Új privát üzeneted érkezett!

Bbercsi:
Igen, csak az a fura, hogy nekem eddig mindig 26 napos volt, most meg ugyanúgy 30. napra jött, mint neked.
Ugye viszed holnap a párodat? Én biztos vinném, ha egyszer ilyen hatásos.
Ez a pénztáros sztori engem is felcsigázott... :D
rilka
Vác
 
 


Hohohohóóóóóóóóóóóóóóóó :D

Kép

Kép
mirci09
 
 


Mirci:
Ez égi jel! Tessék csak aktívkodni este, és nem agyalni annyit! :wink:
rilka
Vác
 
 

 
 

Rilka,
úgy látszik Bercsi olyan sok citromot evett, hogy még nálad is hatott :lol: :lol: :lol:

Mirci,
ja és ma este adjatok minden katonának egy kardot, mert tudod 35 felett már keményebb a burok! :lol: :lol: :lol:

Denevér még nem voltam, legalábbis ebben az életemben nem... lehet, hogy az előzőben, vagy a következőben... :) Gondolom Rilka az énekesi hátteremre célzott, hátha értek is valamit hozzá elméletben is, bár azt én sem értem, hogy Gryllus Vilmos mély hangja hogyan lesz magas rezgésszámú :shock: :lol:

Bercsi,
nekem az első pasim volt ilyen... folyton féltékeny voltam :) A mostaninál meg inkább azon gondolkodnak mikor hagyja már abba a sok okoskodást :lol: Nagyon meg akarja győzni az embereket a környezetvédelemről, csak erre nem nagyon vevők általában :) Jut eszembe, Korenkának tartozom még a passzív házunkkal... Korenka mindjárt írok privit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sz.veronika 2011.03.21 10:43-kor.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


bizony Mirci, csatlakozom Rilkához. ne tessék ennyit gondolkodni, hanem tessék szépen összebújni :) kituggyamitistud :) :)
Mirci: hihihi , ezen a hárman párban elképzeléseden jót nevettem. legközelebb ha ilyen helyzet adódik , rögtön be is vetem.
kérdés ki is nézne nagyobbat :)

rilka: gondolhatod, már elegem volt a várakozásból. én sem tudtam eldönteni, hogy most mi a csuda történt. meg paráztam is rendesen , mert ugye most voltam mammográfián. (bár egy ólomkötényt elém tettek, de az engem egy cseppet sem nyugtatott meg. )

arra gondoltam egyébként, ebben a szuper Hold állásban biztos volt valami. ami olyan megmagyarázhatatlan, ami hatással volt a ciklusunkra....
Vendég
 


Bercsi,
hát az én ciklusomra ellentétesen hatott, mert az enyém meg ugye korábban jött, mint szokott :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika: ezzel a kardos dologgal most úgy megnevettettél. :) jó volt a poén nagyon :)

rilka: az én Szerelmem mindig jön velem Győrbe. ezt még az elején megbeszéltük. egyébként pedig minden egyes nappal, amit ott töltünk együtt még közelebb érzem magamhoz és ha minden igaz, ezzel ő is így van. a Kaáli után pedig mindig csavargunk egy jót a városban.
Vendég
 


veronika, neked ha jól emlékszem volt valam szúrkálás ugye? ebben a hónapban??? egyébként bizti, hogy a Hold belekontárkodik a dolgainkba.
jut eszembe Mirci, hogy is volt ez? ugye szombaton volt szuperhold?
akkor ha aznap volt és az hatással van a szervezetre, akkor????? hmmm???? :)
Vendég
 


Bercsi,
Igen, ezt a szuperholdat én is vártam, de nem láttunk belőle semmit. Pedig direkt beírtam a telómba és jelzett este, hogy megnézzük :?

Igen, nekem szerintem a bébi okozhatta a korai havit, hogy nem sikerült beágyazódnia... :roll: De ez csak amolyan tipp, azért nem biztos, hgoy így volt :)

De nálatok ezek szerint hatott a szuperhold meg a citrom :)

Szupi lehet a pároddal amúgy ez a közös program, egy közös kalandon mentek át.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Lanyok orulok, hogy tetszett a haziko, nekem is egyre jobban tetszik!
A nagy kert itt nem praktikus. Ennyi esovel, szinte hetente nyirni kell a fuvet. Raadasul ki sem hasznaljuk, hiszen nyaron is esik, ha egy barbecue-party-t be tudsz fejezni odakint, mar szerencsesnek mondhatod magad!!! Arrol meg sajnos almodni sem merek, hogy kiteregessek az udvarra.... A zold fu es a viragok latvanya viszont nagyon szep.... most is krokusz-tenger van a szemem elott.
28.-an meg tudom mondani, hogy utazunk-e haza. Az most vasarnap.
Mirci ma csucsformaban vagy ugy latom...
Rilka szerintem is balhezd ki a verveteleket, legalabb azok legyenek meg ebben a honapban, es a parod is el tud menni...akkor mar jo nagy elorelepes tortent ebben a honapban.
Bbercsi akkor a holnapi nap mi fog tortenni meselj??!!! Mar aprilisban meg is lesz a beultetes? Atya, akkor te nagy valoszinuseggel ebben a honapban babas leszel :shock: :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Tiszta őrültekháza van ma nálunk, mindenki ideges (én is...), nehéz így írogatni, ezért mindig lefelejtem a felét a mondandómnak.

Mirci:
Természetesen Veronikát nem a denevérekkel akartam rokonságba hozni, hanem az énekesi múltjára gondoltam. Mivel én csak a fizikai részével vagyok tisztában, de a zenéhez nem értek.

Szerencsésen beadtam a főnöknek az orvos ügyet, pont nagyon el volt foglalva, így nem kérdezősködött. Lassan indulok is. Remélem, megtörténnek az előrelépések. :)
Ha végeztem, akkor pedig irány Bp. finnezni. Éjjel azért majd mesélek, mire jutottam (úgyis megint egész héten egyedül alszok :( )
rilka
Vác
 
 


Finn tudasom> 1,2,10 (leirast ne nezd Rilka)
ukszi, kakszi, kummenen

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Es meg mondja vki, hogy ugyanaz a nyelvcsalad!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


malna: Hát az ukszi kakszin hülyére röhögtem magam :D:D Egyébként nem ugyanaz a nyelvcsalád, ezt csak kitalálták anno nekünk, hogy tartozzunk már valakihez, de a mai napig így tanítják szegény gyerekeknek.

A 18-19. századi magyar közvélemény ellenállással fogadta a kizárólagos északi rokonság gondolatát. Az akkori tudományban még nem különböztették meg a nyelv és a nemzet történetét, az antropológia és a néprajz még csak kialakulóban volt, genetika pedig nem is létezett - érthető tehát, hogy a "hun hagyományból" építkező, akkor kialakuló és felvirágzó romantikus magyar nemzettudat a "halzsíros atyafiságban" a pusztai "szittya" hagyományok megcsúfolását látta. A kialakuló finnugrisztika magyarellenességének vádja azonban több, mint légbőlkapott. Az 1848-'49-es szabadságharc leverése után a Magyar Tudományos Akadémia tagjait nem ideológiai alapon választották,[2] ott voltak közöttük, ill. felvételt nyertek a finnugor nyelvrokonság támogatói és ellenzői egyaránt (pl. Mátyás Flórián).[3], sőt a félig-meddig betiltott, a nyilvános ülésezés jogától megfosztott Akadémia a forradalmárok és a nemzeti gondolkodás bástyája maradt a megtorlás és elnyomatás idején. A Vámbéry Ármin 1869-ben megjelent Magyar és török-tatár szóegyeztetések című tanulmánya nyomán kirobbant, ugor-török háború néven elhíresült nyelvtudományi vita is az Akadémia berkein belül zajlott. A vitában Budenz, Hunfalvy és társaik cáfolták Vámbéry elméletét, mely szerint a magyar török eredetű nyelv volna, így végül Vámbéry nem foglalkozott tovább az elméletével.

Ebben szerepet játszott azonban az 1870-es és 1880-as évek hivatalos kultúrpolitikája is. Trefort Ágoston – bevallottan politikai okokból – a finnugor elmélet mellé állt, és az 1880-as évekre minden ezzel ellenkező irányú kutatás ellehetetlenült. Sem állami, sem akadémiai támogatást nem kapott, a publikáció gyakorlatilag lehetetlenné vált. Hunfalvy és Trefort hangsúlyosan és szándékosan terelték félre azokat a kutatásokat, amelyek a finnugor elmélettel szemben álltak, ezzel elsorvasztották azokat.[4]
korenka
Szár
 
 


Na aki el tudja olvasni ezt az apróbetűst annak fizetek egy fagyit... Beteszem újra, hátha mérhetetlen vágyat éreztek megismerni az infót :

A 18-19. századi magyar közvélemény ellenállással fogadta a kizárólagos északi rokonság gondolatát. Az akkori tudományban még nem különböztették meg a nyelv és a nemzet történetét, az antropológia és a néprajz még csak kialakulóban volt, genetika pedig nem is létezett - érthető tehát, hogy a "hun hagyományból" építkező, akkor kialakuló és felvirágzó romantikus magyar nemzettudat a "halzsíros atyafiságban" a pusztai "szittya" hagyományok megcsúfolását látta. A kialakuló finnugrisztika magyarellenességének vádja azonban több, mint légbőlkapott. Az 1848-'49-es szabadságharc leverése után a Magyar Tudományos Akadémia tagjait nem ideológiai alapon választották,[2] ott voltak közöttük, ill. felvételt nyertek a finnugor nyelvrokonság támogatói és ellenzői egyaránt (pl. Mátyás Flórián).[3], sőt a félig-meddig betiltott, a nyilvános ülésezés jogától megfosztott Akadémia a forradalmárok és a nemzeti gondolkodás bástyája maradt a megtorlás és elnyomatás idején. A Vámbéry Ármin 1869-ben megjelent Magyar és török-tatár szóegyeztetések című tanulmánya nyomán kirobbant, ugor-török háború néven elhíresült nyelvtudományi vita is az Akadémia berkein belül zajlott. A vitában Budenz, Hunfalvy és társaik cáfolták Vámbéry elméletét, mely szerint a magyar török eredetű nyelv volna, így végül Vámbéry nem foglalkozott tovább az elméletével.

Ebben szerepet játszott azonban az 1870-es és 1880-as évek hivatalos kultúrpolitikája is. Trefort Ágoston – bevallottan politikai okokból – a finnugor elmélet mellé állt, és az 1880-as évekre minden ezzel ellenkező irányú kutatás ellehetetlenült. Sem állami, sem akadémiai támogatást nem kapott, a publikáció gyakorlatilag lehetetlenné vált. Hunfalvy és Trefort hangsúlyosan és szándékosan terelték félre azokat a kutatásokat, amelyek a finnugor elmélettel szemben álltak, ezzel elsorvasztották azokat.[4]
korenka
Szár
 
 


nézem mit írt ez a Málna lány? mondom magamban : "jól látom?" kakszi? de vicces?
amúgy azmiaz?

Málnám: holnap UH, aztán ha a doki bólint (izgirizgi, hogy úgy legyen, akkor a 3. naptól szúrkálás következik, 10. nap felé punkció, 14-15. nap körül pedig ICSI-ET. :)
:)
Vendég
 


húúú milyen szép hangzású nevek: Vámbéry Ármin,Trefort Ágoston
Vendég
 


Bbercsi gondolom kozben sasoljak az UH-n folyamatosan, hogy mi tortenik nem? Azta, ripsz-ropsz, mar kismami is leszel. Hasba, vagy combba kell szurkalni?
A parom heparint szurt maganak hasba, elso nap fincsorgott, aztan mondta, hogy nem is fajt, onnantol minden nap szo nelkul dofte magaba. Es ha o nem nyivakol, az azt jelenti, hogy tenyleg nem faj - nekem elhiheted....

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


bbercsi: Akkor a kedvemért akkor magyarul is kérlek. Mi az a punkció, és mi az a ICSI-ET? Kérlek! :)
korenka
Szár
 
 


punkció= petesejtleszívás
ICSI= Az ICSI eljárás során a petesejtek termékenyülési esélyének növelése érdekében a hímivarsejtet közvetlenül a petesejtbe fecskendezik mikroinjekcióval. Az ICSI módszer általában az érett petesejtek mintegy 50-90%-ának szabályos megtermékenyülését eredményezi. általában a szabályosan megtermékenyült petesejtek 70-80 %-a fejlődik méhbe ültetésre alkalmas embrióvá.
ET= embrió transzfer
Vendég
 


Csajok! Hova kerültem????? Töltsek le egy fordító progit, hogy bele tudjak olvasni ebbe a fórumba? :shock: :D :D :D :D :D 8)

malan5:
Kétszer nekifutottam a kukszis bejegyzésnek, azt hittem, hogy eltévesztetted a fórumot, illetve a nyelvet. :shock: :D :D :D :P Végül is a hangzása akár passzolhat is az eredeti témánkhoz. :oops: :D :D :D :D
Es ha o nem nyivakol, az azt jelenti, hogy tenyleg nem faj - nekem elhiheted
:D :D :D :D 8)

sz.veronika, rilka:
Vettem a danolós és denevéres adást, de nem tudtam kihagyni...bocsi. :roll: :D

korenka:
khm...csak a puncs és a vanilia fagyit nem szeretem, könnyű dolgod van. :D :wink: Későn láttam meg, hogy olvasható méretben is leközölted. :?

Kép

Kép
mirci09
 
 


bbercsi:
Mire végzel a Kaálival, addigra be kell magolnod egy komplett orvosi szakkifejezések lexikont?
:shock:
Köszi az infot egyébként, enélkül én sem értettem egy kukkot sem. :)

Kép

Kép
mirci09
 
 


Málnám: igen ha elkezdjük a lombikot, akkor a 3. naptól szúrkálás van hasba. a 6. naptól pedig a punkcióig két naponta figyelemmel kísérik ultrahanggal a szervezetemben lezajlódó folyamatokat.
én is úgy gondolom, hogy az első szúrkát lesz csak nehéz beadnom magamnak, nem fájhat. ha meg fáj kibírom (de nem hiszem).

viszont én még mindig nem tudom mia az a KAKSZI! :) :)
Vendég
 


bbercsi:
rilka és malna5 finnül csacsognak. Én vmilyen számnak gondolnám...így a szövegkörnyezetet tekintve.

Kép

Kép
mirci09
 
 


hát Mirci, ez van. kenem- vágom már ezeket a lombikos szakkifejezéseket.
kell, mert a dokim nem egy szószátyár ember, így ha egy kicsit is magyaráz- azt orvosi szaknyelven teszi- engem pedig nem olyan fából faragtak, hogy elsőre ne akarjam érteni mit is mondanak nekem. :)

na várjatok mindjárt leírom az icsi milyen szó rövidítése: Intracytoplasmic sperm injection, azaz magyarul introcytoplasmatikus spermium injektálás :)
nem semmi, ugye :P
Vendég
 


egy baj van, :cry:
annyira beleélem magam abba, hogy holnap szabad utat kapunk.
ha viszont nem akkor nagyon szomorú leszek. már annyit szúrkáltak. kiszívták az összes véremet. néztek előről-hátulról :) mindent rendben találtak.
de ha nem nyugodott meg a méhem a closty után akkor halasztanunk kell egy hónapot.... de ugye nem???? picit izgulok.

meg rilkáért is. édesem ő is parázott délelőtt. de már talán túl van a vizsgálaton.
azért valljuk be nem könnyű kitárulkozni a nőgyógyász előtt egyikünknek sem.

Málnám Te most hol tartasz???
Vendég
 


Bercsi: sajnálom hogy nem elég hogy izgulsz a gyerek projekt miatt ezek még be is szólnak neked.Ne hagyd magad :):)

Nekem is megjött szombaton :) szóval együtt babásodunk :) rilka meg Bercsi

Vera:) persze hogy tettszik neki mert olyan gyerekes hangon van a dal meg suki a klipp is :):)

Mirci : nekem azt mondták hogy a váladék után van a peteérés most akkor hogy is van ez? amikor a nyák van akkor már megrepedt? vagy hogy van?

KOrenka: nekem jöhet is a fagyi mert el tudtam olvsni kicsiben is :):)

nem akarok okoskodni de tudjátok okos kos vagyok :) a punkció maga a leszívást jelenti :):)

nika70
Salgótarján
 
 


nika70:
Pont ez a gond...reggel volt nyálka, tehát valamikor utána ért meg. Mi meg pénteken és szombaton este küldtük a katonákat. :? Lehet, hogy már hűlt helyük sem volt, mire odaért a sereg. Este meg már eltelik 12 óra, mire a következő ezred odaér. :?

Kép

Kép
mirci09
 
 


Sziasztok!

Már itt is vagyok, bőven visszaértem "dolgozni". De én olyan ideges vagyok! Nagyjából átfutottam, mit írtatok, finn témára meg egyebekre majd reagálok, ha lenyugodtam.
Bbercsi drága, én nem a kitárulkozás miatt aggódtam, hanem hogy feleslegesen megyek, mert ő sem fog velem foglalkozni.
És nem hiszitek el, de tényleg így jártam. :evil: :evil: :evil:
Vagyis majdnem.

Itt úgy van, hogy egyben van a kórház a járóbeteg szakrendeléssel (normál helyeken SZTK), minden nőgyógyász heti fél napot rendel, amúgy meg dolgozik a szülészet-nőgyógyászaton. Hát én úgy jártam, hogy a kinézett doktornénim éppen műtött a kórházban, így valami helyettes doki jött helyette. Na itt már gondoltam, hogy baj lesz... A betegek is nagyon pusmogtak a váróban, mikor megjött a doki, sokan szedték a sátorfájukat és mentek is haza. Én voltam kb. a 10. név, de rögtön másodikként bent is voltam.
Elmeséltem, mi a helyzet, erre mondta, hogy jól van, de ő nem tud mit csinálni, mert előtte a férjemet kell megvizsgálni, küldjem el urulógushoz. De rögtön mondta, hogy itt az SZTK-ban ne is próbálkozzon, mert ilyen vizsgálatot csak magánrendelésen csinál XY urulógus doki. Persze próbáltam nem hagyni magam lerázni, de mikor kiderült, hogy még menstruálok is, na akkor végképp elküldött a búsba, hogy mit akarok itt ilyenkor. Aztán ott örvendeztek az aszisztens nővel, hogy de jó, milyen gyorsan végeznek így a rendeléssel. :evil:
rilka
Vác
 
 


Malna nem tudja hol tart, 20.nap, de ugy dontottem a penzemet inkabb az uj hazikoba fektetem, nem tesztekbe, ugyhogy van 1 db tesztem, amit csakis hetfon lohetek el! Peteereset elszamoltam, tunetem semmi, a tobbit Bbercsi mar sejtheted. majd most szerdan megyunk parosan vissza a doki bacsihoz... es jon a hogyan tovabb - kerdes.
Talan closty lesz belole, bar en az ikrek lehetosege miatt azt a legvegere hagynam, uis mar van ket ehes szaj itthon!!!
Finnul szamoltam 1= ukszi, 2=kakszi, 10=kummenen... Majd Rilkatol kerdezzetek a tobbi szamot, en csak ennyit tudok :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Rilka de kertel egy uj idopontot, amikor mar nem lesz meg a Piros?
Abban egyetertek, hogy elso a parod... ahhoz beutalo sem kell a magandokinal. Es azonnal van eredmeny. Addig kar teged szurkalni, piszkalni. Ez most nem felesleges kiadas Rilka! Ugyhogy a kos aszcendensed most a Nyilas le kell, hogy gyozze! Tenyleg mikor szulettel? Az en csajaim is nyilasok...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


rilka: Úgy de úgy sajnálom, hogy második nőgyógyászati élményed ilyen rettenetesre sikeredett... :(

mirci: Szerintem nincs veszve semmi. Még simán élhetnek a spremák, ééééééééééés kislány lesz!!!
Azért gyúrjatok ma is!


bbercsi: Nagyon szurkolok neked, és tuti, hogy itt mindenki. Szóval nagy szeretettel és magas rezgésszámon, mi baj lehetne? :D Hja, és köszönöm a kimerítő választ.

nika: Na jól van bevallom, hogy csak teszteltem, hogy a korotokhoz képest milyen jó a szemetek :D:D:D:D:D
korenka
Szár
 
 


Rilkám, csak hogy megnyugtassalak.
azért, hogy a gyenge nőknek ne kelljen olyan sokat kínlódniuk, első körben a férfiakat vizsgálják. nagyon sok vizsgálattól megkímélnek, ha már az első körben meglehet állapítani, hogy a férfi nem működik 100%-osan. az, hogy ezt magánrendelésen csinálják sajnos igaz. biztos elkeserítelek vele, de nem is kis összegeket kérnek el érte. egy jó andrólógust nézzél valahol a környéketeken.

a másik jótanácsom. ha megteheted ne az Sztk-ba menj nőgyógyászhoz. magánrendelésen - bár fizetned kell érte- nem küldenek el. sőt, foglalkozni fognak veled és automatikusan küldenek majd a vizsgálatokra!

tudom, tudom, ez mind sok.sok pénz. hidd el én is sokszor elrágódok rajt, hogy mennyi babacuccot vehetnék, sőt hogy tovább menjek mennyi mindent vehetnék magamnak, ha nem kellene erre a sok vizsgálatra költenem.
de ha ez az ára, hogy tudjam mi újság van velem, ha tudom, hogy ahová megyek ott biztosan segítenek rajtam. akkor szívesen lemondok mindenről a leendő picuri érdekében.
Vendég
 


Korenkám, drágám: te jól vagy???? mindig olyan jó Téged olvasnom, a fórumunk kismamáját.
pont ma néztem a kis babakocsidat már nagyon a félidő felé gurul :)

Málnám: értelek. majd elmondod mit mondott a dokker bá, ugye ???
Vendég
 


Málna:
Nem kértem új időpontot, nincs kedvem újabb másfél hónapot várni. Ezt az időpontot is február első felében kértem, úgy kaptam mostanra. Azt hiszem, fájó szívvel lemondok a finn nyelv további tanulásáról, és akkor abból talán összejön a magándoki. :(

Amúgy nem sajnálom én a pénzt a magánorvosra (egyikünkére sem), csak egyszerűen nincs. Most is nálam van a teljes családi kasszánk: 3000Ft. És még csak 21.-e van. :roll:

Azt meg gondoltam, hogy előbb a páromat fogják vizsgálni, csak azt hittem, lesz egy nőgyógyász doki, aki összefogja ezt az egész vizsgálódást, és ő ad beutalót, vagy valami. De már látom, hogy ez csak akkor működik, ha van rá elég pénzed.
rilka
Vác
 
 


rilka: A soraidból annyi szomorúság árad, hogy szinte fizikailag érzem. Kérlek ne keseredj el! Kicsit oKOSkodom neked, hátha belátod nincs miért aggódnod.

1. Konkrétan senki és semmi nem mondja azt, hogy bármi baj lenne veletek. Miért is lenne baj?

2. Nagyon sok módszer van arra, hogy megismerd a tested működését. És ha talán spórolni akarsz a magándokira, addig is ezzekkel a módszerekkel közelebb kerülsz majd az igazsághoz.

3. NE GÖRCSÖLJ! Most marha bölcs leszek, de a dolgok mindig úgy vannak jól, ahogy vannak. Mindig mindennek oka van, LÁSD BE, hogy tök felesleges sodrással szemben úszni, inkább ússzál az árral, nem fáradsz el!

Remélem elég kimerítő voltam! Fel a fejjel, én nagyon szorítok érted!
korenka
Szár
 
 


Rilka: ne haragudj rám, kérlek ! Nem akartam az okoskodásommal a lelkedbe gázolni. Szégyenlem magam, nagyon :oops:

nyilván nem egyszerű ez, én meg csak jövök itt a hülye dumámmal. csak segíteni akartam, hogy bölcsebb légy, hogy az én példámból tanulj. ne haragudj, nem voltam elég okos a témában.

Korenka a lelkemből szólt, és én is szorítok érted, értetek!!!!
Vendég
 


Kedves Topiklakó!

Kommentelj még holnap estig a Babanet cikkeihez, hátha Te leszel az a szerencsés, aki nyereményjátékunk keretében ezen a héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat nyer majd, a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Nemcsak nyerhettek, de segíthettek is azzal, ha például eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Elő a farbával: szerintetek szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem?

Kedves Olvasónk írását is kommentelhetitek, ahol a maguk kálváriáját osztja meg számtalan praktikus tanáccsal fűszerezve, húgyúti fertőzés témakörében.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


rilka:
A mai magyar egészségügy.... 8) :(
Szerintem meg várd meg a következő fizetést és ez legyen az első. Addig keress egy olyan magándokit, aki elfogadható összegért fogad magánbetegeket. Ahol én szültem, ott is más-más tarifák játszottak.

korenka:
a korotokhoz képest milyen jó a szemetek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8) :twisted:

Kép

Kép
mirci09
 
 


Nekem a koromhoz képest elég rossz a szemem... ma otthagytam a DM-ben a papírokkal teli mappám :evil: Sikerült kinyomoznom a telefonszámot, megvan a cucc, a pénztárban várja, hogy holnap menjek érte :lol: Kár, hogy a világ másik végén van, csak ma arra volt dolgom, holnap utazhatok oda megint egy órát... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Rilka,
én is azt mondom, hogy most te "verdd el" hó elején a pénzt :) Még mielőtt a férjed urad megtehetné :) Most a cél érdekében a babóra költsetek...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


korenka én csak azért tudom elolvasni mert szemüveges vagyok :D:D:D:D:DD

nika70
Salgótarján
 
 


Bbercsi drága, dehogy gázoltál a lelkembe! Amit érzel, az egyáltalán nem neked szólt, hanem a csodálatos magyar egészségügyi rendszernek. Nehogy nekem itt furdaljon a lelkiismeret miattam! :)
Nagyon szorítok neked holnapra!

Lányok, köszi mindenkinek a vígasztalást, Korenka, neked meg különösen is! Azt tudod ugye, hogy most virtuálisan kibőgtem magam a válladon? :) Jólesett. :D Igazad van. Azt hiszem, ideje kicsit de Mello-t olvasgatnom. :)

Amúgy nemcsak szomorkodok, aktívkodtam is. Pl. magándoki ügyben - ismerősöktől + fórumokon. Mindenki ugyanazt a nőgyógyászt ajánlja szakmailag, emberileg, meg műszeres felszereltség szempontjából is. De ahogy olvasom, hozzá is legalább 2 héttel előre kell jelentkezni. Holnap meg is próbálom nyélbe ütni a dolgot.

Azt hiszem, mára ennyi, hosszú volt a nap...
rilka
Vác
 
 


Ébresztő, fél 10 van! :o

rilka:
aktívkodtam is. Pl. magándoki ügyben - ismerősöktől + fórumokon. Mindenki ugyanazt a nőgyógyászt ajánlja szakmailag, emberileg, meg műszeres felszereltség szempontjából is. De ahogy olvasom, hozzá is legalább 2 héttel előre kell jelentkezni. Holnap meg is próbálom nyélbe ütni a dolgot.
Jól tetted. :wink: Sajnos túl kell lépni az esztékás variáláson, mert ha a segítségükön múlik sosem lesz gyereked. :( :evil: :evil:

Kép

Kép
mirci09
 
 


Sziasztok!

Hát képzeljétek, veletek álmodtam! :shock:

Először egy parasztháznál jártunk (Korenka írt nekem erről tegnap priviben a passzív ház témában és küldött képeket és ezek jelentek meg előttem :) ) utána meg volt nagy eszem-iszom dínom-dánom a parasztház udvarán egy nagy rönkfaasztal körül (az meg pont olyan volt, mint nálunk itt a játszótéren :) ).

Hihetetlen mik vannak! Ahelyett, hogy az olasszal álmodnék :lol: :lol: :lol: :oops: :roll:

Pedig álmodhattam volna, tegnap tökre úgy éreztem, hogy rá kéne akcióznunk a bébire, apa meg fáradtságra hivatkozva áttette mára... :evil: Ma meg jött a tojásfehérje... a ciklus 9-ik napján :shock: Szerintem az én ciklusomba is bekavar a holdacska...

Még csak mától kellene ovu teszteljek, de lehet, hogy tegnap jelzett volna... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Lehet, hogy nekem is a hold miatt csuszott ki a pe? Azt hittem mar tul vagyunk rajta, es csak kesobb volt...mi pedig mar nem voltunk egyutt tobbet. Tegnap ramjott a tavaszi szekrenyrendezes. Amit kinottunk, hazaviszem a baratnem kislanyanak. Tele lesz a kocsi... nonek, mint a gomba... Nem is irtam az uszoversenyt... megyei hatodikak lettunk pillangon.
Amit en kinottem, azt nem viszem haza, hanem megprobalok ujra visszanoni bele... :lol: :lol:
Szep alom Veronka...en zombisat almodtam, mert kaptunk egy kolcson videot egy kollegatol. Remelem nem ad tobbet...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Mi volt ezzel a holddal egyébként? Először azt hittem, hogy poénkodtok, de most már naponta előkerül. Csillagászatból (is) igen sötét vagyok. Azt tudom csak, ha világos van akkor süt a nap.

malna5:
Kocsival jöttök haza? Vagy megint rosszul értelmeztem?

sz.veronika:
És milyen kaja volt? :D :D :D :oops: Jól hangzik.
Nekem esélyem sem volt álmodni, Dani fél 6-kor felkiabált....és nem 9-kor mentem aludni. :oops: :roll: Lezavart hirtelen olyan hisztit.... :shock: Most meg pislogunk csak mind a ketten mint a hal a szatyorban. 8)

Kép

Kép
mirci09
 
 


Sziasztok!

Úgy döntöttem, veletek töltöm az ebédszünetet :)
A magándokit egyelőre nem sikerült fölhívnom (gyanús, hogy nem is jó számot hívok), viszont beszéltem a Bolgárkerék utcával, amit Veronika ajánlott még anno. Itt nagyon kedves volt a hölgy, akár egy héten belülre is tudnak időpontot adni, és csak 25.000-be fáj a kettőnk vizsgálata. Kiindulási alapnak lehet, hogy ez lesz a jó.

Jó lenne már párocskámmal is megbeszélni ezeket. Ma du. végre lesz rá egy órácskánk (ez most olyan durva hét: hétfőtől vasárnapig 6x12 órát dolgozik + suli + maszek munkák). Ma reggel összefutottunk egy 10 percre, szegénynek olyan koncentrált kiborulást zúdítottam a nyakába, hogy csak lesett. Nem akartam, de annyira rosszul esett most a hülyéskedős vidámsága, amivel hazaállított.

Ennyit rólam, most pedig lássuk, miről maradtam le eddig:

Mirci:
A Holddal az van, hogy most feltűnően közel volt hozzánk teleholdkor (mivel ellipszis alakú pályán kering, ezért mindig változik a Föld-Hold távolság). A Hold tömegvonzása sok mindent befolyásol, pl. ettől van az egész ár-apály jelenség, meg a mi ciklusaink is ehhez igazodnak. Valamiért az van, hogy minél közelebb van teleholdkor, annál nagyobb a hatása. Ezért feltételezzük, hogy köze lehet hozzá, hogy most sokunknak megbolydult a ciklusa.
Bár szerintem kicsit felfújják ezt a témát, mert nem az van ám, hogy normálisan messze van -> kicsit hat, most meg hopp, idetévedt -> hirtelen nagy hatás, hanem folyamatosan változik a távolsága a legmesszebbi, meg a legközelebbi között.
Remélem tetszett a délutáni mesém, most pedig szunyókáljatok egyet Danival! :D
rilka
Vác
 
 


Veronika:
Sikerült visszaszerezni a papírjaidat?
Hát ez megtisztelő, hogy inkább velünk álmodsz, mint az olaszkáddal! :D 8) 8) Azért csak noszogasd apát! :D Nem biztos, hogy késő az még...

Tényleg, nem is meséltem, múltkor párom is ilyen félhullán ért haza, én lelkesedtem volna, de ő néhány álmos bocsánatkéréssel befordult a sarokba. Egyszer csak arra ébredek, hogy nem éppen úgy simogat, mintha elaltatni akarna. :P Mondom: "Hát, te? Nem azt mondtad, hogy álmos vagy és fáradt?" Ő: "De igen." Én: "Hát akkor most mit csinálsz???" Ő: "Hát álmodozok és fáradozok!" :lol: :lol: :lol:
rilka
Vác
 
 


Finn téma:
Történetileg hallottam már én is mindenféle verziót, de nem szakértek a témához. Az biztos, hogy nagyon kevés az egyértelműen hasonló szavunk. A nyelv logikája és dallama viszont nagyon hasonlít. Mondjuk nem ismerek más, a mienkéhez hasonlóan toldalékoló nyelvet (akkor a török is ilyen, ugye?), lehet, hogy azokat is ilyen "otthonosnak" érezném.
A hangzása meg olyan, hogy ha nem figyelsz rá, simán magyarnak gondolnád (pl. rádióban csak olyan háttérzajnak hallgatva). Semmi olyan beszédhangjuk nincs, amit mi ne használnánk, és a mondatok dallama is nagyon hasonló, csak kicsit pattogósabb a miénknél.
Nem tudom, rokonok vagyunk-e, de ők annak tartanak minket. Kint mindig azt tapasztaltam, hogy feltűnően kedvesek és segítőkészek, ha elhangzik a "magyar vagyok" varázsige.

Majd Rilkatol kerdezzetek a tobbi szamot, en csak ennyit tudok
Ne akarjátok ti, hogy én itt finnül számoljak. :D Elrettentésül leírom nektek mondjuk azt, hogy 89. Tessék:
89=kahdeksankymmentäyhdeksän

Korenka: nekem is jó a szemem és szeretem a fagyit... :wink:
rilka
Vác
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?