Új privát üzeneted érkezett!

Itt vagyok.
Eléggé el vagyok kenődve, nem akatam itt nyávogni. Inkább nem is részletezem a dolgokat. Mondhatnám, hogy "csak a szokásos", de nem egészen...
Zitus! NAGYON DRUKKOLOK! SZERINTEM MINDEN A LEGNAGYOBB RENDBEN VAN ÉS IS LESZ!!!!! NAGYON DRUKKOLOK!!!
Várom a (jó!!!) híreket!

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Zsoff! Tessék nyávogni nekünk!!! Azért vagyunk vagy mi a szösz. De komolyan. Engem érdekel hogy mi bánt!!

Én ma dolgoztam utoljára... Hú, olyan félelmetes ám munka nélkül. De majdcsak kapok ajánlatot valahonnan. Addig is vizsgázgatok, pihenek.

Várom a beszámolót hogy mi van veletek!!!
Szép vasárnapot!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


haliho.

igen zsoff, tessek itt nyavogni!!! mi torpent?

zitus, hajra a melokeresessel, sztem ne gorcsold tul, nem lesz sztem gond vele.
mit vizsgazol?

en elvagoyk, semmi nem tortenik, mintha a Crohnom megint tamadni akarna, ezert nem is csokkentettem a szteroidot, ma kellett volna.
majd hnap inkabb.

most megyek ebedelni, ehen halok.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 

 
 

sziastzok.

meg mindig nem jott meg..
nem ertem egyaltalan :shock:
lehet a szteroid szorakozik?
mindenesetre veszek ma egy tesztet, mert ha netan van vmi, amit egyebkent teljesen kizartnak tartok, nem mindegyik gyogyszeremet vehetnem be..................

zit, ujsag?
zsoff!!!!!infot!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Most tudtam meg, sikerült a vizsgám :)
És holnap megyek 2 helyre interjúra, abból az egyik már a 3. körös lesz a leendő közvetlen főnökkel. Remélem sikerül!

Amúgy táppénzen vagyok mától. Remélem nem sokáig, és mihamarabb lesz munkám.

Hőm továbbra is magas, gyakran kell pisilnem és sokat vagyok éhes. Mellfeszülés, rosszullét nuku. Még várok 8 napot és csinálok tesztet.

Zsoff, tényleg kíváncsiak vagyunk mi történt!!!

Bixi, drukkolok hogy negatív legyen (bocs, de asszem most ez lenne a legjobb a gyógyszerek miatt). Hányadik napon vagy? Mikor kéne megjönnie?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


megjott (ugy tunik :)

zit, hogy is van ez a ho dolog? ha teherbe esik az ember, akkor magas marad? meddig?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Úgy tudom, ha 18 napig magas, akkor 100% a terhesség. Ugye 14 napig nem csoda ha magas mert ovu után 14. napon kéne megjönnie és akkor esik le a hő ahogy Zsoff is mondta múltkor.

Örülök hogy neked megjött!!
Zsoff, ha nem írsz nekünk valamit, föl foglak hívni és kifaggatlak, irgum-burgum!!!

Én mindjárt elalszom....

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Ja, és addig magas marad a hő amíg terhes az ember lánya... Asszem a progeszteron hormon csinálja.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Csak röviden, mert tényleg nincs semmi újdonság...

1. Már megint előjött a szokásos, hogy MIÉRT???

2. Nagyon nagyon szeretnék babát, és mégis félek.

3. Az ovuteszt 7-én jelzett peteérést (24-36 órán belül lesz LH-csúcs). Ehhez képest a hőm szórakozik ezerrel:

03.07.: 36.3 (ovuteszt pé-t mutatott)
03.08.: 36.1
03.09.: 36.4
03.10.: 36.5
03.11.: 36.6
03.12.: 36.6
03.13.: 36.6
03.14.: 36.7
03.15.: 36.8
03.16.: 36.6
03.17.: 36.7
03.18.: 36.8
03.19.: 36.9
03.20.: 36.8
03.21.: 36.8
(Nem tudom, van-e jelentősége, de a pé óta napközben néha megmértem a hőmet, és 36.8 és 37.3 közötti volt.)
Nem úgy van, hogy az ébredési pé után hirtelen megemelkedik? Mert nálam emelkedett ugyan vmennyit, de aztán szépen lassan, naponként ment még feljebb. És az előző ciklus alapján tegnap kellett volna megjönnie. Miután az ovuteszt pé-t jósolt, "kerültük egymást" a férjemmel. Szóval megpróbálom nem beleélni magamat a baba-dologba, mert nem tudom, hogyan jöhetett volna össze.... (De akkor mi a fene van? Mi ez a hőgörbe? Miért nem jön meg?)
És egy csomó terhestünetet produkáltam (hányinger /napközben, nem reggel/, egész nap álmos vagyok, úgy érzem, hogy meg fog jönni /talán azért, mert meg is fog..../, hangulatingadozások /bár mostanában ez is megszokott/, és ugyanúgy, mint régen, éjjel 3-kor felébredek, és csak nehezen tudok visszaaludni), de attól tartok, csak képzelődöm. Mellfeszülés nincs, pedig nálam is elég durván volt az előzőnél. És tök sz@r, mert szinte csak ezek körül járnak a gondolataim.

4. Megszületett az unokatesóm babája, aminek nagyon örülök, csak hát...

5. Munkahely.... És ez iszonyatosan kiakaszt mostanában. Kollégák, vezetőség (nem piszkálnak, úgy általában "idegesít" a helyzet), gyerekek, sok teljesítendő dolog. Annyira érzem, hogy nem vagyok a régi.

6. Sorra tudom meg emberekről, hogy babát várnak...

7. Férjemmel kicsit elbizonytalanítottuk egymást/magunkat, hogy akarunk-e menni az OGYEI-be.
Röviden kb. ennyi.

Zitus, nagyon drukkolok nektek!!!

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


(Zitus, azt hisszem, pont egyszerre írtunk. :D )

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Még annyi a hőmérséklet emelkedéséről, hogy nem feltétlenül a "magasság" számít, hanem a korábbiakhoz képest történt emelkedés. (Ezt a kórházban mondták nekem, meg olvastam is azóta vhol a neten.)

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Zsoff,

Örülök hogy írtál!!

Megcsináltam a hőgörbédből a grafikont (de ráérek...).
Igazából tudni kéne hogy előtte mennyi volt az alaphőd ahhoz hogy lehessen ebből bármit mondani. A 36,1 simán jelezheti a peteérést (akkor állítólag leesik a hő, bár nekem nem esett le). Ha együtt voltatok a peteérés előtt 5 naptól utána 2 napig, akkor simán lehet baba. Ha jól számolom, a leesés után 13 nap volt magas. Én megvárnám a helyedbe a 18. napot és ha aznap sem esik le és nem jön meg, csinálnék egy tesztet. Én is így fogom csinálni.

A miért-re nem fogunk soha választ kapni. Ebbe bele kell törődnünk. Nekünk is nagyon nehéz, hidd el, de ez már így van.

Munkahely: meg tudlak érteni.

Ogyei: mért nem?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Nézegetem a hőgörbéket és elég viszonylagos dolog ez a megemelkedés. Nekem nincs is egy konkrét nap mikor sokkal magasabb lenne e hőm mint előtte, de ha grafikonon kirajzoltatom vele, akkor látszik hogy magas. Szerintetek melyik napon volt a megemelkedés?

01.márc 36,65
02.márc 36,7
03.márc 36,7
04.márc 36,5
05.márc 36,75
06.márc 36,55
07.márc 36,4
08.márc 36,5
09.márc 36,75
10.márc 36,7
11.márc 36,8
12.márc 36,9
13.márc 37
14.márc 37
15.márc 37,1
16.márc 37
17.márc 37,1
18.márc 37
19.márc 37
20.márc 37
21.márc 37,1

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Szerintem márc. 9-én volt az emelkedésed. Csak azért gondolom, mert ott 2,5 a különbség. De fogalmam sincs. :?
De neked mikor volt pé-sed?

A korábbi adataim:
02.18.: 36.2 (ekkor jött meg utoljára, előző napi hőm: 36.7
02.19.: 36.4
02.20.: 36.2
02.21.: 36.2
02.22.: itt vmiért nincs adat :( pedig minden nap mértem, lehet,h nem írtam fel...
02.23.: 36.5
02.24.: 36.4
02.25.: 36.4
02.26.: 36.5
02.27.: itt sincs adat :(
02.28.: 36.2
03.01.: 36.2
03.02.: 36.3
03.03.: 36.4
03.04.: 36.4
03.05.: 36.3
03.06.: 36.5
03.07.: 36.3 (és innentől már írtam)

Egyébként márc. 6-án voltunk együtt, 7-én jósolt az ovuteszt, utána jópár napig nem. Szóval az alapján, amit írtál (-5, +2 nap), bármi lehet. Nagyon kíváncsi vagyok. Ma többször is éreztem azt, hogy meg fog jönni. :? (De ezt éreztem szeptemberben is.)

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


A nappali hőnek van vmi jelentősége?

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Nappali hőnek úgy tudom nincs jelentősége.

Sztem a görbédből inkább 11.-e látszik ovunak. Összehasonlítva a kettőnk görbéjét elég hasonlóak :)
A férjem szerint is 9.-én lehet pé az enyémben. De az a ciklus 9. napja, túl korai, nem?
Azon töprengek, hogy meg kéne kérdezni valakit aki ért hozzá. Nekem van egy védőnő barátnőm, ha sikerül elkapni skype-on megmutatom neki a görbét, hátha mond vmi okosat.

Mindjárt megnézem mikor voltak páfrányaim.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Márc 10-én voltak páfrányok a mikroszkópon (ciklus 10. napja). De bevallom, 12.-e után már nem néztem, úgy voltam vele hogy már megvolt az ovu, minek nézegessem...

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


nnnnna na vegre, orulok,h mindnki itt van es tarsalog :D

zsoff: teljesen aterzem amit irsz, van, h gyulekeznek a felhok, es minden olyan szurkenek es rossznak tunik.
de ne hagyd magad!!!
probalj meg picit a pozitivabb oldalrol szemlelodni, hiszen ha jon az a béb, hagy erkezzen egy kiegyensulyozott mamihoz.
ha pedig nem jon meg, akkor gondolj arra,h addig ertekes idot tolthetsz a ferjeddel!
ha jo dolgokra gondolsz, a jo dolggokat fogod bevonzani, hidd el!

az is jo modszer, legalabbis nekem mostanaban bejon ez,h apro dolgokat teszel meg, amikre buszke lehetsz, vagy jobb kedvre derit, vagy a jovodet befolyasolhatja kedvezoen.
en pl teganp elmentem uszni, amiert nnagyon buszke vagyok magamra, leusztam 1.5km-t, es nagyon jol esett, emellett jogazok, es tok jol esik fizikailag is elfaradni, es tudom,h az egeszsegem szempontjabol ez nekem nagyon fontos, hogy a beleim is keszen alljanak a babara.
plusz, amiert szinten nagyon buszke vagyok magamra, mut het ota mindennap iszok kaulkazusi kefirt, es eszek egy almat (mindkettot utalom kulonben :( ), ami szinten ugy gondolom,h csak jo lehet nekem.

en hiszek abban, h sok kicsi sokra megy (mindenfele ertelemben)

na jo nem osztom tovabb az eszt..dolgozok inkabb.

UI: homerozes meg mindig kinai nekem, de mindenkinek szurkolok,h ott maradjon az ertek ahol kell :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Reggelre leesett a hőm (36.3), és megjött. Egy kicsit ugyan csalódott voltam, de már nem vagyok az. Igaziból direkt úgy intéztük a dolgokat, hogy várjon még a baba/várjunk még a babával. Úgyhogy nem volt ez akkora nagy meglepetés.
Egyébként Attilával mi is pont ezt beszéltük, hogy egy "icike-picikével" kiegyensúlyozottabbnak kellene lennem.... Rajta vagyok az ügyön.

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Kedves lányok!


19 hetesen elvetéltem, vasárnap történt meg is műtöttek.
most nem tudom mi legyen, rohadtul magam alatt vagyok, azt sem tudom mi értelme van már a dolgoknak

elmúlik ez? fogalmam sincs már semmiről :(
gmeli
Budapest
 
 


Szia Gmeli!

Nagyon sajnálom ami történt!
Elmúlni nem fog, csal elhalványul. De ez beletelik 2-3 hónapba, vagy többe is. Legalábbis én így tapasztaltam.
Ami nagyon fontos! Csak előre, nézz sose hátra!!!
Ha van kedved, erőd, és úgy érzed segít, írd le mi történt, hogy élted meg. Nekem sokat segített ha volt aki meghallgatott.

Zsoff, Bixi, asszem nekem is meg fog jönni. Semmi jele, de annak sem hogy baba lenne a dologban. Semmi mellfeszkó, rosszullét. Kicsit éhesebb és álmosabb vagyok, de ez lehet azért van mert nem tudok mit kezdeni magammal. Tegnap este eléggé elkeseredtem: nem egészen úgy alakult ez az időszak ahogy szerettük volna... Se gyerek, se meló, se pénz :((

Na jó, nem sírok, megyek interjúzni, drukkoljatok!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


hajra zit!

ha nem jott ossze most a baba, azert ne keseredj el!!! ez meg csak az elso honap probalozas, bar neked ezt nem kell mondani, tudom.
ossze fog jonni!!
mint ahogy a melo is, gondolj arra, mennyivel jobb, hogy nem megy tonkre az osszes idegsejted az elozo helyen!
sokkal jobb, h eljottel onnan.

gmeli!
rettenetesen sajnalom, hidd el tudom min mentel keresztul (en a 34. heten vesztettem el a babat)
ezt csak azert irtam, h leasd, tul lehet elni.
az eleje borzaszto nehez, de (bocs,h ezt mondom) meg csak par nap telt el, ne szamits arra,h ez ilyen hamar menni fog.
idot kell adni magadnak, sird ki magad, es ird ki magadbol (altalaban az tenyleg segiteni szokott)
meg kell gyaszolni a babat.
aztan szepen lassan fokozatosan jobb lesz.
eloszor majd lesznek olyan napok, mikor mar nem sirsz, aztan mar olyanok is amikor tudsz mosolyogni.
meg kesobb jonnek olyan pillanatok, amikor nem is gondolsz az egeszre, aztan pedig eljon az ido, mikor megtanulsz elore tekinteni.
ehhez viszont ido kell. hiaba tudjuk,h nem szabad hatranezni, en ugy gondolom, ezt nem csak ugy hipphopp m getenni.
sok gondolkodas es emlekezes volt nekem mire atlendultem a dolgon.
persze elfelejteni sosem fogod. mint ahogy senki itt kozulunk.
csak halvanyabb lesz, ahogy zita mondja.

en hiszem azt, hogy mindennek van oka. es egyszer majd meg is ertjuk,h mi.
valamikor, lehet majd csak evek mulva, de ra fogunk jonni, ennek miert kellett igy lennie.

meg egy dolog: az elejen nagyon lassan telik az ido, erre keszulj fel! nekem az elso honap iszonyatosan lassan ment (mondjuk abbol 19 napot korhazban voltam), a masodik es harmadik sem volt sokkal jobb.
nekem kb ennyi ido kellett, h helyrejojjek viszonylag. azota sokkal gyorsabban peregnek a napok, es el sem hiszem, de jovoheten lesz 5! honapja, h szultem. es ez jo, mert ez azt jelenti,h egyre kozelebb kerulok a kovetkezo babahoz.

amit tanacsolni tudok:
ha ugy erzed,h segit, olvass utana a veteles/elhalas temanak a neten. (nem igaz,h csak a jora kell gondolni allandoan, nekem legalabbis jo volt, mert meg akartam erteni miert tortent az egesz, bar nekem bezavart a Crohn betegsegem, amirol akkoriban meg azt sem tdtam mi fan terem) a masik. probalj meg elfoglaltsagokat keresni: ez lehet olvasa, sport, programok baratokkal, vagy beszelgess a ferjeddel/baratoddal minel tobbet, vagy fuzz gyongyot, barmi mai nyugtatja a lelkedet. az ido mindent megold szoktak mondani, ami igaz, de ezt nagyon rossz hallani (en meg tudtam volna rugni aki ezt mondta nekem 5 honapja)

jo hir,h jon a tavasz, es a napsutes legalabb egy picit segit derusebben latni a dolgokat.

olvass vissza ezen a forumon, mi itt zsoffal es zitaval par honapja mar,h istapoljuk egymast, es sztem mindharmunknak hasznara valik! :)
csatlakozz hozzank, itt megerto fulekre talaltal!

nna. ugy tunik mgeint szivesebbe pofazok itt, ahelyett,h dolgoznek.
ma megeyk termeszetgyogyaszhoz 3. alkalommal. eddig ezt nem mondtam, meg nemtom er-e vmit, ha igen, beszamolok.

Mas:
Van kedve vkinek megnezni velem a Vigszinhazban a Romeo es Juliat aprilisban?
Tudom ez szerelmes historia, de Andre annyira nem all jol azert a magyarral, h ezt megnezze velem :)

szep napot/ elvezzetek a napsutest - mar amennyire lehet azt egy epuletbol :)
UI; tegnap egyedul kellett yoghurtot oltasra vinnem, es sikerult elve megusznom :) ujabb apro orom. pihh.

bocs, h hosszu voltam.

cupp

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Képzeljétek kaptam egy ajánlatot!!!! :) Jupiiii. És nem fogjátok elhinni: abban az épületben van a cég ahol együtt kávéztunk múltkor :P

Bixi! Nekem van kedvem elmenni Rómeo és Júliára. Mikor mennél? Mennyibe kerül? Ha lesz munkám ez utóbbi nem lesz olyan kardinális kérdés remélem ;) (amúgy a férjem velem ilyen darabra nem is szívesen jönne el... Ha jól tudom az musical, nem?)

Álltam ma a buszmegállóban, és görcsölt a hasam és úgy éreztem, mentem megjön. Vagy meg is jött. Hazaértem (cirka egy óra alatt :S), és semmi. Szerintetek?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


zit,
szerintem tulgorcsolod az egeszet.... :D
gratulalok az ajanlathoz! :)
elfogadod?

szinhazba valamelyik a kov idopontok kozul lenne jo nekem:

04.04 19h
07.04 19h
21.04 19h
nem musical, sztem rendes szindarab.

a jegyarak 700-3800Ft kozt vannak.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Persze hogy elfogadom :P

Nekem az első időpont lenne jó, e csak fent a magasban van hely a karzaton. Nem baj? Zsoff, neked nincs kedved jönni?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Gmeli!
Nagyon-nagyon sajnálom a történteket. Sajnos, ahogy a többiek írták, mindannyian tudjuk, hogy miket érezhetsz. Biztos minannyiunknak más a helyzete/esete, de a lényeg ugyanaz: hatalmas veszteség és fájdalom. Idővel tényleg tompulhat ez az egész, de valóban nem könnyű. Még mindig következhetnek rossz és még rosszabb napok. Sajnos ezzel a dologgal együtt kell innentől élnünk. Meg kell tanulni, hogy hogyan. Még én sem tudom a módját... De bízom benne, hogy sikerülni fog. Van egy nagyon fontos dolog: ne sürgesd magad, és ne keseredj el, ha "jobb" napok után újból nehezek jönnek. Nem egyszerű. Néhány napja megint alig tudtam magamat összekaparni, pedig voltak jobb időszakok. Magamnak is írhatnám ezeket,mert én sem vagyok valami """ügyes""", de muszáj előre nézni! Neked is menni fog! Mindannyiunknak nagyon drukkolok!

Színház:
Én is szívesen mennék, nekem az első 2 időpont lenne jó.

Bixi!
Megint oylan jókat írtál! :)

Zita!
Szerintem se görcsölj, hogy mi lesz. Én szeptemberben, amikor meg kellett volna jönnie, kb. 10 napig úgy éreztenm, hogy meg fog jönni, meg fog jönni, stb. Aztán szerencsére nem jött meg. Az érzés elmúlt, és lett helyette egy szép 2 csíkos tesztem. Aztán elmúlt a "megfogjönni" érzés.
Gratulálok a munkához!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nagyon örülök!!!!! És milyen szimpatikus helyen van. :D

Gmeli, még vmi. nekem nagyon sokat segített, amiko leírtam, hogy mi történt.

Zitus, mikor kezdesz az új helyen?

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Van 1 kérdésem. A baba előtt, mielőtt megjött volna, mindig volt mellfeszülésem. (Ezért is hittem szeptemberben is, h meg fog jönni.) Viszont mostanában, mielőtt megjön, egyszer sem volt. Szerintetek ez miért lehet? :?:

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Megjöttem a vizsgáról. Én voltam olyan rosszul közben. Megint olyan érzésem volt hogy megjön. Emellett fejfájás meg a szokásos éhség, pisilhetnék... Most már azért örülnék ha kiderülne akármi is van.

Kicsit megijedtem most, kiszámoltam hogy mikor lejár a próbaidő már 21 hetes leszek ha most összejött a baba. Az azért már nem igazán titkolható... Na jó, majd lesz valahogy, tudom, csak akkor is. Olyan furcsák a dolgok, mintha semmi hatásom nem lenne a saját életemre. Nincs most túl jó kedvem megint :(

Mellfeszülés: én olyan igazán sosem éreztem, kivéve szeptemberben. És most sem érzek semmi ilyesmit. De azt mondják, minden terhesség más. Hátha...
Zsoff, szerintem a terhesség sok mindent megváltoztatott az életünkben, testünkben, emiatt lehet az is hogy most nem érzed hogy meg fog jönni. Nekem erre a legjobb példám a ciklusom: a 35-40 napból lett 25-26 napos ciklus. Mi okozta a változást ha nem a terhesség??

Elég ramatyul vagyok, próbálok lelket önteni magamba. Akkor megyünk színházazni???

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Hahó, hol vagytok?

Már csak 36,9 volt a hőm... Tudom hogy ez még mindig nem alacsony, de kicsit elvette a reményemet. De hát ha most nem, majd összejön legközelebb.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Szerintem a 36.9 is magas! És ez a beszéd! ha most nem, majd legközelebb. Akinek ilyen jó rövid ciklusai vannak, nem is kell olyan sokat várnia. :D De simán lehet, h most sikerült.

Mennyi vizsgád van még? Mikor kezdesz az új helyen?

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Hát, azóta megjött... Na mindegy, nem baj, majd legközelebb!

Még van 1 írásbeli és 2 szóbeli vizsgám. 18-án kezdek csak, addig tanulok és pihenek.

Kicsit rosszul esett hogy nem sikerült elsőre a baba, mondjuk a múltkoriból tanulva csoda is lett volna. De legalább peteérésem volt a hőből ítélve, úgyhogy össze fog jönni!!!

Most AVIVA-zni fogok mert addig nem mertem a meghozókat csinálni amíg nem tuti hogy nem vagyok terhes, most akkor bepótolom. Zsoff, te csinálod még?

Bixi, veled mi a helyzet? Gyógyszerek? Tudtad csökkenteni a szteroidot?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Na, akkor majd legközelebb!!! De tényleg tök jó jelek a pé és a hő. Kíváncsi vagyok, hogy mennyi lesz holnap a hőd.
Aviva: én is szüneteltettem, amíg nem tudtm, hogy mi van. De addig csináltam, kivéve, amikor beteg voltam. Hétvégén megint nekilendülök. Az a baj, hogy hétközben olyan iszonyatosan kifáradok, hogy alig bírom rávenni magam, h tornázzak. :? Korábban kétszer v. háromszor ki is hagytam emiatt. :(

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Hát, lányok, én már megint elszomorodtam. :(
Tegnap írt az a barátnőm, akinél 1 héttel idősebb terhes voltam. Hihetetlen részletességgel leírta,hogy ilyen meg olyan jól vannak, milyenek a méreteik, mekkora a hasa, ridgos, mocorog, szülésfelkészítő, kismamatorna, welness hétvége, minden happy blablabla... És közben 1 kedves kis mondat: remélem, hamarosan te is átélheted ezeket. Jó hossazn beszálmolt a helyzetükről, majd a végén 2 kérdés: te hogy vagy? Sikerült visszaszokni a munkába?
Olyan iszonyatosan kiakadtam. Hogy lehet valaki ennyire tapintatlan???? És elvileg tök jóban vagyunk. Hát, már egyáltalán nem érzem ezt. Jó, mostanában miattam egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot, de akkor is... Ő volt az, akik hosszabb ideje vártak a babára, és nem akartam elmondani nekik, amikor nekünk sikerült, hogy neki ne fájjon. No comment.
:cry: :cry: :cry:

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Ti egyébként hogy reagálnátok egy ilyen levélre?

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Zsoff! Ha ennyire rosszul esik (engem is nagyon-nagyon rosszul érintene egy ilyen levél) ne reagálj rá! Én attól félek, ha írnék valamit, megbántanám vele a másik felet ami nem vezet sehova. Nagyon sok tapintatlan ember van (és én is mindig ilyenekkel találkozom), de nekünk nem szabad emiatt rosszul éreznünk magunkat.
Sajnálom hogy a barátnőd nem érti meg hogy neked MOST milyen rossz ezt hallgatni és hogy épp nem ez a legjobb téma.
Amúgy azért szörnyű kérdés hogy hogy vagy, mert nem jól, és azért hülye kérdés hogy visszaszoktál-e a munkába, mert eszed ágában sem volt "visszaszokni"... Áhh, nem is gondolok bele az ilyen emberek mennyire nem érzik át hogy mi esik rosszul a másiknak... Mindenki azt hiszi hogy ugyan, vele ilyen nem történhet, és magasról tesz az olyan szerencsétlenekre mint mi.

Nekem megjött, úgy görcsölök hogy csak na, rosszul is lettem ma a templomban, ki kellett mennünk... Meg persze ömlik mint a Niagara. Bixi, gondoltam is rád ;)

Én most lelkileg nagyon visszaestem. Ma éreztem a görcsöknél először azt hogy nagyon félek egy újabb terhességtől, illetve vetéléstől. Tulajdonképp az is a görcsökkel indult és most eszembe jutott az egész és olyan szörnyű volt. Félek hogy egy újabb babát megint elvesztenék és azt nem élném túl... Kérdeztem a férjemet hogy ne tartsunk-e egy hónap pihenőt főleg az új munkám miatt, ő nagyon határozottan mondta hogy dehogy is. Ő az éltetőm, ha rajta nem látnám hogy reménykedik, én sem bírnám. De ő annyira hisz benne hogy nemsokára lesznek gyerekeink. Ő tud még bízni. Én most csak nagyon nagy erőfeszítések árán.

Ráadásul találkoztam egy nővel aki a 2.-at május végére várja (én is akkorra vártam a babákat) és láttam mekkora hasa van és ott volt a másik kislánya is.... áhh, nagyon rossz volt. Nekem is lehetne 2 gyerekem májusra és nem lesz és mindennek nem így kellett volna történnie!!! :(((

Na jó, nem hergelem magam és nem fárasztalak titeket, tudom hogy nektek sem könnyebb és a nyavajgásom nem segít senkin.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Amúgy tegnap és ma is ma 36,8 volt a hőm, tehát nem esett le úgy igazán.
És péntek este aviváztam egy nagyot, nagyon kivoltam mert most csak a rövidítettet csináltam a peteérés óta, kicsit el vagyok szokva a mozgástól ;)

Mi lesz a színházzal? Ha nem ott, máskor/máshol nincs kedvetek találkozni?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


zsoff:

a levellel kapcsolatban. megertem, h felhuzott. a kuldo mentsege csupan annyi, h mivel o egy egeszseges terhesseg kozepen van, nyilvan nem lat a rozsaszin felhoktol, es nem veszi eszre, h teged megbant. de nem hinnem h szandekosan csinalja.
en valaszolnek neki. azzal kezdenem tomoren, h gratulalok,h minden OK, es jo tudni, h van meg ilyen. aztan pedig megirnam kerek perec, h neked ez igen rosszzul esik, es hogy a kerdesere valaszolva jol vagy (MERT UGYE JOL VAGY!!!ezt kell mondogatni) de konnyebb lenne ha tobb egyutterzes lenne az emberekben. es meg hozzatennem h ez nem ellene iranyul, hanem altalanossagban, ez a tema meg tul erzekenyen erint. sztem ha nem valaszolsz,azzal nem oldodik meg a helyzet, es legkozelebb is hasonlo mailt fog irni meg 1-2 megjegyzessel/kerdessel, h miert nem reagalsz. ez persze csak az en velemenyem.

zita:

nem lehet,h lelkileg meg te sem vagy teljesen felkeszulve erre a dologra? amig ilyen nagy felelmek vannak benned, lehet jobb lenne varni, nem? a munkahely miatt is megertem h varnal, hisz meg csak most kezdesz, es lassuk be az sehol sem veszi ki jol magat ha azonnal elmesz szulni.. mindazonaltal sajnalom, h nem jott ossze! nezd a jo oldalat (es ez picit lehet durva, de engem ez foglalkoztatott mig terhes voltam, mivel dec 20ra voltam kiirva) legalabb nem Karacsonykor lesz a szulinapja! (tudom a lenyeg, h legyen , de meg egy pici indok, h konnyebb legyen elfogadni,h nem jott ossze) nekem januar 3 a szulinapom, es dec 24 a nevnapom, uh tudom mirol beszelek, nem poen mindent egy het alatt letudni.. :)

szinhaz:

mehetunk. talaltam mas darabokat is amit szivesen (talan meg szivesebben mint a Romeo es Juliat) megneznek:
aprilis 21, 19h: Central Szinhaz - Pletykafeszek
aprilis 4, 19h: Madach Szinhaz - Ne most dragam!


jaj kepzeljetek beszelgettem a minap az egyik baratnommel, es meseltem neki a szteroidos kezelesrol meg a biologiairol, h ha arra kerul a sor, akkor ala kell irni a papirt, hogy nincs baba a kezeles alatt + 6 honap. erre a valasza:
Miert, ti akartok babat? azt hittem nem, es az elozo is csak veletlen volt.
hat o is megkapta a velemenyemet. ez nagyon rosszul esett.

amugy egesz jol vagyok, bar ujra verzik reggelenkent a Crohnom. ma vettek vert, szerdan megbeszeljuk a dokival, hogyan tovabb a szteroiddal.
voltam tegnap a ferjemmel uszni, meg beneveztem egy aquafitnessre, hat nem volt egy nagy szam.
holnap elutazik a ferjem es csak penteken jon, uh ugy dontottem szanok pici idot magamra (masszazs, kozmetikus, edzes-joga) hogy egy kicsit talpra allitsam magam.
ja es persze vegre nyomtathato formaba kerult az eskuvoi meghivonk :)
hetvegen megyunk haza Nyregyre es talalkozunk mindenkivel lefixalni a dolgokat (vofely, pap, kajas ceg, helyszin)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Bixi,
De, lehet hogy még nem vagyok kész lelkileg. Sokat töprengek ezen az egészen. De úgy gondolom, csak akkor fog összejönni újra a baba mikor már készek vagyunk rá, ezért nem fogunk védekezni most sem...
Amúgy én kifejezetten szeretnék karácsonyi gyereket. Ha már az előző karácsonyunk ilyen szörnyűre sikerült. Ha köv. ciklusban összejönne, dec 31-re lennék kiírva :) De igazából jó lenne kicsit nem ezzel foglalkozni hanem elterelni a figyelmemet...

Barátnőm most mondta hogy nem jött meg neki és 4 napja egyfolytában hány. Asszem még valaki aki beelőzött. Persze örülök nekik, de nehéz ez most így. Együtt akartunk szülni... :(

Én vagyok olyan rosszul. Ömlik belőlem minden, és egyfolytában görcsöl a hasam. Éjszaka kilakoltattam a férjemet és ágyneműt húztam... Ilyen eset eddig életemben egyszer fordult elő... Remélem ez most normális.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


lanyok,

ti szeditek az E-vitamint?
mennyit?
mert utanaolvastam es felnotteknek napi 10mg az ajanlott ertek,de a patikaban a legkisebb kiszereles is 100mg-os :shock:

zit, akkor bocs, ha karacsonyi babat szeretnel...mindneki mashogy gondolja.

szinhaz?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Én szedek E-vitamint, nekem 200 mg-ot mondott a doki úh. annyit. Zsoff múltkor mondta hogy ő 400 mg-ot szed.

Színház részemről OK, de én maradnék a Rómeó és Júliánál, különben a férjem is jönni akar majd ;) De ha ti másikat választotok, megyek arra is persze.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Hát, lányok, töredelmesen bevallom, hogy az említett levél annyira felkavart, hogy nem tudtam megvárni a következő lépésemmel a válaszaitokat (nem szemrehányás). Baromira elkeseretített, hogy hogy lehet vki ennyire érzéketlen és tapintatlan. És én nem veszem mentségnek a terhesség miatti rózsaszín felhőt. Teljesen tisztában vagyok azzal, hogy nem szándékosan akart bántani, de csak 1 lépéssel kellett volna a gondolatainak a tettei (levélírás) előtt járnia.
Szóval írtam egy levelet, amiben erősen visszafogtam magamat... Leírtam, hogy miért "rossz" ez nekem... ha már magától nem jött rá... :twisted: És megkértem, hogy többet ne írjon ebben a témában. Először nem akartam válaszolni semmit, de annyira kiütött, hogy jobbnak láttam, ha egy kicsit felvilágosítom a témával kapcsolatban. Azt "érdemelte" volna, hogy töviről-hegyire leírjak mindent, beleértve a legapróbb és legszomorúbb részleteket is (ha már kérdezte, hogy hogy vagyok...), de fölöslegesnek tartottam, meg nem akartam sokkolni. Bár ezek után elgondolkodom azon, hogy felfogta-e volna azoknak a súlyát. Jelenleg el nem tudom képzelni, hogy valaha jóban leszünk... Most nem is hiányzik körém egy ilyen érzéketlen ember, így is többe is beleakadhatunk, mint kéne...

Bixi, a te szteroid-témás barátnődet is szeretettel üdvözlöm...
Nem akarom magamat szentté avatni, de soha életemben (még jóval a baba előtt sem, SOHA) voltam ennyire érzéketlen és tapintatlan... Annyira nem értem az embereket... És szerintem a tapintatosság nem egy olyan extra, amit nem lehetne teljesíteni...

Zitus, szerintem ne parázz az erős görcsökön és vérzésen. Szerintem még érhetnek minket olyan dolgok, amik korábban nem... Sok mindent meg tud változtatni a terhesség - ahogy már tapasztaltuk...

E-vitamin: nekem a gyógyszertárban 2x200mg-ot ajánlottak. Van, hogy naponta csak egyszer veszek be, de általában napi 400 mg-ot szedek.

Egyébként valahogy még mindig nem érzem magam késznek a babára. Még túl sokszor összetörök... És ez a hülye levél miatt azóta számtalanszor leperegtek újra azok a bizonyos események és fájdalmak. Szinte ugyanúgy éreztem őket. :cry: Annyira nehéz az is, hogy ne sietessem magam.
Én is azt érzem, h nem bírnék ki még1 vetélést... de most valahogy azt sem, hogy próbálkozunk, és nem sikerül. Én óriási kudarcnak élném meg. Jajj, lányok, még annyit nell gyógyulni. :(

Színház:
én is maradnék inkább a Rómeó és Júliánál. Szívesen is nézném, meg jó helyen is van, közelebb van a Nyugatihoz, mint bármelyik másik színház. :)

Bixi, drukkolok, h jó legyen az eredményed, majd írd meg nekünk!! És Chron, most felszólítalak, hogy takarodj!

Zita, tök fura, hogy ilyen magas maradt a hőd. Amikor nekem megjött, az első két napon 36.5 és 36,6 volt, aztán esett le csak jobban. 36.3 lett, most is annyi.
Ti hány napig mentsruétok? Nekem régebben 5-6 nap volt, de újabban 6-7 nap lett... Remélem, ez sem gáz.

Ja, és lenne kedvem a színházasdin kívül is találkozni.

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk Budaörsön színházban, a Mágnás Miskát néztük, vicces volt :P. Zsoff, nem is mondtad hogy te énekelsz a budaörsi kórusban. Azonnal kiszúrtalak a tablón :D

Nekem is iszonyat rosszul esett hogy most nem jött össze. Pedig éltem már át sok ilyet... De tudom hogy akkor fog összejönni amikor majd készek leszünk rá, csak ezt nehéz elfogadni mint annyi mást is...

Ma 36,7 a hőm, szépen lassan megy le. Nemtom ez mi miatt van, remélem nem gond. Annyira azért leesett hogy pénteken gondoltam hogy meg fog jönni.
Én régen 10 napokat simán menstruáltam, de annak nagy része barnázás volt. Ez szerencsére most megszűnt, az előző 5 napos volt, ezzel most vagyok az 5. napon, remélem holnap vége :)

Hányós barátnőmnek negatív a tesztje, csak azt tudnám akkor minek hány 5 napja és mért nem jön meg neki. Szerintetek?

A színházzal kapcs.: venni kéne jegyet mielőtt elfogy az összes, nem?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


helo :)

ok, akkor melyik idopont legyen vegul? (szinhaz)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Nekem az első lenne a legjobb (ápr 4), ott a karzaton van hely, a második se rossz (ápr 7), ott van még nagyon sokféle jegy. A kérdés hogy hol akarunk ülni? ;)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


hat bevallom, en meg nem voltam a vigszinhazban, uh nem tudom milyen lehet a karzatrol nezni. mindenesetre az 800 Ft, az erkely az 2400-2700.
nekem mindegy, dontsetek ti, az idopontok kozul is miindketto egyforman jo nekem.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Én voltam vígszínházban jóóó magasan, nem emlékszem hogy karzat volt-e, de teljesen jól láttunk.

Megírom magánban hogy mire gondoltam (mindig elfelejtem hogy ez egy nyílt fórum :P)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Nem mondtam a kórust, mert már nem járok. Vácról elég durva lenne. Akkor is nehéz volt, amikot Petsen laktam, mert 9ig tartanak a próbák hetente kétszer.
Nekem a legjobb az ápr. 4 lenne, és mindegy, h hol ülünk.

Szerintem a hányós barátnődnek még lehet pozitív tesztje, talán még nem olyan "látványosak" a hormonjai. Van más ötletem is, de az nem túl jó, inkább arra ne is gondoljunk.

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Zita, most olvastam a leveledet, nekem ok a hely és az idő is, és köszi az intézkedést. :)

Lilypie First Birthday tickers
zsoff86
Vác
 
 


Akkor intézkedem ma a jegyekről :P

Zsoff, mire gondolsz, mi lehet más a barátnőmnek? Arra gondoltam hogy egy nagyon korai vetélés, de akkor a teszt kimutatná a HCG-t. Missed ab után még hetekig kimutatja...

Zsoff, te vettél nemrég hagyományos lázmérőt, jól emlékszem? Hol vetted és kb. mennyiért?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?