Új privát üzeneted érkezett!

Ari!
Tényleg nem könnyű elfogadni, de az EMBER lelkét többek közt az is jellemzi, hogy feldolgozza a problémákat. Ki könnyebben, ki nehezebben, de az alkalmazkodás (feldolgozás) nélkül nem lehet élni, vagy csak nagyon kellemetlen módon.

A kérdéseidre (egyébként Yndi nálunk-nálam szült mindkétszer, ezért váltott intézetet, ez hozzá tartozik a korrektséghez).
Az újszülöttet igen gondosan meg kell figyelni (vércukor és egyéb laboratoriumi valamint légzés, szívműködés) főként az első óráiban, és ez speciálisan képzett neonatologust, koraszülött osztály-hátteret igényel. Ha minden rendben van akkor lehet rooming in, esetleg 24 órás is.
A szülés alatt az EDA nem kötelező, csak, épp azért amit Yndi is írt "melegen ajánlott" (semmi soha sem kötelező!) A cukorinfúzió valóban azért kell, hogy a cukorszint a szülés alatt is "rendben" legyen, mert a szülés alatt enni nem lehet (aneszteziologiai veszélyei vannak és a felszívódás is más, kiszámíthatatlan). Ha még a fájdalom is befolyásolja a cukorszintet akkor sokkal nehezebb pontosan beállítani, és ennek az újszülött látja (hatja) kárát!
Kórházba feküdni általában a terhesség első heteiben javasolt, mert ekkor a szénhidrát anyagcsere igen labilis, nehéz "utánna menni", lehetnek váratlan "hypok", amit kórházban könnyű, otthon nehéz megoldani. Prekoncepcionálisan gondozottnak, akit tehát a terhesség alatt gondozó doktor már "régen" ismer könnyebb megjósolni a veszélyes epizódokat, tehát kevesebb benntfekvésre van szükség. A szülés előtti hetekben is van egy labilis periodus, a befekvés ekkor is indokolt lehet.
gyuri
Szeged
 
 


Arivirág!

Igen, részben a doktor úr miatt váltottam intézetet. Meg az miatt, hogy a Jahn Ferencben potenciálisan velem lehet a baba szülés után baba-mamás szobában; a Szabolcsban viszont 3 óránként mehetek szoptatni a korára, ott nem adják oda ( 1. típusú cukorbetegség esetén ). ÉS még némi plussz: a Jahn Ferenc nem olyan "átjáróház", mint a Szabolcs, bár ez már ottlétemkor derült ki, a váltást ez nem befolyásolta KépKépKép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Kedves Gyuri!

Egy kérdésem lenne, bár nem ide tartozik, de Téged tudlak hamar megtalálni. A skarlát betegség okozhat-e komolyabb gondot koraterhességben. Ui. "skarlát fertőben" voltam a hétvégén és a 8. héten vagyok.

Mellesleg, hogy ide is tartozzon a levél téma ügyileg, eddigi otthon mért vércukraim jók, és megyek a jövő héten terhelésesre is.

Köszönöm a választ

Panni
uran
 
 

 
 

Sziasztok!

Engem is nagyon meglepett,hogy nagyon javasolják nekünk az EDA-t!
A fájdalom milyen irányban befolyásolhatja a vércukrot? Ezt most hallom először!!

Doktor úr, ha valaki az elsőt nagyon gyorsan és könnyen szülte, mint Arivirág, vagy én, : ), ugye a másodiknál nem beszélnek rá minket mindenáron a fájdalomcsillapításra? (pl. én attól jobban félnék mint az egész szüléstől, ami számomra rendkívül jó élmény volt, főleg, hogy a természetes dolgok híve vagyok és sikerült is így szülnöm!

Eszter

ui: Arivirág, mi lehet, hogy egy orvoshoz járunk, ki állította be a cukrod a Szent Imrében?
cseszi
 
 


Uran!
Amennyire én tudoma skarlát (streptokokkusz fertőzés) közvetlenül nem okz magzati károsodást, de a str. a hüvelyben élősködhet, ezért ennek vizsgálata ebben az esetben fontos lehet.

Cseszi!
A fájdalom (stress) hatására a mellékveséből kiáramló hormonok emelik a vércukrot, ami az újszülöttben a szülés után a vércukor leesését (hipoglikémia) okozhat.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Azt kérdezném,hogy a HGBA1C 9.4-s eredménye a 29.terhességi héten valóban azt jelenti-e,hogy nem terhességi cukorbetegségről hanem egy már meglévőről van szó?A diabetesz tanácsadáson ezt az információt kaptam.
Az egy hetes,150g szénhidrát tartalmú diéta mellett is magas(éhgy.:6.14 ,
1órás:7.76)eredményeim lettek.Valószínűleg inzulint kapok,természetesen a cukorprofil eredményének ismeretében.Vajon szülés után elhagyható majd?

Köszönettel várom a választ:

Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Tudom igaza van a Dr Úr-nak hogy el kell fogadni, hogy ez van és kész, csak egész terhességem alatt az tartotta bennem a lelket, hogy ha megszülők vége ennek az egésznek, nem számítottam rá hogy ilyen rövid időn belül cukros leszek, arra már felkészültem hogy 10-20 év múlva valószínű 2-es típusú cukor előjön,na de 1-es....és ilyen hamar! Állítólag nagyon kevés terhességi diabos kismaminál marad meg szülés után a cukor, ezért nem is számítottam rá!
Nagyon meglep hogy ennyire más egy terhességi cukorbeteg anyuka szülése mint egy cukor beteg anyáé! Nekem nem kellett be feküdnöm szülés előtt a kórházba, mikor megszületett a Kislányom senki nem vizsgálta meg, mindjárt oda adták és 2 órán keresztül velünk volt, majd négy óra elteltével már velem a baba-mama szobába! Szülés közben egyszer sem nézték meg a vércukromat, hogy nem „szállt”-e el, a terhességi diabéteszt ennyivel „lazábban” kell venni??!
Szóval a Dr Úr olyan orvos akire nekem most szükségem van, szülész-nőgyógyász+diabetológus?


Cseszi, Én Wudi Krisztina dr nőhöz járok,nagyon kedvelem Öt, mindig nagyon kedves, rendes volt Velem, sokat köszönhetek már Neki!!!
Te cukor beteg vagy, vagy csak gesztációs diabéteszes?
arivirág
 
 


Arivirág!

Nekem szintén a terhességi cukrom maradt meg igazivá. (hogy a fene vinné el...) Viszont nekem szülés után már hat héttel kiderült!

Szintén Dr Wudi állította be.

A második gyerkőcöt viszont a Jahn-ban fogom szülni, bár a Szent Imrével nagyon meg voltam elégedve, de hát ez van.
cseszi
 
 


Arivirág!
Nem is értettem amit írtál. Én terhességi cukorbeteg voltam és igen is be kellett feküdni szülés előtt. A 35. héttől minden inzulinos cukorterhesnek be kell feküdni. A cukormérő velem volt a szülésnél és néha nézték a cukrom. És a babát megvizsgálták rögtön szülés után.
Ez a Szabolcs utcai kórházban így megy. Csak a diétás terhességi cukrosoknak nem kellett befeküdni.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Arivirág,Cseszi!

Én hétfőn fekszem be egy napra Wudi doktornőhőz.
Az első babátokat a Szt.Imrében szültétek?nem volt gond,hogy inzulinos kezelésre szorult a terhességi diabéteszetek?Ezért nem tanácsolt el másik kórházba a dokitok?Én még ettől is tartok mert szeretnék a mostani,SZt.Imrés dokimnál szülni.

Köszi:
Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Szabolcs és Szent Imre közti különbség: inzulinos terhességi cukros voltam és NEM kellett befeküdnöm szülés előtt! Szülés közben NEM nézték a cukromat! Utána megvizsgálták a lányunkat, nézték is a cukrát, de mielőtt hazaengedtek minket én ragaszkodtam hozzá, hogy nézzék meg még egyszer a cukrát! Szerencsére nem volt semmi gond, sem szülés közben, sem később. Akkor még nem tudtam arról, hogy ezt máshol sokkal szigorúbban és jóval nagyobb odafigyeléssel kezelik. Az igazság az, hogy a szülészeten a kutya nem foglalkozott a cukrommal....
Ezért szülöm a következőket a Jahn Ferencben.

Csak azt nem értem, miért nincs erre orvosi protokoll?!
cseszi
 
 


Sziasztok!

Jucus!

Nekem elég vészesnek tűnik az a 9,4-es hemo!!! Ez (az én olvasatomban) tulajdonképpen azt jelenti, hogy az elmúlt 2-3 hónapban a vércukraid átlaga akár 11-12 is lehetett! Ez egy "kicsit" magas!!
Ez a magas hemo és a vércukor rutin szűrésen derült ki? Vagy már Te érezted magad rosszul??
A terhességed során nem nézték máskor?

Mit mond az orvosod???

Arivirág, Cseszi!

Látom, lassan azért kialakul, hogy ez a diabétesszel szövődött terhesség nem gyerekjáték...
Egyetértek veletek, hogy a baba (ÉS A MAMA) egészségéért mindent meg kell tenni. Meg kell kersni a leghozzáértőbb orvosokat, ahol egyrészt jó kezekben vagytok, másrészt odafigyelnek Rátok!!

Szóval: kitartás!!

Ági
aszemenyei
 
 


Ági!

Igen a 26.héten a cukorterhelésen majd utána a diéta utáni első héten vett mintákból.
Doki is azt mondta,hogy magas azért kell befeküdnöm és inzulint fogok kapni.Én egyáltalán nem éreztem semmit.

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus!Kép

Akkor egy jó tanács: mindent betartani, megfogadni, amit az orvosod/aid mondanak.
Kép

És mindent megkérdezni, amiről úgy gondolod, hogy nem tudod, vagy nem vagy biztos benne!!
Hova jársz diabétesz gondozásra?

ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Ági!

Szt.Imrébe.Nincs is baj a betartással,jól megijedtem!

Jucus
20170114224602
 
 


Cseszi!

Már megint: megkaptad az emilt??? Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Sziasztok!

Ide raktam fel két diabetikus muffin-receptet, ha valakit érdekel:

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/52994.html?1102491628

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Cseszi, találtam egy sorstársat!? Mesélj, most a második terhességednél sokat romlott a cukrod? Ahogy kiderült hogy Babát vársz be kellett feküdnöd a kórházba? Nekem a Dr nő azt mondta ahogy kiderül a terhességem, irány a kórház!!!
Én is nagyon sajnálom hogy a következőt Babát nem szülhetem a Szt Imrében, nagyon szerettem a Wudi doktor nőt, a dietetikusok is tök rendesek, és a szülészet nagyon szép új!!!!
De hát ami igaz az igaz, a cukrommal a szülészeten senki nem törődött!!

Nyanya67, úgy látszik ennyi különbség van a kórházak közt, én itthonról mentem be a szülőszobára, és egyáltalán senki nem nézte a cukrom szülés alatt! Szülés végén nagyon, de nagyon el kezdtem remegni (talán le eshetett a vércukrom?de ez nem biztos) de még akkor sem nézte meg senki a cukrom, de adtak egy takarót!!!
Szülésem után két nappal, egyszer jöttek vért venni hogy jó-e a cukrom, ennyi volt a további kezelés!

Jucusmamus, biztos nem fog a Dr nő elküldeni másik kórházba ha „csak” terhességi diabéteszed van!!!! Bár az a 9.4-es HBA1C elég magas, nekem ilyen magas, szerencsére még soha nem volt, gondolom ha kiderül hogy ez egy már meglévő cukor betegség, akkor viszont van arra esélyed hogy spéci kórházba küldjenek!!
Amúgy a Dr nő nagyon jó orvos és nagyon jó ember, jó kezekbe kerültél!!!
arivirág
 
 


Arivirág!

Még nincs második terhesség, még csak 5 hónapja szültem az elsőt! : ))
Viszont sorstársak vagyunk! (sajnos)
Én már nagyjából megérdeklődtem a dolgokat, ha a startjelet megadják, akkor az elején egy-két hétre befektetnek, mert akkor ingadozik legjobban a cukor, aztán ha a heti ellenőrzéseken nincs gond, akkor az utolsó heteken is bennt kell lenni szülés előtt.
Jól mondom lányok?
Sajonos ez a bennt fekvés elég húzós lehet, ha van otthon egy kis lurkó, aki még kicsi ahhoz, hogy megértse miért tűnt el anya.

Jucusmamus, amikor nekem a nőgyógyászom megtudta a cukrot, akkor ő mondogatta, hogy máshol kéne szülnöm, de aztán a diabetológus doktornő azt mondta, hogy szerinte nyugodtan szülhetek a Szent Imrében.
Persze semmi gond nem volt, de így utólag ahogy már kezdek benne lenni a témában, még most sem tudom, hogy felelőtlenség volt e vagy sem. A legnagyobb gond az, hogy szerintem az orvosok között egyáltalán nem egységes a hozzáállás.
cseszi
 
 


Cseszi!

Privát megírod a dokid nevét?Irnék neked de nem találtam a profilban az email címedet!

Ksözi:Jucus
20170114224602
 
 


cseszi
 
 


Cseszi!
"még most sem tudom, hogy felelőtlenség volt e vagy sem."
Szerintem igen, méghozzá nagy felelőtlenség az orvosod részéről. Szerencse, hogy a babának nem lett baja. Az ember ne kezdjen bele olyasmibe amihez nem ért, mindenkinek meg van a saját szakterülete és a terhességi cukor egy külön terület.
Én eredetileg az Uzsokiban szültem volna, de mikor kiderült a terhességi cukrom az orvosom azonnal átadott Gyurinak, mert mint itt is kiderült ez a szakterülete. Szerintem ez nagyon korrekt volt és ezzel is orvosi nagyságát bizonyította amiért nagyon hálás vagyok neki. Minden orvosnak ezt kéne tennie.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Jucus!
Ige, a 9.4 nagyon magas érték, vszeg két-három (ESETLEG TÖBB) hónapja is magas a cukrod.És nem biztos, hogy "elmúlik". Sőt.

Ari!
Én szülész vagyok aki cukorbeteg tehesekkel (is) foglakozik. (27 éve)

Cseszi!
VAN orvosi protokoll, csak nem tartják be (ezt sem)
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Válaszod alapján semmi jóra nem számítok már!Kép

Jucus
20170114224602
 
 


Kedves Gyuri!

A segítségedet véleményedet szeretném kérni saját kis esetünkhöz:

Röviden: az útóbbi másfél évben volt két elhalt terhességem, (12. hét, 8. hét) Majd mindenféle vizsgálatokat megcsináltak rajtam, de semmit nem találtak. Végül egy terheléses vércukorvizsgálatot csináltak a kórházban, aminek a terheléses értéke 8,6 lett. Ez volt április elején. Akkor 175 gr-os diétára fogtak, és hetente ellenőrizték a cukromat éhgyomi, reggeli, 90 perces ppcukor. Mivel gyorsan beállt, májusban a nőgyógyászunk engedélyezte a babaprojektet, és júniusban kiderült, hogy be is sikerült a dolog.

Nos jelenleg 30. hetes terhes vagyok, szinte hetente járok a diabetológiára egy fél napra ellenőriztetni a cukrot. Egész terhességem alatt normál érték volt, tehát mindig bőven 7 alatt volt a 90 perces értékem.

Ma kellett mennem a szokásos 4 hetenkénti nőgyógyászati kontrollra, megnézett az orvosom, mindent rendben talált, a méhszájat is, a gyerek feje is már kb 82 mm, szóval azt mondta minden ok.

Majd jött a hidegzuhany, mivel baj volt a cukrommal, a jövő hétre feküdjek be a kórházba, hogy 24 órán át nézhessék és ellenőrizzék egy pár napig, illetve szemészeti vizsgálatot és vizelet vizygálatokat szeretne csinálni. Azt mondta, hogy ezt meg szokták csinálni "ilyen" kismamáknál, mert tudni kell, hogy pl szülhetek-e hagyományos módon vagy sem. Mondanom sem kell kétségbe estem, végigbőgtem az utat hazafelé a kocsiban, főleg, hogy a párom 8 hete külföldön dolgozik és még 23-ig kint is lesz.

Légy szíves mesélj arról, hogy ezt tényleg szokták-e, vagy látott valamit a babócán, csak nem akarta elmondani? vagy erre tényleg szükség van? Olyan váratlanul ért, csak mondta, hogy mivel február első felében szülünk, így túl kéne ezen esni, és hát a karácsonyi időszak nem alkalmas erre.
Kérlek mesélj erről nekem egy kicsit, mert itt vagyok egyedül és teljesen kétségbe vagyok esve, ráadásul senki nincs pesten a családból, anyukám már 18 éve nem él, őt sem tudom nyaggatni,az apukám 4 hónapja gyógyul egy autóbalesetből egerben, teljesen egyedül leszek, egyedül cuccolok be a kórházba és haza is, szóval kicsit világosíts fel lécci, hogy mit miért kell, mire számíthatok!
Köszi a gyors válaszod és bocsánat, hogy ilyen hosszú lettem!
Tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Cseszi, bocsi, azért hittem azt hogy Babát vársz mert olyan határozottan írtad hogy a Jahn-ba fogod szülni a másodikat hogy azt hittem már a pocakodban van!
Mi már Kistesó projektesek vagyunk, de ha össze jönne a Baba, hát Én nem is tudom hova mennék szülni csak most tudtam meg hogy a Jahn Ferencbe is mehetünk, eddig azt hittem csak a Szabolcsba,1-es 2-es női klinikára, és a Péterfybe fogadnak cukrosokat!
Nem könnyű dönteni, hogy biztonságba is legyünk a Picivel, és a kórház se legyen a világ végén, jó Dokit is találni stb...

A Dr Úrhoz az lenne a kérdésem, hogy én még szoptatom a kislányom, és azt mondták nekem ha jönne a második Baba azonnal abba kellene hagyni a szoptatást, mert a cukor betegségem miatt veszélyeztetett terhesnek számítok, és azoknak nem ajánlják a szoptatást!
Mi erről a véleménye?
arivirág
 
 


Arivirág!

Nekem eddig csak a Jáhn és a Szabolcs volt a képben.Ezek szerint az I.Női klinikán a Baross utcában is fogadnak?Ez jó hír!

Jucus
20170114224602
 
 


Tamesz, Nekem terhességi cukrom volt, és engem is befektetek ezekre a vizsgálatokra a kórházba, és volt ott több kismami is akiknél szintén elvégezték ezeket a vizsgálatokat!
Ne aggódj, a Babádnak biztos nincs semmi baja, az enyém is gyönyörű, egészséges, született!

Jucusmamus, nem vagyok 100%-ig biztos abban hogy ezekben a kórházakban valóban lehet szülni cukrosoknak, csak „pletyka”szinten hallottam róla, jó lenne ha valaki meg tudna engem is erősíteni ebben!!!!!
arivirág
 
 


Péterfy téma!

Van egy drnő Thaisz Erzsébet, aki foglalkozik cukorbeteg terhesekkel, ezen kívül neki ha jól tudom, amennyire várakozás közben hallottam, van egy szülész drnője, aki akkoriban még a Péterfyben "szült", de épp akkortájt váltott a pletykákból ítélve, de sajna többet nem tudok. Én nem inzulinos terh.-i cukorbeteg voltam elvileg, de sem az én sem a babám cukrával nem foglalkoztak, az utóbbiról legalábbis nem tudok. Mondjuk itt lehet, hogy a diéta miatt. Engem a cukorral párosult magas vérnyomás miatt akart befektetni az utsó héten. De "megegyeztünk", hoyg nincs rá szükség.

Panni
uran
 
 


Tamesz!

Én is csak azt tudom mondani, mint Arivirág, általában ezt az ún. profilt mindenkinek megcsinálják, nem vészes egyáltalán!
Arra ne gondolj, hogy nem árultak el neked valamit, mert ha valamit észrevennének, el kell mondaniuk mindenképpen!
Szóval kitartás, nem olyan vészes a dolog, engem még inzulinra is fogtak, és természetes úton, egészségesen született a lányom! És szépen! És már nagyon okos is! Meg ügyes! Meg......-na jó befejezem az áradozást! : )))
cseszi
 
 


Tamesz!
beszámolód szerint minden értéked jó volt. Szerintem ilyenkor az eddigi ellenőzés (hetente egyszer egy étkezés után vércukor mérés) eleég lehet.
Nem hiszem, hogy értelmes dolog lenne bármit eltitkolni, ez valószinűtlen.

Ari!
Szerintem is helyes előbb befejezni az egyik dolgot és csak aztán kezdeni egy másikat. Nem csak cukorbetegség esetén. Egyébként egészségkárosodást nem okoz, csak technikai gond lehet:
a szoptatás alatt többnyire nincs peteérés, tehát nem könnyű teherbe esni. De lehet, csak ekkor, mivel mensen sincs, nem lehet tudni, hogy ez mikor volt, és ez megnehezíti a pontos tájékozódást a terhesség kora vonatkozásában. De az Uh sokat segít.
Szóval lehet csak egy kicsit minden bonyolultabb lesz.
gyuri
Szeged
 
 


Jucusmamus, majd meg írod mint mondtak a kórházba Neked, nagyon kíváncsi vagyok! És persze kívánom hogy minden rendben legyen!!!!!!

Uran, egy picit elkeserítettél hogy a Péterfyben 'ennyire' foglalkoznak a cukorral! Tényleg gőzöm sincs hova menjek majd szülni!!!
arivirág
 
 


Kedves Dr úr!
Köszönöm válaszát! Sajna nem nyugtatott meg maga sem ezzel a szoptatás dologgal!
Nekem azt is mondták hogy a szoptatás méh össze húzódásokat okoz és ez akár vetéléshez vezethet, plusz ott van még a cukor betegségem is !
Nem igazán tudom mit tegyek, mert a Kistesót már nagyon szeretnénk, a Lányom meg még ki tudja meddig fog szopizni, erőszakkal meg nem akarom elválasztani!
Nekem most már 4 hónapja rendszeresen megjön a menstruációm így szoptatás mellett, úgy hogy az nem jelentene gondot hogy mennyi idős terhes vagyok!

Ui: Maga nagyon rendes Doki, hogy a szabad idejében itt rendel!!!!
arivirág
 
 


Szia Arivirág!

Olvasgattam a leveleid a szopi+terhesség témában. Én is ugyanezzel a kérdéssel fordultam Gyurihoz nemrég, a válasz uez volt. Végül a nőgyógyászommal egyetértésben úgy döntöttünk belevágunk, és azóta a 9. hétben járunk. Kép Misi fiam most másfél éves, szopik napi 3x átalgban. Azzal alszik el, és reggel kéri. Szerencsére az éjszakaikat most már nagyjából sikerült leállítani. De jól láthatóan nem hagyta abba azért, mert a tej íze megváltozott. De ezlvileg ez is bekövetkezhet. Azítán félidőben csökken a mennyiség, ekkor is elhagyhatja. Aztán a szüléskor is, merthogy távol lesztek egymától. Végső esetben tandem szoptatsz. Kép Ja és én is igaz csak diétás terh. cukorbeteg voltam vele. Azóta "elmúlt". És fogytam 25 kg-t.

Én úgy gondolom, hogy a gond alapvetően annyi, hogy mind a cukorbetegség mind a szoptatás rizikófaktor. Nem függnek össze, úgy tudom. Csak két külön gond. De két dolog. Miközben lehetne egy is.

Ha bíztatót akarsz olvasni szopi+terhesség témában akkor menj fel a www.lll.hu oldalra, ez a la leche liga oldala. Ők a szopival nagyon elfogultak, úgy gondolom, tehát ezért ilyen szemmel olvasd, de érdemes elolvasni.

Másik gond, hogy a terhesség + szopi nagyon komoly odafigyelést igényel táplálkozás ügyileg.
Hiszen 3 embert táplálsz valamilyen szinten. Ezért nagyobb odafigyelést igényel. Ha jól informálódtam pontosan ez a tápanyaghiány is okozhat koraszülést. Tehát Kell figyelni. Na most cukorbetegség, diéta mellett ez fokozottan nehéz, tehát van összefüggés.

Ha gondolod írhatsz magánban. stu@vnet.hu.

Ja bocs azt nem tudom, hogy mennyi idős a "nagyobbik", azaz a szoptatott babád. Mert ettől is erősen függ a dolog. Kérdés milyen a vérképed. ....

Reméelem írtam azért jó híreket is.

Panni
uran
 
 


Arivirág, Cseszi,

Nagyon köszi a biztatást, próbálok belenyugodni a dolgoba, hogy ez egy szükséges dolog, és remélem bent is minden értékem jó lesz.

Gyuri,
Köszönöm a válaszod, engem is azért ért váratlanul, mert az utóbbi 30 hétben mindig megfelő volt az érték és eddig szó nem volt erről. Közben hazajött a párom is és beszélt a dokival, aki elmondta neki, hogy ezt a 33. héten szokták rutinból megcsinálni, és hogy semmi gondot nem látott a babánál, de fontos neki tudni a szülés módja miatt a dolgokat. (pl. szemészet)
Ma voltunk 4D-s uh-on és ott is azt mondták, hogy minden ok a babával, magzatvíz is megfelelő mennyiségű, nem láttak cukor által okozott gondra utaló jelet.
Próbálok bizakodni, remélem minden rendben lesz, majd egy hét múlva, ha kiengednek, remélem, akkor beszámolok róla.
Köszi mindenkinek a segítséget!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Szoptatás és terhesség!
Amit Uran írt az lényegében mind megfontolandó.
Kis történelem.
A korábbi korsazkokban a női élet így volt osztható:
1. még nem menstruál (de néha már férjezett)
2. terhes
3. szoptat
4-> n. terhes-szoptat, általában nem menstruál.
n+1. meghalt.
Vagyis a nők általában nem menstruáltak, az emberiség így szaporodott el.
Kérdés, hogy ez most is korszerű-e?

A szoptatás mindamellett a ma világszerte leginkább használt fogamzásgátló módszer, ugyanis a szoptatás alatti hormonmiliő nem kedvez a foantatásnak, ennek ellenére elég gyakran van terhesség. Ez mint a fentiekből látszik nem egészségügyi, inkább kulturális kérdés, hiszen az így fogant terhességek nem tervezhetők, általában nem is tervezettek....
A nem tervezett terhességek szövődményei (általában!) gyakoribbak.
Ha tehát valaki így "tervez", az számol bizonyos problémákkal, ld. Uran írását is.
gyuri
Szeged
 
 


Arivirág!

Reggel és este kell szúrnom magam.Holnap megyek vissza még megtanulniKép
remélem Pannával minden rendben van bár egy kicsit éhezünk mindketten ezért most kaptam még egy pótvacsit 20g Ch-ot.Ja és nekem a reggeli éhomi értékem magasabb a doktornő szerint.6.1 az magas?

Jucus
20170114224602
 
 


Kedves Gyuri!

Sok gondolat támadt bennem, de nem írok le mindent. CSak 3 fontos dolgot.

Két esetről volt szó. Arivirág és az én esetem. Az én esetemben abszolult tervezett és átgondolt terhességről van szó, és Arivirág is éppen a tervezés időszakában kért tőled tanácsot.
Tehát terveztük, tervezzük a terhességet.

Másik dolog, amit fontos kiemelni, bár benne van a leveledben, de úgy érzem nem elég egyértelműen. A szoptatás csak kizárólagos szoptatás mellet, min. napi 6x alkalom mellett biztos fogamzásgátló hatású!!! Ím az élő példa: ÉN. Szoptatattam napi 5-6 alkalommal, de nem kizárólag ezzel tápláltam a babámat még a teherbeesésem idején. (Egy éve volt peteérésem ekkor már rendszeresen)

Harmadik dolog. A nem tervezett terhességek szövődményei nem a nem-tervezettségből adódnak közvetlenül, hanem annak köszönhetőek, hogy ezáltal nem biztos, hogy az anya, az apa, a család,... szeretettel, odaadással fogadja a gyermeket, és ezáltal valszeg nem tesz meg mindent a gyermek érdekében. pl. nem mond le a dohányzásról, alkoholról, munkáról,... Tehát megint csak nem a szoptatás terhességre gyakorolt kedvezőtlen hatásáról van szó.

Emellett azonban a védelmedben írom, bár az eddigit sem támadásnak szántam, hogy te mint orvos nem írhatsz mást, mint hogy nem ajánlott szoptatás mellett terhességet vállalni, mert ez a hivatalos álláspont. Hogy miért ez az, arra én és nálam avatottabb emberek sem tudják a választ-Talán így alakult az évek során? Még nem hallottam épkézláb magyarázatot, de kíváncsian várom. Addig is marad ez. Kép


Köszönettel, és őszíntén bízva abban, hogy nem érzed támadásnak a levelet, max ici-pici kritikának. Kép

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Ma reggel kezdtem el az inzulint.Az éhomim 5.4 volt inzulin előtt,ez egy nem terhesnek is jó érték nem?.Wudi doktornő azt mondta,hogy a gyorstetszen 5 alatti értéket kell elérni.Ez a megszokottértékhatár?

Jucus
20170114224602
 
 


Teljesen egyetértek Urannal, mert mi ugye tervezzük/terveztük a teherbe esést, és nem igazán értem hogy aki így tervez az számol bizonyos problémákkal!!??
Ha biztosra tudnám hogy az így vállalt terhességből, bizonyos problémák adódnak akkor természetesen nem vágnék bele, nekem is mint minden Édesanyának az a legfontosabb hogy gyermekem egészségesen szülessen meg, ezért is próbálok sok helyen érdeklődni!!! :-)


Jucus, nem mondta a Dr nő hogy másik kórházban kell szülnöd? Actrapiddal lövöd magad?
Szerintem nem olyan magas az a 6.1 nekem sokszor van/volt ilyen körüli, bár nem vagyok orvos, és orvos szemmel magasnak számít!
arivirág
 
 


Arivirág!

Azt mondta,hogy nincs szükség másik kórházra.
Holnap még a szülészemmel is megbeszélem ezt.
Reggel Actrapid,este Inzulatard.
A 6.1 az első heti diéta után volt az éhomim.A cukorprofilnál 2 hét diéta után 5.2 il. 5.4 volt.
És nekem az éhomi érték miatt kell az inzulin mert napközben jók voltak az értékeim.
Most már nem agyalok ezen ,nem vagyok szakember de másnak nem adtak ilyen érték mellett inzulint.

Jucus
20170114224602
 
 


Sziaasztok!

leírná nekem valaki,hogy mik a jó eredmények étkezések előtt ill.után 1 órával.
Annyit tudok,hogy az éhomi otthoni géppel mérve 5-ig,és az 1 órával reggeli után 6,3.Nekem ezeket adta meg a doktornő,de nem tudom,hogy a többi étkezésre mi vonatkozik.

Köszi:
Jucus
20170114224602
 
 


Jucusmamus!

Én úgy tudom, terhesség alatt kaja előtt 5,3. alatt, utána egy órával 6,7.-ig a jó.
cseszi
 
 


Cseszi!

Minden kaja után ezek az értékek számítanak?
Mindegy,hogy 25 vagy 50g Ch-ot viszek be?

Jucus
20170114224602
 
 


Jucusmamus!

Mindegy!
CH bevizeltől függetlenül ezek az értékek a jók. Ha valaki máshogy tudja, javítson.
cseszi
 
 


Hihi, bocsánat, beviteltől!
cseszi
 
 


Köszi!

Jucus
20170114224602
 
 


Uran!
A vita nem támadás. a nem tervezett terhesség nem minősítés, de szoptatás alatt nem valósul meg a tervezettség minden kritériuma, főleg a bizonytalan megtermékenyülési időpont - bizonytlan terhességi kor miatt. tehát nem "hivatalból" írom ez az én (és a szakma véleménye). tehát problémák vannak, de mint írtam is ezek lényegében megoldhatók, ritkán veszélyeztetik komolyan a terhességet.

A cukorbeteg beállításának szabálya: normoglikémia elérése. Ez azt jelenti, hogy bármikor a nap folyamán az egészséges ember értékeit kell mérni. Ezek: éhgyomorra 5.0 körül, étkezés után 8.0 alatt.


a kórházválasztásról: Cukorbeteg, főleg inzulint igénylő esetben olyan helyen javasolt szülni, ahol a nap 24 órájában a cukorbetegek újszülöttjének ellátásában járatos neonatologus van jelen, aki a szülésnél is ott lesz, és van kellő fekvőbeteg háttér (koraszülött osztály.)
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Köszönöm az értékekre vonatkozó választ!

A doktornővel és a szülészemmel is beszéltem a szülésről és a feltételekről és mindketten azt mondták,hogy mivel 24 órás neonatológusi ügyelet van a szülészeten, ezért nem kell máshol szülnöm!

Jucus
20170114224602
 
 


Kedves Gyuri!

Továbbra sem értem, hogy miért gondolod, hogy bizonytalan szoptatás esetében a teherbeesés időpontja akkor, hogyha teljesen szabályos ciklusa van a szoptató anyukának közel egy éve. Hőmérőzés alapján látja, hogy minden hónapban peteérése van. Ennél pontosabban nem is tudhattuk volna, hogy mikor kell akcióba lépnünk ahhoz, hoyg teherbeessek, és elsőre sikerült is összehoznunk a babát. Tehát nem értem, hogy mire alapozod a bizonytalan terminust. Mondanál erről többet, mert a kíváncsiság hajt.

Panni
uran
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?