Új privát üzeneted érkezett!

no, hajnali műszak én is. Esélytelen vagyok a visszaalvásban. Mondjuk az írogatásban is. Arra ébredtem, hogy szörnyen szúr a hátam meg a mellem alatt, ahogy szokott. Már este is volt, de most már sehogy se múlik el Kép most mászkálok fel alá, de elég uncsi volt, úgyhogy inkább bekapcsoltam a gépet, és it ingadozok ideoda, így kicsit jobb, de nem akar múlni. Arra gondolotam, lehet, benézek a védőnénimhez, mit tud mondani. Nem tudom, mitől lehet mostmár, mert semmilyen helyzet nem segít rajta. Sőt, ahol szúr elöl, mntha érzéketlenebb is lenne. Gergő persze nem tért magához Kép Na, mindegy.
Dejó. legalább elfelejtettem miket akartam írni Kép Az eszembe jutott, hogy szegény Orbis Kép fogadj szót Savitrinek, én is hasonlókat olvastam. Nekem csak csillagos a vasevés ellenére, de legalább nem értékelhetetlen. Én megpróbálnám a tejeskávét is kihagyni egyébként, mert az is gátolja a felszívódást. asszem nem a mennyiséggel lehet nálad a baj, hanem hogy átmegy rajtad Kép A citromízű magnéziumért meg bocs Kép Cserélnünk kellene, én meg a csokiizű vasat szedem, és rosszul vagyok tőle Kép

Bagzer, fel a fejjel. Asszem egyik talin mondtam, de lehet, hogy ide is írtam, hogy nekem az a véleményem, hogy azok, akik nincsenek olyan magas pozícióban, nagyon szeretnek fontoskodni, és jól beparáztatni az embert, és mindenféle rémtörténeteket mondani. Már csak Esztyxet véve alapul, akinek összevissza mondott mindent az uh orvos, és majd meghalt szegény a parától egy napig, aztán hol lett császármetszés meg apróbaba, meg a többi??? he? a doki azonnal megnyugtatta. meg nem így kell nekilátni, hanem úgy, hogy neked tökéletes lesz. És szerintem magasról, hogy mit ajánlanak, válassz szülésznőt, és beszéld meg vele. Nem általálnosságban, hanem rád vonatkoztatva. A nem ajánlják nem azt jelenti, h ogy nem lehet. De tudod, hogy minden akkor dől el, a helyzettől függően. És szerintem ha neked jó lesz állva, nem fognak fekvésre kényszeríteni. Ha meg marcit hazaküldik, küldjék csak. Felnőtt ember, nem kell szótfogadni. És miért mennétek korán egyébként? És milyen korán? Mondjuk kiindulok itt a csajokból, akik már szültek, meg a szüléstörténetekből, akik elküldték a férjeiket dolgozni reggel, pedig már voltak fájások, aztán a férjek mentek haza, hogy már inkább nem akarnak dolgozni, hanem menjenek szülni... A sérülések szerintem otthonszülésnél is vannak, ha a kórházban vannak... Ez független, nem? Rajtad múlik meg a szülésznőn egy kicsit. Az meg hogy elviszik a babát... Hát valamikor meg kell vizsgálni, nem?????? tudd meg inkább, hogy vele mehetsz-e, vagy marci, ha annyira nem akarsz pihenni. De szerintem is jól fog jönni. Onnantól fogva úgyis csak veled lesz, nem? És saját felelősségre akármikor el lehet menni a kórházakból. BÁrmikor. Ugyanis nem börtön. Gondolom az álmaid már álmodod, sajnálom, hogy nem olvastalak előbb, mert szerintem ezek nem valós problémák, hanem mind megoldható. És Marcid tuti partner lesz bennük, és az asztalra csap, ahogy tette a cicás-vizsgálatnál, főleg, hogy honorálja, hogy te kórházban szülsz akaratod ellenére.
Na. Jól leosztottam Kép

Tamesz, megnéztem a cukorbetegséget, a babára azért veszélyes, mert túl magas cukorszint hízáshoz vezet, és a túlsúly kockázatai árthatnak neki. Te vagy nagyobb veszélyben, ha tartottad a diétát. És én azt mondom, hogy jobb befeküdni a kórházba akkor, mikor nincs az ember párja. Akkor legalább pont olyan, mintha otthonlennél. Úgysincs ott... Kép De meglátogatni tényleg szívesen meglátogatunk. Kép
Apropó, látogatás, Esztyx. Úgy kérdeztem, hogy akarja-e, hogy bemenjünk, és erre mondta, hogy hétvégén inkább, ha mennénk, mert holnap a család. De azt is lehet, hogy írunk nekei szépeket, és kinyomtatjuk, és beviszem neki. Kép HOlnap kinyomtattatom Gergővel, vagyis ma 4-körül. Jókívánságokat addig kéretik megtenni. És akkor be tudja osztani. Kép

Na, most ezt elküldöm, mielőtt eltűnik...

Kik.
31+1 Kép

kikocska
 
 


Jimbone, cisztaügyben nyugtatnálak, hogy volt ilyesmi a terhessége közben az egyik kollégám feleségének, valami cisztája, és hogy biztos ne legyen semmi gond, megműtötték. Aztán természetes úton szült egy nagyon szép kislányt, most volt egy éves pár napja Kép Szerintem is menj el másik dokihoz is. De biztos konzultálni fog a te dokid is. Attól, hogy valami ritkán fordul elő nem törvényszerű, hogy rossz és természetellenes és káros. De ez fontos, hogy mielőbb nyugtattasd meg magad!!!

Edwig, nem értelek, hogy miért parázol a kicsi baba miatt... Esztyxnek ugyanez volt, aztán teljesen normális babója lett, nem (2 hete még 2050grammot mondtak neki, és hogy öreg a lepénye. Ez ugyanaz, mint a meszes.)? Egyébként amilyen szép nagy pocakod van, konnyen lehet, hogy elmértek nálad is valamit... A méhlepény miatt meg egyátalán. Ha elégtelen lesz a baba ellátására, úgyis kiveszik (a babát isKép). Amiatt meg ne aggódj, hogy nem nagy a feje. Legalább könnyebben kibújik Kép És jóhír, hogy megfordult Kép Tök jó,hogy sikerült megbeszélned vele. Most magyarázd el neki, hogy milyen jó lesz neki idekinn, meg minden. Kép Nemtom mekkora a becsült súlya, de 2500 felett teljesen normális, de hallottam már többször olyant, hogy 2200-300 körül sem tették inkubátorba, mert teljesen fejlett volt, és egyátalán nem volt indokolt. És hallgass Babusra, mert ő tapasztalt Kép

Márti, asszem uh. az van még ilyenkor. Dokija válogatja. Meg van, aki szülés napján is csinál, meg ilyenek. Tarts ki, míg szeretnél Kép

Na, most már befejezem. Bár előbb nem volt egyértelmű, amit írtam Tamesz, hogy a baba vérében levő cukor okozhat neki túlsúlyt, és az ő túlsúlya okozhat neki gondot. Ez a Kismamák és Kisbabák egészségkönyvében van. Kép

Na, tényleg befejezem. Asszem felöltözöm, és elmosogatok, legyne valami hasznom is. ha így fog fájni a hátam ma egész nap, asszem nem tartok ügyeletet... Bár ha mindenhogy fáj, mindegy, micsinálok, ülök, vagy állok vagy fekszem. Eddig legalább állás közben elmúlt Kép
Na, csók mindenkinek

Kik. 31+1

kikocska
 
 


mindenkinek jelentem, aki halálra aggódta miattam a hátfájásom miatt, hogy a babanetes görnyedezéstől elmúlt az állva-fájás Kép szóval most már ha állok, ismét nem fáj. Megyek, és állva elmosogatok, és rménykedek, hogy senki nem alszik a szomszédban a kisszobában, hogy utáljon érte Kép Ülve meg fekve még mindig fáj Kép tényleg befejeztem a monológomat Kép Ja, még azért mondom, hogy tuti front van, vagy volt, mert kismanó annyira aktív volt egész tegnap meg ma, hogy valami nem van/volt rendben. Tutira. Este már szinte kellemetlen volt a rugdosása. Na, tényleg, irány a mosogató Kép

jóreggelt mindenkinek!

kikocska
 
 

 
 

Csatlakozom a nem-avókhozKép
Én sem tudok aludniKép
Hajnali 1-kor aludtam el és fél 6 óta nem tudok visszaaludni. Persze még ezalatt a kis alvás alatt is kétszer felkeltem pisilni.
Kristófka aranyos, mert szolidaritásból ő is felébredt, de anyucinak akkor is rohadtul zsibbad mindkét oldala, lába, dereka, háta, még a kezem is, egészen az ujjaimig. Már álmos se vagyok, dehát csak aludnom kéne még.
Na lassan visszakullogok az ágyikóba Kép

Babus+Kristóf
30+6

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok Kismamik !

Kicsit bekukkantottam "nosztalgiázni" és az előbb olvastam mit írt Edwig és mivel én is hasonlót éltem át nem bírtam ki,hogy ne írjam le a saját tapasztalataimat.

Engem kb. a 29. héttől riogattag azzal,hogy kicsi a baba feje. (Az utolsó időszakban kórházban is tartottak emiatt)
A szülés előtt 2 héttel már nem nőtt a feje az UH szerint. Szülés előtt 3 nappal még 84 mm volt a BPD.
Végül pontosan 38. hetesen szültem egy 2500 gr-os, 49 cm-es egészséges kislányt akinek gyönyörű, formás fejecskéje volt.

Edwig !
Ezt azért írtam le,hogy ne izguljál, a fejméret önmagában nem jelent semmit és gondolj arra, hogy nemsokára gyönyörű, egészséges kisbabád születik.

Nagyon boldog babavárást és babázást mindenkinek !

Hajni
Hajni74
 


Most csak röviden, mert dódózom a gyáramban..

Úgy jártam, mint Aura a dolgozataival. Amit már napok óta tologatok, mert mindig van más is, és ehhez nem fűlt a fogam nagyon, de most már tényleg neki kellett volna állni, szóval, a főnököm azt mondta, hogy hagyjam a fenébe, mert úgysem tudnánk megvédeni magunkat, hogy miért, szóval, hagyjuk...Ja, ennyi pozitívuma van annak, hogy olyan hülyék a szoc. jogszabályok!!

Aztán már akartam írni, hogy tegnap milyen fene ügyi voltam, mert klasszul haladtam. De jobb, hogy nem írtam, mert most adta vissza a főnök, hogy kissé ziláltak a gondolataim, fogalmaznám meg úgy,hogy más is értse, ne csak én... Na, és alkalmazzak inkább számológépet, ha az egyszerű szorzás sem megy..És közben jókat röhögtünk, mert más nem terhesen is ír hülyeségeket, meg eltéveszt, meg ilyenek, úgyhogy kineveztük magunkat DÜDDŐ osztálynak. KépKép

Megyek is gyorsan vissza krampácsolni, mert tegnap úgy tűnik, félig tényleg a banya írta azt a határozatot. A hibás részt biztosan.

Kép

Ttika, aki most nagggggggggggggyon buzgón dódozik..pedig már 29+6
ttika
 
 


Sziasztok!

Úgy látom rendesen lemaradtam. Titeket végigolvasni...
És most megpróbálok egykét dologhoz hozzászólni. Hát igen, jó dolog ez a fiatalság de higgyétek el sok a nehézség is benne. Én mielőtt megtudtam volna hogy jön a babóca bizony még nagyban a a főiskola padjait koptattam amit most szüneteltetek hogy legyen majd miből eltartanunk a picit. Egy kereset ugye nem sokat ér... Szóval én még most 36hetesen is egy irodában ülök, és úgy csinálok mint aki dolgozik, hogy meglegyen az a fránya 180 nap munkám, mert anélkül ugyebár eláshatom magam... Még szerencse hogy van egy ismerősöm aki ezt el tudta nekem intézni. Úgyhogy most drukkolok nehogy Babóca korán jöjjön, mert akkor ugrott a pénz. Viszont én is élvezem hogy 20 évesen anyuka lehetek, és szerintem sok az előnye is. Na még olvasgatok visszafelé egy picit aztán írok.
Gabi

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Látom hajnalban itt éberkedtetek, most aztán várhatom, hogy kibújjatok az ágyból.
Bagzer! remélem ma számodra is valami vicceset nyújtanak az álmaid. Ne keseredj el, Kikocsnak igaza van, felnőtt emberek vagytok, azt csináltok amit akartok. Persze tudom, hogy könnyen beszélek. Engem is elszomorít, ha látom, hogy csak forradalmár erőfeszítésekkel történhet az amit elképzeltem. De ez még nem biztos. Egyik nap így látja az ember a másik nap másképp, főleg az ilyen hormonagyak mint amilyenk mi vagyunk. A lényeg, hogy a saját dokiddal és szülésznőddel beszéld meg a dolgokat, konkrétan rád vonatkoztatva.
Különben is mit hablatyolok itt össze, biztos sokkal jobb kedvvel ébredsz majd.

Kikocs! nem tudok mit írni a hátfájásodra, csak, hogy elmúlik, mint minden. Nekem egy hónapig szúrt a jobb vállam, szörnyű volt, ráadásul mindig lefekvéskor. Aztán most már se híre, se hamva. Ezt azért írom, mert nem minden terhességi nyavaja csak a szülés után múlik el. Azért kérdezz meg egy gyógytornászt, hátha mondd valami okosat.

Lili(37+5)

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok !

Edwig ! én a János kórházban tudtam volna segíteni Neked, amikor írtam még nem volt biztos ,hogy a Rókusban szülsz. Nagyon szorítok Neked, biztos minden rendben lesz.A rókusban szült a lányom barátnőjének az anyukája akivel elég jóban vagyok (bár már 3 éve szült) ha a Rókusos topikban nem tudnak segíteni Neked nagyon szívesen felhívom, és kikérdezem.
Írj ha tudok bármiben segíteni : hajduvari@freemail.hu
üdv:
Nanácska
nanácska
 
 


Na szép jó reggelt. Ez egy nemszeretem reggel. Férjecske irtó későn jött, irtó későn feküdtünk, és elvileg hétkor keltünk, aztán eldöntötte, hogy nem megy be az első óráira, és 10-kor keltünk, de addig több menetben ébresztett az óra, ami engem kiborít, mert így se alvás, se ébrenlét, őt meg ez éleszti föl. Na mindegy, végül kikecmeregtünk, én jó morcosan, pedig nem szoktam morcos lenni. Na ez volt a reggel. Közben éjszaka is, este is rendesen keményedtem, görcsöltem, de persze az ilyet mindig akkor művelem, amikor be kell vennem a gyógyszert, és attól elmúlik... Pedig komolyan, már nem bánnám, ha lenne valami. Közben meg örülök, mert ezt a 35 betöltöttet jó, hogy kihúzzuk. Nahát ilyen ellentmondásos...

Bagzer... csak annyit akartam írni, hogy amikor elolvastam a Raffainak a lelki köldökzsinór című könyvét, úgy éreztem, én egy rettenetesen rossz anya vagyok, és majd lelki sérült lesz a babám. Merthogy mindenfélét írnak ott... És aztán rájöttem, hogy én is Raffai nélkül születtem, és nem vagyok lelki sérült. Meg még egypáran. Szóval azt gondolom, kicsit túl van parázva mostanság ez a baba igényei szerinti téma. Hidd el, hogy kórházban ugyanolyan egészséges, boldog babát lehet szülni, mint a legszuperebb bababarát körülmények között. Azért számít ám a következő pár év is, nemcsak a kórházban töltött idő. s az újszülöttek alszanak a nap nagy részében, nem velünk foglalkoznak. Szerintem. Szóval azért ne hagyd magad megfélemlíteni, nagyon drága, édes, boldog babád lesz, mert érezni fogja, hogy várod!

Kikocska, hát tényleg kéne keresned valami csodaszert, ez így elég elkeserítő... Van a patikában 35 Ft-ért Vietnámi balzsam, nekem az sokmindenre jó, lehet, hogy érdemes kipróbálni, nem tudom... Meg a gyógytornász jó ötlet. Hátha...

Lili, olyan jó, mindig hallom a hangod, ahogy olvaslakKép

Ttika, hajrá!!! Ügyi vagy! A nővérem ügyész. Te is valami ilyet művelsz, ugye?

Na puszi, majd még jövök.

Rékacs jól alszik mostanságKép

Noémi
34+5
vghnoémi
 
 


Sziasztok !

Sikerült végigolvasnom amit tegnap óta írtatok.
Gratulálok Esztyxnek a babához !
Lehet hogy nekem is fel kéne kellnem hajnalban beszélgetni veletek , és nem az ágyban szenvedni ,mert aludni nem tudok. Velem az a nagy probléma ,hogy nem kapok normálisan levegőt,ha fekszem illetve állandóan horkolok kb.2 hete.De ami a legdurvább ,hogy felébredek a saját horkolásomra :-)))))Szegény páromról meg ne is beszéljünk ,teljesen hulla lesz mire megszülök :-)) Már gondolkoztam azon ,hogy el kéne költöznöm a franciaágyból.
Nekem a félelmeim a szüléssel kapcsolatban az, hogy nehogy szétváljon az előző császármetszés hegvonala. Ezzel " riogat" a dokim, hogy ha bármi furcsát érzek azonnal menjek be a kórházba ,ebből fakadóan naponta biztos vagy 15x végigtapogatom a pocakomat ,hogy biztos nem fáj-e.De minden héten megnézi a doki is , és bízom benne hogy nem fog semmi váratlan történni.Hihetetlen ,hogy még a harmadik gyereknél is tudok izgulni valamin nem ? Pedig már öreg róka kéne legyek ,szülésügyileg .....
Most mennem kell, mert a nagylányomat el kell hozni a suliból ,pénteken ugyanis csak 12.30-ig van tanítás.
Mindenkinek szép napot , üdv:
Nanácska
nanácska
 
 


Nanácska!
Próbálj meg nyitott ablaknál, hidegben aludni. Nekem ez nagyon bejött, úgyanolyan panaszaim voltak mint amit írtál: nem kapok levegőt, horkolok. (egyébként valamikor kiderült, hogy a topik mamik nagyrésze horkol, úgyhogy veled vagyunk.Kép)

Bagzer! Noéminek igaza van. Nagyon. A babának a legtöbbet a para árt. (de most ne kezdj el azon parázni, hogy mennyit parázolKép)

bemegyek a városba, apával ebédelni, meg veszek zoknit a kórházi csomagba

Lili(37+6)

KépKép
savitri
 
 


SziasztokKép

Én annyira lemaradtam, hogy nem is kezdek neki az archínak, mert annyi időm nincs.

Esztyxnek és Diának hatalmas gratula a babácskákhoz. Sok tejcikét, jó egészséget, és sok-sok boldogságot nekikKépKépKép

EszterKép
Te miért nem reggelizel "normálisan". Ehetnél sima zsömlét, vagy ha az nagyon viszi a cukrodat, akkor korpásat. Nekem a reggeli cukrom hiperérzékeny, de 1 db korpás zsemlét meg tudok enni gond nélkül. Ezek az abonettes, meg tönkölybúzás dolgok nekem nagyon nem jönnek be. Ja, meg azt akartam írni, ha esetleg nem tudnád, hogy Tóth Ágnes szabin van, legközelebb 28-án lesz.

TameszKép
Mennyire buktál el anno a cukorterhelésen? A diétádat ellenőrizte rendszeresen diabetológus? Szerintem ne aggódj, mert ha a babának lenne vmi baja a cukortól, az az UH-n látszana (korához képest sokkal nagyobb súly, több magzatvíz). Pár nap kórházban meg kibírható, legalább megnyugodsz, hogy nincsen semmi bajKép Az meg szerintem külön jó, hogy a párod épp nincs itthon, így legalább nincs akkora honvágya az embernek.

Én tegnap voltam dokinál, és mindent rendben talált. A beígért UH ugyan elmaradt, de nem is bántam annyira, mert a CTG-vel nagyon elszaladt az idő. A CTG viszont tök meglepett, mert úgy tudtam, hogy csak jövő héten kezdjük. Kismanónk szerencsére végig ugrálta a dolgot, meg tök mókás volt, hogy végig csuklott.

Most mennem kell, mert dolog van.

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Hát sziasztok!

Egy csomó minden dolog történt velem!Már nem parázok cukorügyileg, mert a férjecském közöklte az ügyben a legegyszerűbb megoldást, hogy talán a nőgyóghyásszal kellene az ügyet megvitatnom, és teljes mértékben megnyugtatott!Mondjuk azt még beszúrta, hogy azért lényeges arra figyelni, hogy egészségesen táplálkozzak(szóval maradt egy kis lelkiismeretfurdalás, és jobban oda fogok figyelni)!Meg a habos sütikről is mondott dolgokat, hogy azt úgy általában nem kéne!A lényeg a lényeg királyság van!KépMég annyi van, hogy januárban kontrol vizsgálatot csinál majd!Kép

És a legcikibb, ami ma történt!Jött férjem családja minden jó szándékukat látva a legnehezebb arről beszélni és összeszedtek egy csomó használhatatlan gyerekcuccot a környezetükből és én meg azt hittem, hogy milyen jó, hogy gyerekágyunk lesz, de az nem az, meg minden!Biztos értitek!KépRáadásul Lacim távolabbi rokonai, mondjuk nem monhatnám, hogy megkönnyítené a helyzetet, ha közeliek lennének!Szóval van egy csomó cucc, amit most el kell tenni jó egy évre, hogy ne legyen ciki most azonnal visszaadni!Így áll a helyzet!

Hulcsi!Nem néztem meg, hogy benne van-e a profilodba az e-mail címed, ha igen elküldöm, hogy tudsz jönni hozzánk!És tök jó, hogy jösz!!!

Aura, Ttika!Nektek aztán dolgozhat az ember aztán meg sem nézitek miket töltötöttem Nektek le!Kép

Na megyek enni!!!

Katy
32+1Kép
Katy
 


Katy

szia, valamit biztosan félreértettél, mert én sajnos nem tudok menni hozzátok, bár irigykedem minden találkozó alkalmával.
Amit írtál cikit azzal nagyon szíven találtál, mert nálunk ugyanez a helyzet. Tele a szekrény olyan cuccokkal, ami már azt várja , hogy visszaadjuk, és igazad van, ez tényleg olyan kellemetlen, mert nem akarna az ember hálátlannak látszani...

hulcsi 39

hulcsi
 
 


Sziasztok!
A tegnganpi arhív végén járok és gyoprsan reagálok:
Jimbone! Kívül, vagy belül van ez a daganat szerű izé? A barátnőmnek volt kívül kondilomája, ami szinén ilyen daganat szerűség, de az valami gombás betegség következményeKép Nem nagyon értek hozzá. Ez a dolog az első terhességénél volt és nem emélékszem hanyadik héten, talán a 20.-on simán leszedték neki. Aztán meg szépen rendesen szült. Nem biztos, hogy neked ez van, de hátha, és akkor ez megnyugattó, nem?

Na, még jövök, csak tovább olvasok. Bár lehet előtte alszom kicsit, mert éjfélis volt mire elaludtam és ötkor kelete, nem tudtam visszaaludni, meg 7-re mentem dokihoz.
An, a lényeg:
Még jövök!!!

Rékacs 36+2

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Hulcsi!

Bocs!Úgy látszik ma beégős napom van!KépHajdumnak akartam írni, de ebből látszik a szétesettségem!Nembaj, akkoris legalább írtál!!!Kép

Na jó!Akkor ennyit erről, mielőtt még valakit másnak nevezek el elmegyek pihizni, aztán intimtornára Kristonhoz!

Puszi:Katy és Dávid (aki leszíjja anyja teljes még fennmaradt agykapacitását!-no ezt nem kell olyan soknak gondolni)
Kép
Katy
 


Katy, Bombomanyunak is írd meg a címet légyszi mert lehet, hogy jönnek ők is Bömbömmel. Csak hátha ezt is leszívta Dávid. Persze lehet, hogy nekem szívta le, hogy már írtad neki Képnekem a cím is felejtve, de már odatalálok Kép
Nem tudok itt dekkolni Kép Sőt, arra is rájöttem, hogy még mindig nem érek rá hétvégén, szóval nem tudok Esztyxhez bemenni, szóval ha valaki megy be hozzá, nyomtasson má neki babanetet. Hétfő este 5-tőli hozzászólásokat nem kapta meg... Kép
Talán este már jobb lesz. Nem hiszem, hogy gyógytorna segít. Akkorát tornáztam itt hajnalban, mindent, amire emlékeztem a kismamatornából. Valahol belül van ez, és nem tudom megnyújtani sehogy sem, hogy ne fájjon. Asszem valami görcs lehet. Ezt alátámasztaná, hogy azóta jó, hogy ettem magnéziumot meg iszogatok sok kakaót. na, tényleg tépek valami állómunkát csinálni, az még megy. Meg jó volt, mert tudtam aludni. Gyakorlatilag a délelőttöt Kép olyan fél 10-től egyig. puszi mindenkinek

kikocska
 
 


Tüni,

Akkor még nem voltam terhes, csak kerestek valami okot az elhalásokra, és a terheléses cukrom 8,6 lett, na ezek után fogtak 175 gr-os diétára, amit igyekszem betartani és eddig minden héten jó volt az eredményem, 7 alatti, mert ugyebár az a határ nálunk kismamáknál, e fölött már gáz van.
Nagyon bízom benne, hogy csak mindannyiunk megnyugtatására kell most befeküdnöm és nem talál semmi gondot.
Na megyek bevásárolni a hétvégére!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Kikocs, Savitri, Noémi, köszi a megnyugtatást!!!! valóban ma már jobb kedvvel ébredtem, és nem is álmodtam rémeseket!!

ma este vetít marci a gödörben, úgy várom, a múltkori koncert vetítésen épp akkor kezdem el legyengülni a vírusos-hasmenéses hétvégémre. most viszont remekül leszek!! remélem. ja, és már írtam is, ha van még valakinek kedve, jöjjön, tök jó lenne!!! korai öröm, másfél és colorstar lesz.....ha valakit érdekel

Kikocs, nekem is szokott fájni a hátam a sok üléstől, leginkább babanetezés miattKép hehe, szóval mozgolódj! meg csináld, amiket csináltunk tornán, és mondtad hogy tök jó a hátadnak!!!!

bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Lányok!
Ha írnánk egy könyvet a hormonagy-akcióinkról, szerintem tuti siker lenne. Kismamák közt biztos!
Én ma végeztem mindenféle...karbantartást, és csak az egyik hónaljamat borotváltam le. Öltözésnél vettem észre. Kép
Na ezt múljátok felül. Meg még azt múltkor elfelejtettem írni, hogy melltartóban ültem bele a kádba!!!

Ezt csinálták a babák az agysejtjeinkkel:
˛˛˛Kép
˛˛˛˛˛˛˛˛
orbis
 
 


Jimbone! a lepényre ha odafigyelnek, akkor biztos nem lesz semmi baj, csak mindig járj utána és kérdezz rá!! de ha már észrevették, csak oda fognak figyelni!!! a kislány/kisfiú dolog télleg elég furi lehet! mi az elején egészen biztosan lányra készültünk, én valamiért annak éreztem, aztán megmutatta fiúságát, elég konkrétan, már kétszer is, így már hónapok óta fiúnak tudjuk, és ha most kiderülne hogy mégsem...húú! együtt tudok veled érezni!!

EMBEREK!! a sütésre szendvics vitel lesz, de nem beszéljük meg mennyti viszünk, hányan leszünk, van-e olyan, amit valaki nem szeret, meg ilyenek.... mert mondjuk én remek tojáskrémet tudok csinálni, és azt egy bödönnel vinnék meg kenyérkét meg vajat, az úgy jó? vagy ilyen nagy hidegtálas tálcákkal kéne?? jaj, beszéljünk meg valamit.... szóval főleg azt lenne jó tudni, kb hányan leszünk, 8an, vagy huszan???!!

bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Jimbone, én most nagyon együttérzek veled. Én szerdán voltam dokinál, nálam meg apró szemölcsszerű dolgokat fedezett fel amire szintén azt mondta, hogy ilyet még sosem látott. Nagyon megilyedtem, hogy valamit összeszedtem, vagy nem is tudom... Átküldött a SOTE bőrklinikájára ahol még a bőrgyőgyász főorvosnő sem tudta kitalálni hogy mi a bajom, vagy másik 2 embernek engem mutogatott. Elég kényelmetlen volt, és nagyon pocsékul éreztem magam. A végén leszedtek egy ilyen kis kinövést és elküldték szövettanra, aminek hétfőn lesz eredménye, de azért megpróbáltak megnyugtatni. A bőrdoki szerint a súlynövekedéstől jobban összedörzsölődik a bőröm és emiatt alakult ki, de abban biztos volt, hogy nem fertőzés. A lényeg hogy hétfőig még rágom magam, nem tudok teljesen megnyugodni.

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Orbis! jót mulattam a kis véletleneiden!! hehe, én egyszer szemüvegben álltam neki zuhanyozni, csak az tűnt fel hogy milyen jól látom a lábaimat....
b

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Visszatértem. És már el is repült a napKép. Mármint az a része amivel szabadon garázdálkodhatok. Az ebéd, meg a zokni vásárlás, na és a metró teljesen kifárasztottak, és most olyan jó volna aludni egyet. De jön a főbérlő 4-re, hogy elvigyen egy csomó manit, utána meg fel kell hívnom apám könyvelőjét, hogy telefonon bediktálja az adatokat amik a szülési szabadságot igénylő laphoz szükségesek. Úúúúútálom mindkét programot. KépRáadásul mire túl leszek rajtuk, hazaér a párom, ami mondjuk jóKép, de mi lesz a poncsóvalKép? Szóval most ezen nyügizek egy hatalmas madártej társaságában, amit ügyesen nem faltam fel tegnap.Kép

nektek nincs olyan érzésetek, hogy ha besötétedik akkor már vége a napnak? Ez így télen egy kicsit korán következik be. Kép

Katy!
Őszinte részvétem. Pontosan ismerem a helyzetet. Minket nagyrészt kikerült, de azért landolt itt is két zsák szürkére hordott babaholmi. Bár mi már előre közöltük mindenkivel, hogy nagyon finnyásak vagyunk. Ennek persze van egy olyan hozománya, hogy mindenért kemény pénzt fizettünk. Ráadásul amikor apukámtól kérdeztem, mi legyen a ruhákkal amik nem kellenek, azt mondta maradjanak, mert majd meglátom milyen jó lesz, hogy sok van. Szóval a ruhákat egyenlőre mi is raktározzuk, udvariasságból. Még szerencse, hogy nem ismerem azt aki küldte.

Kikocs! ha hat a magnézium, akkor az ténnleg valami görcs lehet. Tök jó, hogy kiderült.
Látszik, hogy átaludtad a délelőttöt.Kép

Orbis! Nagy vagy! KépKépKép

Lili(37+6)

Ui: vettem díszítő elemeket a mézeskalácshoz, meg én is vinnék szendvicsnek valót.
Ezzennel jelezném is, én ott leszek.

Ja, és ma lesz megint a Spektrumon a cserebogaras film (20:40kor azt hiszem)

KépKép
savitri
 
 


jajaj!!!!!
megint csuklik babuci, és most elöször fent!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! eddig csak lent csuklott, ez azt jelentheti hogy megfordult a fejfekvésből????? már annyira rég fejjel lefelé volt, nehogy most gondolja meg magát!!!!!
valakiiiii, tanácsot kérek!!!!
eddig a lábikója meg posija volt ott, ahol most csuklás érzhető volt sokáig.....

b

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Zsuzsa
Szerintem se lesz semmi baj a lepény miatt, mert időben észrevették és jobban oda fognak figyelni. Áronka(?) pedig jól van, jól fejlődik, tehát mit sem érez ebbőlKép
Nem semmi, hogy kislánynak nézték mostKép
Velünk remélem ilyen már nem történik meg, eddig már 4-szer mutatta meg, hogy neki fütyije vanKép Nagyon büszke rá a kis drágaKép
Ebből kiindulva mi a legtöbb babacuccot világoskék színben vettük meg, meg a szobácskája is világoskékKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok,

Kikocska! Úgy látom panaszok terén is egymásra találtunk. Nekem is fáj a hátam, de csak a jobb oldalon és tényleg csak állva jó. De nekem nem csak a hátam fáj, hanem babuci szokása, hogy az egyik lábfejét akkurátusan behelyezi valahova az alsó bordám alá, befeszíti, én meg ordítani tudnák a fájdalomtól. Ilyenkor elkezdem megkeresni a talpát a bordáim alatt és rávenni, hogy ugyan szedje már ki onnan... Amíg farfekvéses volt a húgyholyagjaimat rugdosta, az sem volt leányálom, de ez a mostani...

Ja, voltam dokinál. Nálunk minden rendben, egy picit nagynak találták a babát, 1,7 kg jelenleg így a 31. héten. ZSIBBADÁS: kaptam rá B1 vitamint, első két nap 3x2-t kell szedni, aztán 3x1-et. A többségnek a doki szerint segít. Vény nélkül kapható.

Egyik ismerősünk most szült, sajnos volt valami hüvelyi fertőzése, amit nem vettek nála észre , így szülés után fél nappal babuci rosszul lett, intenzívre került és most antibiotikumotkat kap. Leghamarabb 2 hét múlva mehetnek haza.Mindezt meg lehetett volna előzni, ha szülés előtt csinálnak nála hüvelytisztasági vizsgálatot.. Állítólag ez a viszgálat nem része a kötelező terhesgondozásank, így javaslom, hogy mindenki kérje a dokijától, hogy csinálja meg neki. Ha van fertőzés, akkor azt szülés előtt kikezelik, vagy szülés előtt a mama és közvetlen szülés után a baba kap szurit és akkor megelőzhető a baj. Szóval figyeljetek oda rá.

Puszi mindenkinek,

Zsuzi
vzsuzsi
 
 


Orbis!
Csúcs vagy, úgy örülök, hogy nem egyedül vagyok extra düddő, hogy Ttikát idézzem!

Ttika!
Úgy örültem, hogy nem kell azt a munkát megcsinálnod, úgy látszik ráérzünk ezekre a dolgokra, ha valamit halogatunk, kiderül, milyen jól tettük. Az ember ne csináljon felesleges plusszmunkát, főleg a mi állapotunkban Kép Kép Kép

Katy!
Dehogynem vettem észre a különleges gifeket, sőt az a zsezsegős nagyon tetszett, csak ko voltammár, ezért nem reagáltam.

Büszkén jelentem, kitakarítottam a szobámat!

Bagzerka!
Már akartam írni, hogy voltam én is azon a szülésznős taln, csak az egyel korábbin, és kb ugyanezeket mondták. viszont a válaszok jórésze félreérthető, szerintem az emberek nagy része egyszerűen nem tud kérdezni. Pl. az az összevarrós, amitől parázol, az csak akkor van, ha a gátvédelem ellenére mégis jobban repednél a kelleténél és a te érdekedben muszály. Állva is zsülhetsz, szerintem ha azt szeretnéd. Én pl, rákérdeztem, hogy oké, hogy kádban lehet vajúdni, de szülhetek is ott ha úgy jó, vagy azt már nem?! azt mondták, hogy természetesen ha ragaszkodom hozzá, maradhatok és szülhetek a vízben, csak nem szokták ajánlani első szülésnél, mert nem férnek hozzá a gáthoz, és így nem is tudják védeni. Szóval azok a dolgok amik téged rémisztettek, azok csak akkor lesznek, ha a baba, vagy a te érdekedben muszály. Meg Marci maradhat, nem kell, csak lehet hazamennie, hogy ne unatkozzon, ha hamarabb mentek be. Ez azt jelenti, hogy beindulhat a szülés, de ha nagyon az elején vagy a tágulásnak, akkor elvileg te is hazamehetsz még, csak minek, ha már ott vagy. Ilyenkor jön a borotva, beöntés (persze csak ha akarod), és mész a vajúdóba zuhanyozni, átöltözni, na ide nem mehet be Marci, mert ott többen szoktak lenni. Aztán át a szülőszobára és onnantól együtt lehettek. Na, nekem legalábbi így magyarázták, és elég megnyugtató volt.
Nem tudom ki a szülésznőd, az enyém képzeld mit mondott, Anyuval voltunk bent nála, és Anya elkezdett szörnyülködni, hogy én otthon akartam szülni, jaj de szörny, erre aza tünci gólyanéni, jól megvédett, elmagyarázta Anyámnak, hogy az egyáltalán nme rossz, sőt, ő tulajdonképpen abszolút pártolja az otthonszüléseket!!!
Erről aztán az ambuláns szülésre terelődött a szó, és azt mondta, annak sincsen semmi akadálya a megfelelő papírok birtokában. Pluszz jóhír, hogy (nem tudom sikerült-e mártalálkoznod a dokival), ő azt mondta nekem, ő akkor a legboldogabb, ha be se kell jönnie a szülőszobára (nem lustaságból, hanem, mert nincs rá szükség! ) és ezt a szuper liberális szülésznőt is ő ajánlotta nekem, mert ők együtt szeretnek dolgozni.
Szóval szerintem jó kezekben leszel, és hagyják, hogy döntsél a saját szülésedről! Én is ezt szeretném, nagyon, és eddig nagyon bizakodó vagyok!
Remélem hozzájárultam a megnyugtatáshoz!

Pussz, Aura+Erika
29+1
aura
 
 


Bagzer! szerintem nem fordult meg. Én is különböző helyeken szoktam érezni a csuklását. Fent is, de az én babámnak sose volt fent a feje. Gondolj csak bele, neked is az egész felső tested ráng csuklás közben, ráadásul ha mindezt egy medencébe lebegve képzeled, egyértelmű, hogy minden irányban "csuklasz". Szerintem csak épp ott ér hozzád most jobban a baba.

KépKép
savitri
 
 


Huhh, mik ki nem derülnek itt, kinek mi baja van. Nekem a hátamon fedezett fel a Gergő egy vaciúj fura anyajegyet, mi majd kedden megyünk azzal bőrgyogyóba Kép Egyébként apró pici szemolcsszerű kinövéseim szanaszét rajtam nekem azőta vannak, mióta abbahagytam a fogamzásgátlót, nem is foglalkozok vele nagyon emiatt.

Bagzer, ha tojáskrémet hozol, akkor majd feltétlen mondd el, hogy hogy csinálod. Nagyon régóta szeretnék finom tojáskrémet csinálni, de mindenki olyan furát csinál. Remélem te nem. Bízom benned. Egyébként rám lehet számítani, és én viszem a tésztát Kép(Kivéve, ha pont kedden jönnek apósomék, mert akkor valószínűleg csak elviszem a tésztát, meg valamennyit maradok. Állítólag tutiezerszázalék ha eszik a fenék a fenéket, akkor is jönnek jövő héten. Én már nem élem bele magam. legalábbis szeretném, de úgyis fogom Kép )

kikocska
 
 


nagyon édi képeket kaptam az előbb!
elküldtem a pocaktalis címre, nézzétek meg!

KépKép
savitri
 
 


Jövök én is talira!
Mit szólnátok, ha a szendvicsnekvalót csak vinnénk, és ott csinálnánk épp amennyi kell, nehogy szegény Katynál megint egy hadserere való hami maradjon!
Vihetne mindenki olyat amit szeret, akkor könnyű az egyeztetés. Na?!

Katy!
Gratula, örülök, hogy nem lett semi a cukorból!

Zsuszi!
Nekem is dugdossa a tappancsát a kis cserfes, de szerencsére nem fáj, csak nem tudok előre hajolni, meg derékszögben ülni. azt hiszem olyankor azt akarja, hogy foglalkozzam vele, mert ha elkezdek beszélni hozzá, abbahagyja Kép

Használhatatlan babaruha:
Én úgy védtem ki, hogy az adakozókedvű ismerősökhöz én ugrottam át válogatni, hogy "ne keljen pakolászniuk", és ha valami nem jött be akkor azt mondtam, hogy "jajj, ez is milyen édes, de sajnos már van belőle vagy 10, 20 100..." és gyorsan továbblapoztam. Gondoltam leírom, hátha valaki még tudja hasznosítani a módszert Kép

Aura
aura
 
 


Zsuzsi!
Nálam csinál a doki ilyen vizsgálatot, épp szerdán vett kenetet, annak is csak most lesz eredménye

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Savitri!
Édik, tényleg, főleg az a rénszarvasos, "Rudolffal" középen!

Megyek, enni, mert azt eddig elfelejtettem Kép
aura
 
 


Én azt olvastam, hogy a terhesség alatt teljesen normális, hogy mindenféle anyajegyek és bőrelváltozások lesznek a kismamán. Ráadásul ezek nagy valószínüséggel el is múlnak majd.
A dokik nem tudnak erről? Vagy valami nagyon tudománytalan helyen olvastam?

KépKép
savitri
 
 


jaj de jó!
Rájöttem egy ősi emberi fortélyra: ha besötétedik, lámpát kell gyújtani, meg gyertyát.Kép

KépKép
savitri
 
 


én csak sejtettem emiatt sem én parázok, hanem gergő... mondjuk én nem látom érthető okokból Kép
na, megyünk nadrágot venni éljen éljen!

kikocska
 
 


Na, Sziasztok!

Megritkultam a héten és iszom is a levét, mert mire elolvasok itt mindent, teljesen kikészülök!!!

De aludtam is most egytől négyig. Rámfért, mert bitang álmos voltam!

Nagyon klassz dolgok történtek velem a héten!

Először is: ma voltam dokinál és leküldött uh-ra és 2750 gr a becsült súly!!!! Na, mit szóltok, klassz mi?A méhszájam továbbra is ujjnyira nyitott.

Tegnap meg voltam a csodaszép, szinte vadonásúj autómért! Én vagyok Réka, a mobil!Már alig bírtam ezt a bezártságot, hát benőtt a seggem alá a kocsi, pedig mekkora nagy tömegközlekedjünk, a környezetünkért voltam! Na mondjuk a z emancipuncit is kinőttem, úgy tűnik változokKép!!!
Szóval az autómat úgy lefestették, hogy alig ismertünk rá, tisztta csili-vili! ÉS! Nem került egy vasamba sem! Hisz személyiségem varázsa.......!!!!!

Szóval fedobódott kis nőci vagyok!!!Meg kjitaláltam az én kis pasim kariajándékát és annak is annyira örülök!!!

Na, meg aszt akartam még olvasás közben, Hogy TAmesz! A kerepesi kórházt szülészetének felújítását az az építésziroda csinálta, ahova én si dolgozok! Vadi új, és csodaszép! Szerintem nem lesz szar benn feküdni, mert tényleg naygon kültúrkörnyzet lett! Na, nem akarok hazabeszélniKép!

JA, talira én is megyek! És nem tudom mit vigyek!? A nővéremtl elkérek formákat mertt nek van, meg olyan nyomója is. Meg belevalót is viszek szívesen, ha valki megmondaj mi kell beleKép Meg anyukámnak van deszkája és nyújtófája és én kocsival megyekKép tehát ha kell elvihetem! KAját meg nem csinálnék.... de vásárolni tudokKép
Szóval, mondjátok máááá meg mit vigyek jóóóóó????

na, tsók a tsalád, mától talán utolérlek Titeket!

JA, Holnap délelőtt, azt hiszem 10-től szülőpoziciós jóga a Bolgárkertész utcában.(Őrs vezér tér) Én most elhatároztam, hoyg legalább egyre elmegyek, és holnap már nincs tanfolyásom,tehát megyek. VAlakinek van kedve?Álítólag levegőt vennimeg ilyenekre tanítanak!

rékacs 36+2

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Aura, köszi, most megnyugodtam, asszem. meg tényleg marci nagyon kis határozott, és próbálom a fejébevésni hogy mikért kell majd kiállnia mellettem ha esetleg én nem leszek a helyzet magslatán....

Kikocs, most már tökre fogok izgulni, ki tudja te milyen tojáskrémhez vagy szokva.....ohjaj

Savitri, neked is köszi, valahogy nektek mindig jó hatásotok van rámKép
a villanygyújtáshoz meg gratulálok, nagy felfedezésKépKép

b

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok !
Savitri , köszönöm a tanácsot ma kipróbálom lekapcsolom a fűtést a szobánkban hátha jobban fogok aludni.....
Ma nálam is eljött, ha besötétedik vége a napnak, fél négykor megengedtem magamnak a fürdővizet , kikészítettem a pizsimet....stb. Be jöttek a gyerekek a fürdőszobába és csodálkozva megkérdezték :
-Anya! Te mit csinálsz ilyen korán ? Fürdessz? De nincs is még este !
Mondtam nekik , hogy az lehet , de most olyan jól esik.
Miután végeztem Levikém odajött és mondta ,hogy ő is inkább fürödne , mert biztos neki is jó lesz :-))))
Szóval 6-kor az egész család megfürödve , pizsiben :-)))
Ma egyébként nagy örömhír is ért , telefonáltak a Kikából ,hogy megjött a konyhabútorunk és holnaptól lehet menni érte (mert persze mikor újítanánk fel a lakást , mint szülés előtt 2-3 héttel)szóval már szinte biztos hogy karácsonyra rendben lesz minden.
Rékacs! Nem félsz vezetni ? Nekem a dokim felhívta a figyelmemet ,hogy a 35.héttől már ne üljek volán mögé.Na nem mintha ha eddig fenyegett volna ez a veszély , mert kb 3 hónapja van jogsim és azóta egyszer vezettem. Kicsit analfabétának is érzem magam ezen a téren :-(((Abban bízok ,hogy majd ha megszültem akkor több bátorságom lesz, (vagy egyszerűen csak muszáj lesz mert 3 gyerekkel nem lesz egyszerű kimozdulni)

Nanácska
nanácska
 
 


Segítsééééég!
nem tudok eligazodni tgyás intézésében.
"Mennyi ideig jár a tgyás?
A terhességi-gyermekágyi segély a szülési szabadság ideje alatt illeti meg a szülő nőket. Ennek maximális időtartama 24 hét lehet, amelyet úgy kell kiadni a munkavállalónak, hogy ebből négy hét lehetőleg a szülés várható ideje elé essen." ezt a www.magyarország.hu -n találtam

Az OEP-ben viszont egy olyan papírt kaptam, emihez mellékelni kell a gyerek születési anyakönyvi kivonatát, a szülést igazoló kórházi igazolást...stb.

Kérdem én: a szülés várható időpontja előtt 4 héttel, honnan vegyek én szülést igazoló kórházi igazolást?

Brühühühü! elárvultam

KépKép
savitri
 
 


De helyes topic ez a tiétek! Milyen kár, hogy én csak március 19-re vagyok kiírva!Kép
krtek
 
 


Lili! Voltál az OEP-ba? Mert én voltam táppénz ügyben és pont előttem egy kismamának olyan kedvesen elmondták, hogy mit kell csinálnia. de tényleg! meg is lepődtem! Na, de, ha hétfőig ráér, akkor rákérdezek a könyvelőmnél, hátha tudja, mert akkor beszélek vele! Az jó?

Bár lehet itt valaki már intézett ilyesmit!!!!

Megnéztem az otthonszülős szülőszobát. Hát azt nem vitatom, hogy sokkal-sokkal nyugodtabb a gyerek, mint a kórháziak. De....na mindegy

Megyek bekapcsolom a dobozt és körbehorkolom a kistakarót, ami mindjárt készKép!!!!

Krtek! Híresen kirekesztőek vagyunk!!!Kép Vigyázz!!!!!

Rékacs 36+2

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Nanácska!Egyenlőre igen boldog vagyok a mobilságtudattól, a jogsim meg vagy tucatéves, meg általában használom is, szóval nem félek! de tényleg jobban kell figyelnem, hoyg most vezetek! Így inkább nem dugóidőben közlekedek és nem versenyzek senkivelKép!

Ja, fiatalnak tűnő, amúgy igen fiatal kis nőcskék itt a topikban! Hát szerintem azért ez legyen a legnagyobb bajotok!!!!

rékacs(anagyöregKép)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Savitrííííííí!!!
van egy remek szakemberem, aki kifejezetten kismamás, mert ő korábban megjárta, és most az a célja hogy kisegítse a várandósokat. ha kéred, megadom az email címét, nagyon rendes nőci!!!
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzer! kérem, igen!
Írtam a jógatanárnőmnek, a kórház parádról, és azt írta vissza, hogy ne aggódj mert a Szent Imrében vagy a legjobb helyen. említett még egy Németh Móni nevű otthonszülős dúlát aki bábatanonckodik a Szent Imrében, csak még nem adta meg az elérhetőségét, mert előbb a őt akarja megkérdezni.

Azért hétfőn elmegyek az OEP-ba. Bár a múltkor csak a biztonsági őrig jutottam(amolyan ajtón álló portás féle), ő adta a nyomtatványt, amin ezek a lehetetlen kérések szerepelnek.(foglalkoztatói igazolás terhességi-gyermekágyi segély megállapításához)
De legközelebb nem hagyom magam és megszerzem az információt.

És kössz, hogy ilyen gyorsan reagáltatokKépminden segítséget elfogadok.

Lili(37+6)aki tök jól halad a poncsójávalKép, csak az ügyeket nem szereti intézni, főleg, hogy telefonon semmit se lehet

KépKép
savitri
 
 


Savitri, én is köszi!!!!
ja, végül is itt is megírhatom az elérhetőségeit, csak örül ha minél többen felkeresik....
szakbarbár: szak.barbar@freemail.hu
minden ilyesmi kérdésre tud választ és megoldástKép
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


itt egész érdekes infókat találtam, illóolajokról, meg homeo bogyókról:
http://www.nandu.hu/Magyar/Hasznos/Homeopatia/homeop_patol.htm#GÁTMASSZÁZS-OLAJ
Igaz a gátmasszázst ő is a már említett elrémítő módon írja le.

KépKép
savitri
 
 


Savitri!

A tgyás-nál azért van ez, mert két féle képpen lehet kivenni!Ha táppépnzen voltál előtte, akkor kell már a szülés várható időpontja előtt 4 héttel kivenni, de kiveheted a baba születése után is!De látom lesz hozzá segítséged és én is csak ennyit tudok az egészről!

Bagz!
Tojáskrém!!!Igen,minden mennyiségben!!!

Kikocs!Drága vagy, hogy emlékeztetsz,de már tegnap elküldtem Bömböméknek a mailt!KépCsak a mai napra terjedt ki ez a nagyon hülye állapot!
Nehogy kedden jöjjenek apósodék, kár lenne, ha nem tudnál maradni!!!Kép

Én pont ma gondoltam arra, hogy nincs is olyan, hogy problémamentes terhesség, mert hát para az mindig van valamilyen szinten, meg valami mindig történik is hozzá!!!Ennek meg nem örülök!Pedig én azt gondoltam magamról, hogy én leszek a legproblémamentesebb kismamma!

Orbis!Nagyon jót röhögtem rajtad, tényleg nem vagy semmi!Kép

Na végre van esélyem a cserbogaras filmre?Szuper!!!

A ruhákkal, meg a kacatokkal, amit ma kaptunk csak az a baj, hogy nemet már az elején is képetelenség volt mondani rá!Különben vicces volt, mert a férjem még 5 percig csak suttogva mert nyugtatni, nehogy meghallják a távozó rokonok!Na mindegy szerencse, hogy nincs más ilyen segítőkész rokonunk!KépMeg tényleg olyan jó szívvel adták!

Na sziasztok!Megyek tovább enni és bambulni a tv-t, mert már rég "kényeztettem" magam ilyenekkel!

Ja, még egy fontos!Akik tudnak horgolni!A decemberi kismamában találtam nagyon cuki és gyönyörű horgolós baba cipőket, állítólag nagyon egyszerű (én mondjuk készségtelennek érzem magam az elkészítéséhez) de megállt tőlük a lélegzetem!

Puszi:Katy
32+1Kép
Katy
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?