Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Patrícia, gratulálok!!! Remélem mindenki jól van! :D
csekom
Zsurk
 
 


sziasztok!

gratu Patricianak és jó egészséget!

Mi még egyben egyre nzúzottabban.Tegnap voltunk nst baby végigaludta, megvizsgált a doki. Több mint 1ujjnyira nyitva vagyok, méhnyak felpuhulva, szülésre készen.
kristin27
Székesfehérvár
 
 


kristin!

Ezek az utolsó napok a leghosszabbak és a legrosszabbak. De már nincs sok, tudom hülyén hangzik de élvezd még ki a baba nélküli pár napot.

Sajnos/szerencsére nekem mindig van valaki aki gondoskodik a programról, szóval pihenésről szó sem lehet. Pedig úgy ledőlnék napközben egy kicsit, mert tudom, ha a picur megszületik erre abszolút nem lesz lehetőségem.

Ez persze nem panasz, csak azért írtam, hogy aki teheti használja ki még ezt a pár napot, mert nagyon sok erőt ad majd a szüléshez és az utána következő időszakhoz!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 

 
 

yusz, számod elmentve... :wink:
Kicsit nehéz így a végén...nehéznek érzem a pocim,és nehezíti,hogy megy a subidubi odabent.... :lol:
Este egy kicsit jobban aludtunk,ez jól eset...tegnap ledőltem zenét hallgatni,de nem,hogy nem nyugodott le....még táncolt is szerintem... :shock:
Most meg vívok,hogy mit főzzek...semmi kedvem..:((
Brassóit kéne...az jó több napra...

Tök jó volt hallgatni a hírekből,hogy a kórházban,ahol szülni készülök,mekkora cirkusz volt tegnap este....két cigány család,20 tagja összeverekedett...és rendőröket kellett hívni,akiket szintén megtámadtak...biztató.... :roll: és mindezt azért,hogy az intenzívre a kicsihez,nem mehetnek be mind.... kész vagyok...ettől is tartottam egy kicsit..ez ott nem ritka,csak nem fajul eddig legtöbbször....


kristin, lassan vége neked is...túl leszünk rajta..és jön a következő új menet...az igazi családdá válás rejtelmei.... :shock:
Szorítok neked!!!
timea35
Budaörs
 
 


timi!

Hú, hát azt én is hallottam, szörnyű. De sajnos jellemző rájuk.
A Dél-pesti Jahn Ferencben is előfordulnak, de még nem volt botrány.

Nálam is folyamatos a buli odabent, főleg éjjel. Tegnap este ahogy tv-t néztem elmélyülten arra lettem figyelmes, hogy az egész család a hasamat bámulja.
Kiderült, hogy akkor már jó 10 perce olyan hullámzások és mozgások voltak, hogy senki nem tudta a műsort nézni, csak a hasam.
Nekem meg már fel sem tűnt, annyira természetes, hogy nem vagyok ura a testemnek. :wink:

Különben hihetetlen, de szülés után napokig nagyon hiányzik a belső rugdosódás és böködés. Idő kell, amíg felfogja az agy, hogy ott már nincs senki.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Timikém!

bableves és császármorzsa a mai menü nálunk! na mit szólsz? tegnap tarhonyás husi volt, abból is van még 1-2 adag. szerintem megy a fagyasztóba, jó lesz a fiúknak addig míg mi nem leszünk itthon! kész van a babaszoba, már csak a dekoráció hiányzik, de azért teszek fel képeket!

nálam is megy a bugi bent, főleg evés után, de pont úgy vagyok vele, mint te Yusz, élvezem, mert szerintem utána nagyon fog hiányozni! amúgy nagyon vicces, hogy az ember hasa önálló életet él! :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Kép Kép Kép [/img] Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


kisssziporka, tök jó lett a szoba!Imádom az erős színeket...
A mi szobánk amit a nyáron megcsináltunk a kicsi érkezése miatt,(a 2 másik gyereké volt),az is ilyen erős színű lett...sötétnek tűnik ,pedig nem az...az mély terrakotta..2 színből keverve...
a nappalink zöld,a mi volt szobánk pedig vad szilva...jó vagány..és minden helységbe az egyik falra tetettem hozzá illő dekortapétát..:))
az étkező és a konyha,fekete-fehér....szigorúan ilyen tárgyakkal bepakolva....
Aztán majd Noel növögetni kezd..és jöhetnek az átszervezések itt-ott... :lol:
Tök jó,hogy van pihenő széked...nekem nem fér be sehova már...azt meg nem akarom,hogy túl zsúfolt legyen a szoba,és átessünk rajta...kicsit sokan vagyunk...és kevés a hely...

Nálunk tegnap rakott kel volt...ma meg végül tejfölös-gombás tokány lesz tésztával...nagyon sok kaja fogy...a nevelt fiamat öltöztetni olcsóbb,mint etetni..:)).és nem látszik rajta..tiszta apja..de mindenben ami a külsejét illeti....klón...


Ami a kicsi mozgását illeti...hát ez az..ti akár még észre sem veszitek..meg lehet hiányozni fog...én nekem annyira fáj,hogy hiába imádom,és tök jó,hogy tudom az a kis lába...és nagyon látványos...mégis várom a végét...és nem fog ez az érzés hiányozni...ha alszik is,már úgy fekszik,hogy kiáll a lába és a háta is...hiába simizem meg,nem húzza vissza...itt már biztos vagyok benne,hogy alszik végre...minden érintésre visszacsap.azonnal reagál rám,és a mozdulatomra...fáj nektek is ha nevettek?vagy köhögtök?de megfordulni is csak úgy tudok,ha fogom...és utána üvölteni tudnék annyira fájnak a cuccok bennem,ameddig ő is eltud újra helyezkedni...
Ezt kérdezem meg mindig a dokimtól,hogy ez tényleg normális?ez ennyire kell fájjon?
Erre mondja mindig,hogy nagyon vékony a hasfalam,és mindenhol csak egy baba van,se zsír,se több hely...szerinte a császár sem kizárt...egyébként valahogy a kicsi kijutásának mozdulataitól jobban félek,mint a többi érzéstől....
Nem tudom leírni mennyire tud fájni,de erre nem számítottam a terhességemnél...azt sem tudtam ,hogy létezik ilyen..én már annyi embert megkérdeztem már genetikust,házidokit...mind azt mondják,az alkatom az oka...nem baj..megéri...nagyon szerettem volna már egy saját babát... :D
timea35
Budaörs
 
 


de utálom...végre eljutok jógaórára és elmarad...áááááááááááá :evil:

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Timi, biztos alkati dolog, hogy neked ez a babamozgás ennyire fáj, ha a dokik is ezt mondják. Nekem egy ideje a medence- és a szeméremcsontom környéke fáj nagyon, gondolom feszíti szét a kissrác. Tegnap este éreztem először görcsös fájásokat, gondolom ez már jósló volt. Eddig nem volt semmi, a keményedések nem igazán fájtak, szóval furán éritett a dolog. Kicsit elkezdtem félni a fájdalomtól... :shock:
Ági, szép lett a szoba! Én sose mernék ilyen bátran bánni az erős színekkel, pedig tényleg jól néz ki! Majd mutass képet arról is, ha meglesz a dekoráció!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok,

Meg mindig 2in1. Holnap megyek a vedonohoz rutin vizsgalatra + sweepre. Nemtom otthon csinalnak-e ilyet es hogy mi a magyar megfeleloje, megpiszkaljak a nyakdugot meg a mehszajat. Fajni fog az tuti :cry:
Tegnap este es ma is sokat mozgott es nagyokat tok latvanyosan. Eddig ilyet nem csinalt. Szerintetek ez mar valami jel lehet? Fajni nem faj egyaltalan.

Agi, nagyon szep szobaval varjatok a kis Gergot. Es pont kesz lett idore.
Jo pakolaszast!

Timi, kitartas! Mar csak 2 het, remeljuk nem hordod tul :roll:
Uuuh, az a korhazas hir nagyon sulyos,en is olvastam. Zero agykapacitas...

Yusz, a szamodat elmentettem. Majd informallak. Remelem hetvegen mar lesz mirol :)

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


lilly, nekem már többször voltak az elmúlt napokban jósló fájásaim....:))tegnap Noel önmagához képest,jóval lassúbb és csendesebb volt... :D
este nem akart aludni...de muszáj volt neki..aztán szépen aludt éjjel...
a főzéskor vettem észre,hogy a lábfejem és az ujjak megduzzadtak...majd elmúltak,mikor ledőltem és párnára tettem.
A szám egy kicsit megduzzad néha...a párom szerint is...
Talán ezek már jelek...
Azért ma még elmegyek fodrászhoz...és vásárolok..anyu jön velem... :lol: (itt van minden,a házunk mellett..)
Nem megyünk hétvégén már sehova...
Alkudozom a fiammal az érkezéséről... :lol:


oolong, biztosan jók az időpontok amiből számítottak a várható szülést?bár már elég ha te jól tudod... :) hát nagyon remélem,hogy még véletlenül sem hordom túl....
Nem lehet már könnyű neked sem...ezek már felfokozott várakozások... :shock:
A kórház nem lenne rossz...modern cuccok,jó gárda...és ha nem lett volna jó a dokim és szülésznőm,nem maradok itt...pont ezek az események miatt...ezek az emberek területileg ehhez a kórházhoz tartoznak,és mivel fizetni nem akarnak...hát sokan vannak...én az alapítványi részébe járok orvoshoz...más persze,de ezek mindenhol ott vannak...és sajna,a legtöbb így viselkedik...bután...bár még nem láttam ott cirkuszt...mindegy.3 nap.ennyit kell kibírnom.meg hátha a különszoba is összejön.... :D
Drukkolok neked!Remélem nemsokára hallunk a kicsi paramétereiről.... :lol:
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok,

Meg mindig semmi :?

Timi a datum jo. Az en szamitasaim es az elso UH adatok alapjan is feb. 7-e. De ha az utolso mensi elso napjaval szamolunk akkor 10-e. Az meg ma van :D Hatha!

Duzzadt ajkak ,kezek, labak ezek mar jelek, hogy nincs sok hatra. De nekem ez sincs. Nekem semmi nincs :( :lol:Tegnap este mar rohogtem magamon. Minden leirasnak ellent mondok. Ugy szaladok fel le a lepcson mint egy 10 eves. Viccesen nezek ki. Ket cerna lab meg egy hatalmas has. Olyan mintha ram lenne ragasztva :) Tulkepp orulok ennek, mert tok jol erzem magam, csak megis... 9+ honapos terhesen mar nem illik ilyen panasz mentesnek lenni :?

Itt megint esett a ho ejszaka. Gyonyoru feher minden :D

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


oolong, minden tök jó.... :D
majd így emlékezhetsz vissza,hogy az utolsó pillanatig milyen szerencsés voltál a terhességed alatt,és milyen szép volt...
Így majd nem félsz a következő babavállalástól sem.... :lol:
Lehet,hogy a te számításod a jó,és megérkezik csak úgy...váratlanul...jelek nélkül...hidd el,te voltál a szerencsésebb..... :wink:
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Kitartás oolong! Bár gondolom már unalmas a várakozás...Viszont tényleg örülj, hogy ilyen panaszmentes vagy. Nekem sem volt semmi bajom a 3. harmadik, aztán kezdődött a kézszibbadás, ami ma már nappal is elviselhetetlen néha, na meg a vizesedés. A férjem néha már kis vízilónak hív, mert tényleg olyan vagyok mint egy nagy vizes palack... :D De én még szívesen várnék legalább egy hetet a szüléssel, nekem még van is időm.

Nálunk tegnap volt a védőnő. Azt hittem azért jön, hogy megnézze a babaszobát, meg a többi dolgot. De nem! Csak leült a nappaliba, s ugyanazt csinálta, amit a rendelőben tett volna... :D Különös.
Nekem is mondta ezt a membrane sweepet, ha tól vagy rajta Iza, kérlek írd le milyen volt....bár biztos nem kellemes..

Ma éjszaka csaltam és jobb oldalamra fordultam, úgy aludtam, de így legalább sikerült egy 10 órát aludni, persze a WC vizitekkel.. :D

Mindenkinek lent van már a hasa? Mert az enyém szerintem még ugyanott, vagy ez mikor szokott változni?

Timi, néha kezdem érezni is miről beszélsz, amikor azt írod, hogy túl sokat mozog a baba és kissé fájdalmas... Gondolom a mi babánk is növöget, de őszintén szólva én még soha nem éreztem ennyire, hogy mit csinál. Mindenki azt mondja, hogy az utolsó hetekben kevesebbet mozog, meg kevésbé érezzük, hát nekem most a megnyugtató, hogy minden egyes kis megmozdulást érzek.
De Timi, téged azért nem irigyellek, nálatok már eléggé régóta ez van. Főleg, hogy neked vékony is a hasfalad. :D Kitartás!

Ági!
Tényleg nagyon szuper lett a szoba, már csak a kis lakó hiányzik!

Patríciáról van vmi hír azóta? Minden rendben?
Lassan készülhet az újabb táblázat a születési adatokkal. :)

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Halihóóóó Mamik!

Iza!
múltkor nekem is beszélt az asszisztens csaj erről a vizsgálatról, de csak a betöltött terminus után, hozzátette, hogy nem túl kellemes!:(, de beindul tőle a folyamat! fel a fejjel, hamarosan megszületik a pici lány!

Móni!
Ez a zsibbadás elég rossz, hála az égnek engem szinte csak éjszaka vesz elő, próbálj meg nyújtani, nyújtózkodni, az sokat segít, mert ilyenkor semmi többről nincs szó, mint, hogy valamelyik ideget a gerinc mentén nyom a tökmag. ha tudsz lábujjhegyen állni és úgy csinálni, mint az a bizonyos óriás járás, amit tesi órákon tanítanak a gyerekeknek, az nagyon hasznos, esetleg terpeszállásban, oldalsó középtartásban törzset dönteni jobbra és balra. nekem jóga után mindig sokkal jobb, ezért utáltam, hogy a tegnapi óra elmaradt!

mi továbbra is remekül vagyunk...-jó ez a királyi többes :) - jókat alszunk, Gergő rendszeresen különböző tornamutatványokkal szórakoztatja kicsiny családomat, szerintem tágítja a teret, vagy legalábbis próbálkozik! :D tegnap hellyel kínáltak, mert azt mondták, hogy biztosan nem tudok állni, de csak legyintettem és nevettem, mert egyszerűen nem érzem, hogy bármi bajom lenne, jövök-megyek, intézem a dolgokat, de azért estére ár jól esik ágyba bújni! A vérnyomásom továbbra is a béka feneke alatt.
én tényleg ilyen várandósságot kívánok mindenkinek, főleg, hogy nem a húszas éveimet taposom! :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Na, voltam vedononel. Minden rendben velunk. A feje mar nagyon melyen van pindurnak. Nem csinalta meg a sweepet. Azt mondta varjunk vele hetfoig, szerinte meg korai(masik vedono volt). Szoval ha hetfoig nem indul meg magatol a dolog akkor delelott bemegyek a klinikara es megcsinaljak. Remelem hetvegen raszanja magat es magatol kibujik :lol:

Timi, ne erts felre, total orulok ennek, hogy semmi panaszom mindenkinek ilyen varandossagot kivanok. Csak igy a vegen fura. Azt hittem ilyenkor mar beut valami kellemetlenseg. De latom Agi is hasonloan van mint en. Ez tuti alkati dolog. Valami szuper varandossagra tervezett testunk van :lol: Remelem a szules is ilyen lesz! Tenyleg Agi, te mar szultel. Az a terhesseged is ilyen volt? Es milyen volt a szules?

Ma is beananaszozok :lol:

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Iza!

én is úgy vélem, hogy alkati dolog az, ha valaki könnyebben, vagy nehezebben viseli a várandósságot. Én világ életemben sportoltam, nem kis terheket cipelve a vállamon, lábamon állandó versenyzés, stressz...szóval hozzáedződtem a dolgokhoz és ez szerintem sokat segített. az előző terhességem pont ugyanilyen klassz volt 15 évvel ezelőtt. a szülés? hát az egy másik történet...14 óra vajúdás után született meg a Balázs, úgy, hogy közben végig kellett feküdnöm, mert csordogált a magzatvíz és semmit nem engedtek csinálni. nem tágultam, úgyhogy 2x is bekötötték az oxitocin infúziót. ráadásul Balázs nyaka köré volt tekeredve a köldökzsinór, úgyhogy a doki állandóan forgatott, meg vizsgált folyamatosan...nem mondott semmit, csak biztatott, hogy minden rendben lesz és én nem is paráztam. asszem egyszer kértem epidurált, de azt mondta, hogy nem és én ebbe belenyugodtam. nem semmi fájdalmakat él át az ember, de én valahogy úgy voltam vele, hogy ha ordítok sem lesz jobb úgyhogy inkább csöndben maradtam. emlékszem a szomszéd szobában szült egy kismama, aki ügy üvöltött, hogy csak úgy zengett tőle a szülészet, az orvos meg csak azt hajtogatta, hogy" zsuzsika, magának ez már a hatodik mi a francért ordít, pontosan tudja, hogy mi fog történni"...de zsuzsika csak nem hagyta abba, a férjem meg azt hajtogatta, hogy nyugi, neked nem fog annyira fájni. na akkor legszívesebben felrúgtam volna :) aztán mikor megszületett a Balu fejecskéje mondta, a doki, hogy nyugodtan simogassuk meg, nemsokára teljesen kibújik! na az volt életem legszebb pillanata, sosem fogom elfelejteni azt az érintést. az, hogy gátmetszést csinált szinte észre sem vettem, még a varrás is nuku volt, mert ott volt mellettem a kisfiam és a férjem. később a doki megköszönte a türelmemet, mert nem volt könnyű szülés szerinte, azt mondta, hogy mostanság biztos nem akarok még gyereket, de azt válaszoltam, hogy most azonnal szülnék még egy kisbabát, mert higgyétek el és aki szült az is biztosan így gondolja, hogy amikor a kezedbe fogod azt a kis kincset ami belőled és a szerelmedből született, akkor elfelejtesz minden fájdalmat és újra csinálnád, akár azonnal! én legalábbis ezt éreztem. másnap fura érzés volt zuhanyozás közben látni a térdeimet :), azt hittem, hogy valami madzag ragadt a combom belsejére, úgyhogy jól megrángattam...aztán kisült, hogy a gátsebemet tartja...:D mikor mentem kezelésre meg is jegyezték, hogy milyen szépen vagyok varrva..hát nem mertem elmondani, hogy mekkora marha voltam, csak a röhögéstől akartam megfulladni, viszont a varrást sem éreztem, úgyhogy én simán ültem, feküdtem, segítettem a többieknek!
na.....ez jó hosszú lett! most nem tudom mire készüljek, a dokim azt mondta, hogy ennyi év után az, hogy milyen volt az első szülés már egyáltalán nem fontos...hát kíváncsi vagyok nagyon! :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Hű Iza, már túl a 40-en?:O De izgi:) Szerintem sétálj nagyokat, szervezzetek valami jó kis "halaszthatatlan" programot a hétvégére, a babák szeretnek keresztbe tenni :D

Ági szép lett a babaszoba, bár én félnék ennyire erős színt használni (pláne ilyen pirosasat, az nyugtalanító elvileg). Ha kész lesz a dekoráció mutatsz arról is képet?

Azt hiszem én is a szerencsések táborát erősítem, nekem sincs semmi panaszom, vagy legalábbis nem egy egetverő dolgok (gyakori wc-látogatás, vádligörcs éjjel, ha egész nap hajtok, akkor estére bekómálok) Fájásaim nincsenek, csak szerda reggel és este volt egy kb 10 perc hosszan tartó menzisgörcsöm, meg tegnap este is mintha éreztem volna, de az nem volt vészes. Elég gyakran kell járnom CTG-re, szerdán voltam, meg ma reggel is, legközelebb kedden kell mennem. De nem bajszívesen járok, legalább kicsit kimozdulok :)

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Zsófi!

nekem tetszik ez a szín, a babák meg kifejezetten kedvelik az erős színeket :) a bútorral, meg a kiegészítőkkel azért is bántunk csínján, mert a szoba színe elég domináns...ráadásul mikor besüt a nap, akkor ragyog az egész szoba és ez így télen nem túl rossz, a hangulatunkat mindenesetre feldobja!:)))

Örülök, hogy jól vagy, a dokihoz való járkálást én sem bánom, addig se itthon ülök és agyalok! :D

végre végeztem a babaruhák vasalásával...minden a szekrényben, már csak a tisztálkodási cuccok hiányoznak! :)

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Kedves Kismamák, Anyukák!
Szakdolgozatomhoz szeretném kérni a segítségeteket. A kérdőív a terhesség alatt végzett testmozgásról, kismama tornáról szól. Kérlek Titeket a kitöltésével segítsétek a munkám! Előre is köszönöm!
A kérdőívet ezen a linken érhetitek el: https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... M1RSRFE6MQ
syssi13
Győr
 
 


Huh, ez a 14 ora vajudas meglepett :shock: azt hittem sitty-sutty megvolt Balazs. Akkor lehet egy hosszu vajudas lesz a bunti a panaszmentes 9 honapert :? Csak nem. Probalok nagyon pozitivan hozzaaalni. Ez egy jo fajdalom lesz, es ahogy te is irtad a kisbaba mindenert karpotol es mindent feledtet. Tok jo, hogy ilyen reszletesen leirtad. Koszi.

Megettem egy egesz ananaszt ma. Holnap delelott lepcsozok. Azt hallottam a koplalas is segit. Azt nem hiszem, hogy fogok :lol: Kicsit drasztikus.

Olyan jo volt ma hallani a szivdobogasat. Ez megerositett, hogy jol van.
Azert picit aggodtam. Tudom hulyeseg de en mar csak ilyen hulye vagyok :wink:
Jo ejszakat!

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Miért nem tudok aludni????
Ez borzasztó! Egész nap majd el alszom, alig várom, hogy ágyban lehessek, ilyenkor meg egy órás forgolódás után feladom... csak kínlódás az egész....

Ráadásul már a mandulám is elkezdett fájni..csak én vagyok ilyen szerencsétlen kismama, aki ennyire nyavalyás, vagy szokott ilyen lenni?
Haragszom magamra, hogy ennyire legyengült az immunrendszerem így a végére...pedig már minden természetes gyógymódot kipróbáltam...nem segít semmi.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Ma reggel már kaptam korán egy telefonhívást,hogy a kollégáméknál megindult a szülés....egy napra vagyunk kiírva az anyukával... :lol:

Tegnap jó napom volt aránylag...voltam fodrásznál,vásárolni..itthon sem pihentem,és még a párommal is lementem este... :)
Na nem mintha ez segített volna a jó alvásban...felváltva használom 2-3 óránként felkelve az oldalt fekvést...több kevesebb sikerrel...
2x is volt jóslófájásom...meg fájdogál időszakosan olyan helyen is,ahol nem szokott....4-5-ig olyan eleven rossz volt a gyerekem,hogy felkeltem és sétáltam..persze úgy már nem nagy kópé,mert nincs annyi helye...nekem állva egy borzasztóan kő kemény hasam van,amiről bármi visszapattanna.... :lol:

Beszéltem a szülésznőmmel..kérdeztem a kórházban történt incidensről..mondta,hogy bent volt pont...persze a kisebbség volt,és két rég nem látott család balhézott össze...
Megbeszéltük,hogy nagyon sok melójuk van,mert mindenhol fekszik kismama már,annyi szülés volt... :shock:
Azt mondta ebbe a kórházba visznek minden problémás beteget...még a többi kórház is átküldi hozzájuk,az ilyen eseteket... :? De a személyzet nem több....
Napi 8-9 császárjuk van....
Azt mondta,az én dokim sem az a fajta,aki rádfekszik csak jöjjön már ki a gyerek..és a legkisebb kockázatnál,már megy is a császár!!!
Megmondom őszintén,hogy nem bánom...nekem senki ne kockáztasson csak azért,hogy ne rontsam a statisztikáját....
Ha nem megy természetes úton,én nem fogok a végsőkig harcolni,hogy de majd sikerül....a lényeg,hogy mindenki jól legyen és túl legyünk rajta...

Hétfőn beszélek velük,a pár napja felerősödött problémámról...a légszomjról....nekem a baba az alkati adottságomnál fogva,nagyon fent van.illetve pontosítva a feneke dudorodik ki,és van fent nagyon.ennél lejjebb nem tud menni,mert nagy baba.
Viszont én asztmás vagyok.az asztmapipám nem használ,mert az hörgőtágító és nem popsi nyomáscsökkentő.... :roll:
Persze így nekem fekvésnél is meg van emelve a fejem,és orrcseppet használok több hete,pedig nem vagyok megfázva sem.de már folyton eldugul az orrom is.éjjelente ha már nagyon nehéz a légzés,felkelek és simizem a fenekénél,hátha csökken a nyomás azzal,hogy odébb megy.(ez van a gyomrommal is,mert azt is nyomja)
Tegnap álltam,és már csak úgy tudtam beszélni,mint aki most ért fel a hatodikra gyalog....
Mit kell tennem majd vajúdás közben,ha ezt érzem,és közben a légzés amúgy is fontos szerepet játszik...??Mert a gyerek szülésközben még ott van,és mozgolódhat,vagy alapból nyomni fog,úgy ahogyan szokott?!
Hát ilyen dilemmába vagyok.... :(


csekom , sajna tényleg legyengülünk ilyenkor..de nem tehetsz róla...nekem la homeopátiás cucc bejött legalább...lassan vége... :)


kisssziporka, a beszámolód nekem is nagyon tetszett... :D
még a nem rövid vajúdás történeted is úgy hangzik tőled,mint egy gyerekjáték... :lol:
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekukk,ma jöttünk haza. minden ok. Sajna a méhlepény szinte teljesen el volt meszesedve,ezért nem tudott már nőni a kiscsaj,de hogy mitől van,nem tudni... Lényeg a lényeg,kint van és egészséges,gátvédelemmel született így én is jól vagyok. Ügyesen szopizik,eszik-alszik egyenlőre :) Később jövök szüléstörténettel,képekkel,csak kicsit összeszedem magunkat!
Szorítok mindenkinek,és hasonló szülést mint az enyém volt! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


ducimami vagyok.
február 7-én megszületett Márti a 37. hét utolsó napján. 3470g 55cm, és az aggasztó fejméret ellenére 34cm fejkörfogattal . tökéletes, egészséges, gyönyörű.
Kati
ducimami
 
 


patrícia, még egyszer gratulálok nektek... :lol:
hát akkor meg is lett a felelőse, a kicsi súlynak...egyébként sem olyan kicsi... :D
Pihenjetek..és gyertek majd képekkel, jó erőben vissza.... :D


Puszi nektek!
timea35
Budaörs
 
 


Gratulálok Kati....!!!!!!!!!!!!!!!

Még egy befutó.... :D és micsoda méretek...mi lett volna ha végig marad.... :lol:
Ennyit a tippelt adatokról...lényeg,hogy jól vagytok!
Majd mesélsz te is gondolom,ha jobban vagytok már...addig is jó
babázást neked...kicsit irigykedve.... :lol:

Puszi nektek is!!!
timea35
Budaörs
 
 


Ducimami, szívből gratulálok nektek!!!!! Nagyon szép méretekkel született!!! Majd gyere és mesélj bővebben!

Patricia, várunk Téged is a beszámolóval!! Örülök, hogy már otthon vagytok!!!

verzso
 
 


Sziasztok!

Micsoda hírek!
Gratulálunk neked is ducimami!!!

Várjuk a születési történeteket!

Azt hiszem itt az ideje kibővíteni a táblázatot, kicsit kisebb, de talán még látható. Ha valamit lehagytam volna csak szóljatok. :)

Boldog babázást!

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csekom 2012.02.11 18:32-kor.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Remek hirek!

Gratulalok Kati! Jo egeszseget nektek! Milyen nagy baba :shock:

Patricia jo hallani rolatok! Orulok, hogy minden rendben. Ez a franya lepeny, nem vettek eszre? Otthon ezt ellenorzik nem? Itt nem nezik egyaltalan. Picit en is aggodok mert mar 40+4 vagyok. Remelem nem tul erett meg(mehlepeny).

Kristin??? Merre vagy?

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Katikám!
Sok boldogságot és örömöt kívánok én is Nektek!

Patri!
Szuper, hogy már otthon is vagytok, ha van 3 perced, akkor mesélj!

Kristin, Yusz remélem minden oké veletek is!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Kép 37.hét, 6.nap! :)

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Halihó!
Tiszta gáz,de még nincs képem a picurról szemből,így itt van nektek egy frissen született és egy profilkép! :D Majd még jövök!

Kép

Kép

KépKép
Kép
patricia83
 
 


jajj Patri! de gyönyörűűűűűű!!! :D mennyi haja van! csuda édes! még 1x nagyon, nagyon, nagyon sok boldogságot a pici lányhoz! :)

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Ducimami!

Gratu neked, jó egészséget Nektek! De jó neked, hogy túl vagy a szülésen!

Patricia!

Nagyon édi a Picikéd, milyen szép...elolvadok tőle!!!

Ma reggel voltam nst-n, innentől minden nap mennem kell és minden másnap vizsgálat, magzatvíz kukuccsal, ami számomra nem igazán fájdalommentes sajna...
Vmi helyezkedés történhetett nálunk, mert mostmár nyomja nagyon a pici feje a szeméremcsontom és minden mozdulatra fáj.

Nagyon szeretném már, hogy megszülessen...olyan vagyok, mint a lassított felvétel...s ma bevásárláskor volt egy olyan jóslófájásom, hogy azt hittem ott maradok...
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Ezek szerint még Kristin is egyben. De már így is van 2 kisbaba, plusz ugye humadene csupa kérdőjellel.
Nagyon édes a kislány, Patrícia, gratula hozzá! Remélem Ducimami is küld majd képet hamarosan erről a nem túl kicsi babáról. Nekem is az jutott eszembe, mint Timinek, hogy mi lett volna, ha végigvárja a 40 hetet. :shock:
Ági, remekül nézel ki! Tök kipihentnek tűnsz, pedig egy felújítás után vagytok ugyebár!
Azért az szörnyű lehet, ha már a kiírt dátum is elmúlt, és semmi. Én nagyon türelmetlen lennék. Így is ott lebeg az ember előtt az állandó készültségben levés, de úgy meg aztán főleg!
Nekem a megzatvizet nem is nézték. Sem a lepényt. Remélem, nincs is velük semmi gond. Én csak bemegyek ctg-re, ott valaki rápislog az eredményre, aztán megyek haza. De most azért majd a vérképemet megnézetem a dokimmal, mert hiába ettem kétpofára a vasat, nem ment feljebb a szintem a 3 hónappal ezelőttihez képest. A védőnő meg mondta, hogy azért lesz vérveszteség a szülés alatt is, meg ugye szoptatáskor is kell átnyomni a babának vasat, szóval jó lenne valahogy feljebb tornázni. Bezzeg a koleszterinem megugrott, pedig igazán nem szalonnát eszem kolbásszal és zsíroskenyérrel. :?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Micsoda képek!!! Milyen kis pindurinak tűnik! köszi a képeket Patrícia, szerintem most mindenkinek nagyobb kedvet csináltál a szüléshez!
Reméljük Kati is küld pár képet az ő kis picurkájáról!

kissziporka! Rajtad sem látszik a terhesség. Olyan nyugodtnak és kipihentnek tűnsz. Jó rádnézni! :D

Már izgatottan várom ki lesz a következő. :D

Mindenesetre Médea és Márta, üdv a csapatban, remélem kicsalogatjátok a kis barátaitokat is mihamarabb! :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is, csak nagyon zsúfolt volt a hétvégém.

patricia!

Gyönyörű kislány!! Gratulálok!
Légyszi írd le a szüléstörténeted, nagyon kíváncsi vagyok, olyan klasszul és gyorsan túl lettél rajta!
Hátha önteni tudsz belém egy kis bátorságot! :wink:

ducimami!

Neked is hatalmas gratula!

kissziporka!

Nagyon jól nézel ki, igazán! Amit meg iszonyatosan irigylek a jó kedv, ami sugárzik az arcodról és az írásodból.
Nekem sajna a béka segge alatt van a hangulatom és egyre lejjebb kerül.

kristin!

Egyben vagy még?? Most így a 40+1-en már nagyon hosszúnak tűnnek a percek, órák ugye? Legalábbis én így voltam Nikinél, minden nap csalódottan vettem tudomásul, hogy nem akar kibújni.

Én holnap megyek dokihoz, remélem most már elkezdi az nst-t, olyan erős és hosszú fájásaim vannak, hogy nem sok lehet hátra.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Patricia, tunderi a kiscsibed! Olyan jo neked, hogy mar babazol!!!

Agi, nagyon csini vagy, rajtad sem latszik, hogy mar a vege fele jarsz(kiveve a pocakot persze).

Kristin, pedig mar azt hittem te is josz a nagy hirekkel....

Nalunk valtozatlan a helyzet. Baby meg mindig odabent lubickol. 40+6. Lassan mar egy hetet rahuz. Ma 2-re megyek erre a sweepre. Kivancsi vagyok fog-e hatni. Eddig semmi nem hatott :( Fajni biztos fog :cry:

Tenyleg, Humadene merre vagy? Remelem minden rendben veletek, boldogan babazol es csak nincs idod irni.

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Iza!

Kitartást, már tényleg minden perces vagy!! Egyszer csak úgy gondolja a picur, hogy elég volt a bezártságból és elindul kifelé!!

Tudom nehéz a várakozás, meg ilyenkor már minden jelre figyel az ember, de azért lazíts és pihenj amennyit csak bírsz!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Iza!

Szorítunk Neked...lassan átszakítod a célszalagot! Itthon kettős fronthatás és havazás, meg erős szél kezdődik...szerintem beindulnak a skacok!

Judit!
Jó, hogy megvagy...mi még azért ráérünk, de izgultam érted!:)))

Én ma éjjel éreztem először, hogy többször és erősebben keményedik a pocakom, de még maradjon csak bent a tökmag! :D
Holnap megint CTG, lassan egy hete szedem a homeopátiás bogyókat, és beindultam a málnalevél teával is, majd meglátjuk hatnak-e!???

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Szép napot!

Már semmire sincs időm, csak elköszönök, reggel indulok be a kórházba, még főzők a fiúknak, közben meg sztem vajúdok :D Tegnap is már szarul voltam, nyákdugó is elment :)

Majd megírom a nagy hírt, Ági és Timi számát mentettem el!!

Puszi Mindenkinek!!! Ha valaki még csatlakozna szülésileg, csak ügyesen!!!! :D

verzso
 
 


Sziasztok!
Köszi a kedves szavakat,én is el vagyok tőle olvadva.Olyan kis picike,törékeny,de annyira cuki,igazi kis ösztönlény,úgy eszik,hogy öröm nézni!!!

Látom így a finisben már mindenki szeretne túl lenni rajta..megértem!

Verzso,bár már nem olvasod,szurkolunk neked nagyon,és várjuk a jó híreket!

Ducimami!
Neked hatalmas gratula a szép méretű babódhoz!!! :) Sok-sok tejcsit,nyugodt éjszakákat nektek!

Judit!
Na akkor,csak hogy picit megnyugodj! :wink:

Szóval szerda reggelre uh-ra és vizsgálatra voltam hivatalos,és a doki már hétfőn mondta,h lehet felvesz osztályra.Elég korán volt jelenésem,így a törpéket nem tudtuk oviba vinni,de én úgy terveztem,h itthon maradnak,tudtunk volna hívni vkit,h vigyázzon rájuk,de végül mégis magunkkal vittük őket.
Doki megvizsgált khm...majdnem 2 ujjnyi méhszáj,majd csinált egy uh-t,mondta,h bébi 2,5 kg körüli,picike,meg amúgyis milyen idő van,3. baba,és messze lakunk,maradjak.Azért uh után biztos ami biztos alapon megint megvizsgált wááá de jó volt :? ,és közölte,h hívjam a szülésznőmet,mert ma itt baba lesz! :shock: Férjemet hazaküldtem a gyerekekkel,szülésznőt hívtam,megbeszéltük,h míg ő nem ér be,addig nem csinálnak velem semmit. Felmentünk a szülészetre,rám tették az NST-t,ami mutatott kósza fájásokat,csak én nem éreztem. Megérkezett a szülésznőm,jött a doki,megvizsgált jupijé :evil: ,és mondta,h megrepesztjük a burkot.Választhattam szülőszobát,nagyon szép volt,saját fürdőszobával,kád,labda miegymás. 10:30-kor repesztett burkot a doki,de a fájások nem nagyon akartak jönni. A hangulat viszont nagyon jó volt! :D Szülésznőm nagyon jófej volt,jókat nevetgéltünk,én üldögéltem a labdán,ő masszírozta a derekam,zenét hallgattunk,de a fájások még mindig elég lájtosak voltak,de azért már rendszeresek.Néha már belekapaszkodtam az ágykeretbe! :D A doki is jött-ment,poénkodott,nem egy vajúdáshoz hasonlított a helyzet. A doki még egyszer meg akart vizsgálni,de nem tudom,h akkor már hogy állt a méhszáj,mindenesetre mondta,h kössenek be oxytocint,ekkor volt 13:45. Ezt kb ahogy bekötötték olyan fájás jött,h lepadlóztam.Majd szépen sorban a többi is (na ez volt az a pont,hogy már nem volt kedvem viccelődni) :evil: olyan 2 óra után lehetett. 1-2 percenként még néhány keményebb fájás jött,amikor már hányingerem is volt,meg szédültem is,mondta a sz.nőm,h inkább mostmár feküdjek fel...doki jött,mondanom sem kell bekukkantott,mondta,h gyakorlatilag nyomhatok is.Ekkor már szenvedtem mint a kutya,fájt mint állat,abszolút nem voltam közreműködő,nem vagyok magamra büszke!!! hiába fogtam fel,amit mondanak,honnan fogjam a combom,mit csináljak,mit ne,olyan szinten ellenálltam/ legalábbis megpróbáltam ellenállni a fájdalomnak,ahogy csak lehet.Mondta is a sz.nőm,h akkor nem fogja tudni védeni a gátat.Ühüm,pont nem érdekelt,sőt ha akkor vágják fel a hasam az sem érdekelt volna,csak attól a fájdalomtól szabadítsanak meg!Igazából innen már nem sok volt hátra,talán 3 fájásra kijött ez a puncis. 14: 15 volt!Azt hittem szétszakadok,meg meghalok,meg minden hasonló jó,de még itt vagyok! 8)
Nyöszörgött a kistündér,gyorsan a pocakomra tették,egyből megnyugodott! Picit velem volt,majd elvitték,rendbetették,lemérték,és inkubátorba került,mint minden újszülött itt.Megszületett a lepény is,az már semmi!!!majd megnézte a doki,h van-e dolga,mert vágni ugyan nem kellett,de azért csak le kell csekkolni a dolgokat. Mivel volt egy méhszájsebem,amiről tudtam is,és az vérzett,úgy gondolta az orvos,ha már ott vagyok helyreteszi! 1 öltés volt,de kb. 10-szer fogott neki,mert úgy remegett a lábam. Fájt,szúrt,meg azóta is érzem,ha elfelejtkezek magamról és lendületből huppanok le!:evil:
Összességében azt mondhatom,hogy az igazán szenvedős rész az 20 perc volt,de inkább csak a kitolás rész,talán 10.De az nagyon! Végig tuningoltam magamban,h igen,ettől féltem,ezért nem akartam szülni,és ez nagyon rossz hozzáállás! :( De mindegy már túl vagyunk rajta,és ez olyan jó érzés!

Remélem senkit nem lomboztam le,keltettem bennetek félelmet!Ennyi szenvedést meg ezerszer megér egy ici-pici szeretet-gombóc,aki egyenlőre szopizik meg alszik feszt! 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára patricia83 2012.02.13 15:41-kor.

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Húha Patri! Még levegőt is elfelejtettem venni!

Verzsó! Szurkolunk! Minden oké lesz!:)

Timi? Jól vagytok?

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Verzso!

Mennek a drukkok, ügyes legyél!! Remélem gyorsan túl leszel a nehezén!!

Patricia!

Teljesen hasonlít az én egyik szülésemre, mármint hangulat terén. Mi is olyan jól elvoltunk egész nap, semmi igazi fájás, jókat nevetgéltünk, még éhes is lettem, aztán jött pár kőkemény óra.

Szerencsére a neheze azért nem tartott sokáig, ügyes voltál. És a kis tündérke megért mindent fájdalmat!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Közben szerkesztettem rajta,és befejeződött a szülés-sztorim,csak előbb evett az én kis vércsém! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál...az nst-nél kiütötte a biztosítékot...de most végig nézte a szülésznőm,hogy mit művelt végig... :D
Azt mondta,hogy nem kicsi,és nem semmi amit művel a 38.hét végén...mondtam neki,hogy egész éjjel ez volt...dolgozik valamin...
Azt mondta szép nagyot nőtt a hasam,és lent van a baba teljesen..
Erre megvizsgált a dokim,és közölte teljesen zárt minden,és jól fent van még minden.... :cry: erre elkeseredtem...
aztán biztatni akart,és azt mondta ez változhat 1-2 nap alatt is...
szerintem meg elfér,és azért is megy a meló odabent....
pénteken megyek újra,de nem hiszem,hogy vizsgál is.....
Annak ellenére,hogy busszal mentem anyuval,tök jól bírtam..csak ülni ne kelljen,mert akkor nagyon tombol,én meg úgy érzem bepisilek... :cry: Még az Allee-ba is bementünk...a C&A-ba nagyon olcsók a babaruhák...vettem 5db-os bodykat még 1100ft volt... :D
Gyerekek nem segít a homeo cucc?azt hittem tágulok majd tőle...
Emelhetem az adagot szerintetek?

patricia,édes az pici lány...olyan jó neked,hogy már túl vagy rajta... :D Biztos fájt,de nekünk is fog... :wink:


Verzso! Drukkolok neked is,és majd ha írsz..adom tovább az infót... :D

A többieket nagyon megértem..én még a 40.hétnél sem vagyok,és úgy várom már,mint ők...biztos azért mert nem tudok normálisan pihenni... :cry: és beutazgatni sem szeretnék minden nap....
timea35
Budaörs
 
 


timi!

Nekem sajna a homeos dolgok sosem segítettek. Viszont a málnalevél tea szépen fokozatosan tágít, anélkül, hogy hirtelen jelentős fájdalmat okozna.

Igaza van a dokidnak, tényleg egyik napról a másikra változnak a dolgok, de ettől függetlenül tudom milyen elkeserítő, ha lelombozzák az embert.
Nekem is nagyon fáj már az ülés, a fekvés, a menés és lassan a létezés is.
Én érzem, hogy tágulok, elég gyakori a hányinger mellé és a feszítő fájó érzés. Holnap megyek dokihoz, majd kiderül, hogy jól érzem-e. De mivel nem az első, van mihez hasonlítanom az érzést és szinte biztos vagyok benne.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok,

Erzso, minden jot nektek holnapra! Nem ugy volt, hogy 15-en van a mutet? Vagy mar elotte egy nappal be kell fekudnod? Ugyesek legyetek!

Patricia, az aztan a villamszules! Ugyesek voltatok. Barcsak nalunk is hamar lezajlana a dolog. De ugye elso, az altalaban sokaig tart :(

Timi, akkor most fent van vagy lent az a fiucska? Kitartas!!! Mar nincs sok hatra. Beszelek en aki mar lassan egy hettel tulhordom ezt a kis lustasagot :lol:

Na, megvolt ez a gyonyoru procedura ma delutan. Nem mondom, hogy nem fajt. Borzaszto erzes volt, de hala eg nem tartott sokaig. 1-2 cm-re mar ki vagyok tagulva es fel van puhulva a mehszaj. Ha szerdaig nem indul be a dolog megint megcsinaljak. Azt mondta a vedono, hogy szerinte magatol meg fog indulni. A szerdai utan tuti. Ha megsem, akkor vasarnap delelott 9-kor meginditjak. Elo vagyok jegyezve. Roviden ennyi.
Varunk, varunk, varunk. Minden reggel ugy kelek fel,hogy na ma van a nagy nap, aztan ugy fekszem le, hogy hat megse :(

Na megyek vacsorazni.

puszi

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?