Új privát üzeneted érkezett!

tettem be újabb képeket az albumunkba innentől:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=3827&page=2&image=95098
orsko
 
 


Sziasztok!

Megkerültem én is nagy-nagy nehézségek áránKép
Csütörtökön nem volt net a chello miatt, utána pénteken "hulladög"-szindróma a gyereklefektetés után, ma is ilyesféle, de megembereltem magam és próbáltam visszaolvasni isKép

Danitől és Kristóftól elnézést a késői köszöntés miattKép

Utólag is Nagyon BOLDOG Születésnapot Kívánok minden kis egyéves babubnak!!!!KépKép

Kép

JuditnakKép
BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!KépKép

Kép

Végre elmondhatom, hogy mindenki meggyógyultKépKép Vírus remélem jó messzire elűzve az ünnepek alatt.Kép Kérdeztétek a szilvesztert, hát én úgy tudom apa két-három haverjával jön hozzánk rötyörészni meg tévézni, barátnőim próbálnak szervezni valamit itt Miskolcon, de ha nem megyek valszeg Pesten maradnakKép Az biztos ha valami jó kis számot hallok úgy be tudnék indulni valami jóféle bulibaKépKép
Menetrendünk továbbra is mamabarát, lefekvés 11kor kelés reggel 10kor.
Ma miután az egész napot a konyhában töltöttem apát rábeszéltem vigye ki Zsófit levegőzni meg elaltatni, egyedül, nélkülemKép
Hát egy kemény félórát eltöltött vele odakint, mert 10 méter után bealudt, majd a hátsó terasz felől akarta felhozni, és sikerült egy jókora kutyaszarba beletolnia a kocsit. Meg bele is lépnie, de nem vette észre. Én meg betoltam kocsival együtt a konyhán, előszobán át a verandára. Szóval minden szaros lett, újratakarítás, hipózás, kocsimosás, cipőmosás...KépKép Férfiak...Kép

Most is szinte itt ácsingózik felettem és azzal ijesztget, hogy 10 percem van mégKép

Na egy keveset próbálok írni is nektek:

EdinaKép Kincső csodagyönyörű babaKép
Te is jöhetnél gyakrabbanKép

NoreszKép Nagy gratula a forgáshoz!!! Milyen régen volt már amikor mi is ennek örültünk, hogy már meg tud fordulni. Hogy elment az idő, de kár.... Kép

KatianyuKép Üdv közöttünkKépKépValaki írta valaholKépúgy tudja a gyerkeivel megetetni a zölséget, hogy mindenféle zöldet, amit meg nem ennének, megfőz puhára levesnek, összeturmixolja és tejszínnel behabarja, lehet elmélkedni mennyi vitamin marad így meg benne, de hát ha így megenné az is valamiKép

Mennem kell Zsófi ébredezik, ha tudok jövök még este: Ildi
bpildi
 
 


Sziasztok!
CSak beugrottam, olvasgatni is alig van időm.
Egy dolgot megjegyeznék Sterimár ügybenKép

Mi, ha veszünk egy patikai szert a gyereknek, mindig kipróbáljuk..
Namármost a Stérimár egy fejlövés... szerintem iszoynat és a férjem szerint is, nem próbáltuk agyereknélKép
Helyette javasolom a sokkal kíméletesebb, de alapanyagaiban ugyanolyan FluimárétKép
Sós víz, illetve a dokibácsik tudnak un. barna orrcseppet felírni, de ez már gyógyszer szerintem, így ehhez ha lehet nem nyúlunkKép

Mindenkinek jobbulást!
Mennem kell! Jó volt olvasgatni legalább titeket!!!Kép
Millió puszi!
Emő+Csongor

Remélem hamarosan mindenkihez legalább egy szót tudok írni!!!!!Kép

hicudzsi
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek az együttérző szavakat, sajnos a nagymamám már nem ébred fel a kómából és tegnap meghalt. Tudom, hogy így a legjobb, de nagyon fáj a lelkem. 7 gyereket szült, abból már csak 5 él. 14 unoka és 13 dédunoka (+ 1 pocaklakó) sír utána.
26 évet élt özvegyen most elment a férje után.

Ez még egy nyári kép: http://babanet.hu/album/main.php?album=2809&page=1&image=57291

A jövő heti talira mi biztos nem megyünk. Puszi mindenkinek!
Hajni
tigribigri
 
 


Hajni!

Megnéztem a képet a családról, nagyon kedvesnek látszik a nagyidKép Biztos vagyok benne, hogy imádták a gyerekei, unokái, dédunokái és, hogy ő is nagyon szeretett titeket.
Nem szeretnék közhelyeket puffogtatni, de csak azt tudom mondani, hogy a szeretet örök, soha nem múlik el, így ő mindig veletek lesz, amíg szeretettel gondoltok rá!

Őszinte részvéttel:
Borbélyék

hicudzsi
 
 


Na most nekiállok tisztességesen visszaolvasni.

Dec. 9-től kezdem jó?

Vic! Én is örülök, hogy őszintén elmondtad mi volt a baj, nem igazán értettem ezt anno én sem!
Dorkával mi van?

Buksi!
Dudu is estekajálós, nem tudom miért de ilyenek... Lehet, hogy tényleg a család miatt, de lehet, hogy csak akkorra éhezik meg igazánKép

Ágiboszi!
Nagyon édesek a képek! Gyönyörű kisfiad van, örülök, hogy a nap ilyen szépen sikerült!
Gyertyás dolgon nagyon jót nevettem, mert nálunk Dudu is kézzel oltotta elKép Egyszer megpróbálta, azóta sem nyúl gyertyaláng felé, ez a mi nevelési elvünkKépKépKép nem tiltjuk neki azt ami nem életveszélyes, én figyelmeztetem, ő meg belenyúlKép ez van nálunkKép

Ini!
Húú, szuper lehetett a buli, és nagyon jól nézhettél ki a ruhádban!Kép

Rebi!
Remélem a bosszankodásod már elmúlt a pároddal kapcs.
Levi hogy van???

Nelli!
Sajnálom, hogy ilyen fülzsír-problémátok vanKép
Ez mi miatt alakul ki?

Móki!
Nagyon szupernek hangzik ez a gáttorna!Meg a teázós buli is nagyon tetszett, ahogy olvastam róla, szinte éreztem a sütik illatát!Kép

Ed!
Gyönyörű ez a lányzó!Kép

Szia Katianyu!Kép

Bifiduszos joghurt: én is már többször olvastam a negatív hatásairól, függőség stb.. mi ezért nem veszünk olyat (meg mert nagyon drága is), hanem teljesen simát kap a gyerek.Kép

Zita!
Tanuláshoz sok drukkot küldök!!! Matyinak meg jobbulást!
Szerintem is jobb, ha a tanácsadásra viszed le Matyit. Én a betegséggel úgy vagyok, hogy ezek a pöttöm-manók minden butaságot összenyalnak, egyik nap taknyos, másnap köhécsel, amíg nincs magas láza, addig nem hurcibálom dokihoz, ahol esetleg valami fertőzőbb betegséggel találkozhat. Nekünk mondjuk az a szerencsénk, hogy mióta dokit váltottunk még soha nem ültünk tömegnyomorban nála. Sőt, volt, hogy a gyerekosztályon fogadott minket. Egy nagyon édes dokibácsi, megérte váltani!Kép

Judit!
Remélem sikerül egy új kocsit találnotok és megoldódik ez a fránya mizéria!
Gyógyulj, a dokibácsit meg küldd el valahova legközelebb!!!Kép
Én már egy párszor megírtam a szopitörténetünket és nekem is mindig az volt a legrosszabb, hogy nem hittek nekem...:S

Noresz!
A Mérgező szülők nekem "kötelező olvasmány" volt. Aki ilyen szenvedélybeteg szülővel nő föl, annak is mind kötelezővé tenném.
Kicsit egyszerűbb lett attól az életem, hogy rájöttem, nem én vagyok az oka az állandó, erős önbizalomhiánynak és még sorolhatnám. Ez az első lépésKép
Gratula a forgolódáshoz!!!!Kép

Katianyu! Sajna elképzelésem sincs mivel lehet zöldségevésre rávenni ilyen nagy gyereket. Dudu sem akar enni sajna főzeléket, én akkor a pörkölttel jól összekeverem neki, érdekes, így megesziKép Egyébként meg Rebivel értek egyet!

Orsko!
Jó tanulást és sok sikert a vizsgákhoz!
LükepókcsípésKép

Ildi!
Örülök, hogy túlvagytok a betegségen!
Kutyakakipucolás :S:S grr..Kép

Huhhh most ennyire futotta, millió bocs, attól akit kihagytam!

A Karácsonyra megint csak nem merek gondolni, a mai napom elég szarul kezdődik, pedig nagyon jónak kéne lennieKép de hát ez van én tervezek, reménykedek, de mások ezt nem veszik figyelembe...

Megjött pénteken a barátnőm a kislányával Spanyolhonból, és tegnap egy nagy utómikulást tartottunk. A gyerekek nagyon élvezték, a lányom Blanca ajándék kismotorját tologatta a kormányánál fogva, mert nem ért le róla a lábaKép
Lehet, hogy veszünk neki egyet?
Én egyszer azt olvastam, hogy ezek a kismotorok a gyerek csípőjének nem tesznek jótKép ezért nem mertem venni neki idáig... ti erről hallottatok valamit?

Puszi!
Emő+Csongor

hicudzsi
 
 


HajniKép
Őszinte részvétet küldünk Nektek! Dorka, Domcsi és Nelli

NoreszKép
kamillás tea vagy sós víz jó a bedugult orrba.

KatiKép
Üdv közöttünkKép Köszi a kedves szavakatKép
Zöldség nem megevés nehéz ügy. Rágcsálni se rágcsálja el? Erőltetni úgy sem tudod, inkább kínálgasd időnként, hátha rákap egyszer.

KisbuksiKép
Nagyon boldog névnapot!

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Itt egy elveszett emberke. Nem tüntem ám el, csak tanulgatok. Tegnap megvolt az első vizsga, még kettő lesz decemberben.

Azért olvasgattalak ám benneteket, csak az utóbbi két nappal vagyok lemaradva. Mindig jöttem kikapcsolódni. Kép

Először is pótolom a szüli- és névnapi jókívánságokat. Remélem nem hagyok ki senkit.

Móki, Domcsi, Dani, Kristóf nagyon boldog szülinapot nektek! Kép
Kép

Judit, Buksi, nektek pedig nagyon boldog névnapot! Kép
Kép

Kitti az elmúlt napokban állandóan az álldogálást gyakorolja. Sokszor nem lehet letenni aludni, mert fél perc alatt feláll a kiságyban és onnan kukucskál. Egyik este jól meg is lepett bennünket. Mi egy szobában alszunk, Kitti ágya merőleges a miénkre. Már aludt, mi meg néztünk valami filmet a tévében. Jött a reklám, és a párom mondott valamit, amin én elkezdtem nevetni. Már nem tudom mi volt, de olyan nevethetnék jött rám, hogy a végén már hangosan nevettem, nem tudtam visszafogni magam. Egyszer csak a fejünknél megjelenik előbb egy mancs, majd egy fejecske, és csak néz minket. Annyira édes volt, kómásan álldogált az ágyban és nézett, hogy most mi van. Aztán kapott egy puszit, visszafektettem és aludt tovább. Kép

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Nos nincsenek jó híreim! Tegnap anyósomék elvitték délelőtt Matyit, hogy ott ebédel alszik és délután majd hazasétálnak, addig én tudok tanulni. Na erre nem azt a kaját adták oda, amit küldtem, hanem megetteték husilevessel ésMOST FIGYELJETEK! krumplis tésztával. Nos az én kisfiamnak persze hogy ízlett, a jó ízes kaja, be is vágott belőle egy nagy adaggal. És ki is jött belőle.Kép Úgyhogy nem lett a tanulásból szinte semmi, mert rohantam hozzájuk, mikor szóltak! De nem akkor szólnak, amikor hányt a gyerek, hanem mikor a 2 rend ruhája elfogyott! Szerintetek mit lehet ilyen szituval kezdeni?!Adjatok egy kis segítséget, megtépjem vagy ne a nagyit! Tegnap ugyan nem csináltam cirkuszt, mert fontosabb volt, hogy megnyugtassam Matyit,de ennek még lesz folytatása! Anyósom és apósom bűnbánó arcát látva! Hát fogalmazom a mondókámat!!!
Most hogy már mindet kihányt szegénykém, alig akar valami is enni, úgyhogy csak szopizni hajlandó, az viszont szerintem őneki már kevés, mert a tejci se sok! Iszom a laktoherbet és mellette liteszám az ásványvizet, őszilét, remélem kihúzuk ezt a pár napot és aztán visszaáll a jó étvágya.

Nos, miután kipanaszkodtam magam, próbálok írni:

Hajni: Hadd fejezzük ki mi is őszinte részvétünket, a legfontosabb, hogy sok örömet okoztatok neki az életében és bizonyára nagyon boldog volt köztetek.

Nelli: szomszéd elég zizzent ha ilyen jó barátnét "dobottt" úgyhogy ne sírjKép érte!

Noresz: az orral kapcsolatban mi próbáltuk az anyatej spriccelést is, meg a Sterimárt is, nekünk használt. Hogy elyik? Nem tom ,mert egyszerre volt! A Sterimárt mi is kipróbáltuk és nekem nagyon emberbarátinak tűnt, na nem az ára!

Hicu: mi van veled? Megint a veséid? Ugye minden rendben van amúgy! És a tesód, sikerült vele beszélnetek? Motorozó Dudu Kép

Orsko: nagyon aranyosak a képeitek, vizsgára neked is megy a drukk, miből?

Rebi: jobbulást, remélem felétek is járt már a gyógyítómanó!

Kisbuksi: BOLDOG NÉVNAPOT, HA MOST ÜNNEPELSZ, HA NEM AKKOR CSAK ÚGY SZIMPLÁN CSODÁS NAPOT!


Kép
Midenkienk pusza, akiknek nem írtam nézzék el nekem, mert megyek picit tanulni, amíg Matyi alszik.
zitus
 
 


sziasztok! Végre van egy pici időm nem csak olvasni, hanem írni is. Nekem valahogy a hétvégék mindig húzosabbakKép Mindenkinek köszönöm a meleg fogadtatást nagyon jól esett.KépBpildi: köszi az ötletet igyexem minél több krémlevest csinálni mert Ákos egyedül a leveskében eszi meg a zöldséget csak éppen az a bibi. hogy nyersen semmi még egy falat almát sem Kép se gyümölcs se zöldség....(főként tészta tésztával paradicsomos lötyivel és rengeteg sajt ...aminek mondjuk örülök. pedig a nővére kilószámra eszi a gyümölcsöt és szinte minden zöldséget imád még nyersen is. Na jó nem ragozom tovább.. majd lesz valahogy. Nem egy beteges vérszegény kiskölyök talán nem is hiányzik neki annyira mint amennyire én aggodok. Dehát ez a dolgomKép A Stérimart csak azért mertem ajanlani mert nekem ez tünt a legszolidabb megoldásnak (én a gyerek orrának kiporszívózásától vagyok rosszul soha nem is tettem.) Viszont ezt a sprayt a lányom kicsiként is saját magának is fujta kicsit sem fájt neki. talán csak annyit, hogy az orra elött én mindig fujtam a levegöbe egy kicsit, hogy ne legyen véletlenülse beragadva vagy ilyesmi. nem olcso tényleg de nekünk mindkét gyereknél bevált. Zitus: néztem a profilodban Matyi már elmult 1 éves ...szerintem a húsilevessel nincs semmi gond.A nagy lányom azzal kezdte a rendes ételre szokást mert semmi neki készült pempicskét nem evett meg. Pedig annak idejen nem , hogy egy évesen de mi 6 hónaposan kezdtük a rendes kajákat.(védőnői utasításra...ez volt a megszokott) Csibém is és Ákos is 9 hónapos koráig szopizott is. (bár gőzöm sincs, hogy mibőlKép)Szoval szerintem a leveskével tuti nem volt gond elég könnyü kaja is. Talán a krumplis tészta volt neki egy kicsit nehéz, ha még nem szokott hozzá.Kép de ne bántsd az anyósodat tuti, hogy jót akart csak és nagyon meg is ijedhetett talán csak annyit kéne mondanod neki, hogy legközelebb beszélje meg veled, ha valami uj dologgal akarja megkinálni a kicsit... én tudom, hogy nehéz mert nagyon bosszan, de tedd össsze a kicsi kezed, hogy elviszi egy kicsit , hagy tanulni vagy segít ezzel. Egyátalan, hogy érdekli és szereti a kicsit. Sok olyan nagymamáról hallok aki szarik az unokájára, a gyerek már egy éves de még nem ült az ölébe, vagy oda se vigyék a gyereket, mertösszetör valamit....blablabla sorolhatnám.Kép légy egy kicsit megértő még, ha jogosnak is érzed a felháborodásod. Biztosan hagytam ki valamit amit még akartam , de majd talan este még lesz kicsi idöm. Hali: katianyu
katianyu
 
 


Hajni! Neked direkt írok külön, egyrészt, hogy öszinte részvétemet fejezzem ki (bár gondolom nem mész vele sokra egy vadidegentől) Másrészt egy gondolatot szeretnék megosztani veled talám egy kicsit jobb lesz, ha belegondolsz és kicsit magadénak tudod érezni. A kicsi lányom 9 hónapos volt mikor a mamám meghalt (hosszu betegség után.) aztán most egy éve elvesztettük a másik dédinket is ami szomorú.De valahogy úgy jönnek össze a dolgok, hogy úgy érzem a gyerekeimre valaki vigyáz fentről. Ákost különösen sok baleset éri, nagyon eleven kisfiu. és annyiszor van úgy hogy egy paraszthajszálon mulik, hogy ne legyen nagyobb baja.Inen gondolom, hogy valaki fentröl mindig segit neki, úgy ahogy csak egy nagyanyó tud. katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!

Először is:
Kisbuksi
NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!!
(nem is tudtam, hogy Kisbuksi-névnap van Kép Kép Kép )
És képzeld, ma du. szembementem Veletek az Árkádban Kép Először Vencelínót ismertem fel, de mire feltekintettem, már el is hagytuk egymást.
Nekem ma nagyon jó dolgom van, mert ebéd után kimenőt kaptam, gyorsan megvettem a maradék ajándékokat (meg egy kicsit emberek közé mentem, végre nem sportdzsekiben és farmerben Kép Kép ), hazajöttem, etettem, és most Kispapi vitte sétálni a lurkót, úgyhogy még szusszanhatok is Kép
Szóval nagy-nagy pirospont az emberemnek.

Katianyu
Jó, hogy itt vagy velünk (asszem, én átfuthattam a belépőd fölött, mert nem emlékszem rá). Köszi az orros tippet. Én is három gyereket szeretnék, most még (eggyel...hehehe) úgy gondolom, egymás után szorosan. Na, majd meglátjuk.
Ja, és nem baj, ha azt kérem, kicsit tördeld meg a leveled, hogy könnyebb legyen olvasni? Puszi előre is Kép

Rebi
Hát mostmár tényleg múljon az a kórság Rólatok!!! Elég nehéz lehet most Nektek Kép
És a vizet még mindig forralni kell, mielőtt itatom Mátét?

Orskó
Köszi Neked is a segítséget. Hmmm. Be kell vallanom, kb. harmadszorra esett le, hogy "gégész dokinéni". Fél nap azon törtem a fejem, milyen lehet egy GÉPÉSZ dokinéni Kép
Tanuláshoz hajrá!
Album aranyos Kép Kép Kép
Lükepók Kép

Ildi
De jó, hogy megkerültél Kép
És még jobb, hogy meggyógyultatok Kép
Kutyakaka viszont Kép
Bár én elég jól képes vagyok belemanőverezni, mikor épp ki akarom kerülni. De legalább nem húzom át a fél lakáson Kép

Hajni
Őszinte részvétem. Kép nem is tudok nagyon okosat írni, talán nem is kell. De tetszik Katianyu felfogása az őrangyalokról.

Hicu
Gratu ehhez a hosszú hozzászóláshoz! Kép Jó kis teljesítmény Kép
Hát igen. Szerencsére én nem éreztem a bőrömön, amiről a könyv szól, de akik igen, azoknak sokat segíthet. Nekem meg hogy véletlenül se legyek mérgező. Öcséddel mi a helyzet? Tudtok neki segíteni? Vagy inkább ne is keserítselek ilyen kérdésekkel Kép
A kismotorokról én nem hallottam se jót, se rosszat.

Nelli
Puszi! Magatokról nem is írtál Kép

Tünde
Jó tanulást! Ügyes ez a Kitti-lány, hogy vissza tudott aludni. Nem tudom, lehetne-e Máté mellett tévézni és nevetni, inkább még belopakodni is alig Kép

Zitus
Neked is jó tanulást Kép
És lehet, hogy anyóséknak tényleg elég bünti volt az ijedelem. Esetleg csak nyugodtan kérd meg őket, máskor azt adják, amit készítesz Matyinak.

Puszi
Noresz
noresz
 
 


Sziasztok!

Hajni fogadd a mi őszinte részvétünket is, biztos nagyon boldog élete volt dédidnek közöttetek és még a kis Alexát is megérhette.
Nagyon nehéz dolog elveszíteni akit szeretsz, de fentről vigyázz rátok és mosolyog ha boldognak lát titeket!!

Unokanővérednek meg szívből gratulálok!!KépKép

Ildi
bpildi
 
 


Noresz: Örömmel látom rokonlelkek vagyunkKép ezer bocsi az írásért , sajna még nem tom, hogy kell tördelni, de igyexek igéremKép még néha a betüket is keresnem kell, bár ezért már nem sikítostitkárnéni módjáraKép Türelmeteket előre is köszi! katianyu
katianyu
 
 


Megint itt,
tegnap persze, hogy felébredt Zsófi mert nem voltam mellette utána meg apa visszafoglalta a gépet...ezért nem is tudtam visszajönniKép
Nemsoká ébred most is, de éjszaka próbálok majd jönni ezerrel.

BuksiKépBOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!!KépKép

Kép

Köszönöm a fényképet, én biztos halálra rémültem volna még egy ilyen kis cápától is. Amikor ilyen filmeket nézek mindig eltökélem ha nyaralni megyünk tuti bele sem megyek a vízbe csak mellig, viszont ott már nem érzi ilyen gázosnak az emberKép Két éve sógorommal beúsztunk Bibionénál a tengerbe vagy jó 200méterre, olyan csendes volt a víz.De láttam már olyan filmet is a Nat.Geon, hogy mennyi fehér cápát fogtak ki már a Földközi tengerből, meg Horvátországban is a halászok.

Zsófi a kezemben este jövök!
bpildi
 
 


Ja, még annyit a mai kalandozásomhoz adalékul, hogy fél József Attilán behúzott kézifékkel mentem át Kép Kép Kép
noresz
 
 


ÁgiKép
Elfelejtettem megkérdezni, hogy hol vettétek Daninak azt a szupi kisfotelt?
BArátnőm folyamatosan azzal nyaggat, hogy én
mondjam meg mit vegyen neki karácsonyra, hát erre gondoltam.
Csak így elsőre nem találtam sehol.

Köszi előre is!

ildi
bpildi
 
 


Sziasztok,

Hajni,
Fogadd őszinte részvétünket. Csak sejtem, mennyire szörnyű lehet most Nektek, de gondolj arra, hogy csodálatos dolog megélni, ha valaki dédi lesz; biztosan a dédi is boldog volt, hogy megélhette Alexa születését, és a fejlődésének néhány nagyon fontos állomását is.

Majd még jövök, de most fejeztem be 22 tálca mézeskalács sütését, és el kell még rendeznem a konyhát is, aztán fürcsi, fektetés....

A legfontosabbat mindjárt.

Addig is akit érdekel, itt van pár kép rólunk:
http://babanet.hu/album/main.php?album=4189

Vic
vic
 
 


Sziasztok!

Nos megint itt, mert Matyi elaludt és én nem bírok a könyv fölött ülni. Visszatérve az anyósékra. Tudom én, hogy sokat köszönhetünk nekik, mert sokszor kisegítenek, ha elugranék vásárolni vagy ha tanítványaim jönnek, csak az a baj, hogy ez a nem azt etetem meg Matyival, amit anyu adott már nem először fordult elő. Sokszor küldök kimagvazott, megpucolt szőlőszemeket, ha náluk van délután 1-2 órát, de juszt is a kakiban látom viszont a magot és szőlőhéjat, mert ők még adtak neki otthonról is. És számtalan ilyen eset. Nem is a húsleves miatt háborodtam fel, mert azt persze már eszik, sőt kóstolt már túróstésztát is, de nem degeszre tömte magát, csak épp ismerkedett vele. Én főzelékeketkészítek neki, céklát, répát, borsót, stb...vagy vegyesen, meg husifélék, levsek, de például náluk már evett töpörtyűt és szalonnadarabot is? Szerintetek olyan nagy kérés lenne feléjük, hogy belássák, még Matyi kicsi ezekhez. Nem beszélve, hogy Milka csokit is adtak már neki. Én meg ha veszek is csokit vagy kap akkor csak kinderfélét, és abból is csak kóstoló. És amiért a leginkább felboszantottam magam, az az, hogy igazán egy telefon, hogy nincs jól a gyerek, gyere. Nem hnyt, majd átölöztették, majd megint és mikor már nem volt ruhája akkor szóltak és addig a gyerek egy szál pelusban. Paplannal betakarva olyan kis szenvedő arccal fogadott, mikor odaértem, hogy majd elsírtam magam, de nem mertem, mert tudtam hogy Matyi is meg van ijedve. Na ennyit erről. De nem fogom megtépni, majd megpróbálunk újra beszélni velük, talán tényleg tanultak a dologból és "szót fogadnak".

Katianyu: a férjem se szokott gyümit enni ezrt én sok salátát csinálok, meg néha a melegszendvicsekre is csempészek almát-sajttal, vagy meggyet, olyan finom szokott lenni.

Noresz: de jó lehette a mai napod, úgy mennék én is nézelődni, de annyi minden van, hogy szerintem jó ha eljutok az utsó napokban a rokonyoknak vásárolni, mert Matyié már réges-rég megvan Kép behúzott kézifék Kép Kép

Ildi: aztán gyere ám este!


Vic: megnéztem a képeket, szóval ilyen Dorka járás közben. Hát még mindig csodaszép ez a leány!

Zita
zitus
 
 


A harmadik vasárnap angyala

Advent harmadik vasárnapján egy fehér ragyogó angyal jön le a földre. Jobb kezében egy fénysugarat tart, amelynek csodálatos ereje van. Odamegy mindenkihez, akinek tiszta szeretet lakik a szívében, s megérinti fénysugarával. Azután a fény ragyogni kezd az emberek szemében, s elér a kezükhöz, lábukhoz és egész testükhöz. Így még az, aki a legszegényebb, legszerencsétlenebb az emberek között, az is átalakul, s megszállja a béke, a tiszta szeretet és a boldogság érzése.


Kép

Vic
vic
 
 


No, megvolt a 3. gyertya meggyújtása az adventi koszorún, közben felolvastuk ezt a - szerintem- szép történetet. Bár Dorkát jobban érdekelte a gyertyaKépKép
Most már Dorka alszik, így tudok jönni pár percre.

Kérdeztétek néhányan, hogy mi a helyzet nálunk mostanság.
Méretek (ma mértük): 9100 gramm, 78 cm, feje 43 cm.
Nevetni fogtok, de Dorci fejére még mindig nem találtunk olyan igazi manós sapkát, mert mindenhol azt mondják, hogy "menjenek át a csecsemősapikhoz, ott van sapka erre a fejméretre"Kép Nagy nehezen sikerült venni egyet az AuchanbanKép az egyik árustól.

D. elkezdett játszani az egyik mackóval úgy, hogy: megeteti, megitatja, hintáztatja a nagy hintán, ráülteti a hintalóra, táncolnak stb...És magyaráz Neki az Ő kis halandzsa nyelvén. Tündéri, szerintemKép

Nagyon várjuk a karácsonyt, nagyon tetszenek Neki a karácsonyi fények az üzletekben, a kirakatokban, ezért a nagyik - az elmondásuk szerint- felvásároltak "pár" égősort, és amit csak lehet a lakásukban (boltív, ablak stb.), mindent kivilágítanakKép Hááát, kíváncsi vagyok, kinek a szeme bírja tovább; szerintem mihelyt elmentünk Tőlük, azonnal leszedikKépKépKép

Dióhéjban ennyit rólunk, még megpróbálok visszaolvasni is, és arra reagálni.

Vic
vic
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket. Noresz! Miért nem szóltál,én olyan vak vagyok ?!

Jó éjt!

Buksi
kisbuksi
 
 


Drága Kisbuksi!!!KépKépKép

Nagyon-nagyon boldog névnapot kívánunk neked!!!Kép
Sok-sok szeretettel:
Borbélyék

Kép

hicudzsi
 
 


Sziasztok
Meggyógyultunk kb mindannyian, jelentem vége azt hiszem a pechszériának! Nagyon sok olyan ismerősöm hívott fel pénteken, akikkel már régóta szerettem volna beszélni, vagy hallani felőle. Már ez is felvillanyozott, meggyógyított.
Egy hete álldigál a kislány, azóta tipeg is már támszkodva, oldalra, meg el-elindul felénk. Vencel-partin elleste a mászástechnikát, minden veszélyben van, pl a szája is. Sikeresen kibuggyant az első vércsepp is, amint a foga megsértette a száját. És ekkor vettem észre, hogy ettől, vagy mástól, de kint van a 3.fogunk, tehát fogtündér is meglátogatott minket. Marha büszke tudok lenni, mintha lenne bármi közöm ezekhez a dolgokhozKépKépKép

Rebi
kösz a tippet, ócska kis fejem után bevettem egy kis Belladonnát, kb segített is, most csak a köhögés maradt, de az viszont elég riasztóan hat másokraKép

Bplidi
Tudod, hogy a kutyapiszok szerencsét hoz, szóval tuti nem lesztek betegek idén se, meg jövőre seKép

Noresz
forgásKép innentől kezdődik a "vége a békés időszaknak" korszak KépKép Ami a "Mérgező szülők"et illtei, kispapi is alapműként tiszteli, s sajnálja, hogy az illetéke kezébe hiába adná

Tigri
Nagyon sajnálom a nagyidat, és most biztos nem köztünk időzöl, hanem magadban vagy. Ne feledd, hogy aki elmegy nem megy el örökre, csak elalszik, s hangja örökké kísér majd benneteket, s lehet, hogy egy nap valaki más szemében újra ellátogat a fénye.

Zitus
nagyirémekKép szerintem egy 10ig való számolás után mondd el, amit szeretnél, egyenesen. Család vagytok, el kell fogadják a te szabályaidat! Lehet, hogy Katianyunak van igaza, és nem kéne lehurrogni, szerintem ez vérmérséklet kérdése. Én a déli típusba tartozomKépKép Tejcsi ügyben meg bátran javasolom a homeopátiások közül az Urtica Urens-t 5ch reggel-este 3golyó. Nővéremnél, nálam is bevállt.

Vic
végre tőmondatoknál is bővebb vagy, édesek a képek!! Igazán fontos pillanatok ezek, és szerinet mérdemes filmre venni, sajnos nekünk nincs kameránk, csak apaféle 100tonnás, így marad a fényképező, de az meg hangot nem rögzítKép Nekem úgy tűnik, mintha kistesó lenne készülőben nálatok? Dorka tudod, hogy mindent tudás birtokában van, szóval tessék venni egy tesztet, és gyorsan beszámolni nekünk az eredményről!

BuksiGabi
én egy tuskó vagyok, mert nem néztem a naptárra! Már nem hívlak fel, nem baj Kép Remélem romantikus estétek volt kispapival. Boldog névnapot last minute isKép
Kép

Magunkról annyit, hogy igazán pompás napok vannak mögöttünk. Tényleg. Talán ezért volt az a sok rossz. Két napra kivettem kispapit a hétköznapjaiból, és 0-24ben együtt voltunk, no munka, nagyon jó volt hármasban, hátihorgozóval nézni őket, vagy a mikor este Léna a szokásos nemalszomhiábaminden produkcióját adta elő kispapi lágyan olvasott neki. Elolvadtam tőle. Igaz utána volt egy kis interapt, de ezt leszámítva 10pontos napok voltak. Volt 1napra egy kölcsönkocsink is. Kinéztük az autónkat, összeraktuk a szept elején (!!) vett hatalmas ágyunkat, (én meg itt dekkolok, ahelyett, hogy odabújnék hozzá...), megvettem a legfontosabb ajikat. Szupi kombi autónk lesz, talán(Kép), mivel amit lebeszéltük közben eladták, de talán kárpótlásul téligumit, vagy további "árelőnyt" kapunk.
Dugulok, kispapi csábítgat, repülök, sziasztok

J
holophernes
 
 


Buksi,
Utólag is Boldog Névnapot!

Judit,
Aranyos vagyKép, de egyelőre nem tervezünk kistesót az elfoglaltságaim miatt. Bár nagylányságom még mindig várat magára (pedig már 4 hónapja nincs tejem), doki azonnal megnézte, és nincs kisbabó sehol.
Van olyan fényképező, ami tud pár mp- et felvenni, és hangot is rögzít. Nektek nem olyan van?!

Zita,
KösziKépKép
Én is 10- ig tartó számolás után, higgadtan igyekszem elmondani a véleményem. Nálunk az egyik nagyi szokott vigyázni Dorcira, és most már egész jól belejött. Mindent leírtam Neki, mit szabad, és mit tilos. Volt, hogy valamit nem úgy tett, ahogyan elmondtam, de akkor elmagyaráztam Neki, hogy lehet, hogy ez könnyebb Neki, de ezzel akár árthat is Dorkának.

Ildi,
Mi egészen pici cápák között úszkáltunk Maldívon. Nem mondom, hogy nem féltem, de Ők szerencsére jobban féltek tőlünk.

Noresz,
Behúzott kézifékKépKépKép

Katianyu,
Nagyon szép, amit az őrangyalról írtál.

Rebi,
Még mindig jobbulást!!!

Hicu,
Csak ámulok, mennyi problémát kell "elsimítanod", de bármi történjék is, mindig gondolj arra, hogy pici Csongor ott csücsül a pocidban, és minden rezzenésedet érzi, szóval ne idegeskedj! És gondolom, Dudu is nyűgösebb ilyenkor. Írásodból nekem úgy tűnik, hogy Te igyekszel mindent megtenni a családodért, szinte Te tartod össze a családot, Te vagy a kapocs, de tényleg nagyon vigyázz magatokra!!!!!
Pontosan mikorra vagy kiírva? És mekkora már Csongor?
És teszel fel képet fürtös Duduról?

Orsko,
Nagyon édesek vagytok a képeken!

Most ennyire futotta, most sietnem kell, bocsi azoktól, akiknek most nem írtam, de legközelebb bepótolom, jó?!

Vic
vic
 
 


Sziasztok!

Tigri!
Őszínte részvétem,dédi gyönyörű életet élhetet ilyen szép család mellett, mint a Tietek.

Judit,Buksi!
Boldog névnapot!!!!

Judit!
Örülök, hogy rendeződnek a dolgaitok, hogy jobban vagytok, a 3. fognak (nálunk még mindig kettő).
Akkor ezek szerint kocsit találtatok, akkoör ajánlom másnak a mienketKép Én szívem szerint nem adnám el, de a férjem egy erősebbet szeretne, az ő vezetési stilusának ez nem elég. szerintem meg igen.
Újat vesztek vagy hasznltat?

Katianyú!
Üdv közöttünk, Hanna sem eszik gyümit, nagy ritkán csak, ha csoda történt.
Zödséget szereti.

Vic!
Szépek a képek nagyon, és köszönjük az adventiu üdvözletet.

Zita!
ne bopszankodj anyóson, csak jót akartak. Ők még máshogyan etettek minket.
Nem lehet, hogy valami virus kapta el? Krumplis tészta szerintem nem olyan étel, ami nagyon kiklészítené a gyomrukat. De persze Te ismered Matyi érzékenységét.

Na megyek, mert megyünk megint Ikeába, Luca nap alkalmából 15%-kal olcsóbbak a székek és még hiányzik két szék nekünk. Megvesszük inkább, mielőtt megszűntetik.


Orsi!
Merre vagy?
Bogi, Manóka!
És Ti hogy vagytok?

És még sorolhatnám, Noémi és Te?

Ines
ini
 
 


Ini
mail mentKép

Dolgozom, majd benézekKép
holophernes
 
 


NoreszKép
Puszi Neked isKép Most már jókat szeretnék írni, ezért maradt le a rólunk szóló beszámoló. Nem mondom, hogy már nem jut eszembe a "barátnőm", de kezdem túltenni magam a dolgonKép

ZitaKép
Te az én anyósomat már biztos agyonverted volnaKép Én már beedződtem, bár még néha én is ki tudok akadni, hogy kérek valamit, de csak nevet rajta. Nálunk Dorkánál van a gond. Az egy dolog, hogy azóta szereti a gyerek az édességet, amióta ő tonnaszámra hozza neki, de hogy mindig ajándékkal lássa el, az már sok.Ha pedig ünnep van, mindenkit lekőröz, mintha ez egy verseny lenne: ki vesz több ajándékot a gyereknekKép És persze hogy el van kapatva, alig bírom visszanevelniKép
Olyan, mintha attól félne, csak akkor szereti az unoka, ha ajándékot vesz.
És még van a Domcsi, félek, nála is ez leszKép

KatiKép
Az tényleg jó, ha a nagyszülők érdeklődnek az unoka iránt, és segítenek egyszer egyszer a felügyeletükben, csak nálunk pl. ez már olyan szintet ér el, hogy mind a két oldalra egyformán kell odaadni a gyereket, stb. Olyan erős a nagyszülői érdeklődés, hogy néha terhes. Na persze azért szerencsés lehetek velük.

JuditKép
Pechsorozat végeKép Jaj de jó!
3. fognak gratula.
Domcsi fogzása is egy jó ideje leállt. Igaz, neki 8 van kinn, de az már jó pár hónapja.

VicKép
Adventi történet nagyon szép, kösziKépKépKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Örülök, hogy jelentkeztél! Drukk a vizsgákhoz!
Nagyon jót nevettem az álldigálós - filmes történetenKép édes lehetett a kiscsaj!

Zita!
Mivel a se a leves, se a krumplistészta nem nehéz ételek, én is sajna arra a hányós-vírusra tippelek ami a múlt héten engem is, meg most az öcsémet is elkapta Kép
Anyósékkal kapcsolatban megértelek, szólhattak volna előbb is, tényleg ijesztő lehetett így látni a kicsitKép

Katianyu!
Elég csak annyi, hogy a különböző embereknek szóló hozzászólások közé nyomsz egy entert! Úgy átláthatóbb!Kép
Biztos vagyok benne, hogy a fiad lassan rászokik majd a zöldségre-gyümölcsre.
Ő inkább húsevő és készKép

Noresz!
Egyetértek azzal, hogy annak is érdemes olvasnia a könyvet aki jó szülő szeretne lenni. Mert sajna az alapvető szülői mintákat magunkkal hozzuk otthonról, és sok a manipuláló, vagy ilyen-olyan szülő, aki ezt észre sem veszi.
Mi már most elhatároztuk, hogy nem ijesztegetjük a gyereket, nem játszunk vele olyat, hogy: Jajj de csúnya vagy, ez anyának fáj! Nem játsszuk előtte, hogy jajj, miatta sírunk, meg nem mondunk rá soha de soha negatív jelzőt. A verés és kiabálás ugye alapból fel sem merül!
Sok ember észre sem veszi, hogy a gyerekének azt mondja: buta vagy, ügyetlen vagy stb… ezek nagyon mélyen megmaradnak és determinálják a gyerekeket arra, hogy valóban lassan azonosuljanak a "jelzőikkel” és ez pl. nagyon súlyos önértékelési hibákat okoz felnőttkorban.
A másik ami nagyon tetszett a könyven, az az a megjegyzés, hogy az alkoholista a családban olyan, mint a dinoszaurusz a nappaliban… a családtagok, gyerekek folytonosan hazugságban élnek és úgy tesznek mintha észre sem vennék, de a kívülálló számára ez világosan látható…
Öcsém szerencsére jobban lesz, úgy látom, lassacskán sikerül rábeszálni aköltözésre!Kép
Behúzott kézifékKépKépKép

Vic!
Nagyon köszi megint a történetetKép
Édes lehet Dorka ahogy megy, meg ahogy dumcsizikKép
A fényekért szerintem is minden gyerek meg van őrülve, meg tudnám zabálni őlet amikor kicsodálkoznak az utcán is a nagy overalljukbólKép
Február 6-ra vagyok kiírva, csak valahogy olyan hülye érzésem van, hogy a srác nem várja meg a terminus végét…
Mindegy, pénteken megyek imádott dokimhoz, majd ő megnyugtatKép

JUDIT!
Enél jobb hírekkel nem is jöhettél volnaKép
Úgy örülök, hogy végre együtt voltatok, rátokfért a párodKép
Az autóhoz meg szurkolok!

Ini!
Székvásárhoz drukkKép Remélem nem lesz nagy tolongás. Ez minden IKEÁ-ban így van most?


Magunkról:
Szerencsére nem a vesém, de kb. négy hete visszaeső beteg vagyok. Most is, de sajna most az én gyönyörűm is elkaptaKép
A nyűgöm csak az volt, hogy tegnap vót a szülinapom és csak egy dolgot kértem; reggelit az ágybaKép Erre alányom csak hajnali 3-kor aludt el, 12-e hajnalban, Mashuval síkidegek voltunk, főleg mivel neki munkája is volt. Reggel ébredtünk, de Mashu visszaaludt, miközben öltözködött és indult volna kávét gyártani, végül reggeli sehol, én meg itt bőgtem egy ilyen hülyeségenKép Nagyobb bajom sose legyen!KépKépKép

Dudu sajna beteg, most már köhög is, ma megyünk dokibáhozKép Remélem megnyugtat minket, hogy nincs baj.. Láz nincs, csak ez a köhögés, meg orrdugulás durva...Kép Szegénykének a sok törölgetésől, már tiszta pirosKép

Millió pusza csajok!
Emő+Csongor

hicudzsi
 
 


Ja kérdeztétek Apa Karácsonyi ajándékátKép
Amikor Duduval várandós voltam, kaptam egy szupi fotós elérhetőséget (millió hála érte KisbuksinakKép) és csináltattam szexi, művészi pocakos képeket Mashu szülinapjára.
Most elmentünk Duduval és róla csináltattam szép képeket, + együttes képeket is csináltunk, pocak+Dudu+anya stb..Kép
Kicsit húzós az ára, de szerintem megériKép
Majd teszek fel valahova belőlük, ma megyünk értükKép
A tavalyiakből egy portrét tettem fel a profilbaKép
PUSZI!

hicudzsi
 
 


Ajajajjj! hát ez hogy maradhatott el? Kép Szóval:

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT HICU!!!!!!! Kép Kép Kép
noresz
 
 


Hát sajna az eredetinek jobb a minősége, mint ami itt megjelentKép de ilyesmiket csinál a srácKép

Noresz! Édes vagyKép Még biztos nem került be a mama-táblába, egyébként meg én is elfeledkeztem rólaKép
KöszönömKép

hicudzsi
 
 


Vic
Nagyon édes Dorka a képeken! Azt meg magam előtt látom, ahogy halandzsázik a mackóknak Kép
Meg lehet ezeket a pöttömöket zabálni (mi is mondjuk nagy szeretethullámban néha:"megeszlek reggelire-vacsorára kicsi kenyérrel", Máté meg vigyorog)

Kisbuksi
Hát olyan gyorsan történt minden.... Kép Kép Kép
Szóval mire kapcsoltam, már elhaladtunk egymás mellett, aztán meg nem akartalak letámadni Benneteket Kép

Judit
Nagyon-nagyon örülök a szép napjaitoknak!!És hogy kifelé lábaltok a sok gondból!
Fogacskához gratula!! Kép
Forgás: hjahh, már most látom, vége a nyuginak, már nem lehet csak úgy letenni játszani és kicsit kirohanni, mert rögtön fordul, mint egy kejfeljancsi, és csúszkál körbe a szobában.
Körkérdés: nekem úgy tűnik, mintha a kúszás helyett a mászást kezdené gyakorolni. Nem gond ez, ha kihagy egy lépcsőfokot a fejlődésben? Valahol azt hallottam, hogy a diszlexiásokról kimutatták, kihagytak valamilyen állomást Kép

Ini
Sikerült a székvásárlás?

Nelli
Hááát, tényleg nem semmik ezek a nagyik. Én is mondtam már, nem szeretném, ha gumicukor és csoki lenne a kedveskedés. Úgy tűnt, megértették, majd annak idején meglátjuk....

Hicu
Szurkolok Öcsédnek!
Meg azért is, hogy gyorsan gyógyuljatok!
Szülinapi reggel Kép Néha én is olyan apróságon bőgők. De legalább utána megnyugszom, biztos sok stressz jön ki egyszerre.
Úuuuu, azok a képek jók lehetnek, nagyon kíváncsi vagyok rájuk!!

Puszi
Noresz
noresz
 
 


Noresz!

Tényleg jobb,ha szépen sorban végigcsinál minden lépcsőfokot,de szerintem a "nekem úgy tűnik,hogy a kúszás helyett mászást gyakorol" még semmit nem jelent! Vencel hetekig úgy tűnt nekem is,egyfolytában kutyázott,meg négykézlábazott,én meg egyfolytában nyaggattam a gyógytornászt,hogy most mi van/lesz és utána kúszás lett belőle Kép Hozzáteszem azért sokan kihagynak egy-egy fokot és mégis tanulási zavarok, diszlexia nélkül élik életüket...

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Még élek. Bár rengeteg a tennivaló, de gondolom nálatok is. Már csináltattunk ajtót a számítógépes szekrényre (külön gépünk van a férjemmel, mert mindkettőnknek ez a munkaeszköze), mert Lili múltkor úgy elcseszte a gépemet, hogy nem tudtam újraindítani.
Kép

Pocaklakóról semmi hír. Majd jövő héten megyek orvoshoz, utána meg UH-ra.

Lili ugyanolyan kópéka, az alvással kezdünk helyrejönni. Bár rájöttem, ha időben elalszik, akkor 3 körül felébred, és nem alszik vissza. Olyankor odabújok mellé, hogy ne zavarjuk apát, és akkor fél 9-ig alszik.

Ha sír elalvás előtt egy kicsit, akkor nem ébred fel, csak másnap reggel.
Furcsa Kép

Na megyek, mert dolgoznom kell.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Délelött nem volt netem, most meg azt sem tudom, hol is kezdjem...remélem semmit nem hagyok ki!

Első: Mindenkinek nagyon köszi még egyszer, hogy így fogadtatok. Nagyon jól esik!

Vic:
Köszi a szép adventi köszöntőt! Meg kérésem is lenne hozzád.Nagyon keresek valami jó mézeskalács receptet a tavalyi nem sikerült valami jól kb. cipőtalp Kép most meg olyanokat találok amiket pihentetni kell napokig + sütés után még a díszítés elött is 3-4 napot. Érdekelne valami egyszerübb, ha tudsz kérlek segíts!
A képek: Szép mamának szép leánykája! Kép Nem félt a Télapótól? Ákos meglátta és helyből felmászott az apára ami nem kis teljesítmény, a férjem majd két méter. Úgy megijedt.

Zitus: Nálunk mindenki sok zöldséget eszik bár a férjemet is én szoktattam rá. Csak Ákos semmit...kínomban vagyonokat költök 100% gyümölcslevekre

Judit:
Nagyon irigyellek! 48óra wow ránk is nagyon ránk férne, bár már akár 3 órával is kiegyeznék. Karácsonyig nem is nagyon lesz itthon a párom, ha meg itthon is van a két kicsi is mindig velünk van, ami nem baj csak jó lenne egy kicsit kettesben, föleg, ha tényleg akarjuk a 3. babát.

Hnelli: Ez az édesség és ajándék sajna elég sok helyen így van...(nálunk is) a maminál mindig van kindertojás, meg külön a gyerekeknek 2dl szívószálas inni való meg mindenféle extra. Szoltam neki érte az volt a válasz, hogy Ő megteheti és különben is ő a nagyanyja ez az Ő dolga. Szerencse a kicsik megértik, hogy az ott van itthon meg más, és nem követelőznek.

Hicu: köszi a segítséget, de tegnap kínomban megkérdeztem a páromat és megmutatta a kép feltöltést isKép
BOLDOG SZÜLINAPOT!
Dudunak pedig jobbulást! Van az a kis szürke dobozos popsikrém nem jut most eszembe a neve, de az nagyon jó a kisebesedett piros nozira is , kend be neki azzal, fájni sem fog annyira.

Noresz:
Szerintem nem gond, ha egyből mászni kezd. Ákos meg mászni nem mászott (az apukája sem) hanem egyből két lábon akart közlekedni csuszkálás után.Nem hiszem, hogy ez befolyásolná a szellemi fejlődésben...Ákos 3 éves de már három négy tárgyat megszámol felismer jópár betüt és számot. Egyébként meg számítógép zseni egyedül játszik és netez a gépen...bár ez szerintem is korai, de elzárni sem lehet előle.

Na már megint túl sokat írtam, de talan nem haragszatok érte. Végezetül csak még egy kép mivel végre feltudom rakni. Ez nyáton készült.
Eszter és Ákos.
HicuKép
katianyu
 
 


Sziasztok,

pár nap kihagyás után meg sem próbálok mindent rendesen visszaolvasni, pláne meg reagálni.

Vic,
nagyon örülök, hogy előkerültetek, Imikével gondoltunk ám rátokKép ja, és a képeket is megnézegettük, Dorka igazán szép nagylány lett, és azok a barna fürtök, imádnivalóKépKépKép

Buksi,
bolgod névnapot így utólag is, a dekupázsok pedig nagyon tetszenek, ügyes vagyKépKép

MInden fotót megnézegettünk a fiúval, és jókat derültök a pöttömökönKép Mindenki nagyon szép!

Nekem volt pár elég kellemetlen napom, mert elkaptam ezt a hányós-hasmenős- lázas vírust, de ma már úgy néz ki, hogy túléltemKép
Ma volutunk UHn is, az apróka 6,53 cm, és integetett a tesójának, viszont a nemét, azt nem mutatta meg.

Bogi,
te hová lettél mostanában??????

most menek, lepihenek kicsit, este még benézekKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Csajok!

csak a hét megtervezése miatt kérdezem ilyen korán:lesz a héten tali? Tudom,hogy Hajninak,Tündének, betegeknek nem jó,de van azért jelentkező? Szerintem jó lenne még talizni Karácsonyig Kép!

Buksi
kisbuksi
 
 


Kati,
Szerencsére ma "szabadnapos" vagyok, így hamar le tudtam írni a mézeskalink receptjét. Remélem, Neked is olyan jól fog sikerülni, mint nekünk (épp most faltam be pár darabotKép)
(azért ide írom, hátha esetleg valaki mást is érdekel, habár tudom, hogy mindenki a magáéra esküszik)

Mézeskalács
50 dkg finomliszt (átszitálva!!!)
15 dkg porcukor
25 dkg vegyes virágméz
5 dkg margarin
1- 1 púpozott kknyi őrölt fahéj és szegfűszeg (én zacskós mézeskalács fűszerkeveréket szoktam beletenni)
4 púpozott kknyi szódabikarbóna (én ennél egy picit kevesebbet tettem most bele)
1 tojás

A lisztet, a porcukrot, a fahéjat, a szegfűszeget és a szódabikarbónát alaposan keverjük össze falapáttal.
Ezután a virágmézben olvasszuk fel a margarint (egy befőttesüvegben a mézet és a margarint állítsuk egy kis lábas vízbe, majd a vizet forraljuk fel, és a mézet addig keverjük, míg a margarin teljesen felolvad benne. A befőttesüveget a mikróba is betehetjük)
A mézet ezután öntsük a fűszerekkel elkevert lisztre, üssünk bele 1 tojást, és a falapáttal gyúrjuk össze.
A tészta inkább lágy legyen, mint kemény, mivel a pihentetés alatt úgyis megkeményedik egy kicsit.
A tálat fedjük le (ha nincs lezárható tálunk, akkor 2- 3 réteg folpack fóliával takarjuk le), és pihentessük a tésztát szobahőmérsékleten legalább 1 napig. (mi tegnap cirka 2 órát pihentettük csak)

Kisebb formákhoz 3 mm- esre nyújtsuk a tésztát, nagyobbakhoz 4- 5 mm- esre.

Mikor készen vannak, kihűltek stb. fém dobozokba teszem. Egy összegyűrt papírtörlőt beleteszek egy kis pohárba, és a mézesek mellé rakom, hogy a párás helyen meg tudjanak puhulni. Így a mézesek 4 nap alatt omlósra, zamatosra puhulnak.

Nem vagyok nagy cukrászmester, de tapasztalataim szerint a díszítéssel érdemes várni pár napot (legalább 4- 5 napot), mert a puhulás folyamata alatt nyilván változik egy picit a mérete is, s ha előre díszítenénk, akkor a díszítés összetöredezne.
Mi tegnap sütöttük ki, és valszeg szombaton fogjuk díszíteni, a beigli sütésével párhuzamosan.

Puszi:

Vic
vic
 
 


Ja, mi 3- szor ennyit szoktunk készíteni, mert díszítés után szoktunk adni a családtagoknak a karácsonyfájára is.
vic
 
 


Sziasztok!

Judit!
Mail ment.

Buksi!
Hanna náthásKép Nem merek menni.

Hicu!
Mai napon az összes Ikeára érvényes. Sikerült venni, már reggel 10 után kicsivel ott voltubk, már elég sokan vettek széket. Szerintem estére nem marad nagyon. Ez pont jól jött, mert még két székünk hiányzott.

Manóka,Bogi!
Örülök,hogy írtatok és vigyázzatok a pocaklakóra!

Hicu!
Boldog szülinapot!
Miért nem jelzett a tábla? Nincs benne a szülinapod? Majd meglesem mindjárt.

Rakok fel képet a férjemről meg rólam. Ő már elég jó állapotban volt, nem éppen egy modell kép rólaKép

puszi

Ines
Kép
ini
 
 


Ini!

Örülök,hogy már van mire ülnötök Kép! Hanna náthás Kép Jobbulást neki! Szerintem jó ez a kép,bár elég útlevélképes komolyság van az arcotokon KépVagy ez már az a stádium volt,amikor nehéz bármilyen fejet is vágni??? Az mindenesetre látszik,hogy csini voltál,csak kár,hogy beleolvadsz a háttérbe Kép

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Hát valahogy mostanában nem sikerül úgy jönni, ahogy szeretnék. Olyan jó kiadósan, sokat írósan, mindenkihez szólóan.Kép
Valami mindig közbejönKép
Valószínüleg ez a hányásos vírus támadta le a mi családunkat is még a múlt héten, de már mindenki jól vanKép

HicuKépKépKép ISTEN ÉLTESSEN NAGYON SOKÁIG!!!!

Kép

NAGGGYON szép vagy a profilos képenKép
Ez az együtt fényképezkedés milyen jó ötlet!

ZitusKép
Hát nagyon nehéz az anyóskérdés (nagyikérdés): Én történtesen igazán benne vagyok, mert mi együtt lakunk. Sokszor elgondolkozom rajta milyen jó lenne, úgy igaziból hármasban élni az életünket, de utána meg az is eszembe jut, hogy annyi mindent köszönhetünk mi is neki, szóval jó, hogy van a háznál.Kép Mi azért mindig megbeszéljük ha eltérő a vélemyényünk és az sokszor előfordul főleg a gyereketetés, nevelés terén. Sose értette meg miért nem kell teáztatni, miért várjuk meg a 6 hónapot a hozzátápival, miért nem etetem gyulai kolbásszal, mikor sógorom már azt rágta félévesenKép De mikor már sokadszorra magyaráztam el neki, úgy tűnt megérti és nem erőlteti a dolgot, tőlem kérdezgeti mit adjunk neki enni, mit ihat, mikor kaphat egy falat kindercsokitKép Szóval maximálisan tiszteletben tartja az én akaratomat. Anyukámék is, de már kaptam azért rajta őt is a gyerek szájába pombar macit dugni.Kép Az biztos, hogy nem sikerült a nagykönyv szerinti hozzátáplálása, de én maradtam a megérzéseimnél, és ez még mindig bejött.Kép
Ha netalán összezördülünk: mit adjunk rá, hány réteg ruhát, nem tart sokáig, nem vagyunk haragtartóak.
De én sokszor inkább nem szólok neki semmit, még ha a nyelvemen is van, majd ha lehiggadtam akkor szoktam neki megmondani és akkor már mindenféle bántó hangsúly és él nélkül. Nálunk ez használ.
Általában ilyenkorra már nem látom olyan tragikusnak a helyzetet és engem is nagyon bánt hogy ha megsértem valamivel.
Igaz amióta megvan Zsófi minden kis pénzét rá költi, tegnap előtt is ideadott nekem 18e forintot, hogy vegyek magamnak egy csizmát karácsonyra, mert a régi már elég ramaty. Szóval egy szavam nem lehet rá. Imádja, szereti és azért hagy minket is élni.
A férjem meg kapásból nekem ad igazat, bármi van, mégha nem is tudja mi történt, mindig azt mondja neki: Erzsi ne legyél már szar anyósKépKép
Így egész jól megvagyunkKépKép
Én arra szavazok inkább higgadtan mond el nekik, hogy mit szeretnél, és miért is haragszol rájuk, az többet használ. Még az is belefér sztem, ha egy kis bűntudatot ébresztesz benne, hogy mennyire megijesztett téged is meg Matyit is, és az a minimum ha rájuk bízod, hogy szól bármi van a gyerekkel. Na de ez csak az én privát véleményem.
Remélem Matyid kiheverte a hányástKépKép


Zsófi már megint a kezemben, este jövünk

ildi
bpildi
 
 


Hello Buksi!

Jal, most már nem kell a földön ennünk, mint a japánoknakKép bár a férjem imádja a japán kaját, sushival az élen( én utálom). Szokott itthon is csinálni.

Itt már elég jól voltunk, én is, nekem rám a pici pia is nagy hatással van, hiszen 4 éve szinte semmit sem iszom.
És a cég jól csinálta, hogy koktél bont osztogatott, mert attól mindenki beállt elég hamar. én kettőt ittam, de nagyon-nagyon becsíptem tőle.

Már szervezema párom szülinapját,január 24. De 28-ra rakom a meglepit, hála Neked Buksi!

puszi

Ines
ini
 
 


Vic:
köszi szépen a receptet, aszem ezt fogom használni bár nekem is valami hasonló van, még nem probáltam és jó, hogy így tudom , hogy fincsi lesz...valahogy meg csak megértetem Csibével, hogy nem lehet egyből írokázni...nem a türelméről híres még mindig hisztis egy kicsit..Kép
még1x köszi
katianyu
 
 


Sziasztok!

Csak egy kis bekukk.

Hajni, nagyon sajnálom a nagymamádat.

Zitus, én is csak azt tudom mondani, mint a többiek. Próbálj beszélni anyósékkal.

Katianyu, üdv köreinkben! Kép

Hicu, nagyon boldog szülinapot! Kép Gyógyulgassatok mihamarabb. Annyira édes ez a kép! Biztos szuperek lesznek az idei képek is. Kép

Vic, üdv neked is újra itt. 22 tálca süti? Hogy bírod ezt? Kép Köszi a receptet, pont gondolkodtam rajta, hogy idén majd én is sütögetek valamit. No, majd meglátjuk mi lesz belőle, mindenesetre elmentettem.

Judit, örülök, hogy rendeződnek a dolgok! Kép Gratula a fogacskához!

Ines, jobbulást Hannának! Szerintem is jó ez a kép rólatok! Kép

Azt nem is mondtam, hogy megoldódott a mászás is, Kitti végre most már rendesen mászik, teljesen szabályosan. Kép Már csak leülni kéne megtanulnia. Mert sokszor feláll, nézelődik, majd elkezd sírni, amíg le nem tesszük, majd fél perc múlva újra álldigál.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Kép

Judit, Buksi, így utólag is Nagyon Boldog Névnapot kívánunk Kincsemmel! Kép

Hicu, neked meg Boldog Szülinapot! Az elmaradt 1 ágybareggelit pedig szorozd be 10-el, 100-al, s ennyit teljesítsen büntiből Masu. Kép

Hajni, részvétem. Bár nagy kincset veszítettetek el, mégis ittmaradt belőle egy kicsi, az emléke. Én még ma is az orromban érzem a dédim sütijének az illatát, s olyankor elmosolyodok. Ő pl. így él bennem tovább. Pedig alig 6 éves voltam, mikor elment.

Lányok, ígértem lakásavató bulit, amit természetesen szeretnék is megtartani. Viszont azt javasolnám Nektek, hogy halasszuk el januárra az ünnepek/betegségek miatt. Ha nem, akkor csak karácsony és szilveszter közti hét valamelyik napja jöhet szóba. Vélemények?

Más: mindenkit irigylek megértő anyósért/anyáért. Én is többször (többnyire feleslegesen) vitatkoztam már a "mit ehet a gyerek" kérdés miatt. A válasz: ti is felnőttetek, semmi bajotok nem lett. (Vagy mégis?) Szóval KITARTÁST!!! Kép

Most csak ennyire futotta.

Pussz: Boró
femõke
 
 


Hicunak:

Kép

Juditnak és Kisbuksinak:

Kép

Timi Kristófjának:

Kép

Hajni fogadd őszinte részvétünket!!!

Zita, Matyinak jobbulást!

puszi Mindenkinek
Orsi
orsi17
 
 


Tünde, gratula Kittinek!!!!! Kép
Neked meg még mindig nagykalappal a vizsgára! Kép

Boró
femõke
 
 


HicuKép
Nagyon boldog szülinapot kívánunkKép

TündeKép

Gratula a mászáshozKép Most aztán lehet utána mászkálni. Én már azt várom, hogy Domcsi menjen. Egyszerűbb lenne az utcán az élet.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?