Új privát üzeneted érkezett!

Szirom,
Sok boldog névnapot! KépKép Ma van, ugye? Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Klasszak vagytok lányok, hogy így beszálltatok!Kép

Kriszta! Köszi szépen a gratulát!Kép

Több napja nem jutottam ide, mert Miksa még az átlagnál is fürgébb, és baromira ott kell lenni vele. Kifejezetten önveszélyes, minden nap történik vele valami. Szép idő is volt a mai napot kivéve, szóval sokat voltunk kint. Volt egy kis munkám, itt járt apukám, jöttek vendégek az ember családjából is és szervezzük az esküvőt. El vagyok szállva teljesenKép

Marycus! Lehet, hogy mégis igazad volt az éhséggel kapcsolatban. Arra jöttem rá, hogy Miksa megint később kel és talán túlságosan összecsúsznak az étkezései. Volt, hogy 9-kor kapta meg a tápiját, no akkor jöttem zavarba, hogy most mikor is tízóraiztassam, amikor fél 1 körül meg ebédel. Úgyhogy a babatej után azonnal kapott még valami rágcsát, és elmaradt a tízórai, így szépen ebédelt. Jó, így is kellett a kezébe valami, de legalább evett. KösziKép

Tényleg lányok, ti milyen babatejet adtok, ha adtok? Miksa először a Mildibét kapta, mert annyira ízlett neki a minta. Majd nem annyira szerette, de azért elfogyott. Aztán hozott az ember valami gyümölcsös ízű Hipp elválasztási tápit, az csont nélkül elfogyott. Most viszont nem kaptam olyat, úgyhogy vettem Milumilt, szintén gyümölcsös ízesítésűt, és ezt is bedobta ma.

Ildi! Nekünk is ikeás polcos pelenkázónk van (de a polcot még nem tettük fölé, majd a szobájában), de csak fürcsi után használjuk, mert fent van az emeleten, Miksát viszont egész nap lent teszem tisztába. De most már a pelenkázón is önveszélyes, mert feláll rajta vagy le akar róla mászni, szabályosan farol lefelé. Úgyhogy barmira nehéz tisztába tenni és öltöztetni is ott, nem is tudom, meddig megy még. Még a franciaágyon csinálhatnám, de ott nem akarom, mert onnét esett le a múltkor, ráadásul még így is annyira imádja, hogy nem akar róla lejönni. Mindig visítás a vége, akármennyit hagyjuk játszani ott. Valamelyik nap szabadott neki egy kicsit fürcsi előtt ott ugrálni, namost később szopi közben többször is megkísérelt meglógni az ölemből, és feljutni a nagy ágyra. Szóval inkább nem.
A földszinten jó ideje a földön tettem tisztába a balesetveszély miatt, de mostanában ragaszkodik ahhoz, hogy az ágyon csináljuk. Egyedül fölpakolja nagy nyögések közepette oda a pelenkázószovacsátKép Ott félpucéran meglóg, és beleveti magát a párnák közé vagy a puha plédbeKép

Na mára ennyit, a többieknek is puszi!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Beolvastam a másik topikba, hát igen, érdekes. De pont ma mondtam Krisztocsnak, hogy az a lényeg, hogy milyen a személyzet, meg a doki, a többi szerintem nagyjából másodlagos (na jó, azért ne hulljon a fejemre a vakolat Kép).

Marcus is önveszélyes, tegnap lerázott a virágállványról magára egy cserép virágot (szerencsére kicsi volt), erre betettem a hálós járókába, ahonnan meg, ha apu nem kapja el (szegény, felpattant, pedig ugyebár neki az kín), fejjel kiesik. De nem hatotta meg Marcust nagyon a dolog, mert pár perc múlva már megint az állványt rázta....

Ma meg, felborult a babakocsival Kép Én voltam a béna, mert nem voltam óvatos és mindkét kezemmel elengedtem a kocsit. Történt ui, hogy a piacon voltunk Ildivel és ott a csarnokot a külső tértől jó kis függöny választja el - nehéz és több részre hasított (remélem, érthető). Én mentem elől, Marcust kitoltam, és fogtam a függönyt, hogy nehogy Tomira essen az egész,ahogy elengedem. A kocsi meg megindult és a kijárattal szemben lévő fánál kötött ki, ahol meg egy kis árok van a fánál, sárga kövekkel kirakva a szegélye. Azon a kocsi megbillent és felborult úgy, hogy - szerintem Marcus a fejét a kövekbe verte be Kép Nagyon sírt és néztem rögtön a fejét, mindent! Egy kicsit piros volt, ami később (15 perc múlva elmúlt). Nem is volt vele egész nap gond, de nekem nagyon lelkiismeretfurdalásom van KépKépKép Főleg, hogy egy öreg bácsi (75 és halál közt) beszólt, hogy milyen felelőtlen anyuka vagyok Kép A nők persze a segítségemre siettek, vigasztaltak stb.

Ma fürdésnél vettem végül is észre, hogy a buksiján lett egy dudor, de nem nagy (mint mikor nagyobb gyerekek bevágják a fejüket). De hogy legyen hab is a tortán, fürdés után a homlokát a pelenkázó szegélyébe vágta be! Betakarta az arcát a türcsivel és szökni próbált - erre lefejelte a szegélyt! Hát az is rendesen meglátszik most Kép Az én gyerekem ennyire "hadisérült" és én vagyok a béna, vagy mással is előfordul???

Ma apuékkal megint majdnem kiesett a járókából, pedig szandiban volt és abban is kimászik! Aztán a kinyitott ágyról esett a buksijára (kb. 20 cm az ágy-föld táv), szóval komolyan mondom, ha most ez van, mi lesz később?????

Mi még használjuk a pelekázót, mint a fenti ábra is mutatja, de nálunk 3x olyan széles, mint a tieitek, mivel Krisz apukája csinálta a bútorokra. Tehát ott még mászkál, egyik rekeszből a másikba, vissza, meg már ő is seggel róla lefelé.

Holnap megyünk ténylegesen beiratkozni a bölcsibe.

Marycus,
Még erre elfelejtettem válaszolni a múltkor. Ha tehetném és nem félnék attól, hogy:
1) Nem lesz azon az osztályon, de még a cégnél sem hely és akkor mi lesz velem
2) Nem állnánk úgy anyagiag, ahogy
akkor nem mennék én sem vissza. Úgy vagyok vele, ahogy Krisztocs volt Reginél. Lecsengett az 1 év "kemény munka" a gyerkőccel és már könnyebb, vagy inkább azt mondom, én viselem könnyebben Kép Tehát szívem szerint én sem mennék. De mivel Ádám fizuja nem megbízható és én ha megszakadnék sem tudnék egy családod a GYED-lakáskölcsön összegéből fenntartani, ha a mostani jó köre megszakadna, amire volt már példa, ezért nincs más megoldás számunkra.

Szirom,
Még nem festettem Kép ESte ilyenkor már nincs hozzá hangulatom, napközben meg ugyebár legtöbbször nem úgy jön össze a lépés. De ami késik, nem múlik Kép

H.

Kép
hanzika
 
 

 
 

Manó,

Szuper lett, lesz Emma szobája Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Hanzi!

Tegnap Emma is kiesett a babakocsiból, ő bele akart mászni és megcsúszott és toccsant a járólapona Domusban. Úgy sírt, azt hittem kitörta keze, de nemKép Ő a kezét ütötte csak meg. Valamelyik nap mega motorjával repült jó nagyot, szó szerint repült a motor előtt élt földet. De még csak nyoma sincs. Tudnak esni ezek a gyerkőcökKép

Munka: Én is épp így éreztem Emmával, épp mire lenyugodott, egész jól elvoltunke gész nap akkro kellett visszajönnöm.

Most me nagyon úgynéz ki nyáron bajban leszünk. A férjemnek ha összejön a munkahelyén mindne akkor szinte egész nyáron utazni fog, annyi verseny lesz (utoljátra mikro terhe svoltam volt ilyen évük) ami anygilag tök jó, de ha anyuklám meg lemegy a Balatonra dolgozni megint akkro nem tudom mi lesz. Az ugye fizikai képtelenség hogy én reggel vigyem Emmát bölcsibe és érte is tudjak menni időre. Más segítségem nincs. Szóval vagy anyukám nem megy dolgozni (amit nem várhatok el tőle) avyg én vagy nem tudom mi lesz. Igazából az is megoldható lenen ha én nem jönnék, mret akkor amikro ennyi munkája van akkro megélünk az ő fizujából, d eaztán jön meginta tél és akkor megint vissza kéne mennem dolgozni, de egy munkahelyen nem lehet ugye ennyit ugrálni, tehát ha otthon maradok nyárra akkor új munkehyl kell. Vagy összehozzuka ksitesót és táppénzKép na jó, ez csak tegnap derült ki hoyg valószínűleg ez lezs nyáron d emég nem biztos úhygogy csak nektek sorolom a gondolataimat, de tényleg elég tanácstalan vagyok mi legyen.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Most megint sietek, de én a kistesóra szavazok ManóéknálKép

Hanzi! nem soroltam el, hogy tegnap hányszor verte oda Miska a fejét (hosszú lett volna), ezért írtam összefoglalva, hogy önveszélyes.
Kórház: oké, hogy a személyzet nagyon fontos, meg tény, hogy ha az ember bemegy a szülőotthonba, akkor egy elég régi hodályt lát a földszinten, de a babás-mamás részleg szerintem szép és tiszta. Szó nincs vakolathullásról. És nem is baj, hogy nem mutogatják, ott csak az érintetteknek van keresnivalójuk. és ha valaki nem látta, az ne szóljon be.

Tényleg rohanok, majd még jövökKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Drága vagy, de a férjem valamelyik nap fejtette ki hoyg a szekrény felső polcán lévő dolgok kidobhatóak (a gyerekruhák) és íyg tuti el fogunk férnmi az új szekrényben.

A kolléganőm is jó javaslattal állt elő, hogy ugyan már, reggel 7-re beviszem a gyereket a bölcsib, 8-ra beérek és 5-re már ott is vagyoka bölcsiben, nyár lesz, sokáig viláégos, fel sem fog tünni a gyereknek. Csak azt hagyta ki hogy az én lányom 7-kor alig bírja az apja kiszedni az ágyból, és így érnek be 8-kor a bölcsibe. Na mindegy. lehet hogy tényleg csak ez lesz a megoldás, végülis nem mindne nap lesz így csak ha az apja nincs itthon. Mondjuk azt még mindíg nem tudom ki és mikro fog kutyát sétáltatni, mert amíg Emma nincs ébren nem vihetem le, mert akkro egyedül maard, ha meg még utána kuytázok ahogy őt leadtam,a kkro kb 1/2 7-r ekella bölcsieb vinnem, akkor meg ő lesz az eslő beadottKép Vagy inkábbKép

babatej: Emma utálja gyümölcsöst, nálunka a beba 2+ jött be, de piszok drága (vaníliás) vagy a nutrilon 3, ami olcsó és ízesítés nélküli, viszont habzik és én nem szeretemKép Így én már jó ideje sima beba 2-t adok neki, úgysem azzal alkik már jól a drágám, csak a lelkének kell a reggeli meg esti cumizás, így nem számít hogya 2-e stápi kicsit kalória szegényebbKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Jól lemaradtam, mert nagyon meglódult a topic, én meg most egyfolytában rohanok... Mindig van valami.

Macsek ügy: síri csend..., talán vihar előtti... Hanzika, alom kirakva, macsekok jót alszanak benne, pedig tudják mire való, mert kiskorukban almozva voltak és nem is olyan régen is tettünk ki és volt is belevaló. De most megbuggyantak és versenyt fekszenek benne...
Manó: Természetesen az "ebrendeletet" még a múltkor áttanulmányoztam. Egyben bibisek vagyunk, hogy 3 macsekunk van és csak 2 tartható. De úgy emlékszem, hogy mikor készült akkor volt valami olyan, hogy a korábban meglévő állatok maradhatnak, úgyhogy erre van mentség.

Fejreesés: Ilyen időszak van. Vikó feje is tele van kék foltokkal. Már csak hallgatjuk, hogy épp mikor és hol koppan, lassan immunisak leszünk rá...

Tápi, babatej: Nálunk nem jönnek be az ízesített vackok. Paráztam is, mert ugye a tejről a dokinő letiltott, a Humana HA 2-t, amit eddig receptre irattam és erről akartunk áttérni valami másra elkezdte nem inni, mert a tápisüvegből kapta a többi próbálkozást és szerintem nem volt már bizalma. Így meg azért elég nehéz a megfelelő mennyiségű vitamint bevinni. Most teljesen visszaálltunk a Humana HA 2-re és kezdi visszanyerni a bizalmat is, úgyhogy ha nem is a korábbi mennyiség, de azért fogy. Szóval mi így jártunk...

Pelenkázó:
Vikó esetében az egyetlen hely ahol még viszonylag emberi módon pelenkázható az a pelenkázó. Persze itt se mindig sima az ügy, de ha sikerül megfelelően érdekes tárgyat adnunk neki, akkor kissebb kűzdések árán megoldható a művelet. Ágyon, földön kétemberes a pelenkázás őkelménél. Szerintem már sikerült megértenie, hogy ez nem játszótér, viszont az ágy és a föld az az, úgyhogy ehhez is tartja magát. A pelenkázó az emeleten a szobájában van és minden pelusozáshoz feljövünk. Vagy viszem, vagy mászik magától. Amúgy ez is nagy darab, Zoli készítette.

Szirom:
Én is beleolvastam a híres-neves bosszantós topic-ba. Hajrá csajok!!! Én csak egyet nem értek ezzel kapcsolatban, mégpedig, hogy mi érdeke van valakinek abban, hogy rossz hírét keltse a Szülőotthonnak? Pedig különben sokan vélekednek így. Sajnos az a baj, hogy sokan mondanak mások tapasztalata alapján véleményt és sokszor olyan hitelesen, hogy el is hihető. Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek más a jó és a legtutibb, ha ahová csak tud elmegy az ember és saját szemével győződik meg mindenről.
A baj csak az, hogy hidd el, hogy lesz olyan aki emiatt megy és utazik km-eket...
Egyébként amikor AFP-n voltam, találkoztam egy csajszival, aki Újpesten szült 4 évvel ezelőtt és kerek-perec közölte oda biztos nem megy és engem is bíztatott, hogy nehogy oda menjek. Az eszébe se jutott, hogy 4 év nagy idő.
Amúgy rémtörténetem is van a Szülőotthonról... méghozzá másodunokatesós. Mégis inkább annak hiszek amit az előkészítőn mondtak és láttunk...

Manó:
Emma szobája szerintem is szupi lesz ha elkészül.

Vikó most hétvégén kapott polcokat a nappaliba, mert a dobozok már kevésnek bizonyultak, meg a nagyobb játékokat nem lehetett beletenni. Mikor Zoli szerelte össze teljesen fel volt dobva. Segített neki ezerrel.

Na, felébredt... Aludt vagy 20 percet... Úgyhogy vége a netezésnek...
Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy ismeretlenűl belépek kőzétek de én is kétszer szültem a szülőotthonba 1997-ben és 2003novemberébe 97-ben régi rendszerű szobák voltak de nekem akkor semm volt semmi gondom a növérek is és az orvosok is segitőkészek voltak akkor is és most is a mostani baba-mama szobák meg tutik szerintem.A másik az én kislányom 14hónapos a rettegés nálunk is rendszeres esik bukik két napja le fől mászik ágyra fotelra.
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Szia Szuszóka! Nem kell bocsánatot kérned, gyere közénkKép Az én kisfiam alig idősebb a tiédnél, Hanzikáé majdnem pont annyi lehet, Marycus Vikócája is kb. annyi, és Ildi és Kriszta kisfia pedig csak picit fiatalabb. Manó Emmája már nagy lány, egy év előnye vanKép Remélem, nem hagytam ki senkitKép

Marycus! Én elhiszem, hogy lehet rémtörténeteket mondani a szülőotthonról is, de ez minden más kórházra igaz. Az a lány például, aki szapulta a szülőotthont, a Margit kórházat istenítette, namost pont a napokban olvastam az őszi babákban, hogy ott halt meg egy lány 3 napos babája, mert nem vettek észre egy fertőzést. Csak nem akartam ezzel jönni, mert ugye ez is többiedik kézből való info, és hát nem lett volna elegáns. És én sem tudhatom pontosan, hogy ott mi történt.

Manó! Vaníliást nem is merek próbálni, mert egyszer vettem Nestlé yogo-ból, namost azt nem kérte. Pedig a banánosat nagyon szereti. Tényleg, a Nestlé cuccok mennyi idő alatt jönnek meg? Föladtam a kódokat december 31-énKép JellemzőKép

Lányok, Miksa megpróbált kimászni a kiságyból. A sarkánál. A hóna alá csapja a lécet, és húzza föl magát, és a lábával is próbál felmenni, de szerencsére harisnya volt rajta és csúszott. Szerintetek ki tud jutni? Most zokni nélküli pizsiben alszik...

Mikor lesz már tali?Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Én is épp akartam írni hogy rémtörténetek mindenhol vannak. Én nem mondom hogy a szülőothonnál nminc sjobb hely, mert van, de azért annyira nem rossz hogy azt mondják hogy be se tegye a lábát. Ott is van jó orvos, jó nővér és biztos rossz orvos roszz nővér, hogy rossz szülésznő van azt tudom isKép
És mivel nekem gondom van a szoptatással bevallom hogy gondolkodtam/gondolkodom az István kórházon ahol ezzel kiemelten foglalkoznak, van szoptatási tanácsadó stb, de még nem döntöttem el, majd ha aktuális lesz. (Ugyanakkor az orvost persze nem szívesen váltanék)

Vaníliás tápi: Ezt azért nem úgy kell elképzelni mint a vaníliás tejet, csak enyhe vanílisás íze van. Emma imádta mondjuk a a milupa gyermekgrízt igazi vaníliával isKép De nekeünk tényleg bevált a sima Beba 2 tápszer, nem éhesebb tőle mint a 3-astól. Vagy a nutrilon 3 az kifejezetten laktató ha laktatót akarsz.

Az autósülés nekünk 2,5 hónap múlva jött, a macika 1 hónap alatt.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Köszi Manó! Akkor még várni kell egykicsit a fürdőköpire.

Egy képpel lendíteném fel a nem túl pörgős topikotKép

Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Ismerős ez a képKép Marcus is szeret így lenni, meg bukfencezni. Már a kiságyban olyan lendülettel csinálja, hogy néha át is fordul Kép
Ágyból kimászás: Én azt mondom, hogy ha nagyon akarja, akkor ki fog mászni. Én ismerek olyan gyerkőcöt közvetlen közelről, aki már megtette Kép Marcus is ott nyomul ezerrel, ahol Miksa. A baba egyébként, akit említesz, streptococcus fertőzést kapott és azt nem heverte ki (nem vették nála észre sem).

Rémtörténetek: Ha azon alapulna, hogy ki hová megy kórházba, hol szül, hát én messze elkerültem volna a Klinikát. De nem ezen kell leszűrni egy kórházat, szerintem. Manó, az Istvánon én is gondolkodtam, pont a szopi miatt szintén. Van egy doki, akit ajánlott még a sebész a Szabolcs utcában, amikor bent feküldtem, ő ott dolgozik. Már a neve is jó, Binó Brúnónak hívják a srácot (fiatal lehet, mert a sebész doki évfolyamtársa volt).
Bölcsi: nem irigyellek. Főleg, hogy ha jól emlékszem, a bölcsiben is van nyári leállás. Azt hogy tudjátok majd megoldani?

Egyébként mi is beíratkoztuk, ami elég kalandosra sikerül, sikerült. Először ugyebár azt mondták, hogy rendben, aztán mikor már papírokkal mentem, akkor mondta a nőci, hogy felvesz, bár a vezető épp fél órája telefonált oda, hogy ne vegyen fel tipegőt, mert olyan csoportba már nincs hely. Na rögtön papírral be a bölcsibe, ahol kedvesen fogadtak, a vezető szabadkozott, hogy hát tényleg necces, meg nincs hely, meg lehet, hogy nagyokkal fog lenni. Kedden 9-re kell mennünk, akkor már be is viszik ismerkedni és akkor kiderül minden.

Marycus,
Mi van macsekügyben? Én ezt a rendeletet egyébként nem értem. Mert persze, ne legyen 8 kutyád, macskád, de 3 kertesházban nem sok, főleg macsek. És aki tenyésztő? Ahonnan a Szemi van, ők bérházban laknak és volt ott vagy 25 macs legalább.

Szuszmoka,
Írj máskor is nyugodtan, kíváncsian várjuk. Az én kisfiam november elején született, pontosan 3-án, bár nem a Szülőotthonban.

No, most megyek, vendégek jönnek (a lányző és családja, akivel együtt szültem, voltam egy szobában).

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, bár még MÁté mostanáig se indult tovább egy lépésnél Kép Dumálni viszont nagyon tud továbbra is. Imád autózni, tologat mindent veszettül és berreg hozzá, na meg Regi mociján kell tolnom, azon is ezt teszi. Lassan vehetünk neki eggyel kisebbet, aztán már parkolóházat nyithatunk a bébitaxinak meg motoroknak Kép
Imádja, ha együtt játszunk, már kezdi érteni sok játék lényegét. És azt veszem észre, hogy már nagyon megérteti magát, hogy mit akar és mit nem. Na persze, ezt eddig is tudtam mindig, de most már valahogy tudatos. A fényképezőgépet imádja, annyira idétlen arcot vág, ha meglátja Kép Íme:
Kép

Írtam, hogy pénteken megyünk bulizni barátnőmékkel, bár senki nem reagált rá, én azért annyit írok, hogy szuper volt, már holnap mennék újra Kép

Szirom,
Nagyon édi ez a kép, Máté még nem csinál ilyeneket, bár Regi se csinált, úgyhogy lehet hogy ez nálunk kimaradt Kép

Egyébként Máté se -mint ahogy Regi- az az ugribugri fajta, elég nyugis kölkök, úgyhogy nekem nem jut ki egyelőre a fejreesések és társaiból Kép
Mondjuk amilyen bazi nyugodt apjuk van, nem csoda, tuti nem tőlem örökölték a vérmérsékletüket Kép

Hanzi,
Na majd kiváncsi leszek a bölcsis élménybeszámolóra, siess vele, ne egy hét után írd meg! Kép

Azt már írtam, hogy anyumék jövő héten szombaton itt alszanak? Hugim szülinai bulit rendez, és elküldte őket, úgyhogy mi meg kihasználjuk és elhúzunk az éjszakába apukával Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinek!

Szirom,
utólag is boldog Névnapot!!!

Pelenkázó kérdését hétvégén eldöntöttem. Nővéreméknél voltunk egész hétvégén, s a franciaágyon pelenkáztunk. Amikor Tomi elemében volt, mindig eltűzött (különben szoktunk az ágyon vele bolondozni), s úgy kellett összeszedni.
Szóval veszély ide vagy oda, inkább jobban figyelek mikor kell, de marad a pelenkázó!!! Onnan legalább nem tud elszökni előlem!

Szirom,
Tomi pontosan ilyet még nem tud, de erősen próbálkozik. Most kezdte a hétvégén.

Krisztocs,
bulizásért irigyellek!! Ha minden összejön mi hétvégén próbáljuk ki, hogy mit szól Tomi, ha este nem vagyunk otthon. De bulizni nem tudom mikor fogunk. Pedig van egy-két ötletem. Van amire kapható is lenne a párom, de ő nem annyira lelkes mint én.

Tomi is nyugis fiú, de szerintem így is össze fog majd egy-két harci sebet hozni. A héten többször is csodálkoztam, hogy-hogy nem veri be a fejét mikor nagy lendülettel nyitogatja a konyhai gurulós fiókjaimat? Ugyanis a héten kezdte felfedezni, hogy a konyhában is van mit nyitogatni!! Belegondoltam, hogy gyakorlatilag mindegyik fiókot, ajtót le kellene védenem, mert mindegyikben van valami veszélyes!
Egyenlőre védekezés gyanánt inkább a konyhaajtót csukom be előle, amit sokszor nem díjaz Tomi.

Na ennyi.
jó éjt!
Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Milyen jó, hogy sorra előkerültökKép

Kriszta! Szétszórt vagyok, azért nem reagáltam le a barátnős bulit. Pedig kicsit irigy vagyok, de asszem nekem még nem való, nem tudnék másra gondolni, csak arra, hogy mi van itthon. Pénteken a bevásárlásból is hatszor telefonáltam legalábbKép Különben merre voltatok? És mit ittatok?Kép

Máté aranyos vigyori, és szerintem majd jár, ha igénye lesz rá. Mert nem gyenge srác a képek alapjánKép

Hanzika! Hát ez az, én is ezen aggódok, hogy mi van, ha tényleg kimászik. Illetve inkább az lenne a baj, ha kiesne, és ebből a pózból leginkáb fejre lehet esni. Paramama vagyok megint, valamiért mindig van mit izgulnomKép

Bölcsi: és most lehet, hogy Marcus nagyobbakkal fog bölcsibe járni? Olyat lehet? És az nem rossz neki? Mármint persze, hogy ki tudna jönni más életkorúakkal is, hiszen a testvérek se egykorúak például, de arra gondolok, hogy más lehet az életritmusuk, ügyességük, alvás, evés, futkározás szintjén. Szóval működik a dolog?

István: a barátnőm még az átalakítás előtt szült ott egy Lovas nevű dokinál (akitől be vannak tojva a kismamák, mert olyan szigorkodónak ismerik pedig nem az. Különben nem tudom, hogy ott van-e még), és ő nagyon meg volt velük elégedve. Ami engem illet, én maradok Újpesten, ha csak nem jön közbe valami. Itt ilyesmire gondolok, hogy mindig ikrek motoszkálnak az agyamban, nemtom becsengetnek-eKép Már írtam régebben, hogy nálunk a családban temérdek iker van. Az csaszi után nagyon gáz lenne szerintetek?

Ildi! Én csináltam Miksának saját fiókot a konyhában, és mindig új dolgokkal töltögetem, hogy újra és újra meglepődjön, és ne unja meg. Egyébként bekukkol máshová is de mindig mondom neki, hogy az nem az ő fiókja, és a sajátjában keresgéljen. Szuperül érti, csak még félkézzel átprogramozza a sütőt, benyomja a mosogatógépet és már nyitja is a fiókját. Nem tudom, ti adtok-e a srácoknak konyhai eszközöket, de Miksa például imádja a habverőt, főleg, ha valamit beleteszek a rácsokon belülre. Ő is ki tudja már szedni és vissza is gyömöszöli. És megmutattam, hogyan használjuk, és simán utánozza a mozdulatot. Elég sokáig elvan a habverővelKép Az illesztős játékok is nagyon mennek neki, szerintem jó a kézügyessége. Tévét simán kezeli, a porszívóját bekapcsolja-kikapcsolja, ha kérjük tőle, és szinte mindent hoz, ha megkérjük rá. Ha kedve van hozzáKép És nagyon szeret kint lenni, minden nap ordít, amikor vége a sétának és becsukom mögöttünk az ajtót, de hát egyszer be kell jönniKép

Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Jaj, de édi ezen a képen (is) Miksa, kis hóember Kép

Bulizni úgy mentünk, hogy értem jött barinőm, felmentünk hozzá, ott Bacardiztunk, társasoztunk, táncoltunk, megvártunk egy csajszit még, és úgy mentünk le éjfélre kb B7-be. Iszonyat jó volt!!! Kép
Aztán úgy fél 4-re hazavonszoltam magam Kép Hát röviden ennyi Kép Persze fura volt a sok nyomuló hapsi, de le lehetett építeni őket hamar. Kép Apuci itthon meg kinyomtatott piros szívekkel várt, amiket kiragasztott a háló ajtajára, és aláírta, hogy hiányoztam. Már megérte elmenni Kép

Képzeljétek, két napja forralás nélkül kapja Máté a tejet, egyelőre nincs baja Kép Ma kap egy kis kakaót is Kép

Na megyek kajáltatni...

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Régen voltam, és most is gyors leszek, mert vírusos lett a gép és olyan volt mint a tetü. Képtelenség volt netezni vele. Nagyon gáz vírus, mert még a vírusirtós honlapok letöltését is blokkolja a régebbi verziók meg nem írtják. Most újrainstalálta Zoli a gépet, de nem az igazi, úgy néz ki máris visszaszedett valamit, mert nem lehet törölni és a másolás sem működik. Szóval itt kűzdök...

Szirom:
Előszöris bocsánat, amiért figyelmetlen voltam. Boldog névnapot kívánunk! Utólag is.

Miksa nagyon aranyos most is a képen.

Tali: nekem is eszembe jutott már, főleg, hogy vasárnap voltunk állatkertben és megnéztük a játszóházat is. Nekünk nagyon tetszett, de sajna Vikó elaludta a lehetőséget, hogy kipróbálhassa. Gondoltam megkérdezlek titeket, hogy volna-e kedve valakinek valamelyik hétvégén vagy akár hétköznap benevezni egy túrára. Mi mindenkép megyünk valamikor.

Másik, hogy tényleg szervezhetnénk már legalább egy minitalit, így hét közben. A minitali lehet nálunk is, ha senki nem jelentkezik.

Tali szempontból a mostani hétvége az nem jó nekünk, mert Parádra megyünk, de utánna bármikor OK. Hétközben pedig a szerdát és pénteket leszámítva jó a dolog.

Hanzika:
Én azért drukkolok, hogy legyen hely Marcusnak a korabeliek csoportjában, azért az mégis jobb lenne.

Krisztocs:
Nem kell elsietni azt a járást. Nem marad le semmiről. Meg lehet, hogy ügyesebben kezd majd járni. Mint ahogy hallani olyat is, hogy sokáig nem beszél a gyerek, aztán meg egyszercsak értelmes mondatokat kezd mondani.

Nagyon jó érzés lehetett, ahogy vártak otthon...

Szuszóka:
Üdv. errefelé és gyere nyugodtan, mesélj a gyerkőceidről!

Nildi:
Nem akarok beleszólni, de azért mégis megteszem. Szerintem a fiókok levédése csak ideig-óráig jó megoldás és ráadásul mi van, ha elfelejted egyszer levédve becsukni. Szóval inkább próbáld terelgetni, hogy melyik fiók szabad, melyik nem és mit szabad belőle kivenni. Az is jó, amit Szirom csinál. Persze ezek fárasztóbb módszerek, de szerintem megéri. Mi a lépcső lezáráson gondolkodtunk, aztán inkább figyeltem és most már csak céllal megy fel, és azt mindig tudom, hogy most fáradt és aludni akar, pelusozni megyünk, vagy Zoli fenn van az emeleten. Különben rá se néz a lépcsőre. Megtanulta. A fiókok is egyre jobban működnek. Ha kinyit egy tilos szekrényt és szólok, hogy Csukd be! már csukja is be. Na, azért van, hogy huncutkodik és direkt nem fogad szót, de ez látszik az arcán, és lehet kezelni. Szóval szerintem inkább próbálj meg együtt csinálni vele mindent és vezetgetni, mit nem szabad.

Vikó most belépett abba a korszakába, amikor mindent ő akar csinálni. A sütőt ő is programozza, a múltkor kerek 1 percre sikerült beállítania én, meg csodálkoztam, hogy egyszerűen kikapcsolt... Egyedül akar enni, fésülködni, viszi az áruházban a kosarat, a bevásárlókocsiból kipakol a szalagra, tologat mindent amit ér stb. De hagyni kell, mert így tanul.

Na, most ennyi.
Próbálok jönni, ahogy lehet, már tali miatt is, de lehet, hogy az a dög vírus meggátol. Ha lenne tali és én nem vagyok errefelé, azért hívjatok! Köszi előre is.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Megkaptuk a 15 hós oltást. Volt pisiellenőrzés is, ami nagyon jót tett nekem, mert már épp kezdtem aggódni, hogy baj van. Nem tetszett a szaga, de szerencsére minden rendben. Azt mondta a doktor, hogy 5-10 nap múlva lehet a szuritól lázas, és lehetnek kiütései is. Én úgy értelmeztem, hogy a kiütések is akkor lehetnek, de már az esti fürdésnél is láttam a pocakján apró piros pöttyöcskéket. Úgyhogy nem szűnt meg az aggódás, tudja valaki, mi a fene ez? Kanyaró, mumpsz meg még valami elleni oltás volt, azt tudom. És egy agyhártyás emlékeztető. Reggel hívom a doktort.
Valszeg jön Miksa foga is, mert az éjjel vagy 8-szor vagy 9-szer kelt, a végén közénk fektettem, mert már ne tudtam vele mit csinálni. Kapott Nurofent, de amíg nem hatott, még szopizni sem tudott szegénykém. Az ember szerint a mágneses vihar is ludas, hát nemtom... Az volt benne még a nagyon gáz, hogy munkám is volt, és azt hajnalra sikerült így befejezni. Ja, és megint kezdi, egyszer már voltam fönt, de megint sír...

És még: az ember elkapott valami nyavalyát, elég nyűgös, de ma már az én torkom is fájt és Miksa is köhintett egyet-kettőt. A doki ezért duplán ellenőrizte a torkát, de nem volt piros, így megkapta a szurikat.

Basszus, megint mennem kell. Szép éjszaka lesz...

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hát csajok, rosszabb volt az éjszaka, mint gondoltamKép. Volt 39,7-es láz, előtte szörcsögés, takony, didergés, baromira megijedtünk. És semmi alvás. Föl kellett hívnunk hajnalban a doktort, mert nagyon beparáztunk attól, hogy Miksa megállíthattlanul remeg. Épp nagyon gyorsan szaladt fel a láz, attól volt. Reggelre tök jól lett.

Ha tudok, jövök majd.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

ez rosszul hangzikKép És mit mond a doki? Én úgy tudtam csak 1,5-2 hét múlva lehet mellékhatás, nekem külön szólt a doki hogy ha előbb lesz lázas vagy bármi más tünet azonnal szóljunk, mert az nem az oltás. Emma picit náthás lett tőle kb 1,5 hét múlva. Mivel a beadott oltóanyagban lévő vírusok lappangási ideje több hét, nem okozhatnak ilyen hamar mellékhatást

M.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Sajnálom Kép Nem hinném, hogy az oltástól van gond, én inkább arra saccolok, hogy az ember-általad hordozott nyavalyát kapta el ő is.... A doki mit mondott? Nekem a magas láz, a szopisztrájk erre utal (hiába mondta a doki, hogy nem piros a torka, az sec-perc előjöhet).

Egyébként mi is egy napot voltunk bölcsiben, ahogy beléptünk, már folyt az orra és azóta is. De láza szerencsére nincs... Mi ez, bölcsiallergia? Kép

Jól viselte, tetszett neki, 1 órát voltunk bent a többi gyerkőccel. Eredetileg riogattak,hogy nagyobb gyerekekkel lesz, mert nincs hely a kicsik között, de szerencsére megoldották, tehát velük egykorúakkal lesz. Olyan gyerkőc is van, akit ismerünk is. Három dadus van, aki vigyáz rájuk. Egy idősebb és két fiatalabb. Egyébként működne az is, hogy nagyobbakkal legyen, hisz megy ez az oviban is Kép

Ja és szerintem csaszi után nem gáz az ikerterhesség, feltéve, hogy gondos a terhesgondozás és persze nem 1 évvel a szülés után esel teherbe - tehát legyen a hegnek idő begyógyulni.

A ti ágyatokat át lehet alakítani kisággyá? Szerintem eljöhetett az ideje.... nálunk is, csak én attól tartok, hgoy akkor állandóan ki fog mászni és dorbézolni fog.

Krisz,
Jó lehetett a buli Kép Végül is eldöntöttétek, hogy most hétvégén hová mentek, mit csináltok? Off: a levelet bevitte végül Robi? A fizumat még mindig nem tudom, szeirntem csak akkor derül ki, mikor megkapom a borítékot erre a hónapra - tehát februárban, mikor visszamegyek dolgozni.
Máté azóta produkálta még magát járkálás terén? Ja és ezen a képen nagyon rád hasonlít Máté, szerintem.

Marycus,
Vírus Kép Utálom őket! HIába van írtónk, mi is bekapunk egyet-kettőt. Szerintem ez az a dolog, amire igenis érdemes áldozni és venni, mint töltögetni. Megbízhatóbb és az új vírusokra rögtön vannak frissítések.

Taliban mi is benne vagyunk, lehet akár nálunk is, csak ki kéne deríteni, hogy mikor. Nekünk hétközben most már nem igazán lesz jó, a beszoktatás miatt. Meg egy csomó mindent most intézek, amit eddig húztam-halasztottam (pl. nőgyógyi). Aztán meg a munka. De nyitott vagyok, mert ha ez a két hét lezajlik, túl leszünk a születésnapokon családon belül Kép

Nálunk is akaratos Marcus, mostanság a virágállvány a gázos, azt rázza mindig. Meg - mint Sziroméknál - az ágyból kimászás. Múltkor a porszívóért majdnem sikerült Kép Vagy inkább Kép

Ildi,
Hétfőn hívlak, mert most nem mentem, holnap meg a nőgyógyihoz megyek.

Manó,
Tudtok már valami konkrétumot a nyárról, a párod munkájáról már? ÉsEmma szobájával hogy álltok?

Mese,
ELŐKERÜLNI Kép

No, megyek, ideje vacsizni.

Puszi

H.

Kép
hanzika
 
 


Hanzi!

nem allergia, hanem nátha. emma októbertől most január elejéig olyan volt hogy 1 hetet folyat az orra, 3 napot nem, aztán megint. Az ünnepek alatt is. Aztán most vagy 1,5 het semmi baja, kopp-kopp. Ez tipikus bölcsi tünet. Neki ettől láza egysuzer sem volt, de hozzá kell szokni a sok idegen bacihoz, vírushoz.
majd írj hogy milyen a bölcsi élet, kiváncsi vagyok hogy fog neki mennia beszokás. Nálunk volt 1-2 hét nagy visszaesés az ünnepek után, 1 hétig sírt mindne reggl és 2x bent is napkközben, de szerncsére ezen a héten már nem volt gondunk, megint sírás nélkül megy.

A nyárrol még nem tudunk semmit, ez náluk kb áprilisban derül ki, akkor indul a versenyszezon. Sok mindnetől függ, de leginkább, szponzorok, pénz kérdése.

Emma szobája most nem ahladt, komódot akarok neki venni még. Viszont a mi étkezőgarnitúránk megérkezett, már csak a szekrényt várjuk. na meg persze kéne tapétázni is.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Végre jobban van Miksa, szinte átaludta az éjszakát. Kétszer ébredt, de csak pillanatokra. Úgyhogy most végre én is kialudtam magam, mert már napok óta szinte alig tudtam aludni, bár most meg a fejem fáj. Meg a torkom, de az már 3 napja. Ez a legkisebb baj, tényleg az a lényeg, hogy Miksa legyen jól. Tegnap pedig még nem voltam biztos a javulásban, mert délután 37,8-ra azért fölment a hője, meg rendesen jött cucc is az orrocskájából, de most meg mint ha elfújták volna.
Mindenesetre azt kívánom, hogy olyan megállíthatatlan remegést, mint amit mi láttunk, ne lássatok soha a gyereketeknél. Épp füleltem, hogy megint fulladozik szegénykém a takitól, és épp kelteni akartam az embert porszívózni, amikor hallottam, hogy ez most más, olyan furcsán veszi a levegőt és nyöszörög is. Be volt gömbölyödve a kiságy sarkába és reszketett, tiszta taki volt az arca és szederjes volt az egész gyerek. Először azt hittük, tényleg fullad, és rögtön arra a hülye szurira gondoltam. Gyorsan orrot szívtunk, hogy a fulladást megelőzzük, aztán az ember hívta a doktort én nmeg öltöztem, mert én ügyeletre akartam menni, de azonnal. Baromira tehetetlennek éreztem magam, és nagyon be is pánikoltam. Mondjuk az ember is odavolt. A doktor meg mondta, hogy ne parázzunk, most megy föl a láza és didereg és azonnal kúpot kapjon és csavarjuk melegbe. Aztán még kellett hűtőfürdő is, mert kúppal együtt ment föl 39,7-re. És amikor a csúcson volt a láza és vetkőztettem, és alig bírta tartani a fejét, akkor dobott nekem egy puszit. Hát majdnem bőgtem.

A doktor szerint benyalt valami hülye vírust ő is. Azt ő is kiemelte, hogy nem az oltástól van, az majd később jöhet, 5-10 nap múlva. Viszont mivel pöttyös lett, még ki kellett zárni a skarlátot. De végül nem olyanok lettek a pöttyök, meg nem is terjedtek semerre.

Hanzika! Most hogy jól volt Miksa az éjjel, megint nem volt baja a kisággyal. A miénket nem lehet átalakítani, de meg kell mondjam, hogy nem is akarnám még, mert Miksa nagyon szeles, és mindenhol baromira figyelni kell rá, hogy ne essen le. Tuti, hogy nem hagynám egyedül egy sima ágyon még aludni se, még akkor sem, ha mondjuk lenne neki leesésgátlója. Éjszaka dobálja magát, 180 fokokat fordul, például felül és hasravágja magát és úgy alszik tovább. Ha felülről belevágja a fejét a leesésgátlóba, brrr... Ennek a kiságynak már legaláb ismeri a korlátait. Szerintem nem lenne biztonságos, amíg bírja a kiságyat, én addig abban altatnám.

Bölcsi: és mikor hagyod ott először Marcust? Az azért kemény lesz szerintem, mármint neked. Bár ti anyukádnál is ott szoktátok hagyni a kissrácot, úgyhogy lehjet, hogy mégse annyira. Talán csak nekem fura ez, mert nálunk itt nincs a közelben nagymama, meg olyan se, akire rábíznám. Orrfolyás javult? Reméljük, a tiétekből nem lesz láz.

Manó! Én valahogy kimaradtam Emma szobájának felújításából, már régóta kapkodom a fejem, mindenki dicséri, hogy milyen jó lett, és én nem emlékszem arra, hogy mikor kezdtétekKép De azért én is gratula ám, meg a többi új bútorhoz isKép

Marycus! Minitali is jöhet meg nem minitali is, de Miksának most kell egy kis idő, hogy teljesen rendbe jöjjön. Jövő héten egyébként jön anyukám, mert megyünk (menyasszonyi) ruhát keresni, szóval az nekünk tutira nem jó. Utána való héten viszont bármikor. De inkább a délelőtti órák jönnének be, mert Miksa mostanában ebéd után alszik. Esetleg ébredés után, most már nem sötétedik olyan korán. De persze azt nehezebb kiszámítani.
Pocaklakócskával mi a helyzet? Mekkora is? Nevekkel hogy álltok?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Hanzika:
Nagyon jó hír, hogy egykorúakkal lesz együtt mégis Marcus.
Ez a kisággyá alakítás dolog nem korai még? Ugyértem én nem is tudom, hogy igazán mikortól érdemes ebben gondolkodni. Bár ha ki tud mászni akkor lehet, hogy itt az ideje, de azért mikor alszik és dobálja magát... hát nem tudom. A leesésgátlóról hasonló a véleményem, mint Sziromnak. Vikó szerencsére elég alacsony, így ha akarna se tudna kimászni, meg az ágy is viszonylag magas, meg ilyen púposított, mivel elefántot ábrázol. Ketrecbe meg sohasincs, úgyhogy onnan esélye sincs kimászni. Nem is tudom minek vettük, talán majd a tesónál kiderül...
De én nem kockáztatnám meg Vikónál az átalakítást. Ő is dobálja magát éjszaka. Ha meg felébred, és elkezd mászkálni, mi meg nem, hát mégiscsak az emeleten vagyunk. A lefelé menetel meg nem biztonságos még nappal sem a lépcsőn, nemhogy éjszaka. Úgyhogy nálunk is amíg csak lehet kiságy lesz, az tuti.

Szirom:
Jobbulást Miksának! Azért nagyon gáz, hogy pont oltás után jött ez a vírusfertőzés. Ilyenkor tuti az oltás hatása a későbbiekre nézve? De az is lehet, hogy az oltás rásegített egy kicsit az amúgy lappangó betegség előtörésére, nem? És talán ezért is lett olyan magas a láza. Szegény...

Pocaklakóval ma voltunk 4D-s UH-n. Végülis úgy döntöttünk elmegyünk, megnyugtatásképpen is. Természetesen a farfekvés miatt nem volt hatalmas látványosság, ráadásul a lábai és a kezei is a feje előtt sorakoztak. De a lényeg, hogy mindent rendben talált a doki és már 387g...
Amúgy egy kis izgő-mozgó, így visszaemlékezve Vikó nem mozgolódott ennyit ilyenidős korában, inkább később lett aktív. Persze nem bánom, mert így mindig tudom megvan, jól van.
És úgy néz ki még egy Vikónk lesz, szóval kislány.

Tegnap voltunk bent az egyik munkahelyemen és ott kérdezték mit várunk, aztán mondtam még nem tudjuk, de tulajdonképpen mindegy. Akkor megkérdezték, hogy inkább kisfiút szeretnénk? Erre Vikó heves fejrázást produkált. Mindenki nevetni kezdett, hogy Vikó eldöntötte, ő kislányt szeretne.

Jó keresgélést menyasszonyi ruha ügyben. Venni vagy bérelni szeretnétek? Ha esetleg bérelnétek (bár szerintem készítenek is ruhákat), akkor ajánlom, hogy a körutat pécézzétek ki, ott, minden kapualjban van egy üzlet, szóval egy helyen sokat meg lehet nézni. Emlékeim szerint az Oktogontól érdemes indulni, a Nyugatival ellentétes irányba. Nekünk szerencsénk volt, mert az első üzletben az első ruha tökéletes volt. Pedig azt hittem macerás lesz kiválasztani...
És milyenre gondoltál?


Tali:
Mi tudunk alkalmazkodni, ha Vikó alszik akkor ő is ált. délután teszi, bár attól is függ, mikor kelt reggel, de ha program van, hajlamos elfelejtkezni az alvásról...
Oltásügyileg mi csak február végétől állunk haptákban...
Betegség ügyben most én talán még félősebb vagyok, mint korábban, mert Vikót sem lenne jó betegen látni, de nekem se lenne jó összeszedni valami nyavalyát, úgyhogy én most erősen favorizálom, hogy inkább csak akkor megyünk, ha náthán kívül semmi nyavalya nincs kilátásban a többieknél. De azért gondolom Ti is így vagytok ezzel.

Manó:
Azért remélem kapunk képeket az új bútorokról is.

Többiek merre vagytok?

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Hát ahogy írtad, hogy túlvagytok rajta, és részletezted..na meg a puszi...most mit mondjak? Elbőgtem magam Kép Kép
Amúgy is bazi lelkis vagyok, és mindenen tudok bőgni, de amikor egy ilyen pici, tehetetlen gyerkőccel van vmi baj, hát kész tudok lenni. Na, a lényeg, hogy nagyon örülök, hogy hamar átesett rajta, és nem lett ennél is komolyabb!!! Kép

Taliban mi is benne lennénk, mint mindig (csak hát a sors nem mindig kegyes...), csak hát ugye nálunk is szinte egész télen köhögés meg takony van, nem beteg senki, csak hát mi ovis család vagyunk Kép Úgyhogy akkor velünk nem tudom mikor fog megismerkedni, aki még nem ismer Kép Vagyis Szirom meg Marycus ugye Kép Hozzánk is nyugodtan lehet jönni akár minitalira is, tényleg, szinte minden nap itthon vagyunk, bár délelőtt alszik még Máté egyszer, de az nem gond Kép Úgyhogy mi "adottak" vagyunk, tényleg azért nem hivogatok konkrétan senkit, mert ugye mindig krahácsolás, szürcsögés van...De aki bevállalja, szívesen látom tényleg! Bár most még sztem egész jól vagyunk, én vagyok kicsit náthás.

Marycus,
Gratula az újabb nőcihez, mi lesz a neve? Kép

Hanzi,
Bevitte Robi a papírt, igen. Utsó pillanatban, tegnap délután Kép
Mese nem hívott téged azóta, hogy mesélted?
Jobban van Marcus?

Kiságy...hát én se tenném még Mátét "rendes" ágyba, Regi 2 és fél éves volt, mikor úgy gondoltam, hogy lehet. Ő is ugyanolyan volt, mint Máté, meg amiket ti is írtok, forgás, dobálja magát stb. Még mikor átkerült a nagy ágyba, akkor leesett kétszer simán a leesésgátlós ágyról Kép

Mennem kell, mert nyüszít a rabszolgahajcsárom Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Marycus! Gratula az újabb kislányhoz, nem kell új ruhatárKép Vicc volt, azért ezen kívül is vannak pozitívumaiKép A név még mindig Ágnes? Nektek amúgy mindegy, vagy számítottatok egy kispasira? Másodikra én azért bírnék egy kiscsajt, de persze fiúnak is nagyon-nagyon örülnék. Csak legyen kistesóKép Elég fiús család a miénk is, meg az emberék is hárman vannak pasik, úgyhogy nem lepődnék meg rajta.
Talival kapcsolatban abszolute igazad van, nagyon vigyázz magadra! Semmi felesleges fertőzés nem hiányzik pocisan! De ha mind jól vagyunk, akkor azért talizhatnánkKép

Kriszta! Gyógyulás után tényleg beszéljünk a taliról, mi még nem is ismerjük egymást személyesen! pedig ha azt veszem, hogy a neten keresztül 2003 tavasza óta dumcsizunkKép

Miksa most már tényleg egészen jól van, napi kétszer szívjuk még az orrát, de ez már nem tragédia. Visszatért a rendes alvása is, éjjel is szunyál és délután is elég rendesen. Kopp-kopp-koppKép És ma pakoltama szatyorból a hűtőbe, és mutattam neki a tejet, és tök jól visszamondta, hogy tejKép Pedig még nem is ivott szegénykémKép Mondjuk én mindig mindent mondok neki, hogy ez vagy az micsoda vagy éppen mit csinálok és miért, de most meglepődtem, mert nem szokta visszaismételni. Most csak minden "kokó"Kép Úgy, mint ahogy régebben vau-vau voltKép Bár azért a fejlődés útjáéra léptünk, mert tegnap óta a kajára is mondja, hogy hammKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Hát Szirom, ha a totális takonymentességre várunk nálunk, az csak nyáron sanszos sajna...Mi tényleg az ovi miatt egész tavaszig legalább szipogunk. De betegek ritkán vagyunk, mert sztem ez nem az. Kép

Nálunk meg csak a beszédben van fejlődés, hihetetlen, hogy az elmúlt 1 hétben mennyi új szót tanult!!!! Nem hazudok, de legalább 5-10 között van!!! Angolból is f.sza a kishapsi, Regi, ha kikapcsolja a laptopját, az mondja, hogy bye-bye, na ezt kb 2 perc alatt elsajátította, és ha meglátja a szerkezetet, mondja Kép

Tegnap nálunk aludtak anyumék, mert hugim bulit tartott, hát tök szupi volt, mert legalább leléptünk görögöt vacsizni, meg moziba, fél 2-re értünk haza Kép Megnéztük A nemzet aranya c. filmet, irtó jó volt! Persze, mi nagy filmesek vagyunk, mert dvd-n is nyomatjuk ezerrel, de a mozi varázsa az más ugyi Kép
Szóval mondtuk anyuéknak, hogy ezt bevezetjük, jöhetnek máskor is aludni Kép
Csütin meg nekem volt kimenőm, apa fürdetett stb., én barátnőztem Kép

Na, teszek egy-két képte, olyan réééég folytunk Kép


Kép

Széles vigyor (érdemes a hajszerkezetet megfigyelni Kép )
Kép

Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Emma mai beszólása fürdés közben az apjának: Nézd Apa, enkem nem olyan pisilőm van, nem olyan lógósKép

Azt hiszem menthetetlenül nayglány leszKép

Amúgy kész a szoba, össezcsuktuk a rácsos ágyát si ma közös megegyezéssel és megkapta a komódot.

Talán holnap bővebben, most megyek tápszert gyártani.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Krisz,
Szuper képek! Ez a séró nagyon kricsi Kép És örülök, hogy jól telt a kiruccanás!
Mese azóta egyébként nem hívott (akkor vissza sem, bár én sem hívtam vissza...).

Manó,
Ez már igen! Lassan beletörödhetsz tényleg, hogy már nagylány az a kislány Kép

Szirom,
Ágyat csak azért mondtam, mert pl. a bölcsiben is van olyan Marcussal egykorú gyerek, aki már kinyitható ágyon alszik. Meg egy másik lánynak már javasolta a védőnő, hogy alakítsa át az ágyat. Meg hallottam korabeli babákról. Még én sem szeretném, de ha a ki-be mászkálás így folytatódik, akkor kénytelen leszek (bár félek, hogy akkor mindig majd kimászik). És - szerintem - ha ezt nézzük, akkor Marcus sokkal szelesebb, mint Miksa.
Mi is fiús család vagyunk, úgyhogy esély van még egy kishapsira, ha lesz kistesó Kép

Marycus,
Gratula a lányhoz (ahogy nagyikám mondaná) Kép Én is szeretnék egy kislányt, de hát majd a gének eldöntik Kép
Tali részünkről most ugrott, mert szerdán kiírták, hogy a mi csoportunkban bárányhimlős gyerkőc van, így most várunk 2-3 hetet, hogy mi lesz. De a héten egyébként nem megyünk bölcsibe, egyrészt emiatt, másrészt meg utána való héten esedékes a 15 hós oltás és nem szeretném, ha közben lenne a gyerkőc beteg. Bár még a náthát nem hevertük ki, még mindig erősen folyik az orra, szívni kell, orrcseppezni.
Egyébként, ha beindul a bölcsi, szeirntem mi is úgy leszünk, mint Krisztocsék, hogy csak nyáron leszünk tán náthamentesek.

Most el, van a "kultuszfilmem"

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Marycus!

Gratula a lánykához. Én a amagm részéről még egy kislányt szertnék, szerintem jobban összenőnek minta különböző nemű tesók.

Hanzi!

BárányhimlőKép Nálunk is volt egy kisfiú, d enem terjesztette tovább acsoportban, senki sem kapta el. A náthához tényleg jobb ha hozzászoksz sajnos. Emma is kezd megint gyanús lenni, mintha kezdene köhögni.

Kriszta!

A séró tényleg nagyon szupi, Emmáról is van ilyesmi 5 hónapos korában. Nálatok mennyi a korkülönbség a két gyerkőc között?

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hát igen, a barihimlő egy "érdekes" betegség, mert eddig Regi is megúszta, most is voltak már ketten is a csopiban, tavaly meg a legjobb barinője volt, akivel orrba-szájba puszilkodnak, és mégse. Pedig akkor azt mondtam, hogyha akkor nem, akkor soha Kép Nem igazán értem, hogy mitől függ....ez is attól, kinek milyen az immunrendszere éppen?

Manó,
Sztem az összenövés nem igazán nem kérdése, inkább természeté. Pl én meg a tesóm nagyon jóban vagyunk, de mégis totál más természetek, így annyira mégse kerültünk soha egymáshoz közel, mint várható lenne. Bár van köztünk 9 év, ami szintén sokat számít, de ismerve őt, tudom, hogy ha kevesebb lenne a korkülönbség, akkor se lennénk túl közel, mert homlokegyenest más természet Kép Aztán, hogy Máté meg Regi milyen lesz 20 múlva, még passzolom Kép De most nagyon úgy látom, főleg kiskorban tök mindegy milyen neműek, még játék szempontjából is Kép

Egész pontosan 34 hónap van közöttük, nincs egész 3 év, mert Regi február 12, Máté meg december 10 Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Ahogy a kolleganőm mondaná, az már generációs különbségKép Mármint a 9 év. Ezért jobb a kis korkülönbség, hamarosan elkezdem a férjem győzködniKép

Nagyon szertnék 2006-ban kistesót, ha lehet inkábbaz első felében mint a msáodikbanKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hát az is, de mondom, totál más természet...ha 1 évvel lenne fiatalabb, akkor is totál más életünk lenne...Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Elfelejtettem írni a múltkor, hogy kaptam a Nestlétől levelet, hogy az Anyák Lapja előfizetésem, amit kértem, a következő számtól él Kép És küldtek még egy lapot, amin lehet folytatni a gyűjtést asszem júniusig.

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Krisztocs:
Csak gratulálni tudok a két gyerkőchöz! Nagyon jól sikerültek a képek. A haj meg Máténál külön érdekesség mindig.

Máté beszédéhez külön gratulálok!

Egyetértek veled abban, hogy a természet nagyon fontos tényező abban, hogy két testvér mennyire tudja megérteni egymást és szerintem sem nem kérdése. Főleg kiskorban nem. A korkülönbség már lehet döntő. Na, nálunk ezzel nem lesz gond...

Bárányhimlő: nálunk nem játszik, mert Vikót a dokinő tanácsára beoltattuk. Anyu mondta, hogy én voltam bárányhimlős, de lábon kihordtam és összesen egy pötty volt a homlokomon, amit totál "buggyanásnak" néztek, aztán mielőtt megszabadítottak volna tőle, azért megmutattak dokinak, mire kiderült, hogy bárányhimlőm van. Szóval semmi extra.

Manó:
Győzködés ügyben hajrá! Remélem teszel fel képeket a szobáról.

Szirom:
Örülök, hogy Miksa ilyen hamar átvészelte a betegséget. Azért még jobbulást őkelmének!

Mindegy volt, hogy mi lesz a kistesó. Persze szerintem mindenki úgy van vele, hogy kipróbálná a különböző nemű gyerkőcöket, de megmondom őszintén én kevésbé tudom elképzelni, hogy kisfiam legyen, bár nem tudom megmagyarázni miért.

Ruhatár ügyben nem lenne különösebb gond, tekintve, hogy Vikónak kék és barna, meg szürke cuccai épúgy vannak, mint rózsaszínűek, sőt talán abból van több...

Név ügyben még mindig nincs igazán döntés, az Ágnes és a Dóra még mindig napirenden vannak. De valahogy nem olyan mint Vikónál, hogy eldöntöttük, ha novemberben születne, akkor Ági lesz, és mégis Vikó lett... Szóval az nagy favorit volt. Most még egyenlőre egyikünk sem érzi ugyanezt.

Beszéd ügyben mi visszafejlődünk... Tudjuk, hogy egy csomó mindent ki tud mondani, de mostanában megmakacsolta magát és minden amit tud az "bá-bá". Szerintem direkt szórakozik velünk, mert miközben mondja vigyorog ezerrel...

Hanzika:
Akkor jól elhúzódik a beszoktatás, nem? Közben el is kezdesz dolgozni, ugye? Akkor hogy lesz a beszoktatás?
Nem gondoltad meg magad bárányhimlő oltással kapcsolatban? Állítólag még akkor is hatásos, ha már ép bárányhimlős a gyerkőc.

Azért megnézném magamnak azokat a gyerekeket, akik már altathatóak 13-14 hónapos korban rendes kiságyban. Én Vikót tutira nem merném...

Képzeljétek a hétvégén Parádon voltunk és szuper volt. Felmentünk Kékestetőre és volt hó. Vikó szánkózott is és nagyon élvezte. A végén már egyedül is csúszott, meg tologatta a szánkót. Ha húztuk, akkor szépen kapaszkodott, mikor csúszni készültünk a lábát már magától felpakolta a szánkóra. A végén meg le is söpörte róla a havat. Nem gondoltam volna, hogy így tetszik neki. Majd legközelebb teszek fel képet is.

Taliügyben: mondjátok mikor. Mi még mindig nyitottak vagyunk.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Látom nagy pangás van errefelé. Na, akkor a beígért képek:

Mi lehet ott?
Kép

Kártyázunk a nagypapával:
Kép

Egyedül a szánkón. A kötéllel még kűzdök...
Kép

Jé, hason is lehet szánkózni...
Kép

És milyen jól lehet tologatni a szánkót!
Kép

Hát csak egy kép..., nekem nagyon tetszik rajta.
Kép

És a végére: Azért már be-be találok a számba egyedül...
Kép

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Kép
Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Az első képen az új étkező bútorunk, amihez Emmának székmagasítót akartam venni. Hát nem kellKép FelériKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szirom,
gondoltam rád hétfőn hajnalban! Tomi felébredt, kipisilt a pelenkából, át kellett öltöztetni. Remegett, szerencsére (mint kiderült) csak a hidegtől. De egy pillanatra a frászt hozta rám.

Korkülönbség:
szerintem is jobban számít a természet, mint a kor. Nővérem és közöttem 3 és fél év van, s abszolút más természetűek vagyunk.
Jóban vagyunk, de mi sem vagyunk közel egymáshoz. Már az egyetemre jártam, mikor először éreztem, hogy büszke arra, hogy van egy huga. Én annak idején, kamaszkorunkban, gyakorlatilag semmit nem tudtam a magánéletéről. Teljesen kizárt.
Gyakorlatilag felnőtt fejjel lett normálisabb a kapcsolat.
S van ellenpéldám is, a férjem, meg az öccse, 6 év korkülönbséggel. S most is jobb a kapcsolatuk, mint a mienk a nővéremmel.

Ágy:
nekem gyakorlatilag egy nagy nyomós érvem van most a rácsos ágyra. A Tomi szobája, s a mi szobánk is az előszobára nyílik. Amíg normálisan nem közlekedik, addíg nem akarom, hogy az előszobát feltakarítsa a pizsamájával.

Mi is "kirándultunk" a hétvégén. Pénteken anyósomékhoz mentünk vidékre.
Szombat este pedig megtartottuk a "Tomi nélkülünk fekszik le" főpróbát.
Vacsorázni mentünk, bár egyikünk sem volt éhes. De a környéken csak ez a lehetőség volt, arra az esetre is, ha haza kell mennünk. Viszont így nosztalgiáztunk is, mert itt voltunk először megismerkedésünk hajnalán.
Néztük az óránkat, mikor mehetünk már nyugodtan haza, amikor Tomi már biztosan alszik.
Persze semmi gond nem volt a lurkóval. S ha már így belejöttünk, másnap moziba mentünk.
A film az jó volt. Kicsit elszoktam már attól, hogy egy kihalófélben lévő moziban, télen kabátban kelljen végigülni a filmet.
S hogy még jobban szoktassuk a nagymamát, hétfőn átmentünk Szlovákiába síelni, igaz ide már az apósom is jött.
Így ez anyósom nagy napja volt, mert egész nap kettesben volt Tomival.
Persze olyan gyakorlati problémákkal, hogy mi lesz a fiúval, ha pl. ő elmegy pisilni. Itthon én már lazán hagyom mászkálni (karácsony óta gyakorlatilag csak nosztalgiából kellett betenni a járókába). Tudom kb. hol, mi a veszélyes ránézve. De náluk!!! Persze ott is van egy járóka, régi, fa rácsos, még a pároméké volt. De fogalmam sincs, ha nagyon akarna ki tidna e jönni belőle. Persze nem volt gond akkor se.

Tul.képpen várható is volt, hogy simán fog menni a Tomi pesztrálás, de így, hogy volt esti főpróba is, nyugodtabbak vagyunk.

Síelés.
Beszélnem kell egy kicsit róla, mert fényes példáját mutatta, hogy mit számít a kondíció.
Annyira nem ment!!!! Hiába a tudás, a több mint tíz éves gyakorlat, szörnyű volt amit produkáltam.
Ha én látok a pályán egy nőt, aki ilyen felszereléssel, ilyen cuccokban, így síel, akkor azt mondom:
Na most tanul síelni, még nem tud, de máris vagyonokat költött a külsőségekre!!

S az alapján, amit produkáltam szerintem senki el nem hitte volna hogy milyenek a kedvenc pályáim, s hol síeltem már.
Elkeserítő volt. Volt hogy sírhatnékom volt. Egyszerűen szaladtak szét a lábaim.
S ráadásul arra is kellett vigyázni, hogy a bal térdemet meg ne erőltessem (ugyanis egyszer már sikerült), mert különben az idei télen már tutira nem is fogok síelni.
Szóval nekem ez egy újabb nagy lecke, az erősítésre.
Mellesleg a súlyom is lassan, de alattomosan csak felfelé megy. Tornázni csak itthon tudok, vagy alkalmanként. Mert a múltkor az a tornabérlet nagy bukás volt pénzügyileg. Páromra sajnos fix időpontokkal nem számíthatok. Azért meg nem kellene hetente akár többször is felrángatni a szülőket, hogy én szervezetten tornázni menjek!!

Mini talit támogatom, akár nálunk is!!!

na jó be is fejezem,
majd jövök!!

Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Mi is Újpestiek vagyunk, kislányom, Kíra most 6 hónapos. Úgy néz ki, hogy szeptemberben vissza kell mennem dolgozni. Láttam, hogy feljebb a bölcsiről beszélgettetek. Meg tudnátok mondani, hogy hol lehet beíratkozni a bölcsibe, és vajon mennyivel előbb kell jelentkezni?
Köszi a segítséget,
sziasztok
Andi
ankah
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de nem jutok ide egyszerűen. Olvasni még olvastam, de itt van anyukám és a keresztanyám, és ez elég programot adKép

Miksa már tök jól van, állandóan tutujgatja valaki, hát nemtom mi lesz, ha hazamennek a vendégek. Tulképp egy percre se foglalja le magát egyedül, mert állandóan foglalkoznak vele. A keresztanyámnál ráadásul állandóan kézben van, és hiába mondom neki, hogy nem kéne, mert ha egyedül maradunk, akkor meg fogok bolondulni. De miért nem, ő nagyon szívesen foglalkozik vele, meg hát tényleg bűbáj vele, csak én kicsit tartok a jövő héttől...

Voltunk egyébként ruhát nézni, kiválasztottam, le is foglaltuk, nagyon szépKép Van róla kép is, de maradjon az én titkom a nagy eseményigKép

Ildikó! Szerencse, hogy Tomi csak fázott, örülök nekiKép
Síelés: Bele fogsz jönni, ha egyszer az ember tudott valamit, az előjön!
Én egyszer voltam egy hétig a Chopokon, tök jól ment már, de többet nem jutottam el. Nem is merek most már ennyi lábműtét után, mert tutira nem úsznám meg sérülés nélkül. Kicsit irigykedem emiatt, mert olyan klassz lenne eljárni síelni. Miksa biztosan nagyon könyen tanulna, mert nagyon ügyes. Az ember is ügyes, de ő sose síeltKép Neki viszont porcos a térde, és az egyik billeg is (focizott), úgyhogy neki se kellene elkezdeniKép Azt mondta, mi télen majd inkább meleg helyre megyünkKép

Manó! Gyönyörű Emma! És ha ül ezen a széken, és nem áll, akkor tényleg nem kell neki székmagasító! És eléri a tortát isKép
Testvérek nem: anyám és a keresztanyám ikrek, és állandóan marják egymást. Nem veszekednek, csak beszólogatnak olyan duzzógósan, aztán egy idő után röhögésbe fullad. De nincs pihi, állandó készenlétben kell lennem, az egész hét egy nagy menet. Az ember azt mondta a munkahelyén, hogy itt van a két anyósomKép

Marycus! Nagyon önálló Vikó! Simán így kajázik kanállal? Mi most ezt hanyagoltuk kicsit, de talán elő kéne venni az ügyet, csak akkora pancs lesz mindig belőle!
A havas közelin pedig tényleg nagyon aranyos, meg persze a többin is! És úgy kártyázik, mint a nagyokKép
Név: leadnék egy szavazatot a DóráraKép

Kriszta! Nagyon jófej Máté ezzel a hajacskávalKép És hát valljuk be, eggyel több foga van, mint Miksának. Ha a hátsókat nem számítjuk, mert nem tudom, hogy Máténak ott van-e már. Miksának nincs szerintem, de persze nem mutatja. Neki a jobb alsó kettes nincs kint, a bal viszont félig ki is nőtt.
Nestlé: mikor adtad föl nekik? Én már úgy várom a fürdőköpitKép
Barihimlő: mi beadattuk Miksának a szurit, egy gonddal kevesebb. Legalább ezt nem kell figyelni. A 15 hós oltást pont egy hete kapta, most amiatt nézem árgus szemmel őkelmét, bár remélem, nem lesz semmi.

Hanzika! Ezzel azért vitatkoznék, hogy Marcus sokkal szelesebb, mint MiksaKép Szerintem csak nagyon mások, nem is lehet őket összehasonlítani.
Kultuszfilm megvan nekünk DVD-n, ha akarod, megkapod!
Marcus hogy van? És most akkor nem megy egy darabig bölcsibe? És te mikor is kezdesz?
Ökörkörről nemtom mit beszéltek a fiúk, mert egy elég hangos társaságban voltunk éppen, de ha nem lesz nyakig érő hó, akkor nekünk haza kéne vinni anyuékat Szekszárdra. Ha beragadnánk, akkor tutira menne azért okoskodni.

Ankah! Hanzikát kérdezd, ő most az ügyeletes bölcsibeíratóKép Én nem Újpesten lakom, nem tudok segíteni sajnos.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors, várjuk a dokinőt. Marcus tegnap délután óta lázas, csapkodja a fülét. Tuti, hogy középfülnyuszi.... Kép Hát, nem örülnék neki. Egyelőre 38.3-nál nem volt magasabb a láza, de extranyűgös.... Tehát bölcsi eléggé napolva, nem tudom, hogy mi lesz.

Andi,
Munkásotthon u-ban van a kp-i bölcsi. A Rózsa utcánál mész be és ott van egy ovi, bölcsi, ott. A pontos címet nem tudom, de ha kellene, megnézem.

Most megyek, vígasztalom Marcust.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Hanzika:
Jobbulást Marcusnak! Csak nem lesz baja a fülének.

Szirom:
Szerintem Miksa tudja, hogy most vendégek vannak nálatok és ha nem lesznek akkor visszaáll a régi rend. Persze huncutok és bizti bepróbálkozik majd, hátha ki lehet csikarni anyától is a többet, de ha ellenállsz akkor megérti.

És hogy tetszett Miksának a hó?

Ja, igen akartam már kérdezni, hogy Miksa simán tűri a kezes-lábast? Mert Vikó megőrül tőle. Így, hogy szánkózunk még csak-csak el van benne, de ha csak sétálunk akkor 5 perc múlva kijelenti, hogy őt vegyék fel. Ha csak kabát van rajta akkor sétál rendesen.

A kesztyűvel hogy álltok? Nálunk az orkán az nem megy, de van egy kötött, azt ideig-óráig eltűri, hogy a kezén legyen, csak a hóban nem praktikus, mert átázik és fázik benne a keze.

Köszi a szavazatot név ügyben. Nekem is a Dóra tetszene jobban, csak az a baj vele, hogy Zoli öccsének kislányát Dorinának hívják és szerintem kicsit gáz, ha mi ezek után Dórinak hívjuk a kis Pocaklakót, nem?

Mit szóltok a hóhoz? Tegnap is, meg ma is mentünk Vikkamakkával szánkózni. Hihetetlen, de amikor kivette Zoli a garázsból a szánkót Vikó már kint sertepertélt az utcán és mikor meglátta megrohamozta és már mászott is fel rá. Aztán kapaszkodós póz és fura ugrálás, hogy mehetünk. Aztán a parkban, amikor elég volt a kapaszkodásból feltette a lábait, mint mikor csúsztunk a lejtőn. Hihetetlen, hogy két alkalom elég volt és megragadt azt emlékezetében mit kell csinálni. Zoli futott vele a parkban ő meg kacagott. Nagyon élvezte. Aztán segített Zolinak havat lapátolni is.

De mostantól 3 napig csak kettesben leszünk, mert Zoliéknál csapatépítő elvonulás van valahová a Bükkbe mentek... Jókor... Mondjuk ott biztosan szép a hó, csak míg odaérnek azért kicsit parázok, főleg, hogy mindenki egyedül kocsival megy a helyszínre.
Kíváncsi leszek Vikóra, mert mostanában nemegyszer előfordult, hogy Zoli később jött haza és volt olyan, hogy ki kellett vinnem, hogy megmutassam nincs az utcán apa. Különben állandóan mutogatja az ajtót és nem hajlandó semmit sem játszani.

Várom a holnapot és remélem, hogy most nem esik a hó. Pedig szeretem, csak holnap mennénk Vikóval délután zenebölcsibe és nem szeretném kihagyni. Ráadásul nem itt Újpesten néztem ki, hanem az Örsön. Valahogy megtetszett, amit hallottam róla, most kipróbáljuk. Bár lehet, hogy ha Vikónak tetszik akkor az újpestieket is kipróbáljuk és ha azok is jók, akkor a közelebbit választjuk.

Nildi:
Síelés: nálunk sem Zoli sem én nem síeltünk korábban, aztán egyszer voltunk a Kékesen és gondoltunk egyet és egy 1 órás tanfolyásra beneveztünk. Béreltünk felszerelést, aztán "mackóban" uzsgyi neki. Megtetszett mind a kettőnknek, de menni kellett haza és legközelebb majd egy hónap múlva próbálkozhattunk, de tanfolyás nem volt, így magunk csúszkáltunk. Akkor úgy gondoltuk ideje lenne megtanulni, de az élet közbe szólt és jött Vikó, így elmaradt a dolog. Most jön a kistesó. Szerintem legközelebb akkor lesz, mikor már őket visszük síelni. Szeretnénk, ha ők már gyerekkorban kipróbálnák és ha tetszik nekik, akkor hajrá. Persze nem mi fogjuk őket megtanítani...
Azt hiszem én is éreztem az említett érzést, mikor a lejtő közepén kb. fél órámba telt mire újra talpra álltam. Szerintem mindenki rajtam röhögött, de ennyi baj legyen. Hozzáteszem szerintem le kellett volna a lécnek oldania, de nem tette, és kézzel sem voltam képes leoldani. Már úgy voltam vele tavaszig ott leszek, ha nem jön értem Zoli... Azért a kedvem nem ment el...
Neked meg szerintem nincs min búsulni. Igaza van Sziromnak ezt sem lehet elfelejteni, majd belejössz újra.

Ankah:
Nálunk egyenlőre nem aktuális a bölcsi. Remélem sikerül helyet kapnotok.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Szirom:
Még csak annyit akartam írni, hogy azért Vikónak sem megy mindig ilyen jól és főleg tisztán az evés. Csak ez a kép tök jól sikerült... Leginkább a maszatolás megy, bár ha nagyon kezd elharapózni a maszatolás, akkor már nem éhes és elveszem tőle.
Ráadásul az etetőszékben nem is megy a dolog, mert nem képes belenőni, így marad a nappaliban az asztal és a kisszék, az nagyon bejött. Két hibája van. Egyrészt, hogy a nappaliban van, a másik, hogy nem lehet őt már az etetőszékben olyan simán megetetni. Már csak az ebédeléshez használjuk.

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
Mi újsi Marcussal? Kapott antibiot, vagy fülészetre kell mennetek? Persze a legjobb lenne, ha egyik sem Kép

Szirom,
Sztem is igaza van Marycusnak, tudja ő már, kivel mit engedhet meg magának és mit nem Kép Úgyhogy ne aggódj, ennyi idő alatt csak nem kényeztetik el túlzottan.

Marycus,
Nagyon édik a képek! Én is a Dórára szavazok, és sztem egyáltalán nem gáz, hogy rokont v. ismerőst is úgy hívnak. Egy név egész életre szól, azért kár lenne mást adni, mert ennek meg annak is az van Kép
Úgyhogy én azt mondom, hogy csak magatokra hallgassatok, és ne a környezet döntsön!!

Hát mi nem vagyunk nagy sírajongók, valahogy sose vonzott. Amikor Robiék is elmentek egy hétre cégestül síelni, az én párom ült harmadmagával bent a szállodában és pezsifürcsiztek, vagy max kint hógolyóztak Kép
A kori valahogy jobban fekszik nekünk a téli sportok közül. Kép

Máté is beteg sajnos Kép Köhög meg nagyon durván folyik az orra, úgyhogy az éjszakánk is "jól" sikerült Kép Persze én se vagyok topon, de csoda?? Bemegyünk az oviba a mínuszból, bent agyon van fűtve, kb 30 fok, hiába vetkőzök neki vmennyire, meg Mátéról is szedem le, amit tudok, mire lányom átöltözik, kb 15 perc, addig már a fenekemen is folyik a víz, aztán ki megint a mínuszba Kép 5 perc múlva érzem is, hogy ráz a hideg....szóval így nem nehéz folyton megfáznunk.
Jövő héten el is megyk már dokihoz, mert alapvetően nonstop taknyos vagyok kb karácsony óta, ami már kissé durva Kép

Úgyhogy Máté most kimarad a hóból a napokban, de Regi legalább szánkózik eleget apájával, meg hétvégére hóember építés van beígérve Kép Már, ha marad hó...

Azt meséltem, hogy Robi melóhelyet váltott? Vagyis elsején kezd hivatalosan, de már hetek óta az új cégnél van. Ez most jó lesz nekünk, mert kapunk új autót (holnap megy érte apa), a mostanit meg el tudjuk adni, így legalább lesz egy kis plusz lóvé. Persze Robi venni akar nekem autót, de én meg nem szeretném, ha most erre költenénk. Annyira nem használnám ki, mint amennyiben a fentartása kerülne. És mivel az új helyen nem kell annyit rohangálnia, így ha nagyon kell az autó, itthagyja nekem, és bemegy a haverjával, aki 2 percre lakik tőlünk.

Máté még mindig nem jár, elakadtunk az egy-két lépésnél Kép Viszont tényleg nagyon beszél, bár ezt már sokszor írtam. A legújabb, hogy csikiz mindenkit, akit mondunk neki, és mondja hozzá, hogy csiki-csiki, de olyan viccesen, hogy be kell tojni neki Kép

Ildi,
Tomi már jár? Vagy csak rosszul olvastam át az írásod, és nekem nem derült ki? Kép

Képzeljétek, ma megyek babalátogatóba, kedden szült egy barátnőm, második baba, fiú, szóval startolok este a kórházba Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Nos, a diagnózis: Marcusnak torokgyulladása van, a fülének hál' istennek semmi baja. Voltunk délután fülészeten, a doktornő beutalt benünket biztosnágból, hogy kiderüljön, hogy csak kisugárzik-e a fájdalom vagy tényleg valami gáz van vele, hát nincs. Kapott antibiot, meg infralámpázni és orrcsöpizni kell. Hát reméljük, hogy túl lesz rajta hamarosan, bár igazából nem nagyon láltszik rajta, ugyanolyan kis mosolygós zsivány, mint szokott lenni Kép

Marycus,
Mi javaslatunk Dóra Ágnes (duplaneves változat), feltéve ha nem terveztek egy harmadikat is, aki esetleg lány lehet Kép

Teccccenek a képek ám mindenkinél Kép

No, megyek ebédelniKép

H.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzika! Marcusnak jobbulást! Muszáj neki antibigyót szednie?

Kriszta! Nektek is jobbulást, az egész famíliának! Ma voltam doki bácsinál meg gyogyitárban is, eszembe is jutottatok, hátha arra jártok haza. Arra jártok?Kép
Ja, és bejáratnál lévő kis táblát Máté képét láttam?
A kórházba én is mennék szívesenKép Majd ha a sógornőm szül megyek is. Mostanában különben jól van,. úgy tűnik, gyógyszerrel egyelőre kordában lehet tartani a toxémiáját.

Marycus! Miksa meg fog szivatni, ez már most tisztán látszikKép Ha nincsenek anyuék, mert fürdenek, kajáznak akármi, máris mászik rám nyüszítve.

Nemtok többet írni, mert sietek, pedig annyi mindenre lenne még mondanivalómKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Semmi időm, bocsánat, holnap utazunk anyósomékhoz.

marycus!

Bevallom én nem adtam volna oylan nevet ami már van közel s távoli rokonságban, én azokat eleve kizártam. Amúgy ezt nem véve nekem is a Dóri jobban tetszik, igaz nekem a Dorottya tetszik, a Dóra nem annyira. Esetleg egy harmadik név?Kép

Hanzi!

Jobbulást nektek!

Szirom!

Miksa nagyon cuki a hóbanKép Emmának a hóember építés jön be , a szánkózés nem. Ma a bölcsiben is kint voltak egész délelőtt, volt nagy hóban játszás, nagyon élvezte állítólag. ja és kint aludtak az udvaron, idézem a gondozónőt: Olyan szépen sütött a napKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?