Új privát üzeneted érkezett!

Konkri, János Kórház miért van kilőve?

Budai oldalon lakunk, ha nincs forgalom, kb.8-10 perc a kórház, ha van, akkor kb. negyed óra.
manni30
Budapest
 
 


konkri:
Én 5 és fél éve, 3 és fél éve, és most is ugyanannyit fogok adni a dokimnak. Tudom, hogy infláció van, de sajnos az én fizetésem sem alkalmazkodott az inflációhoz, így ennyit tudok adni. :)
Az én dokimnak mondjuk nincs tarifája, szóval ránk bízza ,hogy mennyire vagyunk hálásak.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Azon egyszerű okból, hogy kettőt szültem a bejáratott csapatnál Tatabányán... és meg voltam elégedve nagyon.
A János csak a kora osztálya miatt került szóba, úgy gondolom, hogy az ott jobb, de most már ez sem téma... remélem hogy a 3. babám is ugyan olyan pozitív élményekkel sikerül világra hoznom, mint a fiúkat. Apás szülés, jó csapat, kellemes szülés, kellemes gyermekágyi napok és egy gyönyörű, egészséges kisbaba, aki felteszi a koronát a családi képre :)

gondoltam, hogy erre lakhattok, mikor a bababoltokat említetted. viszont ha sok kis apróságról van szó (nem bútor), akkor tudom ajánlani a webshopokat is. (no meg tesz-vesz vagy babaruha webshop-ok)
tárolás: nálunk most minden a kiságyba van ömlesztve még, illetve alatta... ha megjön a mosógépem jövő héten neki is állok a mosásnak...
én júliusban már mindent a helyére akarok tenni, még Marcell szeptemberi ovis cuccát és a fiúk őszi ruhatárát is el akarom intézni, mert augusztusban már csak és kizárólag henye-venye... nyár... pihi... család... fiúk...
Fanni, akit Manninak hívunk lassan Martin szavai után :) neki pedig 3 hónapra, illetve még télre is be vagyok rendezkedve...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 

 
 

Hú, Konkri nem semmi! Akkor nem csoda, hogy nagyon élvezed a mostani állapotot :-)
Néha bele-bele olvasgatok a korábbi hozzászólásokba, hogy jobban megismerjelek Titeket, de nem könnyű a visszaolvasás a mennyiség miatt :-)
manni30
Budapest
 
 


Ági: ez tök jó! mondjuk igaz h enyém megmondja, de csak lestem, hogy már eltelt 4 év és nem változtatott ő sem... örültem.
képzeld én ismertem olyat, aki 20-at kapott és utána visszavitte a pénzt a kismamának, hogy "kávé pénze van"... okés hogy visszaadja, de ez a beszólás...

az inflációhoz szerintem semmi sem alkalmazkodik... :evil: :roll: :evil:

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Azért két gyerekkel már más lehet a készülődés, Neked őket is rendezned kell+ mindenki másképp csinálja, valaki így érzi magát jól, nyugodtnak stb. valaki úgy :-)
Ha nem az elsőt várnám, biztos nem hagyhatnék mindent ennyire a végére. Bár mi elég célirányos vásárlók vagyunk, most is azt tervezzük, hogy pár nap alatt mindent beszerzünk, ha lehet egy-két nagyobb helyen.
A Vaterát is nézegetem egy ideje, biztos, hogy ruhácskákat+egyéb apróságot onnan is fogunk venni. Olyan szép ruhacsomagok vannak a bolti ár töredékéért.
manni30
Budapest
 
 


Áhh, csajok, beleszerettem ebbe a webboltba: www.neobaby.hu
:lol: :oops:
Csak nézelődöm egyelőre én is, mint Manni, de ...áhh..nincs annyi pénz, amit ne tudnék elkölteni a gyerekemre! :)

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Konkri
Én mostanra lettem rokkant. Ma délelőtt azt hittem a tescoban, hogy ott fogok megszülni!
-átalakították az egészet, alig lehet megtalálni a dolgokat. Mire mindent megvettünk, ami a listán volt, hatvanszor kellett körbejárni...
-a kenyérszeletelőnél fél órát bénázott 2 vénember... (én is dilis vagyok, hogy szeretem ott felszeletelni a kenyeret :oops: )
Délután aludtam is inkább :oops: :wink:


Beöntés
Nem kötelezhetnek rá, ha nem akarod szülés előtt!!!!!

Szülésznő
Én nem választok! Én egyébként is VIP-páciens vagyok :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Szopi
Én már megbeszéltem magammal, hogy nem fogok ezen rágódni. Ha megy, akkor valamennyi anyatejet kapnak a gyerekeim, kiegészíté biztosan fog kelleni... mmajd még azt kell kitapasztalni, hogy mi lesz nekünk a jobb... hajlok a fejés+cumisüvegezés felé...

Hálapénz
Most vannak ebből nagy ügyek... doktor nem kötheti ki előre és csak utólag lehet... ha a kórházi vezetés engedélyezi...
Egyébként meg... gondolok egy összeget, ha a doktornak nem elég lecaca... utólag mit tud ellenem tenni? Legfeljebb keresek majd másik orvost...

Szifla
Akkor képzeld el, hogy mi mennyit költünk el! :oops: :? :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 



Olvasok, de nem fogok föl mindent, bocsi!!!!! :oops: :oops: :oops: :oops:

Witch, még dolgozol?! Nem kéne pihenni? :D Hogy érzed magatok?

Manooka, hogy vagy?
Annyit vagytok mindketten eszemben!!!!

Gemini, elhiszem, hogy kivagy!!!
Pont a napokban gondoltam rátok, hogy vajon hogy álltok vásárlással.

Én annyira fosul érzem magam. A hasam olyan szinten keményedik, hogy kb. az egész méhem külön érzem magamtól. :roll: Én bazi terhesnek érzem magam. Remélem elmúlik. Plussz valahogy most Apával sem stimmel semmi... :?

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Jó reggelt!

Sti
Jól néz ki az a babakocsi, de az ára :roll: :roll: :roll: :?

Gyerekorvos
Pillanatnyilag 2 helyen lakom, így van választási lehetőségem. Valószínűleg Szekszárdon fogok választani. Itt több a lehetőség... Már informálódok... :wink:

Védőnő
Kettő van. Az egyik az igény szerinti szoptatáspárti, a másik inkább a rendszer híve... én meg majd csinálom úgy, hogy nekünk legyen jó! :lol: :lol: :lol: :wink:

Szülés
Én bízom benne, hogy lesz idő beérni a kórházba... Ha Szekszárdon vagyok, akkor még gyalog is besétálhatok :wink:
Medináról már kicsit bajosabb, de pl. a nővérem Bátáról is simán beért Szekszárdra mindhárom gyerekkel... :wink:

Beöntés
Én is úgy tudom, hogy nem kötelező!!!!!

Hálapénz
Még nem tudom, hogy mennyit fog kapni a doktor. Van egy kb. összeg és a velem való törődés szerint lesz +/- :wink:
Szigorúan csak UTÓLAG!!!!
Ha nem etszik neki, akkor sajnálom! :oops: :wink:

Szifla
Neobaby nagyon jó :lol: :lol: :lol: :lol:
Nekem lényegében minden babaholmim onnan van :lol: :lol: :lol:
(a szekszárdi bolt a szomszédunkban van.... a tulaj meg családtag :oops: :wink: )

Lara
Tesco-átalakítás itt is volt... :oops: :cry: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok, csatlakoznék én is a csapatotokhoz! Elvileg aug. 28-ra várjuk a kisfiúnkat.
Eddig nem fórumoztam. Dolgoztam, mellette tanultam. Most mindennek vége van :lol: :lol: :lol:

Ahogy nézegettem itt a topikokat, az augusztusiak zárt topikba költöztek... :cry:
Úgy látom, hogy a ti topikotokban van élet, és szimpatikus is a csapat az írások alapján. És még én is szülhetek szeptemberben :wink:

villo86
Mátészalka
 
 


Ma nem bőbeszédű a társaság. Gondolom, mindenki vízparton nyaral... :wink:

Mi itthon strandolunk... :lol: :lol: :lol:

Villő
Üdv itt! Gyere nyugodtan, csak írj sokat :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Én is szülhetek aug-ban, bár a szeptembert szuggerálom magamba :wink:
Mit dolgoztál, tanultál? Merre laksz? Hol fogsz szülni? Mi lesz a kisfiatok neve????

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Villő, üdv itt :-)
Én is új vagyok, a héten csatlakoztam.

Mi itthon hűsölünk, a férjem hozott 3 doboz fagyit, azt dézsmáljuk :-)

Hálapénz: úgy tudom, hogy az aneszteziológusnak is kell adni, ha valaki epidurális érzéstelenítéssel szül. Van erről tapasztalatotok? Szült valaki epidurállal?

Trigemini, visszaolvasásból láttam, hogy Debrecenben fogsz szülni. Ott is laktok? Én is debreceni vagyok, gimi után költöztem Pestre, a szüleim még mindig ott laknak.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok!!!

Villo, üdv itt.

Ma mi is pancsiztunk a kertben. Hoztam pár képet nektek. :wink:

Kép Maszat Panka
Kép A nagy lányom - kishableány
Kép Boti babán
Kép Ma tanult meg úszni!!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


A nagyobbikomról nehéz volt képet találni, mindig a víz alatt volt... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Jó reggelt!

Nyertek a spanyolok :lol: :lol: :lol: :lol:
Gyerekeim örömtáncot jártak a pocakomban szinte egész éjjel. Így elég keveset aludtam. Majd napközben igyekszem pótolni... :oops: :wink:

Sti
Nagyon helyesek a lánykáid :lol: :lol: :lol:

Manni
Igen, debreceni vagyok, bár most egy faluban élünk. Melyik gimibe jártál?

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


28. hét :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Néztem statisztikát, ha ilyenkor születik meg egy baba, akkor kb. 96%-os a túlélési arány. És nálam pillanatnyilag semmi jele, hogy most akarnék szülni :lol: :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Villő:
Üdv köztünk! :) Ha kislányom lett volna, akkor a Villő nevet kapta volna. :lol:

Ez a meleg kikészít, alig alszom, éjszaka jó lenne, mert Anyuméknál lehűl jobban a levegő, de akkor meg a köhögéstől nem bírok aludni, csak ülve jó. Másfél hete megfáztam, és mivel köptető nem jöhet szóba, nehezen szakad fel a cucc...

sti:
Gyönyörűek a gyerekek!!!

Szeretem, amikor az emberek bókolnak nekem...Ma kérdezi az itteni pénztáros, hogy nincs már sok hátra ugye? Mondom neki, hogy elvileg még szeptember 1-ig elég sok van hátra.. Erre közli, hogy ahhoz képest jó vizes vagyok...Nénikédet.... :twisted:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági, nekem úgyanígy „bókolnak”, csak fordítva. Általában azon hüledeznek, hogy milyen kicsi a hasam és növesszem azt a gyereket rendesen :? Hiába mondogatom, hogy a baba 1 héttel nagyobbnak mutatja magát az ultrahangon és nem kell 30 hetes terhesen +20 kilónál tartani…

Trigemini, a Tóth Árpádba jártam és 2001-ben érettségiztem. Te hova jártál?
Jó, hogy már ilyen jó esélyei vannak a babáknak, minden nap/hét számít :-)
Sti, aranyosak a lányaid :-)
Remélem, mindenki jól van és csak a nyaralások/meleg miatt van ez a nagy csend.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Szívesen csatlakoznék hozzátok, ha még beférek a csapatba! Eddig sajnos nem volt idõm fórumozni, mert teljesen lefoglalt a munka és a tanulás. Férjemmel Budapesten élünk és szeptember elejére várjuk elõ babánkat, Andrist.

Szerintem ne is foglalkozzatok az ilyen "bókokkal". Akárhányszor megyek valahová engem úgy megnéznek az emberek az utcán, mintha egy másik bolygóról jöttem volna, ugyanis 26 éves korom ellenére kb. 18 évesnek nézek ki. Az emberek megvetõen pillantanak rám (persze tisztelet a kivétel), gondolom az járhat a fejükben, hogy hát ez a kislány sem vigyázott eléggé... De ez engem nem szokott érdekelni és csak jót mosolygok rajtuk. Szóval szerintem ti is csak eresszétek el ezeket a megjegyzéseket a fületek mellett!
kkorsi
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Mizújs ebben a melegben?

beöntés:én kértem Lilinél,és nem is bántam meg,fájások közben kaptam,de még az elején.Nem lett volna kellemes,ha a sok minden más mellett még az is jön...

epidurál:én azt is hagytam,bízom a Dokimban,30 éve adja.Egyrészt felgyorsítja a szülést (nekem 8 óra volt a magzatvíz elfolyásától kezdve),másrészt az a másfél,két óra,amíg tompította a fájásokat,nagyon kellett nekem,hogy legyen erőm kinyomni az utolsó fél órában.Abból mindent éreztem.

Aranyér:nekem is előjött,már nem fáj,de szerintem nem ment vissza.Sőt van más is,de a nyilt fórum miatt ebbe nem mennék bele most.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Üdv az új csatlakozóknak! :lol: :lol: :lol:

Én nem érzem magam annyira terhesnek. És eddig szerencsére minden rendben is van a babáimmal is, velem is :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Persze, nem is hajtom túl magam. :wink:
Most is inkább a hűvös szobában sziesztázok, ha nagyon melegem van, megyek kicsit a medencébe :wink:

Hálapénz
Itt ismeretlen... bár mondjuk, itt orvosválasztás sincs... :wink:

Lara
28. hét :lol: :lol: :lol: :lol:
Olyan jó érzés azért mindig betölteni egy újabb hetet :lol: :lol: :lol:

Sti
A képek alapján olyan igazi kis rosszcsontok a lánykáid, olyan egészségesen :lol: :lol: :lol: :wink:

molly80
 
 


Orsi:
Üdv köztünk Téged is!
(Látjátok, még mindig jönnek újonnan csatlakozók :) )

Aranyér:
Anna után nekem is volt, akkor számomra brutális, nem tudom mi számít nagynak, és mi nem, de be kellett adnom Annát ,nem lehetett velem 2 napig, mert kezelniük kellett. Bencénél szerencsére nem volt, bízom benne, hogy most is elkerül....

EDA:(epidurál) Nem kértem egyiknél sem, pontosabban ez így nem igaz, kezdettől fogva nem akartam, hogy belassítson, esetleg bezavarjon bármi is. Idő sem lett volna rá, és hozzá kell tennem, hogy Annánál mondtam, a kitolás előtt ,hogy adjanak valamit, de közölték, hogy mire beszúrják, addigra készen vagyunk, és tény, negyed óra múlva kinn volt Anna.
Sosem mondom, hogy soha, mert én fasza csaj lehetek eda nélkül, de tény, hogy 2 órás vajúdásaim voltak, ezt azért ki lehet bírni fájdalomcsillapítás nélkül. :wink: Ha viszont nekem is lett volna (direkt nem mondom, hogy lesz) 8-10-16 órás vajúdásom, egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy ne könyörögtem volna valamiért. Szóval sosem tudhatom még mi áll előttem, most szintén EDA nélkül futok neki, aztán a sors meg majd irányítja a többit.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Én ma voltam cukorterhelésen, rosszabbra számítottam. A két órás várakozás volt benne inkább rossz. Utána mentem a védőnőhöz, megmért, minden ok. Azt mondta, augusztusban majd kijön házhoz. Ez nálatok is szokás?

Mai sztorim: vittem magammal a gyógyszertári cukrot, kimérve a 3 dl vizet, citromot. Nem kevertem itthon össze, mert gondoltam, majd ők. Odaérünk, anyukám elkísért/elvitt kocsival, elolvasom a kifüggesztett írást: hasznos előre bekeverni. Jó, mondom akkor belerakom a vízbe, még tölcsért is vittem, felkészültem mindenre. Na de akkor...:) :) nem telt el 5 mp, komolyan mondom, de a cukor egy darab tömbbé állt össze a fél literes üvegemben!! :) Mondom ez faxa. Egyből ráztam, de hiába! Volt nálunk kés is, azzal belenyúltam,de szétverni se lehetett. Mondom,najó, előbb jön szét az üveg, mint ez az idióta cukortömb! Már hívtak is be, mondom, van egy kis probléma...ezek után kérte a leleteim, de nálam csak a kiskönyv volt...senki nem mondta, hogy vigyem ezeket egy vérvételre. A nő kiakadt, hogy milyen hiányos a kiskönyv (na erről se én tehetek,én mindenhova vittem eddig), erre azt mondja, na nem baj, leveszünk mindent újra. :? Levett 5 fiola vért. Utána bekevert egy új lötyit nekem, szerencsére! Én meg csak röhögtem, hogy csak én lehetek ilyen szerencsétlen. Hozzátette, hogy mindent megbocsát, mert rég látott ilyen szuper vénát. :)
Az üvegemet lenyúlta, mondván, hogy ez most muzeális darab, megfigyelik, hogy mikor oldódik fel. Szerintem soha :)


Egyébként első kérdése: ki az orvosa? Mondom Mészáros Márta, aztán és hol fog szülni? Mondom: itt. Erre nagy nézés, hatásszünet....jó. Nem tudta összerakni, hogy hogy lehet, hogy itt akarok szülni, de az orvosom nem itt van.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Azóta mosolygok, ahogy látom magam előtt az üvegemet, benne úszkálva a jégtömböt... :lol:

Szép napot mindenkinek!
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


szifla:
Milyen cukrot kaptál Te a gyógyszertárban? :lol:


Ja a Sote II-eseknek egy kis info: nem tudom, máshol hogyan alakult, de a II-esen megszűnt a 300 napnál nem régebbi anyakönyvi bekérése. :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Orsi, üdv itt :-)

Epidurál: Mági, szerencsés voltál, hogy ilyen rövid vajúdás után születtek a gyerekeid. Pedig általában az első gyerek nem születik meg ilyen hamar. Én szinte biztos, hogy ha lehet, akkor élni fogok fájdalomcsillapítással. Kivéve, ha úgy felgyorsulnak az események, hogy már nem adják be.
Szilvi, az én dokim nem adja be, ha sor kerül rá, akkor az anesztes fog szúrni. Ezért is kérdeztem, hogy nekik mennyit szoktak adni?

Szifla, hozzánk is jön a védőnő és azt mondta, kb. egy órán keresztül beszél majd a szoptatásról :? Eddig nem sok hasznosat hallottam tőle, nekem már nem is kell menni hozzá, eddig csak adminisztrált.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Engem megcsípett valami cecelégy :roll: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Nem zavart a kánikula, szundikáltam napközben :wink:

Mágnes
Bókokból nekem is bőven kijut :evil:
A legtöbb embernek elkerekedik a szeme, tátva marad a szája, mikor közlöm, hogy még nem mindenórás vagyok, hanem még legalább 2 hónapom van!!!! Nem mindenkinek kötöm az orrára, hogy három baba van a pocakomban :wink:

Manni
Én Refis voltam, 2000-ben érettségiztem...
Anesztes: én úgy gondolom, hogy kb. harmadát adom majd neki, mint a szülésznek. Azért az összeget majd elég sok tényező befolyásolja (hogyan viszonyul hozzám, hogy foglalkozik velem...)

Orsi
Üdv itt! Részletek?

Szifla :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


manni:
Tényleg szerencsém volt, Anna 2 és fél óra alatt született, Bence, indítással 2 óra alatt.
Szeretném követni ezt a tendenciát, minden esetre a "szülőcd"-met másfél órás zenei anyaggal állítom össze, és nem tervezem a cd-t ismételni :wink:

hűű, átugrott a babám a vonalzón az utolsó előtti rubrukába :) Lassan finishbe érkezünk :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


SziasztoK!

Üdv. az újjaknak :)

Jó sokat írtatok... olvastalak titeket csak írni nem tudom mingig... belevesztem a kocsim ügyeinek intézésébe és a fordított áfás gabona mizériába... kikészültem... :twisted:

szifla!

A cukor nekem sem oldódik soha, ezért azt csináltam, hgoy langyi vízben odottam fel itthon, citromlével és mire beértem ihatóra hült :)

Trigemini!

Csodás hogy már itt tartassz 3 babával :) egy ismerősöm 29. hétig húzta kettővel, de ő mondjuk elég pici csajszi... és vékony is volt... De a lényeg, hogy te húzod még tovább is :) ha jól emlékszem szeptember a cél :)

Sti!

Édesek a csajok :)

Sissy!

Igen nem mindegy mikor kapjuk a beöntést, és mikor az EDA-t... én még nem tudom kérem e vagy sem... majd meg látom... a vak is azt mondta :) :lol:

Aranyér: Nekem szinte az elejétől van de belső és sokszor vérzik is... Jamival nem volt ilyen...

Ági!

ezekkel a cuki bókokkal nem szabad foglalkozni... engem meg azzal szórakoztatnak, hogy pici a pocim, meg még látszik a derekam, hol van bennem akkora gyerek... stb. erre szoktam mondani, hogy jól elbújva :)

Ha valaki lemaradt bocsi... de most is dolgozok... :(

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Köszönjük! :lol:
Igen, Mágnes, jól látod igazi rosszcsontok. Néha forog is a szemem rendesen tőlük... :roll: - na így valahogy... :lol:

Witch, és hogy vagy?

Gemini, na lesz ez még több hét is!!! Pihenj csak!!!

Manooka, jó rég volt, nem? Mizujs vajon vele?

Én ma már betereltem a csibéim, mert ismét dögség van. Tegnap is iszonyat volt, bent voltunk a belvárosban Anyumnál, aztán délután pancsizás volt a Szabadság téren a "szökőkútban". Aki nem ismeri ezt a szökőkutat, annak írom, hogy ez nem ilyen klasszikus szökőkút, hanem csak vízsugarak jönnek ki a földből. A gyerekek meg ott rohangálnak, vele szemben pedig 2 játszó is van. Én is ott nőttem fel, csak akkor még nem volt ilyen szép a tér, meg szökőkút sem volt. És autók is jártak ott.... :?

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Tyű, jó sokan vagytok újak! Üdv mindenkinek!!!


Vagyok ám, és sokkal jobban, a gyógyszert is abbahagytam még vasárnap, mert 80/40-es volt a vérnyomim tőle plusz állandóan fájt tőle a fejem :cry:
De legalább használt, mert tényleg nem fájt már annyira.
Plusz esténként VBK-zom, mert a bort magában annyira nem bírom meginni.

Hétvégén kint voltunk harasztin, Nono kicsit pancsizott a kertben, meg ott van légkondi, így egész elviselhető volt a dolog.
Csak ott se net se TV, minek fizetnénk az előfizukat, így olvastunk meg dvd-ztünk.
Gondoltam is rá Ági, hogy esetleg mi talizhatnánk. De látom nem is vagytok itthon.

Viszont oviszünetben (júl.16-tól) kimegyünk hosszabb időre, akkor megbeszélhetnénk vmit.

Sti, eszméletlen cukkerek a csajok. És az az ikeás szalagfüggöny hatalmas álmom volt, Svájcban nagyon sok lakásban volt, mindig csorgattam a nyálam, de ahhoz kellene új karnis új lakás stb stb...

Szökőkút és játszótér tényleg fantasztikus, mi is voltunk már ott többször is, Nono egyszer hatalmasat esett is, nem is értem hogy a többiek hogy nem tanyáltak el, mindenki ezerrel rohangált mezítláb... :shock:

Gemini, Ági, el is hiszem h kikészítenek ezek a "bókok" , tegnap én is megkaptam h jövő hónapban szülök. Meg h tuti fiú a hasam formájából...okay, éppen eltalálták, de nem hiszem h ebben lenne vmi. De legalább a pasas rendes volt, előre engedett a fagyisnál a sorban :lol:

Witch remélem azért pihensz is a sok munka mellett. Jami hogy van?

Na akkor talizzunk vagy sem? Nem nagyon írtátok h mikor hol...

Holnap már megyek dolgozni, már ma is mentem volna, de annyira meleg van a lakásban (jelenleg 32 fok van bent) hogy éjjel alig aludtam, így reggel 8után ébredtem :lol:
Az a durva, hogy a panelek között nem megy le a hőmérséklet kint se éjjel 31 alá...így gyakorlatilag semmi értelme a nyitott ablaknál történő szenvedésnek. Én nem tudom mi van, de itt éjjel is akkora a forgalom hogy csuda. :twisted:

Tegnap reggel voltunk doki nénimnél, minden okay, zárt vagyok, de nem tudom mi lehet az UH-jával, de hatalmas méreteket mért...
Csajok, fej és has alapján a gyerek nagyobb majdnem 3 héttel, comb pont megfelel a korának, becsült súly 1,6 kg. És mindezt a 28. héten....víz minimálisan több. Szóval van mit cipelnem, és akkor még mindig hátra van 2 hónap és 10 nap...ha még csal is a gép egy picit akkor is durva. :roll:

Ma meg elkezdtem beszerezni néhány dolgot Martinnak. Kapott törcsiket, lepedőt, ágyneműt, vettem töltetet szopipárnába.

Viszont jó minőségű tetra pelust nem láttam. Elefániban olyan mint a gézlap, pedig arra is rá volt írva h tetra.
Minimanoban jó vastag de 390 darabja...horror. És ha 10et veszel, akkor se olcsóbb.
5let?

Amit még kérdezni akartam, hogy szerintetek ha van az embernek teje, akkor érdemes venni cumisüvegeket?
Gondolom azért ha apuka lesz vele, akkor jól jöhet. Meg ha vizet kell adni. Stb.
Mert mellszívóm avent-es, és arra gondoltam h megveszem hozzá a kezdő cumisüveg szettet, de azért ez nem olcsó, 7 ezer. Csak kérdés h van e értelme. Ti vesztek?
Pár darab cumisüveg maradt még Nonótól de az nem BPA vagy mi a szösz mentes, 4 éve még ne volt ez a mizéria...

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Én le vagyok maradva! Miért nem jó a 4 éve használt cumisüveg? Én csak új cumikat vettem hozzá! :shock:

Háát én is túl vagyok a második körös cukorterhelésen, remélem most már jobb lesz a görbém! :)

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


manooka:
Örülök, hogy jobban vagy!!
Talit összehozhatunk Harasztin, csak ne legyen kánikula..

Cumisüveg:
Az attól függ ,hogy lesz -e lefejni való tej is. Én, biztos, ami tuti alapon szerzek be, mert Annával nem vettünk, kellett volna, és január 1-jén jöttünk haza a kórházból,amikor is sehol sem tudunk venni... Vizet nem kaptak fél éves korukig, mert a tápszer mellett szoptattam is, így nem kellett a víz, aztán is csak azért, mert jött a nyár, és kellett a folyadékpótlás.
Én ugyanannál a gyereknél is cseréltem a cumisüvegeket, mert a műanyag elfárad. Ez az én hülyeségem, vagy faxnim de nem kapták meg egymás után a cumisüvegeket, mert nem őriztem őket annyi ideig,3 havonta cseréltem. Azt hozzá kell tennem, hogy ők tápszeresek voltak, tehát nem szimplán víz került az üvegbe, és egy idő után azért látszott rajta, hogy megviselt, azt pedig nem szeretem, ha nem látszik tisztának.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Megjöttünk tegnap Siófokról. A víz nagyon meleg és a levegőtlen szoba kínszenvedés volt.

Neki indultunk tegnap babakocsit re4ndelni, persze sehol sincs piros :cry: Nem tudom mi lesz. 15-én kiderül, hogy tudnak-e hozatni a nagykerbe, de ha nem, nem tudom, hogy lesz.
Kiságy megrendelve, 4 hét khm...... És gyűlnek az apróságok is.

Cumisüveg: Nekem Alex totál tápszeres volt (1 nap! alatt volt 20ml tejem), szóval én már felkészültem cumisüveggel is. Persze szopira készülök megint, reméljük, most jobban összejön majd.

Manooka örülök, hogy jobban vagy. Witch szupi, hogy Te is!!!!

Beöntésről nem tudok nyilatkozni, én nem kaptam.

Mágnes!
Mennyire tuti, hogy nem kell a házassági a II-esen? Nagyon jó lenne, ha nem kéne azért is rohangálnom. Bár a szülésznő átküldött egy listát nekem a múlthéten, de azon még ott volt, hogy kell.

Ma jönnek felmérni a légkondisok, azt mondta apafej nem bírja nézni, ahogy szenvedek :lol: és megérdemlem. Nagyon édes, remélem hamar megcsinálják, szupi lenne.
Csak vizes hajjal tudok létezni, az legalább hűt kicsit. De már 3 hete, annyira nem szeretem, hogy minden reggel tocsog a fejem az izzadságtól. hetek óta nem volt normális fejem.

Cukik a gyerekek!

Ma megyek 9:30-ra 28 hetes UH-ra, remélem minden oké lesz.

Üdv az újaknak! Szupi, hogy egyre többen vagyunk.

Én is egyre terhesebbnek érzem magam, de gondolom könnyebb lenne azért enyhébb időben.

Kitartás csajok, majd írok az UH-ról. Remélem mostmár tutira megmondják aprócska nemét!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


A barátnőm a II-esen a védőnői, ill. anyakönyvezési feladatokat is végzi, és tőle kérdeztem meg.

Hú, a légkondiért irigyellek, mi minden évben megfogadjuk, hogy el nem kezdjük a nyarat légkondi nélkül, aztán télre valahogy megszépülnek a kánikula emlékei, és azon kapjuk magunkat, hogy megint itt a nyár, és mi még mindig légkondi nélkül vagyunk... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Galex, sajnálom h nem sikerült a pihenés...
Légkondi szuper, mi is egyeztetünk már a klímással, kérdés h az elektromos hálózatunk bírja e...panel...én meg erre nem is gondoltam, soha nem laktam panelban ez előtt :oops:
Hogyhogy nem biztos a babó neme? Azt hittem már eldőlt h kisfiú.

Baccus, házassági, de jó, nekem is be kell vajon szerezni? Mert anno kellett az Istvánba. Az amúgy ingyenes? Mármint a másolata?
Mehetek majd kőbányára.

Istvánban se kaptunk beöntést, nem ehettem éjféltől a műtét előtti este, ennyi volt az összes előkészület.

Rizsi, állítólag 3 éve volt vmi teszt h 1 napig főzték a cumikat és kioldódott belőlük vmi anyag, és emiatt hatalmas pánik lett, és az összes gyártó lecserélte erre a BPA mentes dologra a műanyagjait. De ez a dobozokon már rajta is van. Mondjuk ez az info a minimano bababoltból való, szóval nem tudom azért hitelesnek venni. De a lényeg h a mi 4 éves cumijaink nem BPA mentesek. Viszont az is biztos h nem is főztük egy napig a cumikat...szóval nagyon valósághű a teszt :wink:
Cukor miatt megy a drukk!!!

Ma kocsival jöttem dolgozni, és nagyon jól beértem...mondjuk így tök jó h benzinezem és bérletem is van. De ebben a melegben nem igazán van kedvem végig állni a buszon meg a villamoson, és semmi levegő...

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Lányok, itt a táblázat linkje. annak sajna hiányosságaim :oops:
https://docs.google.com/spreadsheet/pub ... utput=html

Nem mindenkinek tudom a babó nevét, sorry, de nagyon rövidtávú a memóriám.
Hiányzó adatokat elküldenétek az emilünkre h pótoljam a hézagokat?
Köszi

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Na megvolt az UH.
Nem volt túl beszédes az UH-os doki.
BPD:72mm; HC:265mm; AC:236mm; FL:52mm

Van valaki hasonló méretekkel, akinek becsült súlya van? Csak kíváncsi lennék. A netes táblázatok szerint pont a korának megfelelő. Nagyon örülök, de kíváncsi lennék mekkora lehet most.

Most is azt mondta a doki, hogy mondjuk fiú.... hát kösz

1-2 héten belül még 4D-zünk egyet, mostmár nagyon idegesít, hogy nem tuti :lol:

Rákérdeztem az irodában (ahol intézik az anyakönyveket) a házasságira. Azt mondták nem kell friss, vigyem az eredeti fénymásolatát, az nekik elég.

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Jövőhetet mondott a légkondis áááááááááá
Hát majdnem sírvafakadtam :cry:

Azt ígérte, hogy megpróbál mindent, hogy előbb legyen, de nem ígérhet semmit

Egyébként, amúgy is mindenen bőgős vagyok mostanában. Tu hogy vagytok ezzel?

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Orsi- sztem Te vagy a legifjabb nálunk :) ha jól tudom már mindenki 30 fölött van. De azért természetesen a 26 éved nem számít túl fiatalnak első babához sem. Én 27-28 voltam az elsőnél.

meleg: képzeljétek én mondtam apának, hogy a két nap anyónál alvás után nem tudok a fiúkkal együtt aludni és főleg nem a kanapén... így fönt aludtam a tetőtérben kb 32 fokban egy vizes törcsivel és semmi bajom se volt...

cumisüveg: hát én nagy szopis vagyok. én 1 db avent üveget vettem most is biztos ami biztos alapon. itatni nem fogok. még a nyári babám sem kapott vizet, ráadásul egyik se volt hajlandó cumit a szájába venni 7-8-9 hónapos koráig.
meg aztán ugye elvileg kezdetben nem is ajánlatos a kettőt keverni, hogy a gyerek ne szokjon rá a könnyű cumiból táplálkozásra- amire Mági rácáfolhat a gyakorlattal.
Galex: a 20ml tej már későbbi napokon volt vagy még az elsőn? mert az elsőn 1-2-3 normális, ez a mennyiség.
én még a másodikkal is szenvedtem az első napon, mert a kórházban mérni és írni kellett a mennyiségeket és hát hiába volt második baba, rutinosabb szoptatás, az első, második nap nem volt jelentős mennyiség + hozzá a jó kis összehúzó fájások, gyerek meg simán lógott fél órát is a cicin. ráadásul egyedül voltam a szobában, ez még rátett egy lapáttal. aztán második nap végére, harmadik napra már brutál cicim volt. és a gyerek nehezebb volt mint a születési súlya... de persze ezt úgy értem el, hogy amint ébredt cici a szájba és akár fél órát is szopiztunk. a kórházi protokol, meg a 3 órát írta elő, a naplóba is e szerint volt a bejegyzés- hát én meg alig tudtam már hova írni...
+ egy csomó tej ment a rötyibe, amit a bedurranáskor muszáj voltam kifejni...
első gyereknél még figyeltem, hogymikor melyik cici jön, másodiknál már ahogy épp kézre jött, aztán egy idő után jó kis ferde cicim lett, mert rászoktam a balosra sürűbben... :)

egyébként a fejt tej cumiból adása lehet hogy macerásabb, mint a sima szopi- üveg mosás, melegítgetés... a baba meg addig vár, jó esetben sír is hozzá... de ez csak az én véleményem persze. nekem egyszerűbb volt magam mellett tudni őket, fekve, alvás közben szopiztatni, mint esetleg másra bízni- így mindenki aludt éjjel, max a babók meg én egy pillanatra ébredtünk, összecsatlakoztunk és ki evett, ki aludt... esetleg mégy egy kis büfire felültem velük, ha nyösziztek azt csá. meg persze ha volt kaki, azt kivettem.

cumi fertőtlenítés. én úgy csináltam, hogy nagy tálbe víz, abba bele a cucc (cumi, mellszívó...) és a mikróban forraltam fel- gyors és hatásos.

Eda: én is úgy vagyok mint Ági- nem mondom, hogy soha, de nem készülök hosszú szülésre.
Manni: enyém első az első kis fájáskától volt 4,5 óra a második meg 1 óra... sztem ezek se hosszúak...
az elsőnél egyébként számomra a férjem keze tök sokat számított, ha van vmi fájdalmam és ő ráteszi a kezét, akkor hamar elmúlik. az első szülésnél hátulról fogott és pont a hasam és ez annyira jó volt...
8 órás szülés... fú... hát kész lennék... én megszoktam, hogy megnézik a méhszájam és azt mondják,hogy na még ennyi- és ez általában mindig kevesebb, mint amire azt mondom, hogy bírom.

tegnap voltam dokinál, hát jó mérgesen jöttem haza: mert szerinte Fanni medence végű- ekkor elgondolkodtam, hogy hmmm, most csak rámondja, a doki, hogy császározhasson... de aztán elkezdtem figyelni Fannit és elgondolkodtam, hogy végülis elképzelhető, mert egész nap fájt a medencém, mintha feszítene, vagy nyomna vmi ideget + este figyeltem a mocorgását és fölül nem tappancsot éreztem... :(
remélem azért befordul mert én már rendes szülésre készülök.
éjjel,bár a meleg nem zavart, a lábam és a hasam picit fájt, úgy hogy talán lehet hajlok rá, hogy furán feküdt... de ha kövi vizsgálatra nem lesz fejjel lefele, hát én sarokba állítom.... :)

minden esetre azért tegnap elmentünk még doki után a fiúkkal a Tatai tóra fürdeni... jó volt! Martin először óckodott- de ezért mentünk tóra, mert a medencébe ő nehezen megy bele, de itt homokos a part és 0ról mélyül. aztán már a szörfdeszkát is használta...
képzeljétek Martin nem igazán használja az igen szót- helyette általában a persze és az oké szavakat mondja és ez tök vicces az ő szájából... pl bekakiltál?: pesze... kérsz inni?: pesze...

Gemini: én sem szeretem az egybe kenyeret. utálom a morzsát... így mi is mindig normál, de szeletelt kenyeret veszünk... :)
tesco átrendezés: oka, hogy több mindent vegyenek, mire néhányszor körbejárod, hogy megtalálj mindent- legalább vettetek több mindent? szépek vagytok!

tegnap megnéztem a Grace klinikát (amit mondjuk nem értek, hogy nálunk így írják, de a filmben meg Grey's-nek, miért is változtattak rajta? mert szerintem ez azt takarná, hogy Meredith Grey "klinikája"- na mindegy)
szóval kicsit furcsa volt ez a rész számomra- és nem tudom mennyire volt hiteles az ének hang, de ha igen, akkor sok jó hangú szinész volt köztük, bár azért látszott, hogy van akiét aládolgozták, pl Meredith... de ezt Sissy lehet jobban tudja.

tetra pelus: szerintem a 380 vagy 90 az jó ár! és az sajna tény, hogy manapság elég ritkásra szövik.
egyébként én vettem több kis frotir törcsit is és büfikor, szájtörléshez ezt szoktam a vállamra tenni, vagy eléjük tenni, vagy melléjük dugni, ha megyünk valahova...

Sti: nagyon szépek a csajaid! ha nem lennének már menyeim, akkor most próbálkoznék nálatok :) és a függönyötök is szuper!
ja és most jöttem rá csak, hogy a nick neved miből fakad, kicsit későn esett le- bár mondjuk nem is gondolkodtam rajta eddig :)

én ma akartam sütni bacon-ös csirke májat és mellet, de lemondtam, hogy beindítsam a sütőt is + vasalnom is kell... így gyors megfőztem- gyümileves + rendeltem a fiúknak pizzát, magamnak meg egy dresszinget... hozhatnák már...

Manoka: örülök, hogy jobban vagy/tok!

Villő: írj még magatokról!

jaj Manni: nem csak a gyerekek miatt vagyok én ilyen készülős- én amúgy is ilyen vagyok+ 8-9 hósan bárhova menni, rohangálni...
nekem kórházi cucc kb a 10-12 héttől mindig van készen- ha bármi van esetre... eddig bevált, hogy volt... mondjuk én a férjemtől arra se számíthatok, hogy egy törcsit vagy bugyit vagy hálóinget találjon itthon... :)

na jó sokat írtam, de úgy is jövök még...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Gaby: én dokim ilyen tájt sosem mond súlyt... enyém illetve Fanni bdp 67 volt tegnap.

légkondi. mi is elgondolkodtunk, de nekünk egy egész házra kéne tervezni, két szinttel... :(
tegnap este az vált be, hogy fellocsoltuk a teraszt, kinyitottuk az ajtót ablakot ott és a ventilátort oda tettem az ajtóba- így befele fújta a kintről jövő frissebb levegőt.
+ vizes törcsivel alvás, de sajna gyerekre nem adhatok vizes törcsit, bár őket nagyon nem zavarja ez az idő...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri, nekem a védőnő volt azzal elfoglalva, mikor a múlt héten voltam nála, hogy medencevégű volt a baba a legutóbbi UH-n, de a 35-36. hétig, sőt még később is megfordulhat (bár utána már kevesebb helye van, de nem kizárt)- nekem a dokim és a férjem is megerősítette ezt. Úgyhogy én is bízom benne, hogy megfordul.

Mi tegnap vacsorára ettünk bacon-ös csirkemájat :-) Ebben a hőségben rászoktunk arra, hogy inkább este eszünk meleget.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Manni: hát remélem! a 4d két hete fejjel volt lefele, nem gondoltam volna hogy ő még bármerre fordul, de most mintha elveszítettem volna a kontaktot vele- nem ismerem ki. most fogalmam sincs hogy mi micsodája... :( olyan fura.
evés-kaja. én ha beindítom a villanytűzhelyet ontja a meleget... gondolom a gáz is... ezért én ripsz-ropsz kajákat csinálgatok. de hogy most 1-1,5 órára itt melegítsen... az kizárt.

ebben a melegben egy jó dolog van- a mosnivaló mennyisége: a kisebbik csak egy pelusban van egész nap :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, nagyon jó volt (leszámítva, hogy Marci pörgött és egyfolytában rohantunk utána), tengereztem, medencéztem - és semmit nem kaptam el (nem is vagyok hajlamos erre)
TELIS TELE volt Baska kismamákkal!!!! Ha 30 kismamát nem láttam egy hét alatt, akkor egyet sem :)))) Vissza akarok menniiii!!!

Ibici: Igen, kocsival mentünk, éjjel oda is, vissza is, így a gyerek végig aludta :) Miért nem merted bevállalni? (lsd páőr sorral feljebb :) -rengeteg kismami volt)

Molly: szuper pocakos kép.Na? Odaért a meleg? Gondolom már ki is száradt a medencétek :))

Manni : Üdv köztünk. Én is úgy gondoltam, ketten megoldjuk a baba születése után - aztán semminek nem örültem jobban, mint, hogy eljött anyu egy hétre, amikor 3 hetes volt a babáőnk!!!

Dius: Jó szervezkedést, Viki tündéri :)

Sti : Gyomorgégés detto evés után :((( Nekem is van egy ilyen parám, hogy útközben kipottyantom a gyereket, mert a Marci is nagyon gyorsan ment és ha nagy a forgalom akkor egy óra is kell a kórházig :( "Részvétem" Tyutyuval való idegeskedés miatt, nagyon is megértelek! :) Smilleeeee :))))

Trigemini: megértem, hogy nem akarsz befeküdni...húznám én is az utolsó pillanatig. Azt hiszem be is fordulnék a kórházban. Romantikázzatok csak csajok (Molly+te) mert aztán annyira sok időtök nem lesz rá :) Használjátok ki!!! Most nekünk olyan jó volt, hogy elaludt a Marci, belevarázsoltuk a babakocsiba és elmentünk este sétálni a tengerparton. Megfizethetetlen volt. Már régen nem volt ilyen, mert nekünk itt semmi segítségünk, a manó mindig velünk van.

Kata: Hajrá apás augusztus :) Poci és a mami nagyon szépek :)

Konkri : Neked nem is tudom, mire reagáljak, annyira pörgős vagy :) Anyu dolog : én örültem, hogy itt volt, a lelkemnek jól esett még akkor is, ha tudtam, hogy nem minden tanácsát fogadom meg. A másik, hogy szülésznő és ő tanított meg szoptatni :) Ja és hiába vagyok eü-s én is, a gyerek az más, pláne ha a sajátod...legalábbis én így vagyok vele. Sokszor jobb lenne, ha nem lennék eü-s, talán nem paráznék bizonyos dolgokon ennyire.

Sissy te is gyomorégés társam vagy :( Annyira ég, hogy nagyon fáj :( Jó Uhu - nak örülök

Szifla : élvezed munka nélkül? :) 4D szuper!

Manó :(:(

Du én sem tudok aludni, mert ahogy Macianyu mondta, csak kuka leszek tőle, meg a gyomrom fáj - hülyén hangzik tudom, de így van.

Fórumozás : ha valaki megtanulja szűrni a jó és a nem túl hasznos (hülyeség) infókat, akkor nagyon nagy segítség DE nagyon tévútra is tudja vezetni az embert. Én szeretem, szeretek másokkal infót cserélni, az én gyerekem szebb, mint a te gyereked és az enyém már többet tud dolgok pedig már leperegnek rólam. Nekem nagy segítség volt (és még most is) Marci fóruma! A gyerekorvosunkban én nem bízhatok és nem is számíthatok rá!!! Ha igazi gyerekorvosi tanács kell akkor a magyar gyerekorvost hívom, vagy megyek hozzá . A másik nagy segítségem anyu!

Na ennyi, péntekig tudtam visszaolvasni, remélem csak jó hírek várnak, ha tovább olvasok és Witch-el, Manóval minden OK!

KépKép

Kép
babee
 
 


Babee: üdv újra itt és jó volt olvasni, hogy ennyire szuperül sikerült az utazás!
az is tök jó, hogy anyukád szülésznő és így tudott segíteni!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Juj a táblázatban sznte már csak az én adataim hiányoznak :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Bocsi. Manó elküldtem priviben!

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok!

Mágnes
Én is max. másfél órát szánok a "szülésre"! :oops: :lol: :wink:

Witch
Van olyan ikres ismerősöm, aki még túl is hordta a babáit! És ő is elég vékony volt mindig... Én inkább a pozitív kimenetelű dolgokat szeretem "meghallani" :wink:
Egyébként levelezek több hármasikressel, a web csodája, és az átlagos terhességi idő az a 32 hét... :wink:
Nekem a cél az a 35-37. hét, még akkor is, ha akkor már moccanni sem fogok tudni a nagy pocakomtól! :wink:

Manooka
Én most ott tartok, hogy ipari mennyiségben veszek cumisüveget... valahogy egyszerűbbnek, gyorsabbnak képzelem azt, hogy lefejem a tejet és cumisüvegezünk... Kettőt még csak-csak tud szoptatni az ember, de hármat???? :roll: :?

Légkondi
Nekünk van, de én nem szeretm... nem is kapcsolom be... :oops: :wink:

BPA
http://tudatosvasarlo.hu/cikk/meg-mindi ... umisuvegek

Galex
http://www.gravidanzaonline.it/calcola- ... o-feto.htm
Itt a mért adatok alapján ki lehet kalkulálni a súlyt!

Konkri
Ha fenn van Fanni buksija, azt ki tudod tapintani! Én szoktam simogatni a tökikéim hátát, buksiját :lol: :lol: :wink:
Bevásárolni én listával szoktam menni... és általában csak azt vesszük meg, ami a listán van... max. 1-2 apróság. (most éppen egy zacskó, 20db facsavart vettünk)...

Grace klinika
A magyar cím a kórházra utal. Az eredeti meg egy USA-ban használatos anatómiakönyvre :wink:
http://greysfan.com/2010/12/18/musical-epizod/

Babee
Képek?

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 



Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?