Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta!

Máténak is jobbulást.

M.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Képzeljétek mi történt ma. Kimentünk szánkózni és Vikó az elején ugyanúgy élvezte mint máskor, aztán ahogy szoktuk elindultam vele egy kört tenni. Egyszercsak látom, hogy nagyon össze van görnyedve. A lába is fönn a szánkón, szóval nem kapaszkodik, csak ül. Hát közelebbről megnézve látom, hogy elaludt a szánkón... Végül a hátára fektettem és úgy húztam haza. Keze-lába lelógott, teljesen ki volt terítve. Szerencsére csak szállingózott már a hó, de így is rém furán néztek rám az autókból... Hát elég hülyén is nézhettünk ki.

Manó:
Emma nagyon aranyos a képeken, szép nagylány már! És milyen klassz, hogy már ül az asztalnál, főleg magasító nélkül.
Azt akartam kérdezni, hogy Emma képes végigülni mondjuk egy ebédet vagy vacsit?

Kint alvás: Ami igaz az igaz a napon tényleg jó idő volt, még melegem is volt. Bár hosszútávon aludni, hát nem tudom. Azért Vikónak 3/4 óra alatt jéghideg lett a keze... De gondolom a bölcsiseknek azért ebben van tapasztalatuk.

Igazándiból mi is úgy választottunk még neveket Vikónál, hogy ne legyen a rokonságban és ez a két név is akkor merült fel. Csak közben megtudtuk, amit már megírtam. Mondjuk én azon csodálkoznék különben, ha valaha a két unokatesó találkozna valahol, mert Zoli öccsével szinte nulla a kapcsolat, anyósom még nem is látta a kislányt (meg a családból tán csak a nagymama látta még a kórházban, mert ép bent feküdt, mikor született). Mondjuk állítólag nem is kiváncsi rá, ami nekem írtó fura, mert tényleg nekem semmi közöm hozzá, mégis kiváncsi lennék rá, mégis Vikó első unokatesije...

Harmadik név már bennünk is felmerült, de még nem vettük elő újból a névlistát. Meg annakidején is nehéz volt, kivéve a Vikit.

Kriszta:
Jobbulást nektek! Hát tényleg nem lehet túl jó, hogy megizzadva ki a hidegbe. Ez még a legedzettebbeket is megviselné.

Gratula párod új munkahelyéhez! És milyen autót kaptok? Te csak a fenntartás miatt nem szeretnél kocsit, vagy egyéb okai is vannak. Mert pl.: lehet, hogy megspórolhatnátok általa az előző problémából adódó megfázásokat. Persze nem állítom, hogy két gyerkőcöt becuccolni könnyű... Én azért elvagyok vele, hogy van itthon mindig kocsi, s ha gondolok egyet bárhová eljutunk és nem kell babakocsizni, meg BKV-zni. Vikó amúgy sem tűri fél óránál tovább, hogy babakocsiban legyen, viszont az autózás elég jól megy.

Hanzika:
Örülök, hogy Marcusnak végülis ép a fülecskéje, ez nagyon jó hír. Mindenesetre jobbulást neki!

Kettős név. Nem hiszem, hogy jó lenne, lévén, hogy már a családnevünk is kettős, ezzel együtt már négy neve lenne szerencsétlennek. Már Vikó is úgy járt, hogy az ABC összes betűjét szinte ismernie kell, hogy megpróbálkozhasson a neve leírásával. Szóval az ötlet jó, csak kevéssé megvalósítható.

Amúgy 3. még csak tervben sincs, mi szándékaink szerint megállunk a kettőnél...

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Lányok! Köszönöm az infót, a leírás alapján biztosan megtalálom a helyet.
Sziasztok!
Andi
ankah
 
 

 
 

sziasztok,
tudnátok ajánlani nőgyógyászt:-)
szilva76
 
 


Sziasztok!

Már irtam nektek csak régen én is újpesti vagyok és a kislányom 15hónapos láttom a ti törpéiteknek is nagyon tetszet a hó mi is nagyon élvezük .

A betegeknek minél elöbbi gyógyulást.

Marycus,
Vikónak hogy tetszet a zenebölcsi mi kedden megyünk a XIII.-ba ott lesz előszőr Tücsökzene kivácsi vagyok rá.

Babaúszásra jár valaki ha igen hova milyen?

JÓ ÉJT
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Szilva,
A többség Dr Hammersberg Elemért javasolja majd, ahogyan én is. Kép MÁr, ha újpesten keresel...

Máté jobban szerencsére, tegnap már aludt egész éjjel Kép De utcára csak holnap megyünk megint. Aztán ha már tényleg nagyon jól lesz, akkor vasin irány szánkózni :o

Apum ma hozta az ágyunkat, amit ő csinált, végre alszom egy jót!!!

Marycus,
Érdekes ez a névválasztás, nekünk mindig az ellenkezőnemből volt ötletünk Kép Reginél szinte utsó pillanatban dőlt el, siránkoztam milyen satnya a választék, aztán Máténál rájöttem, hogy feleannyi fiúnév van, és mennyivel könnyebb dolgunk lenne, ha lány lenne Kép Még jó, hogy nincs harmadik verzió Kép
Autó..hát meg volt adva egy keret, a lényeg az volt, hogy családi autó legyen, vagyis a mostaninál ne legyen kisebb semmiképp, így sok hűhó után a Citroen Xsara Picasso mellett döntöttünk. Sajnos még ma se kaptuk meg, talán a jövő hét elején...a r.hadt bürokrácia Kép
Csak a fentartás miatt nem akarok magamnak is autót, mert ha tényleg nagy szükség van rá, itthagyja majd apa nekem Kép Oviba meg még nehézkesebb lenne úgy a közlekedés, főleg, hogy nincs is messze az ovi.
Ja, jót nevettem Vikó szánkós alvásán Kép

Manó,
Tényleg nagyon nagy csaj már Emma! Azért a bölcsis kint alvást én is durvának tartom, hiába süt a nap!! Én mondjuk azt se csípem már, hogy a nagy mínuszokban is folyton kint vannak délelőtt az udvaron...Nem azt mondom, hogy nem kéne, de ha esik, ha fúj, mindig mennek Kép

Hanzi,
Örülök, hogy végülis nem lett komoly baja Marcusnak!!! Most hogy van?

Szirom,
Nálatok mi a nagy harci helyzet? Kép

Jaaj, segítsetek, akkora egy béna vagyok Kép Kép Most csütin kellett elkezdenem a havi TriRegol adagomat...na, ehhez képest csüti este nézegetem a levélkét, és már hármat!!!! bevettem...ergo, szerdán kezdtem véletlenül, és csütin kettőt vettem véletlenül, mert emlékszem, hogy agyaltam egyszer hogy bevettem-e, és bevettem még egyet, mert ugye az rémlett, hogy nem Kép Kép Na, szóval, ha ezt más írja, tuti elküldöm a gógyisokhoz, de esküszöm nem tudom megmagyarázni, hogy alkottam ezt Kép Doki bácsit nem merem felhívni, tartok tőle a hasát fogná......
Szóval sztetek most mi lesz védekezésileg???? Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Szilva:
Ahogy Kriszta írta én is Dr. Hammersberg Elemért tudom ajánlani. Ha elérhetőség érdekel mail-ben megküldjük.

Szuszoka:
Sajnos zenebölcsi elmaradt, csak jövő héten pénteken lesz. A XIII ker-ben hol van ilyesmi? És mi is pontosan az a tücsökzene? Mi még laikusok vagyunk, ez lett volna az első alkalom. De ami késik nem múlik...

Mi babaúszásra nem járunk és valszeg inkább majd úszni tanulni visszük, már ha akarja.

Krisztocs:
Jobbulást nektek!

Hát TriRegol ügyben ha fogja a hasát ha nem doki bácsi, mégiscsak az lenne a legjobb, ha őt kérdeznéd meg. Mondjuk mikor még én is szedtem nekem is voltak hasonló problémáim, mármint, hogy nem emlékeztem, hogy bevettem-e már. Volt, hogy éjszaka felriadtam miatta és tökre dobogott a szivem, meg görcsberándult a gyomrom. Hát ez se normális... Aztán nálam az volt a módszer, hogy megszámoltam és az alapján következtettem, hogy bevettem-e vagy nem. Nem állítom, hogy mindig OK. volt a dolog...

Auto:
Mi is nézegettük annak idején, mikor Zoli kapott új kocsit a Xsara Picasso-t és nálunk is hasonlóan kritérium volt a családi autó. Csak mi kicsinek találtuk a csomagtartót. Végül inkább a Toyota Corolla Wagon-nál maradtunk. Régebben úgyis ezt néztük ki, hogy ilyen lesz a következő kocsink, ha cserélünk. Végülis bevált, de ha betesszük a kicsike Bergonunkat akkor már bizony szűkös.
Most mikor mentünk Parádra ép megbeszéltük Zolival, ha Vikót itthon hagyjuk akkor egész jól elférünk benne, lévén, hogy vittünk magunknak két kicsi hátizsákot. A többi Vikó meg pakkjai voltak. A szánkót már apuék vitték. Már azon törtem az agyam, hogy kettővel hogy férünk majd el. Bár lehet akkor se lesz lényegesen több csomagunk.

Ja, még azt akartam kérdezni tőletek, hogy a nagyobb gyerkőcöknek Regi, Emma, meddig kellett a babakocsi? Azon töprengtem a múltkor, hogy mikor megszületik a kistesó Vikó még csak másfél éves lesz és itt a környéken azért még bőszen kocsiztatják a 2,5-3 éves manókat is. Na most az elég gáz ha kettőt kell babakocsiztatni, ráadásul Vikó mostanában fél óránál többet nem bír benne ki, ha egyáltalán működik a dolog. Ezért cipeljünk még egy babakocsit? Szóval dilemmázom, persze a gyakorlat majd megmutatja, de azért úgy gondoltam megkérdezlek Titeket is.

Na Vikó mégsem akar aludni, pedig nagyon mondta, hogy vissza akar feküdni.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Marycus,
Regi mindennapos használatra kb két éves koráig használta, utána már ritkábban, csak ha rohantunk vhova, de sétához, vagy a játszóig talán már előbb se használtuk. Lehet kapni ezeket a testvérfelállókat, biztos hasznos dolog, sokan használják, bár nem tudom, hogy Vikó hogy maradna meg rajta Kép

Kocsi...hát igen, a Picasso csomirésze 10 literrel kisebb, mint a Mondeoé, de úgy voltunk vele, hogy csak a nagy utakra kell a sok hely, és akkor meg a Citroenben legalább le lehet hajtani egy ülést a háromból. Mert a Fordunkban két részben lehetett csak, és hát ott ült a két gyerek Kép Úgyhogy mondhatni kb annyi helyünk lesz, mint most pakolni, és az elég. Legalábbis tavaly elég volt Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Láttom nagy téma a milyen kocsiba fér el egy négy tagu család hát mi nagyon sokat utazunk hétvégére el ugy hogy még utazo kiságy is kell nekünk van egy renault rx4-es aminek elvileg baromi nagy a csomag tere de mi már ezt is túl tudjuk pakolni már vettünk hozzá tető boxot is igy már elférünk nagyábból ugy hogy én már mondtam a férjemnek hogy nekünk IFA kelleneKépKép.

Marycus
XIII.-BA József Attila Műv. házba Tücsökzene én úgy tudom ugyan az mint a zenebölcsi dalos mondókás foglalkozás félórás foglalkozás 500-600ft.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Hát ez idáig nálunk a leghúzósabb betegség.. bár, ha azt nézem, nem is volt olyan sokszor Marcus beteg. Még ma is lázas volt, szerencsére csak 1 kúp és Paracetamol kellett és lement. Most este nem volt neki, nem adtam semmit. Egyébként semmi nem látszik rajta, azon kívül, hogy rosszabb az étvágya és folyik az orra. Meg ha lázas, akkor extranyügi... Ezért is kellett antibigyó, mert már egy hete náthás volt és egyik napról a másikra folyamatosan ment fel a láza.

Marycus,
Jó ez a szánkós sztori Kép Még babakocsi helyett is megteszi Kép Szeirntem min 2 éves korig szükség lehet a kocsira, meg ha messzebb mész, tovább is. Esetleg a Bergont eladni és testvérkocsit venni? Meg láttam már olyat is, hogy a tesó a nagy méretű (mint pl. tietek) babakocsi lábzsákján ült.
Név: Szerintem akkor sem gáz, ha közelebbi lenne a kapcsolat az uncsitesóval, hogy az egyiket Dorinának, a másikat meg Dórának hívják. A két név nem ugyanaz (hasonlóval ment egy ideig a barátnőm az "agyamra", mert ők a Mártont nézték ki fiúnévnek és nálunk meg Marcell lett. De most már megbékélt - bár lehet, hogy a hamarosan születendő kisfiú mégsem Márton lesz Kép).
Zenebölcsi: miért nem próbálod ki az újpestit? Ha jól emlékszem, csütörtökönként van 10 órától az Ifjúsági Házban.

Szirom,
Bölcsi így ugrott egy darabig, mert hát betegen nem vihetem, oltásig nem célszerű, viszont oltani csak a 14-e héten oltaná, amikor én már dolgozom. Tehát teljes a zűrzavar Kép
Csak nem lesz gond, hogy anyukádék hazamennek, te meg Miksabuccal egyedül leszel. Vissza fog rázódni a régi kerékvágásba ő is Kép Most élvezte a helyzetet Kép

Krisz,
Jobban vagytok már? Máténak még mindig folyik az orra? És te hogy vagy? És milyen volt a babóca, akit meglátogattál?
Kocsi jó választás, nekem is tetszik és szerintem nincs olyan személyautó, aminek kielégítően nagy lenne a csomagtartója egy 4 fős családnak akár Kép Ez olyan, mint a konyha. Először nagynak tűnik, aztán Kép Egyébként én is úgy gondolom, mint te. Hogy ha nem szükséges tényleg, két autót csak fenntartani luxus, többletkiadás.
Gyógyszer: velem is volt ilyen, utána szedtem rendesen végig. Annyit jelent, hogy egy nappal hamarabb lesz mensid. De mivel a hormonszint megvan, sőt, nem lesz a védekezéssel gond - ez az én véleményem. Egyébként sokszor, míg tablettáztam, én is számolgattam minden nap. Meg ugyanabban az időben szedtem be. De ez már a múlt Kép

Manó,
Nagyon jók a képek, Emma nagoyn sokat nőtt, mióta utóljára láttam.
Kintlevés, kintalvás: én epárti vagyok, szeirntem ha nincsenek minuszok és jól fel vannak öltöztetve, betakarva, nem lehet gond. Marcus kicsiként is kint aludt a babakocsiban már 4-6 hetes korában is 2-3 órákat Kép Nálunk pont az a baj a bölcsiben, amit hallottam, hogy ritkábban viszik ki őket, ha hideg van.

Szuszoka,
Ti Újpest melyik részén laktok? Csak a kíváncsiság Kép
Egyik lányzó jár a kisfiával úszásra a Pólus Hotelbe. A kissrácnak nagyon tetszik, ők már 3 hós kora óta járnak és 5 héttel idősebb a mi babáinknál. Egyébként babúszásról hasonlóan vélekedem, mint Marycus - én is inkább majd úszni viszem el megtanítani Marcust, nem hinném, hogy nehezebb lenne, mintha járt volna babaúszásra.
Te már itt nézted a zenebölcsit?

REmélem, hogy mindenkinek írtam.

Pusz

H.

Kép
hanzika
 
 


Pusz Lányok:Kép
Ezer éve nem voltam errefelé.
látom mindneki megvan.szépen nöttökKép) mármint babátokKép
Mi is nagyon jol vagyunk Niki már mingyá 6 honapot betölti(hogy repül az idö)Kép
7kg és 64 cm!
Mikor fordulnak át a babák? (elfelejtettemKép)
Nálatok simán ment a fözelék bevezetése? Szoval ijen tanácsokat ha kaphatnék Töletek nagyon megköszike mert hiába Niki a harmadik gyermekem ugylátszik az élet eme dolgait teljesen elfelejtettemKép
Igyekszem többet jönni...... addig is Puszika M.ildikó
tifics
 
 


Sziasztok!

Marycus,
név ügyben egyetértek Hanzival, végülis két különböző név!!
Babakocsiügyben: ez tulajdonképpen Vikótól is függ, mennyire fárad majd el, miközben a kicsit fogod sétáltatni.

Hát a héten nálunk is betegség volt, de szerencsére csak én. Csütörtökön arra ébredtem, hogy hányingerem van. Egész nap vagy hánytam, vagy ment a hasam.
Párom reggel felhívta a szüleit vidékről. Hát nagyon vártam hogy megérkezzenek!! Szerencsére Tomi egy jódarabig békén hagyott reggel. Biztos megérezte, hogy nincs valami rendben. Főleg, hogy a reggeliztetése közben is elrohantam egyet hányni.
Lázam, egyebem nem volt, így konzultáltam a dokimmal.
Anyósom szombat reggel ment el tőlünk, addig Tomizott.
Ennek következménye, hogy Tomi, amíg ő itt volt, rám se nézett!!
De tényleg! Amikor szombat reggel még csak rám se mosolygott, hanem csak ellökött magától, azt már zokon vettem.
Aztán mikor elment anyósom, egy perc múlva már én is jó voltam neki, minden a régi volt!
Hát szép kilátások!!!
Az egész döglődésben csak egy jó volt, hogy egy nap alatt lement 2 kiló!

Kriszta,
Tomi még nem jár önállóan. Először két kézzel kellett vezetni, most már elég egy kéz is. Egy párszor már tett néhány lépést, de mindig azt hitte, hogy fogjuk. De lehet érezni, hogy egyre stabilabban jár. Tomi különben nagyon óvatos. Csak akkor csinálja, ha biztonságban érzi magát!!
Gyógyszer: én is mindig számolgattam!! Már ha emlékeztem az első napra!

Kinti alvás:
Nem tudom miben altatják a kicsiket a bölcsiben, mennyiben különb vagy sem egy babakocsi. Mi (tul.képpen Hanziékkal) szinte mindig megyünk sétálni. Ha kifejezetten esik, csak akkor nem.
Most a napokban is volt kinn, s általában be is alszik ilyenkor. Azt nem mondom, hogy tettszett neki, amikor nagyon fúj a szél, nekem se, legfeljebb hamarabb hazamegyünk!

Ma mi is szánkózni voltunk, de csak itt a parkban.
Tettszett Tominak, jókat vigyorgott. De rögtön meg is állapítottam, hogy a szánkózás, amíg Tomi nem tud önállóan járni, három emberes elfoglaltság nálunk.

Kocsi,
a múltkori síeléssel egybekötött hétvégénken mi is megállapítottuk, hogy vagy kocsit kell cserélni (ami, míg vissza nem megyek dolgozni esálytelen!!) vagy tetőboxot kell venni.
Már ezzel a hétvégi cuccokkal is tele volt a kocsink!!!

sziasztok!

Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Ha Miksa elaludt, jövök bővebben, csak annyit írok gyorsan, hogy megszült a sógornőm a hétvégén. 2 kg a baba, Máté, jól vannak mindketten, de a kicsit azért inkuban tartják. Minden oké vele, simán szült a lány. És gyorsan is. Persze nem lehetett Újpesten a korababa miatt, így a Söfibe mentek.

Gyövök később és írok sokatKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Krisztocs:
Köszi a választ babakocsi ügyben. Nem lettem boldogabb tőle. Mi is nézegettük már a testvérfellépőket, de a mostani eszemmel úgy gondolom, hogyha elfáradt a sétában akkor nem igazán nyerő, mert állnia kell, csak éppen nem kell teszegetni a lábait. Amúgy játéknak biztos szupi.

Jobban vagytok már? Voltatok szánkózni vasárnap?

Tifics:
Gratula a kismanóhoz!

Nálunk Vikó nemigazán forgott, minthogy hason nem akart lenni. Úgy hogy nálunk csak elvétve fordult meg. Viszont korán kezdett ülni, állni és járni is.

Evésügyileg is kicsit kirívó a kisasszony, mert amit én főztem azt egyáltalán nem volt hajlandó megenni, úgyhogy mi kénytelenek voltunk konzervet adni. Azt pedig a ráírtaknak megfelelő hónaptól próbáltuk. Lényeg talán annyi volt, hogy egyszerre csak egy dolog legyen új, hogy tudjuk mi okoz esetleg problémát.

Ennyi, remélem azért segítettem valamennyit.

Hanzika:
Jobbulást Marcusnak!

Testvérkocsin már mi is gondolkodtunk, nézegettük is őket. Csak úgy felkészülésileg, mibe kerül, milyenek vannak. Hát elámultam, mikor ilyen 90-100 ezer körüli összegeket láttam. Aztán kicsit megbékéltem, mikor a neten is körülnéztem, itt már 50 ezer körül is voltak, csakhát ki tudja milyen minőség.
Én is láttam, hogy a nagy kocsiban együtt ülnek. Szimpi is nekem, de a Bergon olyan súlyos, hogy ha beleteszem most Vikót egyedül, akkor már egy magasabb járdára felmenni vele nekem nagyon macera. Persze a szükség az szükség. De még az is lehet, hogy kocsicsere lesz, bár a Bergon azért jó mert bármilyen terepen elmegy különösebb sérülés nélkül. Na, de ez még a jövő.

Nildi:
Szerintem mindenki megállapítja, hogy egy manóval lényegesen nehezebb utazni hosszabb időre. Annyi mindent kell vinni, mert sohasem lehet tudni.

Inkább nem gratulálok a a -2 kilóhoz. Ok?

Nagyszülők... Nálunk is hasonló a helyzet. Ha átviszem apuékhoz akkor alig tudom elhozni. Egyszer volt egy egész napot még karácsony előtt náluk és tök jó gyerek volt egész nap. De amúgyis, ha itthon nyügi és átviszem, mintha kicserélnék őkelmét. Nem tudom hogy van ez.

Hétvégén szombaton voltunk állatkerti játszóházba. Vikó úgy élvezte, hogy majd 2 órát voltunk ott és hiszti volt, mikor eljöttünk, hogy ő még maradni akar, pedig irtó fáradt volt már.

Vasárnap meg mentünk a Kékesre szánkózni, de hihetetlen nyügi volt. Valami nem volt neki kerek, úgyhogy talánha kettőt csúszott, aztán sétáltunk még kicsit, aztán haza. De a kocsiba is nagyon nyügi volt. Aztán délutánra beadtuk anyuékhoz, míg bevásároltunk és teljesen kicserélődött...

Pocaklakó:
Képzeljétek hihetetlen mozgolódós. Naponta többszöris 10-20 perces dührohamai vannak és éjszaka is erre ébredek egy csomószor. Iszonyúan rugkapál. Vikóra nem emlékszem, hogy ilyen erővel dolgozott volna és ennyit.
De nem bánom, mert legalább tudom, hogy megvan és jól van.

Név: Köszönöm mindenkinek, hogy nyugtattok név ügyben. Lehet, hogy végül Dóra lesz.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Egyszerre írtunk Szirom.

Gratulálok az unokatesihez!!! Jó egészséget nekik!!!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Na itt vagyok végreKép Hazavittük anyukámékat a hétvégén Szekszárdra, közben voltunk esküvő kiállításon. A múlt héten lefoglaltam a ruhát, gyönyörű, noKép

Kisember vasárnap hajnalban született, miután szombat este elkezdett folyni a magzatvíz. A 35. héten. Én személy szerint annak is baromira örülök, hogy idáig kihúzták, de ők egy kicsit meglepődtek. Azt hiszem, jól éreztem, hogy nem teljesen vették komolyan ezt a toxémiát. De hálistennek minden okés.

Marycus! Akkorát röhögtema szánkós sztorin, óriásiKép Az embernek is mondtam, ő is igen jól szórakozottKép
Babakocsira nem nagyon van ötletem, illetve hát esetleg egy kocsi-egy kenguru lenne, de mondtad, hogy fájós a hátad. Valami összekapcsolásos játék, mint ahogyan az ikerkocsikat szokták egy nagy fénmkapocsal? Akkor szét is lehetne venni, ha ketten két kocsit akarnátok tolni a pároddal. Mikorra is vagy kiírva?

Kriszta! Harci helyzet annyi, hogy harci helyzet vanKép Mindenki azt gondolta, hogy Miksa majd tolerálja, hogy nincs kézben egész nap, namost nem toleráljaKép Hanem azonnal veri a fejét a padlóba, úgyhogy húzós délelőttünk volt. De most alszikKép

Hanzika! Jobbulást Marcusnak! Remélem, már jobban is van azóta! És most mi lesz a munkakezdéssel? Vagy anyukád segít?

Ildi! Nekem az volt mindig a bajom a kinti alvással, hogy bármennyire bebugyoláltam Miksát, annyira áthűlt a kis arca, hogy nagyon féltettem, nem lesz-e baja. Ha sétálsz vele, akkor látod, hogy mi van, ha felébred, tudod, hogy hogy érzi magát, maradhatsz-e kint vele még vagy jobb ha beviszed. De ha kifektetik őket sorban az udvarra, akkor nem hiszem, hogy percenként nézegetik őket. Szóval én nem örülnék, ha mínuszban kint alatatnák Miksát. Anyu egyik kolléganőjének a gyerekei jártak olyan bölcsibe, ahol kinti alvás volt, és azt mondja az anyu, hogy később semmivel nem voltak ellenállóbbak, mint mások gyerekei, sőt. Ezt ugye onnét lehetett látni, hogy mennyit hiányzott a csaj a munkából a gyerekek betegsége miatt.

Tifics! Rég láttunk, örülök, hogy jól vagytok! Miksát én szinte kizárólag bébikajával tápláltam hozzá, nagyjából egy 4-5 napig kapta ugyanazt. De elég jól csinálta, mert a pici Hippes üveget elég gyorsan megette. Őszibarackkal, sütőtökkel, répával kezdtünk. Reszelt almát nem ette egyáltalán, a krumplitól anyatejjel meg székrekedése volt. Almát különben azóta se eszik.

Szuszóka! Örülök, hogy jössz közénk! Te mikor is mentél be a szülőotthonba szülni? Még az is lehet, hogy találkoztunk, nem? Én jócskán ráhúztam, szerintem már november volt, mire kiengedtek.

Szilva76! Én is a Hammersberg-párthoz tartozomKép

Autó: az ember a Passatot le akarja cserélni egy terepjáróra, egy Honda CRV-re. Még nem ültem benne, úgyhogy nem tudom, mekkora, de nekünk végülis ide Horányba is ideális lenne. A VW-be beférünk egyelőre, de ha visszük mondjuk az etetőszéket is, akkor szorosKép Nyaralni pedig visszük, mert az fontos Miksának. Ja igen, nyaraláskor azért nagyon-nagyon telepakoltuk az autót, egy gombostű se fért volna be, nem még egy gyerekKép

Holnap akartam vinni Miksát először zenebölcsibe (Marycus, nektek nagyon messze van Dunakeszi?), de a Lancia-ára nem rakattuk föl a téli gumit, mert az ember szerint az idén már úccse lesz hó, namost éppen szakad. Szóval valszeg napoljuk.

Biztos akartam még mást is írni, de most ennyire futotta. Megyek kacsacombot sütniKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Marcus már jobban van, tegnap óta nem volt lázas és az orra sem folyik már annyira. Ja, és él ezerrel, tehát már tuti, hogy jól van.

Szirom,
Gratula az uncsitesóhoz! Szerencse, hogy nem lett túl pici a baba és jól vannak. Azért még biztos, hogy pár hét, mire kiengedik őket (ha jól tudom, akkor 2300-2500g-ig fel kell hízniuk). Bár ebben Marycus illetékesebb.

Kint alvás: itt a bölcsiben, ha kint alszanak, ránéznek a gondozók gyakran a gyerkőcre. Nálunk - mint már mondtam - kicsiként is kint aludt sokat és nem lett tőle beteg, pedig a pofija neki is hideg volt. Meg hát a közösségi első év a betegségek éve - akár bölcsi, akár ovi van.

Nyaralás, etetőszék: csak elgondolkodtam, hogy biztos, hogy kell? Mert szerintem akkor már elég nagy lesz, hogy asztalhoz üljön, akár egy magasítóval.... nálunk anyuéknál mindig ölben eszik, meg a bölcsiben is úgy etetik őket, ha még nem ülnek asztalhoz.

Milyen a kacsa (kicsit nosztaligázok)? Kép

Marycus,
Mocorog a mocorgó Kép Nem baj az! Bár már Vikó bebizonyította annak az ellenkezőjét, amit állítanak: amilyen a baba odabent, olyan lesz idekint Kép
A kocsikihasználáson gondolkodni meg még tényleg van időtök.

Tifics,
Hiányoltalak ám titeket! Láttam, hogy az esztergomi topikba is beírtál. Örülök, hogy Niki jól van és ilyen szépen fejlődik. Mi a hozzátáplálást 4.5 hósan kezdtük almával, az ment egy hón keresztül, aztán jött a sütőtök, őszibarack, répa, majd krumplival keverve ezek. Vegyesen adtam konzervet, saját gyártmányt, de a konzervnél mindig néztem, hogy mik az összetevők, mert a többségében már a 6 hósba is tesznek tejet! Egyébként, ha már próbáltad a hozzátáplálást és nem fogadja el, ne erőltesd, várj még egy két hetet és újra próbáld. Lehet, hogy még nem érett rá.
Marcus elég hamar megfordult,már 3 hósan próbálkozott, aztán valahogy 4-5 hó körül meg is fordult szabályszerűen (és le is esett az ágyról Kép).

Hozzátáplálásról: tegnap beszéltem sógornőmmel, akinek a kislánya aug-ban született. Már ő is elkezdte a hozzátáplálást almával, meg MIlupa HA pépet is ad neki, mert éjjel sokszor kel a csajszi szopizni (bőven van tej, tud szoptatni). És ez az, amit nem értek. Ha van tejcsi, akkor egyrészt miért kellett már most elkezdeni a hozzátápit, másérszt a pépet azért kapták, hogy éjjel ne keljen annyit. Hát Marcust a pép sem telítette, ebben a korban tápival is sűrűn kelt, ami a Szoptatás könyv szerint teljesen normális. És hiába mondtam neki, ő csak adja a pépet estére, szopi előtt (persze a kiscsajszi meg nem értékeli, éppen hogy eszik belőle, nincs oda érte). Furi, na.

Most ennyi.

H.

Kép
hanzika
 
 


Helló!

Szirom
Előszőr is gratula a kis babához én 8-án 18-kor mentem be még aportánál találkoztam is egy két kismamával akik a hozátartozokat kisérték le 21-kor meg már fel is vittek a szobába a lépcső melleti szobába voltam egyből az ajtonál lévő ágyon.
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Vikó apájával fürdik és most kihasználom a helyzetet.

Szirom:
Nem gondolom, hogy Dunakeszi messzebb lenne tőlünk, mint az Örs vezér tér. Egyenlőre keresgélek, az Örs-öst csak azért választottam, mert jókat olvastam róluk, de bármelyik másik lehet ugyanolyan jó.

35. hét? akkor majdnem, mint Vikó úgy született az unokatesi. Vikónak még pár napot kellett volna várni és akkor már nem koraszülött, bár a kor és a súly is számít. 2500 g alatt ált. koraszülöttnek minősítik. És a hazaengedés terén is ez a súly volt a mérvadó, ha amúgy minden OK volt. Legalábbis a Szabolcsban, bár ezt így nem mondták ki, de volt egy anya akinek mondták, ha 2000 g lesz hazaengedik, aztán túlhaladták és mégsem, akkor jött az újabb ultimátum, mikor mehetnek haza. Ezt én biztos nem bírtam volna.
De az a lényeg hogy jól vannak. Persze nem könnyű a kórházban, de ezt Te is tudod. Én bizti nagyon rosszul éltem meg, hogy úgy volt, hogy jöhetünk haza, de mivel nem volt elég tejem, a doki visszavonta. Akkor nagyon sírhatnékom volt...

Ja, fejelés... Vikó mostanában mindent a fejével néz meg, hogy milyen kemény. Megy és kopogtat a fejével, de nem ám éphogycsak, hanem döng rendesen. Attól félek időnként, hogy agyrázkódást kap...

Június 4-ére vagyok kiírva...

Az etetőszéket tényleg érdemes meggondolni. Vikó már itthon is csak az ebédhez használja. Tök jól ül a széken és akárhová megyünk már széken is meg lehet etetni. Én a helyetekben kipróbálnám.

Hanzika:
Hát igen, Vikó bizonyíték. Bár Vikó semmit sem csinál úgy mint ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Na, mennem kell. Vége a fürdinek. Mire végeznek az öltözködéssel készen kell lennie a tápinak.

Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Szirom!

Gratula az uncsitesóhoz, bizto sminden rendben lesz vele.

Marycus!

Emma még mindíg stabil babakocsi ahzsnáló, lusta a lelkem. De van a bölcsiben olyan kislány aki májusban lesz 2 éves és már sose látom babakocsival. gyerekfügőő mint minden.

Hanzi!

Azért ne ítéld el a sógornődet, hiszen 4 hónapos már elmúlt a pici, mi is akkor kezdtük a hozzátáplálást.
Az éjjeli sok kelést meg nem mindneki bírja, sajnos én is ilyen vagyok. Ha a többi étkezése még szopi akkor szerintem nem csinál semmi kárt. Az hogy avlakinek bőven van teje szerintem nem kötelezi arra hogy magát teljesen feláldozva csak szoptasson és szoptasson éjjel nappal. Pl mostz a barátnőm van olyan helyzteben hhogy 10 hónapos a lánya és még éjjel is egyszer szopik +nappal 4 vagy 5x. Ő meg csak fogy és fogy és tökre legyengült már az immunrendszere, nagyon aggódunk érte, és szerintem van az a pont ahol talán már nem a szopi a legfontosabb, de kitart mellette hogy 1 éves koráig hagy szopjon igény szerint. Hát lehet sokan megköveznek, de szerintem egy ekkor porontynak már elég lenne napi 3-4x. Persze mása helyzet ha nem okoz egézségügyi gondot és mindketten élvezik, vanm oylan a másik topikban aki éjjel többször szoptatja a 2,5 évesétKép Bevallom én ezt nehezen tudnám elképzelniKép

Szilva 76!

Én vagyoka kivétel aki Dr Szunyoghynál szült és én nagyon bírom őt.Kép

Kocsi téma: Hát én menő mai autókban nem vagyok otthonKép nekünk egy régi mitsubishi galantunk van, igaz nem 5 ajtós csak 4, de lég nagy kocsi, hát mi nem férünk el benne általában, anyukám szerint nekünk ifa kéneKép Mondjuk lehet benne valami mert f érjem kollégájáék ikrekkel elférnek egy daewoo-banKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó

Nem ítélem el, csak nem értem. Ő az, aki szülés előtt kijelentette, hogy nem fog cumit adni, nem fog plusz folyadékot adni, csak szoptatni, igény szerint. Egy csomó cikket, LLL-es anyagot elolvasott. Ehhez képest csinálja azt, amit csinál és ez a furi.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Szopi:
Már korábban is akartam reagálni, mikor még Hanzi és Manó azt pedzegették, hogy szoptatás végett más orvost vagy kórházat választanának a 2. gyerkőcnél. Ezt persze megértem, mert aki nem tapasztalta milyen mégiscsak kíváncsi rá. Meg olyan világot élünk amikor az az igazi anya aki szoptat és ezzel a nézettel sok anyában lelkiismeretfurdit okoznak.
De elmondom én is mit gondolok, úgy hogy kín-keservvel 8 hónapig szoptattam Vikót. Nem volt jó szerintem sem Vikónak, sem nekem. Mikor átálltunk tápira a gyerek fele annyira volt nyűgös, mint előtte. Azt már írtam, hogy már ezerszer megbántam, hogy mikor annyit sírt nem kapott kiegészítő tápit, mondván a mérések alapján elégnek kell lennie a tejcsinek. Csakhát neki mégsem volt elég, így aztán egész nap nyügi volt. Mikor már kapott kiegészítést jobb lett a helyzet, de igazán soha nem lett meg az összhang és talán meg is könnyebbült ő is és én is mikor kényszerből, de abbahagytuk az egészet. Egy biztos, hogy ha valami nem megy nem kell erőn felül erőltetni. Ez az egész csak akkor jó, ha mindkét félnek jó. Persze a 2. gyerkőcöt is szoptani szeretném csak nem olyan elvakultan, mint Vikónál. Ha kevés, menni fog a tápi, mert nem feltétlen igaz, az sem ha többet szoptatok több lesz. Nálam nem jött be. Szerintem van az embernek egy határvonala, amit nem tud túllépni.
Szóval én csak azt sajnálom, hogy ilyen elvakulttá teszik az anyákat és önsanyargatásra kényszerítik, nem fizikailag, hanem lelkileg. Ami csak arra jó, hogy az a bizonyos anya-gyerek kapcsolat mégse legyen olyan felhőtlen, mint amit a szopitól remélnek.
Szóval Hanzi, Manó probálkozzatok, mert érdemes, hátha sikerül, de ha nem megy akkor inkább a gyerekkel foglalkozzatok, mert nem a szopitól függ, hogy később milyen lesz a kapcsolat velük.

Kocsi:
Érdekes, Manó amit írsz, de tény hogy vannak ügyes családok. Itt a szomszédban a 4 gyerkőcös család is negyed annyi cuccal bír elindulni, mint mi 1 gyerekkel. Persze azt nem tudhatom nem-e olyan helyre mennek ahol szintén gyerkőcök vannak és tényleg nem kell semmi.
Az IFA az nálunk is játszik... De az az igazság, hogy nem bocsátanám meg magamnak, ha valamit nem vinnék, mondván kisebb legyen a csomag és mégis nagyon kellene. Meg hajlamos vagyok többet vinni is mindenből. Pl.: kajából, hátha éhesebb lesz, meg ruhából, hátha vizes lesz és le kell cserélni stb. Legtöbbször a negyedét használjuk annyak amit csomagolunk. Hát ez van...
De az se jó megoldás, hogy majd veszünk. Mert egyszer indultunk el úgy még Zolival kettesben, hogy majd eszünk valahol mikor odaérünk. Na olyan későn értünk oda, hogy egy vendéglő sem volt már nyitva és ráadásul ünnepek előtti nap volt így mire visszaértünk egy olyan településre ahol volt Tesco, oda is zárás előtt fél órával estünk be és még csomagolt kenyér se volt. Szóval jól megszívtuk, úgyhogy azóta óvatosabbak vagyunk, főleg Vikó esetében.

Hanzi:
Sógornőddel kapcsolatban annyit jegyeznék meg, hogy szerinted Te mindent úgy csináltál, csinálsz ahogy elképzelted olvasmányaid alapján? Csodálkoznék. Én tutira máskép képzeltem ezt az egész gyereknevelősdit. Etetéstől kezdve játékon túl az alvásig. Minden máskép van, mint ahogy elképzeltem és ennek megfelelően alakult az is hogy mit hogy csinálunk.
Nagy úr az álmosság, s ha a gyerek miatt feszt fel kell kelni akkor az ember bizony lemond az elveiről. Legalábbis szerintem.
Persze az nem biztos, hogy a pép a megoldás. Nálunk sem jött be, hogy dugig tömöm a pocakját este és akkor alszik reggelig. Vannak gyerekek akiknek ez lételem. Vikó ilyen. Most tuti nem azért kel már mert éhes. Talán inkább szomjas, vagy megijed, hogy egyedül van, de tápi helyett semmit nem fogad el. Különben érdekes, mert ahogy meghallja, hogy készül a tápi azonnal csöndbe marad és üldögélve várja, hogy menjünk. Ellenben ha más hangot vél hallani, akkor végleg felébred és hiába visszük a tápit akkor az már nem az igazi és legalább 2 óra visszaaltatni. Nagy kópé ám...

Na, mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Marycus!

Igen, tudom miről beszélsz, nekem is hízott Emma az éhezési időszakban is, én 2 hét után beláttam hoyg kell a pótlás. Ő is nagy étkű volt, 3 hetesen simán bekapott 150 ml-t evésenként, nekem meg volt 90 ml körül. És egyfolytában sírt és telitta magát teával és éjjel os ébredtKép Ennyit tényleg nem ér a dolog. Szeerncsére én időben meg lettem győzve, hogy ez nem Ok így. De azért van amit lehettt volna jobban csinálni és másodszorra igyekszem majd.

Egyébként a terhesség alatti elveimről én is lemondtam abban a pillantban amikor megérkezett a folyton üvöltő babámKép Lett ott cumi, közénk fektetés, mindenKép Na meg hozzátápi 4 hónaposan pedig én előtt nem akartam csak 6 hónaposan. Na de egy ilyen zabagéppelKép Cska az fáj hogy 3 hónapos korában teljesen elapadt a tejem, és itt ahiba, ócska fejőm volt és nem jöttem rá időben. Más simán fejéssel fenntartja a tejmennyiséget akár 1 évig is.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Most azzal kezdem, amit már hetek óta elfelejtek: Miksa simán elkapja a labdátKép Nemcsak ülve, hanem állva is. És nemcsak mellhez szorítva, hanem sokszor simán kézzel is sikerül. És baromira elégedetten vigyorog hozzá. Kicsit tréningezem, mert én inkább kézilabdapárti vagyok, az apja pedig a rúgótechnikáját csiszoljaKép

Hanzika! Ha jól számolom, akkor a kiscsaj már több mint 5 hónapos. Miksa is ekkora volt, amikor ébredni kezdett éjjel, és akkor ti itt mindannyian azt javasoltátok, hogy kezdjük el a hozzátápit, mert tutira kell most már neki. Kicsi még nyűglődtem vele, de nem volt még 6 hónapos egészen (talán 2 hét lett volna még), amikor elkezdett kóstolgatni. Szóval nem akarok kötözködni, de ez voltKép Nekem is volt tejem, bár azt nem mondom, hogy bőven, mert akkoriban kicsit szorult a hurok, de azért éhes sose maradt Miksa. Ha kellett, áttettem a másik mellemre, és jól is lakott.

Szopiproblémák ügyében én sajna nem tudok hozzászólni, mert hálistennek nem nagyon voltak, és még most is simán kétszer szopizik Miksa. Azért júniusig valahogy lezárjuk ezt a témátKép
Nekem viszont az fáj, hogy csaszival szültem, és hiába mondtam, hogy én nem fogok nyavalyogni, mert ha egyszer muszáj akkor muszáj, még mindig képes vagyok elpityeregni magam miatta. Mi lett volna, ha másként rendezem a gondolataiamat, hátha bennem volt a hiba blabla stb... És én meg arra a kismamára vagyok baromira pipa, aki kéri a csaszit, pedig szülhetne simán. Én végigcsináltam egészen a kitolásig, nem is volt rövid, isten tudja miért fordult rosszul Miksa, de annyira nagyon szerettem volna megszülni rendesen, és látni, amikor kibújik. Nekem nem adatott meg, és ez még mindig fáj, kár lenne tagadni. Most is elérzékenyültem, nnaKép

Etetőszék: arra még nem gondoltam, hogy idén is visszük-e majd, de eddig nagyon kellett. És itthon is kell, meg anyuéknál is, ahol egy olyan szék van, amiben nincs biztonsági öv. Simán kiugrik belőle, nem is merem használni. Tényleg egy sajtkukac. Gondol egyet, és mondjuk felnyomja magát a lábával, úgy, hogy képes lenne hanyatt kiesni a székből. A rendes széken nem ül meg (tud, csak nem marad ott), és ölben sem marad meg, hanem lemászik az ölemből, aztán vissza és így tovább. Szóval Miksát bele kell csatolni a székbe az evéshez jelenlegKép Volt, hogy étterembe is bevittük, mert hiába van a rendes éttermekben szék, egyszerűen nem biztonságosak a számára. Döbbenet, hogy azokból nem esnek ki a gyerekekKép Hangsúlyozom: Miksáról van szóKép

Szuszóka! Akkor nem talákoztunk, mert én október 18-án szültem, és talán november 2-áig lehettünk bent. Szombaton szültem és két hét múlva péntekig. Hazértünk, és máris szült Hanzi!Kép

Zenebölcsiben nem voltunk, mert az út nem csúszik ugyan, de az ember nem hagyott itthon egy vasat seKép Marycus, jövő kedden van kedvetek?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Atyám, mennyit írtatok..hát most nincs időm végigböngészni, csak bele-beleolvasgattam, de a boss (aki épp lenyúlta ebédre szánt Hamlet-emet) itt bóklászik....Kép

Nem is tudom, már mióta nem írtam...szóval édi volt a baba a kórházban, sőt nagyon szép Kép Már szombat óta otthon is vannak, és minden szuper! Szirom, gratula a babóhoz! Kép

Hétvégén nálunk pihi volt, mégse mentünk szánkózni, mert Máté elég ramatyul volt még Kép De tegnaptól apa már az új helyen feszít, úgyhogy muszáj voltam elmenni MÁtéval Regiért. Hazafelé amikor esett a hó, Regi egy kis haverjával azt játszotta, hogy a domb tetejéről legurultak, kb úgy nézett ki, mint egy hóember, még az ajtó előtt is a havat szedtem róla Kép De úgy élvezte!

Mátét ma elvittem dokeszhoz, nincs komoly baj, tényleg megfázás, kapott köhögésre gyógyit. Állítólag jön a szemfoga, úgyhogy írt a védőnő vmi homeos bogyót.
10,35 kg és 81 cm a hapsi, és 49 cm a feje. Ja, és aminek nagyon nagyon örülök, hogy nem kell majd műteni a fütyköst, simán felhúzta a dokinéni, én meg jól meglepődtem, mert fiamnál még nem láttam úgy teljes egészében mindent Kép Kb 2 percig sokkolt, esküszöm, hogy neki is van ott minden...szóval értitek Kép
Aztán 2 hét múlva, ha már jól lesz, mehetünk az első oltásra, aztán 15 hósan a kanyarósra.

Én meg pénteken battyogok el dokinénimhez, bár már én is jóval jobban vagyok, de azért kéne vmi vérkép meg fül-orr-gégészet nekem. Kép

Ja, és elvileg ma kapjuk meg az autót...de ha ma nem, legkésőbb holnap már tuti!

Még a védőnős sztorinál akartam írni....szóval mondtam neki, hogy Máté kb 1 hónapja már forralás nélkül kapja reggel-este tejcsit, tápit már egyáltalán nem adok neki. Mondja a védőnő, hogy teljesen jó, már nem is kell. Kérdezem, hogy mennyit lehet tejből, azt mondja, hogy 150-él többet ne adjak....háááát, én meg mondtam, hogy kb 280-290-et kap, és fél perc alatt le is csúszik. (sőt, tegnap nővére vacsorájára is rávetődött) A nőci azt hitte, hogy összesen kap ennyit, de mondtam, hogy nem, külön-külön Kép Kicsit rosszul volt, elkönyvelte...nem tudom, miért ne lehetne tejből is annyit innia, mint tápiból...

Már haladunk a menéssel, de még mindig nem az igazi Kép A duma persze ezerrel megy, a napokban a hamma, kaka társult a öbbi mellé. És olyan édi volt tegnap, mert a karikás tornyára tette fel sorban a cuccot, és mikor megunta odaadta Reginek, és mondta, hogy Regi, szóval, hogy most már ő csinálja Kép

Na jó, akkor teszek képet is, amúgy is sajnos elég egora sikerült az írásom, de tényleg nincs időm olvasni Kép


Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Krisz,
Huncut Máté Kép Nálunk sem lenne elég a 150ml tejadag, mert hasonló tápimennyiségek mennek, mint nálatok. Egyelőre megvárom, hogy mint mondanak a gasztrón, aztán meglátjuk. Bár már tejjel főtt kaját kapott Marcus.
Egyébként OFG-re nem kell beutaló, miért nem battyogsz el rögtön oda, majd a dokinénidhez? Bár előtte hívd fel őket, mert a kis Velich szabin volt és nem mindig volt rendelés (hol de volt, hol meg du csak).

Marycus,
Persze, én sem csináltam sok mindent úgy Marcusnál, mint elterveztem. Sőt, olyan is van, mint te is írtad, hogy majd, ha lesz második gyerkőc, teljesen másképp fogok csinálni. De míg te 8 hónapig harcoltál, és valamennyire volt tejcsid, addig én 8 hétig bírtam, és max 10-20ml-t sajtoltam ki magamból (fejésnél volt olyan, hogy bent pl. eltakartam az üveget, úgy vittem ki, mert kb. 2-5 ml lehetett az alján). És persze itt megfordul az ember fejében, amit Szirom írt a csaszival kapcsolatban, hogy elrontottam valamit vagy velem nem stimmel valami. Nálam ugyebár a pajzsmirigy gond is bejátszhatott és ez nem hagy nyugodni. Az Istvánban meg tényleg szoptatási tanácsadók vannak és ott ajánlott még a sebész nekem Marcus fogantatása előtt dokit. De majd akkor meglátjuk, ha lesz következő terhesség. Az viszont tény, ahogy te is írtad, hogy mikor feladtam a szopit végleg, az addig folyton nyűgös, sírós babám megváltozott! Tehát ő is érezte a bennem zajló feszültséget, depressziót (nem tagadom, nekem ezt váltotta ki a szopimizéria). És abban is igazad van, hogy ez a "szopi mindenáron" elronthatja a felhőtlen anya-gyermek kapcsolatot.

Ja és Marcus is kel még éjjel és neki sem jó más, csak a tápi Kép

Hozzátápi: Teljesen igazatok van, amiket írtok, igazából az a gond, hogy nem tudjátok, hogy a sógornőm miket mond, mondott előtte. Pl. Sári nappal is 2 óránként eszik még és ezt az anyósom szóvá tette és a sógornőm szó szerint "leugatta". Akkor miért várja el, hogy éjjelt meg végigaludja a gyerkőc???? Na, mindegy, ez az ő gyermeke, az ő felelőssége Kép

Szirom,
Hát az én fiam sem ül etetésig rendesen az ölben, nehogy azt hidd Kép Van ott közben szökés, hiszti, hogy lemehessen, rohangálás. De végül is, mivel mi sűrűn vagyunk ott, már megszokta és nem gond, hogy úgy eszik. Meg hát a bölcsiben is először így fog, vagy ül az asztalhoz, kisszékre. Más választás nincs. Ja és nálunk a biztonsági öves Cam székből is kimászik, ha akar, pedig a tálcát is teljesen ráhúzom.

Gratula a labdázáshoz!

No, folytatom a takarítást.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzika! Szerintem ebből a szempontból a Prima Pappa elég jó, ebből nem nagyon lehet kimászni. Ült benne Marcus is, láttad. Nem mondom, hogy nem feszegeti Miksa a korlátokat, de ha feszeng, akkor inkább kiveszem. A másik székekből ezzel a mozdulattal már kiesne.

Értem én, amit a sógornődről írsz, én se bírtam az enyémetKép Az én sógornőmnek meg volt teje, de lusta volt a gyerek, és nem is nagyon kísérletezett a csaj, hogyan szopizna Anna nagyobb kedvvel. Inkább fejt, majd azt se, és 2 hónaposan jött a tápi. És akkor jött el a bátyám ideje, mert onnéttól őkelt éjszaka etetni. Egyszerű megoldás, nem?

De azért halkan még megjegyzem, hogy Miksa a végén 3 óránként szopizott legtöbbször egy kerek órácskát, az éjszakát pedig átaludtaKép najó, akkor kezdett kelegetni.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

Igen, a Prima Pappa egy nagoyn jó etetőszék és nem csak biztonság szempontjából, az tényKép De nagyobb is, mint a miénk és a szűk konyhácskánkba nem férne úgy el, hogy én is bent legyek Kép Majd meglátod egyszercsak nálunk.

Gondolkoztam ám anyuékhoz is etetőszéken, először egy asztalra tehetőn, de azzal az a gond, hogy súlyhatáros ugyebár. Aztán meg az Ikeában található 3e Ft-os műanyagon, de az meg nincs már jó pár hónapja, mert minőségbiztosítási okokból visszahívták a terméket. Ez már nem túl meggyőző. Így maradt az ölben etetés egyelőre.

Sógornők: hát igen, mindenki más, ez tény. Sógornődnek ez egyszerűbb volt, az tény (én is örültem, örülnék, ha néha Ádám kelne Marcust etetni éjjel, de már hozzászoktam Kép). De néha nagyon ellentmondásos nálunk Jutka és ez a furi nekem. Pl most autósülést hajkurásznak, de 30e Ftnál nem akarnak többet költeni rá, ugyanakkor mindennapos használatra hátihordozót akarnak venni (ami szintúgy 30-nál kezdődik). Én - személy szerint - inkább az elsőre áldoznék.

Hozzátáplálásilag meg igazából azért kezdte el Manó is, Marycus is, te is és én is előbb, mint 6 hó, mert a gyerkőcöknél szopiilag valami "gond" volt. Ő viszont csak azért, mert az orvos azt tanácsolta. Ha előbb mondja, akkor ő előbb kezdi el, függetlenül tejmennyiségtől. Én magamon nyögöm azt, hogy már elég hamar feles tejet kaptam (megjegyzem, akkor nem volt tápszer, ha jól tudom, vagy nem volt szokványos). Ezért is figyeltem a tejterhelésig minden babakaját árgus szemmel, hogy nincs-e benne tej. És még ez sem garancia arra (mint ahogy senkinél sem sajnos), hogy nem lesz később gond esetleg.

H.

Kép
hanzika
 
 


Lányok!

Mese előkerült d eeltévedt és az eggyel alttunk lévő topikba írt!

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hanzika javaslatára jöttem át ide hozzátok az "Újpesti családokból", ha még befogadtok egy újdonsült anyukát :-) Köszi Hanzika a hívást!
Én ugyan a Margitban szültem, de Karácsony előtt költöztünk Újpestre, ezért kerestem újpesti anyukákat.
Látom Szuszóka, Te is "átköltöztél" ide.

Nem tudtam ám mindent visszaolvasni tőletek, de azt már látom, hogy főleg idősebb babák vannak az én Andrásomnál. Ő most 3 és fél hónapos. 4 kg-val született, mára már 7 kg a súlya. Éjszakákat szerencsére átalussza. Sajnos a szopi mellett tápit is kap, a legelejétől nem elég neki a tejecske. Lassan 4 hónapos, úgyhogy kezdek gondolkodni az egyéb kajcik bevezetésén is, de annyira ellentétesek az infók, hogy mikor és mivel kezdjük:-(( Azon tűnődöm, hogy 4, vagy 6 hónaposan adjak neki mást is.

Ez az etetőszék téma nagyon érdekel. Anyukám nagyon ellenzi, szerinte én prímán tudtam az öléből is enni. Hát nem tudom..., szerintem jobb, ha látom jól közben a kis arcát.

Megyek, mert felébredt a manó.

Halihó:
Edit
cedit
 
 


Sziasztok!

Üdv Edit! Az etetőszék szerintem szuper dolog. Nyáron Miksát időnként csak abban tudtam biztonságban. Ne érts félre, nem abban tároltam, de amikor ketten voltunk és mondjuk csináltam a kajáját, akkor sokkal tutibb volt, ha az etetőszékből figyelte az eseményeket, mint ha hagytam volna esni-kelni (akkor meg azért volt önveszélyes, mert épp felállt mindenütt). Vagy ha csak ott volt biztonságban, akkor is jól jött. Az én fiam ráadásul két kézzel kalimpál kaja közben, szóval nekünk nem megy az ölben etetés. De az unokahúgomat pl. simán lehetett úgy etetni.
Egy gyöngyszem a szatmárcsekei nyaralásról, amikor mindenáron a tűzbe és a bográcsba akart ugrani, ezért beültettük a székbe:
Kép
Még egy hajvágásos kép is az etetőszék használhatóságát hangsúlyozva:
Kép
Tök jó régi képeket nézegetniKép

Hanzika! Az én sógornőm egyszerűen lusta volt, és nem örült a segítségnek, hanem elvárta, méghozzá nem alkalomszerűen. Csak hát mondjuk a tesóm azért járt melózni is hajnalban. Megkockáztatom, hogy a csajt idegesíti a gyerek, még jó, hogy pedagógus.
Tápi: bocsi, hogy kijavítgatlak, de volt már tápszer, a tesóm kapott Oriza típusút, azért emlékszem erre, mert mindenki ezen poénkodott az Oriza Triznyák miattKép Laci '67-es. Csak akkor szerintem a feles tejet legalább olyan jónak tartották.
És ez érdekes, úgyhogy leírom, aztán eldugulok. Szóval anyám hazavitte a tesómat a bácsalmási szülőotthonból, mondták, hogy szoptassa, ő meg szoptatta. Valahogy ösztönösen kizárólagosan, igény szerint, mert az akkor megszokottt 3 óránkénti etetéses szokást nem ismertette vele senki. De a tesóm nem volt valami nagyétkű, meg olyan 3-4 hónapos korában ki is akadt a doki, hogy mi az, hogy kizárólag szopik, és közölte, hogy legalább tápszert azért adjanak neki pluszba. No, erre úgy megszerette a cumisüveget, hogy nem is nagyon szopizott többet.
Velem meg az volt, hogy 6 hetesen a bajai gyerekkórházba kórházba kerültem vesegondok miatt, ahol kiakadtak, hogy miért nem kapok én még legalább reszelt almát, aztán ott elkezdtek etetni. Így én baromira korán hozzátáplálódtam, de szerencsére nem lett komoly következménye. Mondjuk így is sikerült anyámnak 8 hónapig szoptatnia.

Ennyit a múltról, ma ilyen napom vanKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Még annyit, hogy remélem Mese nem haragszik meg, ha idemásolom, amit véletlenül a másik topikba írt (szerintem különben a férj voltKép)

Sziasztok!

Jelentem, Mese előkerült. Sajnálom itthon netre a pénzt, viszont így meg mindig csak halogattam az írást. Aztán ha néha rászántam magam, akkor annyi időm ment el az olvasással, hogy azért nem írtam.
Kevesebb is volt az időm, mert elkezdtem a közgázegyetemet tanár szakon és most volt az első vizsgaidőszak.. Bevallom, nagyon élveztem. Panni érzelmileg foglal le, jó volt mellette egy kis szellemi foglalatosság. Azóta sem hagytam abba a tanulást, angolozok ezerrel.
Hűű, így hogy egybe olvastam a történéseket, jó sok mindent történt. Emma már bölcsis lett. Nagyon izgultam, hogy hogy fogja viselni és örülök, hogy jól. Én most nagyon nem tudom, hogy mi lesz. Először úgy gondoltam, hogy mire Panni két éves lesz, szeretnék kistesót. Aztán rájöttem, ez nekem még túl korai. Nagyon szerettem Pannit sokat dajkálni és egy kicsi mellett ezt nem lehet megtenni. De látom, szinte mindenhol ez a probléma felmerült, hogy tesó mikor. Anyagilag sem állunk valami fényesen. Van ugyan egy háromszobás lakásunk, de én szeretnék külön szobát a gyerekeknek és egy autó is jó lenne. Most meg annyi pénzünk van, hogy megélünk és kész. Szóval nem tudom. Most azt mondják, hogy ha két éves koráig terhes leszek, akkor kiírnak táppénzre és nem gyest kapnék és gyedet meg a fizum után számolnák. De ha késöbb leszek terhes, akkor már nem. Egy biztos, ha csak gyest kapok, abból nem élünk meg. Én meg Pannit nem szeretném bölcsibe adni. Na ennyit magamról, a többit majd később mert nagyon hosszú leszek egyébként.

Krisz,
Megdöbbenve olvastam, hogy nem lesz több baba! De még Máté születésekor nagyon akartál harmadik babát. Mi történt? Második babánál is ugyanolyan csuda, mikor valami újat csinál? Emlékszem, mikor Panni először felemelte a fejét, tök sokáig csak ámultam, mintha másik gyerekem lenne. Olyan más lett. És annyira nem tudtam, hogy majd miket fog csinálni.
Amúgy tündérszépek a gyerekek És nagyon irigy Máté dumájáért, Panni még egy szót sem mond, de nagyon várom már, hogy mondjon valamit. De cserébe nagyon édesen táncol Pörög, rogyasztgat kalimpál a kezével.

... (Itt Mese elment aludni, majd ráveszem a folytatásra ) /Meseférj/

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom, Hanzi!

Igen, régen is volt táőszer, nekem anyukámnak sikeresen elapasztották a tejét a kórházban amíg én sárga voltam és infúzióvala fejemben pihiztemKépP, szóval én vagyok az a gyerek aki szó szerint egy csepp amyatejet sem ivott. Valami Robébi nevű tpszr volt akkor 77-ben amit én egy az egyben kihánytam és 2 hónapos koromig nem híztam csak fogytam. Nincs is rólam fénykép, azt mondták nem mertek lefényképeztetniKép Na szóval én 2 hónapos koromtól híg tejbegrízt ettem, amitől már akkor is kifejezetten tiltottáka dokik a ksibabákat, de anyukám unokatestváére azt mondta anuykámnak hogy még mindíg jobb mint ha éhen halokKép na szóval azt nem hánytam ki és igaz hogy tej is meg glutén is de megúsztam mindneféle allergia nélkül, viszont az immunrendszerem pocsék volt jó sokáig. Anyukám unokatesój meg ezzel feltalálta a ma A.R: néven futó bukó gyerekeknek való cuccostKépKépKép

Edit!

Üdv itt! Én meg épp az ellenkező helyzetben vagyok, Újpesten szültem de nem ott lakom, hanem Kőbányán. Régebben Újpalotán laktunk, így kerültem ahoz az orvoshoz akinél szültem.

Etetőszék: Hát nekünk egy brevi dolce vita van és nagyon jó volt amíg kissebb volt, de azért már tudott menni, illetve már akkor is mikro mászni tudott, mert az én örökmozgóm sose marad egy helyben az evéshez, szóval ölben esélyem sem lett volna. Mondjuk most már nem használjuk nála, 27 hónapos.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Lányok,
köszi az infót az etetőszékről. Szerintem lesz majd nekünk is.

Szirom,
nagyon aranyosan mosolyog a kis lurkód a képen :-)

Ti hogy csináltok olyan mosolygós, meg nevetős izét?

Manó,
ahogy olvastalak -, hogy mi mindenen felnőnek ezek a gyerkőcök?! Nekem meg a védőnő szívta a véremet, hogy márpedig kínozni kell azt a cicit, akkor is ha nagyon fáj, hogy több tejcsi jöjjön belőle. Én meg persze bömböltem, mint záporeső. Szegény dokinő nem akarta elhinni, hogy ezt tanácsolta. Mondta, hogy eszembe se jusson annyira gyötörni, hogy fájjon, csak finoman, gyengéden, különben a maradék tejecske is elmegy.

Drága pici fiam, aki az esetek 99%-ban 8-kor kel, ma fél 6-kor ébresztett minket. Remélem, nem fog elromlani az alvókája! Fogtam, magunk mellé vettem, cumi a szájacskába és aludt tovább. Ezzel csak nem "rontom el".

Szép napot Nektek:
Edit
cedit
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Nagyon sokat írtatok, alig győztem elolvasni. Próbálok reagálni mindenre, de tuti kimarad egy-két dolog.

Előszöris, már rég szerettem volna írni, csak mindig elmaradt valahogy. Vikónak elmeséltem, hogy jön a kistesója és, hogy benn van a hasamban. És megértette... Amikor mellém ér és eszébe jut és sokszor eszébe jut, akkor felemeli a pólómat és megnézi a hasamat. Újabban a köldökömön keresztül próbálja megnézni a babát a hasamban. Annyira aranyos...

Szirom:
Zenebölcsi érdekel, egyenlőre nincs határidős feladatunk keddre. Tudnál némi infóval szolgálni?
Telcsin megbeszélhetjük mondjuk hétfőn a dolgot. Csak melyik számon hívjalak, melyik él most?

Gratula labdázáshoz!

Edit:
Üdv. errefelé. Természetesen szívesen látunk. Valóban most még idősebb babócák vannak Andrásnál, de pl.: mi most várjuk Vikó hugicáját.
Etetőszék ügyben nálunk is hasonló volt a helyzet, mint a többieknél, hogy a kezdeteknél (Vikó már kapott hozzátápit 3 hónapos korától) jó volt a hintaszék. Aztán kezdett belőle kikandikálni, akkor kapott etetőszéket és hát lényegesen könnyebb dolgunk volt. Kézben sohase sikerült jól etetni. Olyan 11 hónapos korában kapott kisszéket az asztal mellé és most már simán eszik ott is. Az etetőszéket már csak ebédre használjuk. Ellentétben itt a többi manóval Vikó, ha éhes úgy ül a széken, mint a kisangyal. Persze ha nem, akkor jön a fel-le mászkálás, két falat közötti futkározás, asztalra mászás, kanapén ugrálás és hasonszőrű társai. Na, itt fejezzük be a kajcsit. Én ebben nem ismerek tréfát. Csak addig van kajcsi, amíg szépen eszik, legfeljebb sűrűbben etetem, de általában ennek ellenére nem eszünk sűrűbben az átlagnál, sőt.

A nagymamák előszeretettel emlékeznek vissza, hogy ők mit hogy csináltak velünk kapcsolatban. Ez így természetes, csak a világ közben változott. Azért a mi időnkben még aligha lehetett ilyen etetőszékeket kapni és ami a másik, hogy sok esetben ahogy Szirom is írta ezek nem csak mint etetőszékek funkcionálnak. Persze pénz és akarat kérdése az egész, ha nincs rá vagy elvből nem akkor persze meg lehet etetni kézben is, legfeljebb kicsit macerásabb.

Hogy a hozzátáplálást mivel és mikor kezd? Hát szerintem mi itt nem vagyunk sokan, de állítom ahányan vagyunk annyiféleképpen kezdtük. Állítólag gyümölccsel érdemes kezdeni és a 4-6 hónapos kor környékén. Még annyi szokott lenni, hogy a tápisok előbb a szopisok később kezdjék. Ennek ellenére mi már 3 hósan kezdtük és a koragondozó doki tanácsára répával, amitől a védőnő elhült. Ja és tápit egyáltalán nem kapott, mert az orvosok szerint elég volt amit szopizik. Mármint a mérések alapján, csak Vikó gondolta máskép. Aztán már javában evett mindenfélét, amikor azt mondtam elegem volt és addig nem jövök ki a rendelőből amíg nem írnak fel tápit. Na, az addig sírós Vikó egész megnyugodott. Szóval éhes volt...

Sok sikert a kezdéshez.

Manó:
Ellentétben veled engem senki nem akart arról meggyőzni, hogy adjunk kiegészítésként tápit, sőt. Én adtam volna, de mindig lebeszéltek, mondván elég amit szopizik, biztos fáj a hasa...

Egyébként Zoli anyukájának sem volt teje és Zoli is híg tejbegrízt kapott. Néha tápit. A lényeg, hogy ő meg semmit nem akart megenni, úgyhogy anyukája szégyelt vele orvoshoz menni olyan nyiszlett volt. Ennek ellenére nem volt beteges kisgyerek, és ő sem kapott semmiféle allergiát.
Anyu meg egyenesen kikapott, hogy hugomat és engem is 6 hónapos korunkig szoptatott. Persze két hetesen már kaptunk hozzátáplálást. Nem tápszert. Anyu szerint abban az időben a tápiktól a gyerekek szó szerint felfújódtak. És ezt mástól is hallottam már. Azért ma már egészen más tápit adni szerintem.

Krisztocs:
Szóval mindenkit megdorgálnak valamiért. Téged a tejcsiért... De ha Máténak ízlik és láthatóan semmi gond vele, akkor igyon tejcsit. Szerintem.
Én is alig bírom ki, hogy ne adjak neki. Azért volt már rá példa, hogy ittam tejcsit és Vikó annyira ki akarta próbálni, hogy nem tudtam ellenállni és kortyolhatott belőle. Ízlett neki... Persze se felforralva, és ráadásul ép 3,6%-os volt...

Szupi a kép Mátéról.

Mese:
Jó, hogy előkerültél. Jöhetnél többet, akár Te akár párod és inkább ebbe a topicba, mert nem biztos, hogy máshol megtalálunk.

Hanzi:
Akkor azért megnyugodtam, hogy még Marcus is ennyire ragaszkodik az éjjeli tápihoz.
Bár ne kiabáljam el, de 3 napja nem kért éjjel tápit a kisasszony.
Remélem Marcus már jobban van.

Na, mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Szirom:
Még egy kérdés zenebölcsivel kapcsolatban. Nem kell előre bejelentkezni?

Marycus
marycus
 
 


Marycus!

Szerintem nem. Van egy zenebölcsi topik, a múlt héten ott érdeklődtem Foltvarró Cilitől. Szerintem Újpesten is ő tartja egyébként. Azt hiszem két csoport van egymás után, talán 10-től és fél 11-től, ha jól emlékszem. Most nem lesz időm utánanézni, mert vendégek jönnek és pizzagyártásban vagyok, csak nem bírtam ki, hogy be ne kukkantasakKép Este próbálok jönni!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

Úgy tudom én is, hogy ő tartja. De ha gondoljátok, holnap hazafelé (ha nem felejti el szita agyam) megkérdezem.

H

Kép
hanzika
 
 



Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Először is, megkövetem magam, tényleg volt tápszer. Persze, hisz bátyám is Orizát kapott, pedig ő 10 évvel idősebb nálam Kép Én azért voltam más, mert korababa voltam és 5 hétig kórházban, majd anyatejjegyet kaptunk. De én is kaptam tápit, ma kérdeztem anyut (idáig a "meséiben" anyatej és feles tej szerepelt, mivel minden nap elsétált velem az anyatejcsiért).

Cedit,
Üdv itt Kép Reméltem, hogy nem lesz gond, hogy áthívlak ide Kép Hisz most már nem csak kimondottan a kórházról szól a topik Kép
Mi a hozzátáplálást 4.5 hósan kezdtük, 1 hóig almával. Ha kicsit visszaolvasol, MIldi (Tifics) ugyanezt kérdezte és neki leírtuk többen a tapasztalatokat.
Közös sétát majd szervezhetünk, hisz mi sem lakunk messze tőletek, átalában NIdlikokával sétálok a Semsey-parkban minden nap. Igaz, jövő héttől nem lesz szokványos, mert nekünk indul a bölcsi, majd a munka.

Etetőszék: szeirntem is szerezz be egyet, mert jó hasznád fogod venni. Érdemesebb egy jobb darabra szert tenni, akár használtan is. Nekünk egy Cam Stilo van, én meg vagyok vele elégedve. Igaz, nem lehet dönteni hátra, mint Sziromék Prima Pappáját.

Mese,
Üdv végre, te elveszett ember KépBocsi, hogy nem tudtam a telefonodat fogadni, te a tanár ott beszélt mellettem, így is elég ciki volt - és vártam, hogy később hívjál ám (bár én is hívhattalak volna, ez igaz!).
Feltehetnétek majd képeket, olyan régen láttuk már Annácskát! És minden elismerésem a tiéd, hogy picúr mellett bevállaltál egy iskolát. Én még a régit nyögöm, lassan megy. Biztosan nem tudnék Marcus mellett tanulni, ha nem lenne muszály.
Most a Kismamában pont Gyes, Gyed a téma (plusz más Kismamás dolgok). Ott azt írták, biztos olvastad, hogy ha Gyed alatt szülsz, akkor a tgyás még a fizud alapján jár, ha már Gyes alatt, akkor a Gyes 2x-ese járhat. Jó ezeknek hivatalos módon is utánanézni, mert nem mindegy.

Szirom, Manó,
Hát az tény, hogy más volt a régi és a mai hozzáállás. Szerintem a jó út valahol a kettő között kellene, hogy legyen, mert a mai "szoptass mindenáron, ha belegebedsz is" sem a helyes útirány. De ezt lehet, hogy csak én gondolom így. Mindenesetre a szoptatási tanácsadókat nagyon tisztelem és helyesnek tartom, ha valaki igényt tart a segítségükre (sajnos én annó nem tettem).

Zenebölcsi: alias Ringató Káposztáson. Ez csütörtökönként van 10,30-tól. Nem tudom, hogy itt nálunk az IMH-ban van-e még, majd megkérdezem (ha máskor nem, akkor szombaton a Bababörzére úgyis oda megyek).

Egyébként engem is érdekelne, mert Marcus nagyon muzikális Kép Imádja a zongorát Ádám szüleinél, néha még rendes kis dallamokat is kalimpál rajta. Van egy dallam, amit dúdolni szoktunk neki, azt már részben visszadúdolja. A bölcsiben meg a furulya miatt vissza kellett menni, annyira sírt érte. Meg szereti, ha éneklünk neki és én sokat, szokszor szoktam.

Marycus,
Jó, hogy Vikó ilyen aranyos a hugijával már mostKép A kocsiügyről az jutott eszembe, hogy van az Ildiék házában egy lány, akinek a két picije közt kb annyi korkülönbség van, mint nálatok lesz. Adrienn a kisfiát sétálni motorral viszi, míg a pici kocsiban van. Nincsenek sokáig kint, legtöbbször max 1 órát látom. Ilyenkor elintézik a vásárlást, játszótérre mennek, vagy a Király utcán sétálnak oda-vissza. Ezt is ki lehet Vikóval próbálni majd, ha gondolod.

Anyukám jövő héten elutazik a nagymamámhoz, mert szegény most már egyre roszabbul van (91 éves volt januárban). Sajnos már nem megy neki semmi egyedül, csak fekszik. Szívem szerint én is mennék.....

(És felettébb "mérges" vagyok, hogy pont akkorra olvadt el a hó, mikorra Marcus egészséges lett. Ez a mi szerencsénk!).

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Marycus! Mind a két számom él, csak a 30-ason nem mindig van térerő. Elég gáz, de tényleg. A zenebölcsi topik:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/index.html
Szerintem menjünk, ha nem lesz ónos eső vagy náthaKép Hívlak én szívesen hétfőn! Úgyse láttam még a pocakodKép

Hanzika! Nagyon sajnálom a nagymamádat, jobbulást neki!
Miksa is imádja a zongorát, anyuéknál simán egy ujjal klimpírozott, pedig az ilyen kiscsávók két kézzel szokták verni. És én is énekelek neki, kérdés, hogy ez előnyére vagy hátrányára válikKép

Kriszta! Figyelmetlen egy dög vagyok, mert megcsodáltam Mátét a képen és nem írtam le eccer se, hogy milyen vagány kissrác. És még az jutott eszembe róla, hogy tök úgy néz ki, mint aki már régen szalad, olyan kis fürgeürge vigyoriKép Szóval majd ha akar, akkor menni is fog. Miksa a beszéddel van így, most minden kaka, kicsit ciki, de ez vanKép Pedig mindent tud, ért és csinál, oszt mégse mondja.

Manó! De végülis tök jó lett az immunrendszered.) megedzettékKép

Mese! Tényleg kérünk képet! és miket tud már Annácska? Tök fura, hogy most Pannit írszKép És azt mondd meg, te mikor tanulsz, de most komolyan. Miksa délután alszik 2-3 órát, addig kaját csinálok magamnak, megeszem, pisilek, kicsit összerámolok, egy kicsit netezek, és már ébred is. A végére se érek ezeknek. Ha meg fönt van, akkor nem lehet nem vele foglalkozni.

Edit! Köszi a dicséretetKép
És tényleg csak ajánlani tudom az etetőszéket. Az egyik legjobb darab, amit a kölyöknek vettünk. Az ilyemsi mindig utólag derül ki, de megérte a 28 ezer pénz.
Mosoly: kettőspont, majd szünet nélkül ). Nem kell bele a kötőjel. A szomorka ugyanez, csak ezzel: (. A vigyori pedig szintén kettőspont, majd nagy O.

Ja, Hanzi! Horányban van hó, szép fehér, hozzátok ki szánkózni Marcust!Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Szirom:
OK. Részünkről rendben a kedd. Végülis van honlapja DK-nek és ott a műv. központ is megtalálható. Így utánna néztem a zenebölcsinek is. Hanzikának igaza volt, hogy ugyanaz tartja, mint Újpesten az Ifjúsági Házban, csak más napon.
A káposztási ringatót szintén megnéztem (amit Hanzi ajánlott). Az az érdekes, hogy pont valamikor szeptemberben kérdeztem rá ott a babás progikra és akkor még senki nem mondta, aztán nem is mentem többet kérdezősködni, erre tessék októbertől működik a ringató. Hát tényleg érdemes mindig mindenhová benézni... Mi lehet ezt is kipróbáljuk. Ide nem kell kocsival menni, elég a babakocsi, márha Vikó hajlandó benne ülni, míg odaérünk. Mostanában gázos a dolog. Inkább autóval megyek vele mindenhová. Ha gondoljátok Ti is jöhetnétek, majd kérdezősködöm róla. Az Auchantól kb. 5 percre van a helyszín.

A zenebölcsire én is azért gondoltam, mert Vikó ha zenét hall máris mozogni kezd rá és az utóbbi időben a sokszor hallott zenéknél énekel is.
A másik, hogy nem képes mesét vagy mondókát hallgatni. Talán közösségben ez jobban menne. És a beszéddel is hasonlóan vagyunk mint Ti, csak nála minden bbá-bbá. Hátha rávehető, hogy amit tud mondja. Pedig ő is egy csomó mindent ki tud már mondani és amúgy egész nap be nem áll a szája.

Pocak: Hát jó nagy, sokkal nagyobb, mint Vikóval volt. Igaz nagyobbról is indultam, de jobban nő, viszont kevésbé szorul, keményedik. Kop-kop-kop... Ez is valami. Lassan nem férek a kormány mögé, de nem gond, mert már beszéltem apuval, hogy sofőrködik nekünk, ha kell.

Hanzika:
Nagymamádat én is sajnálom. Így a legrosszabb megöregedni.

Köszi az infókat.

Kismotor egyértelmű. Mint említettem voltunk állatkerti játszóházban és ott többféle hasonló kicsiknek is jó jármű volt. Kipróbáltuk, mert az itthonit csak egy-két lépésig hajtja, de még nem ér le róla jól a lába és gondoltuk ez a gond, de ott kiderült, hogy ő máskép gondolja. Minek ülni és ugyanúgy lépegetni, amikor könnyebb az eszközök nélkül menni és egy-két lépés után leszállt és már robogott is tovább. Hát talán ehhez is fel kell nőni. Végülis még van 4 hónapja, meg talán ha itt látja más gyerkőcöktől a technikát akkor majd kedve lesz neki is hozzá.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Szirom,
köszi a mosoly infót Kép

Hanzika,
Nagyon sajnálom a nagymamádat!

Mekkora a gyerkőc? A bölcsi miatt is kérdezem, hogy mikortól lehet jó egy babának.

Jó lenne, ha tudnánk közösen sétálni Kép, így egyedül elég unalmas Kép

Tényleg mikor van időtök tanulni?

A Bababörzéről mit tudtok, hányra érdemes odamenni? A legelejére, mert aztán már nincs semmi jó? Vagy később, mert már kevesen vannak?

Köszi mindenkinek az etetőszék infókat, meg a hozzátápi tippeket Kép

Szép napsütést Nektek:
Edit
cedit
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Na, megvolt az első zenebölcsis nap. Nem sikerült valami fényesen. Az én kis vidám, makacs, táncolós, hisztizős Vikóm bizony pityergőre fogta. Ilyen pityergősen sírni még sohasem láttam. Ez nem hiszti volt, hanem olyan igazi elkenődött sírás.

Több tippem is van, hogy miért alakult így a dolog. Ma keveset aludt és mikor mentünk akkor a kocsiban elaludt, s fel kellett ébreszteni. Ez alapból nem szokta megviselni, most is aktív volt mikor odaértünk. Aztán a vezető adott neki egy doboz játékot, hogy válogasson, amíg a többiek is megjönnek. Vikó meg azt hitte játszóházban van. Vette is a lapot és ahogy szokott játszani kezdett. A gyerkőcök iránt is akik utánnunk jöttek rögtön érdeklődni kezdett. Aztán az egyiknek adtak egy tic-tac-os dobozt, na az nála favorit lett. Innentől kezdve megszűnt a világ ő csak azzal akart játszani. De elkezdődött a zenebölcsi és elvették a játékokat. Ekkor kezdett kicsit kerek szemekkel nézni és semmi pénzért nem jött volna oda hozzám, pláne nem akart ő leülni az ölembe. Ez itthon is ritkán megy, de akkor is csak ha ő akar. Próbálkoztam, de hiszti lett belőle, így inkább engedtem hagy mászkáljon. A csörgő még tetszett neki, amíg csak neki volt. Úgy hogy mindenki összevissza csörgette már nem tetszett neki. Mondjuk én is majdnem megsüketültem.
Aztán volt magnós zene, meg éneklés. Egyszer sem akart leülni az ölembe, mindig a terem másik végében kóricált. Még a csip-csip csóka se tetszett neki, pedig itthon mindig vigyorog. Tánci-tánci se volt. Mintha teljesen elvesztette volna a fonalat. Aztán úgy a felénél teljesen besokallt és elpityeredett. Na onnantól le se tudtam tenni. Csak kézben nem sírt és csak ha álltam vele. Mikor vége lett és kinyitották az ajtót azonnal megindult kifelé, alig tudtam elkapni. És máris vigyorgós lett mikor öltöztetni kezdtem, pedig itthon elfut előlem.

A kocsiban is vigyorgott, szóval valami nem tetszhetett neki. A nő mondta, hogy általában kell 2-3 alkalom, hogy hozzászokjanak. Hát nem tudom. Biztos igaza van, de nem volt jó látni, hogy olyat hozott ki belőle, amit itthon nem sikerült még igazán soha. Elgörbülni már elgörbült a szája, de sírás soha nem lett belőle.

Azért még próbálkozunk máshol is, mert lehet, hogy a hely és az időpont sem volt az igazi, meg rossz napot is kifoghattunk...

Na, mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Most megint a rohanós tempóban, aztán ha még lesz időm, energiám, megint gyüvök...

Fiam ma extrarossz volt, reggel 6-kor ébredt, 2 órán át edzett a virágállvánnyal, hogy magára rántsa az egyik virágot - 8-kor sikerült is neki Kép Szerencsére csak mellé esett a hibiszkuszom (Ildi!), de nagoyn megijedt. Én meg nagyon pipa lettem, mert készülni kellett, nekem kellett menni be a városba dokihoz. Erre porszívózhattam a földet...

Anyuék vigyáztak rá, az orvosnál 3 órát töltöttem, az OTP-ben megint 3-at!!! Nem vicc, van egy Lakáskasszám, azt hosszabbítattam meg. Megint megállapítottam, hogy az OTP NEM az én bankom.

Itthon is elemében volt a fiatalúr, anyuéknál változatosságként a tv-állványt rázta. Meg nem aludt délután, így kora estére extrahisztis lett. Hamar volt fürcsi, meg minden, negyed 8-kor már aludt is.

Szirom,
Most hétvégén nem hiszem, mert holnap anyósomék, sógornőm jön (mi is megyünk börzézni), vasárnap meg Pomázra megyünk dédihez.

Cedit,
Jobb a börzére időben, korán menni, mert én volt, hogy olyan fél 12 körül mentem és akkor már nem sok minden volt. De akkor is viszonylag sokan voltak (bár nem olyan horror, mint a nagy börzék).

Puszi Nektek!

H.

Kép
hanzika
 
 


Hallihó!

Láttom többen készülnek a holnapi bababörzére én is megyek

Cedit
ETETŐSZÉK
nekünk is prima pappa van négy hónapos volt Fancsi mikor megvettük és ő is imádja meg nekem is nagy könnyebség volt annak idején hogy ott volt velem a konyhába és igy tők jól elvolt mert láttot.

Hozzátápi
3-4 hónaposan kezdtük mi is gyümivel aztán jöhettek a zöldsége ja és mi is tápszeresek voltunk most kezdünk leszokni róla és én már nem forralom neki a tejet igaz ritkán kap ,szerintetek kéne még forralni?

Marycus
Zenebölcsi
Mi tücsökzenén voltunk a héten a XIII-ba Fancsi
úgyan úgy viselkedet mit Vikó én is bizok benne hogy a következő alkalom jobb lesz Káposztáson hol van a ringató én ott lakom és még nem is hallotam róla ez ciki mi

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Miksa még mindig magyaráz a kiságyban, az apja próbálja altatni, de teljesen föl van pörögve. Most a nagypapája van ittKép

Képzeljétek, elkezdtünk inni pohárból, és segítséggel tök jól megy, anélkül pedig végigloccsantja a hasánKép De baromira érdekli a dologKép Ez a kép a loccsantásos baleset utáni átöltöztetési próbálkozás közben készült:
Kép

Marycus! Hát kíváncsi leszek Miksára, ő mit szól a dologhoz. Ez most melyik zenebölcsi volt? és neked tetszett?

Hanzika! ma Miksa is elég zizi, és hónapok óta először fél óra alvás után felébredt délután. valami lehet a levegőben. Azt se tudtam, mit csináljak vele, nem szokott ilyesmi előfordulniKép

Most ilyen rövid voltam, mert érdekel, mit alkotnak a fiúk. Szerintem az ember már alszik a kiságy mellett, de Miksát még hallom...

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Jaj...hát én már nagyon nem tudok lépést tartani az itteni pörgéssel Kép
Máté nagyon elemében van már, egyre többet megy, na meg most már csak akkor marad a szobában, ha csukva van az ajtó. Úgyhogy netezni is úgy szoktam, hogy 1 percre leülök, email válasz, vagy vhova hozzászólás, és rohanok tovább, aztán 10 perc múlva megint. Így nem lehet normálisan olvasni, meg mindenkinek írni Kép
Alvás alatt meg ugye takcsizás, mosás, főzés stb. Így se csinálok meg mindent, amit akarok Kép

Tegnap elmentem dokinénihez, szte allergiám van (mondjuk ezt régen meg is állapították vizsgálaton, háziporra), ami ugye a fűtési szezonban durva. Nyáron nincs is soha bajom, csak ősztől télig. Úgyhogy most adott vmi antiallergén bogyót, azt kell szednem 3 hétig, ha nem múlik, vmit továbblépünk.

Megkaptuk az autót, egy tömör gyönyör, bár hozzáteszem, hogy eddig csak a parkolóban láttam, mert vagy későn jött Robi, vagy nekem kellett rohannom itthonról, talán ma már vezethetem is végre Kép

Máté jobban van sokkal, viszont most Regi kezdi ugyanazt Kép Mostanában sokszor megfordul a fejemben, hogy minek kellett nekem 2 gyerek Kép Na persze, vissza nem csinálnám már semmiért, de azért vannak húzós időszakok bevallom nőiesen Kép A nagy könnyebbség nyilván az, hogy ha együtt vannak, nem is kell szinte rájuk nézni se, Regi vigyáz rá, és tök jól eljátszanak már együtt Kép

Hani,
Szegény mamid Kép Nem egyszerű időszak ez már sajnos senkinek Kép
Mi újság a melóhellyel, voltál mostanában bent? És akkor pont 14-én kezdesz? Kriszt meg Andi hogy vannak?

Mese,
Én az életben nem akartam kettőnél több gyereket Kép Max annyit olvashattál tőlem, hogy soha nem mondom, hogy soha, de most már 200%-ig ki merem jelenteni, hogy SOHA többet még egy! Kép
És nekem angyali gyerekeim vannak....Kép Várunk képeket, és ne tűnj el megint fél évre! Kép

Szirom,
Ezen a képen totál nem önmaga Miksa Kép Olyan, mint egy kb 2-3 éves gyerek, meg valahogy az arca is más, de nagyon vagány azzal az izmos felsőtesttel! Kép Kép
Gratula a pohárhoz! Máténak én pár hónapja próbálgattam, de folyt mindenfelé Kép

Edit,
Üdv itt Kép

Marycus,
Tényleg eszméletlen okos Vikó, hogy így fel tudja fogni a dolgokat!!! Kép Biztos nagyon jó tesóka lesz!

Máté legújabb dolgai, hogy a telefont hozza folyton a fülemhez, hogy hallózzak, meg ha kérek tőle valamit, már megérti, hozza oda Kép Labdázni ő is szeret, de nem olyan ügyi, mint Miksa, ő még csak gurítja, de visít hozzá, úgy élvezi Kép Van egy hullámvasútjuk Regivel, aminek a tetejére kell autót tenni, és ugye kanyarogva leérkezik, na azt nagyon tudja használni, teszi vadul rá az autót, löki, sikít Kép
Meg amiket még napi rendszerességgel csinál, hogy az utcán a baba kocsiból majd kiesik, ha autót lát, és mutatja, hogy brrrr. Regi szobájában meg a falon kint van a képe (Regié), mikor még pici volt, akárhányszor elmegyünk mellette, mindig mutatja, hogy baba Kép

Jaj, még azt akartam mesélni, hogy Regi, mikor meglátta az új autót, mondta apjának, hogy:
-Apa, új aJtód van? És csili-vili meg minden? Kép Kép
Aztán állítólag az oviba rohant be, és barátnőjének újságolta, hogy nekünk is piros (bordó) autónk van, mint nekik Kép

Közeleg Regi szülije, és még se aji, se tortatervezet, se semmi...tényleg nagyon havazva vagyok mostanság Kép

Na jó, lelövöm magam, ha vmit kifelejtettem, bocsi Kép

Ki találja meg Mátét a kupiban? Kép (amit egyedül csinált...ez estére hatványozódik, mikor nővére is megjön)
Kép
Kép


Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Most olvastam vissza, hogy Hanzinak milyen jó új nevet adtam Kép

na egy utsó....Kép
Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Boldog Ágota-napot annak akit illet! Kép

H&Co.

Kép
hanzika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?