Új privát üzeneted érkezett!

Elli
van EDA
3 ágyasak a szobák, zuhanyzóval, WC-vel ellátva
a látogatók nem mehetnek be a kórterembe, csak üvegen keresztül láthatják a babát
császár alap esetben spinálisan, ha gyorsan kell akkor altatnak
a dokimat inkább nem ajánlom... nem mindenkinek jön be a stílusa...
HSZ nincs már, máshol sem szülhet
fizetős szoba asszem 2 ágyas, ott bent lehet apa éjjel-nappal
van éjszakai rooming-in, de ha unod a banánt, bedobhatod a csecsemősökhöz
csak anyuka írásos beleegyezésével adhatnak a csecsemősök pótlást, amúgy max kis vizet, azt is pohárból!

van még kérdés? _Kép

Andi
psandi
 
 


Andi,
nagyonköszi egyelőre ennyi, még nézelődöm fórumokon, hogy miket írnak, a város másik végére azért nem akarok menni, de körbenézek. Ez elég jónak tűnik.Kép Mindenesetre sokkal jobbnak mint a SzülőotthonKép
Meg majd a talin is mellédcsapódok, oszt kifaggatlakKép

Évi hülye vagyok, nem Boldizsár, hanem Bendegúz!!!!!Mármint a Bea kisfia.Kép

Réka
maraggyámá ezzel a kiközösítéssel. A prividdel kapcsolatban is csak annyi a mondanivalóm, hogy amint felépültök, 2 látogatótok biztos lesz: én meg KevinKép Ja, és viszem a Porschét isKép

pusza
e
ellimami
 
 


Sziasztok!

Nyugtassatok meg, ti tapasztalt es bolcs anyucik! Kép
Sztori: lanyomnak a napokban 2x sikerult bilibe produkalni, ma viszont az etetoszekben jott a "nagydolog", igy persze a pelusba. Mindez altatas elott.
Elalvas elott (helyettKép ) aztan jott a botrany. Kerek 1 ora uvoltes, hogy bilibe akart kakilni... annyira belelovallta magat, hogy dobalta magat, az se hasznalt, ha felvettem, vigasztaltam, simiztem, se kep, se hang. Vegul ugy aludt el, hogy a labat finoman le kellett fognom, hogy ne rugjon, a fejere tettem a kezem, o szajaba nyomta az ujjat, es gyozott a kimerultseg, de meg 20 perc mulva is huppogott almaban.
A bilizes abszolut nem elvaras nalunk, teljesen lazan fogjuk fel, de ugy latszik, o vesszoparipat csinal belole... legszivesebben szetvertem volna azt a rohadt bilit Kép
Mondjuk az elalvas mindig "erdekes"... tegnap mar ramorogtam, amikor feloraja mondokazott, es amikor kezdett osszemosodni, beleerositett, nehogy bealudjon. Banna a fene, csak kozben nem akarja, hogy kimenjek mellole! Kozben ejjel meg javul a helyzet, ha felriad, itatas, puszi, es siman hagyja, hogy kimenjek. Kovetni nem birom ezt a kolkot.
Persze az is lehet, hogy a vihar miatt volt, ami pont ezutan tort ki.

Hat irjatok valami megnyugtatot Kép (vagy epp elgondolkodtatot)...

Csak jokat! Kép
kisse amortizalt Kaska
kaska
 
 

 
 

MaciKép
ha esetleg küldtél volna túrófánkot postán, jelzem, nem érkezett megKépKépKép

KaskaKép
Nem vagy egyedül a higiéniás dolgokkal, Mini van, hogy az IC padlójáról ebédelKépKépKép De már sokat fejlődtünkKép
Hát az én orvosom is csaszipárti, de szülés előtt kértem, hogy csak végső esetben csaszizzon, de hála istennek fel sem merült a kérdés. Ha másodszorra nem mennének ilyen jól a dolgok, biztosan csaszizna, nála az átlag: 6ból 5 csaszi, szerintem ez már túlzás, szerintetek??

ÉviKép
Ok, talán hétfő?

RékaKép
Jót ne halljunk rólad!KépKépKép A Nagyapóm mondta ezt mindigKépKépKép

AnyicskaKép
Én nem teáztam, de így is irtó gyorsan tágultam szerintem, főleg, hogy első szülés volt, fél 5kor még alig 1 ujjnyi, 8.43kor meg már babázás.(Azt mondták fél 5kor, hogy talán másnap estére meglesz, viccesKép ) Szerintem ez függ a szervezettől is, de ártani biztosan nem fog.
Gratula a félévhezKép

KaskaKép
Szerintem csak rosszabb, ha vígasztalja az ember, én ilyenkor azt mondom, hogy nem baj, nincs semmi gond, és magára hagyom, sokkal hamarabb megnyugszik, mintha vígasztalom. Bár ilyen eset konkrétan még nem volt, és max 5 perces a hiszti, az is fenn a szobában, mert én nagyon utálom. Lehet, kicsit szigorú vagyok, de két ember hisztijét ( apa a másikKépmost azért hisztizik, mert tanulnia kell a vizsgákra ) néha nehezen viselem.

Na pusz, mert felekelt Mini, és jön le a szobájából. Nem túlzás ez az önállóság?KépKépKép

Manócs
manócs
 
 


húúúú csajok....apa bevásárolt! Még csúzdát is vett a lánynak tavaszr aa kertbe. Kép Meg pocakmanónak ruhákat, pedig neki már egy csomó van Petráról ugye. Két babát is hozott,meg kis motort,meg zoknikat, meg egy játék babakocsit és még Siesta cipőt is, meg még egy csomó mindent,ami nem is kell. Kép Kép

Elli,
emlékszem rájuk, egyszer nyáron én is láttam őket az állatkertben. úgy látszik gyakori vendégek arrafelé. Kép Edináék elköltöztek, nem messze,csak 1 utcával arrébb és drágább is lett. 8 alaklom 15 ezer. anno 10 alkalom volt 10 ezer.
Új dokim van most. Dr. Szabó György. Nekem szimpi, tudom ajánlani,ha kell, de nem szeretném tukmálni. Kép

Andi,
jó jellemzést irtál a kórházról. Kép

Manócs,
hétfő eddig jónak tűnik. Kép

É.
Évi24
 
 


Évi,
jól bevásárolt a pasi!Kép Enyém tuti nem vett volna ennyi mindentKép. Bezár a Götz? Vagy ez csak sima kiárusítás?

Nelli,
jót röhögtem a fogaitokonKép!

Kismamik: Caulophyllum 30C , 12 óránként 6 golyó, betöltött 37. héttől. Csak aztán tessenek időben beérni a kórházba!Kép

szép hétvégét mindenkinekKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk, csak nekem beindult újra a munkadönping, ami szinte nulla szabadidővel jár.
Szilárd már jól van, szerencsére az étvágya is hatalmas, nemhiába, van mit behoznia.

Kangi, Tüni!
Óriási gratula! Írigy-írigy! Csupa egészséget és boldogságot kívánok! Továbbá nyugodt éjszakákat és sok-sok tejcsit.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Elli, PsAndi,
Én császárral szültem a MÁVban EDÁval (tudtom szerint). Apa a műtő ablakából nézhette végig, nem jöhetett be. A műtőből nyílik egy másik helyiség, ahová átadták Ronit a gyerekorvosnak és a nővéreknek. Oda a párom is bemehetett, megmutatták neki, meg is foghatta. Utána bebugyolálva nekem is megmutatták. De nem tették cicire.
Írásos beleegyezés, haha. Én ugyan nem írtam alá semmi ilyet. Azt mondták, hogy ha a súlycsökkenés 10% (?) felett van, akkor automatikusan adnak pótlást. Roni is kapott egyszer (kis születési súly...) és nem vizet (tápszert).

Kaska,
Hiszti mással van (és attól tartok lesz is még egy darabig). Ma pl. földhöz vágta a meghámozott almáját. Szépen felvettem az almát, kidobtam, és otthagytam hisztizni Ronit a konyhában. Bementem a nappaliba, kapcsoltam zenét, egy percen belül jött utánam "táncizni".
Nálunk is a délutáni alvás problémás. Van hogy másfél órát dumcsizik mire elalszik egyedül. Fél óránként bemegyek és rászólok (meg lecserélem a pelust, mert gyakran bűzlik ilyenkor). Néha (most hogy beteg volt) kéri hogy maradjak mellette, vagy simizzem. Ilyenkor elmondom neki, hogy csak akkor és addig maradok bent, amíg szépen fekszik, becsukja a szemét és alszik. Persze többnyire nem bírja ki, párszor (max. 2-3) rászólok rászólok. Majd mondom hogy ez az utolsó (ezt ismeri pl. kajánál...), és tényleg kimegyek ha folytatja. Ilyenkor vagy elalszik, vagy otthagyom.

Manócs,
Valami gond lehet ezzel a fénypostávalKép

Úgy tudom kivonul a Götz az országból. Mi karácsonyra vettünk Roninak egy babát az újpesti üzlet megszűnésekor. (Meg bakancsot, ruhákat.) Sajnos csak egyet. Nagyon szereti, szeretnék még, és jó lenne pár babaruha is hozzá...

Azt hallottam, hogy a Zara(? pl. az Árkádban, meg a Váci utcában) boltokban is akciósak a bébicuccok, cipők.

Léptem, felébredt és sír a lány, megyek vigasztalni.

Maci_2
maci_2
 
 


Maci
igen , az Árkádos Zarában tényleg akció van, kb 30%. De még így is 7500 egy esőkabát..., persze láttam kardigánt egész elfogadható áron
akkor látom pótlás ügyben más az elmélet és más a gyakorlat. Most az előadsáon hangoztatták nagyon ezt az anyuka beleegyezését, sőt, külön kérését!!

Az enyém 10 perce aludt el, addig dumál úgy 1 órán keresztül. Elbúcsúzott az összes ismert járműtől, majd közölte, hgy Majom leesett..., azóta csöndben van Kép

Andi
psandi
 
 


KaskaKép megnyugtatásodul írom, hogy szerencséd van, hogy az "értelmetlen" hisztit eddig nem ismertedKép Ok-okozati összefüggést nehéz felismerni, nemcsak kicsiknek és nagyobb gyerekeknek, hanem még nekem is nehéz összeegyeztetni a racionalitást az ÉN EZT AKAROMmalKép Kezelés? gyerektől függ, van akit ott lehet hagyni hisztizni, mások - mint pl. Julka is - totál begurulnak ettől. Így én résztvevően ott maradok melletteKép Néha segít az utánzás, a nevetés. Figyelem elterelése nem müxik nála. Hideg vizet 1x próbáltam még Andrisnál, elkékült, mert nem kapott levegőt a döbbenettől. Hiszti maradt, én viszont többször nem merem megcsinálni. Bili nálunk száműzve szem elől, Julka nem akart pelenkát venni többet, meztelenül ült rá, kb. 5 percenként 1 másodpercetKép

Szegény Andriskám szomorú, matekből és angolból 4-se lett. A kitolás az, hogy angolból nem engedték javítani, pedig megígérte az a ..., kb. 1 órán keresztül tanultunk is rá, matekből meg 5-ös félévi dolgozatra ígérték az 5-öst, sem Andrisnak, sem más hasonló cipőben járónak nem adták meg. Ilyenkor nehéz megállni, hogy ne mondjak 1-2 úriasszonyhoz nem méltó kifejezést.

Urszila
urszila
 
 


AndiKép+akit érdekel
Esőkabát a Corában 800ért van, átlátszó, narancssárga mintákkal, nekem tetszik.
Cora: kiscipő, velúr, lúdtalpbetéttel: 2000 Ft

ÉviKép
Apa bevásárlásaKép
Még hétfőig azért írd meg, hogy tuti jó-e.

UrszilaKép
Ilyenkor mit mondasz Andrisnak? Hogy a tanár nem tartotta be az ígéretét? Az ilyeneket miért engedik gyerekek közé? De azért remélem megdícsértedKépKépKépKép

Mostanában a hisztinek az is használ, hogy mondom neki, hogy mondja el, mi a baja, és akkor megnyugszik, és próbálja elmondani. Mondjuk ez engem azért jobban megnyugtat, mint őtKépKépKép

Jó éjt:

Manócs
manócs
 
 


ÉviKép
Huh, mennyi mindent vett apaKép Ez igenKép

UrszilaKép
Ilyen tanár szépeket tanít a gyerekeknekKép Fordítva meg elvárják, hogy a gyerek betartsa a szavát.

Hiszti: Nem egyszerű dolog, de túl kell élni, mert ez élettani sajátosság, és nem a szülő bosszantására szolgálKép Én a tinikortól pl. jobban félek.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Kangi-Apa megkért, hogy tegyem fel a következő képeket Kép Gyönyörű a kiskrapek Kép
Ha Andris nem sárgul be, holnap hazajöhetnek

Kép
Kép
Kép
Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Kangi,
hat ez a csepp legeny egyszeruen GYONYORU Kép Kép Kép szerintem Julcsi is 1 perc alatt fog belezugni teljesen Kép

Urszila,
sajnos ismerem a musort a munkambol, felevi hajra, tanarak sikidegek, es mindennek a gyerek issza meg a levet Kép
hosszu tavon ugyis a tudas lesz a fontos, nem a jegy!

Evi,
klassz kis bevasarlas, en megertem a parod, biztos en is hazahoztam volna a fel boltot Kép

Hiszti:
pontosan tudom, hogy ez az elet resze es nem is szokott vele bajom lenni... lehet, hogy tenyleg szerencses vagyok? tobbnyire ertem, hogy miert van vagy latom, hogy nyugos, es aranyban all a kivalto okkal. Ezeket siman lerendezzuk.
Ilyen szerencsere ritkan van, mint a tegnapi. Egyszeruen beszippantja a gyereket, mint az orveny, es ahogy belehergeli magat, egyre rosszabb, a teljes kimerulesig abba se tudja hagyni... komolyan, mint egy termeszeti csapas. Ilyenkor megremulok, hogy normalis-e a gyerek, meg osszekapcsolom minden kis marhasaggal, amitol epp buntudatom van...
Na mindegy, lecsengtunk, delutan meg latszott, hogy nem minden OK (ocsem jott, es Viola csomo ideig "vissza akart bujni belem"), de estere mar minden bekes volt...

Csak jokat! Kép
Kaska
kaska
 
 


Kangiék,
Gyönyörű a fiúcska!Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Kangi,
gyönyörü a kissrác!!! Még egyszer nagy gratula! Kép

Timici,
Bencének nagyon boldog 2. szülinapot!!!

Kép

F.
franyo
 
 


TimiciKép
Bencének nagyon boldog szülinapot!Kép

KangiKép
Mégegyszer gratula ehhez a csodaszép kissráchozKép

Az utolsó két éjszakánk tök jó volt. Kincső kétszer kelt, evett, és aludt is vissza (10-től reggel 8-ig aludt ily módonKép) Aztán aludt 9-től 1/2 2-ig. Amikor meg ébren van, próbálja bepótolni a kajákat, úgyhogy nagyon gyakran félóránként eszik (mondjuk nála csak pár percig tart egy szopi, és magától hagyja abba, ami nekem tök nagy csoda Gergő után). Ki is lennék békülve ezzel a rendszerrel, ha maradnaKép

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Sziasztok,
Timiék vidéken nagyszülőknél ünnepelnekKép
Nagyon büszke a nagyfiáraKép

az enyém meg szokás szerint felébredtKép
e
ellimami
 
 


Hali Lányok Kép
Megjöttünk, nem nagyon sárga a kis Andris, csak kicsit, de azért lenne egy SOS kérdésem: ébresztgessem a szopikhoz, éjjel is keltegessem 3 óránként enni, vagy mi legyen? Julcsival nem volt ilyen gond, de Andris aluszékony is tőle, pedig a bilirubinja jó lett, azért is jöhettünk haza.

Szóval pls HELP!!!!! SOS!!!

Többi dologról majd írok, Julcsi eléggé odavan, nyávog, ugrál rajtam folyamatosan, gátseb csíp, de nagyon boldogok vagyunk Kép És nagyon köszönjük a gratulákat!!! KépKépKép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Kangi
Maxigratula a kissráchoz! Gyönyörű! Az meg pláne szupi, hogy sikerült simán szülnöd! Jaj most már én jövök Kép Nekem Zsani kicsit sárga volt, de ez kitartott majdnem 6 hétig, tipikus anyatejes sárgasága volt. Nekem a házidokim azt mondta, hogy éjszaka ne keltegessem. Igaz Zsani úgy evett hogy este 9-kor majd még éjfélkor is, utána csak reggel 5-6 óra körül ébredt. Erre a doktornő azt mondta hogy még belefér, de Zsani így is 7-szer evett az első 2 hétben naponta (pont most néztem meg, hogy mi volt anno, hogy lelkiekben készüljek) De ha én nem tudtam valamit, akkor én mindig felhívtam a debreceni gyerekklinikát (tapasztalatlan első gyerekes anyuka Kép) gondolom hogy szerettek.

Én azért még kénrék egy kis drukkot hogy Grétike kitartson úgy február 7-ig. Kb akkorára lesz meg az autónk, addig nagyon nem kéne szülni... Meg az lenne a betöltött 38. hét.

Na megyek mert a kis visító malackámnak 3 szemfoga jön egyszerre, remélem kijönnek mire megszülök...

Nadine (35+5)

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Kangi
szerintem szoptasd amikor csak hajlandó rá, attól hamarabb elmúlik a sárgaság is (legalábbis nekem azt mondták anno) és ha mondjuk éjszaka 6 órán át nem jelentkezik, felébresztheted, legalábbis én ezt tenném.

Andi
psandi
 
 


oké lányok, köszi!

Kangi
kangi
 
 


Kangi, szerintem nappal keltsed ha kell, éjjel hagyjad aludni. MOndjuk akár úgy, hogy legyen az éjjel kezdete relative későn (tudomisén mondjuk 10 óra) és akkor reggelig (6) sztem hagyhatod. Én tuti nem keltenék fel gyereket éjjel!Kép (Ancsi cirka 3 óránként felkelt éjjel engem)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kangi
Orulok,hogy mar otthon!!! Kép
Jazi is besargult, de ejjel nem ebresztgettem. Azt mondtak ejjel max. 4-5 orat hagyjam aludni,de tobbet o sem akart magatol Kép Decemberi Kismamaban van errol egy cikk, ha majd lesz 3 szabad perced olvasd el, jokat irnak! http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=16202
Egyebkent Kispasi gyonyoru!!!!!

Nadine
Drukk,hogy csajszi meg maradjon!! Kép

Norka
norkini
 
 


Kangi! Kép
Apróság tényleg gyönyörű!!!
Gratula még1szer! Szopi, sztem, ahogy Andi és Nadine írta.

pussz
myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Kangi,
Oriasi gratula a picifiuhoz!Kép Szerinted is nagyon hasonlit Julcsira?Kép Vagy csak en latom igy?
Puszi:

Leszter
leszter
 
 


Miszike,
Boldog névnapot! (Bocsi, már tegnap akartam írni csak valahogy kimaradt.) Kép

Timici Bencéjének,
Boldog szülinapot!Kép

Kangi,
Ronival ugyanez volt a helyzet, még hat hetesen is sárgás volt (kórházban is voltunk pár napig). Nekünk ébresztgetnünk kellett 3 óránként (megjegyzem korábban érkezett és kis súllyal). Szopi közben is folyton macerálni kellett, mert ott is elaludt. Nem kicsit voltam zombi. Nem kívánom senkinek, remélem nálatok azért ennyire nem rossz a helyzet!
Gyerekdoki javasolta a teát is, de Roni nem fogadta el és én sem akartam. Folyton méregettem, hogy evett-e egyáltalán (tapasztalatlan első gyerekes anyuka, mint Nadine is írtaKép).
Drukkolok, hogy a pici Andris minél előbb kismalacszínt öltsönKép

Nadine,
Drukk!

Maci_2
maci_2
 
 


MiszikeKép
Na tudtam, h ismerek én ÁgitKép De azért Maci is kellett hozzá, h rájöjjekKépKépKép
Boldi névnapot!!!KépKépKép

KangiKép
Nagyon helyes a kisfickóKép
Szerintem Leszternek igaza van, hasonlítanak egymásra a lurkók! Majd tegyél fel olyan képet, ahol ketten vannak, ha más dolgod nincsKépKépKépKép
Még egyszer nagy gratula, főleg, h természetesen sikerült, ja és szülésstory is jöhetKép
És kérlek ne emlegesd a feljebbvalóimat, hogy ez a Manócs kissé túlzásba viszi a kéréseit!Kép Csak a kíváncsiság hajt, bocsiKép

TimiciKép
Boldi szülinapot BencénekKép

Ma pont egy szülinapi zsúron voltunk, igaz ott 30 éves volt a kisfiúKép Apa elment, így kirúgtunk Minivel a hámból, nagyon élvezteKép
Apa amúgy épségben megérkezett, kedden estére várjuk haza. Ó, csak 4 napKép

jó éjt:

Manócs
manócs
 
 


Sziasztok!

Kangi,
nagyon aranyos Andris!!! Kép Te pedig igazán szép frissmama vagy! Kép Megkaphatnám a pontos adatokat a táblázathoz? Remélem hamar elmúlik Andris sárgasága!

Maci, Manócs,
köszi a névnapi gratulát! Kép

Nadine,
megy a drukk!!! Kép

Elli,
nem emlékszem, hogy megköszöntem-e, hogy begépelted a homeobogyókat... De most KÖSZI! (Inkább 2x, mint 1x se... Kép)

Tüni,
örülök, hogy Kincső anyabarát üzemmódra kapcsolt! Kép

Timici,
boldog szülinapot Bencének! Kép

Kaska,
annyit röhögtem a zsömlétacipőhöztunkoló Vilcsin! Kép

Urszila,
sajnálom Andrist a jegyek miatt, ez olyan rosszul tud esni az embernek... Kép

Andi,
úgy tudom, ti jártok a Mávba az előadásokra. Hova teszitek Danit? Mikorra vagy hivatalosan kiírva?

Képzeljétek most meg elkaptam valami gyulladásos fertőzést... Kép. Ráadásul a dokim szabadságon van 3 hónapig, csak néha jön be a kórházba. De a legfurább az, hogy ő észrevette szerdán a rákszűrésen, hogy vmi nem ok, rá is írta a lapomra, de én meg csak kint olvastam el. Akkor még nem volt semmi panaszom, most bezzeg... Kép Úgy tudom, hogy ilyenkor (12+5) még nem ajánlott a Klion, meg ilyesmi. Van valami ötletetek?

Pusz
Miszike
miszike
 
 


Kangi,
Gyonyoru a kisfiucskaKép Sok boldogsagot hozza.

Timi,
Boldog szulinapot BencenekKép

Evi,
Apa bevasarlasaKép Enyem ferj is ilyen, foleg ha a gyerekeknek lat valamit, hat nehezen allja meg hogy otthagyjaKép

Miszike,
Jobbulast!!!

Kaska,
Cipo-zsemle sztoriKépKépKép
Bili-hiszti nalunk par napig volt, foleg amikor raerzett a lany hogy hogy lehet porukalni bele es meg dicseretett is kap erteKép Akkor jo parszor bekakilt-pisilt es utanna ult a bilireKépKépKép, ha nem tettuk ra hiszti. Kitartas egy het utan nalunk lecsengett, mar nem volt ujdonsag a dologKép

Angi
angela2
 
 


Sziasztok!

Psandi, Heni, Gombóc, Zulu
Köszi a málnaleveles infókat. Már csak annyi, hogy ez zacskós kiszerelésű ugye? Hány kiskanál kell egy csészébe/kannába?
Zulu
A homeobogyót mindenki szedheti? Az asztmámra szedek gyógyszereket, ezek vajon befolyásolják, vagy kérdezzem meg a dokit?

Maci_2
Debrecenben lakunk. Ti merre?
Napok óta agyalok, hogy tudnánk legalább nyárra kiszabadulni innen.(kevés pénzből) Én kertes házban nőttem fel, nekem nagyon hiányzik, és a gyerekeknek is nagyon jó lenne.
A Debrecen közeli helyektől sok mindenki riasztott, iskolába, oviba járás miatt főleg, mert amiatt úgyis a városba kellene jönni.
Itt viszont kicsi pénzből nem túl nagy a választék, szinte szét se merek nézni.
Bár most használt lakásra is felvehetjük a fél szocpolt?? Úgy tudom max 5 milla kölcsönt kaphatunk használtra. Ha valaki profi a dologban, homályosítson fel kérem.
A dolog szépsége, hogy van telkünk, amit 4. éve ígérget az önkormányzat hogy lakóövezetbe lesz sorolva. Építési tilalom alatt van azóta, amit csak 3 évig tarthatnának rajta. Azért is mentünk dobozházba, hogy ezt a "kis időt" kibírjuk így, de lehet még 4-5-10 évig megy majd a hülyítés, amire én már nem igazán adok. Sajnos a bürokrácia úgy látszik mindent megtehet.

Elli
Dokidat miért ejtetted?
Megértem a dilemmádat, nekem nem volt csaszi, de én is aggódtam a csöppség és magam miatt is nagyon sokat. Dokim nagyon rendes pasi, de a szülésznők felét biztos kihajítottam volna a szülőszobából ilyen beszólások miatt: -Magának nincs is fájása, -Maga nem is nyom.
Szerencsére szülés után váltás volt és a másik csapat nagyon kedves volt.
Szülés után nem indult meg a tejcsim, a kislegény éhes volt, a csecsemős pedig hozott lefejt anyatejet, és nem teát szerencsére.

Kangi
Kis Andris gyönyörűséges. És milyen fitt vagy utána.

Miszike
Gyulladásos fertőzés? Lehet a hormonok miatt van. Ilyen korán még nem nagyon írnak gyógyszert, mert árthat a picinek. Sztem a Laktacyd femina hüvelyőblítőt nyugodtan próbáld ki, helyrerakja a dolgokat, nagyon jó.
Én nem használom rendszeresen, de nekem is volt ilyen bajom az 1. babánál.
Most a második picurnál már ezt alkalmazom a szülészdokim javaslatára ha vmi nem stimmel, és lekopogom, hogy semmi bajom.

Csajok
Nagyon irigy vagyok a Götz miatt! Én is vásárolhatnék lettem, de itt vidéken nincsenek ilyen akciók.

Mostanában kezdek gondolkozni a hordozókendőn. Azt hiszem Sofka írt róla vmikor. Nekem jobban tetszik mint a kenguru, bár az "elegánsabb". Viszont félek hogy kieshet a baba belőle, de lehet hülyeség. Van vmi tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?


Pusszancs mindenkinek,

Anyicska

Kép

Kép
anyicska
 
 


MiszikeKép
Homeos bogyó nincs fertőzésre? Sajnos nekem még ilyen problémám nem volt, így segíteni nem tudok. Drukk, hogy meggyógyuljKép
Nagyon boldog névnapotKép

TimiciKép
Boldog szülinapot BencénekKép

KangiKép
Sárgaság remélem hamar elmúlik, és rendeződik a szopikérdés. Nekem ilyen tapasztalatom nincs hál istennekKép
Gyönyörű a kisfiadKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Manócs,
hétfő délelőtt jó? Átjöttök, vagy átmenjünk?
Mi kb.10-re menetkészek vagyunk. Kép

Kangi,
nagyon édes a kiskrapek. Kép Szerintem is hasonlit Julcsira. Te is jól nézel ki! Kép

Miszike,
a héten feladtam a homeobogyókat,remélem hamarosan megkapod. Kép

pussz
Évi
Évi24
 
 


SziasztokKép

Gyerekmentes hétvégénk van, enyém Apa nagyon ki van bukva a rengeteg meló miatt (mi lesz itt, ha elkezdődik az építkezés???Kép) Délelőtt " elzavartam" az Eurocenterbe spinningelni, szaunázni, én meg írom a dogámat. Pihenésképpen (Kép) benézek, és mit látok?KépKép

Kangi
Gratulálok a kispasihoz!!!KépKép Nagyon klassz kislegényKép
Te pedig milyen jól nézel kiKépKép
Zsombi is sárga volt (a hathetes kontrollig), Szandi is (csak ilyen sárgákat tudok Kép) én nem ébresztgettem őket, mondjuk nem is volt rá szükség, ébredtek nappal rendesen. Éjjel meg mindenki aludt Kép

Timici
Bencének boldog szülinapot kívánunk!KépKép

Megyek, még egy kicsit olvasgatok... talán még jövök (ha jól halad a doga)
PusziKép
Toffi
toffifee
 
 


Második részKép

Zsófi
De, sok a 25, mert egy csomó minden nincs még benne Kép. A tervezőnket meg úgy kell rugdosni ezért a vacakért, mert naná, hogy még nincs kész (na jó, állítólag a gépész miatt csúszik)

Maci_2
"Zsombi kesztyű kék is", jól megjegyezte RoniKép
Zsombi azt hajtogatta az iskoláig, hogy "Roni elment haza"
LottónyereményKép, hahh

Tüni
Gyerkőcök gyönyörűekKépKép

Réka
Örülök, hogy Dani jól vanKép
Tisztaságmánia: lehet, hogy tényleg egy kicsit lazítanod kellene (csak egy icipicit, jó?) Nálunk cipő- ill. babakocsi-kerék domesztoszolás csak kutyakakába mászás/tolás után, de akkor töményen, egyébként csak rendszeresen mosószeres lemosás (nem minden nap)

Manócs
Szalmonellát nagyon tutin írtad le
Londoni úthoz gratulaKép
Lehet kapni ovis jeleket készen is, én így vettem egy garnitúra körtétKép

Tündér
Feljebb írtam, a 25 még nem a végeKép
Saját dogámmal se nagyon haladok, pedig szerdán látni akarja a konzi, holnap talán délelőtt még szöszölhetek vele, kedd kiesik...
Te miből írod/írnád?Kép

Virág
Klassz, hogy minden rendben pindurival és VeletekKép

Zulu
Szerintem normál méretű a ház, 125 nm a lakóterület, 42 nm pince, 30 nm terasz és 70 nm garázs (ezek most kb-k, mert nem tudom fejből). 25 milla csak a pince, alap, falak, tető, bepucolás, helységenként egy konnektor és egy villanykapcsoló bla-bla-bla, nincs benne már a kazán sem... Szóval ez a 25 úgy 30-32. Függönyre nem is merek még gondolni, a betervezett beépített szekrényekre sem...

Látom, jól "elmillázgattok", azért Évi megrémítettél azzal a 43-mal.

Megyek, mert tényleg nem haladokKép
PusziKép
Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak így néhanapján, de olvasgatni azért ennél rendszeresebbenKép

KangiKép
Nekem a kórházban azt mondták, hogy a sárgaság elmúlására legjobb az anyatej. Minél többet cicizik a törpid, (akit még meg sem dicsértem, hogy milyen gyönyörű, és az a magzatmázas kép ohhhh!!!!), annál hamarabb múlik el. Én emiatt is kelteném éjszaka, na de nem 3 óránként. Szvsz elég 4-5 óránként.

MiszikeKép
Sajnálom a fertőzést. Én Eszterrel a 36. héten kaptam el vmit. Akkor Kliont írt fel a doki, de úgy tudom, hogy azt csak receptre adják. Azért jó lenne elmenned egy másik dokihoz. A dokim szerint: Ez hüvelytabletta, így helyileg hat, fölfelé nem lehetnek veszélyesek. Nem úgy, mint a tabletták, amit szájon át kell szedni és az bejut a vérbe, aztán a magzathoz. És hát inkább jobb a problémát mihamarabb kikezelni, minthogy maga a fertőzés támadjon a méh felé. Nem tudom, hogy a laktacyd mennyire elegendő ilyen esetben. Szóval szerintem inkább ostromolj meg egy másik dokit, amíg a tied szabin van.

ManócsKép
A kiscipő nem Cora, hanem Auchan akció, persze, ha egyre gondolunkKép

AnyicskaKép
Hordozókendőm van. Én elégedett vagyok vele. Persze most már nagy a törpim hozzá, mármint nekem kilóra hosszútávon cipelni, de a másodiknál még jól jön. Nem esik ki belőle, már csak azért sem, mert mindig a méretéhez alakíthatod.

Pusza
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Megjöttünk Ámerikából. Azt sem tudjuk, éjjel van-e vagy nappal, most pl. mindenki alszik, csak én próbálom állni a sarat igen fegyelmezetten Kép, majd éjszaka megiszom a levét Kép

Kangi,
nagy gratula, pasi gyönyörq. Én asszem, nem hagynám éjszaka 6 óránál tovább aludni. Nappal 3-4 óránként etetném.

Elli,
Nálad is aktuális a doki keresés? Bocs, de most nem bírok 3 hetet visszaolvasni. Én is a Mávban szültem csaszi után rendesen. Andi minden kérdésedre válaszolt. Ha kell a dokim neve elküldöm. A végén kicsit fenyegetQzött vele, hogy migint csaszi lesz, de aztán nem tartotta be a szavát.

Sofka,
veletek mi van?

Zsuzsi,
teljesen beleszertettünk a BabyBjörnbe Kép
Majd jövök bQvebben, szülinaposoknak boldog szülinapot.
Ja, Zulu,
hogy álltok? Mikor költöztök?

Zsuzsó
zsuzso
 
 


Miszike,
a Canesten kúp ilyenkor is mehet, de az is recept köteles. Menj el orvoshoz, a fertQzés is veszélyes lehet.
Úgy tqnik, elszálltak a hosszú ékezetes betqim Kép
zs
zsuzso
 
 


Miszike,
Jobbulást! Telefonon sem tudod elérni a dokit?

Anyicska,
Mi Újpesten lakunk. Itt csillagászati házárak vannak, de még a környező településeken is.
Akkor ti előrébb vagytok, legalább telek van, ha nem is az igazi. Drukk, hogy befejezzék a hülytést!
Szocpolban nem vagyok járatos.

Lányok (TKriszta, Évi),
A Bihari út melyik részén van a Götz bolt, a metróhoz közelebbin vagy a Mázsa térnél?
Szerintetek mikor vannak kicsit kevesebben, nyitáskor vagy ebéd után? Mert úgy néz ki, hogy csak Ronival tudok menni.

Maci_2
maci_2
 
 


ZsuzsóKép
Üdv újra itthon! Ha a Harsányi volt a dokid, akkor jobb ha tudod, hogy átment a Rókusba (ezért szültem most én is ottKép)

MiszikeKép
Utólag is boldog névnapotKép Gyereke legutóbbi éjszakája már csöppet sem mondható anyabarátnak...

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


Atyaég Tüni,
már te is megszültél Kép Kép Kép

Tényleg lelépett a Harsányi? És milyen volt a Rókus? Van külön szoba?
Akkor, ha lesz még gyerekem, kereshetem a következQ mávos orvost. Vagy én hozom rájuk a bajt? Mindegyik lelép... hmm...
Vicces csak a babeneten ment el a hosszú ö-m és ü-m, van ötletetek?
zsuzsó
zsuzso
 
 


Zsuzso,
hol voltatok? Lemaradtam róla.


Maci2,
én elvileg 9-re megyek a boltba. Szerintem reggel is sokan lesznek. Mit szeretnél? Megnézem és ha hazajöttem írok. Vagy felhívjalak a bolt előtt mennyien vannak?

Kriszta
tkriszta
 
 


Maci2,
én úgy emlékszem az Ecseritől 1 megálló a villamossal.

Kriszta
tkriszta
 
 


AnyicskaKép
Nekem is a babybjörn vált be, nem esik ki beblőle a kölök, az tuti, és könnyű vele közlekedni, nem kell fogni a fejét, mert tartja a hordi.
Mi felvettük a szocpolt, de újra, asszem a nem új építésűekre fél szocpol jár, 0,1 gyereknél max 2 re veheted fel, 2 gyereknél 3ra.
Az előző telkünk külterületen volt, nagyon szép helyen, Pomázon, azért adtuk el, mert már abban az évben ígérték az átminősítést, mikor megvettem, de 3 évig ugyan az volt a helyzet. Ott mondjuk lehetett építkezni, fű alatt, aztán fennmaradásit kérni, némi pénzbírság, ált 100-200e Ft körül, és már jogilag is minden rendben volt, de mi úgy döntöttünk, jobb az egyenes út, így eladtuk. Asszem, ha az önkormira vársz, rég nagyi leszel, mire lépnek.
Nekünk az volt a szerencsénk, hogy nagyon jól adtuk el a telket, egy kis faházzal ( erre sem volt engedély, de mi is úgy vettük, h rajta volt a ház). Talán az a megoldás, h eladni, és venni egy másikat, amire lehet építkezni, és akkor a szocpol ból is az egész jár. ( azért nem bíztatok senkit építkezésre, rémálomKép )
Hajrá TofiKépKép

TofiKép
Van ovisjel készen? kúúúúl, csak ne olyan jelet kapjon, amit nem lehet kapni, akkor marad a filcKép
Apának hagyj egy kis pihit építkezés előtt, a nők jobban bírják az ilyesmitKép

BogárKép
Igen, az Auchanos akcióra gondoltamKépKépKép Nem ér a kisebbet kicsúfolniKépKép

ZsuzsóKép
Valamit mesélhetnél az útról!Kép

MiszikeKép
Jobbulást, de jó lenne ha már nem ezt kéne írni, remélem most már befejeződik nálatok ez a széria, és drukkolok!!!
Mit kaptál névnapra?

Pusz
Manócs
manócs
 
 


Sziasztok!

Délelőtt hatalmasat kirándultunk a Normafánál Kép És akkora hó volt, annyira sajnáltam, hogy nem vittünk szánkót, dehát eszembe sem jutott. És persze a rétes és forralt borocska sem maradhatott el Kép

Timici
boldog szülinapot a Nagyfiúnak Kép

Miszike
Danira anyósék vigyáznak olyankor, apósom már nyugdíjas, így szerencsére bármikor tudom ugrasztani
ápr. 27-re vagyok kiírva, de szerintem korábban fog jönni, majd meglátjuk. Elvileg ma vagyok 26+1 A táblába beírnád majd, hogy Levente lesz? köszi Kép
Sztem Kliont lehet a 12. hét után szedni, ha gondolod, van is egy receptem, mert én nem fogom kiváltani. De próbálhatsz vmi természetes cuccot is, cickafark ülőfürdő pl? vagy Lactocyddal mosakodni? JObbulást!
És boldog névnapot

Anyicska
úgy tudom, a homeos cuccok nem befolyásolják a rendes gyogyi hatását, sztem szedheted
Málnalevél zacskós igen, én 1 teáskanálnyit tettem 1 bögréhez

ANdi
psandi
 
 


Toffi,
Minek nektek ekkora garázs?
Én egy régebbi, jóval kisebb házzal is beérnémKép, csak lenne rá esélyünk...

TKriszta,
Holnap reggel? Szerintem mi is odamegyünk 9-re, majd pakolok Roninak kaját, ebédre csak hazaérünk.
Egyébként babá(ka)t szeretnék venni, meg hozzá babaruhát. És ha már ott leszünk megnézzük a (gyerek)ruhakínálatot isKép
Akkor lehet hogy találkozunkKép

PsAndi,
Kirándulás szupi lehetettKép
Azon bosszankodom, hogy itt még nem volt annyi hó, hogy Roninak megmutathassam. A tavalyira nem hinném hogy emlékszik, mondhatni nem is látott még havat.

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok,
csak gyorsan Kép

Timici
Bencenek nagyon boldog szulinapot!

Kangi
Ismetelten nagy nagy gratula ehhez a gyonyoru kissrachoz. Kép Minekt 1 nappal kesobb engedtek haza a korhazbol sargasag miatt, ezert a gyerekorvos azt kerte, hoyg nappal 3-3.5 orankent, ejszakankent 4 orankent keltegessuk Nandit. Remelem, nalatok nem lesz ennyire rossz a helyzet, nalunk iszonyu aluszekony volt a kislegeny. Kép

Mennem kell, Kép
Gombóc
gombóc
 
 


Miszike
Én úgy tudom várandósan nem szabad irrigálni. Viszont tizenakárhány hetesen nekem is volt valami hasonlóm, írt fel doki rá valamit, megprobálok utánanézni.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


SziasztokKép

Egy kis életjel magunkrólKép

MiszikeKép

Kitartás, és szerintem keress egy dokit, az a biztos. Jobbulást!

KangiKép

Nagyon aranyos a kissrác.
Bence is sárga volt, de ő 1 hétig pluszban kórházban volt.
Ébreszgettem minden éjjel, sőt órát is húztam miatta. De meséltem, hogy szívgondok is voltak mellette. Akkor nem ébredt éjjel, 7 hónapos kora óta viszont még most is felébred. Igaz már nem eszik, hanem éjszakai vándort játszikKép vagyKép
Szóval én mégegyszer nem keltenék fel éjjel alvó gyereket.
Dorina is még többször felébred éjje, de kis itatás, hátsimi, és alszik továbbKép
Biztos ellenőrizni akar, megvagyok-e mégKép

TimiciKép

Boldog szülinapot Bencének!!
Emlékszem, mikor hazajöttünk Dorinával, hamarosan jött a hír BencédrőlKépKép
Hogy rohan az idő..........

Holnap jövök!

Heni
heni1979
 
 


ZsuzsóKép
Bizony-bizony, már lassan két hetes lesz a produktumKép A doki pedig nem önként és dalolva távozott, gondolhatod...

MiszikeKép
Nekem anno Canesten hüvelytablettát, és Pimafucin kenőcsöt írtak fel (persze az sem mindegy, hogy milyen eredetű a probléma, nálam gomba volt a ludas)

Pussssz
Tüni
tüni
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?