Új privát üzeneted érkezett!

Megnéztem, nekem tetszett. A retusban meg az a jó, hogy tudod, rólad is bármikor lehet sztárfotót csinálni!
KÉrd meg Bagzert, hátha bevállaljaKép Hihihi, csak vicceskedtem!

Pussz!
Aura 28
Azt néztem Kikocs, hogy te is csütörtökön töltöd a heteket?!
aura
 
 


Én is itt vagyok ám, csak itt volt a sógornőm, meg Péter egy barátja befutott pár percre, meg a szomszéd. Nagy a forgalom.

Lili, nekem is tetszik a madarad, én is ilyen falvédőt csinálok!Kép De másfajta figurákkal.

Dia, szeretünk, Ttika, te meg tök jó, hogy folyamatosan írogatszKép

Kikocs, te már túlteljesítetted a kismamatornát, most már tényleg pihenj! És az a kelttészta finom lehet. A lámpabúrát Gergő akkor nálunk csodálná, ha odaadnátok?Kép Szerintem nem nagyyon illik ide a piros...

Edwig, ma császártól én se félnék, ha ez a jó babócának, akkor jobban megéri, minthogy baja legyen.

Na puszi, most szeretnék aludni, de lehet, hogy ma se fog sikerülni...

Noémi
33+4

És tegnap én írogattam ilyen hihetetlen sokat, mint Kikocs. De most van jó könyvem, és izgat, mi van benne, úgyhogy nem vagyok annyira ideragadva. Németh László: Égető Eszter.

Aura, én úgy nem irigyellek, hogy olyan messze laksz...
Lili, te meg hova tűntél? Olyan keveset írsz!
vghnoémi
 
 


Lányok!

Egész de. csak sírdogáltam...Kép
szóval az van, hogy hétfőn be kell feküdnöm
mert a terminus szerint már túlléptem az időt,
és a dokibácsi ezt mondotta ma...és annyira
szomorú lettem, mert jójó, hogy várom már hogy megszülessen, dehát most egy hétig vagy még többig kórházban lenniKépKépmost is sírok,
tudom, van aki hónapokat, heteket tölt bent, én aláírom, hogy nekik még szarabb...de így aztán a párommal se tudom még azt a kicsi időt együtt tölteni ami lenne, merthát jövőhétre vette volna ki a szabadságát, azaz tegnap már nagyon kiborultam,hogy utolsó heteimet töltöm, tessék hazajönni és kész...és erre elszakítanak, és akkor még ok, hogy mondjuk bent vagyok egy hetet, de aztán még mégegyet kell a babóval is
KépKépKépistenemistenem
annyira szomorú lettem...
ha tudnám, hogy befekszem hétfőn, és kedden megindítja, azt mondom csuhúj, szuper,
de így, hogy ennyi időt kell nem otthonlenni így nagyon elkeseredtem...KépKépbrüüüühüüühüüü
és még azt se tudom, hogy laptopot tudok e majd bevinni...,hogy legalább ott is tudjunk beszélni...
de ha jövő héten van tali és nekem bent kell feküdnöm akkor szervezzétek a ráday utcába ott van egy csomó kávézó-teázó, és akkor hozzám is benézhetnétekKépKép
milyen vicces lenne,kismamik megszállják az épületetKépKép
millió csókok
eszti-aki most szomorkodik...és
egy kissé fél is!!!
esztyx
 
 

 
 

Bizonyaura, csütörtökön, és már ezt én is megállapítottam nagy boldogan neked két hete, mikor ránkparancsolt Eszter, hogy írjuk, és én is elkezdtem számolni Kép És köszönöm, de rólam nem lehet sztárfotót, mert ha észreveszem, hogy fényképeznek, pofákat vágok véletlen,annyira szeretnék természetes lenni, egyébként meg lóarcom van, ha titokban képeznek. Kép Szóval nem lehet sehogyan sem, de én ezt nem is bánom Kép Bár az rossz volt, mikor voltak az esküvői képek, én az esküvőn annyira szépnek éreztem magam, hogy még, és majdnem elsírtam magam, mikor megláttam a fényképeket, amikről mindenki mondta, hogy milyen jók, meg mennyire élethűek, meg minden...Kép De már túltettem magam rajta, és szívesen nézegetem őket Kép Abszolút alulról felfelé haladok, Nem mondom el Rékacsnak, megígérem Kép
És én semmiképp nem lehettem, mert vadul főztem tegnap, és tudom is, hogy nem én voltam. Viszont Noémi mindig ráér, lehet, hogy ő volt, és ő informatikusnej is, de azért még Orbis még mindig gyanús nekem Kép És ne legyen lelkiismeretfurdalásod a torna miatt, legalább haladtam a dolgaimmal itthon, és még süti is lett, és a barátnőmmel is találkoztam, most ment el. Minden rosszban van valami jó. Kép

Dia, lehet, hogy mégis szeretnél annyira szülni, mint az Esztyx??? MOst, hogy gyakrabban írsz, kezd ez a benyomásom lenni Kép És remélem jobb lesz neked nemsokára, és nem fogsz nyűglődni, bár szerintem mindenkinek jobb, ha belül van a baba, mint kívül Kép addig legalább csendben van Kép Én szeretném kihúzni a terminusig, bár lehet, hogy jan. végén már nem így fogok beszélni, de egyenlőre be vagyok tojva, hogy kevés addig az idő, mert nagyon élvezem a várandósságot. Remélem a szülést is fogom ennyire. Kép

kikocska
 
 


kész végem most tudtam meg, nem lesz lehetőség internetezni...végemKép
Képíígy szeretlek titeket!Kép
mi még sose aludtunk a párommal külön 2napnál tovább, akkor is csak az esküvőnk előtt mert egyik nap musz volt, másik nap meg legénybúcsú...

.-...és mi van ha megtetszik neki, hogy nem vagyok otthon és lehet mulatozni az éjszakába...Képjó hülyeségek jutnak eszembe, de akkor is, ...
esztyx
 
 


Esztyxdrága!!! Ne szomorkodj!! Meg fogsz szülni szerdáig. Tuti!!! Én mondom. Szombaton pedig, de legkésőbb jövő hétfőn ott fog üvolteni neked a kis lakásotokban a kisporonty. Meglátod. És egyébként is neszomorkodj. És én bemegyek hozzád majd mindenképpen, csak úgy látogatóba, bandázni, meg minden, mindenféle tali nélkül. szerintem lesz még, aki csatlakozik hozzám. És majd jól elmondjuk, hogy mivan. És nekünk nincs itt nyomtatónk, de majd megkérem a Gergőt, hogy nyomtassa ki neked a hozzászólásokat, és beviszem, és másnapra elolvasod, és írhatsz hozzászólást, és akkor majd én begépelem neked, mintha itt lennél. Jó lesz így? Persze szerintem le fogod tojni magasról, mert hiphopp ott lesz a kismagzat a pocakodon Kép És ha akarod, most is szívesen találkozok veled.

kikocska
 
 


Sziasztok!!!

Dia!
Én is írtam Neked egy comószor választ és ezek szerint nem olvastad el!Tényleg nehéz ennyi emberre egyszerre reagálni, és mindenkivel megeesett, hogy válaszra sem méltatták!És miért nem voltál talin, rád is kiváncsaik vagyunk?

Igen Savitri!NAGYON SZÉP A MADÁRKÁD és én is elfelejtettem leírni Neked!!!Olyan ügyes vagy!

Esztyx!Közel sem biztos, hogy annyit kell várnod a gyerkőcre!!!Szerintem is jövő héten már a tisztábatételen idegeskedhetsz majdKép!!!

Rohannom kell vezetni!De este még benézek hozzátok!

PusziKép:Katy
aki addig számolgatott, hogy rájött egy héttel idősebbnek gondolta magát, de nem csügged!
tehát pont 31Kép
Katy
 


a férjednek a legnagyobb baja az lesz, hogy nem lehet veled, és irigyelni fog, hogy te babázhatsz álló nap, ő meg nem is. És futkosni fog, meg viszi a köldökvért, meg forgolódik áálmatlanul, és mindenfélét kitalál, hogy micsináljon, mire hazajöttök. Ne gondolj hülyeségeket, mert nemtommicsinálok veled. És szerintem kérd meg, hog y ezt a 3 napot töltse veled, vegyen ki sürgős sos szabit.

kikocska
 
 


Mondjuk ha nem mulatozik legalább egyet, akkor nem is egészséges férfiember, nem? Kép Elvégre az apává-levés az egyszer történik meg az ember életében, utána már csak mégjobban apa lesz... Persze ezt lehet, hgy csak én gondolom így...

kikocska
 
 


:KépKépKépKépKépKépKépKép
jajjjj kikocs nemtom mi lenne velem nélküled
úúúgy kellettek most ezek a sorok, mint egy nem is tudom micsoda!olyan jól estek!!!KépKép
köszönöm!
és mindenkinek aki gondol rám!Kép
pusz, eszti
most uracska jön hazaKép
esztyx
 
 


még jó, hogy itt ülök álló nap, és résen vagyok, ha beparázik valaki Kép

kikocska
 
 


Esztyx, Esztyx, ne aggódj tényleg, igaza van Kikocsnak! Talán még jobban ki is használjátok ezt a hétvégét, mintha nem kellene befeküdnöd, mert akkor bizonytalan lenne az "elválás" dátuma. És nekünk pl. Péterrel még jót is tett a kórházazás, mert amikor bejött, akkor csak velünk volt, és intenzíven, és meghatott, ahogy gondoskodott rólunk. Pedig én sokat voltam ám! Na lényeg a lényeg, hidd el, hogy néha a legrosszabbnak látszó dolgokból sülnek ki jók! Úgyhogy sírd ki magad, aztán jobb lesz. PUSZI

Kikocsnak is bacimentes puszi, olyan ügyes kis lelkigondozó vagy! Én is bemegyek Esztyxhez veled, ha meggyógyulok, egyelőre elég ramatyul érzem magam. Most elmegyek a körzetis nénihez, mondjon valamit. 2 oktávval mélyebb a hangom.

Szegény Katy, te még vezetsz is, jajj.
vghnoémi
 
 


Egy kisidőre eltűntem és mennyi dolog történt!Kép
Eszti!
Én szivesen befeküdnék helyetted a kórházba,mert akkor már tudnám,hogy közel a finis.Kép
Szóval fel a fejjel!Hamarosan babázhatsz.Kép
Katy,Kikocska,Aura,Noémi!
Mind,mind tündériek vagytok és köszönöm,hogy írtok pár sort nekem!KépHát nem is tudom,hogy húztam volna ki a terhességet itthon a netes kismamik nélkül.Olyan jó,hogy vagytok!KépIgaz néha elvesztem a fonalat nálatok mert ugye a friss kismamikhoz szoktam írogatni,de igyekszem nem nagyon lemaradni tőletek.Őket is imádom,szeretem,de már egyre többen szültek aztán nincs idejük jönni dumcsizni,vagy úgy nyűglődnek mint én "utolsó hónaposak,hetesek".De majd biztos ez a topik is ellaposodik azán újra fellendül és jönnek a nagy dumcsik a szopiról,büfiről,kakis pelusról,első járásról,első szóról stb.....KépKépEgész jó kedvem lett!KépPuszi.Dia

UI:Most én is ligh-ra veszem az írást,mert jön haza apa és vele is foglalkozni kell.Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Még a végén én is be akarok majd feküdni Kép
Az jutott eszembe, hogy Eszter, te intézted múlkor azt a jó kis archiválást, nem? Elpakolhatnák a novemberi hozzászólásokat a novemberhez, megtennéd megint? Már ha ráérsz...

Olyan jókedvem kerekedett. Kaptam mailben egy programot, ami behavazza a képernyőmet, rárakódik a hó a betűkre, meg mindenre. És olyan jó tiszta téli hangulatom lesz tőle...Most pl ahogy írok, már kezd behavazódni Dia hozzászólásának a legelső sorai... Kép

Ja, Noémi, gyógyulni szigorúan! Azért furcsa lehetsz medvehanggal... hihi

kikocska
 
 


na nem semmi mennyit irtatok reggel ota a terem kupoláját! Kép

Esztyx drága, majd meglátogatunk jo? A férjedre meg ha lehet ne most kezdj féltékenykedni. Kép Ugyis majd minden nap bemegy hozzád, és kérd meg hogy nyomtassa ki a mail-eket neked. Én is inkább örülnék ha már bent tartanának, mert az azt jelenti hogy bármikor jöhet a baba, plusz jo kezekben vagy, nem kell sehova rohanni ha gáz van, mert ott is vagy már helyben. Szoval a jo oldalát tessék nézni. Vigyél egy könyvet, és még utoljára jol pihend ki magad! Kép

Katy, a számolás egyszerü. Nekem április 27-én kedden jött meg utoljára, onnan számolom a heteket, és minden kedden hétfordulo van.

Kikocs, köszi az érdeklödést, egyre jobban vagyok, ma reggel voltak menzesz szerü görcseim de keményedés nélkül, az talán normális ugye? De minden oké, már kezdem látni a dolgok végét, csak kezdek türelmetlen lenni hogy még nincs minden készen. De ezt pont neked mondom???!!

Lldicsi, megkaptad a mail-emet a tali képekröl?

Na zárom soraim, és pakolok is, jo kislány vagyok, és egész korán hazaindulok a melobol. Kép

Puszi,
Eszter2004
31+2 (tetszik hogy azt irtátok hogy én parancsoltam rátok hogy irjátok a heteket. Eszter2004 az agressziv kismama Kép)
eszter2004
 
 


Sziasztok!
Már alig vártam, hogy hazaérjek és neki lássak olvasni. Látom van mit bepótolni és nekem csak egy órám van, úgyhogy neki is látok.

Lili(36+5)

KépKép
savitri
 
 


Eszter, nem normálisak a menzesz szerű görcsök. Nekem az után jött a keményedéssel együtti, és utána hogy szigorúfekvés napokig...és hálistennek nincsen baj... phizz többet, ha nem tudlak rávenni, hogy maradj otthon...

kikocska
 
 


Dia és mindenki más!
Bárki megnézheti a képeket, aki küld egy kérést a pocaktali@freemail.hu címre. Akik már tudják a jelszót segíthetnének abban, hogy néha ők is ellenőrzik ezt a postafiókot és továbbítják a szükséges infót annak aki kéri.

Edwig!
Ne félj! Természetes, hogy izgulsz. Barátkozz meg gondolatban az EDA-val és a császárral is. Azért mert jobbnak tartjuk a természetes vonalat, attól ezek még nem olyan nagy mumusok. Neked így, hogy már bármikor jöhet a baba nem szabad már ezzel foglalkozni, inkább felkészülni rá, hogy történjék bármi is bárhogyan, az a pici megfog születni és te leszel a világ legboldogabb embere. A császármetszés ma már az egyik legbiztonságosabb műtét, a lehető legkevesebb kockázattal és van egy nagy előnye, nem kell azon törnöd a fejed mikor indul meg a szülés. Az EDA-nak is van egy csomó előnye. Lazíts inkább és próbálj rugalmasan hozzáállni az egészhez, hisz egy természetes szülésnél is leginkább a tested lazaságára és rugalmasságára van szükség.

Alternatív szülésmegindító módszerek (A bába válaszol)
- szex, mellbimbók stimulálása
- ricinuskoktél: ricinusolaj + sárgabaracklé + egy korty tiszta pálinka
ezt kell meginni. ha 3-6 órán belül nem jönnek erőteljes fájások, akkor az a gyerek még nem akar megszületni.
- Fűszeres italok(ezek pár napon belül fejtik ki hatásukat): 1l víz, 1db fahéj, 10 szem szegfűszeg, gyömbérgyökér, 1 evőkanál vasfű(verbéna) Az ebből készült főzetet langyosan kortyonként kell fogyasztani a nap folyamán.
- fent említett fűszerek: fahéj, gyömbér, szegfűszeg, vasfű illóolajként is használhatóak hasmasszírozó olajba és forró fürdőbe. 1-2 napig naponta többször is masszírozható a has + forróvizes zuhany segíti az illóolajok felszívódását

Megjött a párom és én még csak a felénél tartok az archivnak.
Holnap folytatom a reagálást (vagy éjjel)

Lili(36+5)

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!!!

Na újra itt, egy "kellemes" forgalmi vezetés után!No annyira azért nem kell sajnálni!Nagyon élvezem, meg izgi, és jövő héten lesz az utolsó két alkalom és utána már csak Dávid (a babánk neveKép)születése után megyek vissza tanulni!

Eszter!
Szívesen megyek be én is meglátogatni, de csak akkor, ha nem zavarunk!

Kikocs!
Ez a havazós dolog csúcs!Kép

Eszter2004!
Elviekben én is tudom, hogy kellene kiszámolni, de teljesen leszítták az agyam!Mostanában vagy többet számolok, vagy kevesebbet!De akkor majd Ti lesztek a kontroll, mert mert nekem ápr.29. volt az utolsóKép!

Sziasztok!Megyek falatozni!
Katy
Kép
Katy
 


Na, még veszekedtünk egy jó nagyot a párommal...egy szép utolsó nagyot...
azért mert holnap, holnapután
lemegy miskolcra vizsgázni, és ennek annnyira
nem örültem, így megint csak késő du. ér
haza maj...és hát ez nem jó...mire ő ,hogy
nem tudja megállítani az életét...mire én,
hogy dehát az enyém is most megállt, és együtt
akartuk, mert persze nem örökre, csak néhány hétre, hónapra, de ezt tőle is elvártam volna...
no,most megyek...puszpusz,eszti
esztyx
 
 


Hétfőn megyek be, és a doki is aznap
jön be, akkor megbeszélem vele a
dolgokat...és írok nektek smst hogy
akkor melyik nap come onKép
esztyx
 
 


Sziasztok!

Eszti!Fel a fejjel!!! Jövő héten tutira megszületik az a baba. És így legalább nem kell amjd balhézni apával, hogy érjen haza mert indulni kellKép NA, mit szólsz, jó gondolat?Én pénteken tuti megyek a söfibe és ha nem zavarok szívesen be is ugornék majd hozzád, főleg, hogy megnézzem a babótKép,hisz péntekre már tuti meglesz!!!!!

Dia! Én is válaszolok!

Lili! Én is akartam írni, hogy szuper aranyos a csipiszke!!!!

NA, ma Kikáztunk, meg Ikeáztuink a nővéremmel és úgy kifingtam, hogy csak na!!De vettem Hangának a szekrénybe olyan rakodó izét, meg az apukájának szerszámos izét, meg dobozokat, meg mást nem is és ott hagytam több, mint 8000,-t

Közbe befutott az unokahugom, mert az anyja itt felejtette a mobilját és olyan aranyos, mindig ad Hangának is puszit, meg mindig úgy köszön, hogy sziasztok!

Ja, holnap megy az én kis pasim LondonbaKép!És vasárnapig ott is lesz!!!Kép MIndenki sajnál?

Tényleg Eszti! Fizetős szobába mész? Akkor pláne gyorsan jöjjön ki az a babaó!!!Kép

JA, KIkocs, Aura! NA, nem bánom, majd véletlenül egy-két barátnőm is ott lesz, bár mondanom sem kell, hoyg ők is tudnak rólatok, hisz téma vaygtokKép

Noémi! Én nem szertném, ha betöltött 36 után kijönne, sőt azt szertném ha kihúznánk jan 7-ig. Én kibirom!!!!!!(vagy egyenlőre azt hiszemKép)

Márti!!!! Mi volt ma a ctg-n??????

na, pusszancsccs
Rékacs(35+1)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Lili!Kép
Tök jók ezek a szülésmegindító módszerek.Kép
Csak az elsőhöz nincs itthon ricinusolaj,pálesz is csak törköly brrrrr.
A másodikhoz nincs vasfüvem.
A szex és a mell ingerlése pedig nem használt semmit azon kívül,hogy jó dolog.KépKép
Szóval várok a soromra.Kép

Eszter!Kép
Most néztem nem kaptam meg az e-mailt.::Kép

Rékacs!Kép
Igen tudom,hogy te is válaszolsz.Köszike.Kép

Lányok puszi mindenkinek ma már nem jövök de holnap IGEN!KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Esztyx, szívből remélem, hogy bosszúból megindul a szülés, miközben a párod vizsgázik, és legyen egész életében lelkiismeretfurdalása. Bár mégsem, mert akkor mikor hazafelé jön, ideges lenne biztos, és úgy nem jó vezetni. Visszaszívtam. Nehogy baja legyen... Egyébként én tolerálom a dolgokat, de ez nekem sem tetszene, hogy vizsgára jelenkezik valaki akkorra, mikor a felesége ki van írva... Na, mindegy. Akkor azon drukkolok legjobban, hogy még ma este vagy holnap napközben induljon be.

Nincs meg valakinek Márti száma, hogy megkérdezze, mi van vele?

Edwig, ne haragudj, de sehogy sem találom a megfordító bogyókat... Savitri, Dia, ti vagytok nagy szakértők. Orbis, mintha neked írta volna valaki, miután írtad a jóhíreket az uh-od után. Én asszem kudarcot vallottam, segítsen valaki!

kikocska
 
 


Dia!
Küldtem levelet.

KépKép
savitri
 
 


"reggeli gyertyaállásról is (éhgyomorra és pisilés után!), meg az ún. "imádkozó misszionárius" pózról is. Ja, és persze a zseblámpázás."
Ennyit találtam Tüni egyik hozzászólásában, és azt hogy nem tudja bogyó nevét, de utána tud nézni. Pedig még arra is emlékszem, hogy valami 90valahány százalékot mondott a valaki, hogy két héten belül megfordul tőle a baba... Ennyire telt... Kép

kikocska
 
 


Lili!

Én is küldtem levelet Diának!Mostmár biztos nem érzi úgy, hogy nem figyelünk ráKép!
Katy
 


Esztyx, szorít neked az egész csapat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
hidd el, minden rendben lesz! ez a befekvősdi télleg nem hangzik jól, megértelek hogy pityeregsz, de felafejjel!!!! gondolj inkább arra, amire már annyira rég, itt az idő, nemsokára karjaidban tarthatod a picurodat!!!!! én irigykedem....................

tarts ki!!!
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Lili, ha látom hogy vki a képek után érdeklödik én mindig irok mail-t. Dia nem tudom miért nem kaptad meg nekem nem jött vissza, viszont látom mások irtak. Ha még mindig nem megy szólj, és irok megint.

Esztyx, veszekedés: amikor elöször olvastam, azt gondoltam, hogy nyugi nyugi, ne legyél türelmetlena pároddal, ne szekáld. De aztán amikor olvastam hogy mit ir Kikocs, rájöttem hogy abszolut igaza van. Tulajdonképpen miért huz le Miskolcra amikor te lehet hogy holnap szülsz?? Mi lesz ha lekési a nagy eseményt?Szóval megéretelek, igazad van....

Képzeljétek, ma reggel a metron álltam ahogy szoktam, és egy roma fiatalember felnézett és azonnal felpattant, és elnézést kért, hogy eddig nem vett észre. Tátva maradt a szám. Hálás voltam neki, mert akkor még tartottak a menzesz szerü görcsölgetések pont. Ilyen rendes még nem volt velem senki a tömegközlekedésen a 7 honap alatt.

Katy, akkor két nappal vagyok elötted! Figyeld a számaimat, és csak minusz két nap, és kijön a te számod! Kép

Na megyek, mert még hajat kell mosnom, amit én is UTÁLOK! Kép

Eszter2004
31+2
eszter2004
 
 


ja Kikocs, archiválás ügyben irtam már az admin-nak, biztos holnapra meglesz.
eszter2004
 
 


Eszter2004, ez vicces, illetve nem is annyira, de velem is pont ez történt így, ahogy leírtad, egy hasonló fiatalembertől kaptam ezt a kedvességet a metrón, és alig bírt elnézést kérni hogy csak akkor vett észre..... de különben meg valahogy én azt érzem hogy a romák valamiért de erre jobban odafigyelnek!! a barossban is, ahányszor voltam orvosnál, mindig volt nagy családos ünneplés a szülőszoba elött!!! szóval valahogy ők ezt jobban értékelik......
engem is baromira meghatott!!
b

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


ja, Eszter, melyik metron volt ez??? csak nem a piros vonal, a moszkva felé?? mert nem lepődnék meg, ha ugyanaz a fiú lett volna!

én utána vagy 5ször is megköszöntem, kifelé is meg el is köszöntem, tényleg nagyon hálás voltam...

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzer ez a kék vonalon volt Ujpest felé. Kép A romák nagyon családcentrikus nép. Ezt tanultam az oskolálban! Kép
eszter2004
 
 


Bagzer, Eszter!
Na hogy témába kapcsolódjak, elmondom, hogy a kórházban pár napig volt egy roma szobatársunk, 16 éves (!), és a 30. hétben volt. Komolyan semmi baj nem volt vele vagy a családjával, csak minden nap napi 3szor 20 ember elözönlötte a kórtermet lábosokkal -persze mindenki külön főzött-, és szivatták a lányt, hogy egyen már. Mi meg megőrültünk, 6-an voltunk összesen, és ez alatt az idő alatt nem lehetett pihenni egyáltalán. És most ezt csak azért írom, mert bennem irtó pozitív élményként csapódott le az egész, mert nagyon kedvesek voltak. Viszont emellett azt gondolom, mindannyian jobban járnánk, ha nem kellene együtt élnünk velük (és ezt nem fajgyűlöletből mondom, mert tényleg pozitív élmény volt, és nagyon kedvesek voltak.). Na ez a hozzászólásom, és tök jó, hogy ti is pozitívan csalódtatok! És meg kell mondjam, hogy ezt a lányt nem féltettem 16 évesen sem, hogy mit fog csinálni a bébijével, míg előtte nap volt egy fehér 16 éves lány, akit el nem tudtam volna babával képzelni, ő abortuszra jött, de egyáltalán nem rázta meg az egész. Azt hiszem, nem lett volna, aki felnevelje azt a kisbabát, ha megszületik. Rossz és még rosszabb között választhatott, azt hiszem.

Eszter, gondolkodtam írjam-e, de írom. A menstruáció szerű görcsök koraszülésre utalnak, és megmondom őszintén én gázabbnak tartom, mint a sima keményedést. Valószínű ugyanúgy görcsöl a hasad ettől függetlenül. Mindenképp menj el orvoshoz, mert irgumburgum és lárifári! Ezt most komolyan mondom, nem azért, hogy megijesszelek, lehet, hogy nincs semmi komoly, de lehet, hogy igen. És akkor meg el kell menni, és jobb ha kiderül. És szeretnék annyira rád ijeszteni, hogy komolyan vegyed. Húúúúú!


Szegény Mártit lehet, hogy bentfogták... Jajj, derítse ki valaki!!!!!!!

Rékacs, én nem azt gondoltam, hogy szülni szeretnél, csak nem értettem, miért írod, hogy végülis miért ne mennél.
Nagyon jó izéket vehettél, picit irigyellek, én is szeretnék már menni az IKEA-ba, nagyon szeretem. Meg minden áruházat nagyon szeretek. Meg egyáltalán az embergyűjtő helyek jók, ahol emberek vannakKép

Voltunk a körzetinél Péterrel, őt kiírta, engem meg otthoni pihenésre bíztatott, ami nem volt akkora újdonság, hogy meglepett volna, vagy különös nehézséget jelenteneKép Sima vírus, de én nagyon rosszul érzem magam, vagyis szerintem csak érzékenyebb vagyok. Mert végülis csak köhögök eléggé, de felszakad, meg folyik az orrom. Meg csúnya a torkom. Na tipikus. Edwig, neked is ilyen volt? Szegény. Én úgy szeretnék már meggyógyulni....

Esztyx, hát nem is tudom, mit írjak. Sajnálom. De nem tudom, mi a jobb, ha összeveszésre buzdítalak, vagy ha most inkább a békesség kedvéért tűrsz. Nem tom. Kitartás. És tényleg, hátha beindul a szülés... És különben kedves veled, meg nem marad feszültség meg ilyenek?

Most sokat írtam, mert Péter leült dolgozni, nekem meg már nagyon hiányoztatok.Kép

Puszi, és ha tudnék, most ideraknék egy köhögős napraforgót, amilyet Edwig rakott.

Noémi 33+4
vghnoémi
 
 


Ó, nincs itt senki éppenKép De kár...
vghnoémi
 
 


SziasztokKép
Én itt vagyok ám, csak időbe telt míg végig olvastam mindentKép

DiaKép
Köszönöm szépen felírtam amiket írtál. Ezek szedését meg kell beszélni az orvossal, vagy ezt magamtól is elkezdhetem szedni???

TtikaKép
Azt jelenti, hogy rendesen beszélgetek vele, és biztosan furi, de ő mindenre reagál. Eleinte csak programoztam, hogy érti amit mondok és reagál rá (agykontroll módraKép ) mostmár megy relaxálás nélkül is. Nagyon édes mert mindenre reagál,olyan mintha véleményt mondana. Biztosan érzi, hogy olyankor csak ő a legfontosabb és csak arra figyelek ő mit válaszol Kép Kép Kép próbáld kiKép

KikocsKép
Köszönöm az infokakKépJó volt olvasni amiket írtálKép Igazad van teljesen, ha a babának az úgy jó, akkor csinálják nyugodtan amit csak akarnak, az a legfontosabb, hogy ő egészséges legyenKép puszi érteKép

EsztyxKép
éljen éljen éljen.... ne legyél elkeseredve, ha behívtak a kórházba és a méhszájad is nyitva, akkor tuti meglesz a babóca, előbb mint nekemKép Még mehetek meglátogatni titeketKép A párod miatt ne borulj ki, mert érthető, hogy neki sem lehet könnyű, meg neked sem, mivel sokkal érzékenyebb vagy mos mint a terhesség eddígi részében. Biztosan nem a buli lesz az első amit fog csinálni, ha nem vagy otthon, szerintem ezen ne idegeskedj, arra meg végképp ne gondolj, hogy rájön milyen jó nélküled...EZ KIZÁRT!!!!!!! Inkább azon fog izgulni mi van VeletekKép
Nyugodj meg, és inkább jó érzéssel töltsd ezt a hétvégét, hogy jobban kezd a következőt, hisz akkor már mint anyuci leszel hétvégéreKép dejódejódejó úgy örülök, mintha én szülnékKép Kép Kép Kép Kép
Nagyon szoritok nekedKépKép

NoémiKép
Igen valószínű nekem is valami hasonló volt, pihenj sokat nehogy úgy járj mint én anno, hogy vagy 2hétig szenvedtem tőleKép Kaptál valami gyógyszert? Pihizz sokat jó meleg paplan alattKép

Köszönöm a többieknek is a megnyugtatást, igazatok van az a legfontosabb, hogy a babóval minden rendben legyenKép Azt hiszem meg is nyugodtan teljesen, már csak azt várom mikor jön el az időKép Kép Kép Kép Kép

Igyekeztem mindenre válaszolni, ha nem sikerült szóljatok rámKép
sok puszi nektekKép
edwig 36+4
Vendég
 


Esztyx, mail ment


Kriszta
móki
 
 


Noémi, sikerült rám ijesztened. Ez csak ma reggel volt elég sokáig, azt gondoltam azért mert nagyon gyorsan tettem-vettem a lakásban.....jaj mennyi baj van velem! Köszi hogy szóltál.

A roma dologba szerintem annyira ne mennyünk bele, azért 16 évesen csak nem kéne még gyereket vállalni no. De azért egyetértettem azzal amit írtál. Kép

A Fábry show-t néztem, a vetkőzös csaj nem volt semmi, szerintem nem kellett volna bevállalnia.Most van a Demcsák Zsuzsa,aki 7 honapos terhes, és én nem látom rajta. Vagy rossz a szemem? Ti látjátok a pociját?

Na megyek hajat csavarni.

Pusza!!
eszter2004
 
 


Sziasztok csajszik!

Köszi, hogy izgultatok értem, hogy bent fognak-e. Hát szerencsére itthon vagyok, csak annyira lemerített ez a nap, hogy csak holnap mesélek el mindent és nézem csak vissza amit termeltetek, ma.
Hulla vagyok.

Jövök holnap.
Puszilok mindenkit
Jó éjt
Márti
hajdum
 
 


Eszter, nagyon drukkolok, hogy minden ok legyen! Elértem a célomKép...
A 16 éves kort én se tartom követendőnek, csak azt láttam, hogy nem fog elveszni a gyerek a családban, majd a nagymama, akárki felneveli. Ez a szokás.

Edwig, ma olvastam, hogy van egy hormon, a prolaktin, ami a terhesség vége felé kezd el nagy mennyiségben termelődni, és a szoptatás mellett az anyai ösztönökért is felelős. Szerintem benned már extra adag van, de szerintem bennem is kezd telítődni, mert rengetegszer eszembe jut, milyen lesz, ha, és hogy már csak pár hét, és persze átküldtem Péternek Andris képeit, és teljesen meghatódtam tőlükKép Úgyhogy Edwig, amennyire lehet, sok türelmet kívánok! Meg Diának és Esztyxnek isKép

Puszi, puszi, Edwig, pihenek itthon, remélem tényleg segít, Péter is több, mint egy hete benne van, most kiírta a doki, de be kell mennie holnap ennek ellenére. Kép Ő se hiszi el, hogy nélküle is történik valami.

Noémi
vghnoémi
 
 


Márti, de jó, akkor holnap várjuk a beszámolót!Kép
N.
vghnoémi
 
 


Na hazaértünk, jól elfáradtam, de azért nagyon jó volt. Vettünk Bogyókának mindenféle vicik-vacakot, meg nézelődtünk. Aztán hazaértünk, és vagy egy órán keresztül titeket olvastalak. Mindenféle eszembe jutott közben, aminek a többségét már persze el is felejtettem, de azért egy-kettőre még emlékszem, azokat gyorsan leírom. Majd holnap újra elolvasom, és reagálok a többire is. Bár itthon marad velünk apa, úgyhogy olyan nagyon sok időm nem lesz.

Először is Esztyx!
Én egy ideig, mikor elkezdted írogatni, hogy min vitázol a férjeddel, úgy gondoltam, hogy nem szabad szólni érte, jobb a békesség, ne érezze, hogy rátelepszel. De mostmár én is úgy gondolom, hogy én is kiborulnék, és haragudnék. Persze most azt mondhatnám, hogy fő a nyugalom, nem szabad idegesítened magadat meg ilyenek, de szerintem feleslegesen mondanám. Ígyhát nem teszem. Mindenesetre én is úgy gondolom, hogy majd úgyis bűntudata lesz (főleg, ha megszülsz amíg nem lesz itthon) és ott fog a kedvetekben járni, ahol tud. Én simán el tudom képzelni, hogy igazából baromira be van tojva ettől az egésztől, főleg hogy most ilyen közel van már, és bepánikolt és próbálja kihasználni az utolsó pillanatokat. Ettől még persze ez nem szép tőle.
Nem akartam okostojásnak tűnni, bocs ha az voltam. És én is csatlakozom a többiekhez, én is bemegyek hozzád ha ez segít neked. És a vérzés az nagyon jó jel, szerintem a hétfőt meg se várjátok!! Én nagyon szurkolok nektek, mindenképpen értesíts minket!!

Aura!
Én azt találtam ki a Rékacsutolérési-akcióra, hogy mindannyian vegyük rá nőismerőseinket a babázásra. A baráti társaságból mi vagyunk az első babások, lévén mindenki most végzett vagy most fog végezni a suliban (na jóó, van egy csoporttársam, de ő távolabbi barát, meg egy másik barátnőm nővére is, szóval a látókörömben azért vannak babák). De én már több helyen is látom ennek jelét Kép Szóval kampányoljunk erősen!!

Eszter, Katy!
Én a kiírt időponthoz képest visszafelé számolom a heteket, mert úgyis aszerint fogják azt mondani hogy túlléptük az időt!!

Savitri!
Nem tudtam megszerezni a poncsó leírását, mert már nem volt idő elmenni anyuékhoz Kép Bocsi. De valamikor a jövő héten, ha az nem késő, el tudom hozni. És a madárka tényleg nagyon jó!! Én kézzel is imádok ilyeneket, csak mostanság nincs türelmem.
Viszont nagyon szép fonalakat vettem ma, Úgyhogy babaruha-akció indul!!

Na megyek aludni! Én nem írok sokszor, úgyhot Rékacsot meg Kikocskát nem fogom utolérni, viszont ritkán sokat!!
Pussz: Orbis(31+2, lassan3!!)
orbis
 
 


Sziasztok!

Még nem alszom kivételesen Kép mert moziban voltam. Egy ufós filmet néztünk és párszor a frász jött rám és most aggódom, hogy a bébinek ettől ne legyen baja. Szerintetek lehet bármi gond abból, hogy párszor jól megijedtem?!

Azt akartam még írni, már sokkal korábban is, de mostanra nagyon, hogy azért is imádom ezt a topicot, mert sosem kezdünk felesleges dolgokon vitázni. Úgy értem, szóba jön mindenféle téma a bébiváráson kívül (most pl. a Romásdi), jön rá pár reakció, aztán továbblépünk. Egy-két topicban ezekből már rég vérre menő viták lettek volna, meg egymás ide-oda küldözgetése.
Szóval olyan jó, hogy ezt mi nem csináljuk, és igazán tényleg egymásra figyelünk és és és, úgy szeretlek emiatt titeket!

Gyorsan befejezem, mielőtt túlságosan belelendülök és úgy elérzékenyülök, hogy még!
Szép álmokat nektek!!!
Aura+Erika Kép
aura
 
 


sziasztok, most semmi okosat nem írok, mint általában...Kép

voltunk vacsizni marcim húgával meg barátjával, az jó volt, felfaltam az én nagy adag tésztámat, aztán behabzsoltam a marci maradék majdnem-fél pizzáját....hmmmm de nem robbantam fel!!

aztán átnéztünk a szimplába, tök füst volt, de azonkívül jól bírtam, végig álltam, és le se szakadt a derekam, míg nem-babás barátnők alig bírtak állni, büszke voltam magamra....

de nemsokára ágybadőlök, hát én sem vagyok szupervumen....Kép

bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


HAHó!

Olyan beteg vagyok, hogy csak na, orrfolyás,
torokgyulladás....
és olyan szarul esett, hogy a páromnak
még csak eszébe sem jutott, hogy itthon maradjon engem ápolni, és ez már tényleg sok
volt...mármint én mindig úgy ápolgatom, és
minden féle...
ő meg még csak fel se ajánlja, hogy na, akkor
ápolgatom a terhes utolsóidős feleségem...ááááá
és most átjöttem anyuékhoz...ami jó...
csakhát azt gondolom, hogy az ember azért is házasodik, hogy legyen egy társa!aki pl. ilyenkor legalább felajánlja...-amire persze azt mondtam volna , hogy menjen, de legalább jól esett volna...
no, majd jövök később...eszti
esztyx
 
 


Sziasztok Csajszik!Kép
Jaj úgy örülök,hogy ilyen sokan emlegettek!KépKép
Köszönöm az e-mailt Lilinek,Eszternek és Katinak 2x.Kép
Én most vegyesen fogok hozzá szólni a levelekhez,bocsika.Szóval.Roma ügy:Én nem vagyok és nem voltam soha fajgyűlölő,de a Román romákat nagyon nem szeretem.KépTudjátok azokat akik rád akaszkodnak az aluljáróban és próbálják rád tukmálni az árújukat.BRRRRR!
Viszont a magyar romákkal semmi bajom és én is elismerem,hogy nagyon családcentrikusak"néha talán túlságosan is.Kép"

Baba forgatás:
Nem tudom melyik homeos bogyó segítene ezen.De jártam szülésfelkészítő tamfolyamra ahol a doki azt mondta,hogy hallgathatatlan zenét kell jó hangosan oda tenni a pocakhoz és megfordul tőle a bébi.KépKülönben tegnap volt az egyik barátnőm ezzel a gonddal a kórházban,3x próbálták megfordítani kézzel a babát de mindig vissza fordult.Szóval nem sikerült,tehát császár lesz.

Az Ikeába én is szeretek menni.Álltalába úgy megyünk,hogy a nővérem vásárolni szeret ott,az unokahugi játszani,én enni azt a fincsi Svéd húsgolyókat szósszal,áfonyával amit csak ott lehet kapni,a párom pedig kullog utánunk,mert utál vásárolni.KépKép

Megijedés:
Én is szoktam megijedni mert ugye szeretem a thillert stb.Na ekkor az én drága kisfiam rúg egyet és szegényke elkezdi a csukklást.KépAztán nem győzök bocsánatot kérni tőle.Kép

Na most ennyi telik tőlem!KépSok puszi mindenkinek!Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Jó reggelt!

Jól indult ma a reggel, nem szólt a vekker, így utolsó pillanatban ébredtünk, hogy petimet kivigyem az állomásra, hogy suliba menjen (Siófokra jár). És olyan hirtelen keltem, hogy begörcsölt a pocim és alig mertem elengedni apát, nehogy megszüljek nélküle. Kép De aztán hazaértem és elmúlt és jól vagyok. Kép De azért örültem, hogy tegnap elkezdtem összerakni a kórházi táskát!

Esztyx Drága! JOBBULÁST NEKED!!!!!! Kép Kép Kép
És úgydeúgy szurkolok Neked, hogy minél hamarabb meglegyen a babócád! Lehet, hogy hülyeség, de próbálj meg most teljesen csak rá koncentrálni és ne idegesítsd magad a párodon. Persze ez nehéz, de tuti jót tesz! És hátha a Picur hallgat rád és kibújik! És azért titokban irigyellek ám, mert lassan én is a "minélhamarabbszülniakarok" táborba tartozom. Kép

És Dia és Edwig! Nektek is szurkolok ám és sokat gondolok Rátok egész nap! Főleg, hogy én is ott sorakozom mögöttetek a táblázatban.

Kikocs! Szerintem Te vagy a mi kis Tündérkénk! KépOlyan jó, hogy szinte mindig itt vagy és mindenkihez van valami megnyugtató szavad. Persze mindenki ilyen rendes és kedves, de Te vagy az "állandóság" itt a topicban. (Na, engem is elöntött a szeretethullám: MINDENKIT NAGYON SZERETEK!!!!!! Kép Azt is, akinek most nem írok esetleg.)

Dia! Köszi a tájékoztatást a homeos bogyóval kapcsolatban! Kép

Bagzer! Édes a cicusotok! Nekünk is volt cicánk, de szomorú történet lett belőle, inkább nem is írom le. Kép
Apasági: először a népességnyilántartóban kellett kérnem hajadon-igazolást (személyi kell hozzá), aztán a helyileg illetékes gyámügynél kell megjelenni apával és a személyikkel. Plusz kell egy igazolás is a dokidtól, hogy mikorra vagy kiírva. Én ezt kicseleztem, mert aznap voltam dokinál és a vizsgálati lapomon rajta volt a szülés időpontja, így sikerült meggyőznöm a nénit, hogy fogadja el. Kép Ja, és tök örültünk, hogy végre egy hivatalos papír, amiért nem kell illetéket fizetni. Kép Ja, és mindez Fehérváron megy így, de nagy különbség nem lehet azért.

Miisvoltmég? Aura! Szerintem nem ártott a Bébinek az ufósfilm, én is néztem pár érdekes filmet a terhesség alatt. Kép

És Noémi! Neked is jobbulást! Kép Kép Kép

Valamit akartam kérdezni testületileg, de elfelejtettem. Ez a kismamiagy nem semmi! Kép

Lili! Mégis átjött ám a mail a jelszókkal, megnéztem a képeket és szupcsik! Köszi mindenkinek a feliratozást is!

Na, megyek zuhanyozni ÉS hajat mosni egyszerre Kép, aztán beugrom a munkahelyemre ebédelni a csajokkal.

Este jövök, apának ma kimenője van. Kép

Ezer puszi,
Katinka
36+5
katinka
 
 


Sziasztok!

Nálunk minden rendben. Szerdán voltam CTG-n, de nagyon jól érzi még magát a kicsi.

Esztyx!
Szerintem ne keseredj el ennyire. Bár Te ismered a férjedet és a kapcsolatotokat, de annak idején a kislányommal június 4-re voltam kiírva, onnantól kezdve itthon volt a férjem szabadságon, mivel kb. 2 órányi utazásra van a munkahelye. Aztán a kislányom mégis csak június 17-én született meg. Teljesen felesleges volt két hétig itthon ülnie. Most ez teljesen másként van. Mondtam is neki, hogy csak akkor maradjon itthon ha tényleg történik valami. Ha be kell feküdnöm a kórházba, akkor is csak azért fog itthon maradni, mert ugye a kislányommal valakinek lennie kell. Bár a nagymamák segítőkészek, de a kislányom elég anyás-apás. Szerintem azért is nem veszi olyan tragikusan a párod azt, hogy most a terhesség mellett beteg is lettél, mert tudja, hogy ott vannak a szüleid, ami viszont nem kis segítség.
Nem akarlak megbántani, de egy kicsit hasonlít szerintem ez a helyzet ahhoz, ami a Shrekben van. Amikor Shrek felmegy Fionához a toronyba, Fiona pedig elmondja, hogy hogyan kellett volna Shreknek mennie érte (szerenád, paripa stb.). Erre meg mondja a Shrek, hogy "Volt időd jól kifundálni." De tényleg nem akarlak megbántani, de hidd el második babánál már nem lesz ennyi időd "bánkódni" ilyen dolgokon.
A másik pedig ami eszembe jutott, hogy szerintem egy férj tényleg csak akkor érzi a baba létét ha már megszületett. Nálunk most a második babával ugyanaz a helyzet, pedig az én férjemre aztán nem lehet azt mondani, hogy elhanyagolna. Naponta kb. 3-4-szer hív fel, hogy mi újság. Ha rácsörgök, hogy hívjon vissza, rögtön azzal kezdi, hogy "Szülünk?"
Jövő héten csütörtökön lesz a munkahelyemen évzáró buli. Mivel megszűnik a munkahelyem, ez lesz a legeslegutolsó találkozás a kolléganőimmel. A férjem nem akarta, hogy elmenjek de végülis meggyőztem, hogy nem lesz semmi baj.

Bagzer!
Én amikor szülés után visszakerültem a nőgyógyászatra egy kétágyas szobába kerültem egy roma lánnyal, de hihetetlen volt, hogy mennyire jószívű és segítőkész volt.

Noémi!
Nekem kb. 3 napja mensi szerűen fáj a hasam. Talán elkezdődik nálam valami?

Csilla 38+1
spectro
 
 


Na jó reggellt LÁnyokKép!!!

Tegnap este olyan nagyon kényeztetős napom (vagyis estém) volt a férjemmel!Nagyon jó voltKép!És most Ő volt az, aki nézett és csak mosolygott, csak mosolygott!Aztán elmondta, hogy azon mosolygott, hogy elképzelte milyenek leszünk hármasban(vagyis a macskával együtt négyesben-le kell írnom, mert különben megsértődikKép) és már nagyon várja!Hát teljesen meg vagyok hatódvaKép!!!

Mint szociális munkás, sok tapasztalatom van romákkal, és én nagyon tudom őket tisztelni azért, ahogyan megmaradt a kultúrájukban a családi összetartozás!

Ma megyek először intimtornára, nagyon kíváncsi vagyok, úgyhogy csak este nézek be Hozzátok legközelebb!!!

Márti!Izgultam én is érted!

Esztyx, meg Noémi!JOBBULÁSTKép!
Eszter!Nem biztos, hogy gáz az, amit éreztél, mert én utána olvastam és a 8.hónaptól lehetnek görcsszerű joslófájásaid is!De hétfőn megyek dokihoz, és rákérdezek!

Puszi:Katy
31+2Kép
Kép
Katy
 


Húha! Két archív is egy nap alatt! Kép Pont amikor nem nagyon tudtam olvasni.

Tegnap én is voltam IKEA-ba és vettem függönyt meg pirosKép takarót a babának, meg műanyag tárolókat a pelenkázóba. A kádat apa leszavazta, ráadásul teljesen értelmetlenül valamiféle műanyagfóbiára hivatkozott. (mintha lenne kiskád, nem műanyagból) Pedig nekem azok a kiegészítő izék is úgy tetszettek amit a pelenkázó szélére lehet akasztani. Kép

Aura!
Biztos, hogy nem jó a babának ha sokat stresszeled magad (pl. megijedsz). Háborúk idején nyilván sokkal zaklatottabb kisbabák születtek. Ugyanakkor szerintem erre is igaz, hogy nem kell azért burokban nevelni. Elég stresszes világra fog kijönni. Komoly baja biztos, hogy nem lett a filmtől. Én amióta terhes vagyok nem szeretek stresszes, agresszív filmeket nézni. Nem azért, mert hú mi lesz a babával (bár bevallom ez is mindig eszembe jut), hanem mert nem esik jól. (hormonagyKép)

Esztyx!
Nagyon drukkolok neked. Sajnálom, hogy a párod pont most hülyült meg. Reméljük a baba látványa, beindítja végre az ő hormonjait is. Szerintem ezt a betegséget pszichésen produkálod, hogy valahogy kicsikarj már belőle egy kis figyelmet. Jól tetted, hogy átmentél anyudékhoz. Mindenórásan már nem jó ha egyedül van az ember. Most már csak magaddal foglalkozz. Anyukádék biztosan szívesen kényeztetnek.
Anyám elmondása szerint, az én apám se állt valami együtt érzően a születésemhez. Persze utána nagyon imádta, hogy van egy lánya és rettenetesen büszke volt.
Kitartás! és tényleg ne stresszeld magad, mert az megakaszthatja a tágulást.

Homeobogyó a baba megfordítására (A bába válaszol):
„Újra meg újra felmerül a fogadóórán az a kérdés, hogy nem lehetne-e a gyereket egy pár „golyócska” segítségével megfordítani. Ez nem olyan egyszerű, mert a homeopátia nem képes arra, hogy valamit közvetlenül megmozgasson. A szülésznőnek olyan szert kell találnia, mely az anyát ebben a helyzetben támogatja, illetve segíti a méhet vagy a gyermeket az aktivizálódásban. A homeopátiás szer tehát segíthet, de önmagában nem tud egy gyereket forgásra bírni, ha annak esze ágában sincs megfordulni – teljesen mindegy, hogy milyen okból. A következő szerek szedését csak homeopátiában jártas bábák és orvosok rendelhetik el: Pulsatilla, Sepia, Tuberkulinum”

Na ennyit így elsőre. És most szépen végig olvasom a tegnapi termést az archívban.

Lili(36+6) Esztyx, Edwig, Dia, Csilla szorítok ám!

KépKép
savitri
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?