Új privát üzeneted érkezett!

anyamci, édes lehet Vivi, ahogyan segít :D Hát még mi lesz ha megszületik a kis Milán :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

Ativerus, Benireni: Köszönöm szépen! :)

Carotta: Nem semmi eü-s család vagytok, én mindig úgy szerettem volna ha lenne eü-s a családban de nem volt. Aztán most apukám élettársa eü-s, nagyon örültem neki. :)

Kicsidodi: Megmutatod Botond 3D-s tapétáját? Nagyon kíváncsivá tettél!

Szülésnél szerintem nálunk most nem lesz benn a férjem. Az elsőnél benn volt, de azt beszéltük meg, hogy bármikor kimehet ha úgy érzi, nem sértődöm meg. De nem ment ki, pedig egyszer még kértem is rá, hogy menjen, mert azt gondoltam nem jó látnia, hogy mennyire szenvedek. Pont ezért most azt mondta, hogy lehet kinn marad és csak ahogy kibújt a baba jön be, mert a köldökzsinórt azért ő akarja elvágni. :D De őt nagyon megviselte, hogy szenvedni látott, utána még egy pár hétig pánik rohamai is voltak miatta, ezt inkább kihagynánk most. :wink:

Anyamci: Nagyon aranyos a lányod, hogy a kis pénzéből a tesónak vett ajándékot. Tegnap megvettem a fiamnak ( aki még csak 3 lesz) Finy Petra Tesóügy című könyvét, azóta vagy 10szer olvastatta fel. Van benne egy rész, hogy a kistesó anyuka hasában egész nap csak fürdik és milyen jó mert rá nem kell pelus, belepisilhet a vízbe. Na it mindig közli a fiam: Pfúj, ez undorító és hozzá röhög ezerrel :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Követni sem tudom az eseményeket, de jó olvasni amiket irtok.

Anyamci én is pont ugyúgy éreztem magam a szeles időben ahogy te, többször bekeményedett a hasam, pedig egyáltalán nem szokott. Ha szél van akkor többet is mozognak. Jó, hogy kislányaid igy várják a tesót én tartok tőle, hogy kisfiam nem fog nekik annyira örülni. Persze tudja, hogy lesznek múltkor vett nekik cumisüveget a Tescoban, de néha meg hallani sem akar róluk. Jó tudom még csak két éves és fel sem fogja igazán a dolgokat.

Valaki még korábban kérdezte, hogy lesz-e segitségem a három gyerekhez, igen lesz az anyukám, meg akkor a férjem is itthon lesz egy hétig tuti, utána meg jönni akar az anyósom is 3 hétre :?

Vagyis irta valaki, hogy a babája még nincs fejjel lefelé, az egyáltalán nem baj elméletileg az utolsó percig megfordulhatnak. Nálunk ez nem történt meg, de ezt én már a 32 hét körül éreztem, hogy lehetetlen, hogy megforduljon. Aztán jött a külső megforditás, igy nem kellett császározni.

Én is már nekiálltam mosni, de én azért is mert a hasam miatt dupla idő és energia minden. A vasalót még elérem úgyhogy még most kell megcsinálni mindent, mosogatni is csak úgy tudok, hogy oldalt állok a mosogatónál, lehajolni már nem tudok csak le guggolni, de akkor meg nem tudok felállni :lol: Én még úgy számolom, hogy ha három hónap múlva okt 1-én megszületnek akkor az tökéletes lesz.

Jó hétvégét mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 

 
 

Anyamci: Elküldtem mégegyszer. :)
Ha nem sikerül, akkor majd beírom ide.
liza80
Budapest VI. kerület
 
 


praszlera :) nem is sejti még a "nagyfiad" hogy milyen jó, hogy két öcsikéje lesz. Képzeld, ha két kislányt várnál :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Ezt most találtam...
http://hepinet.hu/login.php
Vendég
 


Anitakel!

Itt a kép :wink: :
Kép

Ti mit javasoltok, milyen színű legyen hozzá a fal? :roll:
Fehéret semmiképp se szeretnénk, esetleg olyan türkizest, mint a képen az ég, vagy nemtudom.... Mit gondoltok?

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Liza:nem jött! :(

Dodi:Igen a türkiz szerintem jó lenne meg esetleg valami szép sárga is feldobná.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem olvasok vissza, de csak gyorsan hoztam képeket, talán holnap tudok normálisan is jönni...

Kép

Kép

Kép

Kép

Én egyszerűen szerelmes vagyok ebbe a gyerekbe, bár tudom, az elfogultság :roll:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Dodi: jó a kép...de a türkíz nem lenne sok?? szürke? az meg eleht nagyon zsürke, viszont akkor a kép kap hangsúlyt, esetleg drapp, barnás változat, halvány zöld?? nem tudom.. :oops:

Jeanner: elhiszem..:-)

KépKép
kaqk
Debrecen
 
 


Janner:Nagyon édes Én már a facebookon lecsekkoltam tegnap :lol:
Én is így vagyok a Milánnal :D Állandóan a fényképét nézegetem a monitor háttere is ő :D Hát én is első pillanatra szerelmes lettem ez van :oops: :lol: :lol:
Jaj hát én már iszonyatosan be vagyok sózva.Nagyon várom már.De úgy veszem észre,hogy észre se veszem milyen hamar elmegy ez a ici pici idő 8)

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Anyamci!

Téényleg, vmi szép sárga nem lenne rossz! :wink:

Kaqk!

Én is ettől félek, hogy a türkiz "sok" lenne :roll: . Elég nagy a szoba, és a mennyezet fehér marad sztem, de azért nem akarom, hogy pofánvágjon a szín, mikor belépünk :lol: :lol: :lol: .
Halvány kékesszürkere is gondoltam, de csak az egyik falon lesz a kép, a többinek meg akkor olyan "frissen meszelt fal" feelingje lenne, nem? :roll: :lol: A babazsoba is drapp, most vmi színesebbet szeretnék :P .
Most még beugrott esetleg egy világos lime :roll: . Ja, és padlószőnyeg lesz, apa szerint az legyen vmi sötétkék, a fal meg a türkiz, de sztem meg az már nagyon kék lenne....
Pfff...nem lesz egyszerű :twisted: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


dodi:igen az már úgy nagyon kék és sötét is nem? :S Viszont ha szép sárga és úgy kék a padlószőnyeg akkor az jól néz ki. A Milán szobája alúl szép sárga nem az a rikító hanem kicsit pasztelebb felűl babakék a plafon nálunk is fehér.A padlószőnyeg meg valami világoskék lesz amiben nincs minta mert a felon van bordűr meg az egyik teljes falon ahol a kiságya van meg a pelenkázós ott a kék részbe lesz egy micimackós fali dekor.http://baba-mama.vatera.hu/babaszoba_de ... 48094.html
ilyen. Ha meg a szőnyeg is intás lenne az túl sok lenne.
a szőnyeg asszem ilyesmi lesz:
http://www.diego.hu/termekkezelo/store/ ... 8?start=12

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Nem tudom, ki hogy van vele... itt enyhe tél van :cry: :cry: :cry: :cry: :evil:
Bekapcsoltam a hősugárzót is... :oops:

Kicsidodi
Hogyan mondtuk meg? Teljesen egyszerűen... Nálunk mindenkinek nagyon fontos a család! Mi nagyon EGYÜTT vagyunk...
Nagyon szuper a kép! Valami sárga, halványzöld, kék alapszín?

Nálunk is apás szülés lesz :lol: :lol: :lol: :lol:

Anita
A családból szinte csak én lógok ki... én inkább az informatikát választottam, mint a gyógyítást... :lol: :wink:

Jeanner
Samu gyönyörű!
Vendég
 


Sziasztok!!!!

Nem vesztem el csak hát....

na mindegy.Megvagyunk,jol vagyunk.Itt is téliesre fordult az idö napok ota.És én is napok ota szarul vagyok,fáj a gyomrom,émelygek,álmos vagyok,gyenge vagyok.Sokat görcsöl a hasam jobb oldalon lent.Nem tom mi lehet.
Ricsi baba aktiv,söt néha tul aktiv is....
Lehet az idö tesz be nekem ennyire???Ti hogy viselitek ezt az idöt????

Ancsa!Jövöhéten délelött tudnánk talizni...neked mikor lenne jo ????

Hogy vagytok amugy???Ki hogy áll az elökészületekkel????
Én még sehol nem vagyok,bár nem is akarom elkapkodni....

További szép hétvégét...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Anyamci!

Képszerkesztővel csináltam egy vala tervet :P , és végül a sárga fal-kék szőnyeg kombináció mellett döntöttünk. Élőben ugyan még nem láttuk, de sztem mi is diegos szőnyeget veszünk (csak mi rövid szálút, hogy jól lehessen rajta autót tolgatni, meg legozni. ez fontos szempont :lol: :lol: :lol: :wink: :
http://www.diego.hu/termekkezelo/store/ ... 71?start=0

Carotta!

Az oké, hogy teljesen egyszerűen, de mégis nagyon vicces lehetett a szitu, ahogy a vasárnapi ebéden közlitek, hogy:
- Kisbabánk lesz!
Erre a tesód elvigyorodik, hogy:
-Nekünk is!
:lol: :lol: :lol:
Vagy ha "együtt" próbálkoztatok, akkor is poén, hogy "pozitííív", "Nekem iiiis". :lol: :lol: :lol: :lol:
Én is orvosgyerek vagyok, nem idegen a téma :lol: :lol: :lol: . De korábban fel sem merült, hogy én is orvos legyek. Mióta szültem, azóta jobban érdekel, főleg hogy anyu újszülöttgyógyász, de most már neki nem állok az orvosinak :twisted: .

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok :)

Darabokban válaszolni kezdek :)

Szilda, valóban :D minden reggel sétálok felétek, egyszer, ha ráérsz, össze is futhatnánk akár :D

Zsebi, párom kolléganőjét is műteni kellett, mert a sérv miatt lebénultak a lábai, de már gyógyul. A férjemet viszont valszeg nem fog kelleni, már sokkal jobban van :) szerencsére :) de tanult az esetből, majd okosabban csinálja ezután :D

Carotta, nagyon csinos vagy :) Én még mindig kérném, hogy Budapestet írjuk be, meg Samu Sámuel lesz tulajdonképpen, úgy látom, csak nálunk van becenév kint :) vizsgáid jól sikerültek?

Reni, nem, nekem sem lesz szülésznőm, pont azért, amiért neked sem :) nálunk apás szülés lesz, ha minden jól megy :)

Liza, szuper, hogy jók lettek az eredményeid :)

Anitakel, boldog szülinapot így kicsit megkésve is :)

Dodi, jó a kép, szeintem is sárga lenne jó hozzá, vagy türkiz kék helyett halvány kék :)

Csajok, baromi hideg van!!!!

Nyah, húzok is, mosnom kell, megetetnem a zuramat, meg vasalni is... :roll:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Dodi: nagyon szuper a 3d-s kép, mi is próbálkoztunk a kisfiamnál ilyesmivel hátha igy átköltözik a másik szobába, de hallani sem akar róla, erőltetni meg nem akarjuk. Szerintem is a sárga jól fog passzolni a kék padlószőnyeghez. Nálunk a Noel szobája nap sárga és baba kék és nagyon kellemes.

Szüléssel kapcsolatban mi is apás szülést szeretnénk, de sajnos apa valószinűleg nem lesz itthon :cry: A Noelnál sem volt itthon, de akkor amikor elfolyt a magzatvizem Szegedről elindult és be is ért a kórházba, addig velem a tesóm és szülésznő volt ott. A tesóm végül ott maradt végig, mert olyan jól tudta, hogy hol kell maszirozni a derekam, van már két gyereke. Most is igy lesz, hogy ha nincs apa, akkor ők visznek majd be a kórházba, csak most apa Németországban lesz, de ezen már nem kesergek, mert a pénz meg jól jön. Akinél meg azt mondja apa, hogy nem akar bemenni, nem szabad erőltetni, de szerintem többség a végére meggondolja magát.

Jeanner nem csodálom, hogy szerelmes vagy a kisfiadba, és ha megszületik akkor ez még csak fokozódik. Szerintem minden anyuka szerelmes a gyerekébe, legalább is nekem minden nap eszembe jut, hogy soha nem gondoltam volna, hogy ilyen mérhetetlenül szeretni fogom és minden fáradtságot, energiát megér.

Jah majdnem elfelejtettem megvettük a babakocsit, de csak 12-i után tudjuk elhozni. Egy Jane twin two vettünk mátrix hordozókkal, majd teszek fel képet ha meglesz, van hibája de javitható 52 ezret megért 240 helyett.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Dodi
Nem kellett ilyen nagy bejelentés... mi szinte folyamatosan együtt vagyunk, napi szinten találkozunk, naponta többször beszélünk (valakinek eszébe jut valami, felhívja a többit is...)... munka után meglepjük anyáékat... bandázunk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Ismerjük már egymás gondolatait, minden apró rezdülést...

Jeanner
Én bekapcsoltam a hősugárzót :lol: :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Anyamci: akkor itt adom meg az email címem: toczik@gmail.com

Carotta lehet, hogy akkor neked sem ment el a táblázathoz a kiegészítés. 31 éves vagyok, Az I. Női Klinikán fogok szülni. Nekem első, a férjemnek a harmadik lesz. András lesz a picur neve. Azt hiszem ennyi kellett. :)

Kicsidodi: szerintem is szép a sárga színű fal. Ki fogja emelni a gyönyörű képet.

11-én megyek 4d-re, majd hozok képet. De szerintem apát kérem meg, hogy segítsen majd felrakni. Nem vagyok egy számítógépes zseni. :)
liza80
Budapest VI. kerület
 
 


kicsidodi: hol lehet ilyen faliképeket nézni???

Kép
horibol
 
 


Kicsidodi,nagyon jo kép...fiam mikor meglátta egyböl mondta ,"anya nekem is kell olyan a falamra"!!Annyira édes volt....

Megint esik az esö nállunk,remélem hamarosan vége lesz ennek az idönek.Azt igérik jön a jo idö....

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Jeanner, Samubaba gyönyörűűűűűű! Hol voltatok 4D-n? Megesz ám az irígység :) :lol: Remekül sikerültek a fotók, tök szépen látszik a pici orra, meg a szája, arcvonásai, ujjai...áááá, nem csodálom, hogy imádod a gyereked, ez a normális.

Kicsidodi, nálunk az egész lakás egyszínű, a sárga egy árnyalata, szerintem szuper szín, mivel ha kevésbé esik be a napfény, akkor sem válik sötétté. Amúgy még a halványzöld szerintem passzol a képhez. Amúgy jó kis kép :)

Praszlera, gugliban megnéztem a kocsit, milyen lesz, mózeskosaras? A Jane, ahogy ismerem, egy elég jó márka.

Vikianya, kitartás! Nekem a bal oldalamon szokott fájni mostanába, sőt, a baba kifejezetten a bal oldalamon helyezkedik el, és nyom6 valamit. Sok pihi, meg igyál sokat, nehogy a veséd legyen! (Bár nem vagyok doki, de ahogy olvastam, kismamáknál ez gyakori probléma.)

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Sziasztok!Csatlakozhatnék hozzátok?26 éves vagyok most várjuk második babánkat októberben érkezik ha minden igaz,és most 22+6 vagyok.Sajnos 19 hetesen agykamra tágulat gyanús volt a baba 6,7mm egyik oldalt most pedig 22 hetesen már 8,2mm-es 2 hét múlva control de addig izgulok.
Van itt valaki aki meg tudna nyugtatni?
Ezt leszámítva minden rendben vele!
jessica2011
Lábatlan
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsban a képhez:
köszi a dícséreteket, remélem élőben is szép lesz, na meg hogy Botondnak tetszeni fog :wink: :D .
A márkája Walltastic, ha ezt beírjátok a keresőbe, kidob egy csomó webboltot, akik forgalmazzák :wink: . A hivatalos weboldalon érdemes megnézni milyenek vannak, (mert van 34 féle asszem, de egy-egy bolt csak 8-10 félét forgalmaz), és akkor arra rákeresni, hogy hol a legolcsóbb. A miénk persze pont az egyik legdrágább, mert alig árulják itthon, ezért drágábban is adják :twisted: :? .

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok! :)

Zsebi, köszi :)

4D genesisnél voltam, nagyon normálisak, nem drágák, szeretem őket :) 30. hetit is 4D-ben csinálják, de azt már a Margitban, kíváncsi leszek, hogy az mennyivel jobb/rosszabb... :S

Jessica, üdv köztünk :) sajna én ehhez nem értek, hátha van más, aki okosabb :( mi ez az agykamra tágulat am?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Jessica üdv itt, sajnos én sem halottam még erről az agykamra tágulatról. De ez pontosan mit jelent?

Ativerus: az biztos, hogy jó lesz a kisfiamnak, hogy lesz két kis öcsikéje, csak nem most, majd ha nagyobbak lesznek és már tudnak együtt játszani, na akkor itt nem is tudom, hogy mi lesz :lol:

Zsebbi: igen, mózeskosaras, vagyis mózes és hordozó egyben, a hordozót le lehet vizszintesig dönteni és akkor mózes. Sajnos egymás utáni kocsiból nincs nagy választék, meg az árak is elég durvák. Az egymás mellettivel meg az a bajom, hogy még a boltba sem tudok bemenni velük, mert nem fér ki a pénztárnál. A legkeskenyebb is 77 cm. A jane jó babakocsi, nekünk volt egy a Noelnál csak hamar kinőtte :(
Itt van kép a kocsiról Kép Kép Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Jessica2011!

Üdv köztünk :wink: .
Hát, nekem meggyőződésem, hogy az ilyen típusú (főleg UH-s) adatoknál egy érték, nem érték! Ha a második már rendben volt (nem tudom mennyi a normális, csak úgy vettem ki a szavaidból, hogy ez norm. érték), akkor én igyekeznék megnyugodni teljesen :wink: .
Mikor mi a 8 hetes UH-n voltunk, egy doki egy héttel kisebbnek mérte a picúrt. Én magyarázkodni kezdtem, hogy akkor vmi nem jó, mert az előző két vizsgálaton nem volt kisebb, ráadául napra pontosan tudom, mikor fogant (ovuteszt miatt, meg rá 10 napra lett + a terhesteszt), és nem lehet kisebb.... Ő legyintett, hogy dehogynem, később fogant, és kész :evil: . De hát tudtam, hogy nem! :? Még ott a kórházban elcsíptünk egy-két dokit (anyu kollégái), és mind azt mondták, hogy "ááá, csak később fogant" (mert ha nem, akkor vmi gond van, hogy nem fejlődik rendesen, de ezt egyik sem merte kimondani :evil: ). Végül már teljesen kikészültem, ott zokogtam, hogy mindenki hülyének néz... :cry: Aztán jött egy idősebb doki, aki épp UH-zni jött, megkértük, hogy mérje meg újra. Megtette, és a baba napra pontosan akkora volt, mint amekkorának lennie kellett :wink: ! Én nem bírtam volna ki 4 hetet a bizonytalanságban :roll: .
Ja, és persze azóta is mindig minden mérete stimmelt, csak az doki kisebbnek mérte, aztán meg kikérte magának, hogy kétségbe vonom az eredményt :evil: .

Aztán meg az AFP. Az meg alacsony lett, de mivel önmagában ez az érték semmit sem jelent, abszolút nem izgattam magam rajta :wink: . A 4-es teszt lényege, hogy a 12. heti UH, az AFP, a kombinált, meg a HCG szint (asszem ezek) együttesen utalhatnak elváltozásra. De csak ha több érték is eltér! Ráadásul az AFPegy nagyon pontatlan vizsgálat... A dokim azonnal legyintett rá, hogy na, ezzel aztán tényleg nem kell foglalkozni :wink: . (Minden más értékem rendben volt, és a kombináltnál a Down-kockázat 1:25000-hez volt..).

Jaaa, annak idején meg Botondnál mértek egyszer "vesemedence-tágulatot" vagy vmi ilyesmit, de legközelebb már sehol semmi nyoma nem volt, meg előtte sem....

És a másik topikomban volt olyan lány még két éve, akinek a babája agykamra-tágulat gyanús volt, de náluk is kiderült, hogy minden oké
:wink: .

Ezeket azért írtam le, hogy megnyugodj: egy eltérő érték gyakorlatilag semmit se jelent!!! :wink:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Praszlera, nagyon jó vásárt csináltatok! Ez egy klassz kocsi, és abszolút praktikusan vannak elhelyezve az ülések. Továbbá az ára is szuper, meg a színe is :)
Én az ikreseket mindig úgy sajnálom, mikor látom őket vásárolni egy-egy boltba... komoly kihívás a közlekedés némely babakocsival. Eleve a két gyerek feladja a leckét, hátmég tömegben navigálni a kocsit.
Örülök, hogy jól vagytok!

Jeanner, én is el fogok menni hozzájuk, köszi az ötletet!

Kicsidodi, ez a vesmedence-tágulat az én fiamnál is volt, aztán eltűnt. De az elég általános "gond", az esetek kilencvenvalahány százalékában a köv. alkalommal már nyoma sem marad.

Jessica, agykamratágulatról nem tudok semmit. Remélem, hogy minden rendben lesz picurkátokkal! +++++++++++++++++++++++++++++++++

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


sziasztok,
Jelentkezem, bár eléggé összefagyva..mi van itt tél?????? :evil: :evil: :evil: :evil:

Carotta: de jó hogy ilyen összetartó a családotok4 irigylésre méltó! Így maradjon!!!! A hv-t mi is mindig a nagyiknál töltjük. 1 nap itt 1 nap ott. :-)

Jessica: üdv itt. és Biztos nem lesz semmi gond, ezek a mérési adtok...hát nem a leg megbízhatóbbak.. :?


A gyerek ebben az időben annnnyit mozog rúg, forgolódik..hogy estére kész vagyok..jó érzés érezni, de néha durvára veszi a figurát!

biztos megint tágulok..mert fáj a lent rendesen. + megint elő jött egy kis viszér a bikinivonalnál az egyik oldalon..Emmával is volt, mit lehet erre kenni??

Praszlera: Jane bakaocsi...mint már mondtam nekünk is az volt/van..imádjuk...bizto szeretni fogjátok..bár ti is ismeritek..:-) a legjobb benne hogy az autóba is be lehet kötni teljesen vízszintesen..tehát aludhat egy jót a baba kényelmesen..:-)

4D re szeretnék már a héten eljutni..remélem összejön...:-)

KépKép
kaqk
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Itt is elég hideg van, jöhetne már a meleg :? Kisfiamnak már konkrét bioritmusa van, általában mindig ugyanabban az időben aktív. Kb. este 6-8 között, utána akkor amikor épp aludni készülődöm, 10-11 felé. Éjszakai pisilésre ő is felébred, ilyen 3-4 között. Napközben viszont elég nyugodt, majd össze kéne egyeztetnem Vele az én bioritmusomat :D :D

Praszlera: Tuti a babakocsi.
Mi is nézegetünk használt babakocsikat, olyat, amihez bázistalpat is adnak, és nem kéne a babát felkelteni,amikor kocsiba tesszük. Még nem nagyon találtam, ha valamelyikőtök lát, szóljon légyszi :D

Jessica: üdv köztünk :D Ahogy hallottam, ezek a terhesség végéig fokozatosan csökkenthetnek, de olyat is hallottam, hogy szülés után múlt el. Tuti nem lesz semmi baj :D :D

Mi pénteken megyünk nődokihoz, remélem minden rendben lesz a babával. Néha érdekesen nyílal a hüvelyem, valakinek volt ilyen? Pénteken megnézetem a dokival a méhszájam is, remélem teljesen zárt és nem azt érzem.

Hát nevek kapcsán nem nagyon jutunk előre. Mindig felbukkan egy új név, és nem tudunk dönteni. Nem gondoltam, hogy ilyen nehezen fog menni a döntés. A páromnak rövid és elég nehezen kimondható vezetékneve van, ami nehezíti a döntést. A legújabb nevünk a Kristóf. Szerintetek a Stumpf Kristóf nagyon nyelvtörő?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok kismamák!
Ma voltam a terheléses cukorvizsgálaton.Nem túl vészes,igaz nemsokon múlt,hogy ne legyek rosszul,azt hittem minden visszajön.

Jessica:Üdv köztünk!Ne aggódj,amin én is keresztül mentem azt nem kívánom senkinek.A 12 hetes ultrahangon magas tarkóredőt mértek neki 3,2mm.Megjártuk Pesten a genetikát 3 hónap idegeskedég,álmatlan éjszakák,sírás.És végül a magzatvízmintavétel eredménye jó lett,egézséges a picurunk!
Sajonos a ti esetetekhez én sem nagyon tudok hozzászólni,de pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz és minden rendben lessz.
Tudom könnyű mondani én is így voltam vele,de van benne valami.A gondolatnak teremtő ereje van.Puszi nektek csajok!
judo86
Vizslás
 
 


Sziasztok!!

Jessica,üdv. köztünk.Sajna nem tudok semmit irni,hozzászolni a ti esetetekhez,de drukkolok,hogy minden okés legyen!!!!++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Praszlera:Nagyon jol néz ki a babakocsi,jo választás... :D

Zsebbi:Érdekes amit irtál,mert nekem meg jobb oldalon helyezkedik el Ricsi baba.Ott van a háta is már jo ideje....
Bár azért az is érdekes,hogy már a legeleje ota jobb oldalon "ott azon az 1 ponton" fáj/fájt.Söt a peteérésnél is ott éreztem nagyon,majd leszakadt.
Doki szerint belefér...
Köszi azért a választ.Ma már jobban vagyok.
Bizti az idöjárás is tesz rolla.Ti mit viseltek nehezebben a meleget,vagy a hüvösebb,esös napokat?????

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Jessica: Üdv! Az agykamra tágulatról én sem tudok túl sokat, de ha gondolod adok elérhetőséget a dokimhoz. Ő magzati UH , genetikai UH specialista, kimondottan ilyen esetekkel foglalkozik és az idei az utolsó év, hogy vezet le szüléseket utána már csak UH-ozni fog annyira erre specializálódott. Ha esetleg szeretnéd a babád több szem többet lát alapon mással is megnézetni...De tuti minden rendben lesz :)

Kicsidodi: Nagyon menő a tapéta, Roary nálunk is nagy kedvenc. Én is halvány sárgát akartam ajánlani de látom már döntöttél :D Az ágy is versenyautós lesz? Mi a fiamnak egy tűzoltóautós ágyat vettünk, teljesen bele van szerelmesedve :lol:

Jeanner: Samu nagyon cuki!

Praszlera: Babakocsi jól néz ki, ennyi pénzért nagyon megéri! Olyan drágák a jó babakocsik.
Bár a mostani fejemmel gondolkodva elsőre vennék egy irtó jó minőségű, akár nagyon drága kocsit, de olyat ami simán kiszolgál 2 gyereket is. A miénk sem volt olcsó anno, de már mikor megvettük éreztem, hogy valami nem stimmel vele, nem volt az igazi álomkocsi, de férjem nem volt hajlandó többet költeni rá. Aztán amikor a fiam 1 éves lett kiderült mi a bibi. Nem fért bele a gyerek a sportülésbe a téli szerkójában :evil: Annyira keskeny volt a sportülés, hogy nem tudtuk használni, vennünk kellett egy szélesebbet, ami meg esernyőkocsi lett. Azzal nem is lett volna baj, de mi hegyen lakunk/laktunk és a kis kerekek miatt kínszenvedés volt tolni a kocsit, főleg télen. Most majd egy éves kora körül szeretnék venni egy olyan sportkocsit aminek széles az ülése és jó nagy kerekei vannak, mint pl: Maxi Cosi Mura. Barátaink kinn élnek Németorszégban és jóban vannak az egyik legnagyobb ottani babakocsi forgalmazóval, azt modták majd alkudnak nekünk :lol: Remélem összejön.

Hű, micsoda kisregényt írtam babakocsi témában, bocsi :oops: megyek is zuhanyozni :)
Vendég
 


Jessica: üdv neked!Biztos nem lesz semmi baj majd meglátod!

Viki: Hát ne nézzetek nagyot és ne hordjatok le de,én ezt az időt imádom most :oops: :lol: A meleget nem bírtam kicsit se.Nagyon jól esik ez az idő.Igaz a szelet nem bírom mert mindig görcsölök meg jönnek a rémisztő(számomra az csak szerintem :D )jósló fájások.Ha lehetne én elviselném ezt szülésig.Utána jöhet a meleg :D Jah hát kérem szépen nem volt tervben a nyári terhesség sőt a babus nagy nagy meglepi volt 8) :lol: Pont ezért majd a meleget is kibírom.Bár pik-pakk elmegy ez a 2 hónap nyár. :wink:

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is úgy gondolom, hogy jó vásár volt ez a kocsi. Mi is úgy jártunk a Noelnál ahogy ti Anitakel, fél évesen bundazsákkal nem fért bele a babakocsiba a gyerek. Mi akkor egy Hauck Icoo Targo Countryt vettünk, ami nagyon szuper kocsi, hatalmas és bármilyen terepen elmegy, most sajnálom is, hogy nem fogjuk már tudni használni. De még eladni sem merem, mert félek, hogy ha látja, hogy a kicsiket babakocsiba toljuk keresni fogja a sajátját.

Anyamci teljesen megértelek én is igy vagyok vele imádom ezt az időt. A nagy melegben egyből rosszul lettem ha nap ért. Amióta szeles az idő nekem is többször bekeményedik a hasam, de inkább este felé. Pedig most úgy érzem elég sok energiám van, de nem akarom túlhajtani magam, mert mindenképpen szept 30-ig szeretném őket bent tudni a pocakban.
Érdekes, hogy néha én is érzem azt amit Kaqk irtál, hogy fáj a szeméremcsontod, szerintetek ez normális?
Kilókkal hogy álltok? Nekem a 20-dik hétig semmi, most meg hetente 1kg plusz, úgyhogy 5 kg hiztam már ami igy nem tűnik soknak. De ha meg azt nézem, hogy a 38 hétig még 13 hét van vissza, akkor ha hetente csak 1 kg hizok az akkor is összesen 18 kb minimum. Bár az ikreknél a normál hizés 16-20 között van. Nehogy félre értsetek eszem ágában sincs küzdeni a kilókkal annyi lesz amennyi, az a lényeg, hogy a babák egészségesek legyenek és legalább 2,5 kilósak fejenként, csak igy összességében soknak tűnik elsőre :oops:

Nem tudom, hogy nektek ma milyen napotok van, de nálunk ma nem lehet birni a Noellel, teljesen zizi!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Emma is elég nyűgice.. :?

KépKép
kaqk
Debrecen
 
 


Nállunk Milán zizi,állandoan nyafog,sir mindenért.Nem tudom mi van vele.Pedig tuti kialudta magát.Bár este késön aludtunk el,de délelött 10-kor ébredtek fel.

Én élvezem azt az idöjárást,és remélem,hogy marad is ilyen az idö,mert hétvégén mennénk Siofokra.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Dalma is izeg mozog, forgolódik, rugdos tegnap és ma is egyfolytában... jó jó d pihenhetne kicsit.

KépKép
kaqk
Debrecen
 
 


Milyen jókat írtok babakocsi ügyben. Eszembe se jutna hogy mennyi mindenre oda kell figyelni. Én a barátnőmtől kapok kocsit, nagykerekűt, ami azért jó,mert könnyebb hóban tolni. Ez is egy szempont. Van hozzá külön mélyrész, amíg pici a baba, azt igazából alig használta. A márkáját nem tudom, de lefotózom ha már nálam lesz és felteszem hogy megnézzétek. Úgy örülök neki, hogy legalább erre nem kell költenem :D

hízás: én több mint 10 kilót híztam, rá se merek állni a mérlegre :D Tiszta víz vagyok, a doki elküldött diétás tanácsadásra.... majd elmegyek...

Ti szoktatok járni a körzeti orvoshoz? Kell egyáltalán? Én csak terhesgondozásra járok, meg védőnőhöz.... ja meg fogászatra :roll:

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!Újra itt,még élek.Én alig kapok levegőt,néha fáj a derekam de minden eredményem jó.Férjem megint külföldön van és így nagyon sok a dolgom itthon.Nekem is rengeteget mozog a baba.Nem tudom elcserélni a Dézi ruháit pedig szebbnél szebbek az lesz a vége megint vehetek egy csomó új fiú ruhát.Legalább megnéznék és akkor tuti szeretnék a fidres fodros rózsaszín rucikat.
Mennem kell aludni!Jó éjt mindenkinek!!!!

Családient.hu vonalzók
ddia74
Mór
 
 


verus: én egyszer mentem el a körzetihaz mert a védőnő elküldött :D de jó is volt mert csináltatott teljes vérvizsgálatot és ott derűlt ki,hogy vaspótlásra van szükségem. Fogorvos?! Hát nekem nagyon kéne menni mert sorra mennek tönkre a fogaim nagyon dúrván.(mind a 2 -el is ez a probléma megvolt amúgy) csak félek elmenni :( húzni kell párat aztán pótolni is szóval ....sok meló van vele és nem merek annyi érzéstelenítőt meg antibiotikumot(nekem kell szedni minden iylen beavatkozásnál mert van egy kis szívbillentyű problémám) beszedni.Majd szülés után ez lesza legelső :(

ddia: nekem is új rucit kellett venni.Én vaterán teszveszen nagyon jókat fogtam ki. egy eladótól vettem meg a rucikészletet.Minden egy 10-re jütt li.És volt benne 2 téli zsák,2 sapi,3 plüss együttes,sok kis zokni harisnya,11 rugi és sok sok bady.Ráadásúl mind mind disney márka és hibűtlanok.Volt olyan bady amit most láttam a tescoba 2000-ért nekem egy kis ruhacsomag nem kerűlt annyiba amiben az a bady volt
:wink:
sajna nem tudok feltenni róluk képet,hogy lássátok milyen szupik mert nagy :( de majd apa segít :lol:

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


ddia: ha a csere nem megy nem próbálod eladni a rucikat és abból venni fiúsakat?

Nekem ugye Emmáról maradtak..bár nem tudom milyen állapotban vannak....a padláson vannak..remélem használhatóak. :shock:

készíts csomagokat méretenként kisebbet nagyobbat..fotózd, és akár ide is felrakhatod...hátha innen érdekelne vkit.:-)

én nem járok körzetihez. csak TG-ra. oda is 4-5 hetente. majd fogorvoshoz KELL mennem... :x

Carotta: 4 nap van köztünk?? mivel Emma is hamarabb jött, gyanítom Dalma is hamarabb jön, és ha Mira időre jön még lehet egyszerre szülünk..:-)

KépKép
kaqk
Debrecen
 
 


Igen én is csomagba vettem a rucikat.Volt ami csak 1000 volt ami 1500 és a zsákok 2000 Ft-volt. Minden csomagba volt 3 bady és 2-3 rugi.na meg volt amihez adtak ajándékba egy badyt vagy egy vékony rugit,sapit..

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Dida: szerintem is tedd fel őket valamelyik oldalra, meglátod hamar megveszik. Én is ott vettem 50-56-os rugikat mondjuk azért nem annyira jó áron, mint anyamci, de 400 Ft/db jött ki kb a plüs rugi, ami teljesen új állapotban van.

Verus: én voltam már a körzeti orvosnál, nálunk legalábbis ő csinálta az ekg-t, meg a kis könyvben ő töltötte ki a belgyógyászati részt. Valamint ő irt ki táppénzre.

Tegnap voltam bent a munkahelyemen és bevittem a táppénzes papirokat, kicsit izgultam, hogy majd kiakadnak, hogy táppénzre mentem, mikor gyes-es lennék elméletileg. De egyáltalán nem érdekelte őket, nekem meg nem mindegy, hogy 25 ezret kapok gyes-re vagy a valamivel több táppénzt.
Esetleg nem tudja valaki, hogy ha valaki gyed-en volt és utána táppénzre megy, mi alapján számitják ki a táppénzt? Mert próbáltam utánanézni, de mindenhol mást irnak. Ha valaki esetleg tudja, akkor megköszönöm ha leirja.

Én is ma ráálltam a mérlegre és majdnem 60-at mutatot, 53-ról indultam és egyáltalán nem eszek többet és nem is vizesedek.
Fogorvos nekem is el kéne mennem, hogy bepecsételjen a kis könyvbe, szerencsére, nekem nagyon jók a fogaim, még soha nem volt lyukas fogam.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Szerencsére nekem is jók a fogaim..csak kiesett egy pici tömés és pótolni kellene.

Na erre a szép időre....fejfájás.....+ sütit kívánok!
DE mivel volt itthon szárazabb kifli-..= mákosguba...juj de jól esett!!!

KépKép
kaqk
Debrecen
 
 


Praszlera: szerintem a 7 kiló hízás ikreknél tök jó. Én pont ma voltam terhesgondozáson, ahol megállapították, hogy 6 kilót híztam, de azt legalább mind a hasamra. Ott poénkodtak a nővérkék, hogy más ekkora hassal már a 36. hét környékén jár. Nem nagyon tudok mit tenni ellene, a nagyfiammal is óriási hasam volt és a gyerek is hatalmas lett :D

Ativerus: Nem voltam házidokinál, szerintem ha nem vagy táppénzen, nem kell menni, bár mindenhol más a rendszer :roll: Ahová terhesgondozásra járok ott minden egy helyen van, ilyen-olyan orvosok, védőnő, stb. Úgyhogy én még a körzeti védőnőnél sem voltam :oops: Bár most már el fogok menni hozzá, hogy megismerkedjünk, mert ha megszületik a baba neki ki kell jönnie hivatalból.

Babaruhák: Huh, nekünk rengeteg van. Mivel most is fiunk lesz nem kell variálni, a nagyról megmaradt cuccok jók lesznek. Nemrég hozattam le az 56/62-eseket a padlásról férjemmel. Be kellett ltánom, hogy rengeteget vásároltam anno, semmit nem kell most vennem egy pár hónapig :) Bár azt megmondtam a férjemnek, hogy 1-2 új ruci a kicsinek is kell, ami jár az jár :wink:

Kaqk: Mákosguba.... most feltúrtam mindent itthon de semmi édesség nincs :cry:
Vendég
 


anitakel: nyisd az ablakot küldök!!! :-)

KépKép
kaqk
Debrecen
 
 


Kaqk: köszi az ötletet, most neki is látok a mákos gubának, úgy megkívántam :D :D :D

Nekem is mennem kéne fogorvoshoz, sajna elkezdett eléggé vérezni az ínyem, olvastam, hogy terhesség alatt elég gyakori az ínygyulladás :? :? Valakinek valami ötlete van esetleg rá??

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Zsanka az én fogam is iszonyúan vérzik, az a fura mikor fogmosáskor épp nem. Valamit lehet rá szedni, de nem biztos, hogy érdemes. Ha legközelebb megyek fogdokihoz megkérdezem.

ruhák: megnézem már én is a vaterán meg a teszveszen, hogy mi a felhozatal :) Igaz, kapok sokmindent, de tuti kell még egy csomó minden más is. Nézegettem kisruhákat, auchanban nagyon gagyikat láttam, tescoban vannak cukik, de nagyon drágák. Brendon babaáruházba is benéztem, bár az lenne az utolsó üzlet ahol bármit vásárolnék... egy kismamagatyó min. 20.000 forint :) tiszta vicc, de mégis van aki megveszi.

Nézegettem unalmamban magánklinikákat, hogy ott mennyibe kerül egy szülés... hááát min 300.000 forint áááá nagyon durva... Van ilyen tétel az árlistán, hogy 40 perces kismamatorna 10.000 forint...
:) Uramatyám :D

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?