Új privát üzeneted érkezett!

Edwig!Kép
Az komoly,hogy nem lehet kismama lábát maszírozni??KépNekem minden este maszírozza a párom.Igaz,ma elmarad mert kanbuliba megy.Képpuszi,Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Drágák!!

Orbis!
gratula!Üdv a lányos mamák körébenKépKép!

Szóval, kikocs!NE TŰnj el megint!!Szomorúak leszünk ám!

Aura-a kettő az tényleg kevés és azt hiszem 4vagy 5pecsétnek meg kell lenni, hogy megkapd a gyest-vagy gyedetvagy micsodát...!ez fontos!

kedden akkor most hánykor van a tali, és pontosan hol, én megyek szívesen csak ezeket kéne tudni!
-egyébént szerdán a dokibá megmondja, hogy nekem még mennyi idő, meg hogy állunk, meg akkor megyek uhra is, és nagyon remélem nőtt a babcimKép-ezt valaki írta kifejezésként és úgy megtetszett-szóval az én babcim is remélem nőtt...merthát most annyi vitamint, meg elevitet, meg mindent nyomattam, hogy musz neki!

Dia!
Azt hiszem mi hasonlóan márnagyonnagyonagyon várjuk a babókat..Képén is megvagyokmárzizzenve!
teljesen odavagyok, hogy mikor lesz már kint!
Az ágyba bújást én is tudom nagyon javasolni, tényleg beindíthatja a szülést, ha nem is azonnal, de fájásokat indíthat, szóval ha van rá módodKép,akkor hajráKépKépde egyébként prűdség ide vagy oda ,olvastam a neten, hogy a mellbimbó ingerlése is ezt válthatja ki!!-esetleg ctg előtt próbáld kiKéplehet, hogy a gép is meglepődne
én is iszom a málnalevélteát, ami engem se igazán akart tágítani eddig..sajna!De eljön a mi időnkKépKép
no puszók,eszti
esztyx
 
 


homeopátia: azt hiszem nem voltam világos ezzel a virtuális hatásmechanizmussal.
A homeopátiás szerek a hordozó anyagon (tejcukor, alkohol) kívül semmilyen anyagot nem tartalmaznak, tehát szoptatáskor semmi se fenyegeti a babát és terhesség alatt se.
http://www.diamondse.hu/homeopatia.htm
http://home.tvnet.hu/~a3807/homtart.htm
http://www.homeopata.hu/leiras.html
http://www.nandu.hu/Magyar/Hasznos/Homeopatia/homeopHUR.htm
Na ennyit a reklámról. Akit érdekel utánanéz.

Szex és oxitocin: írjátok be a google-ba : szex, oxitocin. keressetek rá a magyar lapokra Kép

Edwig!
Örülök, hogy nincs nagyobb baj a bokáddal! Szerintem a táppénz is jó hír Kép!!
meghogy mindjárt itt a baba Kép
A kis ijedtséget teljesen átérzem, én kedden megyek dokihoz, nagyon kíváncsi vagyok már. Viszont hogy lehetsz te 35+5 dec. 29-cel Ha én 35+6 vagyok dec. 25-tel?
Biztos elszámoltam. Jajj!
Pedig nem. Most utánanéztem.

Orbis!
Egyetértek Kikocskával, a tali fontos, beszélj a védőnénivel.

Szerintem ezt a masszírozás dolgot csak azért nem engedte a pasi mert nem akarja vállalni a felelősséget, ha bármi történne. Nem tudom elképzelni, hogy egy kis lábmasszázs ne volna nagyon áldásos szegény dagadt, fáradt lábú kismamának.

Aura!
Én is nagyon ritkán járok védőnénihez, de nem is bánom, mert az enyém nagyon nagy ostobaságokat tud ám összehordani. Ha meg kérdezek arra nem tudja a választ.
Például arról beszélt nekem a múlt hónapban, hogy sokat híztam és vigyázzak mert milyen rossz amikor meghal a magzat. Kész horror. persze amikor megkérdeztem, hogy milyen kismamatornákat tud javasolni a környéken, elegánsan átugrott a témán. Egyébként olyan kövér, hogy járni se tud. Rémálom. De ha jól tudom Kikocsnak pl. tök aranyos védőnénije van.

Lili(35+6) +29 nap az pont dec. 25. nem?

KépKép
savitri
 
 

 
 

Esztyx!
ha jól tudom a pecsétet a doki is adhatja, a lényeg, hogy vegyél részt terhesgondozáson. De mindjárt utánanézek.

KépKép
savitri
 
 


Köszi lányok, hogy rajta vagytok a védőnéni témánKép
Az enyém egy aranyos nőci, csak valahogy totál feleslegesnek érzem. Mondjuk az első találkozásnál rájöhetett, hogy már így is túlkészült vagyok Kép, és lehet, hogy ezért inkább nem is macerál. Akkor rendes tőle.
Savitri a te védőnénid ezek szerint inkább ártónéni. Biztos a saját lelkiismeretfurdalását próbálja rád kivetíteni. Ne is törődj vele, Én láttalak és nagyon csini kismam vagy! Kép

Lábmasszázs:
Szerintem se lehet belőle baj, a talpreflexológiát tényleg nem ajánják, de az brutális, kész horror, próbáltam. Egy kis frissítő simi a párodtól, az jó a testnek meg a léleknek is szerintem.

Hű, ma extra sokat okoskodtam, dejóKép
(vagy ha mégse dejó, akor szóljatok ám rám)

Eszter, te 2004!
Há hun vagy má??? Olyan régen írtál, remélem minden ok, nem lazsálni, tessék írni nekünk!

Aura
27+1
aura
 
 


Sziasztok!

Bringa, Bendegúz!
Gratulálok a babákhoz, természetesen kijavítom a táblázatot és fel is teszem!

Nagyon köszönöm a névnapi köszöntőket!!!Kép

Először úgy gondoltam, hogy e-mailben majd mndenkinek elküldöm a címemet, de ide felteszem, mert nagyon fáradt vagyok ám!Három napos képzésen leszek, úgyhogy esténként fogok csak röviden bejelentkezni.

TALÁLOZÓ:
A címem: XIV.kerület. Ilka utca 36. III./1 61-es kapucsengő(Uhrovszky-Mozsik van kiírva).
A legkönnyebben 7-es busszal, 1-es villamossal, vagy 72,75-ös trolival tudtok jönni!
Ha a Hungária útról jösz a Thököly úton a Keleti pu. felé, akkor jobbra a második utca az Ilka utca!
Ha kell mobilszám, amin eligazítást kértek, akkor írjatok a címemre!kmozsik@freemail.hu

A találkozó Noémi ötlete alapján batyus lesz, én is megpróbálkozom a sütésselKép!Ti is hozzatok valami pocakbavalót, hogy jók legyünk magunkkal!
Szerintem legyen 1-től, de nekem mindegy!Párom 11-ig tuti dolgozni fog!!!
Tök jó, hogy a végére egy csomóan leszünk!!!

Orbis!A védőnénit le lehet mondani, gyere!!!

Puszi mindekinek!
Katy
30+2Kép
Katy
 


Sziasztok!

Ma olyan punnyadt napom volt, egész nap itthon egyedül, még fésülködni se volt kedvem... Alig vártam, hogy olvassalak Benneteket!

Noémi! Képzeld, ma én is zöldborsófőzit ebédeltem! Kép És a Katinka az én albumom, de azt hiszem, a kétpocakos kép volt az utolsó, majd frissítek a babasarokkal együtt. És tényleg szupi a babasarkotok, csakúgy, mint Orbiséké! Kép
És Bringa, Berni baba gyönyörű! Kép

Homeopátia ügyben nekem a homeopata barátnőm írt fel szereket. Szülés előttre a következőket:
utolsó hónapban: Arnica Montana 9/12CH napi 1x5 golyó
utsó 2 hétben: Caulophylium 5CH napi 1x5 golyó
Vajúdás alatt: Caulophylium 5 CH és Cimicifuga racumosa 9CH 1/2 óránként váltakozva 5-5 golyó, 5 perces fájásoknál 5-10 percenként váltogatva.
Szülés után Arnica Montana 10 golyó azonnal, majd 3-4x5 golyó naponta; gátsebre Staphysagria 15CH 1x5 golyó; China rubra 9CH 2x5 golyó a vérveszteségre.
Nekem az allergiámat sikeresen kikezelte és bízom a szerekben. Csak nem tudom, a málnalevél teát is igyam-e ezek mellett, vagy az már túlzás?

Edwig, Lili! Nekem ma 35+5 és dec. 23 az időpontom. Furi, nem? Kép Mondjuk én egy héttel korábbra várom a Picuromat. Kép

Orbis! Én is üdvözöllek a lányos mamik körében! Kép És örülök, hogy rendeződnek a dolgok odabent a pocidban, szerintem tuti megfordul majd. Kép

Esztyx, Dia! Szülésmegindítás: "sikeres módszer a természetes prosztaglandinok felhasználása, amelyek a férfiak ondófolyadékában találhatók." És ahogy a többiek írták, csak akkor hatásosak, ha a test már készen áll a szülésre.

Bendegúz! Gratula Bencéhez, minden jót és szépet nektek! Kép

Képzeljétek, Petim tegnap előállt azzal, mi lenne, ha a kislányunkat nem Lili, hanem Liliána névre keresztelnénk. Nekem régebben is tetszett, de akkor neki nem, most mégis. Igazából csak azért, hogy "komolyabb" hivatalos neve legyen, úgyis Lilinek hívnánk. (Engem sem hív senki Katalinnak, pedig az vagyok.) Mit szóltok? Nektek hogy tetszik? Tényleg, Lili, te Lili vagy hivatalosan?

Na, látszik, hogy itthon uncsiztam ma, úgyhogy abbahagyom.

Pusszancs,
Katinka
katinka
 
 


Ja!

Eszter2004-nek írtam tegnap e-mailt, de nem válaszolt!Nem tom mi van vele!
Katy
 


Na lányok a táblázat!

<pre>
Név: Kora Szülés ideje baba Baba neve: Méretei: Kórház neve
1. MaricaKép 35 2004.11.13.Kép 2 Mariann 4200g/53cm Szeged/ Klinika
2. BendegúzKép 30 2004.11.19.Kép 1 Bence 3750g/57cm Bp./Szt.István kh.
3. Márti05Kép 31 2004.11.01.Kép 1 Brigitta 3450g/50cm Bajcsy kh.
4. BringaKép 29 2004.nov.18.Kép 2 Bernárd 3400g/54cm
5. Eszti dec. 1. 1 Laci/ ? Bp./ Schöpf-Mérei kh.
6. Smille 23 dec. 10. 1 ? Gyula
7. Diána 28 dec. 15. 1 Dominik/Dorka Bp./Szt.István kh.
8. Babar 28 dec.14. 1 Szonja, Barbara Bp./Szt.István kh.
9. Mackósajt 32 dec.15. 2 ? Bp./Szt.István kh.
10. Csilla 29 dec. 16. 2 ? ?
11. Hulcsi 28 dec. 16. 1 Benedek Bp./Szabolcs u.
12. Katinka 27 dec. 23. 1 Lili Székesfehérvár
13. Lili 31 dec.25. 1 Hana Bp./MÁV kh.
14. Edina 23 dec. 29. 1 Bálint v. Olivér Bp./Szt.János
15. Noémi 23 jan.? 1 Levente, Donát Bp./Szabolcs u.
16. Rékacs 30 jan. 7. 1 Hanga Bp./ Schöpf-Mérei kh.
17. Márti 29 jan.8. 1 Péter,Benjámin Bp./ Schöpf-Mérei kh.
18. Hanitka 29 jan.10. 1 Hanna Bp.
19. Kire 33 jan. 11. 2 Erik ?
20. Tüni 28 jan.12. 2 Kincső Bp./MÁV kh.
21. Sys 29 jan. 16. 2 Gergő Ádám Bp./ Jahn Ferenc K.
22. Brigi 30 jan. 18. 3 ? Bp./ Bajcsy K.
23. Dorye 25 jan.21. 1 Vilmos/Johanna Bp./Szote,II Női
24. Eszter2004 28 febr.1. 1 Petra Bp./MÁV kh.
25. Orbis 23 febr. 1. 1 Botond Merse/ Csenge Borka Bp./Margit kh.
26. Vica 29 febr. 2. 3 ? Bp./Szt.István kh.
27. Bagzer 26 febr. 2. 1 Simon, Gábor Bp./Szt.Imre kh.
28. Katy 27 febr. 3. 1 Dávid Bp./ Schöpf-Mérei kh.
29. Cicmerák 24 febr.8. 1 László,Gergő Bp./Szt.István kh.
30. Flo 28 febr.10. 1 Matyi Bp./Szt.István kh.
31. Zsuzsi 29 febr. 13. 1 Marcell/ Zsófi, Ágnes Bp./Szt.János
32. Kikocska 26 febr. 13. 1 Réka Bp./ Schöpf-Mérei kh.
33. Ttika 32 febr.19-20. 1 ? Győr/Petz A. kh.
34. Vera 30 febr.20. 2 Matyi Bp./Szabolcs u.
35. Timi 26 febr.23. 1 Máté, Levente Pécs/Szülészeti klinika
36. Zsuzsa 28 febr. 26. 1 ? Bajcsy kh.
37. Aura 23 febr. 26. 1 Erika Bp./Szt.Imre kh.
38. Viki 27 febr.27. 1 Dani/Márk,Dorina/Réka
</pre>

Csók mindenkinek én mára el is búcsúzom!
Puszi:Katy
Kép
Katy
 


Sziasztok!!!

Csajok amióta Marica megszült nem tudni róluk semmit?

EDA, nekem bejött, legközelebb is élnék a lehetőséggel, fejfájás ellen meg napi 3-4 liter folyadékot kell meginni.

Teákkal kapcsolatban a tejelválasztást serkentő homeos bogyó csalánból van. tudtátok?

Rengeteget írtok, ami szuer csak nem egy babázó kismama idejéhez való.

Na pusszantás mindenkinek
Növesszétek a bébiket szépen
Márti
márti05
 
 


Eszti!Kép
A mellbimbó ingerlést szerdán kipróbálom CTG előtt.KépKiváncsi vagyok.Majd beszámolok.KépTe az 5. vagy a táblázatba dec.1-el??Akkor neked nincs is sok hátra.KépDe én a 7. vagyok dec.15-tel.KépAz még hozzád képest 2 hét.KépPuszi,Dia Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


SziasztokKép
DiaKép
Igen komoly, ezt egy lábmasszőr mondta. Nem volt hajlandó megmaszírozni a lábam,mert,hogy nem szabad a kismamikat. Az orvos is azt mondta, hogy nem szerencsés...

LiliKép
Én is megijedtem,de az a póc dolog sokat segítet amit írtálKép Kép Kép Kép Kép A táppénz az valóban jó hírKép Viszont azt hiszem ez a hirtelen szülés gondolata kissé megijesztett, hogy 2 hét múlva akár mami is lehetekKép olyan furi,de már szokom erőteljesenKép Kép
Nekem eredetileg dec.23.volt és azt módosították dec. 29.-re, és most kiderült, hogy 2-3hét között vagyis dec.10-14 között. szóval furi,de eredetileg 23.-a volt.

KatyKép
ez a tali jól hangzik,ott a helyemKép
pusszi mindenkinekKép
edwig 35+5
Vendég
 


EsztyxKép
4 pecsét kell a védőnénitől vagy terhesgondozásról az egyszeri anyasági támogatáshozKép
pussz
Vendég
 


LemaradtKép....
Ma egész nap a babarucikat vasaltam be, meg mostam meg ilyesmiKép deee végre készen van, mostmár nincs semmi ilyesmi akadálya a babucinakKép

Azt szeretném megkérdezni, hogy nektek nem szokot alul égni a pocitok?? Nekem, ha sokat állok elkezd égni a pocakom alulKép jajjj mennyi bajom van ez szörnyűűűKép Kép
edwig
Vendég
 


Sziasztok!

Először is köszönöm mindenkinek a kedves családomra vonatkozó dicséreteket! Apának tolmácsoltam, bár ma nem érdemli meg, jól fölküldött a plafonraKép
Képzeljétek, Bagzer jóvoltából hamarosan én is vigyoroghatok rátok így virtuálisan!Kép Bár nem terveztem albumot csinálni, de ha már ilyen szép képeim lettek, föl is rakok belőle nektek párat. Előbb-utóbb.

Hordozókendő:
nekünk Kismamás van, és én elégedett vagyok vele. Szerintem kicsit túl van lihegve ez az anyag-ügy. Mint mikor a szaunát el se tudják képzelni másból, mint a legdrágább, garantáltan csomómentes trópusi fából. Az összes finn kiröhögné a dolgot, a sok magyar meg bekajálja. Úgyhogy Katinka, szerintem nyugodtan varrd meg, jó erős, szőtt anyagból.Kép És azért nem írok neked soha személy szerint, mert mire a hozzászólások végére érek, annyira keverlek Katyval, hogy nem merek név szerint mondani semmit.Kép

Orbis,
ha a talit úgy csináljuk, hogy ott tudjak lenni, vihetek neked bébikajás üveget. Mindig félreteszem, és már tele vele a garázs.

Orrszívó:
a porszívós a leghatékonyabb, az biztos. Nálunk úgy volt, hogy a hangjától nem félnek, csak eleinte az egész macerát/lefogást utálják, aztán másfél éves koruktól versenyt futottak, ki jön először.

MosásKép
Ha gyakorló anyukaként megnyilvánulhatok ebben az inkább filozófiai jellegű kérdésben, szerintem eleinte semmi fakszni nem kell. Ha meg kiütéses lesz a gyerek (az enyéim néha, féléves koruk körül azok lettek), csak az öblítőt hagytam el a védőnő tanácsára, helyette ecettel öblítettem, csak az ecetes víz után még egy menet öblítés kell tiszta vízzel, ellentétben az öblítőszerrel. Úgyhogy ráér az ember akkor babrálkodni vele, ha muszáj. Hát még babaszappant reszelni, na, azok a mamák nagyon ráérősek lehetnek!Kép

Kikocs, a babaruhák ISZONYÚ koszosak tudnak lenni. Először is le vannak folyton bukva, másodszor össze vannak szarva. A fiam hasmenéses volt az első 5 hónapban, napi ötször olyan ruhákat vettem le róla, hogy szívesen odaadnám a védőnődnek, mossa ki!Kép (Amúgy üdv itthonKép)

Ttika,
kihagytad a Taksonyt! 28-án lesz a Mesi szülinapja (4.!), az sose tudom, hogy Taksony vagy Stefánia, de valamelyik a kettő közül.Kép

Ha jól értem, és tényleg kedden 1-kor lesz tali, akkor én is tudok menni!!!KépKép Nem tudom, hányra, de fél 5-kor kell a dokinál lennem az Istvánban, és ha férjemuram időben hazaér, én azonnal kilövök, és előtte még be tudok ugrani hozzátok! Hát lehet, hogy tényleg csak egy ugrás lesz, de ez is fejlődés az eddigiekhez képest!Kép
De akkor legkésőbb hétfőig fixáljátok légyszi, mert én csak 4 után tudok netezni, és így kedden már nem tudok benézni a fejlemények ügyében.
Köszi!!!Kép

Pusz,
Vica (31+5)
mvica
 
 


Katinka!
Én Lili vagyok hivatalosan és imádom a nevemet amióta az eszemet tudom (kb. 1,5 éves korom óta vannak emlékeim). Csak pozitív élményem kötődik hozzá, mindenki mindig szépnek, kedvesnek és különlegesnek tartotta és még most is gyakran megdicsérik. Most már persze sokkal népszerűbb. Én egyetlen másik Lilit se ismerek a korosztályomból. Ez tizenévesen nagyon tetszett.
Sok rossz dolgot az életemben, magamban a szüleim velem szemben tanúsított ilyen vagy olyan viselkedésének tulajdonítok, de ezzel a névvel azt hiszem előre megváltották minden később elkövetett hibájukat.
(Hú! még sose írtam ezt így le)

számolás: dec. 25.-ig még 29 nap van (novemberben 4, decemberben 25). 29 nap = 4 hét+1 nap. A terhesség 40 hétig tart, tehát egy nap híján 36 hetes vagyok. Ez azt jelenti, hogy ma 35+6. (esetleg 35+5)
Vagy begolyóztam? KépKépKépKépKép

Hordozókendősök!
Az életmód mappában van egy hordozókendő topik, ami lassan pörög, de egy csomó hasznos információt találhatsz benne már gyakorló kismamáktól. Az anyag kérdést én valószínű tényleg túllihegem, de később majd belazulok ha már meg lesz a gyerek. A Nandu-féle speckó szövésű kendő ára pedig nem több mint az anyagé amiből varrnám.

Vica!
Azt hiszem tényleg neked vannak a legkézzelfoghatóbb tapasztalataid mosás terén. Kép. Ez a szappan reszelék nálam egyenlőre elméleti dolog, reálisan főleg az öblítő elhagyására és a mosópor mennyiség csökkentésére törekszem. És tényleg ráérek. kb. még 4 hétig Kép

Lili(akinek már csak 29 nap van hátra a kiírt időpontig)

KépKép
savitri
 
 


Hahó!!

Talira, ha egykor lesz mindenképpen tudok menni, legfeljebb 3 körül el kell jönnöm. A lemondással nem is lenne baj, de csak abban a két órában lehet elérni, amikor rendel. De majd megpróbálom.

Viszont ma (azt hiszem, ez hormonhiszti-kategóriába tartozik) úúúgy megsértődtem Kép Mászkáltunk sokat, meg tegnap óta fáj a csípőm nagyon, és aztán még be is vásároltam, aztán elment a busz az orrunk előtt, és gyalog jöttünk fel a hegyre, mert hideg van, és nem tud kapaszkodni se hiszen nála vannak a szatyrok. És én kb 2 hónapja nem vagyok képes ide gyalog felmászni egyszuszra, most meg amúgy is fáradt voltam. És mikor ezt szóvá tettem, csak annyit mondott, hogy szerinte még így is ő járna jobban, ha cserélnénk, mert én itthon ülök és semmi dolgom meg ilyenek. Hát ez jó szarul esett. Szerintetek ugye ez normális, hogy nem képesek beleképzelni magukat a helyzetünkbe? Mert én így ítéltem meg, inkább szóvá sem tettem az egészet, eleget panaszkodtam. És ilyenkor utána annyira bosszantó, mikor megkérdezi, hogy naaaa, most miiiaaabaaaj?? Mintha nem ezt mondanám egész nap Kép Na kezd összekavarodni ez az egész, inkább abbahagyom.
Olyan jó ez a fórum, olyan szabadírás-szerűen kisírom itt mindig a bánatomat, bocs ha néha nincs se füle se farka.

Vica!
Az üvegeket megköszönném, ha tényleg nem veszed hasznát!

Tegnap nekem azt mondta a nődoki, hogy akkor találkozunk egy hónap múlva, és az már az utolsó találkozó lesz, úgyhogy mindent szépen megbeszélünk. Eddig annyira vártam, és most meg olyan ijesztően közel lett a dolog ettől. Tiszta idióta vagyok mi? Kép
Mindenesetre ennek hatására beszereztem egy-két dolgot, amit a kórházba kell majd vinni. (papír wc-ülőke, meg más roppant sürgős dolgokKép)

Katinka!
Köszi a listát, el is mentettem!!

Na tuti akartam még valamit, de nem fog eszembe jutni, majd talán legközelebb!
Pussz:
Orbis
orbis
 
 


na mivan, éjszakai csoport sehol?
én bezzeg megint egyedül maradtam itthon. sebaj megyek falvédőt készíteni. Mindig éjjel jön rám a varrás.

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Hát itt az éjjeli műszak!
Pedig holnap 9-re mennem kell tanfolyásraKép, azán 4-tól apukám szülinapi zsúrja a nővéremnél. Így esélyem sincs kipihenésreKép
És ezt hiába mondogatom magamnak,akkor sem tudok már egy órája visszaaludni, csak eddig bennt forgolódtam.

Nekem jó a kedd egy óra. Hétfőn megyek fogorvoshoz, gyalog és akkor kipróbálom a lábaimatKép

Tegnap, jelentem sikerült lefesteni a szekrényt, egy rétegben, de a pasim azt igérte, ma lefesti a másodikat és akkor talán vasárnap összerakja és elkezdődhet az asztal rendrakása, ami beletorkollik majd a hifi áthelyezésébe és a nappali korrekt kis átrendezésébe?Kép Az jó lesz! Tán nem kell majd folyton aggódnom,hogy a hozzám özönlő gyerekhadból ki töri le a cd fiókját és ki bányássza el az íróasztali "igen fontos" cetlik egyikét!!!!Kép

TTika! Én vagyok az első ma:
BOLDOG SZÜLINAPOT!

Dia! HAnyadik inszemre jött össze? Ki csinálta? Már minket is ez fenyegetett, mikor spontán lett Hanga,ki úgy tűnik spontán akart lenniKép(Ja, már ha nem indiszkrét!)
És bizony az oxitocin klassz kis cucc. És szexnél, ha az nincs akkor bizony orgazmus sincs!!!!Mármint nekünk, mert a fickóknak valamiért nem kell?!!!Kép

na kisérletett teszek az alvás folytatására!!!!
Rékacs(34+3)(mert már szombat van, ami egy kialvatlan szombat leszKép)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!
Éjjel még úgy egyig varrogattam (gomblyukakat a baba paplanhuzatára)és lám már itt is vagyok. De ha jól látom mindenki szundizik, vagy valami sürgős szombati programja akadt.

Orbis!
Szerintem amit írtál az nem hormonhiszti, hanem egyszerű fáradtság. Viszont az a szerepcserés megjegyzés tényleg nem volt fair a párodtól. De hát biztos ő is kimerült, meg stresszeli magát, hogy el kell tartania a családot.
Egyébként szerintem, mindenképpen nekünk jobb a sok terhes nyavaja ellenére. Mert mi sokkal kézzelfoghatóbban tapasztaljuk ezt a csodát. Nekik a családfenntartás mellett még külön arra is koncentrálniuk kell, hogy átéljék. Viszont ha egyáltalán szóba jöhetne a csere azzal mindkét fél rosszul járna.
Én például belepusztulnék, ha a babavárás lényegi feladata volna számomra az anyagi javak utáni rohangászás. De a férfiakat ismerve, ők is elég silányul tűrik a testi megpróbáltatásokat. Sokkal rosszabbul mint a nők.
Az általad leírt helyzethez hasonló nálunk is előfordult már és én is ilyenkor inkább nem szólok, de nem sok értelme van mert pillanatok alatt elsírom magam és akkor úgyis elhüppögöm, hogy mi a baj, addig úgyse hagy békén. És még csak nem is taktikai húzás részemről ez a sírás.

Na sikerült itt kora reggel monologizálnom.

Rékacs!
Nekem annyira tetszenek a baba cuccok a profilodban, főleg a pulcsik. Olyan gyönyörű színük van. Remélem a rendrakós fiókos is jól sikerül. Az is pirosas árnyalatú lesz ugye?

Lili(35+7=36)aki végletekig rajong a piros minden árnyalatáért

KépKép
savitri
 
 


Jaj, olyan rossz éjszakám volt Kép Direkt egész korán lefeküdtem, erre fél 3 körül bírtam elaludni. Közben a kis bogyóm olyan magasra felmászott, hogy nyomta a gyomromat, úgyhogy fél 6-kor arra ébredtem, hogy mindjárt hányok. Aztán nyolckor felébredtem arra, hogy Áron készülődik, persze alig bírtam visszaaludni, és mire sikerült, csengettek, Áron húga volt, jött vizsgára feliratkozni a neten Kép Szóval ma megint kótyagos leszek.
No szép napot mindenkinek: Orbis (30+4)
orbis
 
 


Savitri!
Na, megint sikerült egyszerre. Én is úgy gondolom, hogy ha ennyi nyavajájuk lenne, belepusztulnának. Annyira bírnak siránkozni, ha fáj a hajuk. Mondtam is neki, hogy kíváncsi lennék rá a szülőágyon. Erre azért már nem válaszolt. Persze igazából nem szeretnék cserélni, csak néha egy fél órára. Pl. amíg felmászunk a hegyre vagy az ilyen éjszakai gyomornyomkodás közben Kép
Akartam már kérdezni: Te kézzel varrsz, vagy géppel? Rám is rám szokott jönni, de nincs gépünk, így meg nem visz rá a lélek, hogy nekiálljak.
Viszont befejezhetem végre a babaruhák horgolását, amit attól tettem függővé, fiú lesz vagy lány KépKép
És a pirosat meg bordót én is imádom, pont tegnap mesélte anyu, hogy már 2 éves koromban is, ha ruhaválasztásról volt szó csak egy kikötésem volt: "a pioszat!!" Úgyhogy lassan én is nekilátok a pirosruha-készítésnek, hurráhurrá!

pussssz!
orbis
 
 


Vica, meg mindemki!
Hordozókendő ügyben csak annyi, hogy olcsóbb, ez az eredetinek mondott, házhoz hozzák 4900-ért. Szerintm megéri.De lehet, hogy túl van lihegve...

Én is szeretem a pirosat és a bordót, de nekünk kisfiunk lesz. Viszont bordó a kocsi, meg fehér, és az szerintem uniszex, és ha lesz lányunk is, neki is jó leszKép

Én most nem nagyon leszek valószínű, de puszi mindenkinek, és a kedd 1 óra eddig mindenkinek jó, ha jól látom. Nekem is tutiKép

Puszi,
Noémi
32+6
vghnoémi
 
 


Sziasztok!

Lili! Olyan jókat írtál a nevedről, hogy szerintem nekiállok Apát lebeszélni a Liliánáról. Kép Egyébként szerintem jobban is hangzik a Grubits Lili, mint a Grubits Liliána.

Mvica! Köszi a bíztatást a hordozókendővel kapcsolatban, lehet, hogy akkor mégis nekiesünk. És ne aggódj, néha én sem tudom visszakövetni, ki mit írt, nem veszem zokon senkitől, ha nem ír. Kép

Piros- és bordórajongók! Kép Én is imádom a bordót, nekünk a kiságy rácsai ilyenek is lettek, meg a fal színe is abból indult ki, merthogy a hálónk fehér-bordó-fekete. Ma már tényleg fotózunk, kíváncsi leszek, hogy tetszik majd.

Képzeljétek, ma reggel megvoltak az első komolyabb jóslófájásaim Kép, úgyhogy gyorsan meg is vettem a homeopátiás bogyókat, nehogy lekéssek.

Férfiak: az én párocskám is párszor elfeledkezik róla, hogy már nem vagyok a régi terhelhetőség ügyében. Ilyenkor kedvesen figyelmeztetem, és csak annyit mond: Jaaaaaa, booooocs, tényleg. Kép

Nyűgök: nekem mostanában a szegycsontom és a felső bordáim fájnak, ha sokáig fekszem vagy ülök egy pozícióban. Kép Nemtom mitől, de azért várom, hogy Picikém lassan elkezdjen "leszállni".

Na, szép szombat délutánt! Kép

Pussz,
Katinka
35+6 (ha minden igaz)

Ui.: Cicmerák is jól eltűnt mostanában! Kép
katinka
 
 


Szia Imolyozs!Kép
Szerencsére a második inszem sikerült,mert így is 310eft-ba került.KépKépMeg persze "szerintem"nem lett volna lelkierőm végig csinálni a 6-ot mire lombikra mehettünk volna.A Dévai intézetben csinálták.Nyugottan kérdezz nem titok.KépHa tudtam volna,hogy éjjeli műszak is van,akkor én is jöttem volna.KépTegnap ugyanis a párom egy barátunknál volt búcsú bulin,mert a hapsi ma ment Dél-Afrikába dolgozni és éjfékor úgy jött haza mint a csacsi.KépÉs mind ez ugye rettenetes horkolással párosult ezért két szobával arrébb se tudtam aludni tőle.KépTehát jó éjszakám volt.Kép
Puszi,Dia Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


hészusz!!! megint egy óra mire a végére értem....
keddi találkozó jóóóó! Katy, felírom a címet, ott leszek, ja, és megpróbálok valami ehetőt összekotyvasztaniKép

piros rajongók, még egy jó hír: az otthonszülős tanfolyamon mondták hogy jó ha a baba takarója piros....találjátok ki miért?!Kép hát mer azt a színt látta picur csakis az addigi életében odabentről!!!szóval egy kicsit nosztalgiázhat.... én is épp a naopkban szereztem be egy remek darabot, amit kb 20szor kell félbehajtani hogy elég kicsi legyen, de olyan szép hogy muszály volt ezt választanom a kicsi de nem annyira szép helyett!!

hát majd még biztos eszembejut valami extra okos dolog....

bagzer
rögvest 31 befejezve és két hónap hátra.....juj de izgiiiiii

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Én elég keveset írok Hozzátok képest, és látom már el is feledkeztek rólam.Otthon nincs internetünk, mert hát Gyulán még nem mindenhol van. Így párom internet klubbjában szoktam netezni. Jó lenne ha lenne otthon, mert így nem is tudom hogyan foglak értesíteni Benneteket, ha megtörténik a csoda. Ahogy nézem a táblázatot, már csak egy "versenyző" van előttem. Nekem még szükségem van a meglévő 2 hétre, hogf yteljesen felkészüljek.Még most kezdek neki a babaholmik kimosásának. Trehány vagyok?
Egyébként mindig visszaolvaslak Benneteket, de mire a végére érek már nincs erőm írni. Meg a kezem, az ujjaim állandóan lezsibbadnak. Van hogy csak az ujjbegyeim, de elég kellemetlen.
Örömmel nézegetem a babasarkokat, nagyon szépek!!!
Minden pénteken járok CTG-re, és tegnap, mikor odaértem pont akkor szült meg egy nagyon kedves ismerősöm, egy dokihoz járunk, meg folyamatosan megosztottuk egymással a tapasztalatainkat. És tegnap ahogy ott ültem a folyosón és hallottam, ahogy sír a baba, majdnem én is bőgni kezdtem. Olyan megható volt az egész. Tök rendesek voltak a szülésznők, megmutatták a picurt és tündéri. De rohamos léptekkel eljön a mi időnk is, Lányok!!!
Döntés született név ügyben,Olivér!!!Ez úgy döntődött el, hogy ugye nekem mindig is ez a név tetszett, Édesapa meg nyilatkozott sokáig. Igen ám, de otthon a laptopra tett fel egy visszaszámlálót, ami dec.10-es időponttal visszafele számolja a napokat, órákat, perceket, másodperceket hogy még ennyi van hátra Olivér érkezéséig. Olyan boldog voltam, amikor megláttam, még el is pityeregtem magam.
Sok -sok puszi mindenkinek!
smille
 
 


Ja!

Itt megnézhetitek:http://bluecomp.uw.hu/
smille
 
 


Smille! nagyon aranyos a visszaszámlálósdi!!!

jajajaja!!! Bringa és Bendegúy, mindig kimegy a fejemből, de gratulaaaaaaaa! ja, és csodaszép Berni baba!!!

Orbis, tök jó hogy végre megmutatta magát a pici!!

bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!
Enyim boka is elkezdte a dagadást. Biztos mert itt lógatom a gép előtt állandóan. Mindjárt megyek is pihentetni a tv elé.

Orbis!
Géppel varrok. Így is elég lassú vagyok. Kézzel neki se állnék. Irigylem azt aki tud kötni meg horgolni. Lábpihentetés közben milyen jól jönne.

Smille!
Nem vagy trehány. Az Olivér tök jó név. Teljesen átéltem amit a barátnőd szüléséről írtál, én is mindig elsírom magam ha szülést látok vagy ennyire közel vagyok hozzá. Még a véres és realisztikus, dokumentum filmeken is. Sőt.
Hú az a visszaszámlálós tök izgi. Én csak dec.1-től kezdem nyitogatni a naptáramat.

Bagzer! tök jó hogy a pirosnak még vannak ilyen jó hatásai is, bár nálam a falvédő lesz piros. Ha jól tudom Tibetben a gonosz szellemek, démonok távoltartására is alkalmazzák.
Éljen a piros!!!

Lili(35+7=36)

KépKép
savitri
 
 


hát én most ébredtem a délutáni pihenőmből, kicsit szégyellem magam, hiszen alapból is kb 12kor keltünk....hehe, de marci este vetít, és neki télleg szüksége volt az alvásra, én meg nem bírom ki ilyenkor hogy ne bújjak mellé....
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Nem leszek túl hosszú, mert még mindig nyomom a képzést, és tegnap is beájultam az esti filmen!Akkor javaslom, hogy legyen konkrét a kedd 13 óra, és mindenki úgy jön-megy ahogy jól esik!

Orbis!
Innen fel tudod hívni a védőnőt!Van vezetékes telcsinkKép!
Jaj, nagyon örülök, hogy ennyien jöttök!
Vica Neked is jönnöd kell!!!

Eszter2004 írt nekem mailt!Remélhetőleg nemsokára befut, húzós volt a hete! Remélem Ő is tud majd jönni a találkozóra!!!

Olyan izgi, hogy lassan mindenkinek meg lesz a babája!!!
Kép
Na megyek kényeztetni magam!

Millió puszi:Katy(aki 1 héttel kevesebbnek hitte magát!)
30+3Kép
Katy
 


embereeeek!!
a kendős lyány írt nekem hogy feltett hirdetést ide, valaki találkozott vele??? mert én még nem láttam...
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Nem tud valaki aranyérre valami jót??? Teljessen ki vagyok. A két heti náthámból, olyan mintha mostanra múlna valami, erre meg nem kijött az aranyerem. A kiselefánt bébim nyomja és olyan jól sikerült neki, hogy mára sikerült is. De ez hihetetlen milyen fájó érzés. Se ülve, se állva nem jó. Másnak nincs ilyen problémája? Pedig azt olvastam, hogy csak szülésnél fordul elő, hogy kijön. Hogy én minden rosszba beleesek...Kép

Rékacs
Már most bejelentkeztél szobára? Akkor nem értem, hogy nekem miért mondta a Sztefka, hogy ráérek. Na, majd akkor én is csüt.-ön beíratom magamat. Ugyan valóban fogalmam sincs, hogy akkor most mikorra is írassam be magamat. Jan?Dec?Kép
Hát valóban hihetetlen, hogy mindig elkerüljük egymást!!!Kép Hogy-hogy neked is csinálják már az első ctg-t? Mert hogy, nekem oké mert "kiselefántom" van, de neked?
Tali
Persze, nagyon szívesen hazaviszlek!
De még most egyenlőre még az is kétes, hogy egyáltalán én eltudok-e menni? Ugyan is nekem is védőnőhöz kellene menni, de hát ügye azt le lehet mondaniKép Na, nem is az a baj. Hanem, hogy a 2 autónkból 1 lett. Az én kocsimat kell, hogy használja apa, mert az övén deffekt lett és a gumis nem tudja megcsinálni, mert a felni is szétment és így csak mankókerékkel használható a kocsi. De avval apa nem enged egy lépést sem sehova, mert veszélyes a terhelhetősége, mert azt csak arra találták ki, hogy a szerelőig mennyél vele.(Jól kitanultam a gumis témátKép)
Így majd még hétfőn kiderül, hogy lesz-e kocsim vagy nem, mert neki mindenféle képpen kell a munkához. De azért nem szeretnék lemaradni a taliról!!! Legfeljebb járművekkel elmegyek én is, aztán majd valahogy hazakeveredek. Vagy ha időben végez Peti, mert pont kedden későig van úgy néz ki, akkor eljön értem és elviszünk téged is haza. De ezek mind majd hétfőn dölnek el, hogy van-e autó vagy nincs.
Ja, köszi a bókot a kinézetemről!!

Kikocska, Noémi
Köszönöm nektek is a bókokat. Örülök hogy nem rettentelek el titeteket.
Noémi! Nekem mindig csak vizsgálatot csinált a doki, hogy nem-e vagyok nyitott, de kenet vizsgálatot csak most csinált elösszőr. Azt mondta, hogy ez kimondottan bakteriális kenet levétel, mondta is a nevét, hogy milyen bacit néznek, de nem tudtam megjegyezni és ezt azért kell, hogy ha van akkor kikezeljék, mert ezt a fajtát a szüléskor elkapja a baba is, ha nincs kikezelve.

Mosószer
Tudom már túl van egy kicsi tárgyalva a dolog, de azért én leírom, hogy voltunk a Megatoysban és vettem dirrekt babaruhák mosásához használható mosószert 979.-Ft-ért, 1,5 l-es. Szerintem nem vészes az ára és elég sokáig elég lesz, mivel csak a minirucikat fogom mosni vele.
Gondoltátok volna, hogy a Megatoysban lévő lepedő olcsóbb, mint az Auchanban? Mondjuk azért elképettem az árán, mert 70x140-es méret 1550.-Ft/db. Jól megkérik az árát. De legalább jó anyagnak tűnik. Bezzeg az Auchan-os?

Na, jó hosszúra sikerültem, be is fogom!!! Amúgy sem tudok a hülye aranyozottKép erem miatt egyhúzamba ennyit ülni.
Segítsetek úgy fáj!!!

Pusz: Márti (34+2)
hajdum
 
 


hahó!
Hát mit mondjak, azért megérzi a topic Kikocska hiányát. Szerintem húzzunk bele, ne kelljen szégyenkeznünk előtte, mikor hazajön.Kép
Jó uncsi napom volt ma Kép Egyedül voltam itthon és nem tudtam magammal mit kezdeni. De holnap egész nap itthon leszünk kettesben, az nagyon jó lesz. Hétfőn meg jö egy barátnőm, és aztán kedden tali, úgyhogy ez a hét jól kezdődik Kép
Orbis
orbis
 
 


Márti,
Reparon kenőcs, intim torna négykézláb, úgy, hogy a fejed lejjebb legyen, mint a feneked, mert a vér visszaáramlik, és 2 héten belül elvileg segít. Addigra lehet, hogy szülszKép +széklet higítása... Nekem is kijött, örülj, hogy neked csak most.. Esztyxnek is van. És a dokim azt mondta, ez csak egyre rosszabb lesz. Jajj, igaz, én is útálom!!!!Kép Olvass vissza, volt róla szó egy-két napja!
Smille, dehogy felejtettünk el, ott vagy a táblázatbanKép Csak nagyon pörgünkKép Irtó édes a visszaszámlálóKép

Puszi
Noémi
vghnoémi
 
 


Márti, én is úgy tudom hogy gáttornával lehet helyrehozni!!! abban meg én tiszta béna vagyok, sajna....de hátha vannak itt hozzáértők, akik le tudják írni mit, hogy csinálj!!
ja, és nekem is teccettek a fotóid!!

találkoyóra lehet hogy kicsit késöbb érek majd oda mert lesz egz baba-mama fotózásom valahol messze, de kocsival visznek-hoznak, szóval lehet hogy még időben beesek, de lehet hogy kések
b

kendő, ha valakinek kéne a csajci elérhetősége fel lettem hatalmazva, írjon nekem és megadom....

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


neeeeeeeeeemáááááááááááááááá
hol van mindenkiiiiiii????????????????????
b

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Márti!

Sperti kenőcs. Az is nagyon jó, a Reparont nem próbáltam.
Pár nap alatt enyhülést hoz, a végleges megoldásra még nem jöttem rá, de lehet, csak én vagyok ilyen peches.

sasha
36 hét

Kép
sasha
 
 


tényleg hol vagytok?????????? ejnye!
Én most már megint agyalok. Azt mondta csütörtökön a dokibácsi, hogy mivel nagyon kis súlyú a mi kis Borókabogyónk, jó lenne vigyázni, hogy jó sokáig bennmaradjon. De azt is mondta, hogy ágynyugalomról szó sincs, sőt tornára is járhatok egész nyugodtan. Tulajdonképpen hogyan lehet erre vigyázni? Jó odáig oké, hogy majd nem emelgetek 10 kilókat meg nem futok maratont... de ezen kívül?
Na csak gondoltam leírom, egyrészt hogy valaki mondjon má végre valamit, meg vagy fél napja nem problémáztam semmit, már időszerű lett KépKép
No jó éjt:
Orbis (30+4, majdnem5)
orbis
 
 


Noémi

Köszi a segítséget, gőzerővel tornázom!!! Gondolhatjátok, hogy mennyire megijed apa!Azt hitte, hogy vagy megbolondultam vagy megyünk szülni. Ugyan is pont lent volt a kutyával én meg megfogadtam a jótanácsot és elkezdtem tornázni és amikor feljött csak a nagy segget látta az égbe meredniKépKép
Elrohantam a gyógyszertárba is Reparon kenőcsért, de kaptam kúpot is. Szerintem mind a kettőt bevetem.
Hát amióta tudom, hogy óriásbébim lesz eléggé parázok a szüléstől, de így hogy most még gyémántKép erem is kijött, ott a tetthelyen még nyomni is kell, akkor helyben aranyér műtétet is csinálnak?Kép

Bagzer
Ha a szakember mondja, hogy tetszetős a képek, akkor jóKépA tornát én is most vettetem be elösszőr, talán jól csinálom. Majd kiderülKép

Sasha
Köszi a kenőcs nevet! Kipróbálom azt is. Hátha ennyi kencétől csak visszamegy oda ahova való.

Megyek fekvőbe, úgy jobban kibírható ez a szuper érzésKép de szerencsére legalább a babcikám nyugiba van ma és nem akar kitőrni belőlemKép

Jó éjt mindenkinek
Márti(34+2)Ja, és +8 kg)
hajdum
 
 


Orbis, sajna nem tudok semmilyen jó tanácsot, talán hogy csináld a dolgokat ahogy te jónak érzed..... nem vagyok jártas a témában, de mégis mennyi az a kevéske??? nekem senki nem mondta se hogy nagy se hogy kicsi..... nemtom.... mi a 30. héten voltunk uh-n akkor 1120g +-10% volt picur, de a papír szerint 29.hét, és a méretei meg 27+5nek felelnek meg......szóval majdnem 29.....dehát......énnemtom ez most mi....

ja, a többi akkori adat:
bpd:76mm, ofd:90mm, hc:262mm, ad1:66mm, ad2:66mm, ac:208mmm, fl:50mm, hum:mm-ezt gondolom le se mérte....?

hát ennyi, a kiszámolós oldalon beírtam ezeket és szinte mind egy időre jött ki, kivéve valamelyik utsó, az kb 2héttel volt eltérő a többitől.....

bagz
30+6, de majdnem 31pont, Orbis, neked nem vasárnap van fordulód, mint nekem?? mert akkor te is holnap illetve 12perc múlva +7/31. vagy, neeeem?

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzerka!
Nekem is kb ekkorák az adatok. Illetve picit nagyobb, de az már 31. hét volt. És arra azt mondta dokibácsi, hogy szerinte kb 3 kilós lesz, csak maradjon bent végig, akkor semmi gond. HÁÁÁT KÖSZI! Én igyekszem.
Az én adataim:
BPD:74mm, AC:237mm, FL:57mm, HC:277mm, OFD:97mm, súlybecslés:1274g.

Amúgy én kedden váltok. Pedig csak egy nappal vagyok előtted. De így is már 30+5!!
No jó éjt
orbis
 
 


Sziasztok!

Itt az éjszakai műszak! Bezzeg most mindenki alszik!!! Vagy csak még korán van, mert azt hiszem Rékacs is csak úgy 4-5 körül szokott nem aludni.
Mondjuk én nem mondom, hogy nem vagyok álmos de egyszerűen ez az aranyér teljessen kikészítKép Olyan erősen belenyílal a fájdalom, hogy a szemem majd ki úgrik. Sehogy sem jó aludni. És olyan ijesztő a dolog, mert annyira erős néha a görcs, hogy még a hasam alatt is érzem. Persze ezt szerintem babcika is érzi, mert olyan majd kitöröm a közfalat-ba kezdett, hogy csak na. Azért is keltem fel inkább, hátha megnyugszik. Mondjuk így ülve sem egy élmény ez a rohadt aranyér, de legalább ne görcsölneKép

Orbis, Bagzerka
Szerintem az soha sem baj, hogy pinduri a babci és a 3 kg szülésnél tökéletes. Akkor mit szóljak én, hogy amíg nektek a 30.héten 1120kg-1274kg volt, addig az én ducikám 1700kg. Szerintem inkább legyen kicsi, mint ilyen óriás. A doki is azt mondta, hogy tuti 4 kiló fölötti lesz. És ráadásul jó nagy feje van. A BPD-je a 30.héten 8,2cm volt. A 33.héten 9,25. Na, akkor melyik jobb szerintetek. A doki szerint azért fog előbb kijönni mert kizárt dolog, hogy elférjen. Pedig láthatjátok nem vagyok egy kis darab.
Pánikolok is rendesen, elhihetitek.

Na, megyek próbálkozom újra egy kicsit az alvással, mert ülni is szörnyű.

Márti(34+most már 3)
hajdum
 
 


Szép jó reggelt!

Ma egészen 7.45-ig aludtam!!!

Márti! Próbáld ki, hogy mikor fáj akkor, hideg meleg vizet váltva öblögezetd, úgy a kád szélére ülve, kitekeredve. Nagyon kényelmetlen, mert szar kitekeredni, de segít. legalábbis nekem. Meg kakilás után is mosd ki a feneked és akkor is hideg-meleg felváltva, és az utolsó hideg legyen. vagy, ha ez nem megy, akkor fokozatosan hűtsd!
Amúgy én is most kezedem ezt a frarancos-flancos kis arany cuccot. Régen is volt, azért vagyok ily tájékozott, de az intimtorna szépen elmulasztotta. Most viszont, olyan betonbébiket kakilok, kb fél órás szenvedéssel, hogy utána csillagokat látok. ÉS nyomni meg nem is naygon merek, a méhszájűgy miatt. Most én úgy döntöttem, legyen kevesebb vérem, dfe abbahaygtam a vasat, hátha az segít, kaki ügyben(mindenkitől bocs a témáért, de ez vanKép)
Amúgy azért lesz ctg-m mert nyitott a méhszájam!És dec 10 utántól bármikor jöhet, azt mondta a doki bácsi.
A kenet amit levettek neked az a bizonyos kókusz vizsgálat, ami azért lényeges, mert, ha van ilyen vbaajod és nem kezelik ki antibiotikummal(éljen a gombaKép),akkor a babab menet közben felfertőződhet és az iylen piciknél veszélyes. már úgy, hogy ő is antibiotikummalkezdi az életeét és az azért kicsit rosszabb, mint holmi mosópor, nem?
Szóval klassz, hogy levett én is rákérdezek legközelebb.
És neked ctg után menni kell a dokihoz? És ki csinálja meg a ctg-t? Nekem a szülésznőm.
Én amúgy bátran bejelntkezetm januárra, hisz én akkorra váromKépAztán majd ő eldönti mikor jön ki.
A barátnom 4400 grammmal szült a 42.hétre. Szóval ez a túl nagy, hát leőbb kijön duma azért nem tuti. A másik meg két nappal hordta túl, az utolérhetettlen méretű 4840 grmmos Ambrusát, akit a szülés előtti napon még csak 3500 grammra saccoltakKép Jól megnőt egy nap alatt az a ygerekKép
Orbis! ennyit a súlybecsléssről! Szóval ne izgulj! Pihengess ahogy eddig, akkor miért jönne ki előbb, mikor jó ott benn? telis-tele van a piros legelegszebb árnylataivalKép
Ja, jut eszembe, hisz a gyerek nem is látKép
Amúgy ez űgben, mármint mikre képes a magzat, engem is folyton hűlyének néz az anyám, ha mesélem mit, hogy boxol, meg hog csuklik meg ilyenek. Akkor ő mindig cinikusan közli, hogy ja ez egy csodagyrek. Akkor jól lelombozódok, hogy miért iylen aztán túlteszem magam rajta.

Dia! utólag is gratula az inszemhez. Szerintem még most sem késő, hisz gondolom nálatok is, ha összepakoljuk a babára vágyok és babát várok időt akkor még mindig jól vezet az első, tehát az az élmény is még igen friss, hogy végre sikerült!!!!!!És le kéne írnod a "megint megjötteseknek", hogy inszemmel sikerült. Mert ott mindenkire ráfér a pozitív sztorrrrri.
Én gondolkodom is, hogy nyitok egy "végre megfogant" topikot, mert mikor nem jött össze, annyira vágytam, hoyg tudjam, hogy van kiút és van akinek összejött.

na szófosi, reggeli szófosi, mert pesrsz itt,ugymond felül, jön könnyen, itt nincs aranyér mi?
Ja, lefotoztam Hanga fellépőjét, majd lekocogok a földszintre, letöltöm és felteszem nektek, hogy Ti is irigyeljétek milyn kis csínos lesz lánkám.
Bár tegnapo az egész család közölt, hogy ez a pocak hegyes és hülyék az orvosok biztos fiú lesz. lehet elképzelni, milyn jól esett, nekünk szülőknek.(azért csomagolok kicsit kékebb fellépőt is a behozandó mózesbaKép Biztos ami biztos)

na, tényleg tsók
Rékacs 34+4

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Nahát csajok!
Nem tudom mit paráztatják az orvosok szegény kismamikat a baba súlyával a 30. héten? Még van tíz hét, hogy megnőjön.
Az én adataim:
29. héten: BPD:73, OFD:95, HC:279, AC:233, FC:53, súly: ~1180g
33. héten: BPD:85, OFD:104, HC:312, AC:272, FC:64, súly: ~1932g
Amint látjátok babuci 4 hét alatt majdnem egy kilót hízott, az utóbbi adatra már azt mondta a doki, hogy nagy baba lesz. A 19. héten még csak 17 hetesnek minősítették. Én meg csak reménykedem, hogy nem lesz 4 kilós.

Képzeljétek azt hiszem leszállt a pocakom. Nem vagyok biztos benne, de férjem állítja és én is inkább mindent lent érzek, az összes mozgást. Meg éjjel is kicsit intenzívebben jöttek a pisilési ingerek. Ettől egy kicsit bepánikoltam, hogy hú ez már a célegyenes, a fészek meg még nincs kész és mi lesz ha előbb jön, meg ilyenek. Aztán olvastam egyik könyvemben, hogy ez kb a baba érkezése előtt 4 héttel történik én meg ugye tegnap töltöttem a 36-ot. Milyen kis szabályos a drága Kép! csak, hogy anyját megnyugtassa.

Imolyozs!
Dícséretben részesítelek a hosszú alvásért. Igen derék!! Kép
A család egyébként rémes tud lenni. Pont akiktől a legtöbb pozitivitást várnád, meg akikre érzékenyebben reagálsz, pont ők tudják a legdurvábbakat mondani.

Lili(36+1)

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Letöltöttem a képeket ime itt van HAnga első fellépője! remélem nem lesz nagy rá. 56-os, de olyan pindurik mikor megszületnek.Kép
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Jó reggelt!

De jót aludtam, még két pisiszünettel is! Kép És olyanjó, mert Petim ma reggeliztet és ebédeltet, azaz 5-re ment és nemsokára itthon van, plusz még ebédet is hoz haza. Kép

Orbis, Bagzer! Én is utánanéztem a Babucim adatainak, az a furi, hogy nekem mindig csak 3 méretet adnak meg, és súlyt se becsülnek. Kép
Szóval 31.hét: BPD:81, AD:84, FL:59
Aztán 36.hét: BPD:89, AD:91, FL:66
És mindig azt mondták, hogy pont megfelel az adott hét méreteinek.

Lili! Azt hiszem, nekem is leszállt a pocim. Kép Apa szerint is lejjebb jött, meg tegnap a hurka+sült kolbász ebéd után semmi gyomorsavam nem volt, ami csodának számít. És az én kis Drágám is pontos, mert ma töltjük a 36. hetet. Kép

Rékacs! A vas abbahagyása télleg segít, én azóta naponta kétszer is járok nagyvécézni, pedig előtte én is szenvedtem.

Végre tettem fel képet a babasarok elkészült részéről az albumomba, várom a véleményeteket! És tegnap petimnek meg kellett mutatnom a babasarkos képeiteket, neki is tetszettek Kép, bár ő nagyon elfogult.

Na, megyek, behozom a tegnap vásárolt fenyőerdőt és nekiállok adventi koszorút gyártani.

Szép vasárnapot,
Katinka
pont 36! Kép
katinka
 
 


Sziasztok!!
Nekem azt mondta a doki, hogy ha székrekedést okoz a vastabletta, akkor szedjem úgy, hogy két napig igen, egy napig nem, és az segít. Még nem tudok róla nyilatkozni, most kaptam a receptet és még ki sem váltottam...Kép

Mindenkinek köszi a megnyugtatást. Én igazából teljesen meg lennék elégedve egy 3 kilós babával is, csak azt nem szeretem, mikor olyanokat mondanak, hogy vigyázzak, aztán fogalmam sincs, hogyan. A vércukornál is ez volt, hogy figyeljek oda rá, aztán semmi több, és minden étkezésnél fejtörést okozott. Szóval vagy ne mondjon semmit, vagy fejtse ki, mire gondol, mert ez így olyan bizonytalan...

Rékacs! Tündéri a ruci. Én is érzek néha késztetést, hogy az összes rucit lefényképezzem és ország-világnak mutogassam. Kép Olyan szépek vannak már manapság. Nekem kedvenc elfoglaltságom lett a babaruha nézegetés Kép

Na megyek ebédet főzni, szurkoljatok. Rakott tök lesz, és olyat még sosem csináltam.
Pusssz
Orbis
orbis
 
 


Na, befejzetem az én kis pasinkóm házifeladtának megrajzolását!

Most Ő főz ebédet cserébe! Kiváncsi vagyok?!Kép

Aztán négyre megyek adventezni. Az azt jelenti, hogy összegyűlünk a barátaimmal egy helyen,viszünk fenyőt, meg díszeket, meg gyertyát, meg ragasztópisztolyt,üvegfestéket stb és mindenki alkot valamit. Most már ugye, a gyerekek is ott vannak. Ezt a dolgot négy éve vezettük be, mikor még csak egy csecsmő volt a bandában, most meg már mindenki hozza a porontyot. Hát szaporodunk rendesen! Az én környezetemben nem érzékelhető, hogy fogy a magyar. bár mind kicsit elhúztuk, mert mostanában voltunk/leszünk 30, de én vagyok aki az utolsó első gyerekes terhes,és mindenki akar még, vagy már várja a másodikat vagy már meg is van, sőt két iker is van. Egyik fiús, másik meg lányosKépÉs még azt is elmondhatom, hogy itt mindenki diplomás, tehát nem fogy az értelmiségi magyar!!! NA örültök?

Katinka! NAgyon szép lett a babasarkotok, nagyon tetszik a színe, meg az elefántos lámpa, meg ez az őrült kiságy is. Az honnan van?A tapétadíszcsik(bordür, de nem tudom, hogy kell írni)mintáját sajnos nem lehet rendesen látni, de úgy tűnik jól néz kiKép

Szóval, szép advent első napját mindenkinek!
Ne felejtsétekk el meggyúlytani az elő gyertyát!!!!
Rékacs(34+4)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?