Új privát üzeneted érkezett!

Zsófi, túró? :wink: Nem is tudtam, hogy majmok is vannak nálatok! :shock: :lol: :lol: :lol:

Kata, biztos hajlam is, meg hazahozott vírusok is szerepet játszanak, de lehet hogy ha nem szoptatnál, akkor még többet lennének betegek... :roll: Sajnálom a kórságot. :(
Enyémeknek egy éves korukig nem volt semmi bajuk, akkor is egy 3-4 napos megfázás. (kop-kop-kop), persze nincs másik gyerek, aki hazahozná a bacikat. De azért a vitamint szedjed.
Kata, te tudod, kb mennyit esznek a tieid mennyiségre? (közvéleménykutatás :lol: )

Timi, milyen b.kocsitok van? (Hogy esernyős is, meg karfás is)

Törpi, hogy boldogulsz? Egyedüllét számomra is ritkaságszámba megy (persze nappal nem, de este és reggel itt van Apa vagy Anyukám), siránkozom is olyankor rendesen.. :roll:

Vanda, küldd már el kérlek priviben a szitteretek elérhetőségét (és nevét, díjazását) megint, mert kitörlődött az a régebbi privid, és most majd sztem aktuális lesz... Azért elsőre elhívjuk egy "felvételi" elbeszélgetésre, ahol mi megismerjük őt, ő meg a gyerekeket, jól tesszük? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Nyulasz kiírom DVD re és elviszem ha ott lesztek a játszóházban, mert nekem is tetű a gépem, és fél óra mire feltölti, de ha apa lecsukja a gépet akkor még több :evil:

mi korábban megyünk,4 után kicsivel xszerintem ott leszünk

A babakocsi barnás színű Moka asszem


Kaja: én bébiétel mennyiségeket adok nekik

Móni
KépKép
reunion
 
 


koppkopp mi menetrendben vagyunk, már fél orája csicsika van :lol: így remélem idöben ott leszünk :wink:
Móni: dobsz egy mobilszámot priviben? már csak a Tied hiányzik :oops: :lol:
ööö ha eltévednék legyen akit fel tudok hivni és már helyszinen van :oops: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 

 
 

Rana: http://babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=456 Ilyen és imádom! :D

Törpi: boldog másfél évet! :D Nagyi: na ezért félek én, hogy vele fogunk lakni! Tuti lesz összeveszés napjában sokszor. Okos lányaid vannak!

Zsófi: bevallom, én van, hogy delmával kenem meg a kenyeret nekik vagy az az alap.

Már előre félek a délutántól, mert Alexa semmit nem aludt, fel van pörögve, Hanga aludt 1/4-1/2 órát. Remélem a kocsiban lesz szundi!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Móni, de bébiételből is van 125, 190, 220 és 250 grammos is. Melyiket adod? :roll:

Törpi, közben válaszoltál. Hát nem túl fényes napjaid vannak... :?

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Babus: én meg téged hívlak! :wink:

Nyulasz: ugye jöttök?!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi: én a tojáskrémbe pl. teavajat rakok, azt nem lehet még Nektek? jaj nem emlékszem h vajat mi mikor kezdtük lehet csak 1 év után :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Vajat nem tudom, de a margarin növényi, legalábbis én úgy gondoltam, hogy azt lehet. Ha nem, akkor meg már mindegy. :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi :lol: :lol: :lol: :lol: Képzeld, tudják a lányok utánozni a majmot (hamár nálatok akad kettő belőle :wink: ); vakarják a fejük tetejét, és közben ö-re csücsörített szájjal huhognak. Tesóm kicsit kiakadt, mikor bemutatták neki. Meg azért is, mert én tanítottam nekik :oops: :lol: :lol:

Timi, köszi! Garantáltan a Te lányaid erre már többet fognak beszélni. Mindent sokkal hamarabb csináltak, mint az enyémek. Aztán juss szóhoz majd :wink:

Csajok, taliért irigy :oops: Bár ahogy elnézem, lehet, hogy nem is fogtok találkozni, ha mindenki eltéved :wink: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


:lol: :lol: :lol: aztán meg a végén csak Mindenki találja meg a saját 2 vagy 3at :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Csajok ebéd elött bementek a spejzba becsukták az ajtot és kiabáltak ki h elbujtam :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babusok, de édesek lehettek! :lol:
Nálad amúgy szabad préda a spejz? Hát ha az enyémek oda beszabadulnának kő kövön nem maradna :shock:

Ja, és nagyon bunkó voltam, csak itt csendben irigykedek, mellette meg nem kívántam Nektek jó szórakozást :oops: . Ami tudom, anélkülis megvan :wink: De azért mégis!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Lányok,sajnálom,hogy most kihagyjuk,de nem akarunk senkit megfertőzni.Gondoltam már nem olvassátok,így Timire rácsörögtem.
Jó szórakozást,remélem hamarosan megyünk megint.

Ja,és 25-én a camponában is nyílik játszóház.

Törpi,tényleg ennyi mindent mondanak már? :shock: Enyémek is sokat dumálnak,de egyenlőre csak egymást értik :lol:

Babus,spejz :lol: nálunk se maradna meg semmi egészben.

Ma kint voltam velük a játszón,egyedül,aztán hazafelé a mama jött,és leszállt a buszról,Gondoltam egy pár percre egyedül hagyom őket(kimegyek cigizni :oops: ),hát nem kellett volna.Mondom neki,Noémi úgy ahogy most áll,le fog esni a csúzda lépcsőjéről...azt mondja,de nem éri el a korlátot fenn,mondom látom,tegye fel a tetejére,onnan eléri,de a lejjebbi lépcsőfokról ágaskodva le fog esni...aztán fél pillanat múlva le is esett.Annyira vérzett a szája,hogy beültünk rögtön az autóba,hazajöttünk,kimostuk a száját,orrot szívtunk,megetettük őket,de még mindig vérzett amikor benyúlt a szájába.Már felhívtuk a fogorvosunkat,hogy ha nem múlik nézze meg.Aztán leraktam őket aludni,majd ágyat húztam,mert elég véres lett foltokban,ahol kifolyt a nyála,de elmúlt neki,és semmit sem látok,hogy mit üthetett meg. :roll: Na,kellett nekem visszaszoknom a cigire :twisted:
Vendég
 


Törpi,de te nem is csendben irigykedtél :lol:
Vendég
 


Csajok! Szuper volt! Mi nagyon jól éreztük magunkat! Fél 8-ra értünk haza, de már megfürödve, betápozva alszanak! :D
Képet telefonnal csináltam 1-2-t, holnap felrakom.

Minden baba gyönyörű élőben is és vagányak! Emellett irigykedtem, mert tök nyugis babák, elvoltak a szülő körül, az enyémek meg mentek ketten 100 felé, úgyhogy nem is nagyon tudtam beszélgetni.

Apa is nagyon élvezte, mondta, ha a Camponában is jó lesz, akkor oda havonta 2x biztos megyünk. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


irigyirigyirigy :lol:
Vendég
 


Kép Kép Kép

Sajnos a többi nagyon homályos, meg apa java részt minket fotózott, de legközelebb viszünk gépet és nem telefon-képek lesznek! :wink: Babusék is ott voltak, de sajna róluk nem készült kép. :cry:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok
Szuper volt a játszóházban, örülök hogy találkoztunk

Timi: enyémek ennyire nem voltak gyorsak az elalvásban, és hiába éheztettem őket, igy sem ettek este sok tápot
csajaid hihetetlen kis virgonc csajok

Babus: csak most olvastam ám vissza, (mert az utolsó hsz-em óta nem ültem gépnél) hogy a számom kérted, bocsi

Nyulasz: szegény Noémi, de remélem már azóta el is felejtette
cigi néha jól jöhet, habár én szerintem már sose lennék képes visszaszokni, annyira rosszul vagyok a füstjétől, pedig sokáig szívtam én is,
dvd meg táskában majd a következőn odaadom, vagy inkább küldd el a címed és feladom

Rana 160-190 grammra gondoltam

Törpi majomutánzás :lol: :lol:

Móni
KépKép
reunion
 
 


Rana!
Mindjárt küldöm. És jól teszitek! Először nagyon fura egy idegenre bízni a lurkókat, én már nagyon megszoktam. :-)

Jó talizást, fúj, irigy dög vagyok. Én ma kb. este 10ig egyedül vagyok, illetve este jön a szitter, segít fürdetni. Mert ugyan megoldom egyedül, ha muszáj, de ha van segítség, akkor inkább...
vovanda
 
 


Csajaimat idézném: "jo volt" :wink:
Megyünk legközelebb is?: "igen" :wink:
persze esténk kalandos lett jövök majd mesélni...

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


még az esténk is flottul ment kajcsiztak meg fürcsi meg simán elaludtak és 1 ora mulva Lalu sirva ébredt de nagyon sirt nem volt jo semmi nem vehettem fel inni se kért persze jol megijedtem egyedül ugye végül felvettem nagyot büfizett majd hányt egyet persze pizsicsere meg nekem ruhacsere erre fel is ébredt igy még jo félorát csendespihenöztünk mikor eszébe jutott h Tami és ment aludni Tamihoz annyira cuki volt nem tudom mi volt a baj kb ugyanannyit ettek tápit nem is itták meg az egészet, na remélem csak tul tele volt a pocija
nagyon édesek élöben is babók, örülök h találkoztunk, remélem legközelebb többet tudunk beszélgetni is :wink: meg hozom Apát is h nem kelljen 2 felé rohangálni :oops: :lol: vagy majd Ö rohangál :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Timi,köszi a képeket :D Látom Tigriskéről csak úgy lógtak a lányok :D És akkor jó a hely?Sokan voltak?Menyire zárt a kicsik helye,nem tudnak kimenni,vagy igen?Végül mennyit kellett fizetni?Kell igazolni valamivel a korukat?Babus,tőled kértek valamit,hogy mennyi idősek,vagy még egy darabig tudod azt mondani,hogy nincsenek 2 évesek?Esetleg egy hamis személyi? :lol: Vagyis kettő? :lol: :lol: :lol: Kalandra kiváncsi vagyok ám!

Törpi,este,éjszaka hogy sikerült?

Zsófi,miattunk lehet hétvége is,bár akkor biztos sokan vannak,de majd kiszorítunk mindenkit rajtunk kívül :lol:

Móni,de ari vagy,hogy hoztad a dvd-t :D Figyi,küldök egy felbélyegzett válaszborítékot,meg egy dvd-t,az úgy jó?Valamikor eljutok jövőhéten a postára,csak akkor priviben kérnék egy címet.És a csiribiri van rajta?
Jó neked,hogy nem szoktál vissza,bár néha tényleg jól esik kimenni a teraszra,és bűnözni :lol:
Vendég
 


Babus,szegénykém,bizti csak a büfitől hányt,nem?Egyébként ők mennyire mondják meg,hogy mi bajuk?Ha sírnak,és kérdezed,azt már tudják mutatni,hogy fáj-e valamilyük,vagy mondják,hogy éppen mitől sírnak?
Vendég
 


Móni: na nekem se volt eszemben :oops: h odaadhattad volna Nyulasz dvdjét, nincsenek tölünk messze
Timi: jok a képek :wink: lehet ám ott voltunk a csuszdában :lol: :lol:
Nyulasz: jaj ezek a kisbalesetek :( h van Noncsi??? nálunk Lalu volt nagy vérzöszájas :( koppkopp
Törpi: spejz mini ám és a szekrény elött van a kuka meg a porszivo igy pakolni nem nagyon tudnak de néha bezárom mikor már 100adszorra jönnek ki be :oops: :lol: de mindig van pár ásványvizesüveg a földön (hütöajtoelterelés :lol: ) azokat pakolják meg ha söpörnek a kisseprüjükkel akkor szépen viszik utána a kukába :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Nyulasz: na ez az h már nagyjábol meg tudják mondani h mi a baj, de most csak sirt szegénykém :( kérdeztem ha fáj e a poci de nem volt válasz :( pedig ha fáj azt már értik-mondják, de bizti csak az volt a baj, mondjuk kicsit késöbb is vacsiztak mint szoktak :?
nem kértek semmit, szoval lehet még beprobálkozunk :oops: :lol: ha meggyogyultatok, hmmm??? :wink:
nem tudnak ebböl a bekeritettböl kimenni
Tami viszont mukk nélkül végigaludta éjszakát és reggel 6:45kor keltek, szerencsére Lalu sem kelt igy gondolom megynyugodott a pocija is

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Jó reggelt! :D

Nyulasz: szegény Noncsi! Remélem már semmi baja!
Jó a hely, Babussal a hintát hiányoltuk-ekkora helyen elfért volna. A kicsik helye teljesen elkerített, nem tudnak kimenni, azon belül van még egy elkerített kis rész, ami tele van kis labdákkal. Nekem nagyon tetszett!
Tigriske szerintem hihetetlen energiával rendelkezik, Alexát is vinni akarta haza. :lol:

Babus: szegény Laura! :( Lehet, csak telekapta nagyon a pocakját.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Ó, taliért én is irigy, legközelebb Debrecenbe szervezzétek ám! (Bár itt nincs ilyen klassz játszóház!) :lol: Vagy ha nagyobbak lesznek, felugrunk Bp-re... :wink:

Nyulasz, szegény Noémi, de legalább nem maradt nyoma.. Látod, cigit letenni azonnal! :wink: :lol:

Babusok, olyan ijesztő lehetett... :cry:

Aki tudja: honnan lehet felismerni a szeparációs szorongást??? (Már úgy értem, honnan lehet megkülönböztetni más problémáktól)?? Letti két napja keservesen üvöltve (egy óra hossza) alszik el, és hiába megyek be hozzá, ha kijövök, csak még rosszabb. Pont, mint "kiskorában". :roll: :(

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Csajok, hiába irigy, most annyira jó volt olvasni ezeket a rövid szösszeneteket a taliról :D Valahogy egyszer mi is benevezünk!

Nyuszi, nagyon sajnálom Noncsit! Képzeld, Míra is épp tegnapelőtt esett le a csúszda lépcsőjéről. Szerencsére - és kivételesen - neki nem vérzett semmije. De ezekre nem is emlékeznek ám, legközelebb éppúgy fel mer mászni.

Babusok, hányásban meg Veletek hoztuk össze magunkat, szintén Míra kiküldte a kajáját, szintén tegnapelőtt. De nekünk a taknyosságtól szerintem. Kicsit jobb már, hogy megmutatják, hol fáj, de félálomban még az enyémek sem tudják :(

Vanda, fürdetéshez én is kérek mindig segítséget, minek szenvedjek, ha nem muszáj. És nekem van egy roppant ráérő tesóm, ha más nem, őt kirángatom este.

Ma reggel óta Míra úgy nyálzik, hogy a pólója háromszög alakban tiszta nyál lett. Ilyet még soha nem láttam, csak más gyerekénél. Feltettem rá egy előkét, ne fázzon meg még jobban. Épp indulok a fürdőbe, egyszer csak Emma éktelen tutulásba kezd. Értetlenül állok, látszólag semmi oka. Gondolom én kellek neki, hát visszamegyek. Tutulás csak folytatódik. Előke kell neked is? Persze nem felel, mert a 80 szó között az igen nem szerepel :? Próba szerencse, adok neki is egyet. És láss csodát, megbékélt. Ez most már mindig így lesz?

Adtam nekik zsirkrétát meg egy nagy lapot, rajzolgassanak. Nos, Míra a kréták dobozba bele és kipakolását izgibbnek tartja.

Rana, nálunk Mírának vannak ilyen időszakai az esti lefekvéskor. Én már nem próbálkozom a kijövetellel. Leülök közéjük a földre, benyúlok a rácson keresztül, ráteszem a hátukra a kezem, és ők ettől megnyugodtva 3 perc alatt alszanak. Aztán kijövök. Nem szeret este egyedül elaludni, pedig délben megteszi. Ez van. Majd 14 éevesen ugyis ki fog kergetni, előtte meg mese miatt nem jöhetek ki, ezen az pár hónapon ne múljék, hát ücsörgök velük egy kicsit. (bevallom, néha el is szundítok ülve mellettük :oops: )

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


rana: pontosan nem tudom mennyit esznek mennyiségre, mert anyatejet egyáltalán nem mérem. Éjjel is szopiznak ugye, akkor végképp nem mérem. Ami tuti, hogy reggel megesznek egy-egy 100-150g gyümölcsöt, pudingot, vagy joghurtot, és mellé néhány maroknyi bulátát. Ebédre kb egy-egy üvegnyi mennyiségű kaját abból, amit főzök. Most pl Bálint nem akart enni, és kapott tápit, amiből 140-et megivott. De nyügi a taknyosság miatt, ami megint felütötte nála a fejét, és szerintem a foga is baromira törtet elő. Uzsira szintén megesznek 100g-ot azokból, amiket reggelire is adtam, csak épp nem azt, vagy van hogy egy-egy fél kifit üresen (bármit kenek rá, nem eszik) Vacsorára pedig Bálint benyom úgy 150-180 (de már lement 210) tápit, és Gergő tejpépet kap egy adaggal.

Tali miatt irigy vagyok. Jó lenne néha nekem is kimozdulni és nem csak így virtuálisan beszélgetni veletek... Na majd egyszer...

Kata
labkat
 
 


na Lalucikám 38al ébredt 1 ora alvás után és mentünk volna pihizni hétvégére így nyaralás lemondva nem merünk elindulni, kedve is rosszabb délelött is bágyadtka volt de azt hittem az éjszakai nemalvástol...
kész vagyok :( :(
megyek kipakolni...

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


babusok! :( Gyógypuszikat küldök a kis fejecskéjére.

Kata, értem. Kérdezni akartam, hogy bulátát meg kölesgolyót te hogy adod? Nem ragad a szájpadlásukra? És a kiflit?

Csak azért kérdeztem a mennyiségeket, mert beigazolódott a gyanúm: sztem mi túl sokat adunk nekik. (Apa szerint még így is keveset). Napi 3x esznek fejenként minimum 280 gyümit gabonapéppel, túróval, joghurttal vagy ebédre zöldséges husit vagy ami van. (A másik két alkalommal reggel és este csak szopi van.) De az adag inkább 300-350 g közötti, annyit simán bevágnak (még többet is ennének, csak akkor kibukják), pedig előtte ők is szopiznak (nem tudom, mennyit, én sem mérem). Jó, hogy a tejci már nem hizlal annyira gondolom ilyenkor már, de mégiscsak foglalja a pociban a helyet (előétel :) ). Ja, kaja közben sokszor meg elmajszolnak még egy-egy kiflicsücsköt, mert főleg Ajsika különben ordít, hogy nem kapja elég gyorsan a kaját. Hogy tudnak ennyit enni???? :shock: Ahhoz képest (nem csak ahhoz képest) meg egyáltalán nem is kövérek, ugye. Ez alkati kérdés, és 1-2 évtized múlva majd hálásak lesznek ezért, vagy baj lehet velük?? :roll: Szerintetek??????

Ja, 1 éves kor után is tartani kell, hogy hetente max. egyszer lehet spenót, marhahús, paradicsom és tojás (sárgája)? Sajtot egy éves kor után bármilyet lehet már adni sztetek?? Rántott husi bundáját is lehet már adni? A tejen kívül van még vmi, amit nem szabad??

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Babus: jaj, de sajnálom! Jobbulást kicsi Lalunak!

Rana: atyaég! :shock: Komolyan ennyit esznek a lányaid?! Nem semmi! Én nem mérem, de kb egész nap eszik meg azt a mennyiséget, amit a tieid egyszeri alkalommal, aztán mégis kis husibabák.

Lányaim ma fél 9 után keltek, délelőtt 11-13-ig és délután 4-től ebben a pillanatban ébredtek. Behozzák a tegnapi elmaradást! :D

Ja! És anyai szívem nagyon büszke! Hangát öltöztette, amikor apa hazaért a munkából motorral. Mondtam H-nak, hogy figyeljen, brümm-brümm, megjött apa. Lánykám fülel, mutatóujjával mutat és hatalmas áhitattal mondta: "APPA". És utána apjának is elismételte, hogy ő is érezze magát mélyen megtisztelve. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Babusok: sajnálom :(

Rana: lehet hogy a srácok esznek keveset? Jövő héten elviszem őket méretni, hogy mennyit híztak, mert már izgat a dolog. :roll: Bulátát, köles golyót, kifli csücsköt oda adom nekik, azaz első kettőt leteszem az asztalra, és onnan csemegéznek, a kiflit etetőszékben mert több odafigyelést igényel. Buláta inkább minden máshová ragad, áltában a ruhájukra, szőnyegbe, mert kiesik a szájukból. Most viszont rendes kukacot vettem nekik. Zöld zacsis és rá van írva, hogy tartósító szert nem tartalmaz, nem sózott, natúr, kifejezetten a babák számára. Azt hiszem WD Tarzanja van rajta és Metróban kapni. Azért jó, mert puhább mint a buláta, és jobban is tudják rágcsálni, ez nem ragad sehová :)

Timi: jajj de ügyes Hanga!!!

Kata
labkat
 
 


köszi Csajok :wink:
képzeljétek irtak a panziobol h mehetünk máskor és akkor nem veszik el a foglalo tök rendesek :shock: :lol:
nem tudom mi lehet adtam nurofent koppkopp kedve már jo enni nem sokat...meglátjuk mi lesz holnap
MÜLLER játékok -20%

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Kata, köszi, majd utánanézek én is ennek a haminak. Eddig nem mertem kölesgolyót meg bulátát adni, mert az én szájpadlásomra is felragad, gondoltam akkor az övékére is... :roll:
Szerintem jó húsban vannak a fiúk, ne aggódj. ;)

Zsófi: persze, tudom, hogy nekem is elég lenne, amit ők esznek, viszont nekem nem kell híznom havonta a testtömegem 5-10%-át (sőt, fogynom kéne). Ha belegondolsz, hogy mondjuk egy 3 hós csecsemő, aki 4 kg (vegyük a mi példánkat), hízhat akár 1 kg-ot is egy hónap alatt simán (most az agyi fejlődést nem is említem, amihez szintén kell energia), az a testtömege 25%-a! Ehhez azért többet kell ennie arányaiban, mint nekünk, akiknek már nem kell híznunk-nőnünk, fejlődnünk semennyit sem, "csak" a létfenntartásra kell az energia. Nyilván ez egyéves korban nem ennyire durva, mondjuk 8 kilós gyerek hízik átlag 400 grammot egy hónapban (az enyémek ennyit híznak), az is a testtömege 5%-a. Na csak érdekességképp gondoltam ezt végig. Amúgy meg mit csináljak, ha Ajsika veri az asztalt és üvölt, ha csak másfél üveg (285 g) hamit kap? Csak nem hagyom, hogy éhes maradjon... :roll: Letti meg halad vele surranópályán, ahogy az Apjuk mondja, mert akkor már neki is adok még, ő meg nem utasítja vissza.

Ezért kérdeztem rá, hogy nálatok mennyit esznek a bébik, mert a védőnő is így :shock: nézett, amikor mondtam neki, az enyémek mennyit tolnak be. Na persze ez majd változhat még, lehet hogy úgy kell majd még beléjük könyörögni a kaját (remélem, nem)....

Timi, Na ezért aggódom picit, hogy enyémek ennyit zabálnak, mégis gizdák. :roll:
Hanga először mondta az apát? csuda ügyi baba! Meglátszik, hogy ti is sokat foglalkoztok velük! :)

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Hát én ezek után le sem merem írni, mennyit eszik, illetve nem eszik Jázmin. Engem teljesen kikészít már, nem tudok vele mit csinálni :? :( :evil:

Estétől reggelig szopik :lol:
Délelőtt eddig evett: kevés kenyeret, néha egy csipet sajtot, max egy ici-pici gépsonkát.
DE, ha ezt eszi, akkor nem eszik délbe max. 50 főzit, ezért 2-3 napja nem adok neki kenyeret délelőtt - pedig csak azon él, szinte-, próbálgatom neki a joghurtot, sajtot, de minimálisat eszik, viszont így eszik délben kb. 150 gr főzit, amitől már a menyben járok.
Uzsi: hát vagy semmi, vagy egy kevés kenyér, kalács, vagy valami rágnivaló , na jó ma evett vagy 40 gr gyümit túróval és utána egy pici pogit.
Vacsi: 120 főzi vagy tejpép
Lefekvéskor szopik.

Szóval, ha ezt összegzem:
tízórai: szinte semmi
ebéd: 150gr
uzsi: szinte semmi, max 60 gr
vacsi: 120 gr + szopi
Éjszaka:szopik

Nem is hízik a kis drága, de egyszerűen nem tudok mit csinálni vele.
Így is kb. 20-30 perc, mire egy ebédet bele tudok kényszeríteni, úgy hogy folyamatosan le kell kössem, különben nem eszik...már minden tiltott dolgot odaadtam neki ebéd közben..de lassan elfogynak :?

Minden ötletre vevő vagyok, hogy tudjak bele több kaját tömni.

t-pk
 
 


Sziasztok!

Teli energiás Tigriske csak most ért a géphez, hogy nyilatkozzon a taliról. :wink: Szóval szuper volt és bármelyik gyereket magammal hoztam volna olyan ügyesek és helyesek voltak. Enyémek otthon is fürtökben lógnak esténként, látnátok őket napközben, akkor bezzeg nem tudom őket összeszedni...

Babusok! Lalunak gyógypuszik! Neked meg visszamenőleg boldog szülinapot!

Bocsi! Még mindig nem tudtam rendesen visszaolvasni. A gépeket megnéztem:
Nyulasz! A kis telefonosok tündériek.
Kata! Mennyi foguk van már a fiúknak és micsoda mosolyuk.
Zsófi! A sátras kép nagyon tetszett. Én is akarok venni a csajoknak karácsonyra.
Timi! Hanga és Alexa a zöldben imádni való és nálatok is a sátor baromi jó. Látom Te is élvezed.

Kép
tigriske1978
 
 


Rana: enyémek is egy időben zabáltak és nem volt elég 1 üvegnyi kaja, de már egy ideje visszavettek a mennyiségből, sőt! Szerintem most kevesebbet esznek, mint kéne-főleg Alexa, mert tök mindegy, hogy mit adok, 5-6 kanál után elkezdi köpködni a kaját és onnantól nem lehet belekönyörögni. A mai ebéd úgy csúszott le, hogy végig énekeltem, kérdezgettem mi hol van ők meg mutogattak, továbbá repülős kaja volt, berregtem, mint a repülő és beszállt a kanál a hangárba (tátott száj). Vagy tapsoltatom őket-mert ezt is tudják ám-és ehhez vigyor is tartozik, amibe befér a kanál. Szóval nálunk sem egyszerű, de szerintem ez örök változó, mi sem eszünk egyformán mindíg.

T-pk: hát Jázmin nagyon vigyáz az alakjára! Nincs ötletem, illetve fent írtam, hogy én hogy etetek.

Tigriske: ja, sátrat én is szeretem, sőt, a játszóházban csúszdáztam is, Babus le is fotózott, de azt nem raktam fel. :wink: Este nálunk is lógnak a lányok, le sem tudjuk őket fejteni magunkról.

Hangának nem tett jót a tegnapi folytonos mászókázás-ma már csak a kanapén tudta elképzelni az életet, de olyan formában mászott fel, hogy csomókban hullott a hajam, amikor megláttam. A lezáró rácsra felmászik, hosszában egyensúlyoz rajta és addíg húzza magát, amíg a fotelon keresztül nem ér a kanapéhoz. Ha nem menne az egyensúly, akkor a lépcsőre esne. :shock: És már nem nagyon tudjuk, hogy mit tehetnénk. Ha a kanapéra feljut, akkor a mögötte lévő térelválasztóról rámolja le a könyveket, bigyókat, amit nem tudok máshová tenni, mert nincs hely. :twisted:
Szóval, ha ritkulna az ittlétem, akkor őrzöm az artistámat és vígasztalom Alexát, mert ő meg sír, hogy nem tud felmenni. Ha Hanga gyors, akkor ad neki is föntről valami könyvet, hogy hallgasson és működik a megvesztegetés. :shock: Lehet most fogok megőrülni!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Rana tényleg nem semmi mennyiségek, de ha jólesik nekik akkor hajrá

Etetés nálunk is poénra megy, vagy repülőzök én is, vagy csak simán apa poénkodik a háttérben, vagy úgy csinálunk mintha mi is ennénk ugyanazt, mert akkor nekik is kell

A gáz akkor van, amikor
- L. a pelenkával kukucskázik ,és mindig akkor emeli amikor a kanál odaér,
-vagy hirtelen rendkívül szomjas lesz, és ugy nyomja befelé a cumisüveget a szájába, hogy kifehéredik az ujja vége,
-vagy egyszerüen alvást mímel

Babus gyorsan gyógyuljatok meg, és irány a pihenés, rendesek a panziósok

Nyulasz már becsomagoltam csak a címed hiányzik, a dvd-t meg ingyé kaptam
ha jól emlékszem rajta van a maszkabál, a csiribiri, a babák, meg sok.sok Pom-Pom csak hogy tele legyen

Timi igazi duracell nyuszijaid vannak

Húúú asszem mégegyszer vissza kell olvasnom mert felejtek

Móni
KépKép
reunion
 
 


Hali,azta,mennyit írtatok :shock: sok ráérős ikres anyuka :lol:

Köszönjük,Noémi szája rendben,és ma az első útja a csúzdához vezetett. :lol: Annyira ügyes,egyedül felmegy,leül a tetején,előrecsúsik,és meglöki magát,és már lenn is van,és már megtanulta,hogy nem ott megyünk fel,ahol lejöttünk,hanem körbejön,és kezdi elölről.Bazsit ez sem köti le :?

Babus,a fene,nagyon-nagyon sajnálom,remélem semmi komoly.(akkor a hányásnak is lehet köze ehhez?)Rendesek voltak,hogy át lehet rakni máskorra,mi is még ALsópáhokon kérdeztük,hogy mi van ha betegek,és azt mondták,hogy egy orvosi igazolás kell,és bármikorra áttehetjük,vagy visszafizetik az előleget.Csak amikor az ember már beleéli magát,meg rákészül,csomagol,meg gondolom a lányok is várták már,szóval tényleg sajnálom :cry:

Ha kell igazolás,akkor van egy biankó,szívesen odaadom.Ha nem kérnek,akkor elrakom,bár sose legyen rá szükség.

Az tök jó,hogy már mondják mi bajuk...azért csak könnyebb,mint az elején,amikor az éhes gyereket próbálod álomba ringatni,vagy az álmost próbálod megetetni,mert gőzöd sincs,hogy fáradt,vagy éhes-e. :lol:

Jajj,és most örülök igazán,hogy nem mentünk tegnap,mert nagyon carul érezném magam,hogy tőlünk kaptátok el,bár ilyen gyorsan nem tudom kijön-e a betegség,de legalább nem rágom magam.Noémi már nem köhög,de mindkettőnek szívni kell még napi 3-4x az orrát.
Ja,és köszi,eladtam a babakocsit.Ma vitték el. :D

Rana,amindenit,teljesen kiakadtam,hogy mennyit esznek a lányok :shock: :shock: :shock: Nem semmi,jó az a mérleg?Tányért-kanalat levonod belőle?Vagy a lábossal méred? :lol: :lol: :lol: Vagy gyerekestül? :lol: bocsi,de tényleg nagyon örülhetsz,hogy ilyen jó evők.Enyémek nem igazán,még Noémi jobban eszik,de Bazsi csak a tápból nyom mennyiséget,280-at,amúgy ha már 100 főzit megeszik,akkor örülök.

Törpi,de jó,hogy a tesód bármikor segít.Az én drága bátyám látta őket 1 hónaposan,meg a múlt héten. :evil:
Nyálzás nem semmi...naná,hogy kell az az előke Emmának is :lol: Enyémek is mindig egymást lesik,és majmolják egymást.Mostanában úgy jelzik,hogy vége a kajának,hogy egyszerűen leveszik az előkét.Egyik leveszi,naná,a másik is.És minden mással így vannak,megdőlt az az elvem,hogy nem érdemes egyforma játékot venni,mert úgyis a másiké kell.Van két versenyautó,csak a színük más,ha egyik autózik,akkor a másik is,a labdával ugyanígy van,de ha nincs nagyon hasonló belőle mégegy,akkor Noémi mindent elvesz Bazsitól.Szóval mostantól egyforma játékot kapnak.

Zsírkréta :roll: Falat nem félted? :lol: Mi ezzel a műanyag táblával amiben homok vagy mi van(gőzöm nincs mi a neve)és van hozzá egy ceruza,és ha nem kell a rajz,akkor az alján van egy műanyag amit elhúzol,és törlődik minden(valaki mondja már meg mi a neve :oops: )na szóval ezzel próbálkozunk,szerencsére kettőt kaptunk,mert egymás kezéből kapkodták ki,amikor csak az egyiket próbáltuk,szóval rajzolgatnak :lol: Meg Noémi puszilgatja a cicát amit rajzolok neki :lol:

Timi,szép kis alvást produkáltak :D Enyémek nagyonkiszámíthatók,2.5 hónapja szinte minden nap ugyannannyit alszanak,13-15.15-ig,és 21.30-8.45-ig.Talán 10 perc plussz-minusz van benne,meg talán kétszer volt,hogy délután Bazsi fél3-kor felsírt,és fel is ébredt.
Hanga édes lehetett :D Annyira felgyorsul most a fejlődésük,én sokszor ledöbbenek,hogy mennyi mindent értenek,és már meg is csinálják,ha mondom nekik.

Ja,lassan te is a kanapé fogságába esel :lol: Átérzem a helyzeted,de gyorsan ügyesednek,csak amire biztonságosan használnak valamit,újabb veszélyeket keresnek :lol:

Noémi egyfolytában hintázna,mindenen,billeg jobbra-balra,és énekli,hogy hinta,hinta,hinta de már olyan tisztán,szerintem az apa(néha anya is),meg az állathangok után ez az első igazi szava :D

Kata,nem mondod,hogy te aggódsz,hogy keveset esznek a fiúk? :shock: :D Szerintem semmi gond nincs :D :D :D Majd szervezünk nyárra egy talit...remélem!Persze ha pesten jártok valamikor,akkor hamarabb is lehet!

T-Kata,nem lehet,hogy Jázmin az AB miatt nem eszik rendesen?Szerintem egy gastroenterológus azért ránézhetne,nehogy gond legyen.Mi is elvittük Noémit,de ennél még ő is többet evett.Vasa rendben van?Mert esetleg vashiány,vagy vérszegénység nem okozhatja az étvágytalanságot?
Annak idején nekünk felírtak a gastron egy FANTOMALT nevű port,amit italba,ételbe is bele lehet keverni,íztelen,szagtalan,de asszem kalóriát visz be vele.Kérdezz rá!
Mióta nem hízik?Hány kilósak?Mennyi a külömbség köztük?

Móni,jajj,nagyon köszönöm akkor,küldöm priviben a címem :D :D :D
Laura sem egyszerű akkor,ha kaja van :lol: alvást mímel :lol: És Réka egyszerűbb eset?

Tigriske,sajnálom,hogy nem sikerült találkoznunk,meg a többiekkel sem...remélem legközelebb összejön.Megnézném a "Fürtjeidet" :lol:


Hú lányok asszem mára ennyi,kicsit sok lettem,de most tényleg befejezem,jó éjt!
Vendég
 


Na,előző oldalt én kezdtem reggel,most meg én fejezem be,de megint új oldal...kár,hogy nap közben nem tudok jönni "beszélgetni",remélem ez is változik majd.
Vendég
 


Ja,még elfelejtettem,nem tudom más ad-e ilyet a gyereknek,nekünk mindig van itthon bébikaja,ha nem ízlik a főztöm,vagy nincs idő főzni,vagy vendégségbe megyünk,és holnap a sparban a hipp bébikajákra 30% kedvezmény!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Srácok megint tök taknyosak, és kicsit Bálint már hülyén veszi a levegőt. Köhög is picit. Próbálok mindent megtenni, hogy ne legyen megint hörghurutjuk. Utálom ezt az egészet. Miért van ilyen gyenge immunjuk?

Ismeri valaki a Broncho vaxom port? Valami probiotikum, baromi drága, de állítólag hatásos...

Szurkoljatok, hogy ne legyen súlyosabb az állapotuk!

Kata
labkat
 
 


Kata: jobbulást! Igazán kikeveredhetnétek ti is ebből a takonyból! Minden kisgyerekes ismerősömnél ez van ám, ahol van nagyobb gyerek, aki oviba-iskolába jár. Persze ez nem vígasz.

Nyulasz: Nem is a kanapéra felmászás-lemászás a gond, mert utóbbi is nagyon szépen-rutinból megy Hangának, hanem a könyv-papír és bigyórámolás. Ha kicsit elhúzom a kanapét, akkor meg átesik a háttámlán. Még gőzöm sincs hogyan oldom meg. :(

Szép napot mindenkinek! Mi ma elhúzunk Alföldre rokonlátogatóba. Annyira szeretem őket, remélem lányaim is élvezni fogják-az utat is, mert nem két perc! :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Móni, és miért mímel alvást Laura? Mert már nem kér kaját? Vagy bohóckodik? :)

Kata, nemevést sajnálom. De ha vidám Jázmin, kutacs-miegymás rendben, akkor eleget eszik (szopik), nem? Sztem az éjszakai tej nagyon zsíros és kalóriadús, biztos abból pótol a kislány. Persze nem mondom, hogy ez így teljesen okés... :roll: Lehet hogy tényleg látnia kellene gasztrosnak?
Írtam mailt, megkaptad?

Nyulaszkám, én is összeteszem a két kezem, hogy ezek mindent, de tényleg MINDENT megesznek, amit eléjük teszek, és annyit, amennyit eléjük teszek. Mindenki csodálkozik, hogy ilyen szépen és jól esznek (csak azon töprengek, akkor miért nem dagibbak...)... :D Remélem, így is marad, mert hát ugye a babaszeszély... :roll: Én is sok bébiételt adok nekik, bár már egyre többet főzök, mert nem győzzük már venni az irdatlan mennyiségű bébiételt. De én még most is főleg biot szeretek nekik adni, azt meg legegyszerűbb babakajában... Megnézem ma a HIPPeket a Sparban, feltéve, hogy Apa időben hazaér... :?
Enyémek is kezdik majmolni egymást: eddig csak Ajsika puszilgatott meg mindent, ami szimpatikus neki (a szundikendőjét, a könyvben a kiskacsát, a Duplo kockát, engem, Letti hátát), de most L is utánozza, és utána rám sandít, hogy mit szólok hozzá (megdicsérem). :D
Mágneses rajztábla, azt hiszem, ez a neve... De így is jó lesz, ha minden alkalommal így körülírod! :lol: Édes lehet Noémi, ahogy puszilgatja a cicát. És nem mondod, hogy mindenből kettő kell? Pedig én is elhatároztam, hogy mindenből csak egy lesz (bicikliből is, és majd váltják egymást. :lol: :lol: :lol: )... :roll:
Az tök jó, hogy ilyen kiszámíthatóan alszanak! Én még most sem tudom, hogy csak egyszer vagy 2x altassam-e őket egy nap. Ha kétszer, akkor a délutáni nagy ordításba torkollik (Letti részéről). Ha csak egyszer, akkor Ajsika már fetreng a fáradtságtól a délutáni alvás előtt... Azt hiszem, nem egyforma az alvásigényük... :(

Kata, remélem nem súlyosbodik a helyzet...

Zsófi, végül mivel készítetted a krémet a kajájukra?

Kajával kapcsolatban tudtok tanácsot adni? (sajtot milyet szabad, stb)


Tényleg, nálatok kialakult a kedvenc alvóállat??? Kinek mije van, mivel szeret aludni?

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Ó, Zsófi, itatom is őket! :lol: Aza baj, hogy ha még éhes, kiveri a kezemből a poharat. Csak akkor hajlandó inni, ha már nem éhes (kaja végén)... :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rana33 2010.11.07 16:44-kor.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Zsófi, ezt sütöttem meg, kis módosítással (a díszítés ötletét is innen loptam): http://babakonyha.blog.hu/2009/04/06/el ... ojasmentes
Elvileg tojásmentes, de nem akart összeállni a tészta, ezért egy tojisárgáját tettem bele. A tetejére a krémet meg egyszerűen úgy csináltam, hogy epres babakaját addig dúsítottam banánnal, míg egész sűrű lett. Ja és csak egy kanál olajat tettem bele, nem hatot. Nagyon fini volt (a széléből mi is ettünk), én szárított bio citromhéjat tettem bele (nem bionak ne használjátok a héját, még magatoknak se!), ettől olyan lett, mintha diós lenne! ;)

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana: na végre! :D Szuper szülinap volt! :D Ajsi van a "Hol a kaki?" képen? Alexa is kb ez az alkat most, Hanga husibb. Torta nagyon tetszik! Már sajnálom, hogy megrendeltem a lányokét, mert ezt megsütöttem volna.

Alvóállat: születésük óta van, Hanga jobban ragaszkodik hozzá, még álmában is gyűrögeti-szorongatja, de nélkülük is el tudnak aludni. Azért úgy nehezebb.

ÉS! :D Hanga ma megtett 6 önálló lépést! :D :D :lol: Így örült neki-velünk együtt.

Alexát meg bárki elvihetné. Mindenkivel barátságos, vigyorgós, megy mindenkihez. Nem tudom ez mennyire jó, szerintem nem túlságosan. Hanga idegenek között az első 5-10 percben sír, ha nem a mi ölünkben van, aztán megbarátkozik, utána semmi gond, bár gondol egyet és jön az ölünkbe. Alexa meg ránk sem néz. Szerintetek ez fog változni? Neki csak az számít, hogy nyüzsgés legyen körülötte, tök mindegy, hogy ott vagyunk-e vagy sem :(

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vovanda 2012.08.23 20:07-kor.
vovanda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?