Új privát üzeneted érkezett!

Hagnosz, az uncsitesóméknál volt úgy, akik ikrek, hogy az egyik öklendezett a darabos kajától - nem a szilárdtól, hanem a darabostól, pl rius, csak a pépeset volt hajlandó elfogadni - pedig gondolhatod, h ugyanazt a kaját ették Kép Aztán egyszercsak megszokta, de az tuti, h 2 éves kora előtt, mert emléxem egy olyan fényképre, h 2 évesek és pizzát esznek Kép

Ann
annann
 
 


Ja és még a bariról annyit akartam mondani, h én azt gondolom, h ha felmerül az emberben a védőoltás igénye, akkor valszleg jobb ha beadatja, mert amikor elkapja (mert tuti, h el fogja kapni) a gyerek és teli van pöttyel, lázas, viszket neki és szenved, akkor nagyon elkezdi bánni az ember, hogy gondolt rá, de mégse adatta be Kép

Vera, az MMR mellé, a legfontosabb, amit adni lehet az az MMR nozoda - csak így hívják Kép
Amúgy Hamin is minden szúnyogcsípés olyan csúnya Szombat reggelre lett 3 csípés az arcán, ebből már 1 halványodik.... Masszás Kép Nekem is jól jönne!

Na megyek, mert nyügi a kis drágám Kép Ma ismét jobban folyik az orra Kép
Cupp
A.
annann
 
 


Sziasztok!

Ismét egy gyors kukk, mert ma vengédeink lesznek, pizzát sütök Kép
Köszike MIndenkinek, h hiányoltatok, méghacsakagrillpartimaittis Kép nyáron volt itt nálunk minden, csak rend nem Kép meg nekem is előjött a sérvem 2hónap off, majd beindult az egyetem, szóval nem unatkozom.

Prücsök, rosszcsont, állandóan vizeskedne, még felmosni sem nagyon lehet vele, mert pill.ok alatt vmi landol a vízben (cipő, gesztenye, fogkefe, zokni,kanál stb...), így a vödör a nyakamba és így mosok fel Kép

Érdekes, amit Vera írt, h Benci ennyi mindent mond... nálunk, még csak vau-vau, néni, baba, mama, apa, meme, meg tegnap mondta, h lámpa Kép de szinte mindent megért amit mondok neki...

Nálatok a hiszti kérdés még nem aktuális???? Anna szokott "csipogni" ha vmi nem úgy van ahogy elgondolta....

Meg amivel bajban vagyok, h hogy öltöztessem fel, cipő, harisnya, pulcsi, meleg pulcsi, még melegebb pulcsi ... stb .... látok itt fotókat, DBarbiék, Veráék overálban viszik a gyerkőcöt, Anna olyan keservesen sír, h sajnálom, mire ráadom már menni sem tud ... úgy áll, mint egy szumós ...

A bárányhimlőről én annyit hallottam, h nem sok értelme van (védőnő, tisztiorvos) mert úgyis elkaphatja később és akkor is lehet neki súlyobb szövődménye és akkor nem tudni, h milyen korban éri, pl. lányoknál terhességkor, így nekem azt javasolták, h kisgyerekkorban jobb ha átesik és az egy életre védettséget ad. Azt hiszem érdemes átgondolni ez nekem, mégegyszer.

Mennem is kell ....

Szép hétvégét mindenkinek ...

U.I. Szánkót hol lehet venni, aminek támlája is van???? és nem méregdrága???

Susie
susie
 
 

 
 

Sziasztok

Susie
Praktikerben van most 4990-ért, az nem drága szerintem.

zit
zit
 
 


Sziasztok!

Most értünk haza a Westendből, dögmelegem volt de legalább Bence a hazafelé úton bealudt, így nem kell altatniKép

Susie!
Ne izgulj, majd fog Anna is beszélni. Nálunk meg azok nincsenek amit Te írsz: néni, bácsi, apa... Szóval egy értelmes szót nem mond, mármint tárgyat megnevezve. Csak az állathangokKép De tegnap három új "szavunk" is lett: ci (szintén virág AnnKép), csik-csik (közben cirógatja a talpunkat) és kukkKép
Olyan drága volt! Érteni ő is megért szerintem (majdnem) mindent. Ha kérek tőle valamit pl. akkor azt odahozza.

Viszont ma reggel egy kicsit kiakasztott, ezért is mentünk el egy hosszabb útra. A wcben az első amit megkaparint az a wckefe, hadonászik vele összevissza, úgyhogy annak a helye mától a csapban van tokostól mindenestülKép aztán ledobálta az ágyról a kimosott ruhákat, de legalább 5ször egymás után amíg teregettem. És mikor rászólok hogy azt nem kéne, akkor már méregből csinálja és kiabál is hozzá. Kicsit bosszantó a dolog, de magamban nagyokat mosolyogtam mert olyan kis harcias ilyenkorKép
Igaz előtte porszívóztunk és felmostunk együtt, szóval nem gáz ha leesik a ruha csak nekem jelent dupla-tripla.... munkát.
A felmosást én is mindig nélküle intézem de ma valahogy nem úgy jött össze. Félúton be is tettem a székébe, mert nyalogatta a vödrötKép Rászóltam hogy nem szabad és mikor közelítettem felé hogy elvigyem onnan, akkor gyorsan nyalt még kettőt azon a rohadt vödrönKép

Susie, overall rajtunk is csak kétszer volt eddig, mikor nagyon hideg volt, egyelőre dzsekiben viszem. Bence se nagyon szereti felvenni, de neki muszáj, mert ő csak ül még útközben, egy percre sem veszem ki a babakocsiból, tehát nem mozog mint a már járó gyerekek. Érdekes lesz télen járni tanulni overallban, már alig váromKép

Pussz,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Susie,
nem csak a grillparti miatt hiányoltalak ám!Kép Csak azért tűnt emiatt fel, mert olyan aktív voltál egykor, hogy még talit is akartál szervezni, aztán meg eltűntél, szóval így jött ide a parti.Kép Az én Gabim is csak öt-hat "szót" mond eddig, szóval ne aggódj!

Overallt Gabi is utálja, már ha elkezdem ráadni, üvölt, és nem akarja abbahagyni, úgy néz ki benne, mint egy kis Michelin-baba (a szumós is jó hasonlatKép).

Na, megyek, mert még nem ebédeltünk, csak ezt a parti miatti emlékezést akartam tisztába tenni.Kép Nincs harag, ugye, Susie?Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Találtam egy jó oldalt állatokkal és a hangjukkalKép
http://marci.co-net.hu/allat.htm

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Persze megint jól lemaradtam Kép

Susie: nekünk sima szánkónk van, amihez kaptunk egy ismerőstől rácsavarozható ülőrészt háttámlával Kép A szánkót anyukám vette, szóval olcsó volt Kép

Tegnap vettünk Balunak egy király télikabátot Kép már épp ideje volt, mert az előzőt csúnyán kinőtte. Piros. Szeirntem jól néz ki, de múltkor egy nőnek tetőtől talpig kékbe öltözve sikerült lánynak néznie.

Zsoma még mindig csak 5-6 lépést tesz egyedül. Szerintem már sosem fog járni.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


hi

gáz van nálunk, mert mindkét gyerköc beteg.
bene hányik, lázas és takonyos+ folyamatosan nyügi
panna csak hány

ráadásul a párom azt mondta, hogy legközelebb karácsonykor találkozunk. Kép

lányok, remélem ma már lesz alvás és akkor feldobom ide a katalogus képeit.
orsolya11
 
 


Sziasztok!

Betegeknek jobbulást!

Vera,
Én vettem ilyen orrszívót a Brendonban, most, hogy Marcus beteg volt és üvöltött, ha a porszívóssal az orrát szívtuk, de megbántam. Nekem nem tűnt annyira hatékonynak és halknak sem. Persze a porszívónál halkabb. REmélem, hogy nálatok beválik. Tán később jobb lesz.

Szánkó:
Nekünk is van támla nélküli nagy, ma láttam a Tesco-ban támlát 2e5 körül.

Most megyek, előkészítem a nagy közös fürdés dolgait Kép

Jó hétvégét!

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!
nocsak, de beindultatok Kép pénteken nem is emlékszem ilyen nagy forgalomra Kép

minden beteg gyerkőcnek jobbulást kívánok! az anyukáknak pedig kitartást Kép

én is nézegettem már a szánkókat, a legtöbb hipermarket kínál "akciósan". Apa viszont kijelentette, hogy ő tud készíteni, és egyelőre ne vegyük meg, mert ugye az mégiscsak "szebb, jobb, emlékezetesebb", ha ő csinálja. majd meglátjuk. mindenesetre az első hó leesésekor veszünk egyet, ha addig nem készül el Kép

orrszívás: minden gyakorló szülőtől azt hallom, hogy a porszívós a legjobb. nálunk is nagy a harc. ma pl. minden alkalommal megkérdeztem, akarja-e ő csinálni, és a babákat is leszívtuk Kép, de csak egy pillanatra érinti az orrához, s már dobja is el, ezekután pedig kénytelen vagyok "rendesen" leszívni, ami ordítással jár, mert le kell fogni. remélem, ez a taktika előbb-utóbb beválik.

Ann, Vera, köszi a gyurma-magyarázatot. színesítitek a gyurmát (ételszínezék), vagy nem fontos? só-liszt arány mennyi? azt olvastam valahol, hogy 60 dkg liszt és 30 dkg só, és ehhez 1-2 dl víz. teljesen képzetlen vagyok ezügyben Kép

Cory, Balulányka Kép Lizit is nézték talpig rózsaszínben fiúnak Kép

bárányhimlő ellenit nem adatunk be, ha úgy adódik, essünk túl rajta.

Tündér, szerintem, megyünk, hacsak nem lesz rosszabb a helyzet, amit nem szeretnék. szóval ott találkozunk Kép

panu
panu
 
 


Cory,
Gabit ruházatától teljesen függetlenül szinte mindig fiúnak nézik, már talpig rózsaszínben is történt ilyen (azért kisruhában és harisnyanadrágban még nemKép). Szerintem Baluval azért történik ilyesmi, mert nagyon szép arca van.Kép Kiskabát.Kép Ne aggódj Zsoma járása miatt, egyszer csak rájön majd, hogy ő tud menni, és akkor beindul. Nekünk van egy fiúismerősünk, aki egy héttel idősebb Gabinál, és ő még csak 1-2 lépést tesz meg egyedül. Nem vagytok lemaradva. Erről jut eszembe, Balu hányszor szokott még szopizni egy nap?

Zit,
köszi a szánkós ötletet, már mondtam is a férjemnek, hogy megyünk a Pratikerbe.Kép

Orrszívó: Gabi teljesen jól viseli most már, rögtön jön, ha szólok, hogy szívjuk, és fogja ő is, csak egy picit kell erősködnöm, hogy hosszabb ideig tartsa oda. Nagyon örülök, hogy legalább ezen nincsen harc.Kép

Orsi,
jobbulást a gyerekeknek! Remélem, karácsony után már lazább lesz a férjed napirendje!

Vera,
tényleg jó az oldal, köszi!Kép

MMR nozoda: felhívtam a gyógyszertárat, és nicsen nekik jelenleg, egy-két hónap múlva lesz.Kép Olyan mérges vagyok, mert Ann szólt, hogy idejében szerezzem be, nekem meg teljesen kiment a fejemből.Kép Buta Zsizsa!

Na, megyek, mert a 11 órás elalvásom már megint csúszik, pedig Gabi extra rosszul aludt, már megint. Valahogy mostanában éjjel van egy olyan időszaka, amikor csak cicit hajlandó csócsálni, 1-2 órán keresztül. Eddig ha felébredt, akkor 5-10 perc szopi után aludt megint, most meg már majdnem egy hete rágicsál. Ha ez így folytatódik, kénytelen leszek leszoktatni az éjszakai szopiról, mert nem bírom. Pedig nem akartam, mert eddig olyan jól bevált, mint altató. Na mindegy, majd meglátjuk, mi lesz.

Jó éjt!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

VERa !Barbi!
A lezart temahoz Kép.Szoval szerintem igaza volt valakinek hogy vannak felre nyelos tipusu emberek,mert DAvid is allandoan felrenyelt,viztol,szilardtol egyarant pedig en is adtam neki meg a kekszet is probaltam mar eleg koran(babaknak valot).VAgy peldaul DAvid minden egyes szopizas kozben felrenyelt ugy hogy majd megfulladt en meg szivrohamot kaptam minden szopinal,mert spriccelt a mellembol a tej.Szoval tenyleg gyakorolni kell de szerintem nem lehet ezt megtanitani,vagy raerez a gyerek vagy sem.DE elobb utobb ugy is enni fog.En is ugy vagyok vele hogy a nagyobb es kemenyebb dolgokkal raerek varni amig lesz tobb foga.(8 van meg csak)
Szoval VERat teljesen megertem en is nagyon aggodos vagyok es szerintem jobb felni mint megijjedni mert igen is meg mindig nem keves gyerek hal meg felrenyelesbol(szilard eteltol mint a nyers zoldsegek,mogyor,cukor stb stb)
Na jo ezzel nem akartalak VEra jobban megijeszteni de en ezeket a dolgokat is szem elott tartom.A legjobb az arany kozeput Kép.Amit ugy erzel hogy veszelyes azt ne add neki a kezebe hanem tord ossze vagy egesz apro darabokra vagd,(csak egy tipp).
Nalunk a DAvid azert eszik sok gyumit mert en meg mindig reszelem neki az almat es torom neki a banant,o sem eszi meg ugy ha oda adom.Nem azert mert nem tudja megragni hanem nem szereti az allagat .MOndjuk apjatol szokott almat enni ugy megeszi,de ha ele teszem ugy nem akarja.

Ma voltunk dokinal DAvid 13.5 kg es 84cm.MOndta a doki hogy jo magas nagy gyerek ,feje 45 cm az meg jo kicsi de azert remeljuk esz is lakozik benne Kép
Mar megint mond uj szavakat :bus(angolul),book,patak,passz,yes.Mindegy nem sorolom de kb 30 szo felett tud mar,viszont o egyaltalan nem utanozza az allat hangokat.
Vera gratula Bencenek az allat hangokhoz nagyon edi lehet,lehetsz is buszke ra!
Azt hiszem mara ennyi jutott ,bocsi ha valakinek nem irtam.
BARbi!
Gyogyulast!!!Adamrol kepet kerunk!!!

Ja mi is kapunk baranyhimlo elleni oltast ,remelem rajta nem fog kijonni mivel allitolag anyukam szerint en nem voltam.Kép
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Mivel lezárt a téma, igy én nem irok erröl többet (Bocs HagnoszKép), mindenki csinálja úgy ahogy tudja , vagy jónak látja!Kép

Zit,már éppen hiányolni akartalak, nem ér ám csak igy a háttérben olvasgani, és két mondatot irni!!!Irjál mi van veletek, van-e hir apáról, miket mond Beni, stb, stb...Egyébként tegnap jutottál eszembe,mert Ádám meglátta az orrszivót és rakta be az orrába, akárcsak Beni a képen, amit felraktálKép

Gabi75, neked meg már két hete meg akartam irni, hogy nekünk is van olyan játékunk, amit feltettél, egészen pontosan a fehér zongoraszerüség,a sok zene és állatgombbalKép Én is használtam vettem potom pénzért, és ugyanolyan jól lehet nyúzni (és megunniKép),mint egy új játékot!Kép Hogy sikerült a hétvégi (vagy két héttel ezelött volt??) baráti összejöveteletek? Voltatok sokan magyarok??

Panu, én is úgy tudom, hogy elönyei vannak az orszivásnak, nemrég olvastam egy cikket, ami szerint a pangó váladék még több bajt okoz, ezért nagyon jó rendszeresen üriteni a nózikát. A párod csinálhatna nekünk is egy szánkót,mert akár hiszitek akár nem,ebben a nagy havas országban sem találunk rendes bébi szánkót...Nagyoknak való alig müanyag lap az lenne millió egy szinben, de én is háttámlásat szeretnék (esetleg övvel) és ilyet idáig egy igen bénga modelt láttam. PEdig itt már nagyon nagy hó lehetne.
(szerencsére plusz 12 fok van, de ez más kérdés.)

Orsi, jobbulást a gyerekeknek, duplán le lehetsz strapálva igy,hogy egyszerre betegek. Apa talán csak nem Jézuska lesz, hogy karácsonykor találkoztokKépKép???

Cory, Ádámnak is van egy piros kabátja, és még az erre igen érzékeny párom szerint sem lányosKép

Susie, tényleg jó, hogy irtál újra, bocs, hogy legutóbb kimaradtál az üdvözlésbölKép Amit a vizeskedésröl irsz, egy az egyben igy van nálunk is, még a kutya vize is veszélyben van, akármilyen pici vizet talál sikongat Ádám, annyira szereti a vizet...Este ha kérdezem, hogy menjünk pancsizni, felemeli magasba a kezét, és úgy hurrázik, és azonnal indul az emeletre...
Az öltözés nálunk is gyenge pont, amikor overal volt, nem is érzete jól magát odakinnt, hiába nem kicsi rá, akkor sem tud szabadon mozogni. Most megint elég a kis kabát, sokkal jobban játszik igy...

Vera, én is örülök a jó eredményednek, ezt is kifelejtettem tegnap, de most még csak 10 óra, frissebb az agyamKép
Rágcsát azért kap a gyerek, hogy tanuljon rágni. Ne kekszre, chipszre, vagy ropira gondolj, mert ilyet még most sem adok Ádámnak, hanem rozskenyérhéj, pizzatészta (no tojás-no tej) csikok, stb. , alma, barack.
És ezzel tényleg vége.

Ádám minden rimánkodásom ellenére egyre taknyosabb, szegénynek szivom az orrát éjjel-nappal. IGy alszunk is-meg nem isKép
Apa hullafáradt az éjszakai müszaktól, mondtam neki úgy kell neki,mi a francért vállal be éjszaka túlórázást???Mindig tudja, hogy ez lesz belöle, de akkor is hajnal kettö körül jön haza...
Szerintem óriási döglödés és pihenés lesz a hétvégén.

Anita merre jársz??Rég irtál már, és még régebben mutattál Robóról képet!!!Figyelek ám!!!

Elköszönök mára, sajna a digigép éppen lemerült, nem tudok képet tenni,majd ha feltöltöm az elemeket (mind a két garnitúra ki van dögölveKép)

Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Barbi, csak szerettem volna, ha megosztod velem a tapasztalataidat, nem azt kértem, hogy Verát győzköddKép

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Zsizsa: Balu olyan 2-3-szor szopik egy nap általában. De van, hogy egyáltalán nem és olyan is van, hogy 1500-szor Kép

Tényleg, mondtam, hogy Balu egyszercsak szobatiszta lett 3 hete? Kép Egyik délután úgy kelt fel, hogy ő bugyit akar, és azóta szobatiszta teljesen Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Barni belázasodott.Kép Az előbb mértem, 38,8 volt. Gyorsan kúp, most alszik.
Nem tudjátok véletlenül, hogy az oltás után fertőznek a gyerekek? Vagy ez annyira legyengített kórokozó, hogy "kifelé" nem hat?

Cory: Barni sem jár még, 5-6 lépést se, pedig ő időre született, ráadásul majd egy hónappal Zsoma előtt. Szerintem ő lesz az utolsó elinduló a topikban.
Olvastam a Kismamában Zsoma történetétKép. A címből rögtön tudtam, hogy ti vagytok, meg ez az írásod fenn van az LLL oldalán is, ugye?
Reménytkeltő olvasni ezeket az "egyszercsak ezt és ezt csinálta a gyerek" történeteket. Egyszercsak elindulnak, megtanulnak beszélni, szobatiszták lesznek... egyszercsak felnőnekKép.

Na megyek, remélem lemegy Barni láza, és nem kell kihívni az ügyeletet...

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok

cory
Nem is mondtad, hogy Balu ilyen ügyes volt!!! Gratulálok neki!!! Most aztán tényleg nagyfiú lett!!! Kép Zsomán meg ne aggódj, majd ellesi Balutól a dolgokat! Kép

Barbi
Aranyos lehetett Ádám az orrszívóval! Kép Képzeld, sikerült vennem egy nagyon jó, nagyon meleg overallt 6ezerért, persze újat. Valószínűleg egész télen kitart. Igazából sok időm nincs jönni, tegnap is csak gyors átfutottam az írásokat, sokszor még az sincs. Apáról annyi hír van, hogy volt a tv-ben Kép Persze én nem láttam, mert úgy szóltak telcsin és mire átkapcsoltam már csak Ciprus tájképet mutattak. Azért fájt a szívem, mert mind olyan táj volt, ahol voltunk együtt. Kép És úgy tűnik mégis sikerül hazajönnie szilveszterre. Kép

Beni fejlődik, nagyot nőtt és nagyon zsivány lett. Ha rosszat csinál és szólunk neki, akkor megáll és hangosan röhög a szemünkbe és folytatja. A gyerekzárakat simán kinyitja...nem is értem minek vettem őket drága pénzért. Sokat dumál megint, most volt egy időszak, hogy nem beszélt, mert gyűjtött. Aztán rákezdett: szia (tök tisztán mondja), anya variálva anyuval (ez is tisztán, azért írtam most megint, amúgy régóta anyázikKép ), kukucs, kész, köszi, bácsi, néni, táska, inni, túrórudi (tújójudi), Csilla, Gergő, Zita (ez tök ciki, mert néha így szól nekem az utcán is, olyankor mondom neki, hogy mi lenne ha anyának hívnál? Kép ), van még a tejci, kulcs, és a nagy favorit: Dia. Ő a kis barátnője, hihetetlenek együtt, kézenfogva sétálgatnak állandóan a játszin. Ha Ati telefonál kiabál neki a telcsibe, hogy szia apa. Szerintem emlékszik még rá Kép

Hú, most látom mennyit írtam, be is fejezem.
Sok puszi mindenkinek!
zit

Kép
zit
 
 


Sziasztok!

Hagnosz: úgy érzem, Balu ilyen "egyszercsak" gyerek. Az elindulást is így csinálta (13 hóig csak kapaszkodva, aztán egyik nap átment a szobán, és másnap már sétálni mehettünk gyalog), az éjszaka átalvását is, az egyedül elalvást is meg a szobatisztaságot is.
Zsoma eddig nem így működik. Majd meglátjuk.

Zit: eddig nem mertem mondani, féltem, hogy elkiabálom a dolgot Kép
Az meg, hogy mit les el Zsoma a bátyjától, attól tartok, nem a hasznos dolgokra irányul elsősorban Kép

És vannak új képeink Kép (remélem, ti is örültök Kép)

Kép
Kép
Zsoma festés után (ő festett papírra, illetve inkább nyomdázott festhető dekorgumival. Ha nem lenne felismerhető, csigát Kép)
Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Megint én Kép
Zit: dehogy ciki! Balu is sokszor Koriz engem Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Hahó Lányok!

Cory!
Nagyon aranyosak a fiúk! Zsoma milyen nagyot nött!!Kép

Panu!
Örülök, hogy találkoztunk Lizi nagyon aranyos kislány! Tényleg neked, hogy tetszett ez az úszásoktató? Nekem jobban bejött mint az eddigiekKép

Zit!
Jó, hogy jelentkeztél! Beni nagyon aranyos, igazi zsivány a mosolyaKép BeszédKép Gondolom akkor várod a szilvesztert, hogy találkozhass a pároddalKép
Beni szerintem nem felejti el, föleg ha beszélsz róla, mutatod a fényképét, stb.Kép

Hagnosz!
Barni lázKép Hogy van most? Sikerült lejjebb vinni a lázát?

Barbi!
Gyógyulást Ádámnak, takonynak hess!!!!Kép

Zsizsa!
Elküldöm felétek az álommanót, jó?? Remélem rendezödik ez az éjszakai szopiKép

Na most ennyi vagyok, mert kicsit izgalmas volt a du. a családommal. Összetört egy tükör, kiborult a nokedli, összepisilte a konyhát a gyerek, szóval azt hiszem nem folytatom. Most megyek mert vacsizunk, aztán korán le akarom rakni a gyereket mert elég nyügiKép
Mondjuk amilyen idö van?!Kép

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Zit!
Beni nagyon nagyot nott!Szep kis ficko es nagyon ugyesen beszel mar.ARanyos lehet nagyon ahogy dumal,es nagyon de nagyon sajnalom amiert apatok tavol van Kép persze teged is.

Cory!
FAntasztikus a ket gyerek egyben,annyira cukik!!!Kép
Gratulalok BAlu szobatisztasagahoz!!!Ahova en jarok baby sittelni ott a kisfiu 3 es fel eves es egyaltalan nem hajlanodo bilibe/wc-be kakalni csak pelusba,o szokott szolni az anyjanak hogy most adjon ra pelust mert kakilni fog.Itt szerintem ez a kesoi wc-re szokas eleg gyakori.SZerintem se aggodj!

BARbi!
SZegeny Adamka Kép,es szegeny szulei Kép,aterzem mert mi is igy szenvedunk neha.
A buli tok jo volt ,kb 25-en lehettunk gyerekekkel egyutt.Sok uj embert ismertem meg,igy neha majd ossze jarunk szulinapozni,karacsonyozni meg ilyesmi.Ti mikor mentek haza?
En mar alig varom hogy haza mehessek de az csak nyaron lesz valszeg.


TEnyleg csajok nem tudtok valakit aki kiado lakast keres?Nekunk most van egy kiado felujitott garzonunk az Amerikai uton (zuglo) .Ha tudtok valakit akkor legyszi szoljatok mar nekem.
Elore is koszi.
Egyebkent nalunk is mar kezd szar ido lenni ,azert meg az igazi hidegtol messze allunk.

Hagnosz!
SZegeny BArni Kép
MI tegnap kaptunk oltast es a doki azt mondta hogy nem fertoz.Ti milyen oltast kaptatok?itt maskent mukodnek a dolgok azert kerdem.

Mindenkinek jo hetveget!~
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Gabi: többektől hallottam már ilyet, hgoy a kakihoz pelust kérnek. Én úgy tudom, hogy az ilyen gyerekek lényegében már szobatiszták, mert az azt jelenti, hogy tudják szabályozni a dolgot, és az megy, hiszen tudja, hogy kakilni fog, csak még valami miatt nem meri a wc-be, bilibe... Nálunk pl Balu sokáig rettegett a wc-től, mert valamelyik okos nyanya a házból előadta neki, mikor kiderült, hogy pelusos, hogy a wc-ben van a wc-manó, és neki kell enni adni. Utálom az ilyen öregasszonyokat, hogy mindenbe beleszólnak!!

Hagnosz: jobbulást Barninak!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Megint én Kép Lassan már tuti untok Kép
Egy kis dicsekvés: Zsoma egyedül iszik pohárból Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

micsoda termés!! Kép Kép Kép Kép milyen klassz fotók! Kép

Zsoma tényleg nagyot nőtt, most valahogy az arca is változott, talán nem tűnik annyira kereknek, mint korábban Kép, vagy nem is tudom, és nagyon ügyes, pohárból, egyedül, irigylem Kép Balunak is gratula Kép, nagyfiú Kép

Hagnosz, mi van Barnival? csillapodott a láza? biztos, hogy az oltástól? más tünet nincs?

Zit, de régen hallottunk felőled! Beni most is igazi nagyfiú, kis vasgyúró még mindig Kép az írásodból úgy tűnik,, elég jól viselitek Apa távollétét. Tündérnek igaza van, mutogasd sokszor Ati fotóját, és beszélj róla sokat, emlékezni fog. ismertem külföldről hazatelepülő családot, ahol az alig 2 évessel hazajött először az anyuka, és csak kb. 1 év múlva az apuka, de a fotók, főként közös fotók mutogatásával, sokszori említéssel (pl. lefekvés előtt mindig), a kislányban élénken élt az apja emléke.

Tündér, én is örülök, hogy találkoztunk Kép zűrös lehetett ez a du., biztos, hiányzott a séta, a levegőzés Kép már láttam ezt az oktatót korábban, nekem is szimpatikus volt a hozzáállása, jó, ha az ember tudja, mit, miért csináltatnak vele, és az tetszett különösen, hogy a folyamatot is vázolta: honnan-hová... Ilang csendes gyermeknek tűnt Kép, vagy csak a víz hat rá így? na, jó a szemében látszott a huncutság Kép a víz Lizából nem szívta ki az energiát, viszont akkora adag kelkáposzta főzeléket bevágott délben, hogy az nekem is elég lett volna (nagyjából annyit ettem én is) Kép

Barbi! szegény Ti Kép jobbulást kívánok nektek! és sok-sok pihenést!


panu
panu
 
 


Köszi mindenkinek az érdeklődéstKép!

Délután volt itt minden, hideg vizes borogatás, hűtőfürdő, ezek után lett fél hét körül 39,5. Kép
Felhívtam az ügyeletet, azt mondta a doki, hogy valószínűleg vírus, amire az oltás rátehetett egy lapáttal. Szerencsére a lázon kívül egyéb tünet nincs, kapott még egy kúpot, csináltunk mégegy hűtőfürdőt (most már jól, mert először mint megtudtam túl hamar kivettem), és így visszament 38,8-ra. Most alszik, jól kiizzadt, és ahogy megtapogattam már egészen normális hőmérséklete volt. Papája elment az ügyeletes gyógyszertárba valami kúpok között is adható gyógyszerért, remélem nem nagyon lesz rá szükség.

Most asszem bedőlök az ágyba, lehet, hogy mozgalmas lesz az éjszaka.

Jó éjt!

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok

Barbi, Hagnosz
Jobbulást a kiskrapekoknak!!! Kép

Gabi
Jaj, nem kell ám minket sajnálni, tényleg. Kép Megvagyunk ám, csak néha vannak zűrösebb, elfoglaltabb napok. Ennyi. Azért ha tudok majd benézegetek. Kép

Tündér
Akkor most hét évig nem mész férjhez? Kép (tükör) Látom másoknál is van izgalom bőven. Kép Mit is vacsiztatok? KépKép

Cory
Zsoma nagyon ügyes!!! Elfelejtettem mondani, hogy Beni is iszik már egyedül pohárból. Kép

Köszi a bíztatást csajok! Kép Azt hiszem belerázódtunk egy rendszerbe, ami néha borul, ha kicsit hosszabban alszik Beni (pl pár napja este 21:30-tól másnap reggel 10:30-ig aludt egyhuzamban). Amúgy képet mindig nézünk Atiról és egy közös kép van háttérnek a számítógépen is. Tegnap du Ati felhívott és Beni kiabált neki a telefonba: szia apa. KépKép

Na akkor mára elég is volt belőlünk. Kép Mindenkinek nyugodt éjszakát, betegeknek gyógyulást kívánok!
Kép

Bocsi, de ezt nem tudom megállni:
Kép
Kép

zit
zit
 
 


Sziasztok!

Hagnosz: Balunál a hűtőfürdő általában nem használt, csak a teljes testes vizes borogatás 5 perc szünetekkel 3-szor ismételve.
Nyugodt éjszakát!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Hivatalosan mikor kell beadatni a baris oltást?
Hozzátok kijár a védőnő? Nálunk 2x volt, miután Niki megszületett utána csak az kötelező oltásoknál láttam. Nincs vele semmi bajom egyszerűen csak nem lelkes. Egyébként anyukámnak is Ő volt a védőnője, mikor én születtem.

Nekünk nincs is overallunk most még pulcsi +dzsekiben mászkálunk. De ha lesz hó biztos kell majd venni. De egyenlőre nem láttam szimpit.
A szánkó minket is érdekelne, bár itt a panelba nem nagyon marad meg.mármint a hó
76vera
ugyanezen az oldalon (marci)van öltöztető baba + rengeteg ruha hozzá. Kinyomtatható. Én már rég elmentettem. Szerintem később nagyon jó játék lesz, főleg a csajoknak.
Barbi Hangosz
Jobbulást a kis betegeknek !!!!
Cory
Gratula a a szobatisztasághoz. Szépek nagyon a skacok !
Az én lányom megint nagyon felturbózta magát a mamáéknál és ilyenkor este csak hosszú küzdelem árán alszik el szegény és holnap jön a másik mama !!! Na de ez a dolgok rendje.
Jó éjt mindenkinek.
DorkiKépKép
dorki
 
 


Kélpzeljétek a pohárból ivás nálunk is majdnem megy!Kép Csak abban kell még segíteni neki, hogy mind a két kezével fogja meg a poharat, mert csak eggyel akarja, és úgy még mellé megy. Olyan aranyos, teljesen belehajol, és még nem jött rá, hogy ha már kevesebb van benne, akkor meg kell emelni.

Reggelre lement a láza, de most megint mintha menne felKép . Használtatok már Panadol szirupot? Bevált?
Cory, köszi a lázcsillapítós tanácsokat! A hűtőfürdőre azt mondta a doki, hogy legalább fél óráig legyen a vízben, hát szegény már teljesen elunta az életét, pedig én is beültem hozzá, a vége felé már minden játékot kidobált a kádból, és rakta fel a lábát, hogy ki akar szállni. Lehet, hogy ha szükség lesz rá, kipróbálom a borogatást. Bár inkább ne kelljen.
Zsoma rendes vízfestékkel fest? Vagy temperával? Nem szokta megenni? Én is szeretnék már festeni Barnival, szerintem az ujjal maszatolást kifejezetten élvezné, csak a második mozdulata az lenne, hogy a szájába veszi az ujját.Kép Ez a festhető dekorgumi a hobbyboltokban kapható?
Nagyon aranyosak a képek.Kép Azért nem lehet rossz kétgyermekes szülőnek lenni.

Zit, írjál többször, ha tudsz!Kép A múltkor én is láttam egy híradást, amiben a kül. békefenntartó alakulatokról volt szó, Ciprust is mutatták, gondoltam rátok.Kép
Nagyon ügyes nagyfiad van, büszke lehetsz rá!

Dorki: klassz a lányod pólója!Kép
Nálunk öszvissz háromszor volt a védőnő, egyszer, amikor megszületett Barni, egyszer féléves korában, és egyszer most az oltás előtt. A kéthónapos oltás előtt meg felhívott. Mondjuk én nem is szeretném, ha ennél aktívabb lenne, mivel csak pár perc séta a rendelő, szívesen elmegyek tanácsadásra, ha valami kérdésem van. (Olyankor mindig nagyon készséges, és általában jókat is mond, biztos rendesen járt a továbbképzésekreKép.) Ha gyakrabban jönne, az már egy kicsit terhes lenne.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Ezt az utolsó oldalt még nem tudtam elolvasni, csak az előzőt, ahol a bárányhimlőről volt szó.
Látom vannak pro és kontra vélemnyek is, de azért én inkább a www.baranyhimlo.hu oldalt ajánlanám, a "hallottam, valaki valakijétől" infók helyett.
Mi is ez alapján döntöttünk. Nekünk a gyerekdokink csak annyit mondott, hogy nincs ellenjavallata - magyarul semleges állásponton volt.
Na meg a másik az, hogy a gyerekorvoskodás az egy általános dolog. Nem feltétlen a gyerekdoki tudja ezeket a dolgokat a legszabatosabban és legnaprakészebben. Pl. az általam ajánlott oldalon gyermekinfektológustól lehet kérdezni. Tudjátok, pl. nőgyógyászati problémával sem a körzeti orvost keressük meg, hanem a csak arra a területre szakosodott nőgyógyászt. Gondolom ezzel azért mindenki egyetért.
Még csak annyit a bárányhimlős oldalról, hogy itt direkt szó esik a tévhitekről is.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Hagnosz: mi temperával szoktunk festeni úgy, hogy műanyag palettára nyomok ki belőle festéket, és ecsettel, de lehet kapni nem mérgező ujjfestéket is. Zsoma még megenné, úgyhogy résen kell lenni, de Balu miatt már így festünk.

Bárányhimlő: nekem a Marcsi által ajánlott oldallal az a bajom, hogy csak az oltás mellett érvel, és pl arról nem nagyon van szó, hogy meddig hat az oltás.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Hahó Lányok!!

Barihimlö oltás: hála nektek teljes káosz van a fejembenKép
Mindegy elsö körben megyek a gyerekdoktornöhöz, meg felhívok egy ismerös orvost, hogy mit javasol, aztán meglátjuk. Nálunk úgyis csak jövöre lenne esedékes mivel Ilang 1 hét múlva kapja a 15 hós oltástKép
Kezd újra feltámadni a szél, ennek nem örülök. Tegnap nálunk kicsavart egy 2 méteres tuját és a nyáriorgonafánkatKép Mindkettöt gyökerestül kiforgattaKép A párom most hozza helyre a károkat...

Panu!
Ilang nem ilyen kis szerénke ámKép Kérdezzd meg Zsizsát ö már többször találkozott velünkKép Mondjuk lehet, hogy a Gabit kéne megkérdezni mégiscsak ö a legautentikusabb hírforrásKép
Lizi fözelékevése nem semmiKép Ilang is jó evö, de tegnap ezt nem bizonyította, ellenben bealudt az etetöszékben. Beraktam az ágyába, majd azt hittem, most horpaszt majd 3 órát, erre alíg aludt egy 1.5 órát.

Hagnosz!
Remélem Barni mielöbb meggyógyul! Láz hesss!!!!!

Dorki!
Jó a kiscsaj polójaKép Kicsit mintha szük és rövid lenne nem??KépKép
A védönö nálunk sem jön sürübben mint Hagnoszéknál, egész pontosan 2x járt itt, egyszer még a terhességem alatt, egyszer meg mikor Ilang megszületett. Ennyi. Én is elsétálok a rendelésre az a legegyszerübb.

Zit!
Örülök, hogy így kialakult a rendszeretek, azért ez kicsit könnyebbé teszi a mindennapokatKép Ami a férjhezmenést illeti nekem ez már a második próbálkozásom és nem szándékozom többet férjhez menniKép Szerencsére megtaláltam a párom, úgyhogy még elméleti szinten sem gondolok erreKép Egyébként házasok vagyunk már. Jó, hogy írtad, hogy mit is jelent ez a tükörtörés dolog, mert itt filóztam rajta és Anyukámat ezért nem akartam felhívniKép
A vacsi egyébként szendvics volt, de Apa készítette, igazi gazdag szenya, minden földi jóvalKép

Dávid-Gabi!
Nagyon szép paraméterei vannak Dávidnak igazi nagyfiú már! Mi az, hogy kicsi a feje?! Ezt nem igazán értettem. Képzelem milyen rosszidö lehet nálatokKép 20 fok és fátyolfelhök?Kép

Képzeljétek Ilang 1 órás ugrálás, magyarázás, pakolás, dobálózás, rihegés-röhögés után ültében lemerült a kiságybanKép Ott álltunk felette és nevettünk. Azóta persze eldölt a szentem de nagyon vicces volt.

És ami jó hír, találtam végre babakocsit a barátainknak, holnap megyek megvenni, aztán visszük nekik Szegedre a 7végén!Kép

Na mostmár eldugulok, megyek teregetni...

Tündér
tündér
 
 


Ez még lemaradt:

Orsolya!
Jobban vannak már a gyerekek??

Barbi!
Jobbulást küldök nektek!+++++++++++++++

Tündér
tündér
 
 


Szita az agyamKép

Zit!
Beni nagyon édes a képeken!Kép

Rakok fel neked én is egy sonkásatKép
Kép

(Bocs, hamár feltettem korábban de ezt most muszáj voltKép

Na tényleg eldugulok mostmárKép

Tündér
tündér
 
 


Cory,
először is gratulálok Balunak a szobatisztasághoz Kép na látod, mégsem pelusban fogy érettségizni (a két szopi között még benne van a pakliban Kép).

Bárányhimlős oldalt megnéztem alaposabban és itt: http://www.baranyhimlo.hu/hml/himlo/gyik#13 van olyan, hogy "Mennyi ideig garantál védettséget a védőoltás?".
Persze nem konkrét számot mond, aminek év a mértékegysége, de ha én jól értelmezem, akkor annyira véd, mint egy himlőn átesettség esetén. Himlőn átesettségben meg ugye mindenki bízik, tehát nincs ok bizalmatlankodni az oltással szemben. Magyarul ugyanott van a gyerek védettség szempontjából, de szövődményeket így mindenképpen megússza.
Valamint az oldal állítása szerint, ha oltást kapott valaki, ha átesett a bárányhimlőn, akkor már nem lesz bárányhimlős, hanem maximum övsömörje lesz. Persze a kivétel erősíti a a szabályt itt is megvan, mert "a nem ép immunrendszerrel rendelkező vagy kemoterápiában részesülő betegek életük során többször is áteshetnek a bárányhimlőn".
A felnőttkori esetleges övsömör tény és való hátrány, de ami mérlegelendő, hogy ha nem esik át gyerekkorban mégsem valaki a bárányhimlőn, és oltást sem kapott és majd egyszer csak felnőtt korban találkozik össze a "barival", akkor az már sokkal súlyosabb szövődményekkel járhat.
Viszont hogy teljes legyen a kép, azért azt még mindenképpen meg kell jegyeznem, hogy "az oltás alkalmazásával ritkább a felnőttkori övsömör előfordulása, valamint súlyossága csökkenthető".

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Marcsi: azért az egészen más, hogyha gyerekkorban nem esett át valaki a bárányhimlőn. Én úgy vagyok vele, hogy nem adatom be, de ha tizenéves korukig nem kapják el, akkor beoltatom őket, mert felnőttként tényleg gáz a bárányhimlő.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


hi

LÁNYOK SSOS!!!!!!!!!!

itt volt az ügyeletes doki s beutalt minket a budai gyerekkorházba.
ott fizetösek a közös szobák?? vagy automatice szülös szobák vannak?? (nem hagyom ott, nincs az az ember aki engem el tudna küldeni)

segitsetek!!!!
orsolya11
 
 


Orsi!

Sajna nem tudom Kép Kép Gyorsan hívd fel őket!!!! Valaki ott helyben csak meg tudja mondani!!! De azt hiszem nincs joguk hazaküldni, ha Te nem akarsz hazamenni.
Hüje ötlet, de vigyél be egy strand matracot, hálózsákkal. Én tuti ezt csinálnám.
klarissza
 
 


Orsi: sajnos passz Kép Mi a Lászlóban voltunk, ott van fizetős szoba, ahol a gyerekkel lehet az ember, meg ha szopik, akkor alapból lehet vele ingyen. De úgy tudom, műanyag szék mindenhol van az ágy mellett.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Orsi,
http://www.budaigyk.hu/szuloknek/szuloknek.htm

(Én kb. két éve feküdtem bent a kislányommal, akkor nem kértek ezért külön pénzt. De akkor még csak 3 hetes volt a csajszi, szóval lehet, hogy a kizárólagos szopi miatt volt ingyenes.)

Zulu, aki félrekattintottKép

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

most olvasom, hogy Benedeknek kórházba kell menni Kép Kép pedig reméltem, hogy nem lesz rá szükség. éppen ma délelőtt beszéltünk telefonon Orsival, és akkor mondta, hogy állandóan lázas Bene, 39 fölött. és csak addig megy le, amíg a lázcsillapító hatása tart, majd ismét felugrik, homeozta is. úgy látom, nem lett jobb a helyzet. remélem, hamarosan javul az állapota Benének!

Sonkás fiúk és csajok! ennyire szeretik?? Kép
pólós Dorki Kép

apropó póló! nálunk a macskás póló a kedvenc. egyik nagynénitől kaptam. 9 macska van rajta, mind különböző, felirattal ellátva, ha vki talán nem ismerné meg Kép (kövér macska, kóbor macska, sziámi macska, trendi macska...stb.) már nem merem felvenni, mert állandóan húzogatja Lizi rajtam, és markol belém, meg szeretget, mászik rám. most egy párnán pihen a póló, és azt szeretgeti Kép

jó éjt mindenkinek, panu
panu
 
 


Orsi:KépKépKép
Remélem nincs azért olyan komoly baj, és nem lesz hosszú a kórházi tartózkodás!

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Orsi ott van az ajánlott honlapon:

"Anyás szobák" - hotelszolgáltatás
Minden osztályon - korlátozott számban - rendelkezésre állnak úgynevezett anyás szobák, melyeket térítés ellenében vehetnek igénybe a szülők. Ez azt jelenti, hogy gyermekükkel kettesben kapnak egy szobát, így a szülő éjszakai pihenése is biztosított. Ebben a szolgáltatásban benne van napi háromszori étkezés és a fürdőszobahasználat is. Némely anyás szobához külön fürdőszoba tartozik, de legrosszabb esetben is maximum három szülő használ egy fürdőszobát. Nem kell térítési díjat fizetnie a 6 hónapnál fiatalabb gyermekét szoptató anyának. Ezeket a szobákat érkezési sorrendben töltjük fel, illetve (pl. tervezett műtétek alkalmával) előjegyzés alapján. Soron kívüliséget csak a szoptatós anyák élveznek.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


hi

köszi a gyors segitséget!
épp most böngészem az ajánlott linket.
felhivtam a korházat, mert, ha ma már nem veszik le a vért és egyéb vizsgálatokat sem csinálnak (mivel most-hála csak 37,5-ami szinte semmi a 39hez)nem megyek be feleslegesen.
még ma itthon alszunk, remélem csak 1 nap lesz, na jo max.2.

majd jelentkezem

jo8 mindenkinek
orsolya11
 
 


Jajj Orsi! Remélem hamar meggyógyul Bene, és nem kell sokat bent lennetek. Küldök sok gyógypúszit.

Mi jól vagyunk, csak az elmúlt napokban nem igen kerültem gépközelbe. Most még Bömbi alszik addig tudo írniKép
Cory: gratula Balunak. Látod felesleges volt izgulniKép és hidd el észre sem veszed és szaladhatsz Zsoma után isKép Nagyon édesek a képen.
Zit: jó, hogy te is jelentkeztél. Beni nagyon nagy fiúcska már és nagyon ügyes. Olyan huncut szeme van.
Na felébredt a kis zsarnok muszáj mennem mielőtt kitör a balhé. Betegeskedőknek jobbulást. Mindenkinek küldök gyógypuszit.
Ja még annyit, hogy kész lett az erkélyünk a hét végén jön tulajbácsi kipakolni a szobát. Már alig várom.
Kellemes napot mindenkinek
Brigi és ébredető Bömbi
bombomanyu
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, csak klasszul lebetegedtünk Kép Kaptunk egy vírust ajándékba a nagyitól. Sajna még Lacát is el kellett választani a szopitól, mert csekély 1000 mg-os antibiotikumot kaptam, és ő is szedett egy kis Panadolt.
Én: hányás, hasmenés, mellé egy kis felfázás véres pisivel Kép
Laca: aki sose volt még lázas, 3 éjszaka is kúpozni kellett, igaz nem volt annyira magas láza, 38-38,5.
Az átmeneti elválasztást Hál'Isten egész jól bírta, azt hittem szörnyű lesz, főleg, hogy egyszerre lettünk betegek. Most már szopizik napközben is, de az éjszakai 6-8 keléséről próbálom leszoktatni. Sződy Judittól kaptam hozzá tanácsot. Remélem, hogy sikerül és 14 hónap után aludhatok egy jót. (De ettől még nem vagyok önző anya. Vagy igen? Kép )

(Ja és persze a nagyik, a gyerekdoki, az ügyeletes doki is próbálta bemagyarázni, hogy azért vagyok immunológiailag ilyen szörnyű állapotban, mert szoptatok. Meg hogy nem kellene már 14 hónaposan szopiznia Lacának bla..bla... bla)
Hoppá felébredt a szundiból...
klarissza
 
 


Klarissza! szoptassál tovább, de azért nem ártana egy kis vitamint is szedned, akár újra az elevitet.

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Elég ritkán járok mostanában erre, de látom egyre többen betegeskednek. Mindnekinek mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!!!!

Orsi, Klarissza:Azért számoljatok be, hogy vannak a gyerkőcök és Klaissza te is remélem jobban vagy már.Milyen tanácsot kaptál amúgy az éjszaki szopi leszoktatásról? Engem is érdekelne, feltéve ha nem túl drasztikusKép.

Nálunk is fény derült sok mindenre, azaz főképpen arra, hogy Robó miért nem evett mostanában.Ugyanis egy hét alatt két fogat is növesztett.Szegénykémnek nagyon lassan és nehezen bújnak ki a fogai. De mára már jobb étvággyal bírt, viszont most meg az éjszakáink rosszak.Kicsit zombi vagyok miatta, de túlélem, fő az egészség, hogy nem elegyen beteg ő és én sem.
Képeket kértetek róla többen is, majd teszek fel, de egyszerűen mostanában alig fotóztam és ami készült az sem sikerült túl jól. Nagyon nehéz már fotózni, alig marad egyhelybenKép.
Közben mi is összeszámoltuk minap , mennyi szótagot, szavakat mond már Robó és már túlléptük az ötvenes számotKép. Vannak olyanok is amit csak utánozás képpen mond, az el is felejti ha nem mondogatjuk, ezek nem kerültek bele a számolásbanKép.Egyszerűen most ilyen téren indult be nagyon és ragad rá minden információKép.


Klarissza:mennyi ideig szüneteltettétek a szopit, és hogyan állt vissza Laca a szopira?gyógyulj meg mielőbb!

Marcsi: ti végülis hogyan döntöttetek a barihimlő elleni oltással? Még mindig vacilálok...

Bocsi, hogy nem tudok mindenkinek névreszólóan írni, de nincs sok időm.

A képekre azért írnék még egy pár sort.

Tündér:Ilang csuda édi, akár reklámozhatná is a sonkátKépLátom ő is szereti magát a tükörben nézni Kép

Dorki: nagyon édi Niki a polóban, ráadásul Robó is ilyen, hogy képes úgy feturbózni magát, hogy attól sem alszik este, holott azt hinném, hogy na most...

Cory: gratulálok először is Balu szobatisztaságáhozKépNagyon édesek a képekenKépZsoma egyre jobban hasonlít BaluraKép

Zit: Beni is cukorfalatKépMilyen kis önnállóan eszik-iszikKép. Aranyos lehet, ahogyan apával társalog. Mikor jön apa haza?A Praktikeres szánkónak támlája is van?


BArbi: köszi a hiányolást, csak kevés időm van mostanában gépezni.


Örülök, hogy sokan írtatok, azoknak meg főképpen akik régen írtak. Jó látni őketKép. Igyekszem visszaolvasni, addig is mindenkinek szél-eső-vacakidő mentes napot kívánok!:

Anita
anita77
 
 


Panu:
újra szedek Elevitet szeptember óta, nyáron nem szedtem, aludtam is mindig napközben a fáradtságtól.

Anita:
azt tanácsolta, ha bírok várjak még néhány hónapot, hogy elmagyarázhassam neki, hogy éjszaka nem fog szopit kapni. Mondjuk szerintem én magyarázhatnék Lacának vagy két évig Kép Kép A másik, hogy ha felkel vagy nyöszörög ciciért, akkor csak simi, sétálás, vagy dúdolgatás, hogy visszalaudjon. Tegnap volt ez első éjszaka, hogy nem kapott cicit, nem volt vészes. Sétáltam vele vagy négyszer éjszaka Kép Nem igazán sírt, hanem inkább nyűgösen nyüglődött. Judit szerint, ha következetes vagyok, akkor néhány nap alatt átáll Laca, megtanulja. Hát kíváncsi vagyok, lesz-e eredmény. Ja meg nálunk még az is probléma volt, hogy valszeg nem tud melettünk kényelmesen aludni, (a férjemtől én sem, útba van szegény Kép), ugyanis horkol Kép Szóval szerinte tegyük éjszakára vissza a kiságyba. Az elválasztás 3 napig tartott, de reggel és este kapott cicit, a gyógyszer bevétele előtt.
klarissza
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?