Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hű, hát én aztán lassú vagyok! Mire bepötyögtem a válaszkámat többszöri megszakítással, már írtatok egy csomót.

Klassz a sok új kismama! Üdv mindenkinek! Én idén nem hiszem, hogy csatlakozom, legfeljebb év végén, akkor Annamarival pocakosodhatunk együttKép.

Terika! Neked főleg örülök! Most "csak úgy" sikerült, igaz?

Picus! Szabolcs tegnapelőtt egész nap lázas volt, 38,5-tel kezdte reggel, Panadol, erre még feljebb ment, és egyre nyűgösebb lett, hűtőfürdő kétszer, Panadol újra, semmi változás, aztán lementünk a dokihoz, miután délutánra 39,6 lett, aki semmi újat nem mondott, vettünk a patikában Germicidet, lefekvés előtt kapott. Átaludta gond nélkül az éjszakát, és reggelre semmi baja sem volt, se láz, se nyűgi. Most három foga jön ugyan, ebből egy rágó, de a doki szerint ekkora lázat ez nem okozhat, vírus volt, csak gyorsan legyőzte. Klassz stramm kis kölkeink vannak!

Azért én örülök az új szobáknak, bár tényleg jobb lenne kétágyas... Én az ötágyast is bírtam...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
A prosiban csak annyi van, hogy van már egyágyas szoba, meg fotó róla. Megkérdeztem a dokimat erről, és Ő mondta, hogy 8 db van és ezek fizetősek lesznek. Azt sajna nem tudom, hogy mennyiért vesztegetnek ott egy éjszakát. Jövő héten megyek újra vizsgálatra, majd utánakérdezek a részleteknek.
emma
23+4

Kép
emma8
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem volt láza Andinak egész nap most 4-kor felkelt megint 38,3 volt adtam egy kúpot - bár azt hallottam, csak 38,5 nél kell csillapítani de ezen a két fokon már nem múlott most táncol, eszik..látszólag semmit nem látok, megkérdem hol fáj ...nem mutat semmit.
Az előbb sírt, mutatta a pelust..levettem, kiderült azért sírt vegyem le és elment a bilire...
Szóval nem tudom.
De én is így vagyok Fcs. hogy egyszer volt ilyen három napig bevittük a HPba és semmit nem találtak. Azt mondták csillapítsam aztán elmúlt. Most így nem rohanok..kúp van ha baj van megint a HP innen 5-10 perc autóval...

Picus
picus
 
 

 
 

Az egyágyasok mind a második emeleten vannak a nőgyógy. osztályon, de ez nem jelenti azt,hogy nem funkcionálnak szülés előtti ill. szülés utáni kismamák részére is.Jelenleg nem fizetősek,az erről szóló, jövőre vonatkozó hírek még ködösek...
A lepény helyzetét kis-és nagyterhességben is csak az UH látja pontosan.Jó hír viszont,hogy a terhesség folyamán a lepény látszólagosan "vándorol", méghozzá mindig a "jó" irányba.
vojõr
 
 


Vojőr, a nőgyógy osztály és a gyerekágy egymáshoz közel helyezkedik el? Én még a második emeleten nem vagyok ismerős...A lényeg: ezek szerint a kismamák+babák mehetnek oda együtt, ugye?
Egyébként, ha most nem fizetősek ezek a szobák, mi alapján kerül eldöntésre, ki mehet oda? Érkezési sorrend?
Előre is köszi a választ!
emma

Kép
emma8
 
 


Emma,
szerintem, ha a másodikon van, akkor nem igazán lehet baba+mama. Ezt azért gondolom, mivel a gyermekágy és az újszülött osztály az első emeleten található, és ott vannak a csecsemősök is akik a babókat gondozzák, és segítenek, ha kell. Nem tudom elképzelni, hogy az újszülötteket lehet hurcolni az emeletre. De majd kiderül.

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Dorka!
Nyugi! Az, hogy nekünk vannak negatív tapasztalataink is, még nem jelenti azt, hogy bármi baj történne veletek!
Aztán csak ügyesen hétfőn!Kép
Tőlem már a múlt héten vettek vért - 7 kémcsőnyit. Meg is lepődtem rendesen. Azon is, milyen jól bírtam.Kép

Edina!
Nálam az émelygés volt az első tünet. De azt is ráfogtam arra, hogy túl sokat ettem karácsonykor. Ráadásul a 30. napon én már teszteltem, ami - lett, így nem is gondoltam arra, hogy más okozhatja.
Bobóval soha nem volt semmi bajom. Teljesen másképp indul ez most nálam. Ezen a héten pl. minden délután aludtam én is egyet az alvásidőben, mert olyan fáradtnak éreztem magam...
Szerintem teljesen normális, hogy még nem érzel semmit.

Pirus!
Köszi az infót labor ügyben.Kép
13- án ( csütörtökön) megyek újra uh- ra.

Fcs!
Igen, most "csak úgy" sikerült. Két derékfájás között.Kép ( ezért nem került sor a röntgenre a reumatológián, mert nem tudtam akkor, hogy mi a helyzet velem)Ja, és a derekam továbbra is fáj...
Hogy van Szabolcs?
Készül a szakdolgozatod?

Picus!
Jobbulást Andikának!Kép

Terika
terika
 
 


Emma,
a nőgyógy. a másodikon közvetlenül a gyermekágy felett van. Ha 24 órára nálad a baba, szerintem semmi kifogásuk nem lesz az egyágyasért. Az elsőn sem vitték mindig a kenyereskocsina gyereket, csomószor karon vitték fürdeni. Bár az tény, hogy nehezen tudom elképzelni az egyágyasok mindegyikében a pelenkázót. Ágyon meg azért sokszor még gyakorlattal is nehéz egy újszülöttet pelusozni, gondolom császár után még rosszabb hajolgatni.
Viszont jó tudni, hogy lehet egyágyas iránt kérdezősködni, ha arra vet a sors kereke.
solya
 
 


Sziasztok!

túlvagyok egy vizsgán bizti megvan. Andi nem beteg - jelenleg most.- igazándiból a témákhoz nem nagyon tudok hozzászólni feküdtem én ben 2 hetet de fogalmam sincs mi hol van mert csak arra emlékszem, hogy rohangáltam a PIC és a szobám között és örültem ha aludtam egy kicsit. ..De azért az örömmel olvasom, hogy bizony meggyarapodott a létszám és nem csak egy kis időre ha jól látomKépKép

Picus
Picus
picus
 
 


Sziasztok,

Bocsánat, hogy ismeretlenül írok ide nektek. Azért teszem, mert tudom, hogy sok mama nem az "elmúlt napon"-ra kattint, így ha érdekelné is, amit hírdetek, nem láthatja meg. Ez pedig a következő:

január 27- én újabb 4 napos dúla-alapképzés indul a MODULE szervezésében. http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=89&cid=45522

Amennyiben valaki tervezi, érdemes erre mindenképpen elmennie, mert ez az utolsó alkalom, hogy nem kell szállásdíjat fizetni. Külön indok még a mostani tanfolyam mellett az, hogy pénteken vért izzadva megszültük a továbbképzés mikéntjét, hogyanjait és egyéb kérdésekre adott válaszait is, és ennek eredményeképpen a januári csoport tud velünk továbbképződni havi egy vagy két napos alkalmakkor, és szuper lesz! Érdeklődés esetén forduljatok a fenti linken megadott névre, számra, vagyis Békés Emőkéhez a 70/948 5481-es számon, de még sokkal jobb, ha mélt írtok neki a bekese@module.hu címre.

Tudom, hogy sokan közületek várandósok, azért teszem fel ide is ezt, mert pocakkal is el lehet menni, amennyiben, ha van nagyobb testvérke, elég nagy ahhoz, hogy nélkülözze a mamáját 4 napra. Nem mellesleg ez a képzés segít kihozni a legjobbat a kórházi szülésekből (is) mind a ti, mind a babáitok szempontjából. (Bár tény, hogy pocakkal átmenetileg lemaradtok a toábbképzésről, de ez újra indul később, szóval nem gond.)

Ha szeretnétek dúlát, akkor nekem írjatok, leírom, hogy tudjátok megtalálni a leginkább nektek valót. Kép

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Picus! Gratula a vizsgához! Irigyellek, hogy így megy neked a tanulás, én olyan nehezen veszem rá magam...

Terika! Ez klassz! Mármint nem a derékfájás, hanem a "csakúgy". De azért csak kellene valami kezdeni a derekaddal, mert később még jobban fog fájni...
Szakdoli: hm, hm, mindennap foglalkozom vele 1-2 órát, de úgy érzem semmit sem haladok, nincs bennem kép arról, mit is akarok írni. Nagyon rossz érzés, remélem, túljutok a holtponton...
Szabolcson a láz utáni második napon kiütések tömkelege jelent meg. Jól megijedtem persze, és nyilván ennek péntek este kellett történnie... Felhívtam az ügyeletet, hogy ha nem lázas, és jó a kedve, akkor ne aggódjam, de ha reggelre nem múlnak el, akkor vigyem be megmutatni. Tőlünk a Heim Pál gyalog van tíz percre, úgyhogy abszolut nem volt gond, szépen elsétáltunk a gyönyörű napsütésben. Allergiás reakció volt, de nem lehet kideríteni mire - én egy mogyorókrémes kekszre gyanakszom, amit nem evett idáig, de most is csak vagy kettőt.

Diétáznia kell egy hétig, de nemhogy diétázik, de semmit sem eszik anyatejen kívül - már megint. Kb. egy étkezés van egy nap, amikor mást is eszik, akkor sem sokat, de ez a fogával is összefüggésben lehet, ugyanis két felső rágója, és két alsó metszője két héten belül tört át Karácsonytól nem sokkal ezelőttig... Azért fura, mert mindig úgy látom rajta, hogy éhes, lelkesen bekapja a falatot, majd egy-két nyammogás után kiköpi. Már próbálkoztunk mindenfélével, de semmi sem kell neki... Már látom előre, hogy a tizenöthós oltáson jól le fognak cseszni, hogy alultáplált a gyerek... Most amúgy is nagyot nyúlt, szinte vékony... Azért hiába szopik, ez már nem az igazi, inkább csak cumizik, naponta úgy három rendes szopi van csak. Amikor legutóbb volt ilyen, egy hónapig is eltartott, remélem, most nem fog... Ja, és persze az étvágytalanság a papírzsebkendőre, könyvlapra, habtapira nem vonatkozik...

Virág! Köszönjük a tájékoztatást, bár azt hiszem, akit érdekel, az úgyis értesül róla, nem?
Fulescsacsi
 


Fülescsacsi,
szívesen. Egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy elég széles kört elérünk a tájékoztatással. Ráadásul lehetnek olyanok is, akik eddig nem gondoltak arra, hogy akár dúlák is lehetnének, de egy hírdetés kapcsán kedvet kaphatnak hozzá. Kép

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!
Ha jól emlékszem érdeklődött valaki mostanában a szüléselőkészítő tanfolyamról. Megérdeklődtem a dolgot, holnap 01.11-én 14.30-kor kezdődik a tanfolyam, 16 óráig tart és utána 16.00-17.00 között kismamatorna is lesz. Ha érdekel valakit, de holnap nem tud jönni, szívesen megírom majd a menetrendet (melyik nap, milyen témák lesznek).
emma

Kép
emma8
 
 


Sziasztok!
Megint jó régen nem jöttem, párszor benéztem, nem volt nagy pörgés, most meg olvashattam vissza. De örülök, hogy megint kicsit felélénkül a topik. Kép

Terika,
nagyon nagy drukk!

Solya,
kell még a szülésfelkészítős telszám? Németh Éva védőnő, 210 02 90/3246 v. 30/850 99 65.

Az egyágyas szobák jól hangzanak, bár első gyereknél -így utólag is azt mondom-, jobb volt, hogy nem egyágyasban voltam. A következőnél viszont már szívesen lennék egyágyasban, ha az is baba-mama szoba.

Mi is idénre tervezünk egy újabb pocakosodást - Solyáéknak nem sikerült lebeszélni minket a kis korkülönbségről.Kép Na, majd meglátjuk. Flóra egyelőre elég jó gyerek, úgyhogy ha nem változik hirtelen kis kibírhatatlan rémmé, bevállalunk még egy ugyanilyet. Kép
Egyébként most 5 hónapos és hihetetlen jó fej lett. Állandóan röhög, hangosan kacag, szereti a társaságot és jól viseli, hogy állandóan hurcoljuk őt ide-oda. Legközelebb pl. síelni visszük. (De ha nem akar, nem kell lécre állnia.)Kép
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok!

Olyan jó, hogy újból ennyi kismama van, lehet megint drukkolni. Kép

Fcs: ne aggódj, ahogy közeledik a szakdoli leadási ideje, annál jobban megy majd az írás. Az utsó napokra egész megtáltosodsz. Kép

Pöttöm: nem semmi, hogy milyen aktív életet éltek Flórával! Kép Én is gondolkodom a második babán, de megvárjuk, míg Ádám 1 éves lesz. Hacsak nem sikerül két derékfájás között, mint Terikának. Kép

Legközelebb én is kipróbálnám az egyágyast. Bár ha nagyon drága lesz, akkor inkább kibírom a régi 5ágyasat.

Képzeljétek: Ádám elkezdett mászni, és pakolni (de csak és kizárólag a mi cuccainkat, a sajátja nem érdekli). És feláll kapaszkodva! Kép

Puszi, shine
shine
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk orvosnál. Kicsit ideges voltam,szinte hozzám sem lehetett szólni. Szerencsére minden rendeben van. Volt uh is, kb 4-5 hetes lehet még csak. Egyenlőre még csak az látszik, hogy jó helyen van. Kép Így most már nyugodtam utazunk el csütörtökön.
Most szaladok fürdetni.

Sziasztok,
Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Ez valami hihetetlen... kicsit nem jövök, aztán olvashatok. Hasonló cipőben, mint PP.
Csajok! Mindenkinek B.U.É.K.

Terika, Nedinabp, +++ mindenkinek, aki pocakos, sok gratula hozzá.
Terika neked különösen sok +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ energia. (másik topicban is olvastalak)
Nem is gondoltam volna, hogy ennyire sokan indultunk missed ab-val. (nekem Panna a harmadik terhességem)
Tényleg kedvet kapok babázni, annyira jó hangulat lett ezen a téren.
Én személy szerint örülök Vojörnek, csak valahogy figyelmesebben is olvashatna minket. Na, mindegy, jó, hogy jön ezentúl.
Az mondjuk az én csőrömet is piszkálja, hogy az első emeleten csili-vili UH- alig műxik, mert a NAGY DOKTOR vizsgálhat csak rajta. :-( :-(

Na szóval, most hogy ennyien lettünk, egy pótszilveszteres tali??? FCS, Ágiboszi??? Nincs kedvetek megszervezni? :-) :-))

Karácsony hamar eltelt nálunk is. Panka a leginkább a gyurmát részesítette nagy figyelmében. Annyi ajándékot, játékot kapott, hogy nem tudom hova fogom elpakolni... (most az egyik sarokban van lerakva, de így nem maradhat, ha már nem lesz christmas tree...)

Picus gratula a vizsgákhoz.
Ja Terika! Köszi a dalokat. Mostanság énekelek (FCS és Ágiboszi bíztatását ezúton is köszönöm). Háát nem mondom, hogy felléphetek a milanói Scala-ban, de úgy vettem észre Pankának tetszik. Ja, és képzeljétek Ő is próbálkozik énekelni. Hát azt hittem megeszem, olyan drága volt. :-).

Picus! Hidd el te is hamarost pocakot fogsz növeszteni. Ez így lesz rendjén. Szerintem fogj össze Mohácskával... :-) (sajna én most még karriert építgetek, de baromira gondolkodom a csatlakozáson, talál az év végi projektbe mi s belefogunk, majd PP és Annamarival....)

Hiányoztatok.
SAJNA Nem tudok mindennap jönni és a "vállalati internetszabályzat szerint" csak 16-tól elérhető a topic.

Most megyek haza.

Puszi Mindenkinek!

Üdv: Krizsi
krizsi
 
 


Shine,
mi is kivárjuk ám azért a következővel az egy évet! Utána indul csak a projekt. Kép A dokim is azt mondta, hogy annyit azért nem árt várni. Arról nem is beszélve, hogy a gátam jelenlegi állapotát és az éjszakáinkat (Flóra ismét ébred) figyelembe véve a megvalósítás módját még nem látom kristálytisztán. Kép
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok!

Emma: engem érdekelne a tanfolyás és a torna, de most biztos nem tudok menni. Megírnád a menetrendet? Az időpont számomra nem a legideálisabb, nem biztos, hogy elengednek mindig a munkahelyemről. Jönne még valaki tanfolyásra?
Krizsi: nálunk is van korlátozás, úgy lehet kikerülni, hogy elmented a fórum pontos címét a kedvencek közé és innen nyitod meg. Ezt nem tiltja le a rendszer (legalábbis nálunk).
Puszi Zsófia
giovanni8
 
 


Sziasztok,

új vagyok és a segítségeteket szeretném kérni. Szóval a Dr. Sziller Péterről érdeklődnék, van-e aki ismeri, nála szült, egyéb kezelések...stb.
jandator
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom újra pörög a topik, ez így van jól, jönnek szépen a kismamákok!Kép

Terika, hogy vagy? Ma voltam a Misszióban reggel és csinálnak vércukor terhelést is, szóval már ezért sem kell bemenni a klinikára!Kép Nagyon drukkolok, hogy hamarosan már itt tartsál!
Tőlem is vettek vért ma, mert a műtét óta sokszor vagyok rosszul, hányingerem van, gyenge vagyok és 2x is voltam most torokfályós, orrfolyós és állandóan 37 körül van a hőm, ezért a dokinő most kivizsgál. Lehet, hogy csak lelki eredetű, nem tudomKép Lekopogom, most már egy hete nincs semmi bajomKép

Lányok, a részleteket később, most csak annyit, hogy áruljuk a veresi házunkat, szóval ha ismertek valakit, aki erre a szép helyre akar költözni, csak szóljatok!Kép Dióhéjban annyit, hogy férjem munkahelye most építkezik Budaörsön, és ősszel kiköltöznek oda, mivel innen nagyon messze van, úgy döntöttünk, mi is megyünk. Pátyon nézünk telket és építkezni fogunk, a budai oldalon található horror árak miatt ez még a legköltségkímélőbb megoldás, ha van ilyen. Szomorú vagyok, mert szeretek itt lakni, és a ház is a szívemhez nőtt, és olyan rossz az ismeretlen még, de az vígasztal, hogy barátnőmék februártól Telkiben laknak, ami a szomszédos település és nagyon-nagyon jó lesz így nekünk, a gyerekek is olyan szépen elvannak együtt, sőt! nagy a szerelem a kislány és Zsombi közöttKép Meg ha azt nézem, hogy autópályán 15 perc lesz a férjem munkahelye, akkor nagyon jó.

Krizsi, azért Neked is nagyon drukkolok a pocakosodáshoz + mindenkinek, aki ebben az évben tervezi a kistesóprojektet!Kép

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Mennyien fogunk idén pocakosodni, dejóóóóóóóóóóóóóóóóKépKépKépKépKép!

Nem jön holnap senki a Klinikára? Átjárhatóságira megyünk reggel... Én + a Majré....

Puszi - Kriszta

mohácska
 
 


Mohácska,
ti ebben a nagy III. kerben, merre laktok?
solya
 
 


Solya!
Flórián mögött, Raktár u. Ahol az ókori templomrom van. Régen itt volt a tüdőszűrő állomás.

Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok!
Szia Zsófi, íme az előkészítő programja:
Minden hét kedden 1/2 3 és 4 között a földszinti könyvtárban, utána ugyanott 4-5-ig kismamatorna.

1. hét - Program ismertetése, klinika bemutatása
2. hét - Életmód, táplálkozás (dietetikus)
3. hét - Élettani változások (dr. Melczer)
4. hét - Filmvetítés (2 kitolási szak végigkísérése premier plan)
5. UH (dr. Valent)
6. A normál szülés történései
7. Szülés körüli rendellenességek (szülészorvos), fájdalomcsillapítás (aneszteziológus)
8. Szülőszoba látogatás/ légzőgyakorlatok (a csoport egyik fele megy a szülőszobára, a többiek addig relaxálnak)
9. A gyerek első napjai (neonatológus)
10. Szülőszoba látogatás/ légzőgyakorlatok
11. Babaápolási ismeretek
12. Szülőszoba látogatás/ légzőgyakorlatok

Minden témánál jelen van egy pszichológus és egy védőnő, és mindig próbálnak hívni szakembert is (pl. dietetikus).
A 4., 6., 8. témáknál különösen javasolt az apukák jelenléte is.
A március 15-ei (10.) tanfolyam egy hetet csúszik.

Remélem mindent leírtam!
Puszi,
emma


8.

Kép
emma8
 
 


Sziasztok,

Emma,
De jó, hogy leírtad. Kép
Én majd csak az áprilisira tervezem menni.
Engem a kismama torna érdekelne nagyon, volt már valaki régebben?

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!Kép

Még nagyon az elején járok a babavárásnak (5 hét 4 nap) de azért már érdeklődöm a klinikáról, ugyanis már 13 éves korom oda járok(sajnosKép )

Volt egy komolyabb műtétem akkor cisztával a bal petefészkemen akkor meg is kellett csonkítani aztKép

De most closti hatására végre sikerült június óta a babóKép

A kérdésem a következő lenne, hogy van valami alternatív szülési mód itt a klinikán vagy ilyenről ne is álmodjak ottKép

Labda ilyesmi?

Köszi előre is a válaszokatKép

Mindenkinek üdv.!!!Kép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Emma,nagyon köszi az infót, szerintem a legközelebbire elmegyek. Bár én csak júniusra vagyok esedékes, még lehet, hogy ráér, de nagyon kíváncsi vagyok. Átküldtem a menetrendet a férjemnek is, egyből pánikba esett, hogy meg kell néznie filmen egy szülést.
A mamatornán is voltál már? Milyen volt?
Puszi Zsófia
giovanni8
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt, és szeretnék csatlakozni a csapathoz.
Én is a SOTE II-n szültem 2003.01.21-én császárral a Vermes dokinál.
És most mi is nekiálltunk a 2. babánknak. Még egyenlőre várakozó állásponton vagyunk. De még van időm, mert az első babókánk is fél évet váratott magára.
Történetem csak annyi, hogy az első babánkat elvesztettük. Fél év kényszerpihenő után még fél év próbálkozás hatására megfogant kislányom Fanni, aki most lesz hamarosan 2 éves.
Röviden ennyi.
Kérdésem: szült valaki itt császár után természetes úton?


Mohácska
Én is laktam a Flórián térnél, a Szőlő utcában, de már 1 1/2 éve elköltöztünk. Úgy gondoltam egy vidéki város jobb lesz a lányomnak.

Puszi
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Mea,

Szia, Kép
Most olvastalak itt, és amit még nem írtam a másik topikba, nekem a jobb oldali petefészkemet csonkították meg a ciszta miatt,

Indigo,
Üdv itt Kép
Én is császárral szültem Bálintott, és most a kistesót várjuk, még előttem is nyitott dolog a szülés mikéntje..Bár én nem sok reményt fűzök hozzá,nem tudom, hogy mennyi időnek kell eltelnie egyátalán. Mondjuk még meg sem kérdeztem az orvosomat,majd márciusban szóba hozom.

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Üdv. az új kismamákoknak! Kép De jó, hogy ilyen sokan lettünk. Kép

Kriszta,
mi volt a vizsgálaton?

PP,
meglestem a képeket, gyönyörű a kis Flóra. Kép Hihetetlen, hogy már öt hónapos.

Shine,
gratula Ádám felállásához. Kép Kép Már kezdem megszokni, hogy Ádi mindig egy lépéssel a fiam előtt jár. Lsd.: kúszás, mászás. Kép De ez így nagyon jó, mert mindig tudom előre, hogy mire számíthatok! Kép
Benikém is próbálkozik, húzza fel magát a kapaszkodón, de mindig felborul szegényem.

Pocakosodás: mi is még idénre tervezzük a kistesó projektet, vagyis kb. nyár végére, hogy két év legyen a korkülönbség. Én három évet szerettem volna, de győzött az erősebbik nem. Kép

Mea,
nem sok alternatív módszert kínál a klinika, bár szerintem ez attól is függ, mennyire rugalmas a dokid. Lasztit nem láttam, de én akkor kelhettem fel amikor akartam, sétálhattam, zuhanyozhattam, zenét lehetett hallgatni.. Sztem idővel kérdezd meg a dokid, hogy mi a véleménye az alt. módszerről.

Lányok,
tejallergia ügyben senkinek sincs tapasztalata??? Vagy tippje, hogy hol találok róla valamit?

Gyorsan mutizok egy képet.
Finomfőzelék és átöltözés közötti csendélet:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1608&page=3&image=103421

Pusza,
Gabi
k_gabi
 
 


Szia Mea!
Tegnap a tanfolyamon azt mondták, hogy a vadi új szülőszobákban az ágyat lehet össze-vissza állítani, ha jól emlékszem van vajúdó szék is és van már labda is. Ja, és a szülőszobákhoz van saját zuhanyzó. Volt bent egy szülésznő is (Margit, szerintem itt sokan ismeris) és nekem elég szimpatikus volt, amiket mondott - a babát nem viszik el, veled marad a 2 órás megfigyelés alatt, utána pedig választhatsz akár 24 órás rooming-int is.
Zsófia, nem maradtam a tornán, mert nem vittem váltóruhát (törölköző, amit leraksz a polifoamra, kényelmes póló-nadrág, zokni). Jövő héten már maradok valszeg. Annyit tudok, hogy egy gyógytornásznő tartja.
Pusz,
e

Kép
emma8
 
 


Edina
Köszi az üdvözlést.
Nekem azóta ezen jár az eszem mióta megcsászároztak, hogy mi az esélyem újra. Olvasgattam ezügyben több helyen. Azt tapasztaltam, hogy orvos válogatja, hogy próbálkozhatsz-e természetes úton. Van olyan orvos, aki egyből elutasítja még a lehetőségét is. Bár a Vermes dokiról nem tudom ezt elképzelni, szerintem Ő engedi majd, de hátha valakinek van személyes tapasztalata ezen a téren. Én nagyon szeretném természetes úton megszülni a második babát, mert úgy érzem lemaradtam valamiről. Neked ki az orvosod?

Gabi
Nagyon aranyos a kisfiad. Kép

Üdv: Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Kriszta,
mi volt az átjárhatóságin? Mr. Majrét remélem aztán mégis otthonhagytad! Kép

Gabi,
mi is nyár végére tervezzük! Szülhetünk majd együtt és a doki szaladgálhat kettőnk között! Kép
Én is megnéztem a képeket, Beni gyönyörű!

Shine,
a múltkor eszembe jutottál: képzeld, megint járunk színházba! Na, nem túl gyakran, és megszervezni is bonyi, de olyan jóóóó.
Ádi nagyon kis ügyes, gratula neki!

Mea,
én is csak megerősíteni tudom: van labda a szülőszobában, vajúdhatsz a zuhany alatt, vagy mászkálhatsz is. Viszont -úgy tudom- a kitoláskor már nincsen semmi alternatív módszerre lehetőség. Mondjuk nem tudom más hogy volt vele, én nem éreztem különösebb késztetést, hogy próbálgassak ülve, guggolva, akárhogy szülni. Örültem, hogy fekhetek. Kép

puszi
PP
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kérdéseket, semmi jóóóóóóóóóóó!
A röntgenig el sem jutottam KépKépKép. Feltette a katétert, kiültetett, hogy meggépelje a papíromat, majd elhívták a függöny mög konzultálni. Ezidő alatt olyan rosszul lettem, hányinger, szédülés, hogy nem merte vállalni azt, hogy a röntgenig vezető úton elájulok. Visszafektetett az ágyra, de már felfeküdni rendesen nem tudtam, mert hajszálra voltam az ájulástól. Mire válaszolni tudtam a szólongatásra, levette a katétert. Ennyi...

Most fél év próbálkozás, meg hormon, gondolom UH hegyek, és ha semmi, megcsinálja altatásban laparral. Ott legalább nem lesz módom elájulni KépKépKép...

Puszi - a lelkileg kiakadt Kriszta

mohácska
 
 



Sziasztok!

Előre bocs agépelési hibákért, de mindig rohanok.

Gabi: szia! Kép Annyira szép Beni, olyan csodásak a szemei! Kép Szerintem, ha már próbálkozik a felállással, akkor nemsokára fel is áll. Kép Hogy mire számíts? 1. iszonyúan nincs időm semmire, mivel szó szerint egy fél percre sem hagyom magára. 2. szalad a lakás 3. Ádám utálja a ketrecét, és üvölt 4. kisebb balesetek történnek vele mindennap
Szóval most már csak akkor van időm, ha ő kegyeskedik aludni, vagy eljátszani a ketrecben. Ez egyre ritkább. Így általában végighallgatom + végighallgattatom az egész házzal, ahogy üvölt a járókában. mondjuk megértem, mert én is utálnék ott lenni.
Viszont az embernek van dolga, pl. néha pisilnie kell, vagy esetleg főznie. Eddig otthagytam a habtapin, és elvolt. na, ennek vége. Egy fél percet nincs meg nyugodtan: mászkál az egész lakásban. Én meg utána. Lerántotta a terítőt az azstalról (fejlett reflexeimnek köszönhetően, elkaptam időben), lerángatta a függönyt (félig), mindent lepakol, elsősorban a mi cuccaink izgatják (ha kicserélem a saját játékaira-könyveire, nem oylan érdekes és odébbáll). Ilyenkor ha valami őrülten megtetszik neki, nem érdekli, hogy van rá más is pakolva, húzza ezerrel. és az is csak utólag zavarja, hogy úgy hanyatt vágódik, hogy azon csodálkozom, eddig kutya baja. Sokszor megy fejjel mindennek,de néha csak én ijedek meg a koppanástól. Szóval résen kell lenni a nap 24 órájában. Viszont muszáj hagyni, hogy felfedezze a dologkat, nem tilthatom el mindentől. Kedvenc terepe a konyha, na ide kell valami rács, mert tiszta para vagyok, ha bemegy. (sütő, kések, szemét, és még sorolhatnám).
Na, erre számíts! Kép
De mindezek melllett édes-aranyos-ügyes-okos! KépÉs annyira klassz, hoyg már itt tart! Kép

Kriszta: nem kéne mégis megpróbálni az átfújást? Mert ugye a hormonok mégiscsak hormonok. De azért nagyon drukkolok! Kép

Panna: most direkt csinálod? Kép istenem, színház! Régen minden héten voltunk, most meg azt sem tudom, mikor voltam utoljára! Kép De idén még mindenképpen elmegyünk, ha törik, ha szakad! Kép

Indigó, nekem Vermes doki azt mondta, hoyg 70% az esély, hogy császár lesz a második szülés is. Kép De vigasztaljon a maradék 30%! Kép

Na, mennem kell. Puszi, shine
shine
 
 


Shine

Köszi az infót. Azért ez a 30 % is valami. Jobb mintha teljesen elzárkózna előle. Hallottam már ilyeneket.
Kisfiad tényleg nekilendült, hogy felfedezze a világot. De meglásd hamarosan minden dolgot felfedez már és akkor nem kell majd ennyire ráfigyelni. Nekünk is volt ilyen periódusunk, de már elmúlt. Mostmár nyugodtan tudok főzni, stb. Fanni ilyenkor nézi a tv-t (meséket dvd-ről). Én már úgy unom őket mert már annyiszor láttuk, de Ő még mindig élvezettel nézi.
Szóval fel a fejjel, hamarosan Ádám is elég nagy lesz ahhoz, hogy lefoglalja magát és hagy majd Neked egy kis pihennivaló időt is. Kép

Edina
Bár nem tudom hová utaztok, de kellemes időtöltést kívánok.

Kriszta
Nagyon sajnálom a dolgot. Kép Együttérzek veled.

Na most búcsúzom
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Jaj azt elfelejtettem megírni mi történt ma.
Elmentünk Fannival vásárolni. Már indultunk hazafelé, és miközben pakoltam be a babakocsiba a cuccokat, Fanni megtalálta a tojásokat a a bevásárlókocsiban. Felemelte, az összes tojás kiesett 1 maradt csak épp.Kép Na de fel a fejjel, hiszen élünk, és egészségesek vagyunk, akkor mit számít egy ilyen kis apróság. Kép
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ugyan jártam már itt, de csak néha-néha írtam, mostantól viszont hivatalosan is szeretnék csatlakozni Hozzátok. Első bébi, május végére vagyok kiírva, és tegnap - hosszas mérlegelés után - úgy döntöttem, hogy februártól itthon maradok. Van közöttetek, aki első babát vár, és a szülés előtt több hónappal kiíratta magát? Hogy telik egy napotok? Nem hiányzott a társaság? Ne értsetek félre, én sem vagyok egy munkamániás, meg szeretek is otthon lenni, és most úgy gondolom, ránk is fér egy kis megnyugvás, de az előbb valaki úgy rám ijesztett, hogy meg fogom bánni, ha idő előtt kiszállok a munkából.. Persze mindenki maga dönti el, mi a jó neki, de mégis érdekelne a véleményetek.
Majd még írok, sziasztok! Syra
kissyra
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az együttérzést, jólesett. Egy kicsit megviselt vagyok lelkileg, de igyekszem nem mutatni.
Most irigy is vagyok. Mindenkire. A kismamákra, a babásokra, gyerekesekre. Na de túl leszek rajta, nekem is lesz.... majd... egyszer.

Shine!
Visszaemlékezve... az én fiam egy áldott jó és nyugodt gyerek volt. Nem pakolt, bírta a kiságyat, mindent. Na de majd a következő...!!!Szerintem az majd bepótolja azt is, amit Dani kihagyottKépKépKép! De nagyon várom...

Mindenesetre KITARTÁS... Jön a nyár, Hawaii, deejay, happy... futás utánna a játszótéren, kirándulás közben, leginkább zsúfolt áruházakbanKépKépKép. Majd fogyókúrának is kiváló leszKép. Na meg majd jön az, hogy "anyaaaaaaaaaaaaaaaa, vegyél nekem...! anyaaaaaaaaaaaaaa, akarom... anyaaaaaaaaaaaaa vegyél fel, fáradt vagyok! anyaaaaaaaaaaaa, maradj itt, anyahiányom van!"
Nekünk a vásárlásokkal gyűlt meg a bajunk. Most kezdtük kinőni...
Gyorsan nőnek a gyerekek, hipp-hopp eltelik ez az idő is.

Puszi - Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok!

Mohácska, mitől lettél rosszul? Lehet tudni? (ez nekem pszichésnek tűnik, vagy kaptál valami gyógyszert előtte???) Sajnálom, majd legközelebb... :-(

Hol vagytok FCS, Agiboszi, többiek?

Terika, ugye nem azért hallgatsz, mert valami gond van???!!! Remélem minden rendben és csak nincs időm írni... Úgy szorítok. (jártam én már ebben a cipőben és tudom mit jelent :-((

Indigo - nekem a bal oldali "berendezéseim" hiányoznak. Vermes doki az én orvosom is. Imádom. Jó fej és szerintem gondos. Ismerem már 10 éve. Huhh még kimondani is sok.

Kissyra és nem tudok tanácsot adni, mert Panka születése előtt 2 nappal maradtam csak otthon.
Biztos, hogy jó otthon, csak tartalmasan töltsd el.

Szobatisztaság mikorra várható szerintetek?

Megyek.

Puszi Mindnekinek.

Üdv: Krizsi
krizsi
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok.
Syra
Én a Fannival az 5. héttől voltam otthon, az előző vetélésem miatt. Nem mertem kockáztatni. És egyáltalán nem unatkoztam. Elkezdtem varrogatni, kötni a picinek és éppen, hogy csak be tudtam fejezni mire megszületett. Szerintem is keress valami jó kis elfoglaltságot és meglásd hamar elmúlik az idő. Így legalább nem fogsz idegeskedni, én legalábbis nagyon nyugodt voltam és ez később a babán is észrevehető volt. Mai napig is egy nyugodt kiegyensúlyozott baba.

Shine

Egyébként a Fanni is olyanokat esett, vagyis inkább a feje loccsant a járólapon, többször is és hála Istennek nem lett semmi baja. A védőnéni azt mondta "kemény kobakjuk van".Kép

Kriszta

Teljesen áttudom érezni, hogy most mit érzel. Amikor elvetéltem én is irigy voltam a kismamákra. Nagyon rossz érzés volt. Sőt amikor terhes voltam akkor meg mindig az jutott eszembe, mi van ha most éppen egy olyan hölgyike néz rám, aki hasonló cipőben jár mint én jártam és olyankor nagyon nagy lelkiismeretfurdalásom volt, hogy babát várok. Nagyon sajnálom, azokat a hölgyeket, akiknek sokáig kell próbálkoznia. És nagyon becsülöm is a kitartásukért.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hú, mennyien lettünk, jó ezt látni!
Én most csak benéztem, Balázst most tettem le és annyira fáradt vagyok, hogy elmondani nem tudom. Múlthét péntek óta este 9-ig, 10-ig dolgoztam, mert tegnap meg ma audit volt, de végre túl vagyunk rajta. Úgyhogy most jóóól kialszom magam! KépKépKép

Kriszta, sajnálom, én megpróbálnám azért újra!

Nálunk annyi a hír, hogy Balázs hétfőtől megy bölcsibe, már nagyon várjuk! KépKép

Puszi:
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!Kép

Pirus!
Hogy vagy? Kiderült- e, mi okozza a rosszulléteket?
Reklámozzuk az ismerőseinknek a lakásotokat... Sajnálom, hogy elköltöztök, meg irigyellek is, mert én is próbálom rávenni apát, hogy építkezzünk, csak nincs igazán jó érvem....

Shine!
Nem semmi produkciói vannak Ádámnak - Bobó is produkált anno ilyeneket.Kép

Krizsi!
Én úgy vagyok a szobatisztasággal, hogy teljesen Bobóra bízom - így azán sehol sem tartunk még KépKép. Néha - néha szól, hogy bilizni akar, de legtöbbször a pelenkába intézi el a dolgait. Pedig már 2 és fél éves. Nem tudom, mi a jó megoldás, csak abban vagyok biztos, hogy nem akarom erőltetni.

Kriszta!
Sajnálom. Azt hittem, valami jó hírrel jelentkezel...

Köszönöm a drukkot, lányok!Kép Meg is lett az eredménye:
van egy 14 mm- es POCAKLAKÓM, akinek ma már a szívdobogását is hallhattam. Így aztán leírhatatlan az örömünk. Mert ugye már csak azt a 32 hetet kell kihúznunk valahogy.... A másik valami pedig felszívódott, nyoma sincs.

puszi: Terika
terika
 
 


Terika,
de jó, de jó! Gratula!!! KépKépKép

Kriszta,
nem lehet, hogy csak a Majré miatt volt? Kép Újra nem érdemes megpróbálni?
pöttöm_panna
 
 


Kedves Emma!

Azt hiszem Solyától megkaptad már a helyes választ.Az egyágyasok a gyermekágyas osztály felett vannak és természetesen ezek is rooming-in szerint működnek.Csak az a macera,hogy a csecsemősnővéreknek többet kell lépcsőzniuk,és ezért sokszor úgy tűnik,nem szivesen teszik.Szerintem ez legyen a legnagyobb baj velük...
Helyet foglalni nem lehet,szüléskor derül ki,hogy van-e szabad szoba,és ilyenkor sem mindegy,hogy kinek a betege vagy.Tudod, a doktorok között is vannak "egyenlőbbek".
vojõr
 
 


Sziasztok Lányok!

Terika, ez szuper hír! Nagyon drukkolok továbbra isKép Köszi a reklámozástKép Én nem szívesen megyek el innen, nagyon szeretünk itt lakni, de sajnos nincsen más megoldás, örülök az építkezésnek, de ami azzal jár, hát...Kép

Csilla, merre jársz? Hallottam mi történt Svédországban, remélem Ti jól vagytok!

Na, most mennem is kell, még jövök!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Vojőr, köszönöm a választ! És persze Solyának is.
Azt sajnos nem tudom, hogy az én doktorom az "egyenlőbbek" között van-e. Hogyan járhatnék ennek diszkréten utána?

Syra, én május legelejére vagyok kiírva, és a terhességem kezdete óta itthon dekkolok betegállományban. Nekönk 3 év és 2 lombik után sikerült a bébi és mivel nagyon stresszes a munkahelyem, úgy döntöttünk, hogy nem kockáztatunk, maradok itthon. Az első hónapot nagyon élveztem - kisimultak a ráncaim, nem gondoltam a munkára, de a második hónapban azért már sokszor hiányzott. Szerencsére 2-3 hét alatt ez el is múlt, azóta tök jól feltalálom magam. Kb. havonta egyszer bemegyek a munkahelyemre fecserészni a kollégáimmal, és ez bőven elég is.
Szerintem nem lesz nálad sem semmi gond, hidd el nagyon gyorsan tudnak otthon is telni a napok!
Puszi,
emma

Kép
emma8
 
 


Sziasztok!
Két hete szültem a klinikán, szívesen megosztom veletek tapasztalataimat, ha van kérdésetek
Üdv
Dama
dama
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?