Új privát üzeneted érkezett!

hópihe,
gratulálok, nagyon édi :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Üdv. Kriszta!

Hopihe :D Nagyon jók! Úgy látom, újból beindultak az ultrahangos képek....úgy érzem nekem is be kell állnom a sorba :roll: :wink: :lol:
20140901114303
 
 


Végre sikerült mindent elolvasnom :)

Brunhild, gratulálok a barátnődnek :) Majd szólj, ha tudsz valami hírt a baáról.

UH-soknak gratulálok :) Mindig irigykedem rátok! Eldöntöttük, hogy mégsem megyünk 4D-re, mert még véletlenül se akarjuk, hogy kiderüljön a neme és ehhez tatjuk is magunkat, de olyan aranyosak a picik, hogy nehéz megállni ...
Hopihe, egyébként azt hiszem te kérdezted ... az orvos nem látott nálunk semmi nemre utaló jelet. Azt mondta, hogy úgy összezárta a lábát, hogy ha kérdezzük, akkor sem tudja megmondani ... (ez kislányra utal, ugy? ;) )

Kriszta, üdv itt :)

Kivancsika, nem lehet könnyű, de mindennel benn töltött nappal rövidül az idő ... gondolj erre, hátha segít!!!

Szerintetek az lehet, hogy a baba azért nem mozog mostanában sokat, mert hiányzik az Apukája hangja? Szombat óta vagyok itthon és azóta nem olyan aktív, ma pl. alig mozgott ... vagy a fuvlát hiányolja, abban sem volt része ;)

Kép
Kép
rokakoma2
Budapest XIII. kerület
 
 
 

 
 

Rokakoma :D Hát nem tudom, hogy bírjátok ki :lol:

Amúgy Klarissza fekszik kórházban, Kivancsikanak a köldökzsinor okoz gondot ...

Barátnőm kislánya elvileg jól van, de más kórházban van (mint az anyukája), mert inkubátoban van és megfigyelés alatt tartják még kb egy hétig.. Minden lelete negativ, holnap lesz még szívultrahang és röntgen... Anyukájának nehéz, mert nem lehet vele :(

Mozgás: vannak napok, amikor nyugodtabbak a gyerkőcök, bár magamról ezt most nem mondhatom el.. az enyém hiperaktiv :roll: :D
20140901114303
 
 


Jaj, igazad van ... ne haragudjatok, a nagy rohanasban mindnent összekeverek :(
Klarissza, akkor neked!!! A Klárát megjegyeztem, de csak a kezdőbetűig jutottam a felhasználónévnél :oops:

Szegény barátnőd! Akkor most fej és majd beviszik a tejet a babának, vagy nem kaphat anyatejet? Reméljük, hamarosan együtt lehetnek!

Kép
Kép
rokakoma2
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Hát még azt sem, mert szigorúan 3 óránként van az etetés, de ő mivel nem ott fekszik, ezt nem tudja megoldani. Lehet, hogy őt holnap hazaengedik, de túl messze lakik ahhoz, hogy 3 óránként bejárjon :( Befeküdni pedig nem lehet, nem veszik fel (próbálta áthelyeztetni magát, de nem sikerült)...
20140901114303
 
 


Kriszti: Üdv itt. :-)

Klarissza: kitartást és sok erőt neked.

uh-s képek baromi jók. Még bírnám nézegetni. Jó, h minden oké a törpékkel.

Én mostanában csak olvasok, hulla vagyok, még 5 napom van vissza a melóból, és el kell varrnom minden szálat, ki vagyok purcanva.

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Netty, kitartás! Még 5 nap, utána Hawaii :lol: Egész nap babanetezhetsz :wink: :lol:
20140901114303
 
 


Attól félek még becsatlakozom én is napközbenre, nem lesz ember aki visszaolvassa :-)

Lenne annyi mesélni valóm, de hulla vagyok.

Addig is írjatok sokat, hamarosan jövök. :wink:

Brunhild: menj el 4dre. Már hiányzik a kis puncis, rég láttuk :wink: de komolyan!!!!

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Szegény barátnőd, tényleg nagyon nehéz lehet ... :(

Netty, kitartás, az már tényleg semmi :)
Én még június végéig egyetemezek ;)

Kép
Kép
rokakoma2
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Pihe
Nagyon helyes arca van Hangának és örülök, hogy minden rendben!

Netty
Már csak 5 nap, de jó!!! Kitartást, utána szusszanhatsz egyet! Hogy álltok a gyerekszobával?

Brunhild
Ez nagyon-nagyon nehéz helyzet lehet, szegény barátnőd! Egy héten át volt Luca pic-en, 3 óránként lehetett csak bemenni, már az is szörnyű volt, hát még külön kórházban!


Aki még itt van: nem tudjátok, hány dl vízben lehet feloldani a cukrot?!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz, sajnos nekem fogalmam sincs ... még nem voltam!

Eszembe jutott még egy téma, érdekelne a véleményetek. Lehet, hogy heves vitát vált ki :wink:
Kölcsön kaptam A suttogó titkai című könyvet. Van, amit nagyon furcsának találtam benne, de van olyan is, amit nagyon jónak. Kicsit utánanéztem és ki ördögtől valónak tartja, ki meg az egyetlen lehetőségnek.
Engem leginkább a szoptatással kapcsolatos vélemények, tapasztalatok érdekelnének ... igény szerint, vagy rendszer szerint, esetleg valami köztes út, pl. olyan, ami a könyvben van?
Ha nem érdekel mást, akkor nem muszáj róla beszélni, de hátha mégis :)

Kép
Kép
rokakoma2
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Maddy nem hagy aludni...

Hópihe
Gyönyörű a babád!

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Rokakoma
Szerintem, az ember elolvas sok könyvet, cikket és mindegyikből azt hasznosítja, ami neki tetszik, ami az ő elképzeléseihez közel áll.
Anyuka és baba személyisége határozza meg, hogy a külömböző módszerek közül kinek mi jön be.
Szoptatás: az a lényeg, hogy anyuka ne tehernek érezze... Nincs merev szabály, hogy így, vagy úgy kell csinálni...

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Jó reggelt!
Egy kép a kiságyról :wink:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20140901114303 2011.05.30 20:01-kor.
20140901114303
 
 


Jó reggelt!

Brunhild
Nagyon sokat nőtt a pocakod a legutóbbi fotóhoz képest! És valahogy a formája is más szerintem.
A kiságy szuper csajos lett :lol:

Rokakoma
Én olvastam a könyv mindkét részét, az elsőt még várandósan, a másodikat pedig Luca kb. 1 éves korában.
Akkoriban ez nagy "sláger" volt, előszeretettel használták a környezetemben többen bibliaként...
Szerintem vannak benne jó gondolatok, hasznos nevelési tanácsok, de alapvetően bajom van minden olyan rendszerrel, ami kategorizál, nem hiszem, hogy csak 5 vagy 6 (már halványak az emlékeim) gyerektípus van, és aszerint kell a sajátodat bizonyos helyzetekben kezelned, hogy ő melyikhez tartozik.
A szoptatással kapcsolatban az a véleményem, mint Leonak: nincs bevált módszer, általános érvényű praktika, ez nagyon baba és mama függő. Van, akiknél kiválóan működik a 3 óránkénti módszer kényszer nélkül, a baba rááll, ez így kényelmes mindenkinek. Mások pedig akár 20 percenként is mellre teszik, mert így tudják csak kielégíteni a baba igényét.
Érdemes elolvasni, utána fenntartásokkal kezelni :)


Túl vagyok a terheléses cukron, az íze rémes volt, de nem okozott szerencsére gondot, bennem maradt, időben végeztem, azóta már a reggeli is lecsúszott és bejelentkeztem a 3. ultrahangra! (május 16-ra)
Éééés, mindjárt hívom a 4D Genesist, jövő szombaton megnézzük Johannát! :lol:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


rókakoma,
én olvastam a könyvet, és sok megállapításával egyetértek. Én a rugalmasság híve vagyok amúgy, nem szeretem, ha azért nem tudunk valahova menni, vagy vendéget fogadni, mert épp alvás, vagy szopiidő van. Főleg többedik gyereknél, ahol a nagyért oviba kell menni, nem is megvalósítható. Na a lényeg: azt jónak tartom, hogy az események bizonyos sorrendben kövessék egymást, ezzel egyfajta állandóságot, biztonságot teremtve a kicsinek, de ez ne órához legyen kötve. Ha alszik a gyerek tuti nem fogom felkelteni azért, hogy egyen. Majd ha felkel eszik, még ha ezzel csúszik is az időbeosztás. Pl. én nem szoktam délutáni alvásból felkelteni a gyerekeket akkor sem, ha 6-ig alszanak. Lehet, hogy 8-kor nem fog lefeküdni utána csak fél 10-kor, de valamiért biztos igénye volt rá, hogy hosszabban pihenjen délután.

Lilinek pl. nem szabadott 3 óránál gyakrabban kaját adni, már pontosan nem emlékszem, mi volt a konkrét oka, nála ahhoz alkalmazkodtunk. Levi kis haspók volt, nála ahhoz.

Jaj, olyan mérges vagyok... Lili 10 éjszakája számolja, hogy mikor mehet anyósomhoz az unokatesókkal. Ma este ment volna, erre a párom nagypapája kórházba került, kicsit önhibájából, mert önhatalmúlag lefelezte a gyógyszereit, és persze nem kellett volna. Ő 90 éves, a nagymama 88, egyedül nem lehet hagyni, úgyhogy anyósomék ma jöttek fel. Szegény lányom, még meg kell neki magyarázni, hogy mégsem megy. Ovit már lemondtam erre a két napra, én még dolgozom, ha minden igaz, majd ide jön Pestre a sógornőmékhez, hogy mégis együtt legyen az unokatesókkal, még ha nem is a nagymamánál.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Bocs az eltünésért! Itt vagyok megvagyunk! Kicsit zűrösek a napok! Bocsi visszaolvasni nem nagyon tudtam mert rengeteg írtok mindennap! :D
Aki kórházban az gyerünk gyorsan haza! Drukkolok, hogy mindenhol minden rendben menjen!

Brunhild!

Klassza a kiságy! :D
Most kiélheted majd magad rendesen! Copfok meg pörgős szoknya meg minden!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Linácska, ez tényleg bosszantó, főleg mert a gyerekek nem értik, hogy akkor most mi van :( Én ezért nem szoktam nekik semmit elmondani, csak az utolsó pillanatban, amikor már biztos, hogy nem jön semmi közbe...
20140901114303
 
 


Íme egy 29. hetes pocak! Kép

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


brunhild,
ez már nagyon régen meg volt beszélve, hogy a tavaszi szünetben ott lesznek együtt. Még valamikor a februári Zsuzsa névnap környékén megbeszélték. A lányom meg minden kis apróságra emlékszik, nemhogy erre. Na mindegy, ezt is meg kell tanulni, hogy néha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elterveztük, közbejöhet valami.

ildóca,
de jó, hogy jelentkeztél. Minden ok? Bár gondolom 4 gyerek mellett nem egyszerű az élet.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kivancsika 2011.06.04 19:27-kor.
kivancsika
Budapest
 
 


linácska: reméljük a papa hamar jól lesz és Lili meg az unokatesók bár pár nap késéssel, de mehet hozzájuk :)
kivancsika
Budapest
 
 


Brunhild, látszik a kiságyon, hogy eddig nem élhetted ki magad kislány szempntból, nagyon aranyos :)

Linácska, szegény Lili :( Az én kishúgom is pont most járt így, visszamondták a tábort, amire úgy készült ...
Hátha az unokatesók azért kárpótolják!

Köszönöm a véleményeket!
Nekem az az alap hozzáállásom, hogy úgyis meglátjuk majd :)
Ma volt itt egy ismerősünk Erdélyből és ő mesélte, hogy hogyan szoktatták rá a gyerekeket arra, hogy átaludják az éjszakát ... azt hiszem, hogy majd az ő rendszerét is kipróbálom :wink:
Anyukám pedig azt mesélte, hogy hozzá felkelt minden mukkra éjszaka és zt mondta az orvos, hogy próbálja ki, hogy mi lesz, ha vár 3-4 percet ... én annyi idő alatt megnyugtattam magam. Szóval kiderült, hogy felesleges jótékonykodás volt :wink:
Egyébként, ami nekem még nagyon tetszett a könyvben az az, hogy az anyuka próbálja meg felismerni, abban a pillanatban miért sír éppen a baba. Sok evidens dolgot ír, amit szerintem minden normális anyuka észrevesz, de azért jó így összefoglalva!

Kép
Kép
rokakoma2
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Rokakoma :lol:

Én annyit fűznék hozzá, hogy a minden nyekkenésre felszökés csak rövid ideig működik, utána annyira fáradt vagy, hogy simán vársz 5 percet, ha nem többet, mig valahogy kikecmeregsz az ágyból... :wink: még álmodsz is közben, mégpedig azt, hogy csak álmodod, hogy sír :D aztán egy idő után rájössz, hogy nem álom :roll:
20140901114303
 
 


Szépek a pocakok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Könyv ide vagy oda, az alap vonalat meg tudja adni, de az egyén úgy is felülírja, nem lehet a végletekig tartani magunkat a benne foglaltakhoz.

Meg vannak az elképzeléseink, de a történések majd úgy is formálni fogják.

Az igény szerinti szoptatásról vicces értekezést hallottam a várandósok délutánján, (erre járok keddenként). A védőnő ezt szajkózta, h ha kell 10 percenként is hajrá,tegyük mellre, míg a csecsemős nővér aki szintén az igény szerintit favorizálta, már úgy nyilatkozott, h 2 és fél óránként akár, de ne sűrűbben. Sikerült egy jó kérdésfeltevéssel 20 percig az egymás győzködését kivívnom :-) . Választ nem kaptunk, de azt mindenesetre sikerült megtudni, h mindenki a saját meggyőződése szerint tegyen, abból baj nem lehet.

Én tudom, h Zétinél mit rontottam el, azt lehet, h most nem is fogom elkövetni, de lesz helyette majd más, mert minden gyerek más, és a végletekig úgy sem lehet következetesnek lenni. Vannak emberi határok, idegi és fizikai egyaránt, amik felülírják az elképzeléseket :wink:

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


20140901114303
 
 


szép pocakok!

Kíváncsika ma volt HKrisztinánál. Remélem minden rendben! Jelentkezz!

pihe

hopihe79
Budapest
 
 


Én pedig obszcén verseket linkelek be :oops:

Kivancsika, remélem minden rendben!!!

Barátnőm kislánya pedig úgy tünik jól van, egészséges, pénteken hazavihetik!
20140901114303
 
 


Netty, elmélet rengeteg van, főleg azért, mert mindenki magából indul ki, abból, ami neki bevált... Én csak annyit tudok mondani 3 gyerek után, hogy nincs tuti recept (ahogy Te is írtad).. az elsőnél én is sok mindent elszúrtam, másodiknál okosabb voltam valamivel, a harmadik pedig feladta a leckét.. a negyediket kíváncsian várom :) Tény, hogy mindenben eltért a 3 gyerek: szopizásban, alvásban, nyűglődésben, evésben, ügyességben stb...Annyi biztos, hogy nem szabad merevnek lenni, hanem alkalmazkodni kell és az adott helyzetből (babából :) ) a legjobbat kihozni...
20140901114303
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kivancsika 2011.06.04 19:28-kor.
kivancsika
Budapest
 
 


Kivancsika, ez nagyszerű! Természetes, hogy csak akkor fogsz teljesen megnyugodni, ha két szemeddel látod, hogy jól van, de mégis jó, hogy megnézetted és azt mondták, semmi baja a babádnak! Most már örülhetsz és készülhetsz Te is ! :lol:
20140901114303
 
 


Szép jó reggelt!

:lol:

Kíváncsika: Dejó!Dejó! Ez nagyszerű, hogy minden rendben. Szívhangja mennyi volt? képet nem kaptál? köldökzsinórra mondott valamit? méretei alapján korának tökéletesen megfelel? :)

Brunhild: :lol: van egy-két jó vers :)

azért elmondhatnátok, milyen hibákat követtetek el :)

hopihe79
Budapest
 
 


Brunhild: de szuper, hogy barátnődéknél is minden rendben :)

hopihe79
Budapest
 
 


Kivancsika, de jó! Pont ugyanazokat kérdezném, amiket Pihe. :) De akkor csak megérte elmenni, nem?

Babák és pocik nagyon szépek! Brunhild, neked óriásit nőtt most a pocid az eddigiekhez képest (legalábbis én így látom).

Üdv az újaknak!

Nevelési elvek: totálisan egyetértek az eddig leírtakkal. Amit Linácska írt, hogy a sorrend marad, de nem ragaszkodnak mereven az időpontokhoz, az nálunk is bejött. Én sem keltek fel délutáni alvásból gyereket, mert szerintem is oka van annak, ha egy nap pl többet alszik a megszokottnál. Lehet, hogy épp ez kell ahhoz, hogy kipihenje magát és feltöltődjön annyira, hogy ismét bírja a "napi strapát" és ne betegedjen meg.

Apropó, betegség. Na ki lázasodott be kedden...? Hát most Panna van itthon. Ez már annyira abszurd, hogy tényleg nem tudom, sírjak-e vagy nevessek. És semmi más tünete nincs azóta se, csak a láz.

Tűkön ülve várom a péntek estét, elvileg akkorra végeznek a melósok... Borzasztóan nehezen viselem már.

anabique
Budapest
 
 


Szia Ana! Épp gondoltam Rád, hogy állhattok :) majd kérünk képeket! asszem mániákus képkéregető lettem! :) Jobbulást Pannának, hihetetlen, hogy "váltóláz" van Nálatok :(

Netty: Tőled is kérünk a szobáról! :)

Brunhild: tényleg óriásit nőtt a pocid, ezt is akartam mondani, de elfelejtettem. :oops:

hopihe79
Budapest
 
 


Ana: péntek már holnap van! :)

hopihe79
Budapest
 
 


Én is várom a holnapot, megyünk babát kukkolni :lol:

kíváncsika,
de jó, hogy minden ok. és egy ici-pici képecske nincs????

Nálunk két hét múlva lesz felújítás, ablakcsere, festés, penésztelenítés, de én szépen elvonulok otthonról, és majd a készbe visszamegyek. Apa meg apósom meg intézi a dolgokat.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Kiváncsika de jó, hogy minden rendben, most akkor Klarisszáért izgulunk, remélem jól vagy?

Én is olvastam mindkét könyvet. Sorról sorra nem szabad követni, de nekem első gyerekes anyukaként sok jó ötletet adott. Amiket olvastam és logikusnak tartottam azt követtem, a hülyeségeket meg elfelejtettem. Egyébként én is azt hittem a 2. gyerekkel már milyen rutinos leszek, de tényleg az élet mindig tud újat produkálni. Kíváncsi vagyok a harmadikra.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


Jó reggelt!

Ana
Pont ma reggel jutott eszembe, hogy rég voltál, csak nincs valami baj, újabb betegség. Ezek szerint mégis... Hát, ez már tényleg az abszurd kategória, azt hiszem meg sem próbállak vigasztalni, csak kitartást kívánok az egészhez! Amúgy Luca legutolsó betegsége nálunk is nagyon magas lázzal minden egyéb tünet nélkül zajlott le. 5 napig volt lázas, se köhögés, se más egyéb. A doki azt mondta, van ilyen vírus... Jobbulást!

Kíváncsika
Nagyon örülök, hogy minden rendben, de jó!!!! :lol:
Azért mesélj egy kicsit bővebben, mit mondott a doki!

Pihe
Hát, az én személyes tapasztalatom és szoptatási "hibám": nekünk nagyon nehezen indult a dolog eleve, mert Luca kb. másfél hétig a picen volt inkubátorban, ahonnan nem vehettem ki, szóval addig csak cumisüvegből ivott, cicire másfél hetesen tettem először.
Ő az a típus volt, aki kettőt kortyolt, majd ettől annyira elfáradt, hogy "beájult". Pár perc után felriadt, szívott kettőt, újra kidőlt... Így egy szopi eltartott egy órán át. És még ez idő alatt sem evett túl sokat. Én fejtem, teáztam, homeobogyóztam, rántott levest ettem, egyszóval megpróbáltam minden trükköt, praktikát. Igény szerint szoptattam, ha éhes volt, mellre tettem. Ennek ellenére összesen 4 hónapig tartott a dolog, de ez idő alatt is kapott pótlást... :cry: A végső konklúzió (melyben a gyerekorvos, a védőnő és én is egyetértettünk), hogy valószínűleg én totál túlstresszeltem a dolgot, nagyon bántott, hogy nem megy a szoptatás, hogy nincs elég tejem stb.
Én ezért döntöttem pl. úgy hogy most nem lesz mérlegünk, mert az is nagyban rátett az idegeskedésre. Lazábban fogom kezelni a helyzetet, akkor is, ha nem megy zökkenőmentesen!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Anabique, sajnálom :(

Tényleg nagyot nőtt a hasam, elől és hátul is :lol: Utóbbit férjem szokta megjegyezni :lol:

Addisz, elsőnél és harmadiknál hasonló gondjaim voltak mármint hogy "lusta" volt a baba, és csak látszólag szopott sokat, igazából két korty után bealudt (első gyereknél egyáltalán nem tűnt fel, másodiknál már igen). Nekem tejem rengeteg volt, gyermek jó sokat szopott (illetve én úgy gondoltam), mégis folyton ordított, és nem gyarapodott...aztán elkezdtük mérni, és kiderült, hogy alig kortyol kettőt, tehát folyton éhes szegénykém; itt hozzá kell tennem, hogy első gyereknél velem még elhitette a gyerekorvos, hogy csak 3 óránként szabad szoptatni a gyereket :? , tehát 3 óránként szopott 10-20 ml-t..., aztán ellaudt, én letettem, ő meg ordított, mi pedig azt hittük hasfájós :cry: Na, ekkor jött be a képbe a mérleg, mértem szopizás előtt és után, és akkor derült ki, hogy jóformán nem szopik a gyerek :shock: , onnantól többször mértem, ha elaludt, felébresztettem és ezt addig, amig normális adagot szopott... viszont közben a pótlást is felírta gyerekorvos, mivel ő a "nem-gyarapodást" kicsi melleimmel magyarázta, és hogy nem is csoda, hiszen iylen mellekkel nem is lehet szopttani :? :twisted: Ennek az lett az eredménye, hogy kb 4 hónaposan teljesen rákapott a tápszere és nem akart többet szopni, holott rengeteg tejem volt :( Második gyerek, Bendegúz fantasztikus étvággyal volt megáldva, "nem zavarta a mellméretem" :lol: , kétszer annyit szopott, mint kellett volna, mármint a doki (másik orvos) szerint..ő azt javasolta, ne hagyjam annyit szopni, mert hasfájós lesz tőle... én pedig elhittem :oops: , ennek az lett az eredménye, hogy majdnem elment a tejem és a baba meg sírt, hogy éhes (mi azt hittük, a hasa fáj :twisted: ), mire rájöttem, hogy hűlyeség az egész...Onnantól kezdve hagytam annyit szopni amennyit akar, sosem fájt a hasa, nyugodt kiegyensúlyozott gyerek volt, 10 hónaposan elkezdte kihagyni az éjszakai étkezéseket és hamarosan átaludta az éjszakát, kb 1 éves koráig szopott. Harmadik is egy évig szopott, itt már senkire sem hallgattam, csak sajnos vele sok baj volt, nagyon síros baba volt, őt tényleg 10 percenként kellett megszoptatni, gondolom kicsi volt a gyomra, mert ha megpróbáltam többet belepumpálni, kihányta, tehát maradt a 10-20-30 percenként 30-40 ml, ennél több nem fért bele, még több hónaposan sem...De azért most bepótolja, többet eszik mint a két bátyja együttvéve :lol:
20140901114303
 
 


Kivancsika, ugy örülök, maris van min mosolyogni delelőtt :)

Ana, sajmálom :( Remélem, csak addig tartanak a betegségek, amíg meg nem születik a pici!

Brunhild, óriási ünnep lehet a barátnődéknél, végre kedvükre szeretgethetik majd a babájukat :)

Kép
Kép
rokakoma2
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Brunhild
Abszolút ismerős helyzetek, totál átérzem. Mi egyszer még az ügyeletet is kihívtuk, mert Luca (kb. 3 hetesen) délután 4-től este 11-ig megállás nélkül ordított...az utolsó két órában már vele sírtam, annyira tehetetlen voltam. Az orvos közölte, mikor kijött, hogy a gyerek éhes :shock: Én mondtam, hogy az nem lehet, kb. háromnegyed óránként szopik! Hittem én naivan...

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is életjelet adok:
Jól vagyunk, de Áron nagyon anyás lett. Valószínűleg az utazásunk is bekavart nála, meg a hülye bölcsődei nyílt nap, amire első gyerekesként elmentünk. :twisted: :twisted: De soha többet, sem mi, sem a gyerek. (majd ha nagyobb lesz, és megérti, hogy nem maradunk ott egész nap)

Emma pipi jól van. 1-2 nap ő is keveset mocorog, de alapvetően aktív. Ma voltam a védőnőnél, minden rendben volt. A szoptatásról akart előadást tartani, de el tudtam hárítani azzal, hogy inkább Áron 2 éves státuszát csináljuk meg.
Hihetetlen egy nő.

Tegnap megvettem a mellszívót: medela swing. A teszveszen lőttem, vadi új, és majdnem fél áron.
Szombaton pedig gyönyörű ruhákat vettem Emmának a börzén. Találkoztam is egy anyukával, akinek 1 éves a lánya és 4 fia, ugyan akkor szültünk / szülünk, úgyhogy vele még tudok majd üzletelni.

Még pár apróság kell, és a babakocsi...de még mindig nem jutottam dűlőre.

A beteg gyerekeknek jobbulást, Klarissza, neked kitartást!

Én a Suttogót olvastam Áronnál, és nekem nagyon bevállt. Még a gyerekek kategóriába sorolása is, bár Áront nem tudtam egyértelműen 1-2 kategóriába sorolni, jól hasznosítom még most is, hogy ha ő adott módon viselkedik miként reagáljak. (pl. ha szégyenlős - ami mostanában előfordul, akkor nem noszogatom, hanem inkább felveszem, és hagyom, hogy feloldódjon)
Nekünk még nagyon bejött, hogy legyenek rituálék - ilyen volt az esti zenére fürdetés - imádta.
És én azt is megfogadtam, hogy a gyerek is illeszkedjen be a család életébe, ezért a napirendjét is próbáltuk úgy alakítani, hogy nekünk is kényelmes legyen. Ugyan jóval korábban kell ébrednünk, mint annó, viszont 8-kor fekvés van, és így mi is lehetünk együtt.
Viszont ami nem jött be, azok a magyarázatok: vannak dolgok, amit hiába mondok neki (pl. várjál, türelem, azt nem szabad) nem érti.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Na a szopival mi is megjártuk. Én is azt hittem, hogy mennyit eszik a lányom, aztán csak kiderült, hogy hosszan, de szinte semmit. 6 hetes volt, mire rájöttek, hogy gégefejlődési rendellenességgel született, és nem is képes hatékonyan szopni. Azért így is kitartott 10 hónapos koráig, persze pótlás mellett.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Én mértem az elején.
Tény hogy kicsit parás volt, de inkább abban nem voltam biztos, hogy a mérleg jó. Általában normál mennyiséget mutatott, de néha extrém sokat. Ez volt a gond.
De szerintem ezzel kiküszöbölhető az elején lévő bealvás / nem evés.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi
A szülésznővel beszéltél már? Nincs kedved az első találkozóra együtt menni majd?
Melyik bölcsit néztétek meg?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Kiváncsika
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Én az igény szerinti szopi híve vagyok... úgy kell csinálni, hogy alkalmazkodjunk a baba és az anyuka igényeihez... :lol: :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?