Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!

Talán ma este fel tudom tölteni a képet a 4D-ről!

Kata:szép a pocid!

Szifla:megkérdezem Andreát,hogy megadhatom-e a számát.Én nála szültem,és nála fogok most is.Nagyon meg voltam vele elégedve,és nekem az egész egy szép élményként él.Talizhatnánk valamikor ténlyleg.Például van az a játszótér ott Leányfalun,oda mi is le tudunk Lilivel menni,persze ne a 38 fokot nézzük,de biztos lesz azért enyhébb,ha tudod,hol van,és jó Neked is.

Olyan nehéz elképzelnem most,hogy kezdődnek az éjszakázások,meg minden megint majd.Lili végre alszik kb 8-ig.... :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy: várjuk!
bocs hogy tőled is ezt kérdezem, de Nektek név van már? tudom, hogy a tietek hasonló lesz :) de írtál vmit az elfogadtatásról is...
Lili 8 ig alvásáért irigy vagyok. enyém nagy 7- fél 7, kicsi meg akár 9 is :)

Mano hogy vagy?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


konkri: cukorra jövő hét kedd reggel megyek. Az értékek jók voltak, csak a görbém nem, szóval annyira nem aggódom, csak nem épp ez a kedvenc vizsgálatom.

Szilvi: várjuk nagyon a 4D képeket. Most nézem, hogy pontosan azonos a vonalzónkon a hátralévő napok száma a szülésig. :)

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 

 
 

én meg bizonyos vonalzókat nem is látok- Rizsmikéjét és Sti-ét se jeleníti meg a gépem :(

bocsesz- úgy rémlett hogy másnap mész már...

sikerült ben 10órát rendelnem de gyerek kicsit kiborult hogy az csak jövő héten ér ide..., sebaj legalább megette a lencsefőzeléket... .)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Rizsmike:én sem látom sajnos Te vonalzód... :( nem tudod beállítani?
Te hol szülsz?

Konkri:hát,igazság szerint nálunk is úgy alakultak a név ötletek,ahogy Nálatok.Jót mosolyogtam magamban,mert,amikor váltottunk a sima Roziról,akkor váltottatok Ti is,és a második név a Férjemtől jött,aki nem is olvassa a babanetet.De ezt még bevariálnánk,és még vacilálunk,szóval semmi konkrétat nem írnék,de azért mondom,hogy,ha kialakul,nem Tőletek loptuk.... :) Na,egy kicsit titokzatos vagyok,de annyit gondoltam rá,hogy mit szóltok itt a Babaneten,ha előjövök majd a névvel... :)

Witch-el mi a helyzet?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Én Szent Imrében szülök. Úgy rémlik, senki sem szül ott rajtam kívül sajnos. :(

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Sissy: köszönöm, hogy megkérdezed, megnyugodnék, ha ezzel kicsit előrébb haladnék. Találka játszótéren ok, de akkor majd privátban cseréljünk számot, hogy pontosítsunk. Most jön a 38 fok, maximum délelőtt vagy este lehet kimozdulni...
Név :):)

A fórumos veszekedést jobb elkerülni, én pl. inkább csöndben maradok, ha valami olyat írnék, ami másokat megbánthat. Életben elég szókimondó vagyok, ami sokszor bántó is lehet, de szerintem nem mindegy, hogy milyen témában maradunk csöndben. Na ez most lehet, hogy nem volt érthető... :) Írok konkrét példát: pl. babaápolással kapcsolatos véleményemet leírnám akkor is, ha más az ellentettjét írja, de mondjuk nem írom le, hogy basszus, de ronda nevet választottatok...vagy ilyesmi


Én látom rizsmike vonalzóját. Nehogy eltűnjön! :)

A sajátomat nem tudtam ide berakni. HELP
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Vonalzó
Profilban engedélyezni kell Bbcode és HTML kódokat...

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Szifla
Ha megcsinálod, akkor a BBCODE sort kell bemásolni a profilba :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Szifla: a profilban próbálod? a vonalzós linket kell bemásolni...
véleményed: ez amit írsz ez okés, ezt én is így gondolom, főleg hogy a babák terén sok minden nem fehér és fekete, sok a hanyatt más vélemény és kinek mi válik be... de sokszor olyan ötlet jöhet ami még fel se merült sehol...

tegnap volt eszembe pont, hogy a szemgyuszira nekünk mindkétszer a tejem vált be- kamilláztam én ezerrel meg cseppeztem, de a tejtől másnapra elmúlt a nyunya a szemükről- majd ezt ne felejtsétek el. mondjuk kicsit fura a póz és a metódus mikor préselem ki a cicimből a cseppet :)

a nevekkel: én egyszer mondtam egy kollégámnak, hogy "ne már" és azonnal meg is bántam... ilyet tényleg nem szabad mondani...

Sissy. mivel leveleztünk is ez ügyben, tudom, hogy nem tőlem loptál... viszont nagyon kíváncsi vagyok a nevetekre... nagyon :wink:

veszekedés: nálam első körben voltak a szopival kapcsolatban bonyodalmak, de a topic régi lakói normálisan megbeszélték, viszont akkor előbukkantak sokan máshonnan és nagyon osztották azt aki nem szoptatott... én nagyon szopi - nem párti, hanem buzdító lelkesítő, ötlet adó vagyok, de ha vkinek nem megy, nem ostorozom, nem bántanám meg ezért.

Witch: otthon van, pihire ítélve, még nem kapnak érlelőt...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


akkor én miért nem látom a vonalzóját?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


én isz cak betüket látok :( meg Stinél is. viszont anyum gépén láttam, így gondolom a gépen található alkalmazásoktól függ...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Sti nagyon szep a kocsi.Es tenyleg jo aron vetted.
En is remenykedem h majd el tudom konnyen adni ha mar nem lesz ra szukseg.

Konkri milyen ora ez?Meg nem hallottam rola.Koszi amugy kerdesed jobban vagyok,4*2 cordaflexet kell nyomnom magamba es alkoholizalasra szolitottak fel a dokik;-)
Ma mar labra is tudtam allni.
Jovo heten mindent megveszek amire meg szuksegunkvan
a szuleshez es Martinnak.Beparaztam.

Mi is vettunk kupont vegul G1be,de csak jul 16an tudunk menni ami betoltott 30. hetet jelenti.Remelem meg lesz ertelme.

Sissy nagyon kivancsiva tettel a nevvel kapcsolatban;-) kepeket varjuk.
Koszi amugy a segito hozzaszolasokat gorcsolessel kapcsolatban.sokat segitwtt.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


ja elfelejtettem: még is a kislányunk is M betűs nevű, mert Martin Manni-nak hívja... :) eszembe is jutottál Manni...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sissy, Konkri
Profilban engedélyezzétek a kódokat!

Én mindenki vonalzóját látom... explorerrel is, Chrome-val is, operával is...

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Jaj ne is emlegessetek a forumos veszekedest,(gondolom Rizsike)emlekszel h a 2008-as forumon mennyire ronda vege lett a forumozasnak:-(
Sajna egyet ertek h ahol ennyi csaj van, ott elobb utobb gaz lesz:-(

Csajok van esetleg 5let hol lehet kapni toltetet a szopiparnaba?teljesen oss..zetoredezett.

Rizsi.Asszem nektek is ez a mokus kombi agy van meg ugye?Annak 70*113as a matraca.mekkora lepedot vettel bele es hol?mert en 70*140 vagy 60*120asat talaltam eddig.erdekes modkn matracvedot talaltam egy netes aruhazban.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Konkri.szuper h nincs baj a cukorral.Nalunk is rengetegez iszik Nono meg ejjel is neha ker vizet(sajna ejjelre meg kell a pelus).en is gyanakodtam mivel ugye nekem baj van az anyagcseremmel.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára trigemini2012 2012.06.29 14:42-kor.

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Van 5let 4.szulinapra?trambulint mar megkapta de azert meg jo lenne melle vmi.bicajt ami neki valo olcson ti hol vennetek?remenykedem h futobringa utan hamar menne neki a 2 kereku is.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Hervis? Dechatlon?

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Tyu van am ara.ezt nem is gondoltam volna.koszi Gem!
Ennyiert mar uj szopiparnat vesz az ember:-(

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Szerintem, 100 liternyi gyöngy több szopipárnába is elég... :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Köszi Gemini- a html nem volt beprüntyögve... viszont fura hogy anyunál hétvégén láttam... viszont én nem vagyok nagy info mókus.

Manooka: tudod vannak bakuganék, dragon ballék, gormitiék és még sok más frankó kínai idióta mese... ezeket én nem engedem nézni, viszont a disney-n ott még is reklámoznak ilyen játékot. meg hát a gyerek látja az újságban... szóval foggalmam sincs hogy egyébként miről szól, mert ezzel a ps játékkal se játszhat, de erre a szarra vágyott. de nem a kilövősre, hanem ami csak megvilágítja a figurát... ultra fontos élet halál kérdés... :) addig meg az én gumi órámban virít :)

szopi párna töltet: én anno azt hiszem itt vettem a párnát és akkor volt hozzá töltelék is: http://www.minimano.hu/uzletunk.html kérdezz rájuk... a webshopban nem találtam...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 



Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Grace klinika 18. rész (musicales rész)
Az egész klinika küzd Torres és a baba életéért. Elhívják Addisont is.
Közben persze dúl a szerelem is, mindegyik pár összejön :wink:
A vége az, hogy Torres magához tér...


19. rész
Torres és a baba lábadozása... :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Köszi Gem! ez megnyugtató :) bár számomra fura, fogalmam sincs hogy hány hetes volt a csaj, mert nem is tudom, mintha kettővel ezelőtt még csak a szív hangot keresték volna ezerrel... most meg már egy menthető babája van, meg baba buli, nagy pocak... bár ugye volt rá példa hogy dr Addison 23 hetest is simán intézett.
lehet hozzá kéne járnom :)
ma este a story tv-n fogom nézni az Addisont... bár már láttam, ez csak ismétlés. azt is szerettem,de a végére elég csúnya dolgok történtek. mikor a fiú is meghal... :(

az még a halálom, mikor a kettesen a szüli felit évad közepén befejezik... és bár dél-amerikait nem nézek, de észrevettem, hogy az rtl meg ha nem megy sorozat, akkor csak piff leveszi műsorról, aki meg mégis nézte az meg maradjon úgy...

tavaly volt egy sorozat amit néztem kizárólag, a story-n, már a címére sem emlékszem, de az első részt pont elkaptam, mikor a kisbabát elrabolták... és az lekötött... meg a ruhák is benne, mert elég friss volt.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Köszi a linkeket. Tök jó ez a manobolt :lol:

Grace klinika....basszus de rég volt már ez a rész nekem...még csak itt tart a tv? Akinek kell esetleg letöltve az szóljon, dvd-re ki lehet írni. :oops:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Manooka!

Mi is többször töltöttük már a szopis-párnát.
Minimanóban (www.minimano.hu) lehet kapni 450.-ért. Nem tudom mennyi az űrtartalma, de egy töltésre elég. Mondjuk ezek a vacak golyók hamar összeesnek, mi már 2* töltöttük, érik a harmadik is :lol:
Most látom, hogy Konkri is ezt ajánlotta. Én tegnap vettem pont :D

És egy kicsit magunkról. Jól vagyunk. Már megint itt ez a meleg.

Múlthét vágán festettük a gyerekszobát. Nem volt egyszerű menet. A 3 éves házban még a vakolat is lejött egy nagy darabon :evil:
De vasárnapra meg lett a szoba. Most szombaton jön a háló, vasárnap meg írány a Balcsi keddig.
Kedd délután meg megyünk babakocsit és kiságyat venni/rendelni VÉGRE :D (de eddig nem volt hová tenni).
Szerdán klinika 28 hetes UH.
Szokás szerint parázok :D Alexnél ilyenkor találták ki, hogy kisebb és 33 hetesen be is fektettek. Persze tök hiába (2770gr-al született). Aprócska is kisebb volt eddig mindíg. De igyekszem pozitív lenni :D

Már én is beszéltem a barátnőm volt szülésznőjével.7 éve nagyon rosszul választottam, és az egész esemény rossz élmény maradt. Most azt mondja a doki, hogy 80% esélyem van a császárra, de így is kell szülésznő, nem mindegy a körülmény, bebiztosítom magam...

Apafej 2 napja bújja a netet légkondi ügyben.... nem lennék hálátlan 8)

Hirtelen ennyi, vigyázzatok magatokra!!! Witch, Manooka szorítok!!!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Gabi, köszi a tippet. Tuti elmegyek minimanoba, mert az van a legközelebb hozzánk.
Mondjuk van 10%-os kártyám az elefáni bababoltba, de annyira messze van...

Képeket kérünk a szobáról :wink:

Múltkor mentünk Harasztiba és a Bihari úton szoktunk menni az M5 felé, Csabu mutatta h merrefelé laktok. Nagyon hangulatos a lakópark :wink:

Légkondi: mi is kértünk árajánlatot mert meggyulladok, és ezt a pasit szívből tudom ajánlani, korrekt és az áraik sem rosszak

http://www.klimawebshop.hu/mono-split-klima.html

Kijött, korrektül mindent elmondott, 4 féle varit kidolgozott, és nem a legdrágább készüléket ajánlotta, hanem ár-érték arányt figyelembe véve mondott javaslatot.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!
Hű, tegnap óta nem győztem olvasni a sok hozzászólást:-)

Sti, nagyon jó áron vettétek a babakocsit! Mi is Stokke-n gondolkodunk, nagyon szuper és bár nagyon húzós az ára, viszont ha már nem kell, jól el lehet adni - a használtan vettet is.
Babonából még nem vettünk semmit, majd augusztusban fogunk vásárolni.

Kata, szép a pocak fotód:-) Szerintem nagyon ruhafüggő, hogy mennyire látszik nagynak az ember hasa. És hát akkora, amekkora, nem tudom ezen miért hüledeznek. Én 26 hetesen voltam bent a munkahelyemen és mindenki csodálkozott, hogy milyen kis hasam van. Nem győztem mondogatni, hogy még több mint 3 hónap van szülésig, miért kellene már nagyobbnak lennie?Azóta is szépen növöget a pocakom:-)

Konkri, tényleg, nem gondolkodtatok azon, hogy a két „m” betűs fiú mellé a kislányotok is "m" betűs nevet kapjon?

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Felicitas: az egyik barátnőm nemrég szült, és kérdeztem tőle, neki vannak-e ilyenek és vannak, úgyhogy, tőle megkapom. De jó, hogy írtad Konkri:-)

Légkondi: nekünk van és még sose élveztem ennyire, mint most. Ha nem lenne, kb.28-29 fok lenne a lakásban, így 22-23 van, így terhesen ez nagyon kellemes. Azt hiszem, az újabb hőhullámot itthon fogjuk átvészelni:-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Manni
Szép a vonalzód :lol: :lol: :lol:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Köszi, Trigemini :-):-):-)
Figyelmesen olvastam az előttem szólókat :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Próba
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Megcsináltam a vonalzót, de nem látszik.
Melyik sorba kell a profilban másolni??
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Na talán így...

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Juhéj! :)
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 



Én rengeteg vonalzót nem látok, biztos nekem kéne állítani valamit. De informatikus férjjel én analfabéta vagyok ezekhez a dolgokhoz :lol:

Manooka!
Köszi a linket, de ezek az árak nekem még így is magasak. Lehet le is teszek idénre a hűsülésről, csak ne lenne ennyire meleg :cry:

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Fú, mennyit írtatok! :shock: Na, meg én is eltűntem... :?

Egyelőre csak a 40. oldalt olvastam el, az is 1 órába telt. :)

Manni, üdv köztünk! Egy napra vagyunk kiírva! :)

Gemi, hatalmas a hasad!!!!

Molly, a tiéd is nagyon nagy már! ;)

Dius, csodaszép Viki! Ezek a szemek...!!! :)

Hát most csak a képekre.... :oops:

Mi megvagyunk. Szerdán voltam UH-on, másfél kg kb a baba, és minden ok vele. Hosszú a combja és okos a feje. :D Ja, és fejfekvésű továbbra is. Na, ezen ne is változtasson! A köldökzsinórt pedig úgy tűnik, letekerte a nyakáról, szóval nyugodt vagyok. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt! jó hétvégét!

Szifla: jó lett a vonalzód!

Manni: igen gondolkodtunk- itt a fórumon is írtam róla... de nehezen jutottunk dülőre... ha fiú lett volna akkor Márk lett volna... de lány nevet nem találtunk ami mind kettőnknek tetszett, így a vezeték névvel alliterálót választottam... és a Rozi név a szívem választottja volt... (anyósom hívom így) de a kisebbi fiam megoldotta az m betűs név kérdést :)
biztos húzni akarod a vásárlást augusztusig? :wink:

miért pont mára hagytam a kapálást??? én hülye.

Sti: tegnap takarítás?

szülés ideje: én kinéztem a szept 4-ét mert az Róza nap is, de rájöttem, hogy én 11-ig szabin vagyok... remélem a könyvelő nem rángat be hogy kiírjam a tömbbe a szabit újra és a barátnőm hazahozhatja a szabis tömböt... így is a gyes-t is figyelnem kell, hogy lemondjam időben, a diákhitel szüneteltetést is intézni, meg hát a többi- anyakönyvi, taj kártya, tgyás, anyasági, helyi támogatás... na ezek a vacak dolgok így szülés után... már mint kár hogy nem automatice küldik... :roll:


képzeljétek, azt álmodtam, hogy elmentem dokihoz, aki azt mondta h nem is vagyok terhes... én meg nem értettem, hogy akkor mitől nagy a hasam, mitől mozog... és hogy jövő hónapban babát kéne csinálni... remélem még egy darabig együtt maradok a pocakommal, mert én most kezdem nagyon élvezni a dolgot. az elején azt hittem, hogy minél nagyobb lesz annál bírhatatlanabb, de én mostanra lettem csitti-fitti, nyugi és boldog. mióta a hasfalam is tartja alulról a hasam, azóta nem érzem azt a kieső érzést. azt hittem, hogy mint egy roki végig kell feküdnöm, és semmit nem fogok tudni csinálni, de a nehezebb dolgokat leszámítva minden megy. és nem érzem magam terhesnek- a szó csúnya értelmében. boldog vagyok, mert nagyon el voltam keseredve hogy 9 hónapig nyomi legyek és tuti, hogy a későbbiekre nézve ez hátrány lett volna, de most...

kedden megyek dokihoz- remélem minden okés lesz...

na szép napot mindenkinek, aki teheti pihizzen és fürödjön!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Na vagyok én is, kicsit dolgozok, így tudok írni...

Konkri!

Érdekes álmokért neked sem kell a szomszédba menni :) Este a kicsi fiammal álmodtam, már megszületett és csoda szép volt :) Közben meg össze visszaságok voltak, de a lények ő volt...

Barbazso!

Látom neked is szépen fejlődik a manó :)

Galex!

Ti sem unatkoztok :) Én a jövőhéten veszem meg a babahordót és még egy két apróságot aztán elkészül most a hétvégén a baba sarok (remélem), aztán jövőhéten babaruha mosás, meg saját cucc készítés... remélem időben kész leszek mindennel...

Sissy!

Az éjszakázástól én is tartok... Jami olyan jó volt hozzám, hogy 10 hetes korától meg volt a 8 óra alávás, most már 10-12 óra is megy neki, vagy több :lol:
Most meg minden előről... érdekes lesz :)

Rólunk: voltam uh-on, manó 1,5 kg szépen nő, minden rendben... 4 hét mulva tali a dokival ha addig nincs semmi... amúgy bármi van azonnal hívnom kell... a méhszáj zárt, aminek nagyon örülök, bár Jamival is az volt, és tágulni sem nagyon tágultam, de ott nem volt ez gond, mert faros volt, és csaszi... viszont most mivel picike befordult, így természetes szülésre készülünk...

Kérdés: SOTE II.-en szülők valaki javasoljon szülésznőt, ennek mi a menete? Mármint a felkérésnek stb...
Természetes szülésnél hogyan megy a dolog? említettétek a beöntést... én attól kiborulok... nagyon sokat kaptam már a műtétek miatt, de akkor nem voltak fájásaim és nem lakott senki a pocimba... azért parázok rendesen...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch: ha progi szülés van akkor sztem előre megkapod a beöntést- nálunk mindig előző este adták és azért így viselhető volt + utána tusolni is tudtam.
nem tudom ki hogy van vele de a fájások alatti beöntés egy rémálom (az egyiket ereszd , de a másikra ne nyom jár... és hát ugye két fájás közt se gyönyör az élet, nem az van, hogy boldogan ülök a rötyin és cacilok...)
dokid nem ajánlott szülésznőt esetleg- akivel szívesen dolgozik? (mert azért kicsit az is fontos, hogy ők ketten hogy működnek)
nekem az utsó 4 hétben a szülésznő a legsűrűbben látott személy- ő csinálja az nst-t, labort, papírokat, még a táskám is ő cipelte be, ágyat keresett (jót) műszak alatt-előtt-után nézett. szülés után még a tenát is ő ragasztotta be és ő adta rám (illetve ők, mert két szülésznőm volt, de mind kettő ugyan úgy bánt velem) elvileg ő borotvál is- bár én esetemben erről sosincs szó, mert nálam ez alap.

egyébként lehet hogy a beöntést meg is úszhatod, mert tudok olyanról ahol kitapintották, hogy szükséges e, illetve ha már olyan fájások vannak és olyan a méhszáj, akkor nem adnak...
de ha kell, akkor ezért is jó, ha lesz szülésznőd, mert akkor erről is tudtok előre beszélni.

egyébként nálam csaszi esetében is lenne szülésznő- beönti illetve előkészületek, nst miatt is és utána való gondoskodás miatt is...

Lehet hogy egy azonnal éjszaka átalvó babád lesz...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


aranyérrel ki hogy áll? nekem most a legbrutálabb- nem fáj, csak van...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Manóka: én anno a MÁria utcai bababoltban vettem meg a lepedőket a matrachoz, de szerintem nagyobb volt mint a matrac, így a fenmaradó rész bekerült a matrac alá, sosem volt vele gond....

Én megúsztam az előző szülésnél a beöntést, de csak azért, mert hosszú volt a vajódás, és mire elérkeztünk a szülésig, addigra már nem volt mit kipucolni.... :?

Olyan jó, hogy már majdnem minden baba 1 kg körül, sőt a legtöbben már fölött vannak. Az én barátnőm 1 kg-al született anno, és teljesen egészséges....ez jó érzés, hogy már mi is itt tartunk!!!!! :D

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Sziasztok!
Életjel. Anyuméknál vagyunk, végre van net is, próbálok visszacsatlakozni. Itt viszonylag hűvös a lakás, így elviselhetőbb.
Elkezdtem ödémásodni,nem vészes, de viszonylag korainak tartom. A vérnyomás viszont ok, szóval nem aggódom. Soma elég fájdalmas dolgokat művel odabent, van egy olyan érzésem, hogy nem fejvégű, ami önmagában még nem is lenne gond, mert ráér még visszafordulni, csak attól tartok, hogy nem lesz hozzá elég helye..
2 hete kellett volna dokihoz mennem, de akkor ő nem volt, most ő van, én nem, a jövő héten ő és én sem vagyunk, így 9-én megyek hozzá. Elég régen láttuk egymást de bízom benne, hogy minden rendben :)

Látom, van új tagunk is, Üdv köztünk, jó, hogy még vannak csatlakozók! :)

Próbáltam visszaolvasni is, örülök, hogy Witch-ék még egyben vannak!

Segítség dolog:
Persze utólag, több gyerekesként az ember mondhatja azt, hogy nem is olyan vészes, és meg lehet ezt oldani egyedül /kettesben is, de én akkor is azt mondom, ha valaki jóban van az Anyujával, fogadja el a segítséget! Jól jön a pihenés , de már az hatalmas előny, amikor Apa visszamegy dolgozni, legyen kihez szólni. Nekem nem volt segítségem, 4 nap után Anyuméknak haza kellett menni, párom dolgozott, és klassz kis szülés utáni depresszióm lett attól, hogy egyedül maradtam tapasztalatlanul egy csecsemővel. Nyilván ez nem mindenkinél áll fenn, de jobb félni, mint megijedni.
Másodjára már nem volt időm depizni, sőt, akkor már jobban boldogultunk mi négyesben segítség nélkül, ennek ellenére volt segítségem. Most nem akarok segítséget, mégis csak rutinos leszek. El akarták vinni a gyerekeket Anyumék a szülés után ,de nem engedtem, hatalmas törés lenne nekik.

Witch:
Én megkérdeztem a dokimat, hogy kivel szeret együtt dolgozni, és őt választottam, mert úgy gondoltam, az fontos, hogy közöttük egyetértés és összhang legyen. Annak ellenére, hogy most szülésznő nélkül szülök (pontosabban választott nélkül), meg voltam maximálisan elégedve mindkétszer a választásunkkal.
Becsöngettem a Szülőszobára, kihívtam, és megkérdeztem tőle, hogy elvállalna-e. Ez után bementünk beszélgetni.
Én egyszer sem kaptam beöntést, de, ha választhatnék, akkor kérnék. Vagy, ha nem is beöntést, akkor kúpot, de valamit minden képpen. A beöntés nélküli szülés néha kellemetlenül érintheti az embert, sajnos volt benne részem... :oops:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Barbazso, hol fogsz szülni? Budapesten vagy Székesfehérváron? Én a János Kórházban.

Vásárlás: marad az augusztus eleje, ennek több oka is van: egyrészt mindketten úgy érezzük, hogy akkor tudunk majd igazán örömmel vásárolni. Most valahogy úgy érezném magam, mint, aki karácsony előtt kibontja az ajándékokat. Lehet, hogy kicsit furcsa az analógia, de ehhez tudom leginkább hasonlítani. A másik ok: pár dolog a szüleimhez kerül a lakásból és ők augusztusban tudnak érte jönni, a bababútorokat+nagyobb dolgokat most nem is tudnánk hova tenni. Addig is bújjuk a netet és próbálunk eligazodni a „babaipar” útvesztőiben, véleményeket olvasunk, bababoltokban is nézelődünk, készül a kelengyelista is :-) Mivel több nagy bababolt is van a közelünkben, ezért inkább kevesebb dolgot fogunk venni, ha bármi kell, a férjem pikk-pakk beszerzi :-)

Az állapotom pedig még nekem is nagyon jó, Konkri, ahogy Te is írod, egyáltalán nem érzem magam terhesnek-a szó csúnya értelmében: egyre nyugodtabb vagyok, ahogy telik az idő és ahogy nő a baba, jól alszom (a gyakori pisilést leszámítva), eddig 4 kg-ot híztam, szóval bízom benne, hogy ez még 3-4 hét múlva is így lesz. Persze az is igaz, hogy nem feszegetem a határaimat, ha elfáradok pihenek, ha álmos vagyok alszom délután, és úgy szervezem az intéznivalókat és házon kívüli programokat, hogy egy napra 2 dolognál több ne legyen. Élvezem is nagyon minden pillanatát ennek az időszaknak és készülök az alvás nélküli éjszakákra :-)

Beöntés: biztos nem leányálom a fájások között :shock: , de, amit Mági is ír, beöntés nélkül adódhatnak kellemetlenségek. Én megbízom az orvosban, ezt majd ő eldönti. Ha muszáj, akkor muszáj, már csak a fertőzésveszély miatt is.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Ági: első után én is picit depiztem, mikor elment anyu- akkor lázasodtam be... meg hát elsőnél ott a szopi bizonytalanság... aztán csak sikerült belerázódni. de aztán örültem, hogy "csak ennyi" jutott- végülis elég is volt a segítségből, mert csakjobb volt hogy belejöttem. meg aztán anyósom és apósom is jönni akart minden nap ésaz akkor nagyon terhes volt, hogy nem lehettem együtt kettesben a babámmal, minden nap jönni akart valaki, már bőgtem. másodiknál szintén úgy volt ahogy mondod. akkor ki is kötöttem, hogy NE! de anyósom is kitalálta hogy elvinné Marcust két hétre, hát padlót fogtam- nem azért szülök, hogy a másikat lepasszoljam... és ahhoz képest hogy beharangozták, hogy -óh, meg fogsz szakadni, sok lesz a meló, hát aranyabb életem volt mint előtte.
most a férjem nyagatott, hogy húha, három és nehéz lesz bla-bla-bla... de én nem félek. sőt. most meg hogy már úgy érzem hogy egy normális, jó kismama állapotot sikerült felvennem már attól se félek, hogy a szülésig eltunyulok vagy elszokok a dolgoktól.
a mai időt jobban viselem, mint a két hetit.

én babum még tuti nincs 1 kg, viszont ő tuti h fejjel lefele van. és jó is ez a póz nekem is. megnéztem a múltkor a Martinos ilyen leletem és nála ilyenkor a lepény még elérte a méhszájam, most már csak közelében van...

beönti: a fájás alatti beönti se biztos hogy tökéletes... az is érintheti kellemetlenül az embert... illetve a szülésznőmet :oops: pedig akkor sztem fölösleges volt, mert pont nagy wc-n voltam... ésa wc után kezdődtek is a fájások. erre puff kaptam még beöntést is... közben meg sürgettek is...hát persze hogy nem volt frankó és szülés közben meg jött a "meglepetés" (bár ez szinte csak víz volt). aztán a barátnőm is ugyan így járt, mikor gyors szülés közben kapta a beöntést...
a második okés volt úgy hogy előző este megkaptam...

én most azon vacilálok, hogy a dokim mondott egy összeget, de ez már 4 éves tarifája. és másoktól azt hallottam (bár nem nála szülnek), hogy ennek a 150%-át kéri... szerintetek rákérdezzek, hogy biztos? vagy ez hülye kérdés?
ami csak azért is érdekelne, mert a szülésznőm meg nem mond összeget, hanem azt mondja hogy a doki fele... de akkor most minek a fele? vagy lehet letisztázom forintra a szülésznővel...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Manni: Zso a SOTE-n szül... én se szülök fehérváron hiába az a megyei kórházunk- oda 1 óra az út, Tatabányára meg 20-25 perc (így a látogatás is könnyebb), meg nem is tudnék fehérvári dokihoz járni vizsgálatra...
a Jánoson én is elgondolkodtam, de most már tuti kilőve...
Csak nem Budán innen laktok? :wink:

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


mikor éri el a babakocsim a 7. strigulát?

ja Manni: a terhes állapotomhoz hozzá tartozik, hogy a csajok tudják, hogy én kb a 18 hétig k.o. voltam. folyton azt éreztem, hogy kiesik a gyerek alul, hasmenésem volt, barnázás (ami fekete volt szinte), gyomor görcs, és a alul-belül annyira feszített, hogy semmit se tudtam csinálni... most meg... emelgetés és sűrű lépcsőzésen kívül jöhet bármi... és én olyan boldog vagyok hogy csak na! :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?