Új privát üzeneted érkezett!

Hahó Lányok!

Csak gyorsan:

Orsi, Klarissza!
Mielöbbi gyógyulást a kis betegeknek, meg neked is Klarissza! Minden vírus és baci hessss!!!!!!!

Anita!
De jó, hogy írtálKép Nagyon ügyes Robó a beszédben, Ilang még mindig az Apa, baba, cica szavakat használja, minden más halandzsaKép ja még az "adja" szó a favorit, na azt következetesen használjaKép (add ide)

Marcsi!
Tényleg engem is kérdekelne, hogy a barioltás mellett vagy ellen döntöttetek?

Na most megyek mert elaludt a szentem, nekem meg van melóm...

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Először is jobbulást kívánok mindenkinek!

Klarissza: nem vagy önző anya, mert aludni szeretnél.
Én ugyan nem feltétlenül az éjszakai szoptatásról való leszokás miatt, de szoktatom vissza Martint a kiságyba. Kb. 2 hete kezdtük, és azóta már 2x átaludta az éjszakát! ( Kép)
Én úgy gondolom, hogy ő sokszor csak a mi mocorgásunkra ébredt fel, nem azért mert feltétlenül kell neki a cici. Pedig egyébként ő is cicibolond.Kép)

Dandy
dandy
 
 


Sziasztok!

Klarissza, ez most összejött eléggé KépKépKép!
Remélem azóta jobban vagytok mindketten!
Kíváncsian vártam, hogy mit tanácsolt Sződy Judit nektek. Az az igazság, hogy a józan paraszti eszemre hallgatva pont ezt csinálnám.Kép

Anita: jó, hogy csak a fogak voltak a ludasak a nem evésben! Nem semmi a szókészletetek, akkor Robóval már egészen jól lehet beszélgetni, nem?

Dandy: gondolom Martin eleve a kiságyban kezdi az alvást, aztán az első ébredés után mit csináltok? Odamész, megnyugtatod, kijössz, és ő alszik szépen tovább?

Barni közben már jól van, ma már láztalan. Egyéb tünete nem volt, úgyhogy hajlok arra, hogy ez még oltási szövődmény volt.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 

 
 

Sziasztok!

Anita, Tündér:
Ákos kapott bárányhimlő elleni oltást. Tamás már vagy fél éve beadatta volna, én azért még gondolkodtam rajta és végül 14 hónaposan megkapta.

Klarissza,
Ákos is visszaalszik szopi nélkül, ha sztrájkolok, bár ez eddig mindössze 3-4x fordult elő. Utoljára pl. most péntek éjszaka nem kapott cicit, mert szombaton nyelvvizsgáztam (11-től 5-ig) és péntekem már olyan hulla voltam a sok sz.r éjszakától, hogy pénteken muszáj volt rendesen aludnom. (A fiúk külön szobában aludtak.)
Nálunk különben az a "baj", hogy ha engem lát (vagy kiszagol) Ákos, akkor nem elég a simi-simi, dajka-dajka. Apjától elég az is, de tőlem nem, viszont ez sem túl járható út, mert ugye Ő reggel dolgozni indul és neki is jár a pihenés.


Ákos továbbra sem igazán beszél magyarul, max 3-4 szó felismerhető. Bár a keresztanyám (anyu nővére)3 éves koráig nem szólalt meg, aztán meg egyik napról a másikra szabályos mondatokban beszélt folyamatos magyarsággal. Remélem, ezt azért nem örököltük.
A kézügyessége és a mozgása viszont annál jobb. Biztosan ezekre koncentrál.

Betegeknek mielőbbi gyógyulást.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Hagnosz: igen, mióta kiságyba szoktatom Martint, azóta ott kezdi az alvás. Előtte a mi ágyunkban kezdte. Ha felébred éjszaka, akkor nem tudom visszatenni, mert keservesen sír, úgyhogy jön a mi ágyunkba, és szopival alszik tovább. Az átaludt éjszakák ébredés nélküliek voltak. És olyan éjszakáink is voltak többször, hogy "csak" 2-3 óra felé kelt először. Míg a mi ágyunkban alvásnál először már éjfél körül mindig ébredt.

Dandy
dandy
 
 


sziasztok

Orsi
Drukk nektek, hogy Bene mielőbb rendbe jöjjön!!!

Klarissza
Nektek is jobbulást!

Anita
Igen, támlás a praktikeres szánkó.

Beni ma megkapta a 15 hós oltást, amit elég jól viselt. Utána aludt két órát egyben! Még életében nem aludt nappal egyszerre két órát. Közben én vásároltam is. Addig nagypapija vigyázott rá. Felkelés óta meg pörög, remélem később sem lesz gond. Ma tanult két új szót: bomba, és P helikopter. Kép Ezt drága nagypapa tanította neki, ahogy nézegették a 2005-ös naptárat. Hát nem rajongok az új szavakért. KépKép

Begyűjtöttem ma Beni ajándékát, ajtódíszt, csomagolópapírt, gyertyákat, adventi koszorút. Be vagyok már zsongva, ilyen se volt már évek óta. Kép

zit
zit
 
 


Sziasztok!

Orsi... nagyon vigyázz a babádra ! megy a drukk neketek!

Barihimlőben Cory véleményét osztom...

Más!! Ma beszéltem az egyik mamó társammal, egyszerre szültünk, és megint terhes. Ti mikorra terveztek másik babucit??? Nálunk is napi téma, főleg apa van rajta az ügyön Kép

A sonkás képek tényleg nagyon jók, nálunk gesztenyével van tele a ház. Apával gyüjtögették még szeptemberben, azóta alig van pár darab, de hogy én mindenütt az találok, sarok, ágyalja, hűtőben, cipőkben és ilyen jó helyeken Kép

Most olyan nagy hangja van az influenza elleni védőoltásnak .... 15 hós szuriról mit kell tudni????

NA lépek...

Orsiéknak és beteg babóknak megy a DRUKKKKKK

S.
susie
 
 


Sziasztok Kép

Orsi, remélem, mihamarabb hazajöttök a kórházból, szorítunk értetek!!!!!! Sok +++++++++++++++++++ energia és gyógypuszi megy!!!!!

Zit, új szavak :oPPPPP nem mondom, h oda lennék érte, pedig a miénk is katonacsalád! Remélem, oltás után minden ok lesz Kép NAgyon ügyin iszik pohárból és a sonkaevés se semmi Kép Jó, hogy most többet írtál!!Kép

Dandy, de jó, hogy írsz KépKép gtarula az éjszaka átalvásához, milyen is az??? KépKépKép

Éjszakai cicizés még nálunk is menő Kép kb 1-4-7 kor vagy nem, de a lényeg, hogy 3x.... jó esetben, még 7 után visszaalszik - főleg, ha későn aludt el. Igazából ez nem zavar, megszoktuk. Viszont ami nem valami felemelő, hogy van, hogy 4 után már 1-1,5 óránként óhajt kelni.... Viszont ha én megyek át hozzá, akkor üvölt, kéri a cicit. Mi is azzal próbálkozunk, hogy ha apa ad neki cumit, akkor nem érzi a tejcsi illatát + nem várja a cicit. Eddig bevált Kép

Zsizsa, nálatok mizu az éjszakákkal? Csak cicizés megvan még? Nozoda Kép Mikor kapjátok az oltást? Nem tudod húzni 1-2 hetet, h legyen nekik? Ha nem megy, esetleg adhatok a miénkből (már ha meg tudjuk oldani) - úgyis sok egy adag.

Hagnosz, örülök, h Barni jól van már! Pohárból iváshoz gratula!

Anita, gratula Robókának a fogakhoz! Kép S méginkább az 50 szóhoz, nagyon ügyiiiii!!!!! Ha nincs jó képe, tessék rosszat feltenni, már hiányoztok Kép Amúgy nehogy azt hidd, h Hamit lehet fotózni.... Most is a számára kialakított akadálypályán épp a 3. kört rója - le kell fárasztani így alvás előtt KépKépKép Le akartam fotózni, de mindig rossz oldalról sikerült, vagy bemozdul, mire megnyomom a gombot Kép

Klarissza, jobbulást nektek!!! Ideiglenes elválasztás rossz lehetett Kép Meg a láz is Kép Éjszakai 6-8 kelés tényleg horror lehet, dehogy vagy rossz anya amiatt + tényleg apára is kell figyelni Kép Hajra a normálisabb éjszakákért Kép Amúgy az én immunrendszerem is lepusztult a szopitól, sztem ezért van a HPVm még mindig.. Kép De 3 hónapja immunerősítek és tzem használt is, mert most én lettem legkésőbb beteg 3unk közül és én gyógyultam meg leghamarabb Kép

Cory, gratula Balunak a szobatisztasághoz Kép a sok hülye nyanya ellenére sikerült KépKép Zsomának meg a pohárból iváshoz Kép Szerintem 5-6 lépés után jön az a rengeteg Kép

Tündér, sonkás Ilang Kép Kiságyban lemerült Ilang KépKépKép Hamiban sajnos vagy nem sajnos vmi turbó Duracell elem lehet, sose merül le Kép

Dorki, nagy pólós szellemképek nagyon cukik! Kép

Barbi, hogy vagytok? Jobbulást!

Gabi75, nagyon szép méretei vannak Dávidnak, sztem biztoan van elég ész a fejében, ha már ilyen sok szót mond Kép Kivi vagyok, hogy fog alakulni a 2 nyelv nálatok.
Erről jut eszembe Batka teljesen el van veszve, hahóóóóó, hol vagytok??????

Panu, én eleinte biztosan nem fogom színezni a gyurmát - most nem ugrik be, milyen a jó arány, de majd utánanézek.

Susie, overall nálunk sem menő, Hami mindig is utált öltözni, de villámkéz szülők lettünk, ő meg jobban bírja, így elvagyunk. Az a rossz, hog ynem tud benne olyna jól mozogni, eleinte eset is 1-2t orra, mert a kezét se tudta rendesen használni ahhoz, hogy megvédje magát az eséstől KépKép Hami mellett nem lehet felmosni, csak úgy jó, ha alszik vagy max. ha ah etetőszékben van. Ő nemcsak a vödröt szereti, meg a felmosót, hanem a vizes padlón úszni is szeret KépKépKép
Babuci nálunk még nem téma, egy évet még biztosan várunk! Aztán majd meglátjuk, hogy várunk még egy kicsit, vagy szabad lesz az út Kép

Haminak van mégegy új szava: CI = cipő (persze a virág is CI) , ugyanis ma vettünk neki téli cipőt. Amikor hazajöttünk, rápróbáltam és meg volt sértődve, hogy miért nem az itthoni szandálját adtam rá, azonnal vegyük le!!!! Levettük - játszani jó Kép

Ez a hülye idő az agyamra megy, délelőtt végig esett, mire elállt, majdnem besötétedett - és menj sétálni a gyerekkel ://// Mondjuk Hami kint alszik, de a séta akkor is más.

Remélem, holnap jobb idő lesz! KépKép
Ilyen napocskás:

Kép

Pusszancs
Ann
annann
 
 


Orsi
Remélem minnél hamarabb hazakerültök és nem lesz semmi baj. Drukkolok !!!
Ann
Te mindíg adsz Hamira cipőt otthon? Nincs mezítláb? Ezt a többiektől is kérdezem ?
Niki itthon szinte mindíg mezítláb van. (zokniban) Bár azt olvastam, hogy nem jó nekik ez a talaj, mert nem természetes, de én mégsem adok rá cipőt itthon. Vélemény?

Mi is sokszor kelünk éjszaka, bár cici már nincs. Egyszerűen fölsír és nem alszik vissza, hanem föláll a kiságyban és sír tovább. Én is szeretném, ha a kiságyban maradna reggelig, de gyakran köt ki a mi ágyunkban. Bár akkor is olyan tekergőzést rendez, mint egy kígyó. 1-2 hónapig átaludta az éjszakát, azok voltak a szép idők, de már pár hete rendszeresek ezek az ébredések. Nem tudom, hogy miért kel fel és azt sem, hogy hogyan lehetne leszoktatni erről. Ismerek olyan kisfiút, aki 3 évesen is ébred éjszaka. Kép
Bár nálunk az elalvás is babakocsiban zajlik még erős rázogatások közepette. Pedig olyan jó lenne, ha magától is elaludna egyszer.
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Bejelentkezem,mert megint nem nagyon volt idöm irni.
Nálunk a hétvége a legforgalmasabb, na nem járunk nagyon el sehová, csak akkor szoktunk mindent elintézni és bepótolni ami hétközben kimaradt.

Ádám köszöni a jobbulás kivánásokat, úgy látszik hatott,ma már alig volt szipogos az orra, alig porszivózzuk már az orrát. Viszont extra rontom-bontom volt ma, egy tányér és két beföttes üveget tört el, a poharat még idöben kivettem a kezéböl.És ma a párom megint a konyhaasztal kellös közepéröl szedte le, amint próbálja elérni a lámpa zsinórját. Higyjétek el, élesben látni életveszély....


Orsi, remélem drága Bene baba gyorsan meggyógyul, nagyon rossz lehet ilyen lázas kisbeteggel!!! Millió gyógyitó puszi neki is meg a növérének is, ha még ö is beteg...Kép

Tündér, jót röhögtem magamon,mert amikor olvastam az irásodat a tükörröl,nokedliröl meg a bepisilésröl,mert meg voltam gyözödve,hogy valami metaforában irsz, és nem konkrétan ezek történtek. Aztán leesett,hogy ez egy igen érdekes délután lehetett,mert mindez valóban megtörtént. A tükör pedig én úgy tudom ahány részbe törik, annyi évig nincs esküvö, de a lényegen nem változtatKép Ilang bübáj a sonkávaKép


Cory, tök jó,hogy igy belendültél a topicbaKép , és a képek is nagyon jók a srácokról!!! ZSoma egyedülivása,meg Balu hirtelen-szobatisztasága mind nagyon jó hirKépKép

Zit, de jó,hogy irtál!!!Kép Beni csudaédes a képeken,mindegyiken egy falat!!!Kép NAgyon ügyes a sok beszéddel, biztosan nagyon figyel is,hogy igy veszi az adást! A múltkori Szülöszobában is kinnt szolgált a papa, hát nem lehet könnyü, de azért kitartást kivánokKép Irigyellek a karácsonyi készülödésért,nekem most még erre se futja idöböl, energiából...


Anita, te is jó,hogy elökerültél, nahát, Robónak is igy megeredt a nyelve!!?? Azért ha nincs jó kép a rossz is jó, én is csatlakozom az igénylökhöz!!

Hagnosz, remélem Barni meggyógyult, a makacs láz az egyik legrosszabb dolog!!

Dorki,amig nem indult el stabilan Ádám én is adtam rá cipöt itthon is. (szandi volt,mert nyár volt) Azóta viszont már szalad is, szóval nem kell nagyon a bokatartós cipö, és most már csak mamusz van néha rajta (ha eszembe jut, és nem veszi le magáról), de az esetek többségében ö is zokniban van.

Dandy, Susie, Marcsi, örülök,hogy Ti is irtok, remélem minden rendbenKép!

Na, már 11 óra van este,de hösiesen kivasaltam, igy most már vár az ágy. Párom éjszakás, valamikor majd csatlakozik az alvásban, hál istennek nem nagyon ébredek fel rá.

Sziasztok

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!
Ma szuper éjszakánk voltKép Csak 1* ébredt, na meg fél 7kor, de akkor is visszaaludt a tápi után és még mindig huzzaKép. Csak el ne kiabáljam.
Holnap megyünk mi is oltásra. Már előre félek tőle mert még mindig fél a fehér köpenytőlKép
Susie: Nálunk a kistesó kb 8hét múlva jönKép De hát én nem vagyok mérvadó, de már alig várom.
Dorki: Én mamuszt adok Bömbire itthon, de csak azért mert félek, hogy megfázik zokniban.
Barbi: meg tudlak érteni, hogy horror az asztalon állás. Néhány napja Bömbinek is ez a legjobb szórakozás. Még WC-re sem merek elmenni nehogy leessen.
Most ennyire futotta. Megyek főzök valami ebédfélét apának ha hazajön éhen ne haljon és utánna készülök, mert megyünk a barátnőmmel az Árkádba csavarogniKép Úgy látom ma szép időnk lesz.
Betegeskedőknek jobbulást, és mindenkinek szép napot.
Brigi és még alvó Bömbi
bombomanyu
 
 


Sziasztok

Az éjszakázóknak kitartást, hál istennek ehhez nem kell hozzászólnom, mert nálunk ha alvás van - alvás van és egyedül alszik el, saját ágyában és egyben alszik végig, nem ébred. Tudom viszont milyen rossz, de mást sajna nem tok mondani, tényleg kitartást csajok. Kép

Dorki
Nálunk is ált mezítlábazás van, vagyis zoknizás a lakásban, mert hiába van mamusza, leveszi Beni magáról.

Barbi
Veszélyes kis manód van!!! Hihetetlen mit ki nem találnak, nem?? Sajna Beni nálunk kinyitja a gyerekzárakat, így aztán folyton koslatok a nyomában, mert kirámol mindent mindenhonnan. A legújabb az nála, hogy bebújik a szekrényekbe, magára zárja és várja, hogy megkeressem. Nem szól, hogy mit csinál és néha bepánikolok amikor nem találom és csak nagy sokára esik le, hogy tuti megint elbújt. Aztán amikor belesek hozzá akkor jókat röhög. Érdekes, azt hittem, hogy a gyerekek félnek a sötétben....Kép Amúgy muszáj itthon pörögnöm, mert elúsznék ha nem tenném Kép Minden nap porszívózunk, felmosunk, főzünk, meg ami ezzel jár, plusz séták, bolt, stb... Mindig reggel szakítok egy órácskát magamnak netezni, mielőtt Beni ébred, aztán indul a nap. Kép

Brigi
Gratu a jó éjszakához. Izgalmas lehet már nektek, nemsokára itt a legkisebb. Kép Jó csavargást nektek!

Orsi továbbra is gyógyulást nektek!

Összeszámoltam, Beni is kb 50 szót mond, de rendes szavakat, nem csak szókezdeteket. Most ezzel nem akarok senkit kisebbíteni, csak megörültem neki. Kép Bocsi Kép Húha, a miért korszakban majd ledumál a lábamról??? KépKépKép
Na tűnök innen, nem rontom tovább a levegőt, sziasztok!
zit
zit
 
 


Sziasztok Kép

Dorki, Hamin mindig van szandál itthon, ahogy mi is hordunk papucsot (nálunk úgy van, hogy itthon az egész lakásban papucsban közlekedünk, így egyértelmű számomra, hogy rajta is van valami). Szerintem is rossz ez a talaj, nem jó, ha mezitláb járkál, én úgy gondolom /olvastam, jó néhány évig elkel az a bokatartós cipő, a másik meg az, hogy a szobákon kívül mindenhol padlólap van, ami baromi hideg.

Barbi, igen, igen, igen, ismerős, az a konyhaasztal közepéről való leszedés, nálunk is ez van - illetve ez még nem, de egy idő után ide fog fajulni, mindenre felmászik és ha már fent van, feláll.... áááááááá

Brigi, drukk holnapra az oltáshoz. Már csak 8 héééét? Jujj, az mindjárt itt van!!

Zit, gratula az 50 teljes szóhoz, de Beni mindig is ilyen kis beszédes volt KépKépKép

Hami meg ma evett először joghurtot, furcsállta, h mit akarok a szájába adni, de kért még, úgyhogy asszem ízlett Kép
Ti nem fagytok szét séta közben???? Én felöltöztem viszonylag rendesen, de azt hittem, h odafagyok a babakocsihoz - főleg a kezem .N jó, kesztyű még nem volt rajtam, de én még azt hittem, ősz van!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cupppp
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Orsi, remélem, már jobban van Bene, és a láza sem szökik fel minduntalan. jobbulást kívánok nektek!!

Zit, beszédes Beni Kép ejha!

Brigi, csak 8 hét, atyaég, mindjárt 5-en lesztek! drukkolok addig, hogy minden rendben legyen!

Barbi, de hát olyan izgalmas az a zsinór!! Kép nem is csoda, hogy ezért mászik Ádi Kép

Dorki, mi nem használunk papucsot, viszont a hideg padlólap miatt vettünk egy vastag zoknit, gumitalppal, direkt papucs helyett.

asszem fogzunk, de csak baloldalon, viszont ott rendesen. 2 napja csak rajtam henteregve jó, egyébként hiszti. nincs alvás, nem eszik rendesen, és féltékeny rám, ha az apja megölel. majd csak túl leszünk rajta. a fogzás takonykórral együtt jár nálunk, így a porszívó is dolgozik rendesen Kép

azért sétáltunk egyet a hideg napsütésben Kép, és a játszótéren is csúszkált párat (ott senki nem volt rajtunk kívül. az összes környékbeli mama, akiket láttam, a babakocsiban "bepaplanozva" vitte hasonkorú gyermekét. lehet, hogy én nem jól csinálom??!!) ilyenkor elbizonytalanodom, hogy túl sportosra veszem a figurát. csak gondoltam a sétában és a téren is mozog a gyerek, és addig is jobb neki, igaz nem húztam még rá overállt, csak meleg kabát, meleg nadrág, pulcsikkal, stb. de még tud mozogni benne Kép


panu
panu
 
 


Panu:
mi is járunk játszira. Tök egyedül vagyunk, de ma is jót szórakozott Laca, mert Anya sokat csúszott azon az izén, olyan korongra kell ülni és egy vastag drótkötélen oda-vissza. Nekem nagyon bejön a játszi Kép (De mi már szumós álruhába bújunk Kép )

Papucs v. mezítláb:
Mi szandálozunk Kép
December elején venni is kell egy újat Kép Lelóg a lábaujja

bocs, hogy ennyit írtam Kép

Orsi:
Mizujs veletek??
klarissza
 
 


Sziasztok!

Orsi,
csatlakozom a kérdéshez, mi van veletek? Drukkok mennek, hogy minden rendben legyen!

Bocsi, lányok, hogy nem írok, Gabi szörnyen alszik, álmos vagyok, nappal meg nem bírja, ha a számítógép előtt ülök.

Dorki,
mi itthon zokniban vagyunk mindannyian, volt egy idő, amikor ráadtam Gabira a szandált 1-1 órára, hogy szokja, mivel kint már nem járkálunk annyit, aztán eltüntette az egyiket, így most csak fél pár szandink van, azt meg nem adom rá.Kép

Ann,
nagyon köszi a nozoda felajánlást, lehet, hogy élek vele, de csak akkor, ha biztosan elég marad nektek. Egyelőre még nem kérem, mert azt mondták a gyógyszertárban, hogy telefonáljak azért két hét múlva, hátha valami csoda folytán megérkezik a cucc, mert állítólag ígérgettek nekik mindenfélét. Egyébként milyen formátumú a cucc, ez is ugyanolyan golyócskás? Húzni sajnos nem tudom az időt, mert akkor pont karácsonyra jönnének esetleg ki a tünetek, azt pedig nagyon nem akarom. Hami új szava tetszik!Kép

Brigi,
hú, 8 hét, az mindjárt itt van, de jó!Kép Kicsit irigy vagyok ám, de amikor jobban belegondolok, hogy két hónap múlva itt lenne egy kistesó, hát, ijesztő gondolat...Kép De kilenc hónap múlva már jöhetne.Kép

Susie,
nálunk is megy már a tesóprojekt két hónapja, már alig várom, hogy legyen valami eredménye.Kép Remélem, a szopi nem zavar be, mert Gabi még sokat szopik éjjel...

Klarissza,
kíváncsi vagyok, hogyan sikerül az éjjeli szopiról való leszoktatás, néha már én is úgy érzem, hogy nemsokára belefognék. Egyelőre januárig adok időt a kisasszonynak, hogy rendeződjön a helyzet (ez az én karácsonyi ajándékomKép), addig lesz már végre külön matraca is, így helye is elég, és meglátjuk, hogy ezt hogy szereti, de aztán valószínűleg én is lépek, mert ez már nagyon fárasztó. Viszont tiszta hülyeség, de anyós is mindig azt mondja, hogy azért nem hízom, mert még mindig szoptatok. Kérdezem én, akkor 18 éves koromtól 27 éves koromig miért nem tudtam hízni, mindenféle hízókúra ellenére, pedig akkor nem is szoptattam?! Ezt megkérdeztem tőle is, de valahogy mégsem igazán fogadja el a dolgot, de szerencsére nem nagyon szól bele, csak néha tesz kis megjegyzéseket. Nálunk közkedvelt kérdés a nagyszülők részéről (anyós és apukám), hogy szopik-e még Gabi. Ja persze, az utóbbi egy hétben, amióta nem látták, biztosan leszokott róla.Kép Bennem van egyébként egy adag dac is, és amikor látom, hogy elégedettek, mert nappal már nem szopik Gabi (elhagytam a délutánit a kistesóprojektet elősegítendő, de csak azért mertem, mert Gabi már nem igazán igényelte, magától sosem kérte), akkor csakazértis meg akarom szoptatni nappal. Ebből is látszik kapcsolatunk érdekes volta.

Cory,
gratula Zsomának az egyedül iváshoz, Balunak meg a szobatisztasághoz!Kép Közben a járással kapcsolatban felmerült bennem a kép, amint Zsoma 25 évesen, öltönyben és nyakkendőben megy dolgozni négykézláb, és húzza az aktatáskát maga után.Kép

Bocsi mindenkitől, akinek nem írtam! Új tudományokhoz gratula!Kép

Na, most ennyi volt, futok aludni, mert nem elég, hogy Gabi szörnyű sokszor ébred (amíg írtam, csekély háromszor), de még későn is fekszem le.

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok

Képzeljétek, tegnap du alvás alatt áttörte Beni 10. foga az ínyét. Kép Előtte semmi, utána meg ott a fog. Kép Ügyes, nem? Kép

Zsizsa
Drukkolok a tesóhoz! Kép Nem is tudom, néha úgy rámjön a babázhatnék, aztán amikor van egy rosszabb napunk, akkor nagyon lebeszélem magam, hogy nekem most nem lenne jó még egy baba. Meg ugye most kitől is? KépKép
Zsomás bevillanás nagyon tetszik, jót rötyögtem itt magamban, de nekem az is eszembe jutott ahogy Balu beugrik coryhoz a suliba egy kis cicire. KépKépKép Bocs cory! Kép

Ann
Ann drága, november már tééééél!!! KépKép Nekem is lefagy a kezem a babakocsin ha megyünk valahova és nem is tudunk túl sokat kint lenni, max 1-2 órát. Ráadásul itt olyan hülye szelek vannak, hogy csak na....

Csajok valaki segítsen. Mióta Beni megkapta az oltást minden este visszajön belőle a kaja. Ez most normális? Vagy lehet, hogy mástól van? Amúgy sem eszik sokat mostanában, van olyan nap, hogy szinte semmit, de ez...Volt valakinél ilyen?

zit
zit
 
 


Zit,
köszi a drukkokat, ránkférnek, nagyon akarunk már tesót.Kép A Balus sztori is jó.Kép Pont most olvastam valahol, hogy valakinek az ismerősének már sulis a gyereke, és elmentek az osztállyal síelni, és az anyuka panaszkodott, hogy hiányzik a szoptatás.Kép Ilyen is van.Kép Nekem ez már sok lenne.Kép Beni foga tényleg gyorsan kibújt.Kép Oltás miatti hányással kapcsolatban nem hívod fel a gyerekdokit?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa

Nincs túl sok kedvem vele megbeszélni, mert amikor legutóbb beteg vagyis lázas volt Beni, akkor is csak azt hajtogatta, hogy nem mehet feljebb a láza, holott folyamatosan, a hűtőfürdő ellenére ment feljebb. Kép

zit
zit
 
 


Zit,
Kép
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok,
megint jol eltuntem, Emmatol nappal lehetetlen netezni, este meg papi dolgozik ezerrel Kép

Eloszor is Hami nagylanyt bar kesve de annal nagyobb szeretettel udvozoljuk az 1 evesek kozott!

Orsi,
remelem Bene mar jobban van! Ha esetleg lesz majd idod leirnad, hogy mit mondtak/csinaltak? Koszi

Zsizsa,
tesohoz drukk Kép es minden elismeresem Kép

szopi: eddig meg nem zavar, igy 5 eves koraig kapott haladekot Kép es imadom az emberek megdobbeneset amikor ezt mondom Kép pedig meg komolyan is gondolom... azert nalunk is vannak "mar biztos nincs benne semmi hiaba szivja az a szegeny gyerek" Kép megjegyzesek - de lepereg, ill. beindul a csakazertis

Zsizsa, Anita, Klarissza es akit meg erint:
nalunk mukodott a kovetkezo: az utolso alvos-szopi elott elmondtam Emmanak, hogy a csatipontnak is pihennie kell, ezert ejjel csak egyszer tudunk csatizni, es szopi kozben is mondtam, mialatt elaludt. + nem csatlakoztattam le, henem hagytam, hogy magatol engedje el... az elso 2-3 ejjel ha 3 oran belul ebredt, akkor atoleles, simi, elmondta, hogy a csatipont meg alszik, mi is pihizzunk meg stb, es erdekes modon visszafekudt aludni. Azota ejjel csak max. 2-szer van szopi, ami az orankenti cicitepeshez kepest szuper jo! Szerintem nem durva es egy probat meger...

Anita,
fogakhoz gratula! Emmanak is lassan + nehez bujnak ki, foleg a felsok, hetekig szenved veluk es minden van, nyugi-etvagytalansag-hasmenes-popsicsipes Kép es meg hatra van 15! uuuuugy sajnalom oket

Panu,
fogzashoz kitartast, remelem a nyugi is elmulik. Szerintem Te csinalod jol, meg Lizi amugysem egy "bepaplanozva tolom" tipus Kép

alvas:
szinten valtoztattunk, mert mar neki sem volt kenyelmes velunk aludnia. Kisagy a mi agyunk mellett van (volt is) , de csak szopizni veszem ki, aztan visszateszem. Ha veletlenul felebred, es kezdi behergelni magat es semmi sem hasznal (simi, oleles, szoveg), akkor sem veszem ki, hanem en maszok be hozza, de ilyenkor mar nincs szopi (eddig 2-szer volt ilyen). Mondjuk igy nem tudok elaludni szopi alatt, de ha velunk alszik, akkor meg egesz ejjel nem alszok

oltas:
ha jol tudom otthon is ugy van, hogy MMR elott mar be kell vezetni a tojast! Amit viszont allergia-hajlamosoknak 18 hos kor elott nem ajanlanak... en itt rakerdeztem, es az MMR-t lehet kesobb is. Meg amugy is soknak tartom a 15 hos oltast - ha jol tudom, osszesen 7 betegseg ellenit kapnak, 3 szuriban. Haaat mar a 2 is sok(k) volt egyszerre legutobb Kép a dokink azt mondta, hogy az MMR-t akar 20-22 hosan is kaphatja. Persze lehet hogy csak en vagyok ilyen rinyalos. Bari ellenit itt kicsiknek nem adnak, amugy a "majd-tizenevesen" tabort erositenem Kép

Uj tudomanyokhoz gratula, es minden kis es nagy betegnek jobbulast!

NApsuteses napot!
batka
batkamano
 
 


hi

ha elalszik a bene irok egy pár sort.....
orsolya11
 
 


Orsi,
hol vagy?! Írjál!

Batka,
köszi az ötletet, ki fogom próbálni.Kép 5 éves korig szoptatás, hú, én biztosan nem bírnám. Még a terhesség előtt 1 évre szavaztam, most a 2-2,5-öt tartom a maximumnak, de hát úgyis Gabin múlik (meg persze a kistesónKép).

Megyek, mert ki kell vennem a kádból.

Orsiiiiiiii!!!!!! Írjáááááááááál!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Orsi: remélem jobban van már Bene, légyszi csak egy pár sort írj megnyugtatás képpen.

Batka:köszi a tippet, de nálunk ilyen téren Robó nagyon akaratos és ő félálmoban is sír a ciciért, nem hiszem, hogy meg tudnám neki magyarázni, hogy alszik a cici isKép.Így marad a várakozás és próbálgatjuk, hogy apa kel fel hozzá és vissza altatja.Nálunk is nehezen bújnak a fogak még jó, hogy Te átérzed mennyit szenvednek szegénykékKép.

Zit : tél még csak december végén kezdődikKép.Örülök, hogy Beni fogai ilyen gyorsan , szenvedések nélkül kibújnak. Sajna nálunk ez nem mondható el, nagyon sokat szenvedünk vele, de nem hinném, hogy emiatt Robó nem lenne ügyesKép.Sajna hányás ügyben nem tudok segíteni. Az étvágytalanság meg lehetett a kibújó fog miatt is.

Ann: ari lehetett Hami joghurtevés közbenKép.

Klarissza: kérjük a további beszámolót éjszaki szopileszokásról.Kép.További sikerek azóta? Nálunk sem hinném, hogy Robó megértené, hogy este alszik a ciciKép.

Panu: érdekes , Robónál is volt, hogy egy fog bújása orrfolyással járt, még meg is jegyeztem a dokinál, hogy észrevettem, hogy csak akor folyik az orra, mikor fogzik, erre közölte, merő véletelen lehet.Holott szerintem van benne vmi, mert megfázva sem volt, és se előtte se utánna soha nem folyt még az orra. Mi is sétálunk, levegőzünk javábanKép

Brigi: juj, de izgi, már kezdődhet a visszaszőámlálásKép. Nagyon fogunk szorítani. Jut eszembe, sikerült végülis nevet választani már?

Barbi: biztosan a korral jár az asztal mászása, most Robó is felmászik rá, a székekre feláll én meg nem győzőm leszedni. Közben pedig olyan vigyorral nyugtázza a dolgot mikor észreveszem, hogy namégKép.

MArcsi: jó , hogy írtál Kép.Nálatok a dokitok is ajánlotta a szurit?

Dandy: végre Téged is lehet látniKép. gyrekőcök jól vannak?

Hagnosz: örülök, hogy Barni már jobban vanKép

A végére közkívánatra két fotó:

Itt segítek anyának teregetni, nagyon komolyan végzem a munkámat:


Kép


Itt pedig a nap végén a megérdemelt nasi mosollyal egybekötve:

Kép

Robó


Jó éjt mindenkinek:ANita
anita77
 
 


Sziasztok!

Szopi: én most csökkentettem Balunál a szopik számát úgy, hgoy megdumáltuk, csak pizsamában van szopi (szerencsére éjjel ő már nem kel Kép). Mi is szeretnénk lassan kistesót, és hát azért 3 gyereket nem szeretnék egyszerre szoptatni Kép

Zsizsa: ugye tudod, hogy a szopi nem kizáró ok a tesónál? Kép Nálunk az éjszakai szopik maradtak el maguktól. Én el sem tudom képzelni, milyen az, hogy egy gyerek nem kéri a cicit Kép Zsoma már vetkőztet. Naponta cirka 1500-szor.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Anita,
Robó nagyon tündér, de jól látom, hogy inkább leszedné a zoknikat?Kép

Cory,
tudom, hogy nem kizáró ok, de hallottam már olyat, hogy valaki addig nem esett teherbe, amíg szoptatott. Tudom, hogy mások meg kizárólagos szopi mellett is teherbe esnek. Én az arany középúton vagyok jelenleg, fél napig szopi, fél napig nem.Kép Régen Gabi is állandóan vetkőztetett, az utcán is, de aztán volt ez a vírusos hányós-hasmenős betegségem, amikor lecsökkent drasztikusan a tejci, amit szépen visszatornáztam mindenféle praktikával, de Gabi már nem kérte utána nappal a szopit, csak amikor megkínáltam. Mondjuk akkor nagyon lelkesedett érte.Kép De aztán általában pár perc alatt elintézte, és úgy gondoltam, hogy akkor már nem fontos neki annyira. (Egyébként először kicsit rosszul is esett, hogy már nem kell neki, de aztán hozzászoktam.) Az éjjeli szopikról viszont még biztosan nem szokna le, azokat nagyon igényli. Balu hányszor szopott, amikor teherbe estél?

Csajok,
ma Gabi két órát aludt, ebből másfelet itthon (hazajöttünk a babakocsival). (Ő általában fél, max. egy órát alszik, azt is kint.) Szerintem a nappal jól alvó babák anyukái el sem tudják képzelni, micsoda felüdülés az ilyen! Egészen feltöltődtem, és utána olyan angyali türelemmel tudtam vele foglalkozni egészen a lefekvésig, hogy még én is csodálkoztam magamon. Nagyon el bírnám viselni, ha ez általános lenne.Kép

Na, megyek csucsulni.

Orsiiiiiiiiiiiiiiiiii! Hol vagy??????

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


SziasztokKép Na én is jól eltűntemKép

Klarissza, Orsi, Laca és Bene gyógyuljatokKép

Zit mond meg a lurkónka, hogy nem illik visszaadni a hamitKép

Minekünk semmi nem jön össze mostanábanKép A páromnak több mint egy hónapja nincs munkája, a Gyes meg szinte semmire nem elégKép Ráadásul most anyuéknak se megy sehogysem, sokszor kell döntenünk hogy ma eszünk, vagy befizetjük a számlátKépKépKépKépKép A kicsiknek igyekszünk megadni amit csak lehet, De sajna gyümölcsöt csak nagyritkán látnakKép Tejet kapnak reggel-este, igyekszem mindennap főzeléket tenni az asztalra, mert az egészséges, és nem utolsósorban olcsó. De pl húsra már nem futjaKép
MÉg jó hogy mielőtt beütött a crach megvettem a karácsonyi ajándékok nagy részét, így a kicsiknek szép karácsonyuk leszKép és ez az ami erőt adKép

Januártól én is elmegyek dolgozni, mert ez így nem megy. Ha a párom kp is munkát, az arra elég hogy szűkölködés nélkül megéljünk, de arra már nem, hogy félre is tegyünk...pedig nagyon szeretnénk itthonról elköltözni. Bence valószínűleg bölcsibe megy, ha találok egy olyan bölcsit ahol nincs betonmedence és kiselejtezett vaságy a zudvaronKép Imádja a bölcsit, néha elmegyünk, és nem lehet elhozni onnanKép

A kistesó sem akar összejönni, immár hét hónapja próbálkozunk, mióta nem szedem a clostit, azóta kéthetenkét van vérzésemKép Holnap megyek a dokihoz, kíváncsi vagyok mi lesz.

És ami a legrosszabb, hogy hétfőn befekszünk Bencével a klinikára, mert kiveszik a mandulájátKépKépKépKép Iszonyatosan félek. Tudom hogy ez rutinműtét, de bennem va naz, hogy mi van ha... gondolom megértitekKép
Drukkoljatok nekünkKép

És hogy mondjak azért néhány jóhirt isKép
Bence imád ücsörögni a bilin, és ennek meg is van az eredménye sokszorKép Ma például belekakilt a bilibeKép

Jó úton haladunk azt hiszemKép Bár a pisit még nem gyűjti össze, de nagyon tetszik neki, hogy megdicsérjük, és szerintem nem sok idő míg összekapcsolja a kettőtKép

A másik: Májusban férjhez megyekKép Legalábbis ha addig összejön rá a pénzKép

Bence is sokat fejlődött már beszédileg, cirka 30 szót monddKép
Annától tanuljaKép

Jövök még igéremKép

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsizsa: Balu akkor még javában szopizott éjjel is legalább 2-3-szor, és nappal is vagy 4-szer, mikor Zsoma a pocakomba költözött Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok, csak gyorsan és röviden,ma megigértem magamnak éjfél elött ágybajutok!!!

Orsi,én is nagyon várom,hogy irj mi van Benével, remélem javulás van!!!Kép

Anita,na ugye,hogy van Robóról képed! NAgyon aranyos a kis segitséged, igazán könnyebben megy igy a munka,igazKép?

Zsófi, jó,hogy elökerültél, viszont a sok rossz hirért sajnállak. VAnnak ilyen peches idöszakok amikor valahogy minden összejön, de utána azért sinre kerülnek a dolgok!Drukkolok a mütéthez, minden jó legyenKép!!

Lányok,ma akkor a mázlink volt, gyorshajott a párom (késésben voltunk, egy gyorsforgalmi úton mentünk,ahol alapban 100 a határ, de egy útszéli épitkezés miatt 70-es táblát raktak ki, pedig az úton minden olyan,mint volt). Mi 90-nel mentünk,amikor integetett a rendör bácsi. Leálltunk, már elöre szivtuk a fogunkat,mibe fog ez kerülni. Beköszön a rendör,mondja a párom,hogy sajnálom ami történt. Erre a rendör megszólal: -Ez 113 dollárba kerülne, de ezt most költsék el arra a kis fickóra ott hátul, és nézett Ádámra...Nem hittem a fülünknek, elengedett büntetés nélkül!!Kép Vettünk egy szánkót,meg pár apróságot, el is tapsoltuk a gyorshajtás árát!

A másik örömhir, hogy karácsonykor 5 napot itthon lesz a párom!Kép Tudjátok,hogy 25-26 hétvégére esik,és mivel igy nem tudják kiadni fizetett ünnepként,kiadják 27-28-ikát!!!(elötte még 24 is szabad) Ilyen is csak itt fordulhat elö...

Na,mára ennyi, megyek fürödni és bevágom a szunyát!

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Itt vagyok, megvagyok, és ami fő:</font>

az ÁLLAMVIZSGA SIKERÜLT!!!!!! KépKépKépKépKépKép

<font color="0000ff">Már kedden levizsgáztam, de eddig időm és lehetőségem sem volt géphez jutni. Most még alszik Zsoltika, úgyhogy kihasználom az alkalmat egy kis netezésre Kép Képzeljétek, majdnem nem mentem el vizsgázni, ugyanis hétfőn Zsoltika lázas volt és folyt egy kicsit az orra Kép Gondoltam biztos megfázott vagy vírust szedett össze, azt sem tudtam, mit csináljak, még sosem porszívóztuk az orrát... De a láz nem volt magas, délutánra le is ment, az orrocskáját pedig már ki tudja fújni Zsoltika! Kép Igaz, nem mindig a zsebkendőbe, de jó erősen fújja ki a levegőt, innen láttuk, hogy alig van az orrábvan váladék. No is itt ugrik a majom a vízbe: mikor ebédeltünk, látom hogy kibújt egy újabb fogacska!!! A jobb alsó kettes, ez már a hetedik, ott a csíkja. Örülök, hogy minden nehézség és nyűgi nélkül jött ki, és szerintem ez a kis betegség is a fog miat volt, mert keddre (a vizsga napjára) már semmi baja nem volt Zsoltikának, se láz, se szörcsögés.

A vizsgáról: engem előre figyelmeztettek, hogy egész napos "szívás" lesz, ugye 3 tárgyból kellett húzni, 10 embert hívtak be a bizottság elé, de nekünk nagy szerencsénk volt, mert csak 5-en jelentünk meg Kép Így pont délre végeztünk is, és nagyon büszke vagyok, mert két 4-esem és két 5-ösöm lett a szakdogával együtt KépKépKép Zsoltika jól viselte anyája távollétét, mert apukája és az anyósom is itt voltak vele, jól elszórakoztatták Kép

Sajna kicsit le vagyok maradva, vissza fogok olvasni, de egypár dologra reagálnék Kép</font>

Zsófi,
nagyon sajnálom a helyzeteteket! Remélem mielőbb rendeződnek a dolgok! Hová mész majd dolgozni? Az viszont jó, hogy Bence imádja a bölcsit, a bilizéshez pedig gratula!!! Esküvő Kép

Barbi,
rendes rendőr Kép Én is nagyon várom már, hogy Karácsonykor együtt legyünk végre pár napig! Nálunk a férjem sosem dolgozott a két ünnep között, a cégnél ilyenkor mindenkinek kötelező szabira menni Kép

Zsizsa,
hajrá kistesó! Nálunk előfordul hosszabb alvás délután, én is nagyon értékelem ám! Olyankor jut az embernek egy kis ideje kikapcsolódni, feltöltődni. Bár sokszor csak akkor tudok enni is Kép No meg felmosni, de legalább az is megvan Kép

Anita,
nagyon helyes Robó a képeken! Olyan nagyfiú mindig!

Klarissza,
hogy vagytok? Ugye már jobban?

Orsi,
írj magatokról, hogy van Bene? Voltatok kórházban?

Zit,
sajnos nem tudom, hogy miért hányja ki Beni a kaját... Mi még nem kaptuk meg a 15 hós oltást. Sajnos nem tudok segíteni Kép Viszont nagggggyon ügyes Benid van: a fogacska és ez a sok-sok szó!!! Gratula!!!

Brigi,
8 hét Kép Itt a végső visszaszámlálás Kép Maradtatok végül a Samu névnél?

<font color="0000ff">Egyenlőre ennyit tudok írni, most már igyekszem rendesen jönni Kép Összeírtam egy csomó tennivalót is, jól le vagyok maradva a levlezésemmel Kép Meg a házimunkával, de komolyan, romhalmaz a lakás. És el kell kezdenem karácsonyi ajándékokat is gyártani, végre-végre-valahára, ezt már annyira vártam!!!

Hú még 2 dolog: szopiról írtatok: Zsoltika egyszerűen imádja a cicit! 3 óránként "kéri", de nem vetkőztet, hanem elkezdi szopni az ujját, nem vidámkodik, ha pedig rákérdezek, akkor kacag, és szalad az ágyhoz, ütögeti. Tegnap éjjel nagyon jót aludt, hajnalban csak 5-kor kérte először a cicit, aztán 9-kor fel kellett ébresztenem, mert a másik ciciből már folyt a tej... Kép

Alvásgondok: Zsoltikám néhány napja rászokott arra, hogy este nagyon későn alszik el, 11 után, a napközbeni alvás 3-4 körül van, viszont akkor elég hosszút alszik, úgy 2 órát, de azt is csak a mi ágyunkon! Én meg ott ülök mellette, hogy le ne essen Kép Eddig mindig tanultam, most már legalább nem a tankönyveket kell olvasgatnom Kép De reggel így tovább alszik. Teljesen felborult a jó kis napirendünk, most 7végén utazunk Szentesre, remélem akkor majd "visszaborul" Kép

Most már dugulok, sziasztok,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Sziasztok


Nem tom mi van a levegőben, de ma reggel lázra, torok- és fejfájásra ébredtem, tehát remekül vagyok. Most neocitrannal próbálom kikúrálni magam, az mindig hat, de olyan jó lenne kicsit feküdni és aludni. Csak így egyedül ez nem megy ugye. Kép

Gabi
Gratu a vizsgádhoz! Ügyes vagy!

Barbi
Rendőr Kép Rendes volt tényleg. Kép

Zsuzsófi
Sajnálom az anyagiakat, remélem mielőbb megoldódik majd! Drukk a műtéthez!

Zsizsa
Két óra alvás? Irigy-irigy, Beni 1,5 órára van hitelesítve. Percre pontosan mindig ennyit alszik.

Anita
Bocs a tudatlanságomért, de nekem a tél akkor kezdődik amikor már rajtam van a nagykabát és kesztyű, sál is kell. És nem tudom mi esett rosszul, de senki nem írta, hogy Robó nem ügyes. Csak tudod Beninél ez a ritka, hogy így jön ki a foga, amúgy a többivel minddel megkínlódtunk. Csak ezért írtam be, hogy ügyes és bocs ha ez neked rosszul esik. Nem kell minket dícsérni, ha nem jön szívből.

Mi holnap elutazunk, mindenkinek kellemes hétvégét kívánok.

zit
zit
 
 


hi

csak 2 sorra, mert ma csüt van és eseménydus a napunk.
tegnap du. csak ugy aludt, ha ott voltam mellette, igy az irás lefujva, viszont este nekiálltam egy "kisregénynek" csak már nem tudtam befejezni.
na de ma este reszkessssssetek, mert megkapjátok!!!
most megyünk ebédelni, majd egy gyors szunya s irány a torna, utána vacsizunk vhol, fürdetés, altatás és jövök.
a doki azt mondta ma, hogy szépen gyogyul bene.







ja egyébként.......... vagyunk.







na jo nincs több hatásvadászatKép -itthon vagyunk, hála nem tartottak minket bent éjszakára.
Kép

na viszlát, dologra fel!
orsolya11
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy megint röviden és gyorsan írok, ráadásul csak magunkról.

Mi már jól voltunk egészségileg a hét elején, a vírus nagyon gyorsan végigment rajtunk.

Tegnap éjjel nem ébredt Laca, csak hajnali 3-kor, de az sem tartott pár percnél tovább, igaz 22.30-kor ájult be. Legközelebb 5-kor nyöszizett, akkor meg kapott tejcit és visszaaludt reggelig. Nagyon kíváncsi vagyok mi fog ma éjjel történni Kép Ja és az esti cici után 10 perc alatt elaludt az ölemben, nem a cicin, gyorsan becsempésztem a kiságyba. Kirájjj! Nagyon reménykedem, hogy most már én is tudok pihenni, mert elég zombi vagyok mostanában Kép

A slusszpoén, hogy reggel két hónapi gyakorlás után sikerült kitornásznia magát a kiságyból Kép Én ijedtem elbőgtem magam, de ő nem nagyon sírt, azért bevittem a Bethesda kórházba és ott megvizsgálták, röntgen stb. Állítólag semmi baja Lacának. A folyosón ő volt a leghangosabb pici Kép
(Két hónapja könyörgök az Apjának, hogy tegyük lejjeb a fekvőrészt, fúrni kell hozzá 4 lukat.)


És tegnap vagy két év után ismét eljutottam moziba. Nagyon jó volt kikapcsolódni. Bridget Jones-t néztük, széjjelröhögtem magam, tiszta idióta a csaj Kép Kép

Zsuzsófi:
Kitartás! Egyszer fent, egyszer lent Kép

Gabi:
Gratula!!! Kép

Most pedig egy kis házimunka, a kedvencem Kép
klarissza
 
 


Zsu,
sajnálom, hogy ilyen rossz most a helyzetetek.Kép Azt viszont nem egészen értem, hogy miért akartok kistesót most, amikor neked is dolgoznod kell. Ne érts félre, még véletlenül sem akarok beleszólni, én is nagyon szeretnék már tesót, szóval teljesen megértelek, csak ilyen rossz helyzetben nem biztos, hogy bevállalnám. Klassz, hogy Bencének tetszik a bölcsi, akkor nem lesz olyan rossz, hogy be kell adni. Kéthetente vérzés.Kép Hétfőn drukkolok majd, hogy minden oké legyen a műtétnél!

Barbi,
klassz ez a rendőrös sztori, Ádám szerencsét hoz nektek!Kép De tessék nem gyorshajtani! (Mondom én, akinek a párja is ugyanezt csinálja.) Tök jó, hogy otthon lesz ennyit a férjed, bezzeg az enyém hétvégeken is dolgozni fog karácsony előtt, alig fogom látni, és utána is mennie kell.Kép

Gabi,
hatalmas gratula a vizsgához!!!!KépKépKép Nagyon ügyi vagy!Kép Tojd le a lakást, kit érdekel a kupi, mikor ilyen ügyi voltál!Kép Zsoltinak is gratula a foghoz!Kép Napirend visszaborulásához drukkolok!Kép

Zit,
én örülnék a percre pontos másfél órás alvásnak, mint majom a farkának, Gabi ugyanis fél órára van hitelesítve, és azt is csak babakocsiban szokta. Ez a két óra most nagyon meglepő volt.Kép Jó utat!Kép Gyógyulj meg!!!

Orsi,
örülök, hogy Bene szépen gyógyul!Kép

Klarissza,
ez nagyon jó hír alvásügyileg, ezt ti akkor pár napon belül értétek el? Örülök, hogy nem lett baja Lacának az ágyból kieséstől! Tessék apának szólni, hogy aktivizálja magát! Én is akarok menni a Bridget Jones-ra, de apa inkább valami mást akar, de még nem tudja, hogy mit, jó mi?Kép

Tényleg, lányok, most vettem észre, hogy Gabinak jön az egyik őrlőfoga, már látni és érezni négy pici pöttyöt, de még nem tört át. Érdekes, hogy eléggé hátul jön, talán az ötös foga jobb oldalt alul. Lehet, hogy ezért ilyen szörnyűek az éjszakáink?

Nekem ma olyan jó kedvem van, pedig nem aludtam sokat, sőt, ez egy borzasztóan borzasztó éjjel volt, pedig a tegnapi jó volt, akkor csak négyszer ébredt Gabi. De ma lefekszem jó korán, és akkor kipihent leszek.

Minden jót, további szép napot mindenkinek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa:
igen, tényleg pár napon belül, ahogy a Sződy Judit "ígérte" Kép. Na, de azért várjuk meg a mai éjccakát... Ja és a 3 gyerekes anyuka barátnőmmel voltam moziban, Apa vigyázott Lacára.
Hmmm megnézném még a Csodálatos Júliát is...
klarissza
 
 


Sziasztok Kép

Panu, fogzáshoz kitartás!!! Lehet, h nekünk is kezdődik vmi, mert mintha turkálna a szájában. De maúgy semmi más jel nincs. Viszont Hami érzékeny az ilyen hülye időre, úgyhogy kedélyállapot-hullámzás itt is van Kép Mi is járunk játszótérre, 10 fok felett őszi, alatt téli overallban Kép ez utóbbiban már nem tud mozogni rendesen szegénykém, melynk eredmény néha az orraesés KépKép szó szerint!

Zsizsa, a nozoda kb akkora és olyan, mint az oscillo... kis müa fiolában egy csomó apró bogyó. Remélem, csoda történik és kaptok Kép Tényleg nem jó, ha karácsonyra jönnének ki a tünetek! Akor várjátok meg a jövő évet Kép Persze jobb lenne túl lenni rajta, ugye?
2 óra alvás szupppeeeeer! Hami is annyit aludt kint tegnap - a hidegfront jótékony álmosító hatása KépKépKép Ritka nálunk is, meg kell becsülni!
Jókedv KépKépKépKép

Zit, szerintem az a baj, hogy mostanában úgy van, h nincs tavasz meg ősz, csak kis nyár meg hosszú tél. De én még azt szeretném, ha november renesen ősz lenne, ahogy elő van írva!!!! Kép Mi újság az esti hányásokkal?

Batka, de jó, hogy megvagy! Kép Tessék képet feltenni, ha már így elvesztetek!!! Bünti! Kép Annyira aranyos ez a csatipontnak is pihennie kell című magyarázat Kép Meg hogy Te mászol be hozzá KépKépKép hogy férsz be? (kép magadról már régóta érik!!! Kép )

Anita, végre Te is megvagy Kép NAgyon édi kis segítséged van Kép De olyan nyugisnak tűnik a képeken, el sem hiszem, hogy eleven is tud lenni!!! ;)

Szopi: Cory, egyelőre én sem tudom elképzelni, hogy milyen az, ha egy gyerek már nem kér cicit, Haminak felragyog a szeme, ha kiejtem a számon, ha meg ő kér, akkor szól, hogy CICI. De Hami nem kér nyakra-főre, van egy rendszere, ami bevált mindkettőnknek: reggel cicizünk még az ágyban egy párat, utána délelőtt 1 délután 2, este 1 meg éjjel 2-3 de ebből az egyik már lehet, h a reggeliből az egyik... Persze ha beteg az más tészta. Szerencére nálunk nincs ilyen drasztikus utcán vetkőztetés Kép

Zsuzsófi, sajnálom, hog yilyen helyzetbe kerültetek. Drukkolok, hogy sikerüljön munkát találni és talpra állni. Bence fejlődéséhez gratula! Kép Lehet, hogy a tesó is arra vár, hogy rendeződjenek előszö a dolgok Kép

Barbi, ilyen rendőrös esetünk nekünk is volt, vagyis nekem, mert csak 2en voltunk HAmival, azzal a különbséggel, hogy nem csináltam semmi tilosat, csak belémkötött, mert nem volt más dolga Kép (hogy miért kanyarodtam ott be, mert veszélyes szerinte - de nem tilos) Ugyanígy azt mondta, h költem a gyerekre a 10 rugót, amire most büntetne.... Kép
Karácsony KépKépKép

Gabi, óriási gratula az államvizsgához, ahhoz is, hog ymilyen okos vagy, meg hogy kicsi gyerek mellett enyit tudtál tanulni, pedig tudjuk, hogy Zsoltika elég anyás Kép Szóval GRATULAAA KépKépKép
Kép

Orsi, várjuk ám a beszámolót!!!

Klarissza, ügyesek vagytok altatás ügyben Kép Kiságyból való kiesés Kép Hami még nem mászik fel rá, igaz, ő csak addig van benne, amíg alszik, amint nyöszi, már vesszük is ki Kép

Most ennyi voltam, m jelentkezett a kisasszony Kép
Cupp
Ann
annann
 
 


Dugovics Tituszunk, némi csokis nápolyi majszolás után és reklámzabálás közben
Kép
klarissza
 
 


Még azt kihagytam, hogy:
Vera, hol vagy???

Klarissza, ez a Laca... ééédi KépKépKép

Ann
annann
 
 


Ann:
Köszi Kép Tényleg cuki bír lenni Kép Kép

Na, de nem ezért jöttem Kép
Képzeljétek, hogy a kölök magától elaludt a kiságyban este 10-kor, azaz 22 órakor. Tegnap még erősen tiltakozott mikor beraktam, így 10 percig ringatnom kellett ölben, na de ma????

Viszont fáj a jobb válla Kép, nem tud szopizni, ha ráfekszik. Azt hiszem holnap visszaviszem az ambulanciára. Bár jó lenne, ha reggelre meggyógyulna.
klarissza
 
 


Sziasztok,megint gyorsan irok, de még fél órám van éjféligKép

Gabi,óiási gratula az államvizsgához, nagyon ügyes vagy!Éppen tegnap jutottál eszembe, hogyan ment a vizsgázás! IGazán dicséretes ilyen szép eredményt elérni egy ekkora baba mellett!!!KépKép

Klarissza, látom náltok is van egy akrobata gyerek...Hál istennek nálunk az ágyban még nem próbálkozik, remélem nem is fog. Elég mélyen van az alvós része, és éjjel hálózsákban alszik Ádám, amivel majdnem mászóképtelen.Remélem nem lesz komoly baja Lacának!

Zsizsa, átérzem a fogzási vacak éjszakákat, nekünk is jut belöle mostanság...Én a hajnalban már fogadkozom magammal,hogy leütöm karónak ezt a gyereket, de aztán persze mégseKép Csak azt nem értem,hogy reggel miért alszik 10-ig, hajnalban meg többször kukrékol? Lehet reggel aludja ki az éjszakai dorbézolástKép

Orsi, örülök,hogy Bene gyógyulófélben van, és ez az izgalmas beirás nem volt semmiKép!!!


Zit, nem is igaz, én a múlt héten torokfájtam,még egy kis lázam is volt...De mivel apa dolgozik,igy napközben én is egyedül haldokoltamKép És Ádám szintén percre pontosan másfél órát alszik délután. Komolyan, oda állhatok az ajtajához másfél óra után,mert tutti akkor ébredKép Sok a hasonlóság a fiaink között...Mondjuk Ádám tutti nem fog a beszéddel úgy haladni,mert itt azért elég zavaró lehet neki a kétnyelvüség, hiszen magyart csak kettönktöl hall, a tv, az utca, a bolt mind-mind angolul "beszél". De azért mindent megért amit én mondok vagy kérek töle, csak a szavak lassabban ragadnak rá.

Na, ezt még elmesélem,mert most jutott eszembe.
Kitünöen tudja már a buborékot fújni a fürdövizbe, persze nekem kellett mutogatni, de megtanulta. Az úszótanfolyáson van egy dal egy teknösröl (persze angolul), aminek a végén buborékot kell fújni a vizben. Na, soha nem figyel rám, vagy amit csinálunk a tanfolyamon Ádám,állandóan a többi babát lesi, azokat nézi, oda figyel.
Valamelyik nap, a párommal nekikezdtünk a teknösös dalnak fürdésnél, angolul. És képzeljétek el, amikor a végén modtuk,hogy most akkor fújjunk buborékot(ANGOLUL!), Ádám hajolt a vizbe és fújta a buborékot!
Na, ebböl két dolgot szürtem le, 1, mégiscsak figyel ez a vacak gyerek a tanfolyamon 2, tudja,hogy a bubble-az buborék magyarul...
Bocs, ha hosszú voltam, de ezt meg akartam osztani veletekKép

Megyek,még van 18 percem éjféligKép

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Helló Lányok!

Rapid és rövid leszek, mert megyünk holnap reggel úszni aztán Szegedre szóval még pakolnom (is) kell.

Barbi!
BuborékKép Barbi aztért tök jó lesz Ádi-bádinak, hogy 2 nyelvet tanul meg, ez egy hihetetlen elöny a számáraKép

Gabi!
Gratula a szép eredményü államvizsgához!
Adhatnál tippeket, hogy hogy csinálod, mert nekem is tanulni kéne, de ez segítség nélkül elég nehezen megy(eget).Kép

Klarissza!
Látom Laca is igazi reklámzabálóKép Ezek a médiumok tudják kikre kell alapozniKép Ilang is ilyen átszellemülten tudja a reklámokat bámulniKép
Jobbulást Laca vállának, majd írd le mit mondott a doki!

Anita!
Robó nagyon szép nagyfiú lettKép De szerintem is inkább le mint felteszi a szárítóra a zoknitKép

Zsizsa!
ALvásKép Nem igazán tudok mit szólni, mert ezek szerint én mázlista vagyok. Ilang, min. 2 órát max 3 és felet alszik ebéd után, úgyhogy a házimelót simán meg tudom csinálni, söt a hajmosást, egyéb munkát, egyebeket is ilyenkor szoktam elintézni...

Panu!
Mi holnap 9-re megyünk úszni, mert megyünk haza Szegedre. Jó úszást nektek!
FogzásKép

Na most megyek mert mennünk kell még lottózóba, vásárolni és szeretném még ezt a nagy szélvihar beállta elött elintézniKép

Még annyit: képzeljétek tegnap megszületett az unokatesómék kislánya majd 4 kilóval 56 cm-vel! Úgy örülök nekik!Kép

Pussz és jó 7végét Mindenkinek!

Tündér&IlangKép
tündér
 
 


Lehet, hogy Barni is megtanul járni?
Ma többször is volt 4-5-6 önálló lépés. Úgy örülök!Kép
Orvul kibújt a 10. foga, az egyik felső szemfog. Véletlenül vettem észre.

Susie: nálunk is jöhet a tesóKép.

Dorki: nálunk kinőtt szandálban császkál a gyerek idebenn. Lelóg a lába elöl.

Zsizsa: milyen matraca lesz Gabinak? Kiságyba való, vagy már rendes méretű? Én is akarok majd Barninak, mert az tuti, hogy tesó esetén nem fogok mégegy kiságyat venni. Ezt is minek vettük, magától úgyse fekszik bele soha, benne nem alszik el, mihelyt felébred, azonnal kijön belőle.Kép
Én is úgy tudom, hogy a szopi önmagában nem zavar be a teherbeesés ügyében, de azt nem tartom kizártnak, hogy a szervezet kimerülése az igen.

Zsuzsófi: remélem nem fog sokáig tartani a szűkölködés, és hamarosan egyenesbe jöttök anyagilag. A mandulaműtéthez pedig drukkok mennek!

Gabi: gratulálok a sikeres államvizsgához!Kép (Miből is, ha nam titok?)

Orsi: hol az a kisregény? Egy karcolat, vagy esetleg szösszenet is jó volna: tkp mi baja volt Benének?

Klarissza: nem lehet a kiságyból kiszedni elöl a rudakat? Akkor nem mászna ki, hanem kijönne elöl. Persze lehet, hogy pont ezt nem akarodKép
Kicsit irigylem ezt a magától elalvást. Ez a legszebb álmaimban szokott szerepelni: gyerkőc minden hiszti, "szoktatás" nélkül egyszercsak elalszik egyedül a kiságyban.

Barbi: szerintem is klassz annak a gyereknek, aki kétnyelvűként nő fel. Én legalábbis hadilábon állok az idegen nyelvekkel, és néha úgy érzem, hogy nekem ez már sose fog menni, és milyen jó annak, aki gyerekkorában letudta ezt az egészet!

Na megyek, mert rajtam meg álomkór van. Ebéd után is majd leragad a szemem, ilyenkor meg már dőlnék el, mint egy darab fa.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Anita!
Mar nagyon kivancsi voltam Robora,gyonyoru fiu lett es milyen jo kis haja van!KépDAvid most tusis de amugy nemreg meg csak par szosz volt a fejen Kép

GAbi !
Nagyon ugyes vagy !!!Gratulalok neked,en nem hinnem hogy kepes lennek gyerek mellett ra!

Klarissza!
Laca gyonyoru !!!

Hagnosz!
Gratulalok Barni lepeseihez,igen nagy dolog ez a mi eletunkben!Emlekszem en is ugy orultem mint macska a farkanak amikor eloszor elindult mintha csodat latnek !Kép

Zsuzsofi!
Remelem minden rendben lesz a fiaddal es nagyon ugyesen fejlodik!Sajnalom az anyagiakat el sem tudom kepzelni milyen lehet ugy elni Kép
De azert a kistesoval en is varnek a helyedben,legalabb amig rendezodnek a dolgaitok,de ez persze maganugy!(Csak jo indulatbol irtam )De azert sok sikert kivanok es remelem az eskuvo is ossze jon!

Orsi!
TEnyleg mi van veletek?Irjal legyszi mar en is varom hogy mi volt,remelem semmi ugy mint DAvidnal,neki voltak ilyen fura lazas napjai minden ok nelkul es mindig a virusra fogtak .Persze engem mint anyat ez a valasz nem elegitett ki de nincs mit tenni.

BAtkamano!
Emmarol kepet kerunk ,a kis hercegnorol!Milyen az ido feletek?Ti hogy haladtok a nyelvvel?CSak magyarul beszeltek hozza?5 ev szoptatas az nem semmi na az anyosom ideg bajt kapna ha en ilyet mondanek o mar most is kivan hogy a 16-dik honapban van a fiam es meg mindig cicizik,mindig mondja hogy minek o mar nagy fiu Kép.

Cory!
Nem semmi Balu meg tenyleg cicizik?SZep munka az biztos az anya reszerol!Itt aztan ilyet nem hallassz.En is lehet hogy csinalnam de nem hiszem hogy lesz meg tejcsi a nagyfiunak addigra.



BARbi!
Szupi rendoreitek vannak!Igy jart a ferjem is 40 helyett 60-al ment es a rendor ot is elengedte,gondolhatod hogy orultem pedig szerintem itt ez ritka.Adamka nagyon ugyi mar,es biztos ert mar angolul is .DAvid a multkor nezi a meset (Cajllou azt hiszem igy irjak) es a kisfiu kiabalt az anyjanak hogy mami erre DAvid nekem is mami na azota mami vagyok,ha olbe akar jonni mondja hogy mami jesz jesz.(josz akar lenni).

Ugy erzem nekem is szerencsem van DAviddal mert o meg napi 2-t alszik reggel ugy 1-1.5 orat es delutan is 1-2 ora kozott az nappal kb 3 orat jelent viszont ejjel olyan 9-10 orat alszik folyamatosan(amikor fogzik akkor csak 1000-szer felsir).viszont az altatas az nehez mert ha leteszem aludni en ott fekszem mellette akkor kb 1-1.5 oran keresztul kepes dumalni megallas nelkul ami kicsit faraszto,en meg soha nem hagytam magara mert borzasztoan sir ha ott hagyom egyedul a szobaban.Nekunk meg mindig 8 fogunk van nalunk is nagyon nehezen jonnek ezek a franya fogak.De remelem elobb utobb csak meglesz neki mind Kép,Egyebkent Anita azt olvastam hogy igen is amikor a gyerekek fogzanak fogekonyabbak a betegsegre szoval a dokid kicsit furat mondott.En davidnal is megfigyeltem.
DAvid mar megint mond uj szavakat :papusz(papucs),mami(az most en vagyok),pocak,kesz,es meg sok uj van most nem ugrik be de mar o is tul van a 40-en szon szerintem amit tobbnyire szep tisztan kimond persze egy ket betu elteressel.Angolul kb 6-8 szot tud de azt nagyon szepen eroteljesen mondja foleg alvasnal gyakorolja Kép,hogy anya ne tudjon aludni.
Ja es ma felhivtam a munka helyemrol ahol baby -sittelek es mondom neki hogy anya vagyok erre o mami,mami,mami hat majdnem elsirtam magam olyan edes volt .Kép
Mast most nem jut eszembe,ja lehet hogy veszunk autot csak el ne kiabaljam magamat. A mienk mar dogledezik ugyhogy kenytelnek vagyunk !
Na jo mostmar megyek es bocsi ha valakit kihagytam.
gabi75david
 
 


Lányok,
borzasztóan fáradt vagyok, ezért nem tudok írni, de ezt a képet muszáj feltennem.Kép

A kis modellpalánta.Kép
Kép

Hagnosz,
rendes felnőtt méretű matracot veszünk, mindjárt kettőt, hogy mellé tudjak feküdni szopikor, és ne legyen gond, ha elalszom közben. Álomkór minek is lehet a jele?Kép (Nagyon rá vagyok kattanva a témára.Kép)

Új tudományokhoz, fogakhoz, állandóan fennálló szépséghez gratula mindenkinek!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkitől a gratulációkat, nagyon aranyosak vagytok KépKépKép Többen kérdeztétek, hogy gyerek mellett hogy is lehet tanulni: én akkor tanultam, amikor Zsoltika aludt napközben, meg éjszaka. Olykor valamelyik nagymama vitte sétálni Zsoltikát, olyankor szintén volt 1-2 órám tanulni. Sajnos többet a nagyik nem tudtak segíteni, mert egyrészt apósom beteg lett, anyósom naponta ment be hozzá a kórházba (Szentesen), most már kiengedték, de nem szabad egyedül hagyni Kép Anyukámtól pedig idegenkedik Zsoltika, nem is engedi, hogy felvegye, de mindenkivel így van, tehát bizalmatlan a gyermek Kép Csak Apu és Anyu, senki mást nem fogad el. Ezért csak a sétát tudta - leginkább anyukám - átvállalni.
Mindemellett a háztartást eléggé elhanyagoltam Kép Ja, és anyukám többször is főzött nekünk, az is nagyon nagy segítség volt!</font>

Orsi,
örülök hogy gyógyul Bene, és hogy nem kellett bentmaradnotok a kórházban Kép

Zsizsa,
hogy áll az őrlőfogacska? Gabóca modell nagyon szép Kép

Ann,
igen-igen, Zsoltika tényleg nagyon anyás, lásd fent Kép De az utóbbi hetekben annyira jól aludt éjszaka is, napközben is voltak nagyobb szundik, igazán nem panaszkodhatok!!! Kop-kop-kop Kép

Klarissza,
hogy van Laca válla? Remélem nincs semmi komoly baja!!!

Barbi,
köszi hogy gondoltál rám Kép Buborékfújás Kép

Tündér,
a tanuláshoz bizony segítség kell! Legalábbis a lelkiismeretes felkészüléshez Kép Unokatesódéknak gratula!!!

Hagnosz,
ebből lesz a cserebogár! Kép Innen már nincs megállás, mindennap többet megy majd Barni! Kép
Az ELTE Jogi Továbbképző Intézetében tanultam, jogi szakokleveles közgazdász diplomát szereztem. Ez már másoddiploma, alapból közgazdász vagyok Kép Ez nem az 5 éves jog, "csak" két és fél év Kép Nekem a szakmámhoz nagyon illeszkedik ez a jogi képzés, tényleg sokat tanultam!

Gabi75,
tényleg nagyon jól alszik Dávid Kép És nagyon ügyi az új szavakat illetően is, gratulálok!

<font color="0000ff">Mára ennyit, mert már szombat van Kép Reggel pedig indulunk Szentesre, úgyhogy a hétvégén nem leszek. Mindenkinek kellemes pihenést!

Igaz is, még kérdezni akartam: tényleg sokan eltűntek... Vera, merre jársz? Remélem minden oké! Többiek is: írjatok!!!

Sziasztok,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


hi
jelentem elolvastam az egész novemberi termést, vagyis a lemaradásomat.
és most jöjjenek a bemásolások.
több részbe rakom ide, mert tul hosszu lenne egyben.

VERA, PANU:
már készitem a katalogust amit ide is fel tudok rakni, mert a web-es srác igen ritkán dugja ide az orrát.
a szöveget már leirtam, most képeket kell kicsinyitenem.

na akkor jönn a ,másolás....
orsolya11
 
 


hi

szoval magunkrol:
az egész mult hét szerdán kezdödött este 6kor.
akkorát boázott szegény gyerek, hogy felnött mértékben sem semmi, nemhogy egy 15 honaposnál.
estére 38 fokos láz amit betudtam a hányásnak.
csütön reggel ismét, de már joval kevesebb láz egésznap 37,3-37,5 ami semmi, a doki adott hányáskupot.
péntek du. 38,7 este 39
szombaton 39,6
vasárnap 38,6
a baj az volt, hogy nemigen akarta a kup levinni, ill., csak minimális ideig sikerült 38 körülire lenyomni, ami nem normális szerintem.
vas du. kihivtam az ügyeletet. 6kor beállitott egy fiatal doki, aki lényegretöröen kérdezösködött.
rögtön beutalt a budaiba minkett, mert szerinte húgyuti- vagy vese- fertözése lehet.(REMEK-gondoltam)
1/2 8kor felhivtam a korházat ahol közölték, hogy nincs labor és nem csinálnak semmi vizsgálatot.
mivel sikerült a lázát 37,6ra levinni, gondoltm még ezt az 1 éjszakát itthon töltjük.
böröndött bepakoltam, mindre felkészülve (hajnali indulásra is)

hétfön beautokáztunk a korházba, mondanom sem kell csucsforgalom+ esö.
hétfön ugyis 1000 autos van az esö még rá is tett.

beértünk, korház elött még parkolot is találtam.
ki van irva felvétel 9töl (mi 1/4 9re ott voltunk- SZUPER....). de szerencsénk volt, max. 10 percet várhattunk,

mikor kinézett a doki s behivott minket.
megvizsgálta benét jo alaposan, lázmérés (36,7), beszédes volt, vidám.(tipikius fogorvosi eset, már semmi bajom.)
felküldött minket a gégészetre annak ellenére, hogy semmi jelét nem mutatta a bene, hogy fájna a füle.
ott vártunk egy 10-15 percet, majd egy alapos vizsgálatot követve közölték, hogy jobb oldali középfül gyulladása van a csemetének.
receptet irt fel, majd megbeszéltük, hogy csütön, menjünk vissza konrollra.
vissza a felvételi dokihoz.
már 8an voltak elöttünk, de az asszisztens behivott(picibaba elönye) ugyhogy a 3. emberke után.
megegyeztünk az orvossal, hogy ha felmegy vészesen a láza, vagy vmi nagyon szokatln lesz

visszamegyünk rögtön.
ezzel a feltétellel engedet minket haza. ugyhogy a du. alvás már a saját ágyában élvezhette a kisfiu.
az antibiotikumot a környékünkön lévö 13-14 patikábol egybe sem volt. felhivtam már végsö

keseredésemben a déli nagy patikát, ott volt, félretették.
anyu jött vigyázni benére mig felbkv-zom odáig. olyan jo sort fogtam ki, hogy 50 percig várakoztam mig sorrakerültem, pedig csak 4-5 ember volt elöttem.

bene mit csinált itthon?????????????????????
ujra belázasodott 38,8.
nagy gyerekeknek valo kupot kapott, az levitte-hála.
tegnap már csak egy röpke höemelkedés volt, ma már semmi, a gyogyot fantasztikusn szépen beveszi.
vettem egy uj orrszivot is (csöpi), mert az a szar müanyag állandoan eltörik a ragasztásnál, ill. alig szivja ki hátulrol (vagy csak én vagyok béna??)
ez a csöpi, baromi jo, sokkal alaposabban szivja és gyorsabban is tul vagyunk rajta, csak ajánlani tudom mindenkinek.(igaz ez üvegböl van s ezért jobban kell vigyázni rá).

csütön 2 orát vártam a dokinkra, már bene kezdett igen nyügös lenni.
viszont igazi szupersrác volt, mert abszolute nem sirt mig vizsgálták a fülét, orrát, torkát. max,. nem volt hajlando kinyitni, de pechére ketten még erösebbek vagyunk nála.
szépen gyogyul, antit még a héten szednie kell, de már nem kell visszamennünk.
kérdeztem a dokit mire figyeljek,mert semmi reakcioja nem volt a fülével, nem piszkálta, nem kapta el a fejét, söt azon aludt. 1xüen semmi jelét nem mutatta, hogy ott gáz van.
hát erre nem tudott mit mondani.Kép
orsolya11
 
 


2.rész

most pedig másrol:
aki az elmult 2 hétben ünnepelt annak igy utolag is boldog szülinapot kivánok:
marcusnak, haminak, nikinek

dorki:
mi ujság van azota a légzéskihagyos babával?

klarissza.
még mindig nem sikerült összeengednünk a pannát a lacával.... mikor? majd ha már tinédzserek lesznek!?
nekünk a szerda jo, nektek a szerda NEM jo!! hétvége?
mi is az autoban tartjuk az üléseket. (maxi cosi, bébéconfort - ezek ráadásul nem az olcsobb kategoria)
2gyerek+2ülés, jol néznék kiKép
de jo neked, hogy egyit tudtok csavarogni lacával. én is mentem pannával, de benével s a napi beosztásunkkal nem jutok el sehová.
szerdán: bene és én vagyunk kettesben, ilyenkor anyukám megy a csajért az oviba.
hétfön és pénteken legkorábban 3kor tudok érte menni az oviba, mert ilyenkor kelnek fel s ha nem alszik akkor hazafelé tuti beájul. alvo gyerekkel és babakocsival nem tudok bkv-zni, hacsak nem olyan helyen talizunk, ahol ingyenes a parkolo!!!!!!!, mert akkor ebéd után el tudom hozni eme 2 napon, max a kocsiban alszik hazafelé.
kiváncsi lennék rá, hogy hogy vezetsz.
mozi miatt esz a sárga irigység. a bj naploját vagy 20x láttam, kiváncsi lennék erre is , de majd ha ... lesz a ..-en megnézem- legaqlábbis remélem.

vera, klarissza:
alvás: ne aggodjatok, garantálom ki fogja nöni. panna detto, ráadásul ö 1,5 éves kora ota nem alszik du-onként s igy is csak 1/2 10-10 körül tudtuk lerakni.
majd az oviban megváltozik. panna alszik ebéd után, de csak sziguruan az oviban, itthon nincs az az isten, hogy én le tudjam rakni aludni.
sajna bene is ilyen lett- legalábbis nagyjábol, ö addig alszik mig ott vagyok, az a nyamvadt parketta ugy recseg, hogy csak na, persze, rájön a gyerek, hogy az anyja éppen settenkedik kifelé, s jön a bögés.

éjjeli szopi.
bném elsö babája több, mint 1,5 éves koráig szpoizott éjjel 1x-2x. de ez szerintem fehér hollo.

panu:tündér:
ha nem kérdezek rá a fokára, akkor még mennyi ideig uszkáltatok volna egymás mellett???? - az arctalan internet átka.

látom gyülünk, mint stockholm-i szerelmesek. én is jo régen voltam kint 92 decemberében egy egész honapot. anyukámék barátai laknak a külvárosban. egyáltalán nem volt hideg, néztük az idöjárást s itthon hidegebb volt, mint ott, ho pedig idehaza 40cm, ott sehol semmi.
1x nyáron szeretnék kimenni.

tündér:
nálunk is kimarad a tej, panna még mindig nem issza, amit egyáltalán nem bánok. viszont van helyette sajt,turo, joghurt és bene még a kefirtet is szereti.
szerintem nincs mit aggodnod.
ilang sonkaevési technikája nem semmi.
orsolya11
 
 


3.rész

vera:
régi foton látom, hogy bencének milyen feliratu bodyja van. csak nem a mária ruházati nk.-ben szoktatok ti is vásárolni???
én olyat akartam venni, hogy "az apukám a legerösebb"

babakocsival utazás:
hála ebböl a szempontbol a mászkálás erösebb volt nálam, mint az hogy hogyan fogom felrakni a kocsit.
a mozgolépcsö pedig tényleg gyakorlást igényel.

zsizsa:
téged anyámmal kéne taliztatni, mert ö is ilyen szép dobozokat és egyéb ketyerét szokott késziteni.

fényképes ajándékok:
én a kálvin téren a városkapuban lévö boltban szoktam csináltatni, gyorsan és jol dolgoznak.

bombom:
remélem ez volt az elsö és egyben az utolso ájulásos sirás. rémes lehetett.

ann:
szivoszál, nálnk is mind2 eleinte rágta, aztán 1xcsak megszivták.- na meg én is , mert mind2 imádja a buborékos italokat.....
nagyon szép babo volt hami, az a fehérruhás kép csudaédes

vércsoport:
mi sem tudjuk, gondolom azért mert nem volt rá indok, hogy megnézzék.
koraszülött, oxigénhiányosság, és egyéb kellemetlen eseményeknél biztos nézik, de az is lehet, hogy ez korház függö.
orsolya11
 
 


4.rész

gabi75:
látom ti is szeretitek ezeket a "nagy dögöket" nálunk béka helyett zöld sam-maci és kék ivan-nyuszi van.

dorki:
a sogornödéknek van boltjuk bp-en, mert graviroztatni szeretnék, de nem lézerrel, mert az igen haloványan látszik csak (hanem hagyományos modon).
szép kis királylány lett belöle, már csak a korona hiányzik.

ÉN is akarok már talizni...........
mikorra szervezitek a következöt??

beszti71:
te ismered a mesedekort? pécsiek és szerintem nagyon szépen festik meg a hungarocelt.

barbi:
nálatok miböl áll a hiszti, ha még van??
bene hasra vágja mnagát és ordit, vagy jobb esetben csak áll, ökölbe szoritja a kezét és torkaszakadtábol üvölt, hogy belevörösödik a feje.
hányadik fognál tart ádám?

hagnosz:
gyakorlás-gyakorlás és tuti elmulik minden félelmed. jo dolog vezetni, pláne, hogy egy nagyfoku szabadságot nyujt. nem számit esö, ho (max a jég Kép)odamész s akkor mikor gondolod. kitartás. jo hallani, hogy magad szerint is alakul a molekula.
amekkorára kéri a babanet rendszere, ha jol emlékszem 600x 500 képpont.
hát igen a 115 nem tul sok, nálunk 768-cal jön.
pr... vizsga- jot mulattam rajta 2x-3x olvastam el mire leesett mit is akar jelenteni......

edit:
a kutyás képek nagyon tetszenek, pláne a "bogarászos".

dbarbi:
nagyon csini abban a barna gatyoban fanni baba. jo huncut mosolya van.

hanzika:
bene is imádja a telefont, van is egy pár készüléke. de terméászetesen a legjobb az apáé, na meg az enyém amiröl már megtanult telefonálni is- vagyis csak hivni.Kép

vera:
bence ügyesen ért a rémiszgetéshez.
ha legközelebb megint horrort játszik akkor probáld meg ugy kiszedni a szájábol a falatot, hogy nem ütögeted, hanem a bokájánál fogra lefelé tartod s a gravitácio sokat fog segiteni a kiköpésben.
vödör nyalogatás jo kis muri lehetet.

cory:
gratulálok balu szobatisztaságához.
zsoma pedig elmehetne indián harcosnak.

zit:
tök ügyi, bene még nem iszik pohárbol, vagyis inkább félreiszik, viszont szivoszállal és üvegböl már csucsra tökéletesitette az ivás tudását.
uj szavak Kép
15hos?
a dokink szerint nem lehet semmi baja töle, se láz, se semmi, mert ha vmi van akkor az más. max. egy kicsit rásegit a tünetekre mivel egy kicsit megdolgoztatja az immunrendszert.

bárányhimlö:
én nem adatom be, inkább gyerekfejjel kapja meg, mint fenöttként.
nekem eddig 2x volt. és mivel kb 15 évre ad védetséget a betegség, gondolom az oltás sem örökre véd, s mire lejár már nagyfiu/nagylány lesz. inkább akkor adnék védöoltást neki.
cory-val egyetértek az oldalrol alkotott véleményével.

lábbeli:
mivel nálunk parketta van, igy én papucsban vagy van egy olyan kötött zoknim amin csuszásgátlo van a talpán (takkoban lehet kapni) vagy zokni.
benén itthoni szandál,hogy ne essen pofira
pannán, ha rá tudom imádkozni a papucsot akkor abban, egyébként zokniban, de ö már nem csuszik el (és neki is van egy uolyan zoknija, mint nekem)

anita:
má mé ne lehetne orrfolyás? a mi dokink meg azt hajtja, hogy a fogzástol nem lehet se láz se hasmenés, holott a szakirodalom is irja és nálunk volt mindkettö az elején.
robo szerintem mehetne már ovodába, még mindig hihetetlen nekem, hogy ilyen nagyfius ez a "csöppke srác"

zsuzso:
rémes amiket irtál, mi történt veletek?
hétfön gondolok rátok, már van tapasztalatom a korháztol valo félelemtöl- sajna(bár hála nem kellett ott éjszakáznunk), ugyhogy minden együttérzésem a tied.

gaboka:
ügyes vagy, hogy ilyen szépen sikerült a vizsgád.
orsolya11
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?