Új privát üzeneted érkezett!

Kata! Azok a tengerkék szemek! :D

zsófi, szepszot sajnálom. :( Nálunk (még) nincs, vajon lesz majd?

Erről a kocsiról kérném a véleményeket: (csak keményen! ;) )

http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 77129.html

Mondjuk gyanús, hogy a tulaj nem hajlandó a valós termékről képet felrakni.... :roll:

Holnap talán tudok jönni bővebben is. Jó éjt.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana: jol néz ki sztem, de azért fura h 50 ezerrel olcsobb az eredeti árnál...bár lehet mondjuk behozott csomagolássérült termék és akkor tényleg ennyi az ára, kérdezted h van-e vmi hibája? bocsánat nem néztem a kérdéseketválaszokat

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


újnak 100 font az azért nem 70ezer :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 

 
 

Jó reggelt!

Rana: tényleg gyanús, de nem rossz.

Azt hiszem ma 1 alváson leszünk, tekintve, hogy 8-kor Alexa csendesen dumálgatott pár "szót", aztán vissza is aludt és még mindíg durmolnak. :shock: Bár amilyen idő van, lehet, hogy egész nap aludni fognak. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Babusok! Ja, a 100 font az nem 70 rugó, kicsit túloz az illető! :lol: Elvileg semmi hibája nincs. De láttam már vadi újonnan u.ezt a kocsit 16 ezerért is. (Meg használtan 10-ért) Szal csak ki kell fogni... Csak nem tudom, annyira gyanús, h ilyen olcsó, azért kérdeztem, hátha ismeri vki, vagy észrevesztek olyat, ami nekem elkerülte a figyelmemet... Bár második kocsinak gondoltam igazából, ha a Hoco nem fér már be a csomagtartóba... (Vagy ha annyira béna, akkor anyukáméknál hagyom, és akkor legalább oda nem kell kocsit vinni) :oops:

Gyerekeket megint kétszer altatjuk, mert az egyszeri altatás elég gáz... :( Tegnap megkapták a meningococcus oltást, Letti SZÓ SZERINT észre se vette. :shock: :shock: :shock: Doktornéni amúgy megdicsérte őket, h milyen ügyik, és hogy milyen hatalmas a szókincsük. 8)

Képeket nem felejtem, legkésőbb a második szülinapjukig pótolom. :lol:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Kép

Móni
KépKép
reunion
 
 


Rana a mi Coelstra kocsink hasonló, holland alig ismert márka, és 15-ért vettük, többet nem is ér
bolti ára meg 50 körül van ha jól gondolom
ugyhogy szerintem annak sem lehet különösebb hibája csak egyszerűen nem tudná többért eladni

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni, igen, én is erre gondoltam...

Zsófi, van bundazsákunk (pont olyan, amilyet te is árultál, pont 2 nappal azelőtt vettem meg a mieinket újonnan, mint ahogy te feltetted a tiédet. :twisted: ), az ülés szélessége 28-30 cm között van. Tényleg nem túl széles, de sztem a Hocoé se sokkal szélesebb... (A gyerekek meg nem túl nagy darabok, ugye ) :roll: Ja igen, Apa is azt mondja, télire ne vegyünk már...

Azért várom még a véleményeket, pro és contra is... :wink:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy itt (is) kérdezek, de Ti talán tudtok valami okosat mondani nekem...
Ma voltam uh-n és kiderült, hogy ikerbabáim lesznek!
Viszont van egy kis gond:
Az "A" magzat petezsákja az előző császármetszésem hegéhez közel helyezkedik el, közvetlen mellette. A dokim szerint ez nem túl jó, mivel szétnyílhat a seb...
2 hét múlva kontroll
Valaki volt hasonló helyzetben közületek?

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


De nagy a csend! Merre vagytok?

Vanda: megkerestelek iwiw-en és jelöltelek, ha nem baj (ha baj, akkor is :D )

A mi 1 alvásunkról annyit, hogy 9-kor ébresztettem őket reggel és fél 11-kor a megszokott időben mentek aludni, mert felborultak az álmosságtól, aludtak 1-ig, most fél 4-től megint alszanak. :shock: Kis mackóim, majd tavasszal előbújnak. Csak azt nem tudom, hogy így hogy megyünk csütörtökön játszóházba. :? :?:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi: léccccci küldjél egy kis alvást ide is :evil: :lol:
és ha a kocsiban alszotok idefele jövet?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus: az kevés nekik, de majd megpróbálom előbb letenni őket, vagy délelőtt ébren tartani, de az egyenlőre nem látszik működőképes ötletnek, mert akkor rajtam lógva bömbölnek a fülembe. Most ébredtek. Küldök egy kis álomport! És a legjobb az egészben, hogy így is csak 7-fél 8-ig bírják, akkor aztán menni kell fürödni, mert különben jajj nekünk. De ébren meg duracellnyulak. Ma kint taxiztunk, hajtanak már nagyon, csak kormányozni nem tudnak.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok,

Vagyok,csak kicsit elhavazva...

Noémi még köhög,de csak napi 2-3x,szóval nem tudom ilyenkor mi van :roll: Szerintetek?

Rana,nekem a karfa a mánia a babakocsikon,így az rögtön feltűnt :lol: Amúgy jól néz ki.

Zsófi:-) Gratulálok az ikrekhez!Sajnos tanácsot azt nem tudok adni,nekem nem volt még csaszim őelöttük.

Timi,álommanók :lol:

Kata,nagyon édesek a srácok :D milyen kis vigyoriak :lol: Cserélhetnél a vonalzón képet már! :wink:

Hú,másik oldalra nem emlékszem :oops:
Vendég
 


Timi ide is egy kicsit a porból
enyémek sem viszik túlzásba az alvást

Kérdés: akinél még tart a nyálzás, mit tesztek ilyen hidegben a nyakukba, hogy ne legyen csurom vizes az egész ruhájuk, overáll minden?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Van egy Béres Alexandránk
L rááll a jógaszőnyegre négykézláb, lábát oldalra emelgeti mint ahogy a kutyák pisilnek, és ezt naponta többször :lol:
mégis narancsbőrös a feneke :?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Rana: tényleg, karfa! Enyémek is imádják.

Nyulasz: Noémi: passz. Nem lehet, hogy már csak megszokás? Bár halvány emlékeim szerint ha elkap valami torokbaj, akkor a köhögés múlik a legkésőbb.

Reunion: küldök én nektek is! "B.A" aranyos lehet! Narancsbőr: ez még a babaháj és tök jó ütéscsillapító amikor letottyannak. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Lányok, karfa minek? :roll:

Narancsbőr nekünk is van (nekem is meg nekik is). :lol: :roll:

Enyémek elég furin aludtak ma: délelőtt lerakjuk-ne rakjuk le őket dilemmának a lerakás lett a vége, hátha alszanak egy fél órácskát. Na, aludtak 2 és felet. :shock: Délután meg egy felet (sem), most őrült módon sikoltoznak a karámban a fáradtságtól. Remélem, bírják még egy picit... :roll:

Zsófi, segíteni én se tudok, de drukkolok, hogy minden rendben legyen...

Nyulasz, tényleg sokáig elhúzódhat a köhögés (magamról tudom)... :roll: de azért ha nyugtalanít, vagy nagyon hurutos, inkább mutasd meg a dokinak, nehogy visszamaradjon vmi.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Zsófi, a Babák-at hol lehet megnézni? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Timi!
Visszajelöltelek. Mázli, hogy virítottak a gyerekek, különben agyaltam volna egy ideig, hogy ki vagy. :D
vovanda
 
 


Vanda: írhattam volna egy sort. :oops: Bocsi!

Rana: imádnak abban kapaszkodni és úgy nézelődni, elég 3 pontosan bekötni így nagyobb a mozgásterük.

Zsófi: épp azon gondolkoztam, hogy milyen jó lenne, ha ti is tudnátok jönni! Meg a többiek is Törpi, Vanda. Kicsi Mo. néha nagy tud lenni. :(

Gyerekeim elkezdtek válogatnia kaják között. :twisted: Pedig ma kétfogásos ebédet tálaltam nekik. De az uzsi sem nyerte el a tetszésüket, kénytelen voltam mással előállni. Vacsira már nem is próbálkozom, mert tegnap a tejbegrízemet vakarhattam a falról meg magamról, bezzeg a kenyér és társai kellenek. És úgy érzem lesz ez még rosszabb is. :(

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Vanda: bejelölhetlek én is???

Kata
labkat
 
 


Hali,

Doki látta Noémit,azt mondta egy kis megfázás,fenistil csepp,c-vitamin,és hurutoldó megy.Tudom,hogy a köhögés múlik a legkésőbb,nem is nyugtalanít,csak akkor megnézem,hogy ma köhög-e még,mondjuk éjszakát végigaludta,na mindegy,meglátom,hogy megyünk-e holnap,mert nem akarok senkit megfertőzni.Egyáltalán gőzöm sincs,hogy meddig fertőz.

Reunion,narancsbőr :lol:
szerintem tegyél előkét a nyakukba :roll:

Timi,nálunk Bazsi olyan válogatós,Noémi mindent megeszik,tegnap székelykáposzta volt,persze turmixolva :twisted: és 6 kanállal evett belőle.Noémi meg jóízűen megnyammogta.

Rana,enyémek nem szerették,ha ötpontossal voltak bekötve,egész a karfáig előrecsúsztak,és tudtak mozogni a kocsiban 3 pontos övvel(már a hoco kocsiban is),de aztán elkezdtek volna felállni,meg megfordulni,de az pp-n olyan az öv,hogy alulról jön a vállukra,nem a támlából,így totál szabad a mozgás,és a tálcán imádnak pakolászni :lol:

Kép
Kép

Tegnap reggel gondoltam elhagyjuk a tápot,és sajtkrémes kenyeret csináltam nekik.Noémi,aki külömben jobban eszeget kenyeret,egy falatot evett,többet nem.Bazsi meg 6-7 kiskatonát,és kész.Mostmár nagyon kezd aggasztani,hogy ennyi idősek vagyunk,és alig megy darabos. :(
Vendég
 


Nyulasz: ilyet még nem is láttam, hogy alulról jön a bizt. öv. Tök jó! Jó lenne, ha jönnétek holnap! Nálunk tegnap rakott kel volt, de Hanga csak turmixolva ette, Alexa meg sehogy. A sütőtökkrémleves az csúszott Alexának, Hanga 4 kanál után kiverte a kezemből.

Na, megyek, mert mindjárt éhen halnak a hangokból ítélve.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó reggelt!
Nyulasz: remélem meggyogyul Noncsi :wink:
tápi sztem még marad, nálunk simán csuszik még 6.30-7 körül és utána 8.30-9 körül reggeliznek
nálunk sokáig nem volt reggeli csak tizorai aztán elkezdtek csipegetni az enyémből igy lett reggeli de most meg nincs tizorai mert akkor nem ebédelnek :lol:
darabos miatt ne izgulj, enyémek nagyon nem ették nekik meg kellett várni h kijöjjön a 16 foguk és akkor kezdtek el igazán enni :lol: és ez bizony késöbb volt a nagyátlagnál :wink: már ha van ilyen :lol:
édik a csinizöldkocsiban :wink: másikat sikerült eladni?
Móni: ikresen megint olvastam ariát vagy sikerült már szerezni???
Zsófi: moziban láttad? én is olvastam h jo :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Sült tojást csak 1 éves kór után, illetve a fehérje miatt, ha csak sárgája, akkor előbb.
Én adtam nekik 1 éves kor körül már felvágottat, de csak nagyon jó minőségű gépsonkát.

t-pk
 
 


Kata!
Csak bátran!

Nyuszi!
Vagányak a lurkók.
vovanda
 
 


sziasztok
PP: sikerült venni, lábzsákkal, táskával együtt,
nagyon jó, tényleg szuper hogy nincsenek lekötve
Köszönöm mindenkinek a segítséget

Éjszaka kritikán aluli volt, Réka 2 órán át ordított és nem tudom mi baja, hasa fájhat még egy 10 hónaposnak?
huzza össze magát mintha az fájna, és ha csak simán felveszem akkor kifordul mint ahogy a krokodilok csinálják a halálforgást,
és csak ugy nyugszik meg, ha ráfektetem a karomra hassal és sétálgatok vele,
de már ehhez nagyon nehéz :?

darabos kaja:szerintem enyémek ennék, bármit megesznek ami kunyizós kaja, mindent kinéznek a szánkból

a gépsonkát meg kifejezetten szeretnék, de nem nagyon akarok adni még nekik

Móni
KépKép
reunion
 
 


Zsófi: tényleg! Cipőevés ellen is jó a karfa! Bár nálunk a leszedésnek az sem akadály. Séta közben folyton cipőt szedegetek. :evil:
Felvágottas kérdés jó volt, mert én már néha adok ezt-azt, de nagyon furdal miatta a lelkiismeret, úgyhogy próbálok ellenállni a kunyizásnak-nem sok sikerrel.

Reunion: gratula a kocsihoz!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


babák nekem is megvan :D
még nem néztem meg ugyan, nem tudom milyen a minősége
kéritek? feltöltsem ugy mint a maszkabált?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Reunion: én kérem a babákat, ha feltöltöd! Köszi!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Hahó, mindjárt ébrednek, nem tudom, meddig jutok.
Holnap estig egyedül vagyok :( Én még így nem voltam, tudom sokatok állandóan ezt csinálja :oops:

Jó a kocsi nagyon, de nekünk már az 5pontos sem akadály. Kibújik az autósülés vállpántjai alól is, hiába húzom totál szorosra, valamint az etetőszék sem probléma, hiába az 5 pontos öv plusz nehezítésnek a tálca. Kibújik, kihúzza a lábát és feláll. Nincs messze, hogy le is másszon róla, be már be tud tálcástul is :?

Reunion, köszönni akartam a Csiribirit is, csak napok múlva találtam rá a spam-jeim között :x Ha nem gond, a babákat nekem is elküldenéd?
Hasfájás lehet bármekkora korban szerintem. Emmám játszotta ugyanezt ma éjjel, két órán keresztül nem tudtam máshogy csendre inteni, csak ha a hasamra mászhatott és szorosan ölelhetett. Nehezen aludt el, 5 óra is volt már, így 9-kor ébredt. Viszont csak fél órát csúszott a déli alvása.

Timi, álompor nekünk is jöhetne. Egyszerűen nem értem, miért kell fél7-kor felkelni, hogy aztán egész délelőtt keringjen a nappaliban, mint egy holtkóros, meg hisztizzen, kinlódjon... Aludni azonban délelőtt nem akar, hiába teszem az ágyába. Mondjuk jobb is, mert ha csúszik a délutáni szunya és 3 után kelnek, 9-ig el sem akarnak aludni. De persze ettől nem kelnek később másnap reggel, csak fáradtabbak leszenk. Én meg ne akadjak ki :(

Kaja, nem is mondok semmit. Múlt hétig azt hittem ezeken a gondokon én már túl vagyok. Nos, visszatért a régi móka, nem akarnak semmit enni. Max pépeset, de abból sem akármit. Főzelék is nehezen elfogadott, darakása egy falat sem... Csak a fogukra tudok gondolni (na de hogy egyszerre megint :shock:), nyálzanak a cumi alatt, mert az lóg a szájukból állandóan. Pedig mi sosem csöpögtettük a nyálunk, ha jöttek a fogak :?

Na, jöttem panaszkodni, bocs!!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi!
Én is most adom el az etetőszékeket. Van két Hudiniba oltott akrobatám... :? :shock:
vovanda
 
 


Vanda: és mi lesz helyette? vagy már asztalnál magasítoval? vagy kisasztalnál kisszékkel?
Móni: gratula járgányhoz :wink:
engem is érdekel a film, kérnémszépen majd a linket :wink:
Zsófi: azért a "normális" gyerekek 16nál kevesebb foggal is tudnak darabosat enni, de enyémek ugy látszik erre vártak :lol: vagy csak kényelmesebb volt csak nyelni :oops: :lol:
délelött volt ismerös itt baboval, mesélte h barátnöje kisfia 1 éves koráig nulla fog utána 2 héttel meg behozta a lemaradást :lol:
Törpi: nyáladzás simán fog, nekünk is kibujt a 17. mind2nél csak ömlött a nyál és egyszercsak ott volt a 17. :lol:
Timi: jelentem ideért az álompor, 13.15-16.15ig szunya volt :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


elküldtem a linket, vagy a postátokban, vagy itt pü-ben megtaláljátok
szóljon akinek nem ment el

Móni
KépKép
reunion
 
 


Vanda, hihetetlen belegondolni, hogy két hónap és két évesek lesznek a Minik :shock: Még élénken bennem van az egy éves videójuk. Hát igen, megnőttek, már a nagyokkal, nagy asztalnál akarnak enni. Amúgy én is úgy vélem, hogy Mírából kaszkadőr vagy ipari alpinista lesz :lol:

Babusok, Ti meg a napokban lesztek 2 évesek!!! Mikor is pontosan? Gratula a foghoz! Már csak 3 és vége az eféle kínoknak.

Álompor Mírához is elért délutánra, de én Fenistil cseppnek hívom :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Móni: köszi! :D

Örülök, hogy odaért az álompor ahová kellett! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi: bizony, kedden lesz a nagy nap :lol:
Móni: én is köszi :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus!
Kisasztal-kisszék. Azt sokáig ki tudjuk használni rajzolásra is.

Törpi!
Ne izgulj, lesz vidi most is. :DDDD
vovanda
 
 


Lányok, dehát esernyőkocsikon sosincs karfa! :x :lol:

Nyulasz, érdekes ez az öv, nem esik le a vállukról? :shock:

Móni, Babákat én is, én is! (Előre is köszike)

Törpi, rosszalvókat sajnálom. Régebben is így volt (ha 3 után kelnek, akkor nem tudnak este elaludni), vagy mostanság alakult ki? :shock:

Nálunk ma hagyján volt: délelőtt egy óra, délután 2 óra csucsuka, minimális nyöszi. :D Mondjuk estére már mindkettő kótyagos, Letti meg önkívületi állapotban verekszik, de ez megszokott dolog... :roll:
Ja, és mindkét gyerek kék-zöld folt mostanában (komolyan, mint a bokszolók)! :shock: Ki hiszi el nekünk, hogy nem verjük őket?? Régebben is dőltek-borultak, de vhogy akkor a piros foltot nem váltotta a kék meg a zöld. Hm. :roll: Másnál is ez van?

És még azt akartam kérdezni, hogy a tieitek grammra KÁBÉ mennyiket esznek meg? Sose tudom, mennyit adjak nekik (annyit esznek, amennyit látnak, aztán meg dől belőlük a buki)... :roll: :roll: :roll:

Na léptem.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana: mi esernyőkocsinkon van karfa! :D Kék-zöld foltok nálunk is megvannak. Ég is a fejem, ha védőnő vagy orvos látja őket, dehát ez van. Még senki nem küldte rám a gyámügyet, úgyhogy csak így van ez másnál is! :)

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyuszi: miért a Fenistil megfázásra? Srácok is kapják most, de mert kiütéseik lettek vírus miatt. A torkuk megint. :( :( :(

KAJA: A srácok úgy érzem folyton kajálnának. Reggel szopi, aztán kifli gyümölcs, délben főzi szopi utána, tízóraira gyümölcs, babajoghurt, baba puding és szopi vagy tea B-nek (G nem issza) , vacsora Bnek tápszer, Gnek tejpép és elalvás előtt szopi. Mindezek között kapnak bulátát, köles golyót, kukacot, de valahogy mintha nem lennének eléggé jól lakva soha... :roll: :?

Vanda: akkor jelöllek :)

Rana: majd letöltöm, de most nincs rá időm.

Kata
labkat
 
 


Rana: szines foltok gyakorisága egyenes arányban csökken az életkor elörehaladtával :wink: :lol: mi nyáron voltunk mindig kékzöldlilák a rövidnaciban jol néztünk ki :oops: :lol:
én régen megnéztem :oops: :lol: mekkorák a bébikajás üvegek adagjai és kb. annyit adtam, de mostmár a micimacis kistányér a mérték :lol:
Kata: jol olvasom betegek a Srácok? vagy ezt még a multkorira mondod? :oops: :cry: ha igen jobbulást :wink:
Vanda: vesztek uj asztalt-széket vagy van Balutol? ha vesztek milyet? másikban már kérdeztem többieket de még nem tudtam dönteni meg ikeásakat meg akarom majd megnézni, sztem nálunk karira lesz már csak :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Rana: karfa, ja hát tényleg nincs a többségen :lol: , de van amelyiken van :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Kata!
Mi is szoktunk takonyra valami allergia elleni cuccot nyomni, csökkenti a takonyképződést. Én elsősorban éjszakára adom, így normálisabban alszanak.

Melcsi!
Veszünk. Van Balunak kisasztal+2 szék, de mindenképpen kell még.
Ikeás lesz nekünk is, LATT márkájú. A honlapon most nincs fent, nem tudom, miért.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Kata,tényleg a torkuk?Jajj,jobbulást nektek is!Pedig azt gondolnám,hogy milyen sokáig tudsz szoptatni,és az nagyon jó a betegségek ellen,de ezek szerint ez sem mindig.Nálatok szerintem az a baj,hogy a lányok a közösségből hazahozzák,ők már erősebbek,nem biztos,hogy meg is betegednek,de a fiúk igen.Vagy rosszul gondolom?
Fenistil csepp sokmindenre jó,mwgfázásra is mindig adja a dokibácsink.

Törpi,boldog másfél éveset :D :D :D Ja,etetőszék és autósülés Noéminek nem gond,ő is simán kihúzza a karját,egyenlőre csak azt,de a babakocsiban még sosem jutott eszébe,szerintem azért,mert az etetőszék lazábbra van állítva,hogy kicsit azért tudjanak mozogni,az autósülésben gőzöm nincs,talán,hogy nem bír megmozdulni sem,de mivel a babakocsiban nem is érzi,hogy be van kötve,így ott meg sem próbálta még.

Azok a fránya fogak,remélem hamar kibújnak :? Nálunk még messze a vége...nektek mennyi van?

Rana,az esernyőkocsin fel kell hajtani a karfát az összecsukáshoz,de elég sok babakocsinvan...meg sokon nincs :lol:
Nem esik le a vállukról,mert pont a kapucni takarja,de van ott egy összekötő keresztpánt rajta,aminek a magasságát lehet állítani.

Enyémek kb 100 és 180 gramm között esznek,és ebéd után mindig adok tejpépet,azt van,hogy megeszik,van,hogy csak egy keveset.

Vanda,ja,ők már biztos megértik,hogy ha kaja van,akkor leülünk,és eszünk.Enyémek ha nincsenek etetőszékben,hanem a fotelban esznek,akkor abból vándorlás van,egy-két falat után sétálniuk kell egy kicsit,és visszajárnak a kajára.Ezt nem igazán akartam,de annyira nem eszik a kenyeret,meg hasonlókat,hogy néha csak így sikerül valamennyit beléjükdiktálni.Lehet már jól elrontottam,és nehéz lesz visszacsinálni,abban bízom,ha nagyobbak lesznek,akkor megértik,hogy vagy itt ülsz,és eszel,vagy éhes maradsz :roll: Ez 2 évesen már működik vajon? :roll:

Reunion,gratula a kocsihoz! :D Milyen színű lett?Biztos imádni fogjátok :D Mi ez a babák?
Ja,asszem kezdek ráérezni a lényegre,és már dvd-n nézzük a maszkabált,meg a gyerekdalok és mondókákat.Hú,tényleg megpróbálom újra letölteni a csiribirit,vagy már nem lehet ennyi idő után? :oops: Akkor próbálta sokszor,de lassú a gép,és minig megszakadt a letöltés :twisted:

Timi,azt hittem a lányok nem válogatósak :shock: Ja,kanálkiverésben Bazsi profi :lol:
Vendég
 


Ja,és Törpi,kitartás az egyedülléthez,én ilyenkor próbálok nem stresszelni,hanem minnél lazábban felfogni,hogy nem baj,lassabban haladunk,de már ügyes nagy gyerekek,és simán elbírok velük egyedül,meg hasonlók...és lecarom a nyivákolást olyankor,ez van. :oops:
Vendég
 


Kata: jobbulást. Hát bennem erősen megkérdőjeleződik az anyatej immunerősítő szerepe. Sorban azt látom mindenkinél, hogy akik anyatejes babák folyton betegek, enyémek meg táposak, aztán semmi bajuk. :?

Nyulasz: én is azt hittem, hogy nem válogatósak, aztán újabban mégis. :(

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Igen, megint betegek. CSak nem tudtam, hogy írtam e már. Igazán meg se gyógyultak, mert csak szívtam, szívtam az orrukat. Most meg már nem szívom, de mintha este azért nem lenne olyan tiszta a lélegzetvétel. De nem folyik az orruk. Lányoknak kevéske jön orrszíváskor reggel néha este is.
Igen, a lányok hozzák haza a vírusokat. Annyit gondolkoztam ezen, de hát Verának jövőre muszáj lesz már járni, és rengeteget tanul, meg nagyon szereti az ovit. Johannának meg nem árt kissé szabályokhoz szokni. Sokat tisztult a beszéde, mióta ovizunk, és már kezdi az egyedül öltözködést. Igaz sokáig tart, de legalább akarja.
Én is érzem a torkomat, gondolom a lányoktól kapom én is el.

Szoptatás meg engem is bosszant. Hiába az egész??? Miért nem jobb az immunjuk? Szerintem is a tápszerben annyi vitamin van, amennyit belőlem nem tudnak kiszívni a srácok. Lehet kéne szednem megint Gravidát! Arra is gondoltam, hogy azért első gyereknél sokáig nem volt aki kiszívja belőlem a sok jót és ezért lett Vera immunja erős. Johannánál viszont már nem igen volt ideje a szervezetemnek feltöltődni, mert szoptatást terhesség, majd szoptatás követett. Srácoknál is így!

Na akkor adom a Fenistlit máskor is. Mondjuk egyszer rákérdeztem dokinknál, és ő hülyeségnek tartotta, de én is olvastam, hogy a váladék képződést vissza tartja.

Kata
labkat
 
 


Nyuszi!
Mászkálnak ezek a kis vakarcsok is, de az etetúszékben kibújnak a biztonsági övből, és felállnak...
vovanda
 
 


Zsófi, köszi, nem volt gond az éjszakával, csak Emma kelt, de ő másfél óránként. Ivott, aztán aludt tovább. Bár 5-kor 3-szor mászatott át magához, nem tudom, miért esett nehezére visszaaludni. Biztos azt hitte, vége az éjszakának :? Míra fél7-kor orrdugulásra ébredt :( Amúgy nagyim nem bírta ki, és itt maradt, de bár ne tette volna!!!! :x Mondtam, hogy szólok, ha kell segíteni. Erre ő kétszer is felkúszott a hálókhoz, mikor Emmával koccintgattunk. Brrrrr! Csak zavart, hiába mondtam, hogy hagyjanak békén :evil: :oops: Hálátlan dög vagyok :oops:

Kata, ez az egész nap kajálás tényleg nem semmi. Bár nekem rossz evők a csajaim, mégis úgy érzem, hogy mi is rengeteget kajálunk. :? A tejcit pedig én is megingathatatlan védelemnek gondoltam, de nálunk és sok ismerősömnél is bebizonyosdott, hogy nem az. A hazacipelt bacik az oka szerintem is, az ellen meg nem lehet, mit tenni. :(

Vanda, én is az Ikea székeit néztem ki, de valóban nincs a honlapon már egy ideje fenn. Masszívak, strapabírók. A mi típusú gyerekeknek ilyen kell :lol: :roll:

Rana, ahogy Babusok is írta, mi is nyáron néztünk ki hirdetőoszlopként :oops: És a láb még hagyján, Míra homloka állandó jelleggel. Épp barátnőm jegyezte meg, akivel hetente összejárunk, hogy Mírán minden héten egy újabb helyen van folt. Vagy kettő. Érdekes, az ő fia miért nem néz ki így? Hát ezek a lányok már csak ilyenek :roll:
Az alvásunk szerintem azóta így van, hogy egyet alszanak. Illetve eleinte ugye sok volt nekik az ébrenléti idő estig, így könnyen elaludtak, de mostanra már megszokták, hogy 1/4, 1/2 3-tól talpon vannak és így van alvás fél9-9-kor. Ha eltolódott az alvás, vagy hosszabb volt a megszokottnál, akkor a fekvés is nehézkesebb volt. Így, hogy Míra tegnap később is feküdt le, mint szokott, majd 2és fél órát aludt, 1/4 4-kor kelt, fél10-ig el sem tudott aludni, pedig küzdött a kiságyban. Na persze a nátha sem könnyítette meg a dolgát :(

Nyuszi, köszönjük a köszöntést!!!! Képzeld, ennek alkalmából, gondoltam, összeírom, milyen szavakat tudnak a csajok. Én naív, hamar meglesz, mondanak vagy 20-25-öt. Aha, már vagy 80-nál tartok :shock: És még nem beszéltem a passzív szókincsükről, meg arról, amit csak akkor mondanak, ha utánoznak minket.
Ezzel a kaja-járkálás szituval én is úgy vagyok, mint Te. Apa szid is rendesen :oops: De nálunk tényleg akkora csoda, ha esznek, én nem akarok állandóan harcolni velük. Talán 2 évesen valóban már megértik a dolgot. Most is, ahogy látom ám, csak nincs kedvük 5 percnél tovább a fenekükön ülni. Pláne, ha nem is a kedvenc a kaja :? Persze ezúttal is inkább Míra a sajtkukac :roll:
Mikor én még mértem a kajájukat (mert pépes volt), akkor mi kb 220-250 ettünk meg fejenként. Aztán szerintem ez az adag már messze nem lenne meg, ha a szilárddal kéne mérni, ha lenne közös mértékegység.
Fogakkal jól állunk, Emmának az utolsó szemfoga jön, azaz 15 foga van. Már csak a 4 rágó kell, hogy kijöjjön, de ugye azt beszéltük, hogy az még kicsit várat magára. Míra az első szemfogát növeszti, azaz még 3 van hátra, és talán jön a pihi a maradék rágók előtt. Bár ez a szemfog iszonyúan megkínozza. Úgy csöpög a nyála, mint még soha :(

Látszik, hogy nagyanyám volt nálam, és szóhoz sem jutottam mellette. Bocs, hogy ennek Ti isszátok a levét :oops: :oops: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?