Új privát üzeneted érkezett!

SziasztokKép

Először is Zsombiknak, Rékáknak, Marciknak nagyon boldog névnapotKép

Kedden voltam dokinál. Először a belgyógyásznál, aki nem is akadt ki a rossz eredményeken, csak mondta, hogy folyamatosan emelni kell az inzulinadagot. 1/2 5-kor végeztem, és felmentem a nőgyógyászhoz, hátha nem kell 6-ig várnom, és tényleg szerencsém volt, mert hamar behívtak, így 1/4 6-ra végeztem. Megcsinálta az ilyenkor szokásos szűrő UH-t is, ami teljesen meglepetésként ért, mert így nem kell külön ezért mennem. Minden rendben van, babóca már 1500 gr, és még mindig kislányKép Ja, és a lényeg, hogy lent van már a feje, úgyhogy nem kell a megfordításon paráznomKép És akkorát ásított az UH-n, hogy csak naKép

Gergő tegnap este szokás szerint pucérkodott fürdés előtt, és egyszercsak megjelent a bilivel a kezében. Közölte, hogy víz, a bili fölé állt, és belepisiltKép Pedig mostanában nem is nyüstöltem vele. Ráülni nem akar, de szerintem ez is haladás. Viszont a fürdetés egyre katasztrófálisabb. Most már szinte egyáltalán nem lehet berakni a kádba, teljesen meg van rémülveKép Apája már nem is tudja fürdetniKép És mindez az én hülyeségem miatt.

ZsuzsóKép
Azért köszi, hogy megkérdezted!

Sajtostészta recepttel még lógok, de most mennem kell, később pótolom.

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Sziasztok!
Marciknak is boldog névnapot!

Kaska!
Akartam írni, csak nem jutott rá idő. Én is totál pánikban voltam, hogy hogy fog leszokni Lönci a ciciről. Aztán én lepődtem meg a legjobban, hogy milyen könnyen ment. Pedig igazi függő volt. Szerintem megérik erre is a gyerek, de nem mindenki válik el magától. Nem tudom ez érthető-e. Gondolom minden gyerkőc elválasztható erőszakosan is, akkor is, ha nincs itt az ideje. Vagyis hogy a baba még nem érett meg rá. De ha nem feltétlenül szükséges, én nem választanám így el. Viszont ha már könnyedén el tud választódni, akkor sem biztos, hogy magától megteszi. Mert a cici azért jó, ezt leszögezhetjük, Julcsi szavaival élve: szép cici, szeretemKép. Viszont ilyenkor már elég könnyen elválaszható. Lőrincet augusztusban választottam el, fokozatosan. Júniusban még igazi függő volt, éjjel másfél óránként kelt fel, köztünk aludt, gyakorlatilag minden mozdulatomra ébredt, szopott. Augusztusban pedig a legkisebb gond nélkül engedett a folyamatnak, és egy nap elvettem tőle. Anélkül, hogy bármilyen lelki törést látnék rajta. Soha utána nem kapta be, ma is vigyorogva mutogatja, néha a száját is, de nem nyafog a szopiért. És azóta rendesen alszik!!!! Én isKépKép
Az első 5-6 nap volt nehéz, akkor többször felébredt éjjel, de odamentem, kivettem az ágyából, betettem, meséltem, énekeltem, néha fél-egy órát is, éjjelente többször. De nem tartott egy hétnél tovább. És sose hagytam sírni.Ennyi volt, most ébredt.
Beu
beu
 
 


Szaisztok,

Rekaknak, MArciknak boldog nevnapot!

Mi koszonjuk a koszonteseket ZSombi neveben, de onhatalmulag Apjaval ugy dontottunk, inkabb aprilisban tartjuk a nevnapjat, mert most tul kozel van a karacsony es a szulinapja is. Az erintett meg nem reklamalt. Kép

Azt gondoltam, hoyg nem lesz egy setagalopp a ket picivel, de tenyleg nem az...Kép Abszolut felnezek Momora, Zsuzsira, Sofkara, es a ketgyerekesekre is. Kép Total le vagyok amortizalodva, Nandi jol szopizik, de lassan (kb. 45 perc egy szopi), ez ido alatt Zsombi egyre aktivabb, vagyis szedi szet a lakas, igy minden szopi kesz tortura....Kép
Setalni meg csak utca vegeig jutottunk, es gyerekmentesen eddig a Kaisers-es bevasarlas volt a csucs. Kép
Azert remenykedem, lesz ez meg jobb is. KépKépKép

Miki talit olvastam, de nem merek meg jelentkezni ra, nem tudom, egy masfel honapos gyerek viheto mar kozossegbe?

Bocsi, de semmi masra nincs most idom. KépKépKép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 

 
 

Gombóc,
KTARTÁÁÁS!!! Pontosan tudom, milyenek ezek a 45 perces szopik (napjában 8x). Ami segítség csak eszetekben jut, mindent vessetek be!

Kaska, Klár,
félig irigykedve olvasom, hogy gyermekeitek állandóan szopiznának. Abigél végre elkezdett enni (1 hete), de most olyan mintha az én szervezetem ettől már nem akarna tejet termelni. Szegény tökre nem lakik jól a szopival, se reggel, se este. Azért sajnálnám, ha csak ennyi lett volna (még csak 8,5 hónapos), de éjjel én nem akarok szoptatni. Szóval nem tudom, de nekem sose volt olyan, mint amit egy csomóan írnak, hogy amikor kimrad egy szopi, feszül a mellük meg ilyesmi. Szerintem, ha holnaptól egyáltalán nem szoptatnék azt sem venné észre a mellem.
Jajj Kép

Végig olvastam, de most nincs erőm többre, bocsi.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


HaliKép

TofiKép
A gipsz akkor köt, ha elkezd langyosodni, aztán érzed, hogy hül ki, na, mielőtt teljesen kihülne akkor borítsd ki óvatosan. Amúgy, ha túl sok vizet raksz bele, akkor könnyebben törik a széle. Úgy kezd a gipszelést, hogy vízbe tegyél gipszet, ne fordítva! Lassan, markonként kell beleszórni, mint, ha liszteznél, a végén szinte már csak 1 mm vized marad, viszont a gipsz szemcsék jól beszívták a vizet. aztán alaposan keverd fel, olyasminek kell lenni, mint a tejföl, ha kicsit folyósabb. ( ha sok gipszet keversz, vegyél fel gumikesztyűt, vagy keverőszárral keverd, mert nagyon kiszárítja a kezed!) A többit már írtam. Amúgy a volt barátom gipszminta készítő és épület-szobrász volt, azért ragadt rám is valamiKépKépKép

Vettem egy-két kis ajándékot az ikeában, máris jobb lett a kedvemKép
Apáról még mindig semmi hír, kicsit aggódom, de inkább híradót sem nézek, nehogy megint földrengés legyen Japánban. Asszem ezt hívják struccpolitikánakKépKépKépKép

KaskaKép
Gratula nektek, ügyik vagytokKép

GombócKép
Kitartás a két kölökhöz. Ilyenkor elgondolkodom, hogy diploma előtt kellene e megszülni a másodikatKép Persze ez nem kérdés: IGENKépKépKép

Na megyek, még befejezem a palacsinta tortát, mert holnap lesz a Bogár kislányának az egyéves szülinapi bulija és megígértem, hogy viszek fini palitortátKépKépKépKép

Puszka:

Manócs
manócs
 
 


Zsuzsó, csak azt tudom mondani, hogy ne búsulj, még ha gondolod, egy Urtica Urens 5,5-ös kúrát dobjál be. Nekem is volt egy "hullámvölgy" a tejelés folyamán, és teljesen helyre tudott még jönni a dolog. És hadd mondjam, hogy most legalább 1 hétig tartalmas leveseket tessék enni, hadd legyen annak a kis manónak szopiznivaló Kép.

Egyébként meg ne irigyeld a nagyon hosszú tejelést, annyiszor gondoltam rá, hogy nagyon abba kéne már hagyni a szoptatást, de valahogy eddig még nem vitt rá a lélek, pedig csak utána tudok nekiállni normálisan fogyózni, ami nekem pedig létfontos lenne (iszonyatosan visszeres a jobb lábam, és erre a kb. még 10 kilónyi túlsúly még rá is segít Kép). Így ultimátum magamnak : karácsony után elválasztás.

Amúgy a mellfeszülés egy érdekes dolog - egy kimaradt szopi után általában még nem éreztem, csak kettő után....pedig volt tejem, de dögivel Kép

Pussz :


Klár
clarissa
 
 


HaliKép

Írt apaKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép Kb 4 sort, mert gondolom valakinek a gépére rápofátlankodott, de legalább minden rendben veleKépKépKépKépKépKépKépKép Azért egy hét után ennek is nagyon tudtam örülniKépKépKépKépKép
9. helyen végeztek, a 130 ballon és 90 nevezett közül, szerintem nagyon ügyikKépKépKépKépKép
Na megyek, mert még össze kell szedelőzködni a szülcsinapraKép Szerintem ütős lett a palitortaKépKépKép

NorkaKép
Nálam van a pumpa a kocsiban, nyugodtan hívjon apucid!Kép

Puszka, szép napot mindenkinekKép

Manócs
manócs
 
 


Helló Lányok!

Látom az elválasztás a téma, na meg a szopizás, nem beszélve a 2 és több gyermekesek nem könnyü mindennapjairólKép

Manócs!
De jó, hogy jelentkezett a párodKép Gondolom, mostmár sokkal szebb a világKép Gratula a helyezéshez. Jut eszembe a jövöhéten megyünk Szegedre, ti?

Klár!
Jó olvasni a hozzászólásaidat, van egyfajta humorod ami tök jóKép
Konkrétan most nem az elválasszam-ne válasszam hozzászólásodra gondoltamKép

Zsuzsó!
Nekem sürün volt ez a mellfeszülés dolog, de ismerek olyat akinek nem nagyon és még most is szoptatja a manójátKép
AZért nekem emiatt az elválasztódásnál kicsit nehezebb volt, mert rögtön elkezdett bedurranni a mellem. Amit Klár is írt a homeos bogyó segíthet az átmeneti apadáson, mint ahogy nekem is segített, csak pont az ellenkezöjében.

Gombóc!
Jó hallani Felöletek! Kitartás csak ennyit tudok mondaniKép Remélem ha egyszer ugyanide jutok nem a saját mondataimat fogom visszakapniKép
Tényleg és van segítséged hébe-hóba? NévnapKép

Tüni!
InzulinozásKép De az viszont nagyon jó, hogy befordult a babó, látod-látod, nem kellett aggódni, tudják ezek a babók a dolgukat.
FürdésKép BiliKép

Kaska!
Ügyesek vagytok!Kép

Toffi!
De jó, hogy írtál, már hiányoltalak, bár gondoltam nem eccerüek a mindennapokKép Tényleg miket vettél a gipszen kívül? Mit fogsz még csinálni?
Annyi ötlet van, de azt sem tudom mihez fogjak, mit csinálnék a legszívesebbenKép

Na most megyek mert Ilang nem hagy békén és menni kéne mert dolog vanKép

Pussz
Tündér&IlangKép
tündér
 
 


Klár!
Neked is visszeres a lábad? És csak az egyik? Rám úgy néznek, mont egy orvosi csodára, senki nem tudja, miért. Ezért hagytuk abba mi is a szopit, két hét múlva pedig műtenek.Kép Neked fáj is?
Beu
beu
 
 


ManócsKép
Párod mailjeKép Palancsintatorta nyammmmKép

MomoKép
Kitartás, lesz ez még így semKép

Hát mikor a szopizás jön témában, mindig csak irigykedem, mert én még egyszer sem tudtam sokáig szoptatni. Pedig megnézném, milyen egy nagybabát szoptatni. De ez már kimarad az életembőlKép

Megyek mert ki kell nyújtanom a sajtos rúdnak valót.

Szép napot!

Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Egy kerdes erejeig ugrottam be (ill. ketto)
Hivatalosan mivel kell kimosni a bilit???? Hogy bacik es tarsai ne maradjanak benne? (Ugyan is mar eroteljes hasznalatban van!!! Kép ).
Volt valakinek bilire szoktatas korul olyan gondja,hogy a gyerkoc ugyesen pisil bilibe amig meztelen a popsija,de ahogy bugyit kap, azt hiszi pelus es belepisil? Hiaba magyarazom a nonek,hogy ez csak bugyi...Kép Kép
MAS
Mostanaban le szoktam fagyasztani a leveseket.De amikor felolvasztom olyan "nem tul guszta" a zoldsegek allaga Kép miert van? Van ennek valami speci technikaja?

Manocs
OK! Kosziiii, hivni fog!! Kép

Egyebkent Jazi megint kohog ejszaka,doki nem tudja mi baja :0/ Ettol eltekintva jol vagyunk Kép
Bocs h most csak ennyi.

Norka
norkini
 
 


Sziasztok!

Most szallt el egy bazinagy levelem Kép Kép

De szuper hirek vannak Kép Kép Kép altatas kevesebb mint fel ora volt es gyakorlatilag hisztimentes Kép kezd egy kis szertartas kialakulni Kép tokjooo! Kép Kép
Utolag ertekelve a szitut en voltam a hibas, szerintem egyreszt turelmetlen voltam, tul hamar le akartam fektetni, ki kellett volna varni, mig egyuttmukodik, ha 2 ora, akkor 2. Es bepanikoltam, amikor nagyon sirt, es ez sztem atragadt ra Kép
De most mar OK, es nem szorong, nem tapad ram jobban, nem agresssziv - szoval sztem nem razta meg nagyon! Kép
Sot, a du. cicit ugyan nagyon varja (nem is abajgatom meg jo darabig), de mintha kezdene szetvalasztani az alvastol, felalomban jelzi, hogy eleg Kép

Na elkuldom, nehogy megint elszalljon, aztan probalok potolni.

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok!

GYerek alszik hallelujah! Kép

Norka
a szaunás kérdésedre ezt találtam, Csákány doki írta:
"Alapelv az, hogy se nagyon meleg (kb 33 felett) se nagyon hidegben ne (kb 20 alatt), Bár a finnek szaunáznak terhesen is. Egyébiránt alapesete annak, hogy "kérdezze meg orvosát ..." Már csak azért is, hogy hogy áll a méhszáj. Nem mindegy."

A répa + más zöldség is sajna elég plötyi lesz fagyasztás után, én meg sem bírom enni. Max ha karikára vágod a répát talán nem annyira feltűnő. De a borsólevesnek pl. semmi baja nem lesz Kép

Nelli
én meg sajtos stanglit sütöttem tegnap Kép

Manócs
de jó, hogy írt apa Kép
palitorta nyammmmmmmm

Gombóc
kitartás Kép
asszem én másfél hós babát nem nagyon vinnék még ilyen nagy társaságba...
anyósoddal mi a helyzet?

Kaska
VIlcsi milyen kis okos! Kép Mai napotok?

Na most ennyi voltam
Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Norka,
sajnos ezekben nincs tapasztalatom Kép en csak a hust fagyasztom.
Jazikohoges hess!

Nelli,
sajnalom, hogy Nektek nem jott ossze Kép vigasztalasul megosztok Veled egy elmenyt: nagybabat akkor a legviccesebb szoptatni, ha kozben jossz ra, hogy megint elfelejtettel neki kormot vagni Kép

Beu,
koszi, hogy irtal! Kép
Elgondolkodtam, hogy nem kezdtem-e tul koran, de ha 5 nap alatt igy rendezodtunk, akkor talan megsem... mit gondolsz?
mutet Kép gyors felepulest kivanok! Kép

Manocs,
apa hirek Kép gratula a szep eredmenyhez! Kép

Klar,
visszer Kép
kepzeld, nekem most sikerult leadni 2-3 kilot ugy, hogy az ebeden (meg a schlossgoldomon Kép ) kivul csak azt ettem, amit Viola meghagyott Kép

Zsuzso,
nyugi! hullamvolgyek nalunk is voltak, en a fejesbe huztam bele, valahogy elmultak. mellem a 2-3. honaptol szinte sose feszult, Viola egyszerre max 100-120 g-ot szopott, igaz, azt masfel orankent... mondjuk en szoptattam ejjel, de nekem nincs 2 gyerekem...

Hat kozben megbabasodtam. Ha tudok, jovok du.

Csak jokat! Kép
Kaska
kaska
 
 


Norka: bili: én általában csak simán kiöblítettem használat után, és bizonyos időközönként egy kicsit beáztattam valami hipós (pl domestos, clorox akármi) löttybe. Szerintem az se egészséges, ha folyamatosan fertőtlenítünk mindent, azért jobb esetben nem ebből fog enni a gyerek!Kép
Bugyi: igen, ez bizony gyakorta előfordul, nem véletlen, hogy a nyári szoktatás terjedt el jobban. Lehet, hogy nem leszek vele népszerű, de szerintem ez valahol azt jelzi, hogy még kéne egy kis türelem, még nem igazán érett a dologra a gyerkőc.
Levest nem tudom, azt tudom, hogy ha natúr zöldséget akar az ember fagyasztani, azt úgy érdemes, hogy meg kell forróvízben kb egy percig "mártani", blansírozni, valahogy ez is az állag miatt van. Krumpli viszont reménytelen fagyasztva.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Hali Csajok!

Csak gyorsan, mert mennem kell massztatniKép...

Talis levelet prószálok összeütni a hétvégén, addig legyetek csöppnyi türelemmel!

Norka, bili nálunk öblítve vagyon, vízzel. heti egyszer-kétszer breffel kimosva (azért azzal, mert azzal pucerálom a WCt is).
Zsófinak is bemegy néha a bugyiba, főleg nagynagy játék közben. Mi csak délután vagyunk bugyisak, mert akkor jobban tudok rá figyelni. (Ha rajta múlna, csak bugyi lenne, de én még nem merem vinni pelusnélkül ilyen hidegbe ki).
Levest, no meg főzit épp ezért nemfagyasztok...

Gombóc, kitartás!!! Zsófi 3 hónapos koráig akár napi 12x is szopizott, ha úgy volt kedve... Ráadásul ezt ozd be reggel 6 és este 8 közéKép. Dani az első időkben minden szopinál bekakilt (ha utána számolsz, nem kis mennyiségKép). De elmúlt, közhely, de egyre könnyebb lesz!KépKép
Talira szerintem még kicsit korai lenne, nehogy összeszedjetek valamit... Szervezünk még, hidd el!

Mennem kell, névnaposoknak gratula
Pusssssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Lányok,
csak egy kép Kép:

Kép

F.
franyo
 
 


SziasztokKép

Na ma frankón sikerült a szülinap, jót játszottak a gyerekek, Lili azonnal elaludt a kocsiban, ahogy betettem, szóval eléggé lefárasztották egymástKép
A palitorta pedig elfogyott, szóval annyira nem lehetett rosszKép

FranyóKép
A csajok már most a telcsin lógnak?KépKépKépKépKép

Köszi mindenkinek a gartulációt, majd átadom apának, ha hazajön, de már csak 13at kell aludni, szóval máris itthom leszKép

TündérKép
Igen, mi is megyünk jövő héten SzegedreKép

Na szép álmokatKép

Manócs
manócs
 
 


SZiasztok!

Na, azért ma csak írok egyet nektek magunkról!Kép

Norka itt kérdezgette a bilit, én meg írtam a múltidőset.

Ezek után ANcsi ma este végre felavattaKép! Megvolt élete első bilibeprodukciója, ráadásul úgy, hogy fürdésnél szólt, hogy jönne ki a kádból,aztán kezdte mondani, hogy kaka, mire kérdezem, hogy jön a kaka, ráülsz a bilire? erre lelkesen bólogat. Na irány a biliért, gyerek rá, és nem telt bele fél perc, már ment is bele az első pisiKép! Volt nagy örvendezés.
(Bálint fiam: anyu, akkor elő valami fiolával, és elcsomagolni, mint első bilibe produkált pisit!Kép)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Na hali csajok Kép

Ma akkora balfék estém volt : halljátok, a gyerekem a hálóban sírt, hogy nem akar aludni, és hogy szedjem ki az ágyából - a végén kijöttem a szobából, és kinn a konyhában bőgtem, mint a záporeső. Olyan rettenetes érzés, mikor azt a szívszaggató sírást hallod...
Ez a tortúra aztán a végén 2 óra múltán 3/4 11-kor ért véget, mikoris apa kivonult mellőle mese és rábeszélés után, én visszamentem, addigra a Kukac hullafáradtra rítta magát édesem, és nagy hüppögve kb. 5 perc alatt mély álomba zuhant. De nekem ez akkora trauma, a szó szoros értelmében úgy éreztem, megbuktam, mint anya Kép

Azért a katasztrófahangulatomon kezdek felülkerekedni, mert úgy tudom, még senki babája nem halt bele abba, hogy hisztizett, mert nem akar aludni. KépKép Mázli, hogy ez azért nem mindennapos műsor, de......

Csajok, ügyesek vagytok bilire rá- és ciciről leszoktatás ügyben. Na ez nekünk még mind hátravan, de ahogy a ma estét elnéztem, ez nekünk mindkettő gyerekjáték lesz... huhh Kép

Beu, én nem tudom, hogy lett nekem is csak a fél lábam oda - lényeg, nekem nem fáj, talán 2 esetre tudok visszaemlékezni, amikor éreztem, de annyira randa már, hogy lassan nekem is asszem doki, és bicska érik. Mellékesen ha az élettani részére gondolsz : viszonylag magasak vagyunk mindketten. A véráram a jobb lábban már annyira lelassul, hogy ott "dolgozik" legjobban a test, hogy visszapumpálja a szívbe a vért. De elég magasra kell pumpálnia, ami vagy megy neki tökéletesen, vagy nem. Ha várnék még pár évet, tuti a másik is ennyire tönkremenne, de most még csak a jobb. Egyébként amikor szültem, előtte már szóltam a dokinak, hogy ez a gáz velem. Így szülés után 3 napig kaptam infúziót még, illetve én végig oxytocint kaptam szuriban és szájon át, míg a többiek vígan csemegézgethették az Ergam cseppeket a következő naptól.
Mondjuk az azért nem baj, hogyha az ember mozog ezzel a kórral, meg edzi az ereit mindennel, csak a fránya plusz kilók Kép Na mindegy, panasznapnak vége KépKépKép

Manócs,
Te most cincogj, amig nincs itthon a macska ... KépKép Mellesleg asszem én visítanék, ha apa ennyi időre eltűnne itthonról... Kép

Kaskaaaa Kép
Minusz kilóidhoz gratula. Sajna a sör dolog nálam nem megy, 1 doboz 1 éves adagom (egyszerűen nem szeretem a piákat.... schlossgold ide vagy oda...), viszont már az is valami, hogy azért szép lassan mennek le a kilóim. Már csak egy tizest akarok leadni, de szerintem menni fog.

Manócs,
Levélke KépKépKép

Gombócom, kitartás. Szopizzon csak Nándi, majd beáll a "normál rend".

Na most menek, mert teleírtam az oldalt asszem. Ciao nektek, és kellemes pihit :


klár
clarissa
 
 


Sziasztok,
Manócs, bocs, nem tudtam jönni, de látom megírták a lányok, hogy hol a hűtőmágneses info. Nem olcsó amúgy, egy 7x21 (vagy 9x21?) cm-es ív 3000-valamennyibe kerül, képtől függ, mi minden fér rá.

A többi kérdésre meg már mindenki megkapta, amit akartam írni (UU CH5 Zsuzsónak, zöldségek plöttyednek, üres husilét lehet fagyasztani...stb)

Á, mire elolvasok mindent, itt terem a kölök, és lehetetlenség írni.
A 7végén mi valszeg karácsonyi ajándékokat kajtatunk a rokonságnak, plusz bordó (törhetetlenKép) díszeket, apa most ezt álmodta meg a fáraKép
pusza
e
ellimami
 
 


Sziasztok!

A fiúk még alszanak, én meg már hajat mostam, manikűröztem, ugyanis este bálba megyünk! A legjobban a vacsit várom belőle na meg a tombolát Kép Dani meg anyóséknál alszik(?) majd.
Újabban egyre nehezebben tudjuk elaltatni, és éjjel is felsírt, hallottam valami zümmögést a szobájában, lehet hogy megint megcsípte egy kis vámpír Kép

Képzeljétek, tegnap először egyértelműen éreztem végre a magzatmozgást! Ma vagyok 16+0 (mondjuk szerintem vagy 5 nappal idősebb, de mindegy)
Jövő hét elején megyek AFP-re, izgulhatok megint.

Franyó
állati jó a kép a telefonos csajokról Kép
Dani egyszerre 2 telcsót tart a füléhez, így magával is tud beszélgetni Kép

Ildi
gratu a bilibe pisihez Kép

Klár
ne legyen lelkifurdalásod, nem engedhetünk folyton a hisztinek!
bár képzeljétek, a múltkor az árkádos játszóházban volt egy óvóbácsi, és olyan furcsa dolgokat mondott. Pl. azt, hogy nem jó, ha ráerőltetem a gyerekre az akaratomat ,mert így sérülni fog (ezt arra mondta, amikor hazaindultunk éppen. Jó fej, ha Danin múlott volna, még talán most is ott lennénk Kép) De szerintem másfél évesen még nincs abban a helyzetben egy gyerek, hogy ő dirigáljon, nem? Jól is néznénk ki.
(azért bevallom, soxor ő viseli a nadrágot a családban... Kép)

Andi
psandi
 
 


SziasztokKép

Tegnapi jó időben elvittem Zsombit csajozni Kép, de most itt vagyok, enyém Apa elment "fukarkodni"...

A következő képkeret sem jött ki jól, most a harmadikkal még várok. Remélem, nem köt bele a formábaKép. A karácsonyfa díszek viszont jól sikerültek, csak egyet törtem el. És a kezdeti sikertelenségen felbuzdulva festettem három üvegmatricát, az legalább megyKép

Kaska
Látod, fog ez menniKép

Marciknak mi is boldog névnapot kívánunk! Enyém Apa is azKép

Tüni
Dokis hírek klasszakKép 1500 g az már jó nagyKép És még forgatni sem kell a nőcit, az szupiKép
FürdetésKép, lehet, hogy nehéz lesz elfelejteni, de az idő mindent megold.
PisiKép, még ha állva isKép

Gombóc
Kitartás!!! Lesz ez még jobb isKép

Manócs
Nem jön ki, kihűlve sem. A mostanival várok még egy kicsit (ezt is próbáltam már, de ez sem akar erőszak-mentesen kijönni). Gipszkeverést így csináltam, szerintem az állag is jó lett. Biztosan most fizetem a tanulópénzt Kép, egyébként gondoltam, hogy az első x db nem fog sikerülni...
Ikeáért én is irigy, úgy elmennék én is, de bkv-val inkább nem
Gratula párodnak a szép eredményért!

Tündér
Most soroljam fel, miket vettem? Komolyan? 2-féle szalagot, fenyődíszt, vesszőkoszorú alapot, szalmakoszorút, gyertyát, arany és bronz színű kötöződrótot, vessző gömböt, stiropor formákat (gömböt, szívet) és Zsombinak egy kisautótKép. Este a hobbi kuckóban vettem karifa dísznek öntőformát, 4 színben csillámos lakkot (vagy mit), egy rakat üvegmatrica festéket, mert nagyon kifogytam, pár ív szalvétát (ha már annyira dekupázsolni akarokKép). Egyelőre hagyományos dolgokon gondolkodom (adventi koszorú, ajtódísz, itthoni dekoráció), aztán majd amire futja az időmből, az lesz (meg amibe Szandi be tud/akar segíteni)

Franyó
Klaasz kép, gondolom, egymással beszéltek a nőcik, ugye?Kép

Andi
Megint vacsiKép mi lesz, liba vagy kacsa?Kép
Magzatmozgás KépKép
Enyém Apa két telefonnal a fülén dolgozik Kép

Enyém Zsombi is hisztis. Egyszer csak elmúlik, ha mégse, akkor már csak kb. 20 évig kell nekem hallgatniKép

Bocsi, hogy ilyen baromi hosszú lett megint Kép
Ennél sokkal szebb időt kívánnék!!! (holnap megyünk anyósomékhoz szülinap/névnapozni)

Megyek, elindítom az ebédet, teregetés is kb. következik...
PusziKép
Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Koszonom mindenkinek a bilis infokat! Kép A fagyasztas meg Kép

Ildi
Gratula a bilizeshez!!!! Kép Amugy nalunk sem en talaltam ki,hogy nov. kozepen maszkaljon a csaj meztelenul itthon...nem volt hajlando hagyni,hogy pelust adjak ra. Kép
Mi az a blansírozni???

Franyo
Jo a kep Kép Jazi mintha kicsit elbambult volna, nem?? Kép
Hol talaljuk meg az IKEA-ban azt a muanyag fellepot? Es kb. mennyiert? Holnap asszem elrangatom Apat,ha mar nem mentunk Pecsre... Kép

Andi
Koszi a szaunas infot. Hat akkor asszem ezt most kihagyom Kép Neked miert nem tilos a kacsa??? Kép Kép Kép
Milyen volt a bal?? Mozgasert irigy-irigy!!! AFP miatt pedig ne aggodj, de tenyleg!

Kaska
Vilcsi nagggyon ugyes! Komolyan! Sztem te sem gondoltad,hogy ilyen hamar megerti,hogy mit szeretnel, nem? Kép

Gomboc
Hogy vagytok? +++++++++++++++++ Kép

Klar
Fel a fejjel, sajna ilyenek is vannak! Kép Kép De gondolom mara mar nyoma sincs a ket oras sirasnak?!

Olyan pocsek ido van, Apa dolgozik, semmihez nincs kedvem :0/
Norka
norkini
 
 


Norka, blansírozás: a fagyasztásra szánt zöldésget szokás így előkezelni (pl zöldbabot). A nyers zöldséget megtisztitod, felaprítod, majd lobogó forró vízbe egy percre beleteszed. (akkor optimális ha sok vízhez kevés zöldség, mert akkor hamar újra forr) (most a sóban nem vagyok tuti, hogy kell-e bele). Utána kiveszed, hideg vizbe teszed, hogy gyorsan lehűljön, majd lecsöpögeted, szárítod és utána mehet a fagyasztóba. Én répával, zöldbabbal szoktam csinálni, elvileg így utána mikor felhasználom, jobb lesz az állaga.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Norka!
Lemaradtam: apa dolgozik??? És ez nem jó???
Tájékoztass légyszi!
beu
beu
 
 


Hahó Csajszik!

Norka!
Bocsi, nem válaszoltam az email-re, term. jó a jövö7en a zenebölcsi, söt egy játszóház is jó lenne már! Szerintem csörögjünk összeKép
Pocilakó, hogy van?

Ildi!
Gratula a bilizéshezKép

Franyó!
Jó a kép az egymással telefonáló Ankáról és JázirólKép
A kérdés rád is vonatkozik, a pocilakó, hogy van?

Toffi-drága!
Bocs, hogy felsoroltattam veled, a vásárlásod tárgy(ai)t, de 5leteket próbálok meríteni. Milyen karifadíszeket csinálsz? Gömböket? nekem az jutott eszembe, hogy hungarocell (asszem így írják) gömböket lehet venni és arra szalvétából csinálni mintákat és szép szalagra füzni. Te milyen egyéb karifadíszt csinálsz?
Fúú tisztára kedvet kaptam, de most nincs túl sok pénzem egy ilyen jellegü bevásárláshozKép

Andi!
Ez az a furi gondozó az Árkádból akit említettél? Sztem sem kell hagyni a hisztit, mert különben megnézhetném magam kicsi késöbbKép

Klár!
Gondolom ez nem vigasztal de jött a hidegfront, a szél, napkitörés is volt, szóval nem volt a gyerekeinknek sem könnyü. Ilangot sem kell altatni, magától alszik el szépen, de tegnap sírt, dajkálni kellett, mert különben rekedtre üvöltötte volna magát. Nem szokott ilyet csinálni, ezért én is meg voltam lepödve.

Elli!
KorrigálnékKép Én nem kaptam meg azt az infót, hogy honnan van a halloween-es bodyKép

Manócs!
Örülök, hogy jól sikerült a szülinap na és a palitortaKép
De izgi, egyidöben leszünk SzegedenKép Nem merem megígérni, hogy találkozunk is majd, mert az ilyen 7végéink mindig pörgösek, barátról-barátra szállunkKép

Voltunk ma úszni és egy másik oktató tartotta az órát és így sokkal jobb volt. Ilang élvezte nagyonKép
Jaj muszáj vagyok leírni, Apa vaddisznó pörköltet csinált, hát valami mennyei lettKép

Ami viszont kevésbbé volt felemelö, hogy Ilang levert egy tükröt a lépcsöfordulóba a köreKép Szerencsére senkinek nem lett semmi baja, de vagy fél óráig takarítottam a maradványokatKép Most Apa beszabadult a konyhába szekrányvilágítást csinálni, kiborította a nokedlit, eltört egy poharat és nem folytatom. Ja még annyit, hogy Ilang meglógott a pelenkázás közben és odapisilt a konyha közepére.
Na ennyi a szombat esti helyzetképröl TündéréknélKép

Pussz
Tündér ésamindentbelecsaládja
tündér
 
 


Tündér!
Én most fejeztem be az üveggyertyatartó maradványainak eltakarítását.Kép
B.
beu
 
 


Beu!

Akkor valami van a levegöbenKép

Megyek is mert résen kell lenni ezek az örökmozgók mellettKép

Tündér
tündér
 
 


Csajok halihóóó Kép

Adventi koszorús és karifadíszgyártó kartársnők, ugye a szép szárított citrom és narancskarikákról nem felejtkeztek el ? Én tegnapelőtt szeleteltem fel a "hozzávalókat", meg bevagdostam az erre a célra vett apró mandarinokat Kép Úgyis itt az ősz, illetve ahogy most este ezt a rohadt szeles időt elnéztem, a tél, kellenek az ember lelkének és a lakásnak ezek a nyarat idéző illatok, meg lassan az alapanyagok is.
Tavalyelőtt kötöttem először sk. adventi koszorút, tobozok, fahéjrúd, ezek a szárított gyümiszeletek, néhány szép száraz termés, csipkebogyó (ha valakinek passzol a szín), és pár bronz gyertya és apró gömb.... határ az ügyesség és a csillagos ég... Kép
Na most megyek, mert a csajom egész nap olyan eleven, hogy a mai fogyókúra adagomat legalább triplán teljesítettem az utána való rohangálással. Lehet, hogy holnapra a Rajt/Célvonalat is érdemes lesz felfestenem KépKépKép

Majd még jövök később :


Klár
clarissa
 
 


Tündér
bocsííí! Szóval kínai bolt, de még tavasszalKép Mostanában nem láttam ilyet, sajnaKép
Szóval ez olyan kínai-féle body, szerintem tökédi mintákkal van...tudom, hogy rajtad nem segít, de ha valahol, akkor valszeg az Ázsia Centerben lehet...
ki kell szednem a kádból a kis ázott majmotKép
jó éjt
e
ellimami
 
 


Andi!
Képzeld, én is pont ma érzem elöször a mozgást! Úúúúúgy örülök, úgy vártam már! KépKépKép

Norka,
árára nem emlékszem, de a budaörsi Ikeában ott volt, ahol a gyerekbútorok, egy kis rész játszóházszerüen van kialakítva, ott tobzódik mindig egy rakás gyerek (matracon lehet ugrálni, meg sátorban bújkálni), na és amellett egy polcon. Na, megvan a blokk, ha jól értelmezem, 795 Ft volt. Egyébként Jázi nem elbambult, csak nagyon odafigyelt arra, amit Anka mondott Kép.

Tündér,
köszi a kérdést, remélem, hogy jól van a babusom, hétfön megyek dokinénihez, UH is lesz, utána talán már kedden AFP nekem is. Andival nagyon együtt vagyunk Kép

F.
franyo
 
 


Elli,
jut eszembe, véletlenül mostanában nincsenek olyan jó kis bodyk a varrodából? Kezdjük kinöni a 86-osokat Kép!

F.
franyo
 
 


Elli!

A varrodai cuccok engem is érdekelnének, amit a nyáron hoztál a talira nagyon szerettemKép
Infót kösziKép

Na lépek fürdeni.

Jó 8!

Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így eltűntem, de most is csak egy gyors beköszönés, mert lefordulok a székről.

NAgyon szépen köszönöm a névnapi köszöntéseket, nagyon arik vagytok!

Én is boldog névnapot kívánok Tündér Neked és mindenkinek aki most ünnepelt: Zsombik, Marcik...Kép

Réka
muki
 
 


Én is nagyon boldog névnapot kíyvánom utólag is Marciknak, Zsombiknak, RékáknaK, sZILVIKNEK...V
(EZ A VÉGE dOMCSI MŰVE).

Sajnos megint elkapott Domcsi egy vírust.

Jövök még, ha tudok.

pusssz:
Nelli
hnelli
 
 


Hali Csajok!

Küldtem mélt a talival kapcsolatban, remélem mindenki kap belőle. (aki mégsem, dobjon meg egy méllel, cím a profilomban).

Most megyek, mert hulla vagyok...
Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Gombolyű, Mariann, Márti, Pálma!

Visszadobja a rendszer a levelet...

HullaZsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok csajkák,

megkíséreltem visszaolvasni, és olyan csudaklassz fotókat láttam, hogy jujj!Kép

Tündér,
múltkor soványmalacvágtában távoztam, azért szakadt úgy félbe az irományomKép. Malacka egy agresszor, ha kakaóról van szó. Házikó készülget, olyan jó, minden alkalommal van vmi változásKép. Jövő hét végére bekerülnek az ablakok, végrevégre, mert most egy kicsinyt huzatos a kégli, úgy sajnálom a munkásokat, biztos vacak lehet, hiába van mobil fűtés, azért az nem az igazi.
Névnapodra cuppcupp!Kép
Meg az összes Rékának, Zsombinak, MarcinakKépKépKép.

Zsuzsi,
én még mindig a tortás képeknél tartok, nagyon ügyes vagy! Én egyetlen egyszer próbálkoztam be egy saját készítésű vonattal, (persze én hülye, rögtön gőzmozdonyt biggyesztettem az elejére), na akkor pár óra küzdelem után megfogadtam, hogy innentől csak hiperegyszerű tortákat fog kapni a gyerek, mondjuk kockát, téglalapot, esetleg kört, semmi konkáv cucc.
Gyurit Isten éltesse, így utólag is!Kép

Klár,
kis szemfüles, rögtön kibökted a 3 szobátKép. Egyelőre még nincs tervben a köv. versenyző, játszószoba lesz egy ideig a harmadik. Majd ha már túl vagyunk mindenen, újratárgyaljuk a gyerekkérdéstKép. Nemrég Malacka közölte, hogy szeretne még tesót, ezen úgy elérzékenyültem, annyira jó látni, hogy imádják egymást. (na nem ömlengek, már bizti unjátok a gyerekeim szerelmétKép) Mondjuk azt is mondta a skac, hogy lehetőleg fiú tesóval lepjük megKép.

Nelli,
jobbulást Domcsinak!KépKépKép

PIldi,
gratula a bilimutatványhoz!Kép Macus még nem igazár érdeklődik, jelenleg úgy állunk, hogy kaki után szól, hogy cseréljünk pelust.

Kaska,
de jó, örülök, hogy szépen haladtok!Kép

Franyó, Norka,
tündéri a két csajszi!Kép A kép tökéletesen példázza, hogy a telefonálási kényszer genetikusan kódolt a nőciknélKép.

Miszike, Réka,
sokat gondolok Rátok, drukkolok, és várom a gólyahíreketKép.

na megint mennem kell, kisebbik gyerekem gyanúsan matat a szobában. (legújabb mánia, hogy telepakolja az ágyakat mindenfélével, főleg cipőkkel, táskákkal, kalapokkal)

puszka mindenkinek,

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


SziasztokKép

Na hősiesen visszaolvastam ilyenkor!

Jó, hogy karidíszeket csináltok, nekem is kéne, de most helyette falat gletteltem, festettem, meg leszőnyegpadlóztam a lépcsőt. Már annyira útáltam a csupasz betonlépcsőnket, apa meg azzal álltatott, hogy majd nemsokára leburkoltatja. Na ja, csak győzzem kivárniKép
Na megyek, mert hulla vagyok.

Puszka:

Manócs
manócs
 
 


SziasztokKép

Ari
Köszönöm az öcsém nevében is! A múltkor elfelejtettem írni, pedig pont emiatt "ragadtam tollat"

Tündér
A hungarocell gömböket hívják stiropor (styropor) gömbnek. Én is vettem és szíveket is. Viszont karimintás szalvétám még nincs, amit találtam, olyan bazi nagy mintás volt mind...
Kedvem nekem is lenne, csak az idő... nagy úr... mostanában nekem meg egyre több alvásra van igényem, pedig tanulgatni is kellene, így csak a házimunkával vagyok naprakész.

Klár
Igen-igen, marancs és citromkarikák, de hol szárítsam??? Akkorák a radiátorok, hogy csak egy fél gipszkép fér rá.

Manócs
Megint próbáltam két képet, ugyanúgy, csak most határozottabb voltam és kijött mind a kettő épen, egészben. De itt nálunk az életben nem fog megszáradni. Sütöben teljes takaréklángon lehet???

Zsófi
MegkaptamKép
Válaszoltam Kép

Zulu
Klassz, hogy halad a házikóKép Bárcsak mi is itt tartanánk...
Pakoló MacaKép ismerős a helyzet, csak nekem pakoló pasi. Klassz, amikor felpakolja a konyhaasztalra a cipőketKép mondjuk az ágynak sem örülnék jobban.

Megyek, mert idejött egy vegyi fegyverKép
PusziKép
Toffi
toffifee
 
 


SziasztokKép

TofiKép
A szaradas elmeletileg nagyon gyors, nem tudom milyen gipszet hasznalsz, a modell gipsz kb fél óra alatt megszárad.
A sütős verziót még nem próbáltam, mondjuk szerintem elég a szobahőmérséklet, és szárazabb levegő. De a festéssel egy napot azért várni kellene.

NorkaKép
Az ikeás fellépő az Őrs vezér téri ikeában a kajarészleg előtti lépcsőlejárat előtti polcon van. Vagy, ha magasabb kellene, akkor a piactéri fürdőszoba részen van magasabb is, bár az nem teljesen ilyen.
Jó ikeázást, remélem a héten valamelyik barcsinőm eljön velem! Imádok ikeázniKépKép

Na pusz, mert Mini balhézik

Manócs
manócs
 
 


Most néztem, hogy 15-e van, egy nagyon kedves barátomnak most lenne a 29. szülinapja. Tavaly halt meg agyvérzésben. Hihetetlen! Ezért utálom, hogy apa annyira hajszolja magát, nem szeretnék félárva gyerekeket.
Bocs a negatívért

Manócs
manócs
 
 


Manócs
Horváth féle modell gipsz, szerintem még nedves (nem csak a tegnapi, hanem még a 3 napos is, ami azóta a szekrény tetején várja sorsát - a gyakorló darabKép). Vagy így is lehet festeni-dekupálni? De még nem fehér, hanem szürke, az nem baj? Mert ha így is jó, akkor oké, mire kell, addigra csak kiszárad.

Ikeát ne is emlegesd Kép
Palacsintát seKép

Toffi
toffifee
 
 


Manócs
BarátodKép
Ez szomorú...Kép

Toffi
toffifee
 
 


Lányok! Segítsek légyszi. Domcsinak úgy néz ki a 3 napos láza volt, mert mára pöttyök lettek elöl. Kell valamit tennem, vagy magától elmúlnak?

Köszi:
Nelli
hnelli
 
 


Nelli
Szerintem nem kell csinálnod semmit, nekünk legalábbis nem kellett (de én elvittem doki nénihez megmutatni)

Jobbulást!Kép
Toffi
toffifee
 
 


Csajok pussz, csak 1 pillanatra Kép

Toffi, nekem per pillanat egy alufólián száradnak a cuccok, nem radiátoron, csak egy asztalon. Konvektorra nem tudom rakni, mert Ancsa lerabolná azonnal Kép

Egyébként szépen szikkadnak így is, minden nap forgatom őket, és a fóliába nem ragad bele, mint minden egyébbe. Igaz, sütőpapíron még nem próbáltam szárítani.... Kép

Az apró mandarin is megszárad 2-3 hét alatt, vagyis pont akkorra jó is lesz, mire aktuálissá válik majd a dolog.
Vegyi fegyver KépKépKépKép

Manócs - sajnálom a barátodat....
Nekem is volt egy - 3 hónapos volt a kisebbik babája, mikor villanyt szerelt odahaza a családjának... Ő 39 lett volna idén. 4 éve halt meg. Azóta is nehezen viselem a tudatot... Kép

Glettelés c. sportot én is ismerem, de mostanában nem kívánom úgy istenigazából... Kép


Na megyek, mert a gyerekem cibál jobbról-balról - szerintem érzi a spenót illatát, és hát kaja rulez Kép
(Csak azt nem eszi meg, amit nem ér el és nem talál meg KépFrigóból olykor 2 joghurttal a kezében lép meg... folytassam ? Kép)

Nelli,
Ne izgulj, a pöttyök úgy tűnnek is, ahogy jöttek, ha a 3 napossal kapcsolatosak. Tennivaló velük semmi Kép

Ciao :


Klár
clarissa
 
 


TofiKép
Akkor vagy túl vastag a dísz, vagy vacak a gipsz. Amiket a volt barátomék csináltak ( nem kis szobrok, oszlopok stb száradtak max 1 hétig, de azokban nem kevés anyag volt, vaolt, amelyikben több mázsa gipsz. És kívülről már egy nap után fehérnek kellene lenni, sőt, ha csak kb 1-2 cm vastag, akkor már fél nap után. Nem lehet, hogy nem sima gipsz? van még benne valami? Szerintem már rég fehérnek kell lennie. A falon lévő gipszjavítás is fél nap alatt megszárad, szóval már nem értem.


Olyan gáz,most beszéltem apukám feleségével, képzeljétek a mostohatesóm barátnőjének állandóan fájt a feje, az orvos azt mondta, migrén, adott gyogyót, 3 hete volt ctn, kiderült agydaganat, múlt héten megműtötték, és úgy néz ki,beállt nála az agyhalál. 26 éves, most még gépen van, bár szinte semmi esélye nincs. Egy másik barátnője a mostohatesómnak 8.os korában szintén rákban halt meg. Egyszerűen kiakadtam. Ennyire szennyezett a környezet, vagy csak régen nem beszéltünk ennyit a rákról? Egyik osztálytársam is 26 évesen halt meg rákban, kenuzott, soha nem cigizett. Rá kell döbbennem, hogy a mi korosztályunk is veszélyeztetett, nem csak az idősebbek.
Na, ígérem mára ennyit a negatív dolgokról.

Manócs
manócs
 
 


Sziasztok!

Csak egy buszkesegi roham erejeig tudok beugrani:

Viola ma gyorsabban aludt el, mint korabban a cicin Kép Kép Kép teljesen tudatosan csinalta Kép ILYEN NINCS IS Kép Kép Kép

Na es azert nem csak ez van a vilagon: mar tok stabilan jar, kiprobaltam, es a par saroknyira levo babatornara meg a jatszoterre eljott sajat laban! Kép egy hang nyafi nelkul. Es az is elofordult, hogy o kerte, hogy engedjem el a kezet! Az en nyuszi lanyom! Kép persze ezt csak a nagyon biztonsagos helyeken engedem meg neki.

Es amire kivancsi vagyok nagyon: a ti gyerkoceitek is erdeklodnek a szinek irant? Viola nagyon, es a pirosat, zoldet mar nagy biztonsaggal mondja, a kek meg a sarga is kezd jol menni. (autokon szoktunk szorakozni seta kozben) A tobbire vagy nem mond semmit, vagy besorolja a fentiekbe Kép Szerintem ez jo koran jott, de persze lehet, hogy minden gyerek tudja, csak en hittem, hogy meg nem Kép

Olvasom, hogy kreativkodtok ezerrel Kép meseljetek csak, hatha en is lazba jovok! Kép

Sajnos most mennem kell.

Lanyok, enekeljuk el sokszor a suss fel nap-ot! utalom ezt a depigyar idot. Viola is folyton hajtogatja, hogy "ki, ter, ter" (=jatszoter)...

Csak jokat! Kép
Kaska
kaska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?