Új privát üzeneted érkezett!

a kedvesem mellettem áll mindenben szerencsére...!!!
de jó lenne ha úgy lenne ahogy írtad....ha hamar jönne...
és neked mit kellett szedned vagy mit csináltak veled???
julicha
Sopron
 
 


A met az a hatóanyag, ami a gyógyszere lehet a pcos-nek. Van merckformin, meforal ilyesmi. A hatóanyag ugyanaz, csak a vivőanyag más. A pcos alap betegsége lehet az inzulin-rezisztencia. Ennek a kimutatására kéne a terheléses cukor-inzulin vizsgálat.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


met=metformin
Ez a hatóanyag, aztán van jópár gyógyszer, ami más nevet visel, de a hatóanyag ugyanaz!(Adimet, Merckformin, Metformin.....)

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 

 
 

Egyébként nekünk is 3év kellett, mire sikerült a pici.De nálunk is volt más probléma is!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


csak az a baj hogy engem nem küldtek el erre a cukor-inzulin vizsgálatra...
örülök neki hogy nektek sikerült remélem nekem is fog......
julicha
Sopron
 
 


julicha: Nekem volt több évnyi metforminos kezelés, de az elején még nem akartunk babát. Utána sajnos a metes kezelés sem volt elég hogy peteérésem legyen. Ezután clostys kezelések jöttek és persze előtte a kivizsgálások (hormonok, petevezeték átjárhatósági vizsgálat, terheléses inzulin-ezt az endokrinológus írhatja ki, de nem szívesen teszik mert drága). 3 clostys kezelés után a dokim azt mondta, hogy neki eddig tart a tudománya és kaptam beutalót a meddőségi központba. Itt már csak akkor foglalkoznak az emberrel, ha legalább egy éve próbálkozik a pár és nem jön a baba. Itt megint kivizsgálások és itt a pár másik tagjának is. Utána nekünk az inszeminációk jöttek szám szerint 4. A negyedik lett sikeres. A meddőségis kezelések kb. 3 évig tartottak nálunk. Remélem a tesónál már nem kell ilyen kezelés, mert különben nem lesz. Túl sok idő és pénz család mellett. A munkahelyem ezt még támogatta, nem biztos hogy még egyszer bele mennének.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


és kb mennyibe került neked minden????csak mert írtad hogy költséges..
julicha
Sopron
 
 


Julicha,
mikor nálam kiderült a pco, nekem sem volt terhelésem, de mondtam a dokimnak, hogy szeretném szedni a metet, és ő ebben támogatott szerencsére.Tehát nekem terhelés nélkül írták fel.Csak utána lett terheléses eredményem is!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Julicha,

nekem hasonló az LH:FSH arányom még mindig, pedig lassan egy éve szedem a metformint. Peteérésem egyáltalán nincs, sőt mostanában (4 hónapja) ciklusom sem. Én is vékony vagyok, már csak kb.48 kg, 165-167 cm-hez.
Nekem emellett pajzsmirigy gondom is van, nem tudom, melyik a rosszabb, melyik kavar be melyiknek.

Tényleg egy jó endokrinológust keress, akiben megbízol, és tényleg odafigyel rád.
Te még nagyon fiatal vagy, biztosan tudnak segíteni.

Néhány honlapon azt olvastam, hogy mindenképp jó a metformin a PCO-ra, akkor is, ha vérből nem mutatják ki az IR-t (nekem alig rossz állítólag), mert elég pontatlanul működik. Egy doki még "sajnálatosnak" is említette, hogy a met szedését IR vizsgálat alapján tartják indokoltnak v. sem.

Türelmesnek kell lenni, bár ez nekem sem nagyon megy már, de ami túlsúlyos lányoknál fogyással magától megoldódhat, az nálunk sajna nem...
jud81
Szolnok
 
 


jud81
sajnálom......de légy te is türelmes biztos sikerülni fog !!!!
én is most a metformint akarok feliratni ..remélem nekem sikerül minél elöbbb
julicha
Sopron
 
 


Sziasztok, lányok!

Remélem ösztönzőleg hat a próbálkozókra, ha jövök, és elmondom, mi hír az én csodababámról, szereném, ha kitartóak lennétek, menni kell, csinálni, jó dokit keresni és utána betartani amit ő mond! Ha diéta, akkor az, stb. És persze bízni, bízni... Még ha oly nehéz is! De mindenkinek csak azt tudom mondani, hogy nem szabad elkeseredni, mindenkinek lesz babája!!!

Tegnap voltunk 4D-n, még ne vegyük tutira, de úgy tűnik, kislányunk lesz...

Kép

Kép
xtina75
 
 


xtina: Babuci nagyon édes. Mentek majd később is mikor majd több látszik az arcocskájából?

julicha: Ez attól függ kinek milyen szuri válik be. Nekem a legolcsóbb volt jó, de elég sok kellett belőle. Nekem 5 stimulációm volt, de az elsőnél túl sok tüszőm lett és a többes terhesség miatt nem vállalta be a doki az inszeminációt. Szóval számokban: darabonként olyan 40-50000 ft, de az utolsónál másik gyógyszerrel kezdtem, ott inkább 60000 volt. A lombik drágább. És nekünk a tesóhoz már csak két tb támogatott lehetőség maradt, de már írtam hogy remélem nem lesz rá szükség.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


xtine gratulálok!!!
neked mennyi idő kellett hogy teherbe essél???? és mitől sikerült mit adott az orvos?
julicha
Sopron
 
 


Sajnos ebben a betegségben nincsenek csoda gyógyszereket!
Türelem, türelem, türelem.............................................................
Mindenkinek más és más válik be!
Sok nőnek nem is kell semmilyen más segítség, csak a 3as kezelés!
Még nagyon fiatal vagy, szerintem ne aggódj ennyire.

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


köszi meli hogy ilyen kedves vagy és hogy nyugtatgatsz
julicha
Sopron
 
 


Sziasztok!

Voltam az MM-ben, Tűűnél. Megkaptam a gyógyszert, azt mondta, hogy ez nagyon rossz inzulineredmény. És már 3hónapja is megkaphattam volna :x a jobb, de uaúgy rossz eredményre. Először napi 1et kell szedni 2héten keresztül, utána 2t. Ja, meckformi xr-t kaptam, 750mg.
Ebben a hónapban nem mehet élesben a babaprojekt. A clostinak meg azért nem volt értelme és hatása, mert olyan magas az LH-szintem (hormon), hogy nem tudott érvényesülni. 3 hó múlva kontroll. Aztán várni a csodára. :D

Xtina de jól sikerült a 4D-s kép, milyen kis édes!

Julicha én is nemrég csöppentem ide, kb szept-okt-ben. Nálunk is a baba az 1., de én már régebben abbahagytam a bogyót. Naná, hogy mindenki azonnal akar gyereket. :) De amíg magadat nem teszed rendbe, addig sajnos felesleges beleélni magad. Én az 1. 3hónapban nem kaptam gyógyszert, hátha elég lesz a csak mozgás+diéta. Mostantól remélek vmi változást. Nekem sincs súlyfeleslegem, lassan már elfogyok. Most 50,5kg vagyok. Úh még nehezebb a dolgom. De ahogy a lányok is írják, nem szabad feladni, hisz látod, a többség már anya. Úh jók a kilátások! :lol: Az MM-ben értenek a dologhoz, jelentkezz be, úgyis csak 2 hónap múlvára kapsz időpontot. Én dr Tűűt ajánlanám, mert a ez egyik dr nővel nem volt szerencsém. De vkinek bevált más is.[/b]
szti1
 
 


köszi szti1 de sajnos nemtudok pestre járni orvoshoz....
julicha
Sopron
 
 


vicky, igen, a 18. héten genetikai UH, ott is megnézik 4D-ben (is), és majd a 30. héten is megyünk, pofit nézni. (Meg majd amikor nem bírom ki.... mint most - 3 napig keményedtem, és aggódtam, meg már kíváncsi voltam a nemére...)

julicha, nekem 2 év 2 hónap 2 hét kellett :lol: De ez úgy jött össze, hogy 1 év próbálkozás mindenféle doki nélkül, 4 hónap félrekezelés (csak clostit adott a doki, holott utána kiderült az inzulinrezisztencia, majd a PCOS - ekkor összejött, de elvetéltem), utána fél év hármas kezelés: met + diéta+mozgás, és utána 4 hónap alatt jött össze, ez alatt volt 3 hónap closti+tüszőrepesztős hónap, ezt úgy hívják "indukált terhesség". Ez a 6+4 hónap a Mensmentis kezelése...

Közben volt egy hiszteroszkópiám, ahol leműtöttek egy méhen belüli elváltozást (méhsövény), és majdnem sor került a laparoszkópiára, mert van (vagy talán csak volt? - terhességben felszívódik) egy endometriózisom.

A következő lépés már a lombik (inszem) lett volna, mert nem lehetett volna folytatni a closti+tüszőrepesztős kezelést. De én ezt nem akartam, akkor meg lett volna a lapar, és próbálkoztunk volna még egy pár hónapot spontán. De hál istennek ezen már nem kell filóznom.

Kép
xtina75
 
 


szti, örülök, hogy jó kezekbe kerültél!!! Továbbra is drukkok, hogy sikerüljön! (meg minden babára vágyónak, természetesen)

Kép
xtina75
 
 


Xtina, nagyon édes a pici, és hihetetlen gyorsan fejlődik. Még csak most jelentetted be, hogy babát vársz, és már azt is tudják, hogy kislány. :D

Ma sikerült bejelentkeznem az MM-be, márciusban mehetek. Már alig várom.

Tudja valaki, hogy mennyi idő alatt van eredménye a hormonvizsgálatnak (női +terheléses)? Szerintetek ha 100 napon túli ciklusom van- (v.inkább nincs), akkor is lényeges, hogy LH:FSH-t a 3.napon nézzenek (ha egyáltalán megjön márciusig)? Vagy ilyenkor tök mindegy, úgyis rossz minden valószínűleg?
Köszi
jud81
Szolnok
 
 


Jud,
fontos, hogy 3.napi legyen a hormonpanel!
Mikor nekem nem volt ciklusom, gyógyszerrel hozattuk meg, hogy meglegyenek az eredmények!
Ha ennyire hosszú a ciklusod, érdemes lenne a dokival meghozatni, mert sokat ronthat az állapoton ez a hosszú ciklus is.
Az nagyon jó, hogy már van időpontod, és kihez mész?
Az eredmények attól függnek, hogy hol veszik le!Maszek laborba akár már másnap is lehet eredmény, sztk-s vérvételnél általában 1hét!

Xtina,
gratula a kiscsajhoz! :D
Mi is kislányt várunk! :P

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Melinda,

Norcolutot szedtél? Eddig a mettől megjött 55 naponta (előtte 15 év alatt háromszor), aztán sajna rászedtem a clostyt, és megint ugyanott tartok...

Március elején megyek, Tűű dokihoz kértem időpontot, pm. bajom is van. Akkor még ráérek megcsináltatni februárban is a vérvételt, hátha addig javul valamit az eredményem, ahogy szti mondta. Bízom benne, alternatív kezelésre is járok. Valami csak segít rajtam is.
:?
jud81
Szolnok
 
 


Melinda,

még egy kérdés, ha lehet. Láttam, amit írtál, hogy másfél év metkezelés után visszavették az adagodat háromról kettőre, és akkor jött a baba. Ez miért volt? Nem mondta a doki? Lehet sok is a met és ugyanúgy bekavar?

Most gondolkozom, hogy nekem azóta nem jön meg, mióta három metet kapok (ez időben akkor volt, mikor a clostyt is kaptam). Eddig azt hittem a closty, de lehet, hogy mégsem?
jud81
Szolnok
 
 


Jud,
igen, Norcoluttal hozattuk meg még annó a vérzésemet!Azt mondják, hogy a nagyon maratoni ciklus rettenetesen egészségtelen.Én általában, ha nem jött meg, 60napig vártam, aztán meghozattuk.Előtte volt egy uhu, és ha nem látszott, hogy meg akarna jönni, jött a gyógyszer.
Másik kérdésedre:
mikor elkezdtem metet szedni, akkor 1,5hónapig 2x szedtem, de nem volt javulás, utána kezdtük el a 3x-i szedést.
Aztán másfél év után volt egy terhelésem, ami rosszabb lett bármelyiknél(mondjuk a doktornő azt mondta, hogy a lombik stimu zavarhatott be), ekkor mondta a doktornő, hogy csökkentsük az adagot!De a ciklusomat a 3x850mg tette rendbe.Az meg, hogy pont utána sikerült KicsiCsoda, tényleg igazi csoda volt, mert nálunk nem a pco volt a legnagyobb probléma.....

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem ismét gyakrabban jövök most már,ma voltam az endokrinológusnál.... Teljesen ki vagyok a túlsúlyomtól!!!
Most már megint nő bennem az elhatározás hogy le kell adni!
Mondjuk doki még reménykedik hogy tudok szoptatni,és addig diétáról szó se lehet..
Megint kezdődik minden elölről,a héten megyek laborba,igaz hormonokat nem kért még,csak a cukrot,meg teljes vérvétel,és vizelet,és TSH!




Bocsi hogy itt üzenek...

Bettike!

Fecó baba gyönyörű,tényleg egy kis csoda!!!! :D :D :D :D
Érdekelne a blogod aláfestő zenéje...,megkérdezhetem ki az előadó,és melyik szám??!!!!

Kép
mók
 
 


Julicha
Ha komolyan babát szeretnél, minél előbb keress egy jó endokrinológust, nézessél terheléses cukrot+inzulint! PCO alapja az inzulin-rezisztencia, azt kell kezelni! Ez a vérben magas inzulinszinttel jár... és ez roppant veszélyes!!!! Nagyon károsítja az ereket, gyakran vezethet szívinfarctushoz, a veseerek károsodása miatt veseelégtelenséghez (művesekezelés, érszükület), a szem ereinek a károsodásához (vakság) :cry: :evil:
PCO-s honlapon találsz olyan orvosokat, akiket érdemes felkeresni (az ország több részén)

Szti
Hajrá!!!!

Tina
:lol: :lol: :lol:

Mók
Én szoptatás mellett diétázom, szedem a metet.... :wink:
Ésszel fogyókúrázni szoptatás mellett is lehet :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Meli, Tina

gratulálok a csajokhoz!!!!!!!!!!!!!!

Kép
gota79
 
 


Köszi csajok!

Kép
xtina75
 
 


Sziasztok!

Xtina gratulálok! Mi volt az AFP-n?

Mók kitartás, menni fog!
szti1
 
 


Gota hogy van a lábad?

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


szti,

Semmi különös, odamentem 7-re, én voltam a 3., levették a vért, 8-ra már bent voltam a munkahelyen. Két hét múlva lesz eredmény, de nem izgatom magam...

Húúú, de izgi, te meg elkezdted a metet! Drukkolok nagyon, hogy segítsen!

Kép
xtina75
 
 


Köszönöm lányok a drukkokat,gratulációt.nagyon jól estek :)

itt van Ferike :)

Kép

KépKép
bettike83
 
 


Istenem de tündér! :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


bettike: Én már megnéztem Ferikét a blogotokban, de itt is nagyon édes. Ugye nem hagyod abba a blogodat? Inkább védd le jelszóval és csak annak engedd megnézni, akit ismersz.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Bettike, csudaszép fiúcska!!!!!!!!!!!!

Kép
xtina75
 
 


Xtina látszik nem vagyok jártas ezekben vizsgálatokban. :roll: Azt hittem, ez vmi olyan, aminek az eredményét egyből megtudni. :lol: Bizakodok én is, azt szoktam mondani a barátomnak, hogy kaja után beveszem a gyereket. :lol: :lol:

Bettike nagyon édes Ferike. Gratulálok!!

Vicky ti hogy vagytok?

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


szti: Jól vagyunk, csak Barbus kezd egyre hisztisebb lenni és ráadásul ezerrel növeszti a fogakat. Eddig összesen kettő volt, most az idén már kijött a felső kettő. Velem semmi különös, elmúlt végre a vérzésem műtét nélkül. Most mennem kell majd rákszűrésre és ha esetleg megint P3 lenne, akkor meg kell műteni a méhazájsebemet. Remélem nem kell. Meg lett a jogsim, már 3-án meg is kaptam és már vezettem is egyszer, felmentünk Dobogókőre! Pedig még hó is volt. Azt mondta a kocsi tulaja, hogy nem ment rosszul. Nem tudom mikor fogok menni újra ilyen benzinárak mellett.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Bettike! Nagyon szép a kisfiad!!! :D Tündéri, mint egy kislány, és ezt most ne értsd félre! :lol: Mégegyszer gratulálok!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Bettike,
nagyon szép Feri baba, gratulálok hozzá!
Sok boldogságot!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Bettike,

még egyszer gratula! Tündéri babóca! Szülés milyen volt?

Szti,

köszi már alakul. már csak érintésre fáj, viszont még be van dagadva. de a lényeg, hogy menni már jól tudok, és így újra tudunk sétálni. a lépcsőn meg vigyázok :wink: :wink:
met hajrá!!!!!!!!!

Lassan kezdek izgulni. 20án lesz az epekőműtétem.

Kép
gota79
 
 


Gota, akkor majd szorítunk neked 20-án!! 8)

Kép
xtina75
 
 


Sziasztok.

Xtina,jaj de di,ugy latom mososlyog:)gratula a kscsajhoz:)

Bettike,nagyon szep fiad van,gratulalok.jol vagy?

Meli,hogy allsz a keszulodessel?kezded beszerezni a dolgokat?

Szti,vegre megkapos a metet,drukk hogy meghozza a varva vart eredmenyt.

Gota,szoritok a mutethez.meddig kell bennt maradnod?

Mók,mennyit kell leadnod?

Kép
monyo83
 
 


Gota örülök, hogy javul a lábad. Jaj, akkor 20-án gondolunk rád!

Vicky Barbus jól belehúzott a fogacskákkal. REmélem rendben lesz a rákszűrés és nem kell műtét. Jó, hogy már vezettél! Gyakorlat teszi az embert.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


gota: Drukkolunk majd hogy minden rendben menjen.

szti: És szerintem még nincs a fogzásnak vége. Ma éjszaka sem aludt valami jól. Tegnap voltam a munkahelyemen bulizni, jó későn értem haza, erre 3-5 ig nem aludt.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Köszi a drukkokat!

Monyo,

csütörtökön bemegyek reggel, akkor meg is műtenek, és már szombaton mehetek haza.

Kép
gota79
 
 


köszönöm a dicsiket lányok :) én jól vagyok hála az égnek,császár jól ment,hegem is szép,azt mondja a védőnő is h 3 hetesen nem szokott ilyen szép lenni,mikor nézte akkor voltam 1 hete műtve.majd még irok a császárrol de sok idő nincs,meg a kevés alvás is kikészit picit,de már kezdek hozzászokni :D elég a 4-5 ora alvás is.Tejcsi van,elég a picinek :) úgy 3.nap indult meg valamennyire,igaz hogy akkor éjjel oránként kelt a pici enni,gondolom kevés volt,tápszert nem fogadta el,de napról napra jobb lett,,több tejcsi lett.

KépKép
bettike83
 
 


Monyo!
Kérdésedre a válasz: 40-et!!! :oops: :oops: :oops:


Gota!
Mennek a drukkok csütörtökre!!!!! :!: :!: :!:

Xtina,Melinda!
Nagy gratuláció a kislányokhoz!!!! Név van már? /Ha nem titok,nem szeretnék tolakodó lenni.../

Kép
mók
 
 


mók,

Köszi... Tamara lesz.. ha tényleg lány (még ne vegyük 100%-ra) 8)

Kép
xtina75
 
 


Xtina!
Nevetek nagyon szép! :D
Nekem 16 hetes 4d-s uh-n azt mondták kislány / ne vegyem biztosra/,és...kislány lett!!!!
Szerintem nagyon fejlett a technika,nagyon ritka hogy tévednek. :wink:

Kép
mók
 
 


Nem látta rendesen, 4D-ben takargatta, 2D-ben látszott a 3 csík, erre mondta, hogy ez azért lányra utal...

Kép
xtina75
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?