Új privát üzeneted érkezett!

Judyt Kép
Köszi a táblázatot. Olyan jó látni, hogy ennyi pindurka van útban a nagy világba Kép

Vanda Kép
A körzeti orvosnak kell szólni, hogy várandós vagy. Utána a lakhelyed szerint nédőnőhöz kell menni, amit a gyerekrendelő tanácsadáaán talász meg. Hanyadik kerületben laksz?

Annácska

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Babus!
A szülőszobában volt egy rész, amikor mondta az apuka, hogy csak akkor mocorog a kicsike, ha ő 3 újjal megkkocogtatja a mama hasát, de amikor a mama csinálja ezt, akkor a picur nem jelez vissza.
Egyből te jutottál eszembe, hogy Kristófka, hogy szokott mocorogni.Kép

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Zsófi

A valós terhességi kor és a baba méreteiből számított kor ritkán egyezik meg pontosan.
Az én Kristófom eleinte állandóan kisebb volt a koránál, holott tuti félidőben sikeredett a Closty miattKép
Hol 2 héttel, hol 1 héttel volt kisebb. A 7.héten már közel azonos volt a korával. A 12.heti UH-on már pár nappal idősebb is volt a koránál, ekkor előrehozták a szülés várható idejét február 13.-ra. Aztán a 20.heti UH-on ismét kisebb volt egy héttel a koránál, így csúszott a szülés ideje február 20.-ra.
Ez szerintem állandóan változik.

Babus

Kép
babus2005
 
 

 
 

Jura!
Hol van már a beigért kép rólad?
Már nagyon kíváncsi vagyok.Kép
Juci kutyusod hogy van?

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Judyt

A mi Kristófunk a simizést szereti, a kopogtatást nem.
Lefekszem az ágyra, megsimizem párszor a pocimat és ezekután tuti a rudgosás. Vagy pedig ha felhúzott lábakkal ülök(ez már nehézkes) vagy fekszem, akkor az ellen állandóan tiltakozik és jól megrugdosKép

Kép
babus2005
 
 


Babus!
Nagyon megnyugtatál!
Köszike!

Csak azt nem értetem, hogy ha az uh szerint jun.12 a kiirt dátum, de az orvosom azt mondta hogy maradjon egyenlQre a 18-a.
zsófi
zsófi76
 
 


Annacska,
koszi az infot. Szoval eloszor a korzetimhez kell mennem, rendben. A XII. keruletben lakunk, de csak 1 eve es meg nem vagyok teljesen kepben. A haziorvosom pedig a III.-ban van. Jo nagy kavarodas!
Ja, es az elobb nem valaszoltam: a munkahelyemen mar sokan tudjak, hogy baba lesz, mert eleg barati a legkor nalunk. Persze a nagyfonokok meg nem tudnak semmit. Nem is tudom, mikor es hogyan jelentsem be. Januartol mar nem szeretnek dolgozni, viszont a helyemre mindekeppen kell valakit talalniuk. Ezert illene november vegen bejelentenem...

Vanda
vanda72
 
 


Köszi a hozzászólásokat a görbéimhez Kép Szépnek nem mondtam volna, de ha ti így gondoljátok Kép Egyébként azért tettem fel hogy megerősítsetek abban, hogy a ciklusom 27-28 napos lenne, ha nem lenne baba. De baba van, úgyhogy jól megjegyeztem ám ezt az október 13-at utolsó menziként Kép Szóval legkésőbb kedden nem kell megjönnie Kép

Zsuzsci, Kóbor Kép
Hogy álltok a napokkal? Kép

Babus Kép
Kristóf szobácskája gyönyörű lesz, még akkor is ha most kicsit soknak tűnik a berendezés ára. De azt a könyvet jövő hónapban is meg tudod magadnak venni Kép Még akkor is van 3 hónapod, hogy az összes betűt kiolvasd belőle és az összes képet megnézd töbször is Kép

Vanda
Örülök hogy jobban vagy! A fejgörcsöket is utáljuk, úgyhogy nem mernek többet bántani téged Kép
Nekem is küldöd a tesztet? Tudod, hogy a posta miatt azért biztosan ideérjen Kép

Annácska
Te hogy vagy?

Irigylem a kismamáinkat, annyira, hogy én is követelek egy zebrát magamnak a jövő héten Kép

Tündi
Vendég
 


Vanda Kép
Szerintem érdemesebb, sőt mindenképp a XII. kerületben keresd fel a tanácsadót, ott találkozol majd a leendő védőnővel, akinek majd nagy lesz még a szerepe. A szülés után is többször fog jönni hozzátok. Amit még érdemes lenne majd megnézni, hogy ki jó gyerekorvos ott.

Tündi Kép
Köszönöm, viszonylag jól, hol jobban, hol kevésbé.
Nem is igaz, pocsékul vagyok, legalábbis lelkileg Kép
Tegnap is szinte végig bőgtem a napomat. De megpróbálom összeszedni magamat, csak nagyon nehéz.
Szorítok neked nagyon Kép

Annácska

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Tundi,
Termeszetesen neked is beszerzek egy tesztet! Hogy ennek a DM-nek mekkora forgalmat bonyolitunk ujabban terhessegi tesztbol... Ennel nagyobb forgalmat mar csak pelusbol szeretnek bonyolitani...
Koszi, hogy megvedesz a tovabbi fejgorcsok elol...

Vanda
vanda72
 
 


Annacska,

ott kerestem mar meg a vedonot, de mi van, ha esetleg nem szimpatikus a no? Lehet olyat, hogy megsem hozza jarok?

Vanda
vanda72
 
 


Na elmentem!
Jó hétvégét mindenkinek!
Sok zebrát hétvégére!!!

Zsófi
Az a pár nap lényegtelen. A baba úgyis akkor születik, amikor ő akar. 1-2 héttel korábban is akár, de az is tök normális.

Kép
babus2005
 
 


Judyt
Odaadtam a férjecskémnek néhány képet, mert náluk valaki tud scannelni. Kereste is az illetőt, de éppen aznap nem volt bent. Ma reggel pedig a drágám közölte, hogy ő bizony ma nem visz magával táskát.(egyébként mindíg nála van)És persze a képek a táskába pihennek most otthon. De ígérem jövő hétre meglesznek!


Juci kutyusom egyre jobban érzi magát nálunk. És már van két barátja is: két kiscica.
Az egyiket a szomszédtól kaptuk, a másikat a párom hozta haza az utcáról! Ő aki utálja a macskákat!!!!!!! Most pedig már mindkét macska csak rajta lóg, neki oda mennek ahová akarja, nekem nem. Bélucink halála nagyon mély sebet ejtett a lelkén, azóta még jobban tiszteli és szereti az állatokat.

Még nincs nevük a cicáknak. Kérek ötleteket! Sajnos a nemüket még látom tisztán!

Képzeljétek, tegnap mentem az anyuhoz ,aki persze azonnal kérdezte, hogy megjött-e már?! JAJ, olyan rossz volt neki hazudni! Elkeseredett arcot erőltettem magamra és közöltem, hogy sajnos megjött. És olyan furán nézett rám! Kereste rajam a legkisebb jelét is , hátha csak hazudok. Nem is mertem a szemébe nézni, gyorsan a vacsimba temetkeztem és soroltam, hogy: azért nem keseredtem el, végül is csak 2. próbálkozás bla-bla-bla.Nagyon nehéz volt! Hogy fogom én ezt kibírni karácsonyig?!?!?!
jura
 
 


Annácska Kép

Meg nem vettem semmit, de ma mar biztos sikerul idoben odaernem a patikaba.

Vanda Kép

En a munkahelyen szoktam megnezni, ha mar mindenki lelepett... Ezert megeri varni. Kép

Tenyleg, a vedononel mi tortenik? Szerintetek erdemes elmennem oda, ha otthon jarok? Mondanak valami erdekeset?

Gyöngyi

bgy
 
 


Jura!
Hát én is ettől félek, hogy fogok hazudni anyukámnak?
Már gyanús vagyok neki.A múlt héten azt mondta, hogy ő bizony érzi, hogy most sikerült.Kép
Lehet, hogy a cisztákra fogom, hogy még nem jött meg.
Mi biztos nem fogjuk kibírni karácsonyig, úgy beszéltük meg a párommal, hogy mikulás napra fogjuk a családot meglepni.Kép
Micsoda kis állatfarmotok van.Kép
Macskanevek: cirmi, kormi.
Most csak ez jutott eszembe, de nézz itt szét, biztosan találsz megfelelőt:
http://www.macskanevnap.hu/

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Vanda Kép
Nekem sem volt szimpi a védőnő, de nem volt mit tenni. Sajna nincs mit tenni, az van aki a ti utcátokra van beosztva. Reménykedni azért lehet, hogy jó lesz Kép

Gyöngyi Kép
Remélem ma több szerencséd lesz Kép

Annácska

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Jura Kép

Hat igen, ezek az Anykak mindig megerzik a dolgot... Az en Anyukamnak is tegnap volt a szuletesnapja, felhivtam es termeszetesen o is rakerdezett, hogy allunk a babaprojekttel... Kép Olyan jo lett volna szuletesnapi ajandekkent megmondani neki! Ehelyett csak annyit mondtam, hogy ne izguljon, szolunk ha aktualis... En mindenkeppen ki szeretnem varni a 3 honapot, de azt mar latom, hogy karacsonyig biztos nem fogjuk kibirni!!! Kép Kép Kép
Egyebkent vigyazz a cicusokkal, felteve hogy nincs mar ellenanyagod toxoplazmozis ellen...

Gyöngyi

bgy
 
 


Gyöngyi
A toxoplazmozis ellen úgy védekezhetek, hogy nem kerülök kapcsolatba macskakakival, ugye?
Símogatni azért lehet őket? Vagy hanyagoljam a babusgatást?

Judyt
Köszi a neveket, megnézem.És ez a Mikulás nap nem rossz ötlet!!! Ha nem bírjuk Karácsonyig ez is tökéletes időpont lesz.

Jura
jura
 
 


LányokKép
Jó hétvégét nektek és hétfőn várom az újabb zebracsordát!
Stella

Kép
stella9
 
 


Szia Stella!

JÓ hétvégét!

Tündi
Vendég
 


Stella Kép
Szép hétvégét nektek Kép

Jura Kép
Ha már átestél egy toxoplazma fertőzésen akkor már védett vagy és akkor nyugodtan macskázhatsz Kép

Annácska

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Zebrások!
Komolyan kibírjátok karácsonyig? Hát én max az első UH-ig Kép Vagy még inkább max 7-8 hetesig Kép

Tündi
Vendég
 


Lányok!
Hurrá hétvége.Kép
Mindenkinek jó hétvégét kívánok.Kép
Remélem jövőhéten elengedhetek 1-2 zebrát.Kép
Puszi mindenkinek

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Judyt!
Most akartam éppen írni neked Kép
Hétfőn mikor mész dokihoz?
Drukkolok, hogy minden rendben legyen.
Vigyázz magadra és csak nyugi Kép
Puszi

Annácska

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Annácska!
Még csak visszanéztem.Kép
17 órára megyek a dokihoz.Kép
Oké vigyázok magunkra.Kép

Puszi
Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Judyt
Neked is jó hétvégét!

Tündi
Vendég
 


Mindenkinek nagyon jó hétvégétKép

Hétfőn reggel tesztelek és remélem jó hírt hozok.

Még drukkoljatok nagyon, mert szükségem lenne rá nagyonKép

Judyt!Jura!Többi zebis!Kép

Vigyázzatok magatokra!!!

És akiknek még nem jött össze fel a fejjel!!!Puszika

Mea
mea
 
 


Annácska
Honnan tudjam, hogy már átestem- e valaha toxoplazma fertőzésen? Gyerekkorom óta vannak macskáink, tehát akkor nagy valószínűséggel volt már ilyenem? És ezt valahogyan kitudják mutatni?


Judyt, Mea
Nagy-nagy pihenős hétvégét kívánok nektek.
Mea neked+ZEBRÁThétfő reggel!!!!!!!!!!!

Tündi
Nem merem előbb elmondani, mert idén tavasszal a barátnőm 10 hetes terhes volt amikor az UH kimutatta, hogy az embrió felszívódott. Megnyugtatták, hogy ez gyakran előfordul és nem kóros dolog. Nagyon kiborult+főleg, hogy már mindenkinek örömmel újságolta, hogy gyermekük lesz.
TUDOM, hogy az én babucimmmal ilyen nem fordulhat elő, de azért óvatos vagyok.
Mikor tesztelsz? Még 3-4 nap?
Jura
jura
 
 


Mea, Évi Kép
Szorítunk nektek és nagyon várjuk az eredményeket Kép

Tündi, Zsuzsci, Kóbor Kép
Fogjátok jó erősen egymás kezét, meg lesz az eredménye Kép

Babások, Zebrások Kép
Vigyázzatok magatokra, jó pocakosodást Kép

Otthonról majd még rátok nézek.
Addig is mindnekinek mennek a ++++++++++++++++++++++++++++ energiák Kép
Mindenkinek szép hétvégét Kép

Annácska

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Jura Kép
Akkor valószínű, hogy már volt toxoplazmád, de azért a biztonság kedvéért kérd meg a dokid, hogy nézze meg. Egy vérvizsgálattal kimutatható. Nekem is most végzik.
Amúgy ha meg nem vagy védett, akkor kapsz olyan gyógyszert, ami megvédi a babucit Kép
Minden rendben lesz, ne aggódj Kép

Annácska

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Jura Kép

Ha csinalnak vervetelt, akkor kerd meg hogy nezzek meg toxoplazmara is - bar szerintem babasoknal mindig megnezik. Ott lesz olyan adat is, ami az ellenanyagra vonatkozik. Ha van ellenanyagod, akkor mar atestel a fertozesen es nincs felnivalod. Egyebkent meg keruld a macskakakit. Kép Ne aggodj!

Gyöngyi

bgy
 
 


Lányok!

Akik már csak hétfön jönnek vissza annak nagyon jó hétvégét!!!

Zsófi
zsófi76
 
 


Hu Annacska, ez nem jo hir, hogy nem tehetunk semmit. Na mindegy, akkor bizakodom, hogy jo fej lesz es kesz!

Gyongyi,
en sajnos nem birnam kivarni, amig mindeki eltunik. Este 7-ig 8-ig nem maradok bent meg ezert sem. inkabb megszerzem valahogyan videon, vagy nem is tudom!

Hogy nektek micsoda anyukaitok vannak! Igy megereztek, hogy susmusoltok, lanyok! Mekkora lesz az orom Mikulaskor!

Jura,
en pont ettol rettegek, hogy mi van, ha jovo heten az UH-on nem latszik majd semmi. Az tenyleg szornyu erzes lehet... Remelem, nem tartozom majd en is ezek koze...

Vanda
vanda72
 
 


Jura Kép Vanda Kép

Nehogy ilyenre gondojatok, hogy nem fogtok latni semmit az UH-on!!! Micsoda negativ gondolkodas ez!!! Irgum-burgum! Pozitiv gondolkodas! Mar szabadjara is engedtem tobb ezer pozitiv gondolatot, tessek azonnal begyujteni oket!!!!!!

Gyöngyi

bgy
 
 


Jo, jo, akkor kapdosom a ropkodo pozitiv gondolatokat! Valojaban nem hiszem, hogy barmi gond lehet odabent, mert ha a mano csak fele olyan jol van, mint amilyen sza...ul en, akkor el, mint Marci hevesen... De azert mindig van valami, ami miatt tudok idegeskedni, es azt hiszem, ez mar igy is marad...

Vanda
vanda72
 
 


Vanda Kép

Na, ezt mar jobban szeretem. Kép Kép Kép
Melyik nap mesz UH-ra?

Gyöngyi

bgy
 
 


Sziasztok!
Végre behoztam a lemaradást, erre mindenki hazamegy.
Annyi volt az elmaradásom házimunka terén is, hogy másfél napomba került, mire behoztam, hát ez az ára annak, ha az ember otthon dolgozik...
Lányok, mi ez a folyamatos negatív gondolkodás? VErjétek ki a fejetekből a cisztákat, felszívódást és a hasonló rossz dolgokat, veletek ez úgy sem fordulhat elő. Mindenkinek küldöm a ++++++++ energiákat!!!

Mea, Évi,
Várjuk a pozitív teszteket hétfőn.Kép

Tündi, Zsuzsci, Kóbor,
Remélem jövőhéten a ti nevetek mellé is felkerülnek a zebrák. Egész jó úton haladunk a felé, hogy karácsonyra már csak zebrás és babás emberkék legyenek a táblázatban.

Hát én nem hiszem, hogy nekem ebben a hónapban összejöhet, a hőgörbém megint össze-vissza ugrál. De már csak 17-et kell aludni és kiderül, hogy mi a gond. Hétfőn szurkoljatok nagyon, mert megyek HSG vizsgálatra és nagyon félk tőle, remélem azért annyira nem fog fájni.

Móni

Kép
móni23
 
 


BGy,
Penteken megyek majd, 1 het mulva pontosan.

Moni23,
rendben, pozitivan gondolkodom mostantol, megigerem neked is!

Tudjatok mi jutott eszembe? Mikortol kell leginkabb vigyazni a hizassal? Azt tudom, hogy a baba az utolso nehany heten hizza a legtobbet, de a mama?

Vanda
vanda72
 
 


Gyöngy , Móni
Jól van na, befejeztük Vandával az aggódást! Csak úgy látszik, hogy már most kezdődik az anyai aggódás.

Tündi , Zsuzsci, Kóbor
Pozitív teszteket akarunk jövő héten!!!!!!!!!!!!!

Hétvégére mindenkinek nagyon sok puszi!
Jura
jura
 
 


Ja es Moni,

ha nekem kotelezo a + gondolkodas, akkor neked is!!! Aztakutyamegamacska!

Vanda
vanda72
 
 


Vanda,

Igazad van, és nem is adtam fel teljesen ezt a ciklust, csak hőgörbe alapján vontam le ezt a következtetést, de ki tudja, hátha....Kép

Móni

Kép
móni23
 
 


Ugy latom, aki tehette mar lelepett. En is ezt teszem!

Nagyon jo hetveget mindekinek!

Vanda
vanda72
 
 


Vanda72 Kép
Elnézést, hogy belekotyogok a beszélgetésetekbe Kép A mama igazán a 24. hét környékétől indulhat hízásnak; innentől óvatosan kell bánni a felesleges nassolásokkal.
Drusza Kép
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Sziasztok!

Csajok, úgy érzem, megy le a hőm egyre jobban, szóval drukkoljatok nagyon! Tündi, Zsuzsci, nem érzitek, hogy ropognak az ujjaitok?Kép Tényleg érdemes ám fogni egymás kezét, ez most bebizonyosodott a sok zebra által.Kép Igaz, hogy írtam, hogy csak 1% esélyt adok a babásodásra, de úgy kapaszkodom ebbe az 1%-ba, hogy még. Fogok koppanni rendesen.Kép

Zsófi,
ez jó, akkor lesz ott majdnem mindig valaki, aki segít.Kép Szerintem a 12. heti uh alapján fog AFP-re küldeni a dokid, szóval ne aggódj emiatt!

Annácska,
hogy vagy? Gyógyulgatsz már? Sok pozitív energiát küldök, hogy lelkileg jobban legyél, meg buksisimit is. ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Kép

Fú, nagyon vonz engem is ez a "Gyermek születik", de sajna nincsen rá keret. Majd azt kérem karácsonyra anyutól.Kép

Gyöngyi,
a jégkrém nálam is menő, pedig nem is vagyok babás (vagy ki tudja?Kép).

Judyt,
olyan jó ez a tábla, annyira jó látni, hogy egyre közelebb kerülök a zebrákhoz!Kép

Vanda,
köszi a tesztet, remélem, hogy minél hamarabb ideér!Kép Én csak úgy beállítottam a védőnőhöz, persze előtte megkérdeztem, hogy kihez tartozom, és mikor menjek. Egy órát voltam nála, érdemes felkészülni családi betegségekből, amik esetleg örökletesek lehetnek, mert ezeket is kérdezi, és én kicsit bajban voltam a párom családját illetőleg. Egyébként, ha nagyon nem jön be a védőnő neked, le lehet mondani a szolgáltatásait, csak akkor senki sem megy hozzátok. Mondjuk bizonyos esetekben ez lehet, hogy jobb is.Kép Hízásról: én az elején alig híztam, aztán a 23. héttől belehúztam, és a legtöbbet a 8. hónapban szedtem fel. De az az igazság, hogy én roppant vékony vagyok, és örültem neki, hogy hízom.Kép A végére 14 kilót szedtem fel, de le is adtam mindet egy év alatt, mindenféle torna vagy diéta nélkül, pedig szerettem volna, ha 5-6 kiló rajtam marad, mondjuk lehet, hogy ez alkati kérdés is.

Jura,
örülök, hogy kezditek megszokni egymást Jucival.Kép Én cicanevet inkább nem ajánlok, mert kifutnátok a világból az ötleteimtől.Kép Anyukáknak hazudni nem könnyű, hamar átlátnak az emberen.Kép Nekem mondjuk ennyire nem volt tisztában a ciklusommal, ezért amikor rákérdezett, hogy nem vagyok-e terhes, mindig azt válaszoltam, hogy még nem tudom, de majd szólok.Kép

Toxoplazmózisról: nem csak a macska terjesztheti, hanem nyers hússal, nem jól megmosott zöldséggel, gyümölccsel is el lehet kapni, ezért érdemes odafigyelni, hogy mindent nagyon jól meg kell mosni, és hússal való munkák után, macskázás után, kerti munkák után alaposan kezet kell mosni, nyers húst nem szabad enni. Egyébként Magyarországon nem automatikusan nézik, külön kell kérni, de sajnos van olyan orvos, aki nem hajlandó megcsináltatni.Kép Nekem megcsinálták, és nem estem át rajta (vidéki gyerekkorom ellenére), ezért vigyáznom kell.

Bejelentésről: mi a lányommal megvártuk a 12. heti uh-t, és a mostani babóval is meg fogjuk, pont azért, mert mostanában elég sok vetélés fordult elő a környezetünkben. De ezzel nem ijesztgetni akarlak benneteket, veletek ez nem fordulhat elő, és remélhetőleg velünk sem, csak mi ilyen túlbiztosítós emberek vagyunk.Kép

Mea,
nagyon drukkolok a hétvégén!Kép

Évi,
neked is!Kép

Férjem nincsen itthon, így van időm netezni.Kép Írtam is sokat, bocsi!

Jó hétvégét, és köszi a drukkokat mindenkinek, remélem, bejön az az 1%.Kép Ha meg nem, akkor irány a jövő hónap.Kép

Kóbor
kóbor
 
 


Móni
Nagyon drukkolunk hétfőn a HSG-hez!!!KépBiztos nem fog fájni! Gondolom csak kellemetlen lesz egy kicsit!
Bent kell maradnod utána vagy hazajöhetsz még aznap?

Kóbor
Neked pedig hőmegemelő energiákat küldünk: ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Vanda
Én 57kg-ról indultam, most 66kg vagyokKép Így soknak tűnik, de én egyáltalán nem tartom magam ducinakKép Szerintem kifejezetten jól áll, mert szinte csak pocira ment az egészKép Sőt, én most vagyok igazán elégedett magammal. A babavárás előtt elég laposka voltam, most viszont egész rendesen megcicisedtemKép Ráadásul (relatív) vékony alkatomhoz képest a pocim mindig nagy volt, "formás" kis úszógumival, ezért nem is szerettem a szűk felsőket. Most viszont szépen kigömbölyödött a pocim, nyoma sincs az úszógumiknak, így előszeretettel veszek fel szűk felsőket, mutogatván a pocimat.
De valószínűleg nem csak én látom így magamat, mert már többen is megjegyezték, hogy formás kismama lettemKép, mert igazán csak a pocimra híztamKép
(Ez volt az öndícséret részeKép)
Persze elképzelhető, hogy még jól elhízok a végére, de szerintem ez alkat kérdése is. Van aki már az elején halálra eszi magát és már az első hetekben hízik. Én (holnaptólKép) 27 hetesen sem eszek sokat, nem szeretem az édességeket, viszonylag aktív életet élek, így nem is érzem, hogy rámragadna bármi feleslegKép

Mi a baba bejelentésével nem vártunk sokáig, mert ugye már a 7.hét után táppénzre mentem, és elég furcsállta volna, főleg az én anyukám, hogy miért nem dolgozom. Így már akkor beavattuk, de csak a nagyszülőketKép

Képzeljétek, este apuci játszadozott KristóffalKép
Pont mostanság írtam, hogy a mi Kristófunk csak a simire reagál, hát tegnap erre rácáfoltKép
Meséltem apunak, hogy a Szülőszobában az apuka bekopogott a babának, ő pedig visszarúgott neki. Hát erre gondolt egyet apuci és kipróbálta. Kopp-kopp és Kristóf rúgott egy nagyott. És ezzel szórakoztak percekig. Aztán mondtam ugyan apunak, hogy mostmár hagyjuk pihenni Kristófot, el is köszönt tőle, de csak nem hagyta nyugodni a dolog és ismét a pulcsim alá osont és kopogtatott a fiacskájánakKépŐ meg persze rugdosott neki. Aztán jó 5perc után Kristóf belefáradt és beszundítottKépOlyan édik voltakKép

Na befejezem a kisregényemetKép
De ma ki kell élnem magam netezésben, mert holnap apuci egész napra elviszi a gépet, mert mennek számítógépezni a barátokkalKép

Babus+Kristófka

Kép
babus2005
 
 


Kóbor!

Nem akart elmeni a párocskám ugy hogy nincs megszervezve az itthon létem!!

Babus!
Olyan jó olvasni ezeket a történeteket!
Mindig azt gondolom ilyenkor hogy bárcsak én is ott tartanék már hogy érezem amikor visszajelez nekem!
A türelem rózsát teremt. Szokták mondani nekem!!
zsófi76
 
 


SziasztokKép)
Már rég irtam nektek, de folyamatosan olvaslak benneteketKép
Juditnak gratulálok a babáhozKép
Babus: Küldtem neked mailt nézzd megKép
15 én megyek AFp-re nagyon izgulok, olyan rég láttam picurt, de szerintetek Az Afp elött csinálnak UH?
Babus neked csináltak!!!
Ha nem akarnak én kérhetem az Uh-got????
Most fognak kenetet is venni?
Jaj már megint nagy depi vagyok még olyan messze van 15 Kép
Babus hogy is van mennyitől meddig jó az érték???
Puszi mindenkinek
És remélem jövő héten is lesznek ZEBRÁSOK!!!!!!!!!!!!!!!!
Már nem sokára én is érzem majd a mozgását a picurnak Kép) Már annyira váromKép
Babus neked mikor is mozdult meg először????
Zsófi: Hogy érzed magad? Hány hetes vagy már?

Kép

Kép
edinka
 
 


<font color="0000ff">Képzeljétek!!!Megkaptam a Gyermek születik című könyvet!!!Teljesen váratlanul!!!Apuci jött haza munkából, gyanúsan viselkedett, sandán vigyorgott és előkapta a háta mögül a könyvet!!!
Pedig már nem is számítottam rá!!!Olyan édi!!!Nekem van a legjobb férjem a világon!!!
A könyv pedig valami hihetetlenül gyönyörű!

Babus</font>

Kép
babus2005
 
 


Edina

Van ahol csinálnak UH-ot az AFP előtt, de nem jellemző, nekem se csináltak. (ha rendes a dokid és jóban vagy vele, biztos rá tudod venni egy bónusz UH-ra) Viszont az AFP eredmény megérkezése után mindenképpen lesz UH, az lesz majd a genetikai UH, úgy a 18.-19.hét körül.

Az AFP érték:
normális: 0.8 - 1.4 MoM között
mérsékelten emelkedett: 1.4 - 2.5 MoM között
emelkedett: 2.5 MoM felett
alacsony: 0.8 MoM alatt

A kenetvétel is dokifüggő. Van olyan doki, aki minden találkozáskor(kb. havonta) végez kézi vizsgálatot, megnézi a méhszájat és vesz hüvelykenetet. De van olyan, aki csak panasz esetén, iletve csak majd a terhesség végefelé(pl. az én dokim).

Én nagyon nehezen ismertem fel Kristóf első mocorgásait. Már kb. a 17.héttől éreztem az alhasamnál pici kis pukkanásokat, ezeket volt hogy naponta többször is éreztem, aztán viszont akár 1 hétig se.Ha éreztem is, akkor is inkább csak nyugalomban és felhúzott lábakkal. Utólag már tudom, hogy ezek mind az Ő rugdosásai voltak, csak mivel még pici volt, így gyengén és ritkán éreztem csak.
Igazán konkrétan csak a 22.hét körültől éreztem. Azóta már egyértelműen érzem, hogy na ez most tuti Ő volt. Egyre gyakrabban, egyre erősebben rúg.

Remélem kicsit segítettemKép Most elovasom az e-mailedKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Edina!
Jól vagyok!
Most igazábol csak annyi tünetem van hogy kivános vagyok és egy picikét barnázok!

Ma gyakorlatilag 8+6 hétbe vagyok!
Zsófi
zsófi76
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?