Új privát üzeneted érkezett!

Jányok!

Itt vagyok! Mindig ha van egy percem beleolvasok mi zajlik itt de írni nem jut időm.

Babus! Kép
Örülök, hogy újra otthon, nagyon aggodtam érted. Szinte a lélegzetem is elállt amikor megláttam, hogy a férjed ír nekünk. Pihenj sokat.

Henci!
Gratula a babóhoz!! Kép Kép

Pilis!
Én sohasem kapok érzéstelenítőt a töméshez a fogorvosnál. Szerintem egyáltalán nem vészes. Kép

Stella!

Nagyon örülök hogy indul a lombik, nagyon jó hír! Kép Előre!

Rólam annyit, hogy reggel voltam a 12. heti UH-n. Kisült hogy mindjárt 13 hetes vagyok.
Judyt, átírnád a táblában : ma vagyok a 12+5 napon, és a várható születés előrejött 06.04-re. A babó nagyon édi volt és nagyon aktív. Most 5.79 cm, és 1.1 a tarkóredője, ha mond ez valakinek valamit. Sajnos nem 3D UH volt csak 2D ugyhogy bejelentkezek a Praxisba is, nem akarom kihagyni.
Legközelebb a 16 héten megyek vérvételre.
Nem tudja valaki akkor mit néznek?
Babus! Mikor válik le a baba a méhfalról, mikorra lesz köldökzsinor?

Mindenkinek megy a drukk ezerrel!!

Nicol

Kép
nicol
 
 


Pilis
Te tudod az arányokat is, hogyan kell összekeverni a teát? Engem egyenlőre a menzi beállító része érdekelne, mert anélkül hiába innám a babás fagyöngyötKép

Kép
Kép
tacsifül
 
 


Jündi Kép
Elvileg ma kell megjönnie és szerintem meg is fog jönni, a hőm leesett.
Jövő héten megyek majd dokihoz, hogy mondjon valami okosat. Remélem utána kezdhetjük a baba projektet Kép
Ugye ma is teszel pipácskát a receptedbe? Akciózás miatt Kép
Nagyon drukkolok, ebben a hónapban össze kell jönnie.

Judyt Kép
Már kifúrja az oldalamat a kiváncsiság Kép Várom a hétfőt.

Annácska

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 

 
 

Vali,
Szerintem itt még lehet babó, lehet, hogy tényleg a gyógyi kavart be, de a Androcurt sajnos nem ismerem. Nem tudod megkérdezni a dokidat?

Nicol,
Már nagyon hiányoltunk. Örülök, hogy minden rendben volt az uh-n. Nem tudsz nekünk képet feltenni? Légyszi, ha van időd gyere gyakrabban.

Pilis,
A derékfájás még nem jelenti azt, hogy meg fog jönni, tessék optimistának lenni. Kíváncsi vagyok a holnapi tesztre.

Annácska,
Akkor indulhat végre az akciózós hónap. HajráKép

Móni

Kép
móni23
 
 


Ezvicc
Küldtem neked a képeket. Mivel elég nagy a gyűjtemény terjedelme, ezért csak részletekben fogom küldeni, jó? Nem tudom, neked milyen gyors a neted, de nekem piszok lassan küldiKép Szóval apránként mennek a dekupis ötletekKép

Aki kéri még a dekupis-ötletek című képgyűjteményemet, légyszi írja meg és akkor mindenkinek egyszerre el tudom küldeniKép

Kép
Kép
tacsifül
 
 


Vali Kép

Nekem is el tudnad kuldeni? Koszi.
Nem tudod a dokit felhivni, aki felirta a gyogyszert?

Gyöngyi

bgy
 
 


Vanda, GyöngyiKép
A kérdésekre csak késöbb kapok én is választ. Még nincs semmire időpontom. Minden attól függ, hogyan nőnek a tüszők! Egyenlőre szurik vannak vasárnapig, akkor úrja talizok a dokival!!

DorisKép
Te olyan aranyos lány vagy, úgy szeretlek! Mindig tudsz bíztatót mondani és tanácsot adni.
Az első szorit megmutatják, hogyan kell beadni, aztán holnaptól majd lövöm magam, csak legyen hozzá bátorságom és gyomrom! Én sem akarok folyton dokihoz rohangálni, ha másképp is meg lehet oldani. A mostani szurik mind hasba mennek, úgyhogy nem lesz gond!

JündiKép
üvegfestéket vettem a kossuth téren. Már festettem is és tök jó lett, mert a Robi engedélyt adott a további mázolásra a lakás ügeg-felületein Kép!

AnnácskaKép
remélem azt mondja majd a doki, hogy lehet próbálkozni újra!!

ValiKép
hát ez tényleg nagyon fura! Most nem tudsz mit tenni, mint várni!
Reméljük minden marad a régiben a negatív teszteket leszámítva! Szerintem hétvégén vagy jövő héten tesztelj újra. Ne add fel!
Nyáron irogatott ide Olgi, akinek kb a 6. tesztje lett csak pozitív a 46. napon!!!

PilisKép
A babások azt mondják, hogy nagyon hasonló érzés az, amikor babás vagy és az, amikor meg fog jönni!
Ne tessék idő előtt feladni!!!

NicolKép
Szép nagy a babád és nagyon jó a tarkóredője is!
Pihizz sokat!!!

Stella

Kép
stella9
 
 


Tacsifül!
Képek jöhetnek.
Én egy-egy-egy arányban kevertem a teát, kb. mindegyikből egy kiskanállal fél liter vízbe és kb. öt percig áztatom. Utána már keserű lenne. Nagyon pontosan volt tőle a tüszim. De csak addig ittam, amíg lett tüszim. Gondoltam, hogy menzi alatt-után majd megint iszom (Ami nem is lesz most egy ideig!!!!). Mintha úgy olvastam volna, hogy csak pár napig kell inni. Amúgy babásan vigyázni kell a gyógyteákkal! És a fahéjjal!!!!

Móni!
Nekem menzi alatt szokott fájni a derekam. De előtte még nem fájt. Persze kolléganőmnek panaszkodtam, hogy fáj a derekam, ő rögtön rávágta, hogy terhes vagyok Kép

Nicol!
Nekem még soha nem nyúltak a fogamhoz, de sajna most három tömés lesz... De hős leszek!!!!

Huh, már várom a reggeli tesztet. Bár arra gondoltam, hogy várok hétfőig, doki előtt megnézem. Talán kibírom addig. De párom tutira nem Kép De hőm még nagyon fönt van, ami azért jót jelent.
pilis
 
 


Stella!
Köszi, de most tényleg több önbizalmam van.
Nagyon hajtok a karácsonyi ajándék miatt Kép
pilis
 
 


Pilis
A derékfájás szerintem sem jelenti a menzit. Máskor szokott fájni a derekad menzi előtt? Ha holnap is magas lesz a hőd, ne hagyd ki a tesztet!

Vali
Nagyon érdekes, amit írtál. Ezt a gyógyszert én sem ismerem, de ha hormon, akkor biztos bekeverhet. Nem tudod felhívni a dokidat? Érdemes lenne beszélned vele!

Juzsci
Annyira szeretném, ha vidámabb és optimistább lennél! Mivel segíthetnék neked??????? Szerintem nem baj ha nem kaptál closty mellé progira gyógyszert. A closty kell hogy segítsen neked! Bízzál benne!!!!!!!!!! Na meg abban is, hogy fogom a kezed, mától még jobban, hogy a vidámság is átmenjen tőlem, meg az optimizmus is! Kép

Annácska Kép
Hát akkor nálatok is felpörögnek a dolgok! Kép Juheeeejjjjj! Kép Nem baj ha azért drukkolok, hogy most mielőbb megjöjjön és indulhasson a project? Kép
Igen, ma is teszek egy pipát az akciózáshoz Kép

Nicol
Úgy emlékszem, a 16. héten az AFP-t szokták nézni. Szerintem neked is az lesz. Örülök, hogy minden oké! Ugye azért nem hajtod túl magad? Hallgattál szívhangot???? Kép

Jündi
Vendég
 


Tündi!
Derékfájás csak menzi alatt szokott lenni, de előtte még nem volt.
A hőm tényleg magas és hulla fáradt is vagyok, bár nap közben úgy érzem, tele vagyok energiával. Persze tudom jól, hogy ez semmit nem jelent.

Adok Neked egy kis pozitív energiát: +++++
pilis
 
 


Stella Kép
Én is nagyon bízom benne, hogy mindent rendben talál majd a dokim és végre nekiláthatunk a projektnek.

Móni Kép
Még nem tudom, de remélem, már így is tűkön ülök Kép

Lányok Kép
Mára végeztem. Az oviban van valami Adventi készülődés és arra megyek.
Holnap talizunk.
Addig mindenkinek eredményes akciózást és türelmes várakozást kívánok. A babásoknak meg jobb közérzetet és boldog pocakosodást Kép
Puszi mindenkinek.

Annácska

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Annácska!
Minden szupi lesz, majd meglátod!
Kellemes előkészületet!
pilis
 
 


Pilis
Köszi, aranyos vagy Kép Én drukkolok neked tovább, szerintem van ott "valami" abban a Pilis-pociban Kép

Kinga Kép
Most nagyon reményteljes vagyok, de ha a kisördög nem bújkálna (azaz az ördög nem alszik), akkor elbíznám magam, és akkor biztos, hoyg nagy nagy pofáraesés lenne. Úgyhogy a kisördög egy picit visszafog, hoyg el ne szálljak Kép

Stella Kép
És mit festettél elsőre? Csak nem egy gólyát csőrében egy babucival? Kép
Tényleg magadnak kell majd beadni a szurit? Azt a mindenit! Kép Én nem lennék rá képes, az biztos Kép

Jündi
Vendég
 


JündiKép
Hát nem gólyát festettem, de majdnem. Két hattyút egy gyertyatartóra. Pont úgy jött ki, hogy a gyertya lángja a festett nap mögött van. Nagyon baró lett!
Neked nem lesz rá szükséged, de ha ezen múlna a babó, akkor te is képes volnál lőni magad.
Bár, most még nekem is csak a szám nagy Kép!

Miből gondolod, hogy nincs elég progid? Az alacsonyabb hő miatt? Mert az azért volt, mert hónaljban mérted. Ne aggódj, inkább egyél joghurtot! Most azzal tudsz segíteni!!
Húúúúú, de szorítok nektek!!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Lányok, az előbb ezt írták nekem itt a babacseten: "az a lényeg hogy amikor megkezdődik az ovulátió akkor elkezd emelkedni a hő amikor a legmagasabb akko van a kilökődés akkor kell akciózni, ez összesen 4-5 nap ezalatt az idő alatt tud megtermékenyülni. Vagyis ha neked a 19. napon ugrott fel a hőd, akkor akkor volt a középidő (tüszőrepi). A spermiumok 72 órát élnek a méhben, így még minden lehetséges." Mi meg a 16.on voltunk együttKép Utána meg nem tudom mikor. Szerintetek ha nekem ennyire kitolódik a ciklusom, akkor hány nap a normális (nem gyanús), amíg fent van a hő és nem jön meg a menzi? Mivel csak most kezdtem mérni a hőmet, nem tudok mihez viszonyítani. 1 óra után megpróbálok beszélni a dokival, hátha okosabb leszekKép

Stella
Örülök, hogy neked megjöttKép És kezdődhet a programKép Drukkolok, hogy a karácsonyt már hármasban ünnepeljétek! Ikrek is lehetnek az ilyen kezelés során? Vagy csak egyszerre egy baba szokott lenni? A teszttel kapcsolatban: a tesómnak akkor mutatta ki, hogy terhes, amikor a Bence már 9 hetes magzat volt. De neki spontán jött, nem kellett bogyóznia. Én ezért vagyok kétségek köztKép

Pilis
E-mail címedet írdd meg, hogy hova küldjem a képeket!

Bgy
Neked is küldöm a képeketKép Neked vannak kenyér receptjeid? Ha igen, küldenél nekem?

Kép
Kép
tacsifül
 
 


Vali Kép

Szivesen kuldok recepteket, ha nem gond hogy csak decemberben tudom... Multkor megneztem, es az osszes recept az otthoni gepemen van. Meg megprobalkozom Anyukammal atkuldetni - hatha megtalalja. Ha megvan kuldom oket! Kép
Addig is koszi a dekupikat! Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


Lehet, hogy tevedek, de Jündi nem azt szokta irni, hogy amikor leesik a ho, akkor van a tuszorepi???? Bocs, ha nem igy van...

bgy
 
 


Vagy ha mar leesett, akkor megvolt???

bgy
 
 


Bgy
Látom te is belekeveredtél, akárcsak énKép

JÜNDI
Légyszi segíts rajtunk! Hogy is van ez a hővel?

Kép
Kép
tacsifül
 
 


Bgy
Persze, hogy elég lesz decemberbenKép Úgyis csak a Jézuska fogja hozni a sütőgépetKép

Kép
Kép
tacsifül
 
 


Juzsci!
Én sem kaptam semmilyen progi pótlót.
Amikor nem szedtem a closty-t, akkor a progi szintem 29.15 volt.Amikor szedtem és összejött a babuci 234.5 volt.Ebből már sokminden kiderülhet.
Mikor mész vissza a dokidhoz?
Kérj tőle vérvételre papírt a cilusod 25 vagy 26 napjára.Nekem pontosan a teszt előtt 2 nappal lett meg a progi eredményem, és Babus már egyből mondta, hogy baba van a dologban.Kép

Judyt
KépKép
judyt
 
 


StellaKép
Ne félj tőleKép Az első nekem is furi volt. Összefogtam a hájat a hasamon (sajna már akkor is volt mitKép) aztán beszúrtam a tűt, de csak az eleje kellemetlen, ha a bőrt átszúrtad, akkor csúszik ám a tű mint vajban a késKép Ne haragudj, de szó szerint ez a jelző illik rá a legjobbanKép
DrukkolokKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Nicol!
Jajj, de jó már neked, túl vagy a 12. heti UH-n.Gratulálok.Tényleg jók az adatok.Kép
Már Én is nagyon várom, mert már nagyon kíváncsi vagyok, hogy minden rendben van-e.
Tényleg nincs UH képed a picurról?

Annácska!
Hát gondolhatod, hogy akkor Én milyen kíváncsi vagyok már a hétfői UH-ra.Kép

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Judyt! Kép

Elvileg most nincs megbeszélt időpontom a dokival, de akkor valamikorra beiktatom.
Mindenképpen a 25.26. napon kell menni a vérvételre? Mit néztek még belőle?
Azért kíváncsi lennék, hogy Nálad a baba miatt volt ennyire magas a progi szint, vagy a closty eleve dobott rajta.
Annyira szeretném követni a jó példádat... Kép
Juzsci

Kép
zsuzsci
 
 


Tacsifül!
kruppeva@freemail.hu

én úgy tudom, hogy az előtt kell akciózni, mielőtt felmegy a hőd. vagy nem így van? mi próbáljuk tartani a kétnapos akciót, próbálok nem foglalkozni a tüszi idejéve. így talán biztosabb....
pilis
 
 


Juzsci!
A closty mindenképpen dob rajta, de ennyit azért nem.Azért kell a ciklus vége felé, mert akkor már jól mérhető a progi szint.Nekem csak ezt nézték.
Remélem is, hogy követni fogod a példámat.Kép

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Babus,
Remélem csak azért nem jelentkezel, mert pihensz, és nincs semmi gond.
Ha majd erre jársz, akkor segíts megválaszolni ezt a hőgörbés kérdést, mert már teljesen összezavarodtam.

Lányok,
Az én gépem gajdult meg, vagy nálatok is minden extra nagy betűvel van írva?

Kép
móni23
 
 


Móni Kép
Én normálisan látok mindent. Kép
Babus dokihoz ment ma, nem? Kép
Várjuk a híreket, hogy mekkorát nőtt Kristóf Kép
Judyt Kép
A 20. nap körüli még korai?

Kép
zsuzsci
 
 


LányokKép
Én mára elköszönök, szép hétvégét mindenkinek, hétfőn jövök!
Móni

Kép
móni23
 
 


ValiKép
mi lombikosok vagyunk, ugyhogy elég nagy esélye van az ikreknek, mivel egyszerre akár 3 embriót is visszaültatnek (ennél többet nem)! Utána már a természet dolga, hogy megmaradnak-e és hányan!!

DorisKép
köszi, azt hiszem menni fog, minjárt kiderül.
Stella

Kép
stella9
 
 


Csajok Kép
Ezt találtam:
A görbe lefutása normál esetben, vázlatosan a következő: a ciklus első felében nagyjából az ismert normális tartományban van kis ingadozásokkal, a peteérés környékén (előtte) leesik néhány tized fokot, majd a peteérést követően fokozatosan emelkedik és a ciklus második felében 37 fok környékén, esetleg kicsivel fölötte van. A menstruáció megjövetelét jelzi a hőmérséklet csökkenése a normál szintre. Megfogant terhességnél a görbe "fent marad".

Kép
zsuzsci
 
 


Tündi! Kép

Nem hajtom magam. Halgattunk szívhangot, sőt videóra is vettük. Itthon majd megvesztek a kiváncsiságtól.

A picurról nyomtattak képet csak itthon nincs scanner, úgyhogy csak azután tudom feltenni miután a cégnél bescanneltem. De ami késik nem múlik. Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Juzsci!
Szerintem még korai, mivel neked is a ciklusod 28-30 napos.

Stella!
Nézzd mit találtam.Nagyon találó.Akkor most 2 vagy 3 babátok lesz?Kép

Kép

Jányok!
Mára Én is lelépek, megyek fodrászhoz.
Puszi mindenkinek.Kép

Judyt
KépKép
judyt
 
 


JudytKép
ezt még nem döntöttük el, ezért is nincs berendezve a gyerekszoba, egyenlőre!!!

JányokKép
megkaptam az első adag szurit!! Egyáltalán nem vészes, menni fog ez egyedül is!!

JudytKép
beírnád a táblába a nevem mellé a megjegyzésekhez, hogy 1. lombik! Köszi!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Vali
Azt hittem, ezt már megbeszéltük a múltkor Kép Nem hiszel nekünk? Kép No de sebaj Kép
Közelítsük meg a dolgot a végéről, azaz hoyg mitől emelkedik a hő? A hő a progeszterontól emelkedik fel. Mitől van progi? Hát attól, hogy a tűsző átalakul sárgatestté, és elkezdi termelni a progit. Miért alakul át a tüsző? Azért, mert KILÖKŐDÖTT belőle a petesejt, és új feladata van: termelni a progit a zigóta megtapadásához. Tehát: ha a hőemelkedést tapasztalod, akkor a peteérésed, tüszőrepedésed már lezajlott, mert progeszteron termelődött. Tudod, ezt megerősítette múltkor Babus is. És most Juzsci is leírta Kép
Szóval? Elhiszed már, hoyg ez igy van? Azért lehet szerintem nagyon összekeverni a két dolgot, mert valakinek a hőleesés után már akár 1 nappal, azaz másnap, vagy 2 nappal fel is emelkedik a hője. Nekem viszont ez 4-5 nap is lehet, ezért jól elkülönül a leesés és emelkedés.

Stella Kép
Az üvegfestett képek állítólag tényleg jobban érvényesülnek akkor ha nap süt át rajtuk Kép Biztos a tiéd is gyönyörű ezzel a hattyús gyertyával Kép Nagyon ügyes vagy, na és színt visz a lakásotokba Kép! Nem tudod esetleg lefotózni és megmutatni nekünk?
Azért is félek az alacsony progi miatt, mert nekem a tüszőrepi után 4-5 nap is kell mire felmegy a hőm, míg másnak 1-2 nap múlva megemelkedik. Talán kevés a progi ami megemelje a hőt. Meg a hőemelkedés után tényleg nagyon ugrál, ami állítólag jelezheti az alacsony progit. Igaz, nem barnázok menzi előtt, csak az utolsó napon, de valahoyg ez aggaszt egy picit. Egyébként még mindig hónaljban mérem, ennek több oka is van: miután ebben a hónapban lenyugodtam, nem fogok begolyózni a hőmérőzéstől, ha hüvelyben mérem szerintem csak magasabb tartományokban mozogna a görbém, de hasonló lenne a vonala szerintem. Na meg nekem erősebb a folyásom sajnos (nem gombás)és nem vagyok képes rávenni magam, hogy ott mérjem. Most inkább arra törekszem, hogy azonos időben mérjek hétvégén is, reggel 6-kor (a héten egyszer elaludtam, reggel 7-kor mértem, és máris 36,8-ra ugrott).
Ja, egyek jughurtot, mi? Kép Épp ma gondoltam rá, hoyg besárgulok, ha még egy pohárral meg kell ennem Kép Pedig mindig más ízesítésüt eszek, de áttérek a kefírre asszem, mert a joghurt lassan visszafelé jön Kép Tudom, mindent a babáért! Kép És előre az ikrekért! Kép
Nagyon köszi a szorítást! Dobom is vissza hogy ki ne fogyjál belőle Kép

BOCS a kisregényért!

Jündi
Vendég
 


Stella Kép
Olyan aranyos vagy! Kép
Ha ilyen iramban folytatjátok, gyorsan kell majd megejteni azt a festést, meg bútorozást, nagy pocival nehéz lesz ám pakolni április-májusban Kép
Örülök, hogy a szuribeadás oké lesz! Kép

Jündi
Vendég
 


TündiKép
Bocsi, hogy beleszólok, de a hónaljban mért hő megbizhatatlan a külső tényezők miatt. Pl. fontos, hogy izzadtál-e, milyen vastag a takaród, ruházatod...stb. Popóban is mérheted,ha a folyás zavar a hüvelyi mérésbenKép Ez megbizhatóbb eredményt adKép
StellaKép
Ügyes vagyKép
Elfelejtettem irni, de mielött a fecsi végére felteszed a tűt és felszivod a gyógyszert próbáld ki a műanyag fecskendőt, mert mi úgy jártunk egyszer, hogy gyári hibás volt a fecsi (nem volt luk a végén) és hiába próbáltuk, nem tudtuk felzsivni a feloldott gyógyszert. Átadtam a Páromnak (pont az első alkalom volt...)és Ő erővel próbálta felszivni de széttölrt a kapszula és oda lett sokezer forintnyi gyógyszer...KépKép Tanulságos voltKép Persze ha ezt már tudtad akkor bocsiKép

Puszi:Doris
doris
 
 


JündiKép
Én is pont ezek az okok miatt aggódom a progi szint miatt. Nekem ráadásul mindig van elég hosszú barnázás előtte. És a hőm nekem is csak vánszorog felfelé. A dokinak mondtam, de azt mondta, hogy ez nem jelent semmit.
Most megyek, csak kedden jövök legközelebb Kép
A vizsgához nem kérek drukkot, azt megpróbálom önerőből megoldani, inkább mindent a babásodáshoz csoportosítsunk. Kép

Progi ügyben teljesen tanácstalan vagyok, tuti bele gárgyulok az agyalásba, hogy mit csináljak Kép

Pusza

Kép
zsuzsci
 
 


Juzsci
Azért szoritok a vizsgához, ügyes legyél, fog az menni! Kép Most inkább arra koncentrálj és hagyda csudába azt a progit, ezen majd aggódok én helyetted is Kép

Doris
Köszi a tanácsot, már olyan régóta próbálom magam rábeszélni hogy ne hónaljban... Kép Úgy látszik nem jó a rábeszélőképességem Kép
Szerinted a dolgok amiket leírtam utalhatnak progi hiányra?

Jündi
Vendég
 


Köszönm az infot! Egyenlőre akkor nekem csak a fagyongy teára van szükségem!
Bocsi a kérdésért, de muszály vagyok feltenni:

Ez a fagyöngy dolog nem valami népi kuruzslás, van ennek valóban élettani pozitív hatása??
Hallott már erről valamelyikőtök, hogy mitől olyan jó is a fagyöngy tea??

Megann

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!
A barátnőm valamelyik nagy okos (nem népi gyógyászat) könyvben olvasta a fagyöngy teát, hogy elősegíti a babásodást. De hogy pontosan hogyan, azt nem tudom. A lényeg, hogy ahogy elkezdte inni, megfogant a picikéje.
Próbáld ki!
pilis
 
 


Remélem nem bántottam meg senkit a kérdésemmel, nem ez volt a cél, csak valóban érdekel a biológiai hatása!
De azért hatás ide, hatás oda, veszek egy adagot magamnak is!Hátha...milyen jó lenne!!!

Kép

Kép
megann
 
 


Megann Kép

Ezt talaltam a fagyongyrol:

A fehér fagyöngy leveleit és hajtásait orvosi célokra mindenekelőtt vérnyomáscsökkentő hatása miatt alkalmazzák, fő hatóanyaga, egy acetilkolinnal rokon kolinszármazék, vérnyomáscsökkentő hatású. Tartalmaz emellett szívre ható polipeptideket, viszkotoxint is. A fagyöngy jó szolgálatot tehet különböző elhasználódási betegségekben, például érelmeszesedésben, időskori szívártalmakban, nyugtató hatású gyógynövényekkel együtt pedig ideges szívpanaszok esetén várhatunk jó eredményt a növénytől.


Az említett fő hatásokon túl a fagyöngy elősegítheti a menstruációs vérzések szabályozódását, a méhvérzés-zavarok megszűnését is. Egyes indián törzsek vetélések előidézésére, illetve a szülés közbeni méhösszehúzódások serkentésére használták az amerikai változatát.

A növény hatásmechanizmusát még ma sem sikerült pontosan megfejteni, egyesek szerint hatóanyagai kizárólag intravénásan érvényesülhetnek, mivel azok a gyomorban illetve a bélcsatornában lebomlanak, elpusztulnak. Mások szerint hatásait a vegetatív idegrendszer befolyásolása révén éri el.

Kizárólag a fehér fagyöngy levelei és hajtásai gyógyító drogok!

Remelem segit valamit. Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


BGy!

Akkor ezek szerint a vetélést segíti elő? Ez pont ellentétes azzal hogy a babásodást segíti...
Ezek után mit gondoljon az ember....

Azt hiszem ennek én még egy kicsit jobban utánanézek.

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Szerintem minden a mennyisegtol fugg... Megneztem mashol is kozben, a hormonhaztartasra van hatassal, azt teszi rendbe allitolag. Azt irjak egyebkent, hogy hideg aztatassal kell kesziteni...
Bocs, nem akartalak titeket jobban osszezavarni Kép, nezz korbe az interneten, eleg sokmindent lehet talalni.

Gyöngyi

bgy
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:30-kor.
Vendég
 


Lilluska Kép

Pont most olvastam ugyanezt a neten... Kép
Koszi.

Gyöngyi

bgy
 
 


Nahát hithetetlen információ áradat, szerintem még én is rákresek valamelyik keresővel, mert én is jól megijedtem!VETÉLÉS????Brrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!
Azért köszi az infokat!

Kép

Kép
megann
 
 


SziasztokKép

Ideértem én isKép

Stella,
Ez szuper hírKépAnnyira örülökKépKépKép
Mondtam én, hogy úgy érzem, nagy csoda fog történni veledKép Talán nem a mostani mensi elmaradása volt az, hanem majd ez a lombik lesz azKép

Móni,
Nem pihiztem ma, Pesten voltunk a dokinálKép

Nicol,
16.héten vérvétel lesz AFP vizsgálatraKép
A köldökzsinór jó kérdés voltKép Pontosan én se tudom. Szerintem ahogy kialakul a méhlepény(úgy a 14.hét tájékára) úgy alakul ki és lesz fokozatosan hosszabb a köldökzsinór. De ez csak az én verziómKép

Vali
az Androcur hormongyógyszer, ha a teszt leírása szerint ezek befolyásolhatják, akkor tényleg előfordulhat, hogy csakis ettől nem lett pozitív a tesztKép
A hőd jó volt, Clearblue nélkül pedig nem lehet pozitív egy tesztKép Tessék szerezni egyet és tesztelni újra!!!Kép

Zsuzsci
A Closty önmagában is emeli a progiszintet. Ezt nekem az akkori dokim mondta. Mert amikor összejött Kristóf, akkor érdeklődtem erről nála, mert engem is aggasztott, hogy nehogy az alacsony progiszint miatt ne maradjon megKép

Hőgörbe ügyében maximálisan egyetértek TündivelKépKépKép

Mi ma voltunk a dokimnál, a sajátomnálKép Megvizslatta Kristófot UH-on, nagyon alaposan, mindenét megnéztük. Semmi rosszat nem látott. De mikor rákérdeztem, hogy ugye már semmi baj nem lehet, ha vasárnap óta minden oké, akkor csak annyit mondott, reméljük nem. Ez kicsit elkeserített, de megértem. Amíg egy baba meg nem születik, semmit se garantálhat senki 100%-ra. Még egy ekkora hasraesés nélkül se. Csak őszinte volt. De én bízom KristófombanKép

Nagyjából megfelel a korának isKép A becsült súlya 1082grKép Micsoda nagyfiú márKép A fütyijét ma is mutogatta (ezen a héten már harmadszorKép), mondta is a doki, ez már tuti pasi leszKép
És amin nagyon jót mosolyogtam, hogy telibe mutogatta a tappancsát. Kérdezte a doki, hogy ha már így mutogatja, lemérjük-e, mekkora a talpa, noha ezt nem szokták méregetni. Mondtam, hogy miért ne? És kereken 4cm-es a talpikójaKép A doki nevetve mondta, hogy mekkora talpa van ennek a gyerkőcnekKép Hát tuti az apucijától örökölteKép Azóta apuci "big foot"-nak (=nagy láb) nevezi KristófotKép
Legközelebb dec. 28.-án megyünk a 32.heti vizsgálatra. Meg persze 11.-én a 4D UH-ra, kép is sajna csak akkor lesz majdKép

Utána voltunk egy bababoltban, vettünk Kristófnak bébihordozót+autósülést, nagyon nagy szerencsénk volt, pont ugyanolyan márkájú és színű, mint a babakocsiKép Nagyon jól néz ki együttKép
Vettünk állólámpát a szobácskájába és kapott még 3 iszonyú édi ruhácskátKép
Hétfőn pedig érkezik a kiságyKép Végre!!!Kép
A bútorról még nincs hírKép
De végre gyűlnek Kristóf dolgaiKép

Babus+ a több, mint 1 kilós Kristóf, 4 cm-es talpikóvalKép

Kép
babus2005
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?