voltam elmenni KEvinnel sétálni, de felidegesített a hóesés, állandóan pislognom kellett a hülye hópihéktől.........
Szerintem a két tábor sose "békül meg" egymással! Sajnos..Kép

Mica,
Hát tényleg nem kellene aggódnod! Még nincs két hónapos, és majd három kilót hízott? Nem semmi! Gratula a srácnak, és neked isKép!
Jajj, de irigy vagyok én a hét órás esti alvásér is!Kép, de hát aki ennyiket eszik este.. Kép
Konakiontól Edit kislánya is szenvedKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Betti!
Hát rögtön visszavonom a Heppi által adományozott piros pöttyöt!Kép
Azt hiszem azt is Heppi írta,hogy az idő haladtával a tej minősége rendesen megváltozik,tehát táplálóbb lesz,amiből kevesebb is elég a nagyobb babának.
Na,ne legyél rosszkedvű!KépKépKép
Aztán meg lehet,hogy igazi komfortcicista a fiad.Kép
Ráadásul máris elmondhatod,hogy fél éves koráig csak anyatejet kapott Kevin,most már nagy katasztrófa nem történhet és a lelkiismereted is tiszta lehet!Kép
Lassan mást is kap a fiad,nyugodt lehetsz.
Nagyon szeretném,ha majd nálunk is így lenne és olyan ügyes lennék,mint Te!Ezt komolyan mondom!Kép

Mica!
Nem semmi súlya van Zolinak!Gratula!Kép
És én is nagyon irigy vagyok a nagy éjszakai alvásért!
Majd írd meg,mit mond a háziorvos,kíváncsi vagyok!
Na,ezért nem adom a Konakiont,Patrik ki is hányta általában.KépHa van okos ötlete a védőnőnek,osztd meg velem is légyszi!Kép
Nem lesz semmi a heted!
A mindenit,Ti alig találkoztok mostanában férjeddel.Ruszlán itt nyög még 3 napig nekem,mert 37 fokos láza van!Kép

Itt van Anyós.Megyek mosogatni,nehogy szó érje a ház elejét.Kép

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Betti,
Kevin hatalmas, jokedvu, jokedelyu baba, tehat nem ehezo etiop, igy te csak ne agyalj dolgokonKép Az lehet, hogy mar lassan mast is kivan, azert eszik surun, de az is lehet, hogy imad osszebujni VeledKép Lehet kovezni engem, de megmondom oszinten en nem hinnem, hogy kizarolag szopi lesz 6 honapig, Gyuszko is korabban kapott gyumolcsot, fozeleket, 4 honaptol, es szerintem most is az lesz. Orulok, hogy most anyatejes a babam, de attol meg hogy nem tarom be a WHO ajanlasat, talan nem vagyok rossz anya.
Az alvas mar nekem is jolesett, megertem az irigykedest. Most delutan is sikerult 1.5 orat osszehozni, parommal osszebujvaKép
Elotte setaltam lurkoval egyett a hoesesbenKép

Kata,
A sulya hasonlo Patrikehoz, ha jol emlekszem, egesz jol egyutt nonek a lurkokKép
Hmm, ugy veszem ki a szavaidbol, hogy Ruszlan othonlete nem villanyoz fel tulsagosanKép Vagy csak a "nagy" betegsege zavar?Kép Anyossal egyutt jok lehetnek akkorKép
Ha lesz valasz a Konakion dologra, akkor megirom, latom, hogy tobbeket erint a dolog.

Nah, lassan talan furdetes, nezem a csaladtagjaimatKép

Puszi, Mica
mica
 
 


Sziasztok!

No, volt egy kis riadalom.. mielőtt elindultam a masszírba, meg kellett volna szoptatnom Kevint, de nem akartam felkelteni, nagyon mélyen aludt. GOndoltam lefejek neki tejcsit, majd Ati beadadolja neki. Hát a két ciciből össz-vissz 40ml jött 20 perc alatt. Biztos hogy van benne/bennük több, hisz 100-at egy ciciből evett előtte. Gondolom hozzászokott a szopiingerhez a cicim. No, épp az ellazulás csúcsán voltam, mikor csörgött a telefonom, hogy a kölök ordít az éhségtől, mivel az a 40ml semmire se volt neki elégKép. Az uram felment a szomszédhoz tápért. Aztán felhívtam hogy ne merjen azt adni neki, inkább a fagyasztott tejek közül engedjen ki valamennyit. Bár október végiek, de inkább mint a táp.. Abból bevágott másfél decit, és még ivott volna. Most megetettem mindkettő ciciből, 190-200 at evett. Szeirntem lusti, addig szopizik míg jön belőle, aztán nem.. De végülis ettől az óránként 100-tól is jól hízik..
Köszi a bíztatást, jól esik és megnyugodtamKép. Ebben a szopiban ez a rossz hogy bármikor elbizonytalanodhat az emberKép.
Még azt a három hetet kitartok mindenképp, aztán végre megnyugodhatok ténylegKép.

Kata,
Mégegyszer köszi, jól esik nagyon Kép!
Ti is lassan túllépitek a félidőt, úgyhogy jó úton haladszKép!!

Mica,
Neked is köszi a bíztatást!!Kép
Szerintem te tudod a legjobban hogy mi a legjobb a fiadnak, és nem a WHO! Bár nekem is lenne bátorságom ahhoz hogy már adjak ezt-azt. Mendinél én is adtam hamarabb, de akkor "már úgyis mindegy volt". Már akkor kiakadtak mikor megtudták hogy nem szoptatok, az már csak hab volt a tortán hogy öt hósan kapott már ezt-azt is..
Dehogy vagy te attól rossz anya, ha hamarabb adsz neki fincsi gyümiket!
Én a "párommal összebújva" szitut is irigylemKép! -no nem a te párod, biztos jó pasi, de nekem is van sajátomKépKép-

Jajj, lányok, majd elfelejtettem!
Edit mondta, hogy nekik bevált az hogy a Konakiont szopi közben adagolták be a csajszinak, így nem viselte meg annyira mint eddig! Egy próbát megérKép..
Majd jön Edit is remélem nemsoká, csak üresnek érzi magát, nem tud miről írniKép. Majd inspirálom valahogyKép!

Megyek mert KEvin betrottyolt, és a kedvenc ruhám/ruhája van rajta..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

ÓÓÓ, ebben a szopi dologban kicsit túlaggódjátok a dolgot. Én nem mérem, hogy mennyit esznek a srácok. Hetente megmérem a súlyukat oszt kész Kép Eddig még mindig híztak Kép Persze volt olyan, hogy az egyik 300-at, a másik 50-et (váltott ciciből egyszerre szopival), nem is tom hogy lehet, de ilyen és kész. Néha Viktor elhúz, aztán a következő mérésnél Gábor nehezebb, néha egysúlyban vannak. De nem ez a lényeg. Hanem hogy híznak, nőnek, ügyesednek, okosodnak. Emléxem Orsi egy hónapban két dolgot nem tudott összehozni Kép vagy hízott, vagy nőtt, vagy ügyesedett.

Betti,
Szombatra vendégeket vártam, így nem voltam masszírban. Persze a vendégek lemondták Kép

Mennem kell, a fiaim hiányolnak Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok,

Heppi,
Oke, tenyleg tulaggodom magam, de bennem meg mindig el az elozo tapozas es az azt kisero "szemrehanyas". Pedig ez maganugy. Nameg az megy az agyamra, hogy az elso "szoptatod?" kerdes utan a "van eleg tejed?" kerdes jon.. hat az agyamra mennek..

Most epp a dokinom is kiakasztott, aki azt mondta, hogy a Konakiontol nem lehet 2 napig orditos a gyerek, tuleszi magat, azert ordit, nem a Konakiontol.. namost en tudom, hogy mikor eszi tul magat a gyerek, ezt hagyja ram, es tudom, hogy a het tobbi napjan hogyan viselkedik, es a Konakion utani delutantol masnap estig mit szenved..
Szoval egyenlore nincs valasz a kerdesemre ez ugyben.
Az teny, hogy en is aggodom az miatt, hogy ekkorat nott, remelem nem lesz baja tole. Tudom, hogy csak jot eszik, de attol meg aggodhatokKép

Betti,
Nah, majd holnap kiprobalom a dolgot a Konakionnal, hathaKép Elobb mondjuk jussak el a patikaba, hogy kivaltsamKép
A kaja ugy meg tenyleg mindenki sajat dolga, ugyis a gyerkoc dont, hogy elfogadja-e vagy sem.
Az osszebujas mar nekem is jot tett, eleg regen volt ilyen szitu. Most epp azon gondolkodunk, hogy mikent kerulhetnenk megyint egy csaladi agyba, legalabb aludniKépKép

Mica
mica
 
 


Mica,
Anno nekem Orsi össz-vissz 3 hónapig szopizott. A 3. hó után pótlást kellett adni a nem megfelelő súlygyarapodás miatt. Szal nekem is vannak rossz emlékeim. Éppen ezért olvastam el mindent a mostani terhességem alatt. LLL-es füzeteket, szopitopikot, Szoptatás könyvet stb. Ennek ellenére a fiaim cumiznak ÉS szopiznak, gyarapodnak. Orsit az előző hsz-ban azért hoztam fel, mert bár hamar tápos lett, mégsem hízott minden hónapban (pedig láttam, hogy megeszi az adagját sőt). Egyik hónapban hízott fél kilót, a következőben, nem hízott ugyan, de nőtt 5 centit, a rákövetkező hónapban sem nem hízott, sem nem nőtt, viszont megtanult mászni Kép Gondold el, hogy anyatejesnél méginkább kiüthet a dolog, hiszen még csak nem is látod, mennyiket eszik Kép
Ja, ezek a kérdések engem is a sírba tesznek. Amikor megkérdezik, hogy van-e elég tejem, akkor elmondom, hogy csak anyatejet kapnak eredeti csomiban, és már megduplázták a súlyúkat, szerintük? Egy alkalommal, mikor itt volt az anyukám, a srácok nagyon nyűgösek voltak szopi közben. Erre az anyukám:
Bizti, nem jön nekik a tej, és éhesek!
Nekem erre egyből felment az agyvizem! Kirángattam a ciciket a srácok szájából, megnyomtam mindkettőt, és kb egyméterre spriccelt belőlük a tej.
Több ilyen alkalom nem volt Kép
Szal, csak lazán! Nem kell mingyárt azt gondolni, hogy idegesíteni akarnak, inkább arra gondolj, hogy IRIGYKEDNEK, mert neked sikerült, nekik meg nem Kép

Betti,
Én hozzátápi ügyben csak egy dolgot szeretnék elmondani neked. ÉN egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a fiaim még csak anyatejet kaptak. Orsi időnként olyan lelkesen kínálgatja őket, hogy.... a jóisten tudja Kép És akkor mi van? Kép
Egyébként nem attól leszel "rendes anya", mert hathóig szoptatod, hanem mert SZERETED. Ezt soha ne felejtsd el!!!

rohannom kell

heppi

U.i.: Betti! A www.foodexperss.hu oldalon most olyan akció van, hogy 500-600 Ft-ért kapsz egy menüt (takarékos menü). Nézd meg, mert olcsóbb, mint a Kossuth, és házhoz hozzák "tőgymelegen) Kép Be kell regisztrálnod, és akkor neten tucc rendelni. Nekem olyan félegy körül jön meg Kép

elpályáztam

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi,

Jo ez a szopis sztoriKép Mondjuk nekem is azt vagta a fejemhez a parom (idezojelben vagta, macskakormok csikorognakKép), hogy ha ehezik a gyerek szerintem, mert nincs tejem, akkor mi a fenetol hizott meg igyKép Meg mitol alszik delutan 4tol ejjel 11-12ig?Kép
Szoval kezdem a paramat levetkozni, szerintem megint csak a klimavaltozas tett be nekem. (eljottunk otthonrol)
Most epp azt figyeltem (tegnap meressel is bizonyitottuk), hogy a gyerkocnek igenis eleg a 20 perc szopi, hogy elegendo adagot magahoz vegyen (tegnap parom mert,e 170-200g kozott volt 2x is az adagja, 20 perc alatt). Mostmar nem merek, eddig se mertem mondjuk, csak parom mondta, hogy nyugodjak meg es ezt szamokkal is igazoltaKép

Hmm, kajaszallitas, nekem is utana kellene nezni, mert mondjuk tegnap foztem 2 napi kajaadagot, dehat nem lesz ez mindig igyKép

Mica
mica
 
 


Mica,
én az Aranypatkót ajánlom, nekünk bevált, mert azért már nem az a fránya üzemi koszt, mint a Szittyóban. Leves ugyan csak egyféle van egy nap, de főfogásnak 3-ból választhatsz és hetente 1-2x süti is van. Igaz, hogy drágább a szittyós kajánál, de sokkal ehetőbb is, mi már ezt is, azt is kiprószáltukKép
Zoli baba nem semmit hízott rövidke kintléte alattKép Az aggódást meg hagyd csak rám, az én lyányom 4,5 hósan is alig 6 kilóKép
Konakionnal nem érdemes sokat kűzdeni, ha 3 hósan abbahagyod, már nem nagy gáz.

Betti,
ha nem titok, melyik topik fajult így el és miért?
És ha a jó anya, kontra hozzátápi ügyben vígasztalhatlak, íme: én az első kettővel szilaszilárdan tartottam magam a 6 hóig csak tejcsihez, és ezután szívtam meg a kajáltatással. Ráadásul Zsebi 8 hónaposan is alig fogadott el mást anyatejen kívül, vele jobban megkűzdöttünkKép Most úgy gondoltam, hátha van egy kis igazság abban, hogy ha kicsit korábban találkozik a baba más ízekkel is, könnyebb lesz rábeszélni a kajákra, ezért Mesi 2 napja ismerkedik az almapürével. Na szerintem az a 3-4 kiskanál, amit elnyammog nagy fintorgások közepette, nem fog megártani a szervezeténekKép Így viszont nem érzem magam kutyaszorítóban, mint a többiekkel, amikor az apadóban lévő tejcsi miatt erőltettem a hozzátápit. Aztán majd meglátjuk, helyes döntés volt-e, mindenesetre én már 2x is próbáltam a propagált verziót és nem jött be...

Heppi,
minden elismerésem, ahogy a srácok fejlődnekKép A nagyobbakkal én is elég keveset tudok foglalkozni, nekem is gyakran ráncos tőle a homlokomKép Tudom, nem kellett volna ennyire sietni a gyerekvállalással, de annyi érv szólt mellette...Csak reménykedek, ettől nem lesznek lekileg defektes porontyaimKép
Anyád is tud ám bíztatni rendesenKép

Kata,
majd megalakítjuk az "egyik mellem sálnak is jó" egyesületetKép Nekem lényegében csak a bal üzemel, amásikból ugyan fejek, de az nem tartja fenn olyan mértékben a tejtermeléstKép

Volt egy szimpla hétvégénk, a férjem főzött, mosogatott, foglalkozott a kölkökkel, nekem csak szoptatni kellettKép Mesi szombat estére így is kiborított a szopi körüli hiszijeivel, azt se tudtam, merre szaladjak ki a világbólKép Aztán vasárnap valami kapcsolót meglökhettem a gyereken, mert zabált, mint gép, éjjel is kelt 2x és elég rendesen tankoltKép Még a jobb cicim is kellett neki, nagyon meg lehetett szorulva (döbbent fej). Remélem, nem romlik el megint a csajKép

Mennem kell, mert kaptam rózsát Valentin napra és csak nem szám.gépezhetek itt cserébeKép

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Végre nem én írom minden második hozzászólástKépKép!
Eddig a fiam hisztizett, most ő végre kidőlt, most a lányom veszi át a feladatot.. nem hagyják kiélvezni a Valentinnapomat.. Nem mintha nagyon érdekelne..
Még mindig utálom a hétfőketKép
Ráadásul a netem is szenved, hol van hol nincs, csak ha újraindítok,akkor se mindig.. kezd idegesíteniKép

Mica!
Úgy látszik a dokinőd azt gondolja jobban ismeri a fiadat mint te magad.. Eddig én se hallottam olyat hogy ettől fájhat a poci, de most már három ilyen babát is ismerekKép.
Nekem is van még két ampullával -a harmadikat most adtam be reggel- aztán kész. Bár lehet hogy már azt sem adom be.
Azért írd majd meg hogy nektek is bevált e a szopi közben beadós praktikaKép!
Igen, én is arra gondoltam hogy milyen jó is volna egy ágyban aludni az urammal.. Ezek a gondolatok is erősítik bennem azt a vágyat hogy végre egy éves körüli legyen Kevin , és akkor már nem leszek hajlandó éjjel szoptatni, az tuti! Inkább fennleszek egész éjjel. De akkoris. Szeretnék végre gyerekszobát, és szülő-szobát -nem egyben, dehogy!!KépKép- hogy mindenki tudja hol a helyeKép.

Heppi!
Egyetértek, mert is a "csodakategóriába" tarozunk.Kevin is cumizik -jajj, de még mennyire- és szopizik rendesen, és hízik is, és nő is, és fejlődik is.
Nem akarok én bunkózni vagy mi, de olvastam itt olyat, hogy két éves körüli baba semmi mással nem vígasztalható csak cicivel. Utcán, otthon akárhol.
No én ezért vezettem be a cumit, meg mert nem akartam hogy ujjszopis legyen ő is , mint MendiKép.
Engem az idegesít, mikor a szomszéd nénik kérdezgetik hogy szopik e még.. kb.ilyen stílusban: "tán még mindig szoptatod??" "azért!!"
"jajj, de szerencséd van hogy van sok tejed" stb..stb..
Kortárs anyukáknál sose hozom elő a témát.
Igen, nálunk is volt, hogy Mendi jóindulattal odaadott valamit Kevinek. De eddig csak a játékokat vettem észre. Bár volt hogy Kevin feltűnően csendes volt, és megnéztem hogy miért, hát nem rácuppant a télifagyira?KépKép, szerencse hogy be volt acskózva!Kép
Én azért szeretem a Kossuthot, mert nem muszáj mindig mennem. MOst hogy Kevin is lassan rendesen eszik, lesz értelme főznöm. Ha meg nem lesz kedvem csak elugrok. Tőlünk csak tíz percnyire van. Jön a jóidő nemsokáraKép.
De azért megnézem majd, köszi a linket!

Momo!
Nem akarok én itt okoskodni vagy mi a fene, de nem lehet hogy az a baj csak hogy egy oldalra szeret fordulni szopi közben? Ha hónaljtartásban adod a jobbot? Persze lehet hogy már ezt is rég kipróbáltad..
Örülök hogy Mesi kizökkent az evés körüli hisztiből.
Az Anyaságról/Szoptatni szerettünk volna (de nem sikerült) topikról van szóKép
Igen, én is attól félek, mint amit leírtál. Olvastam valahol, hogy nem szabad elszalasztani azt a pillanatot, mikor a baba megérett a hozzátápira, mert akkor esetleg később lesz csak hajlandó elfogadni a pépeket.
Ezekszerint tényleg így vanKép

No, remélem nem ment el a netem miközben írtam mer akkor ideges leszek egy cseppet!Kép
Ja, és ha már smile, akkor Momonak egy döbbent fej:Kép és még: Kép
Ha van netem, akkor írok még a hozzátápiról, mindjárt..
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Akkor egy restart után elmondanék kilenc dolgot a hozzátápirólKépKép:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Remélem sikerült felrakni őket..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
Kép Kép Kép Kép Kép és még sorolhatnám Kép

Szal, ez a srác érett a hozzátápira!!! Semmi miatt ne aggódj! Ha úgy látod, hogy ácsingózik a kajádra, adj neki vmit. Olyan jóképű derék legény, hogy csuda. Nekem nehogy éheztesd! Tudja ő nagyon jól, hogy mi kell neki!

Na, megint ordítás van Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!
Köszike a bókot a srác nevébenKép
Én is megkukkoltam a fiaid, az ujjszopis képet még nem is láttam amit felraktál amoda!
Már arra vágyom hogy egyszer élőben is lássam őket ébrenKép.
Kevin most kelt fel. akkor evett utoljára mikor azt a három kanál almát bekajálta+persze a szopiKép. Ha ez így megy, már rég el kellett volna kezdenemKépKép. -fél kettőkor kajált-
Most azon izgulok hogy Ati hazaér e időben.. Valami bemutatón van négy óta, de még nem szólt hogy vége van e. Bár ez nem is jellemző ráKép.
Még mindig fáj a hátamKép.
Megyek mielőtt elmegy a netem megintKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,

Látod-látod? Nemcsak hogy cumiznak, de most már Viktor is egyre gyakrabban találja meg az ujját. Hát, ez van. Én csupán 16 éves koromig szoptam az ujjam (14 évesen már kolis voltam), de néha napján, ha nagyon fáradt vagyok, még ma is ráfanyalodom Kép Remélem, ők nem lesznek ilyenek Kép

heppi

Na, akkor Gábor ujjszopása:
Kép
Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Betti,
Kevint látván félek, Mesi sem lesz az a jóevő típusKép Ha látnátok, hogy fanyalog...de a kanál neki is teccKép
A hónaljtartás az egyetlen, amiben van esélyem, de teljesen így sem lehet átverni. Legtöbbször csak röhög rám a cici fölött és békésen megvárja, amíg átteszem a másikra, akkor viszont rástartol ezerrel, mielőtt elvenné valaki Kép

Heppi,
na végre, még két ujjszopis a csapatbanKép Mesi már mesterfokon űzi, azzal tud legjobban felidegesíteni, amikor lassan indul be a tejcsi és ő strapa helyett megvonja a vállát, majd lazán bedugja az ujját a cici melléKépKép

Mennem kell, mert Zsebi ordítKép

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok,

Momo,
Koszi az otletet, majd megnezem a menut ott is, bar multkor (mikor volt az marKép, meg pocisan) lattam nalatok a menulapotKép
Mesi nemsemmi, cici melle ujjacskaKép Bar gondolom teged ez nem villanyoz fel ennyireKép
Hat azon gondolkodom, hogy keresztezni kene a gyermekeinket, es akkor kijonne egy "normalisan" evo gyerekKép
A fiam is erzekeli, hogy kulonbseg van a 2 cici kozott, de meg egyenlore dolgozik a nehezen uritheton is (a masikbol azert dol a le, mert Gyuszko darabokra szedte, igy vmiert ott konnyebben jon a tejcsi, ahol hianyzik a cicimbol).

Betti,
Szuperek a kepek, es en is csak azt tudom mondani, mint Heppi, hogy o igenis megerett arra, hogy mast is egyen, olyan elvezettel muvelteKép Szoval ne aggodalmaskodj, adj neki finomsagokatKép

Heppi,
Aranyos az ujjszopiKép A fiam meg ebben is nagyetku, neki az egesz okle szokott a szajaban lenni, ha neha altatja magatKép Najo, neki meg nem megy az ujjak kulonvalasztasa, igy megertem a dolgotKép Anno enis ujjszopiztam, Gyuszko cumis volt 1.5 eves koraig, akkor egy orrdugulasos nathanak koszonhetoen elhagytuk a cumit (nem tudta szopizni, igy nem kellett).

A fene a hoesesbe, igy holnap megint erdekes lesz a Cegledre menetel.. pedig mar lelonek, hogy nem vittem a gyereket hallaskontrollra.. nade mindegy, mar nem is izgatom rajta magamat..

Mica
mica
 
 


Sziasztok!
Ma sem emelkedett az elfogyasztott alma mennyiségeKép, úgy látszik lassan megy a dolog. Vagy csak savanyú volt az alma? Gondolkoztam hogy összekeverjem e anyatejjel.. de akkor nem igazán szokja meg az ízeket,nem?

Kata! Merre vagy?? Remélem nincs gond!

Momo!
Azért Kevin is fanyalgott egyszerKép, csak azt a képet nem raktam fel. De megkeresem és felrakom ha tudom.
hiába ezek a lányok, rafkósak, nem lehet őket átverniKépKép

Mica!
IGen, ti mindig kifogjátok a hóeséstKép.
Asszem többet nem mondom hogy mindjárt tavasz, mert ahányszor kiejtem, vagy leírom másnapra hóba borul mindenKépKép

megyek, mer a fiam nyűglődik.. idegesíti hogy nem éri el a törlőkendőket. Na ja, meg kéne dolgozni érte..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Kép

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Betti,
Nem lenyeg, hogy egyik naprol a masikra egyen tobbet, hanem az, hogy elfogadjaKép Meg csak ismerkedik vele, jovoheten hidd el, hogy tobb kell majd nekiKép Ne keverd tejjel, az majd talan a fozelekeknel kellhet, izesitonekKép
HoesesKép Mondjuk epp olvad is meg kevesbe esik, talan igy marad, es akkor van eselyem atjutni, ha lassan is..

Katatol egy gyors hozzaszolasban azt olvastam a masik topikban, hogy Raul 3 napja lazas, igy ezert szerintem a nagy csend.

A hoesest Zolika is erzi, tegnap tunderien aludt, ma kisse nyugosebb. Legutobb is igy volt, fogjam a frontokraKép

Jah, el is felejtettem, voltam dokinal a kezemmel, irt kremet meg egy gyogyszert, mondvan, hogy ezt szopi alatt is lehet. A krem papirjan az van, hogy szopi alatt nem javasolt, a gyogyszeren (fajdalomcsillapito) pedig az van, hogy paracetamol tartalmu, es atjut az anyatejbe, igy min. dozis hasznalata javasolt.. hat hurra, ezeket se kell akkor hasznalnomKép

Mica
mica
 
 


Szia Mica!

OK, perszeKép.. csak várom már hogy egy szopi legalább kimaradjon..
Én se szivesen keverném.. hadd szokja az ízeket.
MEg végülis nem is baj, hogy csak néhány kanállal eszik, legalább a lelkem is nyugodt, hogy valóban szinte csak anyatejet kapott fél évig.
remélem mára már jól viselkedik Zoli babaKép
Az én fiam állandóan nyűgi, nem kell ahhoz időjárásváltozásKép. Ma is voltunk kétszer sétálni. Délelőtt még megúsztam a hóvihart, igaz akkor is esett, de nem volt vészes. Most este viszont.. mire hazaértem a két gyerekkel egy hótömböt toltam magam előtt a babakocsi helyett, és egy hóember jött velem kézenfogvaKépKép.
Kérdezz rá mégegyszer hogy tényleg használhatod e a krémet! Mármint a dokinálKép!
Asszem, így estére elszállt minden reményed a holnapi hómentességgel kapcsolatbanKép. Tényleg nem szabad "tavaszt kiáltanom" többéKép, bocsikaKépKép.
NO, megyek alszom egyet, ha a fiam is engediKép.
Jó éjt mindenkinek!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
mi 4 napja kb ugyanannyi almát eszünk meg, mármint a csajsziKép Én nem siettetem, talán magától is rákapcsol, ha rájön, Timi eleszi előle, ha nem siet. Tegnap ugyanis ez volt a helyzet, az én nagy , okos és almát utáló lyányom megette Mesi almapüré maradékátKépKépKép
És így legalább tényleg lehet azt mondani, hogy csak anyatejes volt az a ded fél éves korigKép
Viszont Mesi ma reggel a kezemből szemlélte, amint a másik kezemmel a számba ügyeskedem a sonkás kenyeret és egy óvatlan pillanatban tátott szájjal rábukott...csak lesz belőle valamiKép
Az én lányom is tök rapszódikus nyüglődés tekintetébenKép Őt leginkább a nehéz kakilás viseli meg, 10-12 napnál gyakrabban nem sikerül nekiKép Olyan jó lenne valamit kiötölni erre, de a többieknél bevált praktikák nem műxenek kakicsalogatásra...
És már megint iszonyat mennyiségeket bukik szegény, amitől gyakran csuklani is kezd...pedig már volt jobbKép

Mica,
tényleg ragaszkodik hozzád nagyon az a fránya hóesésKép Én a múlt pénteken "csak " ónos esővel szívtam, amikor végre sikerült bemennem csípőkontrollra Ceglédre. Viszont a 9-kor kezdődő rendelésen 10-ig üres volt a szoba, mire sikerült eldönteniük, hogy ma nem lesz doki és végre átirányítottak egy másik orvoshoz...Mesi sejhaját persze addig állva fogtam és csitítgattam a türelmetlen gyereketKép

Kata,
Raulnak jobbulástKép


Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok,

Csak gyorsan es roviden: sikerult a hallaskontrollra eljutnom babocavalKép Az ut egyaltalan nem volt veszes, vittem a babakocsit, abba beletettem a hordozot a parkoloban, feltoltam a korhazba az en nehez fiamatKép Ott liftezes a 7-re, hallasvizsgalaton senki se volt, fiam aludt, igy baromi gyorsan vegeztunk. Visszaoltoztettem, aztan irany a kocsi, es irany haza, vegigaludta az egeszetKép Volt meg egy kis affer azert kozben, de azt majd kesobb, nyuszi van, kajaidoKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Nem sok időm volt még visszaolvasni,csak írok pár sort,aztán majd este talán jövök.(Ha Ruszlán hagy.)
Ha annyit mondok,hogy a hócipőm tele van,az elég szemléletes?Kép
Raul mára lett jobban,kezdtem félni,hogy tüdőgyulladása van,ugyanis alig alig ment 39 fok alá a láza,ehhez még hasmenés is társult egy idő múlva.Kép
Szóval,ha két órát aludhatnék nyugodtan egyfolytában,akkor baromira ki lennék elégítve!

Momo!
Jó lehetett ez a sonkás kenyérre bukás!Te meg jössz Neki az almával!Kép

Betti!
Látom Kevin is ismerkedik már az ízekkel és a kanállal,ügyik vagytok!Kép
Nagyon jók a képek-Ruszlán is jót mosolygott,mikor mutattam Neki őket.

Mica!
Örülök,hogy szerencsésen megjártad Ceglédet.Kép
Majd mesélj mi volt még!

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Nah, ujra,

Szoval az affer: amikor beertunk Cegledre, ereztem, hogy balra huz az auto, eloszor azt gondoltam, hogy a legutobbi szerelesnel rontottak el vmit, es most jott ki a baja, de gyanakodtam a gumira is.. hat ez utobbi jott be, eleg laposnak tunt, amikor megalltam a korhaznal. Abban biztam, hogy nem enged le teljesen, amig bent vagyunk, mert tudtam egy gumist az Alszegi uton, ami ugye nem nagy tav. Hat a gumi kibirta, elmentem a szerelohoz, de az epp ebedelni indult, igy annyit csinalt, hogy felfujta teljesen, a tomlo nelkuli gumi, ha ereszt, akkor igy kibirja egy ideig, ha eddig kibirta. Igy hazajottunk, megetettem a lurkot (aki 1 oraval volt tul az etetesi idejen, de siman aludt..Kép), aztan mentem az itthoni, jol ismert gumisomhoz..

Na, sztorizas vege, nezek vacsitKép

Mica
mica
 
 


Momo!
Nyilván Mesinek jobban ízlene a sonkásszenyó, mint az alma..Kép
Bukás elleni praktikát nem ismerek, az enyémek nem ilyenek, csak ha vendég vanKép.
Edit kisebbik fia volt bukós elég sokáig, de erről rábeszélem írjon őKép
10-12 nap? az engem is megviselneKép MI lenne ha sütőtököt adnál neki alma helyett, az inkább székletlazító, az alma meg épp nem azKép.
Erre nem kaptál praktikát? Az egyik ismerősömnek azt ajánlották hogy rakjon a baba tápjába naponta egy-két csepp kukoricaolajat. -neki is több napig nincs kaki-
A dokijuk meg vmi Laveolac nevű szirupot írt fel, ami székrekedésre való.

Mica,
Jól megoldottad a dolgotKép! Nektek is travel systemes a kocsitok?
Azt nem írtad konkrétan hogy mi lett az eredmény, de gondolom minden OK voltKép.
Még szerencse hogy nem lett baj a lapos gumiból..
Ezzel az autóval mindig van vmi?Kép

Kata!
Kép, nem gondoltam hogy ilyen rossz a helyzetKép!
Most jöjjek olyan szöveggel, hogy nemsoká úgyis jobb lesz? Úgyis tudod, és ez gondolom most úgysem vígasztalKép.
Inkább csak kitartást kívánok!!

Nálunk elmebaj volt ma.. Mendi elrakta valahová a kulcsom, és egész nap azt kerestem, de nem találtam megKép. Nem jutottam el sehová ahova akartam, se kaja se pia nem volt itthon, így addig éheztünk amíg Ati haza nem jött, és ki nem engedett minket a lakásból!
Nem kívánom senkinek azt az ideget amit ma megettem ezekkel!
Még mindig azt gondolom hogy Kevin éhezik. Ha betölti a hathót, ki fogom próbálni hogy ha adok neki tápot mennyit eszik belőle! És hogy elég e neki több ideig!
NO, megyek mert egyedül vagyok a kettővel.. már kiakasztanak...

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Mica!
Tényleg nem szerencsés ez az autó.Kép
Jó,hogy Zolika szépen aludt!Kép

Betti!
Azóta sem lett meg a kulcsod?Kép
Engem egyszer Raul bezárt egy szobába,mikor ketten voltunk itthon.A vége az lett,hogy ki kellett rúgnom az ajtót.Mikor elmúlt az ijedtsége és az én mérgem,azt mondta:nem is gondolta ,hogy ilyen szuperhős vagyok.Kép
Miből gondolod,hogy Kevin éhezik?
Patrik másfél,-két óránként cicizett éjjel,nem tudom mi volt Vele.
Este még ébren volt.amikor hazaért az apja és másfél órán keresztül dumált meg vigyorgott Rusznak.Pedig alig aludt napközben.

Raul nem volt végre lázas éjjel!Kép
Viszont a reggel szépen indult:Patrik,mikor megemeltem, a lábát,beterített mindent kakival(engem is-biztos ma különösen szerencsés napom lesz Kép ).

Megyek,főzök valamit.

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Na jah, mar en is gyanitom, hogy ennek az autonak vmi baja van velem, mert az osszes hibaja nalam jon kiKép Pedig ha tudna, hogy en harcoltam ki, hogy megvegyuk.. vagy pont ez a baja? Kép

nah, a 6 hetes kontrollrol is ennyit, mentem volna helyben a Bihal dokinohoz, de szoltak, hogy betegek a gyerekei, igy nem jonKép Pedig most van segitsegem, igy mehettem volna nyugodtan. Hat majd jovoheten valahogy megoldjuk a dolgot..

Amugy jol vagyunk, Zoltan vegre elaludt, most a ket kajalas kozott epphogy csak szunditott egy picit, igy hamarabb kajalt feloraval (kevesebbet is), es bealudt a dolgonKép Remelem kipiheni magat. Mondjuk nem "szidom", mert tegnap este a 1/2 8as kaja utan elaludt, es hajnali 3kor kajalt csak megint. Utana mar nem aludt olyan nyugodtan, sokat nyogott, de csak 3/4 7kor kelt enni. Akkor megszuletett a nyogesek eredmenye isKépKép

Nah, alszik szepen, ugyhogy mehetek befizetos-bevasarlos korutamra a telepulesenKép Majd jovok megKép

Mica
mica
 
 


Jajj, csajok, engem le fog fejezni a dokino a 2 honapos oltasnal.. a fiam 7175gKép Es 15 perc alatt megeszi az adagjat, ami ma este pl. 210g volt.. Azert irok estet, mert most mar alszik, es szerintem nem kel fol 11ig tuti, ha tovabb alszik, azt se banomKép Viszont igy most egyel kevesebb kajalasa lesz, nem 6, csak 5. Mondjuk ezt se banomKép
Parom szerint lassul a gyarapodasa, kiszamolta, hogy a napi 100g helyett mostmar "csak" 50et hizottKép

Mica
mica
 
 


Mica!

Nem semmi a "kis"fickó!KépKépKépA doktornő gondoljon,amit akar!Majd lelassul a gyarapodása úgyis egy idő múlva,addig pedig csak hízzon!
Hány centi ehhez a hatalmas súlyhoz?
Patrik tegnap és ma este is óránként cicizik,lehet,hogy ez az a bizonyos növekedési ugrás?Kissé fárasztó a dolog,de ha Neki így jó,ám legyen.
Másik topikon szervezik a talit,Te is eljönnél?

Betti,Momo,Heppi?
Remélem minden rendben Nálatok is!Kép


Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Itten vagyok én is, csak az utóbbi napokban elkapott az idebaj, és olyankor jobb ha nem szólok senkihezKép, meg aztán nem is nagyon volt időmKép.
MIndenesetre megvagyunk..
Kevin változatlanul éjjel-nappal eszik, nem alszik.. és visít..
jajj, nemrég kipróbáltam egy jó kis szopihelyzetet, ami jó lehet bukás ellen, mert könnyen büfizik a baba, és a levegő se alulra kerül. van róla itt egy kép is:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=275&post=122663#POST122663
Szinte eddig volt csendben a fiam...

Azér még gyorsan:
MIca,
Be kell vallanom marha irigy vagyok, hogy ilyen sok tejcsid van!Kép, de örülök neki azért, hogy nincs gond a szopival! Nyugi, ahogy látod, nem sok esély van arra hogy táp lesz a dologból!
micsoda hízások! azta! ti használtok cumit?


Kata,
Tetszettt a szuperhős sztoriKépKép!
Meglett a kulcs, MEndi berakta a takaró alá.. király..
Szerencsés napod lett végül?Kép
Nem tom hogy a növekedési ugrás az ilyen e, de ha igen, akkor az én fiamnál marha sokáig tart a dolog!! már lassan fél éve!
milyen tali? má bocs, hogy belenyúlok mikor engem nem érint, dehát max hamar örexem majd..
Tegnap mi is szerveztünk egy spontán talit heppivel, majd ha megkéritek talán rak képet, mi nem vittük a fényképezőt, gondos anyukához híven itthonhagytam a táskám pelenkástól-mindenestül..
no, megyek mert valamit el kell intéznem..
meg közben takarítok.. már a nagyszoba kész van, de a konyhába lasssan be se lehet jutni, annyi mosatlan van!Kép, pedig nem is főzökKép

pusza
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


KépLátom ha én vagyok , akkor senki, ha nem vagyok akkor meg mindenkiKép. Ilyen ijesztő vagyokKép?
Akkor rakok néhány elijesztős képet
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Nemsoká lakógyűlés lesz, készülgetek..
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Na, ha már Betti említette akkor a képek:
Kép

Kép

Kép

Kép

De most nincs többre időm, bocsi mindenkitől Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Nálunk is kitört az idegbaj,Patrik egy-két óránként eszik,éjjel is.KépNem tudom mi van Vele.
Nyűgösködik,alig alszik.
Tök jók a képek,jó Nektek,hogy taliztatok!Kép

Betti!
A "friss"kismamákkal szervezünk talit,nem tudom összejön-e,kicsit körülményes a dolog.Kép
Nálunk most szóról-szóra ua.van,mint Nálatok,a kedvem is igen hasonló.Kép
Lehet,hogy ekkora gyereknek már kevés a tejcsim,vagy nem tudom mit gondoljak,mert szívja Ő ügyesen,sokszor a nagy semmit.Fú,ez nekem új és remélem hamar túlesünk rajta.
Aranyosak a gyerkőcök!Kép
Majd írj többet,ha lesz időd,hogy vagytok,meg mi a helyzet?
Nekem is az jutott eszembne,ha írok,akkor nagy csend van itt egy darabig.Kép
Lehet,hogy kezdődő paranoia?!Kép

Megint nyekk-nyekk.

Puszi.

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

Most se merek nagyon irogatni, mer nincs jó hangulatom.. megtettem amit már rég tudok hogy nem szabad, beleolvastam egy topikba a kor szerinti babáknál, és felidegesített a versenygés megint, ami minden ilyen topikban olvasható.. Meg persze élőben is.
No, közben nézem a MEgát is, zsibbasztom még azt a néhány agysejtem ami megmaradt az évek folyamánKép
Még a kedvencem nem voltKép
Ma ki kellett hagynom a masszírtKép, mert Szolnokra mentünk vásárolni, meg anyuékhoz. Rendesen el is fáradtam, gyerekek is, remélem Kevin is jól bealszik este.
Egyébként nálunk változatlan a helyzet, még mindig két óránként eszik nappal, este-éjjel pedig másfél.. Viszont most ahogy az autóban szoptattam, láttam hogy folyik kifelé a tejcsi, úgyhogy befejeztem a tejparát, és szégyellem magam, amiért téged is megzavartalak ezzel a gondolatommalKép.
-rájöttem hogy tudok ülve táncolniKépKép-
Szerintem neked sem kéne a kevés tejcsi miatt aggódnod, az csak ront a helyzeten! És valóban egyeltalán nem csak ez lehet az oka a gyakori szopinak. Lehet hogy a mi fiaink -ahogy heppi mondanáKép- nem azok a napi egy ökör típusúak.Kép
Köszike a bókokatKép
Paranoia nálam már régóta megvan, vagy inkább túlérzékenységnek nevezhetném a dolgot. Sajnos alap nálam, meg egy-két dolog közrejátszott az életemben.. de ez hosszú téma volna, és nem ideillő..
Nemsoká jön a kedvenc énekesem, úgyhogy befejezemKép, nehogy lemaradjak róla.. meg a telefonom is brekeg..
jó éjt mindenkinek!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti!

Remélem a kedvenc énekesedtől jobb kedved lett!Kép
Nem zavartál meg a tejparával,szóval emiatt ne aggódj,mert tényleg gond van nálam.Kép
Másfél hét szünet után megint megjött,ezért kevesebb a tej,szóval valami nem stimmel.KépA héten mindenképpen el kell mennem nőgyógyászhoz,remélem Pilisen el tudom intézni!
Ja,és képzeld,Patrik alsó ínyén a fog szélénél egy fehér pötty van,lehet,hogy még a fogacska is kínozza,nem elég,hogy -szerintem - éhes.
Valószínűleg ma éjjel sem alszok.Kép
Jó volt Anyukádéknál?
Én már úgy mennék Anyuékhoz,ne tudd meg!!!
Azért örülök ám,hogy írtál!KépFurcsa volt,hogy alig jössz!
Nem tudom a többiekkel mi lehet.Heppiék jól vannak?
Éppen most olvasgattam bele abba az ominózus kérkedős topikba...
Azóta mi a helyzet alma-téren?Kép

Visszaolvastam,hát kissé csapongtam,de már nincs kedvem újraírni.Kép

Jó éjt!

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?