Új privát üzeneted érkezett!

Stuci! Nekem nyugodtan mondhatod nem vagyok én 1ik nagy erőnek sem az apostola...mostanra már sikerült mind1ikben csalódni! Szerintem nem kell bánnod, hogy megszólaltál, itt mindenki elmondja amit gondol és dekupálunk tovább!Kép attól hogy más a véleményünk még u.úgy utállllak majd a remekműveidért!Kép A mamit meg már ugye szentté avattam?! Mostantól lehetne a "mi mamink" a neve?!
ja mivel a csajaim nem alszanak így most ők is "rendet tesznek a lakásban" szóval nem ugranál át?!Kép
abby
 
 


Sziasztok!
Stuci!
Nagyon felhúztál! De igaza van Jubinak és Anikónak, hogy nem érdemes ezen rágódni. Azért mégis leírom dióhéjban véleményem. Tudod én fő állású anya vagyok havi 21000 Ft ill. most már talán 24000 Ft-ért. Ezt 3 gyerek után kapom. És tudod a nagymamám nem maradhatott otthon, de volt munkahelye és havi 500 Ft-ot keresett és abból minden hónapban 250 Ft-ot meg tudott spórolni. Én nagyon szeretnék dolgozni, de nem kellek sehova, és a 21000(24000) Ft-ból nem tudok megspórólni 100 Ft-ot sem. -Persze lehet, hogy velem van a gond-Kép

Ánizs! nagyon gyönyörüeket alkottál! KépKép

Paat! szupi a konyhád! És a munkáid ... szóhoz sem jutok.KépKép

Vannak új cseréim!!!
A képeket nem tudom mutizni, mert 5*re sem sikerült a fotózásKép -talán holnap-
Na megyek Ádiért az oviba.
Anna
annaa
1133
 
 


Jajjj! A Maxikát kihagytam, természetesen Neked is lesz nyálfogód! KépKép

Anykó, ugye milyen ügyi vagyok? Még szerencse, hogy nem kell a nyuszira fogni , mert úgysem csinál rendet helyettem senki. Kép
De a kakszi jó ötlet , lehet, hogy iszom is egyet, csak az a baj, hogy tejet nem ihatok és vízzel meg nem olyan jó!

Paat, még nem jött Töled, hogy milyen szalikat kérsz?
szorgosstuci
 
 

 
 

Stuci!!!!
Nem zavar az a büdös nagy szabad terület?

Szerintem igen, de nem aggódom, mert szerintem a kép már most sem aktuális :-)))))))
minimaxi
minimaxi
 
 


Stucikám! Rácsöngettem a szomszéd nénire telefonon, ő pedig megnézte a postánkat! Ma megérkezett a pakkod!!! Most aztán még jobban kívánom, hogy vége legyen a mai dolgozós napomnak, hogy megnézhessem már őket! Összeget írtál???
A családi pótlékhoz: Barna érettségije után megvonták a családi pótlékot és a családi adókedvezményt is elvették! Mintha ezáltal nem maradtam volna egyedülálló, gyermekeit egyedül nevelő anyuka! Most is csak az iskola hónapjaira kapom ismét, nyáron ismét elveszik!
anizs007
 
 


Jajj Istenem, hogy ménemtodok én kussolni!?
Bocsánat mindenkitől akit felzaklattam.

Maxikám! Még aktuális a rend , mert azóta itt ülök a gépnél, és böngészem az álláshirdetéseket, hogy a 2001 óta tartó munkanélküliségem végre megszűnjön.
szorgosstuci
 
 


Én meg asszem megbántam, hogy hetek óta nem fotóztam, mert most itt fogok megőszülni, mire a fotókat feltölthető állapotba hozom, és szerintem nem lesz ember aki megnéz ekkora dömpinget:-(
Pedig érdemes, mert a karira kapott vadiúj fényképezőgépem sokkal-sokkal jobb képeket csinál, mint a régi. Na azért folytatom, 1szer csak a végére érek:-)
minimaxi
 
 


Beszélek itt magamban:-(
Most végre kész lettek a képek, erre bedöglött a gportál:-(
minimaxi
 
 


Úgy látom tényleg magamra maradtam:-(
Vagy már a tény is ilyen riasztó volt hogy rakok fel képeket, hogy mindenki világgá ment:-(
Brühühü:-((((
De én nem adom fel.
Ide tettem az elmúlt két hét termését:
http://gportal.hu/picview.php?prt=36242&gid=231389&index=1
minimaxi
 
 


Minike!!!
Megint csodásakat alkottál:-))

Paat!
Nagyon szép lesz a konyhád:-)Én ezt műveltem az egyik késtartómmal: http://gportal.hu/picview.php?prt=28579&gid=145766&index=2

Jubi!Nagyon jó lett az a macikaKép
dreri
 
 


Sziasztok!
Még én is itt vagyokKépNagyon szépek az alkotások, nekem is készült pár, de csak félve linkelem be a rossz képminőség miattKép meg még pár fotózásra is vár
http://babanet.hu/album/main.php?album=3146&page=2&image=99092
Ánisz nagyon tecc az állatos képeid!
Stuci hát még mindig gyönyörűsűgeseket alkotsz!
Minimaxi nagyon szépen repedtek a műveid és a minták is nagyon eltaláltak! Azt kérdezném például a cseresznyék szárát hogy vágod körbe vagy nem látszik, hogy körülötte van szalvéta? Vagy hogy?Kép Én is szeretnék ilyet csinálni csak megilyedtem, hogy nem tudom pontosan körbevágni a mintát!
Paat nagyon meleg és barárságos kis konyha készülödik nálad! És nagyon klasszak a sorozatok,és a napraforgós zsepitartód is nagyon tuti!
Zsizsa a fekete alapon piros tulipános vázádba pedig nagyon beleszertettem, ahogy korábban a dobozkába is!Hol van ezen szalvéta lelőhelye?
Jubi a macis képed gyönyörű, egyik kedvenc színem a rószaszín! Én is szép fahatást szeretnék, ezért keresek már hónapok óta természetes sziénat, vagy vmi klassz barnát, de nálunk nem kapható, Pesten meg nem volt időm még keresniKép De, ami késik nem múlikKép Lehet nagyon buta vagyok, de mi az a krétázás vagyis, gondolom, de milyen krétával történik?

További jó alkotást mindnekinek és bocsi, ha valakit véletlen kifeledtem!
timtim
 
 


Sziasztok!

OFF:
A petárdázásról: nálunk szerencsére csak fél óráig durrongattak, de főként tüzijáték volt...hihetetlen mennyiséget fellőttek és nem is egy házból...épp azt beszélgettük a férjemmel, hogy nem kis összeg ment szét a levegőben...

Nelli!Kép
Üdv itthon! Hogy telt a 3 hónap? Én már 1 hét után honvággyal küzködtem, főleg Németországban.

DrEri!Kép
Gyere gyakrabban ide is és várjuk a műveidet!Kép

Jubi!
Hát nem semmi Dani!KépKépKép Remélem tényleg csak vicc volt...de, hogy miket ki nem tudnak találni ezek a gyerkők!Kép
Nagyon jó lett ez a krétás képKép és csak irigykedek...nekem még mindig nincs se krétám, se sziénám...brühühü...Kép egyszerűen képtelenek beszerezni itt, így kénytelen leszek a FérjemetKép beszerző körútra elküldeni a Nagy Pöstre!Kép
Dejó, hogy itt válaszoltál dr.ErinekKép ezzel az APEH-es dologgal kapcsolatban. Már nekem is eszembejutott, hátha bejön ez a gipszkép(és egyéb)-készítési dolog, de eddig azt hittem mindenféleképp vállalkozói kell hozzá, de örömmel látom, hogy van más megoldás is!KépKépKép Igaz én most még GYED-en vagyok a 2 leányzónkkal, de már időnként elgondolkozom, mit is fogok csinálni, ha már Niki is betölti a 3-at.

Stuci!
Ismét fenomenálisak lettek!Kép Gratulálok!
Hajrá rendrakás, de szerintem egyáltalán nem vészes, mégha vihar előtti is volt a felvétel.Kép Ja, és tessék nekem elárulni, mi az a rózsás kerek valami a kép bal sarkában?Kép

Holnap jövök mutizni néhányat na és persze lesz kérdésem is!Kép
Ja, és tovább nézelődni, mert ez a levél még reggel íródott éshát eléggé le vagyok maradva az olvasássalKépKépKép...na meg a sok-sok új szépség megkukkantásával!Kép

Szép álmokat!Kép

Pussz
Sztigris
sztigris
 
 


Minikém!
Most kezdjelek téged is utálni?! annnnnyira jók lettek a "köcsögök" Hogy tudsz ilyen repesztést produkálni?! És a szalik is nagyon izlésesek, nagyon jók lettek. És tetszik ez a fülnélküli verzió is, lehet legközelebb énis ilyet rendelekKép Szóval nagy grtaula!Kép nagyon ügyes vagy de ezt eddig is tudtuk!Kép
A késtartó is nagyon jó eri! Neked is gratula!Kép És köszi a jókívánságokat Hanga nevében is-tudom nem itt írtad, de jó itt is a reagálás ugye?!Kép
Timtim! A kislányom itt kajabált, hogy katika katika, mikor meglátta a jó kis keretedet!Kép a képek is nagyon jók lettek, nekem is van az első szalim de még nem mertem hozzányúlni, Tenagyon bátor voltál és jól sikerült! Szépek no!
na menek mert még alkotnom kellene nekem is...
Szép álmokat!
abby
 
 


Mini!
Az agyam eldobom!
Hát ezért lapultál eddig!!
Szóval... a vadvirágosak....meg a meggyes, a ribizlis... Mégis inkább a meggyes a kedvencem.
Akkor gyorsan áruld el, hogy a szárait hogyan lebegtetted a helyükre? V fehér az alap és így eltűnt?!

Hehehe, azért amint elmúlt a karácsony, rögtön előugranak a nárciszok. Ezen a töretlen optimizmusomon magam is jót röhögtemKép

Mini! Amúgy mire lehet használni a lapos tálakat? Eleddig csak párologtatót láttam meg benne, de még annak sem álltam neki.
paat
 
 


Aha. Most jutottam csak tovább Mini csodái utáni olvasással és látom Timtim már rányúlt előttem a cseresznye száráraKépKépKép
No akkor mi vele a helyzet?????
paat
 
 


Sziasztok!
Végre képekkel jöttem. Kép

Van közte egy kávés, amit vizes krétás satírozással készítettem. van még mit tanulnom. Ez volt a próba.
http://gportal.hu/picview.php?prt=11759&gid=231722&index=2

Aztán most dolgozok ki egy új festési eljárást! Háááát..lehet, hogy nem kéne sok energiát belefektetnem? Kép
Ő egy kis konyhai:
http://gportal.hu/picview.php?prt=11759&gid=231722&index=1

Ugyanezen festési módszerrel egy pipis kép. Még a szalvétát sem ragasztottam bele...sajnáltam! Kép
http://gportal.hu/picview.php?prt=11759&gid=231719&index=1
És a keret közelebbről:
http://gportal.hu/picview.php?prt=11759&gid=231719&index=2

Aztán az utolsó egy ezer éve elkészült üzenőtábla. Ez az enyém!
http://gportal.hu/picview.php?prt=11759&gid=231723&index=1

No, ennyire futotta! A selejt képkeretek is elfogytak, na meg az energiám is, hisz a konyhában serénykedtem több órát! Kétféle leves, brassói aprópecsenye...stb...stb.. Kép

Szép álmokat!
Kép
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Mindenkinek köszönöm:-))))))

Erika!
Nagyon szép lett a késtartó, szerintem nagyon jól eltaláltad a mintát:-))))

Timtim!
Nagyon jók a csendéletek, mikor megláttam a "katikás keretet" gondoltam, hogy Abbyéknál megint ünnek lesz ha meglátja a gyermek :-))))

Abbyka!

Hívjál ha vége a dáridónak, nem akarlak zavarni, mert amilyen az én formám tuti, hogy a vendégség közepébe csörögnék bele :-(

Timtim és Paat!

Hát amennyire lehet én igyekszem teljesen körbevágni a mintát:-( Ez nem eccerű. A cserkós példálul fullra körbe ven vágva. Eléggé szoci fogi meló :-))) Szerencsére az étkezőben van Tv és esténként úgy "nézek" TV-t, hogy közben vagdalom a szalvikat:-))) Baromira trutyi meló felragasztani, mert iszonyúan szakad.

A fűszeresek, meg vadvirágosak, már nem teljesen kivágottak nyilván, mert a kapor pl. elég melós lenne, de azok meg vagy halványsárga, vagy fehér szalvik és ha amit lehet kivágok, a köztemaradó kevés a vajszínű repesztetten nem tűnik ki, ha jól sikerül a ragizás.
Zöld hátterű szalvit meg zöldes alapra kell ragaszatani, bár a mostani zöld rózsásak azok tökre körbevágottak, nem ez a kategória.

Persze hogy jönnek a nárciszok Paat, nekem a kertben már kibújt a hóvirág zöld része, kb. 2-3 cm-re és ha ilyen enyhe marad az idő akkor hamarosan a krókusz is jönni fog :-))))

Tudjátok hogy már két hete nem rövidülnek, hanem hosszabbodnak a napok:-))))Csak még nem nagyon látszik :-(

A lapos tálakat is lehet kaspónak használni, ha nem túl ócska a cserép, de azokat amiknek én a belsejét is dekupáltam rengeteg funkciója lehet, cukorkát, gyümölcsöt, rágcsát lehet beletenni.
Ezeket én teljesen máz nélkül rendeltem, így a belsejét is meg lehetett csinálni.
Ha párologtatót akarsz csinálni belőle, akkor inkább kétszer kend át az impregnáló lötyivel, hogy jól lehessen tisztítani majd.

Egyébként mindegyik füles típus rendelhető fül nélkül is, most majd nekiesek és megcsinálom a gporton a köcsögkínálatot újra rendesen, és lehet rendelni rendületlenül, mert mindjárt itt a húsvét kislányok.:-))))
Na "röviden" ennyi, és most elhúzok, mielőtt közútálat tárgyává válok a szómenésemmel:-)))
Szép álmokat mindenkinek :-))))
minimaxi
minimaxi
 
 


Abby, ha véletlen egy negyed cseréd lenne abból az első szaliból, gondolj rám lécci, mert a mamám pont volt nálunk mikor elkészült és ez volt az első olyan eset, amikor nem azt mondta, hogy rámbízza mit csinálok neki, úgyis szép lesz és tecceni fog neki, hanem, hogy ilyen neki is kell, de sajna csak 1/4-em voltKép belőle és a kép másnak készült! Aranyos lehetett a lánykádKép
Vagy, ha bki rendelkezik ilyen szalival tegyétek félre nekem!Képköszönöm
Anikó klassz a kávés, fejleszd csak, bár szerintem már nincs mit! A csibés keret, hogy készült? Nagyon jól néz ki! Hogy-hogy nem ragsztottad bele?
Még mindig nem írta meg senki mi az a krétázás, csak ilyen szépeket csináltok vele!

Jó éjt mindenkinek! TimiKép
timtim
 
 


Minimaxi köszi a dicsérteteKép és a kimerítő választ, jó kis okosságokat adtál! Ettől féltem, hogy pontosan körbevágtad, és a szakadás, ezért nem csináltam én még ilyet! Minden elismerésem a tiéd, igazi türelemjáték ez, nekem még a katicák is szenvedést okoztamKép, pedig aztán nem kis darabok, meg nem is túl részletesek.
timtim
 
 


SziasztokKép

TimtimKép

Jubika engedelmével az oldaláról ide másoltam a krétázás rejtelmeit, amit ő írt le a techikák címszó alatt:
"A porpasztellkréta használatával kitágul a világ Kép Olyan finom színeket, és átmeneteket lehet vele létrehozni, amit festékkel nem igen sikerül. Nekem a pannoncoloros porpasztellkréta vált be leginkább, ennek az ára is elfogadható, és igen gazdaságos. Egyes üzletekben darabra is árulnak ilyen krétákat 100-200 ft/db áron. Én az ujjbegyemmel viszem fel a krétaport, amit a krétáról "simogatok" le, bár a profik mindezt úgy végzik, hogy az ujjukra feszítenek egy anyagdarabot, így ők megspórolják azt az időt, amit én az ujjaim sikálásával töltökKép Miután a krétaport szétmázgáltam fixálom Fixaktív spray-vel, és ha ez is megszáradt jöhet a lakkozás.
Ha nyers fára krétázol, és aztán lekened egy réteg higított sziénával, akkor különböző féle pác színek jönnek létre."
UI: Én is ujjbeggyel viszem fel, szerintem az a legjobbKép

PaatKép
TE a vesémbe látsz, vagy van itt valahol egy lehallgató készülék??KépKép Már csak azért kérdezem, mert érdeklődtél, hogy mit hímzek? És pont aznap mondtam Gabinak, hogy beszélnem kellene Veled, hogy küldj már el nekem néhány mintát, amit láttam az oldaladon. Azokat a kis konyhai képeket kezdtem el én is régebben, de megakadtam, mert emilben voltak meg a minták, de sajna tönkrement a gépünk és eltüntek a mintáimKép Tudnál segíteni????????KépKép
És az a napraforgós papírzsepised!! Azzal a kis kerítéssel. Azt hitttem dobok egy hátast. lyen ötleteset nem is láttam még!

Ánizs és StucikaKép
benneteket egyszerre dícsérlek, met baromira tetszenek a képeitek, DE! Van egy közös képetek, a cicás! A valami tündéri lett! (pedig nem vagyok macsek rajongó, de ezek a képek..hmmm...)

MiniKép
Én már unom magam ismételgetni, de a repesztésed fenomenális! különösen a lapos, nagy edényeken. Az a fűszeres és a ribizlis tányér a legszuperebb. Meg még vagy 5..KépKép

JubiKép
nagyon köszönöm, hogy elhozod ismét az agyagárútKép Akkor vidd nyugodtam Abbyékhez, nagyon közel laknak ők is hozzánkKép
AbbyKép
Akkor majd meglátogatunk utána! Gabi úgy is nagyon szeret hozzátok menniKépKép (bár minden héten megkérdezi, hogy TI mikor fogtok jönni, mivel már régen megígértétekKép )

AnykoKép
Rettenetesen jól sikerült a vizes krétásod! Jubi tényleg jó ötletet adott! Szuper lett, olyan mintha nagyon régi fa lenne.
Nekem a másik is tecc, áruld már el a technikát!!Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Szép jó napot!
Süt a nap és valóban nálunk is nyílnak a hóvirágok, de a primula már gyönyörű sárga virágokat hozott a kertben a szerencsétlen! De a bokrok is szépen rügyeznek....hogy mi lesz ebből!?
Timtim nekem még az egész szali meg van így egy felet átküldök neked szivesen, nem igérem hogy gyors leszek, de talán holnap postára tudom adni, ha jó neked így!?Kép
Anykó! Nagyon jók a képek és remélem elárulod nekünk ezt a különleges eljárást!Kép Már nagyon kiváncsi vagyok ám, hogyan működik?!Kép
Koda! Gyertek bármikor, most mindenki-el ne kiabáljam-egészséges tehát ki kell használni az alkalmat!Kép A kedves párodat meg mindig szivesen látjuk, mert már annyiszor segítette a szállítmányozásban, hogy csak na-de ettől függetlenül is persze!Kép Mi is készülünk, még mindig, de most meg már inkább levágatjuk a a faanyagot és ha kész akkor mennénk...lehet csak a jövő7en. Jó lesz így?Kép Meg már nagyon oda akarom adni a neked levadászott szalit...kiváncsi vagyok mit szólsz majd hozzá?
Nekem is ügyeskednem kell ma. Ajándékba csinálnék egy virágtündéres képet-Paat hallod?!Kép- nyomtattuk és faalapra megy a pillangós kaspó mellé. Majd remélem kép is lesz róla...
na sziasztok!
abby
abby
 
 


Sziasztok!

Anykó!
Szerintem a gyerek képekhez kifejezetten aranyos az a bohókás festési stílus, nekem tecc:-))))
De nekem az a régi, saját üzenőtábla a No1.

Koda!
Az ünnepi káoszban nekem is eszembe jutott, hogy kikapcsolódás képpen hímezni kellene kicsit, anyukám rendelt tőlem szekrénycsíkokat a konyhába, lassan neki kellene veselkedni.
Sajnos tegnap este beadta a kulcsot a vadiúj hiperszónikus fotóapparátom, az én Drága Jó Lajosom el is vitte már szervízbe:-(, de ha megjavul én is paklászok fel a portálra a hímzéseimből is:-)))

Annyira aranyosak vagytok mindannyian, mindenkinek nagyon köszönöm a dícséreteket.
Bevallom most nekem is a vadvirágos és fűszeres aprómintás köcsögök tetszenek a legjobban. Ezek a vastag és mély repedések meg úgy keletkeznek, hogy baromi sűrű és nagyon vastag rétegben igyekszem felkenni a festéket a replakkra. Én ecsettel hordom fel mindíg, a köcsög alján kezdve körkörösen haladva. Ez lassabban, viszont látványosabban reped. A vékony festék sok apró hajszálrepedést eredményez és nagyon nehéz vele bánni, mert szinte azonnal megszárad. Ennél a sűrű vastagon kent festéknél hosszabb a száradás és korrigálásra is van egy kis mód.

Na befejezem az ész osztást:-( Bocsika, csak ha tudok segíteni az még annál is jobb érzés, mint az mikor dícsértek :-)))
Pusz mindenkinek
minimaxi
minimaxi
 
 


Koda, köszi a leírást! De ilyen kréta nálunk tuti nem kapható, de majd elmegyek már Pesten beszerző körútraKép
Abby, nagyon örülnékKép annak a szalvétának, de nem olyan sürgős, ha gondolod, nézd meg a cseréimet és csereberélhetünk többet is, ha találsz vmit nálam!
timtim
 
 


Hali Lányok!
Jól rácsesztem, hogy tegnap a portálomat csinálgattam./Nagyjából kész az új szalvis oldal.A régiről egy link visz oda./ Annyi olvasni és nézni valót adtatok, hogy most meg egy órája csak tátom a szám! Kép
Micsoda gyönyörűségek!!!Mindenkinek nagyon sok piros pont!!!
Maxi! Úgy úúúútállak, mint Abby engem! KépAzért az marha jó, hogy végre látni a fotón a tárgyat.Szerintem újra kéne fotózni azokat is amik még megvannak.
Az ész osztással meg csak ne takarékoskodj, van Neked bőven! Kép

Sztigris!Az a kerek rózsás, egy ovális fatábla , ha erre gondolsz?http://gportal.hu/portal/szorgos-stuci/image/gallery/z3.jpg
Ez élőben ezüst és fehér gyöngyház.Már nincs is meg, mert eladtam.
Még mindig rend van a kisszobában , mert csak most fogok neki állni a kabátjavitásoknak. Húúúúúú, de nem fülik a fogam az ilyen melóhoz.
Aztán mire végzek megint teleírtok 3 oldalt.

Na pussz Mindenkinek!
szorgosstuci
 
 


Timtim!
Hogy hogy nem ragasztottam bele a szalvétát? Mert sajnáltam. Csak a fotózás kedvéért tettem bele a pipit, hogy mégse csak úgy csupaszon mutogassam a keretet. Kép
A festésről...először a buborékfestést akartam kipróbálni. Egyszerűnek tűnt és jónak, csakhogy gipszre nekem nem sikerült. Talán a mosogatószer miatt. Elvileg az is kell bele, de szerintem mosogatószer nélkül jó lenne. Arra viszont már nem volt időm. Így módosítottam az eljáráson. Vízállagúra hígítottam a festéket és egy picit felszívtam szívószálba. Befogtam a fenti végét és a festékkel teli végét pedig csak éppenhogy hozzáéríntettem a kerethez. Így kis kör formában kibuggyant a festék és mivel elég vizes, hamar be is itta a gipsz. Két színt kombináltam és ha egymásra folyik a festék, akkor olyan kis helyes lesz. Sokkal többet kellett volna rá csorgatni, csak időm nem volt már. Szerintem lehetne egy alapfestést is csinálni, ami az egész keretet befedi, majd más színnel rápöttyözni! Kép Biztos jól nézne ki, csak nincs több selejt keretem. Kép

Ma vettem egy fa cerüzatartót. 270.- volt. Ez drága? Olyan, aminek eltolható a teteje. Csak tippem nincs még, hogy milyen legyen. Gerié lesz, tehát valami vidámra gondoltam. Ötletetek van??? Szívesen fogadom! Kép

Stuci!
Remélem nem probléma, de meg akarom dícsérni az új oldaladat is! Ügyes vagy, mert ez is csudaklassz! Kép Igaz még időm nem volt rajta nézelődni, mert a fiam nem hagyta, de majd szánok rá időt! Kép

Mindenkinek kellemes napot és jó alkotókedvet kívánok! Kép
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Timtim
én a hozzánk viszonylag közeli hobbiboltban vettem a tulis szalvétát, talán nekem is van még belőle egy, de megnézhetem neked a boltban is, ha több kell, és veszek, ha kéred! Holnap valószínűleg amúgy is arrafelé járok majd, benézzek, hogy van-e még?

Lányok,
nem írok neveket, mindenki nyugodtan magára vehetiKép: elképesztő, hogy milyen szépeket csináltok! Én most abbahagytam egy kis időre, a karácsonyi hajsza kicsit sok volt, egyelőre nem akarok szalvétát látni a kezemben.Kép De majd fogok alkotni, ha kipihentem magam.Kép Addig is nézegetem, hogy miket csináltok, és ötleteket gyűjtök.Kép

Jó alkotást!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Na mi van lányok? Mi ez a nagy csend? Kész vagyok a kabátokkal, már csak egy farmer zipp csere és egy franciaágy takaró van hátra. Kép

Anykó kedves, persze, hogy nem probléma! Végülis nem én haragszom. KÖSZÖNÖM!
Ha adhatok egy tanácsot , próbáld meg a szívószálat egy fecskendővel helyettesíteni,hátha könnyebb lesz azzal pötyögtetni. Kép

Na mék tovább pézt keresni. Kép
szorgosstuci
 
 


Húú, mire mindent végigolvastam!!!
Mindenki digigépet kapott karácsonyra?? Nekem is azt vett a párom Kép csak még nem volt mit lefényképezni a gyerkőcön kívül...

Képzeljétek, a suliban karácsonyi jótékonysági vásár volt a téli szünet előtt, és ma tudtam meg, hogy kb 9.000 Ft-ot árultak az általam készített cuccokból (amit persze nam tudtam érdemlegesen lefotózni, de volt közte 2 fa alapú óra is...) Úgyhogy van sikerélményem!!

Majd jövök később, csak csengettek...

Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Anikó! Nagyon szép Új kereted, nyugodtan ragaszd bele a szalit ne sajnáld, azé van!!!Kép A krétást nagyon irígylem. Ne haragudj, még nem adtam fel a pakkodatKép, de van új cserém és, ha látsz kedvedre valót azt is elküldöm.Kép- ma vettem kb 50 szalitKép igyekszem feltenni-
Minimax! gyönyörüeket alkottál!Kép én nem tudtam rangsorolniKép Én észre vettem, hogy később sötétedik, mert már látok kimenni a kutyákhoz(etetni)Kép
Timtim! Örömmel nézegettem szép alkotásaid!!!Kép
Anna
annaa
1133
 
 


Zsizsa írtam mailt!
Anikó én is azért kérdeztem, hogy miért nem ragasztottad bele a szalvétát, mert annyira jó az a keret és illik bele a szalvéta! De ahogy a technikáját leírtad, hát nem egyszerű! Amilyen ügyi vagyok vagy bekóstolnám a festéketKép vagy egyszerre kijönne egy csomó!
Anna kösziKép
timtim
 
 


Sziasztok!

Mini a repesztés koronázatlan Királynője!
Annyira gyönyörűek a műveid, de nem is tudok már mit mondani!Kép Már kérdeztem, szóval milyen repesztőt használsz és ecsettel vagy szivaccsal viszed fel a 2. réteget? Nem akarsz egy kis tanfolyamot tartani?Kép

Timtim!
Beleszerettem a katicás képkeretedbe.Kép Nagyon jó lett, sőt!Kép

Ánizs!
Hát már megint sárgulnom kellett az irigységtől!!! Fantasztikusak lettek az állatos képeid és a tigrises ugye!Kép Már sárgulok...Kép Viszont minden elfogultságomat félretéve az angyalkás tecc a legjobban, nagyon jól eltaláltad a színt!Kép

Anyko!
Megint meg vagy dícsérve! A buborékos keret lett most a kedvencem, én is kipróbálom!!!Kép Nekem mostanában a száraz festéses (a'la SzilviKép) keretek "jöttek be", bár a fotókon nem adja úgy vissza, amilyen valójában.

Zsuzsimanó!
Nagy GRAT az eladási sikeredhez, csak így továbbKép
Megkaptad a csomimat?

Stuci!
Szép rendet raktál, és lám már kész is vagy a varrnivalóval!Kép Nemrég kaptam a szüleimtól egy varrógépet, de a deku miatt még csak a használati útmutatóig jutottam.Kép Pedig annyi mindent varrnék már, de majd szakítok erre is időt!Kép

Na, jöttem picit mutizniKép Ezek még karácsony előtt, alatt és után készültek, mind-mind ajándékba a rokonyoknak.Kép
Innentől kezdődik:
http://gportal.hu/picview.php?prt=34857&gid=151509&index=31

És most jön a lényeg!Kép
Végre összeszedtem minden bátorságomat és ekészítettem első félszalvis képemet.
Íme: Első félszalvis képem

Talán Ágiboszi írta, hogy megrepedt a kerete vasalás közben, így picit alábbhagyott a bátorságom és nem vasalással csináltam, lett is rajta jónéhány ránc, de a férjemnek épp így tetszik!Kép Ma nagy büszkén fel is raktam a falra és nem telt bele 10 perc sem és a mélybe vetette magát.KépKépKép El sem tudtam képzelni, mi volt az a nagy puffanás...csak később vettem észre, hogy a képem voltKép Most jól elment a kedvem a feles képtől, pedig ajándékba ígértem egy cicásat...Kép
A kérdésem is a félszalvis képmágusoknak szólt volnaKép..., azért megkérdezem: Vasalásnál mire kell odafigyelni, illetve nekem gőzölös vasalóm van, normál méretű, nem uti(a gőzt ki lehet kapcsolni) és azon a pamut fokozat a max. Nem lesz az nagyon meleg neki? Ja, és ha már ilyen béna voltam, elárulnátok, hogy a feles képet ki milyen gipsz-víz arányban csinálja? És hány akasztót tesz bele? Én, ha jól emlékszem kb. 8 dl vízhez adtam 24 púpozott ek. gipszet(nálam alapadag 1dl vízhez 3 púpozott ek. gipsz) Bár a kép egyáltalán nem tört össze csak jópár helyen megrepedt, az akasztó volt rosszul beletéve, ez az én hibámKép Bocs, hogy így kiszomorkodtam magamat nektek...

Köszi!
Pussz
Sztigris
sztigris
 
 


Sziasztok!
Sztigris!
Nekem rengeteg feles képem van és csak 1 párat vasaltam meg, miután itt olvastam, hogy Ánizs így csinálja-és kipróbáltam-.Ha nem tört szét akkor biztos jó az arány. A tapasztalatom, hogy az 1 és 2 kampó is megtartja. Én drótot használok.(a karácsonyiak mind 1-el készültek). Az, hogy mennyire lesz ráncos függ a szalvitól is és a ragasztótól is. Ha nem mered v. nem akarod vasalni, könnyebb ha kevés ragit kensz alá, hogy ne áztassa a szalit, és lehetőleg középről simítsd kifelé minden irányban. Ha megpróbálod a vasalást, ne gőzöld- bár ennek Ánizs a mestere-. Ja és ne add fel, mert megéri!KépKép remélem tudtam segíteni.
Végre tudok mutizni pár képet-bár nem nagyon hiányoltátok-Kép
innét kezdve:
http://gportal.hu/picview.php?prt=45120&gid=210102&index=35
annaa
1133
 
 


Annaa!
Megnéztem a képeidet, olyan tutik a keretek!Kép Az utolsó tecc a legjobban, nemtom mostanában olyan gyerekes lettemKép
Köszi, hogy bíztatsz, azért sem adom fel!Kép Reszkessenek a félszalvis képek!Kép

Most meg aludni sem tudok... megyek akkor szörfözniKép

Sztigris
sztigris
 
 


Annaa!
Nagyon klasszak a képek, nekem a rózsásnak a kerete tetszik, szuper az a gipszöntőforma!!

Tigris!!
Nagyon köszönöm a csomagot, csak a gépünket újra kellett telepíteni, az ünnepek alatt nem ért rá senki, és hétfőn este lett kész, megmondom őszintén, elfelejtettem utána írni, és megköszönni... Kép Mégegyszer köszi szépen !!!

Ánizs!
Jaaa, így már értem, hogy ki az az Olivér, bár csak Ex névvel ismertem Kép Amikor nézegettem a képeidet, az elefántos és a tigris képeknél Kristóf kiabálta, hogy kéjjjemmm (újabban a Dzsungel könyve 2-t nézzük napi 3x, főleg az elefántok vonulásáig...)

Paat!
Nekem a papírzsepitaró tetszett a legjobban, de az orgonás készlet sem kutya!!

Stuci!
Hááát ha varrni is tudsz, akkor tényleg nálunk a helyed!!Nem csak szilveszterkor!! (csak néhány kilométerrel lakunk arrébb Jubiéktól Kép) Ja, és nálunk is van mit pakolászni...

Mini!
A rózsás repesztett valami csoda!! A lapos fűszeres kaspóról nem is beszélve... Kép

Jóccakát mindenkinek:
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsuzsimanó!
Csak azért kérdeztem, mert már féltem, hogy elkószálódott, de örülök, hogy nem kellett egy postásnak sem!Kép

Na, mára ennyit belőlemKép
Sztigris
sztigris
 
 


Sziasztok Csajszikák!!


Zsuzsi!
Gratulálok az eladáshoz, remélem a siker sztori folytatódik ebben az évben is :-) Gépügyben sorstársak vagyunk én még most is küzdök bizonyos dolgokkal pl. a nyomtató valamiért nem akar működni az én gépemen :-(

Sztigris!
Én a félszalvis képekbe két akasztót teszek (még a koktél felesbe is) gémkapocsból hajtogatom őket és öntéskor rakom bele. Vasalás ügyben nem vagyok illetékes, mert én ragasztom a képeket.
Nagy kár lett volna ha eltörik az első feles alkotásod, mert szerintem nagyon szép, de nem csak az hanem a többi is. A két madárkás, a citromos, és a az a pasztell színű váza virágokkal különösen tecc. Nagyon szépek a keret formák is.

Annaa!

A keretforma rád is vonatkozik, nagyon teccik nekem is, és látod milyen furcsa, nekem viszont a tájkép a No1. Így aztán elmondhatjuk, hogy valamennyi képed befutó :-))))
És mi az hogy nem hiányoltunk ? :-(

Tigriske!

Nem akarok én tanfolyni itten, de kicsit korábban már leírtam, hogy nekem mik a repesztéssel kapcsolatban a tapasztalataim (kb 10 hsz-el előbb)
A festék mezei diszperzit hígítatlanul, falfesték színezővel, illetve sziena temperával színezve, és ha nem felejtem el akkor teszek bele egy kevés plextolt is. De néha elfelejtem, viszont ez nem befolyásolja a repesztést.
A replakk neve amit mostanában használok FEVICRYL Crackle Medium, és a Kreatív Hobbyban vettem az Üllői úton nem egészen 600 ft-ért 100 ml-es kiszerelésben.

K_gabi kerestetik!!!!!

Mi van Veled Gabóka? Próbállak majd felhívni. Úgy eltűntél, hogy már aggódom :-(
minimaxi
 
 


Sziasztok! megnéztelek, olvastalak benneteket, de ez a hét elég zűrös a munkahelyen!
Sztigris! Én a nagy felesbe is csak egy akasztót teszek, igaz, én olyant használok, amig a barkácsboltban lehet kapni, képkarika l6 mm-es!

A vasalást gyakorold, ne gőzöld!!! Nekem is kölcsönadtak egy olyan vasalót, ami nem gőzölős, azzal csinálom, de legújabban kipróbáltam és nagyon bejött a fóliás módszer! Bizony gyűrődésmentesen tudom felrakni a szalikat!
TEhát vasaláskor meg kell várni, amíg egy kicsit megszikkad a ragasztó, fóliázásnál nem kell várni, azonnal mehet a szali!!!

Anna! Gyönyörűek! Nálam a tájképes a nyerő, igaz, és elfogult vagyok a levendulával!! A cirádás keretnél jól látom, hogy virágmotívum díszíti??? Gyönyörű!

Stucikám! Gyönyörűek a szalik! Köszönöm szépen! Mennyivel lógok?

Tegnap sikeresen elszúrtam egy tubus égetett szienát, mert term. szienát akartam belőle csinálni, és belekevertem fehér akril festékbe. Nem jött be...... Olyan tejeskávé szín lett belőle!

Stucikám! CSak ne lennél ilyen messze, én is vinnék munkát neked!!!! Van fedőző géped is???
anizs007
 
 


Minimaxi! Nehogy kihagyjalak!Gyönyörűek a repesztések, a ragasztások, meg minden! A rózsásba belezúgtam, ez milyen szaliból van kivágva??? Lehet hogy nekem is megvan, de nem is tudok róla????
anizs007
 
 


Szia Művészkéim!!!

Ma már tényleg kotrok elő valami textíliát ami jól szívja a nedvességet. Persze ide egy csodaszivacs kellene inkább, ennyi szépség láttán! Kép

Sztigris, a madárkásod az tálca? van egy ilyemi formájú fém tálcám amin már hetek óta agyalok. Az a fajta fényes fém, ami tükörnek is jó. /Lefessem , ne fessem? Mit gondoltok?
Látod Jubi most csak átszaladnék hozzád és ketten eltudnánk dönteni.Kép/ Részvétem az öngyilkos képed miatt! Kép
Vasaláshoz még annyit, én langyos vasalóval csinálom és sütőpapíron keresztül, hogy ne fényesedjen.Nekem is gőzölős van csak nincs benne víz.

Zsuzskám, nagyon szívesen segítenék , csak az a baj, hogy még nem lakom a Jubi mellett. Kép De már száz helyre továbbítottam a szerencselevelet és kívántam. ??????hátha!!!!
Viszont a hirdetésemre már ketten jelentkeztek, úgyhogy , ha beüt a meló nagyon lefogok maradni, mert olyankor nincs kecmec, napi 14-15 óra feszített tempóba. Nem is tudom , hogy fogok ebbe visszarázódni.Húha ! Tán nem is kellett volna még elmondanom, aztán megint csalódok. Kép

Ánizsom, örülök , hogy tetszik! Remélem a hibás macist megtudod oldani majd valahogy. Az a régi , szorozd be, de majd küldök emilkét.
Van fedőzőm is.KépGyere hozdd a varrni valót! Kép
szorgosstuci
 
 


Sziasztok!

Most nem sorolom külön-külön: MINDENKINEK GRATULA A MŰVEKÉRT!!!Kép

Mini!
Szeretnék rendelni néhány köcsögöt!! Lehet? Írhatom ide a rendelést?

Nekem most ők lettek:
fűszerpaprikás konyhai tartó
levendulás konyhai tartó. A kép ne tévesszen meg senkit, ez nem ugyanaz, amit egy-két hete mutattam. Az fűszerpaprikás és ez is tele van apró repedésekkel, valahogy így néz ki közelről:
közeli a repesztésről

Volt még nekem egy ceruzatartóm, amit még tavaly nyáron csináltam, így nézett ki: ilyen volt
Hát ő sem menekült a krétám elől, és ilyen lett:
tulipános krétázva. Közelebbről pedig: ilyen lett. Nekem most nagyon tecc, ahogy a krétapor beül a repedésekbe...

Pussz nektek!
Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!
Nagyon szépek a konyhai tartók! És ezek a repedések....olyan ügyes vagy!

A ceruzatartód pedig sokkal jobb lett krétázva! Úgy lennék benne ceruza! Kép

Én még nem fogtam Geri ceruzás dobozához hozzá, de most vettem karton dobozkát a nyomdájának. Ezt mozaik darabokkal akarom díszíteni! Kép
Na meg kaptam 3 képrendelést is! Kép Csak győzzem csinálni!

Képzeljétek..az egyik barátnőmnem adtam ajándékba egy nagy gipszképet. TUdja, hogy árulom is és az anyukája meghírdeti nekem! Hát nem aranyos? Hátha elkelne az a pár darab is, ami rajtam maradt! Kép

Most rohanok, mert ki kell pihennem egy kutyatámadást (gyerekkel voltam sétálni ). Na meg jött anyukám is!

Szaisztok!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Jubika!

Esz a fene megfele az irígységtől, olyan szépeket csinyátá mán megin:-)))))
A cerkatartó eddig se volt rossz, de a kréta határozottan jót tett még neki :-)))
Én is csináltam fadobozokat amiket így krétáztam repesztetten szerintem is még szebben kiemeli a repesztést a kréta. Öt ilyen dobozt vettek meg illetve választottak ajándéknak a családban :-))))olyan gyorsan, hogy fotó se készült róla :-(
Azok a füleske bödönök varázslatosan szépek:-)))már megint:-)))
Ha azokat akik nem köcsögölnek nem zavarja szerintem nyugodtan írhatod ide a rendelést.

Köcsögbajnokok :-))))
Mint látható elindult az új év, eljött az új köcsögök ideje, dőlhetnek az új rendelések:-))))
minimaxi
 
 


Sziasztok!
na most aztán már tényleg elég! Már annyira unom, hogy idejövök és folyton dicsérni kell valakit! És ráadásul nem szégyellitek magatokat, hogy a decoupage kezdőknek nevezetű topicba írogattok!Kép Fúj csúnya kislányok!:o
Viccen kívül tényleg nagy gratula mindenkinek...külön én sem sorolnám, de a csodás képek és a fantasztikus keretek valóban megérdemlik a dicséretet!Kép
Én ma ugrasztottam a páromat a Minike féle respesztőért,mert ugye őtis annyira irigylem!Kép remélem kap ha nem akkor jöhet a marabu is...
Jubi! Eddig azt hittem a gyerekeim a hibásak, de most látom, hogy az eltűnt tollaink ott vannak a Te tartódban!Kép Tök jó lett! nekem is kellene csökög, de tudnád errefelé szállítani valamikor? Most nagyon pofátlan vagyok?!Kép
Én most nagyon belezúgtam a Minike féle fül nélküli kaspókba...meg ki tudja még mivel áll elő ez a nőci!? itt fog minket sokkolno vaciúj edénykékkel!Kép
Holnap talán lesz fotó a virágtündimről...tegnap meg fölfúrta a hitesem a konyharuha akasztómat, háát mit mondjak olyan jól néz ki!Kép...csak így szerényen...
abby
 
 


Közben megnéztem a postaládát!
Stucikám sikítok! Itt van az összes kért szali! Mivel van nekünk már "Drága jó Lajosunk" akkor a "Mi Maminknak" csók a talpára amiért fáradozott miattam!Kép
És mivel én úgyis mindig utálok valakit akkor kedves Paat most kezdhetsz Te utálni engem!Kép Itt vannak már a birtokomban a virágtündis szalik!Kép
na befogtam....
abby
 
 


HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ
Csak egyszer hagyok ki két napot!!!
Anyko!
A tolltartó nálunk 890-KépKépKép. Nem is vettem.

Kodácska!
Akkor jól elrejtettem a kandi-kamerátKép
Tegnap én is nekiláttam hímezni, mert Virágomon valami őrült anyahiány tört kiKép Ha nem lát (fog, érez, eszik...) engem, akkor bömbölKép Így átmenetileg olyant hobbizok, ami mellett a gyerekszobában tud játszani. És ez nem a dekupi!!!
Szóval hímzek, úgyhogy nyugodtan írj, milyen mintát küldjek!

Erre jön Anna, Jubi és mindenki mutizni és meg elcsábulok, hogy azért éjjel mégiscsak kéne valamit csinálni.Kép
Megyek, mert Áron is itthon van és közölte velem, hogy majd holnap este alszik inkább, most nemKép
paat
 
 


Jubi! Ha most ott laknék, éjjel mennék lopikázni . Kép

Abby, átadtam a Maminak amit írtál , csak az a baj, hogy aszondja, most így akkor nem is megy nekem gipszért, mert lejön a talpáról amit oda küldtél neki. Kép
Ne rontsd a bótomat, azért van még nálam is virágtündis szali! Kép
szorgosstuci
 
 


Stucikám! Mondjad a Maminknak, hogy aztán is küldök neki cuppantóst!Kép
A tündiket meg nyugi nem mindenáron akarom odaadni!.) Sőt ha nem kell akkor inkább nem is válok meg tőlük, sajnos még használni is alig merem őket...ilyen egy szerelemKép
Mellesleg közlöm, hogy amit küldtél egész képes éttermes szalit már fel is mászott egy jó nagy faalapra! Másikat akartam először ami nekem van itthon piros dominál benne, de ez a kékes jobban megy a konyhába!Kép szóval köszike! Ha lesz kerete és fotó róla Te leszel az első aki láthatja!-bár tudom neked ez nem örömKép
További jó alkotást!
UI: most végre nekem is bejött a gesso!!! Fémet nagyon jól fed, meg fát...most....
abby
 
 


Abbycica! Nekem öröm, ha örömet szerezhetek!Kép
szorgosstuci
 
 


OFF
Két óra alatt két gyereket elaltatni?!KépKépKép
Eddig szerencsére nemigen kellett ebben a műfajban utaznom, de részvétem annak, ahol ez a napi rutin része.
Megyek, kipihenem
paat
 
 


Paat!
Miért nem altatod egyszerre őket? Nálunk már csak Daninak van ebéd után alvás, de ha olyan korú gyerek van nálunk vendégségben, aki még szintén alszik délután, akkor Danival együtt szoktuk lefektetni, egy szobában őket.

A dícséreteket köszönöm, azóta született még egy köcsög,majd azt is mutizom, csak még nem fotóztam le.

Anyko!
Mi történt a kutyákkal? Remélem semmi komoly.

Mini!
Van már új köcsög kínálat? Kép Vagy még most a régiek közül válogassak?

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?