Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Heppi!
Jajj,de jó,hogy írtál!Azt akartam éppen mondani Bettinek,hogy szerintem az én búrámmal van a baj,azért nem ír más rajtunk kívül!Kép
Gondolom,a három gyerek mellett nem sok időd marad írni.
Én is nagyon kíváncsi lennék a fiúkra,szépen növögetnek!Kép
Teszel majd fel friss képet Róluk és Orsiról?
A nagy szamár Raul elővett egyik nap egy cumit és egész nap azzal a szájáben mászkált,meg is ijedtem,hogy képes visszaszokni!Kép
Mondtam,hogy akkor akár szopizhatna is(Kép),de köszönte,inkább nem!Gondolhatod,nekem milyen furi érzés lett volna.
Gyere,ha tudsz!

Betti!
Hihetetlenül hangzik,de általában a betegségeket-most ezt a náthát is-Raul hozza haza az oviból,mi pedig szülői szolidaritásból jól elkapjuk Tőle.Kép

Tényleg,olyan felelőtlen-figyelmetlen emberek vannak!Én pl.rendesen kiakadok,ha Patrik kezét kezdi el valaki fogdosni.
Ha meg is puszilja,akkor visítok!Kép

Tisztelt üzletasszony!Ha van valamid,akkor időnként engem is megkérdezhetsz,híres felvásárló vagyok.
Kár,hogy valószínűleg az overáll Patriknak is kicsi.
Látom eladod a kiságyat is,akkor hogy is lesz az alvás?Nálunk sincs igazán kihasználva,Raulnál is csak dísznek volt.
Úgy tervezem,hogy ha a fiúk már elég nagyok lesznek(kb.10 év múlva Kép )beépítjük a padlásteret és az lesz az Ő szobájuk,mert jó lenne már nyugodtan aludni,úgy,hogy nem rúg oldalba egy gyerek sem.Kép

Általában Raul is akkor cirkuszolt kisebb korában(is),amikor valaki volt nálunk.Szerintem már többen is miattunk redukálták a tervezett gyereklétszámot!Kép

Még mindig nem szeretted meg a szoptatást?
Jó,hogy majd kérdezősködhetek Tőled a hozzátápiról,már tapasztalt leszel mire én oda jutok.Nagyon sok dolgot elfelejtettem már Raul babakorából és még több dolgot másképp szeretnék most csinálni.

Nem semmi,hogy Kevin már 5 hónapos!Hamarosan arról fogunk levelezni,hogy borotválkoznak és hordják haza a csajokat!Kép

Jó Neked,számíthatsz az Anyósodra!Az enyém amolyan hobbi-nagyi,akkor jön,ha kedve van.Kép
Megkérni nem igazán lehet semmire.

Szívesen belevetném hab-testemet egy kád illatos vízbe,de örülök,ha gyors zuhanyra van időm!Kép

Én is nagyon szeretem nézni,amikor Raul szórakoztatja Patrikot,olyan aranyosak!!!Kép

Ismét hoztam a ráérős-szószátyár formámat!KépBocsi!

Jó éjt!

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,
NEm hangzik hihetetlenül. Szerintem ez általános dolog. Az oviban sokkal hamarabb elkapnak mindent.
No, ez a kézpuszilgatás.. én nem tom miért bevett szokás mindenkinél -főleg az idős hölgyeknél- hogy egyből fogdossák a pici babák kezét meg puszilgatják?? sőt, az orrukat "piszézik" hozzá.
Rendben, szólok legközelebb.. belinkeljem a hirdetéseket?
74-es az overall. Lehet hogy még rámenne Kevinre ,de nem próbáltam, mert neki van másik, és ha origi, még címkéstől akkor többér lehet adni.
Alvás? Minek? Igazából látom én hogy egy jó darabig úgyis együtt alszok még Kevinnel, ha meg nagyobb lesz, úgyis kell neki körbetámlást venni. Úgyhogy ha ezt sikerül eladni akkor veszünk két körbetámlást majd kölkeceknek.
wow, padlásteres szobáért irigy irigy.. a lánykori álmom volt egy ilyen szoba!Kép

MÁr nem állok annyira hadilábon a szopival, de azt a "leírhatatlan gyönyörűséget" amiről sokak áradoznak, még nem volt szerencsém átélniKép. Lehet hogy bennem van a hibaKép. De nekem a szopi akkor is csak egy etetésmód, vagy vigasztalás mód, vagy altatás. Lehet hogy nem vagyok normális? Bár ez már nem újdonság..Kép
Hát azért a borotválkozás még odébb van, de azért így visszatekintve tényleg gyorsan eltelt az idő.. bezzeg négy-öt hónapja nem ezt mondtam..
Igen, ez azért általában így van.. bár van mikor felrobbanok, mert mindig késik.. Mostmár belekalkulálom a késési időt is az indulásba, így nincs gond..
Nekem anyukám ilyen, de csak mert marha sok melója van. Sajnálom is miatta, mert nagyon szenved tőle.. de ez egy ördögi kör, lehetetlen szabadulni belőle.Kép
Én belemerültem a habokba az imént. most még azt várom hogy lejárjon végezzen a mosógép, aztán teregetek egyet levezetésképp, és irány az ágyikó..
Reggel korán kelek megint, mer jön a bariném.. aztán hogy mi lesz oltás után csak a jó ég tudja.
Hú, a két fiú biztos csinál majd egy-két hajmeresztő dolgotKép. Ja, meg milyen csajozást levágnak majd..
Sebaj, én nem bánom a dolgot, írj akár oldalakat isKép. Ati már aszongya hogy függő vagyok úgyisKép.
Megyek is mert dologidő van..
mégegyszer jó éjt
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti!

Hogy Te miket csinálsz éjjel!KépMikor kerültél ágyba?

Lehet,hogy már túlestetek az oltáson?Szorítok,hogy ne viselje meg nagyon a kislegényt!

Szépen indult a reggel,Patrik sugárban hányta vissza a tejet,beterítve mindent.Kép
Most figyelem,remélem nem lesz beteg!
Közben Raul őrjöngött,hogy nem akar oviba menni.
Hangulatom megalapozva.Kép

Remélem ma tudunk egy jót sétálni,attól hátha mindenki jobb kedvre derül.Kép

Tőlem is kérdezte már Ruszlán,hogy mit tudok ennyit írogatni?!Kép

Szoptatást én szeretem,de inkább praktikus okokból,sokszor túlzásnak tartom,amiket írnak,mondanak róla.
Persze babával is jó összebújni,de anno Raullal is ugyanilyen jó volt,amikor tápszert kapott.
Azért remélem,hogy még sokáig tudok szoptatni!Kép

Számomra inkább az hihetetlen,hogy minden nyavalyát elkapok Raultól.Kép

Azok közül,amiket írtál,hogy el akarod adni,az overall érdekelt volna,de szerintem Patrik már lehet,hogy csak egy-két hétig férne bele.Eszméletlen,milyen gyorsan nő!Kép
De azért,ha van valamid,kérdezz meg engem is!Kép

Na,várom a beszámolót!

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 

 
 

Szia Kata!

Most csak egy gyors helyzetjelentés, majd jövök még később is..
Szóval a paraméretek: 8270gramm, 72 centi. Ja, és két és fél fogKép.

MEgyek, majd jövök még..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


No, itt is volnék. Látom azóta sehol senkiKép
Szóval,
ÉJfél előtt néhány perccel talán már aludtamKép.
Nálunk 11-12ig van a tanácsadás, majd dél volt mikor megkapta az oltásokat. Mendivel havonta jártam mérésre, és jelentem ma láttam először szoptató anyukát a váróban! Ennyire nem gyakori? Mindenesetre jól esett látni hogy ez lehet akár természetes dolog is!
Hát ez a reggeli akció nem hangzik túl bíztatóan!
Remélem nem lett rosszabb a helyzet!!
Eljutottatok végül sétálni?
lehet hogy mi is elmegyünk Ati elé majd, hátha Kevin tud aludni kicsit..
Igen, ahogy írod, ennyire én is szeretem. Tehát nem úgy vagyok hogy hánynom kell tőle, nyilván akkor nem csinálnám, de egyesek ódákat zengnek róla. És ezt én nem érzem. Én szopi nélkül is szeretném a fiam, uúgy ahogy MEndit is szerettem/szeretem! Nem hiszem hogy csak ettől függne a kötődés meg minden.
Biztos vagyok benne hogy te is sokáig fogsz még szoptatni!
De legalább akkor nem Patrik kapja el!

Az oltás elég jól ment, igaz, Kevin sírt nagyon, de hamar meg tudtam vígasztalni. Örültem annak is hogy most "rendesen" hízott végre, és 5 centit nőtt is. Juhéé, most megnyugodtam hogy nem a cumi miatt nem hízott múltkor.
Volt egy baba aki 4 hónaposan 9 kiló volt! 3,5-el született. Azért az már sok,nem?
No, most megyek, vár néhány dolog.. most van egy dolog amibe belefogtam, de egyelőre még nem akarok róla írni babonából, remélem sikerülni fog!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti!

Itt vagyok,de tudod nálunk a délutánok zűrösek,plána,ha Ruszlán is itthon van!Rendesen lefáradok,mire elmondom Neki,hogy mire is szeretném megkérni.Egysterűbb,ha megcsinálom.Kép

Nagy gratula az óriás emberkéhez!!!KépNem semmi!
Ezek szerint ügyesen csináltok mindent!Kép

Azóta nem lázasodott be?Adtál Neki kúpot?

Rákérdeztél a mensi-kaki összefüggésre?

Bevallom,én még soha nem találkoztam nyilvános helyen szoptató anyukával!
Te szoptatnád?
Nem is tudom,természetes dolog,meg lehet takarásban csinálni,és van,aki az utcán eszik,etc,de tényleg nem tudom,hogy én szoptatnék-e pl.egy parkban.Lehetséges.

Szerencsére a hányás nem ismétlődött!KépDe a kakival nyűglődünk.Kép
Ma bűnöztem reggel:már jó ideje kerülöm a tejtermékeket,de reggel megettem egy joghurtot.Lehet,hogy Patrik emiatt szenvedett.Kép

Voltunk egy jót sétálni.Ti is ?Kép

Egy másik topikon is írta egy csaj,hogy a hat hetes gyereke már 3 kilót hízott!Mondjuk,ha jól értettem,szinte mindig mellen van.

Kíváncsi vagyok,mit ötlöttél ki,akkor egyenlőre nem kívánok szerencsét hozzá!Kép

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata!

Igen, ez a férjnek magyarázás ismerősKép
KösziKép. Úgy látszik igenKép.
Kúpot csak a két hós oltásnál adtam, én nem vagyok híve a kúpoknak, inkább panadolt adok nekiKép
Kapott oltás után is, meg most is beadok neki egy adagot. remélem nem lázasodik be..
Igen, rákérdeztem és a védőnő azt mondta hogy természetesen megváltozik a széklete, hisz tombolnak bennema hormonok. Szóval ügy lezárvaKép. EGyébként tényleg így van, mert most hogy már kezd múlni -így egy hét után..- visszatér a régi állag, és szag.
Én is most először láttam ilyet. Bár a Kismama börzén is, de az szopihelység volt, nem számít nyilvánosnak.
Ott én is szoptattam, meg autóban is többször, már egész profi vagyok. Én végszükség esetén bárhol nekiállnék. Szerintem az első ilyen alkalom után máshogy állsz a dologhoz. Én akár még a játszótéren is megszoptatom majd, ha épp belelóg majd a kajaidő Mendi játékidejébe. De ki tudja? -egyébként ez azért nagy szám, mert a játszótér körbe van véve emeletesházakkal, szóval rengetegen láthatnak..-

Fáj a pocija? Hogy miért nem találják fel a tejmentes joghurtotKép?

Mi aztán nem mentünk, lezsibbadtam a net előtt, kaptam egy borzasztó rossz hírt, és leblokkoltam . Aztán átmentem Edithez segíteni fürdetni a srácokat, meg megkukkolni Anna babát.
Most meg rám vár a family úgyhogy lassan megyek..

Igen, ismerem azt a csajszit. Igen, itt jön képbe az, hogy néhányan túlzásba viszik a szopit. Most nem konkrétan rá értem, hanem ott a szopitopikban is némelyik olyan bunkó. Le se szarják az embert, vagy rászállnak és akkor semmi se jó amit ír..
Mindenki hülye aki nem szoptat, ha meg valaki segítséget kér annak vagy írnak vagy le se szarják. Tisztelet a kivételnek..
Na, jól lefikáztam itt a népetKép. De én tuti nem írok oda többet, mert nem sok hasznom volt belőlük. Mégegyszer tisztelet a kivételnek..
Tényleg megyek, mert úgy látszik a gyógyit csak én tudom foltmentesen beadni Kevinnek..

Jó éjt!
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Betti!

Hogy telt az éjszaka?
Nálunk egész jól,végre.Kép

Rövid az agyam:azt írtad,hogy a mensi tiszteletére Kevinnél csak a szaga,vagy a színe is változott a kskinak?
Ma Patrik olyat produkált-igaz,csak egész picit,hogy annál már a zöld is jobb volt...
Lehet,hogy honap meglátogatjuk a védőnőt.A doktornő egy nagy 0!Kép
Mondjuk nekem nem jött meg,de olyan gyagyás vagyok-Ruszlán szerint is-mint előtte szoktam lenni.Kép

Autóban szoptatást már én is próbáltam,azzal nem is volt gon,viszont 90-nél,a kanyarban pelusozás nem sikerült túl jól.Kép

Rossz hír.KépHa van kedved elmondani,szívesen meghallgatlak.

Edit a közelben lakik?Nagyot nőtt már a kicsi lány?Kép
Nem lehet egyszerű összehozni a fürdetést,nekem a kettő sem egyszerű,pedig Raul már nagy.
A férje miért nem ment be a szülésre?Már a múltkor is akartam kérdezni.

Micával beszéltem oár szót,talán jövő héten jönnek haza.Kép

Szopis topikba eddig azt hiszem kétszer írtam,kaptam egy -két választ.Inkább csak olvasom őket.
De nagyon rühellem én is,ha nem méltatnak válaszra,legalább annyit,hogy ne haragudj,de ehhez nem tudok hozzászolni.Ez a minimum!

Remélem minden ok Nálatok!Kép
Én ma egyedül vagyok késő estg a fiúkkal,meg holnap éjjel is.Kép

Puszi.

Kata

Milyen igazad van,a 3 hós oltás után már adhatok Panadol szirupot is.Jó lenne,ha semmit nem kellene adni,de ebben nem is reménykedek.

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Ma megvolt a 3hós oltás. Mi vmi újat kaptunk, ebben már nemcsak a DiPerTe volt, hanem elölt gyermekbénulás elleni vakcina is. Ettől aztán azóta is üvöltenek a srácok. És olyan hangosan és vigasztalhatatlanul, hogy felébredt Orsi is (pedig nem szokott). Úgyhogy adtam nekik kúpot meg hideg borogatást a lábukra, mert nagyon piros és forró volt, no azt cserélgettem szinte percenként, olyan hamar átmelegedett. Most már jobban vannak, talán tudnak aludni is egy keveset.
Paraméterek:
Mivel nálunk háznál van a "tanácsadás", ezért csak súlyt tudok mondani, amit reggel éhgyomorra mértem meztelen babákon:
Viktor 5350g
Gábor 5400g

Jővő hónapban talán más adatunk is lesz Kép

Most mennem kell dajkálni a fiaimat Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Kata!
Egész jó volt. 11-4-ig alvás, aztán viszont óránként kelt, de bánja a franc, nekem az a 4fél órás alvás már elégKép.
Örülök hogy nálatok is nyugi voltKép.
Kaki: a szaga volt nagyon édeskés és büdi, az állaga meg kicsit szilárdabb, kenőcsös, és barnább.
Jó ez a kanyaros sztoriKépKép!
Sajna nem mondhatom el a dolgot, mert itt pont nem kéne. Meg nem hiszem hogy ő szeretné ha elpletyizném.. és nem akarlak titeket se ezzel szomorítani. Majd talán egyszer..azért kösziKép.
Igen, a szomszéd házban laknak. Nőtt igen, meg sokat változott az arcocskája! Igazi cicifüggő ő is, nagyon édes! Olyan jó babaillata van, az enyém már pasiszagú inkábbKépKép.

Nálunk a fürdetést apa intézi. Mendi kisbaba kora óta alakult így, hogy a fürdetés az ő reszortja. Állítólag az apa-gyerek kapcsolatnak is jót tesz. Hát legyenKép.
megpróbálom Editet rábeszélni hogy írjon ide, és akkor leírja neked a sztorit, jó? Bár most nem jó a netükKép
Ok, már hiányzik!
Én nem egy topikban voltam már így, ezért nem írok nagyon sehova már. Bár most találtam egy új topikot, ahova írtam is. A szopis előtt van eggyel, nézd megKép.
Jól vagyunk, épp most aludt el mindkettő. Bár Kevin a kezemben, nemrég raktam le. Kiöntött egy fél liter almalevet a székemre meg rám, ja és a szőnyegre úgyhogy suvickolhatok..
Remélem jól viselkednek a srácok!
Én biztos ami biztos alapon adok neki, nálunk ez a szokás..
Én a lázméréssel is úgy vagyok, hogy inkább a hónaljában mérem. Tudom hogy nem fáj neki, de valahogy nem visz rá a lélek hogy a fenekébe dugdossak bármit.. Kúpot is Ati adta be mindig nekik, mikor kellett.
No, megyek, mert leszakad a hátam.. amilyen hülye vagoyk mindig elfelejtem felhívni a masszőrnőt..

pusza,
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Heppi!

épp egyszerre írtunk, csak te gyorsabb voltálKép.
Kép nem jó hírKép remélem az alvástól jobban lesznek a fiúk! Akkor ezek szerint kettő oltást kaptak? Vagy vmit félreértettem?

Még mindig szép egyformán gyarapodtakKép
Nem szoktad centivel mérni őket?
Szegény OrsiKép felriasztottákKép de legalább segít majd dajkálni a fiúkat!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Heppi!
Azt hallottam,hogy nagyon jót tesz az is,ha Phenylbutasonnal kenegeted az oltás helyét+borogatás.
Remélem a fiúk hamar megnyugszanak!
Ezt az új oltást mindenhol be fogják vezetni?
Rohan az idő,mintha most írtad volna,hogy túlvagytok a két hós szurin.Kép
Látom fiúk fej-fej mellett haladnak a hízással!Kép
Egyébként megvan mindkettőnek a "saját"cicije,vagy váltogatod?
Használsz valami tejszaporító-szert?
Fogysz még nagyon?

Betti!
Nálunk is pont olyan kaki volt,amit leírtál!Kép

Ruszlán tett erőtlen kísérleteket a két fiú fürdetésére,de nem bírtam nézni.
Viszont most már Patrik sem olyan törékeny,lehet,hogy meg kellene újra próbálnia.

PasiszagKépKépKép

Majd megszemlélem én is azt a topikot,amit mondtál.
Az őszieket néha olvasom(Téged is ott olvastalak először)és nagyon szimpatikusnak,egymásra odafigyelőnek tűnnek.
Nekik sem szoktál már írni?

(Éppen jót mulatok,Raul azt kérdezi,hogy nekem kislány koromban sem volt kukim?De biztos,hogy nem? Kép)

Hogy sikerült ez az almaleves felmosás?Kép

Tessék felhívni a masszőrt!!!

De jó vagyok,már ,ásodszor írtam,nem tudom figyeled-e?!Kép
Látszik,hogy Ruszlán nincs itthon,így mindenre van időm!Kép

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Hello!

Tényleg olyan mintha most lett volna az előző szuri!
Engem is érdekel hogy mindenhol így lesz e?
akkor jó esélyed van a pirosnapokhoz.Kép
Hajrá,hajrá beszéld rá Ruszlánt a fürdetésre!
Mindkettőt a nagykádban fürdetitek? egyszerre fürdenek?
OkKép Nem, nem szoktam mert elsőnek túl sokat írtak,én ugye egy egyéves mellett nem értem rá mindig, aztán meg elszaladt a ló, és már lemaradtam teljesen. NEkem egyébként pont nem így tűnt. Persze nem ismerem őket. De van néhány -néha beleolvasok- akit elkapott a gyerekversenyeztetés, és ezt utálom..
Raul nagyon édi lehetettKép Nem semmi miket kérdezKép.
Jó volt, most tiszta almabor szagban ülök..
Figyelem persze, örülök!!

Megyek mer a pasim ordít.. Felkeltette Mendit is..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok
Edit vagyok. Betti mondta, hogy kérdeztétek miért nem jött be a párom a szülésre.
Az az igatság, hogy egyiknél sem volt bent illetve az elsőnél de akkor pont a tolófájásoknál sikerült bejönnie az nem fontos ,hogy miért de így sikerült és nem maradt valami jó élménye utána. Azóta mindig azt mondta,hogy nem szeretne bejönni neki nincs ott keresnivalaója.Szerinte ez nem férfinak való biztos másnak más az élménye, de kérdezzétek meg a Bettit egy barátnővel is lehet élmény a szülés és maximálisan tud segíteni ő is. Nem tudom kielégítettem - e a kiváncsiságotokat. Köszönöm a jókivánságokat,sziasztok.
tubi1
 
 


Sziasztok,

Kedélyek lenyugodtak Kép Fiúk megnyugodtak Kép éppen alszanak. Azóta már két cicizés is volt, elég sokáig rajtam lógtak, már a szokotthoz képest, meg 12 perc után elengedték, átölelték, és odabújtak, szuszogva aludtak. Komolyan mondom, az egész szopiban a vége a legjobb Kép

Kata,
Váltogatom a cicit, nem használok semmilyen tejszoporítót pillanatnyilag. Bár a kismamában leírt gabonagolyó működik - kipróbáltam Kép Meg várom a www.nandu.hu -ról a More Milk Plus nevű tinktúrát, ami állítólag nagyon jó. A teák nekem nem jöttek be Kép sem az Urtica Urens 5ch Kép van itthon mindkettő, kéri valaki?

Oltásról nem tudom, hogy csak mi voltunk ilyen kivételes helyzetben, vagy mostmár mindenki ilyet kap. Szerintem dokifüggő is. Kérdezz rá!!!

Edit,
Üdv körünkben Kép Remélem gyakrabban jössz, és írsz magatokról pár mondatot. Én személy szerint nem vagyok nagyigényű.

Aprópó Betti,
Igazán rávehetnéd Emese? Eszter? nevű barinédat is a netre Kép Csongor hogy van? Összejártok még? Jöhet priviben is Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!

Nagyon megmaradt benned Emese emlékeKép még mindig féltékeny vagyok!
Mondtam már neki, de nem akart jönni. Majd még rákérdezek. Jól vannak. Csongi is. Nagyon szereti a hasátKép, de nem látszik meg rajta. Sokat változott ő is, igazi nagylegény már! Dumál is rendesen. Mikor az első havazás volt együtt mentünk ebédért szánkóstól. Szoktunk találkozni, csak tudod, neki ott a fősuli, aztán nincs sok ideje. Meg mintha azt mondta volna hogy nemsoká megy vissza dolgozni is.
Orsinál hogy volt az oltás? Csak mert mi is kaptunk gyermekbénulás ellen, de nem oltást , hanem a Szabin cseppeket szájon át. Vagy ez nem uaz? Nálatok is úgy van nem, hogy két és három hósan egy oltás, utána meg mindig kettő?
Urtica Urens CH5 nekem se jött be igazán. nekem viszont a Laktoherb meg a Herbalakt igen. Én is csináltam sk készítésű szopiteát -Szoptatás c. könyv receptje szerint- de sose iszom.
Viszont ha lesz az a More Milk Plus, akkor rendelnél nekem is egyet? Vagy jelezz morzén hogy most vanKép Csak hogy legyen tartalékba.. én is vadásztam régebben, csak nem volt akkor seKép. Elvileg ebben a hónapban jön haza a csaj nem?
Megint elfelejtettem felhívni a hölgyetKép. MIkor mégy hozzá legközelebb? Én nem tudom tényleg szenilis vagyok, de minden nap elfelejtettem eddigKép. Ha mostanság mégy, megkérded melyik napja szabad? a fél hetes időpontban?

No, megyek csinálok vacsit a népnek, aztán meg megismerkedem az új telefonommal. Végre kaptam egy újat -persze csak nekem új- a régi rosssz helyett. Kíváncsi vagyok ez meddig húzza mellettem..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Éééééés ismét én..milyen meglepő.Kép

De látom ma nem maradtunk magunkra Bettivel.Kép

Heppi!
Örülök,hogy lenyugodtak a kedélyek!
Ezt a teát nem ismerem,eddig semmit nem kellett még bevetnem,de Urtica van itthon,minden esetre.Bár,úgy tudom kell kb.egy hét,mire kifejti hatását.
Laktoherbet ittam Raullal,lehet,hogy attól volt annyira hasfájós,nem tudom,most inkább nem kísérletezek.

Edit!
Üdv!
Kíváncsiságom kielégítve!Kép
Remélem nem voltam tolakodó!Továbbra is egészséget és sok boldogságot Nektek!Kép
Nem tudom az én férjem bejött volna-e most,ahogy ígérte-nem volt lehetőségünk megtudni.
Az elsőnél esze ágában sem volt,hogy bejöjjön a szülésre,pedig sokat jelentett volna,ugyanis szinte végig magamra hagytak az illetékesek.Kép
No,majd a harmadiknál kipróbálom Bettival!Kép

Betti!
Persze,csak viccelek.Nem ellened lenne kifogásom,de megelégszem két gyerkőccel.

Eddig a nappaliban fürdettem Patrikot,így volt praktikusabb.
Pár napja a fürdőszobában fürdik,de még a babakádban,közben Raul is a nagykádban.
Nálatok hogy zajlik a dolog?
Nem is szoktál bemenni a fürdetésre?
Holnap után itthon lesz este Rusz,úgyhogy megpróbálom ismét megkörnyékezni.Kép

Igen,az őszieknél van egy csaj,akinek koraszülött volt a babája és többször kérdezi,hogy kinek mit tud már a babája.Éppen most írta valaki,hogy semmi értelme ennek az összehasonlítgatásnak.

Milyen az új telcsi?Te ilyen telefongyilkos vagy?Kép

Na,mára bedugulok!Kép

Jó éjt.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata!
Ki tudja, lehet hogy néhány év múlva ott csücsülünk megint a szülőszobán..Kép
Mi nagyon modernül, mondhatni kaotikus állapotok közepette neveljük a gyerekeketKép. A fürdetés a nappaliban van -vagy nem tom, a nagyobbik szobában- mindketten a kiskádban fürdenek, egyik ki másik be. Kevin fürdik először, aztán mikor őt kiveszi Ati akkor MEndit én belepakolom. Ati öltözteti Kevint addig a jány fürdik, aztán én ellobogok etetni altatni a másik szobába, ők meg folytatják tovább az öltözést, evést miegyebet.
Azér írtam hogy nagyon modernek vagyunk, mert előfordult már hogy 11-kor fürödtek.. Dehát ha leraknám őket 8-kor, semennyit se találkoznának az apjukkal. Amíg nem kell korán kelni addig csalhatunk így az idővel. Lehet hogy vki elítél ezért de nekünk így a legjobb és kész.
Nem, én szerintem nem rá gondoltam hanem egyszer benéztem és valami eszméletlen baromságot olvastam ,hogy egész nap állni meg menni AKAR a gyerek.. jajj, mondom nekem itt elegem van.. biztos mondta neki hogy anyuuu, szaladgálni akarok.. ááá, fel tudom magam húzni ezen..
Én is baromságnak tartom az összehasonlítgatást. Nyilván én is büszke vagyok ha vmit már meg tud csinálni, ezzel nincs is baj, csak ha vki már túlzásba viszi, az enyhén szólva zavaró..

Jó a telefon! Tetszik. A régi egy nokia3210 volt asszem..-de nem mernék rá mérget venni..-
Ez meg egy 3300-ás. Jóó, mert ennek szines a kijelzője, meg nem olyan gagyi a csörgése. De még nem aknáztam ki a lehetőségeketKép. Viszont marha erős a fénye, este a telefonon nézem az órát hogy mikor kel fel a fiam, de ezt nem mertem megtenni ma, mert féltem hogy azt hiszi UFO-k járkálnak körülöttünkKépKép. Úgyhogy a Szenillás zseblámpával megvilágítottam a faliórát.. Jó kis látvány lehettemKép.. én se leszek már hülyébb..
Nem, én mindig a nyomi telefonokat kapom meg.. Ati mindig kap/vesz újat, én meg megöröklöm a selejtest.. Ez mondjuk céges telefon, ezért cserélték ki neki -de ne mondjátok el senkinek hogy én használomKép.. ő vett magának egy 6600-ást.-

Milyen volt az éjszaka? Hogy viselkedtek a csávók?

Jaa, Edit ma biztos nem jön, mert nálunk van a gépük. Majd Ati szereli, csak még nem volt rá ideje.. Tegnap is tőlünk írt.
NO, pusza, megnevelem a kölköket, aztán megyünk sétálni. Majd jövök még ha írtok!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Betti,
Ez vmi új vakcina, még Orsi nem ilyet kapott. Ebben a vakcinában elölt vírusok vannak, míg a Sabin cseppek csek legyengített vírusok. Szóval csak ez az újdonság, minden más marad a régiben Kép Emesére ne légy féltékeny. Látod még a nevét sem bírom megjegyezni Kép De tényleg szimpi, ennek ellenére (nemtom feltűnt-e) nem hívtam telcsón soha, nem látogattam a kórházban, nem segítettem neki masszőrt, és még sorolhatnám. Masszőrről jut eszembe! Én nemtom az időbeosztását, de este rádcsörgök, hogy lécci telefonálj Kép Egyébként én már csak szombatonként járok hozzá 3-ra.
Ha látom a MMP-t szintén csörgök Kép

Kata,
Szerintem a teától nem lehetett a kölök hasfájós, hiszen az édeskömény segít neki. Persze gyereke válogatja Kép Az egyébként nagyon jó, hogy eddig semmire sem volt szükséged. Igazándiból nekem se, csak kipróbáltam néhány dolgot, tudni akartam, működik-e. Egyedül a gabonagolyók után feszült úgy a mellemm, hogy érezhetően több lett a tejem. No meg a masszázs Kép
Egyébként pedig a legjobb tejszaporító, ha 24-48 órán keresztül 2óránként szoptacc Kép Nálunk a fiúk maguktól jelzik. Az elmúlt pár napban a 3 órát is alig bírták kivárni, én meg nem csináltam belőle ügyet. Bezzeg ma éjjel kilenctől kettőig aludtak, aztán 6-kor ettek, meg most féltíz körül Kép Ha jobban belegondolok ez az éjszakai szopi nem is zavar, hiszen ott vannak mellettem, két mozdulat, büfi nincs, és már alszunk is Kép Orsival viszont nagyon megsinylettem az éjszakázást anno. De hát ki emléxik már arra??? Kép

Tényleg Betti, milyen az új telcsód? Én is szeretnék újat, de olyat, ami "keveset" tud. Nekem a fotózás meg ilyenek nem kellenek. Néhány elvárásom azért van:
polifónikus csengés
szines kijelző
naptár
meg hogy telcsózni, SMS-ezni lehessen (MMS nem kell)
Más nem is nagyon kell tudnia Kép De ilyen készülék mostanában nincs, de ha a pletykák igazak, még ebben az évben elsznek. Azt meg még kivárom Kép

Na szétnézek még más topikokban is, aztán húzok...

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Halihó!
Ezek szerint jobban lettek a fiúk?
OKéoké, annyira azért nem vagyok féltékenyKépKép. csak vicc volt..
Remélem este nem felejtem el felhívni. És szombatonként is két turnust vállal?
Egyébként Edit ismeri őtKép. Kicsi a világ..
No, de majd rákérdezek én ..
Tényleg éjjel is egyszerre szoptatod őket? vagy?
Jó a telefon! Lertam az előzőben, bár ahogy látom pont egyszerre írtunk..
Ez a telefon pont olyan ezexerint amilyenre vágysz! Bár nem tom MMS van e rajta..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Betti,
A fiúknak csak kb másfél órás sírásba került, aztán, ahogy a lábukból a forróságot kiborogattam, jobban is lettek. Aztán már a szokásos napirend ment. De az a másfél óra nekem nagyon rossz volt. Egyedül, két gyerek ordít, látni, hogy nem hiszti, úúúú borzasztó volt Kép Már majdnem feladtam, amikor észrevehetően nyugodtabbak lettek, és abból merítettem még egy kis erőt.
Szerintem szombaton utánam még lazán beférsz Kép Ha jól tudom, egyedül a hétfő tabu, az olyan tanulós nap, amikor a régi társaival találkozik, és egymást masszírozzák.
No, akkor Edittől is kérdezhecc, végül is több szem többet lát. Meghát lehet, hogy neked nem is fog bejönni a stílusa Kép
Igen éjjel is egyszerre szoptatom őket. Általában az első (éhesebb) elkezd mocorogni. Akkor megpróbálok még dudut adni, magamhoz térni, és amikor már a másik is mocorog (kb 2 perc elteltével) akkor leveszem a felsőm, kitakarom őket stb, magamra veszem a párnát meg a fiúkat és már szopiznak is csukott szemmel. Ezalatt végigkapcsolgatom a tv-n a csatornákat, hátha találok vmit, iszok az odakészített flakonomból stb, aztán 10 perc után már nem szopiznak, lerakom őket, visszavackolom magam, és szunya. Szóval még ha akarnám sem etethetném külön őket, mert egyszerre ébrednek Kép de jobb is így.
Nekem a Nokiák annyira nem jönnek be, bár ebből legalább 99% előítélet Kép
Kaotikus gyereknevelés az, ha este 11-kor fürdenek? És akkor az mi, amikor a 3 gyerek közül egy sem fürdik két egymást követő este? Egyszerűen annyira lefáradunk estére, hogy volt már rá precedens, hogy nem fürödtek Kép Vagy amikor terhes voltam, és annyira sz@r napom volt, hogy Orsi egész nap csak tápot evett, mert nem volt idegzetem kanalazni? Soroljam még?
Ettől függetlenül nem látom rajtuk, hogy
1. rohadnának a kosztól
2. betegesebbek lennének az átlagnál
3. bármilyen pszichés zavaruk lenne
Persze azért nem reklámozom a fentieket, ezt is csak nagy titokban súgtam meg itt nektek Kép

na, mennem kell

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik csatlakoztam Szoptatás Mellett is Menstruálók Táborához.
Bocsi,hogy ezt így az elején,de kivagyok.Kép
Még most is többször 2 óránként szoptatok,aztán mégis.Várhatott volna még.
Remélem nem kezdődnek most a szopi-gondok,mint Raulnál anno!

Betti!
Látod,nem véletlenül voltam gyagyás!KépÉs a kaki is stimmelt,mint Kevinnél.
Neked csökkent a tej mennyisége,ill.nehezebben fogadta el Kevin?
Patrikon már tegnap láttam,hogy valami nem stimmel és a tejcsi is nehezebben indul meg pár napja.Bízom benne,hogy ezek a dolgok hamarosan rendeződnek.

De jó,akkor én is modern vagyok?!Ugyanis hasonló állapotok uralkodnak felénk is!Kép(kivéve,hogy Raul már nem fér bele a kiskádba.Kép )

Na,az ilyen gügyi.mügyi anyuciktól nekem is feláll a szőr a hátamon!Kíváncsi lennék,hogy tényleg,honnan a túróból szednek olyanokat,mint"menni akar a baba?"

A fényerősséget nem lehet állítani a telcsiden?A Nokiákat annyira nem ismerem.
Akkor Ati ismét nem járt rosszul!Kép

Én is szoktam nézni éjjel,hogy hánykor etetem Patrikot,de a következő ébredésnél már fogalmam sincs,hogy egy-vagy két órája,esetleg négy órája szoptattam.KépMég jó,hogy a ciciről meg tudom állapítani.

Hívtad a masszőrt??

Ma majdnem egész du.kint voltunk,ti is sétáltatok?


Heppi!
Lehet,hogy félreértettem(bocsi,még mindig nehéz a felfogásom): a babák a gy.bénulás ellen továbbra is cseppeket kapnak,vagy oltást?Vagy csak az összetétel változott?
Mostanában több helyről hallom,hogy a Laktoherbtől fájhat a babák pocija,aztán fene tudja.Így talán van mire fogni.Kép
Az áltaéad említett gabonagolyó=tejcsináló süti?(a kesudiós).Ha nem,és van időd,leírnád hogy készíted?
Éjjeli szopinál van,hogy csomót várok a büfire,éppen ma gondoltam,hogy végül is hason alszik,még ha hányna,akkor sem hiszem,hogy gond lenne.


Mennem kell,remélem este még tudok jönni.Bár,egyedül leszek a fiúkkal.

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Jelentem megint elfelejtettem a masszőrt.. pontosabban egyszer eszembe jutott, de akkor kezdett hisztizni a fiam, és valahogy inkább vele foglalkoztamKép. Asszem így jártam..

Heppi,
Nem semmi mennyi energiád van.. én nem is tudom tényleg melyik lehet egyszerűbb.. egyszerre etetni őket felébredve vagy félálomban egymás után. Nem tom én mit csinálnék. mert ha én már csak akár fel ülök, képtelen vagyok visszaaludni. Viszont ha egymás után szopi akkor kétszerannnyit kéne kelnem.
Nem ébrednek fel mikor visszarakod őket? Akkor ahogy értelmeztem ti is együtt alszotok?
Miért van előítéleted a Nokiáról? Nekem hat éve nokiám van, és most cseréltem le először. Én se vagyok telefonbuzi, nem szoktam félévente újabb modellre cserélni. Én maximálisan elégedett vok a telefonommal. Sose kellett szervizelni, ha nem lenne gyerekem szerintem még mindig tökéletes volna. Szóval én szeretemKép
Juhé, örülök hogy nem én vagyok az átlagtól eltérő anyukaKép.

Már csomó ideje írok, mert még mindig egyedül vagyok.. nem tom Ati hol a csudában lehet.. kicsit aggódok..

Kata,
Kép lehet hogy én hoztam rád a frásztKépKép.
Üdv a klubban mindenesetreKép.
Kevin is furcsállta az ízét a tejemnek, de ennek ellenére szopizott rendesen -nyilván azért hízott fél kilótKép- . Ezek szerint a tejem sem lett kevesebb. -vagy legalábbis nem sokkal.- Szerintem ne aggódj emiatt, mert azzal még tetéznéd. Tudom hogy kísértenek az emlékek, de nem lenne jó ha bebeszélnéd magadnak hogy márpedig nem tudsz tovább szoptatni! Menni fog és kész, hidd el nem lesz semmi probléma!
Ja, nem tom mi kellene ahhoz hogy mi is megússzuk a mensit szoptatás alatt.. Én is napi 10-15 alkalommal szoptatok, és mégis..
Ordít a fiam...
Ismét..
No, gyorsan próbálom befejezni..
Lehet állítani a fényerőt, de ennél már csak fényesebbre tudtam venni. Nekem fura a másik nem volt ilyen..
Én már a ciciről nem tudom megállapítani hogy melyikből evett. MI úgy alszunk, hogy két oldalt van az ágyon összetekert takaró, én meg középen alszok, KEivn meg épp azon az oldalon amelyikből evett, így amikor felkel onnan tudom hogy melyikből evett amelyik oldalamon fexik. Akkor átpakolom másik oldalra és megetetem. Én csak azért nézem az órát hogy ne váltsam sűrűn a ciciket.
Mi csak délelőtt voltunk sétálni talán egy háromnegyed órát. Mostanság valahogy semmi kedvem kimozdulni.. Ki érti ezt?

Nekem se világos hogy akkor most cseppek kaptak a srácok vagy dupla injekciót? De ha cseppeket is, azt a Szabin csepp helyett? De azt négy hósan kapnak először nem? Nálunk legalábbis így volt/van.

Ja, éjjel én sem szoktam büfiztetni Kevint. Ő sose szokott bukni, büfizni meg tud oldaltfekve is. MEg a Szoptatás c. könyvben azt olvastam hogy alvó babát nem kell büfiztetni. Meg hát ahogy írtam mi hogy szopizunk, mindketten elalszunk általában benne.

Muszáj mennem mert a fiam megint ordít..
Ati még mindig sehol..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti!

Hazaért az urad?

Patrik még mindig nem békélt meg a bal cicivel,ezért,ha azzal kezdünk,akkor is a jobbon fejezzük be.A jobb viszont eddig elég volt magában is.Kép
Fekve szoptatsz?
Én az elején fekve,mosttanában ülve szoptatok,valahogy így a kényelmesebb.Látnád éjjel,ahogy görnyedek és rálóg a fejem Patrikra!Kép

Pocsékul érzem magam,fáj a hasam,meg minden.KépFuj-fuj.

Pedig ma olyan szép idő volt.Lehet,hogy Te csak szakadó hóban és szélviharban érzel kedvet a nagy sétához?Kép(Csak viccelek ám!)

Ma sikerült megfürdetnem egyszerre a két gyereket,én is tudtam utánuk rögtön zuhanyozni,sőt,még a lefolyót is kitisztítottam végre,mert el volt dugulva.
Hogy mikre van időm,ha Ruszlán nincs itthon!Kép

Patrik ma óránként enne...

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata!

Csak egy gyors..
Igen, hazaért.. képzeld, elaludt hazafelé a vonatonKép és Nagykőrösön kötött kiKép. MÉg sose volt ilyen..
Én eleinte képtelen voltam fekve szoptatni. Kevin is marha ügyetlen volt, nagyon nehezen kapta be a cicim. Aztán úgy voltam vele,hogy ha fene fenét eszik is, én ugyan nem fogok az éjszaka közepén órákat ülni félmeztelenül egy fotelben félálombanKép. Úgyhogy megtaultuk lassacskán a fekve-szopitKép. Nappal szoktam ülve is, meg hónaljtartásban -az elején ez nagyon sokat segített, így volt a legkönnyebb ráharapni neki-
Apropó ráharapás.. ma délután rendesen rágta-!!- a cicimet a fiam, aszittem megőrülök!

HasfájásKépKép. Én nem tom, nekem most nem fájt annyira mint Mendinél az első. Akkor óránként dobáltam a no-spát.. pedig gyógyszerellenes vagyok. Lehet hogy most a szopi miatt nem volt annyira fájdalmas? viszont a vér az dőlt belőlem rendesen.. na, jó guszta vagyok így estére..
Lehet ja, hogy a szép idő riasztKép. tegnap se voltam sehol. NÉha vannak hullámaim.. most nem volt kedvem többször öltöztetgetni a kölkeceket..

Viszont! Apróhirdetés-függő lettem asszem.. már a csillagos eget is megrendelném ha volna rá keretemKép. De vonzanak a kihagyhatatlan ajánlatokKép.. igazi nő lettem??KépKép

Wow, micsoda házitündér vagy! Fürdés közben pucoltad a lefolyót? Nem semmi.. univerzális.Kép
A fiúknak is dícséret jár, amiért ilyen jól viselkedtek!

Szerintem etesd most nyugodtan óránként, lehet hogy tényleg kicsit kevesebb a tejcsid, és most kell a sok inger..

no, jó éjt!

Betti

Ui.. na megint jó rövid lettemKép

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti!

Jól van,hazaért látom.
Elalvás Kép
Ruszlán már készített környezettanulmányt a ceglédi hajléktalanokról:elaludt Ő is,pechjére az aznapi utolsó vonaton.
Persze lagnagyobb tél,röpködtek a mínuszok,ezért hát a táskáján ülve a csövik között várta meg az első vonatot hazafelé.Szerencsére valami váróba be lehetett menni.KépKépKép

Ó,kifejlesztettem én már az éjszakai ülve szoptatást!Törökülés ágyban,párna a comra,arra a gyerek és hajrá.Közben szoktam előadni azt a fejlelógatós pozitúrát...

Jelentem,óránkénti szopi megvan.

Igen,rendesek voltak a fiúk,Raulnak mondtam,hogy csak akkor fürödhet,ha szót fogad és csinálja,amit mondok.Kép
Patrik pedig imádja a fürdést,Vele sem volt gond.
Csak akkor kapott el a harctéri ideg,amikor kihúztam a dugót a kádban és a lefolyón visszajött az egész.Kép

Én is nagyon tudNÉK vásárolgatni!Kép

Akartam is kérdezni,hogy nem harap-e Kevin szopi közben.Nem lehetett túl kellemes!Kép

Hát,ha már gusztustalankodunk( Kép ),akkor mindent bele:nem tudom,hogy akkor most megjött,vagy sem,mert a hasam az fáj,tegnap mintha kezdődött volna,ma pedig alig-alig.Ki érti ezt?!

Képzeld,ma úrinő vagyok!Raul és Ruszlán elmentek Pestre moziba.Olyan csend van,olyan nyugalom...

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

No, úgy látom, ezzel az oltással jól feladtam a leckét mindenkinek Kép

Szóval: most a DiPerTe oltásban volt elölt gyb elleni vakcina is. A következő oltásnál természetesen fognak kapni Sabin-cseppeket, amit gyengített vírusok. DE ezzel már némi védettséget addig is szereznek. Magyarul, minden olyan mint régen, kivéve, hogy gyb ellen eggyel többször kapnak, mert a Sabin-cseppek kiegészültek ezzel az oltással!

Éjjeli szopi: Régen én is olyan voltam, hogy ha csak felemeltem a fejem, már kiszállt belőlem az álom. No most a fiúkkal szinte programozható lett az alvásom Kép akkor alszom, amikor mindhárom kölköm alszik Kép
Egyébként gondold végig, neked melyik lehet egyszerűbb:
- felülve egyszerre 10 perc alatt letudni az egészet?
- fekve szoptatni félálomban, miközben a másik végig ordít és feszeng?

Gabonagolyók:
A februári Kismama legvégén van a recept, bár én a netről szedtem le. Ha nincs meg a kismamád, akkor szívesen megírom itt közkinccsé téve Kép de most nincs energiám előkeresni.

Meg a nappaliba is alig van kedvem átmenni. Mióta hazajöttem a masszírból bármit csinálok, belém köt Peti Kép Ha nyávognak, azért, ha felveszem azért, szal semmi sem jó neki.
Már majdnem beszóltam, dehát neki is lehet rossz napja.

megyek, mielőtt a net miatt is kiakad rám

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!

Nálnunk megvolt az esti nagyjelenet,Raul kapott egy nyaklevest,Ruszlán elvonult,most csend van.Kép
Remélem Petin hamar átvonul a durca!Kép
Utánanézek akkor a net-en a gabonagolyóknak,lehet,hogy valamit be kell vetnem,most tényleg nagyon megcsappant a tejcsim.Kép
Nanyon remélem,hogy ez csak átmeneti állapot!
Köszi az oltás-infót!Kép

Betti!
De furi,hogy ma még nem jöttél!
Akkor csak elköszönök,remélem jó éjszakád lesz és szép napod volt!Kép
Nekem a t...m tele van a mai nappal.Kép

Pusz.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Halihó!

Úgy látszik nekem két állapotom van: Vagy sose jövök,vagy mindigKépKép.
Mindenesetre jól esik hogy hiányoltatokKép
A harci helyzet az, hogy Ati egész nap gépet szerelt, és ezért nem tudtam jönni. NO meg meglógtam délután majdnem három órára. MEntem masszíroztatni, aztán a barátnőmmel beültünk cappuchínózni egyet.
Heppi!!
Mégegyszer köszi!!! Nagyon kellemes voltKép. Ezentúl minden héten én váltalakKép.
Köszi az oltásos infót is. Ezekszerint lehet hogy már Kevin is ilyet kapott, csak nem lettem felvilágosítva..
Nekem a fekveszopis őrjöngés jön be, mert hát nekem csak egyet kell szoptatni. Ikreknél nyilván ez "egyszerűbb". Így nem csoda hogy fáj a hátad..Kép
NO, mi a baja az uradnak? ROsszak voltak a srácok? vagy?Kép

MI van, szrájkolnak a pasik?? Az én uram se volt valami fényes hangulatban ma.. de nyilván mer itthon maradt egyedül a kettővel, meg felidegesítette a gép egy kicsit.. Meglesz ennek még a "böjtje"Kép.

Kata!
remélem nálatok is OK lesz az éjjel!
MEnsi: nekem is így volt, hogy kb. hat héttel ezelőtt kezdődött ilyen pocifájással meg egy-két csepp izével, aztán semmi. Két hét múlva megint uígy, majd megint két hét múlva uez, aztán újabb 2hét múlva volt az "igazi". KI érti ezt..?
Ruszlán elalvása se lehetett semmiKép. Hiába, néha kellenek ezek a kis kalandokKép.
Csendet és nyugalmat akarok én is! Küldhetnél belőle egy keveset..
Kevin megint elég rosszul aludt éjjel.. Ja, arról már nem is beszélve hogy mikor hazaértem a délutáni szabadságomból, bosszúból jól megharapott megint, de úgy hogy aszittem lesz rajta két nagy luk! Fájt no!KépKép EGyre gyakrabban csináljaKépKép
A te éjjeli fejlógatós szopi-pózodat le kéne fényképezni egyszer, szivesen megnézném!Kép

No,megyek mert Kevin megőrült, szaggatja az újságpapírt..
Jaaa, volna egy kérdésem: létezhet az hogy a gyerek szabályosan kinézi a kezemből a kaját?? Lehet hogy adnom kéne neki vmi más kaját is? Látnotok kéne mikor nézi hogy eszünk! Szinte ijesztő! Nem túlzok.. kihúzzak még vele egy hónapot, vagy bízzam rá? nem tom..
no, tényleg megyek, mert már miszikre aprította az újságom..

jó éjt!

BEtti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Beköszönök én is, hátha még ismer itt valakiKépKép

Heppi,
csuda irígy vagyok, annyira szépen fejlődnek a fiaidKép Nekem csak egyet kell szoptatnom, mégis állandóan csak a gond van vele...már tényleg egyre jobban kacsingatok a tápszerekre, annyira kivagyok a lány raplijaitólKép
Ezzel az újfajta oltással nekem is újat mondtál, azt hiszem, mi még a hagyományosat kaptuk. Bár fene tudja, mivel szerencsére Mesi annyira a Timire ütött, hogy fel se tűnik neki az oltás. Legutóbb hármat kapott (+ a szabin cseppek) és semmi baja nem volt, pedig én derekasan lestem főleg a tetanusz helyét, aminek állítólag be kellett volna dagadnia...hát este már meg se találtamKép
Olvastam, hogy jársz masszíroztatni magad. Én is ezen törtem a fejem, de nem tudom, hogy hagyjam itt a páromra a 3 kölköt, főleg hogy Mesi nem hajlandó lefejt tejet inniKép Nálatok ez hogy megy?

Betti,
szerintem egy-egy kiskanálnyi kajával nem teszel rosszat Kevinnek, főleg, ha ennyire kiesik a szemeKép Én sose a dátum szerinti kort néztem fél éves koruk körül, hanem a gyerek reakcióit az egyéb kajákra. Az első ételekkel már nyugodtan próbálkozhatsz.
A múltkor említetted, hogy a nagy szopiskönyv szerint éjjel nem is kell büfiztetni, hát hallod, én azért ezen kiakadtam. Én, ha nem büfiztetném Mesit, minden éjjel teljes ágyneműt cserélhetnék, és az ágyat is dobhatnám a tűzre egy hónap után, olyan büdös aludt tej szaga lenneKép Fogggalmam sincs, mennyiket eszik hajnalban az én drágám (gyanítom azért, hogy olyan 200 körül), de amíg 2-3 emberes büfi nem távozik, meg se szabad mozdítani, különben jaj a pizsimnek. És nálunk sajna a fekveszopi is teljesen ki van csukva az iszonyat mennyiségű bukás miattKép
Harapásért részvétem, nekem Timi volt ilyen kis kannibálKép Tényleg, van már foga a kis fickónak, vagy csak az ínyével gyakorol?

Kata,
mensi tényleg mocsokság ennyi szopi mellettKép Én csak Timinél nem használtam semmit, nála 5 hónap után jött meg, pedig 3-4 óránként evett csak, szóval nekem még szerencsém is volt. Viszont most meg felrakattam a 6 hetes kontrollon egy hormonos spirált, amivel azóta is szívok, még a mensinél is undokabbul. Pecsételő vérezgetés, migrénes fejgörcs, egyéb görcsök odalent és hasonló nyalánkságok, ami állítólag 6 hónap után megszűnik...csak addíg húzzam ki valahogyKép

Nálunk semmi extra, csak ki vagyok akadva rendesen a lyányok kajálására. A nagyobbak szinte semmit nem esznek, de a kiéheztetéses módszer sem nyerő, mert üvöltenek estére a hűtő előtt, hogy túró rudit akarnakKép A legkisebbnek meg semmi se jó a szoptatásnál, ha sok a tej és spriccel, az a baj, ha kevés és nem jón elég gyorsan, akkor meg az. Tejszaporításra nem hajlandó, csak üvölt, mint a fábaszorult, és azért sem szívja, nehogy mán segítsen nekemKép A párom nyakig van a melóban, ált. csak veszekedni jár hazaKép Csajok egész nap fenn vannak, éjjel meg váltásban ugráltatnak, szóval nem is tudom, hogy hívnak...
Szívesen cserélnék a Nokia telcsimmel, aminek azért 4-5 naponta jár egy óra békés töltikézésKép


Momo


Momo
momo
 
 


Betti!

Örülök,hogy végül előkerültél!!!Kép

Ne ijesztgess,eddig mindig azt hallottam,hogy nem harapja meg a cicit a "fogas"baba.Ezek szerint mégis.
Most az jutott eszembe,hogy remélem még szoptatom,amikor kibújnak a fogacskái.Nem tudom,nagyon bekever ez a sz.r,tegnap estére kikészültem az óránkénti szopitól.Kép
Kezdtem megijedni,hogy tényleg ennyire lecsökkent a tej,de ha megnyomtam,spriccelt.Nem értem akkor meg mi volt a gyerekkel.
Szóval nem tartott ám sokáig a nyugalmam!
Aztán éjjel 2x4 órát nyugodtan végigaludt.Kép
Ma megint vigyorog ezerrel.

Két napja esténként az a szokása,hogy tépi-nyúzza a haját és kétségbeesetten néz rám.Kép

Raul kapott tegnap apjától egy cowboy-jelmezt,ma vadnyugati lázban égünk,ne tudd meg!Kép

Ma kimentetek?Csak azért kérdem,mert nagyon szép idő van.Kép

Örülök,hogy végre eljutottál a masszőrhöz!!!
Ja,és nagyon irigy vagyok!Kép
Nekem csak vágyálom egy kis kimozdulás...

Szerintem Kevin már tényleg a falatot nézheti ki a szádból.Kép
Patrikot,amikor ébren van ebédnél,mindig közénk ültetem a hordozóba,hogy szokja a helyet.
Megsúgom -bár nekünk még nagyon messze van a hozzátáplálás,és nem is tervezem egyhamar -kentem a szája szélére egy kis almalevet,hát olyan édesen cuppogott,meg nyalakodott,hogy legszivesebben össze-vissza pusziltam volna!!!

Szóval,nem hiszem,hogy ártanál azzal,ha ilyesmi módszerrel eleinte csak ritkán adnál Neki gyümit,de az sem baj,ha még vársz.
No,most aztán sokat segítettem,nem igaz?Kép


Remélem a pasik mindenhol lenyugodtak!Én uram dolgozik.

Mennem kell,mert Vad Bill pisztolypárbajra hívott...

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Momo!

Hát Vad Bill egy picit vár,muszáj írnom Neked,úgy örülök,hogy jelentkeztél!!!Kép

Nem lehetnek semmi napjaid!
Te sem mozdulsz ki gyerkőcök nélkül sehová?Ez nálam is így van.Kép

Jó,hogy említetted a büfit,ezt felejtettem el írni.Patrikot letettem az éjjel,mert egy csomót vártam a büfire és csak nem jött.
Megvolt az az ágyneműcsere nemsoká..
Szóval,az én gyerekemet is meg kell büfiztetni éjjel.

Mesi hány óránként szopizik általában?

Lányoknál próbáltad a Polyvitaplexet?Raulnak egész jó étvágyat csinált kisebb korában.

A spirállal én hasonlóan jártam,de nekem pár hónap után voltak ilyen általad tapasztalt dolgok.
Egy idő után meg is untam.


Na,tényleg megyek,mert lasszó van a nyakamban...

Puszillak!

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Halihó!

Örülök hogy Momo is előkerültKép.
Mi most érkeztünk meg anyóséktól.. névnapi ebéden vettünk részt. Kicsit berágtam Atira megint.. de ez hosszú téma lenne.

Momo,
Olvastam hogy eladod az etetőszéketeket. Miért? Másikat akarsz venni? MÁ nem azért hogy reklamáljak vagy mi, csak érdekel. ÉN se tudom még hogy lesz, vegyek mégegyet van ne.. passz..
HÁrom oltás?? te jó ég? miért három?
Hát ha továbbra is így lesi a kaját, szerintem már nem várom ki azt a 27 napot.. Csak félek hogy megint belesodrom magam egy újabb baba vállalásába.. MErt most is az hajtott nagyon hogy "kijavítsam " a hibákat -ld.szoptatás- amit az elsőn elkövettem. Félek ha most nem várom ki a nagykönyv szeirnti hat hónapot, akkor megint így fogok érezni.. nem hiszem hogy kibírnék még egy babát. Már úgy értem nem bírnám idegekkel.KépKép
Szopival egyébként szerencsém van, mer KEvin nem igényli a büfiztetést, sose szokott bukni. Nagy ritkán előfordul azértKép.
Te jóóó ég, 200-at eszik éjjel? Hát szerintem akkor nincs okod panaszra! Hízogat még?
Szerintem se aggódj a lányok miatt, az enyém se eszik semmit! -gondolom ezzel marhára megnyugtattalakKép- Reggel délben este kakaó. Néha eszik az én ebédemből egy keveset, meg a ropi, rudi az megy nálunk is. Meg persze a virsliKép. Én Vitacolant adok neki vitamin gyanánt hogy azér nehogy legyengüljön szegénykém.
HÁt nem hangzik vmi szívderítően amit leírtálKép. Pedig jó volna ha elszöknél néha egy kicsit. Úgy látom nagyon becsömörlöttélKép. Nagyszülők nem tudnak besegíteni kicsit?
Ja, Kevin nem csak úgy simán harap, hanem két szép nagy fogacskával..
Ezzel a szopidologgal kapcsolatban nem hívtál fel egy tanácsadót? Én mint laikus azt kérdezem , nem lehet esetleg ettől a hormonos spriáltól? Tudod hogy a mensi alatt se szeretik a bébik a tejcsi ízét a hormonok miatt.. lehet hogy ez a baj, nem? Persze én korántsem vagyok szakértő..

Kata,
Nem ijesztgetésnek szántam, sajna ez az igazság! Ő sem direkt harap, csak a szopi végén mikor már alszik, szerintem nem tudja hol is van valójában, és simán elkezdi összeszorítani az álkapcsait, én meg könnyezek..Kép. Eddig még kibírtam hogy ne kiáltsak nagyon hangosan, hogy ne ijesszem meg.. nem tom meddig bírom.. Ja, és hogy mi lesz még ha felül is lesz neki..
Szerintem ne gondold hogy csak akkor szopizhat óránként ha kevésnek tűnik a tejed! Akkor az enyém már hetek óta éhezik! Valahogy túl kell élni ezeket a dolgokat.. Tényleg a cumival ti hogy álltok?
Ja, meg legalább éjjel megkímél Patrik! Az a legfontosabb! Én nappal kímélődök, éjjel kelek óránként.. szeirntem ez rosszabbKép.
Jó lehetet a cowboy-őrület! Nem tudsz képet rakni?
Ma ahogy írtam anyóséknál voltunk. Ottragadtunk, így ott etettem meg, aztán hazafelé elaludt a csávó a kocsiban, most kinn van az erkélyen.
Ati is kétségbeesett mikor bejelentettem hogy ezentúl hetente megyek majd .. Asszem ennyi jár nekem..
Mi ma is összekaptunk..
Most meg bealudtak mesenézés közbenKép. Lekaptam őket, majd rakok egy képet későbbKép.
Megyek megném még a mailjaim utána ha lesz időm ferakom a képet.

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Csak Momonak pár sor Kép
Hát nálunk a masszázs az úgy van, hogy bejelentettem, hogy vagy itthogyom őket ordítani, vagy mellém állnak, elvégre heti 1,5 óra pihi nekem is jár. Mellémálltak Kép Ilynekor átjön anyósom is, meg itt van Peti.
Álatlában a szombati szopit "programozni" szoktam, hogy indulás előtt nagyjából fél órával szoptatok, így üres cicikkel jelenek meg, és mire hazaérnek, még nem lehetnek olyan éhesek, hogy üvöltsenek. Eddig még mindig alvó fiúkra értem haza Kép

Az a három oltás engem is érdekelne. Nekem Orsi max kettőket kapott plusz a Sabin-csepp.

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Kép

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti!

Kép Kép
Melyik ez az érdekfeszítő mese?!Néha én is szívesen bevetném!Kép

Naná,hogy jár Neked ennyi kikapcsolódás!!!
Ha jól emlékszem,Ati is szokott néha programot csinálni.
Javult a hátad egy kicsit a masszírtól?

Patrik nappal cumizgat,éjjel azonban eszébe sem jut.
Nálatok?

Na,akkor felkészítem magam a harapásra,amennyiben erre fel lehet készülni.
Engem eddig félrevezettek ebben a témában!Kép

Szerintem sem lesz semmi gond,ha nem várod ki pontosan azt a 27 napot.De persze,ha ezen múlik a 3.gyerkőc...Kép
Jaj,én sem szeretnék még egyet,hálás vagyok a két fiamért,de nem vagyok benne biztos,hogy újra belevágnék.És itt ismét tiszteletem a nagycsaládosoknak!!!Kép

Nincs digi-gépem,nem hozott a Jézuska mégsem.(Biztos rossz voltam!Kép ).Ezért nem tudok képet rakni.Kép

Nálatok is általában óránkénti szopi van?Ráadásul ilyen régóta?Hihetetlen türelmed van!!!Kép

Nyugodt éjszakát!

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

MEse változóKép. MOst a hamupipőke ment épp, ezt most kapta a névnapjára tőlünk.
Igen, Ati szokott programot csinálni, ritkán ugyan de akkor sokatKép.
Javult, igen. Ma délelőtt meg éreztem a tejcsinövelő hatást is, bár az lehet hogy az éjszakai óránkénti szopitól voltKép.
Viszont voltak egyéb hatások isKépKépKép meg nem voltam olyan stresszes.
Éjszaka KEvin se szokott cumizni. Éjjel rajtam alszik el, és mikor nem vagyok hulla akkor mindig mikor felkel szintén. De van hogy nem bírom a strapát, és benyomom a cumit.. de ez nem túl gyakori.
Nappal viszont rendesen..
Könnyen lehet hogy csak az én gyerekem ilyen harapósKép, bár nem valószínű, mert én sose hallottam olyat hogy ne harapnának. Igazából nem is logikusKép.
Igen, asszem inkább kivárom még azt a néhány hetet, mint szenvedjek még egy kölökkelKép.
Kép tessék a húsvéti nyuszitól igényelni egy fényképezőt!Kép
Türelmem az nincs, de mit tehetek? semmit.. ez vanKép. Abban reménykedem hogy talán ha eszik már majd mást is, akkor többet alszik este.. Aztán ki tudja?
Most épp fetrengenek a kölkecek az ágyon, fürödtek hajat mostak, ettek.. és most KEv hisztizik, Mendi meg dobálja a párnákkal.. ja, apa meg mosogat.. hogy én mit csinálok azt gondolom tudod..Kép

Én is felkelésmentes jó éjszakát kívánok!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
az etetőszéket azért adom el, mert a két nagyobb maca kapott rendes fa széket, amivel már velünk esznek az asztalnál. Így valamivel jobban esznek a mi példánkon felbuzdulvaKép és ami nekem még ennél is fontosabb, egyedül tudnak le-fel mászni ezekre a székekre, mert van egy lábtartó része. Nekem teljesen kikészült a derekam, amikor a 17 kilós Timit pakolásztam a Brevi székbe, akármilyen klassz is maga a székKép
Ja és a kicsinek persze azért marad egy etetőszéke, mivel csak Zsebiét adom elKép Szóval ha nem akarsz megszakadni, akkor a lányodnak keresel olyan asztalhozülős megoldást, amit nagyjából már egyedül is tud használniKép
A 3 oltás úgy volt, hogy a nem kötelező agyhártyagyuszi elleni (Neisvac) oltás második menetét is megkapta a csajszi a 4 hós kötelezők mellé (két láb +egy kar megbökve...brrr), sajnáltam nagyon, de nem tudtam két nap múlva újra visszavinni, hogy külön kapja, mert a férjem így is lóg ilyenkor a munkábólKép
Azért megnyugtató, hogy vannak még olyan kisétkű gyerkőcök, mint Timi meg Zsebi, mert Heppi Orsiját látva mindíg lekonyulokKép
Minden elképzelhető a hormonos spirállal kapcsolatban, a vélemények is megoszlanak arról, hogy lehet-e szopi alatt használni. A dokik szerint annyira helyi hatású a hormon, hogy az nem kavarhat be, a szopitanácsadók viszont nem rajonganak érte. De most vetessek le 30.000 forintot 3 hónap után, amikor 5 évig jó lenne??? Igaz, én ingyen kaptam a sógornőmtől, de akkor is sajnálom.
Mesi egyébként olyan heti 10 deka körül azért hízik, csak marha nagy a rapli a kajálások körül és ettől vagyok kibukva. Már mindent megkérdeztem az LLL szopitanácsadójától ezügyben, de nagyon messzire azért nem jutottam veleKép Mindenesetre a hízás elegendő, ha nem is sok, a hiszti meg annyi mindentől lehetKép A bukás miatt meg már csak kenyéren és vizen élek, mert a tej és tejtermékek csak rontanak a helyzeten...
A segítség téma már régi gondom, csak a férjem van, anyám dolgozik, anyósom meg öreg és nem szeretik a gyerekeim se (de még a saját fia is nehezen viseli) és persze egyik sem a szomszédban lakikKép
Szerintem azért ne legyen se most se később "elrontottam" érzésed, ha Kevint megkínálod, mert ez marhaság. Nem arról van szó, hogy pár nap alatt le akarod beszélni a szopiról a rendes kaja kedvéért, csak megkóstoltatod vele, amit annyira néz. Én hibajavítási céllal még egy tucat gyereket is bevállalhatnék, na de azt már neeeeeeemKép Egyébként sokszor nem rajtad múlik, ha valami nem jön be a terv szerint, sokkal inkább a gyerek mentalításán.
Kép nagyon helyesKép Nálunk is gyakran szunnyad meg hétvégén a párom Timivel a hóna alatt valamelyik mesénKép

Kata,
eddig B6 vitamint adott a doki a csajoknak, de ettől csak még veszettebbül követelik a túró rudit és a tejszeletetKépKép Én meg rendes kaját szeretnék beléjük tuszkolni, mindhiábaKép
Mesi össze-vissza kajál, igazából az a gáz az órarenddel, hogy 3 órákat szunyál nappal is és két alvás között 2-2,5-et van fenn. Ja és 2 óránál gyakrabban nem lehet rábeszélni a szopira. Na ezt osszam be, ahogy akaromKép Kap egyszer enni ébredés után (ez ált. műxik) és egyszer közvetlenül alvás előtt, ez már nem mindíg jön be. Éjjel meg, ha éhes, ha nem, alszik reggel 5-6 óráig, de közben folyamatosan szopja az ujjátKép Ennyit az én átlagbébimrőlKép

Heppi,
szóval azért kétemberes a dologKép Hát ezért nem jön nekem összeKép
A szopiprogramozást én csak egyszer szerettem volna, amikor Timit kellett Pesten szemészetre vinni, de persze akkor is kitolt velem drága Mesike...úgyhogy 1,5 órát üvöltött anyám kezében, amíg álomba sírta magátKép

Ja tényleg, nem is mondtam, Timi szemüveges törpe lettKépKép Sajna a rövidlátást örökölte a családtól, amitől szép lassan enyhén kancsal is lett, szóval most szemüveges korrigálást kap. A doki szerint teljesen kikezelhető, nem olyan gáz, mint az enyémKép A szemüveg egyébként nagyon aranyos rajta és egész jól tűri, csak iszonyú koszos lesz a sok tapizástól a lencse, erről még nem sikerült lebeszélnem.Kép Zsebi úgy tűnik, ebből a szemészeti örökségből kimaradt, őt is megnézték, de egyelőre tökéletes a szeme. Bár nagyon irígy Timi szemcsijére, már közölte is velem, alig várja, hogy nagyobb legyen és neki is lehessen (persze, a maga szókincsével és nem ilyen bonyolultan, de világos volt a mondandó)Kép

Mennem kell...

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Kurta leszek,mert pocsék volt az éjszaka és a mai nap a folytatás.Kép
Patrik náthás,alig kap levegőt,nem is tudom hányszor szívtam az orrát éjjel.
Ruszlán hozott Fluimare-t,nem tudom mennyit segít majd.
Szegény,se aludni,se enni nem tud rendesen.
Hab a tortán,hogy úgy tűnik nálam nem hogy múlna a nátha,hanem egyre rosszabb,úgy érzem kezd ráhúzódni az arcüregre és a fülem is érzékeny.Kép
Szóval megint minden csőstül...

Betti!
Nektek milyen volt az éjszaka?
Masszír egyéb hatásai???!!!Nem tudom pontosan mire is gondolsz,de én is akarok olyat!Kép
A tegnap esti csendéletet nálatok nagyon megnéztem volna!Kép

Momo!
Nem semmi ára van a spirálnak!Sógornődtől ajándékba kaptad?Kép
A leírtad alapján tényleg kemény diónak tűnik legkisebbed!Talán,ha már eszik,akkor helyrejön.
Remélhetőleg jobb étvágya lesz,mint a nagyoknak.Kép
Szerintem egy próbát megérne a Polyvitaplex,hátha Nektek is beválik.
Timi,a szemüveges törpe KépKépKép.Biztos nagyon aranyos!Ügyes,hogy tűri.
Emlékszem,gyerekkoromban egy ideig nagyon szerettem volna szemüveges lenni.Kép
Programozott szopi errefelé sem működik.Kép

Megint nyöszörgés van.Kép

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Momo,
Etetőszékügyben felvilágosodtamKép. Én is gondolkodtam hogy Mendinek beszerzek vmi egyszerűbbet. Nekünk is Brevi van, a Dolce Vita fajta. Én is szeretem. Most tetszik még a Peg Peregónak az új fajtája is -ami hintáztat, énekel meg minden- de nagyon drága Kép.
Nekem Mendivel nem mondtak agyhártyagyuszis oltástKép. Így ő védtelen.. most meg azt javasolták hogy 11 hónaposan írassam fel, és egy éves kora után adjuk be mert akkor kevesebb oltást kell kapjon.
Igen, Orsi valóban gyönyörű kis erős csaj, rettentő nőiesKép. Az enyém meg kis cérnahuszár.. dehát nem lehet mindenki egyforma! Látod a fiam meg egy kis gombócKép.
Mit nem adnék én a nádszál alakért cserébe!
Hát nemsoká kezditek a hozzátápit, hátha az segít majd a helyzeten.. én is ebben reménykedek!
Igen, ez a 30rugós dolog engem is idegesítene..
Látom te sem bővelkedsz segítő kezekbenKép. Pedig milyen jó lenne kiszabadulni néha az őrületbőlKép.
Igen, tudom hogy sokszor nem rajtam múlnak a dologk, de akkor is.. pont erről van szó a antiszopitopikban.. túl nagy az elvárás az anyukákkal szemben manapság.. Én ezt a szopival kapcsolatban érzem , meg a házimunkával. Hogy csak az a jó anya aki főz, mos takarít gyerek/ek mellett. Akkor én egy nagyon selejtes anyuka vagyok, mert képtelen vagyok két gyerek mellett rendszeresen főzni, és csilli-villire nyalni a lakást. Azért ganéban nem élünk, de ennek az az ára hogy pl. szombaton éjjel egykor fejeztem be a teregetést..Kép. No, de nem akarok én ebbe teljesen belelendülniKép.
Szemüveg aranyos lehet. Vegyetek Zsebinek egy napszenyót!

Kata!
Hát nem örülök a hírnekKépKép.Remélem hamar meggyógyul Patrik! Meg te is! Jajj, nagyon nem lenne jó most egy fülgyuszi! Neked is szokott lenni?
Én le se merem írni hogy a fiam hogy meglepett a 11-5 ig tartó alvásával! Aszittem nem jól látok mikor megnéztem az órát!
Ma persze behozza.. most is vinnyog..
Szerintem tudod te hogy mire gondolokKép.
Meg az érezhető volt -más is mondta- hogy sokkal nyugodtabb voltam utána! Azért teljesen nem múlt el az idegbajom, az alkatiKépKép.
Nálunk a programozott szopi csak egyoldalúan működik: ha többször akarom szoptatni akkor oké, ha kevesebbszer az nemKép.
Nálunk is fennforgás akadt.. Nem tudom az apja mit szól majd.. de MEndi megint úgy berakott egy dvdt a lejátszóba hogy nem tudtam kivenni.. szerintem a szervízben kiröhögnek majd.. ez már a második ilyen alkalom..

Megyek mer ordít a fiamKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Kata,
gyógyuljatok meg hamar! Nátha a legszörnyűbb az orrdugulás miattKép Fluimar nekünk nagyon bejött, Mesi még vigyorog is, amikor az orrába fújomKép, ez a hajtógáz nélküli dolog nagyon jó ötlet volt.
Spirált azért kaptam a sógornőmtől, mert szülész-nőgyógyász, és neki van egy-két repi darabja, mivel nagyban űzi az ipart etéren és jóban van a gyártócéggelKép
Polivitaplexet hogy vette be Raul? Tudom, hogy cukormázas, de enyémek még képesek szétrágni, mert a Smarties bogyókhoz szoktakKép...belül meg már azért keserű, nem?

Betti,
szerintem nagyon jó a Brevi D.V., mondom, nekem is csak az emelgetéssel van bajomKép Egy gyereknél még hagyján, de kettő-hárommal?...brrrr.
A meningococcus-c elleni oltást én is 1 éves kor után adattam be Zsebinek, mert akkor csak 1 oltás. Timi még 3 darabban kapta, mert akkor volt a faluban ingyen kapom akció, és nem akartam elszalasztani. Mesi meg csak azért kapta most, mert új oltóanyag van, amit már csak kétszerre kap, és ez az agyhártyagyuszi leginkább tavasszal meg ősszel támad, vagyis addigra kell védettnek lennie a csemetének.
Igen, én is szerettem volna megfelelni a mai elvárásoknak, de a 3. gyerek (no meg a csajok kaja körüli hisztije) sikeresen leszoktatott rólaKépKép Ma már rendelem a kaját, és egy kis söprögetésen meg mosáson kívül egész héten semmit nem csinálok, hétvégén meg elfogadom a férjem segítségét is. Egyikünk pesztrál a másik meg hülyére sikamikálja a kéglit.
Van gyereknapszemcsink, csak Zsebi a szárával rendre ki akarja szúrni a szemét felrakás közben, szóval még nem jár nekiKép Meg különben is, vétek azokat a gyönyörű nagy kék szemeket eltakarniKép
Látom, Mendi is önállóan kezeli a DVD-tKép Nálunk a videó volt kitéve mindenféle atrocitásnak, ma már zárt szekrényben lakik a DVD mellettKép...viszont a szekrényzárba már több kulcsot is beletört Zsebi terroristaKépKépKép

Tegnap jó napom volt, megjött a rendelésem, egy elektronyos seprű. Timi imádja, azóta ő takarít a lakásban, én meg ülhetek ölbetett kézzel...az okos anyaKépKépKép
Azt hiszem, Betti te emlegetted az unatkozó, katalogusokból rendelgető házisárkányokat, hát biza én is idáig süllyedtem, de pár napig legalább ki vagyok elégülveKép

menek szétcsapni
Momo


Momo
momo
 
 


Ja még etetőszékhez: én azért azt nem mondanám, hogy olcsón megúsztam a két nagyob maca székét, mert a Tripp-Trappot kapták, de ez felnőtt korukig tökéletes, mert állítható az ülés és lábtartó magassága, viszont tök olyan, mint egy normál szék és ők is imádják. Persze, a kutya se mondaná meg ránézésre, hogy darabja 40 rugó voltKépKép Viszont a férjem, aki nagyon tiltakozott a drága beruházás ellen, ma már agyondícséri az ötletemet...másban is megtehetnéKép

üdv
Momo

Tegnap du. lett volna kedvem irogatni, naná, hogy nyaralni volt a babanetKép


Momo
momo
 
 


Szia Momo!

Nem tudnál képet rakni arról a székről? Felkeltette az érdeklődésemetKép. Én nem rád értettem hogy olcsóbbra cserélted, hanem magamra hogy mit szeretnékKép. Az én uram szerintem szívinfarktust kapna ha akármit is vennék.. már ez a ruhamizzéria is az őrületbe kergeti! Mendinek annyi ruhája lesz lassan hogy ha azzal fűtenénk jó pár telet átvészelnénkKépKép..
Úgyhogy én is unatkozó , csak nem katalógusból hanem netről rendelő anyuka vagyokKép. Nekem muszáj néha megerőltetnem magam és elszállíttatni a koszt a lakásbólKép. Hétköznap mondjuk éjjel mosok, amíg meg a progi elmosogatok aztán kiteregetek. Hétvégén meg nagyüzemben csinálomKép. Jó, Ati segíteni szokott mosogatni !
Nekünk azért jött be a Vitacolan, mert az szirup, nem baj ha rágja. És nagyon jó íze van. Régen nekünk is volt ilyen ízű gyógyszerünk, direkt szerettem beteg lenni olyan finom volt!
Szerinted most már késő volna beadatnom Mendinek az agyhártyagyuszis oltást? Mármint hogy mindjárt tavasz..
Kevint már nem merem macerálni, megvárom a szeptembert.
Milyen az az elekrtomos seprű? Arról is kérek képet!!

Megyek mert nem akarok ruhát mosni..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Megint egy kis tanácsra lenne szükségem(mint aki most lát először kisbabát Kép ).
Patrik nem lázas,viszotn rengeteg orrváladéka van,szerencsére nem sárgás-zöld.
Ti elvinnétek dokihoz?
Azért is kérdezem,mert a gyerekorvos egy kalap ...sem ér.Kép
Feleslegesen nem szeretném antibiotikummal bombázni a gyereket,ez viszont csípőből azt ír fel mindenkinek(úgy,hogy pl.a gyerek fülébe soha nem néz bele,mindig én kérem meg rá).
Sterimározunk,szívom az orrát rendületlenül,meg orrcseppezünk.

Betti!
Ezt is megérted végre,hogy Kevin-mondhatjuk-átaludta az éjszakát!Kép
Patrikom most szinte állandóan cicin van,de.aludt két órát,azt hittem szétreped a cicim,mire evett.Kép
Este írok többet (remélem).Kép

Momo!
A Polyvitaplexet szirup formájában kapta Raul és nagyon szerette,mindig repetázni akart.Kép
Az elektromos seprűre én is kíváncsi lennék!

Patrik felébredt,este jövök,ha a babanet is úgy akarja.

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Momo,
KÉPEKET, megesz a kíváncsiság Kép

Betti,
Amikor "kéretlenül" betoppantam hozzátok, éppen azt néztem, hogy persze, hogy ilyen szép rend van, mikor most ganajoztad ki a lakást... bárcsak nekem lenne ilyesmire időm Kép szal nem szégyenkezz, egyáltalán nem éltek disznóolban (leglábbis hozzánk képest)

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


KözkívánatraKép

Az elektromos seprű tul.képp egy akkus jószág, elöl van egy forgó keféje (az enyémnek egyik oldalt is, hogy a fal mellől is kiszedje a galád morzsákat) és egy kis tartályba gyűlik a kosz (a képen a sárga pöttyös rész a fejben). Az olyan öreganyóknak való, mint én, mert ahányszor szana meg szerte morzsálnak a kölkeim, annyiszor se kedvem, se energiám előszedni a porszívót, a kisseprű és lapát verzióval meg nem győzök hajolgatni...a beste kölkek meg azonnal mutogatják a padlón az oda nem való elemeketKép Na most, ez a szerkezet könnyű, hosszú a nyele, a nyél végén található fogantyúval lényegében kormányozható is, szóval seperc alatt kész vagyok vele. Igaz, nem csinál patyolattisztaságot, de gyorssegélynek remek. És mivel könnyű, a gyerekeim is imádják tologatni, ami meg dupla haszon, maca is lefoglalva, kosz is elintézveKép
Kép

Betti,
neked meg itt a szék, csak nehogy megkívánd, mert a párod lehidalKép Nálunk is így volt, be kellett ígérnem, hogy a Brevit, amint lehet, pénzzé teszem, hogy legalább valami visszajöjjön a maniból.
Kép
Kép

Rendelés: a katalógusáruházaknak is van netes elérhetősége, természetesen rendelés is leadhatóKépKépKép

Na és végül a legkisebb macaKép

Kép
Kép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Ja,
Kata, én nem vinném orrfolyással Patrikot orvoshoz, magam se szoktam ilyennel abajgatni a dokinkat, pedig ő nagyon rendi és nem szimpatizál az antibigyókkal semKép A csöppentés és az orrszívás szerintem elég, ha más gond tényleg nincs.

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Na,kaptam egy kis időt,de nem lehet tudni,hogy mennyit.Sajnálom szegény Patrikot,alig kap levegőt.KépKözben én is fújom az orrom, Raullal is jó lenne foglalkozni,háztartás meg szalad...

Momo!
Jó lehet ez a seprű!KépVan valami hasonló nekem valahol,ami nem elektromos,majd előbányászom és örülök neki.Kép
Köszi a tanácsot orrfolyás-ügyben,tulképp megerősítésre volt szükségem.Mikor egy eü-s mindenhol rémet lát tipikus esete forog fent.Kép
Milyen nagy már ez a lyány!Nagyon aranyos!Kép

Betti!
Aha,most aztán jól lebuktál:szóval igaziból Nálad tip-top rend uralkodik!Kép
Látnád mi van most errefelé.Kép
Ati mit szólt a dvd-hez?Kép
Éppen ma panaszkodtam Ruszlánnak,hogy nem győzöm a dolgokat.Elég sokat besegít,ma sem feküdt le éjszakás műszak után,főzött,meg minden.Szóval fényezném még,ha nem szólt volna be:régen milyen jól boldogultak a nők tíz gyerekkel is..Mondtam Neki,hogy légyszi vegyünk pár hold földet,hogy járhassak kapálni is,meg nem ártana némi jószág(tehén-rajtam kívül,birka,kecske,miegymás).
Néha úúúúgy ki tud akasztani egy perc alatt.
Neked milyen napod volt?
Nem láttad szombaton Babaház c. műsort?

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,
miért, mi volt a Babaház-ban? Jó műsor?
Férjed is jókat tud beszólniKép De az már nem rémlik neki az olvasmányaiból, hogy ált. több generáció élt egymás mellett, így az anyának mindíg több nőrokon is segített.
A lakás tisztasága nálunk is hagy némi kívánnivalót maga után, tegnap pl. egy félig megrágott csemege ubit találtam a ruhásszekrénybenKépKépKép

Ma pocsékul indult a nap, Mesi büfizés helyett végighányta a konyhát, Zsebi közben fejjel csattant a kőpadlón, Timi meg csak simán hisztisKép
Megyek is magamba roskadni.


Momo


Momo
momo
 
 


Ja, már megint szita az agyam:8
Betti,
szerintem Mendinek is nyugodtan beadathatod az agyhártyagyuszis szurit, az egy éves kor után ugye azt jelenti, hogy lehet 2-3...évesen isKép És sajna a tavasz azért még odébb van, a szuri meg szerintem pár hét múlva már védettséget ad.
Viszont nekem a doki már Zsebinél azt mondta, hogy már nincs jelentősége az 1 éves kor előtt felíratás dolognak, mert nem kapod így se olcsóbbanKép Vagy csak nálunk keményítettek be???
Nem tudom, nektek milyen a gyerekdokitok, de én az enyémre bátran rázúdítom a kérdéseimet, mert nem szokott lerázniKép Talán kérdezd meg az orvosotokat is Mendi szurijával kapcsolatban.

Momo


Momo
momo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?