Új privát üzeneted érkezett!

Szia Vera!

Valóban nem érkezett meg a levél. Azonnal írok neked. Köszi!
lolita
 
 


Sziasztok!

Én a Kaális párok topic lakója vagyok, sajnos egyelőre távol a szüléstől. Szülész-nőgyógyászt keresek, olyat, aki kedves, okos, szép Kép stb és a Jánosban dolgozik.
Sokat emlegettetek itt egy Sóvágó nevű doktort, megírná valaki a telefonszámát, és hogy hol rendel magánban? De egyéb doktorok címeit is örömmel venném.

Aki még előtte van, annak jó szülést, aki már utána, annak jó babázást kívánok:

Milena

milenatortenete@index.hu
milena
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam ezen a szüléselőkészítőn, Héber Judit tartotta, aki tényleg nagyon kedvesnek tünik! (Kár, hogy most nem dolgozik, mert babázik!!!)
Ma voltam a védőnőmnél aki említette, hogy kezdek vizesedni, úgyhogy figyeljek a sóval! Nem tudtok valami vízhajtószert, teát ajánlani?

Köszi előre is!
Sziasztok
Évi
balna
 
 

 
 

Sziasztok!!

Milena!
Az én dokim Dr. Baltschik Miklos volt, nagyon rendes volt végig. Szivesen ajánlom neked. Szoval szerintem ö kedves,okos, "szép"!!! :-)

Balna!
Én is vizesedtem eléggé, nekem semmi nem vált be, csak az ha éreztem hogy nehezednek a lábaim akkor felpocolva pihi volt. És a sora tényleg ügyelj, meg szeritem a füszerekkel is.

sziasztok
boribaba
 
 


Szia Boribaba Kép

Mi az elérhetősége a dokidnak? És hol rendel?

Köszi
Milena
milena
 
 


Milena!
Az én dokim is dr. Baltschik és tényleg nagyon jó. Hétfőn és szerdán rendel, nincs bejelentkezés, érkezési sorrendben kell bemenni. 16 órától 19 óráig van.
Cím XII. ker Lejtő u. 43. Ez a Farkasréti temető főbejáratától egy percnyi sétára van.
Üdv.
zsizbó30
 
 


szia Milena!

Zsizbó leirt minden elérhetöségét!!! irj ha hozzá mész, kiváncsi vagyok a véleményedre.
szia
boribaba
 
 


Szia Milena!

Én szültem másodjára is Sóvágónál, én is ajánlom őt neked, ha nem zavar, ha a dokid kicsit szétszórt, és néha túl sokat beszél. Viszont nagyon kedves, egyáltalán nem pénzéhes, és siszonyú jó humora van. Engem még szülés közben is meg tudott nevettetni. Szívesen megírom az eélrhetőségeit, most magánban a Bem J. u-ban rendel a Széna tér közelében,

üdv: Csipi
csipi70
 
 


Szia Milena!

Csatlakozom Csipihez. Sóvágó kedves, okos, jópofa, gondolom a felesége szerint szép is. Mellesleg a felesége is nagyon kedves, nála kell bejelentkezni az otthoni telefonszámukon. Én a harmadikat szülöm nála hamarosan...

Hogy bírjátok az ünnepi felhajtást?
Nálunk egy hónapja felváltva betegek a gyerekek, középfül-gyulladás, hörghurut, tüszős mandula, szóval van minden. Úgy tűnik talán Karácsonyra mindenki meggyógyul. Még az apjukkal mi is gyürkőzünk a bacilussal, de talán addig vége lesz.
Ti szedtek valamilyen vitamint?

Memami
30+1
memami
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a segítségeteket! Így még válogathatok is! Kép

Csipi Kép Memami Kép
Megadnátok Sóvágó doktor telefonszámát?

Jó hétvégét mindenkinek (babásoknak kellemes első hóban tapicskolást) Kép

Milena
milena
 
 


sziasztok!

Memami!
Szerencsére minket idáig elkerültek a betegségek!
Karácsonyi készülödés az megyeget.
Te hogy vagy?? mikorra vagy kiirva?? Minden rendbe a terhességel??
Vigyázz magatokra

kellemes ünnepeket ha addig nem jönnék!
boribaba
 
 


Milena!

A ma délutánomat és estémet Rád szántam. Hát nem semmi ez a történet. Családról, pszichiátriáról én is tudnék mesélni. A teherbeesés viszont nálunk pont ellenkezőképpen megy. A második és a harmadik gyerek is fittyet hányt bármiféle védekezésre. Az abortusz számomra elképzelhetetlen, de azért örülnék, ha legalább befolyásolni tudnám az eseményeket. A doki azt mondta, csak egyetlen 100 %-os fogamzásgátló módszer van, ha nem élünk házaséletet. Ettől függetlenül tudom, hogy ez messze a jobbik eset. Remélem hamarosan sikerül Nektek is. Az orvos elérhetőségét küldöm az e-mail címedre.

Memami
memami
 
 


Memami Kép

Hát igen, az Isten útjai kifürkészhetetlenek, ugye! Ennél okosabbat nem tudok mondanni. Mégegyszer köszi a címet, és mégegyszer minden jót Nektek

Milena
milena
 
 


Sziasztok,

Végre megtaláltalak Titeket.
Kedves Memami, problémánk kísértetiesen hasonlít.
Dokim a Péterfyből most lépett át a János kh-ba. Most vagyok a 33. hétben és lévén az elsőt a Pfyben szültem profinak éreztem magam. Most én is azon parázok, hogy új emberek, új szokások stb.
A legeslegnagyobb gondom a 3 ágyas szülőszoba. Úgy érzem, hogy egyszerűen képtelen leszek ott szülni. Mellesleg a férjem így hogyan jöhet be? Vagy az apukák kollektíven hallgatják-bíztatják egymást ill. feleségeiket? Jajjjj, én ezt nem tudom elképzelni. Teljesen le vagyok taglózva.

Hol lehet jelentkezni szülés előkészítőre, hogy legalább egy kicsit szokjam a helyet?

Köszi a segítséget,
Tele keserűséggel Bog75
bog75
 
 


Szia Bog75!

A szüléselőkészítőre nem kell jelentkezni. Keddenként van 17:00-tól a könyvtárban (2. emelet). A mai téma az újszülött, jövőhéten a szoptatásról lesz szó!

Évi
balna
 
 


Szia Bog75!
Három szüléssel a hátam mögött irom ezeket a sorokat neked.
Az én esetemben az történt hogy én nem kórházat hanem orvost választottam és ha éppen nem itt dolgozott volna akkor mentem volna oda ahol praktizált volna...nade...a szülőszobákról annyit hogy a személyzet profizmusa és kedvessége ...merthogy minden szülésznő profi a maga nemében...és az a lehetőség megvan hogy nem kell ágyhoz kötve tölteni a vajúdás óráit..és hogy a szülésnél is benn lehet a kispapa és ismét magamból induljak ki a szülésnél már nem bántam semmit csak megszülessen a babám...és utána pedig drukkoltam a másik szülő kismaminak és együtt örültünk a "sikernek"
Engem nem zavart a másik kismama jelenléte ..bár a három szülésből kettőben egyedül szültem...
majd megtapasztalod hogy ilyenkor az ember annyira képes "befelé" fordulni csak a babára és saját magára koncentrálni hogy az egyéb dolgok valahogy kiesnek...Az pedig hogy az apukák hogyan lehetnek jelen a szülésnél azt az akkor éppen ügyeletes szülésznő fogja "megmondani" ha egyszerre több szülés zajlik.
Van egyágyas szülőszoba Képhátha kifogod!
beszélj erről a kérdésről az orvosoddal és a szülésznőddel.
Boldog babavárást kivánok és jó egészséget nektek és ne légy elkeseredveÜdvözlettel:Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek el a barátnőm karácsonyra volt kiírva, de a múlthéten megszületett a kisfia. Valami front lehetett, mert meséli, hogy aznap éjszaka több mint 20-an szültek! Nem semmi! Jaj már én is annyira várom, hogy szüljek, pedig még csak a 34. hétben vagyok.
A málnalevél teát mikortól lehet inni? Hallottam a jó tulajdonságairól.

Köszi
Évi
balna
 
 


Szia Évi!

Én ittam a málnalevél teát a 36. héttől kezdve, ártani nem árt alapon. Aztán a szülésem úgy indult, hogy két ujjnyira kitágultam tejesen észrevétlenül, a belső mészáj is, és amikortól figyelni kezdtem, hogy ritmusosan jönnek a fájások, onnantől kezdve 2 óra alatt megszületett a kislányom, a második tolófájásra, a burokrepesztéstól számított 20 perc múlva. A dokim is el volt képedve, hogy ezt hogy csináltam. Az igazsághoz hozzátartozik azonban, hogy az a 20 perc pokoli áfjdalmas volt, szinte szétszakadtam belül, nem ártott volna egy kissé lassabb tempó, bár az első gyermekemet is 5 óra alatt szültem, így várható volt egy gyorsabb menet. Ha félsz a hosszú vajúdástól (persze ki nem fél), akkor igyál naponta 1,5 litert kb., én ennyi vízbe kb. 5 ek. teaport tettem, és ittam a 40. hétig. Nagyon jó lenne mások tapasztalatait is olvasni, de eddig még nem hallottam konkrétumot, csak a saját esetemet. Te kitől hallottál a teáról?

Üdv: Ági
csipi70
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha van ott valaki és esetleg tud róla, a Serfőző dr. tényleg a János kórházban dolgozik?

Köszi

Vinnio
vinnio
 
 


Szia Évi!

Én ittam a málnalevél teát a 36. héttől kezdve, ártani nem árt alapon. Aztán a szülésem úgy indult, hogy két ujjnyira kitágultam tejesen észrevétlenül, a belső mészáj is, és amikortól figyelni kezdtem, hogy ritmusosan jönnek a fájások, onnantől kezdve 2 óra alatt megszületett a kislányom, a második tolófájásra, a burokrepesztéstól számított 20 perc múlva. A dokim is el volt képedve, hogy ezt hogy csináltam. Az igazsághoz hozzátartozik azonban, hogy az a 20 perc pokoli áfjdalmas volt, szinte szétszakadtam belül, nem ártott volna egy kissé lassabb tempó, bár az első gyermekemet is 5 óra alatt szültem, így várható volt egy gyorsabb menet. Ha félsz a hosszú vajúdástól (persze ki nem fél), akkor igyál naponta 1,5 litert kb., én ennyi vízbe kb. 5 ek. teaport tettem, és ittam a 40. hétig. Nagyon jó lenne mások tapasztalatait is olvasni, de eddig még nem hallottam konkrétumot, csak a saját esetemet. Te kitől hallottál a teáról?

Üdv: Ági
csipi70
 
 


Hello,

Vinnio, Serfőző az én dokim is. A Jánosba ment.

Köszi a válaszokat a korábbi kérdésemre. Arra jutottam, hogy így ne jöjjön be a férjem. Engem is és őt is zavarja, hogy más nők szenvedéseit kell hallgatnia. Ő nem tudja majd kizárni a külvilágot és így átélni az eseményt. Üdv, bog75
bog75
 
 


Sziasztok!

Csipi!
Arra lennék kíváncsi, hogy amikor a 36 héttől CTG-re megy az ember a kórházba, és ott találkozik a dokival, akkor ugyanolyan tarifával rendezi a találkát, mintha magánrendelésen lenne? Ebben még nincs tapasztalatom, de gondolom ez így működik, mert ő már csak magánorvosként dolgozik.


Ma fürdés közben azt hittem, mindjárt kirugja a gyerek a hasamat belülről és kijön. Pedig maradhatna, van még két hónapja...

Bog75!

A háromágyas szülőszoba nekem is új élmény lesz, de feltételezem, hogy a szülő nők és apukák leginkább egymással lesznek elfoglalva, nem a másik párossal. Azért remélem, hogy nem egy nagyon ordító kismama lesz mellettem, mert azt lehet, hogy nehezen fogom viselni. De azért elég kicsi az esélye annak, hogy teljesen egyidőben szülj valakivel. Engem a hatágyas kórtermek jobban foglalkoztatnak, de itt is abban reménykedem, hogy ritkán vannak tele, és inkább 2-3 szobatárs lesz csak. Mindenesetre Te vakószínüleg előbb szülsz majd, úgyhogy várom majd a beszámolódat.

Memami
memami
 
 


Memami!

Az az igazság, hogy én ezzel a terhességgel kapcsolatban összesen kétszer adtam a szokásos "tarifát" a dokimnak, rutinos kismama lévén nem igen zargattam speciális problémákkal. Sosem magánrendelésre mentem, hanem a Margitba, mivel kb. 70 km-re laktunk a kórháztól, így minden dokilátogatást összekötöttem a terhesgondozás egyéb procedúrájával. Boritékot adni a Jánosban is tudsz, bár a dokim soha de soha nem utalt rá, hogy illene fizetnem valamit. Sőt...de ez egy hosszú történet, ha akarod, magánban elmesélem. Hát ennyi, a szülés után sem várt el egyetlen fillért sem, de azért adtam, aztán a 6 hetes kontrollon megint nem fogadott el semmit! :-))) Ilyen tapasztalataim vannak!

Bog75!

Érdekes, hogy egy szüléssel a hátad mögött még problééma e többágyas szülőszoba. Nekem az első gyermekem koraszülött volt, a lábam között állt a fél kórház, legalább 5 ember a szokásoson kívül, és mindenki meredten nézte az eseményeket. Tőlem viszont bent lehetett volna egy egész város is, az sem érdekelt volna, még a férjem sem igazán, annyira el voltam a magam nyomorúságával. Másodjára sem számított senki és semmi, csakmár túl legyek rajta. Aranyos vagy, hogy még szülés közben is a férjeddel akarsz törődni, de szerintem neki a legkönnyebb a helyzete. Tedd azt, ami neked jó, ha zavar a férjed, majd kiküldöd.

Egyetértek Memamival, a szülés utáni egyedüllét az egyágyasban, a csend és nyugalom, édeskettes a babámmal, és a bármikor jövő látogatókkal, az volt a mennyei élmény, rossz lett volna, ha valakihez még alkalmazkodnom kell.

Csipi
csipi70
 
 


Szia Csipi!
Köszi a málnaleveles infót! Én a barátnőmtől hallottam először a tea pozitív tulajdonságairól és akkor elkezdtem keresgetni a neten. Találtam is többnyire tényleg jó dolgokat. Én is elkezdtem inni, hát meglátjuk mi lesz!

Évi
balna
 
 


Szia Évi!

Nagyon kíváncsi vagyok, te mit fogsz tapasztalni, jó lesz valakivel konkrétan beszélni a témáról, mégha nem is tervezek több babát. Szerencsére ez a kettő igen jól sikerült, nem maradt hiányérzet bennem!

Boldog Karácsonyt nektek!

Üdv: Ági
csipi70
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek KELLEMES ÜNNEPEKET:::BOLDOG KARÁCSONYT!!!!!!!!!!!!Kép
Üdvözletel:Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok

Bog nem hinném hogy nem zárjátok majd ki a külvilágot, de lehet pl. olyan szerencséd is hogy az egy ágyas szülöszoba pont nem lesz foglalt. Én ott voltam, nagyon jo volt még a szülét követö két orában ott lenni, annyira nyugis hely volt.

Pénz dolgába nekem is az a tapasztalatom hogy a dokim soha nem utalt rá hogy kéne valamit adnom, de a magánba fizettem minden vizsgálaton.

MINDENKINEK KELLEMES ÜNNEPEKET!

Sziasztok
boribaba
 
 


Kedves Bog75!

Voltál is már a Serfőző dr-nál a János Kórházban? Mi a benyomásod a kórházról? Sajnos nincs időm végig olvasni az egész topikot, a lányok biztos leírják, hogy milyen a kórház, de pici fiam olyan későn alszik el minden este, hogy arra már nem igazán van időm, hogy végignézzem.
Én kicsit dilemmában vagyok, mert a Péterfyben szültem és én nagyon meg voltam elégedve, ezért érdeklődöm, hogy milyen a János Kórház.

Köszi

Vinnio
vinnio
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánok!

Évi
balna
 
 


Sziasztok!

Olvastam az utóbbi leveleket, és szeretnék infókat kérni a János Kórház szülészetéről ill. szeretnék olyan anyukákat keresni akik várhatóan abban sz időben amikor és is szülni fogok szintén a Jánosban fognak szülni.
Szóval Sóvágónál fogok szülni a kiirás 03. 05-e.
Második leányzóm fog születni az első gyereket szintén Socánál szültem de még a Margit Kh-ban. Ott mindennel elégedett voltam. A jánosról hallott dolgoktól egy kicsit padlót fogtam. ( lopások, több személyes szülőszoba, 6 ágyas kórterem.A 6 ágyas még Soca szerint is eléggé rázós!!!!
Szóval várok minden infót ami a János szülészetéről szól és az ott tartózkodás örömeiről. Socához továbbra is ragaszkodom nekem nagyon bejön a doki.
Előre is köszi minden hozzászólást! Monca
monca
 
 


Sziasztok,

Vinnio,
Még nem voltam nála a kórházban. Jan. 10. körül kezdjük az NST-t. Tervezzük a párommal, hogy a két ünnep között bemegyünk egy kicsit szétnézni.
Iszonyat dilemában vagyok, mert a Péterfyvel én is nagyon meg voltam elégedve. Csak 1 ágyas szülőszobák vannak és max. 3 ágyas kórtermek... Szegény doki, kár, hogy a Honvéd nem jött össze neki. Vajon mennyire tudja bedolgozni magát és kiismerni a helyi viszonyokat február elejéig??
Te mikorra vagy kiírva?
Ha nagyon nem tetszik majd ami ott van, akkor 2nap után haza fogok menni. Majd bejárunk inkább vizsgálatokra.

Sziasztok, Bog75
bog75
 
 


Sziasztok!
Bog75!Két szülés után az IKEA szobában voltam ...semmi probléma nem volt sőt nagyon jól éreztük magunkat.kopogás nélkül senki nem jött be ...a szoba ZÁRHATÓ!!!!!!volt tehát ha elmentél akkor bezártad az ajtót és magaddal vitted a kulcsot...
a nővérek nagyon kedvesek voltak és segitettek a szoptatásnál és egyéb dolgokban is.
Ez a szoba kétágyas alapitványi.
De van egyágyas is fürdőszobával...azt is választhatod.
Vinnio!Kérdezz magánban ha gondolod ott ponosan válaszolok.e.mail a profilomban.Üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Kedves Bog75!

Pillanatnyilag nincs a pocakban pocaklakó, de már van egy kisfiam akit a Serfőző dr-nál szültem, és szeretnénk hamarosan még egy törpicseket.
És ez a dilemma, mert a Péterfyben jól éreztem magam, szerintem ugyan nincs nagy szülészete és ezért otthonos. Arról nem is beszélve, hogy sok orvos ért az epidurális érzésteleníéshez.
Azért kérdezősködtem, hogy mi a helyzet a János Kórházban.
A sógornőm például aki Szegeden szült 2 hete, azért nem vehette igénybe ezt a fajta értéstelenítést, mert összesen 2 anasteziológus (na ezt lehet, hogy nem így kell írni) aki alkalmazni tudja.
Pont holnap megyek a doktor úrhoz, úgyhogy majd érdeklődöm nála.
Ha nekem sem tetszene, én is inkább (ha lehet) hazamennék, azután bejárnék vizsgálatra, ahogy te is írtad.
Veránál olvatam ezt a kulcsos dolgot, ez jó.
Sajnos a Péterfyben mindenki bejöhetett a szobába, amikor csak akart. És szerintem ez főleg pld. szoptatás közben zavaró volt.

Vinnio
vinnio
 
 


Sziasztok lányok!

Úgy néz ki, hogy hamarosan megkezdem a CTG-re való járkálást. Mit kell tudni róla? Meddig tart?

Köszi
Évi
balna
 
 


Kedves Balna!

Ha jól emlékszem a CTG és az NST ua.
Ráraknak a pocakodra egy érzékelőt ami méri a baba pulzusát, a kezedbe pedig kapsz egy kis "kapcsolót" amit akkor kell megnyomni amikor úgy érzed, hogy méhösszehúzódásod van. Legalább is nekem így csinálták.
Ezzel azt nézik, hogy egy-egy összehúzódásnál hogyan változik a baba pulzusa.
Szerintem időtartamban 20-25 percnél max. nem tart tovább.
vinnio
 
 


Szia Balna!
CTG-nél nem nyomkodsz gombot az tuti.
Szerintem az az NST-nél van.
A Jánosba CTG van.
A hasadra két érzékelőt tesznek,az egyik a méhösszehúzódásokat,a másik a baba szívverését figyeli.

Vinnio! a Jánosba éjjel-nappal kaphatsz EDA-t,sétálót is.
Mindig van anesztes.

Különben érdekes amit írtok,én a Péterffyből menekültem a Jánosba.
Sajna a Péterffyben(oda tartozom körzetileg)csak nagyon unszimpi dokikkal találkoztam.

Egyszer már írtam sajna lopás minden kórházban előfordul.
A Jánosban csak egy 5 ágyas kórterem van.I
Legalábbis a gyermekágyon.Ide telt háznál tesznek csak be mamákat.A többi max.három ágyas,még a sima szoba is.
Igaz csak egy olyan nem alapítványi van amiben bent van a fürdőszoba.
Ebbe a szobába leginkább három orvos mamáit helyezik el a nővérek.

Viszont szerencse hogy ritkán van telt házt,mert nem nagy és divatos szülészet.A hiányosságokat pótolja az ott dolgozók kedvessége,ami sok esetben hiányzik a felkapott szülészeteken,ahol szinte futószalagszerűen szülnek a mamák.
dobolyka
 
 


Sziasztok!
Ma teszteltem és pozitív lett!!! Szeptember 7-re lesz megint egy kisbabám! Az első is szeptemberi, pont két év lesz közöttük...
zsizbó30
 
 


Hhhuuuuuuuuuuuuuu de joooo!!
GRATULÁLOK!!!!!!
Remélem minden végig rendbe lesz!!

tényleg mégyegyszer gratulálok
boribaba
 
 


Zsizbó30!Gratulálok Neked!!!!!!!!!!!!KépKépKépKépKép
Nálunk is úgy van hogy a nagyfiú és a pici június 15 és június18-án születtek hat év különbséggel.
Mégegyszer Gratula és vigyázz magatokra!!!

Kép
Kép
vera70
 
 


Dobolyka, akkor lehet, hogy összemosódik az egész CTG NST dolog. Nekem úgy rémlik, hogy a szülőszobán amikor jósló fájásokkal bementem nem kellett nyomkodni gombot, amikor pedig a 37. héttől járni kellett, hetenként, akkor pedig kellett.
Végül is a kettő lényege ua. és az időtartam is kb. ua.
Köszi az EDA-val kapcsolatos infot, ez jó hír.
vinnio
 
 


Vinnio!
A Jánosban a védőnőnél is olyan nem nyomkodósat csinálnak.Csak felteszik a két érzékelőt aztán hajrá.Kép
dobolyka
 
 


Sziasztok!

Azt nem értem, hogy miért kell bejelentkezni a CTG-re, amikor állítólag csak 10 percig tart, olyan sokan lennének a Jánosban?
Képzeljétek úgy megfáztam, körülöttem mindenki náthás és most én is elkaptam, remélem, hogy nem ártok ezzel a kisbabámnak!

Évi
balna
 
 


Gondolom azért hogy ne egyszerre várjon öt ember a CTG-re.Ha csak ennyien összejönek együtt akkor min.másfélórát kéne várni.
Két gép van.
A náthával nem ártasz neki,igyál sokat,pihenjél,ne legyél betegebb.Kép
dobolyka
 
 


Sziasztok,

Ma voltam és megnéztem a kórházat. A Héber Judit(?) tartott előadást a szoptatásról. Újdonságot nem igen mondott miután a fiamat 2 év 8 hónapig szoptattam.
Viszont jó volt egy kis helyismeretet szerezni. Kultúráltabb a környezet mint a Péterfyben. Nincs olyan nagy jövés-menés. Teljes nyugalom volt 18h körül. Minden megszületett baba alá tesznek légzésfigyelőt, amit nagyon pozitívan értékelek. Ja és jó meleg van a folyosón is, nincs huzat. A P-ben huzatban mutogattam a folyosón a gyereket. Apró dolgok ezek de számítanak.
Nekem egy kicsit messze van a kórház de ez az én gondom. Gödi vagyok.
Szóval kezdek pozitívabban látni. Már csak a szülőszobára lennék kíváncsi.
Üdv, Bog75
bog75
 
 


Sziasztok!

Szia Bog75!

Én is voltam a tegnapi előadáson, én az első babámat várom, de nekem se mondott semmi újat, bár ez lehet, hogy amiatt van, hogy elég sok szakirodalmat kiolvastam már! Én a videózást már nem bírtam végigülni, úgyhogy eljöttem!

A barátnőm mesélte, hogy ahol ő szült(MÁV), ott volt vajúdószoba, és ott lehetett sétálni, voltak újságok, tv..., tehát kényelmesebbek voltak a körülmények, itt nem tudom, hogy hol fogunk sétálgatni, a folyosón? Amúgy nekem is tetszik a kórház, kedvesek az emberek, és az orvosokról is sok jót hallani. Én szülésznőt nem is választottam, mert mindegyiket dícsérik, úgyhogy majd meglátjuk!

Évi
balna
 
 


Sziasztok!

Hogy telt az ünnep?
megmondom őszintén, nagyon szeretem a Karácsonyt, de ez a harsány vendéglátósdi, nagy zabálás, gyerekek majmolása a nagyszülők részéről, és ez a rengeteg hülyeségre elvert pénz nagyon idegesít. Sajnos a lényeg elveszik... Most pedig minden nap vendégség, mert valaki kitalálta, hogy nézzük meg egymás fáját...a mienk speciel általában ugyanúgy néz ki, nem tudom mit kell azon nézni...Na mindegy még két nap, aztán egy kis nyugalom, hogy aztán január első hetében megünnepelhessük egy újabb vendégséggel a férjem szüli- és névnapját.
Ma már csak héjábban sült krumpli lesz a menü, úgyis mindenki rosszul van a kajától.

Zsizbó!

Gratulálok a babához és jó egészséget kívánok a következő hónapokra!

Dobolyka!
Köszi a megnyugtató infót a kórtermekről, a háromágyas szerintem abszolút megfelelő. Engem az nem zavar, hgy a zuhanyzó a folyosón van, ha egyébként tiszta.

A terminusom egyébként február 24. Van köztetek olyan, aki ekkortájt szül?

Ha idén már nem írnék, BÚÉK!

Memami
memami
 
 


Sziasztok!!

Memami!
Ezt jol összefoglaltad :-)) Nálunk is ez volt egészen tavaly karácsonyig, most hogy megszületet Bori kicsit lassitani akartam, megbeszéltük egész familyvel hogy nem lesz ajándék áradat és aproságokat veszünk. És nagyon jol sikerült a dolog, mondjuk a zaba az ment de azzal nincs semmi gond, bár mostmár mi is kicsit fullra vagyunk, mi föleg az édességgel. Szoval nekünk jol sült el minden.
A karácsonyfa nézegetés nekem is a halálom. :-)
Február 24. mindjárt itt van, jol vagy??
Amugy én a 3 ágyasba voltam ahol bent a fürdö, tudom ajánlani. Kinél is szülsz??
Vigyázz magatokra!

Balna nekem is sétálo EDA-m volt de nem nagyon kivántam a sétát nekem sokkal jobb volt a fekvö pozicio. :-)) De amugy ha akarsz akkor tudsz sétálgatni én elmentem fürödni is. Na az nagyon jol esett. Szivesen szültem volna kádba, kár hogy nincs.

Sziasztok
BUÉK!!!
boribaba
 
 


Sziasztok,

Bálna,
Mi voltunk a féjemmel az igen késön érkezök és korán távozók. Megjártuk Tolnát Baranyát mire megtaláltuk azt a bizonyos könyvtárat.
Ezeken az elöadásokon belül volt már lehetöség szülöszoba látogatásra? Ha igen milyen volt?

A sétálgatásról annyit, hogy az teljesen egyéni kinek mi fog jól esni. A Pfy-ben én sétálgattam, de nem kilómétereket róttam. Elég volt a szülöszobában sétálgatnom egyik faltól a másikig. Közben meg-megálltam "fájtam" egy kicsit. Én nem is szeretnék a folyosón jönni menni és a látogatók együttérzö tekintetével találkozni. Egyszerüen a lehetö legkevesebb embert szeretném magam körül.

Engem pl. a fekve szülés sem zavart egyáltalán. Kimondottan kényelmes volt. Ha meg ráültem a labdára gyakorlatilag leálltak a fájások. Szóval ami Neked jó, az lehet, hogy másnak egyáltalán nem és fordítva.

Memami
Én feb.10-re vagyok kiírva. Most kezdem a 35. hetet.

Boldog Új Évet mindenkinek!
Aztán ne egyetek túl sokat!
Üdv, Bog75

(Vmit elbénázok, mert ha a hosszú ü, ö betűket akarom használni mindig egy számkód jelenik meg. Ezért írok rövid ékezettel soxor - annyira azért nem rossz a helyesírásom)
bog75
 
 


Sziasztok!

Bog75!

Mi is hátul ültünk a párommal, és a videónál leléptünk! Jövőhéten császármetszés következik, utána lesz a szülőszoba meglátogatása, csak akkor ha éppen szabad, amennyiben nem akkor az első napok otthon a téma.

Mindenkinek nagyon Boldog Új Évet kívánok!
Évi
balna
 
 


Sziasztok!
Minden Kedves Topictársamnak és családjának kivánok Boldog Sikeres Újévet!!!!!!!!Kép

Kép
Kép
vera70
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?