Új privát üzeneted érkezett!

gigi!
Én is végig szedtem,annó is és most is fogom. :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Hű ezt a laptetőt szívesen átadom valakinek! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


gigi!
én egyáltalán nem szedem a metet a terhesség alatt. más okból, de még a pozi teszt (vsz még a fogantatás előtti napokban) abbahagytam.

az orvosod mit mond?
mindenképpen az ő véleménye kell, hogy mérvadó legyen, hiszen hozzá fogsz járni a következő x hónapban gondozásra.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

 
 

Zazzy!
Én szívesen átveszem a laptetőt. :D
franci
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a válaszaitokat! Megnyugtató, hogy sokan szedték közületek a gyógyszert. Azóta elmentem egy másik dokihoz, aki közelebb is van, és akinél szerintem maradni is fogok. Ő is azt mondta, hogy végig szedjem, sőt a Bromocriptint se csökkentette. Az, aki abba akarta hagyatni, meg is mondta, hogy azért álljak le vele, mert nincs erre a problémára törzskönyvezve a Merckformin, csak cukros gyógyszerként, és így ő nem vállalja a felelősséget. Szóval ő se azt mondta, hogy bizonyítottan árt a babának.

Youlcsi

Látod, ez a rossz, hogy két doki két különböző véleményt képvisel...

Franci
Te most hova jársz? Melyikre vagy kíváncsi? Nekem a Kaáli volt legkevésbé szimpatikus, de azért, mert kifogtam szerintem a legellenszenvesebb dokit. Néha helyettesítette egy hölgy, talán Kovács dr.nőnek hívták, ő nagyon rendes volt. De a dokim azért a szép kis összegért, amit otthagy az ember, nagyon hülye volt velem. Tovább is álltam.
giggi
 
 


giggi!
és 8 doki 8 különböző véleményen lenne... :?

akiben bízol, annak a szavára adj!
de nincs is értelme olyan orvoshoz járni (főként amikor a babád is a tét), akiben nem hiszel.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Valaki írta egyszer, hogy egy olyan dokihoz jár, akit felfüggesztettek. Ugye nem ehhez a dokihoz?
http://www.gyermekevek.hu/cikk/egy_szen ... osag_elott
Mert akkor meneküljön, akármilyen kedves is az illető!

És ugye nem Zalányi Sámuel az illető doki neve?
Kiegészítő irodalom ezügyben: Mik vagytok ti istenek?
(netről letölthető)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Vicky köszi, hogy leírtad a te történetedet. Olyan jó pozitív eseteket olvasni! Nekem helyenként bonyolult volt, hogy melyik doki kicsoda is, de ez teljes mértékben miattam van. Azért nagyon nem mindegy, hogy 30-40 az inszem vagy 200!

Mók nagyon édes Lilla!

Xtina veled mi a helyzet? Nagyon eltűntél.

Giggi gratulálok! SOTE-n nem voltál véletlenül?

Youlcsi nemsokára itt a nagy nap nektek is! Hogy bírod?
szti1
 
 


TEgnap mentem vissza a nődokimhoz a dermoid ciszta miatt. Szerencsére nem az volt. ÉS a másik oldalon lévő 4,4x4,5 cm-es is felszívódott. De sajna a kicsik megvannak. A méhem normális, 6mm-es volt a nyálkahártyám, igaz ez a 25.napon volt. Nem tudom, ez ilyenkor normális-e. HAsi folyadékot is látott, ami lehet pé-től is, meg a cisztáktól is. Aztán megnézte a hőgörbémet, és maradtunk abban, hogy valszeg a nagy cisztákból maradt vissza. Az 1 napos vérzésre azt mondta, hogy nyugodjak meg, a nagy cisztáktól is lehetett. Meg a biorezonanciás kezelés is bezavarhatott. Úh mindenképp várjuk meg a következő vérzést, nem kell Norculot (vagy mi, amit a másik alapból felírt). A következő ciklusra kaptam clostit, és mennem kell majd uh-ra. És azt tanácsolta, hogy Tűűhöz menjek vissza mindenképp.
szti1
 
 


giggi: én is a 12. hétig szedtem a metet, utána leálltam és szerencsére nem lett terhességi diabéteszem. Most szülés után 9,5 héttel a súlyom a terhesség előtti súlyhoz képest +11 kg, metet elkezdtem újra a hét elején mert már nem szoptatok tej híján :cry:
Csak kapkodom a fejemet amikor azt olvasom hogy a házidokker nem írja fel a metet és látom hogy ki miken ment keresztül :shock: :shock: . Nekem simán felírja a házidoki-néni, elég volt az endokrinológiai lelet másolatát leadni neki. Anyósom detto, ő is IR-es, ráadásul nem is járt endokrinológusnál amikor a házidoki ( :!: :!: :!: ) a terheléses vizsgálat eredményei láttán (irtó magas volt mind az éhgyomri, mind a terhelt inzuja) felírta a metet.
Úgy érzem irtó szerencsés vagyok, elsőre diagnosztizálták nálam a PCOS-t a mensben, kaptam metet, lefogytam és amikor mondták hogy most jöhet a baba, azonnal spontán terhes lettem. Mindenkinek hasonlóan könnyű babásodást kívánok!
Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a babásodást megelőző időszak és az első trimeszter orvosi költségei a félmillát közelítik :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


mók: Lilla valami tüneményes, gratulálok még egyszer! :D
Vendég
 


rambóka: én írtam hogy hozzá járok de nem olyan mint amilyenek a sajtó lefesti. A műhibáról meg annyit hogy itt nem nyúlnak egymás betegeihez ő meg szabadságon volt. A dokinak más a neve röviden csak loboda. Szentesen összesen csak 6 nőgyógyász van de nincs olyan akinek ne lett volna műhiba pere. (tudomásom szerint)pl biztos hallottad a végtaghiányos kislány esetét is azt hiszem pancsika, császár közben félbevágott arc, torz arccal született kislány stb. A nyílt gerinces kisfiú patrik esetéről meg annyit hogy utána lecserélték az 30éves ultrahangot hozzáteszem a mostani is kőkorszakinak számít.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára horibol 2010.11.04 17:35-kor.

Kép
horibol
 
 


szeretném megkérdezni erről a véleményeteket mert a doki szerint nincs ebben semmi különös (nem a fent említett hanem az új akiben nem bízok)

3 napi eredmények
ösztradiol: 75,4 ng/l
tesztoszteron: <0,69 nmol/l ref:0,69 - 2,80
progreszteron: 0,3 ug/l
prolaktin: 445 mU/l ref: 72-511
lh: 1,3 U/L
fsh: 2,8 U/l
tsh 4,10 mU/l ref: 0,27 - 4,20

21 napi
osztradiol: 121 ng/l
progreszteron: készül
prolaktin: készül
lh: 5,6
fsh: 6,6

két nappal később megjött

Kép
horibol
 
 


Sziasztok,

szti: jól vagyok, köszönöm, egyelőre semmi különös.

horibol,

3 napi eredmények
ösztradiol: 75,4 ng/l szerintem jó. Nekem 142 volt, mindkettő a tartományban
tesztoszteron: <0,69 nmol/l ref:0,69 - 2,80 valszeg alacsony, bár az én papíromon 0,22-től kezdődik a tartomány, kár, hogy nincs ott a pontos érték
progreszteron: 0,3 ug/l ez jó
prolaktin: 445 mU/l ref: 72-511 szerintem jó, nekem 396 volt.
lh: 1,3 U/L
fsh: 2,8 U/l - ugye tudjuk, jó lenne, ha 1:1, vagy ahhoz közelítő lenne, de majd javul, nekem is sokat javult fél év alatt

tsh 4,10 mU/l ref: 0,27 - 4,20 - nálad diagnosztizálák ezelőtt a pajzsmirigyet? Szedsz gyógyszert? Ugye van az az elmélet, hogy 2 alatt vagy körül kell lennie, de van olyan ismerősöm, akinek 4 fölött volt, lenyomták, és tök szarul volt hetekig, aztán abbahagyta, jobban van, és azóta már babás is.

21 napi
osztradiol: 121 ng/l - a lényeg, hogy sokat emelkedett!
progreszteron: készül
prolaktin: készül
lh: 5,6
fsh: 6,6

Ennyit tudtam segíteni.
xtina75
 
 


xtina75: 15 hónapja szedem a metet és most lett a legkevesebb arány az lh fsh között (9,6 és 5,8 szokott lenni)
pajzsmirigy alul működésem van. Fél szemnél ennyi az érték egésznél meg 0,03. Egyébként ezek closti utáni hónap eredményei. Pete érésem ugyan nem lett tőle de a clostis hónapban 25 napra utána való hónapban 23napra megjött magától rendesen. sajnos továbbra is rengeteg a cisztám és egyre nagyobbak így még ebben a hónapban lesz laparoszkópiám. Köszönöm szépen a válaszodat!

Kép
horibol
 
 


Bocs, hogy megszólalok...
Időnként szoktam olvasgatni a topikot, mint érintett :wink:

Metformin
Mo-n nem szokás adni terhesség, szoptatás alatt. Sok orvos még nem ismeri az IR-PCOS összefüggést, hogy ezt lehet gyógyszeresen kezelni.
Más országokban ezt a gyógyszert évtizedek óta alkalmazzák kismamáknál, szoptatós anyukáknál.
Én szedtem/szedem folyamatosan+diéta+testmozgás!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 



Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Horibol
Pajzsmirigy-hormont többféle gyógyszer, többféle kiszerelésben (hatóanyagtartalomban) tartalmaz.
Baba egészéges fejlődéséhez is szükséges!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


lombikbaba: üdv itt!
jelenleg L-Thyroxin Henning 50-et szedek

Kép
horibol
 
 


Teherbeeséshez, terhességben a baba egészséges fejlődéséhez mIU/l alatti érték kell!
Ha az 50-es tabletta sok, a fele kevés, lehet próbálkozni 3/4 tablettával!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


szti!
nemsokára... bírom, de nagyon nehezen :(
bő 2 hét, és szülni szeretnék. nem mintha nem lenne jó odabent a pocoknak, de én sajnos egyre rosszabbul vagyok :?

rambóka!
nálunk is halnak a kismamák :(
éppen talán 1-2 hete volt a híradóban, hogy perlik a kórházat. és tavaly ő nem az első volt :(
de ettől függetlenül én megbízom az itteni dokikban... talán csak az újban nem, mert még nem ismerem (de tegnap már legalább láttam :)).

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


köszönöm! Mesélnél magadról?

Kép
horibol
 
 


IR-em van, most már 3 éve szedem a met-et. Az 5. lombik volt eredményes, úgy hogy előtte kiderült a trombophiliám és egészen a stimuláció kezdetétől, a szülés utáni 6. hétig szúrtam magamba a Clexane-t.
De végre van egy Katusom :wink:
(ja, és egy kicsit kotnyeles vagyok :oops: :lol: :lol: :lol: :wink: )

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


[quote="lombikbaba"]j írta:lombikbabaa, és egy kicsit kotnyeles vagyok :oops: :lol: :lol: :lol: :wink:


Ircsi,
Üdv itt! Egy kicsit? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
Bocs, magas labda volt...

Lányok, ez az a csaj, aki rábeszélt arra, hogy menjek el IR-vérvételre!! :lol: :lol: :lol: :lol: Szóval jól jön, hogy ilyen kotnyeles...

A 22:08-as bejegyzésedből hiányzik a lényeg... hány mIU/l alatt...

horibol,
Ez a 3/4 tabletta jó ötlet, én is akartam írni, gyógyszertárban kapható tablettavágó párszáz ft-ért...
xtina75
 
 


Julcsi,

mi a baj? vagy "csak" a szokásos terhesség végi rosszullétek?

Lombikbaba,

üdv itt. néha olvaslak titeket, annó még Csibuc miatt néztem be, hogy mi újság vele. jó kis csapat van ott a másik fórumon.

Kép
gota79
 
 


Tina
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ügyes vagy a fogyással! Drukkolok, hogy minden ilyen szépen összejöjjön! :wink:

2mIU/l alatti legyen... bocs, így jár az, aki szoptatás közben ír hozzászólást :oops: :wink:

Gota
Micsoda hajasbabád van! :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


gota!
semmi különösebb baj nincs. szokásos, de nem terhességi tünetek. sajnos most már szinte minden átfut rajtam... néha úgy rohanok a wc-re, mint akit rakétából lőttek ki :oops: gondolom az állandó hasfájás is ettől van, néha olyan, hogy üvölteni tudnék, ha csak át kell fordulnom az oldalamról a hátamra... vagy ha hozzáér valami a pocakomhoz... és sajnos az egyetlen, valamit is érő hasfogót nem tudom szedni... a dokim meg csak szülés után tud velem mit kezdeni, mert így se vizsgálni, se gyógyszert adni nem tud...

úgyhogy tudom, hogy kegyetlen ilyet kívánni, de elég nagyok vagyunk... lehet, hogy jobb lenne már külön :?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Eclipse, Mók
Gratulálok!!!

Franci
Gyönyörű kisfiad van :o)

Kép

Kép
princzike
 
 


giggi
Én a 12-ik hétig szedtem a Metet, de a nődokim egész végig egy kisebb dózisban szedette volna. Szóval biztos nem ártasz a babának vele.

Kép

Kép
princzike
 
 


youlcsi,
Én megértelek, hogy így érzel, nem lehet könnyű. Drukkolok neked, hogy kellemes legyen a maradék idő, és könnyű szülést kívánok!

princzike,
Megírod, mennyi volt az a kisebb dózis?
Ha egyszer odajutok, én is végig akarom szedni. Nem tudom, Rencz felírja-e, mert már most mondta, hogy szerinte nem kell szednem majd végig. (Ő sokkal bizakodóbb volt szeptemberben, mint a nőgyógyász - aki lombikot javasolt - ő úgy adta oda a 4 havi adagot, hogy ebben szerinte már benne van az első 12 hét :wink: - vagy legalább egy része) De kérdés, hogy ha én szeretném, belemegy-e... Mert hiába akarom majd, ha nincs receptem.
xtina75
 
 


horibol,
voltál már laparon valamikor v. ez lesz az első? sajna én is rossz hírt kaptam a dokitól. a ciszták nekem is nőttek (5-6mm), úgyhogy az eddigi eredmény "korábban PCO" helyett visszakerült a "jellegzetes PCOS petefészek" a kezelőlapomra :cry:
Lehet, hogy 7 hónap met nem volt elég kitisztilni, és az egy hónap closty rontott a helyzeten? pedig a nődoki és az endokrinológus is azt mondta, szedjem be... most nem fogom szedni egy ideig, várom, hogy tisztuljon. de lehet, hogy csak várok, és laparra kellene mennem nekem is? mennyi metet szedsz? nem lehet, hogy kevés? vagy mástól cisztásodik? én egy hónapja emelt adagon vagyok, mióta mondtam a dokinak, hogy 55 naposak a ciklusaim.
jud81
Szolnok
 
 


jud81: ez lesz az első és remélem utolsó laparom is. Jelenleg 3x850 metet szedek és egyáltalán nincs pete érésem. Amikor elkezdtem a metet még nem volt policisztás a petefészkem ultrahang papír alapján jelenleg meg már elég csúnyán. Emellett volt egy csúnya vakbél műtétem 9 éve hashártya gyulladással mellette, és valószínűleg vannak összenövésem is. Egyáltalán nem örülök a műtétnek de szeretném hogy történjen végre valami legalább az derüljön ki hogy átjárható vagyok-e. Ciklusaim nincsenek sose tudom mikor jön meg. Tűű nekem azt mondta hogy closti és ha nem hat akkor lapar, de már több mint egy éve szedem a metet és a hormon képemen szinte semmi változás (pedig fogytam 20 kg így már normál a testsulyom). Szerintem még várj a laparal de nem vagyok orvos.

Kép
horibol
 
 


Lombikbaba,

köszi. tényleg hatalmas haja van. most kb. 8-10 cm, és már egyszer levágattuk teljesen rövidre. hétvégén újabb vágás, de most géppel, 2cm-esre. szerintem meg fogom siratni, de legalább össze lesz vágva. az ollót most nem engedem, a múlkor óriási ordítás volt, most nem akarom kínozni.
amúgy Kata babád is tüneményes.

Eclipse,

boldog születésnapot!

Nekem pedig hatalmas csodaként ma megjött. mióta abbahagytam a fogit, soha nem jött még meg magától, csak közvetlenül utánna. lehet hogy az emelés miatt? Szerdától 2x 1000et szedek.

Julcsi,

megértelek. én is szerettem volna korábban, de ráhúztunk 1 hetet végül.

Kép
gota79
 
 


Sziasztok.

Lucuzs???hogy vagy finishelo?

Joulcsi,kitartas,max 1,5honap es vege.

Kép
monyo83
 
 


Monyo! Fizikailag bírom még, de lelkileg már nehezebb... Már naponta járok vizsgálatokra, és sajnos nincs sok változás, sőt a doki szerint bár a méhszáj "már" 1 ujjnyira nyitva, a méhnyak teljesen megtartott, egyáltalán nem rövidül, és ezzel nagyon nincs megelégedve. :(
Volt ma Uh is, az áramlás rendben, a méhlepény 2-es érettségű, viszont Balázs már 4 kg fölött. :shock: :( Őszintén szólva kezdek berezelni... :oops: :cry:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs,elhiszem hogy berezeltel.
Mit mond a doki?inditani kell vagy vartok meg?

Kép
monyo83
 
 


Xintia
Nekem a nődoki mondta, hogy ugye 850-esról az 500-asra térjek majd át, de nálam közbe szólt egy jó kis "epekőműtét", ott meg nem engedték szedni a gyógyit, így ezért kellett leállnom.
Azért beszélj majd erről a nődokiddal is, mert elég változó, hogy hogy állnak hozzá.

Lucuzs
Mizu? Még mindig egyben? Mennek a szülésindító drukkok!!!!!

Kép

Kép
princzike
 
 


Ma reggel kaptam az sms-t Lucuzstól!
"Ma reggel 5:44-kor megszületett Balázs, 4500g-mal és 54 cm-rel!Nagyon jól vagyunk mindketten!Puszi Lucuzs!"

Gratulálok a nagyfiúhoz!Sok tejcit és boldogságot kívánok Nektek! :D

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Lucuzs!

Hatalmas gratuláció!!!!!!
Csak kibúj a fiúcska!!!! :D :D :D

Kép
mók
 
 


Lucuzs nagy nagy gratula.sok boldogsagot:)

Kép
monyo83
 
 


Lucuzs: Szivbol gratulalok, szep nagy baba!!
deepgirl
 
 


lucuzs: Gratulálok. Jó nagyra nőtt ez a "csepp" fiú.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Lucuzs!
Gratulálok a hatalmas fiúcskához!
franci
 
 


lucuzs: gratulálok

Kép
horibol
 
 


Lucuzs!
hurrá! hurrá!

gratulálok!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Lucuzs!!!

Gratulálok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xtina75
 
 


Sziasztok Lányok!

Laci vagyok, Lucuzs párja.
Szóval minden aránylag simán ment, mindenki jól van. Hosszú sztorit ne várjatok, mert előző éjjel nem sokat aludtam én sem, már alig látok.
Küldök két képet:
Kép Kép

Üdv mindenkinek!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


lucuzs: Gyönyörű ez a nagy fiú. Még egyszer gratulálok és jó egészséget az egész családnak.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Lucuzs!

Sok szeretettel gratulálok Nektek, Balázs gyönyörűséges :D !
Vendég
 


Lányok, tartozom egy vallomással...

Kép

Kép
xtina75
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?