Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Andrejja megértelek.

Nekem a derekam szokott fájni, de csak éjjel, ez is azért van, mert uyge már csak valamelyik oldalamon tudok aludni, és a csípőm, derekam nem igazán díjazza a többletsúlyt. A gyomorégés is kezd állandósulni, meg fáradtabb is vagyok, de ezek szerintem bőven beleférnek, majd túl leszek rajta :) . Ja, meg az éjjeli 2-3x-i pisi nálam is megvan.

Nálunk is minden kész, de azért még egy hónapot legalább jó lenne, ha a pociban töltené Julcsi. A júni 1.-vel én is kiegyezek :wink: .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Szerencsere az ejjeli pisiles elkerul, talan ketszer volt, hogy fel kellett kelnem ezert, de a fordulasokkal bajban vagyok. Egy halom parnaval veszem korul magam, van egy terhesparnam is, es ha fordulok egyik oldalamrol a masikra, ezt a labam koze kapom, nagy nyogesek kozepette a hatamon athencseredek a masik oldalamra, megprobalom a legjobb poziciot megtalalni - es mar alszom is.
Gyomoregesem kb 3 napig volt, kaptam ra egy gyomorsav-kozombosito lottyot, azota sehol semmi szerencsere.
Most agyilag vagyok tompa es fizikailag faradt, ma a vezetesnel eszrevettem, hogy nem tudok mar ugy figyelni es a reflexem sem olyan jok, nem igazan erzem magam jol a kocsiban.

Ma lettunk 34 hetesek :). Elvileg utolso menzesz alapjan meg csak 33 hetesek lennenk, de korabban volt a peteeresem es a 12.heti uh alapjan is nagyobb egy hettel a baba.
Szamolgattam... 31.het elott ket nappal 1800 grammnak saccoltak, ha heti 200 gramm gyarapodas van, ahogy az a nagykonyvben meg vagyon irva, akkor 3600 grammos babara szamithatok. Hat, az sem kicsi. Majus 09-en megyek legkozelebb UH-ra, kivancsi vagyok, mit mond a dokino.

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


sziasztok!

hát már én is eléggé küszködök és én már betöltöttem a 35. hetet,
szóval én már jövő hétfőtől hivatalosan is szülehtek és nem lesz koraszülött
kisöcsi...
én úgy érzem max 2hetem van hátra...ha sok időre eltűnök ismét,akkor sztem már kisöcsis képekkel jövök újra :roll: :roll: :roll: :roll:
de remélem azért indulás előtt még tudok jönni és írni nektek,h elindult
kisöcsi...

olyan nehéznek érzem a hasam,mintha ikreket hordanék,elég hülyén helyezkedik a
baba odabent sztem...

nekem 31 héten 2000grammra becsülték,szóval nem számítok egy kis babára :roll: :roll: :roll:

Kép
Kép
csibe83
 
 

 
 

Sziasztok!

Én ma megyek dokihoz, kíváncsi vagyok, mekkora Gábor :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Csibe, nem is tudtam, hogy a 36. héttől már nem számít koraszülöttnek a baba. Ez szuper hír! Amúgy nekem mindenki azt mondja, hogy előbb fogok szülni (gondolom a hasam mérete miatt), egyedül én és a dokim gondoljuk másképp :D . Hát majd meglátjuk... Nincs pocakfotód?

Andrejja elképzeltelek az ágyban amikor fordulsz :lol: :D , kész tortúra, nagyon jól leírtad. :lol:

Panndi nagyon kíváncsi vagyok!!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack!
nincsen pocifotóm sajna,de amúgy sztem átlagos méretű...
betöltött 36. hét után már nem számít koraszülöttnek.
nekem ez azért is fontos,m ha előtte születik kisöcsi akkor a János kórházba
viszik át és nem maradhat a Margitba.legalábbis amikor Kiarát
szültem,akkor ilyeneket hallottam a kórházról...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csibe, igen, ez így van, a Jánosban van P.I.C. A lányomat én is a Margitban szültem, csak az orvosom kórházat váltott, így a fiam már a Jánosban született és Julcsi is ott fog.
Hű te már nagyon a célegyenesben vagy.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Ez egyre izgibb, nagyon kozeledunk a celhoz!
Igy igaz, 36.het utan mar nem szamit koraszulottnek a baba.
En is ugy erzem, hamarabb fog jonni, de visszaolvastam a Lili lanyommal irtakat itt a Babaneten, es akkor is ugy ereztem, megis, tulhordtam 1 hettel.

Na jo, en hoztam egy pocakfotot :). 115 centi a haskorfogatom, 12 kg-nal tartok es mar nem birom tartani magam :D.

Kép

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Andrejja nagggggyon csinos vagy, szép a pocakod!!!!
Most én is lemértem: 110 cm a hasam (....és + 14,5 kg-nál járok :roll: )

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Kisbarack, eeeeeen, csinooooooos??? :D
Ugy erzem magam, mint egy hatalmas balna, a ferjem le szokott rajzolni a kezevel a levegobe: eloszor egy nagy has, majd egy nagy fenek, aztan ket felgomb (mellek). Ez lennek en :D.
Amugy sem vagyok pehelykonnyu, 68-70 kg korul szoktam lenni a 162 centimhez, de most aztan "jol nezek ki".
Mindegy, nem most van ideje a dietanak. Majd lemegy, nem vagyok en Rubint Reka! :D

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Sziasztok!

Én is ma voltam dokinál :) Milán még mindig nem tartozik az óriásbébik csapatába, de a lényeg, hogy a köldökzsinórban jó az áramlás! A combcsontja 59,9 mm ez csak 2 nappal van lemaradva az uh szerint (tudom semmit nem számít), a bpd pedig 76 mm, na ez már 1 hét és 2 nappal kisebb mint kéne...valszeg nagyfejű sem lesz :wink:
Én még nem vagyok annyira nehezebben mozgó, de hát én azért sokatoknál hátrébb járok...Csibétől majdnem 1 hónappal odébb.
Nálunk 37. héttől nem koraszülött egy baba (amúgy én is úgy tudtam, hogy 36).
Ja és mivel Dorinának is 2 neve van, úgy döntöttünk, hogy Milánnak is 2 lesz...Milán Olivér :D

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Panndi! majd gyere a hírekkel!

Csibe! huu te már jól közel jársz a célhoz!

andrejja! de szép pocak, nem is látszol bálnának a képen!

én hasam 106cm és majd május 10.én mérem meg magam,egy hónapban egyszer,mikor védőnőhöz megyek, elég akkor idegeskednem miatta..de 12kiló felett járok.

Zsófi! az a lényeg h nődögél a drága!szép a 2. neve is!!!

nálunk is 37.hét előtt koraszülött.

KépKép
dike
 
 


Na megjöttünk :) Minden oké, BPD 82 mm, combcsont 61 mm, kb 1960 gramm, minden oké vele :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi,tök jó méretei vannak Gábor babának!!!!

Zsófi,úgy örülök,hogy jó az áramlás!!!!Méretekkel nem kell foglalkozni,nekem is a fejét mindig 1 héttel kisebbnek méri a doki.

Én is úgy tudom,hogy 37.hét előtt és 2500g alatt koraszülött a baba.

Andrejja,jó nagy a pocakod :D

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


szemi!én is így tudom!

Panndi! király,h minden ok szép a súlya!

KépKép
dike
 
 


Na, egyszer semmi mozgás, aztán mindenki egyszerre ír. :)
Örülök, hogy minden oké veletek.

Andrejja, tényleg csinos vagy, nekem 3x ekkora hasam van, igaz valószínű inkább szemre nagyon nagy, mert alacsony vagyok (162), de a tied nagyon szép, arányos.

Én most kezdek kicsit vizesedni, ha megerőltetem magam napközben, akkor a zokni nyomot hagy a lábamon estére, úgyhogy próbálok lazítani. 14 kiló van rajtam a versenysúlyomhoz képest, úgyhogy elég bálnásan is érzem magam, de elsőnek sokkal többet híztam, majd Míránál ennél 1-2 kilóval kevesebbet, mégis mindkétszer 1 év alatt különösebb erőfeszítés nélkül lement. Ja, és én szoptatás alatt is sokkal kerekebb voltam, a szopi első fél éve után csökkent inkább a súlyom.

Málnalevélteát iszik valaki? Én most kezdem a hétvégén.
:) Még a lenmagot írja a könyvem, azt még nem próbáltam, lehet kipróbálom. A málnalevéltea nekem nagyon jó volt Mírusnál, (vagy valami más, nem tudom) pikk-pakk szültem.

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Zsófi! Találtam egy cikket a toxémiáról:
http://www.nandu.hu/magyar/szules/gyszfo.htm

(érdekes megközelítés szerintem, nem éppen orvosi vagy túlmedikalizált, de lehet szerepe ennek is :) )

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Panndi szép nagy legény Gábor :wink:

Andrejja tényleg nem látszol bálnának. Hasonló alkatok lehetünk, én is 68 kiló körüli vagyok alapállapotban a 173 centimhez, na most ehhez add hozzá a 14 kilót :roll: . Bár én mindkét gyerkőccel pont 20 kilót híztam és hamar le is ment rólam, szóval nem aggódom (annyira).
Már a dokim sem szól a súlyom miatt, tudja, hogy én így működöm, nem tudok mit csinálni.

Zsófi nagyon örülök, hogy jól vagytok és megfelelő az áramlás. A végén még beelőzünk :D . Az Olivér is nagyon szép név.

Kíváncsi vagyok, kinél érkezik elsőnek a baba.

Migej, én soha nem ittam málnalevélteát. Mire jó amúgy? ...és a lenmag?

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Migej, en is pont 162 centi vagyok. Nagyon nagy a hasam, mindenki azt mondja, ha csinosnak tunok, akkor az optikai csalodas lehet :D.

En nem iszom malnalevel teat (itt nem is tudom, lehet-e kapni es ha igen, mi a neve, ezen kivul Lilivel ittam anno, de nekem semmit nem hasznalt), semmit nem eszek, szedek, homeopatiaban nem hiszek, ugyhogy lelkileg probalom magam felkesziteni (kitalaltam, h mostantol minden este, ha mar agyban vagyok, arra fogok koncentralni, hogy konnyu szulesem lesz, minden rendben, stb - tiszta pozitiv gondolat, mert felek).

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


kisbarack:

A málnalevél tea közismerten jó méregtelenítő tea, többek között ezért is ajánlják a terhesség utolsó heteiben fogyasztani. Vannak azonban helyzetek, amikor nem szabad inni és az sem mindegy, hogyan készíted el.

A málnalevél tea fellazítja a kismedence izomzatát, ezzel meggyorsíthatja a vajúdást. Méregtelenítő, salaktalanító hatása révén pedig az utolsó hetekben kitisztítja a bélrendszert, ez szintén megkönnyíti a vajúdás elindulását. Mivel a bélrendszerre hat, a belek simaizomzatát mozgatja meg, ennek révén a méhizomzat is mozgásba jön és ezzel segíti az első fájások kialakulását.

Sokan csodahatást tulajdonítanak neki, azt várják, hogy ennek a révén gyorsabb vagy könnyebb lesz a vajúdás, pedig mint a fentiekből is kiderül, inkább abban segít, hogy a bélrendszer kiürüljön és amikor elérkezett az idő, könnyebben beinduljanak és rendszeresebbé váljanak a fájások.

A málnalevél tea fogyasztását már a 34. héten el lehet kezdeni, de legkésőbb a 36. héten ajánlott.

Elkészítése:

2-2,5 deciliter forró vízhez kell adni egy teáskanál szárított málnalevelet, majd 10 percig lefedve állni hagyni és leszűrés után hűlve fogyasztani naponta 1 alkalommal.

Nem szabad alkalmazni terhességi cukorbetegség esetén, valamint szoptatás alatt, mert a tea fogyasztása után hirtelen lecsökkenti a vércukorszintet.




A lenmag pedig a nyákképzésre jó állítólag, (azt nem próbáltam még) és szintén méregtelenítő, tisztító hatású.

Andrejja:
Hű, akkor lehet még én is egész jól nézek ki, csak én nem így látom. :D
Nekem szerintem segített a málnalevél, meg aztán, ha csak a placebo hatás miatt is, de a lelki felkészülés része is. Jó ötlet a te módszered is, biztos, hogy fontosabb a lelki ráhangolódás, csak van, akinek kell egy kis fizikális hókuszpókusz is. :D

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


migej! én fogom inni, de csak a 35-36.héttől ajánlják ha jól tudom nem? ja látom már írtad:)

én homeopátiát is szedni fogom a 36.héttől.

mai éjszakám is olyan volt mint a tegnapi...4kor visszajöttem pisilésből(előtte is voltam) és nem tudtam a világért sem visszaaludni, és fél 6ig-6ig szenvedtem. és pontban ugyan így tegnap előtt is, remélem ebből nem lesz rendszer. és Ármin az alatt az idő alatt végig fent volt, rugdosott, csuklott.

KépKép
dike
 
 


Judit nagyon köszi!!!!!!!!!!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok,
Ki hogy van?

Nekem tegnap estere bevizesedtek a labfejeim... kezdodik!
Kozben a baba olyanokat rugott, hogy csillagokat lattam, az egesz hasam eldeformalodott :). Most igy utolag nevetek rajta, de volt, hogy tegnap konnybelabadt a szemem.
Ma szerencsere itthonrol dolgozom, meg hetfon is, es probalom minimalisra csokkenteni a melot...

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Sziasztok!

Migej!
Nagyon köszönöm a linket! :wink:

Andrejja!
Hát én olyan szarul vagyok 2 napja, hogy... :evil:
Hányok, és fájdalmas nyomást érzek a gyomromnál :(

Dike!
Az éjszakák nekem is katasztrofálisak...pisilés, nem alvás, forgolódás és mint írtam 2 napja hányás...

Megyek is...megpróbálok pihenni :roll:

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Megjöttem a védőnőtől. Minden oké, Gábor szíve szépen vert :) Két kilót híztam négy hét alatt, így a kezdetekhez képest 5,5, a lefogyott súlyomhoz képest pedig 7,5 kilót híztam. Öt hét múlva megyek utoljára. Ti akkor már babázni fogtok :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Bárcsak ne mentem volna el :cry:

szóval... ma elmenetem anyummal, és húgommal Balatonvilágosra Hernádi Mária bőrgyógyászhoz(tényleg egy profi az év dokija versenyben döntős volt). 3 éve leszedettem vele, azaz a sebészével 2 anyajegyet, és akkor a mellem alattira is mondta h hamarosan azt is le kell(számítógépes vizsgálattal állapították meg, h narancssárga stádiumban van,piros a legveszélyesebb...narancs a második) szedni. nem mentem vissza azóta se. aztán anyum most ment hozzá,gondoltam elmegyek, megmutatom...gondoltam ránéz mond vmit...erre jövő hét hétfőn sebészeti beavatkozás, h le kell szedni,mert h sérül anyajegy....stb...hát össze is szartam magam...mondom én erre nem vok felkészülve, meg terhesen????azt mondja de hatással lehet a tejre meg nem szabad ott hagyni...hozzáteszem 3 éve ugyan úgy néz ki. hát beszarok...én nem akarom leszedetni...és ha előbb szülök, és ha nem gyógyul be úgy és nem tudok szoptatni, vagy fájni fog stb????megkérdezzem a szülésznőm véleményét?

ti mit mondotok? keresgéltem neten is válaszokat...vhol azt írják h terhesen nem ajánlott a leszedésük...de a szoptatás már nem kizáró ok....akkor ezek szerint simán lehet szoptatni? mellem alsó részén van amúgy!

KépKép
dike
 
 


Zsófi! gyors jobbulást neked sajnálom!

andreja! sajnálom a vizesedést!

Panndi! ki vagy te Rubint Réka?:))) ilyen keveset hízni, hát nem semmi ügyi vagy!:)örülök h minden rendben!

KépKép
dike
 
 


Dike, nezesd meg szerintem egy masik dokival. En sem szedetnem le terhesen, hacsak tenyleg nem muszaj. Egyebkent en is nagyon anyajegyes vagyok es egy-ket anyajegyem meg is nott es sotetedett a terhesseg alatt, sot, ujak is kijottek. Terhesseg utan el fogok menni megnezetni, plane, h nekem is van egy a mellem alatt, a melltarto also resze vonalaban (egy ilyen piros szinu), ami most kicsit mashogy nez ki...

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Dike ne szedesd le terhesen!!!! Én kb 6 hetesen mentem el bőrgyógyászhoz, nekem is van jó sok anyajegyem, mindet megnézte a doki, azt mondta, hogy terhesség alatt elszíneződheznek,sötétednek, nőhetnek az anyajegyek a hormonok miatt. Nekem egy olyat talált (a mellem alatt), amit majd le kell szedni, de azt mondta, terhesség alatt soha nem nyúl anyajegyhez, kivétel ha vérzik, gyulladt, vagy fájdalmas. Szóval én nem szedetném le most a helyedben, csak miután kibújt Ármin.

Elhatároztam, hogy a hétvégén összekészítem a kórházi pakkot, biztos ami biztos alapon. Ti hogy álltok vele?

Zsófi jobbulást :( . Mi a fene lehet ez a hányás? Köze van a terhességhez vajon?


Panndi ne mááár :roll: :shock: :) . Te vagy amúgy a legjobb példája annak, hogy normális evéssel is lehet ilyen keveset hízni, nem kell hozzá koplalni, egyszerűen Te így működsz, ennyi. Mindenesetre irigy irigy :D .

Andrejja vizesedés :? . Én eddig még megúsztam a látványos vizesedést, belül persze jócskán visszatart a szervezetem, nemhiába az a 14 kiló plusz, de a lábaim még normálisak. Egyelőre.

Láttátok a világraszóló esküvőt? 8)

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack! én csak részleteket...de szép volt.:)

a következő fizuból,megveszem még a maradék gyógyszertári dolgot, aztán én is összepakolok 1-2 héten belül.

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Dike!
Én sem szedetném már le...pár heted van, ráérsz utána is! Ha nincs panasz vele akkor hagyd a francba!
Én most hétvégén vettem meg a maradék gyógyszertári cuccot, meg újra vásároltam a kórházi cuccokat is (tusfürdő, sampon, pzs,wc papír...), mivel ahányszor bekerültem annyiszor elfogyott...remélem már tényleg csak szülni megyek!

Kisbarack!
Annyira nyomja a gyomromat vagy rekeszizmomat vagy mittudomén mimet ez a kölök, hogy még a levegőt is nehezen veszem. Ha egy picit eszek, nem fér el bennem :?
A mai napi menüm: 2 Rennie tbl, 2 pohár tej :shock: most ettem meg egy szendvicset, meg ittam ásványvizet mert amúgy már nagyon éhes vagyok. Egyenlőre bennem van még...
Persze apa is pont ma 24 órázik :( De most jobban vagyok (kop-kop-kop)

Még szép, hogy néztem az esküvőt! Nagyon szép volt a menyasszony! Viszont ez a Vilmos herceg igencsak kopaszodik...

Ja és ma kaptam a tesómtól egy Avent kézi mellszívót ajándékba
:D bár nem akartam különösebben venni, de akkor most ez is van 8) Ilyen: Kép

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Zsófi! nekem is ilyen van:)

nekem is sokszor nagyon nyomja a bordáimat, de én mindig ott megnyomkodom, simogatom, aztán elmegy onnan:)

én most jól bezabáltam, grilleztünk....már látom előre hogy fogok szenvedni,amint lefekszek...savam az egekben lesz!:)

KépKép
dike
 
 


sziasztok!

dike!
igaz én nem értek az anyajegyekhez,de én sem szedetném le...

kórházi csomag:
hát khm izé...én még midnig nem raktam össze :oops: :oops: :oops: :oops:

milyen gyógyszertári dolgokra gondoltok ti a csomagba???


látványosan nekem sem vizesedik semmim,de a lábamon érzem és látom,
h a zokninak a nyomata ott maradt a lábamon,de tényleg nem vészes.
Kiarával ilyenkorú terhességnék már sokkal jobban vizesedtem,bár vele
nagyon a nyárban voltam már...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Haho,

Korhazi csomag: en csak ezeket teszem be:
pizsama, bugyik, betet (jo nagy, hosszu,ejszakai - gyogyszertaros no azt mondta, adnak a korhazban, de meg megkerdezem, biztonsag kedveert vettem), tisztalkodoszerek magamnak (szokasos: tusfurdo, sampon, balzsam, fogkefe, fogkrem, arckrem, dezodor), egy cs. intim torlokendo, de a baba nedves popsitorloje es eppugy megfelel mindenfele torlesre szerintem, papirzsebkendo, papucs, kontos, a laptopom unalmas orakra :D, haha.
Babanak ruhak, ezen kivul semmi mas nem kell, mindent adnak.
Vajudashoz, szuleshez rovid ujjo polo, kenyelmes naci, az majd ugyis lekerul. Enni-inni nemtom, itt lehet-e kozben (az embernek eszebe sem jut kozben, de pl egy-egy kortyot inni nem rossz), majd az automatabol veszunk jo hideget.
Egyebkent 5 percre lakunk a korhazbol, nem gond, ha barmi otthon marad, minden elerheto kozelsegben van.

Lanyok, en elhataroztam, 09-en, ha megyek dokihoz, bator leszek es elmondom neki, en csaszart szeretnek. Annyira ugy erzem, h ugyanaz lenne, mint Lilivel, orakig vajudnek, oxyitcin ellenere sem nyilnek, baba meg mindig fent, en is, o is sz.rul lennenk es aztan csaszar... Ketszer bebizonyosodott, h szuk a medencem (en is,tesom is csaszarral szulettunk, nem tudom, lehet-e orokolni, hogy ki milyen konnyen szul, de talan igen), ne kinozzanak.

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Csibe!
Én nem a csomagba gondoltam a gyógyszertári cuccokat, hanem csak úgy amik kellenek majd itthonra...popsikrém (Bepanthen), gézlap, alkohol, köldökhintőpor, Sterimar, Nurofen, Nasivin 0-1 orrcsepp, Borax glicerin (bár a legutóbbiakra remélem nem mostanában lesz szükség, csak jó ha van). Meg akkor már vettem magunknak is 1-2 alapkészletbe való cuccot (Rubophen, Panadol, Rennie, Strepsils). Ja meg vettem Laktoherb teát és Garmastan mellkenőcsöt is, mert nekem csak az használt amikor a 3-4. napon már sebes volt a mellbimbóm. Az Aventos mellkenőcs semmit nem ért.
A kórházi csomagot a dm-be vettem meg (sampon, tusfürdő, betét, eldobható bugyi, fogkefe, fogkrém, pzs, wc papír...)

Dike!
Kipróbáltam tegnap este a mellszívót (csak a szívóerejére voltam kíváncsi) és nagyon szuper! Sok anyukának van ilyen, és vagy csupa jót írnak róla, vagy csak rosszat. Szerintem nekem beválik :D Ja és most volt hozzá Avent Via etetőrendszer is ajándékba 8)

Andrejja!
Neked ez lenne a 3. császár? Nálunk a 2. császár után automatikusan a 3. is az! Ha akarod, ha nem. Nyugodtan kérdezz rá a dokidtól! Nekem szerencsém volt, mert apa kérdezett rá mikor bent voltak egyszer uh-on :wink:

Kisbarack!
Most csütörtökön kérdezem meg a dokimat, hogy mivan ha magától beindul a szülés, úgyhogy majd megírom mit mondott!

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Zsofi,
Elso szules normal uton ment, de a doki a vegen kikonyokolte belolem a gyereket. 12 ora vajudas utan sem akart lejjebb jonni a szulocsatornaban.
Masodik is normalnak indult, de 10 ora mulva, miutan nem tagultan, attoltak a mutobe.
Ezek meg Magyarorszagon voltak.
Itt egybol megkerdezte a doktorno, milyen szulest preferalok, es mondtam, hogy csaszart. Akkor azt mondta, ha nagy lesz a baba, az lesz. Ha nem, valaszthatok, de o azt tanacsolja, kezdjuk normal uton, aztan majd latjuk...

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Nekem is ugyanez az Avent mellszívóm volt, Borinál nagyon sokszor használtam, Marcinál már alig, aztán el is ajándékoztam, mondván nem lesz 3. baba. Amúgy tényleg szuper, én nagyon szerettem. Még filózok,hogy vegyek-e :roll: .

Zsófi, oké, várom. Kíváncsi vagyok, mit mond az orvosod. A pénteki reggelid nem semmi :D . Én is jóval kevesebbet tudok enni egyszerre.

Nekem mindkét gyerkőc simán született, de mindkettő császárgyanús volt. Borival sokat szenvedtem, végül vákuum lett belőle, mert elakadt a szülőcsatornában :( és már nem lehetett császározni. Haragudtam is az akkori orvosomra, szerintem ki kellett volna kapni a kiscsajt, lehetett látni, hogy nagyon nehezen tágulok. Ezek után váltottam orvost, Marci sima ügy volt, bár ő is császárgyanús volt a 11 cm-es buksijával, mondta is az orvosom, hogy nem gondolta volna, hogy meg tudom szülni simán. Túlhordtam néhány nappal, itthon indult be a szülés éjjel, fél kettőre értünk be a kórházba, hajnali 5-re született meg a legény, sokkal könnyebben mint a lányom. remélem most még könnyebb lesz, persze azért még érjünk be a kórházba, itthon nem szeretnék szülni.

A kórházi pakkot nagyjából összepakoltam, csak a tisztálkodási szereket nem raktam be, meg a papucsom.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


hát nekem amit még meg kell vennem a gyógyszertárba az a köldökápoláshoz való dolgok(nekünk ezt is vinni kell a kórházba,meg jóval több mindent mint amit andrejja leírt.), málnalevél tea, homeopátiás szerek, babaolaj, fürdetőkrém.

KépKép
dike
 
 


Andrejja!
Ja, azt nem tudtam, hogy az első sima volt...de azért nyugodtan kérdezd meg a dokid! Azt utálom amikor tizenakárhány óra után műtő...szerintem 1-2 óra alatt egy tapasztalt orvosnak tudnia illene, hogy mire számíthat...talán nem kéne fél napokat szenvedtetni egy nőt na és persze a kisbabát! Ráadásul ha nem illeszkedik be a koponya, elég veszélyes, mert előreeshet a köldökzsinór (ezt egy szülésznő mondta).

Kisbarack!
Lehet, hogy Te is kapsz egyet ajándékba :lol:
Az nem pénteki reggeli, hanem az egész napi menüm volt :shock: na jó este 7-kor már ettem 1 szecsót is...
Amúgy ma jól érzem magam 8) Holnap már május!!!!!!

Dike!
Nálunk csak törlőkendő+popsikrém kell a babának. Az anyukának meg ami kell behozza (vagy hozatja) ...mellszívó, mellkenőcs, laktoherb...

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Végeztünk a festéssel!!!! :lol: :lol: :lol:

dike: én sem szedetném le most, már nincs sok hátra, szerintem ráérsz utána.

Kórházi cucc: hááát, én vettem egy táskát, amibe majd belepakolok :lol: Az számít? :lol:

Most a lakás lefoglalt, de végre rend van és tisztaság :) Még pár napos itthoni munka van, utána Gábor szobájában kell elpakolni, mert ott is van mindenféle korú babaruha, utána kimosom a ruháit, na és majd utána összepakolok :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Látom, mindenkire rájött már akkor a pakolhatnék.:)
Nekem a kórházi csomagom nincs még meg, talán a jövő héten bevásárolok hozzá pár dolgot, de azért szándékozom már összerakni.

Nekem a mellszívó alap volt, szerintem azt szerváltam szinte elsőnek, rengeteg tejem volt mindkétszer, ezért le is adtam belőle. Kipróbáltam egy csomó mellszívót, és az Avent kézije jött be nekem leginkább, gyors és kíméletes, szerettem. Most is olyan van.

Tegnap felkerestem a választott szülésznőt, a merev protokolláris rendszer közepén sikerült megbeszélnünk, hogy amíg rendben van a baba fejen is állhatok :), és mehetek az alternatívba, viszont ha gond van, akkor elhallgatok és azt csinálom, amit mondanak.
Ez így szuper szerintem, végülis így is gondoltam, azt úgysem tudom előre, mi lesz, de kicsit megkönnyebbültem, hogy megtettem mindent azért, hogy a lehető legkevesebb külső hatással szüljek. Aztán lesz, ami lesz úgyis, de nekem ez nagyon fontos volt. :)

Zsófi: Azért szerintem mikor egy dokitól elvárjuk, hogy 1-2 óra vajúdás után tudja, hogy pontosan mi várható, ezzel arra késztetjük őket, hogy vágjon minél többet. Ők sem istenek, és biztos nagyon rossz sok órát vajúdni, majd a köv. napokban még a császáros sebekkel is szenvedni, de egyik császár vonja maga után a másikat, én tutira kerülném, amíg csak lehet. Ugyan nem éltem még át szerencsére, de láttam a császáros mamákat, míg én második nap már futkostam a folyosón. Valamint számos kutatás szerint azok a babák alkalmazkodnak könnyebben a külvilághoz, akikkel vajúdott az anyukájuk valamennyit.

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Ja, és a szülésznő ajánlott homeopátiás szereket is. Ti fogtok használni ilyen golyókat?

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Migej, nekem megvaltas volt a csaszar es nagyon hamar felepultem belole.
A sebem nagyon hamar gyogyult. Babas szobaban voltam.
Azonnal ideadtak a babat, csak az elso este nem volt velem.
Tej belovellt, rendesen szopizott 14 honapos koraig (12 hos koratol bolcsibe ment).
Siman fel tudtam allni es ellatni a kicsit.
Van, aki konnyebben, van,aki nehezebben viseli, en szerencsere az elso csoportba tartozom.

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Persze, biztos van ilyen, gondolom, nem is volt más választás.
Én csak azt írtam, hogy meggondolandó a császár választása, mivel sokkal nagyobb az esély bármi komplikációra, ill. kizárólag amiatt lehetne végezni. (Annak viszont az orvostudomány egyik legnagyobb találmánya...)
Azon szoktam felkapni csak a fejem, amikor evidenciaként merül fel a császár. Vagy csak én vagyok ilyen csodabogár? :D Mert akkor elhallgatok és kész... Végülis mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Én sem vagyok császár-párti, de azon ki tudok akadni, amikor valaki akkor is ragaszkodik a sima szüléshez, amikor már az orvosok mondják, hogy baj van. Na ezt nem értem. Az egy -két sőt három-négy órás vajúdással nekem sincs bajom, de ha már fél napja kínlódik a nő és a baba is, és látni, hogy rettentő nehezen tágul (pl nálam), ráadásul pl első gyerek 4 kiló felett, szerintem ilyen esetben megváltás egy császár mindenki számára. Az előre megbeszélt,ok nélküli császárral én sem értek egyet.

Panndi de jóóóó!! Lehet pakolászni :wink: .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Homeopátia: én nem hiszek benne :roll: . A gyógynövényekben igen, de a homeós bogyókban nem.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!

Migej!
Persze igazad van...biztos még több lenne úgy a császár...
Bár én az előző hozzászólásomban azokra az anyukákra értettem amit írtam, akiknek már volt 1 császárja.
Ne hallgass el, mert itt bárki elmondhatja a véleményét :D
Én is nagyon hamar felépültem és másnap már futkostam, én biztos, hogy nem bántam meg. A lányom faros volt...azért megszakadni nem akartam a sima szülésbe, és örültem amikor mondta az orvosom, hogy császár...
Én csak azt nem értem, hogy adott például egy tér-aránytalanság, vagy első szülésnél sem tágult és műtő volt a vége, akkor minek a tizenakárhány órás vajúdás? Lehet, hogy túlzás volt az 1-2 óra amit írtam, de 3-4 óra után azért csak látja az orvos, hogy mi van. Na nem azt mondom, hogy egyből vigyék be a kismamát a műtőbe, csak ne fél napokig hagyják szenvedni abban az esetben ha már volt 1 császárja!
Amúgy biztos, hogy a legtermészetesebb dolog a sima szülés, csak sajnos van úgy, hogy nem megy. Viszont az is tény, hogy nagyon sok az indokolatlan császár...azért azt én sem bírom, ha valaki kérésre császároztatja magát pár héttel előbb :shock:

Homeopátia: Én sem hiszek benne. Mikor Dorina pici volt és kettőt köhögött (szárazat) egyből futottam a Stodal szirupért. Persze mindig antibiotikum lett a vége, hiába szerettem volna elkerülni. Kipróbáltam egy csomó homeós cuccot a fogkrémtől a Mastodynon cseppekig szart sem értek. Lehet, hogy velem van a gond, én próbáltam hinni benne, de minden egyes terméket megbántam amit megvettem! És örülnék ha az a sok pénz most itt lenne a pénztárcámban :roll:
Ettől függetlenül biztos van akinek bejön és használ...és az használja is!
Nekem a Laktoherb+Garmastan kombó jön be a legjobban tejre, az Aloe First pedig sebgyógyulásra (gátmetszésre is jó, bár olyanom nem lesz).

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Zsófi nekem is a garmastan jött be mindkétszer, most is azt veszek. Marcinál én is kipróbáltam az aventes kenőcsöt, még most is ott van a szekrényemben, semmit nem ért, de 2x annyiba került. Szóval csajok: mellgyuszira a Garmastan a legjobb :wink: :) .

puszik 8)

esik az eső :( :?

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


En semmiben nem szeretem a szelsoseges nezeteket, igy pl a szules temakoreben sem, mert semmi sem fekete vagy feher. Multkor egy ismerosom azt irta, szerinte a leghumanusabb szules a csaszar, mert akkor a nonek nem megy tonkre a nunija... Hat, ezzel ilyen formaban nagyon nem ertettem egyet.
Tehat Migej, abban igazad van, hogy indokolatlanul ne csaszarozzanak meg senkit, viszont rengeteg indok lehet...

Ugyanigy vagyok a szoptatassal. En szerencsere tudtam szoptatni, de ha valaki nem tud, akkor nem tud (biztos megprobalt mindent), es akkor ne noveljuk szegenyben a rossz erzest ezzel kapcsolatban, eleg baj ez neki.
Azt viszont, ha meg sem probalja (mint itt a belga nok nagy szazada), nem birom megerteni.

Vagy pl. egyuttalvas babaval. Vagy igeny szerinti etetes vs. 4 orankenti. Hol ez jon be valakinek, hol az.

Homeopatia: nekem nem jott be, ezert en nem hiszek benne.
A gyogynovenyek jotekony hatasaban hiszek, de nem tulajdonitok nekik foldontuli hatast :).
Igaz, a gyogyszereket sem szeretem (bar azokban bizom).
Alapvetoen szkeptikus vagyok, na :).

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?