Új privát üzeneted érkezett!

Na, ma voltam én is terhesrendelésen. Csinált a doki uh-t, megerősítette a leányzót.

Méretek jók, de még farfekvéses. Nagyon furi nekem, ilyenkor már mindegyik gyerkőcöm befordult.
Még nem parázok, de a legközelebbi uh-n remélem már fejjel lefelé lesz a leányzó.

Én az első két gyereknél mértem minden szopi előtt és után, hogy lássam a mennyiséget. Sőt, füzetben vezettem is táblázat szerűen.
Hű miket izgultam, amikor egyik szopi 120 g, a másik meg csak 60 volt. Még a tejem is csökkent időnként, amikor agyon paráztam magam. Pláne egy kiadós kaki után akkorát esett a súlya, hogy teljes pánikhangulat uralkodott.

A harmadiknál már nem voltam ilyen merev, akkor kétnaponta egyszer-kétszer lemértem, csak hogy tudjam mennyi tejem van.
De már ott is a heti egy volt a döntő.

Nikinél meg már csak hetente egyszer, hogy felszedte-e az előírt mennyiséget.

Aki nem vesz vagy bérel mérleget, az beviheti a védőnőhöz mérni, eleinte hetente egyszer, aztán csökken ez a periódus is.

Timi!
Nagyon szép helye lesz a babának!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó volt a 4D!!!
Nagy várakozásunkra,végre kaptunk tőle egy kis kiöltött nyelvecskét :D
Eddig meg sem mutatta magát,és nehezen akarta most is,mert a buksija nagyon a méhlepénybe van benne.

28.hetesen és 6 naposan az adatai (biometriai adatok szerint,31 hét és 3 nap)

súly:1554g (3 hete 1030g volt) mióta nőtt,nem híztam egy grammot sem,érdekes....

BPD:7.48
AC:25.39
OFD:10.57
HC:29.38
FL:5.94
OFD:10.57

Fej fekvésű és nagy baba...azt mondta a genetikus hölgy,hogy pici a hasam,egy gramm felesleg sincs rajta,és az egész hasam egy babából áll,ezért fáj minden ütése úgy,és ezért nem tudok az oldalamon sem aludni...ott van a két darabonként 6 cm lába:))
Az apukájának 50-es lába van:))
Kép Kép
timea35
Budaörs
 
 


Timi!
Nagyon szép helye lesz Noel babának! Ügyik és gyorsak vagytok! :) Tényleg jó áron vásároltatok,érdemes nyitott szemmel járni!
A helyzet nálunk is részben hasonló,az én sógornőm is babát vár,ő is az elsőt,de nálunk csak 6 héttel van lemaradva,és nincs piszkálódás,nagy az öröm! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 

 
 

Jujj de tüneményes!!!!!!!!!!!!!!!! :D Nagyon jó képek! Jól emlékszem,h te írtad a Cleopatra Medical Centert? Nagyon előre be kell jelentkezni? Átutazunk Pesten pénteken vagy szombaton,de még nem tuti melyik nap,és beugranánk,most láttam vannak akcióik is!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


sziasztok, elnézést kérek érte, de hátha valakinek hasznos lehet.
alkuképes vagyok, csak minden tűnjön el a lakásból, mert felfordulás lesz jövő héten nálunk:)

eladó tehát:

babasling babahordozó (fekve is lehet benne a baba, meg ha nagyobb remek hordozó csípőn kisebb távokra) állítható, így minden ruhához(téli sok cucc, nyári vékony ruha, apa, anya használatához) megfelelő
kocsiba ki be szállás, lakásba felmenéshez is ideális
piros színű, 1-2szer használt. mi kendőztünk inkább
https://www.babaslings.com/shop/index.php?cPath=21
9000 Ft-ot szeretnék érte

fiúknak keveset használt, teljesen újszerű S es liliputi kiscipő. ne fázzon a lakásban a pici láb
kintre is ideális nyáron, nekem egy ilyenben tanult járni a nagyfiam

http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... xl&catId=2
2500 ft ot szeretnék érte

bohém mama erszény
klasszikus. ez nem állítható. M es
http://www.bohem-mama.hu/klasszikus_babazsak
4000 Ft
fehér- rózsaszínes nagyon szép

lapul a pincében egy járókánk is. nekem anno csak ez tetszett. stabil, biztonságos.. egy kis repedés biztos van rajta, használatát nem befolyásolja. de ezt át kell néznem. de meg is nézhető nálam. minden oldala más színű. műanyag
9000 Ft az irányára. 20 000 Ft az eredeti ára.

fejős éva könyveim is olcsón eladók, de ez nem baba téma:)
érdeklődni:
20/9505077
gorbiczzsofia@gmail.com

Szép babavárást és kellemes ünnepeket kívánok nektek!

lolka_zs
 
 


Sziasztok!

mennyit írtatok...alig bírtam végigolvasni:))

Timi!

Édi lett a baba-lak...tényleg jól fel vagytok már készülve a picire.
Szupik lettek a 4d-s babaképek, nagyon édi a picikéd...vagyis...szép nagyfiú lesz, jó kis súlyban van már most...attól nem kell félni, hogy nem hízik eleget:)

Sok baba születik az ismerősi körben nálunk is...párom családjában is lesz baba előttünk 1 hónappal, nekem unokatesóm szül előttem 1 hónappal, aztán utánunk 1-2 hónapon belül 3 ismerős és egy barátnőm is tavaszra várja a picit.
Attól féltem, hogy nem lesz majd kivel babáznom, de most aztán beindult mindenki! Nem győzzük majd látogatni egymást:D

Tegnap megjött a babaszobába a lámpa, nagyon édi...komolyan minden ilyen kis apróság annyira felvillanyoz...a hétre várjuk a szőnyeget is, és nagyon úgy néz ki, hogy a kiságy is meglesz a héten.

Mi a véleményetek a pihenő székekről?Jó a babának? ki lehet használni rendesen? az öcsémtől, ha minden igaz azt kapunk...

Tegnap este nagyn durva mocorgik voltak a pocakban, vmi kis hegyes csontos testrészét nyomta ki a picurink...könyök vagy térd lehetett, a popsit már felimerem, mert nagyobb területen emelkedik ki a pocak...minden esetre nem semmi, hogy milyen formákat tud előidézni a pocakon.

Jó sokat írtam megint...bocsika:)
kristin27
Székesfehérvár
 
 


patricia83!

Köszönöm szépen,igyekeztünk.Január végétől nem koraszülött,és bármikor jöhet.a méhlepény miatt,no meg ha ilyen nagy,és mindig előbbre tippelik meg a szülés várható időpontját,nem akartam kapkodni!December az ünnepekről szól,meg a sok készülődésről.
A párom szabadnapját is ki kell várni,és gyorsan megy az idő.Januárban meg kitudja milyen idő lesz,meg a pocak is nagyobb.
Jó így.még van mint intézni bőven!
Igen,a Cleopátrában csinálták.nagyon kedvesek és alkalmazkodnak időben.mindig hívhatóak.

kristin27!

Köszönöm.Nagy baba lesz,az tuti.A ti szobátok is meglesz hamar,ha így érkeznek a holmik:))
Mi 2 hete alig alszunk.félórát ha pihen,egyébként jár keze-lába.nem fárad el.és ez már fáj:))csak úgy hullámzunk,meg csuklunk.de tegnap legalább megtudtuk,hogy jó nagy.És ez a nyelv kiöltése ránk,minden pénzt megért.azt mondta a nő,olyan ritka pillanat,hogy kiteszik a rendelőben is.:))
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára timea35 2011.12.14 12:52-kor.
timea35
Budaörs
 
 


Hello!

Meg tudná valaki mondani,hogy milyen jelentősége van az 'A'-vitaminnak terhesség alatt. Téli immunerősítés gyanánt Centrum multit vettem,ráadásul 100db-osat adott a gyógyszerész,de később vettem észre,h rá van írva,hogy kismamák kérdezzék meg orvosukat,mert a készítmény 'A'-vitamint tartalmaz! :? És ????

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok,
Ezer eve nem irtam. Most is csak gyorsan az A vitaminnal kapcsolatban.
Szoval a tulzott A vitamin bevitel a magzat szemenek okozhat problemat.
Pontosabban a szem fejlodeseben. En ennyit tudok. Igy pl omega 3 halolaj kapszulat is csak kifejezetten kismamiknak gyartottat szabad terhesseg alatt szedni ui. abbol kivonjak az A vitamint, mivel nagyon magas az A vit tartalma egyebkent.
Remelem segitettem, majd meg jovok. Minden rendben egyebkent velunk :)

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok csajok!

Picit eltűntetek...remélem nem letettek betegek,és csak a karácsonyi hajtás miatt van.. :)

Mi is mentünk ma egész nap :(
Nem sorolom fel,de annyi ügyintézővel volt ma dolgom,és olyan gáz ahogyan végzik a munkájukat,hogy ha én így dolgoznék,már nem kellettem volna....de én csak türelmesen vártam,és próbáltam arra gondolni,hogy közeledik a szeretett ünnepe..... :D
A párom szerint ez a legnagyobb hibám,hogy szerinte én még a csótányt is megsimogatnám,hogy milyen elveszett szegény... :)
(van benne valami...) Kép
timea35
Budaörs
 
 


Nem tűntünk el, nyugi! Én dolgoztam, aztán már nem volt energiám pluszban gépezni.

Timi, szép kis pocid van! És milyen csókos szájú a babátok! :lol: Nagyon cuki.

A pihenőszék biztos praktikus tud lenni, ha már tud benne ücsörögni a baba. Barátnőm használta egy darabig, pl. mikor a konyhában főzött, abba tette bele a babáját és kivitte magával a konyhába. Mondjuk ha jól tudom, olyan túl sokáig nem használta, de egy darabig jó szolgálatot tett. Volt valami zenélő, ringatós, multifunkciós pihenőszékük is kölcsönbe, attól mondjuk kiverte őket a víz, sosem használták, de a simát tudták használni. Saját tapasztalatom nincs. Még! :D

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Én sem tűntem el, csak eléggé zűrös ez a hét. Meló van, utána meg rohanás hátha sikerül beszerezni vmit karira. De már gyorsan elfáradok benne sajna, így max 1-1,5 órát bírok egy nap:(

Timi!

Szép a pocid, de nem tűnik óriásnak, pedig szép nagy babuci lakik odabent.
Nekem mindig azt mondják, hogy nagyon nagy, de én minden nap látom, s nem tűnik óriásinak...most hogy látom a tied...lehet, hogy tényleg nagy a pocim?!:DDD

Az nem baj, ha türelmes vagy, később is nagy szükséged lesz rá, ha már kibújt a kisfiad:)engem is nehezen tudnak felhúzni...remélhetőleg bírom majd a kiképzést.
Megérkezett a babaszőnyeg is!!!! nagyon ééédiii!
kristin27
Székesfehérvár
 
 


De jó,hogy itt vagytok! :)

lilly!

Csak úgy tűnik mintha csókot dobna,a nyelve van kidugva ránk..:))
A székről nekem sincs tapasztalatom...

kristin27!

Aki a 4d csinálta is azt mondta,hogy az egész pocit minden honnan kitölti a pici,és nincs a hasamon egy gramm felesleg sem.ezt jó volt hallani... :) Ő is azt mondta,hogy a hetek számához,nem nagy a hasam:))
Dobj csak egy képet a pocidról,meg ha tudsz a szobáról is,már kíváncsi vagyok. :) Kép
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, de írni szinte soha nincs időm. Úgy elfáradok mostanában és a feladat meg sok :(

Mi hétfőn voltunk dokinál, méhszáj zárt, kisfickó 1250 g volt. :)
Kilókat már tagadom, túl sok sajna :) :(


Timi, de édes Pici fiatok és az ágya is nagyon szép, na meg a pocakod is.

Nekünk nem volt pihenőszékünk, sztem erre a célra akár a hordozó is megfelel néha-néha . Később úgy is jobb kemény talajra fektetni, legjobb ha ébren van, akkor hason, hogy lásson is a világból, sőt így magát tornáztatja.

Én is hozok egy mai pocakfotót: Kép

verzso
 
 


Sziasztok!

Timi!
Nagyon édi a pici fiú! Tényleg klassz pillanatot kapott el a szonográfus.
A pocid meg valóban pici, de nem rossz értelemben, hanem nem híztál szinte semmit.
No meg az első babánál mindig kisebb a has.

Látnád az enyémet! Én képet sem teszek fel. Akkora mint ha már mindennapos lennék. Végtére is mégiscsak ötödszörre kell kitágulnia.:roll:

Verzsó!

A te pocid már hasonló az enyémhez. :lol:
Gondolom nálad az ikrek azért rendesen megnövesztették legutóbb. :wink:

Én is úgy tudom, hogy a sok A vitamin káros a magzatra.

Pihenőszékünk nekünk sem volt, csak babyhordozónk. Abban is nagyon jól elnézelődtek a kicsik.

Nálunk sajna megint betegeskedés van, Gina lányom az oviból hazahozott egy jó kis influ szerű bacit, persze, hogy mindenki megkapta.
Holnap mikulás ünnepségre megyünk a teve utcai rendőrközpontba. Végre megerőltették magukat és rendeznek a gyerekeknek is valamit.
Aztán a hétvégén vásárlás lesz, szeretném végre beszerezni az összes ajándékot, amíg még tudok álldogálni és bírom a mászkálást.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Timi!

Egyenlőre csak halmozzuk fel a dolgokat a picinek, még egy darabig nem áll össze a kép a szobában, mivel...vicc az egész...a kisszobából kifelejtették a világítást anno a 60-as években,amikor épült a házsor, szóval van egy villanykapcsoló és egy konektror, abból kell majd még vmi szakival varázsolnunk áramot az új babalámpához:)

Lányok bármit is mondtok az én pocakom visz mindent....szinte mindennap megkérdezik, hogy mikor szülök:))))ez asszem magáért beszél, és amikor bemondom, hogy februárban, akkor elámulnak a pocak méretemen:DD

Timi! csinálok majd egy fotót a pocakról! egy biztos az én hasamon azért akad felesleg bőven, nem vagyok olyan szerencsés, mint te, mindig is volt egy kis hájréteg rajta:DD
Szerintem, akkor azért érzed olyan erősen a bababoxot, mert nincs egy kis zsírréteg, ami tompitson az ütéseken.
De kitartás lesz ez még rosszabb is a végén:D
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Írok ameddig apa a melóba van...a Brassói rotyog...:))

Milyen fura ez a babavárás...2hétig szinte semmi pihenés a pociban,néha félórára...de fent lét éjjel,alig pihenés nappal...erre tegnap mintha elvágták volna 2x csuklott,jó sokáig tartott..de alig volt mocorgás.ettem csokit,sokat mentem..és semmi...hát már a sírás elkapott:(( apa is aggódni kezdett...már megráztam a hasam,ráfeküdtem az oldalamra,amit nem szeret....semmi...
Aztán később végre volt mocorgás,de már jóval tompább mint eddig.
Olvastam,hogy lassan kevesebb lesz a helye,és kevesebb a ficánkolás...jó,de ilyen gyors váltás?Aztán este már jelezte,hogy nem aludhatok az oldalamon,meg ma reggel is,de azóta ha jelentkezik már tompább mint eddig....csajok akik már szültetek,ez normális így?
Én sokat vagyok fent,boltba járok,sétálok,főzök...stb.én még eddig nem aludtam,meg feküdtem le délutánonként...lassítani kéne?A baba mozgásával és változásával egyszerre,a hasam is olyan kényelmetlenül fájdogál...ha megyek..ha ülök vagy fekszek nem fáj.

Kristin!

Várom azért azt a pocis képet:))
Jó lesz az kis szoba,jó a kép később is:))

verzso!
A te hasad is helyes,és igaza van a Yusznak is,mert nekem első baba,de nektek....:))nekem valószínű nem is lesz másik:))
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára timea35 2011.12.10 21:38-kor.
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok Februári Babavárók!
Bevallom őszintén, a topic indulása óta olvasgatlak benneteket, mert én is februárra várok babát. Megvolt rá az okom, hogy sokáig ne beszéljek a terhességemről, utána meg beleszoktam, hogy csak olvasok.
Most mégis bejelentkeztem, mert lenne, egy kérdésem.
29. heti uh-n a következő adatokat mérték:
BPD 71mm (szerintem kicsi)
FL 58mm
THQ 76mm
Aki nemrég volt Uh-n az leírná mennyi volt a BPD? (Tímeánál láttam) Nagyon aggódom.
Köszönöm.
Kati
ducimami
 
 


ducimami!


Miért aggódsz annyira,más baj is van?Az én babámra azt mondták,hogy fejlettebb 3 héttel,tehát ezért is nagyobb az az érték.Tudni kéne,hogy súlyra mekkora a babád?mert hát a BPD a fejátmérő.no ha nem nagy a baba,még jó,hogy a bucija sem nagy.Az orvos mit mondott?Az FL is jó lett nálatok.Ne féljél.Picit írjál még,talán tudunk jobban segíteni neked. :)
timea35
Budaörs
 
 



Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gyors reagálásokat.
Bővebben?... Van egy hét éves kisfiam. Őutána négyszer voltam terhes, és mindegyik missed ab.-val végződött.(Mindegyiknél műteni is kellettt, az utolsónál élementő jelleggel, még azt sem várták meg, hogy a morfin hasson, nemhogy altatás meg egyebek.)
Lemondtunk a tesóról. Aztán másfél év után valami megmagyarázhatatlan sugallat hatására úgy éreztem, hogy most sikerülne.
Hiába van minden rendben ezzel a babával, én teljesen paranoiás lettem. Aztán most a legutóbbi uh-n (29. hét) a doki gépe szerint a bpd a 26. hétnek felel meg. Persze megint pánikba estem. Most kezdek megnyugodni.

Köszönöm a segítséget.
Kati
ducimami
 
 


ducimami!

Nyugodj meg...most már mindennek rendben kell lennie,megérdemled.. :)

De még mindig érdekelne,hogy a dokid mit mondott?Ő mit szól az adatokhoz?Merre felé laksz?Kisfiú v.kislány lesz?
Lehet megnyugodnál egy 4d fizetős genetikai vizsgálattól...
Velem ilyesmi nem történt,de mivel első baba,és 36 leszek mire szülök,folyton paráztattak a dokik,és erőltették a magzatvíz vizsgálatot.Mi elmentünk a 18.héten,és most a 28.héten ilyen vizsgálatra,és megnyugtató volt.Figyelmes volt az orvos,és alapos.50 perc ami a babáról szól... :) Nem olyan mint az sztk genetikai vizsgálat!Ez csak egy ötlet...én is izgulnék,hiába mondom neked,hogy ne tedd...írj ha van kedved,és fel a fejjel! :)
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Ducimami, én nem tudom pontosan, mennyi lett ez az értékem, mert nem kaptam róla papírt, csak a DVD felvétel van meg a 29. heti UH-ról, és azon nagyon torz a szöveges rész, de azt látom, hogy 7 egész valamennyi cm. Szerintem teljesen átlagos ez a 71mm nálatok. Ne paráztasd be magad ilyenektől!
Tudom, hihetetlen, hogy ennyi sikertelenség után egyszer csak ott van benned a baba, de add át magad az örömnek, és tekintsd ajándéknak ezt a kis életed! És hidd el, hogy minden rendben lesz! Ami rajtad múlik, azt mind megteszed a pici egészségéért, a többire meg úgysincs ráhatásunk!

Egyébként meg nincs két ugyanolyan baba, az egyik nagyobb, a másik kisebb, az egyiknek nagyobb a feje, a másiknak kisebb. És a fej alapján mérnek mindent, az az érték, ami mérvadó, az alapján számolja ki egy gép, hogy mennyi a súlya, mikorra várható a szülés, stb. Ez mind csak saccolás.
Szóval nyugi! Inkább írogass ide, ha megszáll a paranoia!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Tímea!

A baba mocorgásánál többször éreztem már ezt a ciklikusságot. Napokig örökmozgó aztán csend, esetleg néhány enyhébb "földrengés". Úgy vettem észre, hogy ilyenkor lábbal a hátam felé helyezkedik el, így a rúgásokat nem érzékelem annyira. Aztán egy-másfél nap múlva újra megy a boogie-woogie.

Mivel novemberben betöltöttem a 38-at, én ragaszkodtam a magzatvíz vizsgálathoz. Nekem kellett kérvényeznem, utánajárnom, mert az uh. és laborleletek mind rendben voltak. De az előzmények és a korom miatt én fontosnak tartottam.
Nem tudjuk, hogy fiú-e vagy lány. Számunkra ő ajándék, és nem akarjuk előre tudni. minden uh. előtt szólok, hogy ne mondják meg, a genetikai leletre is matricát ragasztattam a neméhez.

Lilly!
Én is ezt hajtogatom magamnak, de most komolyan beijedtem. Mondjuk a neten való kutakodás után kiderült, hogy csak egy hét eltérés van, és nem három, mint a doki őskori ultrahangja szerint. Tegnap szerencsére beszéltem a férjem egyik tanítványával, egy nőgyógyász nővel, igaz már pár éve más pályán dolgozik, de ő is igyekezett megnyugtatni.

Köszönöm megnyugtató szavaitokat.
Kati
ducimami
 
 


ducimami!

Mivel tudatában voltam azzal,hogy hány éves vagyok,de ha fiatalabb lettem volna is)megcsináltattam pénzért az integrált tesztet.jók voltak a baba fejlődési,mérési adatai mindenhol,minden vizsgálaton.mégis bármerre mentem dokihoz,megkérdezték a mv.vizsgálatot...már nagyon untam.a genetikus is velem értett egyet.

Hát én meg nem vagyok a toppon...3 napja fáj a fejem :( hol jobban,hol kevésbé....ez a az időjárástól lehet?
Miután még nem voltam terhes,de nagyon sokat olvasgattam,és beszéltem másokkal,volt egy elképzelésem..Örültem,hogy nekem nem voltak rosszulléteim...tudtam dolgozni,nem járok 2percenként pisilni,nem kell feküdnöm,jó az állóképességem,nem dagad semmim...stb...(eddig legalábbis) :) Viszont azt gondoltam,hogy majd a 34.hét után lesz az,hogy teher a poci,a fekvés,a mozgás stb...és,hogy kellemetlen lesz,de nem fog fájni!
Nekem viszont több napja ez van.nagyon ritkán van oldalfekvés,és most már nem csak a baba miatt,mert nem szereti,hanem mert egyszerűen fáj!teljesen feszül és úgy érzem szétszakad körben a hasam alja.két oldalt hátrább nyomásra olyan érzékeny,hogy üvölteni tudnék.a jobb ágyékomnál úgy érzem egy ér,nagyon fáj.zavar minden mozgásban,mindig érzem.
olyan mintha nem férne el ,ez az egyáltalán nem óriási baby...
Elfér,hisz mindenkiben elfér,sőt még nagyobb lesz...de akkor miért van ez már most?Örülök,hogy holnap megyek dokihoz...lerohanom ezekkel a kérdésekkel...Én még korainak tartom ezeket a szenvedéseket,és azt,hogy ezeket nem kellemetlennek,hanem fájdalmasnak érzem inkább....

Na jó hosszú lett.... :)

ui:Jobban szeretem a nappalokat.. :)
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Üdv ducimami!

Én is megnyugtatnálak, nincs a picivel semmi baj! Ezek az uh gépek nem pontosak, pláne egy mocorgásban lévő gyereknél elkapni egy pillanatot, és azt számokkal kiértékelni....no komment.

Ha ez megnyugtat nekem a 27. héten 64 mm volt a BDP. Pedig 70 körül kellene lennie a standard szerint.
De én nem vagyok hajlandó ezen idegeskedni, mivel mindegyik gyereknél volt valami, ami éppen nem stimmelt.
Vagy a combcsont volt rövidnek mérve, vagy a fejecske volt túl nagy, vagy éppen túl kicsi. Ennek ellenére mind a négy gyerekem normális születési adatokkal jött világra. Azóta is működnek rendesen. :)

Különben se ragadj ki egy értéket, hiszen összességében kell nézni ezeket a számokat, vagyis nem elég a bdp, kell a crl és a többi is.
Ha mind alacsonyabb érték, akkor lehet gond, de még az sem 100%

A legutóbbi szülésem előtt közölte a doki, jó ha elérjük a 2 kg-t, a mért adatok alapján.
Ehhez képest született a lányom 3, 55 kg-val és 54 cm-el.

Ráadásul magzatok is tojnak a táblázatra és saját ütemükben fejlődnek. Van, hogy lemarad pár milliméter aztán meg behozza a dupláját.

Timi!

Tudom, hogy ez nem vigasz, de nekem is hasonló gondjaim vannak. Már alig bírom, sokszor nagyon fáj az alhasam, sőt néha előfordul olyan "fájdalmatlan" haskeményedés is, ami már a kellemetlen kategóriát súrolja.
Ha megyek olyan érzés, mintha ki akarna az egész szakadni, fáj a hátam, a derekam.

A fejem is fáj napok óta, eddig a náthára meg a hülye időre fogtam, de tudom, hogy a hormoningadozás áll mögötte.

Sajna ezek még erősödni fognak. De szerencsére ezek a tünetek mind természetesek a harmadik trimeszterben, tehát nem valami bajnak az előjelei.

Csak azt tudom mondani, hogy kitartást, hiszen lassacskán a végénél leszünk.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Szia Ducimami!

Szerintem se aggódj a pici méretei miatt. Nekem a 27 héten 7,21 volt a fejecskéje, de az össz adatok alapján akkor azt hozták ki a 4d uh-n, hogy valószínűleg 1 héttel idősebb, tehát, ahogy Yusz is mondta, biztosan az számít, hogy az összes érték egyben mit mutat.

Timi!

Sajnálom, hogy ilyen fájdalmaid vannak, sajna ahogy olvasgattam ezek a dolgok egyre durvábbak lesznek, de biztosan lesznek olyan napok, amikor kicsit jobban helyezkedik a nagyfiú és nem fog folyamatosan fájdalmat okozni.
Legalábbis nekem ilyen tapasztalataim vannak. Volt néhány napom, amikor iszonyatosan fájt a medencém, alig tudtam menni, fejem is fájt...szóval kivoltam teljesen, jahm és még meg is fáztam piszokul.
Nagyon szerencsés vagyok, mert nincsenek fájdalmaim, egyedül az hogy gyorsabban elfáradok, kevésbé bírom a házimunkát, s néha nekem is olyanokat behúz a baba, hogy csak pillogok, és nagyon bír feszülni, ahogy kitolja a popsit:)
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok Csajok!

Köszi,hogy írtatok..most írhatnám,hogy de jó,hogy nektek is van hasonló problémátok...de nem így van.
Igazából váratlanul ért..mert nem voltak előjelei annak,hogy szarul leszek...fájt ma is a fejem.vettem be gyógyszert.láttam a Czeizel műsorát amiben elmondja,hogy tévhit,hogy nem vehetünk be gyógyszert,és szenvednünk kell...azért én holnap elmondom ezeket a dokinak,meg azt is,hogy fáj egy ér az ágyékomnál.úgy is megvizsgál majd.ma jobb volt mint tegnap.inkább az éjszaka a szarabb. :(
Majd holnap írok,hogy mi volt a dokinál...
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Milyen jó, hogy van ez a fórum!
Pont most ültem le, hogy én is leírjam a gondjaimat és aggódalmaimat, de előtte gondoltam elolvasom, hogy ti mit írtatok.
Talán már választ is kaptam a kérdéseimre... :)

Az én problémáim is hasonlóak. Ma egész nap majd szétrobbant a hasam, soha nem volt még ilyen érzésem. Állandóan kemény volt a hasam, mozgást alig éreztem, az is inkább csak olyan volt, hogy még jobban bekeményedett a hasam egy ponton, majd arrább mozdult. Hát gondolom a baba mozog... :)
Fejfájás, szédülés, melegség, minden rám jött. Legszívesebben hazajöttem volna munkából aludni egyet, de szerencsére aztán kb egy óra múlva jobb lett.
De ilyet, miért kell ezeknek a kis töpörtyűknek így megtréfálni bennünket?? Mi aggódunk, ők meg lehet csak éppen nyújtozkodnak, befordulnak.

Egyéb tünet? Van, kézzsibbadás éjszaka. Arra ébredek fel, hogy nem érzem a kezeimet, az ujjaim majd szét robbannak. Aztán ahogy felkelek, jobb lesz, de a bütykeim még sokáig fájnak, le van meredve a kezem, rossz vele fogni is. De aztán estére minden rendben van. Olvastam, ilyen is van. dagadnak az ujjaim, lábam, s valószínűleg elszorítják a ideget a csuklómban. Elvileg elmúlik terhesség után. Hát nagyon remélem.

Hátfájás, de nem a derekam, a középső bordáim, valószínű a rekeszizmok. Talán mert egyre kevesebb a hely?

Na mindegy, elég fura dolgok vannak, de ha ezzel jár, hát ezzel jár. Még elviselhető.

Timi!

Az ágyékodnál fájhat azért is, mert vakami ideg nyomodik. De persze kérdezd meg a dokit.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Akkor hogy gyarapítsam a kellemetlen tüneteket:
gyakran előfordul, hogy ha tüsszentek pici pisi kiszalad. Egész egyszerűen nem tudom visszatartani.

Már előre tudom, hogy tüsszentés előtt le kell üljek, akkor sikerül a "vízcsapzárás"

Eddig minden terhességem alatt volt ilyen, utána nyom nélkül elmúlt.

A másik, hogy ha nem eszek olyan hirtelen leszek rosszul, hogy már nincs erőm kaját előkészíteni magamnak.
Ha meg ettem, utána folyton émelygek, amíg leemésztődik kicsit a kaja.
Annak ellenére, hogy nem eszem sokat.

Karácsonykor kell majd nagyon vigyázni, mert a halászlét és a halat nagyon szeretem. :lol:

Szerintem tuti feljön minimum 2 kg az ünnepek alatt. :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Én eddig 6-7 plusz kilónál tartok, annyira nem látszik. Számoomra igen de ez van.
Hát igen, karácsonykor nagy lesz a kísértés... :)

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Hát nem irigyellek titeket. Nálam még nem jelentkeztek ezek a fájdalmak. Időnként persze bekeményedik a hasam, de ez inkább csak kellemetlen érzés, fájni nem fáj. Úgy látszik, nekem az egyéb bajok jutnak ki, mint ez a streptococcus is...
Viszont amire eddig senki sem panaszkodott, pedig engem szokott gyötörni, az a gyomorsav. Ti nem szoktátok érezni, hogy feljön a sav a torkotokba? Gondolom ez azért van, mert a gyomrom is már a nyakamban van. Mindenesetre van, hogy este lefekszem, és elkezdem érezni ezt a maró érzést a torkomban. Na ez elég rossz. Pedig sosem voltam refluxos. Nektek nincs ilyen?

Timi, én hallottam már olyanról, akinek a terhesség alatt visszere lett az ágyékában. Mindenképp nézesd meg azt a fájó eret!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Lányok kitartás, már hasítunk a vége fele.
Ámulva olvasom, hogy mennyi féle fájdalom kínozhat így a végéhez közelítve.

Egy dolog van, ami engem is kínoz kb 2 hónapja...nem is nagyon tudok mit kezdeni vele, csak remélem, hogy a szülés után néhány hónappal magától elmúlik. Hiába próbáltam mindent kijött az aranyerem. Ti hogy álltok ezzel?
Mit lehet vele tenni?Lehet gondom belőle szülésnél?Kezelgetem krémmel, kúppal, de nem nagyon múlik el teljesen.Néha kicsit jobb, máskor meg egész durva...

A másik a kilók, mostmár elhagytam a +10-et, nem tudom, hogy meddig szökik még el a dolog, de a doki felhívta a figyelmem a karis veszélyekre:)
Az az érdekes, hogy nem érzem, hogy ennyi + súlyt cipelnék, egészen jól bírom, csak a 3.emeletre való felkúszás kínoz meg egy kicsit.

Nagyon mérges vagyok magamra, mert lehet, hogy megint beteg leszek...köhögök, néha szakadozik is vmi...pedig úgy akartam vigyázni, de nem sikerült:)

Lányok jobbulást nektek, pihizzetek amennyit lehet!

+ egy örvendetes hír: nem fér be a kocsimba a babakocsi, amit kaptunk:)
Nem tudom, hogy nevessek vagy sírjak...de ezt megszívtam:)
kristin27
Székesfehérvár
 
 


kristin!

Aranyér: ha a terhesség kapcsán jött elő, akkor elmúlik. Ha előtte is volt, akkor nem valószínű. :cry:
De mindenképpen jobb lesz a helyzet szülés után.

Kilókkal kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy nagyon egyéni ki mennyit hízik és ennek figyelembe vételével lehet kijelenteni, mi sok és mi az ami még normális.
Most nagyon meg fog ugrani az utolsó két hónapban a súly ami leginkább a baba gyarapodása, de hát a mérleg nem választja külön.
Azt mondják, hogy a 10-15 kg hízás a normális egy terhesség alatt, ebből szüléskor rögön lejön kb 7kg. A baba 3,5 a méhlepény 1-1,5 a többi vér és magzatvíz.
A fennmaradó lesz gond, azt kell majd letornázni.

Olvastam valahol, hogy Rubint Réka 5-6 kg között hízott csak. Szerintem meg az a nem normális. Nem is vagyok benne biztos, hogy az a pici megkapott-e mindent amire szüksége volt.

Inkább legyek kövér és szenvedjek meg a kilókkal később, minthogy sanyargassam magam és a kicsit a terhesség alatt.

Szerintem ti is így vagytok ezzel, úgyhogy a karácsonyi időszakban ne is foglalkozzunk a kilókkal! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Nyugi, Kristin, szerintem én is közel vagyok a +10 kilóhoz. Nem mondom, hogy nem bosszant a dolog, de tudom, hogy nem eszem többet, mint korábban, ezért nyugodt a lelkiismeretem. Nálam inkább az játszik be, hogy sokkal kevesebbet mozgok, mint korábban. De ha vége lesz a terhességnek, akkor újra tornára fogom magam, és lassacskán visszatér a régi formám!
Rubint Réka meg szégyellje magát, amiért egyáltalán az az 5-6 kg feljött rá! Csalódtam benne... Azt hittem, ő még fogyni is fog terhesen! :evil:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Cseppet eltűntem,közben hazajöttünk Egerbe a Karácsonyi időszakra. Útközben megejtettünk egy 4D uh-t. Szerettem volna a Cleopatraba menni,de annak ellenére,hogy elvileg nyitva vannak szombaton is,meg non-stop elérhető a mobiljuk kb. 5-ször hívtam és nem vették fel.. :/ Így maradt a Brendon Hepinet rendelő. Hál Istennek minden rendben,bébike 1,35 kg,még mindig kislány.Viszont a múltkori dokis uh-on,ami 3 hete volt,már 6 cm volt a combcsont,ezt most 5,4-nek mérték...ez érdekes...
Itt egy kép,remélem látszik,az orra alatt a köldökzsinór tekeredik,minden igyekezetünk ellenére sem "tűnt el" onnan! :D

Kép

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ja,és 28 hét 5 napot mondtak...

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ami a kilókat illeti,én is azt mondom,ne a terhesség legyen a fogyókúra ideje,de nagyon sok orvos véleménye szerint 10 kg-nál többet nem indokolt hízni. Mértékletesség,mértékletesség...csak sajnos ezerszer többet jelent a genetika,meg hogy egyáltalán hány kilóról indul a kismama. Mert ha alaphangon van plussz 10-15 kiló valakin,akkor még könnyebben jönnek a kilóg.
És az is igaz,hogy sem a pocakméret,sem a felszedett kilót nincsenek egyenes arányban a baba méretével.Az sem szül 7-8 kilós gyereket aki 30 kg-ot szed fel,és 5-6 kiló plusszal is lehet 3 kg körüli babóca!
De ez csak egy vélemény! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Hoppá..ez 2x ment át..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára timea35 2011.12.14 12:58-kor.
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!!

Neharagudjatok,hogy zavarok,d eladásra kínlok egy 62-68-a brendonos babaoverált(zsákot,ami beköthető a hordozóba)nem orkános,de bélelt,vastag.Világos kék. 1300 ft
Illetve egy világoskék pihe-puha c&a-s overál (vékonyabb,inkább a kocsiba utazáshoz)1300 ft sapival
Mind kettő nagyon szépállapotba van.

M-es kismamafelső 1500 ft(farmer)

Többit megbeszéljük pü.képet küldök szivesen.

További szép napot kívánok Mindenkinek.
linus999
 
 


Sziasztok csajok!

Jó sokat írtatok.... :)
Ha jól láttam mindenkit kezd valami gyötörni.... :(
Hát a dokinál gyorsan végeztem....vérnyomás,vizelet tuti.... :)
(mielőtt bemegyek a dokihoz,mindig ellenőrzik)
Azt mondta a fejfájásra,hogy neki is fáj 4 napja... :) vegyek be gyógyszert,ennyi....méhszáj rendben,pocak formás,baba nagy...
most már elismerte,hogy keskeny a csípőm,és nagy a baba...érezte vizsgálatkor a kis buciját,azt mondja,,jó van,még fejfekvésű..."
Ha így nő,és én ilyen keskeny maradok..lehet császár lesz a vége..
én pedig ilyen maradok..mert ilyen is vagyok..a pocim nő,de ma azt mondta a nővérke,hogy a 25.hétben lévő anyukáknak van ekkora pocijuk.nincs gond,csak ezért fáj nekem jobban,hogy nő gyorsan..én nem növök vele úgy...
Azt mondja a doki,de meg is kell egy ilyen nagy babát szülni..mondtam neki,hogy tudom..de mit csináljak ha nő?nem a vitamintól,és nem is attól a kajamennyiségtől nő,amit eszek!
7kg híztam,és a popsija nyomja a gyomrom néha...eszek ha éhes vagyok,ennyi.nincs +vitamin,és semmi extra!Azt mondta erre,oké látom...
Az érre majd visszatérünk..33 hétig nem kell menni hozzá,utána azt mondta felgyorsulnak a vizsgálatok.. :) Azt tanácsolta kezdjek el készülni a szülésre,hívjam fel a szülésznőt,járjam be vele a kórházat,kérdezzek,mondjam el ha szeretnék valamit.na ezt is fogom tenni!

Nagyon szar éjszakám volt...oldalt tudtam aludni,erre pár óra múlva arra ébredtem,hogy lezsibbadtam deréktől lefelé... :( megfordultam a másik oldalamra,de ott ugyanez jött...ma mondtam ezt is neki,de nagyon nem volt ötlete..azt mondta,hogy ezt mindenki másképpen éli meg.kalcium heti egy...nem kell vitamin,a baba jó nagy...stb..mikor megint a hátamra feküdtem,az addig kis gombócba kuporodott babám,úgy örült,hogy végre elfér,hogy egy öröm műsort csapott,aminek megint az lett a vége,hogy csuklott...ezen már annyit mosolygok..
nekem napi 2x csuklik,pár napja...annyira látható és érezhető...ez az esti műsor nálunk a nappaliban,nem a tv! :)

patricia83!

Jó lett nagyon a kép... :) ti is biztosan látjátok ebből,hogy kire hasonlít...csodálkozom,hogy nem vették fel.engem még vissza is hívtak,amikor foglaltak voltak,és úgy próbálkoztam.


Rubint Réka, csajok még fogyott is a szülés alatt! :) Csak azt felejti el mindenki,hogy 9hónapra szült 2.4kg gyerekeket,és császárral,meg műcicivel!egyébként nem irigyelem,ez a mű élet amit élnek,nagyon fárasztó lehet.... :( Neki nem segít senki,mindenhova ő viszi a gyerekeket,főz,tornázik,fellép,és minden este meglepi a férjét valamivel!Na ez aztán a tökéletes nő,ezt klónozni kéne!Na ez már nekem is sok volt tőle!!!

Karácsonytól nem félek...eddig még sohasem híztam.nem tudok többet enni,mert sok van,vagy mert jól néz ki,vagy mert mindenhol tömnének...tartom a súlyt,de a gyomromat nyomja is rendesen.láttam pici hízást a mérlegen,de ma reggelre eltűnt...nem is ettem 2 napig olyan tutin :( ne aggódjatok...végre együtt lesz a család!

kristin27!

Nekem szerencsére nincs aranyerem,de világ életemben kínlódtam ezzel a kérdéssel.én ha nem jön össze a rost+víz,esetleg lekvártól..nem kínlódok és nem is erőlködöm,beveszek egy szem dulcolax-ot.reggelre meg van a hatás,én pedig nem erőlködtem.
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok februári babavárók!

Timi!
Valószínűleg egy kicsit jobban leszel, ha a hasad majd jobban elődomborodik, és a nagyfiú jobban elfér. Addig is kitartás, és pihenj sokat.

Látom sokan aggódtok a felszedett kilók miatt. Nálam megvan a +11. is. :shock: Mondjuk a fiammal is híztam 16 kilót, aztán szoptatás alatt visszahíztam a szüléskor elveszítetteket, és amíg szoptattam (két évig) nem is nagyon mozdultak. Aztán szopi végeztével minden diéta és torna nélkül leolvadtak rólam a kilók. 2-3 maradt de az rám is fért. ( Ducimami név nem az alkatomra utal)

Én úgy tudom RR-t hetekkel a kiírt időpont előtt császározták, hogy a hasfala ne nyúljon az utolsó időkben. Nehogymá' egy friss anyukának ne legyen feszes kockahasa!

Aranyerem 7 évvel ezelőttig sosem volt, aztán szüléskor sikerült a gyerekkel a belemet is kitolnom.( bocs ) Pár hét alatt elmúlt, de mostanában újra előjött, de Reparon krém helyretette.

Esetleg magas pulzusszám valakinél?

Kati
ducimami
 
 


Most megállt a topik egy időre, vagy csak nálam tűnik úgy?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Mindenki ennyire Karácsonyi lázban ég,vagy van valami gixer itt a babaneten? Ha már Karácsony,esetleg férjnek vmi ajándékötlet??? Minden évben voltak ötleteim,szinte mindenkinek,de most olyan szinten meg vagyok lőve...és lassan kifutunk az időből...Help! :)

Timi!
Hogy alakulnak az éjszakák?
Többiek? Remélem senkinek semmi kín!

Nálunk minden ok,itthon a szülőknél nagyobb nyugi van,észre sem veszem,hogy terhes vagyok,nem is keményedik annyit a pocak,csak ha sokat sétálok!

Adjatok magatokról életjelt!!!!
szép napot!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak a laptopom wincsije befuccsolt, a férjem gépéhez szoktam kuncsorogni.

Nálam a pocakkeményedés kicsit több lett, de elég hektikusan, inkább, ha megerőltetem magam.
Persze most a karácsonyi készülődés, takarítás vásárlás miatt lehetetlen pihenni.

Az ovis lányom is itthon van, így a két kicsi mellett pláne meddő dolog fekvésre vagy pihenésre gondolni.

Remélem január majd kicsit nyugisabb időszak lesz és addig kibírjuk egyben. :wink:

Én a férjemnek idén egy karórát vettem, olyan sok funkciósat, mert azt szereti. Neki még névnapja is lesz 26.-án így a két nagy gyerekkel összeálltunk és vettünk neki egy digitális képkeretet.
Vigye be a munka helyére az asztalára és egész nap a családját nézegetheti a sok fotóról. :wink:

Nagyon kíváncsi leszek én mit kapok, általában van egy ajándék a fa alatt és miután elcsendesedett a ház és kettesben maradunk, akkor szokta előcsempészni a dugi ajándékokat.
Tavaly kaptam tőle egy tefal serpenyőt (ez volt a hivatalos ajándék) aztán jött elő a dugi ajándék, egy szép sexy kombiné vagy mi a fene. :wink:
Meg is lett az eredmény, megint babás lettem... :oops:

Még anyuék ajándékával vagyok elmaradva, aztán tényleg minden kész.
Én is. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok csajok!

Picit náthás lettem,de a homeopátiás cuccok segítenek.Tegnap is intézkedtünk egész nap.De el van intézve az őssejtbank is!
Tök jó fej a szülésznő...január elején átbeszélünk mindent...:))már várom.
Ajándékok megvannak már..idén mindenki tudja mit kap.maga választotta.nem szeretem az ilyet,nem meglepi...de el kell ismernem,már nagyok,hogy olyat kapjanak aminek igazán örülnek...
Mi miután tegnap összeszámolás után rájöttünk,hogy a legnagyobb odafigyelésünk ellenére,már 650.000ft elment a kicsire,és még itt sincs..nem költünk egymásra,csak apróságot veszünk.hogy jött össze ennyi.... :(

Az esti alvások változatlanul nem egyszerűek...oldalt fekvés ritkán,mert kezdődik a tombolás.amúgy talán picivel jobb a helyzet.erek fájnak.most 2 napot rápihenek,mert nem akarok kidőlni,aztán folyt.köv. a készülődéssel.bár már a karácsonyi kaját,és sütit is kiválasztottam.vásárolni kel még.

Kitartás csajok.bár a meleg miatt,mindenki betegebb a környezetemben.jobban terjed minden.
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak mivel mától szabin vagyok, tegnap-tegnapelőtt mindenki megtalált a "sürgős" munkákkal, amik nem várhatnak januárig...
Mi színházjegyeket vettünk a családnak, és nagyon elégedett voltam vele, hogy már 1,5 hete elintéztem. Erre most kiderült, hogy a fél családnak nem lesz jó az időpont, úgyhogy most kezdhetek újratervezni...
Férjemmel mi abban maradtunk, hogy most nem készülünk egymásnak ajándékkal, úgyis elég sok a kiadás. De aztán lehet, hogy nem tudjuk majd megállni és meglepjük egymást valamivel, ki tudja!

Timi, ez az összeg tényleg nagyon durván hangzik! Benne van az őssejttárolás is?

Kati, én szoktam úgy érzeni, hogy nagyon erősen dobog a szívem, és magas a pulzusom. De aztán ha megmérem, nem vészes. A védőnő azt mondta, amíg tartósan nincs 100-110 fölött a pulzus, addig nincs baj. De nekem csak 80-85 körül volt, amikor mértem.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly!

Igen,ebben az is benne van....az eddigi kiadás a dokikra.a +fizetös vizsgálatok,4d....a kiságy,babakocsi+hordozó,kelengye,ruhák,dokira és a szülésznőre félre rakott pénz.de a légzésfigyelő...stb,nincs benne.meg ha többször kellene dokihoz mennem a végén...stb
és a lehető legolcsóbban,és legjobban vásároltunk.semmi plusz nincs benne.alig költöttem kismamaruhára,meg ilyesmire.a sok pestre utazás,benne sincs.ilyen apróságokat nem is számoltam.:))
és nincs különszobája...ezért nem kellett még oda is felszereléseket venni..durva,nem?!magam is meglepődtem!De tervezett baba volt,tehát számítottam és magam akartam dolgokat..de mégis kiakadtam a végére.mi pénz is ez.és akkor már nem is helytálló az,hogy ahol elfér egy baba,jöhet a következő...nekünk semmink nem volt,és nem is kaptunk.nincs kicsi..őt már mindenki nagyon várta.egyébként sem azért szülöm,hogy mások adjanak.a mamák meg nem azért nyugdíjasok,hogy az unokákra kelljen költeniük!nem is engedném anyukámnak,hogy a tartalékait az unokájára költse.kötöget neki,meg veszeget ruhákat,mert nem bírja ki..:))majd itt lesz segít nekem az elején...a szembe házba lakik..:))
timea35
Budaörs
 
 


Halihó Kismamik!:)

Én is itt vagyok ám, csak időszűkében vagyok állandóan. Nálunk is megvolt a következő kötelező ultrahang, hála Istennek minden okés a gyerkőccel, csak engem szúrt le a doki, mert egy nyamvadt kilót sem szedtem még magamra, ugyanaz a súlyom, mint a várandósságom előtt. A kicsi mostanság 1350 gramm körüli. Hiába mondtam neki, hogy egyszerűen nem kívánom a kaját, ha meg eszem 3 falat után úgy érzem, hogy a gyomrom nyomja a szívemet és úgy el kezd kalapálni, hogy csak na. Marha rossz érzés, egyfolytában mintha a torkomban dobogna a szívem! ettől eltekintve azért minden rendben van velünk, megígértem a dokinak, hogy többször eszem, de kevesebbet, hátha az segít. Egyébként a palacsintára és a gyümölcsökre úgy beindul a pöttöm, hogy az valami hihetetlen...tök jól lehet már most tesztelni, hogy mi az amit szeret, és mit nem!
Az alvás is megy még, csak az orrdugulás zavar...szerintem úgy horkolhatok mint egy igazi férfi!:)))
Írtátok, hogy küzdötök néhányan az aranyérrel, nekem is előjön néha, de a Sperti krém nagyon jó rá és kismamáknak is lehet használni, egyébként szerintem megelőzésre is jó,egy keményebb küzdelem után a wc-n!
Nálunk jövő héten tetőzik a karácsonyi vásárlás, de fejben jók vagyunk!:)))
A bútorokat most néztük...háááát vannak árak szépen! Januárban még kifestjük a babaszobát, addigra megjönnek a bútorok is, babakocsi, hordozó, mózes már megvan, rucikat a Mária gyerekruha nagykerben fogom megvenni, régről ismerem őket, olcsóbbak, mint a nagy átlag és egy helyen minden megvan! Asszem hamar el fog repülni a következő 10 hét!
Most megyek, mert vár még rám 2 tepsi lilahagymás pogi sütésre, valamint nekiállok egy vörösboros duplán csokis kuglófnak, az alkohol úgy is eltűnik belőle, mire megsül! Na...ha ezektől nem hízok egy kicsit, akkor semmitől!
További jó készülődést Nektek is!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


kisssziporka!

Milyen fura,hogy nem híztál semmit...de ha növöget a baba,akkor honnan veszi el?mert az elején megértem,hogy van aki nem hízik..de így a vége felé...volt rajtad felesleg,vagy ilyen mázlista vagy? :)
Jó,lassan egy hónapja,hogy nem híztam..de azért eszek,és 7kg már rajtam van.nálam a kicsi 1774g és látom 3nap van közöttünk...de biztos nem is vagy 180cm,mint én... :)
én is reménykedem,hogy könnyen repül az a 10hét...ha lesz 10hét... :)
jól belefogtál a sütésbe!én piskótázok,de majd csak 23-án,hogy puha és friss legyen.nálunk nincsenek tipikus karácsonyi kaják,mint a beigli,halászlé...nem szeretjük... :(
kitartás..:))
timea35
Budaörs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?