Új privát üzeneted érkezett!

Efgk

Hát 3 év alatt a petevezetőkkel bármi történhetett. Az átjárhatósági vizsgálat mindenképpen kell majd szerintem.
A barátodnak volt spermavizsgálata? Első körben csináltassátok meg ezt is.

Nekem nincs összehasonlítási alapom a meddőségi intézményekről, én a budai meddőségi centrumba jártam, a 4. lombik sikerült. De teljesen meg voltam elégedve mindennel. A Kaáli-ról csak annyit tudok, hogy ott vannak fizetős vizsgálatok, és sokat kell várni. De persze többet azok tudnak mondani, akik oda jártak vagy járnak.
suegirl25
Veresegyház
 
 


Spermavizsgálat még nem volt,de akkor kérünk majd arra is időpontot.Megkérdezhetem,hogy kb.mennyibe kerül 1 lombik gyógyszerekkel együtt?És általában mennyi az esély rá,hogy elsőre sikerül?Ha elsőre sikerül,mennyi idő telik el mondjuk a gyógyszerezéstől az állapotosságig?Vagyis ,ha mondjuk novemberben elkezdenénk és minden jól menne,mikorra lenne belőle babuci?
efgk
Budapest
 
 


Efgk

A lombik ára nagyon sok mindentől függ, függ attól, hogy mennyire reagálsz a gyógyszerekre, függ attól, hogy milyen és mennyi gyógyszert kapsz. Függ attól is hogy hol lombikoztok. Ha jól reagálsz, akkor olyan 120 ezerből kijöttök, de lehet belőle 180-200ezer is, mint nekem. Ha átjárható a petevezetéked és jó a párod eredménye, akkor inszemináció is lehetséges. Ennek nem nagyon tudom az árait. Talán 30-50ezer.
Az esélyeket nem tudom, itt vannak olyanok akiknek elsőre sikerült, de vannak olyanok is akiknek többször is sikertelen volt.
Hogy mennyi idő telik el, az függ attól, hogy hova mész, valahol van várólista, aztán ha bekerülsz, akkor függ attól, hogy milyen vizsgálatokat írnak fel. 1-3 hónap míg a vizsgálatok lezajlanak, aztán jöhet a stimuláció.
suegirl25
Veresegyház
 
 

 
 

suegirl25

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!Üdv:E.
efgk
Budapest
 
 


Efgk
Mi jártunk a Kaáliba is, és meg voltunk elégedve vele. Mindennel együtt a lombikra kerülés várakozási ideje hónapok (4-6), vagyis ha erre lesz szükségetek, lelkiekben jobb, ha így készülsz :(
A petevezetőségit nekem magándoki, magán intézetből (Istenhegyi géndiagnosztikai intézet) állami kórházban, TB-re csinálta. Ha lett volna szükség műtétre, az is az Istvánban lett volna, szintén TB-re. Ez nem rossz kombináció, megnyered vele a magán figyelmet, de nem megy rá a gatyád is. Mi az inszemet is ott csináltuk, az a Kaálinál kb 10%-kal volt olcsóbb akkor.
Kaáliban is fizetsz néhány dologért. Az első lombik előtt kb 50-60e a vérvizsgálatok, amiket lehet államiban is csinálni, de akkor vagy 3-4 helyre kell menned mindenért külön, nekünk addigra ebből már tök elegünk volt.
A stimuláció gyógyszerei nekünk 100e/alkalom voltak, de nekem nem kellett sok a drága gyógyszerből (pergoveris) és nem voltak hormonproblémáink.

Melinda
Tesó februárra kapott időpontot. Csak a 3. napos vérvétel, apa sperma-vizsgálata és az egy éven belüli betegségek vérvétele kell újra, ezek vmikor az ősszel lesznek. Vagyis a petevezetékes nem kell megint 8). Aztán … lesz, ami lesz. Esküszöm, több bennem a bizonytalanság, mint első (első három) esetben volt … de még van időm feldolgozni 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja

Akkor ez nem megy olyan gyorsan,mint ahogy én gondoltam:(
A petevezeték átjárhatósági vizsgálat fájdalmas,vagy csak kellemetlen?Csak akkor kell a lombik progi,ha el van záródva és nem tudják átmosni a vizsgálat alatt?Ha valaki lombikozik,mellette lehet dolgozni,mármint a beültetés után,vagy szigorú ágyban fekvés.Közepesen megterhelő fizikai munkára gondolok.Úgy havonta kb.hányszor lesz jelenésem az orvosnál?Az inszemináció is ilyen lassú folyamat?Mármint,hogy akkor is kell mindenféle gyógyszereket szedni?Bocsi,hogy ennyit kérdezek csak nagyon izgulok és olyan messze van még nov.16:) ,mire az orvos megmondja mi legyen.Annyira igazságtalan az élet:( Sokan felelőtlenül gyártják a gyerekeket és elvetetik,mi meg itt küzdünk,hogy legyen.Amúgy le a kalappal előttetek!Amin Ti már végig mentetek...az tuti nem volt egyszerű!Én már előre be vagyok parázva,hogy-hogy fogom viselni ezt az egészet lelkileg.De a lényeg,hogy megkapjam majd a gyümölcsét!:)
efgk
Budapest
 
 


Efgk
Hát a meddőségi kezelés lélekörlően hosszú, tekintve, hogy most egy-egy eredménytelen hónapot is évszázadnak élsz meg :roll:.
Átjárhatósági szerintem kellemetlen, kb annyira fáj, mint egy jó erős menstruációs görcs. Bár szülés után más véleményem van a fájdalom fogalmáról, ugye :D
Nekem nincs elzáródva a vezeték, egyszerűen máshogy nem jött a baba, ezért lett lombik. Szóval nem csak akkor kell, sőt! Ha pl. apának rossz a spermaszáma, vagy túl hosszú a ciklusod, vagy kevés petesejted keletkezik stb.
Inszemnél ha normál a hormonszinted gyógyszerrel stimulálnak, és esemény előtt kb 36 órával van egy szuri hasfalba (ez egy barátságos vékony tűs szuri). De Nálad nemtom mennyire vacakolnak inszemmel, mert elvileg a gyógyszer felerősítheti az endot, szóval lehet, h ezt kihagyják (hahó, endósok közül senki nem olvas már ide???)
Inszemre kb 1 ciklusnyi vizsgálat és a köv ciklusba mehet. Inszem mehet egymás utáni ciklusokban újra és újra.
Ne dühöngj az élet igazságtalanságán, attól még senki se esett teherbe :lol:. Nem mondom, hogy keresd a pozitívumot benne, mert azért nem sok van :(.
ET (embrio transfer, amikor visszateszik a lombik után a sejtkupackákat) után pár nap ágynyugalom javasolt, utána úgy kell viselkedni (munka stb) mintha terhes lennél két hétig, akkor vérből tesztelnek. Elvileg a petesejtleszívás után ajánlott minimum 24 óra fekvés, de mivel 3-5 napon belül van az ET, szerintem érdemes otthon maradni. Aztán meg, a te természetedtől függ, hogy mi tereli jobban el a figyelmedet, hogy teljen az idő. Nekem a stimulációs időszak (amikor a hormonszurikat kaptam) sokkal nehezebb volt lelkileg, a sok hormon felborított teljesen :oops:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsu,
pocakfotó?Kismama vonit nem szeretnél felrakni?Akkor pontosan tudnánk követni, hogy hol is tartotok! :wink:

Rekuja,
drukk a kistesóhoz!
Nyugi, minden rendben lesz, Szaffinak nemsokára kistesója lesz!
És simán lehet, hogy nem is kell majd a lombik! :wink:

Efgk,
énis lombikoztam 2évvel ezelőtt. :wink: Viszont a kislányunk végülis spontán fogant meg a 2.sikertelen lombik után.
Mi a kaáliba jártunk, én nagyon szerettem magát az intézetet, a dokim pedig egy igazi "mágus" volt! :D Viszont sajnos tényleg elég sokat kell náluk várni, nagyon sok a páciensük, és kevés a lombikos államilag finanszírozott hely......
A lombikgyógyszerek ára nagyon sokmindentől függ. Nekem nem kellett túl sok gyógyszer, 80-100között volt 1-1 kezelés!
Hogy kinek hányadik lombik sikerül, az nagyon változó.Vannak itt olyanok, akiknek elsőre összejött a baba, van, akinek 4 alkalom kellett, van,a ki már 5-6beültin is túl van, de baba sajnos még nem lett egyből sem! :cry:
Ha inszemre kell végül mennetek, az gyorsabb folyamat.Sokkal több helyen csinálják, és nem akkora a procedúra, mint a lombiknál.Kevesebb a gyógyszer is!
Feküdni igazából nem kell egyiknél sem.Dolgozni is lehet végig, ha nem megterhelő fizikai munkát végzel.
Na, hirtelen ennyire emlékszem, kérdezz nyugodtan, ha valami nem tiszta még! :wink:
Ja,kivizsgálások, amik előtte kellettek, mi mindent tb alapon csináltattunk meg, így az nem volt plusz költség.

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Sziasztok!!!

Efgk!
Üdv köztünk!!!
Először is...legyek jó példa előtted,nekünk az első lombik és első beültetés sikerült! :lol: Apával vannak bajok,nagyon kevés spermaszám,de annyira,hogy a leszívás előtt spermafagyasztás is kellett,hogy az adott időben legyen elég ez 35ezer volt,remélhetőleg nálatok ez nem kell.
Amúgy a Budai Meddőségibe jártunk ahol majd minden tb alapon megy,az előbbi az pont nem.
Idő:szeptember elején mentünk első konzultációra,ahova már vittünk meglévő leleteket,szerencsére pont az nap megjött,így másnap mehettünk is az első vv-re,majd abban a hónapban még egyszer apa is volt és én is.Közben megvolt a sperma vizsgálat is.Ez ugye egy hónap és ha nem csúszok le róla,saját hibából akkor a petevezeték átjárhatósági meg lett volna októberben,de így csúsztunk egy hónapot.Novemberben átjárhatósági,ami inkább csak kellemetlen volt nekem,de nem is volt probléma.
Decemberben kezdhettünk volna,de kértünk még időt a munkánk miatt és január végén kezdtünk.
Utolsó menszi:január 23
Első szuri antagonista protokollal:január 26
3 ultrahang....
Punkció(petesejt leszívás):február 5 (4 pete)
ET(embrió beültetés):február 8 (2embri)
Vérvétel:február 19 (pozitív)
Uh:március 2 (1 petezsák=1 baba :) )
A petesejt leszívás után nem dolgoztam egyáltalán,de én álló munkát végeztem.És a beültetés után pedig feküdtem több napot is.
A gyógyszerek nekem a 12.hétig számolva olyan 200ezerre jött ki.Egyéb költség a sperma fagyasztás volt más nem.De ez hely függő nagyon.
Ez az én/mi sztorink! :lol: :lol: :lol:

Kérdezz bátran,szerintem mindannyian izgultunk az első előtt!
:wink:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Rekuja

Még csak fél éve próbálkozunk,de én már ezt is hosszú időnek érzem.Habár még az is lehet,hogy egyszerűen az idegesség miatt nem jött össze a baba.Mondta a dokibácsi,hogy legyek türelmes,de mivel volt egy ki kórházi múltam és ugye ott vannak újra a ciszták,mindig ezen kattog az agyam.Lehet agykontrolozni is fogok:)
kb 3 hónapja bőgök,ha megjön a nem várt havim és beképzelek magamnak mindenféle terhességi tünetet:) pl:,hogy biztos attól feszül a mellem,meg ilyenek...
Nagyon köszönöm a felvilágosítást!Majd megírom ide a fórumra,hogy mit mondott az orvos 16.-án.

Üdv:E
efgk
Budapest
 
 


Rekuja

Jaaa....és olvastam,hogy próbálkoztok a kistesóval.Sok sikert a babához!!!Remélem hamarosan érkezik majd.
efgk
Budapest
 
 


Melinda

Biztos ez is nagyon ritka,hogy így lombik alatt spontán sikeredik a baba.Nagyon szerencsések voltatok.
Valószínű mi is tb-re csináltatunk majd mindent amit lehet.Spórolósra vesszük majd a figurát,már amennyire lehet.Ki tudja mennyi alkalomra lesz szükség,nehogy úgy járjunk,hogy elfogy a pénzünk..
Köszi a segítséget.Lehet ,hogy később is igénybe venném majd,ha oda kerülök és valamit nem tudok.

Üdv:E
efgk
Budapest
 
 


Cukigabi

Remélem,ha oda jutunk mi is ilyen ilyen szerencsések leszünk.Ha megkérlek leírnád nekem,hogy ki volt az orvosod?Begyűjtök pár orvos nevet,akikről csak jót hallottam.Nem szeretem a zsákbamacskát:)

Köszi,hogy segítettél:E.
efgk
Budapest
 
 


Melinda84

Leírnád nekem,hogy ki volt az orvosod a Kaáli-ban?Köszönöm:E.
efgk
Budapest
 
 


Rekuja

Még annyit kérdeznék,hogy azt írtad Ti is jártatok a Kaáliba.Megkérdezhetem,hogy miért nem végig oda jártatok?És utána hová mentetek át és,hogy a Kaáliban ki volt az orvosod?

Köszi:E.
efgk
Budapest
 
 


Suegirl

Írtad,hogy a Budaibajártál.Leírnád az orvosod nevét?Köszi:E.
efgk
Budapest
 
 


[quote]C írta:ukigabi

Remélem,ha oda jutunk mi is ilyen ilyen szerencsések leszünk.Ha megkérlek leírnád nekem,hogy ki volt az orvosod?Begyűjtök pár orvos nevet,akikről csak jót hallottam.Nem szeretem a zsákbamacskát

Köszi,hogy segítettél:E.


Dr.Skriba Eszter :wink:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Efgk,

Nekem is, ahogy Gabinak Dr. Skriba Eszter volt az orvosom, és most is az, mert maradtunk nála szülésre is. :wink:
suegirl25
Veresegyház
 
 


Efgk,
a kaáliban Dr. Krizsa Ferenc volt az orvosom!Imádtam! :D
És igen, szerencsések voltunk.3év várakozás után most már itt szuszog mellettem Lelle, akire ha ránézek, mindig arra gondolok, hogy minden szenvedést megért, hogy velünk lehet! :wink:

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


efgk
Az Istenhegyin kezdtük dr. Gasztonyinál, és a Kaáliban rakták össze Szaffit, ott Kovács Tímea volt az orvosunk. Mindkettőjüket imádtam, de mindkettőnek meg van a maga funkciója, a Kaáliban nincs terhesgondozás, az Istenhegyin nincs lombik. Szülni Gasztonyinál szültem, és nekem nagyon bejött, de ez annyira emberfüggő, kinek-mi.

Agykontroll sose árt :wink: Épp a pénteki órámon mondta az egyetemen a pszichológus professzor nő, aki tartja, és aki a SOTÉn is tanít, hogy a betegségek jelentős része agyban dől el, és ha az egészségügy annyi segítséget adna az emberek lelkének gyógyítására, mint a fizikumának, nem lenne szükség a kórházakra :shock: Mondom, ez egy nemzetközileg elismert nő aki az ELTÉ-n meg a SOTÉn tanít :roll:
Ha meg nem segít az agykontroll, legalább elmondhatod, hogy te törekedtél rá :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszi Lányok!!
efgk
Budapest
 
 


Sziasztok,

csak beleolvastam az előző oldalba és ebbe félig... többre most nincs időm, de írni akarok pár dolgot

efkg
Üdv, itt :)
Nekünk már van egy bébink, lombikból, elsőre sikerült, mi a Kaáliba jártunk, s kb. 200 e Ft volt mindenestől, az uccsó injekcióig, szóval ebben benne van minden, ami kellett a 12. hét végéig.... időpont, hát ez szörnyű, ami ott megy. Én jan.ban jelentkeztem be, febr. végére kaptunk időpontot, a köv. időpont máj. 2 volt majd utána már felgyorsultak az események és aug. 14-én a házassági évfordulónk napján megtörtént a beülti és egy gyönyörű kisfiú lett belőle :) nekem is endóm volt/van, nekem volt egy cisztám (10cm), a bal peteféskemben, azt laparral műtőtték majd kaptam GnRh-t fél évig, majd utána feltáró műtét júl-ban s akkor megállapították hogy minden oké, de már okt-ben újabb gyanús ciszták voltak, s mire a kaáliba jutottunk köv. év júl-ban le is szívták két cisztát, ami nem hogy gyanús de full csoki ciszta volt, s köv. hónapban már kezdtük is a szúrkálást :)

Ha kicsit kesze-kusza voltam, kérdezz nyugodtan! Bár nem sok időm van benézni, de igyekszem :)

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Szia Zitácska.

Először is gratulálok a gyerkőchöz!
Sajna nagyon gyorsan kiújulnak ezek az endók :evil:
Képzeld én pont jövő szerdán megyek vissza a G1-be Szőnyi dokimhoz.Megnézzük,mennyit nőttek az endóim.Májusban voltam utoljára,akkor az egyik 7cm,a másik 4cm volt.Remélem nem nőttek sokat.Amikor 2008-ban megműtöttek azt hittem nem lesz többé :shock:
Szóval jövő szerdán megyek,de pont az napra nem várom a havimat,de csak így tudtak időpontot adni.De jó lenne,ha a dokibácsi találna egy kis petezsákot is :)
Ha mégsem,akkor remélem kapok egy időpontot minél hamarabb petevezeték átjárhatóságira.
Szerdán pedig term.gyógyászhoz megyek,ajánlott 2 hete kapszulákat amit meg is vettem tőle,azt mondta ettől 2 hónap múlva állapotos leszek! 8) ÚGY legyen.Múmió meg ilyenek......
Te mit szólsz ehhez? :roll:
Mit szedsz a havi görcseidre??

Üdv:E.
efgk
Budapest
 
 


Helló Csajok!

Ha érdekel valakit,ma voltam orvosnál és kaptam időpontot jöv.hét hétfőre vérvétel,rá egy hétre petevezeték átjárhatóságira és ultrahangra,aztán még egy vérvétel,ami hormon vizsgálat,páromnak sperma vizsgálat,utána peteérés vizsgálat és végül megbeszéljük az eredményeket az orvossal.Annyira örülök,hogy végre túl leszek ezen az átjárhatósági vizsgálaton!!!!!!!!!!!!:)És a legjobb,hogy mindez dec.14.ig lezajlik majd.

E.
efgk
Budapest
 
 


Hajrá efgk! Ez emlékeim szerint szerencsésen gyors vizsgálati idő :).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszi Rekuja!

Úgy látszik,jó pénzért mindent....!
Pont elöbb számoltam össze a vizsgálatok árát!.115.000ft.lesz:(
Nem baj....a lényeg,hogy gyorsan meg lesznek a vizsgálatok és reméljük közelebb leszünk a célhoz!!!:)
efgk
Budapest
 
 


Efgk!
Szuper gyorsan lazavarjátok a vizsgálatokat!!!Csak így tovább!

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Cukigabi

Remélem a szuper gyors vizsgálat után,szuper gyorsan érkezik majd a baba is!!:)Majd írom,hogy-hogy haladunk.:)
efgk
Budapest
 
 


Vizsgálat Eredmény Mértékegység Normál tartomány

PRL 226 mU/l 16-50 év 102-496

FSH 7,8 U/l follic.fázis: 3,5-12,5
ovuláció: 4,5-21,5
luteális fázis: 1,7-7,7

LH 5,7 U/l follic.fázis: 2,4-12,6
ovuláció: 14-95
luteális fázis: 1,0-11,4

Estradiol 219 pmol/l follic.fázis: 46-607
ovuláció: 315-1828
luteális fázis: 161-774

Testosteron 0,82 nmol/l 18-50 év 0,29-1,67

4.nap
efgk
Budapest
 
 


Vizsgálat Eredmény Mértékegység Normál tartomány

PRL 226 mU/l 16-50 év 102-496

FSH 7,8 U/l follic.fázis: 3,5-12,5
ovuláció: 4,5-21,5
luteális fázis: 1,7-7,7

LH 5,7 U/l follic.fázis: 2,4-12,6
ovuláció: 14-95
luteális fázis: 1,0-11,4

Estradiol 219 pmol/l follic.fázis: 46-607
ovuláció: 315-1828
luteális fázis: 161-774

Testosteron 0,82 nmol/l 18-50 év 0,29-1,67

4.nap
efgk
Budapest
 
 


Sziasztok!

Meg van az első vérvétel "hormon eredmény.Szerintem jónak tűnik.
Mondjuk nem értek hozzá,de a számok beleférnek a határokba:)Ebből gondolom,hogy jó.
efgk
Budapest
 
 


efgk
Fogalmam sincs, hogy ezek mit jelentenek :lol:. Majd decemberben ha minden igaz, nekem is lesz, az után okosabb leszek :D. Vagy ha én nem is, a dokim remélem igen :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Én sem tudom mit jelentenek,mert email-ben küldték az eredményt,de jövőhéten hétfőn megyek az átjárhatósági vizsgálatra,akkor megkérdezem mik ezek.
efgk
Budapest
 
 


Tervezitek Szaffinak a kistesót?
efgk
Budapest
 
 


Ha minden igaz februárban megyünk a babagyárba babci2.0-ért 8). De ez még ugye sokban függ a vizsgálatok eredményétől. De most mindent könyebbnek érzek, egyrészt lelkileg is egyszerűbb, mert tudom, hogy létezik olyan, hogy terhes vagyok, másrészt már van egy olyan eljárás, gyógyszer-rend, ami beválik. Ami furi, hogy ugyan úgy nem tudnám elfogadni, ha nem jönne össze megint, amitől néha szégyenlem is magam, hogy de hát már van egy, ne akarj túl sokat, máskor meg úgy érzem, hogy mért ne lehetnénk mi is nagycsaládosok csak mert nem megy természetesen?!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok.

Én is be be olvastam aztán gondoltam kérdezek és ìrok egy pár sort.
túl vagyunk 2088 óta 2 missed ab-on. Az orvos aki a MÁV kórházban dolgozott kísért végig idáig. Most szeptember átadott engem is a BMC be Dr.Srikbához, voltam is már nála "ismerkedés a multamrol" szipatikus, ahogy más is írta pénzért mindent.
Meg kaptam a beutalokat és nekem is atjarhatosagira kellene mennem de nagyon be vagyok szarva :? tanácsolta hogy uh rá menjek ami itt Budapesten nem egy olncso mulatság így valószínűleg januárban fogok székesfehérvárra menni. Férjemnek addigbsprema vizsgálat nekem meg 3 és 21 napi vv lesz majd. Ami egyszer anno volt és közöltek kevés a sárgatest hormonok amire kaptam is gyógyszert de nem estem teherbe 3 hónap alatt.
Januárban bele vágjuk magunkat ha addig nem történik semmi :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Tutira összejön!!Lehet nem is kell majd szedned a gyógyszereket.Ha februárban mentek és mégis kell szedned,mennyi idő mire helyreraknak?Petevezetéket újra megnézik vagy beérik az előző eredménnyel?Mondjuk márciusig tart majd a kúra és áprilisban már ott lesz a pocaklakó,ha minden jól megy?
Még simán lehettek nagycsaládosok.Mond a dokinak legalább ötöt kérsz!:)Én,ha oda kerülök,amennyit csak lehet....alapon megyek!:)Az sem zavarna,ha egy egész focicsapatot gyártanának nekem!:)
efgk
Budapest
 
 


Noci83

Mi most kezdtük ezeket a vizsgálatokat Budapesten a G1 Intézetben.Ez egy magánintézmény.Nekem jövő hétfőn ultrahangos pet.átjárhatóságit csinálnak majd,amit neked is javasoltak.Az első vérvétel megvolt már.Én nem félek,mert sokat olvasgattam már és még senki nem halt bele!:)És amúgy is...még a szülést is ki kell majd bírjuk,az meg tényleg baromira fáj,ahogy olvastam :roll:
Leírom neked az árakat,ha érdekel a cím,tel.szám szólj és leírom azt is.Itt a vizsgálatok baromi gyorsan lezajlanak,igaz az árakat kicsit sokallom,de ez van.

ciklus 2-5.napján hormon vérvétel:14.500
HYCOSI(petevezeték átjárhatósági vizsgálat):49.000
ultrahang vizsgálat:15.000
ciklus 20.-22.napján hormon vérvétel 14.500
spermavizsgálat páromnak:15.000
Orvosi konzultáció és hüvelyiult.:15.000

Nekem ezek a vizsgálatok lesznek.Majd ha hétfőn hazaértem a vizsgálatról,megírom milyen volt. :wink:
efgk
Budapest
 
 


Jaaa és az inszemináció árát elfelejtettem 50.000 + gyógyszer árak
efgk
Budapest
 
 


Amúgy mi az a 2 missed ab?
efgk
Budapest
 
 


noci Üdv itt, bár jobb lenne, ha nem kellet volna ide jutnod közénk :roll:. Sajnálom az angyal-babákat :cry:. Átjárhatósági nem olyan horror, bár nekem horror volt :lol:. De ha nincs elzáródva, akkor nem különösebben fájdalmas, csak mint egy rossz menstruálás. Elzáródottról nem tudok nyilatkozni. Nem tudják tb-re megcsinálni? Nekem a dokim azt az Istvánba csinálta tb-re, pedig amúgy ő is puccok magán-klinikás :roll:. Amúgy… szóval akkor nagyon gáznak éreztem az átjárhatóságit, de mára már elég rutinos vagyok a testemet szétbarmoló ám babát hozó eljárásokban :D.

efgk Petevezetőt nem néznek megint, mert lombiknál szinte tök mindegy, milyen állapotban van, azt csak inszem miatt nézik. Ha minden a terv szerint alakul, akkor:
dec eleje vérvétel,
dec közepe konzultáció + spermavizsgálat + gyógyszerek felírása
dec vége menstruálástól fogigátló 3 hétre
január fogigátló vége után kb 5 nappal szurik indulnak (kb 3-4 hétig)
február közepe leszívás, 3-5 nappal később beültetés.
Február vége-március eleje eredmény.
Ha sikeres, akkor a fogigátlók utáni majdnem-vérzéstől kell számolni a terhességet, vagyis kb január 20-30 közötti időponttól számít a 40 hét, azaz október vége-november elejére várható a poronyty-potty :D 21-22 hónapos korkülönbséggel :).
Ha nem jönne össze, akkor nyáron megyünk majd újra!!! Ha az sem… nemtom, mert akkor nincs több finanszírozott lehetőségünk, szóval akkor még zs is kell hozzá :(.
(a fent leírt rutin az én esetemben bevált, ettől merőben eltérő eljárás-rendek is szoktak lenni. Én ragaszkodom ehhez, az eddigi 3-ból kettő ilyen volt, mindkettőből fogantatás lett, egyből meg is maradt Szaffi).
Jaj, rettegek az ikrektől!!! Rengeteg kockázat a terhesség alatt, komplikált végighordás-befektetési rutin, kicsi Szaffimtól hetekre el kéne válnom, na nem. Egyszerre egy baba! (persze apa rohadt boldog lenne, de hát nem ő izgulja végig azokat a heteket!!! Vagy legalábbis nem úgy).
Árakat köszi, mert én is kíváncsi voltam, máshol mennyi. Legalább tudom, hogy az Istenhegyi jó árban van. Terhességi vérvételeim 1000-Ft körül voltak (nem a nagy vizsgáltok, hanem a vércukor stb). Most a hormonost a Kaáliban fizetem, majd jövök az árral!
(missed ab-ra google-z rá!)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok.
Aranyos vagytok, hogy utazzon nekem.
Hát mit ne mondjak vannakk árak rendesen :roll:
Akkor én nagyon jó vagyok az uh atjarhatosagival ami 20.000 igaz székes Fehérváron, de oda lemegyek, ha itt pestere mennek most új doki újabb 2 éves story elmondása papírok meg kutatása konzultációra el kérnek 10000-15000 forintot, most minek ha már voltam dr.skribánál ezt az összeget ki fizettem csak az atjarhatosagi lesz még plusz költség, a többi vv 3 és 21 napi és sperma vizsgálatot a kórházban csináljak meg.

Rekuja jujjj drukker nagyon, nektek mert nem jönn össze!ha nem vagyok bunko :oops: És tudhatom :oops:

Efgk hétfőn gondolok rad és gyere írd meg mi volt, párosnak sperma vizsgálat volt már egyszer volt???
Nekünk a mondtak 2 szer kell és 1 hónap különbséggel!

Amúgy egy kérdés, el lehet zarodva, ha mar voltam kétszer terhes??????
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a belekottért, Nócinak szeretném csak mondani, hogy fehérvárra nyugodtan vágjatok bele, én is oda járok meddőségibe, vérvétel, spermavizsgálat, átjárhatósági mind ingyen van, Tb fizeti.(mondjuk az átjárhatóságiban nem vagyok biztos...)Sőt, még inszemeket is csinál a dokim:)Nekem is most lesz decemberben még egy, és ha nem sikerül, akkor Tapolcára megyünk lombikra. Ott is csak a gyógyszereket kell fizetni és nagyon korrektek és rendesek.
Szóval a fvári kórházat szívből ajánlom.Lehet, sokat kell várakozni a kórházban mert ez a doki nagyon elfoglalt, de megéri!

Kép
meli0805
 
 


Rekuja

A szurikat Te adod magadnak,vagy azért minden alkalommal utazgatni kell a dokihoz?Spermavizsgálat nektek,hogy zajlott??Csak azért kérdezem,mert képzeld el..egy napra kaptuk az időpontot nekem vérvétel Dávidnak sperma vizsgálat.Nekem reggel 9-kor van a vérvétel Dávidnak délelőtt 11-kor kell leadni a mintát.Mi 1 órára vagyunk a G1-től tehát kb.fél 8 körül már úton leszünk.Kérdeztem a nőcitől ez nem gáz???Azt mondta nem...ezt nem nagyon értem mondjuk,mert azt gondoltam friss minta kell.Kb 4órás mintát,hogy lehet vizsgálni?!Kaptunk pohárkát.
Remélem minden simán megy majd és febr.végén márc.elején boldogan újságolod majd itt nekünk a jó hírt!!
Jujj bakker......rá google-z tam!:(:( De gáz,hogy rákérdeztem!:( Úgy szégyellem!
efgk
Budapest
 
 


Noci85

Ezer bocsi a múltkori hülye kérdésért.Úgy sajnálom!!!!:(
Már jó lenne,ha hétfő délután lenne,mert vagánykodtam itt múltkor,de a zabszem kezd benne lenni a fenekemben :P
Nem a vizsgálat miatt,hanem elkezdtem ma parázni az eredménytől!:(
Annyira nem szeretnék rossz hírt kapni.A Lombiktól meg egyenesen be vagyok szarva!ANYAGILAG és minden téren is.
Kérdezted a sperma vizsgálatot,most megy először a párom.Majd olvasd el Rekujának leírtam,hogy visszük el a mintát,kiváncsi vagyok a Te véleményedre is.
Hétfőn jövök! :wink:
efgk
Budapest
 
 


Ha valaki tudna segíteni a hőmérőzős dologban,légyszi segítsen.Hol kell mérni :oops: ?????És muszáj minden nap ugyan abban az időben? Előre is köszi.
efgk
Budapest
 
 


efgk Hőmérőzés nekem nem jött be, a dokim folyton kidobta a lapom, hogy sz… se ér :lol:. Elvileg ébredéskor, még ágyban fekve, szájban higanyos lázmérővel mondta ő, mert szerinte minden más össze-vissza értékeket mutat. Na nekem ez is :lol:.
Sperma nálunk nem lehetett 1 óránál régebbi levétel :roll:. Az ilyen intézményekben szokott lenni mintavevő szoba (kicsit gáz), bemehetsz a pároddal „segíteni”, ha kell. Ha viszitek, érdemes a tégelyt alufóliába csomagolni, és mindent megtenni, hogy ne hűljön ki. Nekünk ezt mondták. Az első vizsgálatnál nem csak spermát néztek Lolónak, hanem prosztata vizsgálat is volt, szóval baromira letapizták kívül-belül (análisan). Ki is volt tőle rendesen… De lehet, nálatok tényleg csak spermanézés lesz, nem ismerem az ottani szokásokat.
Lombikot én nem éreztem olyan rettenetesnek. Az aggasztott, hogy ha ez se működik, akkor már nincs más segítség, maga az eljárás, árak, nyűg nem. Ne értékeld túl a tested feletti hatalmadat és nem zavar, hogy mások turkálnak benned :lol:. Árakról meg, Szaffi 10 hónapos, már többet költöttünk rá életében, mint az összes meddőségi vizsgálatra az évek során. Lombik baba sem sokkal drágább, csak itt a fogantatás előtt kezdődnek a „neveltetési” költségek. Mi ez egy kezdő tankönyvcsomaghoz?! :lol:.
Szurit magadnak adod, csak az első a nehéz, aztán már rutinból megy a napi 3 :lol:. De tényleg, mindent meg lehet szokni.

Noci Hát nem mondom, hogy minden mondatodat pontosan értem :lol:. Mintha szóbefejezős mobillal írtad volna, és nem mindig a jó szót ajánlotta volna fel :roll:. Egyik csajnak egy másik fórumon folyton ezt csinálja az iPadja :lol:.
Nem tudjuk pontosan, mért nem megy, de a petesejtjeim nem engedik be apa katonáit. Ez bármi okból lehet, és bármikor változhat, a dokink azt mondta, a tudomány még nem tart ott, hogy fel tudná tárni ennek az okát. Az kideríthető (csak minek?), hogy a petécskék vagy a spermák-e a gátak, de akkor se tudnak semmit se tenni ellene. Spontán fogantatás esélye szerinte 1:800-hoz. Ezt valamikor 2 éve mondta. Lehet, csak nyugtatni akart :lol:.

Meli Mennek a drukkok :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja

Akkor nem is kezdem el méregetni,mert végül is nem mondta a doki,csak gondoltam,ha egyszer majd azt kéri villantsak neki egy ilyet,ne csússzunk emiatt 1 hónapot.
Hűűűhaaa....ezt Dávidnak nem is mondom el,hogy nálatok volt prosztata vizsgálat is!Szegény...Loló:(Remélem Dávidnak nem kell majd,mert kitér a hitéből :roll:
Én azért,ha lombikra kerülne a sor,azért az áraktól is igen csak be lennék szarva,hogy hány száz ezerért kéne beszedni a kapszulákat.Van pénzünk,jól élünk,simán feltudunk nevelni egy gyereket,de volt aki azt mondta nekem,hogy több milliót elköltöttek lombikra.NA AZÉRT ennyi pénzünk nincs a zsebben.
És nem ártana,ha nem lennénk 0 mire megérkezne a kicsi.Szóval bizti érted mit is akarok írni .:)
Hú...,ha magamat kéne szurkálnom,dobnék egy hátast rögtön :lol:
Akkor betanítom majd a pasikámat.
Nekünk nem említettek semmi féle mintavevő szobát:(
efgk
Budapest
 
 


Sziasztok.

Rekuja hát igen ipadrol irok :lol: :lol: :lol: A kedves magától is szokott írni dolgokat :lol:

Efgk: nem haragszom, semmi gond nincs :wink: Ma nagyon gondolom rad remelem már túl vagy rajta!!!!!!!!
Hmmmmm nálunk is lesz prosztata vizsgálat tuti általában szokott lenni!!!!!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Helló csajok!

Most értünk haza.
2órára voltam beírva,de tök sokat kellett várni a dokibácsimra.
Bementem,kérdezte felkészültem e?!!:) Pilláztam nagyokat ,na mondom itt tuti beszarás lesz,ha így kérdezi.
Aztán neki látott...csinált először hüvelyi ultrahangot,aztán kitágította a méhszájamat egy szerkentyűvel,(szerintem ezt használja rákszűrésnél is)ez kicsit feszítő érzés volt.Aztán bevezettek egy olyan vastagságú csövet,mint pl. a golyóstoll belseje amiben a tinta van.Ezután feltöltöttek levegővel,aztán vissza helyezte a hüvelybe az ultrahangot és elkezdték belém tölteni a kontraszt anyagot.A monitoron láttam a két szememmel,hogy mind2 petevezetőmön átment a folyadék.2X átmosott a dokibácsi,biztos ami biztos.Aztán már készen is voltunk.Maga a vizsgálat szerintem nem volt több 20 percnél,ebben szerintem benne volt az előkészület is.Miután lehuppantam a székről,hirtelen megindult a folyadék egy része,amit kísért egy kis vér is,de ez normális.

Noci szerintem nem kell paráznod,mondjuk én nagyon bírom a fájdalmat,sokszor műtöttek már és nagyon erősek a havi görcseim az endok-tól,de ez egyáltalán nem mondható fájdalomnak.Nekem olyan volt kb.mint a rákszűrés.Miután elindultunk haza,utána rám tört egy erősebb alhasi görcs,mondjuk mint amikor meg akar jönni,aztán kb,ez úgy 10 percig tartott és ahogy jött úgy ment is!!

Azt mondta az orvosom,hogy 3 variációból választhatok,dec12.-ég döntsem el.

1. gyógyszeres kezelés és várni a spontán teherbeesésre..
2.gyógyszeres kezelés és inszemináció
3.Újra megoperál és kiveszi a maradék jobboldali kis petefészkemet aminek már úgysem tudjuk hasznát venni,mert élősködnek benne az endók.Mondjuk májusba azt mondta nem operál meg többet...mind1.Tehát durván 3/4 baloldali petefészekkel vagizhatok és 2 tökéletes petevezetővel.
Azt mondta a gyógyszer nélküli spontán teherbeesés nem jöhet szóba szerinte,mert a spermák azt hiszik az endometriózist kell megtermékenyíteni és ezért nem tudok teherbe esni.

Nagyon valószínű,hogy mi a 2.variációnál maradunk majd,de még függ a köv.vérvételtől is és a spermavizsgálattól is a dolog.

Dióhéjban ennyi!

:D
efgk
Budapest
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?