Új privát üzeneted érkezett!

Edit!
A légzésfigyelőt nézd meg a merlegelj.hu oldalon. Ez egy győri cég tőlük lehet készüléket bérelni. Ezen kívül a Gézengúz Alapítványnál is érdeklődhetnél, mivel ők is adnak kölcsön a rizikócsoportba tartózó babáknak, ha van szabad készülék. A 3 pici pedig beletartozik.
Fióka!
Mit szeretnél tudni, mire vagy kiváncsi...? Kép)
ráhel
 
 


Kamilla!

Nekem ez az orvos nagyon bejött, csak nagy tisztelettel és szeretettel tudom emlegetni.
A Száva név nekünk Verne-rajongóknak (férjemmel)a Sándor Mátyás c. regényből jött, Torontál Száva az, akit Torontál Simon kiskorában elrabol és ő neveli fel, pedig Száva valójában Sándor Mátyás lánya.
Ladóban bent van. De van névadó szentje is, csak az gót/szerb eredetű: Szabbász

Dirtha!
Csak nem a Vajda az orvosod? Róla sokaktól hallottam, hogy jó, régi név a győri nőgyógyászok közt.

Köszönöm a gratulációkat.
Üdv mindenkinek
marengo
 
 


Sziasztok!

Ráhel!
Köszönöm az infót,utána nézek.Bár már megígérte a védőnő is,hogy a családsegytőn keresztül megpróbál érdeklődni.
Nem akartam légzésfigyelőt eredetileg,mert velünk lesznek egyszobában az ikrek.De mindenki rábeszél,hogy hármasikreknél kell.
Tudsz nekem valami elérhetőséget a Gézengúz Alapítványhoz?

Egyébként csatlakozom Fiókához:rólad mit lehet tudni?Mit csinálsz?Hol élsz?Van baba?Milyen és mennyi idős? Vagy bármi,amit szívesen elmesélnél magadról!

Dirtha!
Én is a Papp Zsoltnál fogok szülni.Nincs fix összeg.Egy időben ki volt nála írva,hogy mennyi a szülés,de ma már lekerült az árlistáról.Én a jövő héten fogok beszélni olyannal,aki nála szült,hogy mennyit adott.
De egyébiránt bármikor rá lehet a dokinál kérdezni.De ha nem szeretne az unokatesód,akkor a jövő héten már lesz infóm és megírom!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 

 
 

Teljesen el vagyok keseredve. Itt mindenki prímán tud ösztönből szoptatni? Én nem tudom, de ha valaki még egyszer azt meri mondani, hogy a szoptatás a világ legtermészetesebb dolga, azt hiszem, felnégyelem.

Eddig nagyon nehezen ment a mellretétel, most talán azt már kiszenvedtük, nem mondom, hogy elsőre, de pár perc után elveszi. Azelőtt volt, hogy tíz percet is szenvedtünk.

Erre most a legújabb: pár perc, max. 5 után nyafogva, nyűgösen elenged, ez megismétlődik többször is. Ilyenkor nem tudom, vajon eszik-e eleget, múltkor adtam pótlást tápszerrel, erre az egészet visszabukta.

Most meg azt hiszem, hasmenése is van, de nem vagyok benne biztos, mert tudom, az anyatejes széklet híg, de vajon mennyire? Ha ez így megy tovább, bedobom a törölközőt.

Kitől lehet szoptatásban segítséget kérni Győrben? A kórházban foglalkoznak ilyennel? Azt ne mondjátok, hogy a védőnőm, mert akkor főbelövöm magam, mert az se sokra való.
Mit tegyek, kétségbe vagyok esve?!
marengo
 
 


Sziasztok!

Holly, köszönöm, ráklikkelek! (nem semmi a sztorid a "fele annyit kaptam volna"-dologról!!!)
Kivagy? Sok az éjszakázás? Régen hallottam már rólatok! Pihenj annyit, amennyire csak lehetőséged van (erre szoktam én anno mosolyogni, mert nekem nem sok volt, remélem, neked több van) Kép

Edit, Neked is köszi a felvilágosítást, várom a következő infot. Vigyázz magatokra, most igazán sokan vagytok egy testben... Kép


Krisztina!
Igen, nekem Vajda Attila az orvosom, évek óta és tényleg maximálisan meg vagyok elégedve.
A szoptatásról: így látatlanban nem tudok mit mondani,nem akarok észt osztani, talán nem jó a technika, vagy már abba belefárad a kislányod, hogy sikerül a cicire ráharapni. Igazából a védőnődnek kutya kötelessége lenne kimenni hozzátok és segíteni, de ha úgy érzed, nincs a hivatása magaslatán...akkor hagyd a fenébe. Van esetleg mérleged, hogy lemérd, mennyit eszik? Etetés után, amikor már nem veszi el a melledet, vagy ő engedi el, szóval akkor megnyugszik? Milyen gyakran eteted (azon kívül, hogy gondolom, igény szerint)? Mindkét melledből szoptatod egy szoptatás alatt? A mellbimbód gondolom nem lapos, azt már mondták volna a kórházban.
Nálunk is volt gond annak idején, a fiam is pár perc után nyűgösen vált le, mint kiderült, fájt a pocakja.
A La Leche Liga szoptatási tanácsadással foglalkozik, ha jól emlékszem Holly is kért és kapott tőlük segítséget, www.lll.hu
vagy próbáld meg ezen a tel.számon:1/214-3309, itt BIZTOSAN tudnak segíteni.
Drukkolok.
És még egy valami: igen, az anyatejes széklet híg, többünknek van élménye erről... Kép Nálunk a szoba másik végébe a függönyre lőtte a kisfiam... és nem a pisit. Kép

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Megszületett a barátnőm kislánya.
Szombaton fél 2 körül éjjel elkezdett szivárogni a magzatvíz, be is mentek a kórházba.
Ma reggel akarták megindítani neki, de éjfélkor fájásai lettek, és 4 45-re minden rásegítés nélkül meglett a baba.
48 cm, 3,2 kg, Nelli Veronika.

Nagyon szép baba.

http://szabob.tar.hu

Puszi a segítségért: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Voltam 4D UH-n pénteken. Semmit nem tudtak mondani, egészséges, egyfolytában kepesztett, de hogy fiú-e vagy lány, ahhoz még kicsi volt.
A 20 perces vizsgálat helyett 1 órát voltunk bent. Szuper volt.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Piros!
Ugye te is császárral szültél? Nem nálad volt véletlen az én dokim az altatóorvos? És altatósnak milyen volt?

Dirtha!

A mellbimbóm lapos, ezt mondták a kórházban, kezdettől bimbóvédővel megy a dolog. Most már viszonylag könnyen megy a mell elvétele, de ez a nyűgös, fájdalmas lefordulás idegesítő.

Adom neki az Infacolt minden evés előtt, de a tájékoztatója szerint az csak folyamatos használatban fog csak hatni. Én is a hasfájásra gyanakszom, olyan morgás van a beleiben, meg a gyomrában, hogy csak na, és néha hatalmasat pukizik.

Ha idő előtt (pár perc után) engedi el, akkor nyűgösen keres, újra elvesz stb. Ha megvan a kb. 20 perc, (ennyi volt a nyűgös korszak előtt) akkor lealszik rólam. Ilyenkor persze nem tudom, mit tegyek. Ha felkeltem böfizni, akkor nyűgös, rém nehezen alszik el újból, ha hagyom, nincs böfi és vannak a gázok.

MI A FENE LENNE JÓ???

Egy szoptatás alatt nem merek mellet váltani, örülök, ha egyiken sikerül megmaradni. Plusz még a jobb a "nemszeretem " mellem, mert azt meg végképp nehezebb elvetetni, nem tudom miért.

Tanácstalan vagyok és félek, hogy elapad a tejem, próbálok közben fejni is.

Te mit csináltál akkor, mikor a lemászós, pocakfájós időszak volt a fiadnál?
Meddig tartott? Adtál akkor pótnak tápszert?

Szereztem mérleget, ettől lehet, hogy csak idegesebb leszek. Ugye kb. 2-3 hetes korra érik el a születési súlyukat?
marengo
 
 


Dirtha!

Ha pocakfájós,akkor a lehető legrosszabb,amit teszel,hogy nem böfizteted.A gyerekorvossal nézesd meg!Ha házhoz megy,akkor próbálj vele megbeszélni egy olyan időpontot,amikor valószínűleg enni fog.Mert utána meg tudná vizsgálni.
Ebben az esetben sok mindent tehetsz!Ha nem büfizteted,akkor a következő evésnél,még több levegő marad benn és így tovább!Estére pedig már áldatlan állapotok lesznek!
Nem születünk úgy,hogy tudunk aludni.Azt meg tanulni a te babádnak is!Találnod kellene egy olyan módszert,amivel segíteni tudnál neki (éneklés,has-hátsimogatás).De csak ami kiságyhoz kötött!
De ha fáj a hasa,akkor biztos,hogy nem alszik el.Ha ilyen típusú baba,szookták ajánlani,hogy evés közben is böfiztesd!Tudom,hogy nehéz mellre tenni!De azzal nem segítesz,hogy esetleg rossz technikával ( sok levegővel) hagyod enni!
Mindenképpen először a hasfájáson kell segíteni,aztán az alvás problémán!

De az hogy nem akar a melledből szopizni,az nem a hasfákósság tipikus tünete!Bár attól még lehet annak a jele!Lehet,hogy nincs türelme szopizni,akkor viszont lefejt tejet adjál neki kanallál vagy pohárból!Amikor kicsit megnyugodott és evett valamennyit,próbáld mellre tenni!
Azt tuti,hogy nincs gond a szálpadlással és megfelelő szívóerőt tud kufejteni?Megnézték neki?Jó lenne,ha minden egyéb esetet kizárna az orvos és meg tudná nézni,hogy tényleg hasfájós-e.Mert akkor ebből már ki tudsz indulni!

A La leche Liga nagyon jó,érdemes őket felhívni!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Marengó!

Még nem is volt alkalmam gratulálni Szávához! Nagyon tetszik a neve. Biztosan maga a kislány is gyönyörű!

Dr. Maár volt az aneszteziológus az én császáromnál. Jól csinálta a dolgát, megnyugtató volt a látható szakértelme. Nem túlozta el a tájékoztatást arról, hogy éppen mit csinál, de haramdik császárnál ez már nem hiányzott annyira. Ugyanakkor figyelt a tensio problémámra és nyugtatgatott, amikor erőt akart venni rajtam a pánik a korábbi tapasztalatok emlékeként. Kevésbé volt szimpatikus, hoyg mindenáron cukrost akart belőlem csinálni a testsúlyom, illetve ababák testsúlya alapján. A műtét utáni kb. kétórányi hidegrázás gondolom nem az ő hibája, hanem természetes következménye a spinális érzéstelenítésnek, de nekem új volt és elég kellemetlen. Nem hiszem, hoyg nőgyógyásznak én őt választanám magamnak, de ez nagyon egyéni dolog és nem a szakértelmét vonom kétsége. Inkább valahogy nem jön be nekem a stílusa.

Még jövök, de msot hív a fiam.

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Marengo,

gratula Szavahoz! Romantikus, szep nevet valasztottatok lanykadnak.
Nyugi! Majdnem mindenki kuzd a szoptatassal, ezert vagy azert.
Bimbovedot elso gyereknel probaltam, mikor sebesedtem. Azon a heten nem hizott semmit a lany, extra nyugos volt, igy nekunk nem jott be, nem birt azzal szopni rendesen, nem volt hatekony. Nalatok nem zavar be?
Nyelvfeket neztek mar, nincs lenove neki?

Hasfajossag: ha belealszik szopiba es felveszed a valladra, setalsz vele, akkor is felebred? Probaltad szopi felidejeben bufiztetni?
Nekem mindket gyerekem csak hason tudott rendesen aludni kezdettol fogva, hanyatt mindig felriadtak a sajat kapalozasuktol.
Edittel abban nem ertek egyet, hogy egy 2 hetes gyereknek kisagyhoz kell kotni az elalvast, hisz olyan kicsi még. Siros, hasfajos babaknak be szokott valni a hordozokendo is. De legjobban az apjuk mellkasan tudnak aludniKép
Merleg szerintem veszelyes dolog, csak stresszelni fogod magad vele. Tapszer-potlas szinten, nagyon hamar raszokik a baba es a mama is a kenyelemre.
De a lenyeg: nincs ket egyforma baba, nincs ket egyforma helyzet. Mi csak otleteket, tippeket adunk, ami nalunk bevalt. A nektek jot neked kell megtalalni, ami nem biztos, hogy egyezik a mienkkel. Egyikunknek keveset hizik a gyereke, a masiknak nyugos, siros, a harmadik hasfajos, a negyedik nem alszik.... mindig lesz valami aggodnivalo, a kov. 18 evbenKép
Es a legnehezebb, hogy ebben csak mi donthetunk, még a parunk is csak asszisztal mindehhez. En ebbe faradok el neha "idegileg", hogy ugye a legjobbat akaom a gyereknek es nekem kell eldonteni, mi is a jo, nem segithet senki mas.

(Pl. valaki irta, hogy orul, hogy nem szoltak a gyerkoce oxigenhianyarol. Nos, en kimondottan merges vagyok miatta, mert az en fiam is az volt, aztan kenyszertartasa volt, meg hypoton, ami nagyon gyakori kovetkezmeny oxigenhianyos babaknal. Szerintem illett volna figyelmeztetni, hogy esetleg erre es erre figyeljek majd.... de ugye nem vagyunk egyformakKép)

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Lehet,hogy nem fogalmaztam elég pontosan.Én úgy gondoltam,hogy amikor már tudod,hogy nem fáj a hasa,akkor kell betenni az ágyba és ott segíteni neki elaludni.
Apa hasa jó módszer,csak nincs mindig otthon.A hordozókendő se rossz,csak mit csinálsz vele 1év múlva.
Mi végigcsináltunk 2évet így.A fiúnk hasfájós volt és ezzel úgy elrontottuk,hogy 2évig rémálom volt az altatás.Aztán elolvastam az Aludj jól,gyermekem c. könyvet és rájöttem,hogy egy csomó mindent másképp kellett volna csinálni.Akkor mindkettőnket megkíméltem volna.

Szóval amíg fáj a poci,természetesen lehet (és kell is) babusgatni.De amint ez elmúlik,szerintem le kell tenni az ágyba és ott kényeztetni (simogatással,énekléssel stb).Ha nem beteg,akkor meg kell tanítanod aludni.Ez nem mindenkinél jön olyan egyszerűen.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Marengo,
van komaromban profi tanacsado, ha irsz a holly_@freemail.hu-ra, megadom a szamat. en mar keson kaptam meg, nem tudtam igenybe venni, de mindenkeppen probald meg, biztos jar gyorben, es elmegy hozzad. nagyon fontos, h ne add fel.
bofiztetni kell, nem baj, ha utana nyugosebb, tedd mellre megint, lehet, h a kimeno levego helyere meg szopizna kicsit. nagyon pici a gyomruk, szamit egy bufi. ugy emlekszem, konit pici koraban mi is eleg sokat cipelgettuk, most harom honapos, mar jol elvan, joval kevesebb a cipeles, ugyhogy kitartas. koni is csak hason alszik jol, de te meg kiprobalhatod azt, mert pici a baba, hogy bebugyolalod egy kendobe, hogy a vegtagjai ha megmoccannak, az ne tudja felebreszteni. pici babak szeretik, olyan, mintha meg mindig pocakban lennenek, es nincs annyi helyuk. azert is kell cipelgetni oket, mert ugy halljak a szivveresed es a legzesed, ez is arra emlekezteti oket, arrol nem is beszelve, h a jaraskor a zotyoges is. ha valami miatt cumisuveget veszel, csakis aventet vegyel, ez okoz legkevesbe cumizavart, semmikeppen se vegyel fogszabalyzosat egyelore nyugtatocuminak se, es lehetoleg egyaltalan ne vegyel uveget vagy cumit, hasznalj kanalat, meg nem eszik annyit, bele tudod kanalazni is, ugyesen tud igy minden baba enni, csak picike adagokban kanalazd. jo a sima kaveskanal is erre a celra, meg egy kavescsesze. mindenkeppen hivd fel a szopitanacsadot, akinek az elerhetoseget megirom. bimbovedobol van kismeret is, ha nehezen veszi el a rendeset, mert pl nagyon picike a szaja, szerezz be egy olyat, az lehet, h jobb lenne. a bimbovedot sterilizalni kell, ne felejtsd el, nehogy szajpenesze legyen, az tovabbi gondokat okozhat a szopiban. lehetoleg fejjel is mindig szopi utan, azt a mellet fejd le teljesen, amibol evett, a masikat eleg csak ha feszul nagyon, es a kovetkezot a masik mellen kezdd. valszeg meg eleg neki egy mell is, de ha nyugos marad bufi utan is, tedd mellre ismet. a hasfajossagot csak kinoni fogja, nagyon eretlen meg az emesztesuk, ebbe is bele kell jonniuk. sztem nem kell neki gyogyszert adni, felesleges, nem segit. babusgassad, ha sir, akkor is folytasd a vigasztalast, jot tesz neki, akkor is, ha a hasfajason nem tudsz segiteni. a hordozokendo jo otlet, jo ha kiskoraban megszokja, fel lehet kotni fektetve is, a www.nandu.hu -n olvashatsz rola. jobb mint a kenguru. a kenguru altalaban kilenc kiloig jo, a hordkendo addig, amig birod :-)) , egesz nagyokat is fel lehet kotni, es a "pantokat" olyan szelesre tudod allitani, h ne huzza a vallad. ami az alvast illeti, harom honapos korig kar kiserletezni, utana erdemes csak "beallitani" hogyan aludjon el. nalunk az elalvassal nincs gond, csak az idejevel, de ugy tunik, most az is talan megoldodik. sztem ringasd, enekelj neki, mittudomen, ami jolesik, ne hagyd sirni, sztem az az alapszabaly, h ne hagyjuk sirni, mert nem viccbol sir, vigaszra, kajara vagyik, es elsosorban rad szamit ebben. amig konikicsi volt, imadott pocakra hasaltatva aludni, mindegy kien. mostmar jobban szereti az agyat, kenyelmesebbnek tartja. van hogy nyugos, probaljuk ringatni, h nyugodjon meg, de vegul csak az agyaban nyugszik el, mert arra szoktattuk par hete, h mindig csak az agyaban alszik, uh ha almos, oda vagyik. de ezt picinel meg nem lehet, sztem legkorabban harom honapos korul. Annal fiatalabb korban sztem nem eleg neki, ha azagyban van kenyeztetve, mert nem simire vagyik, hanem arra, h minel inkabb pocakban-szeru elmenye legyen, uh cipelni kell, meg pocakra hasaltatni. kesobb, ha mar megtanulta, mi az alvas meg azebrenlet kozt a kulonbseg, es az alvasra vagyik, akkor lesz neki jo az agyiko. ha minden jol megy, amugy a hasfajossag elmulik a 12-14. hetre. amugy is szinte hetente valtozik a baba mindenfele szokasa, szal lehet, h ket hetig uvolt este hattol hetig, aztan egyik naptol kezdve meg mar nem, pedig nem is tortent semmi. ja, es ne legyen lelkiismeret-furdalasod, ha ket-harom honapig elmarad a hazimunka! elso a baba!!!

udv
h
holly
 
 


Krisztina!

Hollyval teljesen egyetértek!!! Annyit csak hozzá, hogy a legfontosabb, hogy ne stresszeld magad (tudom, könnyű azt mondani!), mert megérzi a pici, és lereagálja. Akár pont így! Próbáld meg természetesnek venni, mert ez csak egy megoldásra váró helyzet, mint annyi más az életben. És ne legyen lelkiismeretfurdalásod sem: te vagy a legjobb anyja a lányodnak! Senki nem csinálná jobban mint te, még akkor sem ha nem lenne probléma a szoptatás. Ne ess kétségbe! Céltudatosan keresd a nektek legjobb megoldást! Meglesz, hidd el! A megadott számokon szakszerű tanácsokat kaphatsz, és szerintem meg is nyugtatnak majd egy picit.
A kendő valóban egy szuper dolog!!! Szerezz be egyet, hidd el megéri!
A mérleg nem árt, de ha frusztrált leszel tőle inkább ne használd! És a tápszert én is elfelejteném. Ha nem lakik jól, egy óra múlva legfeljebb megint jelentkezik a ciciért. Tudom, hogy az fárasztó, de ő a legfontosabb és megéri most az energiát. Később biztosan meghálálja.

Kitartást! És türelmet, mert most az kell, meg sok-sok szeretet.

Kamilla

Ui: Vernétől nekem Sándor Mátyás a kedvencem. Kép Kamaszkoromban többször is elolvastam.
fióka
 
 


ma delutan meg akartam irni, de nem jelent meg az uzenetem. uh megegyszer, a fentiek folytatasa.
kaki tema: az anyatejes babak kakija olyan mint a hig mustar, allagra es szinre is. lehet, h minden pelusa kakis, lehet, h csak par naponta, mindegy. ha zold v buzos lesza kakija, menj orvoshoz vele. bimbovedo: en is ugy tudom, h a tej csokkenesehez vezethet, mert nem eri eleg inger a mellet. viszont ma olvastam egy helyen, h meg befele fordulo bimboval is tud vki szoptatni, mert a baba egy-ket szipp utan kiszippantja. nemtom ez laposnal hogy van, de esetleg nezz be a www.noklapja.hu -ra, a szakertok kozt megtalalod Schneiderne Dioszegi Esztert, mint szopi tanacsadot, erdemes atolvasni a kerdesek-valaszok egy reszet, meg a blogokat. es kerdezz tole is batran, eleg gyorsan valaszol altalaban. tapszer: ha az orvosfelirja, valts ki egy dobozzal mindenkeppen, de ne bontsd ki, igy egesz sokaig elall. azert jo, ha van egy otthon, mert gond eseten nem fogsz panikolni, h nem tudod megetetni a babadat. de csak sos helyzetben nyulj hozza, arra valo. merleg: sztem hulyeseg, az orvos lemeri havonta, gyakrabban nem is kell. ha nem eszik jol, ugyis latod rajta. ha nem vagy benne biztos, arra valo a vedono, vidd el hozza es meresd le. de ugyis hol igy hol ugy hiznak, csak feleslegesen aggodnal. az orvosok is tulaggodnak mindent. az alap az az, h minden babanak meg kell duplaznia a sulyat hat honapos korara. nos, az en fiam 2690g-mal szuletett, 11 nappal harom honapos kora elott volt 6250g, es a doki neni kicsit kevesellte a gyarapodast... pedig olyan kisdagi, meg a csukloja is hurkas. ha koverebb lenne, akkor lenne gaz sztem, mert nem tudna mozogni, es sose tanulna meg forgolodni.
es tenyleg, irj, aztan megadom a szopitanacsado telszamat, csak igy nyilvanosra nem akarom.

udv
h
holly
 
 


Sziasztok!

Krisztina gratulálok a kislányodhoz én is!
Szopiról már nem is írok semmit, mindenki elmondta már előttem. Szerintem is hívd fel a szopitanácsadót, és majd írj, hogy mire jutottatok. Egyébként a császárosoknak kicsit nehezebb dolguk van ezzel, én például 21 óra után kaptam meg a fiamat, és a szülés utáni második napon mutatták meg kb.2 mp-ben hogy is kellene szoptatni. Az a 2 mp. is abból állt, hogy fejemhez vágtak egy bimbóvédőt, hogy én csakis ezzel fogok tudni szoptatni. Mondanom sem kell a bimbóvédőm szinte érintetlen. Ezt egyébként a szopitanácsadó meg fogja tudni állapítani, hogy egyáltalán kell-e neked, én ebben is kételkednék. Úgy vettem észre divat ezt mondani, hogy lapos mellbimbó, nekem is ezt mondták, és a szomszédomnak is. Hát egyikünknek sem kell...

Az alvás-dologban én sem értek egyet Edittel, szerintem később sem lesz semmi hátránya a babának, ha együtt alszik a szüleivel. Ez is gyereke válogatja.
andisz
 
 


mi egyebkent ugy allunk, h koni vegre nem fel egykor fexik, hanem legkesobb 11kor, es kb tizig agyban vagyunk, ez igy jo is egyelore. eloszor kialakitott maganak egy esti menetrendet, ami furdetes, kaja es azon bealvas, fel ora utan ebredes, nyugizes es jatszas, alvas. korabban fel nyolckor volt a furcsi, most negyed hetkor van. aztan majd ahogy no es kevesebbet alszik napkozben, hamarabb elalszik magatol is, de gondolom akkor meg hamarabb kel. most jo h nem igy van, mer ejjel meg fejek, uh nem fexem le koran, es igy azert alhatok vmennyit. meg mindig kajal ejjel, nem is keveset, altalaban egykor, otkor, nyolckor. de ha a fejes nem lenne, mar egesz jo ejszakaim lennenek. negy honapos koratol mar fokozatosan leepitem.
holly
 
 


Hahó,

nagyon rendesek vagytok, látom mindenki próbál segíteni. Talán menni fog a dolog, bár ma voltam tanácsadáson, mert berendelt a doki, és úgy láttam nem tetszett neki, hogy Száva 3,650g volt csak 12 naposan. A születési súlya 3,950g volt, a kórházból 3700-al engedtek ki egy hete, tehát igazából se nem hízott, se nem fogyott.
Most a védőnőhöz megyünk egy hét múlva mérni, azt hiszem addig, tehát 3 hetes koráig "kaptunk haladékot".

Most nagy baj az, hogy még nem hozta be a születési súlyát?

Pedig mintha egyre jobban menne a szoptatás, már váltani is szoktunk mellet egy szoptatáson belül.
Sőt néha elsőre el tudja venni!
De bimbóvédő nélkül nem megy, én meg most, hogy egyre sikeresebbek vagyunk, nem is merem erőltetni az elhagyását.

No, lassan megyek fürdetni. Ti ennyi idős babánál már szigorúan betartottátok a fürdetés pontos idejét?

Üdv mindenkinek.

Holly, nem tudom elküldeni az e-mail-t, légy szi' írd meg nekem a telefonszámot! chalice@axelero.hu
marengo
 
 


Krisztina,
mail ment, egyebekkel kiegeszitve.
Udv
h
holly
 
 


sziasztok!
most tudtam csak eljutni a gépig,az okokat úgyis mindenki tudja!nagyon boldogok vagyunk a picivel kedves nyugodt baba!köszönöm a híradást pirosnak és áfonyának az ünnepi táblát! visszaolvasni még nem volt időm,és a történetet is majd ha lesz időm megírom. a történet pozitív nekem különösebb bajom nem volt a kórházzal ,de pg újra elvágta magát egy életre! már ha meglátom is utálom.
mennem kell.sziasztok: judit
fanniflóra
 
 


KépKép
ezt a kettő képet tudtam készíteni,de sajnos a webkamera mindig rossz min. képeket csinál ,
azért látszik milyen aranyos !?
fanniflóra
 
 


Sziasztok!

Rétimama!

Mi levetettük a kislányom őssejtjeit, Bp.-ről kell elhozni egy csomagot (Bolgárkerék u.), amiben benne vannak a levételhez szükséges eszközök, ez 30000 ft. Aztán szülés után egy futár megy érte a kórházba, elviszi, Pesten megnézik, hogy elegendő mennyiségű őssejtet tudtak e kinyerni belőle, ha OK, akkor befizetheted a maradék 270000 ft-ot, és tárolják 20 évig külföldön 2 helyen.

Áfonya!
Lehet, hogy mi már találkoztunk a móvári gyógytornásznál? Melyik nap jártok?

Noémi!
Ha erre jársz, üdvözöllek és a tejtestvérkéket isKép
lilla77
 
 


Marengo!
Írtam egy hosszút el elszáll!! A fene vinné el!
Szóval szerintem azért itt nincs minden rendben, ha jól írtad a számokat! Egy babának heti minimum 10 dkg-ot kell híznia! Méred a szopikat? A súlyát? Cisnáltak a kórházban próba szoptatást? Próbáltál szaporítani? VOlt sárga a baba?

Áfonya!
Mi a Gézengúzékhoz járunk, nem tudnánk Móvárra hordani a gyereket. Neurológus látta már egy rövid pillanatra, de még kedden vissza kell mennünk. Kicsit feszesek a végtagjai, a csípője meg a nyaka (érdekes) rendben van úgy tűnik. De többet majd jövő héten tudunk. Szerinted mennyi idő alatt érhető el látványos javulás?

Csajok!
Nem elég a bajunk, AJnának az egyik veséjén tágulat van, jobban mondva a normális tágasság felső határán van, ezért még nephrológiára is kell mennünk. A hallásvizsgáló gép meg bedöglött tegnap, ezétr újból kell mennünk. Állandóan vizsgálatokra hurcoljuk a gyereket...Aztán az jól felborítja a napunkat, nem beszélve arról, hoyg a férjemnek állandóan el kell jönnie a munkahelyéről, hogy minket cipeljen.

Fanniflóra!
Tüneményes!!!

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok!

Lányok!
Tervezem, hogy a honlapomon készítek egy olyan rovatot, hogy "Kórházi körkép"
Ebben véleményeket, élményeket tennék közzé, amelyeket mostanában szereztetek a szülészetről és a gyermekágyas részről.
Természetesen ez csak az egyik része lesz, mert a kórházzal is fogok konzultálni, és néhány érdekes, vagy kevésbé érdekes újítás, tény is szerepelni fog az oldalon.
Kérdezem, hogy ki járul hozzá, hogy leírja nekem, és meg is jelenhet az oldalon az írása, vagy egy részlete.
Természetesen csak keresztnév és lakhely (pl.: Bogi, Győrújbarát) megjelölés lesz fenn, egyéb adat nem.

Köszi, sziasztok: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Fanniflóra!

Fióna gyönyörű! Micsoda csókos szája van! Hát nem irigylem a férjed három ilyen szép lányra nagyon kell majd vigyázni! (Annám megjegyzése volt,amikor kiderült, hogy kisfiú lesz a harmadik, hogy sebaj legalább a szép lányok mellé lesz egy erős és bátor fiú is, hogy megvédje őket). Kíváncsi vagyok a sztoridra, az előzetes alapján neked jó császárod lehetett. Tervezel negyediket? Vagy kicsit korai a kérdés? Szerinted lehet egyáltalán?

Farkasbogi!

Én bevállalom az eddig leírtakat, sőt írok is újat ha konkrét kérdések mentén szeretnéd összevetni a véleményeket.

Constanze!
Faramuci dolog ez a vizsgálódás, mert olyan dolgokat is kimutat, ami nem okoz komoly bajt és simán belefér abba, hogy nem vagyunk egyformák. Nehéz eldönteni mi a jobb, ha állandóan vizsgálgatják és kimutatnak olyat is, ami nem befolyásolja a normál életét vagy ha nem is tudsz róla. Talán mégis inkább az első, mégha macerás is. Nálunk Sára szívéről derítették ki, hogy lyukas. Mindezt 5 napos korában, a hazaengedés előtti gyerekorvosi vizsgálaton felfedezett szívzörej alapján. Gondolhatod milyen volt azt hallani, hogy "anyuka üljön le, hívtuk a Cerny mentőt, megy a gyerek a Madarász utcai kórházba, mert baj van a szívével." Állítólag elég gyakori dolog hogy nem jól forr össze a két pitvart elválasztó sövény és nem is tudták elődjeink, ha ilyen baj volt a babával, mert nem voltak elég érzékeny UH készülékek, hogy kimutassák és az életminőségre nincs kihatással. Sárának sincs semmi látható baja és biztos vagyok benne, hoyg Ajnánál is minden rendben lesz.


Marengo!
Nekem a három ygermek három különféle módon gyarapodott ugyanannak az anyának ugyanazon szoptatási szokásai mellett. Ez nagyon egyedi lehet, szerintem pánikra azért még nincs ok. Különösen, ha ilyen jól haladtok a szopi tanulásával is. A legfontosabb, hogy ne görcsölj nagyon rajta. Bármennyit tudsz adni neki, az már jó és néha a tápszeres kiegészítés nyugtatja meg annyira babát és mamát, hogy legyen erejük kísérletezni. Holly a szívemből szólt.


Nálunk csak most kezd alakulni a napirend és egyelőre inkáb csak a szándékaim tiszták, Dávid még nem mindig akkor akarna aludni és enni, amikor azt én előírtam neki :-)) Viszont nagyon rendes éjszakáink voltak mostanában: 9 körül elaludt és 2.30-kor ébredt meg először. Ilyenkor kicuccolunk szoptatni a nappaliba a kanapéra. Általában 10-20 perc szopi után visszarakom és alszik is tovább a helyén 5-5.30-ig. De előfordult már, hogy belealudtam a büfiztetésbe és a hasamon aludt reggelig. Sőt egyszer olyan fáradt voltam, hogy reggelre nem tudtam hogyan kerültem a kanapéra a gyerekkel és azt hiszem meg sem szoptattam, mert csak a hálóingem volt kigombolva, a cicifix nem. Napal már megy a gügyögés a járókában és a torna. Kb. 20 percig próbálkozik hason, azután nyekereg, hogy most fordítsam vissza a hátára, hogy jobban lássa a játszóállványát. Na és nagyokat vigyorog az emberre. Azt hiszem kezdek beleesni a fiamba!

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Bogi,
amit irtam korabban, az felolem mehet a gyujtesbe. ha gondolod, szivesen irok egy osszefoglalot is, csak ne legyen szoros a hatarido.
holly
 
 


Sziasztok!
Constanze! Biztos nem lesz semmi baj Ajnával. Nagyon sok kis babánál van ez, nem kell megijedni. Biztos vagyok benne hogy meggyógyul. Mi is jártunk már a kórházban vérvizsgálaton, sebészeten. Minden héten megyek tanávsadásra, mert vagy hőemelkedése van Pannának, hol a kakija nem szép, hol véres a széklet. hol náthás stb. Ez van...minden nap van valami, amiért aggódni lehet, sajnos.Bogi, ha gondolod, tudok segíteni ilyen kórházi meneteknél. Férjednek ne kelljen mindig elkérnie magát. Van autóm és ha gondolod, szívesen segítek. Mi a mail címed?Nekem flina@freemail.hu, ha gondold írj.
Fanniflóra! Gyönyörű a baba és a szája!!!!Kész!!
Panna szép nagy baba már,5,83 kg és 60 cm :-)
Lina
flina
 
 


Flina!

Mesélj nekem kicsit a sebészetről. Hogyan kell /lehet oda bejelentkezni, mikor van rendelés? Kell beutaló? Aggaszt Dávid köldöksérve, egyre nagyobb és szeretném megmutatni egy illetékesnek. Köszi.

Ez az autó is jó ötlet. Ha minden igaz a jövő hét második felétől nekem is lesz és akkor szívesen beszállok én is szállításba, ha valakinek kell.

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Tudjátok mit?
Összeállítok egy kérdéssort is. Olyan lightosat, + beteszem magukat az élményeket. Így talán minden formátum lesz benne.

Minden baba akit láttam gyönyörű.

Piros!
Tegnap volt itt a védőnő (Bea). Ti is szóba kerültetek. Azt mondta rólad, hogy egy nagyon kedves nő vagy Kép
Nekem mondja? KépKép Én tudom!

Holly!
Határidő nincs, mert folyamatosan szerkesztem a honlapot úgyis.
Tervem, hogy meginterjúztatok egy szülésznőt, egy csecsemőst, és egy nővért. Leírom mikor kihez kell fordulni, mert sokszor odamész valakihez, kérdezel, és persze, hogy nem ő az illetékes.
Írok az új látogatási rendszerről is, meg ilyesmiket.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,

nyugodtam használd az én infoimat is. Én a szülésznős interjúra a Piroskát javasolnám, ha elfogadod, szerintem tündéri és nagyon jó fej, mind szakmailag, mind emberileg.

Csak a teljes nevét nem tudom, ha valaki igen, segítsen.

Én nem fogadtam meg, csak épp ő volt nálam, és mikor vittem neki a csokit, meg egy üveg italt utólag, nem akarta elfogadni (de komolyan) csak az üdvözlőlapot, amibe betettem Száva fotóját.

üdv: Krisztina
marengo
 
 


Constanze,

nem sárgult be a baba, próbaszoptatás nem volt. Annyit tudok, hogy addig esett a súlya a kórházban, amíg nem tudtam szoptatni, onnan emelkedett, aztán azóta itthon stagnál, se le, se fel.
Szerintetek mikor lehet menni levegőzni? Úgy értem életkorilag.
marengo
 
 


Bogi, Marengo!
Hozzájárultok, hogy betegyem a honlapra az élményeiteket?

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


hogyan kell a képet lekicsinyíteni?????
marengo
 
 


Bogi,
nyugodtan tedd be a kórházi élményeimet!

Krisztina
marengo
 
 


Kriszti!
NAgyjából egy időben írhattunk, mert akkor a Te hozzászólásodat még nem olvastam Kép

Köszi, akkor fel is teszem.

Szerintetek hogy csináljam? Odaírhatom ugye, hogy Krisztina, Győr

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Constanze!Az én fiam is vesetágulatos, a műtőasztalról hozták vissza. Ha érdekel, leírom a mi esetünket, de inkább csak e-mailben.

Egyébként írtad Krisztinának a hízást, azért ne vegyétek ilyen szigorúan. Főleg egy majd 4 kilóval született babánál.
Engem, mint már írtam soha nem érdekelt, ha nyugodt volt, mosolygós, jókedvű, biztos nem éhezik. Egy újszülött baba pedig még csak most alkalmazkodik a "kinti" világhoz.
Krisztina be fog indulni rendesen a hízása, ne aggódj, a nagy babákról azt mondják lassabban híznak.
Én 3 hetesen vittem ki először, de Bálint nyáron született.
Judit gyönyörű a kislányod!
andisz
 
 


Edit,
nekem meg az Aludj jol...-tol vannak remalmaimKép
En ugy velem, azon aggodalom miatt, hogy mi lesz egy evesen az alvasaval, nem kell egy par hetes gyereket ridegtartani. Az raer sokkal kesobb. Amikor még nem tud megfordulni sem, annyira kiszolgaltatottak, hogy csak na. En nem hiszem, hogy azzal, hogy megadod neki a biztonsagerzetet, elkenyeztetned. Csak a valos szuksegleteit elegited ki. Még sok felnott sem szeret sotetben, egyedul aludni, nem? Raadasul sose tudhatod, nem epp beteg-e, most jon ki rajta. Vagy a foga tolakszik.
Simogatas, enekles: vannak gyerekek, akinel mukodik, van, akinel nem. Az elsoszulottem ugy orditott, mihelyst ágyat ert a hasa, hogy azt ugyan simogathattam volna reggelig isKép /o is kulon szobaban aludt/. Matenak viszont tenyleg eleg ennyi, leteszem, felnyoszorog, kis simogatas, popsiutogetes es mar alszik is.
Mindket gyereknel egyforman csinaltam ezeket, az elso még egyevesen sem aludta at az ejszakat, Mate meg mar 2 honaposan reggelig aludt. Rekat meg minden csecsemokorabeli kenyeztetes ellenere most alig lehet ravenni, hogy egy nyamvadt puszit adjon nekem, annyira nem lett anyas. Szoval tenyleg gyereke valogatja.

Marengo,
azert ez a sulystagnalas tenyleg nem tul jo, bar siman lehet mereshiba is. Nem vagyok egy paramama ezen a teren, mindket ded heti 10 dekat hizott atlagban, joval atlag alatti sulyuak, szoval tudom, milyen erzes. De az elso honapban azert a heti 20-at még ok is hoztak. Van eleg pisis-kakis pelus? Mennyi naponta?
Bimbovedot szopi kozben sem tudod levenni? Mondjuk mikor bufizik felidoben?
Furdetes: olyan pluszminusz fel ora elteressel igen. Utana szokott egy hosszu alvas lenni, ehhez ragaszkodtamKép

Lilla,
csak most tudatosult, hogy a masik topicban is Te vagyKép Kedd delelottonkent jarunk.

Fanniflora,
zabalnivalo a picidKép

Constanze,
Gezenguz is biztos nagyon jo, ne aggodj. Nekunk hidroterapiat /is/ javasoltak, azt meg az ekcema miatt nem mertem bevallalni.
Ki a neurologusotok?
Auto ugyben en is fel tudom ajanlani a segitsegemet, parod tartalekolja a szabijat nyarraKép Akár egy kozos movari utat is megprobalhatunk osszehozni.

Marengo,
hivatalosan 6 het, de ki birja ki addig?!Kép Fokozatosan kell szoktatni es ne vidd tomegbe, boltbol ki meg be, ne engedd megfogdosni a kezet, behajolni a kocsiba az ismerosoket.
Csuda jokat tudnak kinn aludni, majd memglatodKép

Kepkicsinyites: vannak hozza speci programok, de a Windows Paint-je is tud ilyet. Csak uj neven mentsd el, mert ez minosegromlast is jelent.

-Afonya
afonya
 
 


Piros,
a köldöksérv miatt ne aggódj, ez legveszélytelenebb sérv, mert nem tud kizáródni, persze én is kétségbe voltam esve, amikor ezzel nyugtatott az orvos, de tényleg visszahúzodott, nekünk majdnem fél év kellett hozzá, de nagyon szép lett. Valaki ragasztgatja, de tényleg nem szükséges.

Áfonya,
akkor még nem találkoztunk, mert mi hétfőn és csüt.-ön járunk. Máté hogy bírja a kezeléseket? Krisztit megkedvelte? Otthon tornáztatod is? A vízi terápiát meg tudom mutatni, ha érdekel. A kislányom is élvezte, most az epilepsziája miatt abbahagytuk, de tényleg jó.

Bogi,
emlékszem rád a terhesgondozóból! Azt hiszem cukorterhelésen lehettél, amikor elővettél egy fél citromot vérvétel utánKép
lilla77
 
 


Piros
sztem az eleg, ha betelefonalsz az osztalyra, es kered a Davidovics doktort, aztan megbeszeled vele, mikor tud titeket megnezni. Ot ajanlom, mi is nala voltunk, nagyon jo a gyerekekkel. Mig masokat nem erdekel, h egy beavatkozas mit jelent a gyereknek, o ezt is figyelembe veszi, es hogy ne fajjon. Sima tajkartyas vizsgalat.
Koni koldokserve mar visszahuzodott! Minden ragasztas-kinzas nelkul.

Marengo
sztem viheted levegozni - mar voltatok is, mikor a korhazbol hazavitted - csak mostanaban eleg hideg van, mi is csak felorakat gyurjuk magunkat idonkent. Johetne mar a tavasz!!
Sikerult beszelni a tanacsadonovel?
holly
 
 


Áfonya!

Két gyerek után biztos nagyobb tapasztalatod van,mint nekem eggyel.De mi keményen megsínylettük az altatás körüli problémákat.Talán fiatalok és éretlenek is voltunk hozzá!De azért ha már hetek óta nem tudsz a párod mellett aludni,akkor azért jogos lehet férj-feleség részéről a türelmetlenség,nem?!
Nem gondoltam,hogy olyan házaséletünk lesz,mint a fiúnk születése előtt,de azért anno voltak kemény,hosszú időszakok.Mert a beszélgetésre,gyengédségre este 8 után lett volna időnk,de akkor is ott volt az ágyunkban a gyerek.Ha áttettük a sajátjába,felébredt és jött vissza.Ha újra kezdtük,jött a hiszti.Valamelyikünk biztos nem bírta és vége is lett a meghitt hangulatnak.
Ma már 8 éves és sokkal könnyebb vele.Mert megérti az enyém-tied fogalmakat.Elfogadja,hogy ez az ő ágya és neki itt kell aludnia.De ha bármelyikünk( akár én,akár a férjem) nincs itthon,akkor rögtön a szülői ágyban alszik az ottlévő szülővel.Apa vagy anya meg ha 8 után még tévézne,ki van szorítva az ő szobájába.
Szóval alaphelyzetben egyáltalán nincs ellenemre az együttalvás,de ehhez olyan férfi és bombabiztos párkapcsolat kell.Szerintem nem probléma,ha eleve megpróbálod a babát az ágyához "szoktatni".Ha nem megy,még minidg alhattok együtt.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


EditKép

Aaa, nem ugyanarrol beszelunk. En nem az egy agyban alvas mellett kardoskodom, en pl. nem tudok ugy aludni, ha a kicsi velunk alszik, egyszeruen felek, hogy rafekszem. Mindket gyerkoc kulon agyban, kulon szobaban alszik kezdetektol. Kivetel, ha lazasak es fulladoznak a natha miatt. De amint nincs laz, nyomas vissza a sajatjukba. De siman megertem azt is, ha valaki szeret egyuttaludni veluk, jo hallgatni a szuszogasukat es valoban kenyelmesebb szoptatni, jobban is alszanak esetleg a kicsik. Mindenki a sajat kenyelmenek megfelelot valasztjaKép
En csak a sirva hagyast ellen tiltakozom, ami az Aludj jol-ban van... hogy ha felveszed a siro csecsemot, attol nem lesz elkenyeztetett, nem rontod el. Persze ebben is sokaknak mas a velemenye, nem is akarok meggyozni am senkit, csak leirtam az en velemenyem, ami csak egy a sok kozulKép
Tapasztalat ugyben kulonben is Te vezetsz a 8 evvelKép A ket gyerek csak annyit valtoztatott, hogy mivel nagyon masok, rajottem, nincs tuti modszer, ami egyiknel bevalik, a masiknal nem biztos. Ugyhogy en nem fogok konyvet irni a gyereknevelesrol, azt mar latomKép

-Afonya
afonya
 
 


A fiunk nalunk sem alszik velunk egy agyban - mar. Asszem kb hathaetes koraig volt igy. Akkor atkerult a kisagyaba, de ott van a mi agyunk mellett. Majd meg feleves kora elott kulon szobaba koltozik, azelott nem valoszinu. Igy jobb, mert ejjel meg eszik, hamarabb eszrevesszuk, mikor akar enni, igy fel sem kell ebrednie hozza szinte, simabb az ejszaka. Aztan ha mar nem kajal, atkoltozik, sztem siman meg fogja szokni azt is, mint ahogy eddig is.

Azt en nem tudom elkepzelni, hogyan lehet sokaig gyerekkel aludni. Mi eleinte azert tettuk, mert akkor ugy volt kenyelmesebb, de csak addig. Mi a kenyelemre megyunk :-)))
holly
 
 


Sziasztok!

Este fürdés után Bálintot is a saját ágyába tettük, aztán
az éjszakai szopikor került át a mi ágyunkba, aztán ott is maradt reggelig. Körülbelül 1 éves kora óta simán visszamegy az ágyába, mert nem tud velünk aludni. Körbejárja az egész ágyat alvás közben, van mikor teljesen keresztben feküdt rajtunk.
Én nyáron akarom áttenni a saját szobájába, már előre félek tőle mi lesz, mert elméletileg rendes ágyra kerül...
Bocsi, de meg kell mutatnom milyen kujon fiam van....Kép
Kép
andisz
 
 


Áfonya!

Abban tökéletesen egyet értünk,hogy ahány gyerek,annyiféle módszert igényel.
De a mi fiúnk nagyon rafkósan kihasználta a sírást.Ahogy a nagykönyvben meg van írva.
Sírás,anya be,gyerek kézben.Aztán mivel eltartott egy ideig,mire rájöttem,hogy épp fáj-e a hasa vagy sem,már fel is ébredt teljesen.2választásom maradt ( ha nem fájt a hasa): egy kis cici vagy a karomban ringattam.Egy idő után úgy kifáradtam,hogy vagy az ő szobájában lévő ágyon,vagy a sajátomban aludtunk el.Amikor felébredtem és vissza akartam tenni a helyére,ő is felébredt és kezdődött előről.Szóval nálam ez tiszta kudarc volt.
Visszatérve a könyvre: én sem bőgetném kifulladásig.De ez a megnyikkan a baba és már szaladok is be hozzá,ez nem jó módszer.Én ezt csináltam és nem vált be.A mi fiúnk visszaélt ezzel.
Tényleg jó (volt)vele aludni!Én sosem alszom egyedül,mert ha a párom éjszakás,akkor a gyerek velem alszik. Csak most már kicsit kényelmetlen,mert hozzám szeretne bújni,én meg féltem a babákat.Amit ő megért és 100szor megígéri,hogy éjszaka nem bújik hozzám,marad a saját térfelén.Na most mit lehet erre mondani!Sosem tudom elutasítani.Legalábbis nincs olyan érvem,amire ő ne találna ellenérvet.
Vége mindig az,hogy megdumál az együtt alvásra.Én kényelmetlenül alszom,ő meg boldog.És ilyenkor arra gondolok,hogy nemsokára jön a kórház,2-3hónap.Akkor pedig nem tudunk összebújni.Nekem hiányozni fog a fiam szeretete.
Szóval van ennek szép oldala!Sőt!
De azért visszanézve,nem jól csináltam. A házasságunk meg majdnem ráment erre,mert a férjem ( ahogy meg van írva) féltékeny volt.Persze ezen ma már túl vagyunk és bízom benne,hogy most az ikrekkel okosabbak leszünk!
De azért mindenkit óva intek a túlzott babusgatástól!De csakis a túlzástól!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Huh, sokat írtatok!! NIncs kapacitásom visszaolvasni:-))

Bogi!
Beteheted nyugodtan.

Lina!
Köszi, igazán meghatódtam a felajánlásodon, de hát neked is egy kicsi babád van, nem zavarhatok bele még a ti napirendetekbe is!

Marengo!
Mi 2 hetesen vettük ki először 5 percre. Ezt lehet fokozatosan emelni, most már akár 1,5 órát is kint vagyunk, ha csak nincs hófúvás. Nagyon kell neki, mert napközben nem nagyon alszik, csak a sétakor meg utána. 2 hetesen nyugodtan kiviheted, előtte készítssd el azzal, hogy jókat szellőztetsz a szobájában (persze adjál rá kissapkát, meg takard be jól).

Andisz!
Szívesen veszem. hbarsib@axelero.hu a címem. De eddig úgy tűnik, hogy olyan nagy gond nincsen, hiszen még éppen beleféünk a normális értékbe, igaz a felső határon. Csütörtököm megyünk a nephrológiára.

Alvás. Nálunk magától alakult ki kb. 1 hónapos korára, hogy alszik szépen éjszaka. Semmit sem tettünk érte, max. annyit, hog yéjszaka nem vesszük fel, ha sír. odamegyek, megnézem, hogy jól van-e, aztán kész. Mondjuk ja jól emlékszem csak 2 sírósabb éjszaka volt.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen a dicsérő szavakat,nagyon jó,hogy mindenkinek tetszik a kis Fióna.Én mind ennivalónak találom a közelmúltban született babákat.Dávidban a nagy haja fogott meg!
Krisztina! A szülésznő neve:Nagyné Szűcs Piroska,ő volt velünk is.
A születéstörténet: Vas./jan 30-án/ este még felvettük ahogy a pocakom jön-megy,de utána a zuhanyban kezdtem egyre rosszabbul érezni magam,fájt a keresztcsontom is.A férjem 10-kor a mindenttudás egyetemét nézte,és vmi lovakról akart beszélgetni,de én kezdtem sejteni,hogy itt ma történni fog vmi.fél óra múlva már 5 perces fájásokat mértem,és 11-kor elment Anyukámért,és mire visszaért már csak négykézláb volt jó állni.
Száguldott szegény,de -14 C fok volt,így mentunk Győrbe.Az autóban már 2-3 percesek voltak,az osztályon már összefolytak a fájások.Itt kezdődött a baj,mert mondtam,higy hívják az orvosomat,és hajrá műtő.De akkor megjelent pg,szerinte az nem úgy van és 2 császár után is lehet szülni,és ezt nem én döntöm el hanem ő.Az orvosom világosan elmondta sokszor,hogy sehol nem csinálnak ilyetmert túl nagy a hegszétválás veszélye,és akkor minden veszélybe kerül!Addig pusmogtak-pusmogtak az idő meg telt,de hál istennek előkerült az ügy vezető főorvos,aki mindenkit letolt,hogy mit késlekednek,álljon fel a team.még engem is ,hogy tudhatnám,hogy előbb kellettvolna jönni.Mire bemosakodtak szétrobbant a burok és kicsit megrepedt a heg,de végül hatott a spinál és az orvosom is beért az első vágásra!/2 utcával lakik arrébb/.Innentől minden rendben ment,01.32-kor megszületett Fióna!Szopiztunk a szülőszobán is,és azóta is olajozottan mennek a dolgok.Az osztály szerintem nem rosszabb,mint az átlag magyar egészségügy,praktikákkal túl lehet élni azt az 5 napot!Egyedül abban vitatkoztam,hogy én egy percre sem adtam oda a babát,bár mindent bevetettek első nap.
A szoptatással kapcsoltatban én sem szeretném osztani az észt,de 10-15 perc után szünetet tartunk és megvárom míg büfizik,csak utána kap még a végén is büfi.Így este 7-kor,éjjel 2-kor és reg.6kor eszik,nappal kb 4 óránként.
Nagyon jó kedvem van,Apa elvitte a két nagyobbat egy hétre sítáborba,így egyedül vagyunk nagy-nagy nyugalomban.
Holnap megpróbálom kivinni ha szép idő lesz,sétálunk egyet.
Sziasztok,mindenkinek jó babázást!
Judit
fanniflóra
 
 


Sziasztok!

Egy darabig nem jutottam géphez, emrt itt volt a barátosném, aki egyébként Tunéziában él és csak évente egyszer látogat haza. Ezért most a hétvégén volt Dávid keresztelője is. Kisebb fajta lakodalom, kb.harmincan voltunk. Nagyon rendesen viselkedett és mindenkit zsebretett. Szerencsémre a másik kettő is aranyos volt, csak a szokásos "leveszem a papát egy kis flipperezésre anya tiltása ellenére", meg "a csokitorta legjobban a fehér blúzomon mutat és áldás közben rohangászni kell a keresztelőmedence körül" volt. Ebből a szempontból mázli, hogy evangélikus vagyok, mert így a lelkésznek saját élménye van arról, hogy mit lehet elvárni egy gyerektől.

Köszönöm a segítséget köldöksérv-ügyben.

Fanniflóra!
Jó olvasni, ahogy mindent pozitívan élsz meg. A három gyermek mellett a túlélés záloga lehet ez a hozzáállás, ahogy tapasztalom. Felértékelődnek az olyan apróságok, mint egy nyugodt éjszaka. Viszont nem értem hogyan tudtunk annyira szenvendi a kötöttségektől amikor még csak egy volt...Innen nézve az sétagalopp, pedig akkoriban kitöltötte az egész életem.

Nagyon jó kedvem van a langyos tavaszi napsütéstől. Megyünk is sétálni!

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Jelentem a lányom a mai mérés szerint (védőnő) 3,950g. Ez két dolgot jelent:
1. egy hét alatt hízott 30 dkg-ot
2. elérte a 19. napra a születési súlyát.

Naponta egyszer kap általában tápszert, ez este 11 körül van, addigra már kivagyunk mindketten, kb. háromszor szopizott a hétórás fürdetés óta és jön a hasfájás, na akkor készítek neki egy kis műkaját, és attól általában megnyugszik, érdekes... Ilyenkor van, hogy csak 50-et, de néha még a szopin kívül 90-et is benyomja. Úgy látszik nagyon fel akar készülni az éjszakára, igaz, hogy, ha elalszik 11 körül, akkor 2-3 körül és 6 körül kér csak enni. Szóval nagyon rendes, hagy egy kicsit aludni.

Üdv: Krisztina
marengo
 
 


Emberek, aki első babás, az nem érzi furának, hogy már nem terhes? Én tiszta irigy vagyok a barátnőmre, aki júliusra várja a babáját. No, persze, amikor pocakos voltam, meg azért evett meg a fene, ha valaki babakocsit tolt. Alig bírtam kivárni, hogy már én is betöltsem a 37. hetet, hogy aztán végre bármi történhessen.
Szóval most meg hiányzik a rítus, a terhesgondozás, a hülye labor, pisi a védő néninél, NST, ultrahang. Szépen be volt programozva rendszerre az ember élete, hetente ide, kéthetente oda kellett menni. Akkor sokszor nyűgnek éreztem, most meg furcsa, hogy nincsenek ezek a programok. Olyan hosszú idő egy terhesség, hogy nagyon belejöttem, pláne, hogy olyan szerencsésen viseltem. Pedig hogy untam az utolsó egy-két hetet, a nemalvást, a gyomorsavat, az orrdugulást. Na, puff neki.
Csak én vagyok így ezzel?

Krisztina
marengo
 
 


Krisztina!

Még én is így vagyok vele, pedig nekem már a harmadik babám született. Én nagyon szerettem terhes lenni mindig és már most újra gyereket akarok, ha látok várandósokat vagy szüléstörténetet olvasok. Ez a biológiai programunk...

Kép

Kép

Kép
piros
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?